Starši, učitelji in učenci

Forum za starše, ki se srečujejo z vzgojnimi dilemami v kontekstu šolanja, za učitelje, ki bi radi delili svoje dvome in podali svoje predloge, ter za učence, ki želijo izmenjati mnenja ali dobiti nasvete o šolski problematiki. Zaupajte svoje težave, predloge, pomisleke in pohvale.
Moderatorji: Tina Milharčič, univ. dipl. psih., Ana Domenis Cankar, univ. dipl. psih., Melita Kuhar Pucko, univ. dipl. soc. ped. in mag. Nataša Durjava, geštalt izkustvena družinska psihoterapevtka

plača vzgojiteljic?

23.04.06 14:40

koliko ima plače vzgojiteljica predšolskih otrok z 5 stopnjo izobrazbe?
odvisno od občine
jaz imam 200.000-240.000
Hrcek  

Re: plača vzgojiteljic?

30.04.06 21:35

Ribica, verjetno si zraven računala tudi vožnjo in prehrano, kajne?
Drugače ste varuhinje precej bolje plačane od učiteljev s VII. stopnjo izobrazbe.
koka"  

01.05.06 11:24

Tako plačo ima vzgojiteljica. Same varuhinje - pa kljub temu, da imaš 6 ali 7 stopnjo - so plačane po delovnem mestu, ki ga opravljajo. Varuhinje prejemajo precej manj kot vzgojiteljice. Same vzgojiteljice pa so dobro plačane - vem, ker je moja sestra vzgojiteljica in ima večjo plačo kot jaz, ki sem profesorica, pa še starejša sem. Zato pa so vrtci tako dragi:))
Pa jim vseeno privoščim....
Koka",ti se pa pošteno motiš.Razlika med mojo neto plačo po 5.pl.r. in ob nazivu svetovalec in 28 let del.dobe ,ter 6.st.izo, ter plačo moje hčere 1.leto Prof RP je nekje 30.000 sit v njeno korist.Niso vrtci dragi zaradi plač vzg. kadra.
NIKA  

01.05.06 19:16

Ne vem, kam se je skrilo moje prejšnje sporočilo, zato še enkrat-plače v predšolski vzgoji določa kolektivna pogodba za področje vzgoje in izobraževanja- torej ni nič odvisno od občine. Res pa je, da je v ceni programov vrtca več kot 75 % stroškov namenjenih za plače zaposlenih. Torej delno drži, da so zaradi plač cene programov vrtcavisoke. Res pa je tudi, da ima vzgojiteljica s srednješolsko izobrazbo ( takrat je zadostovala za opravljanje tega poklica) več kot le nekaj 10 tisočakov višjo plačo kot jaz z visokošolsko izobrazbo.
Lepo ali žalostno, ali ne?
Lep pozdrav, Nika
ne, res je nekaj odvisno od občine. Moja sošolka s faksa, starost, delovna doba, izobrazba, vse je enako, naziv,... Ona dela v šoli v sevniški občini, jaz v ljubljanski. Najini plači se razlikujeta za okoli 40 tisoč. Pošteno?
Hrcek  

01.05.06 22:19

Ali vse govorite samo o plači ali ste zraven prištele še malico in vožnjo? Vožnja je namreč lahko 'kriva' za kar precejšnje razlike.
koka"  

02.05.06 08:58

Verjetno bo krivo to, da živimo v različnih občinah, zato se naša mnenja razlikujejo. Pri naju s sestro je pač takšno razmerje. In ne štejeva prevozov in malic. In vem, da je cena vrtca odvisna tudi od kadra, ki v njem dela. Več kot je visoko izobraženih, dražje je. Preverjeno.
Želim vam lep preostanek praznika - jutri bo vse po starem:)))
NIKA  

02.05.06 17:34

Razlika bi lahko nastala pri napredovanju v plčailni razred ali naziv in, če delata v osnovnih šolah, število ur neposrednega dela v razredu, mogoče pri kakšnem dodatku ( delo v kombiniranem oddeklu, ... ) . Pri pretvorbi v neto pa še višina olajšav za otroke. SEveda pa ne govorim o drugih prejemkih ( prevozi, malica .
LP,Nika
jaz sem dobim 240.000 z malico vred, prevoza ne dobim ker je vrtec v istem kraju
Povejte mi ženske ,lepo prosim,a ve pišete o bruto ali o neto plači?Vzg.s 5.stopnjo izobrazbe je pomočnik vzgojitelja,če se ne motim,morda pa ne mislim prav.
B  

