Neplodnost

Pogovori, izmenjava izkušenj in informiranje o neplodnosti.
hocembitimamica

zanositev, nosečnost... kdaj bo uspelo?

18.07.12 15:13

živijo!
imela sem kar nekaj smole že v življenju povezane z zanositvijo, nosečnostjo... najprej sem imela 2 zaporedna ss, potem so mi odkrili pregrado v maternici, sedaj se pa z možem že pol leta trudiva zanositi, pa nič.. vsak mesec me razočara M! glede na to, da pred operacijo pregrade nisem imela problema zanositve, me sedaj tole kar malsko skrbi.
vedno sem imela redno M, vendar prejšnji mesec je prišla 1 teden prezgodaj, kar me je zelo presenetilo, tako da niti plodnih dni ne znam zračunati... ta mesec bi morala M dobiti okoli 20-ga, vendar potihem upam da jo ne bo! opazila pa sem povečan beli tok par dni nazaj, ki še vedno traja in ga prej nikol nisem imela toliko-mogoče katera ve zakaj je temu tako? je mogoče možna zanositev?
poznate kakšne metode, ki pripomorejo k hitrejši zanositvi, razen zdrave prehrane in športa?
vsak nasvet je dobrodošel :)
lp
Sama si tudi nisem mogla določiti ovulacije, rešili so me šele ovulacijski testi. Odkrila sem da imam O šele 18. dan ne glede na to, da imam ciklus dolg 28. dni.
hocembitimamica

Re: zanositev, nosečnost... kdaj bo uspelo?

27.07.12 20:53

tudi o ovulacijiskih testih sem že razmišljala in si jih bom ta mesec omislila... tako močno si želiva otročička, pa kar ne rata :((
nikar ne obupaj!Ovulacijski testi so kar v redu zadeva,čeprav so malo dragi...Če vama še kar ne bi uspelo kaka dva tri cikluse,pa ne bi bilo odveč,če bi se z g pogovorila o kakšni morebitni stimulaciji? Npr. klomifen....
smo že tri ;)

jaz ovulacijske teste naročujem kar na
www.plodnost.si
(sem zmetala kar nekaj denarja stran preden sem ugotovila, da je sploh nimam ;(

Sem pa zasledilo tole.. nekaj novega. Če pomaga, se splača probat. Všeč mi je, ker ne obljubljajo čudežev in je vse naravno.

www.fertilup.si/
Zaenkrat jemljeva 14 dni.
hocembitimamica

31.07.12 10:38

mateja 82 tole je pa res videti zanimivo ja, se splača poskusiti... poročaj če bo kaj pripomoglo k zanositvi :)
pa si imela redno menstruacijo, glede na to da si opazila da nimaš sploh ovulacije? si bila glede tega že kaj pri gin.?
mene namreč zelo skrbi zato, ker sem sicer že 2x normalno zanosila, ampak sem imela ss... vzrok naj bi bila pregrada v maternici, katero so mi odstranili, ampak od takrat nama ne uspe :(
Ja naju je pritegnilo in v bistvu me čudi, da seje to šele letos začelo prodajati pri nas. Jaz sem jih tudi poklicala in so full prijazni. Zaenkrat opazava, da je najin libido precej boljši in vagina je .. kako bi rekla.. bolj vlažna, tako je vse skupaj spet precej bolj zabavno in živahno ;))) tudi to je že nekaj.

Glede ovulacija.. moja menstruacija je sicer normalno na 4 tedne, vendra traja krajši čas in je bolj blaga krvavitev... delal sem teste ovulacije po cel mesec in ni nič pokazalo. Sedaj sem naročena na pregled na leonišče, pa da vidimo....

Mogoče se pa sedaj moji hormoni uredijo....
hocembitimamica

20.08.12 12:38

uspelo je! kar ne morem verjeti! tako sem vesela... le upam da bo tokrak use ok!
kako pa kaže tebi mateja 82? kaj novega?
vitaholis fizioterapija

23.08.12 14:12

Pozdravljena.

Predlagam, da v enem menstruacijskem ciklusu, takoj po zaključki menstruacije pridete na Bownovo terapijo, do naslednjega ciklusa.

Bownova terapija je varna in nežna manualna metoda, ki izvira iz Avstralije in spodbuja v telesu procese samozdravljenja.

Terapija se je izkazala kot uspešna pri:

1.odpravi težav z zanositvijo
2.pri pripravi na nosečnost

Bownova terapija pomaga pri vzpostavitvi ravnovesja v nevrološkem, hormonalnem, limfatičnem in energetskem sistemu.

Priporočljivo je, da pride na terapijo vsaj enkrat tudi moški, saj bo to koristilo njegovemu spolšnemu ravnovesju.

Več informacij najdete na www.fizioterapija-vitaholis.si

Lep pozdrav Barbara Kvaternik, dipl. fiziot, Bownova terapevtka
seEnaKiHoce bitMami

24.08.12 13:05

Navedeno
hocembitimamica
uspelo je! kar ne morem verjeti! tako sem vesela... le upam da bo tokrak use ok!

vesela zate :) vse dobro!!!!
Nočem smetit foruma in odpirat nove teme, ampak...nekomu moram povedat.
Včeraj zvečer sem čutila špikanje v jajčniku, takšno, ko ga dobim malo pred menstruacijo, danes me že cel dan jajčnik boli...zdaj še samo čakam, da bo prišla menstruacija.
Za mano sta dve laparaskopiji (je ginekologinja na zadnjem pregledu povedala, da pa sem jaz še edina, ki je bila takrat in takrat na laparoskopiji in še ni zanosila), s partnerjem dobro leto in pol delava na naraščaju, jemala sem femaro...pa nič. :(
vem, da je še prezgodaj, da obupam, ampak...ne vem, vedno bolj žalostna sem zaradi tega. :(
(in danes je še tak deževen dan, da mi je dovoljeno, da se smilim sama sebi) :)
Metka, razumem in poznam tvoje občutke,..ti bedni dnevi ko se počutiš ko ...
Sem bila v tem začaranem krogu dve leti in več,... in vsak mesec je bilo huje. In ne,..nisem mogla odmisliti kot vsi svetujejo , nisem mogla ostati pozitivna in kljub podpori partnerja ni bilo lahko. Sem pa zato vztrajala in se ne predala in v prvem postopku je uspelo tako da že težko čakamo našega fantka.

Izpovej se, zjoči se, bodi jezna na cel svet,.. jutri pa v nove boje z še večjo odločnostjo,.a prav ;)
@hočembiti mamica: čestitke in uživaj vsak trenutek.

Pri nama nič novega v smislu nosečnosti, se je pa moja mentruacija normalizirala - spet traja 5 dni in je rdeče barve. Jupi. Ne vem, če zaradi Fertilupa, ampak časovno ustreza. Tako da ga še kar naprej jemljem.

Drugače nadaljujeva in imam sedaj še moža na testu. Pa da vidimo..
Živjo,
vsem bi toplo položila na srce, da jemljejo 100% matični mleček, pa ne tiste tablete gelerojal ampak čisti v kozarčku. Jaz sem ga kupila na medexu, se da dobit tudi pri čebelarjih, čerpav se jim bolj malo s tem ukvarja. Jaz sem kupila 4 kozarčke, zanosila po 2. svetujem tudi uživanje čim več polnomastnih mlečnih izdelkov, ne tiste light itd....
Nama je uspelo po 7 letih neuspehov in umetnih oploditev in vsega živega.... na čisto naraven način. Poznam še par ljudi, ki jim je to pomagalo, zudaj ne vem če je ravno to razlog, samo se mi zdi preveliko naključje. Svetujem vsem, ker zelo malo stane glede na rezultat :)
Če v brsalnik odtipkate ta dva pojma vam bo vrglo veliko postov na to temo, ki so se končali s srečnim koncem....
Umap, da vam čim prej uspe, vsem ki se trudite....
lp
m
Zivijo,mi dva sva tudi jedla maticni mlecek skoro 1 leto in to naravni ne iz Medexa,pa ni bilo nic boljše slabe rezultate za popizdit,najprej punce preden zacnite z tistimi dodatki vitamini in nevem vse kaj,prosite da vam naredijo preiskavo za štitnico,ker je ona najbolj pomembna z zanositvijo,vsaj pri meni je bilo tako.Ko sem to porihtala sem zanosila,ampak se je koncalo z SS.......Tko da vam zelim samo dobro.Gremo spet z zacetka...
LP.
Pozdravljene,

najprej bi čestitala @hocembitimamici :)

Na kratko bi najprej rada vprašala, če je katera od vas imela izkušnje z MACO.
Pit sem jo začela v juniju ali juliju, pred tem sem bla od aprila brez M. Avgusta sem že dobila lepo M, v upanju, da bo vse v redu tudi naprej je sedaj spet ni :( vam kje kej znano o tem naravnem pripomočku?

LP
Hei....

tudi sama imam vprašanje glede mace, kakor moja predhodnica cicmiska ....

Prav zmedena sem po vseh teh vitaminih in vsem kar priporočate...matični mleček, vitex, maca..zdaj še fertilup in bownova terapija.... ;) še sama ne vem kje in kako začeti, česa se prvo lotiti, da bi prišli do ene slinaste male zverinice.... :D

Tudi sama bi rada malo več izvedela o maci (sem jo ravno včeraj naročila :) ) in o vitexu, če se jih lahko jemlje skupaj....

slišimo :)

čaw-čaw
jaz sem o maci samo dobro slišala :)
tako da imam neko upanje v njo in ko sem po petih mesecih dobila M, sem rekla to pa res deluje kot mora.. vendar samo prvo sm dobila, zdaj že mesec dni ni M :(
prvi test negatien, razočarana... v upanju na malo slinasto zverinco, kot si jo poimenovala ursaula ...

so kakšna mnenja?
Navedeno
cicmiska
jaz sem o maci samo dobro slišala :)
tako da imam neko upanje v njo in ko sem po petih mesecih dobila M, sem rekla to pa res deluje kot mora.. vendar samo prvo sm dobila, zdaj že mesec dni ni M :(
prvi test negatien, razočarana... v upanju na malo slinasto zverinco, kot si jo poimenovala ursaula ...

so kakšna mnenja?

hehe, mala slinasta zverinica :D

Tudi jaz sem slišala in tudi brala na http://www.maca.si/ o njej....
bom tud jaz probala, meni je ginekolog odkril PCO tako da čakam na laparo nekje v novembru....tudi meni je M zamujala 4 mesece, maja sem imela zadnjo, v avgustu sem začela z zdravo prehrano in v septembru takoj dobila M.
Še pred laparo bom probala z maco pa nekaj se obotavljam še okoli Vitexa samo nisem nikjer še pobrskala kje se ga dobi in kako je z jemanjem obeh skupaj, ker se ne je vsak dan...bomo videli ;)
Meni mi moj non stop govori, da lahko jaz pojem karkoli mi kdo priporoči ampak vseeno je to prepuščeno Bogu in njegovim poslom... :) tako, da se zdaj tolažim, bo že, ko bo Bog dal... :D hehe...
pri vsaki je drugače.. meni na pregledih niso odkrili še nič takega.. v juniju mecu, mislim da je bilo takrat, me je edino moja ginekologinja sčistla, ker sm bla cela zamašena in mi je rekla, da imam zmešane hormone alli neki tazga, zato sem dobila "svečke".. najraje imam da pride M po naravni poti, ampak za maco sem slišala samo najboljše, tko da sm imela upanje da mi bo pomagala. po tihem si želim, da je test bil neresničen :P
eeee ja, vse je v božjih rokah, ma ko si neki močno želiš, včasih ti vera niti ne pomaga več oz. postaneš žalosten zaradi tega :(
Če maš zmešane hormone pol je maca res najboljša zate, pa tudi Vitex jih poštima, baje....Za vitex mi je celo kolegica rekla, da bo tudi ona začela jemati, čist tko za boljše počutje, ker se ne trudi zanositi...

Drugače pa za maco sem nekje brala, da ne učinkuje takoj, da so vidni rezultati (urejena M) po 6 mesecih jemanja....tko kokr vsaka stvar, ne more kar takoj učinkovat, da se telo navadi pol pa povečaš vnos...kokr sm jst razumela! eni pravijo, da je čaj smrdljička tudi zelo v redu pri neplodnosti...
Ah, cicmiska, tud jst sm včasih žalostna, včasih pa prov hvaležna Bogu, da sva še sama pa da še lahko uživava, ali nekaj takega...plus tega noben v družini sploh ne ve da nama ne uspe zanositi in je mogoče malo lažje, ker ni pritiska, razen v moji glavi... :D
drugače pa tudi moja ginekologinja pri meni ni nič takega odkrila, skos je blo vse redu razen sum na septum, ki naj ne bi bil problem...v leonišču je pa ginekolog odkril PCO in nobenega problema s septumom...a sta vidva že v postopku?
jaz sem začela res gledat na prehrano...zmigala sm rit na TNZ...pa bomo videli kako bo ta mesec z M ;)
Tud jst upam, da je bil tvoj test neresnišen :D naj ti ravno vera pomaga na poti do uspeha...mogoče enostavno še ni prišel tvoj čas da bi postala mamica...vse je za nekaj dobro, sigurno! :)
Prav luštno te je brati, nekako me spominjaš name v nekaterem delu. Recimo tu, da včasih sem tudi sama vesela, da lahko še mal uživam. Sej se res vse zgodi z razlogom. Ne midva nisva v nobenem postopku, bi rada najprej poštimala pri sebi, ni še rečeno, da ne morem zanosit, pa pravijo tudi da najmanj eno leto je potrebno pokušat, tko da midva sva če bo bo.. ne vem, ni tko resno. Je pa res, da niti midva ne omenjava nobenmu o tem, tko da, kot si ti rekla, ni pritiska pametnih okoli naju :D bom se posvetovala s svojo ginekologinjo, pa bom vidla kaj bom še poleg jemala. Bi pa bla vesela, če boš sporočila kako je vplivalo nate vitex ;)
Hehe, :) me veseli, da me je luštno brati ;) sem pač kakršna sem :D

Men je čist super, da skoraj nihče ne ve, sploh ker sem otrok iz družine, kjer je treba vse podrobno razlagati.... mi prav paše, da bo, ko bo, nosečnost za vse iznenada in šok..hihi, rada presenečam! :)

Bom poročala o vitexu ni problema, ko pridem do njega... :)
Glede postopka pa itak G ne da naprej, če ne mine eno leto. Nekateri dajo še klomifen preden te pošljejo in je v dostih primerih zelo uspešen že prvi mesec jemanja! upam, da vama kmalu uspe, brez postopka :) držim pesti!
Poročaj o maci (kako bo ta mesec z M... :) )
Sporočim na tej strani :) sem vesela, da obstaja stran, kjer lahko najdeš kej zase in da ste tudi vi taki, ki radi delite svoje izkušnje ;)

Vse te pripomočke, ki so jih in ki si jih ti (če te lahko tikam) sem si zapisala na listek, pa se bom z mojo G pogovorila kako pa kaj.

Veliko veliko sreče vama želim s presenečanjem :)
Lahko me tikaš, seveda :) saj smo same mladenke tule gor... :)
Z veseljem delim svoje izkušnje in oporo, ko udari kriza :) tudi sama sem se že dosti naučila od punc, ki so pisale na teh forumih.... :)

Danes sem tudi jaz dobila MACO, ogabna je na fertik, komaj sem jo spila....bljek!upam, da ima učinek, da je vsaj en bom pila za brez veze :) hehe...

Hvala za srečo pri presenečanju :D hehe, se bomo potrudili na max...tebi pa enako veliko uspeha želim... :)
Sem čakala, da boš komentirala MACO :D
Da ti ne omenim, da ko sem jo jaz prvič spila, sem skoraj bruhala .. Nato sem poklicala bivšo sošolko, ki mi je omenla, da si je ona dajala v sokove in spila, tako si jaz zdaj dam tri prste ledenega čaja in žličko mace in spijem na ex, drugače mi ne gre.. sem se pa po treh mesecih navadla in na vonj in okus. Baje, da temnejša kot je maca, bolj je zdravilna itd. ;)
Aja, bolj kot je temna boljša je?hmmm, ne bi vedla, ker nobene druge nism vidla :) sem pa brala, da je ta, ki sem jo naročila prav iz Andov, posekana na 5 let in to.....bomo videli...men je šlo tud kar na bruhanje, sploh ker sem celo noč bruhala zaradi migrene in mi tale MACA zjutraj ni prav nič pasala, tist vonj ko sem jo odprla..bljeeeek :) ! Sokov ne pijem tko da sem si jo s šumečo tableto zmešala in rezultat res ni bil nekaj vabljivega..sam če bo učinek dober, pol bom pozabla da je ogabna... :) hehe

Ti jo že tri mesece piješ pa maš še vedno neredno M....

Aja, za Vitex sem pa zvedela, da so učinki, ko začneš piti, kmalu že vidni :) imajo jo v holistic.si, dobiš za 2 meseca kapsul plačaš pa 45 eu... :) men se ne zdi drago, kaj misliš?
Dobro jutro ;)
Upam, da si se že navadla na maco in da je migrena za tabo. Jaz sem maco kupila v trgovini z naravnimi izdelki, bom pa, ko jo porabim to, probala naročit kje drugje.
No, sej ni važno s čim se popije, ampak sam da se :D jaz si še nekako "zaprem" nos, ki drugače bi blo grozno to vsako jutro prenašat...

E ja, samo enkrat mi je M prišla za prav, zdaj je spet nimam :( ko bi vsaj vedla vzrok.

Ni drago ne, sej po posvetu z G si bom vrjetno še kej vzela. Ko bi rad rešil težave, vzameš skor vse ;) sam da pomaga.
Hei.... :)

Po dveh dneh gledanja samo naravnost in brez obračanja oči je migrena le za mano, jup... :/ katastrofa!

Za maco boš videla, kje je boljša, jaz sem brala, da jo nekateri proizvajalci ne gojijo pravilno, tako da, je tudi s tem problem (kot z vso običajno prehrano v trgovinah), da dobiš "ta pravo" maco.... na www.maca.si naj bi imeli pravilno gojeno....je pa res, kot si rekla, da človek vzame skoraj vse, samo da bi pomagalo....veliko pripomore že samo, da verjameš... ;)

Z G boš pa že videla, mislim, da sta vidva še preveč na začetku, da bi se lahko pokazalo kaj je pa kaj ni... :) super pa je, da si že zdaj poskrbela za boljšo plodnost :)

Oglasi se še kaj, da kakšno rečeva :)
Hei......

Javljam se, da povem, da sem ta mesec spet dobila M sicer 6 dni zamude kot prejšnji mesec...
Verjetn bo moja objava reklama za maco :P Pijem jo od 5.10. in kar ne morem verjeti, da je možni učinek že tako kmalu...glede na to, da sem imela v septembru postavljeno diagnozo policističnih jajčnikov in to obeh je skoraj nemogoče, da bi kar čez noč dobila redno M brez pomoči....
Če pomaga MACA, potem je res odlična....ogabna ampak učinkovita ;)

Morala sem deliti to na forumu, verjamem, da je kakšna neodločna in ne ve ali bi naročila Maco ali ne pa ji bom mogoče s to objavo pomagala do odločitve :)

Zdaj pa v nov mesec in novo oplajanje :) hehe
ursaula, katero maco si pila? V prahu ali kapsulah?

Jaz sem preko neta naročila (mislim da iz Anglije) maca kapsule ampak se je mojemu želodcu strgalo od bolečin. Očitno so premočne, pa še tako imam probleme z želodcem. Zdaj pa ne vem ali naj probam z drugimi kapsulami ali naj kar obupam nad tole maco :)
Jeeeej, čestitam :)

Jaz jo pa še kar čakam in čakam :( Meni je tudi moja G 11.10.12 povedala, da imam en jajčnik poln cist, drugi manj, kakšnih pa nisem niti vprašala. Dobila sem tabletke, ki sem jih jemala 10 dni in zdaj naj bi prišla, tko da upajmo da se pojavi. V Maco imam upanje, ampak glede na trenutno situacijo, zgleda da je meni samo na začetku pomagala ;)
neee obupat nad ničemer. Moje mnenje je, da če ti kapsule ne pomagajo se obrni na drugo, to je prašek. Sama imam tudi težave z želodcem in so mi vedno odsvetovali kapsule ali šumeče tablete. Prahec si narediš 1x na dan, kapsule pa baje moraš več spit, ne samo eno.
g.g. pila sem MACO PREMIUM, to je prah, sicer je ogabna, kakor sem omenila že stokrat :D ampak zgleda neki že je na tem...danes sem si naročila spet novo porcijo na www.maca.si Niti ni draga, cenejša kakor v trgovini...pa maš jo za cca. dobre 3 tedne...(2čajne žličke/dan spiješ zjutraj)
kakor je rekla že cicmiska vsekakor ne smeš obupat!kateri dan je težje, drugi dan spet lažje, ko si poln energije misliš, da bi lahko kar sama tisti moment zanosila :D hehe....tako, da drži se, stay optimistic ;)
o kapsulah mace nimam pojma...
z želodcem sem imela pa tudi sama probleme, čeprav zadnje časa ne več...ne vem, če je vplivala na to Maca ali kaj drugega...jaz bi ti priporočila, da vzameš MACO PREMIUM in probaš...
pri problemih z želodcem ti lahko priporočim, da zjutraj na tešče spiješ dcl ali, če ga imaš rada, 2dcl mleka. Meni je tudi to pomagalo, da sem malo omilila bolečino, ker mleko naredi nekako oblogo. pred tem me je pa zvijalo non stop, ko sem bila lačna, ko sem jedla, ko je želodec prebavljal hrano...nobene tablete mi niso pomagale, razen Ultop, ker so bile tako močne, da sem po njih zaspala.... :) zdaj pa tudi šumeče magnezijeve tablete pijem 3x na teden po treningih in nimam nobenih težav z želodcem... :)
aaaam, lahko probaš še čajček rman, niti ne vem več za kaj je dober, mislim, da podobno kot maca, samo da vpliva samo na menstrualne težave...zgoogli rman, da boš kej več zvedla ;)

cicmiska ja menstraaa...spet sem je bila tako, tako, tako zeloooo vesela :D bolelo me je vse k pr norcih, koščki menstre so tekli iz mene,, jaz pa vsa navdušena in srečna....yeeeey!!! :D
praviš, da si bila pri G...našla ciste na jajčnikih..maš PCO (policistične jajčnike) ponavadi se naredijo zaradi prekomerne telesne teže, neko maščevje se ovije okoli jajčnika in to ti pokvari cel sistem MC...lah pa da maš une druge ciste k pa same počijo...nvm, nisi nič omenila težav z kilogrami :)
men je skratka G najdu oba PCO jajčnika pa je M vseeno prišla ;) plus tega mi je pa moja G prejšnji teden rekla, ko sem bila vsa obupana pri njej, da je zanositev možna tudi s PCOjem :)
tako, da nikoli ni čas za obup :)
Hvala za info, bom naročila tole v prahu pa bom videla. Upam da pomaga :)
aja.... g.g.mleko piješ mrzlo :) toplo ti ne priporočam, ti bo še bolj razdražilo želodec ;)
A si maco mešala s kakšnim sokom, da si potem lažje spila?
g.g. ni kej za informacije, če te bo še kaj zanimalo se lahko obrneš name... :)

za maco sem pa zelo težko našla sok s katerim bi mešala, ne pijem nobenih sokov, ker so vsi umetni :) zdaj sem našla 100% pomarančni sok s katerim spijem brez problema, sploh ne čutim okusa (maca ima prav en svoj vonj in okus, na bruhanje mi je šlo vedno, ko sem jo pila) ...mogoče sem se ga navadila, možno pa da je sok močnejši. :)

srečno :)
Sm smotana, ker nisem vprašala, ampak kar sem vidla in mi je pokazala G so ble črne pike notri v jajčnih. Tko malo izkušenj imam s tem, tko da ne vem povedat. Nimam problemov s prekomerne teže, je vedno ista, s tem hočem povedat, da ne niha. Mi je pa dala vzet kri, da vidimo kako je s hormoni. Jst se bojim, da se vse to z mano dogaja, ker sem dobila aprila inekcijo proti alergijam, je pa ime Diprofos. Hvala bogu nisem vzela vseh 5 inekcij, ker bi po dveh že lahko staknila osteoporozo. Ampak mi je dr. ORL-ja omenil, da 6 mescev ne smem poskušat zanosit .Po enekciji 5 mescev sploh nisem M dobila :( Čista polomija. Upam na MACO, čeprav jo jaz spijem z eno žličko, ti pa praviš da daš dve. boooo
Uuuuf.....to je pa katastrofa!!! Ne moreš verjet kaj vse lahko vpliva na naše hormone in redno M.... prav razočarana sem sama nad sabo, ker prej nisem bila toliko bolj pozorna kaj vse sem konzumirala....
jup, je treba bit kar previden....nisi nam zastonj babice govorile, da se moramo mi punčke bolj paziti, kot fantki :)

Ne vem cicmiska, tole je vse laično zame....zgoogli mal tole zdravilo za alergije...če ma katera isto izkušnjo...lahko, da ostane res doooolgo v telesu pa je kakšna stvar, ki pripomore k hitrejšemu izločanju iz telesa le-tega...ne vem kako naj ti svetujem...

probaj še vitex :) jaz se kar ne morem odločiti zanj...pa ne da bi dvomila ampak ne vem....pač....
ma dobesedno vse vpliva na nas. Ampak jaz mislim, da mi ena ni mogla tolko naškodit, ampak nikoli se ne ve. Bomo vidli s časoma, se pa odločam še za en dodatek. Ne vem pa še katerega bi ;) ahhhh sej ni treba nasvetov, si sam podajamo mnenja in sm vesela, da hitro odgovorite ;)
Ja no, nasvet, lepa beseda, kakršnakoli podpora vedno prav pride...občutek, da je človeku mar za sočloveka...že tko smo vsi otopeli zaradi vsesplošnega slovenskega vpliva...kakorkoli.....
veš kaj sm se še spomnila... :) si že slišala za Karmen iz Radomelj? refleksoterapevta, ki pomaga ženskam do zanositve, je kar uspešna....prijetna in odprta gospa, da bi jo kar domov vzela :) je pa imela sama isti problem in ji je refleksoterapija pomagala zanositi pri 41 letih... :)

sem pa tudi jaz vesela, da hitro odgovoriš/te....meni pa to ni problem, ker sem itak doma :)
Živjo,

eko mene spet nazaj. Da se pohvalim, da mi je s tabletkami, ki mi jih je predpisala G uspelo dobit M in upam, da zdaj ne bo več potrebno jemat več kakršne koli spodbujevalne tabletke, ampak bo prišla kot je treba, čeprav dvomim :(

Ne, za Karmen iz Radomelj nisem še slišala. Kje jo pa lahko najdem, je kakšna njena spletna stran?

