Starši, učitelji in učenci

Forum za starše, ki se srečujejo z vzgojnimi dilemami v kontekstu šolanja, za učitelje, ki bi radi delili svoje dvome in podali svoje predloge, ter za učence, ki želijo izmenjati mnenja ali dobiti nasvete o šolski problematiki. Zaupajte svoje težave, predloge, pomisleke in pohvale.
Moderatorji: Tina Milharčič, univ. dipl. psih., Ana Domenis Cankar, univ. dipl. psih., Melita Kuhar Pucko, univ. dipl. soc. ped. in mag. Nataša Durjava, geštalt izkustvena družinska psihoterapevtka
Vpr

OŠ Bičevje

11.02.11 12:05

Kakšne so vaše izkušnje z učiteljskim kadrom.
Na dan je prišlo, da je nivo znanja v primerjavi z drugimi šolami katastrofalno nizka in da se učitelje enostavno ne da premaknit z njihovega trona samozadostnosti. Disciplina je vedno slabša tudi zaradi indeferentnosti učiteljskega kadra.
Ah, Bičevje

Re: OŠ Bičevje

11.02.11 12:34

Že dolgo je znano, da pridejo učenci iz drugih lj. šol na Bičevje v zadnjem razredu zaradi uspeha. Če so imeli drugje dober uspeh, so bili na Bičevju čisti odličnjaki. Tako so imeli več prednosti pri vpisih v sr. šole.
Vpr

11.02.11 13:55

in sedaj se je učiteljski kader namenil odstaviti ravnateljico, ki bi rada iz te šole vsaj kaj naredila.
Upam da jim ne bo ratalo. Starši bi raje, da se pomede nestrokoven in nekompetenten kader, pa se to ne da. Bodo še naprej zafurali cele generacije, dokler ne bodo v penziji.
Žalosten

11.02.11 15:01

Zanesljivo je precejšen del krivde na nekaterih učiteljih.
Je pa dejstvo, da ravnateljica ni vzpostavila medsebojnih spoštljivih odnosov, ki so temelj kakovostnega dela.

11.02.11 15:54

Po moje je bistveno, da starši razredov svoje izkušnje delite z predstavniki, ki vas zastopajo na Svetu staršev. Svet staršev je svetovalni organ, ki pa ima možnost delovanja tudi izven okvira šole, če se ugotovi, da se razmere poslabšujejo oziroma se na opozorila ustrezno ne reagira.

Svet staršev lahko ukrepa in naslovi problematiko naprej: na ustanovitelja (v vašem primeru MOL), na Ministrstvo za šolstvo ipd...

Kakorkoli - postavi se kriterije in cilje. V kolikor se cilji ne dosežejo na podlagi danih kriterijev (ki morajo biti opredeljeni konkretno, nabolje v številkah - uspešnost na NPK, število incidentov na šoli, število odpovedanih dejavnosti, število pisnih pritožb staršev... ipd)
je treba sprožiti postopek.

Vsaka plat ima dve strani. Možno, je, da je ravnateljica pri zagotavljanju reda in discipline na šoli netaktna in imajo učitelji občutek, da jih želi povoziti kot tank.

Je pa tako, da staršev in otrok ne zanima kakšni so odnosi med učitelji in ravnateljem – zahtevajo lahko to kar pripada njihovim otrokom – kvalitetno izobraževanje in vzgojo. Sem spada tudi disciplina med poukom in pristojnost ter dolžnost učiteljev, da ne glede na njihovo politično prepričanje v discipliniskih incidentih posredujejo.
najprej se prepričajte

11.02.11 17:42

Navedeno
Ah, Bičevje
Že dolgo je znano, da pridejo učenci iz drugih lj. šol na Bičevje v zadnjem razredu zaradi uspeha. Če so imeli drugje dober uspeh, so bili na Bičevju čisti odličnjaki. Tako so imeli več prednosti pri vpisih v sr. šole.

??
No, ta je pa dobra.
Na Bičevje še hodita dva izmed treh mojih otrok (eden v 6., drugi v 9. razred)

Sin, ki je že v gimnaziji in hči, ki je sedaj v 9. razredu nista v zadnjem razredu (ali zadnjih razredih) dobila nobenega novega sošolca/sošolke.

Na Bičevju je kar nekaj učencev z odločbami in po drugi strani kar precej nadarjenih učencev, ki z očenami višajo razredno in šolsko povprečje - pri hčeri je razmerje 7:8.

Sin je bil v OŠ odličnjak, zdaj hodi na Gimnazijo Vič in nima nikakršnih težav, očitno ima dobre temelje in dobre delovne navade.

Hči se želi vpisati na Gimnazijo Poljane in ker ima dober uspeh tudi tu ne pričakujemo težav.

Bičevci v zadnjih letih osvajajo številna zlata priznanja na področju matematike, slovenščine in angleščine, tako da reči, da je - na splošno - nivo znanja slab je popolna izmišljotina.

Nekaj učiteljskega kadra je slabšega, nekaj boljšega, od vsakega učenca posebej pa je odvisno, koliko truda bo v šolsko delo vložil in koliko bo od šole odnesel.

Meni se zdi Bičevje zelo dobra osnovna šola. Vzpostavljena sta red in disciplina, spoštljivi medsebojni odnosi in vsakomur lahko priporočim, naj otroka vpiše v to šolo.
bičevka

11.02.11 18:41

Sama sem hodila na Bičevje, sin je hodil na Bičevje in imel odličen uspeh in dobro osnovo za viško gimnazijo, kjer je tudi odličnjak. Torej res ne more biti tako slaba šola. Pa vzpodbujali so ustvarjalnost otrok in jih vključevali v različne dejavnosti. Moj sin je sedaj maturant, pa gre še zmeraj novo leto voščit učiteljem, ker jih ima v tako lepem spominu. Torej vse dobro o tej šoli.
tudi tako

11.02.11 20:49

<<Bičevci v zadnjih letih osvajajo številna zlata priznanja na področju matematike, slovenščine in angleščine, tako da reči, da je - na splošno - nivo znanja slab je popolna izmišljotina.>>

Zakaj so potem rezulati pri NPK za slovenščino porazni?
levi devžej

11.02.11 21:13

Navedeno
tudi tako
<<Bičevci v zadnjih letih osvajajo številna zlata priznanja na področju matematike, slovenščine in angleščine, tako da reči, da je - na splošno - nivo znanja slab je popolna izmišljotina.>>

Pred dvema letoma je bilo s strani rahlo prepotentne gospe na sestanku sveta staršev postavljeno identično vprašanje.

Vemo, kakšna je socialna in nacionalna struktura na Bičevju, vsi tudi vemo, koliko se vlaga v učenje slovenščine- pri matematiki in angleščini so oblikovani težavnostni nivoji, pri slovenščini so skupine homogene. Očitno z namenom, da bi s pomočjo boljših učencev utrdili učence, ki jim je slovenščina prvi tuji jezik - žal pa zelo slabi rezultati teh učencev skvarijo sicer povsem solidno sliko ostalih "naravnih govorcev". Čakamo, da bodo spremenili sistem, učencev ne morejo.
11511

11.02.11 21:17

Navedeno
tudi tako

Zato ker se ti rezultati ne štejejo nikamor in devetošolci raje utrjujejo znanje za teste, ki štejejo za nadaljnji vpis.
Ena od včeraj

11.02.11 21:36

Tistega oziroma tiste člane sveta staršev, ki tule razpihujejo temo z včerajšnjega sestanka sveta staršev, naj bo sram v dno duše. Tudi forum je medij!
porkaflek

11.02.11 21:49

A to, da nekdo ni v svetu staršev pa pomeni, da ne sme komentirat stanja na OŠ? Milsim, da je tale forum namenjen splošni populaciji in ne izbrancem.

Da je situacija na šoli zaskrbljujoča vedo že vsi vpleteni (ravnateljica, učitelji, starši, otroci) brez kakšnih hudih analiz. Nekateri predstavniki SŠ pa hodijo na sestanke SŠ samo - sedet?
nisem not

11.02.11 22:33

Navedeno
porkaflek
A to, da nekdo ni v svetu staršev pa pomeni, da ne sme komentirat stanja na OŠ? Milsim, da je tale forum namenjen splošni populaciji in ne izbrancem.

Da je situacija na šoli zaskrbljujoča vedo že vsi vpleteni (ravnateljica, učitelji, starši, otroci) brez kakšnih hudih analiz. Nekateri predstavniki SŠ pa hodijo na sestanke SŠ samo - sedet?

Oho, oho, nisem v SS, se mi pa zelo dozdeva, katero blontno veselje bi lahko brez vsake potrebe podpihovalo strasti tule...

Oh, ja, "rezultati NPZ pri slovenščini", oh, ja, mati, saj bo srce zlato tudi iz Bičevja prišlo na Bežigrad, saj bo, tudi ob taki materi..
mamulja

18.02.11 06:56

Včeraj zvečer je vrlemu svetušole na oš bičevje uspelo sesut ravnateljico in nastavit vd, ki bo dobro ime šole v nekaj mesecih zapravla. Bravo predsednica sveta in ostali njeni kolegi!! Zdej bomo pa starši lahko prepisali svoje otroke na šole, kjer vladata mir za delo in red. Učitelji pa se ukvarjajo s poučevanjem in ne kajnjem za šolo.
zelena mrena

18.02.11 10:34

Če je vsaj delček tega kar tukaj piše res, potem bogi otroci na OŠ Bičevje. Upala sem, da so časi "divjega zahoda" minili, ampak glede na povedano očitno niso.
Na tako šolo zanesljivo svojega otroka ne bi vpisala in če drugače ne gre, bo verjetno s povečanjem števila prepisov morda nekomu naredilo "klik".
Poklic učitelja je zahteven poklic, od učitelja je odvisno marsikaj, učitelj lahko zafura generacijo otrok ali pa jim da nekaj več. Glavno pa je, da so učitelji na šolah zaradi otrok in ne obratno!!!!
mamulja

18.02.11 11:19

Menim, da je vse res. Žal učitelji hodijo v šolo izključno za plačo, ukvarjajo se s stvarmi, za katere niso odgovorne. Pozabile so, kaj je poklic učitelja in njegovo poslanstvo. Ta skupina učiteljev bi za svoje početje morala odgovarjati. V vsaki službi veljajo določena pravila, ki se jih je treba držat, šole ne moremo voditi starši, učenci in učitelji, ampak je zato postavljen ravnatelj. V zadnjih dveh letih se je vpis bistveno povečal, kaj bo sedaj nihče ne ve......
Nekdo, ki mu ni vseeno

19.02.11 22:05

Žal se tega peščica učiteljic ne zaveda. Imajo nek svoj prav, pa še sindikat jih pri tem spodbuja. Sprašujem se ali je pravna država čisto umrla? Mar res lahko ena predsednica sveta gre preko želje staršev, preko mnenja ministrstva in celo preko ustanoviteljice občine?
Sem žalostna, ker je šola do 17.02 do sveta šole delovala zelo dobro. Sedaj je pa v.d. ena napihnjena gospa učiteljica, ki nima pojma kaj mora kot dobra ravnateljica narediti. Obup :)
mamulja

19.02.11 23:44

Se strinjam. Upam, da pravna država / beri ministrstvo in MOL tokrat ne bo zatajila. O takih ljudeh, ko so te učiteljice pa je škoda zgubljati besede. Strinjam se s tabo Nekdo, ki mu ni vseeno. Moj otrok mi je povedal, da je samooklicana ga vd ravnateljice v petek hodila po razredih in sporočala, da je ona sedaj nova ravnateljica. Na vprašanje, kje je naša ravnateljica pa je rekla, da je odstopila. Med otroci torej te učiteljice širijo laži. Groooza.
jazica 

21.02.11 14:19

Kot vedno, največ vedo tisti, ki so najmanj vpleteni!

