Starši, učitelji in učenci

Forum za starše, ki se srečujejo z vzgojnimi dilemami v kontekstu šolanja, za učitelje, ki bi radi delili svoje dvome in podali svoje predloge, ter za učence, ki želijo izmenjati mnenja ali dobiti nasvete o šolski problematiki. Zaupajte svoje težave, predloge, pomisleke in pohvale.
Moderatorji: Tina Milharčič, univ. dipl. psih., Ana Domenis Cankar, univ. dipl. psih., Melita Kuhar Pucko, univ. dipl. soc. ped. in mag. Nataša Durjava, geštalt izkustvena družinska psihoterapevtka
da ali ne?

otrok, 3.razred, sam doma po 2 uri na dan?

28.03.12 11:48

No, dajte mi nekaj povedati, od znanke otrok hodi že celo šolsko leto (je pa v 3. razredu) sam v šolo in domov ter tudi po šoli je sam doma še do cca. 2 uri, dokler mama ne pride. Ona pravi, da mu zaupa, da ve, da je toliko zrel, da ne bo nič narobe... Potem pa še doda, da nesreče se sicer dogajajo, ampak se lahko tudi, ko je ona zraven. Da pa ve, da ne bo otrok "zakuril" stanovanja, spustil koga not, delal neumnosti itd. Jaz se s tem absolutno ne strinjam in bi jo najraje na csd prijavila zaradi zanemarjanja... Kakšen je postopek? Se mi zdi, da mora biti njen sin vseeno malo preveč samostojen za tako majhnega otroka.
Ja, otrok je lahko sam doma.
Na CSD se ti bodo smejali. Jaz se ti že.

Aja, tudi po zakonu lahko otrok od 7. leta naprej 2. razred) hodi sam v šolo in sam iz šole.
Za 2 uri bi mojega tudi v 2. razredu že pustila samega (pa ga ne, ker ni potrebe :) ). Meni se to ne zdi zanemarjanje...
Joj no, saj pa nima verjetno totalno nesposobnega otroka? V mojem 3.razredu je mami začela hodit v službo in sem najbolj uživala, ko sem lahko bla sama doma, kasneje ko je pruišla domov, bolj sem bila srečna. Pač prideš domov, si narediš sendvič, rešiš domačo nalogo in se greš igrat ali pa gledat risanke.
V 3. razredu sem jaz sam šel po brata v vrtec po šoli in sva sama počakala starše 3-4 ure. Zaradi takih osebkov, kot je avtorica, pa je to dandanašnji problem. Otroci so nesamostojni, če jih pa že vzgajaš v tej smeri, pa te prijavi en @#$%&, ki s tem nima nobene veze.
Nekateri otroci so samostojni in sami doma tudi že v 2.razredu, nekateri pa niso dovolj samostojni niti v 4. razredu. Otroci so si različni!
Ja, ampak njej je že tudi učiteljica podaljšanega bivanja rekla, da zakaj pušča otroka doma, zakaj ne bi bil raje v šoli do petih... Pa sta se baje pogovorila s tamalim in ji je on rekel, da gre raje prej domov, pa si potem malo odpočije, se igra itd. Za moje pojme je neodgovorna in učiteljica se s tem strinja. Zakaj puščati otroka samega, ko se lahko toliko stvari zgodi? Pa naj povem, da je njen tamal že nekje 1,5 leta navajen biti občasno sam doma po kakšno urco, dve (no, dolgo ga res ni puščala) in je res samostojen, tu se strinjam, samo vseeno, lahko se mu kaj zgodi.
A to mene opisuješ? Moj je komot sam, mu zaupam, se slišava po telefonu, tačas naredi domačo nalogo, pelje psa na sprehod, pa kakšen kos kruha si odreže in namaže, pol je pa pred tv ponavadi. Tudi zajtrk si zjutraj sam pripravi, pospravi za seboj in gre v šolo. Sicer je sam popoldan cca. eno uro, ampak je ravno tako želel iz PB, da hodi že prej domov, drugo leto pa sploh ne bo več v OPB, pač po kosilu bo šel domov. Kaj pa naj po tvoje naredijo mame samohranilke, ki imajo popoldansko službo, ponavadi glih tolk, da ne minimalca, naj ostanejo doma al plačujejo dodatno varstvo s čim? Otrok enkrat moraš navaditi samostojnosti, seveda ne kar naenkrat, pač postopoma podaljšuješ čas. Avtorica posta, koliko stare otroke pa imaš ti? A imaš še čisto male, al pa jih še nimaš, po moje.
Ma daj, no. Malo umiri zadeve.
SIcer je res, da je to odvisno od otroka do otroka, a pri tej starosti pa se mi res zdi že dovolj velik za kaj takega.