Lep delovni/počitniški teden želim ;)
Hei,

vauuuu, super!!!! a to si jedla Utrogestan al une neki na D.. ? :) no, sam da je prišla. kako si? upam, da te ne matra prevec! jst sm bila ta mesec fertik! zavlekla se mi je na 6 dni, kar je zelo nenavadno pri meni.. no, vsaj "spucala" sem se ;)
Jaz ti priporočam, da se sploh ne ubadaš z M, ali pride ali ne pride...vseeno možnost, da za nosiš ni izključena...meni je prav pasalo, da je celo poletje ni bilo, haha :) sem se res lahko svobodno gibala ampak brez allways ultra. :D

Karmen mislim, da nima spletne strani... 041 439 033 je njena številka, pokliči pa se zmeni za termin. Če se ne oglasi, te bo najverjetneje poklicala nazaj, če ne probaj spet.... :) Res je razumljiva teta! Jaz sem pri njej ostala prvič kakšno uro, kar klepetali sva in klepetali...od nje sem odšla vsakič nabita z energijo...ženska je res fenomenalna! pogovor z njo je tako drugačen, pri nikomer še nisem začutila toliko razumevanja in topline...krasna je...ne morem je prehvaliti :D
Če nisi od daleč se jo splača obiskati :) drugače pa tudi ona da veliko na diagnozo zdravnikov in se na podlagi tega odloča kdaj naj bi se ponovno oglasila :)
hej hej,
ma ni niti na U, niti na D, ampak na P :) in vedno rečem, da si bom zapomnila ime, pa pozabim :(
sploh me ni nič matrala, je prišla potihem in je trajala tolko kot mi običajno traje oz. zdaj je četrti dan in že drugi dan ki je komi opazna. Tako sem imela tudi drugače, tri - štiri dni in je ni blo več. Jst sem pa mislila, da je veliko odvisno od M za zanositev, če so redne ali ne (vsaj malo). Zdaj 22.11.12 imam pregled, pa da vidim kaj pravijo moji hormončki. Ne vem ali o hormonih sporočijo če je kej narobe pisno al povejo šele na pregledu?

Glede tete Karmen je pa tko, da nisem glih blizu, ampak če se bom odločla it k njej bom šla, ker meni se Slo zdi majhna in si v par urah čez celo slovenijo lahko ;)

hahha ta je dobra ja, čez poletje lepi mir, sam ki nikoli nisi miren, ker ne veš kaj se dogaja in po tihem recimo upaš, da v tebi že neki raste :)
Pa dobr sj za tablete niti nima veze, važn, da je M prišla...

Ja tudi jaz sem mislila, da je odvisno od MC zanositev...sam zadnjič me je moja G presenetila, ko je tako samozavestno in sigurno odgovorila na moj dvom o zanositvi s PCOjem "O, pa še kako je možna zanositev s PCOjem" Krasno sem rekla, spet eno upanje več oziroma odveč ;) kakor kdo vzame, hehe...

Mah poleti pa nisem niti upala, niti slutila, da sem noseča....vedela sem, da nisem...to je verjetno isto kakor, ko punce vejo, da so noseče :D in res nisem bila.... :)

Zadnje čase me pa preganja, ker mi je ena kolegica, ki je astrologinji, numerologinja, pred leti rekla, da bom do svojega 25leta že imela otroka....to je sicer dvoumno, ali da bom zanosila ali pa že imela otroka...če je to zadnje potem sem ta vlak zamudila, ker bom čez slaba 2 tedna stara 25 let... :) ko bi le lahko vedela... :D
Za hormone pa pojma nimam, nisem imela pregleda, samo izvide povsod pošiljalo okoli, ker se ponavadi čaka....samo glej, ne bom prevečč pametna, ker ne vem...lahko pa da imajo take naprave, da jim takoj pokaže rezultate...

V bistvu ne vem niti kako se opravi pregled za hormone...test krvi, urina ali kaj...ne znam si predstavljat sploh... :)
Jutroooo,

po kratkem premoru sem spet tuki :) Ursaula meni so dali hormone pregledat tako, da so mi kri vzeli. Je pa rekla G, da raje prej pregledamo kot bi to vse zadnji trenutek delali. Tko sm neučakana na 22.11, ko imam pregled, da mi gre včasih na jok, pa ni nič tazga. Boli me, ko vidim, da so prijateljice noseče, prijatelji bodo očetje, ene so že mamice itd itd. Jaz pa niti še ne vem ali bom lahko zanosila ali ne in kaj se dogaja z mano. Včasih me prime velika žalost, včasih pa "veselje" ker sm lahko "svobodna" če se lahko sploh tako izrazim.

Glede astrologije, numerologije, itd itd sej sploh ne vem, če bi temu vrjela. Sama sm tudi parkrat bla pri ženski, ki gleda v karte, ampak jo poznam zelo dobro, tko da včasih podvomim v to kar mi pove. Mogoče bi si mogla poiskat kakšno, ki me ne pozna.

Lep dan še naprej vsem
Heeeeei :)

Mah, te čist razumem...mam sama iste "izpade".....pa isto polno mamic okrog...najbolj me pa zaboli, ko vidim kakšno res nesposobno mtko, ki do 5 ne zna štet pa ima že 2, 3 ali pa celo 4 otoke pa vse totalno nevzgojene....pa si mislim, kaj morm pa jaz vse narest, matr, da bi mi dal Bog otroka, če ena skoraj nepismena in nezavedljiva ženska zanosi samo, ko jo mož pogleda.....?!?! Življenje ni fer, je*i ga, pač!!! Včasih sem tudi sama ravno tako zmedena, kot ti, počutim se nemočno včasih že čisto na koncu, da bi vse skupaj pustila pa obupala pa me vedno spodbudi tisti kanček upanja, da se nam vse dogaja z razlogom in da ravno ohranjanje upanja in verovanja je tisto kar bo pripomoglo k željenemu cilju. :) upam, hehe... :D

Za vedeževalko pa poznam jaz Matejo že precej časa, zdaj je pri ASTRO TV na Kanalu A, ampak je zakon. Men je VSE stvari pravilno napovedala, razen za otroka. Napovedala mi je, da bom do 25 leta že imela otroka/zanosila pa ji ni ravno ratalo. (pred kratkim sem bila 25) :)

Predlagam nama, da si ga vzameva v easy, pridno hodiva na preglede in se trudiva pravilno prehranjevat in zdravit še z alternativo za slinasto zverinico ;)
hej hej...

pa je prišel moj dan, ko sm dobila rezultate hormončkov, ki mi nagajajo. torej slabo stanje je s hormoni LH... me sam zanima, če je kateri kej več znano glede teh?
Oj punce,
Nedavno sem bila v čisto enakem sranju kot vi. Post od Ursule o nepismenih mtkah me je nasmejal do solz. Ma sem se matrala z zanositvijo celih 8 let in vas hidičevo dobro razumem in sočusvujem. Da ne govorim: seks na vse načine, histero-laparo skopija, klomifen, na koncu ivf postopki,...pa pravilna prehrana, sprostitve, ovulacijski testi...ah ni za naštevat...skratka vse. Itak rezultat vedno enak... f...ing nič. Pa sem si rekla jeb...š vse. Pustila sem službo, čeprav nisem še imela nove. Bilo je preveč vsega služba, izpiti, novo stanovanje pa še in še, pa vmes vse hormonske terapije ma se mi je kr mal strgal.
Tako sem potegnila črto in si rekla 1 mesec si vzamem zase in ne bom delala nič oz. bom sama sebe pocrkljala, naslednji mesec pa na nov IVF postopek, pol pa začnem razmišljat o novi službi.
14 dni sem potrabovala da sem se naspala in sestavla skupi. Kasneje pa začela uživat. Pa sva s partnerjem sklenila da greva še na morje. Na hitro hop v avto pa kr na blef kamor gre gre. Krasno:) Na morju pa sem si privoščila popolni odklop: morje, pivo, cigareti, seks, pivo, seks, pica, pivo, cigareti, lignji, pivo, morje, burek, pivo, cigareti,...No pa je minil zame nepozaben, nezdrav, neodgovoren dopust.
Ko sem prišla domov sem čakala M da grem v nov IVF postopek. Pa M ni bilo:) Jeeej srečno noseča:) in to spontano.

Moje mnenje: jeb...š alternativo, zdavo prehrano, maca, sokovi, vedeževalke, terapije,....mene je vse to še bolj utrudilo. Vsak mesec je nov ali naravni ali umetni postopek zanositve. Samo odklopte se od vsega razmišljanja in načrtovanja življenja.
Želim vam čimhitrejšo zanositev:) za vsako posebej pa stiskam pesti.
lp
Hei :D

cicmiska
o tvojih hormončkih pojma nimam...saj verjetno so te napotili k svojemu zdravniku, da ti napiše tablete ali karkoli za naprej...sigurno ne bo ostalo kar pri tem..je pa smotano, ko ti dajo izvid in ti sploh pojma nimaš o čem se gre in za nameček ti še noben ni pripravljen razložit kaj pomenijo tisti njihovi latinski hieroglifi... ;D

fante
Vesela zate, da ste dočakali zverinico! :) Dobr, da lahko še ljudi spravljam v smeh s posti, hehe :P ;D
Lepo slišat, da je v bistvu res kakor pravijo, da se odklopiš pa se ti je*e za vse in ne razmišljaš...kakšna ironija v bistvu...ko se najbolj trudiš pa ko govorijo, kaj je vse dobro pa blabla....imam znanko, ki ne živi zdravo (pije vsak vikend, pokadi 2 škatlici cigaret/dan), ima reeeees veliko kg preveč in je že 2x zanosila po nesreči!!!! Obakrat je šla na splav...šta češ.. :) dela otroke z levo roko... :) desi se...

V glavnem, lahko, da se men tudi v kratkem kej odtrga pa grem v Ameriko, Rio de Jainero, Egipt, Maroko.....kamorkol že, mal na odklop... :)

Stiski pesti še vseeno...sam pazi na členke... :D
Čaw - Baw ;)
ursaula

Izvide sm dobila ko sm šla na pregled. Sj mi je razlagala kaj pomenijo, pač so "ta glavni" za sprožit M in če njih ni, ni niti M.. Če sm prav razumela.. Zdj sm pa dobila neke tabletke, ki vsebujejo estrogen, za tri mesce, potem pa moram en mesec počakat, če bo teta M prišla sama, če ne pa spet na testiranje. Pol pa grem notr navodila bratm, da za kaj so dobri, pa predvsem piše o menopavzi.. aaa ... Kr neki ej :(

Se strinjam z obema, sprostit se je treba. Sej prvo ko me je vprašala, je blo, če imam stresno življenje. Ja ga imam, kdo pa ga dan danes nima? Sej nimaš čas včasih še za prdnit :D sorry izrazu, ampak kako tistim, ki si ne želijo, ki se jim ne gre za to, da bi imeli otroka ga imajo, nekdo ki si ga neizmerno želi pa mora prestajat muke ??? aaaaaaaaaaa??? Ima boga, pravijo, ampak če je potrebno čakat, bom čakala.. Sam upam, da ne tako dolgo kot fante ker pol bom že krepko v letih in bodo potem rekli da sm prestara, pa da zato ne morem zanosit.... uf uf..

No, kot sem že enkrat omenla in kot sm odprla novo temo diprafos, meni je vrjetno ta inekcija nardila težave. A kaj ko zgleda nihče pri nas v Slo. nima pojma kaj so te inekcije. Eh, sam da jo sčistim s sebe vn. Pa bo vidla svoga vraga..

fante
mmmm morje :) Imam ga pred nosom :P Torej bom jst mogla kam na snegec hihi... Aja, a si že rodila? Če ni seveda skrivnost ;)

Da sprostim to torkovo jutro in obema zaželim lep dan še naprej.
Pozdravljene punce

tudi jaz sem ena tistih ki si močno želi otročka pa še kar ni uspeha. Midva se trudiva že 2 leti, s tem da bom sedaj 3 mesec začela jesti femaro in Utrogestan, ampak sem kar malo obupala, saj če po dveh mesecih ni nič verjetno tudi v tretje ne bo ratalo :-( Z mojim sva naredila že vse teste, spermiogram, laparo, histero, spermiji so b.p., moja rodila pa prav tako. V sebi se počasi odločam za umetno, ker ne vem kaj več narediti čeprav me je tega postopka zelo strah.
Po eni strani sem kar malo obupala čeprav vem da nebi smela, saj so marsikatere punce verjetno prestale kaj dosti bolj hujšega. Vem da je težava verjetno tudi v tem ker sem zelo obremenjena s tem problemom(sploh ker toliko časa že traja vsi okoli mene pa noseči) in vem da to ni ok, probam misli preusmeriti na kaj drugega, pa je verjetno vse v podzavesti.
Je katera že bila na umetni, kako poteka?

Hvala, upam da vse čimprej zagledamo +
oj punce,

ja cismiska....kmalu po novem letu bom vozičkala...upam da bo šlo vse ok. Tudi ve stiskajte pesti zame. Glede na mojo srečo bom verjela, da se je to zgodilo šele ko bom štručko prinesla domov.

Marjetica
Ja umetna...ti kar pojdi do ginekologinje. Zlaži se da na otročku delata ene 4 leta ali več, da te bo malo bolj resno jemala in ti čimhitreje dala napotnico. Jaz sem bila pri Rešu v Dravljah in sem bila zadovoljna, čeprav mi noben poskus ni uspel...je pa na koncu uspelo naravno po 8-ih letih ( glej moj primer zgoraj.)
Torej:
- najprej ene 2 meseca čakaš na en informativen pogovor in naredite vse teste.
- takoj se boste dogovorili za klomifen/prometruim kuro ( 3-6 mesecev) - zdravila dobiš samo v tujini. Ješ tablete klomifen, prometrium pa vaginalno vstavljaš...pa veliko seksat
- upam da ti s tem uspe...če ne, greš ( laparo, histero - vidim da si ti že bila )v nadaljni postopek IVF
- po M prideš k Rešu, da ti ...joj ne spomnim se katera zdravila, ki jih vsako jutro vbrizgaš z injekcijo v trebuh. Do ovulacije ...cca. 10 dni. Vmes je 1 - 2 UZ-ultrazvok-a, ko so folikli dovolj veliki sledi punkcija. Do sedaj ni bilo še nič groznega - bolečega. Torej punkcija...uf. Precej boleč poseg - saj za mene je bil. V tolažbo traja samo 5-10 min. Potem greš domov. Aja partner pa si ga medtem malo zdrka. Potem laboratorijsko združijo jajčece in semenčice in čakaš če bo rezultat uspešen. Koliko celic je kvalitetnih. To ti sporočijo po pošti. Nato se vrneš in ti (neboleč poseg) vstavijo otročka enega ali dva kakor se odločiš. Kar ostane zamrznejo - temu pravijo zamrznjenčki oz. pingvinčki. Potem pa čakaš ali se bo priljelo ali ne. Če ne dobiš M si noseča, če dobiš pač nisi in greš naslednji mesec ko je ovulacija po zamrznjenčke če jih imaš in spet čakaš ali se bo prijelo. To je to. Ko ti zmanjka zamrznjenčkov se IVF zaključi. ZZZS ti plača samo 4 postopke...naprej je samoplačniško in ni malo denarja. Med posameznimi IVF postopki pa moraš delati premore 3-6 mesecev da se ti telo očisti vseh sredstev stimulacije - to ti malo tudi na psiho udari...malo bolj razdražljiva boš, pa kaka solzica več bo. Psihično pa je to kar naporno. Sploh če ti ne uspe. Ampak tebi verjamem da bo. Držim pesti.

Je pa tako - vsak primer je primer zase...na forumih boš našla nešteto različnih zgodb. Tvoja/vaša bo na koncu spet čisto drugačna.

lp pa čimprej +
cicmiska

za te tablete je itak medicina tako povezana, da ti vse skup namečejo al so to glavni učinki tablet al pa stranski, sam da te dajo skos z njimi :) pač dobila si jih, če se niso te prijele dobiš druge...upam, da se ti uštimajo hormoni....potem ti Maca sploh ne pomaga... :) ta mesec je meni M zamujala 11dni, kljub temu, da sem redno pila Maco in sem jo prenehala piti, izinata, tako sem jezna! Zaradi operacije mi je G hotela dati kontracepcijske tablete, da bi spodbudili M, ker se mi utrogestan ni pravočasno prijel, sem znorela, ker jih nisem hotela piti in nato naslednji dan dobim M...za znort!kakšne preizkušnje so mi naklonjene...
Laparo so mi prestavili na 5.12. tako, da se mi je kljub vsem težavam vse lepo izšlo..verjamem, da bo vsaj Laparo pomagala :)
Za tisto injekcijo proti alergijam, ki ti je nardila tak problem, sem šla pa jaz tudi takrat gledat, ko sva govorili o njej, pa mi je odprlo same ruske al češke spletne strani...niti ene slovenske...sploh ne vem kako so ti jo lahko dali pri nas, če pa o njej v Slo skoraj ni podatka??!?!
Za stresno življenje pa kakor si rekla, kdo ga pa nima??samo meni se zdi, da vse situacije, ki me doletijo, handlam z levo roko, tale zanositev meni predstavlja stresno življenje! ironija! :)
Da boš prestara, če boš čakala kot fante, ne vem kok si zdaj stara, lahko ti povem, da ženske zanosijo še pri 42letih... :) po ne vem kolikih spodletelih poizkusih IVF se na koncu zgodi, da naravno zanosi, kakor fante... :) boš videla, kar z polno merico optimizma naprej... :)

marjetica

jaz predlagam, da seksata na dva dni, zaradi kvalitete sperme.. :) zlaži se, kakor je rekla fante, o letih!tudi jaz sem se zlagala za leto dni, pa sem hitreje prišla na reprodukcijsko... na umetni še nisem bila (upam, da mi tudi ne bo potrebno!!), predlagam kakor že ptički čivkajo, da se ne ubadaš s tem, čim manj razmišljaj, kako bi bilo super biti mama itd...ko vidim kakšno kolegico/znanko nosečo, se hitro zalotim kako fantaziram tja v tri dni, kako bi bilo, če bi imela otročka....pa si takoj udarim šamar, se sprostim in uživam brez otroka, saj ima tudi to svoje prednosti, verjamem, da si jih včasih poznala pa si zdaj ob želji na otroka malo pozabila na njih... ;)

fante
sploh si ne predstavljam, da bi še 6 let čakala na otroka..no pa vsekakor te je Bog pogledal pa ti ga namenil...živ dokaz, da je treba vztrajati!!! :) Saj nam drugega tako ne preostane... :)
dobr se nosečki še do januarja potem pa v žur z otrokom, pa ne razvajaj ga preveč :) čim hitrejši in brez problemov porod želim...od vseh letih čakanja se mi zdi, da tudi če bi ti porod trajal dva dni se ne bi naveličala ;) hehe

TOREJ, kam gremo na morje?? :D Dubaj, Abu Dhabi...arabski polotok ma zdele lih krasne temperature za uživat na sončku pa v morju... :) lah bi šli, ane? :) hehe

Vsem želim, tudi jaz čimprejšnji + :) da bomo še mi tečke nosečke.... :)
OJ punce,

fante

hvala za tako izčrpen in vzpodbuden odgovor, mislim da glede napotnice za umetno ne bo problem, saj imam res fajn ginekologinjo in sva zmenjene da sedaj 3 mesece jem femaro (to so ista zdravila kot klomifen) zadnja dva meseca pa še Utrogestan, če pa po 3 mesecih ne bo ratala pa pridem k njej po napotnico (mi je že takrat rekla za dr. Reša) tako da mislim da kar se napotitve naprej tiče in izdaje napotnice ne bo težav.
Misliš da bom vseeno mogla jesti že Klomifen, pred ivf, kljub temu da sem poskušila že s Femaro (to so zdravila z isto funkcijo kot Klomifen) in krasno reagirala nanjo, pa vseeno ni ratalo?
Jah sej tele punkcije me najbolj strah, ni pri Reš-u nobenih možnosti za kakšno protibolečinsko inekcijo, zdravilo, kar koli..baje da v Mariboru dobiš celo narkozo? Pač bom potrpela, vse za najinega otročička, ampak če je možnost za protibolečinsko zdravilo zakaj pa ne.
Lahko med temi postopki vseeno naravno delava na otročku?
Najbolj se pa bojim da mi bojo rekli ''saj ste še mlada imate še dovolj časa'', stara sem nareč 26 let, z zanositvijo pa delava od junija 2010.
Ali tudi samo punkcijo opravlja dr. Reš, ali je on samo na pogovorij in pregledih?
Kakšen pa je prvi pregled? O čem se pogovarjaš? Koliko časa traja?
Greš po punkciji in potem vstavitvi takoj domov ali ostaneš še kaj notri?
A za število otročičkov ki ti jih vstavijo se pa sam odločič, potem vstaljajo tudi dva, samo sklepam da je potem tudi možnost da se oba primeta?

Vem da veliko sprašujem, ampak mi teli tvoji (upam da se lahko tikava) nasveti res prav pridejo.

Drugače pa sem iskreno vesela, da je tebi uspelo, mi gre kar na jok ko pomislim, kako sta skakala od veselja ko M ni bilo in ko sta zagledala velik +, sedaj pa uživajta z princem/princesko 100 na uro :-)

Ursaula
Ja že zdej parkticirava sex na 2 včasih na 3 dni, saj vem da vsak dan ni dobro, ravno to sva počela prve pol leta, ker tega nisva vedela. Ja tudi jaz si včasih ko vidim nosečko ali mamico z majhnim otrokom rečem, potem se življenje spremeni in ne moreš iti kamor ti zapaše in kadarkoli..no s tem se seveda samo tolažim. Saj veš problem je v tem, ker tudi ostali stalno sprašujejo '' je kaj novega'' - točno veš kaj s tem namigujejo, ali pa ''zdaj bo pa že treba kaj naštimat boš že hmalu 30'' (partner bo namreč naslj. leto star 30 let). Ljudlje ki z zanositvijo nimajo težav, sploh nevejo kako so ta vprašanja obremenjujoča in neprijetna.
Kaj pa je to reprodukcija: ali je to ivi, ko ti seme vbrizgajo v maternico?
Malo se še lovim glede teh postopkov, ne mi zamerit.

S partnerejm sva se včeraj zmenila, da pojem še zadnjo škatlo Femare in Utrogestana potem pa se prijavim k dr. Rešu in upava na najboljše.

Ja očitno bo treba res nekam na morje, se spostit in uživat, pa da se naj bo j... za cel svet :-)
Pozdravljene!
Zanima me, če je katera tudi z povišanim FSH-jem zanosila in na kak način, postopek, zdravljenjem, jemanjem kakih preparatov? Stara sem 36 let in iščem info ali kake pozitivne izkušnje.
Lp
Koliko pa imaš povišanega? Ker je menda od tega odvisno, za kaj se na konziliju odločijo.
Fsh imam 15,2 (folik.faza: povp.4,64(1,98-11,6) in sicer 4.dan cikla. A obstaja možnost, da ta vrednost niha, da bo morda naslednjič ob kontroli nižja?
marjetica

Pri plodnosti ima ženska starost večji pomen kot moška. Moški je vsak ploden, če je zdrav seveda, še do 40 leta, pri ženskah je pa statistična največja plodnosti v starosti nekje med 20-25. Mislim, da je to le neka osnova, podatki sigurno držijo, ampak ne govorim iz prve roke ne morem trditi 100%, to sem nekje prebrala. Itak je pa vsaka ženska unikat in se zelo težko posplošuje. Poglej za primer, fante, po 8 letih borbe sta naravno zanosila, tako rečeno, po nesreči. :)
Za reprodukcijsko: pari so po enem letu poskušanja zanositve sprejeti na reprodukcijski oddelek kliničnega centra v Lj (leonišče). :)
S temi vprašanji se pa čisto strinjam, nadležna so!! Od mojih nihče ne ve, partnerjevi so obveščeni, na žalost, o tem...Isto non stop sprašujejo, pa to ne, da bi samo en vprašal ampak vsi po vrsti sprašujejo eno in isto vprašanje. Ne vem, verjetno se bojijo, da ne bojo česa zamudili ali zadnji izvedeli nekaj novega. :D
Za tolažbo s svobodo se pa tudi jaz samo tolažim...hehe :) seveda bi vse pustila pa se vsem odpovedala z največjim veseljem, za nego in vzgajanje svojega otroka! Ampak do takrat, mi svoboda čisto paše ;) heh....
Za umetno ti pa predlagam, čisto iz mojega stališča gledano, ker te osebno ne poznam, da pojdi, če le imaš možnost, čim prej. Pa naj bo kar hoče, poskušajta tudi naravno vmes. Ne vem, zakaj ne bi smela. Kolegici je zdravnik priporočil, da imata s partnerjem spolne odnose po tem, ko so ji pingvinčka že vstavili. Pa je tudi imela že 3 IVF postopke pa so vsi šli naprej. Sedaj zaenkrat nima več volje za nov postopek...... Se prav bojim, da bom po laparoskopiji (imam jo v sredo :S) tudi jaz kaj kmalu na vrsti za IVF, ne predstavljam si sebe, s tistimi injekcijami..... :/ Zadnjič sem te pozabila vprašati, ali se "zdraviš" tudi kaj z alternativo?

ir1
Na žalost ti pri tem vprašanju ne morem nikakor pomagati. Probaj malo zgooglati, verjamem pa, da bi ti zdravnik največ znal povedati o tvojem problemu. :) Srečno.
aja,
marjetica, sem ti pozabila povedati, da Klomifen oziroma Klomid sedaj spet lahko dobiš pri nas....jaz sem se tako zeznla, sem naročila kolegu, da mi jih pošlje iz Avstrije in za 30 tablet dala okoli 60 eur.....pri nas je odvisno kakšen recept dobiš, če je zelen (običajen) so zastonj, če je bel recept, pride škatlica cca.22eu..nisem pa sigurna koliko tablet je v škatlici, mislim da 20... :)
ursaula

Ja to sem tudi jaz prebrala da naj bi bila ženska plodna najbolj med 20-25 letom, ampak sej veš kako so nekateri zdravniki, do 30 se nič ne mudi imaš še cajt, po 30 pa se šele vse premakne, ker potem je pa že kriza.
Pri nama moji vedo, vendar me nič kaj dosti ne obremenjujejo s tem, pri njemu pa nevejo, vendar se bo verjetno počasi treba kaj zjasnit, saj vse skupaj že malo dolgo traja..saj veš kako je ko se poročiš ali preseliš na svoje vsi čakajo samo še dojenčka...tega pa od nikoder.
Tudi jaz se s temi besedami samo tolažim, če bi pa otročiček prišel, mi pa nebi bilo problem se odpovedat kateri koli stvari. ja za umetno se bom prijavila, sva se z mojim usedla in pogovorila in je res treba narediti korak naprej...res me je pa strah teh neuspehov, verjamem da tvoja kolegica nima več volje, jo čisto razumem, ker si napsihiran 100 na uro.
jaz se za inekcije ne bojim, me bo že moj špikal, najbolj me je pa strah punkcije, saj nimam ravno visok prag bolečine..ampak nimam kaj bom že...da bi le potem ratalo.

Greš ti na laparo, tudi zaradi neupelih zanositev?
Koliko časa vidva delata na otročku?

Z alternativo pa še nisem probala, ti si ?

ja jaz zdej jem Femaro (isto kot Klomifen), pa ni nekega uspeha, čeprav naj bi dobro reagirala nanj, tako da upam da mi Reš ne bo še Klomifen dal, pa bojo spet 3-6 mesecev okoli. Razen če so Klomifen kej bolj učinkoviti.

Mogoče veš koliko % parom uspe z ivf? In koliko v prvem poiskusu, verjetno jih ni dosti?

