Slovenci po svetu

Domotožje, različne navade, težave z integracijo? Povsod je lepo, a najlepše doma. Prostor, namenjen izmenjavi izkušenj o bivanju onkraj meja naše države.

selitev v Anglijo

16.03.09 10:42

Z družino se predkratkim selimo v Anglijo?Mislimo,da gremo na bolj:-)A se je kdo pred kratkim preselil,kakšne izkušnje imate?Lp
Socialka

Re: selitev v Anglijo

22.03.09 19:57

V Anglijo sem se preselila pred 2,5 leti. Lahko recem, da je bila to najbolj pametne odlocitev v mojem zivljenje. Ne obzalujem. Same pozitivne izkusnje. Ce te se kaj zanima,pa bodi bolj specificna in ti z veseljem odgovorim. LP in srecno!

23.03.09 15:41

pust kak email pa se slišva če si za.ok

20.04.09 15:51

bližajo se moji dnevi in moja selitev v Anglijo,kolk komaj čakam,da s tamalo-hčerko greva sem živčna kar strah me je malo,moža imam že gor dela najel je hišo,kupil avto vse ima zrihtan še po naja pride a kar stiska me v prsih tresem se.Mislim,da bomo imeli bolj življenje gor kot tle-vsaj skupaj bomo,mož ima službo tako da bo vsak dan doma.Hčerka je 4leta stara in ji je zelo težko it zelo je navezana na stare starše.Jaz upam da bo vse ok:-)lp
Tammy

22.04.09 13:52

Jasminica,

se mi lahko javiš na mail? Jaz še kolebam, ali bi šla s svojo družinico ali ne, tudi moj mož dela tam, a ne vem.

urska.s.71@gmail.com

LP!
Tinaja

22.04.09 19:45

Tudi jaz sem lepo stevilo let v Angliji in razumem vajin strah in negotovost. Vseeno sem mnenja, da je vredno pioskusiti, saj se je vedno mozno vrniti nazaj, ce se boste tako odlocili. Vsaka izkusnja je nekaj vredna in zato le pogumno! Seveda me zanima v kateri kraj se selite...

23.04.09 01:56

Tineja,jaz se selim v Bradford.Kje pa ti živiš v katerem mestu,si se naučila na njihovo življenje?lp
Tammy

24.04.09 11:43

Tinaja!

Se mi lahko javiš na zgornji mail? Včasih se mi zdi, da imam toliko vprašanj...
Tinaja

24.04.09 17:23

Zivim v Birminghamu.
Tammy, ne zdi se mi posteno do drugih, da bi ti pisala na tvoj osebni naslov, zato le vprasaj tukaj. Naj imajo od tega tudi drugi, ki berejo tele strani, kako korist.
Lp.

09.06.09 15:13

lep pozdrav sem k berete ta forum,to stran,...rada bi vam sporočila da sem se že preselila v Anglijo vse je ok.Sem zelo zadovoljna sem pa v Bradfordu.Če je kdo za kak čvek ali vpr.naj piše bye
wesna 

02.07.09 00:01

Kakšni so bili vaši prvi vtisi ko ste pripotovali v Anglijo? Ste vsi že vse imeli načrtovano vnaprej ali je kdo izmed vas tako kot midve s Kajo ko greva na "blef" polni optimizma in vere da nama uspe? (glej temo pomoč!)

wesna
Anglezinja

05.07.09 21:28

Imeli smo ze sluzbo in zajeten kupcek denarja za zacetne stroske.

07.07.09 17:40

lep pozdrav vsem iz Bradforda:-)Za selitev moraš imeti kar nekaj denarja,da lahko kupiš avto plačaš najemnino in varščino za hišo to kar nekaj denarja že nanese pa še vsaj tolk da imaš da preživiš en mesec do plače(seveda je treba prej imet službo)tako bom povedala na začetku je veliko stroškov tako da je denar pomemben!Tako bom rekla težko je na začetku tam en mesec pol se pa že vse kar približno zrihta in navad se malo na spremembe drug življenje.Mi se imamo super bolj kot smo se v sloveniji imeli!cao
Tammy

27.07.09 13:18

Jasminica!

Oglasi se mi na mail, zanima me, kako je kaj s šolo?

LP!

31.07.09 18:43

pozdravljena,Tammy!šolo imaš brezplačno,greš vpišeš se in jo obiskuješ je 3*na teden od 9h-16h,vsaj tko je tukaj v Bradfordu,enostavno so pa zelo prijazni.A se še nisi odločila za selitev?
Tammy

05.08.09 12:36

Zdravo!

Razmišljam o selitvi konec leta-morda začetek prihodnjega.Še čakam na razplet v službi...

Glede šole me zanima bolj zaradi jezaika. Moji otroci ne govorijo kaj prida angleško. Razumejo že kar dosti, govorjo pa ne toliko.

LP!

17.08.09 01:44

Pozdravljene vse,

Tudi jaz sem se pred 6-imi meseci preselila v Birmingham in iščem slovensko družbo. Žal do sedaj še nisem našla nobenega slovenca. Tako, da če ste za kakšen klepet in iz Birminghama ali bližnje okolice, se mi lahko javite na petra_slo@hotmail.com

Z Jasminico sva se že malo pogovorile a je žal predaleč, da bi si lahko delale družbo.

LP, Petra
megan/***

25.08.09 09:49

Ja, tudi mene najbolj zanima, kako so se vključili otroci v šole. Naša je v 1. razredu in ne zna angleško...

Kako to mislite šola je 3x na teden - a ni vsak dan. S koliko leti pa gredo tam otroci v 1. razdred?
Tammy

25.08.09 11:01

Megan,

Ne vem točno, vendar mislim, da s štirimi leti ali tremi. Kolikor vem, ni vsak dan za take male ali pa so tam le nekaj ur dnevno. Jezik pa... mene tudi zanima, kako se kaj vključijo otroci, ki ne znajo jezika. Vem, da so tam tega bolj vajeni, ker imajo res veliko priseljencev, vendar me skrbi zaradi uspeha v šoli. Kati če ne razume dobro niti vskadanjih stvari, kako bo šele snov v šoli? Zato bi rada malo iz prve roke izvedela, kako gre...
Mislim, da je taka šola pri tako majhnih podobna našim vrtcem-delajo podobne stvari.
NAT

25.08.09 17:21

Evo jaz delam v soli v uk, tako da so to informacije iz prve roke. Ko je otrok star 3 leta (ozr. 1 term after) mu drzava placa 15 ur na teden (vrtec), ko je star 4 gre v nursery school/malo solo (ki je vsak dan 3 ure, torej spet 15 ur na teden). Ko je star pet gre v primary scool v reception class. Upam, da vam je zdaj kaj bolj jasno.
Lp s soncnega otoka.
Tammy

26.08.09 09:33

Nat, hvala, ker sem si s tem res malo razbijala glavo. Ali morda veš, kako je, če otrok ne obvlada jezika? Se kaj posebej z njim ukvarjajo oz. pomagajo (tu mislim bolj nasvete), kako otroka čim hitreje naučiti angleško? Bi zaradi tega imel moj otrok kakšne posebne težave? Starost: 4 leta.

LP!

26.08.09 16:09

Pozdravljeni,mi smo 3.5mesecov v Angliji in hčerko imam staro 4.leta zdej 7.9.gre v 1.razred Primary school,anglešk še ne govori ampak so nam v šoli povedali da to ni noben problem,da se otroci v roku treh tednov naučijo v šoli najkasnej v enmu mesecu(nekaj se je naučila odzunaj z otroci in gledanjem risank)šola je pa vsak dan od 9h do 15h razen sob.pa ned.imajo uniforme vsaka šola ima svojo uniformo.(uniformo sam kupiš,obutev,...)Je pa tud šola za odrasle učenje jezika ene so brezplačne ene se plačajo.Lp pozdrav
NAT

26.08.09 21:30

Otroci se ful hitro naucijo novega jezika, tako da ne skrbi. Pri nas se kr precej ukvarjamo s tamalimi, ki imajo "english as an additional language". Verjetno predvsem zato, ker jaz delam na tem podrocju in vsakodnevno srecujem starse, ki imajo podogne skrbi kot jih imas sama. Tvoj otrok ne bo imel nobenih posebnih tezav. Jaz imam celo 4 letnike, ki govorijo tekoce 3 jezike in med njimi "saltajo", da ti kr nic ni jasno. Jaz bi vseeno doma par osnovnih stvari v anglescini probala naucit otroka: da rabi lulat recimo. Vsak otrok ima key worker-ja, s katerim se malo pogovori. Naceloma je staff zelo ok. Srecno, ce te se kaj zanima pa kr vprasaj.
Mmojca

09.10.09 11:32

Vsi ki ste v Angliji ali pa zelite tja - ma yahoo group je ena skupina s cca 100 slovenci ki zivijo tukaj (vecinoma v Londonu) - vcasih se dobimo na kaksnem srecanju,.... Letos smo imeli celo pustovanje s flancati :)

Prijavite se na: http://groups.yahoo.com/group/slo_london/
Taja123

13.10.09 10:49

Hvala Mojca.
Glede te skupine pa je en problem ta, da se vse stvari obicajno dogajajo le v Londonu, medtem ko nas je kar nekaj po drugih mestih... kot lahko vidite po sporocilih zgoraj,
tanja.s

30.10.09 23:00

Tudi mi zivimo v Angliji skoraj ze dve leti, pa se zdaj ne znam kupiti prave moke. Moko nosim iz Slovenije, saj otroci in jaz tezko jemo sive palacinke. Kak dober nasvet?
PETRA, mi zivimo v Coventryju, kar je blizu Birminghama. Tudi jaz pogresam druzbo in slovenski jezik.
anniaa

15.11.09 18:16

sem ze 14 let v Londonu in sem sla kot varuska. Sem dostudirala(zraven tudi delala), sedaj imam dobro sluzba in recesija se pri nas v sluzbi ne pozna. Je pa London malo drazji od ostalih mest-
Slovenko

17.11.09 09:32

Pozdravljeni vsi skupaj! Odločam se, da bi poizkusil izboljšati angleški jezik kar v Londonu, pa me zanimama če se dobi kakšno delo za vzporedni zaslužek.
Tinko

09.12.09 13:26

Hoj!

Mene pa zanima ce mi lahko kdo pomaga pri nakupu vozila in sicer iz mesta Birmingham, da avto pogled in mi poslje slike, ker rabim ta avto za dele pri neki predelavi !

Hvala za pomoc in lep pozdrav Matjaz.
Tinko

09.12.09 13:32

Hoj!

Iscem slovenca ki zivi blizu Birmingham-a ki bi mi pri dolocenem nakupu!

Hvala in lep pozdrav Matjaz!
Matjas

30.12.09 21:23

Jaz sem v angliji 4 leta. Zivel blizu Birmingham eno leto, sedaj london. Do sedaj nisem nasel slovenske druzbe. Zal se tukaj slovenci ne druzijo, mogoce nas je res malo. pogresam govoriti slovensko, samo dva tedna na leto ko si doma, je res premalo.

preselitev je velika izkusnja. le pogumno. je pa kvaliteta zivljenja boljsa v slo kot v londonu, razec ce nisi bogat. potem ja pa itak vseeno kje zivis.
zal je tukaj lazje do sluzbe kot doma. in take sluzbe doma ne bi imel.
Taja123

05.01.10 10:14

Se strinjam, da se Slovenci izredno slabo druzimo tukaj na angleskih tleh... kdo ve zakaj...
Kje pa si zivel blizu Birminghama, Matjas? Jaz sem v juznem delu predmestja ze lepo stevilo let - srecala sem le eno Slovenko v vseh teh letih, ki zdaj zivi v Wolverhamptonu in enega Slovenca, ki je v Manchestru, a z njim nimam nobenih stikov.
Ce se nisi pridruzen slovenski skupini, ki jo zgoraj omenja Mojca, imas tako moznost za nekaj vec stikov in pogovorov v domacem jeziku, saj vas je menda kar nekaj doli v Londonu. Srecno!
kev

15.01.10 13:03

Glede na to, da vas je kar nekaj tu me zanima, kako se lotit iskanja službe gori oz. še boljše bi bilo če bi kdo vedel za kakšno delo. Dolgo me je mikalo da bi zapustil Slovenijo ker ne prideš nikamor in zdaj sem odločen da si poiščem delo nekje v tujini. Ne iščem bogastva samo človeku dostojno življenje.

Upam da mi bo kdo znal kaj povedat o temu, hvala
anniia

05.02.10 22:47

Takoj po gimnaziji sem odsla v Anglijo-London in mi ni zal. Tukaj sem ze 15 let in se tudi veckrat dobimo s kaksnimi Slovenci; samo smo pa bolj zaposleni in ni toliko casa.Dobis pa tudi dosti druge druzbe.LP
roby

11.02.10 19:03

Pozdravljeni!

Vidim, da imate zelo izčrpne pogovore ..tako je tudi prav-več glav več ve ..pravi velika Slovenska modrost. Sam sem delal preko 3.mesece v Liverpool-u, seveda preko slo firme.
Moram si priznati, da me je življenje v Angliji zelo presenetilo v pozitivnem stanju, ter da v meni še vedno gori zelo velika želja po vrnitvi v Anglijo. Ampak nekako se vse zatakne pri delu..
Sem inžener elektrotehnike ..enostavno ne najdem pravega naslova kjer bi si lahko poiskal delo.
Pa ne mislim le v Liverpool-u ..gledano nasploh. Če ima kdorkoli kakršnekoli koristne informacije v zvezi s tem, naj lepo prosim piše na taforum ..verjetno še koga drugega zanima isto, kot mene!

Lp.

Robert
Malena 

17.06.10 20:25

Pozdravljeni,

malo sem spremljala ta vaš pogovor, ker tudi jaz razmišljam o selitvi v Anglijo. Skrbi pa me zaposlitev. Sem učiteljica razrednega pouka in ker mi je poklic zelo zelo všeč, bi ga zelo rada opravljala tudi v primeru selitve. Zanima me kakše možnosti imam kot tujec in če so potrebna kakšna dodatna izobraževanja. Zanima me tudi plača za tovrstno delo. Je primerljiva z našo?
Če ima kdo tovrstne izkušnje bom zelo vesela njegovih informacij.

Hvala :)

Lp
Telebajski

19.06.10 23:43

Tudi mi se konec meseca selimo v Anglijo v Manchester! Mož je že tam in ima redno službo, sama pa sem brezposelna in na porodniški. Nikjer nisem zasledila kako je z vrtci za majhne otroke (od enega leta dalje),saj se po izteku porodniške nameravam zaposliti! Zanima pa me tudi kako je z socialno pomočjo za ta čas ko sem doma z otroci! Mi kaj pripada glede na to da sem tujka?

Za vsako informacijo bom zelo hvaležna!
Tigi

05.07.10 10:38

Heeey!

Vidim da ste tukaj se aktualni :)
Jaz se septembra selim v Cannock blizu Birminghama. Delo me ze caka, se v solo se vpisem pa smo tam. Me zanima ce kdo zivi kje blizu za druzenja ipd? :)

Lp

06.07.10 19:25

Zaenkrat ni slabo. :)

29.07.10 14:28

Hej!

Tudi mi se z družino selimo v London, hči 5 let druga 5 mesecev. Mož dela že gor.
Kako je z vrtci? Šolo? Sem na porodniški, kam se lahko gor prjavim?

dejte pomagat z odgovori, prosiiiimmm!!!

31.08.10 12:54

Živjo,

tudi jaz imam vprašanje za vas ki ste se preselili gor....kako in kje ste si uredili zavarovanje? S fantom se odpravljava v anglijo, meni čez en mesec poteče študentski status. Ste si dodatno zavarovanju uredili tukaj, ali v angliji? Kaj pa obvezno?
the bear

05.09.10 23:30

Navedeno
cvekica

Živjo,

tudi jaz imam vprašanje za vas ki ste se preselili gor....kako in kje ste si uredili zavarovanje? S fantom se odpravljava v anglijo, meni čez en mesec poteče študentski status. Ste si dodatno zavarovanju uredili tukaj, ali v angliji? Kaj pa obvezno?

Odjavil slovenska zavarovanja, saj je v Angliji vsak zavarovan in ima pravico do zdravstvene pomoci. Se brezdomci imajo zdravnika na obisku.
oxford 

29.09.10 09:39

hay,

šele zdaj sem odkrila ta forum in sem zadovoljna, ker si tako lepo podajate pridobljene izkušnje. naša držinica ima iskreno željo, da v letu 2012 zapusti SLO in se preseli v UK. hčerka bo 2011/2012 končala gimnazijo MM - mednarodna matura in si želi študirati kemijo/Oxford. velike in drage želje vem ampak, ko gre za šolo (upam, da bo tut kakšna štipendija, ker dugače ne bo šlo), znanje nekako nimaš srca, da rečeš NE. tukaj imava majhno, družinsko podjetje (zelo majhno in zadnej čase delaš samo za državo, ostane bore malo) in tudi v UK misliva odpreti nekaj svojega. ali ima kdo izkušnje z odpiranjem privat podjetja, kako poteka ... to poletje smo bili v UK (Cambridge, Oxford, podeželje ...), zelo j lepo, prijazni profesorji, tudi narava je lepa, da ne govorimo o Oxfordu, Cambridgu, botaničnih parkih ... ampak zavedam se, da bo realno življenje drugačno od počitniškega. tukaj sem zvedela nekaj o življenju tam. zanima me še ali se je potrebno odjaviti s stalnega naslova (nekateri pravijo, da to ni pomembno), kako poteka prijava v UK in podobne življenske stvari. verjetno za vse dele uK velja enak sistem, namreč mi bi se "naselili" okrog Oxforda (za začetek, da raziščemo kje se splača zsidrati). lepa hvala za odgovor in mejte se fajn tam na otoku.
reeni

13.11.10 21:56

Hej!

Vidim, da je selitev v Anglijo res popularna tema! Tako tudi mene zanima, kakšne so možnosti za zaposlitev v smeri komerciale in pa za socialno delavko. Problem je v tem, da sva s partnerjem v roku dveh mesecev ostala oba brez zaposlitve. Tako, da sedaj nimava nič izgubit, če se odpraviva v tujino. Imava pa tudi dva otroka stara 3 in 4 leta, tako da bi bilo sedaj še dovolj zgodaj odditi iz Slovenije (zaradi šolanja otrok). Bi mi kdo lahko pri tem kaj pomagal in svetoval. Rada bi to uredila v čim krajšem času! Lepo prosim za pomoč!!!