04.05.06 13:48

Iz kje pa si? Koliko imaš delovne dobe?
delovne dobe imam 7 let delam pa na območju koroške....
NYC  

30.05.06 09:16

vau kje to v LJ?
NYC  

30.05.06 09:19

mi lahk opišete kaj je to varuh otrok (šola)
in kakšna šola je za vzgojiteljico?
Odločam se vpisat v to smer, pa če mi lahk mal več o tem poveste..(ker sem total anti v tej smeri;-) Hvala.
mlad  

30.05.06 19:55

...vem le eno...vzgojiteljica v 5. plačilnem razredu... zveč kot 30 let delovne dobe ima samo ali le 10 tisoč sit manj kopt ravnatelj Oš
Poročati je treba takole:

- bruto toliko, neto toliko
- brez malice
- brez potnih stroškov
- brez dodatkov kot so krožki ipd.
- brez kreditov (mater, nekateri jamrajo, ker od plače odštejejo kredit!!)
- povedati stopnjo izobrazbe, delovna leta in plačilne razrede ter naziv

ali na kratko:
- bruto številka, neto številka

(jaz sem učiteljica v OŠ, zato najbrž moj podatek ni važen, pa vseeno: bruto okoli 350.000 neto 217.000, osem let delovne dobe, VII. st, mentorica, 2. plač. razred)
miss  

08.06.06 08:28

Upoštevati je treba tudi olajšave za otroke. Mirodajni je le bruto znesek.
lp
h&m  

03.07.06 20:21

No evo...jaz sem "cist frisna". Stopnja izobrazbe: srednjesolska (pomocnik vzgojitelja...se pravi V.stopnja.

Moja placa je neto nekje 140.000 (s prehrano, ker imamo regresirano, tako, da mi jo tako odstjejo).
Imam pa delovne dobe eno leto. Kaksno placo imajo pa vzgojiteljice, pa ne vem.
Sem vzg. VII. stopnja, 2 leti delam, 204.000 na TRR, od tega 1.500 sit prevoznih (ogromno, vem) in 3.500 še izplačano za malico! Sodelavka -pomočnica ima 10 let delovne in ima nekje 160-170.000!
Še kakšno vprašanje?!
Aja, eno zanima!
Vzgojiteljica si, če imaš končan faks-predšolska vzgoja ali starejše imejo le srednjo! Dobiš naziv dipl. vzg. predšolskih otrok.
Pomočnica vzg. (bivša varuhinja) pa si s srednjo vzgojiteljsko ali kaktero drugo srednjo in narediš prekvalifikacijo za vzgojiteljico predšolskih otrok.
LP, klavdija
KO sem delala vrtxu za 4 ure sem imela od 350 do 400 eur. ko sem delala 6 ur v vrtcu sem imela 690 eur. kolegica, ki je delala 8 ur je imela 710 eur. ne baš neka razlika. sem bila pa leteča. v tretjem vrtcu ista cifra, ista služba.

slišala sem samo, da dipl.vzg dobijo okoli 1200 eur, predvidevam da z plačanim benzom, prehrana se ti itak odčteje....

kolegice, ki delajo od 15 do 20 let, pa so plače okoli 1500 eur naprej....

nekatere ravnateljice imajo po 2000 eur....je pa potrebna izobrazba magisterij za tisto, no pa še kup drugih stvari...
ANASTACIA

03.10.09 11:16

OJLA!

Tudi mene nekaj zanima :)

Želim se prekvalificirati v POMOČNICO VZGOJITELJICE in sicer ko končam trgovsko šolo (3+2 program) in imam izobrazbo ekonomist!

Je prekvalifikacija težka? Kolikšna je približna plača na začetku? Je težko dobiti zaposlitev?

To je vse kar me zanima, upam da mi odgovorite!

Lep dan
ANASTACIA

03.10.09 11:18

Aja pa še tole...katero stopnjo izobrazbe imam kot POMOČNICA VZGOJITELJICE?
milonca

03.10.09 11:29

Za preklafikacijo je najbolje povprašat na kakem CIPS-u (center v sklopu zavoda za zaposlovanje, kjer dobite vse informacije o programu, šolah, ki to izvajajo). Sodelavka dela to preko ene gimnazije, ima pa veliko vzgojnih predmetov (pedagogika, psihologija, različne didaktike), da o glasbi ne govorim (znanje igranja vsaj enega predmeta, glasbena sposodbnost - petje). Traja pa dve leti, vsaj tam, kjer ona hodi.