Pa malo pomisli, kako smo pa nekoč živeli. Osebno sem hodila sama domov že v prvem razredu in to še z busom, pa nisem še 40 let stara (tako, da to ni bilo pred 100.-timi leti).

Tvoje razmišljanje vodi -sorry, a je res - v vedno večjo nesamostojnost otrok.
nikogar ne obsojam, se pa sprašujem zakaj se nihče ne vtika v tiste starše ki otroke res zanemarjajo, v take starše, ki puščajo otroke po šoli za kako urico do dve ali tri same se pa vsi čutijo poklicane da bi rešili otroke takega groznega zanemarjanja?
Ne, moj otrok je sošolec od tega fanta. Drug je pa star 5 let. Noben od njiju ni nikoli sam doma, le zakaj bi bil, niti ne hodi sam v šolo (vrtec seveda da ne)... Ljubljana ni majhno mesto, da bi se otrok potikal sam.
Ja no, saj tale mamica živi sama s fantkom.
Ampak glejte, pogovarjala sem se z učiteljicama in nobeni od njiju se ne zdi v redu!!!!
Navedeno
da ali ne?
Ja, ampak njej je že tudi učiteljica podaljšanega bivanja rekla, da zakaj pušča otroka doma, zakaj ne bi bil raje v šoli do petih... Pa sta se baje pogovorila s tamalim in ji je on rekel, da gre raje prej domov, pa si potem malo odpočije, se igra itd. Za moje pojme je neodgovorna in učiteljica se s tem strinja. Zakaj puščati otroka samega, ko se lahko toliko stvari zgodi? Pa naj povem, da je njen tamal že nekje 1,5 leta navajen biti občasno sam doma po kakšno urco, dve (no, dolgo ga res ni puščala) in je res samostojen, tu se strinjam, samo vseeno, lahko se mu kaj zgodi.

mene pa zanima, kaj imata ti in učiteljica za debatirat o tem, kako imajo te stvari urejeni drugi????

vaju je kdo vprašal za mnenje?

in ja, vsak otrok je lahko ful srečen, da je do petih v šoli... si kar predstavljam...
zaposlena na CSD

Re: otrok, 3.razred, sam doma po 2 uri na dan?

28.03.12 12:18

Moja otroka sta bila večji del počitnic, ko sta končala 3. in 1. razred, sama doma. Koliko sva lahko, sva z možem izmenično vzela dopusta, en teden sta bila na taboru, ostali čas sta poskrbela sama zase, tudi dokončala kosilo, pospravila, počistila.
Zaposlena sem na centru za socialno delo. :-) Ampak tudi v poletnem času, ko so otroci doma, nimam nič višje plače, da bi jima lahko plačala varstvo.
In kako poteka recimo tale postopek na csd-ju, če jo kdo prijavi? Me samo zanima...
Meni se zdi važno, da mama sama presodi zmožnost svojega otroka, saj ga le ta najbolje pozna, morda pa učiteljica potrebuje nekaj otrok, da bo imela upravičeno plačano prisotnost do petih. Meni se zdi za enega otroka absurd, da je v šoli od osmih do petih popoldan, ja za takega, ki ni sposoben biti sam oziroma je še premajhen za to in če ni druge možnosti.
Moj tretješolec je brez problema 2 uri sam doma.
Čakaj malo, TI so se pogovarjala z učiteljicama o DRUGIH????
Pa kaj se imaš TI menit o drugih? Pa tudi učiteljici si tega ne bi smeli dovolit!
Mislim, kakšno vtikanje v druge, pa še kršenje poklicne morala od strani učiteljic.
Navedeno
da ali ne?
In kako poteka recimo tale postopek na csd-ju, če jo kdo prijavi? Me samo zanima...