21.02.11 17:16

Spoštovane/i

ker se pojavljajo resne obtožbe, prosim, da ste previdni pri podajanju informacij. Navsezadnje ste anonimni, toliko kolikor vam to omogočamo, če pride do resnih obtožb, smo dolžni posredovati podatke.

Torej, če že nekoga izpostavljate tako javno in direktno, je pošteno in prav, da se predstavite, drugače naj tema ostane na nivoju, prav tako vsako vaše sporočilo.

primož

Srečnga pa zdravga!!!

090 30 41 Številka za vse vrste težav.

http://galerija.over.net/mon/main.php/v/javnagalerija/Primo__
http://pino.blog.siol.net/ Poglej kaj pišem
mamulja

21.02.11 20:55

OK!
Razumem.
jazica 

24.02.11 01:23

mamulja, si se takoj znasla/ustrasila:)
mamulja

24.02.11 17:01

jazica, pa ti še kaj povej! Čakamo.
Nekdo, ki mu ni vseeno

25.02.11 13:42

Jazica z besedo na plan:)
Primož, zadeva je žal popolnoma resnična in grozlijva.

25.02.11 15:46

A boste nehali s takšnim tonom, drugače bom od vseh zahteval imena in priimke, pa še kaj drugega.

primož

Srečnga pa zdravga!!!

Nekdo, ki mu ni vseeno

27.02.11 20:14

Primož brez zamere mislm da nisem bila čisto nič žaljiva in da je bil moj ton pisanja popolnoma normalen.
Sicer pa kakor pravijo vsake oči imajo svojega malarja. Tako, da jest na tole temo sigurno ne bom nič več komentirala.
Bom pa držala pesti, da se zadeva izide tako, da bo najboljše za otroke, njihove starše in tam zaposlene. Srečno!
Bloudkovo priznanje

28.02.11 08:51

To kar se dogaja na OŠ Bičevje je prava sramota za javno šolstvo. Pa, da me ne bo kdo narobe razumel to ni nobena žalitev, take so žal realne razmere. Upam, da bodo pristojne inštitucije ukrepale pravilno in omogočile našim otrokom to, kar jim pripada, GOSPODE učitelje, pa malo prizemljilo, da se bodo počasi začeli zavedati, kakšno je njihovo osnovno poslanstvo.
zBičevja

02.03.11 10:04

Sedaj se bom pa še jaz vmešala. Oprosti Primož, kaj pa je tule žaljivega.
Kakšen ton misliš?
A misliš da smo starši, ki imamo otroke na Bičevju po župi priplavali.
Zakaj pa misliš da je bil izredni sestanek sestanek sveta staršev. BREZ UČITELJEV!!!
Da so se lahko predstavniki starše odkrito pogovarjali o problemih, ki se na šoli dogajajo. Brez STRAHU glede posledic za svoje otroke. A zato, ker nimajo kaj delat, pa gredo malo sestankovat.
In zakaj misliš, da je zadnji sestanek sveta staršev trajal 7 ur.
Na tej šoli se ni možno odkrito pogovarjat z učitelji, ki ne prenesejo kritike svojega NEdela.
Na tej šoli vlada neka čudna primitivna sfera, ki se je "izkazala" z zadnjimi dogodki na šoli.
Primož, pojma nimaš in tukaj skačeš, ker si nekdo"drzne" nekaj kritičnega pripomnit. Kot da stopaš v bran svinjariji, ja dobesedno svinjariji, ki se na šoli dogaja.

02.03.11 10:34

Navedeno
zBičevja
Sedaj se bom pa še jaz vmešala. Oprosti Primož, kaj pa je tule žaljivega.
Kakšen ton misliš?
A misliš da smo starši, ki imamo otroke na Bičevju po župi priplavali.
Zakaj pa misliš da je bil izredni sestanek sestanek sveta staršev. BREZ UČITELJEV!!!
Da so se lahko predstavniki starše odkrito pogovarjali o problemih, ki se na šoli dogajajo. Brez STRAHU glede posledic za svoje otroke. A zato, ker nimajo kaj delat, pa gredo malo sestankovat.
In zakaj misliš, da je zadnji sestanek sveta staršev trajal 7 ur.
Na tej šoli se ni možno odkrito pogovarjat z učitelji, ki ne prenesejo kritike svojega NEdela.
Na tej šoli vlada neka čudna primitivna sfera, ki se je "izkazala" z zadnjimi dogodki na šoli.
Primož, pojma nimaš in tukaj skačeš, ker si nekdo"drzne" nekaj kritičnega pripomnit. Kot da stopaš v bran svinjariji, ja dobesedno svinjariji, ki se na šoli dogaja.

pravico imate da poveste, kar mislite, vendar brez imen drugih, v nasprotnem primeru, se morate predstaviti.

Primož

Srečnga pa zdravga!!!

zBičevja

02.03.11 11:24

Kakšnih imen prosim, Primož?
Saj ni nikjer nobenih imen?
Lahko citiraš prosim, ker sem mogoče spregledana.
Nekdo, ki mu ni vseeno

02.03.11 19:59

Primož žal je tukaj res en kup primitivizma in nizkih udarcev. Nikoli si nisem predstavljala, da so lahko visoko izobraženi ljudje, ki naj bi vlivali znanje našim otrokom v glavo tako zelo zaverovani v svoj prav. Ne slišijo in ne priznajo nikakršne kritike - pa naj je še tako dobronamerna. Nekateri med njimi se tako visoko cenijo, da jih niti dejansko slabi rezultati otrok ne ganejo. Ne vem kam pelje tale svet in močno upam, da se zadeve postavijo nazaj na mesto.
Najhuje je pa tu otrokom, ki so odstavljeno ravanteljico imeli radi. Za razliko od nekaterih učiteljev, ki so jim otroci samo v napoto jim je pokazala da zna ceniti delo otrok in o glej čudež še najbolj problematični otroci so pod njenim vodstvom pričeli ubogati in upoštevati navodila. Ko bi le bilo več takih oseb med učitelji. Upam da zmaga pravica in pravna država.
Zasrbljeni očka

03.03.11 09:49

Očitno je duh ušel iz steklenice, na dan prihajajo nova in nova dejstva o totalnem kaosu na OŠ Bičevje. Bolj, kot zbiram informacije, bolj me vse skupaj spominja na zgodbo o butalcih.
Sprašujem se, kako je možno, da skupina učiteljev (katerim se očitno ne ljubi opravljati svojega osnovnega poklica, imajo pa čas za vse ostalo) samovoljno zamenja ravnateljico, katera od njih zahteva stvari katere so OBVEZNE!
Ko sem se na to temo pogovarjal s prijatelji šolniki, pa teh ni malo (ravnatelji, sindikalisti, predsedniki sveta šole in učitelji) so me samo začudeno gledali in se spraševali ali je to v današnjem času sploh možno.
Skrbi me, ker se učitelji OŠ Bičevje, po zadnjih dogodkih očitno čutijo zelo močne in niti nimajo najmanjšega interesa po izboljšanju razmer. Njim moteči element - ravnateljico, so po nekem čudnem (samo njim razumljivem) postopku odstavili, sedaj pa po starem naprej!!!
Otroci, starši so pač nepomemben dejavnik, važno je le, da je njim luštno... le zakaj pa bi revčki delali več in bolje... je pa ja enostavnejše zamenjati ravnateljico, ki zahteva kvalitetnejše delo. Pa da ne bo pomote, ne zahteva nič neobičajnega, samo tisto kar bi morali gospodje učitelji že zdavnaj izvajati in za kar sploh so v tem poklicu.
Ko smo starši zahtevali spremembe na bolje, je bilo slišati nešteto razno raznih izgovorov... ampak, ko so pa zamenjali ravnateljico, je pa že naslednji dan nova V.D. ravnateljice hodila iz razreda v razred in se šopirila z novico, da je sedaj ona ravnateljica.
Ko je potrebno narediti kaj za otroke, slišimo same izgovore... v tem primeru, pa niso izgubljali časa. Pa kaj otroke zanimajo zdrahe na šoli????
Konec koncev so učitelji v šolah zaradi naših otrok in njihovo osnovno poslanstvo je izobraževanje le-teh. In tega dejstva se gospodje na tej šoli premalo zavedajo. Zavedajo pa naj se, da tudi nezadovoljni starši otrok še nismo rekli zadnje... tudi mi smo vpleteni v to dogajanje in tudi mi smo odgovorni, da se tu nekaj naredi, če ne drugače pa po pravni poti.

Lp,
"RAVNATELJICA"

03.03.11 16:22

No, pa bom še jaz nekaj dodala. Starši , imate pač glupe otroke, so pač po starših!!!!!
mamulja

03.03.11 16:26

To, kar se dogaja na tej šoli je nezaslišano. Zanimivo je to, da dogodki še niso prišli na televizijo in v časopise. Čeprav mislim, da je samo še vprašanje časa, kdaj se bo to zgodilo.
Mi že razmišljamo, da bomo otroka prešolali na šolo, kjer bodo učitelji v šoli zaradi otrok in ne zato, da bodo imeli službo. Ne vem, kaj misli minister?? Če bo šla stvar ne tej šoli mimo nekaznovano in brez sankcij, se podobna stvar lahko jutri zgodi na vseh šolah!! pa toliko mladih učiteljev, ki so željni dela je brez službe.
Upam, da bodo učitelji, ki niso v tej "skupini" stopiliskupaj in zadeve javljalina prave naslov. Prav pa bi bilo, da bi nas starše obvestilio situaciji na šoli, da ne bi vsega izvedeli po ovinkih in prek otrok. moslim, da se stvari, ki jih imajo učiteljimed sabo učencev ne tičejo!!!

Lep pozdrav!
"čISTILKA"

03.03.11 16:26

Starši, učite otroke za znanje - ne za ocene!!!!!!
no-pa-povejte-kaj

03.03.11 16:42

Pojma nimam, kaj se dogaja na tej OŠ in kje sploh ta OŠ je, me pa zanima, česa ti učitelji ne opravljajo. Ker se bojim, da vem, kaj gre tem staršem v nos. Zaradi lastnih izkušenj.
In ne, niso učitelji tisti, ki ne opravljajo svojega dela, starši so tisti, ki svoje otroke tiščijo v šolo od jutra do večera in pričakujejo, da bodo učitelji tam poleg poučevanja opravljali še tisoč drugih stvari, ki bi jih starši želeli. Ker sem jim jih ne da voziti na plačljive dejavnosti, ki se dogajajo v raznih društvih, in jim je najbolj komot, da to učitelji opravljajo po svojem delovnem času zastonj.

Ja, napisala sem "poleg poučevanja" in "po svojem delovnem času" in "zastonj". Ker točno to so tendence staršev. Ker učitelji itak ne delamo nič in smo stalno na počitnicah. Torej naj nas ponucajo za vse možne dejavnosti po pouku in za vikende.

Delo učitelja je poučevanje in priprava na pouk, preverjanje in ocenjevanje. Redni pouk pa osnovna dejavnost šole. To je delovni čas učitelja. In če to opravlja tako kot je treba, za to porabi vseh osem delovnih ur na dan.
Vse delavnice, tabori, neobvezne šole v naravi, projekti in tisoč drugih stvari, ki jih starši zahtevajo, niso redno delo učitelja ampak njegova prosta volja. Nikakor ne vse in neprestano ampak tu in tam katera. Za dušo. Za denar itak ne, ker je vse skupaj neplačano, velikokrat pa celo v lastno škodo.

