Nega, ličenje in stil

Kotiček za ženske, kjer si zaupamo nasvete o lepoti, negi telesa in obraza ter "piki na i" - ličenju. Izmenjamo lahko nasvete o uporabi dišav in stilskih dodatkov ter vprašamo za nasvet strokovnjake za modo.
Moderator: Fashionista.si
nega obraza

jabolčni kis

19.03.11 15:11

pozdravljene !
a si katera od vas čisti koža na obrazu z navadnim jabolčnim kisom? in ,če res kaj pomaga vproti mozoljem? hvala
sdfserte

Re: jabolčni kis

19.03.11 16:00

s kisom se ne čisti maščob, zato kot čistilo za make-up ni efektno. lahko ga uporabiš kot tonik, ampak prvič slišim.
tia6

19.03.11 17:03

Ja,je res.Malo pobrskaj po guglu, sem na eni strani našla nasvete iz domače lekarne in zelo hvalijo kis kot sredstvo proti mozoljem,ker naj bi imel antiseptični učinek.Nanaša se na predhodno očiščeno kožo, mešaš ga pa z vodo,v razmerju pol vode,pol kisa. Kis naj bi bil domač in ne iz trgovine.Sem sprobala na sebi, pa je delovalo.Sicer samo nekaj časa,potem sem prenehala,ker se mi je koža začela luščiti (jaz ga nisem redčila z vodo).poskusi,škodit ne more. Med znana domača zdravila proti mozoljem sodi tudi domači med (antibiotični učinek), pa uživanje in mazanje z aloe vero. Meni razen kisa ni pomagalo nič, ampak baje nimam klasične aknavosti ampak rosaceo.
simbioza

19.03.11 17:47

vedno, ampak vedno se mi med menstruacijo spustijo trije podkožni mazolji
če, jih pustim pri meru, zrasejo, so rdeči, ne boli več, ampak je kr tam
noče se posušit.tko, da tko, ne morem pustit
in tako ga moram najorej, ko zrase razmesarit in to z iglo ga predrem, da ga odprem, da se čez dva dni zagnoji in potem tega hudiča, lahko stisnem, da pol zgine.še enkrat vam povem, če ga čist pri miru pustim, mi ne zgine.je velik in rdeč, in mnde bi bil tam celo moje življenje, ker se tist kar je notri strdi in na dotik imam bulo

no in zdaj k zdravilu-- bepanten, res pred dvema tednoma mi je mami rekla, da imam grdo kožo, da sem neki flekasta in mazoljasta, da taka pač ne morem bit

predlagala mi je to kremo-vzela sem taveliko tubo, dala 11 e, tamala je manj
hočem povedat, da sem si obraz , no sej si še, mažem s to kremo
ko so se spet prikazali tisti trije rdeči, boleči mazolji, sem si namazala, z bepantenom,, že čez 15 min je nehalo bolet in res se je zmanjšal
in glih danes sem bila pri mami in se ni mogla načudit kako imam lepo kožo
men je pa najbolj važno, da mazolji izginjajo, kar mi prej niso ....zahec sem se zdele potipala po mazoljih in so čist mali
glina zdravi

19.03.11 19:40

simbioza - tebi predlagam, da si naslednjič na mozolj naneseš GLINO. glino zmešaš z vodo in limono ali vodo in kisom in debeloslojno nanesi na mozolje, magari še eno gazo čez, da se ne bo prehitro posušilo.

glina močno nase veže vnetja in tvoj mozolj to zagotovo je.
Lola83 

29.03.11 16:49

Jaz čistim obraz z olivnim hladno stisnjenim oljem. Dobi se v lekarni. Super zadeva! Nekaj kapljic nanesem na bombažno vato in očistim kožo, brez vode. Koža je voljna, nič mastna in super očisti, pa še odstrani ličila. Zjutraj pa vtrem nekaj kapljic olivnega olja v kožo. Sploh ne potrebujem kreme več. Struktura moje kože se je znatno izboljšala. Pa denarnica ne trpi ;) ...
jklč

02.04.11 07:52

Navedeno
simbioza
vedno, ampak vedno se mi med menstruacijo spustijo trije podkožni mazolji
če, jih pustim pri meru, zrasejo, so rdeči, ne boli več, ampak je kr tam
noče se posušit.tko, da tko, ne morem pustit
in tako ga moram najorej, ko zrase razmesarit in to z iglo ga predrem, da ga odprem, da se čez dva dni zagnoji in potem tega hudiča, lahko stisnem, da pol zgine.še enkrat vam povem, če ga čist pri miru pustim, mi ne zgine.je velik in rdeč, in mnde bi bil tam celo moje življenje, ker se tist kar je notri strdi in na dotik imam bulo

no in zdaj k zdravilu-- bepanten, res pred dvema tednoma mi je mami rekla, da imam grdo kožo, da sem neki flekasta in mazoljasta, da taka pač ne morem bit

predlagala mi je to kremo-vzela sem taveliko tubo, dala 11 e, tamala je manj
hočem povedat, da sem si obraz , no sej si še, mažem s to kremo
ko so se spet prikazali tisti trije rdeči, boleči mazolji, sem si namazala, z bepantenom,, že čez 15 min je nehalo bolet in res se je zmanjšal
in glih danes sem bila pri mami in se ni mogla načudit kako imam lepo kožo
men je pa najbolj važno, da mazolji izginjajo, kar mi prej niso ....zahec sem se zdele potipala po mazoljih in so čist mali

Misliš Bepanthol? Meni je po Bepantholu, ki koža res tako navlaži, da kar čutim. ODkar uporabljam modri Bepanthol skorajda nimam mozoljčkov.

Jabolčni kis je zelo dober kot tonik, tudi kakšna žlica z medom zjutraj še posebno koristi. Na to temo je super, superknjiga: Naravni jabolčni kis, zdravilni eliksir, dr. Paul C. Bragg, dr. Patricia Bragg

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, doc, pdf, xls,
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 5 krat 10?