Hujšanje

Spremeniti svoj življenjski slog – spremeniti navade v prehranjevanju in povečati nivo telesnih dejavnosti – nikakor ni lahko, a prednosti postopnega in enakomernega zmanjšanja telesne mase so za zdravje lahko velike. V oporo so izkušnje drugih.
Moderatorki: Irena Brglez - Artemida, svetovalka celostnega načina življenja in Barbara Novak, osebni trener
Pozdravljeni imam problem v enem letu sem izgubila skoraj 20 kg in sedaj nosim konfekcijo 36.Izgubila sem ogromno v trebuh,stegna pa imam še močna....

Če ima katera izkušnje jo prosim da mi svetuje
Težko in dolgoročno.......potrebuješ namensko telovadbo, mogoče kakšen obisk kozmetičnega salona, dnevno masažo, lahko si domisliš električni stimulator....vse ti bo zahotovo pomagalo preoblikovati postavo....vendar konstrukcije pa vseeno ne moreš spremenit...imam namreč enako težavo, sem suha, vednar kljub konf.36 imam močnejša stegna...sem pa zelo zboljšala ta del postave z zgoraj naštetim. Če si na hitro shujšala, potem je razlika med zgornjim in spodnjim delom telesa še bolj izrazita....Pred leti ko sem se sama posluževala hitrih diet sem imela prav nekako izbnakažeo posatavo (pas za prelomit,brez prsi, noge in rit pa močne)...šele s spremembo načina življenja sem nekako uskladila posatvo:)
pejt na kolo

Re: Kako shujšati v stegna- noge

01.07.08 12:55

vsak dan pojdi ven kolesarit za 1.5h . LP
_xy_

09.10.08 15:12

Navedeno
xxxx
Pozdravljeni imam problem v enem letu sem izgubila skoraj 20 kg in sedaj nosim konfekcijo 36.Izgubila sem ogromno v trebuh,stegna pa imam še močna....

Če ima katera izkušnje jo prosim da mi svetuje

mene sam zanima kako pa si ti shujšala?? ali preko kakšne diete??
prosim odgovori ker moram tudi sama shujšati!!(:
floori

06.07.10 13:56

heeej am js sm velka 168cm in mam okol 66kg... sam js mam presuh trebuh a noge debele..hehehe to mam po družini in sm ogotovilla da se tega ne da shujšat seveda sm se hotela zredit v trebuh da nebi zgledala ko nwm kaj hehe si loh že domislite debela stegna trebuh suuh no ampak kar sm jedla je šlo v nooge nč u trebuh =/ no pa sm se mal pozanimala in k bom starej bom šla na operacijo d mi maščobo vn spijejo =) no sam me je strah da se nebo vidl..sdej sm stara 13 a k bom okol 18 bom šla na operacijo edin če bo recesija hahahahah<3 ej nevem kaj naj priporočim če mam tut js isti prooblem..lp floori
<3333

05.01.11 19:42

Jaz se zelo ukvarjam s športom. Vsak dan imam treninge ampk shujšala še nič nisem. Jem zelo malo. Ponavadi samo kosilo ampk mi negre nobena kila. Hočem shujšati. Prosim če mi lahko pomagate. Rada bi shujšala v stegna in rit.
Sodelavka

05.01.11 19:53

No moja sodelavka je ta problem rešila tako, da je šla na kavitacijo in še neke tretmaje zraven, sedaj sicer pazi kaj jem se ne nažira, poje tudi kos torte, shujšala je 10 kg, v zadnico in stegna cca. 6 cm in to vse lepo drži že 2 leti.
Mere

05.01.11 19:59

Mene pa bi zanimale vaše mere, sama imam enak problem, ki ga s športom in prehrano ne morem rešit, ne pomaga niti kolo, niti tek, niti hitra hoja, no ja nekaj je šlo dol, samo je razlika še vedno več kot očitna....vedno bolj se tudi sama nagibam k kavitaciji.
<3333

05.01.11 20:03

Kako pa potem če negreš na kavitacijo? Se tudi da shujšati v stegna?
Navedeno
<3333
Kako pa potem če negreš na kavitacijo? Se tudi da shujšati v stegna?