Že leta pa se dogaja, da s(m)o učitelji v to prisiljeni in če tega ne počnemo, nekateri mislijo, da ne delamo ničesar. Ker pouk itak ni nič. In počasi to tudi zares postaja. Ker energijo trošimo na tisoč-in-enem-projektu za pouk pač ni časa. In ne volje. Ker ga itak nihče več ne ceni.
Moral pa bi biti osnova!

Če so se učitelji uprli taki tiranski ravnateljici, ki ne razume vloge učitelja, in jim poleg pouka nalaga še tisoč-in-eno-obveznost potem jim čestitam. In upam, da bodo to zmogli še po številnih drugih šolah. Ker bi bil že čas.
Zasrbljeni očka

03.03.11 17:03

Navedeno
"RAVNATELJICA"
No, pa bom še jaz nekaj dodala. Starši , imate pač glupe otroke, so pač po starših!!!!!

Hmm, ta izjava pove vse o inteligenci osebe, ki jo je napisala.

no-pa-povejte-kaj
če bi poznala razmere na tej šoli, in razloge učiteljev za zamenjavo ravnateljice, bi hitro spremenila svoje mnenje. Ne zagovarjamo ravnateljice, odločno nasprotujemo pa odnosu nekaterih učiteljev, do učencev. Ne vidijo svojega slabega dela (kar se vidi po rezultatih NPZ-jev), ne vidijo katastrofalnega stanja discipline v razredih, ne vidijo neipolnjevanje osnovnih zahtev.... vidijo pa "tiransko ravnateljico". Tu pa so lahko vložili svoj trud in znanje, da so jo odstavili... naši otroci pa očitno tega truda niso vredni....

Pa da ne bo pomote, spoštujem učiteljski poklic in veliko prijateljev prihaja iz te stroke, ampak vsak od njih, ki sliši za omenjeno zgodbo se samo zgrozi in vpraša kako je to sploh možno. Kot, da OŠ Bičevje obstaja v neki drugi pol pretekli dimenziji...
jest.ti.on

03.03.11 18:30

no-pa-povejte-kaj!
Upam, da ste kot učiteljica uspešni, samo očitno ne poznate scene na tej šoli. ne vem, če lahko kot učiteljica vse dopoldne hodite ven in noter iz razreda, kadite za šolo, vpijete na otroke.....
Upam, da ne. No vidite, na tej šoli pa se to dogaja.
Ravnateljica pa ni tiranska, zahtea samo delo, ki ga učitelj mora opraviti (dokumentacija). Zato ne sodite ljudi, če jih ne poznate.
no-pa-povejte-kaj

03.03.11 19:34

Ravno zato pa sem napisala, da ne poznam razmer na tej šoli, in pozvala k opisu konkretnih dejanj (in ne oseb).
Ja, na učence tudi kričim... če drugače ne gre. Ker dandanes učitelj itak nima nobene besede in včasih ostane samo še to. Na srečo delam z malimi otroki, ki še funkcionirajo na empatijo in se name navežejo in me ubogajo zato, ker me imajo radi, ko pa gledam kolege na predmetni stopnji pa se večkrat vprašam, kako zdržijo.
Za vzgojo svojih otrok so primarno odgovorni starši in če se otroci ne znajo obnašati in je disciplina porazna, se najprej vprašajte o lastni vzgoji.

Iz razreda tudi stopim včasih, ko je to potrebno, in učence pustim same za par minut (na žalost nisem robot in moram vsake toliko na stranišče in ker sem pridelala že kar nekaj vnetij mehurja zaradi neobiskovanja stranišča in nepitja vode, to počnem, če le morem, redno, včasih tudi, bogmidajpamet, stopim do fotokopirca in naredim par fotokopij, ki sem jih prej pozabila narediti ali pa jih naredim učencu, ki je pozabil DZ, da ne gledea v zrak). Kadim pa ne, kolegi, ki kadijo, pa kadijo na zadnjem pokritem (in zakritem) balkonu. Pa niso zaradi tega nič slabši učitelji.
Rezultati NPZ-jev pa niso odvisni od učiteljev ampak od učencev. Učenec ni neka opeka, ki jo učitelj izdela po predvidenih dimenzijah, ima sam kar presneto veliko lastne volje, ki jo uveljavlja pri končnih dimenzijah lastnega končnega produkta!

Še enkrat - ne sodim o konkretni šoli in konkretnih učiteljih, ne poznam ne šole ne njih, poznam pa današnje starše in današnje trende in to, kar se dogaja zadnje čase, je preseglo vse meje. Je definitivno res, da šola ni tam zaradi učiteljev, je pa tudi res, da ni niti zaradi staršev. In starši si definitivno dovolite preveč.

03.03.11 20:01

Glede na vaš zadnji komentar, spoštovana gospa učiteljica, nihče in res prav nihče od staršev ne pričakuje, da delate nekaj kar vam ni všeč. Veste, v gospodarstvu te nihče ne vpraša ali bi morda blagovolili ostati še nekaj minutk po izteku delovnega časa, pa tudi direktorjev se ne ruši. Prav tako te nihče ne vpraša, če imaš morda voljo za nekajdnevni izlet - službena pot,... v kolikor pa vem, ste plačani precej bolje kot mi (v gospodarstvu).
Kot starš lahko samo povem, da nikakor ne želim otroka obdržati cel dan v šoli, želim pa mu, da ima kvalitetno izobrazbo za kar pa ste učitelji v osnovi plačani, kot ste že sami navedli. Za NPZ niso krivi samo otroci, temveč predvsem vsi učitelji od 1. razreda dalje.
Absolutno so pa tudi šolske dejavnosti (izleti, ekskurzije, tabori, krožki ...) tisti, ki doprinesejo h kvaliteti šole in s tem povečan vpis. Slednje je odvisno od samega vodstva šole in seveda vas spoštovanih učiteljev.
Zavedajte se, da z vpisom otroka v šolo, pomeni, da vam zaupamo in če tega zaupanja šola ni sposobna obdržati, pomeni, da bo zaradi manjšega vpisa slej ko prej zaprta.

Aja pa še to: avtoriteto si gradite sami.
no-pa-povejte-kaj

03.03.11 21:43

Pa.se.jaz, razmere v gospodarstvu odlično poznam tako da na vaše "prisilno ostajanje na delovnem mestu, slabe plače in prisilne službene poti" ne pristajam, je pa res, da se glede na svojo izobrazbo in delovnim mestom ne bom primerjala ravno z nekom, ki ima srednješolsko izobrazbo in/ali je v službeni hierarhiji na podrejenem delovnem mestu.

Prav tako že zdavnaj ne padam več na fore tipa "ne delajte tega, kar vam ni všeč". Ker mi glede na izobrazbo res ne bi bilo potrebno opravljati svojega dela. Tudi kolegi, ki imajo samo PeF, bi že zdavnaj pobegnili s tega poklica, če ga ne bi opravljali z veseljem. Ker brez veselja takega dela ne zmoreš opravljati več kot nekaj let. Enostavno pregoriš. Kljub veselju se marsikdo tu in tam vpraša, če mu je tega treba, in to edino zaradi vas, staršev.

Pri opisu starševskih pričakovanj nikakor nisem opisovala "par minutk" po pouku in obvezni šolski program z obveznimi organiziranimi dnevi in predpisano šolo v naravi, ampak pričakovanja, da bomo učitelji za 20€ pet dni preživeli noč in dan z vašimi sončki in pri tem na koncu meseca imeli nižjo plačo, da bomo poleg več kot polne delovne obveznosti vodili krožke, ki so plačani par € na mesec, da bomo hodili na ekskurzije, ki trajajo do večera ... oprostite, časi pohval in zastavic so že davno mimo in mene na blagajni v trgovini nihče ne vpraša, če sem bila na ekskurziji pet pedagoških ur ali deset in mi pri slednji možnost da popust. Se bo upam počasi potrebno navaditi na to, da ima vsaka stvar svojo ceno, tudi učitelji, in da tudi učitelji opravljamo delo za katerega smo plačani plus nekaj več od tega, nismo pa poročeni s svojo službo.

In če v društvu plačujete tečaj angleščine 50€ na mesec nikakor ne morete pričakovati, da bo učitelj potem, ko je opravil svojo delovni obveznosti, taiste vsebine na šoli poučeval v krožku zastonj.
Zaskrbljeni očka

04.03.11 10:16

no-pa-povejte-kaj
vse lepo in prav, ampak zakaj bi se vi učitelji razlikovali od drugih??? Tak iste razmere vladajo povsod... tudi jaz hodim na seminarje, izobraževanja, tudi jaz sem oodsoten cele dneve, vikende... pa mi niti na misel ne pride, da bom od direktorja sedaj pričakoval dodatne nagrade, še manj mi pa na misel pride, da bi si upal s takimi razlogi, kot jih opisuješ, zadevo zavrnit (pa nimam samo srednješelske izbrazbe, pa tudi če jo bi imel nima to nobene veze). Zavedam se, da obstajajo povsod ljudje, ki pa bi to delo opravili pod istimi pogoji... in to bi moralo tudi vas učitelje (pa upam, da so taki v manjšini) počasi skrbeti... počasi minevajo časi postavljanjev pogojev, izsiljevanj..., se bo pač treba prilagoditi... tudi v šolstvu.
Učiteljski poklic je pač tak, da učitelj ne sme in ne more svoje osebne probleme reševati na ramah otrok.
Vem, da smo starši v zadnjih letih zelo težavni, in da smo sami dosti pripomogli k še težjem delu učiteljev... ampak vseeno obstajajo merila, katere je pač treba upoštevati.
starš z Bičevja

04.03.11 14:24

Konkretne razmere na tej šoli so:
- slabi rezultati pri NPZ pri slovenskem jeziku in matematiki, ki se vlečejo že leta.
Še izpred sedanje (na silo odstavljene ravnateljice). Razlog ostaja - problematični učitelji so isti in ostajajo. Četudi se generacije otrok menjajo.
Grozno je, da je znanje je pri omenjenih predmetih celo za 20 % nižje od povprečnega na nivoju Slovenije. To poudarjam za tiste, ki menijo da predzadnje mesto pri NPZ-ju ne pomeni nujno slabega znanja. Tako se namreč slepi kader s te šole.
Starši opozarjajo na to že leta. Lahko si preberete v zapisnikih sveta staršev.
http://ijz.iprid.si/ - v iskalnik vpišete ime šole.
Kjub tem že leta ni nobenih sprememb, ni matematičnega krožka, ni dodatnih dejavnosti, ki bi spodbudila učence na kritičnih področjih.
Ob tem je potrebno vseeno pohvaliti angleščino, kjer je učiteljica sposobna in njeni učenci dosegajo rezultat, ki je boljši od povprečja.
Kot je že nekdo omenil. Učitelji ne prenašajo kritike svojega dela.

- nasilje na šoli se potihoma širi, ker učitelji večinoma reagirano na način "sami se zmente". Tako da moraš kot starš vztrajat in dopovedovati da problem obstaja, sicer se pometa pod preprogo. Dokler zares ne eskalira.

- Odstavitev ravnateljice je bila tako groteskna, da enostavno ne moreš verjeti.
Na sestanku sveta šole je za sporen odstop, ki je bil omenjen kot rešitev na nemožno komunikacijo med učitelji in ravnateljico, in pograbljena na hitro glasovala tudi predstavnica staršev, ki naj po pravilniku, ki naj bi veljal že od leta 2005 sploh ne bi mogla biti predstavnik staršev v svetu zavoda.
Lahko si ga ogledate tule:
http://www.o-bicevje.lj.edus.si/Joomla/index.php?option=com_remository&Itemid=53&func=select&id=3

Začuda nikogar v svetu zavoda ni motilo. In ga še vedno ne moti, ker sestanke nadaljujejo s predstavnikom , ki to ni. Vse samo zato, da so se lahko znebili ravnateljice, ki od kadra upravičeno pričakuje spremembe.
Tudi starši. Čeprav mnenje staršev ki ravnateljico podpirajo seveda ne šteje.
Nivo komunikacije pa si bnoste lahko vsaj približno ogledali naslednji teden s pomočjo zapisnika zadnjega sestanka sveta šole.