Če jo boš prijavila nacsd,se najprej 100% prepričaj,da je otrok v potencialni nevarnosti.
Jaz iz napisanega sodeč ne vidim,da bi ga kaj posebej ogrožalo...
Poglejte, jaz in učiteljica OPB smo že izrazili zaskrbljenost tudi pri šolski psihologinji in bo ona presodila, če je za ukrepanje ali ne...
Mama lahko reče karkoli, samo ne more pa od 8-letnega (no skoraj 9) drobnega dečka pričakovati samostojnosti...
zakaj pa ne bi ti p......... rajši pomagala in tisti dve uri čuvala tega otroka ko te tako skrbi zanj. dela itak že cel dan nimaš nobenega očitno.
zaposlena na CSD

28.03.12 12:28

Se strinjam, da so otroci različni - ampak moja hči je pri osmih letih, no, pri skoraj devetih, v celoti skuhala kosilo. Mogoče zato, ker ni bila zelo drobna? :-)
Sama sem pri devetih letih ves dan pazila eno leto staro sestro, jo previjala, hranila,... V čem natančno se čas pred 30-imi bistveno razlikuje od današnjega? Razen v tem, da je manj možnosti poškodb in nezgod za računalnikom in televizijo.
Ženske ne vznemirjajte se, tole je povsem očitna provokacija.

Vsak povprečen osemletnik je lahko nekaj ur na dan sam doma. Tudi v in iz šole lahko gre sam.
Samo res, pa kaj se vtikuješ nekam, kjer nimaš kaj iskati?

Če bi že bilo kaj z otrokom, kar bi bilo vzrok za skrb, potem samo razlog, da je 2 uri sam doma ni merodajen in dovolj. Res, no. Je pa seveda možno, da je kaj narobe kje drugje, a tega pa ne moreš vedeti samo iz tega, sa je otrok sama doma 2 uri.

Aja, pa moji otroci NISO vsak dan sami doma 2 uri. :-)) Ker je pač taka situacija, da jim ni treba biti. So pa občasno po uro ali dve (četrti in drugi razred).

Tebi se res zdi boljše, da bi bil v šoli do petih? Pa veš, da je za nekatere otroke prava muka biti tako dolgo v šoli?

Glej, če ni nič drugega narobe pri njih doma, ti svetujem da se v to ne vtikuješ, ker ni tvoja stvar.
Navedeno
da ali ne?
Ampak glejte, pogovarjala sem se z učiteljicama in nobeni od njiju se ne zdi v redu!!!!

Jaz sem samohranilka s tremi, brez varstva. Vse tri otroke ne morem imeti skozi na očeh. Ko je otrok v 2. r. hodil sam v šolo, ker je pač tako želel (smo manj ko km od šole, nobene glavne ceste vmes), pa čeprav bi lahko šel z mano, ko sem peljala mlajšega v vrtec ali starejšo sestro, so me vsi sosedi in učitelji gledali čudno. Sosedi spremljajo v šolo otroka še v 5.r., v obe smeri, sami se na ulici brez nadzora ne igrajo, moji pa kot samorastniki. Takrat 7 letnika sem tudi pustila kdaj samega doma. Dvome sem povedala pediatrinji, ki nas pozna. Povedala sem komentarje sosedov in učiteljev, pa moje mnenje, da moram otroke naučit samostojnosti, če ne zaradi drugega pa zato, ker sem z njimi sama. Če zbolim, otrok ne bo znal sam v šolo?
Njen odgovor je bil, da produciramo invalidne nesamostojne otroke. Povedala je, da vidi v svoji praksi veliko otrok, ki se izgubijo pri 15-ih, ko gredo v srednjo šolo, ker so jih do takrat doma ujčkali, potem pa kar naenkrat šok, ko mora kaj narediti brez mame. Z mano pa, da ni čisto nič narobe in da je otrok dovolj star in zrel (otroka seveda pozna), da ima lahko določeno mero samostojnosti.
Mene bi pa bolj skrbelo kaj ti počneš s svojima otrokoma. Ne jokat ko bosta v 20-ih letih in ne bosta znala popolnoma nič, bila totalno nesamostojna,...

Mislm, zanima me če tud tebi niso dovolili biti same doma. Ampak zanimivo je, da danes zganjajo največji kažin glih tiste mon-e, ki so kot majhne ble same. S tem pa delajo kvečem škodo svojim otrokom.

Ne uničuj družin drugim. Če bo otrok prihajal v šolo poškodovan, ker se je poškodoval ko je bil sam, potem urgiraj. Drugače se pa ne vtikaj kot ena tercilaka v čisto vse. Kvečem poskrbi, da tvoja dva ne bosta bla totalna nesposobneža ko bosta odrasla.