Bedarija za moje pojme. Shujšaš tudi v stegna, če ješ pravilno. Da pa so stegna malo bolj močna pa je le plus in ne minus. Dajte že malo uporabit glavo.

Lp

08.06.11 15:53

kondicijski tek!!!
ali jazz ogrevanje!!!
aktivna22

09.06.11 09:16

xxxx vse je mogoče, samo malo več športa, pa bo...le pogumno. Sama sem imela podoben problem, zgornji del dokaj vredu, spodnji pa močna stegna in rit, ko mi je v glavi naredilo klik klik in sem se začela redno ukvarjat z športom (tek, kolo, hitra hoja v hrib) + spremenila prehrano in vnesla vase veliko tekočine, sem svojo konfekcijsko številko zmanjšala iz 40 včasih tudi 42 na 36-38. Postava se mi je lepo preoblikovala (posledično shujšala 10 kg), stegna počasi dobivajo tršo obliko :) riti je pa pol manj :)), plačala sem si štiri obiske kavitacije, vendar ne zaradi obsega stegen ampak izgleda...SEM RAZOČARANA saj je izgled isti, ker imam kao preveč mišičaste noge, mi kavitacija ne pomaga, oz. je težje omilit te maščobne obloge, kot pri nekom ki ni toliko aktiven... :( torej je to zame stran vržen denar....Predlagam ti redno telesno vadbo pa bo...
kajčika

10.08.11 09:13

pa to lohk pmaga sam šport. js sm vlka 166 pa sm mela prej 59 kil zej pa po 1 mescu pa pou 54 kil... sam laufaš pa se dost gibaš pa ni treba met nobene diete.
Tudi sam predlagam telovadbo. Vaje za noge, kot so izpadni korak, počepi. Vse to lahko počneš doma in ti ni potrebno hoditi v fitnes. Kasneje, ko bodo vaje postale prelahke, pa lahko.

Sicer pa lahko tudi kolesariš, rolaš, plavaš, tečeš, hodiš v hribe itd. Le odloči se za nekaj in boš videla čez nekaj časa, kaj je najbolje za tvoje telo.

Pomembna pa je tudi prehrana. Vsak dan si zapiši, kaj si jedla čez celoten dan, po enem mesecu preglej jedilnik in tako lahko opaziš kje ga lomiš.

Lp, Mitja

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prenesite si BREZPLAČNO e-poročilo (vrednost 37 €) | Skrivnostno Hitro Hujšanje | Pot do energije ter zdravega in uspešnega hujšanja!
nonimus

04.09.11 14:38

Priporočam zmeren tek in hitro hojo.
Vse te zadeve kot so kolesarjenje, izpadni koraki, počepi, pilates, orbitrek, rolanje... ne vem, meni osebno so samo poslabšale stvari
Lilka

06.09.11 16:51

nonimus, kako so ti pa te zadeve poslabšale stvari?
nonimus

06.09.11 21:20

povečal se mi je obseg stegen.. sem mislila, da mogoče zaradi vode in sem kar dalje delala te vaje (kolesarjenje večinoma) ampak sem videla da ni blo nobeniih sprememb tudi čez čas ne in nikakor nisem mogla zgubit centimetrov s stegen, medtem ko pa vsepovsod drugje sem.
to se je pol spremenilo s tekom in hojo.
mmiumiu

07.09.11 11:21

Ne morete shujašti samo v del telesa. Tu ima veliko zraven tudi genska zasnova in tip postave.
Na spolšno razdeljeno obstajajo 3 tipi postav:
-takšne, ki so spodaj močnejše (najhitreje se zrediš v boke, stegna, rit; vedno raven trebuh in majhne prsi; najtežje se shujša v noge in boke... boki so že po naravi širši, pas pa ozek).
- takšne, ki se zredijo v zgornji del telesa (roke, prsi, trebuh; imajo pa ožje boke, ne tako izrazit pas glede na širino bokov, suhe in dolge noge)
- postava steber/ravnilo (teža je enakomerno razporejena po celotnem telesu, prav tako se zrediš v vse telo, takšni tip se tudi natežje zredi in najlažje shujša)

Več o tipih postav in kako se primerno obleči, da se skrijejo npr. široki boki/močne roke itd. si lahko preberete če pogooglate: Trinny and Sussan 12 body shapes.
Obupanaa

