Hujšanje

Spremeniti svoj življenjski slog – spremeniti navade v prehranjevanju in povečati nivo telesnih dejavnosti – nikakor ni lahko, a prednosti postopnega in enakomernega zmanjšanja telesne mase so za zdravje lahko velike. V oporo so izkušnje drugih.
Moderatorki: Irena Brglez - Artemida, svetovalka celostnega načina življenja in Barbara Novak, osebni trener

kako shujšati v BOKE

19.12.08 08:30

kako naj jih izgubim?prehranjujem se uravnoteženo,veliko se gibljem,delam tudi načrtne vaje za problematična mesta,a 6 mesecev kasneje je sicer šlo 9kg dol,izgled se je občutno spremenil, a širina bokov je ostala ista.ni šladol niti za centi...katastrofa...
slavček

Re: kako shujšati v BOKE

19.12.08 10:01

V boke ne morš shujšat, to je bla pred leti oddaja...ker so kosti tako razporejene, v boke lahko sam šeh zgubiš...ostalo pa ostane, žal je tako.
ne,jst mam na bokih špeh.nimam deških bokov ampak obline,am boki so pa ful očitni.in dost špehnate rezerve je na njih,se vidi ko se usedem.

vem da kosti ne morem spremenit

kako naj jih zgubim.tle sem brala d naj bi to kao z počasno dieto-uravnoteženo prehrano uspelo...no,pri meni ni

pomagajte prosim
v eni sejši temi tega foruma sem prebrala,da jih je ena zgubila tako,da je zmanšala vnos oh-jev.

ima kdo izkušnje?bi to pomagalo?
Sundance

19.12.08 10:38

Imam sodelavko, ki ima tudi močne boke in res ogromno tazadnjo. Ker je tudi drugače kar močna in ko hujša se ji pozna povsod po telesu, samo ker ima pač tako konstrukcijo je še vedno močna čez boke. Tudi če bi shujšala na normalno težo bi proporci verjetno ostali enaki. Se pa da veliko narediti s primerno garderobo. Ona se žal ne oblači svoji postavi primerno in z neprimernimi oblačili še povdari tazadnjo. Npr. nosi jakne do pasu in podobno, ali pa hlače na korenček,...
Kolesarka

19.12.08 11:49

Morda bi majceno, res majceno pomagalo, če bi si boke precej segrela, bodisi s kakšnim termo sredstvom proti celulitu, ali pa samo z oljem in intenzivno masažo predela, ki se ga želiš znebiti. Ko bi imela "špeh lepo ogret", se greš pa rekreirat, več kot 1 uro, pri zmernem temu.
S tem pospešiš/razbiješ maščobne celice, ki se kot gorivo porabijo pri aerobnem treningu, ki pa mora trajati dovolj časa.
Dejstvo je, da maščoba na kritičnih mestih najpočasneje izgine. Počrpat jo je treba povsod drugod, da začne kurit nadležne maščobne blazinice.

Opozarjam pa, da učinek ni tako velik, kolikor je potrebno vložiti truda.

Obstajajo tudi nekakšni pasovi in hlače, ki med gibanjem masirajo in grejejo podkožje. Sama ga imam in moram reči, da zanesljivo deluje v smislu segrevanja, saj je koža zelo topla pod njim, sam pas pa napojen z znojem. Samo ne vprašajte, kje se kupi, ker se ne spomnim več, tega je več kot 10 let. Je pa zelo uporaben, sploh pozimi, ker te spodaj ne prepiha, četudi si ves moker od znoja.
bokca

27.12.08 08:21

No, pa poizkzsi še z vajami: stoj, in korakaj, tako da kolena potisneš visoko do prsi - najprej z eno nogo 20x, potem z drugo. Meni je to uspelo, seveda pa s tako telovadbo nimam manekenskih bkov, so pa bistveno manj špehati kot so bili. Še to. Vajo delaj tudi ko greš npr. na wc, pa še npr 5x z vsako nogo, 20 sek stisni zadnjico in jo pošasi opuščaj. Ti bo prišlo v navado in boš videla da stvar deluje. Telovadbo z zdnjico lahko delaš tudi v vrsti pred blagajno, saj ni videt. Ko se stuširaš, primi brisačo okoli bokov in 20 sekund drgni, samo pazi da ne boš pregroba, ker potem nastanejo neprijetne praske. Kemičnih krem pa se izogibaj.