Ko sem jaz še hodila v malo šolo sem zadnja dva tedna pred začetkom prvega razreda bila po celo dopoldne sama. Pa nisem bla stara niti 7 let. Resda da me je mama nadzirala po telefonu, pa med malco je prišla domov pogledat če je vse vredu, drugače sem bila pa do 3h sama. Ta čas sem gledala risanke, šla k sosedi se igrat, tudi v trgovino in knjižnico sama. Da ne omenjam da sem v cerkev hodila že od nedopolnega 6ga leta sama. Sprva so me sicer spremljali do ceste in pogledali če bom šla varno čez cesto, ko sem pokazala da sem dovolj samostojna, sem šla pa sama. Res pa je, da sem mela srečo in je blo vse relativno blizu moje hiše.
Moja je pri teh letih bila sama doma (po šoli), si naredila malico, naredila domače naloge in ven odpeljala 3 pse.
To počne še danes, torej je očitno uspela preživet.
Imam hčerko, ki obiskuje 3. razred. Brez problema je že šla večkrat na avtobus domov iz šole. Tudi doma bi jo komot pustila tudi 2 uri, če bi bilo potrebno. Kot si napisala: toliko star otrok ve, da ne sme odpirat vrat, se igrat z ognjem itd.

No...moje doma ne puščam same, ker trenutno gre ćez neko obdobje, ko jo je strah, če je sama. Drugače pa ja, toliko star otrok je lahko 2 uri sam doma.
ma pusti ju pri miru...če imaš tok viška cajta se zbližaj z njo da vsaj izveš zakaj je tako in pa ji ponudi da ti prevzameš skrb in skrbiš za odhod in prihod v šolo ter vartvo dkoler se ona ne vrne. Kaj veš zakaj je tako in s kakršnokoli prijavo ji boš lahko povzročila še dodatno psihično breme in živciranje, ki ga ne potrebuje...mogoče je pa tebi prelepo in se nimaš v zvezi s svojo družino kaj živcirat .....razmisli kaj bo tvoje vtikanje potegnilo za sabo....
Džizus, pa kaj je z vami?! Nisem niti brala vsega, ker očitno ne razumem.

Ja do kdaj pa vaši otroci potrebujejo stalno kontrolo? Mogoče do 30, 35 leta?! Ma če povem po pravici, sem bila sama doma že bistveno prej, ker pač ni šlo drugače (en starš). In sem naredila bistveno manj neumnosti kot npr pri 20-ih:))))

Seveda je odvisno od otroka do otroka, ampak kako naj se nauči biti samostojen, če ga ne pustite samega?! Ali to pride npr pri 18-ih kar tako z neba?
Avtorica, upam, da si dojela, da krepko pretiravaš. Pa še na CSD bi jo prijavljala....

Ampak sem se spomnila: na bivši šoli, kamor je hodila hčerka je učiteljica v tretjem razredu rekla staršem da naj otroke le spodbujajo in da naj otroci zjutraj grejo raje sami v šolo, ker se pač morajo začet učit samostojnosti. To je šola v Ljubljani!

Ma res, kje je ta vaša šola, da še celo učiteljice in psihologinje dvigujejo obrvi ob tem?
Če pa se temu reče zanemarjanje .... Ne vem no! Mami in otroku je tako OK. Tudi jaz verjamem, da se mu ne da do 5ih viseti v šoli (to običajno niso lih produktivne ure). Moja hčerka je tudi konec tretjega razreda šla sama v šoli in iz šole (prečka več cest, semaforji, ni ravno blizu) in tudi doma bi lahko sama ostala nekaj ur. Moje mnenje je, da delaš paniko brez potrebe. Sošolci moje hčerke pa so še prej začeli sami hoditi domov, tudi z busom in so tudi bili sami doma. Ljubljana drugače...ni to neko selo brez cest...
Pretiravanje avtorice te teme po celi liniji.

če lahko ali ne otroka, ki obiskuje 3.razred, pustimo doma 2 uri je popolnoma odvisno od VZGOJE njihovih staršev!