Lp iz temačne Slovenije!
reeni

14.11.10 09:11

Hej!

Zanima me še, koliko denarja moraš imeti za začetne stroške za bivanje v Angliji?

Lp
vsaj 2000 evrov za en mesec, ce hoces ziveti in se kaj jesti. Potem pa vidis, ce ti bo uspelo s sluzbo.

-------------
It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog.
- Twain
Listening to Spotify while posting constructive comments :p
------------------------------------
Hey say we are what we are,
But we don't have to be,
I'm bad behavior but I do it in the best way,
I'll be the watcher (watcher),
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,
of all your fever dreams!

---------------------------------------------------------------
Bonkers. I am the real deal, accept no fakes. :)
brezposelen

24.11.10 19:08

JASMINICA--torej šola je brezplačna za ta jezik ...ok kaj pa slušba pa stanovanje ker mislim na to da bi se popolnoma odselil iz te naše kurčeve države(oprosti mi za te izraze lepo prosim)
preprosto tule nimam kaj za živet pa še dihat ne morem
torej če je kakšna slušba gor v bradfordu uuuu mogoč bi še lak fudbal igral za ta kraj ma izkušnje fudbala no skratka hočem izvedet za ta kraj pa kk je gor
Navedeno
brezposelen
JASMINICA--torej šola je brezplačna za ta jezik ...ok kaj pa slušba pa stanovanje ker mislim na to da bi se popolnoma odselil iz te naše kurčeve države(oprosti mi za te izraze lepo prosim)
preprosto tule nimam kaj za živet pa še dihat ne morem
torej če je kakšna slušba gor v bradfordu uuuu mogoč bi še lak fudbal igral za ta kraj ma izkušnje fudbala no skratka hočem izvedet za ta kraj pa kk je gor

tudi ce je brezplacna bos rabil vec let, da se bos jezika naucil. Ne gre v petih minutah, kot vsi mislite.

-------------
It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog.
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

Tamsyn2

16.12.10 12:11

REENI: Jaz malo bolj resno razmišljam o selitvi v UK. Službo (še) imam, ampak vse ostalo... Se bova o tem z možem v kratkem pogovorila. Če bi šla, bi šla naslednje leto poleti, v času počitnic. Starost otrok: 5 in 3 leta. Tudi otroci so že večkrat rekli, da bi šli živet tja. Če si za, ti lahko povem, ko se bomo odločili, kako smo in kaj. Lahko ostaneva v stiku preko tega foruma, če želiš.
reeni

17.12.10 18:35

Tamsyn2: tudi mi imamo namen iti enkrat poleti oz. spomladi. Fino bi bilo, da bi otroka hodila vsaj še eno leto v vrtec zaradi angleščine. Jaz bi šla vsaj en mesec naprej gor, da bi uredila vse potrebno; stanovanje in ostale stvari.

V kateri konec bi pa šli? Mi nimamo še nič določenega, samo v središče Londona ne bi šli, raje smo nekje na obrobju oz. v kakšnem manjšem mestu.

Kako boš pa s službo; jo boš potem iskala, ko prideš gor ali se boš prijavila na EURES oz. iskala službo preko njihovega zavoda?

Seveda sem zato, da ostaneva v stiku.
enea

18.12.10 15:33

Zanima me, kako ste se tisti, ki živite v Britaniji navadili na delovni čas ki traja od 9.00 - 17.00. Potem vam skoraj nič več časa ne ostane za družino - otroke.
Kako pa je z šolo? Od katere do katere ure traja?
In kako je potem z varstvom, če si še v službi? Imajo mogoče tudi kakšno podaljšano bivanje v šoli?
Tamsyn2

21.12.10 10:28

REENI: Pri nas je tako, da je mož že tam. Jaz zaenkrat ne bi hodila v službo, ker bi preživeli z njegovo plačo, potem bi pa videla, mogoče bi delala tisti čas, ko bi bili otroci v šoli. Ne bi pa še delala polni delovni čas. Bi potem videla sčasoma, ker ne vem, kam bi dala otroke tisti čas, ko bi bila v službi. Ker tam ne bi imela mojih staršev, da bi popazili nanje, morala bi se izključno zanesti samo na naju in morda še na kakšno prijateljico, sčasoma. Imamo pa tam hišico v najemu na podeželju, kakšno uro in pol od Londona z avtom, z vlakom cca 45 min. Nisem še čisto odločena, ali bomo šli, ali ne, vsako leto odlašam. Ampak enkrat se bomo morali odločiti in letos sem kar dostikrat premišljevala o tem, predvsem zaradi situacije tukaj. Ker, čisto pošteno, ne vem, kakšno prihodnost si lahko obetamo. Ja, upam, da ostaneva v stiku, pa se morda kdaj vidimo tam, ali pa tukaj. Bom javila, ko se bomo odločili.

LP!
Vecina se vedno odlasa v Sloveniji in se hvali, kako bodo nekega daljenega leta mogoce sli. Poskusite pol pa razlagajte kako je. Ni vse tko izi kot si predstavljate v domacem fotelju.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

nikkita

27.12.10 19:54

Kensington-odgovor tebi,se strinjam,da ni vse izi je pa vredno poskusiti a ne!?

Me pa moti to KENSINGTON da se pojavljaš na večih forumih in vedno samo nekaj kritiziraš! Le iz katerega "domačega" fotelja se ti javljaš?!
nic ne kritiziram, samo izrazam svoje mnenje. Moj domaci fotelj je v Angliji. :p

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

Tamsyn2

30.12.10 11:53

Navedeno
nikkita
Kensington-odgovor tebi,se strinjam,da ni vse izi je pa vredno poskusiti a ne!?

Me pa moti to KENSINGTON da se pojavljaš na večih forumih in vedno samo nekaj kritiziraš! Le iz katerega "domačega" fotelja se ti javljaš?!

Se čisto strinjam. Saj to je tisto: ni lahko oditi, ni lahko v tujini. In namesto, da bi kdo dal kakšen pameten nasvet, večina raje kritizira. Verjemite, sem jih kar nekaj vprašala, tudi takih, ki jih osebno poznam in smo "prijatelji" (v narekovajih zato, ker še vedno pravijo, da smo prijatelji, a jaz tega ne verjamem več), kako je živeti v tujini in razen od sorodnikov nisem dobila iskrenega odgovora.

Zato vsem srečno, tudi Kensingtonu.
Moj nasvet je gres in poskusis, tako kot jaz. Pomagal mi ni nihce. Kupil sem karto v eno smer, spokal in sel. :)

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

annaaa

02.01.11 10:25

Pozdravljeni!

Tudi jaz razmišljam o selitvi v VB! Sama sem sveža diplomantka socialnega dela, ki je, kot vidim, v VB zelo iskano?! Imela pa bom opravljen tudi poklicni tečaj iz predolske vzgoje (pomočnica vzgojiteljice). Fant bo v kratkem diplomirani prof.športne vzgoje, je pa tudi maser. Imava kaj možnosti za delo? Kako se sploh lotiti tega "projekta"? Imava še 4 letnega sina, ravno zato je še malo težje, oz. me bolj skrbi, saj ne morem kar tako na vrat na nos nekam. Kako je z selitvijo domačih živali (pes)? Realno, koliko denarja morava prihraniti za "začetek"? Iskrena hvala za vse informacije! In srečno 2011!
GB je polom!

03.01.11 13:06

Oglašam se vam zato, ker imate neke čudne ideje kako je tam življenje enostavno!

Pa ne pišem kar tako: Been there, done that!

Ok, službe v VB sedaj ni mogoče dobit, ne glede na to koliko oglasov je objavljenih in kakšno izobrazbo imate!
Sam sem tam živel od 04 do 06 leta in že takrat je bil problem s službami, veliko Britancev je zdaj brezposelnih, kar posledično pripelje do zaposlovanja domačinov in ne nekih priseljencev. Življenski stroški so visoki.

Sicer sem živel pri stricu, ki mi je nudil topel dom brezplačno, plača je bila tam 600GBP tedensko, ampak, verjemite, za ta denar sem garal! Vse je toliko bolj organizirano, da ni nekega čakanja, sprenevedanja, odmorov...

Tudi hrana je draga, če ne hodiš v trgovino dnevno in iščeš akcije - stvari pred iztekom datuma.

Vsem bi seveda svetoval za kakšno leto! Seveda, odvisno kako se znajdeš, kam greš... Verjemite pa mi, če tam nimate nikogar, stvar ne bo enostavna!

Pa lp
blogi

03.01.11 22:28

Zanima me, ce kdo od tistih, ki so se preselili v GB, pise blog? Lahko pogledamo?
dodobird

04.01.11 16:26

pozdravljeni,
zivim v Leicesterju od 1998 in je preselitev v Anglijo bila ena najbolj pametna odlocitev mojega zivljenja. Kot je takrat rekel prijatelj... najtezji je prvi dan, prvi teden..mesec...leto... in je res tako bilo.
Zacetek je tezek in zna pozreti precej energije, casa, moci denarja tudi, ampak splaca se.
Sam sem zacel delati v enem velikem marketu pa potem se v enem domu za ostarele... vmes sem "pozabil" tisto srednejsolsko anglescino iz Viske gimnazije... in se pocasi naucil edine uporabne, genuine english ki je precej drugacna od tiste ki se jo ucimo na celini.
Potem se nostrifikacija spricevala in diplome prek NARIC-a... in potem je slo samo navzgor.
Danes delam lahko recem precej elegentno delo za soliden denar, hiso sam kupil ze zdavnaj in je mortgage se vedno cetrtina place ampak tako je kot je.
Sem zadovoljen in poleg tega da grem domov 4-5 krat na leto, sem uspel videti in obislati dobersen del Evrppe pa se nekaj zamorskih destinacij. Delam tisti famozni 9-5 ampak se najde cas, se pac vklopis v sablono in poten gre, predvsem ni tistega znacilnega slovenskega praznega hodu... Obcina dela svoje, Banka tudi, sola je solidna, trgovina tudi, vozniki precej kulturni, sosedje se bolj... torej, kaj drugega? Mogoce NZ ima lepso klimo in je na Swedskem boljsa placa, ampak jaz anglijo imam rad in jo toplo priporocam za immigracijo, navsezadnje ce karkoli gre po zlu, Stansted - Joze Pucnik je urca - 15 minut pa ti vidi...
kakrkoli kdo zeli vprasati za kak detajl... naslov je
mladen.galic@midlandheart.org.uk
enea

06.01.11 15:57

Slišala sem, da se da ene papirje dobiti na ministrstvu za zunanje zadeve dobit, če se hočeš zaposlit v Britaniji. Jih izpolniš in ti potem pomagajo priti do zaposlitve. Če mogoče kdo kaj ve o tej zadevi, bi lepo prosila če mi lahko pove kje točno se jih da dobit in kako vse to poteka.
oxford 

10.01.11 13:47

GB je polom - zanima me kaj si delal, da ti je GB ostala tako v grdem spominu? Večina prizna, da je v začetku hudo ampak potem, če delaš oz. garaš, nekako steče. Saj v SLO se lahko zgaraš do konca in ti - ali pobere država ali vse večji stroški (verjemi, da se v GB, da lepo živeti. povem iz lastnih izkušenj) .... ni konca. Verjemem, da v Londonu ni lahko (odvisno od izobrazbe, znanja jezika, službe, ali se lahko prilagodiš ...) ampak vsak, ki želi nekaj narediti iz svojega življenja, toliko časa vztraja, da bo uspel.
čveka123

25.01.11 15:18

Enea, ti lahko kar povem da pozabi na pomoč slovenskih uradov. Dolgoustijo dokler ne pride do situacije, ko bi morali kaj narediti
enea

25.01.11 21:04

Čveka 123 kar predidevam, da je tako. Se bom kar sama podala gor, da si kaj najdem. Se mi zdi, da je to najbolj pametna odločitev. Upam, da mi bo uspel.
Mene zanima pa nekaj posebnega: rada bi šla v Angliko kot varuška, gospodinja, guvernanta...
za čas 3 do 6 mesecev ali več. Večina išče "mlade" varuške jaz pa sem tiste sorte, ki pravi: nikoli ni prepozno. Kar mi ni uspelo v študentskih letih, želim nadoknaditi sedaj, ko sem še mlada, vitalna,zdrava upokojenka.
Hvala za vaša mnenja, spodbude, pobude...
nikitta

30.01.11 14:55

Bravo mladenka 56! Nikoli ni prepozno,to je res! Kar pogumno naprej upam in želim,da vam uspe,svet je postal ena velika vas,za vse tiste,ki jim ne manjka poguma.

Lep pozdrav in javite se še kaj iz "tujih tal"! Vsaka izkušnja je dobrodošla za tale forum,saj tudi sama intenzivno razmišljam o življenju in delu v tujini.
Tamsyn

23.02.11 08:08

mladenka56

Podpiram to odločitev in rekla bom, kar pogumno naprej. Bi te pa vprašala, ali želiš oditi takoj, ali čez čas? Lahko se mi javiš na mail: Tamsyn@mail386.com ; pa ti lahko povem več.

Lep pozdrav!
Mmojca : se mi lahko oglasiš na el. naslov: zdenka.go@gmail.com
lep pozdrav
mateeeej

27.03.11 14:24

Šel bi živet v London, kupil stanovanje, ter odprl svojo firmo. Zato me zanima, če kdo ve postopek kaj je treba imet, itd.?

kravanja.matej@gmail.com
Navedeno
mateeeej
Šel bi živet v London, kupil stanovanje, ter odprl svojo firmo. Zato me zanima, če kdo ve postopek kaj je treba imet, itd.?

[email protected]

In kaj bo v tvoji firmi tako posebnega, da bi jo upal odpreti v tako velikem mestu?

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

oxford 

28.03.11 12:05

mateeej - na tem forumu imaš veliko linkov in nasvetov kje kaj pogledat - malo preberi kaj vse te čaka in kako moraš urediti stvari tudi, ko zapuščaš SLO. Kens - zakaj si ne bi upal odpreti podjetje v Uk (Londonu)??? Kaj pa je to kaj takega? Potrebuješ dobro znanje jezika, pozanimaš se za papirje ... imaš dober posel oz. idejo in seveda veliko korajže. Kako je pa podjetnikom in obrtnikom v SLO??? To je pravo vprašanje!!!
Navedeno
oxford
mateeej - na tem forumu imaš veliko linkov in nasvetov kje kaj pogledat - malo preberi kaj vse te čaka in kako moraš urediti stvari tudi, ko zapuščaš SLO. Kens - zakaj si ne bi upal odpreti podjetje v Uk (Londonu)??? Kaj pa je to kaj takega? Potrebuješ dobro znanje jezika, pozanimaš se za papirje ... imaš dober posel oz. idejo in seveda veliko korajže. Kako je pa podjetnikom in obrtnikom v SLO??? To je pravo vprašanje!!!

Zaradi mene lahko gre v New York kar bo po prebivalstvu isto. Se pac odloca za velemesto in ne za eno majhno Ljubljano. Ce ima idejo mu nihce ne brani, ampak naj prej vsaj malo pretehta kaj se mu splaca ali ne. Se ti ne zdi? Preden bo ugotovil, da je njegova ideja ze bila uresnicena od Anglezev, Pakistancev, Kitajcev ali koga drugega.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

oxford 

29.03.11 11:35

Kens - če se podajaš v podjetništvo je prvo, da raziščeš določene stvari in ne glavo skozi zid. Upam, da bo Mateej to spoznal in naredil - na internetu je ogromno podatkov (rabiš pa čas, da vse raziščeš). In ni res, da ideje imajo samo "ostali" - tudi pri novoustanovljenih podjetjih najdeš dobre, celo super ideje. Sicer, če tega ne bi bilo kaj se lahko zgodi??? Brez novih in inovativnih idej (podjetjih, obrti) bi obstali. Celo obuditev pozabljenih, starih obrti prinaša dan-danes zadovoljstvo strankam in zaslužek lastniku. Ni vse črno, ni še vse udejanjeno - še veliko manevarskega prostora je! Lp O.
To sem mu rekel naj razisce idejo in naredi poslovni nacrt. Sem pac omenil, ker ga zanima kako se odpre podjetje. O vsem ostalem, kar se rabi v uspesnem podjetju pa ni ne duha in sluha. Vsak slovenski podjetnik pa mora imeti 50 strani dolg poslovni nacrt in ce ga delas po principu in skrajsas zase na 10 do 15 strani bos na koncu vedel ali se zadeva splaca ali ne. Ce bi se kaj ukvarjal bi ze vedel kako odpreti podjetje in kaj rabi za zivet v Angliji saj je teh informacij dovolj. Tudi Angleska vlada ima cel kup informacij, EU ima svojo informacijsko telefonsko linijo in portal za zaposlitev v tujini z zaposlenimi, ki vsakodnevno pomagajo pri vprasanjih ipd. Slovenci imamo svetovalce za EU na zavodu za zaposlovanje in se in se... tudi jaz sem sel na en seminar na zavodu za zaposlovanje, ko sem bil se v Sloveniji in na kratko izvedel kaj in kako. Zgleda pac kot, da nihce nikomur ne pove nicesar je pa ogromno informacij povsod.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

http://www.ess.gov.si/eures

"Slovenski EURES
EURES (EURopean Employment Services) je omrežje javnih služb za zaposlovanje in nacionalnih partnerjev iz 31 držav članic EU/EGP in Švicarske konfederacije.

Smo del mreže več kot 700 EURES svetovalcev, nudimo svetovanje in posredovanje zaposlitev na evropskem trgu dela ter informacije o življenju in delu v državah članicah EU/EGP in Švici. V prakso prenašamo evropsko standardizirano znanje s področja mednarodnega zaposlovanja, neposredne evropske izkušnje in skupaj s svojimi uporabniki premagujemo ovire pri postopkih zaposlovanja."

Ostalih informacij kje je v Londonu poceni stanovanje itd. so tudi na netu.

Kako sem se jaz lotil: (ker vas stalno zanima)

- Najprej sem se naucil jezika do stopnje, kjer ga lahko govorim tekoce. Saj je to potrebno za urejat dokumentacijo in razumevanje na delovnem mestu in iskanju zaposlitve.