08.09.11 15:03

Zdravo, mene pa zanima, kakoo naj shujšam.. Stara sem 14 let in sem visoka okoli 166-170cm in sem teška 67 kg.. Full sm obupana, kr hočm spravit kilažo pod 60, pomaga mi pa čist nč! Poskusila sem z hitro dieto, 90-dnevno dieto, tablete, telovadbo.. Čist nč nepomaga..! Mene mama sicer tolaži da ,a, težke kosti, ampak men to ni kej v tolažbo-- Če ima kdo nasvet.. HELP ME!!!!
pikica12321231

28.12.11 22:02

Izmenjuj tek in hojo teci po razgibanem terenu, hodi pocasi in hitro bdi aktivna vsaj 5-6 na teden. Tusiraj se z toplo in mrzlo vodo, jej 5x na dan ( manjsi obroki) zdrava hrana, pri tem se cim manjkrat pregresi s sladkarijami.
ALEA

06.01.12 11:45

VSI KI SE SPOPADATE S PREKOMERNO TELESNO TEŽO TER TUDI TISTI, KATERI BI RADI SPREMENILI SVOJ ŽIVLJENJSKI SLOG VAS VABIM NA FACEBOOK: Živim (Zdravo Življenje)

kLIKNI! :-)

LEP POZDRAV
xyzzxy

04.03.12 22:06

Imam prijateljico ki je shujšala v stegna in rit. Pomembna je le primerja prehrana in zelo veliko gibanja. Drugače je pa najprej shujšala u zgornji del telesa, kasneje pa še u noge. Tako da je mogoče shujšati brez kakšne terapije ali česa podobnega.

Lp. (:
xxPuncaxx

06.03.12 14:27

Pozdravljeni!

Sem 13 letna punca, ki se redno ukvarja s športom. V plesni šoli Bolero plešem hip-hop in jazz balet in sicer hip-hop 2x na teden usakič po 1.5 ure, jazz balet pa 1x na teden po 1.5 ure. Ravno zdaj se pripravljamo pred državnim prvenstvom in treneramo tudi ob sobotah po pribljižno 2 uri. Visoka sem tam okoli 167 cm, težka pa (ko se merim zjutraj, pred zajtrkom) 51 kg. Ko se merim čez dan, mi tehtnica pokaže 55 kg. Baje, da se upošteva jutranja meritev - tega nevem. Ampak čez 1 mesec in pol imamo priprave na nekem bazenu. Tam bomo bili 4 dni. Do takrat moram NUJNO shujšati. Sem tudi pridna učenka v šoli, imam same petice in se ogromno učim. Kadar enostavno nimam več energije za se učiti, si uzamem čokolado in pojem pribljižno 2 vrstički med celim učenjem. VEM, da tega nebi smela ampak se enostavno tolažim s tem, da bom ko bom starejša začela hujšati, hoditi v fitnes zdaj, v mojih letih, pa se bom popolnom posvetila šoli. Ampak tele priprave so me pa čisto zdelale. Tam bomo vsi v kopalkah in jaz sem ugotovila, da imam na riti nekaj špeha ko jo stisnem. Problem je ker gre z nami tudi fant, v katerega sem noro zaljubljena in bi rees raaadaaa daalaa ta prekleti špeh stran z riti. Pa še nabite noge imam, ker ogromno treniram in ob prostem času poleti tudi tečem (LAHEK TEK). Kaj naj naredim?! Trebuh imam čisto raven, roke so tudi čisto vredu ampak rit pa stegna... Mislim, halo? Ne me narobe razumeti - nisem debela ampak sem čist normal punca. A se, da kaj naresti proti nabitim nogam?! Probala bi z dijetami ampak so vse napisane za odrasle. Pa ne mi kakšnih dragih stvari pisati, ker nimam denarja. Res, usaj za 5 kg moram iti dol! Hvalaa za vse odgovore!
Zadovoln

14.03.12 10:48

Jz sm bil tud full debel pol sm pa na youtubu vidu oglas za insanity. Pa sm koncau prvo rundo zdj sm pa v 2 shujsu sm pa zlo.
Bajšiiii