IR1
žal ti na tvoj odgovor ne znam pomagati, saj nimam s tem probleme.
Hvala punce, morda pa se bo katera našla s podobnimi težavami kot jaz. Srečno vama!
Živjo Marjetica,
uf koliko vprašanj....
Če si premlada za umetno...nikakor ne. Kolegica je pred kratkim rodila pri 27 letih umetna dvojčka. Tako da nič ne zavlačujejo, ker se z leti možnosti za uspeh manjšajo. Pa če imaš smolo si dokaj hitro 30 in čez.
Pri Rešu si samo številka! Dela po šablonci in mislim, da boš morala tudi ti najprej začeti s Klomifen + Prometrium. Odpre novo kartoteko in ga kaj dosti ne briga kaj ste počeli do taktat. Verjetno pa ti ne bo treba še enkrat na laparo.
Sta g. Reš in njegova hčerka ga. Uršula Reš - oba izvajata vse. Jest sem bila pri g. Reš - enkrat ko njega ni bilo pa mi je delala punkcijo Uršula. Glede bolečin - protibolečinske pri njima ni! Zelo konservativno - ne vem zakaj ampak tako pač je. Pravijo pa tako....te bolečine so le 1/10 bolečin poroda. Ni tako grozno:) Tistih 5 minut boš potrpela pol te bo pa dragi tam čez cesto peljal na kavo:) pa ene 2 dni ti bo vse k riti prinelel...boš prava gospa:) Aja takoj vstaneš se oblečeš in greš domov oz. na kavo. - tudi po vstavitvi zarodka.
Za število zarodkov se odločiš sama ali dva ali enega. Pri dveh je večja verjetnost zanositve. Lahko se prime samo eden, če je pa sreča maš pa dvojčke...iiiii to sem si jaz želela...to tolk dobr zgleda ane...:)
Reš je zelo realen...včasih kar kruto brez olepšav pove v glavo. Npr: če imaš kako kilco preveč ti gladko v glavo zabrusi da si predebela in da moraš shujšat...)...hehehe pr nama jih je na ta račun slišal partner...pa kolk mu je zameril:) ampak tak Reš pač je. Men je blo to blazno všeč ... pač ne sadi rožic. Pri njem ni sočutja...si pač en od mnogih primerov...statistika 20% jih uspe ostalo pač ne. Ja kar kruto.
Upam da tudi jaz nisem bila kruta...upam da ti že prej uspe:) Je pa po svoje zabavno. In še nekaj ....skozi vse postopke se z partnerjem bolj povežeš. Drugače začnejo gledat na ženske in jih veliko bolj cenijo, ko vidijo kaj vse je potrebno prestati...nosil te bo po rokah. Ko pa bo uspelo bo najbolj srečen očka in najraje te bo imel in vedno boš njegova princesa:))) ....da sem malo žleht...mal lažje ga mal tko no sej veš ...mal izkoristiš pa to...hihihi....sej to punce zaslutmo kdaj lahko ane....

Veliko sreče vsem:)
marjetica

Joj, ko berem vaše/naše težave o zanositvi po forumih, si mislim, matr, ko dobim tega otroka pa če me bo razočaral (Bog ne daj), ga zaprem v klet za cel dan!!! :)
Pa zakaj bi morali njegovi vedeti, razen če ste si res tako blizu, da si zaupate? Drugače pa enostavno jim zapreš usta s korektnim odgovor, vržeš jim kost za glodat pa bodo dali nekaj časa mir. Saj bo vajin otrok ne njihov... Meni gre prav na živce kot paraziti najedajo z vprašanji ali ima kaj novega...pa saj verjetno, če bi bilo kaj, bi že povedala, mar ne? jaooo, jaooo... O_o

Za IVF kakor sem od koga kje ujela, ker še ne raziskujem toliko o tem, da je malo kdo uspel s prvim. So pa tudi primeri, kjer jim je uspelo...ne vem ti povedat nikakršnih tolažilnih podatkov :) pač, kar bo pa bo..kaj pa drugega moreš? potrpeti, biti tiho in enostavno samo čakati in čakati..... :/ jbg...mene prav ubija to čakanje, zdi se mi da živim od ene do druge M!! Ampak nimam kaj, v Božje posle pa res ne moremo prstov vtikati.. ;)
Midva se trudiva intenzivno že tam nekje leto in pol. Prej sva malo tako probavala, še enkrat prej nama je pa ušlo in sem šla celo po tiste 72-urne tabletke za preprečitev nosečnosti, ker še nisva imela razjasnjenih pojmov niti o vezi, niti kaj želiva..nič...po tihem si zdaj mislim, da me mogoče te tablete tepejo, da nama zdaj ne uspe, ker takrat je bilo res spontano pa šele naslednji dan sva se pogovorila kaj se je zgodilo...cela katastrofa... :/ ampak je že moralo biti tako!
Laparoskopijo imam zaradi PCO-ja. No, v bistvu se mi zdi, da mora skoraj vsaka ženska čez laparo, pa potem histero...nekako nas režejo rutinsko, kot po tekočem traku...pa nekje nekaj nam bo že pomagalo...prav nobenemu zdravniku ne verjamem več 100%!
Z alternativo sem pa probala že prej enkrat in sicer prebrala na internetu o krvomočnici, da zelo pomaga pri zanositvi...pa sem jo prehitro nehala piti, prehitro obupala...mislim, da sem jo pila 2 meseca pa nič...potem sem spremenila prehrano, črtala vso hrano , ki ni dobra za žensko plodnost..tega se še zdaj držim..poskušam jesti čim več hrane, ki je dobra za plodnost oziroma ne škoduje plodnosti...(sem bila pri zdravnici in mi je povedala, da imam odlično krvno sliko, več od povprečja celo, čeprav imam 40kg preveč :)) naročila sem si Maco, ki naj bi uravnavala MC, pa sem prvi mesec dobila M z nekaj dnevno zamudo, zdaj decembra pa z 11dnevno zamudo plus da sem pila Utrogestan, ki naj bi spodbudil M...sem spet malo razočarana nad Maco, ampak zgleda mi res PCO dela take težave..prej, ko je nisem pila po 4 mesece nisem imela M.....
Maca je sicer vsesplošno dobra za telo, imunski sistem, mišice...skratka za vse in vsakogar...
Pa ne vem, če si kaj brala moje poste vmes, sem omenjala eno teto Karmen iz Radomelj, ki pomaga puncam, da se naredi čim več foliklov in ti celo lahko pove koliko jih imaš samo s pomočjo refleksoterapije stopal ;) sama je imela probleme z zanositvijo, mislim, da je bila zaposlena na kliniki za reprodukcijo in je poznala vse te zdravnike, bila pri Pušenjaku, Rešu, Tomaževiču...skratka vse je dala skozi, imela, mislim da, 9 IVF postopkov..bila je celo na Tajskem, se mi zdi, kjer se je naučila refleksoterapije, ker jo je imela tudi sama, in s pomočjo le-te v 10 IVF postopku z 41 leti zanosila... :) gospa je tako prijazna, topla..pripravljena poslušat, dat nasvet, polna razumevanja...lahko bi naštevala same pozitivne stvari o njej...skratka teta Karmen je za vzet domov in jo imet non stop ob sebi. :) (upam, da se ne bo jezila, če bo brala tale moj post in našla kakšno dezinformacijo, ki sem jo morda nenamerno napisala o njej :) ) meni sicer ni uspela pomagat zaradi PCOja, sva pa zmenjeni, da ko opravim laparo takoj pridem k njej na masažico :) imam njeno številko, če boš želela ti jo lahko dam ;)

Za Klomifen ne verjamem, da ti bo dal dr.Reš, ker že zdaj ješ hormonske tablete. Meni je G na reprodukcijski hotel dati Klomifen junija pa se je potem, ko sem mu povedala, da sem ga jemala že od februarja do aprila, odločil, da mi ga pred laparo ne da, ker se očitno ni prijel. Ti imaš dober odziv na Femaro in načeloma naj ne bi poskušala še s Klomifenom, po moje nima smisla...nvm, boš videla kaj ti bo on rekel. :)
Pri tebi mi sploh ni jasno kako da ne zanosita..diagnozo imata nepojasnjeno neplodnost ali?

Oh, sem se kar razpisala :D upam, da sem ti lahko kakorkoli pomagala....pa veselo v IVF postopek, ko bom jaz na vrsti te bom potrebovala, da mi deliš izkušnje, pozitivne - negativne ;) ali, daj Bože, datum poroda :D ane?
fante
Ja res imam polno vprašanj, mogoče preveč sprašujem mi pa tvoje informacije pridejo iskreno prav.
No mi je všeč da ne gledajo na starost, saj se mi res zdi da do 30 leta vsi vse samo zavlačujejo, po
30 je pa panika.
No če bom pač morala ponovno s hormonsko terapijo Klomifenom pač bom, saj nimam kaj...
Glede punkcije-bom pač potrpela..vse da bom enkrat bila mamica..lahko izbiraš med dr. Reš-om in njegovo hčero ali pa kdor je ta ti dela? Je kateri od njiju drugače tebi bolj simpatičen, nežen pri posegih?-čisto firbčno me zanima. :-)
Mislim da se bom tudi jaz pri številu zarodkov odločila za 2 (če jih bom seveda toliko pridelala- koliko jajčec si pridelala ti?). Včasih nisem bila najbolj navdušena nad dvojčki, sedaj pa mi je že vseeno, če bi bila pa dva, bi bil pa še večji čudež, jaz pa ponosna mamica dvojčkov :-)
Mene osebno ne moti če je direkten..seveda odvisno kaj ti pove, če je to kaj takega kar nočeš slišati, verjetno boli..npr. sploh če bi mi rekel da je nemogoče da bi naravno zanosila.
Je pa statistika res kr malo kruta, čudno glede na to da že vse naredijo oni, zarodek se mora samo obdržati, pa tudi to ne rata..žalostno.
No jz morm rečt da imam res fajn partnerja, se zastopiva in najbolj srečna bom ko nama uspe, vem da bo najsrečnejši očka... Vem pa da me bo med postopki spodbujal in razvajal...no če sem iskrena me že sedaj. :-)
Še nečesa sem se spomnila, je partner pri punkciji in transferju lahko ob tebi?
Koliko ivf postopkov si pa koristila ti..si mogoče razmišljala da bi takrat šla tudi v MB na postopek?
Res sem srečna zate da boš vozička, to bo enega veselja v hiši :-)

ursaula
Ja z njegovimi se res dobro razumemo, tudi on ima dobre odnose z njimi...nekaj časa bova še počakala potem bova pa videla ali bova kaj povedala mogoče pa tudi ne...Sej je res glupo da se vsi ubadajo s tvojimi problemi...kdaj bo dojenček...nevem zakaj ima folk take navade, da buzerirajo folk s vprašanji kdaj bo..ko bo pač bo...kot si rekla če bi že bilo bi pa povedala ali ne.
Tudi meni se zdi da samo čakam od ene do druge M vmes pa mine leto kot bi mignil.
Mogoče je res vse tako namenjeno in nič ne moreš prehiteti, laparo in histero pa mislim da mora vsaka dati čez, ko sem bila jaz v leonišču nisem mogla verjeti koliko punc ima probleme z nosečnostjo, nevem kako v starih časih tega ni bilo, sedaj pa ogromno. Ampak ni mi žal da sem dala te postopke čez vsaj vem da je vse b.p. Tebi bojo verjetno malo prešpikali jajčnike, potem bo pa šlo..vrjamem v to :-) Jah jaz sem kr sita teh zdravnikov,v zadnjih dveh letih sem bila toliko pri zdravnikih kot v 26 letih skupaj ne. Ampak če bo pomagalo, potem ok.
Krvomočnico sem tudi jaz pila kakšno leto nazaj, mislim da kakšna dva meseca, ampak sem imela potem take menstruacije, to so celi kosi sluznice z mene leteli, prov maternični vrat me je bolel od teh kosov, tako da sem potem nehala, Za maco sem že slišala, jo pije moja kolegica, ki ima prav tako težave, pa jo pije že kakšno leto ali dve, pa ji nič ne pomaga, tako da to še nisem probala.
Od tele Karmen bi te pa res prosila če mi daš številko, na masažico bi pa šla..če prav razumem naj bi z masažo spodbujala rast foliklov..več pa kot jih je več možnosti je da rata...res bi probala. Pa še mal bi se sprostila zraven. Poznaš koga ki jim je s to masažo uspelo zanositi?
Gleda Klomifena/Femara, ja upam da mi vseeno ne bo potrebno še tri mesece jesti Klomifen ampak kolikor pravi fante verjetno da mi bo vseeno še to napisal..bomo videli.
Če ti po pravici povem tudi jaz nevem v čem je težava..mislim da samo psiha in obremenjevanje z nosečnostjo...moj ima spermiorgam b.p., jaz prehodne jajcevode, rodila b.p., jajčniki lepi...ovulacije imam, M na 30-32 dni redne..sedaj ko jem Femaro se mi je naredilo veliko folikolov je še G rekel da še dobor da mi je napisla samo eno tab/dan, ker tako dobro reagiram..kaj bi lahko toliko zaviralo nosečnost nevem. Verjetno pa je res to da psiha ful naredi, ampak kaj ko je vse v podzavesti, kljub temu da probaš odvrniti misli od tega.
Ko bom dala čez ivf, ti z veseljem sporočim izkušnje..upam da kmalu tudi datum poroda :-)
ir1, jaz sem ga imela najvišjega 17, definitivno se spreminja, vsaj pri meni. Z januarsko M začnem s terapijo, kratek protokol, IVF.
Drugače imaš pa tu en ameriški forum, vsaj za prebrati je fajn, vidiš, da je ratalo tudi kakšni, ki je imela precej višji FSH:
http://www.fertilethoughts.com/forums/high-fsh-premature-ovarian-failure/
Hvala hrski, bom prebrala...vsaj iskrica upanja obstaja...poročam kako bo kaj šlo v bodoče!
Ursaula, kako je šlo na laparo? Verjetno si že doma pa počivaš, javi se ko bos lahko.
marjetica

Jaz sem v redu, do nedelje sem bila še vsa zadrogirana in dizzy od narkoze....sem bila pogumna frajerka in v nedeljo že kuhala, prala perilo, obešala, pospravljala...pa so me zvečer obiskale bolečine, včeraj k zdravniku in vnetje šivov...krasno! Ko sem se po operaciji zbudila, sem mislila, da imam vsa rodila premaknjena tako me je bolelo...pa sem danes še kar v redu, hvala Bogu imam tako dobrega fanta, da vse naredi, čeprav s težavo prepuščam vsako stvar, saj nisem invalid, matr! :) Ampak, na mojo žalost, moram samo počivati, brez naprezanja...čudno mi je vse skupaj, ker me nič notri ne boli, če se naprezam me isto ne boli, zvečer pa katastrofa z jasnega bolečine povsod....hinavska je tale laparo :D hehe...mah bo že...Tomaževič mi je rekel naj se kar malo oglasim okoli, nobene kontrole nič...pa Klomifen imam že od septembra naročen, da moram jesti...
Hvala za vprašanje, da si se spomnila name :) to cenim ;)

Verjamem, da boš kmalu imela priložnost izvedeti datum poroda :) dače Bog :) pa jaz tudi, hihi...veselje, veselje...za IVF pa ja, me že počasi zanima kako poteka..sicer sem že nekaj izvedela od fante in od tebe v tej temi ;) sama sem isto firbčna kot ti, vse me zanima, vsaka malenkost..vsi koščki se mi morajo ujemati, da neham spraševati ;D

A za maco pa tako pravoiš, hmmm....tudi krvomočnica da tako vpliva, hmm, ne spomnim se ali je bila M kaj drugačna..no, če je pri tebi bilo tako, potem nekaj že je na tem..nvm. :/ rman je še dober, pravijo, za vse!

lepo bodite :D papa
Ursaula

No moram reči da jaz po laparo nisem imela posebnih bolečin, sem tudi jaz že prvi dan prala, pospravljala, drugače sem pa ene dva dni kr počivala, pa se mi je kar lepo zacelilo. Tudi bolečin nisem imela nobenih. Tudi mene je operiral Tomaževič..meni osebno res fajn doktar.
A klomifen pa že ješ, ali še nisi začela?

No pri dr. Rešu sem že naročena 10.1.2013, ker v decembra mislim da ne delajo cel mesec, tako da sedaj dobiš datum za januar. Jz imam pregled, moj pa bo oddal seme. Bomo videli kako bo naprej, ti pa vsekakor javim.

Kako pa ti sedaj naprej..boš jedla Klomifen?

Ja po krvomočnici sem res imela tako M da sem umirala od bolečin..ginekolog mi je rekel da imam jaz uredu sluznico, krvomočnica pa naj bi debelila sluznico..mogoče mi zato ni odgovarjala.

LP
Tomaževič je v redu, malo je čuden ampak vem, da obvlada situacijo...zelo ga hvalijo...zelo malo pove, prav nasmeje me ponavadi, ko ga sprašujem vsa možna vprašanja on pa mi ne da nobenega konkretnega odgovora in ko se me naveliča, tako tipično za njega, skloni glavo, se nasmeje in pogleda izpod očal pa kr strmi vate s praznim pogledom...sploh ga ne morem skužit...niti dobim odgovor niti mi kaj sam od sebe pove :D tako, da se ponavadi potem obrnem kam drugam po informacije ali pa vprašam Karmen, ki tudi dobro pozna Tomaževiča ;) carica je, sem že zmenjena za naslednji teden pri njej na obisku :) v prejšnjem postu sem ti pozabila dati njeno številko....Karmen 041 439 033... :)
Jaz čakam zdaj M, baje bo kmalu prišla, nekako se bo zdaj odvil čisto nov MC..Kako je bilo pri tebi? No in potem, ko jo dobim začnem s Klomifenom 5 MC dan... :) upam, da bo prišla kmalu...

Mene šivi, pri popku, še danes bolijo pa je že 6 dni od operacije...počivala sem samo prva dva dni in danes se malo bolj šparam, zaradi vnetja...ostala 3 mesta, kjer sem bila šivana so v redu, me že srbijo, torej se zdravi ;)
Midva s Tomaževičem sva se pa kr poštekala, meni je vse lepo narisal in razložil, res pa je da nekih dodatnih vprašanj niti nisem imela. Ja je mal poseben, sam vredu doktor, mislim da se kr zavzame. meni je nazadnje rekel da če v pol leta ne zanosim naj se nazaj oglasim pri njemu za umetno, sam grem naprej k Rešu, kjer ni čakalnih dob, ker bogve koliko časa bi čakala pri Tomaževiču..3 mesece na pregled, pa 3 mesece če ne več na postopek..itd.

Hvala za številko od karmen jo bom poklicala, aja mogoče poznaš kakšno ki je zanosila ko je hodila k njej?
Ima kaj veze v katerem dnevnu v MC se oglasiš pri njej?

Mogoče ti pa s Klomifenom rata..upam na najboljše :-)

Ja tudi mene so šivi pri popku še najdlje boleli, ampak sem bila vseeno kr hitro ok. A so ti malo prešpikali jajčnike od PCO?

LP
Hei.

Ja no, Tomaževič je v redu samo poseben ;) odvisno kakšne volje je....

Za Karem: njene pacientke ne poznam nobene osebno, ki je zanosila...brala sem po forumih, da so, večinoma, 40-letnice zanosile. Vse že prestale več kot 4 neuspele IVF postopke. Nobena si ni upala garantirat, da je zanosila po Karmenini zaslugi.... normalno! kako bi lahko človek garantiral za nekaj, kar je v Božjih rokah.. :) ne da se reči, niti da je pripomogla, niti da ni ;) hehe....ampak uspelo jim je po tem, ko so hodile h Karmen...s tem, da je tudi Karmen zanosila s pomočjo Tai refleksne masaže stopal pri 41 letih... :)
Važen je MC, to ti bo vse ona povedala in te naročila takrat, ko bo potrebno... Prvi pregled je samo diagnosticiranje, pogovor in malo te pogleda po stopalih....jaz sem šla nekje 7-8 dan MC :) Njej lahko vse zaupaš, če ne te pa kar sama vpraša :D

Meni so prešpikal jajčnike, na desnem so mi še neki delal, ne vem kaj :/ pa zarastline sem imela v trebuhu (tako mi piše na odpustnici), predvidevam da nekje okoli ali v maternici, ker zakaj bi v trebuhu zarastline onemogočale zanositev?!

A za dr.Reša pa tako praviš, da nima čakalne dobe...hmm...če bo potreben IVF tudi pri nama, kar upam da ne bo !, torej lahko grem k njemu brez napotnice ali kako?
Ja sej vem da nemoreš zagotoviti da je kakšna zanosila po njeni zaslugi..ubistvu je res vse v božjih rokah, jo bom pa definitvno poklicala. Pa da vidim kako bo :-)

Mislim da tudi zarastline v trebuhu oziroma okoli črevesja onemogočajo zanositev, vem da takrat ko sem bila jaz v bolnici, je bila ena pacientka zraven mene, ki je prav tako imela zarastline, ki so ji ostale od operacije slepiča in je imela vse nekaj zlepljeno...nemoreš verjet, ampak mislim da to tudi lahko vpliva na zanositev...101 stvar ki lahko ovira zanositev, mora biti očitno vse perfect :-)

Ne nima čakalne dobe, kokr sem nekje brala da več kot ima pacientk, več dobi plačano..če je to seveda res. Vseeno pa rabiš napotnico, čeprav mislim da dela tudi samoplačniško, samo je samo ivf 1300 eur+ zdravila, tako da se ti bolj splača da greš po napotnico. V lj ginekološka klinika pa lahko čakaš tudi po leto dni, sej veš že samo na pregled za operacijo čakaš vsaj mesec če ne dva.

Sej zihr vama bo ratalo s Klomifen, koliko časa pa moraš počakati da lahko delata otročička, meni je takrat rekel vsaj 1 mesec.(meni je ostranil majhno pregrado)

LP
Karmen se ti definitivno splača poklicat ;) kokrkol obrneš je če ne vsaj ena sprostitev, sploh, če si kje blizu doma... :) pa od nje boš odšla nabita s pozitivno energijo, sploh ti ne znam opisat, morš it, da vidiš :)

No, saj za te zarastline se sedaj sploh ne sekiram, vem, da me je Tomaževič "poštimu" tako kot je treba...
Vem, da vpliva 101 stvar, sploh prehrana, iz kakšne embalaže ješ, piješ...vse, vse, vse.... :/

No za dr.Reša bom še počakala, boš itak ti obveščala sproti, če ne pa, ko boš nosečka - tečka, med.over.net ;) hehe, on, poleg 100% googla, skoraj nikoli ne razočara. :D Ima pa isti sistem kot moja zobarca, koncesija. Čakalne dobe za pregled in postopek nima, čakaš pa potem verjetno tisti dan, ko si naročena....ker vzame čisto vsakega in potem se jih v čakalnici vedno veliko nabere.. :) no pa vseeno, par, ki se trudi čaka na bebiko že več let pa jima tistih par minutk/urc čakanja ne bo odvrnilo želje... :)

Meni ni nič rekel, sem se še prav pošalila, ko sem ga vprašala pa nisem dobila odgovora, kokr češ "Aha, torej grem sedaj domov in hop v naskok?" pa se mi je samo tipično njegovo nasmejal...in ja, nisem dobila odgovora...mislim pa da je vsaj dokler šivi ne odpadejo, ker itak do takrat ne smem delati nič....Čez nožnico mislim, da mi sploh nič niso delali, vse skozi trebušno votlino... :) ne vem, bom v petek pri ginekologinji več izvedela, upam... :)

Upam, da nama sedaj uspe s Klomifenom...joooj, molim Boga, da bi šlo skozi...prvo pa seveda čakam sedaj M....morm odvržt strah, da ne bi uspelo, ker moja kolegica je imela pol leta nazaj laparo pa se ji ni M nič uredila, brez tablet je sploh en dobi... :/ bomo videli... Verjamem na najboljše :D pa bomo zibali, yeiiii... :D
Ja itak te bom obveščala sproti, kako bodo šli pregledi postopki itd itd.

Ja itak ni problem čakati, bolje v čakalnici par urc, kot pa doma par mesecev :-), sam da se bo nekaj premaknilo.

Ja jz sem pred laparo jedla kontracepcijo, ti je nisi? In mi je rekel da tisto škatlico kontrac. tablet do konca pojem pol pa počakam pravo M pol pa v akcijo, ampak mislim da ti lahko takoj po M kar skočiš v akcijo, kokr sem jaz takrat mal brala punce niso kaj dosti odlašale ampak so kr hitro šle v akcijo. če ti pa ni nič posebenga omenil pol pa sploh ni panike. Res počakaj vsaj da šivi odpadejo, pol pa novim akcijam naproti :-) čeprov vem da bi najraje že kar takoj skočila na tvojga :-D

Jaz sem tudi že po forumih brala, da so se kakšne matrale z enimi hormonskimi tabletami, pol so pa dobile druge pa je ratalo. Mogoče pa tudi jaz dobim Klomifen, me reš že firbec matra kaj bo na pregledu, a mi bo dal še kakšne hormonske tablete al bmo šli kr prec v ivf.

Ja se to je pa kr šit če ne dobiš M, k bi bil vsaj kakšen pameten vzrok za to :-) -bebica :-)

Ti drugače zaradi PCO nisi imela rednih M?

Če te lahko vprašam koliko pa si stara?

Da bova čimpreje zibali :-D
Jaz sem imela neredne M zaradi PCO, kontracepcije nikoli nisem jemala. Nikoli jim nisem mogla dati zelene luči, da bi jih začela...kemija in ves ta sranje, ki ga dobimo s hrano, se mi že zdi prevelik procent vnosa strupov v naše telo, kaj šele da bi jemala kontracepcijo... :/ nikakor...vedno sm se šlepala, da je spuščal ven...pa nikoli problemov...zdaj, ko pa končno gre, kjer ji je mesto se pa noče prijeti, bemtiš :)
Meni je G zdaj pred laparo, ko M kar ni bilo na spregled hotela dati KT in sem bila čisto iz sebe, kakšna ironija, ali se ona heca?? da jih v nobenem primeru ne bom jedla...mislim, jaz se čuvam pa skoraj ničesar škodljivega ne spravim vase, da bi imela maksimalne možnosti za ugodno zanositev, ona pa pride z idejo, da naj jem KT?!?!....dobro jutro??? pol grem rajš na 5 redbull vodk, vsa prklopljena se bom vsaj sprostila na fertik! :D

Zaradi PCO sva imela kar nekaj mesecev, ko sva bila že oba čisto na trnih, ko je M zamujala po 2 tedna, 3 tedne...pa sem delala teste in vsak negativen, M pa od nikoder... :S v zadnje je ni bilo 4 mesece.... :O ampak sem bila 100% sigurna, da nisem noseča, niti testa nisem naredila...kar vedela sem, da ni nič in res ni bilo... :) tko kokr nosečnice vejo kdaj so zanosile, sem imela jaz lih obratn preblisk.. :)

Stara sem 25 :) tud že počasi, voda v grlo...najbolj plodna leta sem si zafrknla z dieto ( 30kg v 3mesecih :/ ) in zdaj imam, kar pač imam... če bi bil človek vedež - ne bi bil revež ;) no, zdaj vem in nisem več revca, haha :)

Ja, res bi šla že v akcijo, komaj čakam, da vidim prvi odziv Klomifena zdaj po operaciji...bolje, da počakam da odpadejo šivi...ne bi reskirala pa šla po svoji krivdi še enkrat skozi cel postopek! O, ne ne!! :) Bomo pač počakali na pravi MC, saj bo hitro minilo... :)

Potrpljenja moramo imeti pa vse ogromno, ogromnoooo....tok veliko kakor mora imeti matera konjske živce za vzgajanje otrok... :) komaj čakam.... hihi.... :)

Meni pa ni nič menjal zdravnik Klomifena...prvič mi ga je dala G pa me ni niti naročila na pregled, da bi videla reakcijo ali vsaj koliko foliklov oz.če se sploh je kateri naredil...je bil Karmen čisto šokirana, da nisem imela nobene pregleda med hormonsko terapijo...zdaj pa spet nimam nič..tako da sploh nvm, verjetno bom jutri G rekla, da me naroči za pregled med terapijo, da bi videla vsaj kako reagiram na Klomifen...