- zacel sem sprasevati kako in kaj na nasih in evropskih institucijah

- odlocil sem se za ciljno drzavo na podlagi znanja jezika in potrebni dokumentaciji za zaposlitev (ali je potrebna viza ali ne ipd.)

- pridobil sem kontakte in se odpravil na obisk v London

- v tednu dni na obisku sem se odlocal, ce bi sploh hotel ziveti tam in si ogledal vse kar se je dalo in spraseval kje, kaj, kako zakaj... vse, ki sem jih spoznaval. Tam nisem bil na dopustu, to grem lahko sedaj se turisticno sprehajat, bilo je veliko dela.

Porabil sem 3 leta, da sem si splaniral pa se zmeraj je bilo zelo na kocki, ce mi bo uspelo.
V selitev sem vlozil veliko ur trdega dela in planiranja.

Verjetno to naredi vsak, ki gre premisljeno nekam v tujino zivet. Ni samo vse sreca ampak pomaga, ce imas v zivljenju nacrt a in se kaksen backup b v primeru, da ti ne uspe.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

oxford 

30.03.11 10:23

Kens - to kar si napisal je res. Jaz to "raziskovanje" (poleg obiskov UK) vztrajno počnem že nekaj časa (aktivno več kot 1 leto). V UK naj bi se pa selili šele čez 1,5 leta. Danes brez raziskave - kje boš in kako boš ni nič. Zato vsi, ki mislite odfrčati nekam v tujino, raziskujte ... Lp O.
Jup, nisem nikomur rekel, da ne more uspeti, naj si pa mal raziscejo in bodo videli kako in kaj. Glede na to, da je zal povsod kriza in tudi v UK je trenutno veliko ljudi brez sluzbe.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

oxford 

05.04.11 07:57

Res je, tudi v tujini (splošno gledano) je več-manj kriza. Tudi UK ni izjema. Razlika je, da oni nekako znajo rešiti in rešujejo svoje probleme (dokaz je zgodovina). Tukaj že 20 let drsimo navzdol in zdaj-zdaj bomo treščili ob tla. Tujina je rešitev ampak pod pametnimi pogoji (te smo večkrat našteli).
mateeeej

06.04.11 21:03

Kens, nimam namena se preselit v enem letu ali kaj podobnega, niti ni rečeno sploh še če se bom. Če bi, bi se v cerka 4-5 letih, zato pa zdaj pač malo ''raziskujem'' za začetek.

Vem da se da informacije dubit tam kjer si napisal, samo za začetek je forum okej za neke osnovne informacije ter izkusnje ljudi, ki so se preselili, za nadaljne pa seveda tam kjer si napisal.

LP, Matej
Evo par slikc z Anglije / Brighton-a od danes:

Kensington pics

Bloga pa trenutno ne pisem. Mogoce kdaj v prihodnosti.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

Robert 76

09.05.11 22:25

Jaz imam namen se preselit v Bristol. Tukaj nisem zapazil nobenega na forumu da bi zivel tam. Imam hci staro 3 leta ki ne govori niti besede anglesko................zanima me kako je z vrtci in ali se placajo.........glede iskanja sluzbe toplo priporocam gumtree.co.uk kjer lahko zberete mesto in vrsto dela ki ga iscete............ko pridete v Anglijo si morate zrihtat National insurance number........zanima me ali je lahko zrihtat stalno prebivalisce v angliji in kako poteka? Prosim cimvec informacij........potujem konc meseca gor......ce je kdo v Bristolu naj mi sporoci prosim..............

Srecno
Navedeno
Robert 76
Jaz imam namen se preselit v Bristol. Tukaj nisem zapazil nobenega na forumu da bi zivel tam. Imam hci staro 3 leta ki ne govori niti besede anglesko................zanima me kako je z vrtci in ali se placajo.........glede iskanja sluzbe toplo priporocam gumtree.co.uk kjer lahko zberete mesto in vrsto dela ki ga iscete............ko pridete v Anglijo si morate zrihtat National insurance number........zanima me ali je lahko zrihtat stalno prebivalisce v angliji in kako poteka? Prosim cimvec informacij........potujem konc meseca gor......ce je kdo v Bristolu naj mi sporoci prosim..............

Srecno

Za vrtce ne vem, nimam se otrok. Gumtree poznam. NI imam. Stalnega prebivalisca ni potrebno urejati, saj ima Anglija manj birokracije kot Slovenija. Samo navedes naslov kjer zivis vsem, ki ga rabijo. Gres na banko odpres racun in najdes sluzbo. Ce te se kaj zanima pa vprasaj.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

FP

11.05.11 09:36

Robert 76

Glede vrtcev: http://www.babycentre.co.uk/baby/workandchildcare/nurseries/#6

Kar se tice pa gumtree-ja. ja pred par leti je bilo skoraj sigurno mesto za najti sluzbo. Ce ti ne rata ti pa priporocam kaksno izmed recruitment agencies, najdejo ti delo tu pa tam za dolocen cas, dosti ljudi pa poznam ki so na ta nacin potem dobili stalne sluzbe.
Drugace so pa monster.co.uk. reed.co.uk itd.
Robert 76

11.05.11 21:09

Hvala na informacijah. Stalno prebivališče bi potreboval da bi lahko rihtal za otroka in ženo dokumentacijo oz. pomoč dokler se tudi žena ne zaposli........ker z eno plačo je nemogoče živet.......a morda poznaš kako skupnost slovensko v Bristolu?

Lp
FP

12.05.11 00:00

Kot je omenil predhodnik tukaj ni stalne prijave. Lahko se zmenis z najemodajalcem da prepise kaksen izmed racunov na tvoje ime. Npr. plin, telefon, council tax (komunala)...
Ko po 1. mesecu dobis en izmed teh racunov lahko z njim dokazujes na banki, job centru, zdravniku in kjerkoli je pac potrebno da zivis kjer pravis.
Najemodajalec ti lahko da tudi pogodbo, oz. agencija ce najemas preko njih ce ti ne uspe prvo.
Lahko ti pa tudi napisejo garantno pismo tam kjer si najdes sluzbo, s tem si odpres bancni racun - po 1. mesecu ko dobis pa izpis po posti - voila, se eno potrdilo... In tako je to.

Slovenske skupnosti pa se v Londonu ni kaj sele v Bristolu.
Na FB je sicer ena skupina:
https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=7017976605
ampak ni ne vem kako aktivna.
Robert76

12.05.11 19:04

Oj. Tisto skupino na FB sem ustvaril jaz vendar brez uspeha.....kaj mi lahko svetujete za vzet stanovanje v najem? Stroški, etc........

rightmove.co.uk sem probal in moram rečt da sem kar zadovoljen s tistim kar sem videl...........ko pridem gor kaj moram najprej naredit? Zgleda da sem izgubil national insurance number, kam moram it po novega??? Kaj še moram vedet o Angliji???
FP

12.05.11 21:09

Ne poznam cen v Bristolu, tako da priporocam da najames stanovanje v velikosti ki jo dejansko potrebujete - za zacetek vsaj... Bi si pa mislil da so za recimo dvosobno okoli £700.
Za NINO se gre na Job Centre; verjetno pa mislis na kartico? Mislim da jo dobis samo se 1x in ce jo se takrat izgubis ne dobis vec nove. Mislim pa da same stev. ne 'izgubis'.

Zadnje vprasanje: 6 od 7 dni je oblacno, tako da prinesi pomirjevala s sabo :-)
Robert76

12.05.11 22:02

Jaz sem nasel se za bolj poceni, okol 600 funtov vsekakor preko agencije..........kaj se mora placat vnaprej za najet stanovanje? Sem zivel v Cornwallu tako da vem kaksne so vremenske razmere tam............ne rabim pomirjeval, rabim deznike ;)

A si tudi ti sel tako na blef gor v Anglijo???

A zivis blizu Bristola?

LP
FP

12.05.11 22:15

Nisem siguren, mislim pa da mnogim agencijam placas 'uslugo' ko te preverijo - background check. To zna biti tam do £100. In pa verjetno se 1 mesec pologa - deposit.

Zivim v Londonu, ne bi pa rekel da sem sel na blef. Sel sem odlocen da 'uspem'; v parih letih sem pa lepo napredoval.
Robert76

15.05.11 16:25

Oj

Kaksen background check če pridem iz Slovenije??? To si lepo povedal da nisi šel na blef ampak odločen da uspes...........verjamem da ni bilo lahko..........a si na fejsu morda? Poslji mi e mail na bigrobbie1976@hotmail.com da se družimo..........hvala za vse........

lp
Robert76

16.05.11 00:10

Oj. Rabil bi nasvet kako najeti stanovanje oz. kateri so pogoji če greš preko agencije vzet stanovanje v najem? Mi pravi partnerka da moraš najprej imeti službo in šele nato lahko vzameš stanovanje v najem. Ali je to res in kaj še moram vedet glede vsega tega? Kakšno dokumentacijo rabim? Kaj pa če se prijavim na zavod za zaposlovanje ali menja kaj??? Hvala.
Robert76

17.05.11 18:20

My my my: What a surprise:

Robert,

Many thanks for your email, I think you also posted on our facebook page too and we had responded with some direct email addresses for you to contact us.

To rent an apartment from us you would need to have an income of equivalent to or over 30 times the monthly rent of the property you are taking, e.g.: if you are taking a property for £700.00 per calendar month then you, as a household, will need to have an annual income of at least £21,000. If you do not have an income of this amount or above then we can use a guarantor, this needs to be one person who has an income of this amount and is a UK Homeowner and resident.

The amount which moving would cost based on a property with a monthly rental of £700 would be as follows:
Agency Fee of £275 for the first tenant and then and additional £100 for each addition tenant/guarantor.
six weeks equivalent of rent which is held as damage deposit on a property at £700 this would be £969.00
First Month rent of £700.00

All in all £2,000, which you mentioned you have saved should cover it.

Once you come and look at a property that you want to go ahead with then you would pay the Holding Deposit/Referencing Fee of £375 and this takes the property off of the market for you. then we would reference you and any other tenant moving into the property with you, these are Previous Landlord reference (if you have rented in the UK previously) Employment Reference and also a Credit Check. We will do all of the same references on your Guarantor.

If you are able to find someone to stand as Guarantor for you then we can get you out to view some properties with us. If at the moment you are not working and cannot find a Guarantor then it will be difficult for us to help you.

If you have any further questions please do not hesitate to contact me.
Robert76

17.05.11 18:22

Tole sem dobil od ene agencije za najem stanovanja: haart lettings................in zdej kaj nej??? Nimam nobenga ki bi garantiral zame a naj žvimo v hostelu al kaj? A mi lahko kdo pomaga???
UK03

17.05.11 23:27

Ko sem sama odhajala v UK, natancneje v London, sem sla na blef. Stanovanje sem nasla na gumtree.co.uk. Dala sem oglas, opisala kalj natancno potrebujem in sem tako dobila stanovanje od ene punce, ki je sla za 3 mesece v Oxford in ga je bila pripravljena ta cas rentat.
Placala sem ji za 3 mesece v naprej, vmes sem pa iskala boljso varianto.
Na agencije pa raje pozabi, razen ce imas viska denarja. Jaz imam kolega, ki dela v agenciji, pa mi je dela kao "boljse pogoje", glede na to, da se nisem zivela in delala v UK. Pa me je skoraj kap, ko sem videla pogoje. No way!
Ne razumem pa, zakaj potrebujes "stalno prebivalisce" zaradi zene in otroka? V Uk je dokaz ze npr. racun za telefon. Ali zena in otrok nista drzavljana ene od drzav EU? Ker ce sta, ne vem, kdo bi preverjal, ce je ona tam, s tabo... Poznam cel kup ljudi, ki so v UK, pa partner nikjer ne dela, pa otroci hodijo normalno v vrtec&solo...
Robert76

20.05.11 08:31

Oj. A ti si potem takoj iz Slovenije sla direkt v stanovanje? Ja sej si mi dala dobro idejo da dam tudi jaz oglas na gumtree. Iz agencije so mi rekli da je dovolj če imam dokazilo da delam...........samo so pa res predragi............ampak imajo pa lepa stanovanja. Ali so ti poslali slike stanovanja preden si odsla v Anglijo? Nisem vedel da je dokaz že račun za telefon. Obe sta državljanke Eu. Hči ima dvojno državljanstvo in sicer slovensko in madžarsko. Glede vrtca. Kako pa to nardijo da otroci hodijo v vrtec čeprav eden od partnerjev ne dela? Saj vrtec se plačuje. Edino če ta folk ki ga poznaš ima res super službe tako da partnerju ni treba delat...........hvala na informacijah, grem dat oglas na gumtree.................a si ti zdej v Londonu?

Lp
Vidim, da vas je precej v Londonu, ki je najbolj zabasano mesto. Potem pa na underground in v sluzbo. Kaksen uzitek, ko se vsi drenjajo in se pocutis kot sardina v plocevinki. Po enem mesecu sem sel ven in ni mi zal...

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

Navedeno
FP
Ne poznam cen v Bristolu, tako da priporocam da najames stanovanje v velikosti ki jo dejansko potrebujete - za zacetek vsaj... Bi si pa mislil da so za recimo dvosobno okoli £700.
Za NINO se gre na Job Centre; verjetno pa mislis na kartico? Mislim da jo dobis samo se 1x in ce jo se takrat izgubis ne dobis vec nove. Mislim pa da same stev. ne 'izgubis'.

Zadnje vprasanje: 6 od 7 dni je oblacno, tako da prinesi pomirjevala s sabo :-)

Kje to zivis, pri nas je vecinoma lepo vreme. :p

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

FP

21.05.11 13:34

Robert76
Kot je omenila UK03 agencije niso edini nacin da najames stanovanje. dejansko veliko ljudi oddaja privat tako da rabis samo denar za depozit in najemnino.
Odsvetujem pa da karkoli placas vnaprej preko neta.
Pravzaprav ti svetujem da prides prvo sam sem, zrihtas stanovanje in potem pripeljes druzino.
Tako bos imel najmanj glavobolov.
Slike so eno - realno stanje stanovanj drugo. Velikokrat poslikajo samo z lepih kotov potem ko pa prides na ogled te pa kap. Tako da priporocam obvezen predogled.
Kot drugo ti pa priporocam da si ogledas sosesko kjer bos zivel; kaksna je situacija s prevozom, koliko so dalec trgovine itd... Vse to ima velik vpliv na odlocitev da se odlocis za najem. Razlike znajo biti ogromne od ulice do ulice.

Kar se tice agencij - eno je res, zanesljivi so, imas garancijo, ampak kot so ti odgovorili, oni zahtevajo da so najemniki kolikor tolikor ustaljeni. Enkrat ko dobis sluzbo, in imas dokazila potem se lahko odlocis za to.

Z vrtcem je pa tako - predvidevam da ce imas ti kaksno dokazilo (racun, pogodbo itd.) o prebivaliscu potem jim lahko to predlozis. Rabis pa spet denar ker vrtec je pac placljiv.

Kensington
Vidim po tvojih postih da ti London ni vsec. Ampak spet je pa tako 'kot si postlas tako bos spal'. Zivim ob reki, z veliko odprtega prostora, do sluzbe imam pa 10 minut pes hoje.
S podzemno se ne vozim razen ob vikendih.
Kot sem omenil oblacno sicer je, ampak ni panike, jaz shajam. Imamo tudi veliko soncnih dni.
Ne recem da ne bi bilo bolje ziveti nekje ob morju, ampak situacija je taka, sluzba itd. da sem zelo zadovoljen s tem kjer sem.
Robert76

22.05.11 19:15

FP

hvala na postu. Vem da je riskantno da karkoli plačam vnaprej tako da ne hvala. Jaz sem mislil tako naredit. It v kak hostel za en teden in medtem iskat službo in stanovanje, še prej pa it na jobcentreplus se registrirat sam ne vem al moraš imet naslov kjer živiš če se želiš prijavit ali ni potrebno? Jaz sem že delal v Angliji v Cornwallu sva delala z ženo v enem hotelu ki je samo preko sezone odprt. Se pravi da druge možnosti kot otroka spravit v vrtec ni, sem slišal da so vrtci zelo dragi. In kako naredijo tisti ki si ne morejo privoščit vrtca??? In ki nimajo nobenega ki bi skrbel za otroka??? Big problem.........

To da pridem sam sprva je enkrat ena.............bi bilo neumno da bi vlačil celo družino v negotovo situacijo.........

na kaj moram biti pozoren pri privat landlordih da me ne zafrknejo??? Pogodba mora bit to itak, kaj še drugega? FP s kje ste? Kje živite in koliko let živite? Ali imate družino? Kako ste se znajdli tam gori? Hvala.

Lp
Ka111

22.05.11 19:33

Pozdravljena,

pa si že imela službo prej ali si potem iskala, ko so bila že v Angliji?

Lp
FP

22.05.11 21:15

Mislim da lahko navedes naslov hostla kot prebivalisce. Dejansko sem poznal par ljudi ki so ziveli v hostlu. Za £80 na teden itak pride nekako isto kot ce bi najel sobo privat.
Kar se tice prijave spet - pa to verjetno mislis za Nat. Insurance Number? Za to zberi cim vec dokumentov in dokazil. Za samo pomoc pri iskanju sluzbe pa mislim da job centri ne bojo prevec komplicirali. Po pravici povedano ti itak niso v pomoc nic. Tam mas racunalnik ki ti izpise prosta delovna mesta in delodajalce ki jih moras sam klicariti. Vecina oglasov pa je itak ze oddana. Izguba casa skratka.
Zato za zacetek priporocam kaksne recruitment agencies. Registriraj se pri 2-3 katere ti potem najdejo sluzbo - vglavnem za dolocen cas. Je pa potem na tebi kako se bos znasel.