14.03.12 18:22

Lej xxpuncaxx,
Ne sekirej se res ker se nesplaša sekirat, ker vrjem Usi mamo isti "@#$%&" tko da telovad in to je to če mas iPod mam rešitu tko da odgovor:)
leicee

09.04.12 21:24

živjo. js sm pa u 1 mescu shujšala 10 kil, to see mi na trebuhu pozna obseg stegen sm pa zmanjšala za čist mau. tečm tko po 40 minut na dan in tut plešm 2x na tedn po 1.5 ure, ampak na stegnih se mi to nč ne pozna. svoja stegna bi rada zmanšala na 46 v 1 mescu(če je možno) zdej mam pa obseg stegen 57. heeelp. a je za to potrebna posebna prehrana???
lp leicee
gajća

15.04.12 20:04

Dober večer.Jaz bi rada vsem,ki hočejo izgubiti mišice v nogah povedala,da naj bodo veseli da jih imajo.Danes sem brskala malo po netu in ugotovila,da si take noge nekatere močno želijo in da se ukvarjajo z več športi,a niso dosegle tega,katerega ste ve naveličane in bi se rade znebile.Opazila sem pa tudi komentar zdravnika,ki je rekel,da imajo take punce zelo lepo postavo in da naj bodo na to ponosne.Priznam pa vam,da sem si tudi jaz tega želela,saj sem bila naveličane tega,da so mi bile hlače v pasu taprave v nogah pa ne,a sem se pozanimala z starši in so mi vse lepo razložili in sem se s tem preprosto sprijaznila.Stara sem komaj 12 let in se že sedaj močno obremenjujem z svojo postavo in mislim edina.Zato imam vedno v glavi da smo si vsi ljudje različni in da naj bomo na to ponosni..:P
Dober dan
Mene pa zaima kako naj zdravo in enostavno shujšam v trebuh predvsem pa stegna zelo veliko se gibljem delam trebušnjake vaje za stegna in to že kar lep čas !! Zelo rada bi odpravila močna stegna
Hvala ko
MIŠKA :(

01.06.12 22:01

RADA BI SHUJŠALA DO POLETJA V STEGNA IN TREBUH DA BI IMELA VITKO POSTAVO A MI NE USPEVA...... ali ima kdu kako idejo kako in kaj....
Sivka18

02.06.12 21:32

Visoka sem 160cm, teška pa 60kg. Moj zgornji del telesa vključno z boki ma perfektno hourglass postavo. 100čez joške, 65 čez trebuh, 100 čez boke. Moja težava ni rit. Moja težava je nižje. Na žalost imam obseg enega samega stegna 65 cm. Kar pomeni da me je tok čez eno samo stegno kokr me je čez trebuh, brez da trebuh notr vlečem. Popolnoma normalno ko stojim.
Lahko si predstavljate de gledam zelo neenakomerno, moja stegna majo majhno količino celulita ki me pa ne moti toliko. Samo obsega bi se rada znebila. Sem aktivna, parkrat tedensko grem za par ur jahat, kar mi je omišičilo noge, obsega pa se ne znebim. Kaže da sama telovadba ne bo zalegla.
Kakšne ideje kako napast čisto samo obseg?
A bi mi kavitacija pomagala? Kakšne so kaj cene? Koliko časa po posegu se pozna na obsegu?
A ma katera kakšne izkušnje s kremami za lokalno hujšanje? Nekaj kar lokalno naneseš da ti izloži maščobne celice samo tam kjer želiš? A katera uporablja? Če ja, katero kremo, kako učinkovita je bila krema, kje je bila kupljena in kaka je bila cena?
puncaa

04.06.12 22:25

ojla!
mene pa samo nekaj zanima..sem stara 18 let.
Moja teza je 61 kil, visoka sem pa 162.
Malo hocem shujsati..tecem vsak drug dan..
Jem dokaj zdravo hrano ampk vseeno ne prevec
ker hodim v solo in tam nimam casa prevec da
bi jedla bolj zdravo hrano..
Shujsala sem pa komaj eno kilo v parih mescih..
Sicer mi vsi pravijo da mam super postavo, da
bi oni tut imel tako,ampk js se useno nism zadovolna ravno..in rada bi prsla usaj do 57 kil
pa ne bi rada zgubila josk.:)..kako da pridem do ke?:)
petja75