Plača je za 5. stopnjo izobrazbe, tam nekje okoli 600 EUR. Malica ni plačana, ker večina občin (delodajalci) vztraja, da vzgojiteljice in pomočnice malicajo v vrtcu z otroci, potni stroški glede na razdaljo.
baby3 

10.11.09 18:14

Jaz sem naredila prekvalifikacijo na Zarisu v LJubljani. Ni bilo pretežko. Narediš lahko v enem letu ali pa še prej. Opraviti moraš strokovne izpite, pa tiste, ki jih na tej šoli, kamor hodiš nisi imela, na vzgojiteljski pa so...npr. kakšna fizika, biologija...tudi odvisno koliko si je že imela.

Koliko danes stane ne vem, je pa takrat eno leto stalo 245.000 SIT (to je leta 2006 /07 nekako) pa še potem kak izpit, matura ipd. se kar nabere še zraven. Opravit moraš tudi en inštrument (takrat je bil na izbiro klavir ali kitara), kjer ne rabiš nič predznanja, ker greš od začetka. Med glasbo z metodiko smo imeli pa še flavto. To imajo vsi.

Kot pomočnica imaš V.stopnjo. Plača pa... okrog 600 eur. Potem pa odvisno če ti plačajo prevoz in prehrano... Tako imam jaz.
,,,,9

25.11.09 14:57

Pa ja da... Sem prof. RP, pa nimam plače 1200 EUR niti z malico in potnimi stroški skupaj. Ravnatelji imajo večjo plačo kot 2000 EUR, vsaj kolikor sem gledala. Vsak pač tudi ne more biti ravnatelj, ni pa nekaj preveč strašnega narediti magisterija. Tudi če ga narediš s popvrečjem 10 pa sicer še ne pomeni, da si sposoben vodit en tak velik sistem. Je pa dosti ravnateljev, kjer bi si mislil, da bi verjetno šolo vodil bolje od njih... Če sicer razmišljate o delo v tem sektorju samo zaradi plače, potem raje pozabite...
12321

25.11.09 15:44

Saj ravnatelju ni potrebno imeti magisterija. :-))
parkova

04.08.10 18:12

Jaz sem letos prvič zaposlena kot diplomirana vzgojiteljca predšolskih otrok. Moja plača je 970 neto brez malice, brez potnih stroškov.
kakšna šola

04.08.10 21:01

Kako to mislite, da si s srednjo šolo pomočnik vzgojiteljice??
Na srednji vzg. šoli imajo lepo napisano, da si po končani srednji šoli vzgojiteljica.
Kdo in s kakšno šolo je torej pomočnik???
s.eveda

05.08.10 03:12

O, seveda da je napisano, da si vzgojiteljica, ampak med kadrovskimi pogoji zasedbe za delovno mesto vzgojiteljice že kar nekaj časa piše, da morajo le te biti dipl. vzgojiteljice.
kakšna šola

05.08.10 15:59

No torej, je res, da si po srednji šoli vzgojiteljica. To je torej pravi naziv. Kdo je potem takem pomočnica vzgojiteljice? Ali ta naziv uradno sploh ne obstaja?
s.eveda

05.08.10 18:32

Si vzgojiteljica po nazivu ampak ne po delovnem mestu.
Za delovno mesto vzgojiteljice potrebuješ fakultetno izobrazbo, torej je tvoj strokovni naziv dipl. vzgojitelj, za delovno mesto pomočnika vzgojitelja pa potrebuješ srednješolsko izobrazbo torej si po izobrazbi vzgojitelj.
Vzporednico lahko povlečemo tudi z OŠ in SŠ - po izobrazbi si profesor, naziv delovnega mesta pa je učitelj. Po bolonjski reformi pa boš po izobrazbi magister, opravljal pa boš delo učitelja. Bolonjski profesorji bodo lahko samo pomočniki. :-)
naana

e: plača vzgojiteljic?

05.02.11 23:25

Pozdrav
Zanima me ali je možno s 3 letno trgovsko šolo narediti tečaj pomočnice vzgojiteljice?
Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt,
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 4 plus 22?