Jaz sem sicer iz LJ, zivim pa v Londonu ze 5 let. Za prvo sluzbo sem porabil dober mesec da sem jo najdel. Sele po 3.5 letih sem pa, ce se lahko tako izrazim 'uspel'. V casu pred tem sem pa kar garal. No nic ni za nic. Izkusnje stejejo. Tako da sem se znasel. Sicer nimam druzine tako da se z vasimi problemi ne morem ravno poistovetiti.
Prebral sem pa da zdaj po 1. maju, po 6ih mesecih bivanja tukaj lahko zaprosis za pomoc - se posebej ce imas druzino so v Angliji kar radodarni v primerjavi z Slovenijo.
Vec o tem:
http://www.adviceguide.org.uk/index/your_money/benefits/benefits_for_families_and_children.htm

Za landlorde - pa kaj jaz vem. Po zdravi pameti. Ne se zaletiti vsekakor. Reci da bos premislil preden karkoli depozitiras. Zahtevaj pogodbo katero potem lahko neses preverit na local council (obcina) oz. celo policijo ce se ti zdi kaj sumljivo.
London Nina

23.05.11 15:02

Pozdravljen FB!
Imam eno vprasanje za vas, ste tako prijazen in mi zaupate vas mail?

lep pozdrav v London, Nina
UK03

23.05.11 15:43

Navedeno
Robert76
Oj. A ti si potem takoj iz Slovenije sla direkt v stanovanje? Ja sej si mi dala dobro idejo da dam tudi jaz oglas na gumtree. Iz agencije so mi rekli da je dovolj če imam dokazilo da delam...........samo so pa res predragi............ampak imajo pa lepa stanovanja. Ali so ti poslali slike stanovanja preden si odsla v Anglijo? Nisem vedel da je dokaz že račun za telefon. Obe sta državljanke Eu. Hči ima dvojno državljanstvo in sicer slovensko in madžarsko. Glede vrtca. Kako pa to nardijo da otroci hodijo v vrtec čeprav eden od partnerjev ne dela? Saj vrtec se plačuje. Edino če ta folk ki ga poznaš ima res super službe tako da partnerju ni treba delat...........hvala na informacijah, grem dat oglas na gumtree.................a si ti zdej v Londonu?

Lp

Ja, jaz sem sla direkt iz SLO v stanovanje. Sva se vse dogovorili po skypu. Tudi slike mi je poslala. So bile sicer priblizek resnici in tudi do podzemne ni bilo samo 10 min :)
Ampak, ok...sem vzela v zakup!
Ne zivim vec v Londonu, tja hodim samo se sluzbeno! Sem pa zivela in delala tam 3 leta.

Navedeno
Ka111
Pozdravljena,

pa si že imela službo prej ali si potem iskala, ko so bila že v Angliji?

Lp

Sluzbo sem iskala potem, v UK. 1.sluzbo sem nasla v Metroju (cajtng na podzemni :)
London Nina

23.05.11 16:28

Hej UKO3..Kje pa trenutno zivis in kaj delas?

lp, Nina
UK30

23.05.11 18:55

Navedeno
London Nina
Hej UKO3..Kje pa trenutno zivis in kaj delas?

lp, Nina

Haj, Nina! Sem v SLO, sluzbeno vezana za London. Delam za podjetje, kjer sem delala v UK, v Londonu sem 1x mesecno. V London sem zaljubljena, ampak ne vem, ce bi tam se zivela ;)... Shopping in kaksen party s prijatelji je cist ok :)
dodobird

26.05.11 18:19

sem vprasal, to za 6 mescev ali podobno, ni res, vrtec placujejo starsi in to samo ce so registirali otroka na City Council Social Services... to pomeni da je otrok v kategoriji K2, K3 ali K4... kar prevedeno pomeni da je v nekem socialnem statusu (da ima starsa kod carera ali pa da je uporabnik kakega socialnega servisa). Torej, normalen otrok cigava starsa delata ni delezen kake pomoci razen mogoce iskanja mesta v vrtcu ali pa kakega priporocila s strani Obcine. Tako.
Robert76

26.05.11 20:16

Dodobird!

Ne razumem to kaj češ povedat za 6 mesecev? Se pravi glede vrtca ni šans da otrok obiskuje brezplačno vrtec? Koliko se pa plača mesečno ali veš? Ali si ti dal/a tvojega otroka v vrtec tam v Angliji? Na kakšen način to vse deluje? Hvala.

LP
dodobird

27.05.11 11:38

tole za 6 mescev je komentar na FP Re: selitev v Anglijo, 22.05.11 21:15.

Brezplacen vrtec ne obstaja.
Samo ce si resident in imas otroka s posebnimi potrebami potem je nekaksna refundacija... mapka samo ce si brezposlen...
Ce si tujec in nimas se urejen residential status, in nimas otroka ki je klasificiran kot otrok s "posebnimi potrebami" ... nimas pravico do kake pomoci s strani Local Authorities... pa tudi te dotacije kot so carer allowances ili IS... dobijajo ponavadi nezaposleni starsi... Child benefit dobis avtomaticno ko dobis NI_No, ampak ce delas in tvoj partner dela... (ali pa ne) placas sam vrtec... Cene pa so precej zasoljene... odvisno pac od vrtca. Montessory je od £270 tedensko pa naprej... drugi privat vrtci so podobno... obstajajo inlet internal vrtci v nekaterih firmah za zaposlene (Shole, unverza, vecje kompanije v cnetru...itd) ... ampak ponavadi delujejo bolj kot nekaksna igralnica cez dan, imenuje jo jih - Crèche. Druga varianta je privat childminder... to je obicjano cenejse ampak je tezko najti dobrag (?) in na koncu,au-pair...

torej, vrtec je drag luksuz in ce nimas res kako posebno dobro delo... pozabi. Jaz nimam otrok ampak vem da vecina mojih prijateljev in znancev ponavadi uporablja zelo popolaren babica-servis...
Robert76

29.05.11 18:30

Dodobird,

hvala na informacijah. Koncno mi je nekdo povedal kako deluje to glede vrtcev. Kaksno pomoc lahko pricakujem za otroka ce zena ne dela in ce smo podnajemniki? Pomoc bi rabil vsaj dokler zena ne dobi sluzbe in da zrihtamo nekako za puncko vrtec ali kaj podobnega........sam to je ful glupo da ne mores otroka dat v vrtec brez da bi zapravil tolk dnarja a ni? Sicer obstaja nekaj kot 15 ur brezplacno v vrtcih na teden kar goverment placa ce sem prou razumel.........v kjerem mestu zivis dodobird?

Lp
Robert76

29.05.11 18:32

Dodo!

Kaj je to residential status in kako ga dobim? Hvala.

LP
Robert76

29.05.11 18:39

Ojla,

iščem nekoga ki je bil v isti situaciji kot jaz in sicer. Jaz z naslednjim mesecem grem v Bristol iskat zaposlitev v hotelirstvu ker to delam že precej let in sicer sem delal na potniških ladjah v USA, v Angliji kot receptor v enem sezonskem Hotelu. Za seboj puščam partnerko in 3letnega otroka, ki naj bi če gre vse Ok prišli za mano. Rabil bi nasvete ljudi, ki so doživeli to kar jaz zdaj doživljam da mi dajo kakšen nasvet kako in kaj glede službe in življenja nasploh. Upam da nisem edini ki bo nartedil tak korak. Hvala in srečno vsem
jozi23 

30.05.11 03:57

Pozdravljeni,

Vidim, da ta tema še vedno živi, pa bi tudi jaz zastavila nekaj vprašanj...
V naslednjem študijskem letu se odpravlam na full-time study v VB. Zanima me kako je z viso za Slovence, ki bodo več kot 6 mesecev v angliji študirali? Gled3e na tale graf: http://www.ukvisas.gov.uk/resources/en/docs/ecgdocs/studentover18flowchart je viza potrebna... Kako ste to uredili vi, ste to urejali prek British Embassy ali kako drugače?

Lep pozdrav in hvala za odgovore :)
Lp, Jozi
oxford 

30.05.11 07:27

jozi23 - državljani EU (oz.tudi tisti, ki niso državljani EU ampak so poročeni z državljani EU) ne potrebuejo vizo za UK (študentje oz. vsi, ki želijo delati tam, se preseliti iz kakršnegakoli razloga).
Robert76

30.05.11 15:28

FP

Sorry sam sem šele zdaj prebral tvoj post. Hvala na informacijah. National insurance number imam ker sem že delal v Angliji. Sem delal v enemu Hotelu ki je odprt samo preko sezone. Kaj moram najprej naredit ko pridem v Anglijo da dobim pomoc za otroka in zeno ki je brezposelna ter kam se moram it prijavit da sem dejansko v Angliji? Hvala.

LP
Robert76

07.06.11 12:55

Oj. Kje živi največ slovencev v Angliji? A je kdo iz Bristola ali bližnje okolice?

Lp
FP

08.06.11 21:31

Slovencev je v Angliji ravno za vzorec. Nekje okoli 1000. Verjamem pa da najvec v Londonu.
Britishman

08.06.11 23:13

Sem slucajno naletel na to stran Slovenci po svetu in sem presenecen koliko vas hoce priti v UK.Vec sem cital bolj me je bilo sram saj se nekateri obnasate kot cigani,(ne rasisticno, cigane imenujem vse rase ki niso beli tako kot vi v sloveniji jas nisem rasist)Jas sem ze dolgo anleski drzavljan in verjetno lahko dam per nasvetov. kar se tice anglije. Naprimer te ki racunajo na socialno pomoc tu v UK je bolje da ostanejo doma, ker na racun socialne ne bos zivel in ne bos umru na kratko povedano. Vsako mesto tu ima nesteto ciganov. Za njih ki so prisli iz dezel kjer so ziveli za manj kor £1 na dan je anglija paradis. Oni se grebejo med seboj za obstanek ker anglezi hocejo cim manj z njimi.Policaji niti nocejo tja v njihove becirke.Pridruzil se bos ciganom ki jih tu sovrazijo in s tem onemogocil napredek tvojim otrokom, ki bodo postali beli cigani. Sli bodo v lokalno solo, kjes se bo naucil slabe anglescine, preklinjat in krast in ne dosti drugega. Ceprav vse drzavne sole imajo iste kriterije se razlikujejo kot noc in dan.Birmingham je crnsko(cigansko) mesto in kot tujec z malo placo edino stanovanje ki si ga bos lahko privoscil bo cigansko, Ne recem vsi toda vecina ciganov zivi kot svinje tako kot so navajeni od tam kjer pridejo to je normalno.Kjer se cigani selijo se anglezi umikajo.
Za tiste ki nameravajo ustvarit neki biznes .Smatram da nimas goske ki nese zlata jajca torej vsek bisnes treba najmanj sest mesecev da zacne vracat neki profit. Je res da ne potrebujes nobenih dokazov ali documentov tu v UK. Das oglas v lokalni casopis in tvojo telefonsko stevilko in cakas na klic. Kaksen bo odziv je odvisno kaj nudis normalno.Do takrat bos pa rabil kar precej denarja.Toda to vam povem, da je toliko priseljencev is sovjetske zveze in drugod da so totalno preplavili trzisce celo v prostituciji posebno ker tujci so pripravljen delat za pol.Hodis po cesti in ne slisis anglescine ponekod niti ni belca in to posebno v mestih ki jih omenjate,Jas osebno nebi hotel bit mrtev v Biminhamu ali v kateremkoli mestu severno od Londona. Jas sem prezivel vecino zivljenja v juznem Londonu in to ko je London bil se angleska.Sedaj sem se umaknil na dezelo pravzaprav na en otok kjer so sosedje anglezi in angleska cultura prevladeva.
Na kraju, upam da vas nisem pregovoril toda kar se tice anglije please take my word:"you missed the boat" Ostani doma v Lepi Sloveniji cetudi se tam pocutis jebana stranka ker v angliji bo se slabse. Kar poglej kako sovrazite "Juznjake" tam doma, kaj mislis da jih imajo anglezi radi.
FP

08.06.11 23:34

Britishman sicer ne recem da nimas prav v nekaterih stvareh. Res je da je za azijske priseljence kjer so ziveli z manj kot funtom na dan anglija paradiz ker mogoce zdaj dobijo dva funta, ampak mislim da tukaj nihce ne govori o nacrtni 'zlorabi' sistema in o zelji da bi dodali k 'white trash' stevilkam. Nasprotno, vsi bi radi uspeli v necem. Tako kot si se ti odselil na otocek, bi se morda lahko se drug. Priloznosti so (se zmeraj) kar pa za Slovenijo danes tezko recem. Vse propada, vsi kradejo, noben za nic ne odgovarja itd. itd. Zato za razliko od tebe tudi pisem tukaj, ze par let, in skusam pomagati z nasveti. Mislim da je zelo sebicno reci ljudem da 'kar ostanejo doma'.
Raje povej da se s trdim delom se zmeraj da uspeti.
Britishman

09.06.11 01:09

Ta ki pravi da je stanoval dve leti pri stricu zastonj in sluzil £600 na teden pretirava, ker hrana je drazja v sloveniji kot so tudi vse ostale tehnicne stvari. Jas vem ker sem vsako leto v sloveniji. To je £31000 letno in povprecna placa je bila takrat v UK okrog £24000letno, se pravi da mu ni bilo treba iskat hrano po smeteh za ta denar bi on lahko jedel zunaj vsak dan. Poleg tega njegov stric ni sigurno njkdar zasluzil £31000 na leto ni cudno da ga je poslal nazaj,skopuha. Kaj je to z vami Slovenci v Tujini ali nimate nobenega ponosa da zivite tu kot cigani.Sicer pa kaj se ve mogoce pa so cigani med vami.
To recem zato ker mi se zdi cudno, da bi normalni ljudje sli v tujino na tak nacin kot mnogi tukaj opisujejo. Danes ni treba s trebuhom za kruhom. Anglija sprejema dolocene kadre in kvalifikacije.Danes gres na ambasado kjer se pozanimas kaj in kako. U redu ce si sam, toda z otroci ne mores kar tako rabis sluzbo. Jas na primer sem sel po svetu sam in sem moral pobegnit iz Jugoslavije leta 1969. Vse kar sem imel je bil moj poklic izucen obrtnik.Tako sem delal moj foh po evropi in koncal v angliji kjer sem vzgojiv druzino in docakal penzijo. Danes je vse drugace toda verjamem ce si pripravljen delat bos nasel delo povsod. Tu v angliji imas urade za delo v vsaki obcini. Ce delas na crno so visoke kazni za delodajalca se jim ne izplaca.Kar se tice anglezev so pa v glavnem prijazni, vsaj na zunaj. Toda nise se srecal angleza ki ima rad tujce tu v njihovi angliji.Tu je vedno okrog dva do tri milione nezaposlenih toda jas sem vedno imel sluzbo. momentlno je kriza tukaj toda anglezi se vedno izmazejo ven nekako ce ne zlepa pa zgrda.Ceprav se ne strinjam z vsem kar anglija pocne po svetu, ceprav je slovenija lepsa sem se vedno najraje tu.
.
Britishman

09.06.11 02:59

Dragi FP jas pa mislim da jim delam uslugo. Kot sem ze omenil slovencem ni treba s trebuhom za kruhom. Slovenija je relativno bogata. Jas bi , iz mojih iskusenj, svetoval vsakomur naj ostane doma, jas bi sigurno naredil prav to ce bi imed drugo sanso.Sem v tujini 45 let pa se se vedno pocutim tujec. Ni vazno kako si flegma in kako se uzivis v okolje toda vedno se najde negdo ki te spomne da si tujec, Ce gres v tujino da uspes ta uspeh je na racun tiste drzave, ljudi tam. Na primer v sloveniji si dostudiral z namenom doseci doloceno pozicijo ki je skoraj sigurno tvoja. Toda tam se prijavi en kandidat, je neki priseljenec ki se pogaja za isto pozicijo ima tudi boljse kvalifikacije. To se dogaja v angliji na mase posebno v delavski klasi.Razlika je le da tujci delajo za manj.Upam da se to ne zgodi v sloveniji, ker to povzroci pravo sovrastvo. Samo doma si enakopraven v revscini ali uspehu. Slovenci ne marate tujcev enih vec drugih manj zakaj si domisljate da ste dobrodosli v angliji posebno sedaj ko je anglija dobesedno preplavljena s priseljenci. Jas pravim da bo oblast kmalu ukrenila nekaj drasticnega ker sedaj se govori o mlionih prijavljenih se vec pa na crno.Zakaj vsi hocejo v anglijo?! Zato ker anglija ima sistem v katerem imajo vsi iste pravice. Na primer en afrikanec pride ilegalno z otrokom brez dokumentov tako da ga nimojo kam poslat nazaj ,ima prednost do stanovanja pred anglezom ki caka ze pet let ali vec.pravzaprav jih dajo v hotel ce ni prostega stanovanja v blizini. Ljudje iskoriscajo to da si celo isposojajo otroka od sorodsva ce nimajo svojega. Ne mi prosim lepo govorit da tu ni iskoriscanje sistema. Angleske place niso najvisje v evropi, se zdalec ne,vreme je slabo, hrana je slaba, kultura drugacna toda socialni ter zdravstveni sistem je najboljsi,na svetu ni vazno bogat ali ne vsi v angliji imamo pravico do brezplacnega zdravja, tudi ilegalni priseljenci povej kje na svetu imas to. na primer ilegalcu uspe stopit na angleski otok kjerpove da ima TB ali podobno. Takoj gre v zdravilisce in ni vazno zakoliko casa ali koliko to stane vse placa anglija.Jas sem delal celo delavno dobo v UK kot ostali anglezi prispeval davke da sedaj lahko uzivam penzijo in me jezi da tujci iskoriscajo dobrodusnost anglije.
oxford 

09.06.11 08:42

ne vem kako živi ta "Britishman" ampak preverjeno trdim, da v UK hrana NI slaba, tržnice so bogato obložene od domače (veliko je eko izdelkov) do azijske ...vreme je slabše v SLO, kultura kot vsaka drga se razlikuje od "domače", ki je zadnja leta pod nivojem ... v UK vam bo tako kot s mislite postlati, če želite imeti podobno življenje kot v SLO to ni OK, če imate deficitarni poklic, uspešni ste v šoli in želite študirati .... potem je OK. vsi tisti, ki imajo poslovne ideje in že doma garajo (ampak jim država vse pobere, trg je majhen ...) potem je to tisto ta pravo. glede "izkoriščanja" anglije je podobno tudi v nemčiji, pri nas je tudi veliko priseljencev ampak ne spomnem se, da nekdo grdo gleda poštenega delavca ali izobraženega tujca (celo s pomanjkljivim znanjem slovenskega jezika). kakršenkoli delavec (fizični ali intelektualec), ki dobro opravlja svoje delo je prej spoštovan v tujini kot pri nas (pri nas v SLO je zdaj "obrnjena" logika, če ne poznaš koga, ki pozna koga si oplel). mislim, da je Britishman prav zaradi takšnih in take poltike tudi zbežal iz "domovine". če ne, se opravičuejm. moj nasvet je (še enkrat) - preučiti vse možnosti, raziskovati, pogovarjati se, brati forume, uradne UK strani za zaposlitev, nastanitev .... veliko tega se da urediti od doma. praktično boste doživeli šele ko boste v novi domovini.
FP