26.06.12 12:11

Pozdravljene,

moji prijateljici je zelo pomagal hypoxi - kljub temu, da je sama športala skoraj vsak dan so ji rit in noge ostajale močnejše glede na zgornji del, kjer je bila že trlica. Potem je našla hypoxi in je v dveh mesecih super preoblikovala postavo - sedaj hodi tja 1x ali 2x na teden da vzdržuje in je res zadovoljna.
Tudi sama se ravno ta teden spravljam na testni obisk in da vidimo, kaj bodo rekli meni... linea snella je predraga, ti pa so glede na vse kar ti nudijo menda kar ugodni. Dobiš tudi okviren jedilnik in če želiš (vsaj moji prijateljici so svetovali), ti predlagajo tudi vaje za okrepitev zgornjega dela telesa - če je problem spodaj....

poročam kako bo ;)
kokp

27.06.12 15:37

Pozdravljeni!

Jaz bi rada shujsala v stegna cim prej.
V treh ali dveh tednihz ali . Shujsala bi rada v stegn brez masaaz ali operacij. Upam, da ima katera odgovor zame.
Lp
človečk

06.07.12 21:40

za vse tiste ki bi rade normalno shujšale: jejte normalno, vendar ne pretiravajte z sladkarijami ali drugo prehrano ki vas redi. po 18h uri pa ne smete več jesti, če ste lačne spijte kakšno vodo ali pa ne preveč redilni sok. meni je to pomagalo saj sem v petih dneh shujšala kar 2 kg brez telovadbe
zdaj pa imam jaz eno vprašanje. imam sicer 13 let, visoka sem 160 in tehtam 56kg in mi je uspelo shujšat s to dieto ki je navedena odzgoraj. vendar sem še vedno v stegnih zelo široka in res ne vem kako naj to spravim dol. imam špeh tudi na notranji strani nog in nikakor ne vem kako naj to spravim dol. mama mi je dala enkrat neko kremo proti celulitu vendar ni pomagala. rit mi je tudi široka in res ne vem kako naj spravim to dol.

PROSIM POMAGAJTE MI! :)
lovee

08.07.12 00:48

ja kakšne vaje pa je delala?
banana123

11.07.12 11:29

Pozdravljeni!

Sem prebrala vse vaše nasvete, kako shujšati v stegna.. in največkrat je odgovor telovadba - kolesarjenje, tek, hoja itd, kar me zelo žalosti.. Kaj pa če tega vsega ne morem početi? Že ob malo daljšem sprehodu zaradi bolečin obležim v postelji za 1-2 dni, zaradi burzitisa na kolku.
Stara sem komaj 21 let, pa se počutim, vsaj fizično, zelo staro. Jem normalno - malo (ne stradam :) ), večer se tudi izogibam hrani, sladkega pa skoraj nič.
Torej kako pa naj mi, ki nam zdravje ne omogoča takšnega hujšanja, shujšamo v stegna, če kavitacija in podobne zadeve sploh nič ne pomagajo, po mnenju nekaterih?

Lp
zuioohujhi

11.07.12 23:46

Navedeno
banana123
Pozdravljeni!

Sem prebrala vse vaše nasvete, kako shujšati v stegna.. in največkrat je odgovor telovadba - kolesarjenje, tek, hoja itd, kar me zelo žalosti.. Kaj pa če tega vsega ne morem početi? Že ob malo daljšem sprehodu zaradi bolečin obležim v postelji za 1-2 dni, zaradi burzitisa na kolku.
Stara sem komaj 21 let, pa se počutim, vsaj fizično, zelo staro. Jem normalno - malo (ne stradam :) ), večer se tudi izogibam hrani, sladkega pa skoraj nič.
Torej kako pa naj mi, ki nam zdravje ne omogoča takšnega hujšanja, shujšamo v stegna, če kavitacija in podobne zadeve sploh nič ne pomagajo, po mnenju nekaterih?