Vse lepo in srečnp
čakaj,lahko malo bolj natančvo razložiš tole korakanje?????
ojoj!

28.12.08 11:42

no, pri meni je takole:

februarja 106 kg, čez prsa 128 cm, v pasu 120 cm, čez boke 128 cm
danes 89 kg, ... 123 cm, ... 108 cm, ... 116 cm.
--------------------------------------------------------------------
= - 17 kg , - 5 cm , - 12 cm , - 12 cm

prej sem imela zgoraj konfekcijo 48/50, spodaj 50/52
zdaj imam ..... 46/48, .... 44/46.

Bo treba mal še zgoraj zgubit, pol sem pa že skoraj o.k., ha,ha....
Aha, pa prej sem bla menda tud idealna, saj sem imela enako čez prsa in enako čez boke, ojoj, samo 40% preveč.......

Imejte se lepo, kjerkoli že ste!
Kolesarka

28.12.08 12:03

bokca,
kar težko verjamem, da ti so ti obloge z bokov izginile s korakanjem. Zanesljivo drži nekaj: s korakanjem krepiš mišice, jih povečaš in s tem preoblikuješ postavo. Toda predvidevam, da nisi korakala celo uro, s čemer bi si dvignila pulz na delovno površino in s tem kurila maščobo z bokov. Kajti brez tega, žal, se maščobne blazinice ne topijo! Obvezno je treba zmanjšati vnos hranil, predvsem OH in M.Če pa si imela na bokih samo kilo maščobe, pa vzamem svoje besede nazaj :-) Ampak neznana11 verjetno ne govori o kilogramu maščobe :-(
punce,jst mam na bokih celo plahto maščobe.ko se usedem,jo lahko primem v roke,tko velik masti mam na bokih.je je res velik tam,vrjetn več kot sam za eno kilo
hej neznana,kako pa si ti drugače shujšala?'ker v boke ti je šlo fuuuul veliko dol???
po čem hujšaš?
Pikula

22.08.10 21:46

Pozdravljeni!

Jaz imam tudi velike probleme z boki...sicer imam nekaj preveč telesne teže, ki pa se v zgornjem delu telesa niti ne opazijo....od popka dol pa imam zelo na hitro široko postavo..kako naj se znebim teh bokov..ne mi rečt da je dedno, jaz jih nočem, ker vidim da nkeaj cm lahko izgubim vendar en vem kako..pa prosim, da mi svetujete tako, da bom gubila samo boke ne pa tudi prsi itd...
Navedeno
Pikula

Pozdravljeni!

Jaz imam tudi velike probleme z boki...sicer imam nekaj preveč telesne teže, ki pa se v zgornjem delu telesa niti ne opazijo....od popka dol pa imam zelo na hitro široko postavo..kako naj se znebim teh bokov..ne mi rečt da je dedno, jaz jih nočem, ker vidim da nkeaj cm lahko izgubim vendar en vem kako..pa prosim, da mi svetujete tako, da bom gubila samo boke ne pa tudi prsi itd...

Ne gre tako preprosto kot si predstavljaš. Gubi se tam kjer se ... tega ne moreš dopovedat. Lahko da bodo nekateri deli telesa čisto brez maščobe pa bo še vedno del pri trebuhu imel več maščobe kot bi si želela. Strog jedilnik z najmanj možnega vnosa preprostih sladkorjev, nekaj kompleksnih hidratov v jutru ali okoli vadbe, ostalo pa zdrave maščobe+beljakovine+zelenjava.

