Slovenci po svetu

Domotožje, različne navade, težave z integracijo? Povsod je lepo, a najlepše doma. Prostor, namenjen izmenjavi izkušenj o bivanju onkraj meja naše države.

Re: Švedska

10.11.08 16:20

Jaz zivim/studiram na Svedskem.
lukezio

10.11.08 16:39

Kje točno?

11.11.08 21:21

Stockholm.
Ti?
Lukezio11

11.11.08 21:27

Börlange, Dalarna.

Točno v Stockholmu si ali kje zunaj?

Lp,

Šveđanin

11.11.08 21:33

Malenkost ven iz Stockholma. Ampak studiram v STHLmu in tam tudi delam. No, potem si malo ven iz mesta.
Imas kaj stika s Slovenci? Jaz sem vclanjena v dve drustvi in je lepo, ko se srecamo. Pa smo tudi kar precej dejavni.
Imamo tudi slovenske mase enkrat mesecno z duhovnikom iz Slo, ki zivi v Göteborgu.
Lukezio11

11.11.08 21:43

Da, malo ven sem... malo za Švede. :P doooosti za Slovence (samo 220 km). Ja, poznam kar nekaj študentov oziroma družin, ki živijo na Švedskem (iz Uppsale, Stockholma, Linköpinga, Västerasa, sošolec iz mojega faxa mi je tudi tu v Börlange). Sem pa ti poslal mail tako, da bi bilo fajn in lepo, če bi ostala v kontaktu preko maila. :))

Drugače pa je bila Švedska in vedno bo moja najljubša država. Ker ja. :))
Bibica 

11.01.09 00:57

Haj...

js se februarja selim na Švedsko (Gavle) kot au-pair pa bi blo fajn met kj stikov za kake informacije pa druzenja pa tk...

Sweden all the way :)

Biba

11.01.09 03:25

sverige all tid, ja. med jag ska ga hem i februar, darför det kan bli en problem för dig. nu är jag full. :S

se čujemo, ko se vidimo. ker ja. :))
stockholm

01.05.10 23:02

še je kdo aktiven na tem forumu...živim že 8 mesecev v stockholmu pa še nisem spoznal nobenega slovenca, zato če živi kiri od vas v stockholmu naj se javi plačam pir ;)
lilita

23.06.10 21:33

Jaz grem avgusta gor. :) :)

26.06.10 18:04

Jaz tudi zivim na Svedskem, sicer na severu (Skelleftea). Sem pa obcasno v Stockholmu in bi se z veseljem pridruzila piru :-D
lilita

10.07.10 23:08

Jaz bi rabila pomoč ... mogoče kdo ve za kakšno prazno sobo (študentsko) v Stockholmu do decembra ... ker tole iskanje je sizifovo delo, nikamor ne pridem.
stockholm

16.07.10 22:53

TinkaFinka ja te pa daj facebooka pa se čujemo ko prideš v Stockholm ;)

16.07.10 23:46

Oj,

pisi na tinkafinka@rocketmail.com pa se zmenima :-)
Petra73

16.11.10 22:04

Pozdravljeni !
Jaz razmišljam o preselitvi zaradi službe v Švedsko pa če je kdo od volje da malo poklepetamo . Verjetno bi šla na jug !
Lp
petra5slo@yahoo.com
brezposelen

24.11.10 18:58

SVERIGE--mi lako pomagaš do slušbe na švedskem ker tule v SLO je prekleto težko DIHAŠ tam si vsaj na svežem zraku pa bi se včlanil v ta slovenski društvo pa da si najdem stanovanje POCENI da ni drago--kontakt tilen32@hotmail.com

21.01.11 12:59

Pozdravljena družba,

Ne vem ali lahko tole tukaj objavim saj bo zvenelo bolj kot oglas, namreč: Za naše podjetje iščemo zunanjega sodelavca na Švedskem. Ukvarjamo se z izdelavo video vsebin, ter nihovo optimizacijo, ponavljam izdelava in optimizacija VIDEO vsebin, ker nas ljudje v 90% zamenjujejo s podjetji ki izdelujejo spletne strani. Optimizacija VIDEO vsebin je novost na trgu. Ker je naš cilj imeti v vsaki evropski državi vsaj enega zunajega sodelavca za marketing, poskušamo preko različnih medijev pridobiti kvalitetne ljudi. Provizija za vsakega pridobljenega naročnika je nastavljena po švedskih standardih ali celo več. pišite na: bostjan.vogrinec@sumerian.si http://www.sumerian.si LP, Boštjan
Luka1

24.03.11 09:58

Aviatorikus živjo!