Lp

poskusi z masažo in kremami proti celulitu. nevem, nekaterim pomaga nekaterim pač ne.
Bernarda Avčin

16.07.12 06:50

Problem hujšanja v določeni predel je lahko precej zahtevno. Kljub intenzivni telovadbi nikoli ne vemo v kateri del telesa bomo shujšali. Imajo pa v salonu Moments v ljubljani napravo, kjer ti z laserjem, ki ga namestijo na točno določen predel omogočijo, da izgubiš maščobo samo na določenem predelu.
Sama sem preiskusila in izgubila obseg 8 cm....
Pozanimaj se na: http://moments.si/hujsanje.shtml

Bernarda
Looorii

22.07.12 19:43

Ma to je bedarija tote diete. Sploh vam nerabijo diete za shujšat ješ lahko normalno samo pomalo in se gibaš več in piješ več vode in to je to z časoma shujšaš jebeš diete če lahko ješ normalno a po malo ;) v 7 mesecih shujšala 10kil brez diete sam z gibanjem :P
Hej punce, dieta absolutno, drugače pa sem jaz ful zadovoljna s stroji, ki jih imajo v salonu Eurodiet v Trzinu, moj trebušček bo kmalu kot iz filma :) pejte probat, jaz pač nimam časa viset v fitnesu in v naravi, ker delam po 12h/dan in mi veliko pomeni, da sem tam le slabe pol ure in so suuuperrrr rezultati!
Looorii

23.07.12 14:47

Nerabi ti dieta za shujšat ! ;)
Zadovoljna

25.07.12 15:45

http://zadovoljna.si/clanek/fit/mascobe-se-kopicijo-z-razlogom.html

Jaz se kar strinjam z člankom. Pijte veliko vode, če gre samo vodo, imejte 5 obrokov, gibajte se, če ne drugega se večkrat sprehajajte- pa tudi če po nakupovalnem centru ;)
Tudi jaz nisem ravno zadovoljna s svojo postavo- širši boki, zaobljena zadnjica in oblinejša stegna.. Vendar veliko več fantov prisega za žensko z oblinami, kot pa na suhico z modne brvi. Tako, da bodite zadovoljne same s samo in zadovolni bodo tudi drugi. :)
lalaallalalalalllalalalalalalallala

09.08.12 03:38

Pozdravljeni (:
Tudi sama sem imela tak problem in še vedno ga nisem popolnoma odpravila, samo vam pa povem da je vse odvisno od: strukture telesa in tega kako se prehranjujete in koliko telovadite... jaz naprimer imam lepo postavo, pa se ne važim, samo sem visoka 176cm imam pa 55kg, in jem kolikor hočem, sam veliko kolesarim, vsak večer pretečem kakšne 2-3km, in probam biti čim več na nogah, to je cel čar, aja pa gaziran pijačke, sokove, in ostalo raje zamenjajte z vodo, tudi to pomaga ;)
Tako da hitro izpred ekranov ven, na zrak, ker s sedenjem za računalnikom se ne bo nič zgodilo ;)
lep dan
...smej se...

09.08.12 22:58

Živo..
Imam pod one mere kot ti. Velika sem 167 cm in tehtam 60 kil. Tut sama mislm da gre pr hujašanju za prewar no in gibanje. Zanimam meali si v tem mescu ko si shujšala 5 kg tekla čisto vsak Dan in koliko km si pretekla. Si delale tudi kakšne vaje ?!
Kokomm

11.08.12 22:33

Navedeno
Bajšiiii
Lej xxpuncaxx,
Ne sekirej se res ker se nesplaša sekirat, ker vrjem Usi mamo isti "@#$%&" tko da telovad in to je to če mas iPod mam rešitu tko da odgovor:)

Zivjo imam enak problem. Pa mam iPod tko da prosm pomagi cim prej reesss.