Lp
neznannka

18.02.11 16:06

Naj prej lep pozdrav vsem skupaj :D
Prosim ce mi laho kdo pove kako izgubiti centimetre v bokih ( katere vaje najbolj pomagajo,...) . Namrec imam dokaj lepo postavo če ne gledam na boke, trebušnjake sem delala vendar ne pomaga, ce mi lahko kdo pomaga ??? :((
:D
6677

19.02.11 14:14

A to govorite prav o bokih ali jahalnih hlačah?
Moja sodelavka je res imela široko rit in jahalne hlače, ogromno je bilo tega....zdaj je pa ful shujšala, neprepoznavno, ima čisto ozke boke, lepo obliko nog....pa noče nič kaj preveč povedati kako ji je to uspelo. Le nasmehne se in reče, da je manj jedla....Vem pa, da je začela tudi tečti, ampak ne redno, vsake toliko in verjetno je res zaradi tega plus prehrana tako lepo obliko dobila....
Probajte s tekom.
neznanka aa

20.02.11 18:19

jaz sem mislila nad boki ne dobesedno v bokih ;))) :)
nonimus

20.02.11 22:22

mislim, da je govora o teh ''love handles''
samo kolikor vem se tega ne da kar znebit, ker je pač tako območje kjer se maščoba nabira... no, za večino ljudi
ena pac

21.03.11 22:16

vlka sm 169cm mam pa 83kg boke mam pa take da se bog usmili grozno za videt :S pa noge mam tut full močne :( pa rada bi 25 kil dol dala pa že 2 tedna malo pojem pa se velik gibam pa se mi še kr nč ne pozna :SSSS
Navedeno
ena pac
vlka sm 169cm mam pa 83kg boke mam pa take da se bog usmili grozno za videt :S pa noge mam tut full močne :( pa rada bi 25 kil dol dala pa že 2 tedna malo pojem pa se velik gibam pa se mi še kr nč ne pozna :SSSS

Jej tolko, da bo zadosti, gibaj pa se temu primerno. Trenutno ti ne gre dol, ker je kortizol verjetno preveč povišan od stresa, ki ga ustvarjaš z dieto in aktivnostjo +vse ostale skrbi v življenju.

Lp
nutricist

22.03.11 13:34

Navedeno
6677
A to govorite prav o bokih ali jahalnih hlačah?
Moja sodelavka je res imela široko rit in jahalne hlače, ogromno je bilo tega....zdaj je pa ful shujšala, neprepoznavno, ima čisto ozke boke, lepo obliko nog....pa noče nič kaj preveč povedati kako ji je to uspelo. Le nasmehne se in reče, da je manj jedla....Vem pa, da je začela tudi tečti, ampak ne redno, vsake toliko in verjetno je res zaradi tega plus prehrana tako lepo obliko dobila....
Probajte s tekom.

ja, pozanmo take-liposukcija.ampak se 95% zanesljivo ponovno nabere, ker ne spremenijo prehrambenih navad
BOKICA2

07.07.11 09:22

Zdravo,

Nekje sem prebrala da v boke shujšaš s kombinacijo trebušnjakov in teka. Ali kdo ve če to
drži? Zares me zanima.
nonimus

07.07.11 15:37

V boke shujšaš, ko pač shujšaš.
Ni vaj za točno določen del telesa kar se tiče izgubljanja maščobe.
eno je shujšati ... res je, da se ne da shujšati samo v en del telesa ...
se pa da določen del telesa zelo lepo oblikovati ... nominus ti nihaš za 3 kg gor -dol, zato na pamet pametuješ ...a iz lastne izkušnje povem, da se da s tekom ali hitro hojo ter počepi in izpadnim korakom zmanjšati boke in učvrstiti zadnjo plat ...

in ja, z določenimi vajami se izgubi kar nekaj maščobnih blazinic, treba je le vztrajati in vse skupaj skombinirati s prehrano ...
nonimus

09.07.11 17:38

A kar na pamet?
Kdo pa pravi, da nisem pred tem nihanjem shujšala ? :)
Jaz lahko le rečem, da moraš pametno in dovolj shujšati...meni je pobralo boke in zadnjico, tako da me prav čudi :-)
debela ful