Za tiste, ki boste skočili v zrak zaradi varovanja osebnih podatkov, si oglejte mnenje informacijske pooblaščenke
http://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-podatkov/iskalnik-po-odlocbah-in-mnenjih/odlocbe-in-mnenja-varstvo-osebnih-podatkov/
poiščite mnenje o objavi zapisnika sveta šole
In ne, straši ne pričakujemo da boste za 20 dodatnih eurov pedenali naše otroke spredaj in zadaj, temveč da boste v času svojega rednega delavnika pokazali kake rezultate. Iin če jih ne bo, da se boste z nami starši o tem pripravljeni pogovarjati in skupaj z nami pomagali situacijo izboljšati.
Ne pa da se za vse krivi populacijo otrok ( ki navsezadnje ni vedno enaka) in ravnateljico, ki kao ne zna komunicirati. Naše izkušnje pa so drugačne. Da vi ne znate komunicirat.
starš z Bičevja

04.03.11 14:29

Konkretne razmere na tej šoli so:
- slabi rezultati pri NPZ pri slovenskem jeziku in matematiki, ki se vlečejo že leta.
Še izpred sedanje (na silo odstavljene ravnateljice). Razlog ostaja - problematični učitelji so isti in ostajajo. Četudi se generacije otrok menjajo.
Grozno je, da je znanje je pri omenjenih predmetih celo za 20 % nižje od povprečnega na nivoju Slovenije. To poudarjam za tiste, ki menijo da predzadnje mesto pri NPZ-ju ne pomeni nujno slabega znanja. Tako se namreč slepi kader s te šole.
Starši opozarjajo na to že leta. Lahko si preberete v zapisnikih sveta staršev, ki so objavljeni v katalogih javnega značaja.

Kjub tem že leta ni nobenih sprememb, ni matematičnega krožka, ni dodatnih dejavnosti, ki bi spodbudila učence na kritičnih področjih.
Ob tem je potrebno vseeno pohvaliti angleščino, kjer je učiteljica sposobna in njeni učenci dosegajo rezultat, ki je boljši od povprečja.
Kot je že nekdo omenil. Učitelji ne prenašajo kritike svojega dela.

- nasilje na šoli se potihoma širi, ker učitelji večinoma reagirano na način "sami se zmente". Tako da moraš kot starš vztrajat in dopovedovati da problem obstaja, sicer se pometa pod preprogo. Dokler zares ne eskalira.

- Odstavitev ravnateljice je bila tako groteskna, da enostavno ne moreš verjeti.
Na sestanku sveta šole je za sporen odstop, ki je bil omenjen kot rešitev na nemožno komunikacijo med učitelji in ravnateljico, in pograbljena na hitro glasovala tudi predstavnica staršev, ki naj po pravilniku, ki naj bi veljal že od leta 2005 sploh ne bi mogla biti predstavnik staršev v svetu zavoda.
Lahko si ga ogledate na spletni strani šole.

Začuda nikogar v svetu zavoda ni motilo. In ga še vedno ne moti, ker sestanke nadaljujejo s predstavnikom , ki to ni. Vse samo zato, da so se lahko znebili ravnateljice, ki od kadra upravičeno pričakuje spremembe.
Tudi starši. Čeprav mnenje staršev ki ravnateljico podpirajo seveda ne šteje.
Nivo komunikacije pa si bnoste lahko vsaj približno ogledali naslednji teden s pomočjo zapisnika zadnjega sestanka sveta šole.

Za tiste, ki boste skočili v zrak zaradi varovanja osebnih podatkov, si oglejte mnenje informacijske pooblaščenke

In ne, straši ne pričakujemo da boste za 20 dodatnih eurov pedenali naše otroke spredaj in zadaj, temveč da boste v času svojega rednega delavnika pokazali kake rezultate. Iin če jih ne bo, da se boste z nami starši o tem pripravljeni pogovarjati in skupaj z nami pomagali situacijo izboljšati.
Ne pa da se za vse krivi populacijo otrok ( ki navsezadnje ni vedno enaka) in ravnateljico, ki kao ne zna komunicirati. Naše izkušnje pa so drugačne. Da vi ne znate komunicirat.
šmonca

04.03.11 14:35

No, zdaj sem pa res radovedna.
Kaj se pa res dogaja na tej šoli?
Je zeeeelooooo težko verjet, da učiteljski zbor ( sploh nima te pristojnosti) kar sredi šolskega leta samovoljno odstavi ravnateljico, ki mu je trn v peti. Saj so na šoli organi zavoda, ki so pristojni za odstavljanje in imenovanje ravnatelja ali ne ?
Tu imamo svet staršev in svet šole, v katerem sedijo poleg zaposlenih in predstavnikov ustanovitelja tudi 3 predstavniki staršev. Tudi le-ti so očitno dvignili roko, ko je bilo treba?

Nisem pa tega izrednega primera nikjer zasledila ( mediji , občila), razen tule na med.over.net.
mamulja

04.03.11 16:20

šmonca!

Poglej si prosim tale čvek malo za nazaj. Vse lepo piše. Ravnateljice ni odstavil učiteljski zbor, ampak svet šole, v katerem sedijo predstavniki zbornice, ki se z zahtevami in delom ravnateljice ne strinjajo, ostalih pa, kot mi je znano nihče n niti vprašal za mnenje. Svet staršev je svoje povedal ampak predsednica SŠ tega ni upštevala. Kot vem, je bila predsednica sveta staršev odstranjena s seje, čeprav so javne. . . . Upam, da se bodo stvari pojavile v medijih.

Lep pozdrav.
šmonca

04.03.11 19:19

Če je tole res tako , kot pišeš , je zrelo za šolski inšpektorat.
1.Svet šole res imenuje ravnatelja. V tem organu sedi 11 ljudi ( 5 zaposlenih , 3 starši in 3 predst.ustanovitelja). Iz številk je jasno, da težko samo zaposleni odstavijo ravnateljico....
2.Če je prejšnji ravnateljici potekel mandat in da so izbrali preko razpisa drugega kandidata oz. kandidatko , mora to vseeno še do mnenja drugih organov ( svet šole , svet staršev , učiteljski zbor , občina).Vse to nato roma še na MŠŠ, ki potrdi ravnatelja.
3. Iz postov zgoraj razberem, , da je svet šole imenoval v. d. ravnatelja. Pri tem "imenovanju", ki je največ do enega leta, je pa res samo svet šole. Vseeno pa mi ni jasno , kako lahko ta organ sredi leta kar odstavlja..... To mi je nepojmljivo. Prejšnji ravnateljici so očitno kar skrajšali mandat. V šolstvu namreč praviloma ( z manjšimi izjemami) ravnatelji pričnejo z mandatnim obdobjem z mesecem septembrom - se pravi , z začetkom šolskega leta.
Edino , če so bili kakšni krivdni razlogi -da je bilo tu kaj spornega oz. čudnega.
mamulja

04.03.11 19:44

Tudi krivdnih razlogov ni bilo, vmešal se je inšpektorat, dal mnenje ampak se 5 delavcev in ena mama v svetu na to ne odziva. Starši smo zgroženi!!!! ne vemo, kam naj se še obrnemo po pomoč.
Ja organ lahko odstavlja kar sredi leta, ker učiteljem ravnateljica ni bila po godu??? Ne vem kako jo lahko potri minister in MOL?? V naši državi je nekaj res hudo narobe.Če bo šla zadeva mimo nekaznovano, se bo to jutri zgodilo lahko na vseh šolah.
Zaskrbljeni očka

04.03.11 20:24

Čeprav je bilo v začetko baje dogovorjeno, da se poskuša stvari urediti brez prisotnosti medijev, sedaj mislim da je medije o dogodkih na tej OŠ potrebno obvestiti. Očitno je to edina možnost, da se o tej blamaži za šolstvo obvesti širša javnost. Mogoče bi pa to pomagalo....
laddyy

04.03.11 21:09

Svet šole ne more kar tako imenovati v.d. To je postopek zakonsko določen, ki traja 3 mesece. Roki za razpis, prijave...Ravnatelj oziroma v.d.mora biti izglasovan z 2/3 večino od 11 članov sveta. Torej - če je prisotnih 8 članov(in ne vseh 11) na seji, jih mora biti vseeno za kandidata vsaj 7! Ja kje pa je bil predstavnik občine? Ali ga ni bilo? Kako je lahko glasoval starš, ki ni član sveta? Saj je za glasovanje potrebno ustanoviti volilno komisijo! Pa.....saj ne morem verjet.
Zakaj ne pošljete na inšpektorat tega zapisnika?
Če tudi to ne pomaga, pa je edina rešitev, da sporočite medijem.

Sama sem le bežno slišala, da se na Bičevju premika na bolje odkar je nova ravnateljica, tako da me je to zdaj čisto šokiralo.
zaposlena na šoli

04.03.11 21:45

Dolgo sem premišljevala. Sedaj pa bom spregovorila. Sem zaposlena na šoli, tej neslavni, ja.
1. učitelji sploh nimajo popolnih priprav, ne za nazaj , ne tekočih
2. dobre volje so samo 5. v mesecu- plača
3. cigareti , alkohol in SPOLNI ODNOSI med poukom, v kabinetu so nekaj čisto normalnega, poznam sodelavki, ki imata spolne odnose, randije z enim staršem kar na pogovornih urah!
4. NIHČE NE KONTAKTIRA INŠPEKTORATA, ZAKAJ?
Če tudi to ne pomaga, pa je edina rešitev, da sporočite medijem.
šmonca

04.03.11 22:13

Navedeno
mamulja
Tudi krivdnih razlogov ni bilo, vmešal se je inšpektorat, dal mnenje ampak se 5 delavcev in ena mama v svetu na to ne odziva. Starši smo zgroženi!!!! ne vemo, kam naj se še obrnemo po pomoč.
Ja organ lahko odstavlja kar sredi leta, ker učiteljem ravnateljica ni bila po godu??? Ne vem kako jo lahko potri minister in MOL?? V naši državi je nekaj res hudo narobe.Če bo šla zadeva mimo nekaznovano, se bo to jutri zgodilo lahko na vseh šolah.
Kot sem že napisala - ker razberem, da je nova v.d. , le-to imenuje kar svet šole. Pri v.d-jevstvu ne da mnenje nobena instanca - ne svet staršev , ne občina in ne ministrstvo.Noben od naštetih nič ne potrjuje - ker je pač v.d.ravnatelja. V.d. nima mandata 5 let, lahko je največ 1 leto. Tu vidim priložnost, da se ljudje v zgoraj navedenih organih zbudijo in začnejo prav postopat.
Večji problem oz. nonsens vidim v tem, da se sredi leta brez kakršnihkoli upravičenih razlogov ( krivdni , huda bolezen ipd.) na vrat na nos kar odstavi ravnateljico , ki po mojem niti mandatnega obdobja ni zaključila. TO PA JE ZELO SPORNO!!!
nekdo1111

04.03.11 22:48

Se opravičujem, ker morda moje vprašanje ne sodi v to temo, vendar mi je Google med iskanjem "rezultati npz pri slovenščini" našel tudi to stran. Ker berem, da nekateri tu poznajo oz. so seznanjeni z rezultati NPZ, bi prosil, če lahko še meni zaupajo kako priti do teh podatkov. Rezultati na www.ric.si so namreč zbirni na nivoju države, jaz pa bi rad primerjal zgolj dve sosednji šoli. Svetovalna služba pravi, da imajo podatke zgolj za njihovo šolo.