BOVA čimprej zibali :D hihi...
Ja moram rect da se jz kr tolčem po glavi, namreč jaz sem 5 let jedla kontracepcijo...pa si mislim, če zdej ne rata verjetno tudi takrat nebi, bi lahko sexsala brez kontracepcije...morm reč da mi je full žal da sem jo jedla, ampak ko si mlad.. pa kao zaščita..pa vsi priporočajo kontacepcijske tabletke. Ampak tko je,za nazaj nimam več kej popravljat. Mi je pa res ful žal ker se da verjetn tud drgač pazit.

Ja to je pa sranje...neredna M, nikol neveš kdaj bo pršla, jz hvala bogu s tem nimam težav res je točna k urca. Verjetn je res psihoza k jo čakaš pa čakaš..pa itak veš da nisi noseč.
Men se včasih zdi da si že kr mal domišljam tele nosečniške znake, včasih mi je mal slabo, pa že kr mislim mogoče je pa to znak, a ubistvi še ovulacije nisem imela, al pa včasih pred M me drgač joške bolijo kot pred prejšnjimi M, pa itak vem da nisem noseča ker me zraven še trebuh boli pred M itd.

Sej jz mislim da tista plodna leta so še do enga 30 pol se pa počasi zmanjšuje...a ti si pa toliko shujšala..pridna, pohvalno :-) Meni se zdi da odkar načrtujeva otroka nič več ne naredim zase, kar je napaka sej vem..včasih sem ful hodila na aerobiko, pol sem ta projekt pustila vedoč ah sej bom noseča pa se itak malo zrediš..kaj čem se matrat.. :-)

To pa res čudn da te niso na noben kontrolni uz naročili me jemanjem Klomifen, jaz sem prvič mogla pridt med 10 in 14 dnem da je vidla kako reagiram, ti kr G reči naj te naroči, po koliko tablet boš pa jedla? Jaz sem imela en tab/dan od 3 do 7 dne MC, ampak kokr sem že rekla jz sem ful dobr reagirala na vsakem jajčniku se mi je naredil po par manjših in velikih folikolov. Sem si res rekla no zdej pa bo, ampak ni :-(
Ampak sej bo enkart bom tud jaz mamici, obe bova mamici :-)
Moja G se ne ubada s "sterilnimi", njej so v veselje nosečnice...in to se prekleto dobro začuti, ko pridem k njej...na brzino me skensla..nikoli nisem več kot 2min notri...vse kar jo hočem vprašati je niti ne vprašam, ker se mi za malo zdi, da bi ji posvečala več pozornosti kakor ona meni...pa se drugje pozanimam...
Sem ji rekla za pregled, ko bom začela s Klomifenom, pa je rekla, da ne, da kao se foliklotesti izvajajo samo v Lj, da ona tega ne dela...tudi Karmen se je začudila že prvič, ko sem ji rekla, da nisem imela nobenega pregleda...in v odgovor sem od G dobila: "Čez 3 mesece se oglasite, če boste ali pa če ne boste zanosila." .... :/ krasno...In jaz sploh ne vem ali reagiram oz.kako reagiram na Klomifen...noben ne ve, no, Bog ve pa je tiho ;)

Veš, kaj me zanima, za laparo..po kolikem času so ti odpadli vsi šivi? Jaz se jih kar ne moem pa ne morem rešiti...še vedno imam vse notri...no saj, če je treba, da so potem v redu..ampak skrbi me, da se mi niso zarasli...ker mi noben ni povedal koliko traja, da sami odpadejo... :/
Mah, sj sem shujšala ja, imam še nekaj dela sama s sabo...sem pa prav isto na začetku razmišljala, kot ti. Da je itak vseeno, kaj čem delat na sebi, če bom itak noseča, hehe :) ....samoooo je ravno to problem...zdravo moramo živeti ;) prava prehrana, dovolj gibanja, tekočine...moraš se zmigat pa narest zase kar je pač treba ;) no saj ne rečem, zadnje dni se kar grešim na veliko...danes mi je zapasala tortica in greva zdaj z mojim nekam na eno mastno, slastno, čokoladno tortico... :D njamsala... hihi....saj je veseli december..januarja me čaka še velikooooo dela :)

Za neredno M pa upam, da se bo sedaj popravila, čeprav mi ni niti Tomaževič niti moja G zagotovila, da bo..rekli so, da je možno ampak ni nujno...tako, da bomo videli...imava fore 3 mesece, če ne zopet napotnica za Lj... :/
Tomaževič gre baje kmalu po novem letu v penzijo...škoda! V bolnici so vsi razočarani, da ga bojo izgubili...

Kok si lepo napisala...bova mamici! In gotovo! :) Jaz včasih rečem, da naj bo tisti otrok, ki me bo dobil za mamo, navdušen, ker si bodo vsi želeli imeti tako mamo... :) pa pazim potem, da se ne zaletim kam s krili, ko mi zrastejo ;) hihi
Maš pa res smotano ginekologinjo, to je res čudn da te ne pregleda kako reagiraš na Klomifen, sej pol sploh nevejo a je dost toliko tab na dan kot jih imaš predpisanih..mogoče bi jih pa mogla vzeti več ali manj...nemorš verjet da taki glupi ginekologi obstajajo. Jz mam pa res ful fajn ginekologinjo je bolj mlada in vsakič si vzame cas, naredi UZ, vse jo lahko vprašam in vedno ko zapustim ordinacijo mi reče ''držim pesti da bo ratalo'' :-) res mi je k ena prijateljica pa vidim da si res želi da bi mi uspelo. Mogoče bi pa morala ginekologa zamenjat. A drugače nisi iz Ljubljane? Res bi bilo fajn da jo zamenjaš, če se da seveda :-)

Če se prov spomnim so mi šivi odpadli nekje po 14 dne so začeli kar zapadati, sicer sem jaz bila samo 2x šivana, v popku in ene 6-7 cm pod popkom. Sem si pa mazala z Bepantenom, potem pa z Remaskar mazilo, to je da se brazgotina lepo zaceli, se manj vidi.

Ja res je treba zdravo živeti, sicer sem jaz zadnje dve leti gibanje kar opustila, (res da v službi tud kr precej delamo in med tednom kr ne najdem čas za šport), prej sem živela čisto blizu fitnes centra-čez cesto, zdej pa ko sem se preselila je pa malo drugače. Pijem pa res čist premalo, se vsake toliko časa kontroliram da bi pila več, pa mi rata, pol pa spet pozabim :-/

Tud jaz sem imela prejšnji mesec napad sladkosti, sem pojedla tolk ene čokolade, pa sam cukr bi jedla, sploh nevem kaj mi je bilo :-) Sej prov da te tvoj razvaja pa da te pelje na tortico..pohvaljen :-)
Misliš januarja še kaj hujšati oziroma imaš v planu še kaj posebnega narediti za tvoje telo ?
Itak je pa res december, takrat se pregrešimo ful, pol pa januarja vsi hujšat :-)

A če v teh treh mesecih ne zanosiš greš k Rešu al imaš še kakšne druge preglede?

A Tomaževič gre pa v penzijo, ja res škoda, ga bomo pogrešali, pa verjetno veliko njegovih pacientk. Jz morm rečt da sem bila res zadovoljna z njim. Mogoče bi pa lahko zasebno ambulanto odprl, tako kot jo imaš Reš? Zihr bi imel gužvo :-)

Jz vrjamemem da bova obe supeeeer mamici :-) To bosta ena razvajenčka, :-D me je že kr mal strah k ga bove tolk crkljale :-)

Veš kaj sem te še hotla vprašat, koliko časa pa čakaš na pregled pri Karmen, pa kdaj te pregledi potekajo, dopoldne al popoldne, al oboje (kokr imaš čas) ? Ima ful gužvo?

LP
Hello, no oglašam se še tukaj, če katera pozna odg..

kak je s tem kolko moraš bit stara, da sama obločaš kolko zamrznjenčkov ti vstavijo. Jaz sem 24 pa sem "baje" veliko premlada..tako so mi prvič brez vprašanja vstavili 1.. seme zelo lepo kot tudi moja maternica in celice

Naslednji postopek mam januarja in upam na 2
Meni je bilo rečeno da ti od 3. postopka naprej vstavijo 2.Recimo jaz sem bila v 1. postopku stara 29 let, pa so mi vstavili 1 ,v 2. postopku isto,zdej v 3. postopku pa 2,tako da ....
sarčii, jaz sem stara skoraj 27, pa so rekli, da bodo vstavili enega, zaradi moje mladosti :)
Moj G je baje zelo dobra za nosečnice, jo zelo hvalijo..ima tudi vso potrebno opremo, nuhalno svetlino ona naredi......ampak meni pač na žalost še ni potrebna zato je pohvaliti res ne morem...Za Klomifen mi je pa rekla, da prvi mesec jem po eno tableto, drugi & tretji mesec pa po dve tableti (isto sem imela prvič). No ti imaš srečo pa imaš krasno G, moja meni nikoli ni rekla karkoli podobnoga, da bi dobila občutek, da mi želi čimprejšnjo zanositev... o.O čudna je.....Sem iz okolice Ljubljane. Ne bi bilo problem zamenjati, samo je nočem po eni strani, ker, če bom, ko bom, zanosila, je pa super, da imam najboljšo G. :D

Meni za brazgotine nihče ni povedal, da jih moram mazati...katastrofa, res mam srečo s temi zdravniki, noben mi nič ne pove... :/ ta brazgotina v popku se mi res grdo celi, še vedno se mi gnoji...ostale tri so super, mislim, da bojo kmalu odpadle...

V januarju mislim res, če bo Bog dal, spet maksimalno začeti na sebi, telovadba, dieta..pa vse kar zraven paše... :) ti pa le glej, da boš spila vsaj 2 litra tekočine na dan....kupi si flaško pa jo skos s sabo nos, da ne boš pozabla :)

Verjetno, da če zdaj v treh mesecih ne zanosim, dobim pri moji G novo napotnico za v Lj. Pojma nimam, nisem nič spraševala...sem ap razmišljala, da bi šla k dr.Rešu...bomo videli kaj se bo zgodilo ;) čeprav mi je 3 mesece kar kratka doba, ker po laparo je baje od 6 - do 12 mesecev fore, da zanosiš..tako mi je Karmen rekla :) ampak super, če bojo vsaj nekje pospešili.. :) mislim pa da, če nama sedaj ne uspe, dobim neke druge tablete..

Tomaževič zasebno ambulanto? Hahahah mogoče bi bil vsaj tam točn! :D

Ja, razvajena pa že bosta, mislim vse do svoje meje...sem kar stroga glede reda ;) pa bomo videli, prvo naj se rodi, če bo Bog dal :D

Veš kaj sem te še hotla vprašat, koliko časa pa čakaš na pregled pri Karmen, pa kdaj te pregledi potekajo, dopoldne al popoldne, al oboje (kokr imaš čas) ? Ima ful gužvo?
Pri Karmen se nič ne čaka, ker se ona tebi prilagaja zaradi MC. Čaka se samo na M :) drugače se pa zmenita skupaj kdaj vama najbolj ustreza...ona ti pove termine pa potem zbereš...prideš pa kar kmalu po menstruaciji ali celo nekje 4. 5. MC....joj, ne bi vedela...ti jo kar pokliči...jaz sedaj čakam M, da se oglasim pri njej...upam, da kmalu pride..po laparo mi je rekla, da je možno, da je še tudi 14. dan ne dobim,...pa bomo videli :) komaj čakam, da se grem spet malo sprostit pa načvekat s Karmen... :) hihi....

A ti Karmen še nisi poklicala? :)
Vmes sem pozabila zbrisati iz tvojega prejšnjega posta tvoje vprašanje, ker si kopiram cel post pa potem po točkah odgovarjam ;)

bai - bai*
ursaula, samo svojo izkušnjo bom povedala glede laparo in menstruacije....imela sem dve laparoskopiji. Po prvi laparoskopiji sem čakala na menstruacijo nekaj čez 60 dni, drugič pa je res prišla v 14-ih dneh. Tak da, tud če ne pride po 14-ih dneh, se ne preveč sekirat. Meni pa so rekli, da naj z zanositvijo po laparoskopiji počakam cca. 4 tedne. No, pa že čakam s tem dobra 3 leta....nenamerno, seveda. :S
Tejka in Metka pri kateri zdravnikih sta pa bili ? Do zdaj v forumu še nisem zasledila da si premlad za zamrznjenčka, je pa baje odvisno kako dobra sta, če je dober ti vstavijo samo enega, saj naj bi se ta skoraj sigurno prijel. Vsaj tako sem zasledila iz forumov. Premlad pa za moje pojme nisi nikoli, saj si hmalu 30 , potem se pa vse kar naenkrat zeloo mudi, ker se plodna leta počasi iztekajo.
Koliko časa pa sta delali na otročku predno sta šli na umetno?

Ursaula
Vseeno mislim da bi se morala G potruditi da bi tudi ostale zanosile, ne pa samo lepo delati z nosečnicami, ostali pa... Res sicer fajn da ima tudi nuhalno. Jaz imam res srečo za mojo G, lih danes sem šla k njen po napotnico za Reša, in ponovno mi je zaželela sreča in da drži pesti :-) Ti da kr nov zagon.

Meni so se šivi lepo zacelili nisem imela nič gnojno. Mogoče če imaš gnojno rajši nič zaenkart ne maži da nebo še slabše, kjer se ti pa lepo celi, pa lahko malo z bepantenom namažeš. Ponavadi je naslabše v popku, meni se v popku še vedno vidi da sem bila rezana.

Ja morm si res flaško kupit pa malo mislit nase, da bom spila dovolj tekočine :-)

Mogoče bojo po treh mesecih probali še s kakšnimi drugimi hormonskihi tabletami za ovulacijo, enim bolj odgovorjajo ene, drugim druge. Enim Femara enim pa Klomifen, sem tud že brala da jim s Femaro ni ratalo s Klomifen pa, ali obratno, tako da možno da ti bojo zamenjali tablete. :-) Boš videla, ta čas ti bom pa jz že poročala kako je pri Rešu.

Ja Tomaževič-točnost res ni njegova čednost :-) bi verjetno tudi tam čakali po par urc na pregled :-)
Ampak se potem kar navadiš, vzameš dopust, veliko revij in čakaš in čakaš, no potem pa le pride :-D

Ne Karmen še nisem poklicala, M dobim okoli 28/29.12.2012, tako da imam še malo časa, jo bom pa sigurno poklicala, mogoče celo jutri. Definitivno grem k njej to sem se že odločila :-)

Bai :-)
Drage moje sotrpinke...

Naj vam še jaz povem svojo zgodbo. Poročena sva 6let in res ne vem zakaj sva tako dolgo čakala, ko bi človek vedel, da bo vse skupaj tako dolgo trajalo....:( Zdaj je kar je. Prvo leto, nisva želela, sva rekla, da morava iti za sebe. Živela sva še pri njegovih. Nato sva po enem letu šla in si rekla, no zdaj pa boa počasi začela delat na otročičku. Hm? Tri leta, sej bo....sam sprostit se morta...sva se, dejte se ga napit, smo se, pojdita malo na morje in pozabita vse skupaj, sva šla že več krat, rezulatata pa od nikoder. Pol sem pa rekla, zdaj pa sploh ne bom več razmišlala o tem, pol pa verjetno bo. Vendar nič. Po mojem je to nekje v podzavesti. Poskusila sem že vse možno, bila pri župnikih, vedeževalkah, fizioterapevtkah, pila čaje, med, zdravilno vodo, ipd....
Čaka naju še en postopek IUI tokrat z injekcijami, februarja pa na razgovor za IVF.

MACA;
Obstaja več vrst te mace in če ne dobiš pravo, jo lahko piješ zastojn, ti ne bo pomagala. Meni jo je prinesla prijateljica iz Bosne, vendar mi ni pomagala. Edino kar se spomnim je to, da me je zelo bolel trebuh pri menstruaciji, nenormalne krče sem imela, pila sem jo 40 dni, pol en mesec pavze in posopek še enkrat ponovila. Pa nič

MED;
Poskusila sem z pitjem cvetličnega meda, ki naj bi pomagal že vsaj 5 uncam, ki jih poznam, meni ni.

SMRDEČKA:
zelo ogabno, pila sva ga oba

PLAHTICA:
Jo trenutno pijem

Za menoj sta dve bneuspešni inseminaciji. Z menoj naj bi bilo vse ok, pri partnerju pa naj bi bili spermiji posebne oblike in naj bi se zaradi tega težje prijelo, pa vendar nama je povedal zdravnik, da je to dedno in zakaj je potem njegov oče spočel 4otroke nama pa ne rata?

Nekaj sem se pa le naučila.
Po prvem neuspelem posegu sem vsem povedla da grem in ko ni bilo sem bila zelo žalostna. Pri drugem pa nikomur, tako mi je bilo lažje in tudi dnevi so hitrje minevali, jaz nisem bila žaostna, kaj bo pač bo. A kaj ko MP pride na 28 redno in že par dni prej opozarja, da prihaja.

Ravno prejšnji teden me je opomnila soseda, kaj boste pri vas varvali???? Sem rekla, samo debela sem, joj kako mi gredo na jetra takšna vprašanja.....

Tako je pač, vsaka od nas je drugačna, vse pa želimo isto.
Vsem vam želim, da vam uspe in da zagledate plusek čim prej.

Lep pozdrav
Ajda N.
MARJETICA, jaz sem pri dr. Ribič Pucelj (kdo pa bo po novem letu pa pojma nimam). Meni je rekla, da bodo vstavili samo enega zato, ker bi drugače lahko imela dejansko večplodno nosečnost (pa, glede na moje zdravstveno stanje, to niti slučajno ne bi bilo izvedljivo), tak da predvsem zaradi zdravstvenih razlogov. Baje da čim mlajša je ženska, tem prej se prime (vsaj tako mi je bilo rečeno na konziliju). :)
p.s.: jaz sem Metka_, ampak sem se pozabila prijavit na forum :)
lp
Ajda81
Isto si mislim jaz, zakaj sem 5 let jedla kontracepcijo, če pa zdaj po 2 letih ne rata, sepravi, tudi takrat ne bi bilo nič. Ampak sej veš kako je, takrat ko nekaj zeloo želiš, tega pač ni..z izjemo nekaterih, ki jim v prvo rata..srečnice
Definitivni imaš misel na otročka v podzavesti, vsaj jaz mislim tako. Tudi jaz sem probala odmisliti, pa vseeno ni ratalo.

Res čudno da je to dedno, oče pa ima 4 otroke..nekaj ne gre skupaj..verjetno sta tudi oba že precej obremenjena s to željo, tako kot midva.

Tudi meni grejo na živce ta vprašanje, kdaj bomo zibali, kaj še čakamo...ja nič ne čakamo ne rata..halo dajte nam mir. Res so nadležni.

No jaz sem po 2,5 letu v januarju prijavljena na prvi obisk pri dr. Rešu za IVF, pa bomo videli.

Želim ti da čimpreje zagledaš ta lepi + :-)

Metka
ta dr. Ribič je na ginekološki v LJ ali je to kakšna druga? Gre po novem letu v pokoj?
Če ti zdravstveno stanje ne dopušča vrjamem da niso hoteli tvegati z večplodno nosečnostjo, ampak se vseeno ni prijelo a ne? Koliko pa si stara če ni skrivnost? Mislim da je pri Rešu (vsaj koliko si mi punce ki so bile pri njemu napisale), če je celica dobra in je velika verjetnost da se prime vstavijo enega, če pa so kaj slabši pa enega ali dva kokr se odločiš..nobena ni omenjala starost, tako da mogoče je pri vsakemu drugače.

Tudi tebi želim čimprej +

LP
Pozdravljene!

Tudi jaz imam težave z zanositvijo. V začetku meseca decembra sem imela laparoskopijo. Odstranili so mi jajčnik, del jajcevoda in cisto. Pri tem mi je bilo zelo hudo. Sedaj moram počakati dva meseca. Veliko mi pomenijo ti forumi, kjer vidim, da nisem sama s to težavo. Upam, da mi bo po tem uspelo dočakati težko pričakovani plus. Enako želim tudi vsem vam.

Lp
@Ajda81

Hvala za info o tej alternativi...huh, prvič, ko sem prebrala na netu, da je smrdljička dobra za zanositev sem rekla, jeeei, končno nama bo ratalo...zraven so bili še napisani komentarji uporabnikov kako jim 5 let ni uspelo potem pa samo s čajem smrdljičke, čiribu-čiriba, otroka naredili... :) tudi sama sem že marsikaj probala pa vse neuspešno..trenutno pijem Maco pa se mi je M malo popravila, glede na to da sem jo pred tem čakala 4 mesece mi je zadnji mesec zamujala samo ali pa le 11 dni :) jedla sem še Utrogestan...tako, da sem tudi sama že podvomila malo v Maco...ampak vztrajam!!! Pravijo, da moraš piti vsaj 6 mesecev, da so vidni 100% rezultati... :/ ne vem...za Vitex, ki ima podobne učinke, sem prebrala, da se konzumiranje le-tega pozna že po enem tednu...pa se še nisem odločila, da bi ga kupila...
Ko sem prebrala tvoj post sem postala prav žalostna...nekako sem začutila tvoj obup in obenem željo, da bi dobila priložnost biti mama....3 leta je kar nekaj, glede na to, da si prej dejansko nista želel otroka v bistvu sta odlašala....kakor je rekla Marjetica, če zdaj en gre potem verjetno tudi takrat ne bi uspelo...pač, kakor nam je namenjeno...nekatere ženske zanosijo, če jih mož samo pogleda, druge se bomo morale pač prekleto nagarati... :)

@Marjetica

Prav imaš glede moje ginekologinje, da bi se morala potruditi tudi za nas...pa kaj naj?? Grem tja samo tako, da dobim napotnico, da me preda drugim...po novem letu sploh ne vem kaj bom, če Tomaževiča ne bo...pa še če M ne bo, bo minilo spet največ časa, da bom spet vedela pri čem sem...jooooj, danes ni moj dan...zdi se mi, da danes bolj občutim nemoč pri zanositvi in se kar ne morem sprijazniti, iščem rešitev, norim po internetu pa povsod isti odgovori.....druge dneve mi pa, po domače rečeno, "dol visi" pa se niti ne obremenjujem, ker mi je vseeno... :/
Za Femaro mi je pa že Karmen nekaj omenjala, da ponavadi dajo ali eno ali drugo...kot si rekla...bom videla, zdaj sem kupila Klomifen, dala 60 eur!!!! v Avstriji, ker nisem vedela, da jih tukaj spet lahko dobim zastonj...in jih bom pojedla pa še škatlico, če bo potrebno!!! :D
Za Karmen me pa veseli, da si se odločila, hehe, definitivno jo boš poklicala :D kul! Žal ti sigurno ne bo. ;)

@metka

Hvala, da si delila z nami izkušnjo po laparo...vesela novih info, sploh v vezi M! Torej se nič ne sekiram tudi, če je spet ne bo najdlje časa...ok :)
Čaki, čaki..ne štekam...prvič, po laparo, si dobila M po 60 dneh, drugič po 14 dneh??? Koliko časa je trajal potem tvoj MC po prvi in drugi M?
Zakaj si imela ti laparo? Diagnoza PCO? Zakaj pa dve laparo? V kolikem časovnem razmaku med eno in drugo? ..... veliko sprašujem, kajne :) hehe...brez zamere, firbec me matra, ker si ne bi želela še enkrat skozi postopek laparo...oooo, NE - NE !!!! o.O
Težko te vprašam še za M, če se ti je uredila po prvi laparo, ker ne vem niti zakaj si jo imela...
meni so diagnosticirali PCO in itak samozdravljenje prvo kot prvo je bila dieta!! :/ bwah!! Shujšati bi morala cca 30kg...pa nisem...10kg sem dala dol pa se mi ni več dalo kontrolirat in odrekat, ker sem že tako deležna višek odrekanja zaradi otroka, no ampak vseeno, z dieto štartam spet januarja, mogoče! :) ( sovražim dieto!!!!) škodit ne more...čeprav mi je G na prvem pregledu rekla, da obvezno prekiniti s kakršnokoli dieto, ker dieta ni dobra za zanositev...in potem na prvem pregledu pri Tomaževiču zvem, da obvezno na dieto, ker imam preveč kg in to onemogoča zanositev... !!... no potem se pa pejt pa bodi pameten kaj zdravniki hočejo od tebe, porkaš!!!! :@

Želim si za vse nas, da čim prej zagledamo plusek, minusek, rožico, črtico....karkoli pač, kar bo povedalo, da smo nosečke... :)
Živjo Julija34..

Mogoče sva bile celo isti dan operirane?...jaz sem imela pred skoraj dvemi tedni laparo...imela sem zarastline in PCO....upam, da bo sedaj bolje... :) Kako si po operaciji?? Vse v redu? Šivi že odpadli?? :)

Že imaš kakšnega otroka ali se isto za prvega mučita?

Drži se in oglasi se še kaj... :)

bai - bai :)
Julija34
Nič obupat, tudi jaz sem bila že precej obupana pa sem na forumih opazila da nas je zeloo velikoo ki imamo s tem težave. In teli forumi res pomagajo, kup enih koristnih informacij, vzpodbud, nasvetov, tako da se oglasi še kaj :-) jaz morm rečt da sem psihično veliko boljše ker s puncami delim izkušnje, malo se vzpodbujamo..pa saj bo jz za vse vrjamem da bomo enkrat mamice :-) Tako da res nič obupat

Ursaula
Sej najhujše je to čakanje in čakanje, pa neveš kaj bi, pol je pa kr naenkrat spet leto naokoli, pa dve..hitro grejo leta..takrat ko ni treba.
poznam take dneve kot ga imaš ti danes, včasih sem tud jaz čist obupana, jokam in si mislim zakaj je ravno meni tako namenjeno, včasih pa si mislim sej enkrat bo, pa sem malo boljše..ko pa izvem za nosečo znanko, prijateljico..pa spet zaskrbljena, obupana..očitno pridejo vzponi in padci..sej bo jutri že boljše :-) Pa še tak zamorjen vreme :-)

To je pa res veliko za Klomifen, vsaj da bi pomagalo :-) (če pomaga ni problem dat :-) femaro pa dobiš na zeleni recept. Kako to da je eno zastonj, drugo pa za plačat?