Če prav razumem se ukvarjate z izdelavo in optimizacijo videovsebin na spletnih straneh, oz. za spletne strani? Povprašal bom nekaj kontaktov, ki se ukvarjajo z izdelavo spletnih strani (predvidevam, da bi z njimi lahko sodelovali?), pa če kaj vzpodbudnega izvem se javim.
Drugače pa trenutno delam in zivim v Ostersundu.

Lep pozdrav!
AQ Andrej

03.10.11 14:41

LP
Sem Andrej trenutno še vedno živin v ljubljani toda planiram da se bom preselil v Stockholm k svoji punci ki ssem jo spoznal preko interneta. Pa me zanima kaj potrebujem da lahko dobim službo tam. In seveda nasveti bodo prišli zelo prav
M.M

12.10.11 11:54

AQ Andrej sem ze skoraj 5 let tukaj in sem sla na isti nacin kod ti.....ce znas anglesko ti nebo problem takoj najdet sluzbo in se prilagodit zivljenju. Veliko srece,ce te kar koli zanima pa kr vprasaj
AQ Andrej

15.10.11 12:15

M.M hvala za info. Ja moja angleščina ja skoraj popolna. Zanima me samo kaj potrebujem od dokumentov in ali moram spremeniti stalno prebivališve ali samo določim da je švedska začasno?
AQ Andrej

15.10.11 12:37

Naprošam vse ki mi lahko dajo kakaršno koli informacijo prosim za vaš odgovor na aaqandrej@gmail.com . Hvala
Liparca

04.11.11 00:28

Ojla! A je še kaj Slovencev tukaj v Stockholmu? Jaz sem tukaj skoraj eno leto, pa bi bila vesela malo domačega jezika (in kulture) v živo. Kontaktirajte me na lipi.lady (at) gmail.com :)

Pa lep pozdrav vsem!

11.11.11 21:27

Zdravo!

Jaz bom pa za noboletne praznike v Stockholmu. Če ma kdo željo, se lahko na kaki pijači dobimo!
gesle

03.12.11 01:38

Pozdravljeni,

razmišljam o selitvi na Švedsko, pa sprašujem tiste, ki so že gori, imate kakšno delo zame, da se čim hitreje integriram! Hvala.

krnc.sp@gmail.com
göteborg

20.12.11 11:22

0738797966
AQ Andrej

04.01.12 09:15

Lep pozdrav vsem jaz sem zdaj na svedskem Stokholm Fasta
Ce je kdo za kako pijaco naj me poklice.
+4672840319

Vidimo
jajzi

04.01.12 18:04

Navedeno
AQ Andrej
Lep pozdrav vsem jaz sem zdaj na svedskem Stokholm Fasta
Ce je kdo za kako pijaco naj me poklice.
+4672840319

Vidimo
kaj za stalno, a kej delaš
AQ Andrej

06.01.12 07:58

Trenutno iscem sluzbo ampak mislim da ne bo problem kuhaje rabijo povsod ;)
Shipman

01.02.12 08:52

Hojla
Imam samo kratko vprašanje.
Iščem kontakte Slovencev na severu. Saj, Slovenska bolezen :) ko nekoga rabiš ga poznaš, drugače pa, hasta maniana baby :)
Resno, imam resno delo, iščem kontakte trgovcev trgovin kot je Obi, Merkur, gradbene trgovine. Trenutno preverjam stanje na trgu, zna biti pa presneto zanimivo.
Če ima kdo kaj prostega časa....trenutno je hobby, če postane malo resno pa pošteno plačano delo. Vsekakor, če se delo razvije kakor kaže se bo, bom rabil kakšno vezo, ki ne bo zastonj.
Rad imam prijatelje, še rajši pa plačane račune.
Lep pozdrav iz Gdanska
rikob1@wp.pl
mitjaba

18.02.12 18:46

hej

jutri iz stockholma službeno odhajam v göteborg. verjetno bomo imeli tam dela za 5 mesecev pa me zanima kolk se kaj slovenci sestajate. poleg tega sestavljam ekipo sodelavcev, ki bo vsebovala vecinoma slovence. definitivno se bomo pustili povabiti, da nam malo razkazete göteborg.