09.06.11 11:35

Ok tisto z stricem se tudi meni gabi. Ne recem da pa ni mogoce. Verjetno je delal 2x sihta in ni sam porabil nic.
Kar se tice pa tega da si stalno tujec. Res morda. Ampak v oceh bednikov ki se jim ne da iskati sluzbe. Tisti ki so te zaposlili ze vedo zakaj so tebi dali sluzbo in ne domacinu anglezu. Ce prispevas k njihovemu zasluzku te bojo imeli se kako radi. Ce das vse od sebe in placujes davke potem res ni potrebno da se cutis komurkoli kaj dolzan.
Tudi meni pa ni vsec da cele familije azijcev (pa tudi anglezev) nic ne delajo, imajo 5 otrok, zivijo v hisi - jaz ki pa vse to placujem, si delim stanovanje, potem pa izpadem se kot da jim odvzemam kruh?! Ampak mislim da se to ne bo spremenilo se lep cas. Cameron je nekaj napovedoval da jih bo izselil izven mest, pa ni bilo nic iz tega. Nekateri zivijo v zdaj kar bogatih soseskah. Medtem ko njihovi brezdelni mulci vozijo BMWje?! Narobe svet. Ampak tudi to je anglija. Pac vzames v zakup. Naj imajo kar imajo, oz. kar 'kradejo', dokler tudi mi dobimo tisto kar nam pripada. VB je pa pac vedno bila kolonialna sila tako da se tudi to ne bo se kmalu spremenilo.
oxford 

09.06.11 11:57

FP - tudi v SLO brezdelni mulci vozijo BMW ali še kaj hujšega. eni dobijo avto od staršev, da je doma mir ali, ker nimajo časa za njih. drugi pa "zaslužijo" na različne načine (tako je tudi v Italiji, Nemčiji ...). če se s takimi stvarmi ne ubadaš (jih pa vidiš), ker imaš svoje delo, svoje življenje, pozitivno si naravnan ... in ideje furaš in to je to. kaj naj rečem - vsak si ustvari svoj mali svet in živi kot živi. lahko, da indijci in ostali priseljenci (no, nekateri od njih) živijo v "boljših" hišah ampak jaz ti povem - boljše je življenje v majhni hiši ali manjšem stanovanju samo, da živiš polno življenje in ne življenje razkazovanja, kar je pogosto navada pri njih (saj veš bogate gostije, da sorodniki in prijatelji vidijo kar so dosegli - tudi v Indiji je ta navada "nek se vidi raskoš"). polno življenje je, da imaš nekaj od tega - recimo eni šport, eni hobije (kino, branje, kuhanje ...) ... druženje. zgrešena je tista - da živim polno življeje moram imeti veliko denarja. ni res! da živiš polno živjenje moraš imeti dobro "prevetrene oz. prečiščene možgane" - moraš vedeti kaj želiš in kam želiš priti. cilj - to je vodilo. za ene je postopanje po ulicah, za druge jamranje, da so za vse krivi drugi, za druge dobra knjiga ali film ali to, da kuha s prijatelji na pikniku. kaj je za enega maloooooo, za drugega zna biti velikoooooo. UK znana kot multinacionalna država ima veliko različnih ras in verjetno nekateri na njih gledajo kot na "cigane" (kako vedno pove Britishman) ampak spet je to - nekateri si ta naziv zaslužijo, nekateri pa ne. kakšno mnenje bodo ustvarili o slovenskih priseljencih - je pa odvisno samo od vsakega posameznika. drži se!
FP

09.06.11 13:27

No sej nisem rekel da zaradi tega ne morem spati :-)
Ne recem pa tudi da je prav. Se posebej ker se jih dosti ukvarja z drogo. Zivim v (presenetljivo) azijskem delu mesta tako da jih imam mogoce zaradi tega ze cez glavo.
Vsekakor se pa ne bi menjal z njimi, ker ko zasluzim svoj denar vsaj vem da nisem nikomur nic dolzan. Se drzavi ne, se manj pa lopovom.
Sicer pa verjamem da si zasledil-a novico o nekem brezdelnem (belem) paru z 13. otroci, kateri vsi zivijo od socialne pomoci... Ali pa, pozabil sem katero mesto - nekje blizu Birminghama, kjer je celo mesto odvisno od 'benefits'. To pa ni normalno.
Robert76

09.06.11 18:11

Lep pozdrav vsem.

Všeč mi je ko vidim da pišete brez dlak na prstih ;) oz. brez dlake na jeziku. Jaz se selim v Bristol, ker mislim da imam več možnosti da vsaj moja hči ima malo boljšo prihodnost kot je nam pisano. V Sloveniji vsi vemo kakšen wild west se dogaja, politiki skrbijo samo zase, za državljane je zadosti da plačujejo takse pa mirna Bosna, Mislim da tisti ki vidi boljšo prihodnost v Sloveniji se blazno vara, ne pravim da je Anglija raj, ampak tam vsaj veš zakaj delaš. Mislim da nima smisla primerjat Anglije s Slovenijo v vseh pogledih............jaz imam izkušnje v turizmu tudi v Angliji kjer sem 6 mesecev delal v enem hotelu sezonskem. Kar se hrane tiče obstaja Tesco kjer imajo vso evropsko hrano več ali manj, verjamem da tudi sadje in zelenjava niso slabe. Aglija je polna indijcev, pomoje nebi bilo temu tako če bi angleži sovražili prišleke, indijci so znani po temu da so zelo uspešni pa dvomim da jih kdo sovraži. Še posebej ker je moj zdravnik v Angliji bil indijec. Tako da Britishman pusti folk naj dela kar misli da je prav, če pač nebo zadovoljen v Angliji se lahko odloči za kakšno drugo alternativo, ne zanima me če me kdo sovraži ali ne edina stvar ki je važna je ta da nisi brezdelnež, da nisi baraba, saj potem folk itak nima razloga da te sovraži.........

lp vsem slovencem v Angliji pa tudi v Sloveniji ;)

P.S.

Celo moje življenje potujem po svetu zaradi dela, enkrat se pa le moram ustalit in upam da bo to v Angliji.
Britishman

09.06.11 19:55

Dragi moji slovenci.Ne jezi se, ne vzemi vse dobesedno ali osebno jas to pisem ker imam iskusnje govorim na splosno ampak direktno. Uporaba besede cigani opise ljudi ki jih v sloveniji sovrazite. Toda dobro jih bom klical priseljenci.Jas nocem da vi postanete priseljenci ker ste pac rojaki. Tu jih je vseh sort, v vseh barvah.Anlezi niso bili pripravljeni kar jih caka.So ponudili zascito in dom zatiranim in pregnamnim Balkanskim ciganom(ta pravim) kateri so jih samo okradli.Prosim ne mi oporekat glede tega ker to je res,je dokumentirano.Druge rase niso dosti boljse. Anglez verjame da ce ponudis roko pomoci cloveku v stiski ti bo samo hvalezen,dokler ni srecal ciganov,albancev,bolgarov,turkov,bosancev,afganistancev,pakistance itd.Na miljon iseljencev je tu ilegalno.Vecina je brez izobrazbe , izlocence iz svojih grup in kriminalci.Anglija je edina drzava ki se she da iskoriscat.
Jas sem mislil da smo slovenci drugacni, toda kot nekateri izrazajo mnenja sem v dvomih.Kar bom rekel naslednje nisem prvotno hotel tada ste mi spremenili mnenje.Nekateri med vami se cudijo zakaj so slovenci tako slabo druzijo.Jas sem postavil to vprsanje enkrat v Nemcije kjer je precej slovencev in oprosti odgovor je bil: I quote "ker so slovenci pizde"
Britishman

09.06.11 23:11

OXFORD
govoris kot poznavalec anglije s pogleda kako jo lahko iskoristis in se delas pametno ko hoces prepricati bralce da ti nisi eden od tistih kapitalisticnih angleskih snobov ki se bahajo s svojim imetjem. V resnici pa so anglezi naskromnejsi narod na svetu seveda ti tega ne ves ker nisi nikoli zivela med njimiAnglez.On ne bo nikdar postavil avto prednost druzine kot na primer slovenci in ko ga kupi nikoli ne bo vecji kot si ga lahko spoga temvec bo raje manjsi in econimicen. Dom in solanje ima ogromno prednost za angleza. Za njih avto ne pomeni nic. Ce si nabavis vecji avto kot pripada tvojem polozaju se ti smejejo in te imajo za idiota.Seveda to ne velja med priseljenci ki se napihujejo med seboj in nikdar ne spoznajo svojih gostiteljev.Kot sem ze omenil vecina priseljencev je neizobrazena in seveda kot taki edini biznis so njihove umazane restavracije in razne trgovine polne ponarejenega azijskega sranja.Od zacetka so se mi njihovi bazarji zdeli interesantni toda ne za dolgo ker je vse ena velika goljufija. Poglej zadaj ene indijske restavracije bos mogoce videla kje imajo meso in skret in podgane. Ali si bila gdaj v indiji ali afriki kjer zivijo v tistih smrdljivih nasiljih okrog mest. No tako zivijo ko pridejo med nas.Jas sem bil tam v afriki.indiji,evropi in zadnjih 42 let ozenjen to love of my life iz angleske middle class familije kjer sva gor sprvila tri otroke.
Draga moja lepo te prosim ne cvekaj neumnosti vem da si podjetna toda ce nisi uspela doma tudi ne bos v tujini. Nocem zalit nikogar toda je res da vecina priseljancev pride v tujino ker niso dosegli nicesar doma.Zakaj si domisljas da imas pravico do angleskega sistema kateremu nisi nicesar doprinesla. Se pac ne mores odpovedat necemu zastonj,ali ne? Vsi nekaj govorite o socialni pomoci, nevem kako da vas ni sram. Anglija je polna ljudje so nezadovolni. Priseljenci odzirajo anglezem verjemi meni niste dobrodosli.Predvsem pa saj ni sluzb in to kar je rabis posebne kvalikacije.Povej kaj bos pocela tu ti bom probal povedat tvoje sanse. Opazam da vecine vas ki pisete te odstavke previdno ne omeni kej bodo poceli, zakaj skrivnost?
Britishman

10.06.11 00:07

Robert sem omenil hrano ker anglija ni slovesna v kulinarstvu,se strinjas,ja.Seveda krompir tu ali v Franciji je pa isti. Kar se tice Indijcev so tu ker je indija do ne dolgo nazaj bila angleska kolonija in so jim anglezi oblljubljali drzavjljansvo za razne usluge na primer banane. Slicno so poceli po celem svetu.Prravis da veliko potujes pa bolj malo ves o ljudeh sveta in bi bila dobra ideja da se malo poducis o angleski zgodovini predno se usidras tu.Verjemi mi anglezi sovrazijo indijce in crnce itd. Na primer to pride iz "horses mouth"kot pravijo anglezi sem poznal crnca ki je bil taxi driver v Londonu mi on pravi da je sigurno rasisticno opsovan 5x na dan. Belim tujcem se to zgodi samo ce se vmesas v njihove posle. Na primer se njihov pes userje pred tvoja vrata in lasnik kar odkoraka naprej ter mu reces naj pocisti ti bo verjetno rekel zakaj ne gres komandirat tja od koder prides. Mene je ene par poslalo v juzno afriko(@#$%& off back to south africa) Toda to so prostaki ki jih imas povsod ta prav anglez bo vedno pocistil za svojim psom tako da do kaj takega sploh ne pride.
Resno prijatelj zavedaj se da, obrni kakor hoces, enakopraven si samo doma v angliji bos enakopraven po zakonu kar ne pomeni dosti.Toda zakaj ne, probaj sreco, osebno ce bi imel drugo sanso bi ostal doma pa da me ubije.
Britishman

10.06.11 00:47

Zavedajte se da vecina vas bo zivela v sosescini raznih priseljencev is vseh koncev sveta, kjer se lako zgodi vse ce imas sreco bo samo smrdelo posebno tisti ki racunajo na socialno podporo nimajo izbire. Bos mislil da si v pakistanu.Srecno pot.
oxford 

10.06.11 07:50

Vidim, da so se nekateri na ta forum prijavili zaradi prikritega nezadovoljstva - do sebe, ljudi okrog sebe .... jaz pravim, če se ti pes indijskega priseljenca (ali katere druge narodnosti) ppdela pred vrata to pomeni, da živiš oz. si se zavedal, da bo približno tako (saj vidim, da B. dobro pozna kaj je na sosedovem dvorišču). sploh ta slog pisanja me spominja na domače slovencljne (ako trdi ena naša pisateljica). anglijo poznam, zavedam se (kot marsikater drug) njenih slabosti ampak, če bi vsi bili tako negativni - saj bi že zdavnaj šli "po gobe". glede podjetništva - noben normalen, ki ne pozna situacije v državi SLO (ker ni aktiven tukaj) ne bi komentiral stanje ki ga preživljamo (saj prebrat kaj po spletnih časopisih ni dovolj, da dobiš ta pravo sliko). tako kot moraš izkusiti občasno življenje v tujini, da veš kaj te čaka ali vsaj biti tako pametan, da jo obiskuješ (ne kot turist in gledaš vse z lepimi očmi). nekateri se trudimo garamo (veliko več kot v UK ali ke drugje), SLO je majhna, majhno tržišče. zato sprašujem kaj je narobe v tem modernem svetu izkoristiti priliko in svoje poslovnost "živeti" kje drugje (Nemčiaj, UK, USA ...). zaplankanost nima meja (laho nekdo živi 100 let v tujini ampak spregledal ni - širina se ne doseže s preselitvijo v tujino ali potovaji (eni pač vidijo samo umazanijo). zakaj poleg umazanije in njihove dejnske življnske bede (Afrika) ne opazite tudi lepoto kontinenta, tamo kjer ni vojn tudi lepoto ljudi in kako te sprejmejo (niso vsi ubijalci, cigani, lopovi ....). o avtu sploh govora ni bilo v mojih komentarjih - saj je res opaziti, da so v UK nekateri glede tega zelo skromni - raj na kolo, bus, vlak ... pametno, če bi vsaj pri nas bilo tako. tukaj v SLO je pomembna pločevina, doma pa krompir župa. ne vem koliko se spoznaš na hrano B. ampak ti zatrjujem, da imaš v UK super priložnost kupovati po zmerni ceni, dost kvalitetno (razvoj eko kmetij je odličen in ima veliko podporo) ampak moraš se potrudit, to pomeni - imeti toliko volje, da odideš do kmeta, na tržnico ....in seveda, da znaš KUHAT (najbrž to ni tvoje področje). v uK nismo kot družina nikoli jedli predrago (to pomeni bolj poceni kot v SLO v srednje kvalitetni gostilni), hrana kvalitetna. ko smo kuhali sami na izbiro (v manjšem mestecu v bližini Cambridga) je bilo vsega - tržnica, jajca na kmetiji. glede uspeha doma - kako veš, da večina NI uspela doma. eni res niso (ali niso mogli), eni so že celo svoje življenje sanjali, da se odselijo, študirajo v tujini (vrsta študija recimo, ki jo SLO ne pokriva) ... težko razumem komentarje nekoga, ki je iz SLO pobegnil, ni se vrnil po 1991 letu .... in ne pozna situacijo tukaj. še hujše - mislim, da bi prav takšni morali razumeli situacijo svojih bivših sonarodnjakov. in ne razumem kaj ima b. toliko okrog ciganov, južnih priseljencev ... ali so ti naredili (osebno) kaj hudega - te okradli, ogrožali tvojo družino psihično ali fizično .... ??? zakaj toliko sape okrog tega? sploh pa ne razumem, ker je tudi B. enkrat, pred časom, bil priseljenec, zdaj priženjenec in kako ga zdaj gledajo. ali je za njih še vedno priseljenec? glede zaposlitve - vsi, ki odhajajo ali mislijo o preselitvi v UK se zavedajo (upam) svojih zmožnosti, izobrazbe (ker kanale lahko kopljejo tudi v Avstriji, Nemčiji za soliden denar) in vsega kar potrebujejo za tujino. jaz in moja družina osebno ne mislimo odžirati nobenemu nič ampak koliko se da normalno delati in živeti in prispevati družbi v UK (verjetno bodo takrat priseljenci iz Afrike, Pakistana dobili nekaj tega denarja). ampak, žal, ne morem hoditi po svetu in gledati samo črno (še v SLO ne gledam črno, ker me pomiri družina, narava ...)!
dodobird

10.06.11 11:14

Britishman je pa res ena komedija, belogardisticna, ali pa kaj podobnega, vse kar je natosil tukaj samo pove da se v teh svojih 50 let na otoku nic ni naucil. UK je KLASNA druzba kjer zivi nskoncno veliko kombinacij, vrst in podvrst ljudi... Imenovati ljudi Cigani lahko pove samo se vecji cigan. So tukaj tudi beli Anglezi, tako primitivni in, bi rekel celo genetsko sprijeni in deformirani da to ni skoaj za verjeti. Delam v sluzbi ki jih srecujem dnevno in samo v njihovih skupnostih je takih razlik da to normalnem Slovencu ki zivi v Slo. sploh no mozno dojeti takoj...
Biti emigrant (kriminalni ali politicni, kdo ve?) 50 let in potem trobiti da je treba ostati v Sloveniji lahko dela samo ena licemerna @#$%&, kar Britishman verjetno je.
Jaz lahko recem samo da je UK zemlja ki jo lahko priporocim vsakem ki zeli naprej, ki zeli delati, in ziveti kvalitetno... sem ze veckrat povedal tukaj na forumu, tukaj je mozno vse, odvisno samo kdo si, kaj hoces in cesar zmores.
Pravljice o ciganih ki jemljejo socialo so pac folklora nizjih slojev... socialna pomoc je striktno odmerjena in naravnana in nikakor ni niti velika niti zadostna za kaj vec kot osnovno prezivljanje...
O fantih ki vozijo beemveje pa sem se res narezal. Povsod so taki bimboti, tudi v Sloveniji, ampak nekdo ga je pac kupil, nekdo ga pa mogoce renta... nekdo ga dobi od fotra... ampak to ni tvoja stvar... delas, imas, ne delas, nimas... najbolj enotavna logika kapitalizma ki je, kot vemo iz sole tukaj rojen... Pa tudi v Ljubljani so pobje ki se peljejo v kabrioletih... doma pa bolj skopo, argeta na kruh, 15€ v zep... ene gat in mikica... pa pelji po Dunajski... takih Ciganov pa tudi v Lublan` ne manjka.
Jaz zivim v East Midlands, Leicester, ze 17 let in lahko povem da je tukaj dobro... res dobro.
Britishman