LP
Teli zadravniki..vsak mal v svojo stran vleče..mislim shujšaj..ne shujšat škoduje..halo kako zdaj?! Sej pol ni čudn da smo vse zmedene, pol pa naredi tako da bo prav.
Mah, dons sem čist povožena...pa še tale internet lih vsega sranja poln...brez veze, pa me zanese pa kr samo sebe mučim s kakšnimi videoposnetki pa komadi....oh, brez veze.... ja sej, pri meni je isto..ko izvem za znanko, da je noseča, pa sploh, če je spet ena napol pismena.... joooj, sem tok jezna...ja no, saj vse poznamo take dneve...dobro, da imamo tele forume pa se razumemo... :) saj bo, ti si tako polna optimizma, da se ga hitro nalezem pa sem spet stara jaz, ko te berem ;) hvala ti :)

Klomifen ej pa pri nas tudi zastonj, zelen recept...bel recept je pa men se zdi okol 12eur za plačat...tako nekako.... :/ jaz nisem vedela, oziroma sem ga prej dobila iz Avstrije, kakor da bi sama odšla do lekarne, ki jo imam 50m stran od bajte, pa noče sama k men pridt.. :) jp, pozabljivka sem... :P
Sem spet na računalniku v knjižnici in spet se nisem prijavila...grr, me jezi :P

MARJETICA, ja, pri tej dr. Ribičevi na gineko v LJ sem. Na forumu (sicer pri eni drugi temi) sem prebrala, da gre z novim letom v pokoj. Smrk, smrk. :S Pri meni se še nič ni moglo prijet, ker se januarja komaj začnem prvič špikat. Pol pa upamo, da se bo kaj prijelo. :D wish me luck ;)
Stara pa sem 26.

ursaula....jaz pred prvo laparo sploh ne morem reči, da sem imela MC :D M je prišla, ko je prišla (na 2-3 mesece), full boleča, groza v glavnem. Potem je G na ultrazvoku ugotovila, da imam dve matrernici, Ribičeva pa še, da imam endometriozo na levem jajčniku. In potem sem šla septembra 2009 na prvo laparo. Takrat so mi odstranili jajčnik. In potem sem čakala 60 dni na "ketchup teden" :) in M je bila spet boleča, se stanje ni kaj izboljšalo, povem G in mi reče, da bo potrebna še ena laparoskopija, da mi odstranijo drugo maternico (ki ni prehodna). No in sem konec aprila 2010 šla še enkrat na laparo. Potem pa je "ketchup teden" prišel tako, kot je moral. :) Potem sem imela MC nekje na 32-35 dni, do lani (maja), ko je ni bilo 2 meseca. Sem se sredi noči zbudila zaradi nenormalnih bolečin, grem na urgenco, vsi so mislili, da je izvenmaternična nosečnost, pa se je izkazalo, da je bila cista. :) Potem je po parih dneh cista počila, prišla M, bilo vse ok. MC je potem bil spet 32-35 dni, vmes kak mesec ne sploh, dokler nisem začela jemat Femare. Takrat pa sem jo imela točno na mesec. Zdaj mi pa spet zamuja 10 dni, v jajčniku me špikam že 4 dni, tak da že komaj čakam, da pride. :D

p.s.: je katera od vas bila na tistem predavanju o oploditvi z biomedicinsko pomočjo, ko je vsak mesec v stari porodnišnici? Midva s partnerjem greva danes. Me zanima kaj nam bodo povedali. :)
lp
Metka
a tudi Ribičeva gre v pokoj, pa kot je Ursaula napisala tudi Tomaževič, sami dobri zdravniki. Upam da dobiš kakšnega dobrega za nadomestilo. Koliko časa pa si čakal na prvi pregled-vem da so v Lj kar dolge dobe za čakat? No zato sem se jaz naročila k Rešu. Sej bo ratalo :-)

Ursaula
Ja morm rečt da sem zdej ratala optimistična odkar sem na forumu, prej sem bla pa tud jaz full down..zdej je pa mal bolš itak pa kot si rekla še vedno pridejo tisti dnevi.
Aja ''pozabljivka'' :-D potem si samo ti dala toliko za tablete, 12 eur pa spet ni tolk.

Punce pa lepe praznike :-)
MARJETICA, lani decembra sem od svoje G dobila napotnico za leonišče. Naročit sem se šla 4.1., prvi pregled pa sva potem imela enkrat v začetku aprila.
@Metka

2 maternici! :O pa dve laparo..jao, jaooo....potem si bila pa kar boga s temi ketchup tedni :P ....... :/ no, upam, da se ti poštima zdaj pa se kaj prime ;)
Oploditev z biomedicinsko pomočjo - a ni to IVF? Kako je bilo na predavanju, kaj novega povedali? Kako sploh prideš do tega predavanja? Mogoče bi midva tudi šla...saj niti nisva tako daleč od IVF... :/

marjetica
ma ja ta Klomifen bom zdaj pojedla, upam, da bom dočakala M, pa naj bo kar hoče.. .:) mi je G naročila, če bo M naslednji mesec po Klomifenu zamujala, da kar še Utrogestan jem tako kot mi je že rekla dva mesca nazaj..pa bomo videli...navodil milijon, M pa kot zanalašč noče prit!!!! grrr....

Danes sem sanjala, da sem rodila dojenčico, ki se je samo smejala pa malo bruhala.. :) hihi...tako lepa je bila, da sem se prav vsa zadovoljna zbudila... :) no, v sanjah sem bila skrbna mama in čisto zaljubljena v majhno palčico .... :D vsaj nekje sem zanosila, donosila in rodila ;)
Se mi že prav meša od želje po otroku.... :/

Lepe praznike še od meneeee.... :) najejte se vsega mogočega, ker januarja so nove zaobljube, prazne denarnice in bo treba šparat...dieta ROX....kriza bo udarla :D ajaaa, ne! Se opravičujem, sj bo itak jutr konec sveta ;) haha :D
@ursaula, IVF je samo eden izmed postopkov oploditve z biomedicinsko pomočjo. Imaš še IUI, ICSI in IMSI. Na predavanjih ti najprej zdravnik (v sredo je bila dr. Šalamun) razloži vse postopke, razloži krajši in daljši postopek, pač...večina zadev ti pove, ki jih lahko najdeš na tem forumu. Ampak je pa zanimivo. Potem je bila embriologinja, ki je razlagala kaj se dogaja z jajčeci med punkcijo in transferjem. Pač, kaj se dogaja ta čas v inkubatorju. Potem pa še klinična psihologinja, ki je za moje pojme imela najboljše predavanje. Pač, govorila je o psihi in kako vse to vpliva na ženske/pare. Predavanja so 1x na mesec, žal pa termin ni ravno prijazen tistim, ki delamo. :(
Termini so: 23.1.2013, 20.2.2013 in 20.3.2013, vse ob 14.00 v stari porodnišnici :)
lp
@Metka

Pa to so vsakič ista predavanja ali se navezujejo ena na drugo?

Pa samo prideš in si pač tam, ne rabiš nič?

No za te oploditve pa nisem vedela, da jih je toliko..niti razlike med njimi ne poznam...bom se pozanimala... :)
Hvala za info. :D
@ursaula, ista predavanja so. Ja, samo prideš tja, sej predavalnica je čist pri vhodu, ne morš zgrešit. Ne rabiš se nič prej naročevat al pa kaj, pač prideš in to je to. Me je pa presenetilo, ker nas je bilo kar veliko. Jaz sem pričakovala v bistvu ene 3-5 parov, bilo pa nas je 17, pa še ene par punc, ki so prišle same. Tak da kr lepo število. drugače pa imaš tud postopke pa vse opisano na reprodukcija.si :)
lp
Čav punce..
no konc sveta ni..razen če se bo zgodilo zdaj v 3 urah.

ursaula jaz sem že parkrat sanja da sem rodila, kako sem v porodnišnici, da sem rodila fantka..vsi smo bili tako srečni :-(...potem pa sem se nažalost zbudila....to samo vidiš koliko v podzavesti nosiš to željo. Ampak enkrat se nama bojo te želje spremenile v resničnost :-) Ja postopkov je več , vem za IUI in IVF, če prav razumem je IUI-ti spermo vbrizgajo v maternico čim bližje jajčnikov oz čim višje v maternico, IVF pa združijo jajčece in spermij in ti oplojenega vstavijo v maternico. Ampak Reš ima samo IVF pa verjetno IMSI-mislim da se to uporablja če ima partner slabo spermo .

Predavanja so pa pomojem fajn ker izveš veliko stvari, ampak kaj ko so res ob tako nečloveških urah, ko smo vsi v službi. Sej jaz šele zdej vidim , da nas je parov s problemi ogromno, čist preveč.
Punce, a vi ste tudi preživele konec sveta? Wauuuu, hudo! Čestitam, jaz sem tudi ostala med živimi ;) hehe

Na predavanja bi bilo fajn iti...ja saj sem se zdaj spomnila kje je predavalnica, ko sem prišla na operacijo sem šla mimo. v pritličju... :) sva se že nekaj dogovarjala, da bi šla januarja...največ bi lahko odnesla od tiste psihologinje...vsekakor bi potrebovala kakšne strokovne namige da se sprostim....

Marjetica
Sanje so me čisto spravile iz tira, zbudila sem res najlepše od sanj vsa zaljubljena...potem pa pusta realnost..... :/ ah, daj Bože pa se bo zgodila ta sreča pa tudi nas Bog pogleda in nam da otročka :) komaj čakam......iiiiii..... :D

Parov, ki se spopadajo z neplodnostjo je ogromnoooo...vsak raje drži v duši svoji problem, ne želi se izpostavljati...od nikogar nisem še direktno slišala, da bi mi katera kolegica/znanka pojamrala, ampak vedno mi je nekdo drug tako malo uzput povedal za nekoga, ki ga poznam ali pa je v pogovoru nekako naneslo.....žalostno, kakšna doba je prišla nad nami....včasih so se ljudje borili za preživetje iz dneva v dan, da bi imeli kaj za pod zob...mi danes pa....da bi ustvarili življenjeeee..... na radiu 1 sem nedavno poslušala tisto oddajo, kjer nekomu odplačajo kredit....pa se javila ena punca, da je vzela kredit, da bi si lahko s partnerjem plačala umetno oploditev, ker sta imela že toliko neuspešnih, da so samoplačniške.....z mojim sva v avtu ostala brez besed in s solzami v očeh....šokirana od zgodbe in zaskrbljena, kaj če naju isto čaka?!?... :/ ne želim biti pesimistična, samo razmišljam pač..... kriza....
Ja tudi jaz preživela konec sveta :-) Sedaj pa novim izivom naproti :-)

Ja tudi jz se spomnim kje je predavalnica, mislim da tam predavajo tudi šolo za starše.

To je pa res veliko parov je ki s tem sooča, vendar se vsi nočejo izpostavljati, pa izveš od kakšnih drugih oseb po ovinkih. Mislim da je po eni strani kr malo tabu tema, vsem nam je po eni strani nerodno povedati da je otrok bil umetno spočet, saj se počutimo kot da smo nesposobni spočeti otroka, čeprav je z našim telesom lahko vse uredu, ampak kaj ko na zanositev vpliva toliko dejavnikov...med njimi tudi psiha, obremenjevanje s to veliko željo. Tako mala stvar, pa tako velika ovira.

Tole z radia 1 :-( žalostno, vse bi naredili da pridemo do otročka, res sem vesela za ta par, da sta dobila povrnjen kredit za umetno. Sej res ni poceni, s takšnimi plačami kot jih imamo danes moraš dva meseca ali še več šparati da nič ne zapraviš, kje so še vsi stroški za stanovanje itd.

Ampak bodimo optimistični, mi kredita ne bomo rabili ker bo ratalo prej :-)

Uživaj
Jeeeej, jaz sem tud preživela konec sveta :) po moje,d a je to bil že en deseti konec sveta, ki sem ga preživela...sem prav ponosna nase :D

@ursaula, veš da sem jaz tud sanjala, da sem rodila :D fantka sem rodila, pa Jan mu je bilo ime :) oooh, kak lepe sanje :)

@MARJETICA jaz sem dobila kr cmok v grlu, ko si napisala to glede kredita. :S midva sva sicer rekla, da če nama v teh šestih poskusih ne uspe, pa bova šla v posvojitev...ampak pač, ja, posvojitev iz tujine spet stane malo morje denarja. :S bomo vidli...treba je bit optimističen :)

Imate kakšne načrte za praznike? Jaz sem v četrtek otvorila sezono pečenja piškotov, danes greva na obisk k moji familiji, enkrat v naslednjih dneh k njegovi. :) inm kot sem že v drugi temi napisala...če ima katera čas 28.12., bi se res lahko dobile (pa valda so partnerji tud dobrodošli) :D
lp :)
O tudi ti si sanjala fantka, a ne kok ti polepša spanec, verjetn se kr z nasmehom zbudiš..to pa je v podzavesti. Mojemu je bilo ime Maks :-D

Ja tole z radia 1 je napisala ursaula, res grozno, da si pri vseh teh problemih mora par vzeti kredit da pride do željenega darila :-( in nepopisne sreče. Mislim da so tudi posvojitve cele gore denarja, pa še pri nas ful komplicirajo glede tega, ni tako kot v Ameriki kjer ima vsak drugi posvojenega otroka. Ampak razmišljat v najboljši smeri :-)

Tudi midva bova malo pri mojih malo pri njegovih, potem pa sva povabljena na eno praznovanje, tako da naju ne bo doma. Ampak vseeno hvala za povabilo, si se fajn spomnila, da bi se dobile..vse imamo iste probleme pa ne bi bilo nobenih ''neustreznih '' vprašanj, kot jih mi ''neuspele'' nosečke dobivamo :-)

LP
Hahaha, preživela konec sveta...ponosna nase... :D nasmejala si me do solz...To smo vse napsihirane totalno za tole spočetje.... :) Sem pogledala na netu, da novo rojstvo v sanjah pomeni neke nove dogodke, odločitve, izkušnje, spremembe v življenju..... :)

Za tole kavico, si se pa res dobro spomnila, lahko bi se dobili. Kje si mislila?...jaz sem že omenila mojemu pa bomo videli, če bova doma...odpravljava se na pot pa nisva še sigurna kdaj bova šla :) javim! Kakor je že Marjetica rekla, da bi se vsi skupaj dobili z istimi "problemi" in brez neumestnih vprašanj...

Drugače sva pa danes pekla piškote...sploh prvič - prvič, da sem se spravila..joj, pacala sva jih od 10h do 17h popoldan....vmes mi je še moko zmanjkalo in lešnikov...ajjajaj....ampak so uspeli in prav dobri so....samo verjetno je bil ta podvig pečenja prvič in zadnjič ;)
V kateri temi si pa še omenila za kavico? Da bi šla še tja malo pokukat ;)

Posvojitve pri nas so pa res zakomplicirane na polno...se skoraj ne splača, ker mislim, da ni dovolj niti da sta oba zaposlena z redno službo, imajo še kriterij plačilnega razreda...bolje nekam v tujino po otroka....čeprav za ceno pa niti ne vem...vedno sem mislila, da je to pač zastonj....Čudno mi je, da otroka v bistvu ne posvojiš ampak kupiš???!?! Hmmm.... :/

Lp :)
ursaula, eko, tukaj sem dala temo: http://med.over.net/forum5/read.php?67,8325791
Meni bi sicer najbolj odgovarjala LJ, lahko pa tud kje drugje (v bistvu sem doma med LJ in Postojno, tak da pač...ta konec pride v poštev) :)

Full je odgovorov, pa full zanimanja, se kr bojim kam nas bi vse spravila (pa med tem, ko to berete, vklopite sarkazem detektor) :)

Ja moji otroci si kr sami dajejo v sanjah imena...pred ene pol leta pa sem sanjala, da sem imela punčko Lauro :) čeprav imava s partnerjem v mislih čist druga imena :) A da pomeni to neke nove dogodke, spremembe v življenju? No, vsekakor bodo :)

Kakšne piškote pa si pekla? Ja sem v sredo oddala diplomo, potem sem pa rekla v četrtek: "Tak, dans bom pa dala možgane na off, pa grem pečt pecivo." :D sem 4 vrste piškotov naredila, napolnila vse škatle, kar sem jih imela pri roki, pa še v soboto, ko sva šla k mojim na obisk, sva nesla, ker drugače jih lahko jeva do novega leta :D

pa lepe praznike
http://www.youtube.com/watch?v=wskT6YfVB6E
Res je Ursaula mislim, da pri nas za posvojitve kar komplicirajo..kakšne dohodke imaš, verjetno povprečna plasča ni dovolj..ne zavedajo pa se da otrok ne potrebuje bogate starše, ampak ljubezen, toplino, ki jim verjetno nekdo ki nemore zanositi nudi neizmerno. Ja res mislim, otroka moraš kupiti..bolano, namesto da bi bili veseli, da otroci niso brez staršev.

Neboste verjele tudi midva sva v nedeljo pekla piškote, prvič..neki nama je ratalo nekaj pa ne...bo pa drugič bolje :-)

Sanje.. neke spremembe v življenu :-D upam da se nam čimpreje zgodijo :-)

Da bomo naslednji Božic preživele v množini :-) vse tri..Ursaula, Metka in jaz :-D
@ Metka

Pogledala temo, vklopila sarkazem detektor, umrla od smeha, pogledala Jeffa Dunhama, spet umrla od smehaaaa..... :D Nazadnje ko sem ga gledala sem pozabila zaznamek narest in se nikakor nisem mogla spomniti niti ene predstave..tako, da mi je bil tale tvoj blog ravno pravšnji... :D
Ja se bova pa sami dobili ane :) a je problem? Jaz imam čas, v bistvu sem zvečer že zmenjena okoli 19h ampak prej se pa lahko dobiva, če imaš čas? Marjetica isto ne more, no vsaj odgovorila je.... :) tisto temo bi pa lahko zaprla pa kopirala besedilo kar v kakšno že odprto temo, da bi punce videle..mislim, da vsaka temo presodi po "platnicah" in se ji potem niti odpreti ne da.... :) meni se zdi super zamisel... :)

Spekla sem cimetove piškote z marmelado in oblite s čokolado...dela čisto preveč...šli so pa tudi čisto prehitrooo....najboljši so bili danes, mehki so postali,(tudi v receptu piše, da bojo naslednji dan boljši, ker se bojo zmehčali in res so se, njamsala....še soseda sta prišla na obisk s hčerkico in smo jih dokrajčili....včeraj sem jih nekaj odnesla še k staršem....so tudi šli za med.. :) deda me zafrkava, da sem slaščičarka...tako, da zgleda imam res nek talent za peko :) (moj mi pravi: " Jah saj, če se sama ne boš pohvalila, kdo drug te pa bo? :D ) hehe....
Kakšne si ti pekla??

@Marjetica

BOLANO, da kupiš otroka!!! Jaz sem mislila, da je to podobno kot zavetišče, da skoraj oni tebi plačajo, da vzameš otroka in da mu nudiš boljše življenje in neizmerno ljubezen...KATASTROFA!!! Ne morem verjeti.... res...čuvala sem poleti 10 let staro punčko, ki je bila posvojena v Makedoniji, rojena pa v Bolgariji. Zakonca, ki sta hotela posvojiti otroka, sta imela denar, velikooo denarja, mož je bil neki ambasador ali minister...kaj pa vem...in sta ravno tako opustila posvojitev v Sloveniji, ker nista izpolnjevala vseh pogojev (mama je bila nezaposlena) :O katastrofa...vsak dan bolj em je sram, da se državljanka Slovenije...usrane Slovenije!!!

Za sanje sem pa ja preverila na 3 - 4 spletnih straneh, da bi dobila verodostojne podatke in je povsod pisalo isto...jaz tudi mislim, da spremebe sigurno bodo...takšne ali drugačne.....upamo na najboljšeee :D

Marjetica zlata si....naj gredo tvoje besede v Božja ušesa!!!! Naslednje leto vse tri v množini, inshaaAllah!!!!!! Gremo na max ;) hihi
Ja res je pri nas ni dovolj samo povprečna plača..verjetno moraš biti zelo premožen da si lahko privoščiš otroka, ki ga sam žal nemoreš imeti, pa bi to ljubezen predal posvojenemu..res žalostno :-(

Definitivno, v novo leto gremo na max :-)

Vidim da se noben ni zainteresiran dobit, škoda ker jaz nemorem :-( Če bosta pa sami pa uživajta maximalno :-)

Piškoti so pa že po opisu sodeč dobri, verjetno jih danes ni več :-) bo treba novo rundo napečt :-)

Uživaj, z novim letom pa v nove boje :-)
Bejbeeeee, ste bile kaj pridne čez leto? Vas je obiskal Božiček? :D

@ursaula, ja pol si pa neverjetna....mislim, dvakrat si umrla (od smeha), pa še kr pišeš po forumu...pa ti si fenomen :D Drugače sem pa pekla medenjake, speculaas piškote, kr ene navadne v katere sem dodala malo mletih klinčkov, cimet in muškatni orešček, pa ene, ki se pečejo v toasterju...sem našla recept na kulinariki (no, jaz sem jih pekla v vafel maker-ju) :D

Je pa res full žalostno in niti najmanj fer, kaj vse moramo dat skozi, da bi prišle do otroka. :S Včeraj sva dobila obisk, sta prišla parnetjev sodelavec pa njegova žena in veselo oznanita, da bosta starša. Sem full vesela za njiju, ampak v tistem trenutku pa je nastal v mojem grlu veeeeelik cmok. Tak da, ja, z novim letom, novim zmagam naproti :D

ursaula in MARJETICA, kak daleč pa sta vidve v postopku? Na kateri kliniki pa sta?
@Metka

Hahahaha.... fenomen sem jap.... :) trudim se, hehe... ;D

Piškoti, ki se pečejo v toasterju?? Hmmm, dalo bi se probat, čeprav so verjetno zamudni še bolj kot pa moji... :) bom malo pobrskala... Kulinarika rox! :)

Božiček me ni obiskal...slišal, da sem bila pridna pa je umrl od smeha :D

Za prednovoletno druženje ti bom pa kar tule napisala...aaaam, res najboljš, da se po novem letu zmenimo, da bomo vse na max zbrane skupaj... :)

Torej po novem letu kakšen petek, pozno popoldan, nekje v Ljubljani... :) tebi prepuščam povabilo, ker si avtor ideje ;)

Hmm, kako naj ti odgovorim na vprašanje koliko daleč sva....ne vem, v bistvu...od junija sva na reprodukcijski v Lj, pri prof. Tomaževiču, torej pol leta...kolegica vem, da je bila na laparo, potem dobila Femaro in če se ne prime je že umetna....samo ona dva pa že, mislim da, 3 - 4 leta ne zanosita..ampak je kar čakala in čakala in upala, da bo....tako, da se bojim, da je naslednji korak, če ne zanosiva tudi pri nama umetna.. :/ bomo videli, daj Bože da bom oplojena v postopku s Klomifenom :D še čakam M......in res ni fer prav nič vse skupaj...ampak jbg, življenje ni fer pa vseeno živimo in se borimo vsak dan sproti... :)
Kaj pa ti s postopkom?? 3 leta že ane, če se ne motim??

Lepo se imej jutri na štajerskem :D

@Marjetica

Ja piškotov je pa že predvčerajšnjim zmanjkalo in se spravljam že od včeraj, da bi jih spet spekla pa mi še ni uspelo...sami od sebe se pa tudi kar nočejo in nočejo speči... :/ hmmmm, bomo videli kaj booo :D
Pogledam datum in se spomnim, da si zdaj enkrat pričakovala M in da boš poklicala Karmen...pa me zanima, če si jo že poklicala kakšen občutek si dobila?? :)

Bejbike lepo praznujte novo leto...glavo na off.....seksajte na polno in čim manj alkohola :P

Čaaaaau**
Ja Metka poznam ta občutek ko ti nekdo s takim veseljem sporoči da bo zibal, poznam da cmok v grlu ko bi se najraje v tistem trenutku na ves glas zjokal, čeprav si vesel za osebo v pričakovanju, vendar si vseeno misliš zakaj je svet tako nkrut in nepravičen..jaz vsakič ko izvem da bo nekdo zibal v trenutku ratam slabe volje in se ponovno začnem obremenjevati s to veliko željo...pa saj vem da enkrat bo ,ampak kaj ko bi mi radi da bi ratalo takoj (po parih letih truda). :-(
Midva se trudiva 2,5 let, sedaj sem jedla Femaro in Utrogestan (3 mesec), pa mislim da se tudi sedaj ni prijelo, ker me že boli trebuh, joške pa imam tolk boleče in napete da mi bojo kr ven skočile.
10.1. imava prvi pregled pri Rešu, potem bova pa videla kako nama bo dal naprej, ali grem v ivf ali mi bo pa mogoče še dal jesti Klomifen, čeprov upam da me bo dal kr v umetno, ker verjetno če s Femaro ni šlo vprašanje če bo šlo s Klomifenom.

Ursaula, karmen sem klicala pa mi ni dvignila telefona, tako da bom jutri še enkrat poskušala, danes nisem uspela sem bila pozno doma, potem pa sva z mojim še delala sladice, spet sva bila pekovsko razpoložena in sva delala indijančke. ja prav imaš enkrat od jutri do nedelje moram dobiti M, pa mislim da bo spet prišla ta nezaželena tetka. Sej ko jo enkrat nebom imela, pomojem sploh nebom mogla verjeti da je kr ni :-)
Ti M še vedno nisi dobila? Ti sporočim kaj se bom zmenila s karmen, upam da jo bom dobila.
Zdej pa moko pod roke pa pečt piškotke.

Metka kako daleč sta vidva s postopki?

Božiček bo tudi nam prinesel darila, samo malo z zamudo, še izbira spol :-D za vsako posebej hihihi malo optimizma za lepše prednovoletno vzdušje :-D

Punci uživajta
@ursaula, ja, sej so vsi začudeni, ko povem, da so piškoti iz toasterja :) sam pač, toaster ne sme bit on, ko daš toast navpično noter, ampak wannabe žar :)

Drugače pa, ja, jaz sem kr zato, da se dobimo po novem letu. :) MARJETICA, takrat pa ne boš imela izgovorov ;)

@MARJETICA, sporoči kaj ti bo kaj Karmen rekla. Jaz tud razmišljam, da bi šla k njej.

Kak daleč s postopkom pa sva midva? Hm, ja no, operacije sem imela pred slabimi tremi leti. Zdaj januarja pa bosta dve leti odkar delava na projektu duda. :) S tem, da je bilo na začetku par mesecev tak...če bo bo, če ne, ne. In takrat je bilo najboljš. :) Ne pa zdaj, ko si merim temperaturo, štejem dneve, jem vsa mogoča prehranska dopolnila, akupunktura.... in pol mi samo še naj kdo reče: "Samo sprostit se je treba." Bi ga kr tepla :D
Lani decembra pa sem dobila od svoje G napotnico za Leonišče. Tak da sva imela potem prvi posvet pri dr. Ribič-Pucelj v začetku aprila, potem je sledil spermiogram, pa od jemanje Femare, pa testi spolno prenosljivih bolezni (zdaj vsaj vem, da nimam cele abecede hepatitisa in virusa HIV) :) decembra sva imela konzilij, zdaj pa čakam na M, da lahko pokličem na leonišče, da dobim zdravila (injekcije) in ob naslednji M začnem s špikanjem. Pa sej ne, da se je pa ravno zdaj odločila, da mi že 3 tedne zamuja :P Na palčko pa nočem lulat. Bo samo eno razočaranje več. Baje, da veš, ko si noseč. No, jaz vem, da nisem. :)

Tak, zdaj pa grem zbudit dragega...jaz sem že eno uro čist naspidirana, on pa še spi. :D Pol pa na drugo stran Trojan :D :D :D
Lepo bodita :D
No super potem smo prestavili čvek po novem letu, super.

No ja nisem hotla it v Leonišče zaradi čakalnih dob, pa sem šla rajši k Rešu kjer si prej na vrsti.
Pa ti večkrat zamuja, ker če ti ne je mogoče dobr znak, čeprov pravijo da veš ko si noseč, no jaz mislim da vem vsak mesec :-D

Medtem ko tole pišem še sproti kličem karmen, pa ima zasedeno, ti sporočim kaj se bom zmenila...ti kr pojdi k karmen škodit nima kaj, pa kot je ursaula rekla je baje ful uredu gospa ji lahko vse zaupaš, pogovori pa ob takih zadevah pašejo.