10.07.11 21:48

js sm velka 167 pa mam 60 kil kar je pač too much in res nevem kako nej se znebim bokov in kolk časa bi trajal prbližno pa fuuuuul rada bi six packe dubla tko da...kkšn nasvet ? :)have a nice day
babura

11.07.11 21:51

To ni res v boke se da shujšat in to prav lepo če si vstrajen ,počasi,vaje,aerobika,tek manj hrane da se želodec skrči,pol pa gre brez problema,tudi v boke lahko to povem ker imam doma 100% dokaz,da v boke ni mogoče izgubiti je samo ne v enem mesecu pol leta ,ali več ,da je rezultat res lep in pol sam vzdržuješ. Veliko sreče vsem.
ena....

12.07.11 22:19

pozdravljene dame :) no jst sm stara zdj trenutnu 17 let... sem velika 178 in mam 81 kg

ko sem bila stara 15 let sem bila velika 174 in sm mela 98 kg... shujšala sem zelo opazno pa čeprav imam zdaj 81 kg se mi nevidi tako zelo močno, boki so se mi zelo zmanjšali

moj recept pa je:

nisem jedla mesa ( že od nekdaj ne), predusm NISEM JEDLA SLADKARIJ, drugače sem pa imela 5 obrokov na dan s tem da sem noter vključila tudi sadje in zelenjavo, na dan sem naredila 200 trebušnjakov in sem tekla 20 min ( zmerni tempo) uvala in delala sem počepe ter vaje na žogi...boke imam še zmeraj ampak veliko tečem tudi zdaj in se mi kar manjšajo..

P.S: DIETE NEUNČIKUJEJO! TUDI ČE POTEM USE DOBIŠ NAZAJ! REDNO JE TREBA JESTI SEVEDA ZMERKO TER TELOVADITI! TO JE USE!

VELIKO SREČE upam da sem kateri pomagala :)
ena pč

11.08.11 23:13

Fak mam problem!
Jst ma strije po bokah pa se jih hočem čimprei znebit! Sam res nevem kako?! :S :(
Stegna mam celulitasta za znort nevem kako se znebit?!
Vlka sm 182, tehtam 102 kg in stara sm 13 kva nej nardim?
Jst sm obupana :(
M loh kdo pomaga?
Jst mam pa obratno uprašanje...

Se da v boke zredit?rada bi dobila vsaj mau bokov k sm čist ravna,čist odsekana pr straneh...

hvala,LP
kikki

12.08.11 12:19

V boke se definitivno da shujšati, čeprav bi še 2 leti nazaj trdila, da se ne da, saj sem bila vedno bolj ritaste sorte + močna stegna in meča. Leto in pol nazaj sem imela na višini 160 cm 68 kilogramov (po dveh majhnih otrokih). Obseg prsi 87, pasu 82, bokov 104, stegen 60, meč 40 in rok 29. Celulita za izvoz.
Potem pa sem vse vzela v roke, v 6 tednih shujšala 10 kilogramov, začela paziti na prehrano in se začela ukvarjati s športom.
Stanje danes je 57 kilogramov, obseg prsi 83, pasu 70, bokov 95, stegen 54, meč 35 in rok 27.
Tečem vsak večer, če le morem, kar pomeni 4-5x tedensko po 5 kilometrov, potem naredim še vaje za trebuh in zadnjico. Poleg tega izkoristim vse možnosti za drugo miganje (kolesarjenje z družino, pohodi in sprehodi z družino, odbojka na mivki, ...). Moja postava je boljša kot v najstniških letih (pa sem sedaj že 30+), definirane mišice, celulit skoraj neopazen, postava pa skladna. No, oprsje malo zaostaja, ampak to je vedno ;).
Gre pa za projekt večih mesecev za pridobitev takšnega stanja ter doživljenjski projekt, če hočeš to vzdrževati.
*neznanka*

