Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija vazodepresorna sinkopa, glavoboli, luknja v srcu

vazodepresorna sinkopa, glavoboli, luknja v srcu

Spoštovani!

Sem 28 letno dekle, ugotovili so mi refleksno-vazodepresorno sinkopo. Opravila sem tudi že dvakrat MR glave. Novejši izvid 2015 je pokazal v primerjavi z izvidom iz 2008 nove ishemične spremembe v področju bele možganovine v levi coroni radiati, desno frontalno ter levo frontalno subkortikalno. Testi za trombozo so bili negativni. Jemljem tablete Aspirin protect in protibolečinske: Nalgesin, Zaldiar.
Vodim se tudi pri okulistih zaradi retinitis pigmentose, kjer imam ohranjeno centralno vidno funkcijo. V preteklosti sem imela tudi zlom v predelu ledvene hrbtenice od 1-4 vretenca ter tudi nalomljeno vratno hrbtenico.
Opravljen sem imela tudi 24-urni EKG holter, kjer ni bilo posebnosti, razen odsotna ektopična aktivnost. Imam migrenske glavobole okoli 1do 2 mesečno. Izgubo zavesti sem do zdaj imela trikrat, manjše probleme sem imela tudi že prej, ko se še nisem vodila pri nevrologu. Vrtoglavice imam velikokrat.
Zaradi kolapsov in vrtoglavice so me poslali tudi do kardiologa. Izvid je bil brez posebnosti, razen poslali so napotnico na TCD slikanje. Slikanje sem opravila danes 30.6.2016. Na slikanje so mi rekli, da potrjujejo sum na luknjo v srcu. Na izvidu piše: Srednja hitrost krvi je v obeh aa. Cerebri mediah v normalnih mejah. V obeh arterijah ob uporabi pacificirane raztopine 6% HAES-a ugotovimo spontane mikroemboluse, med poskusom po Valsavi številne mikroemboluse, kar kaže na desno-levi šant. Mikroemboli: desno: 29, levo: 41;hitrost pretoka: desno: 0,53. levo: 0,50.

Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor in mnenje!

S spoštovanjem!
Natalija

Priporočam posvet pri kardiologu in uvedbo antikoagulantnega zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Priporočam posvet pri kardiologu in uvedbo antikoagulantnega zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!
Najprej hvala za odgovr. Kaj pa pomeni antikoagulantno zdravljenje? Kaj pa mislite zaradi sinkop, je to lahko povezano?
S spoštovanjem! Natalija

Marjetica prosim kontaktiraj me! Zs

Predpisovanje zdravil proti strjevanju krvi (antikogulantno zdravljenje). Mislim, da so sinkope vazodepresornega izvora potrebnega daljšega zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close