Če pa že pišem sem pa zgolj razmišljanje (in upanje, da mi zaradi nepovezanosti s temo administrator ne izbriše prispevka):
Ker sem bil tudi sam nekoč predstavnik staršev v svetu šole (ne na tej šoli) morda malo poznam stvari. Razrešitev ravnatelja je zelo zapletena in neprijetna reč. Ravnatelja lahko razreši svet šole zgolj zaradi krivdnih razlogov ali pa na njegovo željo (zakon sicer tu pravi, da ga je v tem primeru svet dolžan razrešiti). O tem glasujejo vsi člani sveta, rezultat glasovanja pa je odvisen od večine. Učitelji kakor vem nimajo večine v svetu šole, morda ravno zaradi tega, da ne bi ravnatelja menjali na 14 dni. Nekdo je sicer napisal, da je glasovala tudi predstavnica staršev, ki to ne sme biti. Če je to res, potem mi ni jasno zakaj ravnateljica, kot varuh zakonitosti, ni predlagala svetu njene razrešitve? Ali pa predsednica oz. kdo od ostalih članov sveta šole? Svet šole je namreč edini, ki potrjuje in razrešuje svoje člane. Meni se dozdeva, da se je na tej šoli delalo bolj "po kavbojsko" sedaj po bitki so pa vsi generali.
Nekdo, ki mu ni vseeno

05.03.11 16:14

Svet šole je nezakonito in mimo vseh priporočil in pravnih nasvetov odstavil ravanateljico. Kljub protestu predstavnikov občine, hudemu ogorčenju predstavnikov staršev, je predsednica nadaljevala sejo in samovoljno skupaj s štirimi sodelavci in nelegalno predstavnico staršev izglasovala da se ravnateljica odstavi in se izvoli v.d. Šoli se obeta tožba, kdo bo pa poravnal stroške se pa te gospe niti ne vprašajo. In to v danjašnjih kriznih časih - res bi jih bilo nekam za poslat. Recimo delat za minimalca kjer bi res imele tiranskega šefa.
Vse kar si vsi skupaj želimo je da se stanje normalizira in da učitelji (no, samo peščica ) spozna da vendar niso samo zato tam da petega v mesecu nekaj pokasirajo in da otroci niso neka odvečna krama.
Sicer pa pravijo upanje umre zadnje.
no-pa-povejte-kaj

05.03.11 16:48

Če je takih učiteljev samo peščica, potem ste res najmanj nepravični, ko take obtožbe kot jih je bilo možno brati zgoraj, posplušujete na celo šolo. Pojma nimate, kakšno škodo delate šoli, tako učiteljem kot tudi učencem.

Če je bil postopek speljan nepravilno, potem so za to predpisani določeni postopki in določene inštitucije, ki imajo možnost nadzora in uravnavanja nepravilnosti. Vi pa takole blatite po forumu celoten kolektiv. In ne vem zakaj imam občutek, da to počnejo isti trije, štirje starši.
In če je bil postopek nepravilen, boste definitivno dosegli njegovo razveljavitev in vzpostavitev prejšnjega stanja. Če je pa bil pravilen, potem pa se boste morali s tem sprijazniti.
Ravnatelj je v prvi vrsti pedagoški vodja svojih sodelavcev in nič ni slabšega za šolsko vzdušje od tiranskega ravnatelja in otopelih, izmozganih in med seboj skreganih učiteljev!
vedno bolj nerazumljivo

05.03.11 18:41

Navedeno
Nekdo, ki mu ni vseeno
Svet šole je nezakonito in mimo vseh priporočil in pravnih nasvetov odstavil ravanateljico. Kljub protestu predstavnikov občine, hudemu ogorčenju predstavnikov staršev, je predsednica nadaljevala sejo in samovoljno skupaj s štirimi sodelavci in nelegalno predstavnico staršev izglasovala da se ravnateljica odstavi in se izvoli v.d. Šoli se obeta tožba, kdo bo pa poravnal stroške se pa te gospe niti ne vprašajo. In to v danjašnjih kriznih časih - res bi jih bilo nekam za poslat. Recimo delat za minimalca kjer bi res imele tiranskega šefa.
Vse kar si vsi skupaj želimo je da se stanje normalizira in da učitelji (no, samo peščica ) spozna da vendar niso samo zato tam da petega v mesecu nekaj pokasirajo in da otroci niso neka odvečna krama.

Gospa, prosim, zajemite sapo, saj vas bo od hudega kar konec - pa tudi slovničnih nepravilnosti se je v zaletu nabralo kar precej, zato je branje precej naporno.

Kaj se je dogajalo na seji sveta šole, je menda - vsaj tako je predpisano - posneto.
Torej težav z ugotavljanjem, kako, kdo in zakaj, ne bo.

Očitno ste stanje razburkali podpihani starši v svetu staršev. Me prav zanima, zakaj. Komu od učencev, katerega starš je v svetu, se je zgodila taka krivica, da ste sklicali hajko?
nekdo1111

05.03.11 21:43

Navedeno
Nekdo, ki mu ni vseeno

Še vedno prosim, če mi lahko kdo priskrbi povezavo do podatkov NPZ.

Glede vaše teme:
V poslovniku sveta zavoda OŠ Bičevje piše:
Navedeno
Poslovnik sveta zavoda
Ravnatelj zavoda oziroma od njega pooblaščen delavec se udeležuje sej v okviru delovnih obveznosti in v tem okviru skrbi za zakonitost dela sveta.
Če je ravnatelj zavoda neposredni udeleženec posameznega postopka pred svetom zavoda, lahko skrbi za zakonitost dela sveta zavoda pomočnik ravnatelja ali drug pooblaščen delavec.

V kolikor trdite, da je bila ravnateljica razrešena nezakonito, potem je to posledica opustitve njene skrbi za zakonitost dela sveta. V tem primeru bi morala ravnateljica poskrbeti, da je na svetu prisoten tudi pomočnik ravnateljice, ki bi skrbel za zakonitost. Ali pa za to pooblastiti koga drugega (npr. predstavnika sindikata ali drugega izvoljenega ali imenovanega predstavnika delavcev, ki je vabljen na seje - saj si ta ob nepoznavanju zakonov lahko breplačno (tudi v času krize) pridobi pravno mnenje SVIZa).
Ker šole najbrž ne bo tožil ustanovitelj ali MŠŠ (financer najbrž ne toži samega sebe), bodo to storili starši ali pa ravnateljica.
Ravnateljica najbrž tudi ne, ker je situacija posledica njene opustitve skrbi za zakonitost dela sveta. Razen, če je njen pomočnik eden izmed učiteljev, ki so jo razrešili. Čeprav mislim, da pomočnik ravnatelja ne more biti član zavoda.
Se pravi boste tožili vi starši. Tu mi sicer ni najbolj jasno zakaj, ampak kot pravite upanje umre zadnje. Upam, da je vaš namen, da bi vaši otroci imeli kvalitetne in zadovoljne učitelje.
kitajskiCesar

07.03.11 12:37

no če je premik na bolje

ustavitev nadaljevanej že planiranih EKO projektov,
pa ukinitev vsega nadstandarda,
pa minimalizacija brezplačnih krožkov ( ja če se učitelju ne da, ga pač ne bo....)
in ražširitev plačljivih dejavnosti
o NPZ pa nič... (le zakaj bi)

sem jaz kitajski cesar.
Zaskrbljeni očka

07.03.11 14:37

kitajskiCesar
Ja kdo pa je omenil spremembe na bolje???
Z novo VD ravnateljice, bodo stvari krenile samo navzdol... nova ravnateljica je pač nastavljena, da zadovolji želje učiteljev... ti bi pa naredili le to, kar je nujno potrebno, ali pa še to ne!!!
nekdo1111

07.03.11 16:53

Spoštovani Zaskrbljeni očka.

Poskušam razumeti vašo skrb, pa mi ne uspe. Če prav berem je bila v.d. ravnateljica izvoljena 17.2., se pravi dobra dva tedna nazaj. In sedaj se je svet za vas podrl. Stvari bodo krenile samo navzdol.
V.d. je na mestu ravnatelja zgolj do novega razpisa in izvolitve novega ravnatelja. Mislim, da je celo zakonsko omejeno na 1 leto (plus 1 leto če svet ne izvoli novega ravnatelja).
Seveda je vaša skrb utemeljena, če vidite, da člani sveta ne delujejo v korist šole, se pravi, da ne pripravljajo razpisa za novega ravnatelja. Ampak s tem v.d. nima nič, temveč so za to odgovorni člani (učitelji, starši, ustanovitelj, država) sveta šole. Ravno tako s tem nimajo nič učitelji, ki niso v svetu šole. Šola medtem najbrž ne bo "propadla" tako kot ni v času brezvladja (čas med razrešitvijo ravnateljice in izvolitvijo v.d. (najbrž se to ni zgodilo na isti seji).
Sicer dvomim in ne verjamem, da ste imeli vi osebno s razrešeno ravnateljico kak dogovor o posebnih ugodnostih za vašega otroka, vendar vaše pisanje že malo meji na tovrstno razmišljanje. Tudi take stvari se namreč dogajajo kot je bilo slišati na volitvah za župana neke slovenske občine. IN PONAVLJAM, verjamem, da je kader v slovenskih šolah dovolj strokoven, da se ne bi igrali tovrstnih "igric".

Pa še ena zgodbica iz sveta staršev, kjer sem bil nekoč član (ne na tej šoli). Ravnatelj je predlagal, da se parim učiteljem izreče javni opomin, ker v dnevnik niso ob prečrtanem podatku in podpisanem učitelju, pritisnili žiga. Na moje vprašanje, če je ta pobuda resna in kako lahko to vpliva na izobraževanje mojega otroka, ni bilo odgovora. S tajnim glasovanjem je večina sprejela ta ukrep. Od takrat najbrž ti učitelji raje povečajo svoj čas za priprave pregedovanju birokracije, ker je ta za naše otroke pač pomembnejša.
Pa še ena: Učitelj je dobilj opomin, ker je imel v glavi lista priprave na učno uro lanski datum. Lenoba lena paglava, vsi namreč vemo, da je bilo prejšnje leto 1+1=2 letos je pa 1+1=7.

Upam, da si nekateri starši res ne želite šole, kjer bi učitelji učili kot naratorji na Poljski televiziji.
jaz tudi

07.03.11 18:34

nekdo 1111

samo v vednost, v.d.ravnateljica ima s tem veliko, saj je clanica sveta sole in da, bila je izvoljena na isti seji, kjer so prejsnjo ravnateljico nezakonito razresili!!!!

To je sramotno!
nekdo1111

07.03.11 20:36

v.d. ne more in ne sme biti član sveta šole. V.d. je vabljen na svet šole kot varuh zakonitosti. Enako kot "običajen" ravnatelj. In NIMA glasovalne pravice.
Ravnatelj oz. v.d. se udeležuje sej zato, da skrbi, da stvari na svetu potekajo po zakonu. On je tisti, ki MORA opozoriti svet, da so stvari nezakonite, drugače tudi sam ravna v nasprotju z zakoni.
Skoraj ne verjamem, da je na OŠ Bičevje v.d. ravnateljice tudi članica sveta zavoda z glasovalno pravico.
Če je temu tako, potem bi bilo res bolje iti v medije. Ampak zgolj, če je to res, drugače boste naredili sebi in vašim otrokom zgolj škodo.
Ravno tako dvomim, da je bila ravnateljica razrešena in v.d. izvoljena na isti seji. Glede na to kako so hvaljene sposobnosti bivše ravnateljice iskereno dvomim, da ne bi opozorila, da je to po zakonu nemogoče. Razen, če s tem mislite, da je bil na isti seji potrjen zapisnik prejšnje seje, kjer je ravnateljica razrešena in izvolitev v.d.. To je edina možnost, vendar ta kaže zgolj na korektno delovanje sveta, ki se drži zakonov.