04.09.11 12:16

jst sem nekje prebrala, da pomaga če piješ kis vinski (2 žlički na dan), pa tudi zeleni čaj sem pila, ker odvaja vodo+ maščobe.
Osebno nimam problemov s prekomerno težo (pri 1,70m imam 55 kg), prej sem jih imela 53, zdej pa sem šla gor brez da bi kaj več jedla, mogoče sm si privoščila le kakšen sladoled to je pa tudi vse (prej sem se odpovedala še temu) in vse se seveda pozna na bokih. zanima me če kdo ve kaj je vzrok takim nenadnim povečanjem teže, je to zaradi vode v telesu, napihnjenosti...?
riibiica

21.05.12 19:19

res jee...kobinacijaa trebušnjakov in teka res pomaga.... !!
fant jan

18.09.12 19:25

zdravo star sem 15 let in sem fant. visok sem 170cm in težek približno 70 kilogramov. In neverjetno je to da sem fatn in mam boke :S zgornji del telesa je kar vredu... potem ko pogledaš boke pa mi vse vn leze pa noge za pogledat mam tud kar močne in nevem kaj naredit. enkrat sm že shujšal na 52 kg takrat sm bil visok 163 pa sm tud u nogah kar shujšal sam bogi še vedno vidni... sicer ne toliko ampak da.......... never kaj naredit za razliko od tega da sm fant in mam boke me res strašansko moti.. hvala za nadaljne nasvete
cencha

02.10.12 13:39

V boke se da shujšati - seveda pa je v veliki meri odvisno tudi od konstrukcije kosti. Zase vem, da imam široko medenico. Sem lahko še tako suha in se vedno vidi, da rit, boke in fuzbalerske noge imam in pika. Dejstvo, katerega ne morem spremeniti in kar nekaj časa sem rabila, da sem se s tem sprijaznila.
PomladnoSonce

03.10.12 20:58

Pozdravljene! Jaz imam tudi kar težave z boki,vendar sem se nekako sprijaznila,da pa ko se bom res osredotočila na to mi bo že uspelo vsaj upam :) Sem pa slišala,da pomaga,če se zaviješ v folijo tako prozorno ne vem kako naj vam točno razložim upam da me razumete..pač se zaviješ v folijo in si 45min-60min fizično aktiven :) Je pa tudi res,da če se eden teden držiš tega pa drugi ne ti ne bo uspelo.Pri tem res moraš biti vztrajen in držim pesti,da vam uspe. :) Upam pa,da sam vsaj malo pomagala.Pa lep večer :)
Lilka

07.10.12 14:53

Zavijanje v folijo je velika neumnsot - s tem samo izgubiš vodo, shujšaš pa popolnoma nič. S tem, da je to početje v poletnih mesecih nevarno, saj lahko dehidriraš. Tako, da ne tega delat pod nobenimi pogoji.
3D Metod

07.10.12 20:54

Hujšanje po "področjih" je, (ob predpostavki, da je prehrana urejena) povezano s HORMONI.

Le te se da uravnotežit z TIPom vadbe, količina le-te je manj pomemna.

Če kdo želi pogledat kako to počnemo na naših treningih, naj me kontaktira ([email protected]) in pride brezplčano poskusit.

LP, Metod
BR

23.10.12 15:06

Pozdravljeni.

Izguba maščob ni nikoli parcialni proces. Vedno poteka celostno, glede na celo telo. Praktično to pomeni, da na tisih delih telsa ko najprej pridobivate maščobo, ko se redite tam jo potem tudi najhitreje izgubite, ko se odločite za hujšanje.
Dejstvo pa je, da je razporeditev maščobnih celic determninirana in je tudi v določenem odstotku gensko podedovano in ni pričakovati čudežev.
jagoda993

