Iščete delo, delavca?

Dobro službo in dobrega delavca je vedno težko najti. Povejte svoje reference, bodite pošteni do sebe in drugih. Prostor namenjen iskalcem dela in delodajalcem, raznim vprašanjem v povezavi s pripravo CV-jev, motivacijskih pisem, iskanjem prostih delovnih mest, pripravo na zaposlitveni intervju in podobno.
Moderator: ekipa portala mojaZaposlitev.si
Lep pozdrav!

Trenutno končujem diplomo iz zdravstvene nege. Ker bo kaj kmalu čas za zaposlitev me zanima, kako je z zaposlitvijo v Avstriji. Ker trenutno nimam nobenih delovnih izkušenj, me zanima ali je to ovira za zaposlovanje v tujini. Kakšne so vaše izkušnje? Kam se obrniti, da se lahko povežeš z zaposlovalci v tujini (saj po spletnih straneh je možno najti vse mogoče ponudnike, ki pa po mnjenju nekaterih le zavajajo ljudi). Kakšne so možnosti za zaposlitev, če ne obvladaš nemškega jezika? Kakšni so mesečni prihodk? =)

Hvala vsem za pomoč in odgovore
Najboljše je da na netu pogledaš spletne strani od raznih domov za ostarele in tam imaš ponavadi zraven kontakt, kam lahko pokličeš ali pišeš mail. Iščejo zelo med. sestre, ampak večinoma so to domovi, kjer delaš pač osnovno nego, ampak plača je pa za dipl :)...Z recimo 4-5 nočnimi na mesec in dvema nedeljama od 1800-2000. V bistvu skoraj vsak dom od meje (šentilj) pa do graza išče sestre in negovalke. Nemško moraš znati, čeprav moje sodelavke večino madžarke ga zelo biksajo in jih težko razumeš, one pa tebe še manj, pa je fajn če znaš, saj je tudi tebi lažje, ker to so avstrijci in oni ne govorijo "lepo" nemško ampak imajo grozno narečje in če ne znaš nemško potem teh njihovih dialektov ne boš razumela. Ne gledajo na delovne izkušnje jaz sem šla takoj po pripravništvu pa so me vzeli brez problema. Seveda jaz govorim za dom, v bolnišnico si je malo težje prit, za tja pa moraš res obvladat nemščino. Poguglaj malo mesta od meje do graza( no ne vem iz katere strani si) kje so domovi in poišči spletne strani, in tam imaš tel. štev in email. Jaz delam že eno leto in pol in sem zelo zadovoljna, sicer delam samo 75 % kar je 30 ur na teden (od 7 - 18.15), ker imam malega otroka , torej delam 3 dni, ostalo sem doma in zaslužim od 1400-1500 evrov, vozim pa se eno uro.
dober dan moje ime je stanko sem po poklicu zdravstveni tehnik,sem hodil 3 mesece na prakso v sem riach,končal,naredil ispit v pro-praxis graz,imam nostrifikacijo za flegerhelfere,ima kdo kontaktno številko,rabim nujno službo,znanje nemščine perfektno,začel bi takoj ,ker sem na borzi.lp moj gsm je 031392448
Če se zanimate za delo v Avstriji kot zdravsveni delavec, potem vam pomagamo pri urejanju Nostrifikacije in pri iskanju zaposlitve...
Zainteresirani pokličite na tel. 040/416110 za nadaljne informacije
Prosim, iščem delo v Avstriji ali Nemčiji kot medicinska sestra ali negovalka, 051 211 084, če kdo kaj ve, prosim da me kontaktira! Brez službe sem in ne izbiram! Obvladam nemško!
Najlepša hvala!

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 6 minus 2?