Sicer pa se na internetu najde marsikaj, tudi to, da je svet staršev omenjene šole sprejel sklep, da je "nezakonita članica" v svetu sedela vsaj dve leti. Se pravi so vsi sklepi, ki jih je svet sprejel zadnji dve leti nezakoniti oz. da ravnateljica že dve leti ni skrbela za zakonitost.
To pa zelo zaplete zadeve saj je ravnateljica dve leti vodila šolo brez letnega delovnega načrta, brez finanega načrta, vzgojnega načrta...; Iz tega izhaja, da so učitelji zadnji dve leti opravljali dela iz nezakonitega delovnega načrta, se pravi, da so tudi dejavnosti, ki so jih izvajli nezakonite. To pa je že prekršek zaradi katerega bi ravnateljica sama nepreklicno ponuditi svoj odstop.
Ker je ta svet nezakonito sprejel tudi sklep o pravilih šolske prehrane bi najbrž morali starši vračati subvencioniran del plačila.
Najbrž lahko kak "visokokategoren" odvetnik dokaže, da so tudi ocene in spričevala vaših otrok nezakonita kot posledica kakšnega sklepa sveta šole.
No, vsaj nekaj pozitivnega pa lahko potegnete iz tega. Ker je bilo opravljanje NPZjev sprejeto v delovnem načrtu, ki je sedaj po sklepu sveta staršev neveljaven, so tudi rezultati NPZjev neveljavni. No, pa niste več najslabši :)
Ojej, lepo vam je zakuhala tale vaša hvaljena ravnateljica. Sedaj vam res ostane zgolj upanje, da bodo ogovorni na ministrstvu ravnali v korist vaših otrok.
stranska

07.03.11 20:47

a ste slišali tisto o sokratovih cedilih?
tukaj si preberite:

Nekdo je prišel nekega dne ves razburjen k Sokratu. Poslušaj, moram ti povedati, kako je tvoj prijatelj...
Počakaj! ga je prekinil filozof. Si to, kar mi nameravaš povedati, precedil skozi tri cedila?
Tri cedila? se začudi prišlec.
Da, moj prijatelj, tri cedila. Prvo je cedilo RESNICE. Si preveril, če je to, kar mi hočeš povedati, resnično?
Nisem. Slišal sem, da ljudje o tem govorijo...
Dobri moj prijatelj. Gotovo si to precedil skozi drugo cedilo - cedilo DOBROTE. Je kaj dobrega v tem, kar mi želiš povedati, čeprav ni gotovo, da je vse resnično?
Ne! odgovori človek že precej v zadregi. Ni govora o čem dobrem. Ravno nasprotno...
Hm! ga prekine ponovno modrec. Poskušajmo še s tretjim cedilom. Je to vsaj KORISTNO, kar bi mi rad povedal?
No, ni ravno koristno...
V redu, reče Sokrat. Če to, kar hočeš povedati, ni resnično, niti dobro, niti koristno, vse skupaj lepo pozabi in si ne beli las zaradi tega, kot si jih jaz ne!

mislim, da večina informacij iz te teme, pade že na PRVEM CEDILU! poznam situacijo in vem, da se ti učitelji borijo ne samo za svoje dobro, ampak tudi za dobro otrok.
Zaskrbljeni očka

07.03.11 21:26

Spoštovani nekdo 1111,
tista tvoja o moji navezi z bivšo ravnateljico je pa res bosa. Moram rečt, da sem se celo malo nasmejal ob branju.
Kar se pa tiče moje ocene dela pod novo VD.... to kar je napisal kitajski cesar zgoraj, to naj bi bile besede nove ravnateljice... kako naj temu rečem drugače, kot pot navzdol...
nekdo1111

07.03.11 23:27

Zaskrbljeni očka: Sem vesel, da sem vas kljub resnemu položaju v katerem se je našla šola vaših otrok uspel nasmejati.
Naši otroci v šoli in doma potrebujejo največ prav to. Nasmejane obraze, za katere jih starši velikokrat prikrajšamo.
Upam, da šola čimprej najde ravnatelja, ki bo v prvi vrsti odličen pedagoški vodja, kajti kot berem med vrsticami vaša šola potrebuje ravno to. Zadovoljstvo in znanje naših otrok ni odvisno od birokratsko predpisanih obrazcev, 100% izpolnjenih (predragih) delovnih zvezkov, 100% realizacije pouka, privarčevanega denarja na računu šole,...;
goljufivi očka

08.03.11 05:48

Navedeno
Zaskrbljeni očka
Spoštovani nekdo 1111,
tista tvoja o moji navezi z bivšo ravnateljico je pa res bosa. Moram rečt, da sem se celo malo nasmejal ob branju.
Kar se pa tiče moje ocene dela pod novo VD.... to kar je napisal kitajski cesar zgoraj, to naj bi bile besede nove ravnateljice... kako naj temu rečem drugače, kot pot navzdol...

Mislim, da je bilo na Svetu staršev dogovorjeno, da se situacije na šoli ne izpostavlja širši javnosti.
Držite se dogovora, spoštovani gospod!
no-pa-povejte-kaj

08.03.11 07:07

Navedeno
Zaskrbljeni očka
Spoštovani nekdo 1111,

Mogoče pa ni pot navzdol. Mogoče pa je pot k temu, za kar smo učitelji na šoli - resnemu in odgovornemu poučevanju.
Enostavno boste morali razumeti, da vsi ti megaprojekti, množica krožkov in drugih postranskih obveznosti, ki se nalagajo na učitelje, ki že poučujejo preko svoje obveznosti, SLABŠAJO kakovost pouka.
Zaskrbljeni očka

08.03.11 07:10

Navedeno
goljufivi očka
Navedeno
Zaskrbljeni očka
Spoštovani nekdo 1111,

Mislim, da je bilo na Svetu staršev dogovorjeno, da se situacije na šoli ne izpostavlja širši javnosti.
Držite se dogovora, spoštovani gospod!

To kar ste se vi dogovorili na Svetu staršev je vaš problem, to kako bom pa jaz izrazil svoje mnenje je pa moj problem. In dokler ga lahko izrazim, ga bom pač izrazil. Kaj imam od tega, če za razmere na šoli ve le peščica tistih, ki sedite v Svetu staršev? Mislim, da je zadeva dovolj problematična, da o tem izve tudi kdo drug... pa glede na vse informacije in glede na zgornje zapise očitno vaš dogovor ni ravno najbolj uspel.
danes pika nogavička

08.03.11 07:58

Navedeno
Zaskrbljeni očka

To kar ste se vi dogovorili na Svetu staršev je vaš problem, to kako bom pa jaz izrazil svoje mnenje je pa moj problem. In dokler ga lahko izrazim, ga bom pač izrazil. Kaj imam od tega, če za razmere na šoli ve le peščica tistih, ki sedite v Svetu staršev? Mislim, da je zadeva dovolj problematična, da o tem izve tudi kdo drug... pa glede na vse informacije in glede na zgornje zapise očitno vaš dogovor ni ravno najbolj uspel.

A, torej niste v Svetu staršev - pa ste kljub temu tako detajlno seznanjeni s situacijo na šoli?
Zanimivo, res. Sem mislila, da starši v povprečju nismo tako informirani.
Dopuščam možnost, da imate informatorja drugje.

In mnenja ste, da se situacija lahko reši z razčiščevanjem po forumih?
In da jo lahko reši nekaj anonimnežev?
No...

Glejte, tudi jaz imam otroka na Bičevju, 3/4 učiteljev zelo kvalitetno in korektno opravljata svoj poklic, 1/4 pa je takih, ki nadaljuje po liniji najmanjšega napora.(Kot verjetno povsod v vsaki organizaciji, podjetju, ustanovi.)

Osebno sem prav vesela, da je otrok na Bičevju.
Ker tam ni le številka, ampak osebnost, deležna individualne obravnave.

Seveda pa je veliko prepuščeno percepciji posameznika in temu, koliko realno sliko si je le-ta sposoben ustvariti o dogajanjih okoli sebe.

In resnično ne razumem, kaj bi z gonjo radi dosegli.
Bi radi odstavili celoten učiteljski zbor (razen morda nekaj oprod ravnateljice)?
Je situacija na Bičevju res tako slaba, da terja pozornost širše javnosti?
Bičevski učenci dosegajo zelo dobre rezultate na tekmovanjih, natečajih, razpisih.
V tem prekašajo okoliške šole.
Verjetno je to rezultat nestimulativnega okolja ter nezainteresiranih učiteljev, kajne?

Toliko, kot se dela na Bičevju (z ravnateljico ali brez) se dela redko kje.
Križ je le, da ravnateljica dela svojega kolektiva ne ceni.
Danes zaskrbljena mamica

08.03.11 09:13

Draga Pika,

situacija na OŠ Bičevje je sedaj že splošno znana, ni treba da si v Svetu staršev.. o razmerah na šoli že ptički čivkajo.
Po mojih informacijah, Bičevski učenci ne dosegajo ravno dobrih rezultatov (vsaj kolikor so meni poznani rezultati NPz-jev).
Kar se pa zadnega stavka tiče... ne vem o kateri šoli vi govorite, če imava v mislih isto OŠ Bičevje, potem se popolnoma strinjam z vami.
Toliko, kot se dela na Bičevju (z ravnateljico ali brez) se dela redko kje.
Res je, skoraj povsod se dela več in bolje!!!!
danes pika nogavička

08.03.11 10:01

Zaskrbljena mamica,

če domnevno odrasle opravilno sposobne osebe uspešnost šole merijo zgolj po rezultatih NPZ-jev, se moramo najbrže začeti bati za narodovo zdravo presojo.
Statistika je točno to, kar pove ime - zgolj statistika.
Razumen človek bo njene rezultate interpretiral tako, da bo sliko pogledal širše.

Sicer pa z tole obtožbami postaja resno.
Mislim, da ste v tej zgodbi o jari kači zamenjali že vsaj 10 vzdevkov (IP številka ostaja ista).
Najbrž bo čas, da se (zgolj prizadetim) izpostavite z imenom in priimkom ter osebno ponovite vse, kar ste o prizadevnem pedagoškem kadru napisali tu.

Če vas je kaj v hlačah, seveda - če sem uganila prav, vas je sicer v krilu kar dovolj.
Zaskrbljena mamica

08.03.11 11:14

Draga Pika,
samo še tole, pa vas pustim pri miru....
V celotni zgodbi sem zamenjal samo dva vzdevka (očka in danes mamica :) ).
Pa še to, sem nekaj prispevkov pisal v službi, nekaj pa doma... tako, da tisto o IP številkah je mejčkeno zgrešeno...

Kar se mene tiče je tole moj rep jare kače... za izboljšanje kvalitete poučevanja mojega otroka pa vedno obstaja rešitev, to je možnost prešolanja. V upanju na izboljšanje razmer te možnosti zaenkrat še ne mislim uporabiti, mogoče pa kdaj...
danes pika nogavička

08.03.11 11:19

Navedeno
Zaskrbljena mamica
Draga Pika,
samo še tole, pa vas pustim pri miru....
V celotni zgodbi sem zamenjal samo dva vzdevka (očka in danes mamica :) ).
Pa še to, sem nekaj prispevkov pisal v službi, nekaj pa doma... tako, da tisto o IP številkah je mejčkeno zgrešeno...

Kar se mene tiče je tole moj rep jare kače... za izboljšanje kvalitete poučevanja mojega otroka pa vedno obstaja rešitev, to je možnost prešolanja. V upanju na izboljšanje razmer te možnosti zaenkrat še ne mislim uporabiti, mogoče pa kdaj...