21.01.13 13:33

hej..
z boki in svem ostalim hujšanjem je takole.. čist enostavna dieta. Jej vse,sam manj kot ponavadi, obrok naj bo v primerjavi z tvojo pestjo. Sladkarij, sokov, alkoholnih pijač se odpovej. Na dan popij 2-3l navadne vode. Veliko se giblji. Tek ni cilj da shujšaš. Le daljši sprehodi in trebušnjaki. Večerjaj ob 17.00h. Od sadja se izogibaj banani.
pa še to: na mesec ne shujšaš več kot 2kg, ker se ti bo, takoj ko kaj več poješ tvoja telesna teža dvignila 2,3kg. Hujšaj pametno in strpno. To je bila moja dieta in sem shujšala kar za 30kg :)
šus

08.07.13 22:58

Jaz osebno nikoli nisem imela težav s težo, vendar sem se osredotočila na oblikovanje svoje postave. Kakšne pol leta sem 3x ali 4x na teden obiskovala fitnes in se seveda zelo zdravo prehranjevala. Redna telovadba se je izjemno oblikovala mojo postavo, boki pa še vedno niso izginili. Ker mi moji boki niso bili všeč sem se malo pozanimala in našla čudovito vajo, ki je meni res pomagala.

Na tla si razgrneš armaflex in se postaviš na kolena, trup pa imaš vzravnan. Ko si na kolenih eno nogo iztegneš v stran (naj bo v liniji s tvojim trupom) in stopalo iztegnjene noge postaviš na tla. Roke dvigneš nad glavo in se primeš z dlanmi. V zmerno hitrem tempu (največkrat sem si izbrala hitro pesem in delala po ritmu) začneš trup premikati gor in dol v tisti smeri v kateri imaš nogo pokrčeno. Celotno vajo je malo težko razložiti, zato dodajam še video ki jo natančno prikazuje. http://www.youtube.com/watch?v=86j1z8xe5FE

Upam da vam bo v pomoč :)
summer kiss

30.07.13 18:19

Ja se da seveda, sem pa enx prebrala da baje ful pomaga tale "hula hop" obroč , dobi se v športnih trgovinah . : )
ProMuuuf

29.08.13 12:05

Poznam čaj, ki pomaga pri hujšanje oz. oblikovanju telesa (tudi bokov). Naraven in zdrav čaj. Čaj si lahko ogledate na www.skrci.me/hu84y -- Meni je pomagal, upam, da bo tudi Vam.

Popravljeno 1-krat. Zadnjič popravljal Barbara_Kodrin_Osebni_Trener ob 17.02.14 13:49.
tjaskabaska

17.02.14 12:51

Aha tako kot zdaj je reklama da lahko z neko cokolado shujsas...dajte dajte......ali je to res?
Drage sodelujoče!

Vse smo se več ali manj že soočale s pridobitvijo in izgubo teže skozi svoje življenje.
Naše telo se z leti spreminja.
Tako se tudi maščoba različno nalaga.
Odvisno je od marsičesa...tipa telesa, prehranjevanja, gibanja, načina življenja, razmišljanja, čustvenih situacij in stresov, sredi katerih smo...

Moje izkušnje so naslednje: ko se vzamem v roke celostno, takrat maščoba izginja tudi z delikatnih predelov, kot so recimo boki. Da se seveda. In če ne zmoremo sami, se obrnimo na osebe, ki nam pri tem lahko pomagajo.

Z Barbaro Kodrin, osebno trenerko sem sodelovala v zadnjem projektu Novoletne zaobljube - Hujšajmo zdravo in moram iskreno priznati, da je velika strokovnjakinja svojega področja. Navdušila me je s svojim pristopom. Res obvlada. Verjamem, da bo z veseljem svetovala vsaki, ki se bo obrniila po pomoč...tudi glede dotičnega vprašanja...

Pomlad je tukaj in čas, da malček preoblikujemo te naše zimske prenaloženosti.
Dajmo torej. Delujmo.

Irena/Artemida
Svetovalka celostnega načina življena
Andrej B.

11.03.14 17:53

Jaz sem dobil veliko nasvetov iz spletne strani http://www.popolnapostava.com/
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 7 minus 6?