10.06.11 12:15

Dragi OXFORD
Moram reci da sem se res narezal tvojim komentarjem toda mislim da malo prevec poskusas biti duhovit.Bodi bolj specificen in nehaj fantazirat toliko je tezko vedeti kaj hoces povedat.Rad bi omenil, da je velika razlika med priseljanci in ljudmi ki pridejo iz drugih razlogov kot ekonomicnih. Eni so dobrodosli drugi pa ne! Ugani v katero kategorijo spadam.Takrat je bilo sluzb kolikor si hotel po celem svetu.Anglija je bila dezela tradicij in charma, mogoce ne za nas okus.Priseljenci so bili redki in v glavnem Irci,Skoti in nekaj is azije in afrike,toda vsi so se drzali v dolocenih predelih.Se spomnim da v oglasih so bile pripombe da irci ali crnci naj ne vlagajo prosnje.Na primer na vratih "Bed and Breakfast" je bila pripomba"no blacks or irish" In to ni tako dolgo nazaj.Pravite do so anglezi navajeni tujcev ker so pac kolonialna sila to sploh ni res,vecina anglezev ni nikdar bila niti na jugu anglije.Tisti ki so osvajali svet so bili mornarji in vojaki katerh je le malo prislo nazal le denar je prihajal nazaj in anglezi so bili bizi gradit anglijo in v vezerih citat o pustolovcinah njihovih rojakov po novem svetu.in to so res bile pustolovscine v pravem smislu besede, ali ne?
Jas pravim pridi ce si povabljen ne se kar pojavit na vratih ter pricakovat da te imajo vsi radi.Momentalno anglija ne potrebuje nikogar to si zabijte v glavo.Sem siguren da se tega vsi zavedate toda tudi namerno ignorerate,kar sem tudi pricakoval.Ko so anglezi osvajali svet so tudi ignorirali domacine in mnogi pravijo da so sami krivi in ta invazija ciganov je pac nezazeljena poslidicaMiljon anglezev na leto se seli iz anglije predvsem v svoje bivse kolonije,kjer so dobrodosli, torej le ni bilo vse za prazen ku....!?Ce gre tako naprej bo anglija kmalu brez anglezev in tako bo vse vase,cestitam.
Radek 

10.06.11 12:57

Gospod B. Kot najprej, se nimam namena selit v UK. Se pa ti zahvaljujem za tvoje mnenje, kakršnokoli je. Prav tako sem prepričan, da je večina tega tudi res. Iz tvojega pisanja, pa vidim, da si v SLO res samo turist, in da si zgubil stik z realnostjo v SLO. Res je, tudi tukaj imamo veliko priseljencev, sicer vsak dan manj, saj jih je veliko bilo na delovnih vizah, in so se morali vrniti domov, čeprav so jim firme ostale dolžne plače za nekaj mesecev. Prav tako imamo mi cigane, ampak dobesedno, ki živijo po svojih zakonih (zakaj tako-pri njih je normalno da imajo 12 letnice otroka- SLO sodba izpred nekaj let, ko bi moral biti po naših zakonih oče otroka obsojen posilstva), ne plačujejo davka, po socialno pomoč se pripeljejo z avti visokega razreda.....je pa res, da jih večina kar solidno govori naš jezik,in prekupčujejo z vsem živim.
Na gradbiščih je skoraj uradni jezik srbo-hrvaški in albanski...... in ti ljudje ne znajo našega jezika, se ga tudi nočejo naučiti....seveda živijo enako kot so živeli prej.
Najhujše se mi zdi pa v SLO to, nekateri živijo v SLO tudi večkot 20 let,in še vedno ne spregovorijo v SLOVENŠČINI!!!, in to se mi zdi navadno podcenjevanje naše države.
Vrjamem pa, da je pri Indijcih, Pakistancih..... to veliko huje.
V gospodarstvu v SLO se še vedno beleži negativen trend, pa smo že tak na psu. Plačilne politike pa sploh ni. Ni cenjeno znanje, cenejne so samo veze. Vsak posel je skoraj igra na srečo, ker se plačuje kakor se komu da (tudi država ne plačuje za projekte v rokih, glavni izvajalci so poplačani, za ostale- ki opravijo večina dela pa tombola). Rating naše države pa pada, prav tako bank, kriza vsak dan hujša. Vlada pa: delamo dobro!!! Ob tem, da smo neverjetno visoko obdavčeni.
Verjamite, da nas je veliko v SLO, ki smo sposobni, pridni, delavni in imamo znanje, ter v SLO ne uspemo.. uspevamo zunaj (precej delam s tujci- težave se pojavijo zelo redko, pri nas pa sami izgovori). Prav tako dvomim, da bi se nekdo selil v tujino na "socialko".
Povprečna plača je 1.524 € v maju- cca 1000€ neto. Samo to je POVPREČNA plača. Veliko jih dela na minimalni plači 748,10€- 531€ neto.....samemu mi ni jasno, kako nekateri preživijo, saj je že hrana draga, stroški pa tudi niso majhni.
Ne nismo bogati, in vsak dan nam je slabše.....vsak dan nova afera pri pridobivanju javnih naročil zaradi korupcije, gospodarski kriminal ....... kazni za prometne prekrške enormne....pa splošno nezadovoljstvo na vsakem koraku....breposelnost pa skoraj 11%, pa firme še kar propadajo, čeprav nam trdijo, da se večanje brezposelnosti umirja...
Nekdo je na forumu zapisal- Slovenija= septična jama, sicer se v celoti z njim ne strinjam, je pa kar zadel...
Mr. B. pridi k nam, z tvojo penzijo (pri nas so od 400€ dalje), in glede da ne boš rabil ustvarjati, ti bo šlo res dobro, pa Slovenija je res en izmed najlepših kotičkov sveta.
oxford 

10.06.11 14:23

dodobird - kaj češ, če nekdo noče razumeti, ko mu lepo poveš ...pa nič, takega je najbolj ignorirat. zelo me veseli, da se imate OK. vsaj nekdo pozitiven. tukaj pri nas je res poden od gospodarstva (uničili so ga do konca) in nič ne kaže na bolje, trg je majhen. kot pravi radek SLO je lepa samo, da jo do konca ne uničijo (zakoni pač ščitijo nekatere, ki hočejo zidati ceste preko njiv in gozdov ...). ko je hudo ti narava pomaga! vreme trenutno imamo slabše kot vi. lep vikend vsem na otoku in v SLO!
Radek 

10.06.11 14:43

dodobird- pred 17 leti so se tu začele svinjarije, zdaj se samo potencirajo.
Britishman- če bo kmalu Anglija brez Angležev, ne moreš napisati, da bo vse vaše, napiši raje BO VSE NAŠE, ČESTITAM,
Radek 

10.06.11 14:45

Pardon, začelo se je pred 20 leti.
Britishman

10.06.11 15:26

Dragi Dodobird
!7 let v angliji,saj to ni res, kako cas bezi!.Ce mi nebi sam povedal clovek ne bi verjel,sodec po vsebini tvojega cvekanja se nisi nicesar naucil od anglezev,na primer ne zali je ena osnovna vrlina ki prevladuje med njimi, Pa pustimo to ker nisi popolnama sam kriv , ali ne, pac tam kjer ti zivis v Leicester ne srecas ta pravih anglezev , ker to je prvo anglesko mesto kjer beli britanci niso v majority. Upam da imas rad curry?Ti sigurno zivis prav nekje v sredi enega smrdljivega azijskega bazarja kjer ti je razgled na normalno zivljenje drasticno omejen preko kupov smeti, curry in dreka . Kako za vraga si nasel Leiceter, po smradu? dodo oh ze vem, saj pravi star angleski pregovor da "Birds of a Feather.flock together !" ja,ampak tud ne, dodoti so extinct ???
LP od Britishmana
Britishman

10.06.11 17:14

Halo Radek
Ce je dosti takih kot si ti boste ze spravili slo v red. Sedaj je kriza povsod zidovski bankarji so pokradli ves denar po celem svetu ne samo pri vas.Slovenija je lepa dezela vracam se tja vsako leto toda moj dom je anglija in nocem anglijo za naso mislim da hoces reci slovensko. Zavedaj se da je anglija dosegla to kar je, radi ljudi, anglezev,brez njih ni nic le hladen otok.Toda ta nesposobna raja ki je navalila na ta majhen otok in vsi imajo pravico uvajati svoje navade in kulture resno unicuje anglijo.Pravim nesposobna raja prihaja is dezel ki so v popolnem propadu,zakaj, radi njihovega nacina zivljenja normalno. Kako si predstavljas da te ljudje so zmozni drzat anglijo na tem nivoju, ko Vecina se se v skret ne zna usrat.Poglej te afriske drzave ki so pregnale belce. Crnci so prevzeli njihove posle, prodali ker je se bilo na zalogi si kupili mercedes in se vozili okrog banane dokler je bil bencin v tanku.Farme so bile se na slabse. Sem bil tam in ti povem da moment farmer delovodlja ni stal za njimi je samo se videl prah na obzorju.Ti povem je hilericno jas se danes pokam od smeha ko se spomnim afrike.
Sem siguren da ti to razumes Radek, OXFOR je pa prevec zamotan v svoji lastni iluziji,prav.
Dobro si opisal cigane, dostavil bom da je kraja v njihovem zakonu in kar se mene tice osebno nocem in ne bom delil moje zivljenje s takimi ljudmi, hvalalepa. Zame je tako, ali se spremenijo ali pa grejo,ali pa jas grem Jas bi jih naselil v vile in hise politikov in ene par v stanovanje OXFORDA da vidim koliko casa bo vzdzala ha ha..
Slovenci po svetu pravijo da se najbolje jih je nategnil slovenec,BRAVO.
nikki xxx

10.06.11 17:47

Robert 76!

Želim ti veliko sreče in verjamem,da boš zagotovo uspel v U.K.! Javi se še kaj ko boš tam s svojimi izkušnjami.Tudi sama razmišljam o delu v U.K.

Lep pozdrav!
Tudi Anglija ni vec obljubljena meka, kjer se cedi med in mleko. Je ekonomsko se zmeraj boljsa kot Slovenija, vendar pa ti tudi tu nihce ne prinese sluzbe ali domovanja na pladnju. Povsod se je treba borit in povsod je revscina. Ravno pred dnevi je bil prispevek: Poor Kids na BBC (je se vedno na I-playerju, pogledajo pa ga lahko le tisti, ki so trenutno na otoku zaradi avtorskih pravic). In niti malo ni lepo gledat kako otroci v Glasgow-u zivijo na minimumu revscine in v sobah polnih plesni. Je bil pa tudi prispevek Panorama par dni nazaj, kjer pa prikazujejo, da je tudi iskanje dela tu postalo sluzba. Torej je odvisno od tega kje si in srece kaj se bo zgodilo. Pozabili ste omenit, da je Anglija poleg vseh priseljencev zelo oblegana tudi od Latvijcev, Poljakov... Torej za vse, ki zelite ven: niste prvi in treba bo imet zelo dobro strategijo, da bo uspelo.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

Britishman

10.06.11 20:28

Hi Kensington
tebe sem pustiu na miru predvsem od groznje tiste zveri toda tu nekaj pravis da anglija ni vec dezela milk and honey.Gdaj pa je bila, jas se tega ne spominjam.Ko sem jas migriral je anglija slovela kot drzava kamor se ne gre ker je,vreme slabo ljudle zaguljeni hrana slaba,place slabe over time se ne placa.In je bilo vse res. Kot ves sem se zaljubil v anglezinjo in moja usoda je bila zapecatena, drugace nebi nikdar prisel v UK sem uzival v Parizu Jas nisem nikoli pricakoval da mi bo gdo dal socialno podporo ali placo ce ne delam. Niti nisem vedel kaksen sistem je v angliji.Vsi so me svarili ne iti tja ce hoces zaluzit.Toda bil sem mlad in sposoben nisem se bal nicesar.Pa nisem sel tja za zasluskom.Ceprav sem takoj dobil sluzbo in nove prijatelje v UK mi ni bilo vsec, zato sem pregovoril zeno da imigrirava v juzno afriko.Ni bilo bodocnosti v SA .Po dveh letih sva se vrnila v UK s hcerko rojeno v Johanesburgu.Anglija ima edinstven zdravstveni in socialni sistem, ga ni boljsega na svetu.In to privljacuje vse reveze in iskoriscevalce sveta. Vdalnjih kotih sveta vedo da v angliji ti dajo £100 in stanovanje v hisi ne pod drevesom in policaj nima brzostrelke in te naslovi sir.itd. Prosim ne mi solit pamet zakaj ti slovenci hocejo v anglijo, priznaj da ne vsi toda vecina pricakuje da ce prides v stisko anglija je najbolsa, posebno tisti z otroki.Jas sem placeval davke moje celo delavno zivljenje v UK ,,,,,,,,, ah si ze slisal ostalo OK.
Nisem samo slisal ampak poznam razmere, ker sem tudi sam na otoku. Zdravstveni sistem je zelo dober to se moram strinjat, vendar tudi NHS trenutno reze storitve. Ze parkrat sem tudi povedal naj tisti, ki mislijo na selitev v Anglijo ne pozabijo, da bodo sami med ostalimi in potem je odvisno od srece in znanja kako se bos znasel in kaj se bo zgodilo. Pozabljajo pa tudi, da bodo vsi prijatelji in znanci 900 milj stran. Na dopustu tega ne obcutis, ker ves, da gres nazaj. Tudi jaz sem imel svoje razloge in mi ni zal. Je bilo pa vec za tem kot le iskanje dela in bajnem zasluzku. :)
Robert76

11.06.11 00:54

nikki xxx.......it's a deal and thank U verry mucho ;)

Britishman........eno pripombo imam......tukaj na forumu učiš folk da ne žali ker Angleži baje ne žalijo a po drugi strani si ti tisti ki žali..................kaj imaš od tega da zaničuješ folk okrog sebe.........sej te noben ne sili da hodiš po dreku in da ješ curry, vrni se v Slovenijo, naša draga Slovenija bi bila vesela tvojih taks ;)

Illegal immigrants are all over the world.................look at Italy..............Trst, kjer jaz živim je najbolj rasistično mesto kar jih obstaja...........a 90% tržačanov je po poreklu iz Istre..............kaj praviš na to?

Če misliš žalit folk si ustvari nov forum,.............s tvojimi žaljivkami ne pomagaš nobenemu...........tale forum ni namenjen temu..............pa brez zamere..........

lp
Robert76

11.06.11 01:03

nikki xxx.......it's a deal and thank U verry mucho ;)

Britishman........eno pripombo imam......tukaj na forumu učiš folk da ne žali ker Angleži baje ne žalijo a po drugi strani si ti tisti ki žali..................kaj imaš od tega da zaničuješ folk okrog sebe.........sej te noben ne sili da hodiš po dreku in da ješ curry, vrni se v Slovenijo, naša draga Slovenija bi bila vesela tvojih taks ;)

Illegal immigrants are all over the world.................look at Italy..............Trst, kjer jaz živim je najbolj rasistično mesto kar jih obstaja...........a 90% tržačanov je po poreklu iz Istre..............kaj praviš na to?

Če misliš žalit folk si ustvari nov forum,.............s tvojimi žaljivkami ne pomagaš nobenemu...........tale forum ni namenjen temu..............pa brez zamere..........

lp
rs

11.06.11 07:54

Fascinantna diskusija. Razen blatenja drugih kultur/narodov.
Britishman

11.06.11 10:06

Hi Robert76
Od gdaj ste slovenci polni ljubezni do izbeglic in ciganov, ko meni vsak prijatelj,znanec v sloveniji pravi ravno nasprotno. Meni ni treba niti da mi gdo pove jas sem rasel gor v slo in vem kako je. Jas nisem rasist toda ce izberem zivljenje med anglezi grem v anglijo, ce hocem zivet med indijci grem v indijo itd. Ali je to tako tezko razumet? Jas sem bolj patriot kot za slo tudi za anglijo. Kaj se ne spomnite ko si sel na obcino je tam sedel serbijanec ki je komaj razumel slovensko? Mogoce ste premladi zato.Toda trenutek prosim, da, razumem kam pes taco moli in kaj je v stvari z vami ki se zgrazate mojih "zalitev",namrec tisti ki pisete na tem formatu hocete ven is slo in ste polni sovrstva do nje. Vi sigurno niste slovenci kakrsne jih jas poznam.Ja sedaj razumem od kod prihaja ta kriitsizm, zato vas prosim da le cistokrvni slovenci naj odgovorijo ce noces odkriti gdo ste. Na primer ce imas bosansko ime navedi prosim, da se razumemo.Me je zacelo skrbet da ste vsi popolnoma banane.Pa brez zamere.
PS
Robert ali sem te zalil? Jas povem to kar je res in ljudje hocejo resnico, ne pravljice o indiji koromandiji kot jim pravi naprimer Tony Lenko.ki se je obogatil na racun emigrantov. in sklepajoc od pripomb mnogih slov ki so prisli v njegove roke povdarja resnico ki krozi med intr slovenci da je slovenec ki te najbolj nategne, evo razlog zakaj se ne druzimo.
Robert76

12.06.11 11:52

Dear Britishman!

Niste me razumeli, nisem rekel da sem simpatizer ciganov, a begunci so drugo, ampak sem vedno mnenja da če si človek na mestu si na moji strani če si pa baraba pa čim dalje od njih neglede na nacijo, raso ali vero. Pač folk izbere državo kjer misli in upa na boljše življenje, dvomim da indijci imajo isto kvaliteto življenja v Indiji kot v UK, Italiji ali bilo kje drugje. Nisem zasledil da bilokdo žali našo prelepo državo, ne strinjamo se s politiko ki se dogaja v Sloveniji in to je da delavec ni zaščiten, da se fabrike zapirajo, da družine ostajajo brez kruha itd........je pa bistvena razlika med temi dvemi stvarmi a ne? Nisem rekel da si mene užalil ampak žalil si druge, brez potrebe, nismo tukaj da bi brali žaljivke, ampak da bi zvedeli čim več o življenju v Angliji. Tale Tony Lenko je pa tud en patron.........raje ne komentiram..............sam zaradi par takih kot je on ni vredno niti debatirat, in kdo je on da vse to ve? Jaz poznam dosti slovencev ki so pripravljeni pomagat če le hočejo ;))

LP v Anglijo

P.S.