Kratek, a jasen prispevek
O_o a ti pišeš o mojem drobem tretješolcu?
No, zdaj vem, da ga zanemarjam....... marička ste eni omejeni...... Kako lahko tako podcenjujete svoje lastne otroke? OK, je kak tretješolec, ki še ni sposoben biti urco sam (zato so pogosto krivi starši, ker mu niti ne dajo priložnosti), ampak večina je pa res že zadosti zrela za take "vratolomne podvge".
Edini pametni komentar je od Elaine. Džizus, ženske, a res ne spregledate tako očitne provokacije? Ve se razburjate, avtorica se pa hahlja za računalnikom.
Navedeno
da ali ne?
Ne, moj otrok je sošolec od tega fanta. Drug je pa star 5 let. Noben od njiju ni nikoli sam doma, le zakaj bi bil, niti ne hodi sam v šolo (vrtec seveda da ne)... Ljubljana ni majhno mesto, da bi se otrok potikal sam.
Ja no, saj tale mamica živi sama s fantkom.

Mislim, da si z zadnjim stavkom zgoraj povedala vse o sebi.
Na žalost zaradi takih ljudi, kot si ti in učiteljici, s katerima izražate svojo 'zaskrbljenost', se starši čez nekaj let svojih otrok ne bodo upali več dotakniti, jih poslati same v trgovino ali jih bog ne daj, pri devetih letih pustiti dve uri samih.

Če je provokacija, delaš z njo škodo tako delavcem na CSD jih, kot učiteljem in pazi se, da se ti to enkrat ne vrne.
Če pa ni provokacija, se malo zamisli, kako to, da tvoj otrok pri skoraj devetih letih še nikoli ni bil sam doma. In nekaj, kar se tebi zdi nepojmljivo, je lahko drugim povsem normalno navajanje na samostojnost in zrelost.
pa saj ni res

28.03.12 14:05

Za avtorico...tebe bi morala ta mamica kam prijaviti, zaradi blatenja in govorjenja bedarij o njej!!!
Sj nisi normalna!!!!!
kam naj ga dam

28.03.12 14:44

Moj je prvošolec, 7 let je že dopolnil.
Domov pride z avtobusom ob 14-ih in me počaka, da pridem iz službe ob 20.00.
Tako je približno 5 dni na mesec.
zaposlena na CSD

28.03.12 14:56

Navedeno
kam naj ga dam
Moj je prvošolec, 7 let je že dopolnil.
Domov pride z avtobusom ob 14-ih in me počaka, da pridem iz službe ob 20.00.
Tako je približno 5 dni na mesec.

Tako se začne pot v samostojnost, soočanje z realnostjo, odcepljanje od staršev... Zdrav razvoj pač! Zagotovo ima pripravljeno hrano, verjetno ga vmes kaj pokličeš in ima tvojo številko, na katero lahko on tebe. Poleg tega najbrž do najbližjega soseda nima 2 km. Torej?!
Zdravega fanta vzgajaš, samo to. ;-)
Jaz imam tudi otroka v tretjem razredu.Zelo samostojan.Oba z možem sva delala popldan pa je on izrazil željo da želi biti sam doma.Vse je bilo o.k. Slišala sva se po telefonu,nalogo naredil,bil v knjižnici,se učil,zvečer pojedeL.Res ne vem zakaj taka drama okoli tujih zadev.
OČitno gospa od zgoraj ima preveč časa,ali je pa kaj drugega.Prvo naj pomete pred svojimi vrati....
Ja, enkrat smo že brali o tem, da nekateri študentje ne znajo položnice napisat, pa na faks se hodijo mame dogovarjat in podobno.
Še dobro, da se eni zavedamo, da se z zavijanjem v vato dela le medvedja usluga.
V nekaterih kulturah otroci pri tej starosti delajo v tovarnah, manj kot 100 let nazaj so tudi pri nas toliko stari otroci skrbeli še za 5 mlajših, a naši pa ne bodo sposobni bit 2 uri na dan sami? Si odrezat kos kruha, naredit nalogo, sprehodit in nahranit psa, pospravit posodo, dat perilo sušit, dat DVD v računalnik, poklicat po telefonu?
Jao, avtorica...
Po moje je pa tole provokacija. Sem pa tudi sama nasedla, kaj češ. ;-)
Navedeno
da ali ne?
No, dajte mi nekaj povedati, od znanke otrok hodi že celo šolsko leto (je pa v 3. razredu) sam v šolo in domov ter tudi po šoli je sam doma še do cca. 2 uri, dokler mama ne pride. Ona pravi, da mu zaupa, da ve, da je toliko zrel, da ne bo nič narobe... Potem pa še doda, da nesreče se sicer dogajajo, ampak se lahko tudi, ko je ona zraven. Da pa ve, da ne bo otrok "zakuril" stanovanja, spustil koga not, delal neumnosti itd. Jaz se s tem absolutno ne strinjam in bi jo najraje na csd prijavila zaradi zanemarjanja... Kakšen je postopek? Se mi zdi, da mora biti njen sin vseeno malo preveč samostojen za tako majhnega otroka.