Lp
*_______*

12.08.12 15:23

hej. mene pa zanima kako lahko shujšam v trebuh in stegna, ne da bi se mi stem zmanjšalo oprsje, ki je že tako ali tako bol majhno :s nedolgo nazaj sem začela hujšati, jedla sem večkrat na dan-zelo malo, pila sem samo vodo, pa sem izgubila samo oprsje, teža pa je ostala enaka, prav tako pa moj trebuh in stegna. redno sem delala trebušnjake pa mi ni pomagalo. rabim kakšen nasvet kako naj shujšam v trebuh in stegna ter kako naj nazaj pridobim prsa :c
aja, velika sem 170cm, težka pa 59kg. rada bi tehtala usaj 5kg manj.
hvala
Navedeno
*_______*
hej. mene pa zanima kako lahko shujšam v trebuh in stegna, ne da bi se mi stem zmanjšalo oprsje, ki je že tako ali tako bol majhno :s nedolgo nazaj sem začela hujšati, jedla sem večkrat na dan-zelo malo, pila sem samo vodo, pa sem izgubila samo oprsje, teža pa je ostala enaka, prav tako pa moj trebuh in stegna. redno sem delala trebušnjake pa mi ni pomagalo. rabim kakšen nasvet kako naj shujšam v trebuh in stegna ter kako naj nazaj pridobim prsa :c
aja, velika sem 170cm, težka pa 59kg. rada bi tehtala usaj 5kg manj.
hvala

Pri ženskah je ponavadi tako, da prvo pobira oprsje in kaj v zgornjem delu, potem vse ostalo, nazadnje pa nogah oz spodnjem predelu nasploh. Oprsje bo vedno manjše, če boš hujšala.

Lp
LoliLOL

26.08.12 12:13

Ni odvisno koliko ješ odvisno je kaj ješ ! Ni priporočljivo da ješ pohano ;)
MAČKA

28.08.12 15:14

živjo. sej stara 14 let. velika sem 173 in imam 67 kil. okoli prsi merim 90, trebuha 80, okoli bokov 95 in okoli ene stegnjenice 60. glede tega treneram 5x na tedn po 2 uri kar je dosti. imam zelo veliko mišic v nogah. naprimer ko hodim se mi izrazito vidijo. to mi seveda ne dela problemov samo obseg me skrbi. imam tudi maščobo med nogami, tako da se mi med hojo noge preprosto dotikajo drug druge. zelo si zelim izgubiti obseg vsaj za 10 centi. pa tudi shujsati do 10 kil. PROSIM VAS ZA DOBER PREDLOG BREZ APARATOV!! PREDLOG ZA KAKŠNE VAJE? HRANO? RES BI MI ZELO POMAGALI!!!! LP
In Shape

28.08.12 19:12

Mačka, očitno kot opisuješ imaš bolj atletsko postavo. Takšne postave so pri ženskah dokaj redke. Samo glede na tvojo višino in težo bi jaz rekla kot si že sama pogruntala, da spravi dol za ene 10kg, da boš imela 173cm pa 57kg, boš tudi bolje izgledala.

En predlog za jedilnik:

Obvezno zajtrk kakšni kosmiči mleko 0,5 ali 1,5 maščobe, lahko tudi če si bolj za sladko zjutraj kos kruha z Nutello. Izogibaj se otroškim kosmičem, kupuj recimo ovsene Vitalis recimo.
Kosilo, probaj sama kuhati s čim manj olja, ogromno zelenjave, meso po možnosti belo ali ribe 2 krat tedensko recimo, žitarice (kus-kus, kvinoja, razne vrste riža, polenta, ješprenj...)
Pa če vključiš še 1 ali 2 malici, kakšen jogurt ali kosmiči.
Po 18:00 ali 19:00 uri ti pa svetujem da ne jej. Mogoče preveč ješ, sploh po športni aktivnosti se mogoče prenaješ, misliš da boš vse pokurila pri športu ampak očitno to ni tako. Poiskusi se disciplinirati pri prehrani, jej od 3-5 obrokov, sladkarije, čipsi recimo 1-2 krat mesečno.
Pa nikoli se ne prenajej, tudi pri zajtrku ne, jej počasi in ko te bo želodec samo malo začel boleti že to je znak da si polna da si že sita in moraš prenehati.

Drugače je pa tako, kot praviš treniraš, in spomnim se veliko punc pri 14 letih ko so pridno trenirale so imele še nekako okay postave, niso bile debele nekatere so bile samo zelo mišičaste/nabite postave. Potem v srednji šoli so se pa totalno zredile, ko so opustile šport. In še danes pri 20-tih so žal še vedno debele. Tako da upam da pri tebi ne bo tako.
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 2 plus 4?