Uživajta z dragijem
No evo dobila Karmen, pokličem jo prvi dan M (kar bo danes, jutri ali najkasneje v nedeljo) potem pa v akcijo k njej postavit diagnozo 2 ali 3 dan M. Potem pa javim kako naprej.

lp
MARJETICA, kaj zdaj, je že prišel "ketchup teden"? :) Pri meni še kr ne, pa ne vem al naj bom vesela al ne. V drugi polovici januarja imava planiran dopust, pa če ugotovim, da pa nekaj v meni raste, lahko pol kr pomaham letalu v slovo. :) Sva bila danes v nakupovalnem centru, pa sem že hotela zavit v DM po test, pol se pa nama je full mudilo, tak da bom pač jutri lulala na palčko. :D
Neboš verjela ampak zdej k jo pa čakam pa od nikoder, danes je 32 dan in vedno sem jo dobila najkasneje 32 dan, danes je pa še kr ni. Čeprov trebuh me je dopoldne pa že kr ornk bolel, pa sem že mislila da bo pa kr nič. Upam da pride jutri, test sem nareč naredila včeraj, pa ni bil pozitiven, tako da noseča nisem..naj se že prkaže, da grem pol k Karmen, pa še kri bom šla dat za hormonske preiskave k jih moraš baje imet pri Rešu.

Kdaj pa si jo ti pričakovala? Ti kar opravi test boš vsaj vedela na čem si. čeprov jaz sem vedela da nebo +, ampak me je vseeno matral.

LP
Jaz bi jo morala dobit že 11.12., pa je še kr ni :) Sej, fora je v tem, da sem jaz tud 99,9% prepričana, da nisem noseča in mi je skor brez veze delat test. :) Me pa že 14 dni špika po jajčniku, pa ene parkrat na dan dobim tak občutek, da se pa je ravno vse ulilo iz mene, letim na wc, pa kr nič. Ni pa fajn ker nazadnje, ko mi je toliko zamujala, sem potem pristala v bolnici, ker sem se sredi noči zbudila z groznimi bolečinami. So takrat ugotovili, da imam cisto in da zaradi tega ni M. Tak da se nič kaj ne veselim tega, da bi spet mogla hodit na urgenco. :S
O tebi pa že dolgo zamuja, pol pa naredi test pa če bo - mogoče pejt do G, da neboš res potem na potovanju doživela kakšne bolečine. Sej tud men je brezveze metat stran teste ker vem da nič nebo, ampak me tok ferbec matra pa mal upanja še mam, čeprov si v ozadju govorim ''sej itak nisem'', ampak prevlada firbčnost. meni drugače nikoli ne zamuja jo imam vedno na 30-32 dni, sam zdej je pa kr ni, upam da pride jutri..enkrat da jo komaj čakam :-) drugače je vedno nezaželjena, zdej pa ko vem da ni nosečnosti, naj se že prkaže :-) da dam mimo še ta teden, pol pa spet v nove boje. Tud jaz sem danes že dobila tak občutek da bo prišla, pa grem na wc pa kr nič.

Kam pa potujeta?
Tak, jaz sem se pa danes zjutraj zbudila s čudnim občutkom "tam spodaj". Grem na wc in valda....mi je M voščila dobro jutro :P Tak da sem privarčevala dobre 3 eur, ker ne rabim it po test :P
Zdaj pa že kličen v Staro porodnišnico, da bi prevzela zdravila in glej ga zlomka, noben se ne javi. Bom šla po moje kr osebno pogledat, če danes sploh delajo. :)
Glede dopusta pa je tako....letalske karte imava do Bangkoka, ampak najin cilj je Kambodža. Je pa takrat deževno obdobje, tak da še nimava nekih planov. Bova šla do Bangkoka, pol je pa od vremena odvisno kam naprej. :)
Ooo, super destinacija:) Tudi midva sva si privoščila podobno potovanje med 2 postopkoma (Tajska, Laos, Kambodža)...rezultat žal ni bil nič boljši (še vedno nisva prišla do +), ampak se je vseeno splačalo. Malo se spočiješ, odmisliš vse skrbi... Kdo ve, mogoče vidva prideta nazaj noseča:)
No očitno sta si najini M zmenili, namreč jz sem jo tud dobila danes zjutraj(sem že kr mal čakala, ker me je že vse tok spodaj bolelo), zdej sem pa že klicala Karmen, pa mi zaenkrat ne dvigne, verjetno pokliče nazaj, vsaj tako je rekla pri prvem pogovoru. Ja verjetno v stari porodnišnici delajo, sam se nobeni neda dvignt telefona, tam že tko težko dobiš koga. pa si šla pogledat? Upam da si dobila vse potrebno, zdej se pa začneš špikat naslednjo M al kako? Sporoči kako ti bo šlo.

Dopust..upam da bosta uživala, sem vama ker malo fovš :-) lepa destinacija, mogoče pa res pridete nazaj trije, želim ti da se to zgodi. Za koliko časa pa potujeta?
lp
Bejbe, srečno, zdravo, uspešno, ter predvsem plodno novo leto :D :D :D

@54321, uuuu, full dobra tura :) Jaz sem sicer že bila na Tajski, ampak sem se bolj ali manj samo potapljala doli, tak da si je kaj full nisem ogledala. Zdaj pa sva rekla, da greva pogledat Kambodžo, če bo vreme ok. :) Drugače si še vedno v postopku? V kateri kliniki pa si?

@MARJETICA, ha, mogoče pa sta se res zmenili :P sem včeraj celo dopoldne klicala v Staro porodnišnico, ampak predvidevam, da niso delali, ker se noben ni javil. Sem jim potem poslala mail, tak da jutri pričakujem odgovor. Bomo videli kaj bodo rekli. :) Potujeva pa samo za 16 dni. Ampak ok, boljš kot nič :D

Pa upam, da ste boljše preživele skok v novo leto, kot jaz. Jaz sem namreč včeraj popoldan dobila noro močne krče. Praktično hodit nisem mogla. Tako da sva s fantom, namesto, da bi šla na silvestrovanje, šla v LJ na urgenco. So ugotovili, da imam spet! endometriozo in ciste na jajčniku. Upam, da ne bom rabila it ponovno na operacijo. V glavnem, dobila sem injekcijo ketonala v tazadnjo, potem pa šla domov počivat. Tak da sem v bistvu novo leto prespala. :)
Metka ja groznoo silvestrovanje :-( a ti endometriozo odstranijo pa se ti ponovno naredi? Kdaj so ti jo nazadnje odstranili? Ja res si grozno preživela skok v novo leto. Verjetno ti endometrioza tudi preprečuje zanositev? Upam da zdej bolečin nimaš več in da se bo vse dobro izteklo.

Verjetno potem zaradi bolečin tudi nisi šla osebno na ginekološko gledat če delajo, no upam da dobiš zdravila in da boš lahko začela s špikanjem in nato s postopkom.

Pa punce kot je že metka rekla, SREČNO, ZDRAVO IN PLODNO LETO!
MARJETICA, ja, endometriozo so mi odstranili septembra 2009. Nekaterim se ponovi in med temi "srečnicami" sem tudi jaz. :S In ja, med drugim je tudi endometrioza kriva zato, da ne morem zanosit. :( Upam, da ne bom rabila še na eno operacijo, ker se je reeeees ne veselim. če bo pa treba, bo pač treba. Vse zato, da se število članov v našem gospodinjstvu poveča za eno osebo :D
Metka, sem še vedno v posopkih. Za mano so trije neuspešni postopki pri dr. Rešu, zdaj čakava na 1.posvet v MB (konec marca). Upam, da bova imela kaj več sreče...
Glede vremena v Kambodži- midva sva šla lani januarja na potovanje Laos Kambodža in sva imela čudovito vreme- vroče, sonce. Kambodža je res zelo lepa, čeprav je mene še bolj navdušil južni Loas (je manj turističen). V glavnem, sigurno bosta uživala:)
Vsem skupaj želim, da se vam v letu 2013 uresniči največja želja!
Hei, hei, hei punceeee... :)

Sem kar malo zanemarila tale forum med prazniki.... :) razpisale ste se, da sem brala skoraj pol ure...hihi...obe sta dobile M...škoda! :/ pa vendar, vsaj prišla je, kot pa da je brez razloga ne bi bilo.... :)

Metka
žal mi je zate pa tvojo endometriozo..... :/ še posebno, ker sta s partnerjem vstopila v novo leto s takim dejstvom....verjamem, da je to slab začetek, dober konec :) upam, da se zdaj v redu počutiš, brez bolečin.... :/
Mene je štorklja klicala in obljubila, da letos pride... :) samo čakala je, da bo lahko prinesla najbolj zdravega in najlepšega dojenčka za nas :D če ne se bomo morale zoorganizirat pa it v prekmurje in jo brcniti v rit, da se zmiga malo....;)
Za operacijo pa mislim, da je super, ker ti jo lahko vsaj "za nekaj časa" odstranijo, če ne celo trajno, kakor pa da ne bi bilo rešitve glede tega ;) stay optimistic :) kmalu greš na drugi koneeeeec sveta, po potovanju se boš sekirala, zdaj se sprosti, briga te..... :D

Marjetica

Wiiiii, klicala si Karmen.. :) mene je najbolj šokiralo, ko sem jo prvič klicala in se mi ni oglasila (standard) :) , da me je dejansko poklicala nazaj.... :) no upam, da ti bo uspelo z njeno pomočjo priklicati štorkljo z eno majhno slinasto zverinico :P :D

Vsem trem še od mene voščilo za leto 2013.. pridružujem se plodnim dnevom in želim, da nas vse letos (kmalu) obišče teta Štorklja!! :D
ursaula
Sem te že prav pogrešala. Welcome back :) Glede vstopa v novo leto pa jaz tud pravim: slab začetek, dober konec. Ja ne vem, če ne bomo mogle ponovoletno druženje prenest kr v Prekmurje...bomo imele roadtrip :D

No, danes sem pa končno priklicala v staro porodnišnico. So mi rekli, da lahko prideva po zdravila 21.1., pa sem rekla: "Nau šlo, sem na drugi strani sveta." :) No, ni bilo čist tak, ampak ok, potem smo prestavili datum na 31.1. In zdaj sem se zmenila z M, da do takrat ne pride. 1.2. pa lahko pride komot. :P Bomo pa vidli kaj mi bo rekla sestra Renata. Al bom mogla še na eno M počakat, al se bom lahko začela kr takoj špikat (glede na to, da so rekli, da naj ob prvi M pokličem, da dobim injekcije, da se lahko začnem špikat ob naslednji M, zdaj bom pa dobila injekcije praktično tik pred naslednjo M).
Pogrešala si me, yeiiii, lepo to slišat ;) se prav pomembno počutim, hihi.... :) hec, hec...sem vas spremljala ampak čisto na hitro preletela, za napisat kaj je pa že zmanjkalo časa... :)

Dobile se bomo potem po vajinemu potovanju... :) vidva sam uživajta....

Za tole špikanje pa oooh, če ne bi bil naslov tako očiten, bi kdo še mislu, da se dogovarjamo kdaj si bomo horse v žilo poslale....kar skupinsko :P hihi....jah, revce smo, kaj naj rečem....jaz se tega špikanja še najbolj bojim, pa ne fizično ampak psihično...včasih sem tako togotna, ker ne zanosiva, da bi najraje mojega kar poslala nekam, ko da je on, revež, kaj kriv :/ ..kaj šele, da bi se špikala...zdele ko sem bila po operaciji doma, sem klela k pr norcih....dejansko nesposobna sem bila zaradi ene laparoskopije, matr!! grrr.... ! M pa še kr ni!!! Želim si imeti isto sposobnost dogovarjanja z njo, kakor jo imaš ti... :D haha....

Potovanje pa ja, fovš sm ti....pa niti ne zaradi same uživancije, ampak spremembe okolja ;) verjamem, da se bosta imela najlepše.... :) pa enga Indokitajčka prinesi nazaj, če pa ostane še kakšen pa še zame enega :) hihi....
ursaula

a pri tebi si je tud M vzela dopust? :D Ne se sekirat, bo že prišla :) meni je zdravnik razložil to nekako takole: "Glej, tvojim notranjim organom pač ni bilo ravno všeč, da je nekdo po njih stikal. Tak da rabijo nekaj časa, da pridejo k sebi." Kak si drugače preživela dneve po laparoskopiji? So te kaj bolela ramena? Mene so po prvi laparo full bolela, pa nisem vedla, da bi mogla čim več hodit, da se plin spravi iz telesa. No, pri drugi sem to napako popravila, pa je bilo potem vse ok. :)
Ja po najinem dopustu pa bom še imela zagovor diplome, tak da bomo žurale na kvadrat :P
Joj, kot sem že enkrat napisala, vsi najini kolegi so zdaj noseči. Nazadnje sva izvedela, da pričakujeta partnerjev sodelavec in njegova žena. Sta bila na dopustu na Kubi, pa so prišli trije nazaj. :) smo se hecali, da bo tamalemu na riti pisalo Made in Cuba....midva pa bova šla delat otroka raje na Kitajsko :P
Hahaha, made in Cuba, ta je dobra.... :D ja, vem sem že zadnjič brala, da si bila čisto na dnu, ko sta izvedela...ampak kaj češ...saj je hudo pa pač nismo še na vrsti ;) saj bomo letos, nč bat... :) potem si boš kakšen dan še želela biti sama, da bi imela malo miru :P ;) hehe...
samo en moreš verjeti, da folk res pride iz dopusta noseč....da je res toliko pomembna ta sprostitev, oziroma, ni brige ni pameti..... :D pa dobiš eno največjo skrb iz tega, za celo življenje...res zanimivo.... :) sigurno vama bo kitajski zrak pomešal štrene.... :) držim pesti !!
Moji kolegi so pa vsi že očki ali mamice, eden ima celo 4 otroke,vsako leto enega naredita....zdaj čakata, da mine eno leto, ker je nedolgo nazaj rodila, da bosta spet zanosila, ker se jima prime kot magnet....samo pogleda jo pa je že noseča.... :D

Boleča ramena?? Hmmm, v bistvu, haha :D kar ramena a nobene veze nimajo... :)
... Jaz sem kar večinoma hodila okrog, prčkala po bajti, renovirala sva kopalnico in je bil haos še preden sem šla na operacijo, potem ko sem prišla pa, hvala Bogu, samo še zaključna dela. Jaz svojega lončka za delo sicer nisem pristavljala :) , ker nisem mogla sama ustati niti iz kavča !! :/ nisem pa mogla niti ležati non stop....in tako sem se prekladala iz kavča na kuhinjski pult, iz pulta v kopalnico...bwah, mene je ta nesposobnost ubijala!!!....da ne govorim o narkozi....4 dni po tem, ko sem prišla iz bolnice sem bila še vsa blesava, zelena, v faco kot djanki....vrtelo se mi je non stop....ooo jao, jao... :/ res grozen občutek!! zato sem bila tako zaprepadena, ko si rekla, da si imela dve laparoskopiji... :O potem se mi je še rana v popku zagnojila....me je bolelo na vsak gib, ponoči, ko sem se hotela obrniti na drugo stran, sem imela cel projekt, da mi je uspelo...aaaah, da ne govorim....ta mulc, če nama ga bo uspelo narediti, bo še videl hudiča... :P :D
Za notranje organe pa vem že od prej, ker je imela mačeha, zdaj že, lani :D operacijo na maternici in je bila napihnjena še 4 mesece po njej, ker so se ji organi postavljali na svoje mesto.... :/
Za M pa.....prsa me tako bolijo že 10 dni, zdi se mii da so trde kot kamen.... :/ ..prejšnji mesec je bilo isto, trajalo je pa skoraj 3 tedne...potem je M le prišla....ampak ubitačna!!samo za ležat doma in nič premikat...ena kapljica - en vložek..pa naj bo allways ultra na kubik.... :) jaz bi lahko samo sedela na wcju pa naj teče iz mene...
Boleča ramena nastopijo, ko gre plin iz trebuha gor...tak da bodi srečna, da si se temu izognila :D
A tak te muči narkoza? Boooogaa :S To pa full ne more bit fajn. Pa sej, važno, da si zdaj živa, zdrava, v enem kosu :D
Ramena me res niso bolela....no, saj sem bila tudi še preveč zadeta od narkoze, da bi sploh kaj čutila...pa še tramal so mi našopali po laparoskopiji, ker sem imela take bolečine... :/ tako, da je bilo kar veselo...hehe...

Jap, zdaj sem v redu, hvala Bogu!! :) samo še na M čakam.....pa kot si že rekla, si jo ti čakala 60 dni tako, da se sploh ne sekiram...

Kako si ti zdaj? Že imaš kakšne nove izvide glede endometrioze?
Nope. Dans sem klicala svojo ginekologinjo, da ji povem kako so minili moji prazniki. Je hotela, da že kr dans pridem na pregled, ampak nisem mogla, ker sem imela ravno obisk. :) Tak da grem drug teden. Bomo videli kaj bo rekla. Navdušena ziher ne bo. :)
OOO ste se pa razpisale pa samo par dni nisem bila gor. Ursaula welcome back smo te pogrešali :-)

Metka upam da res neboš rabila iti na ponovno operacijo. Res pa ne razumem zakaj ti bojo v stari porodnišnici dali zdravila šele 21.1. oziroma 31.1., zakaj ti jih nemorejo dati prej. jutri , pojutrišnjem,drug teden.. zakaj šele čez 20 dni... ne razumem...čakajo na zadnji trenutek, upam da te ne prehiti M prej.

Ja ursaula če kakšen nebi vedel o čem govorimo bi res mislil da se špikamo v žilo :-D, kako si ti preživela novo leto? Ja tudi jaz sem fovš metki za potovanje, jz bi tud šla, ker sem kr mal sita te službe, pa psihiranja :-)..tud jaz bi šla da odklopim in se mi j... za cel svet :-D

Ja itak Metka se dobimo po tvoji vrnitvi in opravljeni diplomi. Jah pa sploh ne govor, že v 2012 se mi je zdel da so vsi noseči okoli mene, zdej je pa šele 3 dan 2013, pa se mi zdi da se je že začelo, spet vsi noseči, kakšni že drugič :-( Jz pa še kr nič

Ja ursaula, tud jaz poznam eno tako ki je vsako leto noseča zdej pričakuje že tretjega, vsako leto enega, res jo sam pogleda pa hop že rata, nismo me te sreče :-(, ampak to leto pa bo...sej veš naslednji Božič, v troje..magar še v trebuhu :-) mormo verjet v to

No tudi mene takrat ko sem imela laparo niso bolela ramena, hvala bogu ker baje ni prijetno.

Metka upam da vredu zrihtaš pri ginekologinji.

Aja Ursaula, sem že zmenjena s Karmen , tako da javm kako je bilo, komaj čakam. Včeraj sem pa dala še kri za hormonske preiskave, pa nevem kje bi se lahko pozanima če je izvid ok, ker Pušenjaka pa ni na forumu, pa mu nemorem poslati izvida da bi mi povedal, me pa res firbec matra, pa nebi rada čakala do 10.1., ko grem k rešu. kje bi še lahk vprašala?

Sta tolk napisale upam da nisem kaj spustila :-)
Pismo, dva dni me ni na forumu, pa je ta že skor šla v pozabo :D Jaz sem res fenomenalno končala prejšnje in začela letošnje leto. Pred dvema dnevoma s partnerjem zvečer gledava TV in jeva piškote, ko mene začne vse srbeti. Grem do ogledala in me je skoraj kap...po prsih, vratu in hrbtu sem dobila izpuščaje, gobasto kožo, težko sem požirala. Katastrofa v glavnem. Sem bratu, ki je zdravnik, poslala MMS (še sreča, da je to moj brat, če ne bi bil partner lahko zelo ljubosumen, ko folku pošiljam okrog svoje razgaljene fotke) :D in ja...alergična reakcija. Na kaj? Pojma nimam. Sem se odločila, da sem alergična na oreščke (glede na to, da so zadnja stvar, ki sem jo takrat jedla, piškoti z mandlji, je velika verjetnost, da sem dejansko pridelala alergijo na oreščke). Pa do zdaj še v življenju nisem bila alergična na kakšno stvar. No, vse je enkrat prvič :D
Se pa tolažim s tem, da slab začetek, dober konec. Tak da...še samo 360x gremo spat, pa bo konec leta, takrat pa bo vse full lepše, boste vidle ;)
Heeeei... :) spet zamujam, zanemarjam forum.....zbolela sem...SPET! Antibiotiki in postelja je moja kombinacija začetka leta.... :/ krasno! Metka sva kar na istem....jaz sem si "pridelala" vnetje obeh bobničev, ne vem od kje, niti kako....skos sem doma pa vseeno.....kašljam sredi noči, ko star čiča, sploh zaspati ne morem brez tablet, ki umirijo kašelj...za nameček sem se pa danes ponoči 2x zbudila od bolečin v levem jajčniku....že dva dni me špika po malem, poznana bolečina, ampak to ponoči sem pa prvič doživela....cela sem se morala raztegniti, da me je nehalo boleti...in potem sploh nisem upala več niti kašljati niti se kakorkoli obrniti.... haos.... :/

Metka
se ti je kaj izboljšalo? Jaz imam vedno v omari z zdravili Claritine, če me slučajno kaj prime, da ga takoj popijem, ker res pomagaaaa......kako si se ti zdravila?sreča pa je tvoj brat zdravnik!! to pa res! :)
Ni pa dvakrat za rečt, da si lahko na kakšno sestavino v piškotih alergična....je res na oreščke človek prvo pomisli....Bog ne daj da si na škrob alergična ali jajca (če so bila v piškotih), pojdi vseeno k zdravniku po napotnico za alergijski test....zihr je zihr ;)
Hahaha, šele začetek leta ti pa že odštevaš koliko dni je do 2014leta... :D legenda..... :) bomo videli, verjetno bomo imeli pa mi nov začetek v februarju, kaj pa veš... ;) do konca leta bomo že nosečeeee!!!! :) absolutely!
Dobro uštimi ta teden pri ginekologinji ;)

MARJETICA
S Karmen sta uštimali praviš, samo še obisk in potem tvoje mnenje o tej zlati teti ;) jaz komaj čakam, da dobim M, da grem spet k njej na obisk.... :)
Za novo leto smo bili pa pri nas, kolegica je prišla k nama, potem smo šli v Lj pogledat ognjemet, ker ga že dve leti nisem videla in se se odločila, da letos ga pa BOM! In moja sreča, ki je v kanti smeča, spet ga nisem videla...megla pa še iz ljubljanskega gradu se s prešerca ne vidi....tako, da obarvano nebo sem le videla, pa ene par škrtih raket na poti domov.... :/ brez veze...mogoče bo za pravoslavno novo leto kaj več... :) hihi
Kako si se imela ti?? :)
Kaj je zdej to punce..Metka in Ursaula obe zboleli...čim prej se pozdravita..res nista dobro začeli leta :-) Zato se bo pa tolk boljše končalo :-)

Ursaula M še kar čakaš..no zdej pa že na pride, verjetno imaš bolečine, ker počasi prihaja... Mogoče je pa sploh neboš dočakala al imaš tisti filing ko veš da bo prišla? Ja za nov let sva bila s kolegi, nič posebnega, v mesto nismo hotli it, ker je bila megla da nisi vidu prsta pred sabo, kaj šele ognjemet.

Metka kot je Ursaula rekla mogoče so pa res oreški, pomojem še največ šans, kaj pa sedaj ješ proti alergiji? Si šla kej do doktarja, bi bilo verjetno dobro? če ne drugega da boš vsaj vedela od česa je..
Ja res slab začetek..dober konc... že odštevaš dneve hehehe :-D

No danes sem bila pri Karmen...izredno zadovoljna...hvala Ursaula :-D po dolgem času sem bila danes polna energije (ker sem zadnje čase čist brez energije, zaspana), in res sem dobila pri njej neko upanje da enkrat bom pa tudi jaz mamica..izredno prijazna gospa z njo bi se lahko pogovarjala cel dan..tako topla oseba :-) Danes sva naredili diagnozo, sedaj pa naprej, drugo masažno imam v četrtek, ko bom tudi kaj več vedela, saj imam pred tem posvet z Rešom.
Ursaula še enkrat hvala za priporočilo :-D

Lep začetek tedna punci :-) pa čim prej se pozdravita
Oh, saj jaz sem na antibiotikih, tako da sem danes že v redu... :) hehe...ja prelep začetek leta sva imeli z Metko, res!!! :) Upamo na boljše cajte... :D

Za M pa niti ne vem, mam tako čudno vsak mesec, prejšnji mesec so me prsa bolela 3 tedne, ampak to tako močno, da se niti z oplaziti nisem smela...ta mesec pa isto, ko imam nedrček gor je vse v redu, razen, če se ponesreči kako dotaknem, me zabolijo, drugače pa niti ne čutim bolečine, ko ga dam zvečer dol pa katastrofa...moj me objame na rahlo pa me prav zapečejo...ne znam opisati, čudna bolečina...ne slutim na M, zdi se mi da je še nekaj časa ne bo...kar menca pa menca..in potem sem vsa handikepirana ko pride, ker je obupno boleča in dere ven iz mene skoraj cela sluznica....

Dobro, da niste šli gledat ognjemeta, jaz sem bila razočarana...pa še mrzlo je bilo.... :) aaah....še 358 dni pa bo novo leto, al koliko že... :D hehe

Prav vesela sem, da si se zmenila s Karmen, da si šla in dobila isti odziv kot sem predvidela in napovedala :) yeiiiii :D ....jaz sem imela isteeee občutke, ko sem odšla od nje, kot ti...premikala bi lahko gore...kolegica mi je rekla, da kar žarim...upanje se mi je dvignilo na 1000%, nobenega dvoma, da ne bom zanosila... :) hehe, res je odlična tale teta Karmen.... :) še zadnjič, ko sva govorile, kdaj naj pridem, mi je rekla, saj zdaj pa bo, boste videla, kmalu se bo prijelo...samo da ste dala laparo skozi... :) najboljša je....ima tako auro, da se je hitro nalezeš, prav cela hiša je nabita s pozitivno energijo...že na parkingu jo začutiš ;) izredna je.... :D Vesela sem, da sem naredila nekaj dobrega, ko sem ti jo priporočila....hihi.... :)
Saj pravim, jaz komaj čakam, da grem spet k njej...sam ta M mi iz meseca v mesec bolj hinavi....skregani sva že od poletja :)

Dobro se masiraj v četrtek... :) potem pa skok v posteljo pa otroke delat :) papa***
Ursaula važno da si boljše :-)

Ja tud jaz imam včasih občutek da mi jih bo razneslo (prsa), se jih tud dotaknit nesmem..mogoče ti je pa ratalo, a si test že delala? Mogoče bi bilo fajn, boš vsaj vedla na čim si al jo čakat al ne :-) Ja sej če je dva meseca ni je verjetno pol res v velikih količinah in boleča..res smotan da iz dneva v dan ne veš kdaj se bo prkazala..bog ne dej da te kje ujame nepričakovano zunaj..mogoče brez wcja da bi se uredil..nč fajn.