LP Mitja
070 01987 83
AQ Andrej

24.03.12 14:34

Ce je kdo v Stocholmu naj me poklice za domaco slovensko kavo.

+4672840319
lala1977

05.04.12 19:20

če je kdo v malmu in za kak čvek in kavo, se toplo priporočam.....prav zares pogrešam kako slovensko besedo....prosim piši na sonce.sun@yahoo.com
goteborg

13.04.12 17:34

Mitja, tu sva dva slovenca na novo in bova tu še nekaj mesecev, lahko se dobimo, kmalu se preseliva v stanovanje, trenutno pa sva v hostlu blizu centra, blizu zabaviscnega parka, pa vi ?
Igelkott

04.12.12 16:51

Evo, še en Ljubljančan na sveže v Stockholmu - Kungsholmen.
Po mesecu in pol bivanja tu bi bilo res prijetno s kom tudi v živo poklepetati po slovensko. Zunaj je -10, lahko nas kak glögg pogreje :)
Dosegljiv na 072 576 14 28.
LP vsem.
Rok

10.12.12 17:29

pozdravljeni. zanima me, če kdo živi v Jonkopingu ali okolici? lep pozdrav in uživajte.
KatjaD

11.01.13 20:11

Navedeno
Igelkott
Evo, še en Ljubljančan na sveže v Stockholmu - Kungsholmen.
Po mesecu in pol bivanja tu bi bilo res prijetno s kom tudi v živo poklepetati po slovensko. Zunaj je -10, lahko nas kak glögg pogreje :)
Dosegljiv na 072 576 14 28.
LP vsem.
Rok

Živjo Rok,

imela bi nekaj vprašanj zate glede nastanitve na Švedskem, zato bi te prosila, ali bi mi lahko napisal svoj e-mail naslov, kamor ti lahko pišem? Bila bi ti zelo hvaležna.

LP, Katja
Igelkott

21.01.13 19:42

Hej, Katja, moj mail je rogrin123@yahoo.com, komot pises pa prasas :)

04.02.14 16:40

Čao.

Midva sva dva prijatelja, trenutno nastanjena v Halmstadu pri prijatelju. Iščeva delo ( gradbeništvo, adaptacije, suhomontaže, slikopleskarstvo, leplenje tapet, prodaja ) , angleščina ni problem in tudi izpit za avto imava. Iščeva si tudi svoje stanovanje . Če bi nama lahko kdo kako pomagu ali svetoval, se priporočava na ta email : rifatales@gmail.com in seveda da spijemo eno pivce , kot pravi slovenci :)

LP
mojca paskulin

14.07.14 15:06

Zivjo!pisem iz nove gorice...pa me zanima ce ima kdo kaksno sobo ali garsonjero v stocholmu ali blizini ....hvala vnaprej...moj mail je..paskulin.mojca@gmail.com
pikica93

12.09.14 15:14

zivjo!

na svedskem sem mesec dni, in se vedno nevem kako je z zavarovanjem, tu imam kar nekaj znancev, ki mi obljubljajo da mi bodo vse uredili... ampak dokler ne uredim teh zadev me zanima: sem noseca in imam nekaj vprasanj. zanima me sicer kako je s pregledi v nosecnosti ce nimas urejenega zavarovanja? najbrs nekako tako kot v sloveniji... placas?? in ce mogoce katera ve kaksne so kaj cene G pregleda?
slo-šved

01.12.14 11:03

Pozdravljeni

Oddaja se soba s souporabo kuhinje in kopalnice v Fittji, Stockholm.
Več info na +38640234219 ali švedska številka +46768607459. Pošljite mi SMS.
Hvala

Aleš

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 25 minus 23?