Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Gradnja in opremljanje stanovanja je lahko prijetna izkušnja, če imaš nekoga, ki zna svetovati. Dobri in slabi izvajalci. Se zadeve lahko lotim sam? Vse od belil, parketa, ograj, oken do cementa.
Greta

Koliko stane streha?

11.10.07 09:57

Nona je rekla, da nam bo plačala streho za hišo.

Nidva še nisva začela delat, premlevava finance in tako... Pa naju zanima, kolikšen strošek je streha? Recimo za hišo 10x8! Ves les in strešniki z izolacijo.

Hvala!

lpa
Joj, če bi meni plačala.....

Računaj na blizu 15.000€.
Mi smo dal z frčado in gerard strešniki 16.000 eur. Tko da ni pocen.
Nona naj kar kupček pripravi.
sanjači

Re: Koliko stane streha?

12.10.07 06:57

brez izolacije smo za 8x12, streha z dvema čopoma in dvema frčadama (kar zadevo podraži) plačali 3,6 mio sit. strešniki so creaton, je pa tega že eno leto nazaj.
Mi smo samo prekrili. Gor smo dali strešnike GOLOB in nas je prišlo za 200m2 1800 eur. Streha pa zgleda kot bi bila opečna.
Kritina Tondach bobrovec + folija + izolacija + pokrivanje 8.500,00 Eur. Aja, za mere 10x11 + še ena mala strehca.
Pozabila sem napisati še dva Velux stršna okna! :))
Nia7 

21.10.07 20:21

KRISTINA,

glede na to, da imaš strešna okna, domnevam, da je sekundarna kritina paropropustna, in poletvana ter podeskana ?

Oziroma ali je cena 8500 Eur brez "lesa" in dela z deskanjem in letvanjem ?

Ali si celotno storitev (z nabavo materiala oz.samo strešnikov) predala izvajalcu ?

Hvala ti za dodatne informacije !

LP Nia
Midva bova imela Honko. Leseno hišo. Tako, da je v ceno hiške vračunan tudi grušt - ves leseni del.

V ceno, kot sem zapisala, pa je vključena točno ta folija, kot jo opisuješ. Pa kritina, tervol in delo, ki pripelje od grušta do končne strehe. Nama bodo pokrivali mojstri od Honke, s katerimi sva se dogovorila že prej.

Notranji opaži v mansardi pa so spet že v ceni hiše...
Nia7 

22.10.07 14:49

Hvala!

LP Nia
MaDu

30.10.07 11:47

Evo mi imamo ravno na novo pokrito hišo.

Imava 4 veluxe, tervol 20 cm izolacije, pokrito je z Decro.
Cena za les je bila 7.000 € za vse les in delo in folijo (delal kolega).
Cena za vse ostalo 12.000€.

lp, maja
srecka 

14.12.07 08:31

Bramac - 180m2, s folijo, zračniki..... 3000€
delo: 2500€
les: nekaj dobila doma, nekaj kupila: 1000 - 1500€.
vrana 

14.12.07 18:38

Kritina Tondach Edna - 10x11m 3400eur (enosavna streha brez frčad) + delo za prekrivanje in vse kleparstvo 600 eur (kolega), pleh ne vem koliko je bil, cimper je že bil vključen v skupno ceno nabavljene hiše.
medicinc

15.12.07 03:33

Ravno zvečer sem dobil obračun končane strehe.

Streha 210 kvadratov. Kritina Bramac clasic cca 135 m2, paroprepustna folija, krajniki, slemenjaki, zračniki, snegobrani..... 2083,80 e.

Ves istal material od mojstrov, razlika v kvadraturi v strehi znaša luksiran aluminij na dveh velikih ravnih frčadah in ostalo, kar sodi k pločevini (kljuke, žlebi...).

V ceni še dva Velux okna GGU P8 94x140, plastificirana. Končna cena s kritino in aluminijem je 12.500 e, kar je za razgibano in zahtevano konstrukcijo kar sprejemljiva cena. Seveda bi se razveselil še nižje, ampak....
Jernej 

30.12.07 21:57

Medicinc, mi iščemo krovce za prekrivanje celotne, precej zahtevne konstrukcije strehe, prosim te za podatke o vaših krovci - lahko zasebno na mail. Hvala.
bojci 

06.01.08 12:50

za kristino modic ki je napisala 21.10 07,da so ji streho delali mojstri honke zanima me tudi ce je hiso narocila tudi pri njih

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, doc, pdf
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 23 minus 18?