Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zelo pogoste extrasistole

Zelo pogoste extrasistole

Spoštovani,

Že 1 leto imam težave z extrasistolami, ampak do sedaj so bile občasne tudi če kak dan kaka več a nikoli kot sedaj, ki so že 1 teden praktično skozi ves dan, pa tudi ponoči me večkrat zbudijo. Zelo sem zaskrbljena. Pol leta od teg sem bila pri kardiologu, ki m je napravil ekg in UZ. Na uz je zaznal šum na srcu in prolaps mitralne zaklopke. Vem, da so te es večinoma zaradi stresa pod katreim sem zadnje čase pa tudi strah se je pridružil prav zaradi take pogostosti. NAj poven, da ne kadim, ne pijem alkohola, nisem nek extra športnik a vsak dan grem na več kot pol urne sprehode. Včeraj sem bila pri moji dr, kjer je ekg zaznal 3 ekstrasitole. Ona pravi, da ne bi smelo biti nevarno a glede na to, da se to dogaja res zelo pogosto in ves dan, praktično se mi zdi, da je več ekstrasistol kot normalnih utripov. Koliko je to nevarno? seveda mi branje po internetu ne pomaga, ker postanem še bolj panična, ko preberem, da če se tako pogosto pojavljajo, da ni dobro in lahko zastan srce?! KAj mi priporočate? Stara sem 30 let.

Hvala in lp

Čestitam vam, da si prizadevate za zdrav način življenja. V dopisu ni nobenega podatka, ki bi kazal na organsko prizadetost srčne mišice ali srčnih žil. Verjetno vam je znano, da se pri bolnikih s prolapsom mitralne zaklopke (predvsem pri bolnicah, ki jih je skoraj deset krat več kot je bolnikov) pojavljajo ekstrasistole ob različnih stanjih (duševne obremenitve, vremenski vplivi, itd.). Vztrajajte pri polurnih sprehodih in po potrebi vzamite pomirjevalo (na pr.tbl. Persen, ki so v prosti prodaji). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za vaš pomirjujoč odgovor.
Zanima me le še nekaj. Sedaj so te extrasistole prisotne že skoraj 2 tedna, mogoče od včeraj čutim kako manj in res upam, da se bo počasi stanje umirilo oz. da bodo veliko bolj redke. Muči pa me, ker sedaj odkar so tako pogoste imam zadnjih 6 dni tudi nizek pulz – okoli 50. Prej nisem nikoli imela tako nizkega, je bil vedno okoli 65-75. Je mogoče, da se je srce utrudilo od nerednega bitja? to me res malo plaši. PA tudi veliko bolj zaspana sem (čeprav je k temu pripomoglo tudi to, da sem sedaj 1 teden zelo malo spala in bila vedno zelo pod stresom). Probelm je, ker tudi, ko sem bila sedaj 2x na ekgju odkar so tako pogoste je tam bil pulz vedno okoli 80-90 a to bolj zaradi strahu. Bi me tako nizek pulz moral skrbeti? Naslednji teden gremo na dopust pa mi to moje srce povzroča toliko skrbi 🙂

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaš odgovor.

Lep dan

nova
Uredništvo priporoča

Srčna frekvenca je odvisna od neštetih vplivov. Mislim, da je bila v zadnjem času pri vas nekoliko previsoka. Idealna (po sodobnih pogledih) je v mirovanju 55 – 65 utripov na minuto. Pri telesno bolj aktivnih ljudeh je lahko pod 50 utripov na minuto. Mislim, da je tako pri vas. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani, le še nekaj me zanima. Brala sem, da v primeru, da imaš prolaps mitralne zaklopke, da moraš pri posegu pri zobozdravniku jemati prej ab? Tega nisem vedela. Ravno konec meseca imam za izpuliti en zob in enega zdraviti. Moram kaj opozoriti zobozdravnika? Hvala lp

Verjetno zobozdravnik že ve kdaj je potrebna antibiotična zaščita pri posegih v ustih. Kardiologi jo podpirajo pri prolapsu mitralne zaklopke.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

poslala sem vam zasebno sporočilo z izvidi. Prosila bi, če pogldate in podat mnenje. zelo sem zaskrbljena. hvala

lp

Ker nikakor ne uspem najti vašega dopisa v programu “med.over neta” lahko mi sporočite vašo željo po E-mailu >drustvo. [email protected]

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ker nikakor ne uspem najti vašega dopisa v programu “med.over neta” lahko mi sporočite vašo željo po E-mailu >drustvo. [email protected]

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala, sem vam poslala na mail, ki ste ga napisali. lep pozdrav

Sem vam poslala na mail. Hvala lp

Odgovor poslan po E-mailu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovoriže poslani.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Pred 6 leti mi je bil ugotovljen mezotelesistolen prolaps obeh lističev. Ponoven UZ sem imela pred tremi leti po rojstvu dvojčkov in stanje je bilo na srečo nespremenjeno. Sočasno se mi vsa leta pojavljajo ekstrasistole, vendar v blagi obliki oziroma poredko (1- 2 na dan, na teden, tudi na 3 tedne).Prejemala nisem nobene terapije. Zadnji mesec sem se borila z infekti dihal in ekstrasistole so se začele stopnjevati. Sedaj sem že kak teden bolje, vendar pa so ES vse intenzivnejše. Zadnje dva dni jih imam skoraj vsaki dve minuti. Sem zelo prestrašena in ne vem kaj naj naredim. Popolnoma me je ohromilo. Vzela sem Helex 0,25 za pomiritev, vendar brez bistvenega učinka. Ne vem kaj naj, ne morem spati, utrujena sem od strahu, popolnoma nič ne zmorem, samo čakam, kdaj me bo zopet “udarilo”. Ponoči sem obiskala SNMP, kjer so mi opravili EKG, ki pa je bil bp, saj ravno takrat ni bilo prisotne nobene ES. Ne kadim, ne uživam alkohola, gibanje sem v zadnjem času opustila zaradi bolečin v želodcu, ki pa so se umirile. Prosim za nasvet, hvala.

Lep pozdrav,

Ana

Opravičujem se za pozen odgovor. Zaradi bojazni, da se v srcu dogaja nekaj hudega ste iskali pomoč v ustrezni ustanovi. Baje je bil izvid v normalnih mejah. Zelo verjetno je za večje število ekstrasistol krivo virusno vnetje dihal (in morda tudi srca). Priporočam 2 – 3 tedne ,mirovanje, jemanje Aspirina 500 mg 1 – 2 krat na dan in Heleks tab. (2 – 3 krat na dan.). Pričakujem skorajšnje zboljšanje. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ponovno pozdravljeni.

Sama sem pričakovala izboljšanje, ko bo infekt mimo, ne pa poslabšanja. Res me je strah. Kar se tiče srčne mišice sta mi zdr. na SNMP in moj osebni rekla, da ni prišlo do vnetja le-te in upam, da je tako. Zanima me, če lahko hodim na sprehode? Hvala.

LP,

Ana

New Report

Close