Jaz sem čisti slovenc, ko se okopam ;)
nikki xxx

13.06.11 12:47

Bravo Robert 76!

Lp pozdrav!
Robert76

15.06.11 20:00

nikki xxx

Hvala ampak sem pac sam povedal kaj si mislim. A si ti v Angliji ali v Sloveniji?

Lp
nikki xxx

16.06.11 09:24

Pozdravljen Robert 76!

Zaenkrat sem še v Slo,je pa moja velika želja tujina,upam,da mi uspe.Kako pa kaj ti napreduješ z selitvijo?

Lep pozdrav!
iceice 

18.06.11 11:20

Vedno sem se sprasevala, zakaj toliko ljudi rine v Anglijo? Kaj vas tako zelo vlece tja, poleg upov na boljso prihodnost? Zakaj ravno Anglija in ne katera druga drzava?
FP

18.06.11 11:53

iceice

- anglescina, vsi ze znamo jezik, kar je pomembna odskocna deska
- sluzbe so, denar tudi
- hise, stanovanja, hipoteko se dobi brez da poznas direktorja banke
- dobre povezave z svetom (vsaj iz Londona)
- kulturno, nacionalno, te ne bo nihce gledal postrani (razen Britishmana)
- ni odvecne birokracije, tukaj se osebnih izkaznic ni, samo prides in zivis
- lahkota s katero opravljas dejavnosti tudi, ni odvecne birokracije
- prav za vse se da placati s kartico, denarja skoraj ne nosim vec s sabo

so pa tudi slabse strani

- vreme (vecinoma je oblacno)
- Britishman (ampak baje da gre kmalu)
- hrana, ampak se navadis
- dosti velike razlike med revnimi in bogatimi ampak so geografsko pomesani
tako da se ne opazi toliko
Robert76

29.06.11 00:14

nikki xxx
Sem v Stratford upon Avon. Živim v Bed and breakfast zaenkrat ker je zelo težko če ne celo nemogoče najti stanovanje v tem kraju. V tem kraju je rojen Shaekspear in zato je toliko bolj mission impossible najti stanovanje ker je ful turistov. Stanovanja so itak draga, sem pa sicer našel sobo s kopalnico za 150 funtov na teden kar je še kar ok glede na to da ne plačam drugih stroškov ampak to je samo začasna rešitev. Vsaj za en mesec sem ok. In tako. Začnem delat 11 julija v enem ful lepem hotelu pa tud plača ni slaba........14,000 funtov letno, od tega odbiješ okol 2,000 funtov za takse.........in to je to

It ain't easy ;)

Ciao
Pero9

01.07.11 15:39

Britishman ti si obična rasistična @#$%&. Ko tvoje mnenje ćlovek bere, kake maš, človeku kr slabo rata.
nikki xxx

04.07.11 06:40

Robert 76.

Hvala za odgovor,zanima me ali si si našel službo iz Slo? Preko neta? Sama namreč ne vem kaj je bolje,da si najdeš službo preko neta(ali je sploh to mogoče?) ali,da iščeš ko si tam?

Lep pozdrav !
Tamsyn1

07.07.11 13:10

Oxford

Kdaj se seliš in kam točno se seliš?

Mi najbrž enkrat do septembra, blizu Cambridgea.

LP!
Ka111

08.07.11 08:19

Pozdravljeni Dodo,

ali mi lahko zaupate vaš privat e mail, bi vas nekaj vprašala.
Hvala.

LPK
oxford 

08.07.11 13:29

Tamsyn1 - selimo se cca. čez eno leto, okolica Oxforda ali celo v Oxford. Cambridge je, meni osebno, veliko lepši od Oxforda ampak kaj, če bo hčerka študirala v Oxfordu. Upam, da se boste imeli lepo in, da bo vse klapalo (sužba, okolje ....). Lp, Oxford
Tamsyn1

08.07.11 14:24

Oxford

Ja, tudi jaz upam, da bo vse OK, otroka sta dobila mesto v dobri osnovni šoli in upam, da se bosta tam dobro počutila. Trenutno pa urejamo vse v zvezi z njuno šolo, jaz bom najbrž nekaj časa doma, potem pa si bom poiskala službo, ko bo vse malo bolj utečeno.

Se potem morda kaj slišimo in lep pozdrav vsem Slovencem na Otoku.
oxford 

08.07.11 14:52

Tamsyn1 - ma če si normalen ti bo povsod OK. še enkrat lepo poletje in še lepše bivanje v UK. Oxford
Robert76

12.07.11 13:42

Nikki

Službo sem našel preko tega spletnega portala: www.gumtree.co.uk izbral mesto v katerem želim živet in začel iskat delo ki me zanima, ko sem še delal v Sloveniji v enem Hotelu sem spoznal angleškega biznismena in sva pač začela debato o tem da imam namen it v Bristol najt službo pa me je vprašal zakaj ravno Bristol pa sem mu rekel da zato ker je velemesto in imam več možnosti za najt službo pa mi je odgovoril da bi bilo po njegovem boljše da bi iskal službo v bolj turističnih krajih in mi svetoval par mest eno izmed katerih je Stratford on Avon v katerem sem sedaj. Jutri začnem delat. Mesto je prečudovito, polno turistov, ker je tukaj živel sam Shaekspear. Na leto pride okoli 3 milijone turistov na ogled mesta kjer se je Shaekspear rodil. Imaš še druge spletne strani ki oglašujejo delo odvisno kaj želiš delat: www.reed.co.uk - www.jobrapido.co.uk - in nenazadnje eures spletni portal samo vtipkaš na google.com Eures in boš našla spletno stran. Good luck
nikki xxx

12.07.11 15:40

Robert 76,hvala za odgovor in veliko sreče v službi!

Lp
B

14.07.11 23:22

Placa ni slaba pravis,odvisno iz katerega stalisca gledas, toda z njo bos sigurno imel pravico do vseh GB socialnih dokladov, ja kaj pa se hoces Roberto. Se protezo lahko dobiz od drzave, ce jo seveda rabis?!
LP od B
dodobird

16.07.11 09:48

ce delas in imas "placo" nimas dostopa do "socialnih dokladov"... (kaj je to sploh?) Ce pa zgubis sluzbo ali pa odnehas... 2 leti od prijave na JCP (prihoda v UK) nimas pravico do dola ali housing benefits.. ce pa delas, potem imas samo varianto income support allowances (ce si placan pod 17000 anual) in imas child benefit (seveda, ce imas otroke)... to je vse... Torej, 2 leti pozabi na "doklade"... Tukaj ni socializem, ti pa nisi refugee... torej?!
Britishman

16.07.11 16:58

Hi all I am back
Ravno prisel nazaj iz dopusta v prelepi sloveniji. Ce ima gdo kaksno vprasanje sem vam na raspolago.
Britishman

16.07.11 20:21

Zdravo Robert 76
Pa si koncno tu,cestitam. Pravis pa da placa ni slaba, v primerjavi s slovenijo bi bila kar u redu, toda tu je skoraj pol povprecne place ki je danes £25000 . Tvojih £14000 minus taxe in rent prineses domov okrog £60-80 na teden ce se ne motim. Tu v UK obstoja uradna mera ki se imenuje"poverty line" in stoji danes na £124 tedensko za single person. Seveda s tem ti ne bi placal niti tvojega Bed&B. Ceprav zasluzis malo vec vseeno ti bo prekleto tezko s tvojo placo. Ce si sanjal kako se bos pripeljal na dopust v slovenijo z jaguarjem bos pa razocaran. Kot sam pravis da ni lahko, toda moznosti so vedno tu,kdo ve...?
Mnogo srece ti zelim.
LP Britishman
marko12

17.07.11 13:22

Zanima me, kako izgleda delo v gostinstvu (strežba). Je težko dobiti? Imam 7 let izkušenj, priporočila, ampak moje znanje angleščine je bolj kot ne osnovno. Sicer verjamem, da bi ga z vsakodnevno uporabo hitro izboljšal, ampak kakšno službo lahko dobim za začetek?
Kakšne so plače? Kako je z napredovanji? Kakšni so pogoji za delo? Kakršne koli info. bodo super!
Britishman

17.07.11 16:18

Marko 12
Tu v GB momentalno ne rabimo strezbe posebno ne take kjer moras ponoviti trikrat kaj hoces in se potem ne dobis kar si narocil.Podrocje v strezbi v UK so kar uspesno prevzeli avstralci in po moje bos slab konkurent s svojo anglescino, Ja ga skoraj ni PUBa v angliji da ni avstralec za sankom.
Pa mnogo srece
Britishman
dodobird

17.07.11 18:36

Marko, gres v katerokoli catering agencijo, tam razlozis kdo si in kaj, kaj znas, kaj obvladas... in mislim da bos lahko nasel kaj enostavnega za zacetek... tukaj zelo velja to kaj si omenil, torej, povedal si dejansko stanje... to znas, to ne znas ampak se bos naucil, se zelis uciti in imas voljo... za zacetek lahko racunas recimo £7 pa naprej na uro... potem pa bios tudi sam videl... odvisno je vse od tebe... to kar tale klobasa pusti stat, falirani juznoafrikanec samo bi rad da bi bil pomemben... takoh slovenceljnov je pa povsod, v Kranjski Marki pa najvec... Torej, za zacetek bos verjetno dobil kaksen srednji restaruant, mogoce kaksen hotel... res bos na zacetku nekjer dol... pa ponovim lahko, od tebe je odvisno.
Vprasanje za moderatorja. Zakaj se ne banuje tale trotl ker zganja eno samo negativo... tukaj pa so ljudje ki rabijo nasvet, pomoc in kar se da - pozitiven odziv. Prepotentnih Janezkov ki modrujejo tam nekje v trikrasne je res dovolj. Da mi je samo vedeti kateri HO immigration officer je tebi udaril ta famozni ILR...ce ga sploh imas... ?
Lep pozdrav vsem pozitivnim... zulu in springbook gazela shagerju pa jedan veliki fakof!
Britishman

17.07.11 20:14

Zivjo Marko12
Hohoho pazi se tega Dodota, kaj to sploh njega briga se vede kot da je njega osebno prizadelo nekaj kar sem izjavil. Sigurno pa pretirava s £7 na uro kako more reci ce te ne pozna. Vtvojem poklicu je vazen stil,nastop looks itd ali ne?. Na primer da izgledas kot noterdamski zvonar nimas sanse v strezbi, pa brez zamere.Toda kljub temu da nisem v tvoji industriji, vem da industrija trpi momentalno ce sodis samo po tem da se 67 pubov zapre vsak mesec v UK to je 804 na leto.Hocem reci da lestvica pada navzdol in to ne samo v gostinsvu, kar pomeni da cesarkoli se lotis je tezje in tezje, ne recem nemogoce toda tezje. Dodo je pa cigan, bosanec.
LP br
dodobird

18.07.11 09:06

Bolje Bosanac nego glupi slovenski trotl kojega su izbacili cak i iz takve savane kao sto je JA... Pazi majmun da ti se kdo ne pojavi na vratih in vprasa za tvoj still ali pa, kot nepismeno pravis - looks! (ha ha). Ovdje kod mene na poslu decki znaju preko IP adrese naci ko se krije iza kojeg posta... dakle, pazi malo sta lupetas. Da ne bi tebe neko malo nalupao.
krishnamurti

18.07.11 09:18

haha, dober je dodo, tudi british ni od muh... kaj Briti, kak mujo ti je mamico natepaval nekoc (pa tyudi tebe mogoce naredil takega)... pa te ta kompleks zre? Ne se dati provocirati...
marko12

18.07.11 10:55

dodobird, hvala za odgovor. Se mi je zdelo, da Britishman malo naklada. Po videzu nisem Notredamski zvonar, pa tudi obnašat se znam, predvsem pa znam delat in to delam z veseljem. Edino angleščina ni moja največja odlika, ampak ker sem sposoben, se jo bom hitro naučil.

Meni ni problem začeti spodaj, saj vem, da bom moral najprej na začetku verjetno kakšno posodo pomivati. Zanima me pa, ali imaš dejansko možnost napredovati? Ker pri nas teh možnosti ni oz. moraš imeti veze, da enkrat prilezeš na kakšen vodstven položaj. 7 funtov ni dosti, ampak za začetek bi še šlo. Kako svetujete, da si iščem službo? Grem v kakšno agencijo ali direktno po restavracijah, kjer oglašujejo?

In ja, ta forum bi res potreboval moderatorja.
abd

18.07.11 13:11

Dodo
Hec je hec toda na tvojem mestu bi jaz nehal z groznjami in se opravicil, ce noces da decki v plavem potrkajo na tvoja vrata!!! Si se malo spozabilTu nisi v bosni!!
xxx
Britishman

18.07.11 17:12

RS in ostali
Ja lepo vas prosim, ce negdo ne zna niti pogledati kaj hoce ni cudno da ga nocejo v svojo drzavo, saj se na skret ne bo znal sam. Vprasaj se zakaj te ambasade na Dunaju in kozulati nimajo interesa da vam pomagajo z emigracijo. Brez zamere toda jaz to smatram da me pac nocejo tam, kako pa vi? Nevem kaj je temu vzrok,poleg ocitnega, toda meni je jasno, da Avstralske oblasti nimajo interesa spodbujat slovence v avstralijo. Ali ni to logicen zakljucek, da ne bom zopet jaz izpadel ta grd? Mogoce smo slovenci prevec arogantni in se tezko prilagodimo na svojem socialnem nivoju na katerega smo odrejeni v tem naprednem svetu, se ne damo ukrotiti, jaz se ze ne dam(vprasaj zeno), mi Slovenci smo enakopravni z komerrkoli, ali ne!
XXX1
Ni treba da si strucko tu v uk imas razne tv programe, med ostalimi tudi ta kjer posiljajo ljudi v aus ali,nz,za en teden na probo in se delodajalci vseh mogocih strok tam kar tepejo za njih. 1 milijon anglezev emigrira iz anglije na leto, najvec v AUS,NZ in USA in je kar veliko objavljeno glede tega v mediji. In zato vem kako to gre v UK,AUS,NZ.in USA vsakdo v angliji to ve, in ti bi tudi ce bi zivel v UK, torej ne bodi nesramen dokler ne ves o cem se gre!
Tu je moj nasvet: Zakaj ne proglasite Slovenijo za Anglesko kolonijo in tako ne bo treba nikomer emigrirat, boste vsi British no problem.Nevem zakaj se nisem tega spomnil ze preje?
Pa brez zamere.
Britishman
Britishman

18.07.11 18:56

Krisnamurti
Takrat ko sem se jaz rodil je baje Mujo ovce jebal srbi pa njega ,sedaj ga pa baje srbi in hrvati.
dodobird

18.07.11 19:36

ja jako dobro znam gdje sam... i plavi nece kucati kod mene, pogotovo za nekog f* east european immigranta. Otkud ti uopste ideja da se ovdje ne moze malo priprijetiti kakvom poljaku, rumunu, slovencu? haha, mislis da se bavimo takvim nebulozama?

A svoj jodlarski kompleks si utakni tamo gdje treba. Nemas pojma sta sve moze da ti se desi ovdje... u sloveniji me ionako briga (koga uopste)... uostalom, vidjeces uskoro. Hm, janez, pa objasnjava kako idu stvari?? kad bi samo znao sta su momci is susjedstva spremni napraviti za par stoja fuja...

Za vas stale - ovako, javio sam se na ovaj sajt da pomognem ljudima... ali britisrit je pokazao "slovensko blaznost" i sitno "beckokonjusarsko prepotenco" i tako neka on vama malo pomogne, ja idem na balote pa sutra na posao... a takve debile ionako je trebalo davno spakovati ili u Gotenicu ili u Idriju... kako god - hvala slovencki!

a ti british... samo da znas... ja cu tebe naci pa ces mi onda ispricati koji te je to Mujo iznervirao... naravno, ako ti uopste bude do price.
oxford 

04.08.11 12:43

upam, da se boste v bodoče "uprli" zbadanju in zaničevanju (dober primer vam je norveški blaznež Breivik). ta forum naj bi bil za pomoč in podporo vsem, ki si želijo spremeniti življenje in želijo deliti določene informacije, izkušnje ... drugače ... lepo poletje še naprej. tukaj v SLO nas malo pere dež, malo nevihte kravžlajo živce in potem spet posije sonček. kako se imate vi v tujini?
Tinaja28

05.08.11 23:07

Se strinjam z Oxford - morda mi je bila sreca malo naklonjena, da nisem preje uspela komentirati prispevkov od Britishman-a... ki mi je nemalokrat sel precej 'na jetra' in sva z mojim partnerjem predebatirala vecino njegovih 'izpovedi'.
Vseeno bom dodala nekaj na to temo - nekateri ste mu tukaj prilepili nekaj imen in z vecino se strinjam, obenem naj omenim, da je Britishman pricel svoja pisanja s psovanjem Slovencev (ne morem reci sonarodnjakov, saj je bolj ponosen na svoji britanski status, kot pa na korenine, ki glede na pisanje le niso cisto slovenske), pa se nato v naslednjem prispevku opravicil izjemam... No, ne more se postavljati s tem, da je Anglez - je pa ponosen, da je njegov sosed Anglez - zagotovo pa ta sosed dobro ve za njegov britanski status in ga zagotovo tretira malce drugace od angleskega soseda na drugi strani... Glede na to, da zivi na temle otoku vec kot 4 desetletja, je 'pozabil' opisati razlike med Britanci in Anglezi...
Kako zelo je oblatil tudi Birmingham - to mesto je bilo moj dom vec kot dve desetletji in ceprav je precej drugacno od krajev mojega odrascanja, imam veliko pozitivnih izkusenj in spominov! Predvidevam, da Britishman ne pozna dobro ne tega mesta niti ostalih, ki jih je omenil - je nekaj resnice v tem, kar je napisal, a je ta predvsem obarvana z negativizmom! Mi je skoraj slo na smeh... in tudi, ko sem prebrala, da je zbezal pred komunizmom... Pravzaprav je tale forum uporabil za to, da se pod krinko Britanca malo izpove in izlije iz sebe ves gnev in frustracije, ki so se mu nabrale v preteklih 4 ali vec desetletjih - seveda je to precej ceneje kot pa iti na kako privat posvetovanje ali terapijo... Morda je prisel do spoznanaja, da je pametneje loviti ribe kot pa tipkati po tehle forumih - saj veste tisto 'vse se vraca, vse se placa'.
No, nedavno sem se preselila v eno precej manjse mesto na juzni obali, kjer se privajam na novi, tako zelo drugacen utrip vsakdana - danes je bilo pretezno oblacno in najvec 20 stopinj, tako da se nisem uspela zaplavati v odprtem bazenu - verjemite mi, da so le-ta tukaj na nagleskih tleh precej redka. A bo ze, saj upam, da se bo pokazalo nekaj vec sonca v temle poletnem mesecu.
Tudi jaz zelim vsem, ki prebirate tele strani lepo poletje in se lepso jesen!
Britishman

07.08.11 20:05

Tinaja28
Draga moja me veseli da ti je slo na smeh ko sta s partnerjem studirala moja pisma.Skoda je le da nista popolnoma dojela kaj sem pravzaprav povedal. V bistvu opisujem stvari kot pac so gledano iz stalisca tujca (predvsem slovenca) v angliji.Vecina slovencev ima slovensko mentaliteto ki je posebna med ostalimi narodi to so spoznali ze stari jugoslovani. Ze med narodi jugoslavije smo sloveli kot dobri delavci in (to je edina dobra lastnost) ter sebicni, skopuhi in slabi prijatelji. In na zalost tako slovimo danes po svetu.Toda ne vzemi vsega tako resno.
Kar se mene tice te pa moram popravit, jaz sem izbral anglijo kraj kjer zivim med anglezi,ker so dosti boljsi kot cigani,ali ne! Da pa bi bil ponosen na angleze ali katerokoli nacijo je pa smesno, saj slovenci se na svoje nismo.
Ce sem prav razumel si se preselila na juzno obalo, dobrodosli,kaj se ve mogoce bova se soseda?Pa brez zamere.
LP Britishman
Slovenec sem !