Možnosti so vam odprte, okoliške šole bi vas verjetno sprejele odprtih rok.
Kaj bi s tem pridobili, veste sami.
Nekdo, ki mu ni vseeno

08.03.11 20:49

Oblast je slast, dokler nisi na oblasti. Ko prideš gor pa ugotoviš da pa mogoče to ni tako mamljivo kot se je zdelo ko si bil samo opazovalec.
Za vse skupaj bi bilo mogoče najbolje da bi se začeli ravnati po Sokratovi zgodbici o cedilu - predvsem pa bi vsem dobro delo če bi se vsak brigal predvsem zato, da bi kvalitetno in korektno opravil delo za katero je plačan.
In še droben nasvet, sreče in zadovoljstva nam ne more nihče podariti niti ustvariti. Zato smo odgovorni sami in ne ljude, ki nas obkrožajo. Tako, da dragi učitelji na OŠ Bičevje bistvo je vedno očem nevidno in lepo prosim pričnite vendar opravljati svoje delo in se ne spuščajte v politiko. Ta še nikoli nikomur ni prinesla nič dobrega. Na šoli ste da učite, ravnatelj pa pride in gre. Žal se birokraciji nikoli ne boste mogli izognit in sreče in uspehov v delu vam ne bo prinesel na pladnju noben šef.
Hmm za slovnične in tiskarske napake se pa opravičujem - vnaprej :)

10.03.11 15:35

Spoštovani starši,
pravico imate, da poveste, kar vas žuli, ampak menim, da forum ni pravi naslov za reševanje nesoglasij.
Najprej se pomirite in potem pogovorite, saj gre za vaše otroke.

Z nestrpnostjo se nikamor ne pride in slej kot prej bo potrebno stopiti na isto stran.

Prosimo,
da spoštujete tudi pravila forumov MoN.
Da ne boste ne vi in ne mi imeli problemov.

V kolikor pa kdo ni prepričan kam in kako po pomoč, pa se lahko oglasi tudi na naš naslov in poskušali vam bomo pomagati.
Forum pa res ni mesto za takšne debate.
Nekdo ki ma dosti tega

11.03.11 21:34

Mineva tretje leto odkar smo na Oš Bičevje poudarek tri zeloo mučna leta to kar se dogaja na tej šoli je abnormalno in jaz imam tega dosti zato sem napovedala vojno in bom šla do konca tudi z javnostjo, ker določeni osebki na tej šoli mislijo da so bogovi dostikrat sem jih že postavila na realna tla ampak mesec dva je mir pol pa dobiš udarec nazaj in stresanje na otroka ker si jim kot starš pokazal zobe. Sedaj bomo šli do konca ker tudi za njih vela zakon in niti pod razno niso nedotakljivi tko da dragi starši ki ste istega mnenja prosim pokažite zobe in se postavite za lastne otroke ker otoci na tej šoli zelo trpijo
Učenec

11.03.11 23:10

Zakaj se za to ne vpraša kaj učencev, kaj se njim zdi?učenci so izvedeli za novo ravnateljico ko je prišla v razred med poukom...prejšna ravnateljica je bila kar velki večini učencev bolj všeč...glede alkohola al nečesa kar je nekdo prej pisal...kako bo to možno če je večina učiteljev starih čez 50?v razredu mojega otroka je bilo kar nekaj težav z učitelji, saj baje niso dobro razlagali...samo ena stvar se mi zdi neumna, saj je pomočnica ravnateljice(bivša)dobila odpoved saj je hotela odstopiti iz položaja, ne iz položaja učiteljice!
Realna tla

13.03.11 13:14

Žabarji :)
Opozorilo

14.03.11 16:28

jap
smo dobili opozorilo, naj bomo zelo pozorni na svoje otroke in na to, kaj se z njimi dogaja.
Tudi ni čudno, če so začeli šikanirat "drugače" misleče v lastnem kolektivu.
Zanima me, ali ostali starši kaj razmišljate o prešolanju na drugo OŠ. Menda bo potrebno pohiteti, ker bo na okoliških šolah prostora zmanjkalo.
Klobasator

15.03.11 13:54

Še en zatežen fotr z otroki na OŠ Bičevje.

Bistvo težav na OŠ je v resnici neznano. Tista stran, ki je odstavila ravnateljico mimo protokola in pri odstavitvi vztraja kljub ugotovitvi inšpektorata, še ni podala nekih razumljivih razlogov ali pojasnil, KAJ je bilo tako groznega.

Tisti, ki poznajo razmere pod PREDHODNO ravnateljico, pravijo, da jo je bilo precej laže voditi za nos, čeprav se je tega sama sicer zavedala.

Tista stran, ki ni za odstavitev ravnateljice, pripoveduje o tem, da PREPOGOSTO niso bili izpolnjeni dnevniki z dvomesečno zamudo, da niso bile VPISANE odsotnosti, da PREPOGOSTO pometejo pod preprogo resne incidente ("pomenite se sami" je precej pogosta izjava).

Kot je značilno za vsak kolektiv, niso vsi v vsakem primeru enaki.

Predstavniki Sveta staršev pa imajo med seboj precej urejeno komunikacijo, in v kakem e-poštnem odjemalcu tudi seznam staršev otrok iz istega razreda. Zato je stavek
"A, torej niste v Svetu staršev - pa ste kljub temu tako detajlno seznanjeni s situacijo na šoli? "
precejšnja traparija.

Ker izgleda trenutno stanje na OŠ kot dobro organizirano maščevanje (precej aktivni dve pravni pisarni!), nas to navaja na misel, da glavni namen ni vzpostaviti normalnih odnosov, pač pa neko nespremenjeno zaspano stanje.
jazzz

15.03.11 19:02

Klobasator

Odgovorite mi na vprašanje katera je zdej predhodna, pa katera je odstavljena, pa kaj pomeni nespremenjeno zaspaano stanje??

Hvala!
Anon

16.03.11 21:59

jazzz
lej, če nisi od tam, je čisto vseeno.
Tisti, ki pa so, jim je jasno o čem Klobasator piše.
Preberi še enkrat zadnji stavek:
Ker izgleda trenutno stanje na OŠ kot dobro organizirano maščevanje (precej aktivni dve pravni pisarni!), nas to navaja na misel, da glavni namen ni vzpostaviti normalnih odnosov, pač pa neko nespremenjeno zaspano stanje.
in ga poskusi razumeti brez sarkazma, ki veje iz tvojega odgovora.
ne morš verjamet

17.03.11 20:49

Znanka, ki ima otroka na šoli, me je opozorila na te zapise.

Dragi zafrustrirani starši (oz. bolje 2 ali 3 starši - kolikor sem prebrala, ste zgolj spreminjali vzdevke). Prebrala sem, da niste zadovoljni z učitelji - in si mislila, uf, najbrž so res obupni, da ste šli v luft.

Ampak potem sem prebrala, da ste ogorčeni zaradi so hude napake v podobi (pre)poznega izpolnjevanja dnevnikov in (pre)poznega vpisovanja odsotnosti vanj (wtf- a imate starši vpogled v razredne dnevnike??) - no, zadnja trditev, da resne incidente pometajo pod preprogo, bi še nekako vzdržala to akcijo.

Pa kaj se greste?? Starši se vpletate v interne zadeve na šoli, učitelje napadate zaradi stvari, ki ne vplivajo na kvaliteto njihovega pedagoškega dela v oddelkih, vpletate odvetnike (wtf?? a jih boste plačali starši)??

2mač res, popolnoma ste odpuljeni.....
popolnoma odpuljen starš

18.03.11 07:38

ne morš verjamet
mater, vi pa ste nadpovprečni....
1. strokovno ste ugotovili, da se v vseh teh zapisih skrivata le dva oziroma trije "zafrustrirani" starši. Ni kej, res imate izredni čut za opazovanje
2. ja, popolnoma imate prav... edini problem na OŠ Bičevje je neizpolnjevanje dnevnikov in samo zaradi tega že nekaj časa na šoli vladajo izredne razmere
3. skrb za naše otroke, kvaliteta poučevanja, disciplina v razredih... ja to je pa čisto interna zadeva šole. Joj kako smo lahko tako odpuljeni, da nas skrbi za naše otroke...
4. tudi glede odvetnikov imate popolnoma prav, mi starši smo jih najeli...

Draga gospa, če je kdo tu odpuljen, ste to vi!!!... če ne poznate zadev potem bodite raje tiho!!!
pa res

21.03.11 23:13

draga zafrustrirana ne morš verjamt

Ja ne morš verjamt zakaj se celo inšpekcija ukvarja z OŠ Bičevje. Ja res, ne moreš verjamt v kaj vse se inšpekcija ne vtakne in z čim vsem se noče strinjat.
Ja res ne morš verjamt
glupi otroc

23.03.11 20:32

Navedeno
"RAVNATELJICA"
ravnateljica (če to res ste) ZALETITE SE U RIT ! NEUMNI STE! KAKO LAHKO REČETE DA SMO MI IN NAŠI STARŠI ZABITI? IN TEGA NEPIŠE SAMO 1 ČLOVEK AMPAK VELIKO UČENCEV ŠOLE BIČEVJE. ČE SMO TOK ZABITI ZAKAJ PA SPLOH STE NA NAŠI ŠOLI V.D. RAUNATLCA IN STE ČIST PONOSNI! ZA NS NISTE NČ VREDNI
bivša bičevka

23.03.11 22:39

hm. kar precej časa sem porabila, da sem prebrala vsa ta vaša prerekanja in zagnane žaljivke.

Situacijo na OŠ Bičevje recimo da kar dobro poznam, namreč poleg tega da sem hodila na to šolo le nekaj let nazaj, imam tudi sedaj vir informacij, kako stvari potekajo. Kar se z moje strani tiče, bi rekla da je dobra šola, jaz sem iz nje ogromno odnesla in kakor je že neka mama omenila, da se je zgodilo z njenimi otroci, tudi jaz opravila z viško gimnazijo (ki velja za eno izmed boljši v ljubljani), brez problema.

Skrbi me, da ste se "napadalci" najprej spravili na učitelji, nato preusmerili pozornost in krivdo na svet šole ali svet staršev ali karkoli že, ter na nepravilen postopek odstavljanja (sedaj že bivše) ravnateljice. Kot je že nekdo prej napisal, če je temu res tako, so te stvari preverljive in dobili boste bitko (z bivšo ravnateljico vred) in res ne razumem, čemu toliko energije zgubljate tu (namreč, mislim da tu ni nobenega inšpektorata). Ne razumite me narobe - če je problem v nepravilnem postopku, se torej konkretno lotite stvari in "ne jamrajte tu", ker to ni nobena rešitev.

Kar se mojih izkušenj tiče in mislim da so enakega mnenja tudi nekateri tu na forumu (le da so bili preglašeni), je večina učiteljev dobrih in zagretih ter vloži veliko energije, da pouk speljejo kolikor se le da po njihovih najboljših zmožnostih.

Strinjam se z učiteljico iz druge šle, da danes starši želijo mnogo preveč od učiteljev (in mnogimi drugimi njenimi komentarji), poleg tega pa jim še gledajo pod prste. Strinjam se, da ni prav da zaostajajo z dokumentacijo in birokratskimi zadevami, saj menim da so te zadeve potrebne. Vendar niso glavnega pomena, da bi jim zato podtikali polena pod noge in jih zaradi tega označevali z lenuhi in ipd. Tudi v mnogih drugih službah (ja, na žalost je čas tak, ko si ljudje privoščijo marsikaj) se dogajajo nepravilnosti, ki pa sigurno niso tako glasno in očitno blatene kot pa tale situacija. V šoli so vaši ljubi otroci zato, da se kaj naučijo, da jim učitelji podajo znanje, vendar to ne pomeni, da doma ni treba nič delati, da bodo rezultati dobri oz odlični. Sicer pa sem sigurna, da se tega starši, dobro zavedate. In ker so v šoli zato, da se nekaj naučijo, verjamem da jih ne zanimajo zdrahe ki se dogajajo v zbornici in s starši, dokler jih s tem ne "posiljujete". Ste morda vprašali kako se vaš otrok počuti v šoli? brez da bi mu sugerirali svoje mnenje.