Jst bi pa tebe prjavlja, da te en s tega sveta sprav. Ni čudno, da je svet tak kot je, če take brezveznice po svetu hodjo. Srčno upam, da se ne reproduciraš, ker bo to še en bednik na svetu!
Ne moršverjet

28.03.12 16:16

Navedeno
da ali ne?
Poglejte, jaz in učiteljica OPB smo že izrazili zaskrbljenost tudi pri šolski psihologinji in bo ona presodila, če je za ukrepanje ali ne...
Mama lahko reče karkoli, samo ne more pa od 8-letnega (no skoraj 9) drobnega dečka pričakovati samostojnosti...

Uh, ce tole ni provokacija, in bi bila jaz namesto te mame, bi prijavila tebe. Pprvic zaradi obrekovanja naokoli, kako imam jaz doma, drugic, uciteljice na inspekcijo, ker si s tabo dovolijo razpravljati o meni, in dajati neke sodbe za katere niso niti strokovno usposobljene, se manj pa zaposlene, potem pa ce se ti ne bi umirila, se na CSD, da si nesposobna mati, ker svojih otrok ne ucis samostojnosti. Pih!
tale je pa močna

28.03.12 19:11

No jaz pa mislim, da bi morali varstvo v tretjem razredu ukiniti.Kdaj za vraga naj se pa otrok nauči samostojnosti.Če vi do devetega razreda z njim hodite povsod prav gotovo ne in v tem primeru bi jaz avtorico prijavila na csd ker svojega otroka ne navaja k samostojnosti in ga zavija v vato.Me res zanima kdo tukaj dela večjo škodo.Daj avtorica mislim ,da imaš pred svojim pragom še veliko dela.
Navedeno
da ali ne?

se podpišem če lahko :)
Navedeno
da ali ne?
Poglej, zdaj se mi zdi, da gre za provokacijo. Ali pa je ta vaša šola na kakšnem drugem planetu. Res delate invalide.
Da se ponovno oglasim... Ne, ne gre za provokacijo! Šola je pa ena "taboljših" v Ljubljani.
Kaj pravzaprav hočeš? Ne morem se znebit občutka, da ti za otroka niti ni mar, želiš samo doseči svoj prav in potrditev, da ti pri svoji vzgoji ne delaš napak. Če bi ti bilo mar, bi se poglobila v celotno situacijo in ne samo tisto, kar vidiš.

Jaz sem hodila celo sama iz vrtca, pa tudi to ni bilo pred 50 leti, preživela komot kako uro sama doma, tudi kasneje, v OŠ.

Kot se je izrazila že ena pred mano. Producirate invalidne nesamostojne otroke, mamine sinke, očkove punčke. In te je, seveda, treba čuvati in varovati, vse tam do nekega 30, še bolje 35+ leta. Ma kaj, dokler ste živi! Z enim takim varovanim sem v zvezi in to varovanost skušajo prenest še name. Zakaj bi hodila peš 10 min, če me lahko odpelje do cilja. Vtikovanje v vse mogoče! Dajte, pomislite vsaj malo na vaše otroke, ne mislite le nase. Naučite jih samostojnosti ali pa otrok raje ne imejte. Ker, ko vas več ne bo, to se bo nekega dne dejansko tudi zgodilo, vaš sonček enostavno ne bo znal več živeti.
Kapo dol!

Jalur, faca si, tvoji otroci so sigurno ponosni nate in ti na njih.

Navedeno
Jalur
Navedeno
da ali ne?