08.08.11 13:02

Jaz sem živel 3 leta v VB,od 1.leta starosti. Rodil sem se v Sloveniji.Oče je imel službo v angliji,zaradi tega smo se preselili v VB. Ko sem bil star 4 leta sem odšel nazaj v Slovenijo.
Vsako leto obiščem svoje sorodnike v VB(Moja mama je Slovenka,oče je pol slovenec/pol anglež). Lahko vam rečem,da je Slovenija mednarodno gledano relativno BOGATA država!
Pravite, da v Sloveniji kradejo vse.To je malo res,ampak v mednarodnem ugledu smo 2.država v Evropi z najmanj korupcije(pred Estonijo).Mednarodne banko se krive,za to krizo,NE SLOVENIJA! Slovenija vabi tujce iz vsega sveta,iz leta v leto je več migrantov. Glede anglije je pa tako: VB je velik + in velik - . - je ,da je veliko nastavljenih,nasilnih mest. V večini šolah je ogromno nasilja. Najhujša mesta v VB so zagotovo Leeds,Bradford in Wakefield,kjer so domačini nasilni. Ko sem odšel v Wakefield national archive(Da bi našel nekaj podatkov o družinski zgodovini mojega očeta) sem moral pokazati osebni dokument. Ko sem pokazal slovenski potni list ,so se začudili,rekli so ,da dobijo zelo malo mednarodnih turistov zaradi nasilja. Najhujša stvar je pa bila ko sem šel v lokalno trgovino Tesco sem nabavil energy drink,kjer moraš biti starejši od 15. Ko sem pokazal slovensko osebno izkaznico ,so rekli,da je neveljavna v VB. Ko sem rekel,da sem turist in pokazal britanski žig v potnem listu,so se opravičili in me zraven še grdo pogledali.

Slovenija moja dežela !
Slovenec sem !

08.08.11 13:12

No,slovenci v VB,kaj pa kej domotožje po svoji prelepi domovini Sloveniji ? ? ?
Kako se počutite v svoji drugi domovini?,stran od svojih svojcev,sorodnikov......?b
Britishman

08.08.11 14:46

Halo Slovenec Sem
Jaz zivim v angliji cez 40 let a ne od rojstva temvec potem, ko sem odsluzil vojake v Jugoslaviji V anglijo me je pa prignala ljubezen, in ne materialisticni, economski vzroki kot vecina priseljencev.Meni so ljudje takrat svetovali da ne iti v anglijo radi raznih vzrokov ki niso prisli v postev v mojem primeru,Tako sem anglijo spoznal od znotraj ven ce razumes kaj hocem reci.In kar se tice anglije ,ceprav ni perfektna, toda je dosti bolsa kot vse drzave na svetu.Tu je zelo vazno kje zivis in kje se solas posebno od kar je sodrga iz celega sveta navalila sem dobesedno na miljone.Da se to opredeli je.Anglija postala zelo draga in po moje ti slovenci ki migrirajo sedaj se pridruzijo migrantom iz tretjega sveta kjer se se najde poceni zivjlenje toda ne pricakuj dobre sluzbe, ker si pac cenjen po tvojem naslovu, ce ves kaj hocem reci? Na primer tri sobna terasna hisa v dobrem londonskem predelu stane £600000 ista v Birminhamu £60000 itd.
Ko govoris o nasilju po predelih anglije moras omeniti gdo povzroca nasilje, ker sem siguren da ne krivis domacinov kot anglezov naprimer. Ti omenjas mesta kjer se skoraj ne govori vec anglesko, mesta kjer so domacini anglezi v manjsini.Torej bodi fer.
Korupcija v Sloveniji je pa bolj ocitna zaradi tega ker je tako majhna, da ce en ukrade struco kruha vsi to obcutite.Kar se pa tice da te anglezi grdo gledalo kar poglej kako slovenci gledamo bosance.ce ves kaj hocem reci?
LP pa brez zamere Britishman
Britishman

09.08.11 13:16

Halo Slovenci
Kaj sem trdil v vseh mojih izjavah.Ali vidite kaj se dogajo po angliji, zaziganje,kraja , uboji in dobro pogjej kaksne barve so vecina od banditov.Jaz svetujem da Tisti ki kljub temu zelite priti v UK si zapisite imena mest kjer se to dogaja,in se jih izognete.Tokrat so v glavnem afriski izvor toda ni garancije da drugic ne bodo azijci, in potem Esterna evropa in balkan.Svetujem da se izognete tudi tem podrocjem, pa smo prisli na okrog: Kjer so emigranti nastane GETO,slam,ciganija.
Se vedno ne razumem zakaj si domisljate da zivljenje kjerkoli v tujini je lazje kot doma.Na primer prides z druzino,dva otroka sem v UK dobis sluzbo £15 000 (nihce ne bo placal tujca vec za zacetek)letno minus davke ti ostane £8000, ene £4000 gre za stanovanje in se znajdes v zanikerni cetrti na tujem s £4000 na leto za vse ostalo. Pa tudi ce imas dvakrat toliko si se vedno revez tukaj.In ne pozabi tu bos vedno tujec. Nekateri pravite da vas to ne moti, toda verjemi meni da s casom ti bo zacelo iti na zivce.
Ps:Ce to ni dober nasvet nevem kej je!?
LP Britishman
vozniški izpit

10.08.11 07:53

Zanima me, če ste morali ponovno opravljati vozniški izpit v Angliji, ali velja Evropski vozniški izpit?
pijanec

10.08.11 10:59

Driving licence
Ce imas namen ostati za stalno v UK je najbolje da zamenjas tvoj izpit za angleskega cimpreje.S tem bos pridobil dolocene ugodnosti na primer ti ne bo treba na sodisce ce dobis kazen itd razen seveda ce koga ubijes ali pa si totalno pijan.itd.
Slovenec sem!

10.08.11 17:32

Državljani Republike Slovenije,ki imajo vozniško in prometno dovoljenje Republike Slovenije ne rabijo vozniško in prometno dovoljenje ZKVB(Združenega Kraljestva) .Če permenentno(stalno) živijo v VB(več kot 1 leto in pol) je zaželjeno da ga imajo.

P.S.Se čisto strinjam z britishmanom glede teh priseljencev in demonstracij!
Jaz sem se odlocil, da tu ne bom pisal. Imam svoje razloge in se mi zdi, da so nekateri, ki niti niso se v Angliji bolj izkuseni kot ostali, ki tu zivimo in poznamo situacijo.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

Zelim pa vsem, ki zivite v VB mirno noc in upam, da se bodo zadeve kmalu umirile.

-------------
- Twain
But we don't have to be,
Of the eternal flame,
I'll be the guard dog,

oxford 

11.08.11 10:15

Kens - ne obupaj in se še kdaj oglasi. Mogoče se ti zdijo kakšna pisanja tukaj b.v. ampak prežveči in pejt naprej. Saj večina nas ve, da vi živeči tam gledate z realnimi očmi na sitacijo (prej in zdaj). tako ko mi v domovini (tudi tukaj se vse sesuva - premier Pahor je ostal sam, odstopila še zadnja zaveznica notranja ministrica Kresalova). Stanje je tudi tukaj klavrno. Ampak se ne da primerjat s trenutnimi v UK. Kako ti gledaš na to??? Ali si osebno bil prizadet v teh nemirih in plenjenju??? Z nasveti vedno lahko pomagaš (ni treba nikogar zaničevat, resnica zadostuje) in tisti, ki posluša bo nekaj izvlekel iz teh besed. Lp iz sončne in dopustniško mirne SLO.
Bralec

11.08.11 10:27

Kensington predno gres, ce hoces res pomagat bralcem, zakaj ne objavis gdo po tvojem misljenju ni v UK, tako da vsi vemo, Poleg tega mnogo bralcev bi radi vedeli kaj pomeni"doggie style 4yevah" namrec imam eno idejo ki ni prav nic lepa.In ko smo ze na temi, ali pripadas BNP (british national party) s tvojim reklom" Union Jack is our Flag"???
LP Bralec
Slovenec sem !

12.08.11 20:15

Ni videti ,da imate vi slovenci ki živite v Angliji NIČ DOMOTOŽJA . Ali nič ne pomislite na državo vašega rojstva,dedov. To ja prav žalostno.

Slovenska mat me je rodila,tam kjer teče bistra zila!
Pesem koroških slovencev
FP

12.08.11 20:26

Slovenec sem !: poisci si pomoc prosim...

Zakaj mislis da sploh pisem(o) tukaj ce ne bi mislil na Slovenijo. Se pravi da izgubljam cas?
Osebno vsak dan berem novice - vec vem kaj se dogaja doma kot v Angliji pa sicer to sploh ni pomembno. Vazno je da si ti veliki Slovenec. Upam da se pocutis pomembnega.
Tinaja28

12.08.11 22:49

Robert76,
Ker je debata tule tako zelo dolga, sem spregledala tvoje sporocilo zgoraj - kako ti gre v Stratfordu, si kolikor toliko zadovoljen s sluzbo? Upam, da si se privadil zivljenju v tem mestecu, ceprav je v temle poletnem casu tam precej turistov. Zelo rada sem obiskovala Stratford povrecno vsaj enkrat ali dvakrat na mesec - a zdaj sem vec kot 200 milj stran in tja pac ne zahajam vec.

Za Britishama pa dodajam naj me nikar ne klice 'draga moja', saj to vsekakor nisem! Dobro sem razumela vecino njegovih izpovedi in rasisticnih opazk, in dobro vem, da tudi njegova dobrodoslica ni bila iz srca - se dobro, da sem zadosti dalec stran, da ni nobene moznosti za kako 'sosedsko' srecanje...
Postalo je kristalno jasno, da se on rad obraca po vetru - napisal je, da je pred vec kot 4 desetletji pobegnil komunizmu, a zdaj trdi, da ga je v Anglijo prignala ljubezen... Ne zanima me resnica, saj to pozna le on sam... iz pisanja pa je mozno med vrsticami razbrati tudi le-to! Ni mi pa cisto jasno zakaj se se vedno ima za Slovenca, saj je ocitno tako zelo proti tej nasi majhni naciji, zato klati take in drugacne in ne pozabi zaliti ljudi - pac nismo vsi Slovenci iz enakega testa, na sreco. Prepricana sem, da ne lasti slovenskega potnega lista, nekje pa se je tudi pohvalil, da so njegovoi otroci poroceni z Anglezi in nobeden ne zna slovensko - lepa rec, da se hvali s tem dejstvom!
Ah ja, dovolj.
Res je situacija precej kriticna v vseh vecjih britanskih mestih v teh dnevih in upam, da se bodo stvari kmalu izboljsale. Ne bo enostavno urediti tole sedanjo krizo, na kar je v bistvu kazalo od lanskega maja, odkar je na vladi sedanja koalicija - podobno je bilo v 80ih letih pod vlado Thatcherjeve...Zgodovina se na nek nacin ponavlja, kot ze tolikokrat popreje.
Slovenec sem !

18.08.11 18:17

Navedeno
Tinaja28
Robert76,
Ker je debata tule tako zelo dolga, sem spregledala tvoje sporocilo zgoraj - kako ti gre v Stratfordu, si kolikor toliko zadovoljen s sluzbo? Upam, da si se privadil zivljenju v tem mestecu, ceprav je v temle poletnem casu tam precej turistov. Zelo rada sem obiskovala Stratford povrecno vsaj enkrat ali dvakrat na mesec - a zdaj sem vec kot 200 milj stran in tja pac ne zahajam vec.

Za Britishama pa dodajam naj me nikar ne klice 'draga moja', saj to vsekakor nisem! Dobro sem razumela vecino njegovih izpovedi in rasisticnih opazk, in dobro vem, da tudi njegova dobrodoslica ni bila iz srca - se dobro, da sem zadosti dalec stran, da ni nobene moznosti za kako 'sosedsko' srecanje...
Postalo je kristalno jasno, da se on rad obraca po vetru - napisal je, da je pred vec kot 4 desetletji pobegnil komunizmu, a zdaj trdi, da ga je v Anglijo prignala ljubezen... Ne zanima me resnica, saj to pozna le on sam... iz pisanja pa je mozno med vrsticami razbrati tudi le-to! Ni mi pa cisto jasno zakaj se se vedno ima za Slovenca, saj je ocitno tako zelo proti tej nasi majhni
naciji, zato klati take in drugacne in ne pozabi zaliti ljudi - pac nismo vsi Slovenci iz enakega testa, na sreco. Prepricana sem, da ne lasti slovenskega potnega lista, nekje pa se je tudi pohvalil, da so njegovoi otroci poroceni z Anglezi in nobeden ne zna slovensko - lepa rec, da se hvali s tem dejstvom!
Ah ja, dovolj.
Res je situacija precej kriticna v vseh vecjih britanskih mestih v teh dnevih in upam, da se bodo stvari kmalu izboljsale. Ne bo enostavno urediti tole sedanjo krizo, na kar je v bistvu kazalo od lanskega maja, odkar je na vladi sedanja koalicija - podobno je bilo v 80ih letih pod vlado Thatcherjeve...Zgodovina se na nek nacin ponavlja, kot ze tolikokrat popreje.

SE ČISTO STRINJAM Z TINAJO28
Slovenec sem!

19.08.11 13:10

Vsi mislite ,da je Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne irske obljubljena dežela, KAR NI RES. Velika Britanija ima sicer manj birokracije kot v Sloveniji, sociala je malo boljše zrihtana.
Velika Britanija pa ima 3 zelo slabe stvari v EVROPI:

1.Šolnine na Univerzah
Recimo: Če je en pameten človek, ki ima revne starše in hoče študirati,mu država ne bo zagotovila možnost za študij. Ljudje, iz bogatih družin v VB so pa veliko bolj razvajeni ,in so v večini slabši (pri študiju)kot te ljudje iz revnejših družin. Jaz poznam situacijo, saj je moj oče učil na univerzi v St.Andrewsu

2.Politika
Velika Britanija je zelo konzervativna dežela . Liberalci se zdaj obnašajo kot konzervativci in se zgledujejo po vladi iz 80 let prejšnega stoletja,kar je zelo slabo.

3. Mesta
Večina mest v VB (Najbolj je omeniti Wakefield) je zelo depreviranih, kjer se DOMAČINI ,ne priseljenci obnašajo kot barbari. Imam izkušnjo. Ko sem bil na počitnicah so me dva DOMAČINA ukradla denarnico.

Republika Slovenija je čisto vredu država. Kriva je kriza ne Slovenija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ona v UK

19.08.11 20:08

Lep pozdrav vsem skupaj. Trenutno živim v Londonu - 1 mesec in pol - in se na vse pretrege borim z vsemi mogočimi in nemogočimi zadevami. Do sedaj v glavnem bolj negativne stvari ampak kako že pravijo...po dežju vedno sonce posije....Ga bolj pogrešam kot ne sonce mislim tukaj v UK.
Pravzaprav me zanima kako je tukaj z izbiro zdravnika ( vem vse piše in sem tudi prebrala ampak po dosedanjih UK izkušnjah mislim da ne bo nič narobe če še koga vprašam.Konkretno me zanima če se storitev plača in okvirno koliko. Pa še to, kaj se zgodi v primeru, da te GP napoti v bolnišnico...kako je s stroški jih plačaš sam ali ni potrebno.
Druga stvar, ki me zanima če mogoče kdo pozna ki opravlja računovoske storitve London( z vsaj delnim znanjem slovenščine). Z angleščino sicer nimam problema ampak so stvari, ki jih raje slišiš v "bolj domačem " jeziku.
FP

19.08.11 20:22

Slovenec sem! spet zavajas...

1. Zakaj pa dobijo studenti posojila ce ne zato da studirajo? Vem pa da bi ti raje videl da je tako kot v Sloveniji kjer se 30-letniki se zmeraj svercajo na napotnice in vlecejo status do konca zivljenja.

2. Kar se mene tice ni slabo - vsi smo videli kaj se je zgodilo prejsnji teden. To pa zato ker se je oblast ta cas popolnoma omehkuzila.

3. Ceprav Wakefield ni ne vem kaksno pocitnisko mesto lol ti denarnico lahko ukradejo v vsakem mestu na svetu...

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 24 plus 3?