Ja Karmen pa res fajn gospa, res ti da energije v nenormalnih količinah, tko da res komaj čakam četrtek da mi bo spet dala energije :-D že njen glas ti da energijo

Ja po masažici pa hop v pojstlo še ta mesec delat otroke na naraven način, konec janurja, začetek februatja pa mogoče že začnem z inekcijami..vse izvem v četrtek..sem že kr mal nervozna kako bo :-)
No ampak me je tud Karmen pomirila da je Reš fajn gospod..direkten..ampak fajn gospod, je tudi njen osebni ginekolog.

Lp
Ajaj Ursaula če boš delala test...močnooooo drži pesti :-D
Daaaan :D

Da najprej na hitro povem o svoji alergiji...sem vzela Claritine, pa so izpuščaji izginili. Se pa zdaj, iz varnostnih razlogov, izogibam oreščkov. Če se bo pa spet ponovilo, bom pa šla k zdravniku, ampak zaenkrat je ok :)

Mene pa so začeli počasi živčki mučit, kaj mi bo rekla moja G zaradi cist pa endometrioze :S Res si ne želim bit vsako leto na urgenci, da dobim ketonal v rito....upam, da se bo stanje izboljšalo. Pravijo sicer, da bi se naj stanje izboljšalo, ko ženska rodi...vaginalno, jaz pa še tu nimam upanja, ker bom imela carski rez. No, bomo vidli :D

Za Karmen pa sem tudi jaz začela razmišljat, da bi šla k njej. Probat ni greh. Po moje bom šla, če prvi postopek ne bo uspešen. Pred prvim postopkom ne bo časa. :)
Joj , MARJETICA, nekako se mi ne uspe spravit delati test, hvala vseeno za vzpodbudo ;) ...prav ne želim si ga...nimam nobenega občutka niti za M niti za nosečnost...toliko testov sem že naredila, da ne vem, če bi prenesla še enega negativnega...bom pač čakala....mah, verjamem, da bo ta zlobna M sigurno prišla, nisem še podvomila v njo...bolj dvomim, da bo prišla nosečnost...pač, sklepam po izkušnjah, kaj pa naj... :/ (spet mi je padla raven optimizma v krvi... :) morm kšno čokolado kej dobit, da se zoptimiziram... :D hehe)
Ja saj to, ko pride, ponavadi vedno moram kam iti ravno v tistem momentu in ker sem jo tako zvesto čakala neomejeno dni, hitro pozabim, da jo imam in si nič ne vzamem s seboj...in potem se mi nabere
v omari 5 odprtih vrečkic vložkov in vse na pol polne.... grrr !

Tudi meni je Karmen vse dobro povedala o dr.Rešu, razen ta njegova direktnost, če je kakšna malo bolj močna, da je sploh noče vzeti, dokler ne shujša... tako, da jaz ne bi bila za k njemu, ker imam zelo dolg jezik, če se me dotakne tam kjer, nikomur drugemu razen meni, ni mesto... :)

Če ti bo želel dati Klomifen, ga zavrni (prebrala sem nekje, da veliko daje Klomifensko zdravljenje, tudi večkrat zaporedoma) nočem te strašiti, samo predlagam, da se ne bosta vrtela v nekem začaranem krogu s Klomifenom...če ti že v prvo ni prinesel pluska, ti ga verjetno tudi v tretje ne bo.... :) saj boš videla kako bo, ko boš prišla tja...Ne rabiš biti nervozna...do takrat si pa ne beli glave s tem kako bo...za nekaj bo že dobro.... :)
Srečno!!! :)

Metka

Tudi zate imam isto sporočilo, glede živciranja....jah kakor bo pa bo...če bo potrebno boš pač za novo leto špikana v rito...saj novo leto ni nič posebnega, navaden dan in noč...novo leto imaš lahko tudi sredi poletja, vsaj zeblo te ne bo...nabaviš municijo in strelaš... :) nov let, yeaaaa......
Vse je z razlogom, G je pa tudi izobražena zato, da pomaga tam kjer si sami ne moremo oziroma ne znamo...lepo greš tja in kar ti bo rekla pač sprejmeš...mislim, da več kot umreti spet ne moreš ;) hehe, slaba tolažba, bolj za šalo, kot zares.... :) sama se vedno potolažim s tem dejstvom... :)
Za Karmen pa toplo priporočam...če imaš začetek MC greš lahko že zdaj, če le utegneš...mislim, da je bolje začeti čim prej...nvm, odloči se sama....če ne drugega dobiš pri njej KVALITETEN pogovor, masažo stopal, nov zagon in ooooogromno pozitivne enrgije....to se pa spet splača...sploh pogovor z nekom, ki te razume in ti resno želi pomagati, nima te samo za številko..Karmen je vsaka zgodba, od nas punc, unikatna, in tako nas tudi jemlje... :D res je carica! :)
Vse dobro.... :)
sončicamaja

07.01.13 22:10

Mene pa zanima, ali Karmen pomaga tudi izven postopka IVF, ali masira tudi moška stopala? Pri nama je namreč problem premajhno število "plavalčkov". Pvi otrok je bil spočet z metodo ICSI, sedaj pa bi pred novim postopkom rada poskusila še naravno.
Lepe dni in čimveč + vam želim!
SONČICAMAJA

Verjetno bi lahko kaj pripomogla, čeprav ne vem sigurno...mene brez M ni hotela vzeti, je rekla, da nimava kaj početi, oziroma ne bi bilo učinkovito.....
Svetujem ti, da jo pokličeš in vprašaš.... če nimaš telefonske, izvoli 041 439 033

Srečno... :D
Ursaula ja poznam to ko si že 101 delaš test za nosečnost pa itak veš da bo negativen in ti je res kr škoda delat pa zapravljat denar, ampak jaz sem tolk firbčna da ga moram narest pa itak že k lulam vem da bo negativen..ampak ok potem potrdi moje domneve. Tud jaz včasih dvomim v nosečnost da bo pršla, no nazadnje mi je dala energijo Karmen ko je rekla, seveda da bo :-D No pa sem spet dobil nov zagon :-)
Ja res je Reš se rad spotakne ob kakšne malo močnejše...(no to še nism slišala da jo noče vzeti, vem pa da rad pošpika kokr da je treba shujšati)-pa dobro sej ti si še veliko naredila če si shujšala že 30 kg.Za Klomifen pa velika verjetno da mi bo ga dal ker ga še nisem jedla samo Femaro..vem pa da se nekaterim prime na Femaro nekaterim pa na Klomifen (tko da bi mogoče probala še s Klomifenom), čeprov bi po eni strani bila še najbolj vesela ivf. Lej bom videla, sam pomojem je velika verjetno da mi da še Klomifen.
Pa sej nevem po eni strani bi rada da bi ratalo s Klomifenom, po drugi strani sem pa nad temi tableti malo obupala, tako da bi raje vidla da me da na ivf.

No sej še dva dni pol pa javim kako je bilo :-)

Sončicamaja
Ja, Karmen masira tudi če se trudita naravno, nevem pa če masira tudi moške, to pa bolje da jo pokličeš, kot je rekla Ursaula. Je pa res gospa za prehvalit :-)

lp

Metka
nič se sekirat, vse naredimo da bo enkrat +
No važno da je alergija minila, se pa res mogoče izogibaj oreščkom, čeprov res čudn ker še nikol nisi imela alergije nanje.
Metka k Karmen pa le pejt takoj ko boš uspela, res pomaga že sam pogovor z njo di da optimizma :-)
Mogoče res probaj čimpreje, prej ko boš začela bolje bo. Zato sem tud jaz začela že mesec pred naj bi se začela špikat..če mi nebo dal Klomifena . No ampak v vsakem primeru bom hodila k Karmen.
Marjetica, zato tudi sama čakam da pride M, da mi da spet mal zagona tale naša teta Karmen...joj, kako se ji mora kolcati non stop... :) hihi
Za shujševalno je pa tako...vse diete imajo jojo učinek...shujšam 30 kg, nisem na dieti, pridobim 15kg, spet dieta, izgubim 10kg, pridobim 4kg in se kar ustavi...zdi se mi, da se redim že samo, če spijem kozarec vode...dooooh!!!pa redno telovadim in ne nažiram se...samo discipline za obroke mi manjka...spet bi morala spremeniti prehrano pa nimam zagona, matr! vidim piškote in oči kot Tom v risanki Tom&Jerry, ko vidi ogromnega, slastnegaaaaa piščanca na mizi... :P haha... :D sj bo....
Za Klomifen boš pa videla kaj bo...jaz sem skoraj sigurna, da ti ga bo dal.... :) kakor bo, vseeno hodiš h Karmen pa doma naravno trenirajta posteljo in optimizem na max... :) itak bi bilo pa najbolje, da gresta v ivf, da dasta čim prej skozi, ampak mislim, da vsak prvo hoče vse naravno ponucat potem pa ivf... :/ žal je povsod v medicini pri nas tako....
obveščaj nas, ko opraviš pri Rešu ;)

PUNCE, ali ima katera mogoče direktno številko od ambulante dr.Tomaževiča? Dal mi je recept za Aglurab pa mi je napačno dozo predpisal, jao, jaooo, Tomaževič.... :)

++++++++ :) za vse nas, čimprej!!!
MARJETICA, ti imaš jutri prvi zmenek z Rešem, ne? :) Držim pesti :D
Jaaaa, MARJETICA, srečno jutri!!!! Dobro opravi... :D ....Hvala Metka, ti si moj opomnik danes ;)
ursaula

si dobila številko od Tomaževiča? Upam, da ti je uspelo pol vse uredit. A tvoj opomnik sem tud? Hehe, jaz si ene stvari res fuuuuull zapomnim, tak da me ima že fant za opomnik. Pol mu pa je nerodno :) Na zadnje je bil full dober primer prejšnji teden...mu prinesem čokolado, pa mu rečem, da mu dajem izziv...mora ugotovit zakaj je dobil čokolado. In pol je cel dan ugibal, pa mu ni uspelo...na koncu pa sem mu le povedala, da sva na tisti dan začela skup živet. :D
Za Karmen pa ne vem, če bom lahko hodila. Mislim, če prav razumem, sta vidve prenehali s terapijo, ker imaš PCO? Ker jaz imam tud PCO (sicer baje da blažjo obliko, ampak je pa), pa ne vem, če bom lahko šla k njej al ne. No, jo bom poklicala pa vprašala...poskusit ni greh. :)
Jaz mam jutri tud svojo G...juhej :P V petek pa še akupunkturo, pol pa imam do 31.1. mir z zdravniki :D
Že dolgo časa premišljujem, da bi napisala mojo kratko zgodbo in bi mogoče kateri dala spodbudo pri vseh težkih trenutkih, ko čakate da se vam bo prikazal plusek :). Naj prvo povem, da trenutno moji dve srčici spančkata, jaz pa jih hodim gledat kako sta čudoviti.
Stara sem bila 33 let, g mi je govoril da je z mano vse OO, zanositi pa vseeno nisem mogla. Pa sem šla še na drugotno mnenje k Tomaževiču, kjer sem dobila izvid pregrada ter rakavo tkivo na MV. Po laparoskopiji in histeroskopiji (kjer so ugotovili, da nimam prehodnih jajcevodov) ter 2xdiatermični zanki so me napotili na IVF. Tam se je tudi nekoliko zakompliciralo, vedar sem takoj zanosila. Pa so mi ugotovili, da je izvenmaternična nosečnost in so mi odstranili jajcevod. Poskusila sem še 3x, vedno sem zanosila, vendar je bil tudi vedno ss. Vedno so bile komplikacije. Ko sedaj pomislim nazaj sem večino časa preživela po bolnicah - mož se pošali, da vedno ko vidim belo haljo, dam avtomatično noge narazen :):):). Ko sem bila stara 37 so mi rekli, da naj začnem premišljevati o posvojitvi, ker skoraj ni več možnosti da bi zanosila. Svet se mi je sesul, sem mislila, da nikoli več ne bom zbrala dovolj moči, da bi šla ponovno čez vse te stvari. Pa sem vseeno poskusila še enkrat pri dr. Rešu. Moje telo je bilo že vse napihnjeno, psihično sem bila že čisto izžeta. Nakar se je ponovno pokazal plusek. Glede na pretekle izkušnje se nisem hotele prezgodaj veseliti in tudi nikomur nisva povedala do 3 mesece. Pri prvem pregledu mi je g rekel da vidi dve gestacijske vrečke - občutki so bili nepopisni. Ponovno se je zakompliciralo, močne krvavitve, slabosti, bolečine, skrajšan mv, ... Na koncu so me obdržali v porodnišnici, kjer sem strogo ležela 2,5 meseca. Vsak trenutek trpljenja je bil nepomemben, ko sta se rodili dve prečudoviti punčki, katere mi polepšata vsako sekundo dneva, priznam, da mi včasih tudi malo "kravžlata" živčke.
Naj bo to kateri v spodbudo, da nikoli ni prepozno, da se da prebroditi vse težke mučne trenutje. Sedaj pa šibam, ker se je en od mojih zakladkov zbudil in hoče mamico :):):).
Z mislimi sem z vami!!!!!!
buckab1

Med branjem tvojega pisma, sem vedno znova ostajala brez besed....nisem mogla brati naprej, čeprav sem požirala besedo za besedo...s solzami v očeh mi je le uspelo prebrati do konca...srečen konec, kot v pravljicah... :D 4x zanosila in vsakič je šlo naprej....to mora biti hudo !...huje kot da sploh ne zanosiš!!! :/
kako lepo te je Bog pogledal in ti podaril lučko oziroma dve mega lučke :D mislim si, blagor tebi, ker jih imaš...pa hm....kakšno trpljenje, da si jih dobila....na jok mi gre....žal mi je, da si morala prestati toliko porazov in trpljenja na poti do uspeha..pa vendar jih lahko danes s toplino v srcu pogledaš in si presrečna, ker imaš dve majhni lumpi.....DVE! :) le kdo si tega ne bi želel...!!!! Želim vam čim več skupnih zdravih trenutkov in veliko crklanja... :P :)
Božja posla, kako se vse lahko obrne...res ne smemo obupati, punce!!
Hvala buckab1, da si delila zgodbo z nami, takih zgodb se res nikoli ne branimo, ker imajo tako pozitivno sporočilo in nam dajejo moč in voljo, da vztrajamo! :)

Metka
Nisem dobila številke, nisem se sploh še niti organizirala, da bi jo zbrskala, spet pozabila... :/ jao, jaooo...
Tuid ti imaš PCO? Pa zakaj ne poveš, madonaaa..... :) Jaz pa tako obupana, razočarana, da sem edina tukaj s PCOjem in da se ne morm spravit hujšat (so mi ubili v glavo, da je od prekomerne telesne teže nastal PCO), da bi malo omilila simptome...jaooo.... :)
potem pa pomislim, le kaj vse bojo še tebi našli??? endometrioza, PCO, pred tem 2 maternici pa nekaj z jajcevodi, če se ne motim...jaaa, Bog se usmili!!! :/
No jaz imam grozno obliko PCO-ja, je rekel Tomaževič, da sem imela tudi veliko zarastlin v maternici...in OBA jajčnika policistična!
Če je buckib1 uspelo po takem naporu, kaj se mi sploh pritožujemo.... ;)

GO, GOOOOO power rangeeeeers !!!! Ne smemo obupat!! :D

MARJETICA
Nestrpno že pričakujem tvoje poročilo od današnje kotrole pri dr.Rešu :D baba ferbčna sm... :)

Lepo boditeeee***čim prejšnji plusek vsem
Buckab1
lepa zgodba...pa si mi dala upanje da bo tudi jaz enkrat tako srečna kot si ti, eno pikico ali mogoče dvemi, pa res vsaka čast da si preživela 4 nosečnosti in 4 izgube..psihično zelo naporno, ampak se da vsaj ti si to dokazala. Tud jaz sem s cmokom prebirala tvoje pismo ampak na koncu se mi je narisal nasmešek na obrazu :-) Hvala da si nam vlila upanje in z nami delila svojo naporno ampak na koncu srečno zgodbo :-D

Metka in Ursaula..pridružila sem se vajini skupini PCO :-(, Reš je rekle da imam na obeh jajčnikih polno cist in da take ženske težko naravno zanosijo (oziroma zanosijo brez pomoči), če premišljujem mi res ni jasno, saj so mi marca 2012 delali laparo pa so rekli da so jajčniki b.p., res pa je da me je ginekologinja poslala na laparo ker je bil sum na pco, ampak ga Tomaževič ni videl, mi je pa Karmen danes na masaži rekla da je odvisno od tega ker dan v ciklu sem imela operacijo, res pa je da imam jaz tako obliko pco, ko jo tri mesece lahko imam, pa en mesec ne ali pa 3 mesece imam pa 3 mesec ne(zato mi pa tudi M ne zamuja jo ima redno), nevem kako se taki obliki reče. Tako da se bom vseeno naprej masirala pri Karmen.

Drugače je ostalo vse ok tudi pri mojmu, sem pa dobila za en mesec Klomifen ki ga naslednjo M jem pol tablete 3-7 dan m.c. potem pa pridem enkrat med 13-15 dnem na pregled pred tem morava pa z mojim imeti spolne odnose in bo z ultrazvokom videl kam priplavajo spermiji, ter kako sem reagirala na Klomifen, moram iti pa še v italijo po Prometrium. Če pa to ne bo ok, je rekel bomo pa drugače zrihtali.

Drugače pa je vredu gospod, res pove kot je ampak ti pa vse nadzorno pove, pokaže, tudi nariše če je potrebno, tko da sploh ni bavbav. Pa se mi zdi da se bo potrudil da bo ratalo tako ali drugače.

Aja pa neboste verjele, prvi dan ko sem bila pri Karmen mi je samo potipala utrip pa je rekla ''imate vi mogoče PCO'' in evo res ga imam, tako da zdej pa res zaupam v Karmen, danes sem ful uživala na masažici.

Ursaula kako je z M, sklepam da je še ni. Upam da čimprej dobiš Tomaževiča jaz številke nažalost nimam.

Ja punci GO POWER RANGERS!! :-D :-D
ursaula

jaaa, jaz mam tud PCO...kaj zdaj v smislu: več nas je, lepše je? :D Sej pravim, pri mojem razvoju je moglo it tam spodaj nekaj hudooo narobe :D No, dans sem bila pri svoji ginekologinji. Je rekla, da endometrioza naj ne bi vplivala na IVF. Pa ne bo mi treba še na eno operacijo. Juhej :D sem ji rekla, da sme se najbolj bala, da bo rekla, da moram še na eno operacijo, pa mi odgovori: "Mislim, da imaš za nekaj časa dovolj operacij." :D
Tak da...še 3 tedne, pa grem po injekcije.... :D :D :D
aja, pa btw, I'm not fat, I'm just bigboned :D mam jaz tudi par kil preveč, ampak se (več) ne sekiram :) življenje je prekratko, da bi se ubadala s tem, da moram imet mere 90-60-90. Sem takšna, kot sem in imam se rada takšno, kot sem. Tudi moj partner me ima rad takšno, kot sem. Če moji kilogrami resno ne ogrožajo mojega zdravja, potem ne vem zakaj bi se morala sekirat. So stvari, ki so hujše kot to, da ima človek par kilogramov več, kot je idealno. :D
MARJETICA & Metka, drage moje POWER RANGERKE :D

jah, kaj naj rečem...aj jaj aaaaaj....vse imamo PCO...sploh nisem vedela, haha, kar smešno mi je.. :) torej res ni od mojih odvečnih kilogramov, pač vsaka ga ima lahko...mogoče se čudite, ker toliko govorim o tem..ampak resno sem se začela obremenjevati s tem, da sem sama kriva in da sama onemogočam zanositev, ker sem nedisciplinirana in se mi dobesedno ne da na dieto... :/ pa čeprav nobene raziskave niso potrdile, da je vzrok PCOja prekomerna telesna teža, pa vseeno me je napsihiralo... :/
no Metka, nisem mislila v smislu več nas je - bolje je, hehe, ,samo nekako lažje mi je, da nisem edina...pa še naše razumevanje je lahko bolj poglobljeno, ker se vse ubadamo z isto težavo pa še z istimi problemi v težavah :) hehe, komplikator na kvadrat.... :D

Marjetica
Žal mi je, da ti je Reš našel PCO, čeprav do sedaj ni bilo ne duha ne sluha....vseeno obstaja rešitev za to, ni za obupat ;) ko sem moji G obupano rekla, preden sem imela laparo, da testa itak nisem naredila, ker imam PCO, me je čudno pogledala in rekla, oooh pa še kako je mogoča zanositev kljub PCOu...tako da ni še vse izgubljeno ;) ...
Danes sem govorila s Karmen, sem jo klicala čisto za eno brezpredmetno stvar, pa sva končali pri tebi, hihi, sem ji povedala, da smo ona forumu govorile o njej in se je takoj spomnila nate, te pohvalila, da si zelo pozitivna in da je super, da smo tako v stiku in bodrimo ena drugo...da naj se vas držim, sigurno je tako lažje.... :) yeiii!!!
Torej ti je Karmen ugotovila PCO samo po utripu in še preden si šla k dr.Rešu :-O res je fantastična!!!!
No, zdaj veš kako naprej, imaš napotke in srečno ti želim :D saj bo uspelo, kmalu, sigurno!!! Če ne si pa v dobrih rokah in verjamem, da bo Reš dal maksimum od sebe... ;)
Včasih si želim, da bi imela sama doma ultrazvok pa bi sama vse pregledala pa preučila pa si kar sama spermatozid vstavila in ga vgnezdila potem naj se pa sam razvija naprej in čez 9mesecev, juheeeeej, žurkaaaa :D hehe

M še ni prišla, joj, ,kako sem jezna!!! včeraj sem imela kapljico svetlo rdeče - voden izcedek, že vsa vesela mojemu rekla, yeiiii, končno menstra...grem na vadbo, dam tampon IN vložek, pridem domov nič...dobro, sem rekla, sigurno bo čez noč poplava...ja ja, zjutraj vložek čist....NIČ!
in še vedno se ne dogaja nič pretresljivega, Karmen mi je rekla, da je možna ovulacijska krvavitev ali ugnezditvena....testa nisem delala, sem bila v trgovini pa sem šla samo mimo, NE BOM GA DELALA, sem se odločila, še en mesec ne!! :D Prsa me še vedno bolijo ampak manj....ne vem, kr neki no....tako, da čakam in čakam in čakam.... :) korenine bom pognala od čakanja, ampak jih bom! če ne drugega, bom posebna, ker bom imela edina korenine! :) haha

Metka
UUU, tebi moram pa reči welcome to the club twice.... :D navdihnila me je tvoja samozavest, morala bi tudi sama začeti razmišljati v tej smeri, verjetno....ampak odkar sem shujšala in pridobila pol kilogramov se ne morem spraviti k sebi...jezna sem sama nase, kako sem bila lahko tako šusasta in sem dopustila, da se spet zredim... :@ grrrr..... :/

Super za tvojo endometriozo, brala sem včeraj o tem in je isto pisalo, da pri naravni zanositvi je malo težje pri IVFju pa nima vloge in ne dela problemov... sj to so samo odvečne maščobice pred maternico, oziroma v trebušni votlini, če sem prav razumela.... :) v glavnem tudi tebi vso srečo pri IVFju... :)
Še malo pa nam ti odletiš, ane?? OOO, kako boš uživala ;) :D
ursaula

med pisanjem diplome sem naletela na eno knjigo...naslov je: Življenje je za popizdit prekratko. Na zadnji strani knjige piše: ko se zjutraj zbudiš, se poglej v ogledalo in reči: "Mater, dobro zgledam." Tak da, priporočam v branje...pa da se držiš nasvetov. ;)

Tak bejbe, jaz vas zapuščam do konc meseca (huh, bo pestro...v noci iz 30. na 31. januar prideva domov, 31.1. ob 8.00 pa že morava bit v stari porodnišnici, da prevzameva zdravila). :)
Sej veste, zdaj pa se bova oba full sprostila, pa ni vrag, da se ne bi trije vrnili nazaj (pa spet vklopite sarkazem detektor) :D V februarju pa se dobimo in kakšno rečemo v živo :D
Lepo bodite, ne me preveč pogrešat :P
Ursaula sej vem da bo Reš že zrihtu tko da bo ok, jah imam pco (ampak nobenih znakov za to), tako da ni nujno da ti M zamuja, lahko imaš vseeno pco, pa očitno ima veliko punc to.
Ampak bomo že zrihal, me prov zanima kaj bo pokazal naslednji pregled pri njemu, to bo verjetno tam okoli 13-15 februarja.
PCO definitivno ni od odvečnih kilogramov, tako da se nehajta obremenjevati s tem, kakršne ste pač ste in če vaju ima partner tak rad in če imata sami sebe radi potem je to to :-D

Ja Karmen mi je omenila da si jo klicala...res je taka srčna duša, v tem mescu me čaka še ena masaža potem pa čakamo :-) Ja meni osebno je veliko lažje ker se tukaj vzpodbujamo in se tolažimo :-) ma res sem vesela da si mi jo priporočila. No kljub temu da je pri njen na masaži tako prijetno, ti vseeno želim da jo nebi rabila obiskati in da tale zaostanek M kaj dobrega prinaša :-)
Ti se sprosti in nič ne čakaj M, k...c jo gleda :-D

Pa ne obremenjuj se glede kg, vsaka čast da si že toliko izgubila, pa kaj potem če si nato nekaj pridobila nazaj..ženske se lahko potem cel življenje ukvarjamo samo z kg.

Metka uživaj še za naju z Ursaulo, uživajta, odmislita Slovenijo in vse skrbi pa ni vrag da se ne vrnete trije :-D

Pa res je življenje je za popizdit prekratko da bi se ukvarjali z vsako kg preveč, tako da uživat in sam sexat :-D
Hei punce.....danes bom kratka in jedrnata, ker me je ena pametnjakovička na FBu tako razpičkala, da se bojim, da ne bom v jezi na cel svet, ker je odprla še vse druge rane, celega romana napisala na blogu in me bodo blokirali iz foruma... :P

V glavnem

Metka
Srečno pot želim...velik sproščanja in bla bla bla.... :) pridete trije ali pa ne, važno, da se bosta imela lepo in bosta uživala pa za tri ne sekirajta se...mogoče boste pa štirje, kaj pa pol???In ja uživajta še za naju z MARJETICO....torej NA POLNOOOO, se vidimo februarja, če bo Bog dal.... :)
Hvala za tole priporočilo knjige, pametno bi jo bilo prebrati...mogoče ravno to potrebujem?!Sigurno sem, da ravno to potrebujem!!!!!