Da opravim še z zadevo glede medijev. Zanima me, kaj mislite da boste s tem opravili. Če gre res za peščico učiteljev, ki vam niso po godu oz svojega dela ne opravljajo korektno, ne tlačite vsega v isti koš in ne tunkajte v to še drugih učiteljev. Če pa je pod vprašajem še vedno le postopek, pa le to opravite z ljudmi, ki se s tem ukvarjajo. Pa še to - ste se vprašali kako vas bodo gledali prijatelji in kako bodo gledali prijatelji vaše otroke, ko bodo izvedeli za ves ta "cirkus"? Morda pa tudi to ne bo vplivalo dobro na vašega otroka - kar sem mnenja in verjamem, da se strinjate, je vaša prva skrb.

P.S. Tale zadnji komentar od Glupi otroc, pa me je res nasmejal. Ali je vzdevek jeznega gospoda/gospe resnično utemeljen (moda bi bilo bolje glupi starši), ali pa le narekovaji pri ravnateljici niso bili dovolj vidni. Pa čeprav sem mnenja, da komentar "ravnateljice" ni na nivoju komuniciranja med odraslimi.
255nepr

23.03.11 23:05

Navedeno
glupi otroc
Navedeno
"RAVNATELJICA"
ravnateljica (če to res ste) ZALETITE SE U RIT ! NEUMNI STE! KAKO LAHKO REČETE DA SMO MI IN NAŠI STARŠI ZABITI? IN TEGA NEPIŠE SAMO 1 ČLOVEK AMPAK VELIKO UČENCEV ŠOLE BIČEVJE. ČE SMO TOK ZABITI ZAKAJ PA SPLOH STE NA NAŠI ŠOLI V.D. RAUNATLCA IN STE ČIST PONOSNI! ZA NS NISTE NČ VREDNI

V bistvu pa ravno vaše pisanje dokazuje, da ima ravnateljica prav.
Spoštovani starši, tole, kar pišete, je navadno klevetanje. Niste povedali ne, kaj se dogaja, kaj šele, da bi se predstaviti. Zakaj že bi morala javnost neke anonimke jemati resno?
brez skrbi

24.03.11 10:12

No, zdaj je nekdo od "zaskrbljenih staršev" anonimko spustil še v Delo.
Očitno se je čutil poklicanega, da na reševanje nesoglasij med (bivšo) ravnateljico in učiteljskim zborom povabi širšo javnost.
Domnevam, da vem, kdo je bil junak, ki pa ga vendarle (zavoljo dobrobiti njegovih otrok) ni bilo v hlačah toliko, da bi se predstavil z imenom in priimkom.
Dragi zaskrbljeni očka, upravičeno te je lahko sram.
zaskrbljeni očka

24.03.11 12:43

Spoštovani "brez skrbi"

Me veseli, da ste lahko uporabili svojo detektivsko žilico in na podlagi vseh zbranih dokazov strokovno ugotovili, da sem jaz avtor anonimke v Delu.
Ampak žal vas moram razočarati, pri omenjenem članku nisem imel čisto nič!!!

Očitno bo potrebno prebrati še kakšno zgodbo o Naočniku in Očalniku ali pogledati kakšno detektivsko serijo na TV, da boste še bolj izostrili vaš detektivski čut.

Glede na vašo anonimno pisanje, očitno tudi vaše premoženje v hlačah ni omembe vredno...
pa res

24.03.11 17:16

žal ni možno vsega kar se je dogajalo objaviti.
Zapisniki sveta staršev so tule
http://ijz.iprid.si/index.php/katalogi/OSNOVNA-%C5%A0OLA-BI%C4%8CEVJE/Sestanki-sveta-star%C5%A1ev/details
Zapisnikov sveta šole pa ni Pa bi morali biti objavljeni.
Inšpekcijske odločbe tudi ne vem ali so javne. Bili pa sta izdani dve. Šola jih ne objavi. Mislim pa, da bi jih morala. Kajti delovanje sveta šole naj bi bilo transparentno, javno, ker gre za javen zavod.
Gre pa za to, da od ljudi, ki sodelujejo v umazani igri (in to je potrjeno bila na tej šoli) ne moreš pričakovati da bodo tvojega otroka vzgajali. Pa ne samo to. Kakšen zgled je lahko človek s takim dejanjem otrokom v tej šoli. Avtoriteta ustrahovanja.
pooh bear

24.03.11 20:05

Navedeno
pa res

Gre pa za to, da od ljudi, ki sodelujejo v umazani igri (in to je potrjeno bila na tej šoli) ne moreš pričakovati da bodo tvojega otroka vzgajali.

Pa dobro,ljudje, kaj vas pravzaprav ovira, da otroku ne ponudite boljšega kot so učitelji, ki sodelujejo v umazani igri?

Kaj vam pravzaprav je - moja otroka sta oba na šoli, oba zadovoljna z učitelji, z dodatnimi dejavnostmi, jaz pridem na roditeljski sestanek in ne opazim nič nenavadnega.
Ali sem popolnoma neobčutljiva, ali pa je nekdo preobčutljiv.
Učitelji se obnašajo normalno, korektno - kakšne interne odnose imajo z ravnateljico, je pa zgolj in samo njihova stvar!
pa še tole

25.03.11 11:25

Spoštovani "pooh bear"

Strinjam se z vami, da so odnosi med ravnateljico in učitelji interna stvar, ne strinjam se pa da je za realizacijo učnih planov dovolj že zadovoljstvo otrok z učitelji in da smo starši brez pripomb. Za dejansko stanje znanja naših otrok bomo zvedeli šele, ko bo žal že prepozno, pri tem imam v mislih srednjo šolo. V tem momentu lahko spremljamo delo učiteljev le preko učnih pripomočkov (knjig, delovnih zvezkov in zvezkov). Mi jih doma večkrat pregledamo in sem prijetno presenečen pri nekaterih predmetih, pri nekaterih pa niso izpolnili niti ene strani delovnega zvezka (zakaj smo ga morali torej nabaviti??).
Prav je, da smo kritični in da izrazimo svoje mnenje tudi na forumu in to v pozitivnem kot tudi v negativnem smislu. Z zadovoljstvom lahko pohvalim nadzor nekaterih učiteljev nad opravljanjem domačih nalog, ravno tako lahko pohvalim delo psihologinje in še marsikaj, medtem pa je težko pozitivno oceniti razmere v enem izmed 8 razredov, saj so učenci, ki si željni znanja, zaradi nediscipline ostalih pri tem prikrajšani.

Pri odnosih med učitelji in ravnateljico in sedaj v.d. ravnateljico pa tole: inšpekcija je izdala mnenje in predloge, ter pozvala šolo naj odgovori, kako misli zadeve rešiti. Ker njihovo mnenje ni zavezujoče se je šola distancirala od rešitev omenjenih predlogov, prav tako se ignorira mnenje sveta staršev in še kaj bi se našlo. Nova v.d. ravnateljica po mojem mnenju sploh ni vedela v kaj se spušča, saj šolo vodi učiteljski svet z nepriznanim glasom predstavnika staršev (ugotovitev inšpekcije). Zadeve pa že meljejo naši vrli sodni mlini. Če bodo pa kaj zmleli, bomo videli šele ko naših otrok ne bo več na tej šoli.
Ela

28.03.11 22:39

Slovenčki, slovenčki!!!

Sama sem mama dveh otrok in mi včasih na roditeljskih sestankih gre dobesedno na bruhanje ob komentarjih Vas staršev. Vsi "imamo" doma ZELO sposobne, nadarjene otroke, ki bi se ob mali ali pravilni spodbudi (kar učitelji po Vašem ne znajo) razvili v prave GENIJE!!!
V mojih časih je bil dopolnilni in dodatni pouk in konec. Znal si toliko, koliko si imel lastnega interesa se kaj naučiti in koliko so te starši naučili delovnih navad. In kljub temu sem danes zdravnica. Učitelji so bili čisto vredu in delali so manj kot delajo današnji.
Starši imate danes napačne predstave o tem kaj pomeni šola oz. poučevanje. Šola da otrokom določene smernice, navodila kako in na kakšne načine se naj česa lotijo in jih vpeljuje v osnovne procese pomnenja, povezovanja, logičnega razmišljanja... Vse ostalo je trening in VAJA vašega otroka doma. Brez nič dela doma pa je lahko res VSAK UČITELJ SLAB UČITELJ!
Najlažje je iskati napake pri drugih, kritizirati, širiti slabo voljo in tolažiti svoje SONČKE v stilu da nič ne delajo narobe, da so pač učitelji malo nori ali pa nesposobni.
Ja, seveda! Ta TABU da učitelji itak nič ne delajo (kot tudi zdravniki ne) mi gre pošteno na živce. Sama nikdar ne rečem za trgovko, policaja, kuharja, frizerko, bančnika....da ničesar ne dela, KER NE VEM SPLOH KAJ NATANKO DELA! LAHKO STE GLASNI TAKRAT(nikdar pa pred otrokom), KO DOLOČENO DELO OPRAVLJATE ALI STE GA POSKUSILI KDAJ OPRAVLJAT. V nasprotnem primeru pa se brigajte veliko več zase in za svoj čas, ki ga preživite z otrokom in za pozitivno naravnanost, ki bi jo morali v današnjih časih trositi naokoli.
Bodite vzor svojim otrokom, in ne nerganja polni! Tudi krivica je kdaj dobrodošla, saj življenje na splošno ni POTICA!
PA DOBER TEK
miška2233

05.04.11 12:01

Bodite vzor svojim otrokom, in ne nerganja polni! Tudi krivica je kdaj dobrodošla, saj življenje na splošno ni POTICA!

tole sem si pa izpisala - enkratno. se 100% podpišem

mama otrok (3) z bičevja
groza

03.05.11 13:25

ah bejžte malo nekam.....
starši se več ukvarjajte s svojimi otroci pa bo...saj so prepuščeni sami sebi,revčki.
ne mečem vse v isti koš je pa veliko takih..eno je učenje v šoli ki pa ni nič če se starši doma ne vsedejo z njimi skupaj za mizo in skupaj delajo.če otrok premalo zna je pač to njegov problem in njegova naloga in od staršev seveda da se bolj potrudi,.(izkušnje so me pripeljale do takega razmišljanja.)
ne pa da za vse krivite učitelje...sama imam otroka na tej šoli in moram napisati da se učitelji res trudijo...
kar pa se tiče internih stvari nas pa nič ne briga..
se bodo že med sabo zmenili.
ydtjud

24.05.11 22:41

hhhhhhhhhhhkl
-----------------------------------------------------

26.05.11 20:28

nekaj let nazaj sem bil sam ucenec na bicevju, tako da poznam ucitelje.
ce bi vsaj nekdo navedel kaksna imena teh ''vzisenih in nedotakljivih'' bi lahko dobili se drugo mnenje ane
Alisa33

24.08.13 08:37

Moj otrok gre vnaslednji ponedeljek v prvi razred.

Moje mnenje je,da je veliko pomembno od posameznika,predvsem pa od ucitelja.
sem imela na voljo npr se Kolezijo,ampak se mi zdi nesmiselno ,da bi otroka premescala.

Moje mnenje je,da je OŠ cist ok,vedno se pa najde nekdo,ki bo kompliciral. Sama sem iz te branze in vem,kako je delati predvsem iz starsi.

LP

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt,
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 4 krat 9?