Jaz sem samohranilka s tremi, brez varstva. Vse tri otroke ne morem imeti skozi na očeh. Ko je otrok v 2. r. hodil sam v šolo, ker je pač tako želel (smo manj ko km od šole, nobene glavne ceste vmes), pa čeprav bi lahko šel z mano, ko sem peljala mlajšega v vrtec ali starejšo sestro, so me vsi sosedi in učitelji gledali čudno. Sosedi spremljajo v šolo otroka še v 5.r., v obe smeri, sami se na ulici brez nadzora ne igrajo, moji pa kot samorastniki. Takrat 7 letnika sem tudi pustila kdaj samega doma. Dvome sem povedala pediatrinji, ki nas pozna. Povedala sem komentarje sosedov in učiteljev, pa moje mnenje, da moram otroke naučit samostojnosti, če ne zaradi drugega pa zato, ker sem z njimi sama. Če zbolim, otrok ne bo znal sam v šolo?
Njen odgovor je bil, da produciramo invalidne nesamostojne otroke. Povedala je, da vidi v svoji praksi veliko otrok, ki se izgubijo pri 15-ih, ko gredo v srednjo šolo, ker so jih do takrat doma ujčkali, potem pa kar naenkrat šok, ko mora kaj narediti brez mame. Z mano pa, da ni čisto nič narobe in da je otrok dovolj star in zrel (otroka seveda pozna), da ima lahko določeno mero samostojnosti.
HAHA, se šališ, ane, p.... bi ji res lahko pomagala, če je še mati samohranilka, si sploh predstavljaš koliko jim je življenje oteženo? Še posebej zaradi takih, ki se vtikajo tja kjer se jih nič ne tiče, daj pospravi najprej pred svojim pragom, predvsem pa po tvojem ubogem umu in šele potem sodi druge, ko boš nosila njihovo obleko, prehodila pot v njihovih čevljih...

Enostavno sem moral to napisat, kaj se dogaja po svetu in se eni vtikajo v takšne zadeve, ki so popolnoma banalne.

Da bi obstajal inštitut kot je CSD za takšne osebe kot si ti "da ali ne" bi te šel jaz prijavit.
Moj sin je star 7,5 let in je sposoben biti sam doma po dve uri. Občasno ne želi z nama v trgovino, pa ga pustiva doma. Gleda TV, se igra, naredi si kakšen sendvič. Presenetil naju je že z pripravljeno malico za vse tri. Ve, da ne sme odpirati neznancem, ter da ne sme upravljati s štedilnikom, fenom ipd. Mikrovalovno pa že obvlada.
Doma smo malo iz mesta in po naši ulici se otroci njegovih let vozijo sami s kolesi. Tudi naš se včasih lahko vozi sam. Je pa res vse odvisno od tega koliko dorasel je že oz. kako resno jemlje napotke staršev.
Ker jaz sem pri 8 letih sama hodila v šolo in domov 3 km dolgo pot, brez pločnika. Prav tako me od doma zjutraj nihče ni odpravil, ker sta šla prej v službo, iz službe pa sta tudi prišla 2-3 ure za mano.
Mislim, da avtorica močno pretirava. Ker iz lastnih izkušenj lahko povem (službenih), da današnji 20 do 30-letniki niso sposobni narediti ničesar. Z nekaterimi pridejo atiji celo na razgovor za službo, birokratske zadeve pa jim urejajo mame. Pa srednješolcem urejajo mame štipendijo in podobno!!! Izjeme so seveda izzvzete.
Lp
da ali ne, ti se gres z uciteljicama in se ssolsko psihologinjo pogovarjat o nekem tujem otroku??? pa kakšne učiteljice so to, nestrokovne!!! ker te niso nekam nagnale! opravljate tujo družino! zelo lepo, krasno! kot vemo, sa lahko vsaka pozitivna reč prikaže tudi blazno negativno! seveda lahko solska psihologinja napiše mnenje, ki bo v blazno škodo ootroku in mami! ker je kaj takega možno samo v sloveniji! samo poskusite se se kaj vmešavat, ker bom JAZ OSEBNO obvestila magari vse CSD v Ljubljani! Tudi sama imam izkušnjo, ko so me po krivem obsodili, s pomočjo osebkov, kot ste VI! Pot je bila trnova, priznam, ker se je boriti proti inštituciji izredno težko.ampak se da in sem zmagala.tako da SAMO POSKUSITE KAJ NAGAJATI TEJLE MAMICI, ji sama priskočim na pomoč, potem za vas ni rešitve, vložila bo tožbo proti vam! pa še rpoti vašim nestrokovnim pomagačkam!
Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt,
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 23 plus 11?