MARJETICA
Vesela sem, da ti Karmen prav pride s svojimi masažicami... :) naredila sem dobro delo in sem ponosna nase, še bolj bom pa vesela, ko boš z njeno pomočjo zanosila ;)
Ob tvojih besedah glede kg, sem se zjokala (sigurno bo M prišla, ker sem depresivno, zoprn, občutljivc že dva dni!!!!!grrrrrrrr!!!!) za PCO pa veš kaj, poserjem se sred njega, pa naj bo tm pr mojih jajčnikih, če mu je tok fajn. ko ga šiša....
In ja prav imaš glede kg, že dve leti se borim samo s tem in samo razmišljam kaj lahko pojem in kaj ne in smilijo mi se ljudje, ki se nažirajo s škodljivimi stvarmi...preveč obremenjuče je vse skupaj......in sem včasih totalno brez samozavesti..prej ko mi je bilo vseeno in sem bila arogantna in samozavestna me ni prizadela malenkost vsakdanjega življenja, kot danes, ko sem skoraj depresivna zaradi tega, ker pač pada dež jaz sem se pa ravno določila, da bom šla tisti dan na sprehod, ampak zdaj pa ne morem ker dežuje...in oh in sploh, kako sem boga, da se je že tako cel svet obrnil proti meni sedaj me je pa še Bog zapustil (brez kančka optimizmaaaa sem)...in bwah bwah bwah....jokica na kvadrat, včasih sem bila pa buldožer, porkaduš!
Joj pa sem rekla, da bom jedrnata pa sem spet čebljala na dolgo in široko tja v tri dni....no punce, hvala za podporo!!!!!!prav pri srcu sta mi, ker sta vedno tu, ko vaju potrebujem pa čeravno se ne poznamo! :)
Ursaula ne ne pustit takim pametnjakovičkam da te spravijo v slabo voljo, ni vredno!!
Da sebe živciraš in spravljaš v slabo voljo zaradi primitivnih bab, glavo gor pa hit na sneg :-D tvojga zmavžat :-D

Jz te zaenkart še ne poznam pa moram rečt da sem jaz ponosna nate da si dala kg dol, pa nebi bilo važno, tud če 1 kg, tudi to je dosežek, tako da se ne obremenjuj s tem..kot sem že rekla je veliko bolj pomembnih zadev v življenju, kot pa kg s katerimi se lahko ukvarjamo skos, če bi vse hotle bit idealne nebi nič jedle. Važno da si všeč svojemu ostalo te pa ne zanima :-D Tvoj te ima rad tako kot si!!

Pa glavo gor...misli na to da bomo letos nosečke :-) pa pust tiste smotane babe na FB-ju

Uživaj :-D
Jooooooj, hvalaaaaaa MARJETICA!!!! ZLATA SI!!!! Kakšne lepe besede, ooo, da bi si jih kr skopirala pa miljonkrat natisnla, polepla po stanovanju, da bi jih na vsakem koraku lahko prebrala pa da mi pride to že v glavo enkrat!!!! Res se preveč obremenjujem s tem....sj bom nehala, matr da bom!! :)
Una baba iz FBa me je pa za enoo drugo stvar spravla iz tira....čist druga stvar... :) ampak ja vseeno imaš prav, da jo naj pustim pri miru... :)

Hvala za tvoje lepe besede!!!!! :) Legenda si :D pa kar ponosna nameeee, hihi, kakšen dober občutek...

Jaaaa, pa da bomo nosečke letosss, joooj sem pozabila.... :D itaaaak, da bomo!!! Do božiča a ne, ali kako smo že rekle?? :D hehe
Torej, glavo gor pa na sneg, no, na snegu sm bla danes že dovolj (kidala 3 ure, porabila 800 kalorij... :D) spet razmišljam o kilogramih...ooooo.... :D

Lepo bodiiiiii, javi ko bo kaj novega...zdaj sva ostale same....Metka, packa, :) šla na Kitajskooo.... :P
Ursaula zato pa smo tle da se vzpodbujamo tudi ob najslabših dnevih :-D Ja za božič že trije tudi če še v trebuhu :-D Mislit samo na to...pa bo ratalo :-)
Pridna....kidala sneg...ta teden ga boš verjetno še parkrat :-) pa dobro tudi to je luštno
Danes sem bila še zadnjič pri Karmen ta mesec, zdej pa sexsamo pa čakamo :-D
Ja Metka pa šla uživat...joj jz bi tud :-D

pridna bodi, pa si še kej piševa...
Joj, sem ti kar fovš, da si bila pri Karmen, jaz res komaj čakam, da bom lahko šla pa se "ketchup teden" kar noče oglasiti (po tihem kar verjamem, da se je nekaj prijelo, hihi :) ) upam, da bo tako ostalo, do približno, božiča :D

Daj mi povej kakšne alternative (prehrana, tablete...karkoli kar spodbuja plodnost) ti uporabljaš?? Jaz sem malo ven padla z vsem od operacije naprej sem kar malo šušasta... :/
Evo zdele sem se spomnila narediti krvomočnico za oba....pa se mi je že zamerila, ko sem jo samo zavohala med kuhanjem...bleeek.... :)

Pa res, hvala Bogu, da smo/ste zato tle, da se/me mirimo, bodrimo, tolažimo ;)

No zdaj pa grem prevajat neko čtivo, da se zaposlim z nečim, ker na tvju itak danes ni nič pametnega...

Uživaj* :)
Ja itak da se bo prijelo, ti kr vrjami v to pa bo sigurn nekaj iz tega. Mogoče je bila pa tista krvavitev res bila vgnezditvena :-) jupiii upam da je res bilo to :-)

Če ti po pravici povem jaz ne uporabljam nobenih tablet ali prehrane ki bi vzpodbujala zanositev..mislim da to nič kaj dosti ne pomaga..lahko pa da se motim..s krvomočnico imam slabe izkušnje, mace še nisem probala in je verjetno zaenkrat še tudi ne bom. Kaj si pa ti prej jedla da vzpodbuja zanositev?
Mislim sej probamo lahko, škodit nima kaj to je res, ampak zaenkrat bom jaz samo lepo hodila k Karmen, veliko sexala, pa bomo videli. Bom videla kaj bo nasljednji mesec ko začnem s klomifenom.

Ja odkar sem jaz na tem forumu morm rečt da mi je velikoo lažje, iste težave pa si lahko kaj svetujemo :-) in kot si rekla se bodrimo, tolažimo, mirimo, pa je dan potem veliko lepši :-D

Dans si verjetno spet kidala ali pa še boš...no veliko lepih trenutkov na snegu :-)
Hello.

Mene zanima,če ti lahko na dan transferja prekinejo prenos zaradi tanke sluznice al pa da je blo kaj narobe z foliklom sploh če je samo 1 ???

In ali imaš po ETZ tud Ultrogestan do 12 tedna?
Če je folikel poln (ali prazen), izveš že ob punkciji, če se je celica oplodila, izveš pa na dan transferja, vsaj v LJ. Se pravi, da če je šlo kaj narobe, zveš že prej, v tem primeru da do transferja sploh ne pride.
OOOOO, jaz sem kar malo pozabila na tebe MARJETICA... :) sem imela skoz v mislih, da še nisi odpisala...v bistvu sem pa že isti dan prebrala, ko si napisala mail...oh ja.. :/ sorry....nisem več kidala potem..hehehe...zadnjič me je slučajno doletelo, ker so bili pri nas doma vsi bolni in sva morala midva vzeti lopato v roke :) sem pa bila malo "omavžana".... :) standard!...pa nikoli ne morem vrniti niti ene kepe, ker se samo smejim in bežim...hehe..

Tako me žre ta nevednost.... :/ M od nikjer....test si pa prav bojim narediti..sem rekla, če bom lahko zdržala do 10.2., bom do takrat počakala, če pride M, če ne naredim test...čeprav imam spet občutek, da ni nič, ker nimam nobenih "simptonov" nosečnosti (razen tista krvavitev)...upam na najboljše, ampak vseeno sem smotana, ker se ne spravim delat testa pa tuki jamram neki...joj, no...saj vem da me razumeš ;) verjamem vate...hihi...

Kako si ti kaj??? Kaj novega?
Punce naj vam povem, da sem danes naredila test in je pozitiveeeeeeen..upam, da bo tudi pri ginekologu vse v redu....držimo pestiiiiiii!!!! :)

Wiiiiiii, veselaaaaaa....... :)

Ob tej zgodbi pa želim vam vliti upanje, ker se je pri meni zdelo skoraj nemogoče, da bi zanosila, da ne izgubite upanja in vztrajajte...tudi če niste sproščene lahko zanosite (ob standardnem poudarku -sprostita se pa bo naraščaj-) :) jaz s 20kg preveč in zelo malo optimizma in sproščenega duha sem zanosila, upam, daj Bože, da bom tudi donosila... :) tudi vi boste moje drage punce :)
Srečnoooo***
uuuu ursaula...čestitke, same lepe novičke zadnje čase, na drugi temi tud veselje in tle tudi...držimo pestke, da bo vse ok in da čez nekaj mesecev prikuka na svet prijetno bitjece..srečno in le poročaj kako in kaj se bo vse skupaj odvijalo...:)

Vse lepo, vse me ko pa še čakamo na sve skupaj pa upam, da tudi čim prej uspemo...
Aaaaaaaaaaaaa, kaj sem zdaj prebrala :D čestitam ursaula :D jooooj, ne morš verjet kak sem srečna zate :) trenutno sem kot 5-letni otrok, ki je dobil Kinder jajčko. :D :D :D bom danes spila en coctail v tvojem imenu ;)
Drugače pa lep pozdrav iz sončne Kambodže :D pa tukaj je dobrih 30+ °C...sočustvujem z vsemi vami, ki kidate :D
Se vidimo kmalu :)
lp
Ursaula čestitam in zdaj lepo čuvaj pikico in boš videla, da bo vse OK.

Koliko dni po transferju pa si delate test?
Jaz sem imela punkcijo prejšnji torek, transfer pa v petek in bi si ta vikend kar naredila test. A je mogoče prezgodaj in bo lažen? To čakanje je bolj mučno od vseh inekcij in obiskov ginekologov.
metkaaaa,AAAAAAA, ti packa, upaš se javt iz Kambodže pa nam tuki sline cedit....ti - ti...sej ne kidamo več, sam toook, mamo dež, a veš.... :P :P ;) :P ti pa na 30+....piiiifffffff!! tvoj sarkazem ob sočustvovanju z nami, mi nič ne pomeni....(samo, da smo si na jasnem... :)) hehe :) koktajl pa lahko spijeeeeeeš v mojem imenu...če smo specifični,hihi, je moj najljubši Long Island Tea ;) ...pa upam, da te zagifta na polno ;) hehe, da boš še ti vesela kot radio....
Sem bla presenečena, ko sem videla tvoje ime pa sem pogledala datum in začela razmišljat, " a ni rekla, da 31 pride nazaj, kaj zdj tuki dela?!" hehehe, no vesela, da si se kljub dopustu oglasila na forumu in si vesela zame.... :) yeiiii...kar ne morm dočakat da bo ura 12 da lahko pokličem ginekologinjo in se naročim na pregled....jao, jao...k nam ljudem nikoli ni prav... o.O :)

liona

hvalaaaaaaaa!!!! :) vesela sem, kot radiooooo,...moj mi je rekel, da sem čista mazica postala odkar sem zagledala plusek,hihi.... :D
res je dobro letooooo, hihi...čeprav je od začetka kazalo na slab začetek... :)

100par
Hvalaaaa...am, jaz sem naravno zanosila...v postopku sva od junija lani, imela sem zdravljenje s klomifenom+utrogestanom in laparoskopijo, ki je uspela, hvala Bogu.... :) najbolj sem se resnično bala umetne in vsega povezano z njo....no, hvala Bogu nama je uspelo naravno... :D

Držimo pestke, da bo na pregledu vse v redu :) (zdaj se namreč s tem obremenjujem, dooooh, ljudem itak nikoli ne bo prav pa naj se zgodi karkoli!!!)...verjamem, da bo vse ok, ker me je sestra naročila v ponedeljek na pregled, tako, da sem le preveč napsihirana! :) (le kako ne bi bila.......)

pa kot sem rekla...naj bo tale moj "podvig" vsem, ki še čakajo, vzpodbuda za vztrajnost in optimizem.... :) želim da vse, ki še čakate, kmalu zagledate pluseeeek.... :)
100par

sem ti pozabila napisati, da ti težko kako svetujem glede testa, ker nimam izkušenj s tem...verjamem, da ti bodo punce, ki spremljajo temo znale več povedati, kot jaz.... vem, da pri naravni lahko traja do 10 dni, da pride do ugnezditve po tem, ko je celica že oplojena...za umetno pa....pojma nimam, žal..!! :/ vpraši strica Googla, on skoraj vse ve ;)

Je pa res, da sem tudi jaz odlašala s testom, ker mi je bilo tako težko, če bi slučajno zagledala spet negativen test čeprav mi je kolegica že cel teden težil naj naredim, ker ona ve, da sem noseča(mama njena ji je rekla, ko me je videla) ...nazadnje, ko se mi je pa zgodilo, da je bil negativen test, sem cel teden k sebi prihajala.... :/

Vpraši Googla pa naredi test ;)
100par, mogoče ti bo tole pomagalo - sem ti pripela eno slikco :)
Datoteke:
Odpri priponko | Prižemi pripeto datoteko - 5day.jpg (232,4 KB)
Ursaula....TO sem vedla da ti bo uspelo....joj vesela kot radio tako kot metka. :-)))) kok si vesela šele ti, si nemorem predstavljat. No pa si dočakala pikico, itak da bo vse uredu z njo. No pa si mi vlila upanje da bo enkrat tudi meni ratalo..čakaj če se prov spomnim si imela ti PCO, pa so ti zdej prešpikali jajčnike in je ratalo...no superca. No ti si že izpolnila obljubo do Božiča boš že zibala, no zdej pa še midve z Metko, pol se pa skupaj dobimo na igrišču. S klomifen ti pa ni šlo a ne? No mogoče tudi zame še obstaja upanje da bo naravno..upam. Jz sem drugače še kar vredu, sej veš včasih dober, včasih slab dan, probam biti optimistična, čeprov pride dan ko sem izjemno žalostna zakaj ne rata...no ampak vidim da še nesmem izgubiti upanja, ti si živ dokaz za to! Ampak res zanimi da nisi imela nobenih simptomom nosečnosti, separvi ni nujno da sploh so, jaz sem pa vedno gledala če me bolji prsi, če mi je slabo, pol ti je pa že od same psihe slabe, pa res več ne veš.

Joj Metka kok uživaš, jz bi tud na 30 stopinjah uživala, pa na nič mislila, ne pa tukaj na mrazu..fovš sem ti. Uživaj še 10 dni pa se počasi vrneš na stare tire..do takrat pa uživaj 100 na uro.

Ursaula še zdaj imam nasmešek na obrazu, res sem vesela :-) Ja itk da si se sprememnila...uresničila se ti je največja želja na svetu :-)) Mi poveš sta bila med sexom ful sproščena, sta lovila datume avulacije, al pač sam sexsala na 2-3 dni? Res bi rada vedla tvoj recept.

LP :-D
g.g. - hvala za priponko, če prav razumem bi nosečniški test deveti dan po transferju moral že pokazati kaj je na stvari. Danes je osmi dan, mogoče pa bom v nedeljo zjutraj probala, sam se bojim, da bom razočarana, ker me nekaj že črviči, prsi imam še vedno polne, bradavice pa me ful bolijo.

Ursaula-ti si pa res srečnica in si upravičeno vesela. Me pa veseli, da so tudi take še, ki jim uspe po naravni poti. Lepo se čuvaj in drži pesti za vse nas, ki še čakamo ++++++++++++
Če te črviči kot pred menstruacijo, je lahko dober znak. S testom počakaj do nedelje ali ponedeljka. Pomoje bi ti že moral pokazati pravi rezultat. Držim pesti :-)
100par, dan transferja je nulti, torej se ti šteje sobota kot prvi dan...
Zdaj vidim, da si imela transfer tretji dan, torej je najboljše, da še malo počakaš s testom...
MARJETICA
Hvala ti....takoj sem pomislila nate, ko si rekla takrat, ko sem imela krvavitev, da je sigurno ugnezditvena in da je to to...pa ti nisem hotela verjeti čeprav sem si želela... :) joj, ma me tako skrbi, da bo vse v redu s pikicooooo....ne bi prenesla, da je kakšna izven maternična...cjoo...ne morem niti pomisliti....
Da sem se spremenila, sem pa tudi sama opazila, ko sem pisala tule maile...polne optimizma, veselja, nabite z energijo, svetlo auro... :) res sem neskončnooooo vesela, zahvalna Bogu, da naju je končno pogledal in nama namenil največji pečat najine ljubezni....ooooh, sladkorno bom še jst fasala, prav osladna sem.....zgleda sem postala poet čez noč..haha... :) 
Nimam recepta, MARJETICA...hmmm....verjameš, da sem naglas verjela, da se ne more zgoditi dokler ne bom dobila prve M po operaciji (kakor si rekla, imela PCO na obeh jajčniki in veliko zarastlin v trebusni votlini) in da potem po zdravljenju s Klomifenom mi bo pa ratalo...računala sem nekako na marec....tako da verjetno sem se malo sprostila, kaj pa vem, čeprav sem imela ta mesec največjo krizo do zdaj...joj, res ne morem biti pametna....sexala sva tako...come ci come va...nisem štela ovulacijskih dni, ker mi je to res preveč psihično obremenjujoče...se niti ne spomnim kako sva sexala...sigurno lahko rečem, da na tri dni..mogoče na dva, včasih.... :) ne misli na nič med sexom..probaj odmislit otroka.....čeprav ga tudi jaz nisem, ampak samo o tem pa tudi nisem razmišljala... :) Tomaževič je res car :) 
In ja, drzim pesti za vse, ki se cakate, sigurno vam bo uspelo!!! Itak, da navijam za vsako posebej, da ze naslednji mesec ne dobi M ;)
100par, mislim, da je to crvicenje lahko znak zanositve..za prsa pa...jaz imam bolece ze skoraj mesec dni in po opisu sodec imam iste simptome...polne, nabite, boli me kolobar in notri v prsih pod kolobarjem...bradavice obcutljive...ce imas kaj takega je mozno, da imas pikico ;) drzim pestiiiii zate v nedeljo, ponedeljek.... :) oglasi se kako bo....saj ves kako pravijo, vse se nam dogaja z namenom in kakor nam je pac usojeno ;) srecno!!!!!!!! :)
Ursaula,cestitke. Kakor berem si imela vgnezditveno...kaj pa potem si inela še kake rjave izcedke? Meni zamuja 3 dni,vendar imam rahle rjave izcedke. Testa še nisem naredila.
Thx,mary
Ursaula, ja itak da bo s pikico vse vredu, ti jo sam božaj pa čuvaj, res sem vesela zate..ja tomaževič je res car, očitno je pomagalo, ko so ti prešpikali jajčnike da so spermiji imeli prosto pot, ti drugače zdej nisi jedla nobenih tablet za ovulacijo a ne ? torej si imela svojo ovulacijo? Joj komaj čakam da bo tudi mene bog obdaril s to neizmerno srečo!! Javi kako bo v pon pri ginekologinji.

Pa pobožaj pikico še v mojmu imenu. :-D

lp
Maryrose
hvalaaaa :)
Jp, izgleda sem imela vgnezditveno krvavitev...ne potem nobenih izcedkov več...brala sem, da lahko ima ženska izcedke še okoli 3 - 4 tedna nosečnosti, ker takrat blastocista postane zarodek...če sem prav razumela :/
za tvoje izcedke pa ne vem....saj če ti 3 dni zamuja lahko že narediš test pa ugotoviš ali se je kaj prijelo ali ne....moja kolegica je bila noseča pa je dobila M, ampak zelo čudni izcedki so bili...temno rjavkasti pa gosti...probaj, ;) držiiiim pesti!!!!!!! :D srečnooooo!!!!!

MARJETICA

Joj, hvala ti, da si tako vesela zame...tudi jaz bi ti privoščila pikico čim prej, oziroma saj bo, do božiča, se spomniš? ;) bo, sigurno!!!!
Sem pa prav začudena nad tole mojo zanositvijo...po operaciji nisem imela M in nisem pila nobenih tablet že od lani februarja.... :) zgleda je bilo potrebno res mal prepucat jajcevode pa mal dregnt jajčnike, da se zbudijo in ekola qui pa smo tu... :)
Božat moram pikico, bom...sam, a veš, da mi je kar nerodno, ker mi je tako nemogoče, da se mi je zgodilo pa dokler ne dobim potrditve od G se sploh ne morm sprostiti....

Punce hvala res vsem za čestitke še enkrat..... naj vas ne razžalosti moj uspeh ampak naj vam bo zagon za vztrajanje! kakršnokoli diagnozo že imate..... :) vse boste pluska zagledale...daj Bože!! :)
To še paše zraven tiste priponke, ki jo je prilepila g.g., za tiste, ki ste imele transfer na tretji dan (najdeno na fertility friends):

3-Day Transfer

Days Past Transfer (DPT)

One The embryo continues to grow and develop, turning from a 6-8 cell embryo into a morula
Two The cells of the morula continue to divide, developing into a blastocyst
Three The blastocyst begins to hatch out of its shell
Four The blastocyst continues to hatch out of its shell and begins to attach itself to the uterus
Five The blastocyst attaches deeper into the uterine lining, beginning implantation
Six Implantation continues
Seven Implantation is complete, cells that will eventually become the placenta and fetus have begun to develop
Eight Human chorionic gonadotropin (hCG) starts to enter the blood stream
Nine Fetal development continues and hCG continues to be secreted
Ten Fetal development continues and hCG continues to be secreted
Eleven Levels of hCG are now high enough to detect a pregnancy
Ursaula
vrjamem da si presenečena nad nosečnostjo, verjetno ko toliko časa traja si na koncu kar začuden da je ratalo, ampak si res vsem v pogum, da bomo enkrat zagledale plus mogoče celo naravno kljub težavam in brez dodatkov . :-D

Kako je bilo pri ginekologinji? Koliko časa si že noseča?

LP
Ja če se dan transferja šteje 0 dan potem sem si test naredila na 9 dan in srčno upam, da je bil negativen zato, ker sem bila prehitro firbčna. Zdaj bom počakala do petka ko bo 14 dni po transferju, kot mi je naročil dr. Merlo, ko je rekel naj si ga naredim v petek zjutraj in potem ga pokličem. Mi je pa postopek popolnoma odvzel mojo odpornost, tako da sem fasala očitno še neko gripo (doma imajo vsi gripo), hud prehlad, vročina skozi malce čez 37. K dohtarju nočem, ker po moje če bom rekla da ne vem če sem noseča, mi itak ne bo dal nič. Ma prepustimo se dogajanju, bo kar bo. A lekadol lahko spijem?
100par

Ti kar naredi kakor ti je rekel zdravnik in bo vse v redu, boš videla...srečno pri opravljanju testa... :) Lekadol lahko vzameš, doza na osebo je 10 lekadolov na dan, nosečnica do 5.... :) vročina je pa najbolje, da sama gre in da jo preležiš...ni dobro zbijati je...pij veliko tekočine, da se telo sčisti ;) upam,da hitro ozdraviš....

MARJETICA
Vesela sem, da lahko delim z vami veselje ob zanositvi in da ste punce vesele z mano :) ...doma sem naletela na čuden odziv, saj je bil pričakovan odziv....pa vseeno...razočarana sem....ne dojemam kako so lahko nekomu pomembne samo materialne stvari in se ne da nič na duhovno življenje...dela se po principu "česar ne vemo - ne obstaja" in "kar boli - se ne govori"....katastrofa!!! :/
Pozabila sem ti omeniti še, da sem po seksu vedno takoj ustala, se šla stuširat in čepela pod tušem in čakala, da mi je vse steklo ven...pred operacijo sem še malo poležala, se obračala na desno stran - kao pomaga zanositi o.O, dajala sem si vzglavnike pod medenico, da mi ni vse steklo ven, čeprav je vseeno steklo, ko sem ustala.....svašta sem počela, samo na glavo se še nisem postavila, pa ni uspelo...no sedaj po operaciji je bil pa zgleda res magnet in veliko Galusov prisotnih, da se je prijelo :)

Noseča sem danes 7 tednov ;) yeiiiiii
Daaan bejbe :D

Zdaj se pa že oglašam iz rodne grude :P

ursaula

Sem upoštevala tvojo željo in zvrnila enega Long islanda....če vprašaš mojega dragega, sem bila vesela še bolj, kot radio :P

Midva pa sva bila danes pri sestri Renati. Bi mogla počakat da dobim ketchup teden, da začnem s terapijo. Je pa moj dragi dobil neko infekcijo sečevoda in je na antibiotikih, ki bi lahko vplivali na kakovost plavalcev, tak da bova najverjetneje (speeeeet) morala še en ciklus počakat, da grejo antibiotiki iz telesa, da bo pol zarodek masterpiece :P
Ursaula, moj prvi IVF postopek se je včeraj žal zaključil z rezultatom menstruacija. Ma gremo dalje, najkasneje čez 3 mesece v nov postopek. Ti pa lepo čuvaj pikico, da ostane pri tebi.

Ostale punce držte se in ne smemo obupat. Enkrat bo.
Ursaula
ne sekiraj se kaj pravijo drugi, važno da sta vidva dobila največje darilo :-D Važno da bosta vidva dobila pikico :-)
Ja sej nekateri pravijo da tole povšter pod rit, pa ležat v postelji ne pomaga lih najbolj amapak kaj ko vse naredimo samo da rata, čeprov je meni Reš rekel da po sexu ne takoj ustat, verjetno res kokr ti je namenjeno, pač tebi je hvalabogu bilo namenjeno sedaj pa ni važno tudi če si čepela pod tušom in čakala da gre vse ven :-) Nosečka naša pridna bodi, ne sekiraj se za druge pa čuvajta in božajta svojo pikico :D

Metka
Welcome back to real life, verjetno je dol luštno? kako sta se imela? je hitro minilo. No eno nosečko že imamo-Ursaulo, zdaj sva na vrsti še midve :-D
Vidva pa res nimata sreče pri postopkih, vedno ko bi mogla začeti se nekaj zakomplicira, a to je dol kej fasal..no boljše da se pozdravi, pa pol štartajta naprej.

100 par
žal mi je da ti v prvo ni ratalo, sej bo pa v drugo, pa si v vartsvo dobila enega ali dva?
Koliko časa pa se trudita, kakšne pa imaš težave da ne gre?

LP
Evo,še ena nova na forumu. Tudi midva z možem imava probleme. Ni pluska in ni,ga čakava že 6 let,pa nic.februarja grem na LSK.Malo se bojim,ampak bom zdržala.Je pa res,da sem ze čist obupala,tako da ne vem kaj me se drži pokonci.

LEPO SE IMEJTE. LP
MARJETICA
hvala za dobrodoslico :D itak,da je blo fajn...kot vsakic,ko si na dopustu :) sva pa vceraj ugotavljala kako zelo tiha je Ljubljana...pravi balzam za usesa :D
Sva se potem doma pogovorila,pa za mnenje vprasala se drugega zdravnika in sva se odlocila,da vseeno greva ze zdaj v postopek. Bo itak kmalu nehal z antibiotiki,tak da ne bi smelo bit problemov. In ja,doli je fasal to bakterijo. :S

MOTORCI
Laparoskopija res ni ravno najbolj fajn stvar pod soncem,ampak se jo da prezivet. Sploh,ce bo potem rezultat tak,kot pri Ursaula :)

Btw, kdaj gremo zurat? :D
HVALA MARJETICA ZA SPODBUDNE BESEDE. SEJ PO ENI STRANI KOMAJ ČAKAM DA DAM TO SKOZ,MOGOČE SE MI PA RES NASMEHNE SREČA.
PUNCE,A MOGOČE KEJ VESTE KOLK PROCENTOV JE,DA K OPRAVIŠ LSK,ZANOSIŠ? NIMAM GLIH VELIKO IZKUŠENJ S TEM,SEM BOLJ NOVA NA FORUMIH,TKO DA ŠELE ZDAJ ODKRIVAM STVARI.

RES VSEM ŽELIM,DA SE NAM NASMEHNE SREČA, DA BOMO KONČNO TUDI ME MAMICE.

TEBI URŠAULA,PA ČESTITKE,IN PAZI NASE.
OPROSTI,METKA,MALO SEM NAROBE PREBRALA. HVALA TEBI ZA SPODBUDNE BESEDE.

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 4 plus 22?