Materialna pomoč

Forum je namenjen informiranju o pogojih za prejemanje (izredne) denarne socialne pomoči (DSP - Center za socialno delo) in pomoči drugih institucij - občine, Zavod RS za zaposlovanje (ZRSZ) in Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve (MDDSZ). Kako je s postopki, pritožbami, obrazložitev pravic in dolžnosti strank ter državnih organov. Skratka forum o DSP, IDSP, CSD, ZRSZ, ZPIZ, MDDSZ in ZUP.
Moderatorka: Tina Kovač, dipl. socialna delavka
sONJA  

Paket hrane

06.01.06 13:44

Lepo pozdravljeni!
Rada bi vas le povprašala kaj vsebuje paket hrane ki ga lahko dobim na Karitasu in kako pogosto ga lahko dobim?

Re: Paket hrane

09.01.06 07:05

Pozdravljena,
paket hrane vsebuje osnovna živila in higienske potrebščine. Prejmete pa ga lahko odvisno od intenzivnosti vaše materialne stiske, nekajkrat letno ali pa v intervalu 5-6 tednov.
Lp,

Polona Šporin

Slovenska karitas, 01/300 59 60
<http://www.karitas.si/>.

25.01.06 23:15

Kako pa prideš do paketa?

26.01.06 07:23

Na Karitas materialno pomoč dodeljujemo na osnovi pravilnika o dodeljevanju materialne pomoči. V skladu s tem prosimo iskalce pomoči, da nam predstavijo vrednost svojih mesečnih dohodkov in jih prosimo za dokazila o tem. Iz razgovora, ki ga ob obisku opavimo, je razvidna celotna situacija v kateri se je prosilec znašel in tudi kako mu lahko pomagamo.
Predlagam vam, da se obrnete na pristojno škofijsko karitas v Lj, MB ali KP in vas bodo ustrezno napotili na najbližjo lokalno enoto - župnijsko karitas.
Lp,

Polona Šporin

Slovenska karitas, 01/300 59 60
<http://www.karitas.si/>.
razočarana nad znanko

03.10.11 18:46

Navedeno
Polona
Na Karitas materialno pomoč dodeljujemo na osnovi pravilnika o dodeljevanju materialne pomoči. V skladu s tem prosimo iskalce pomoči, da nam predstavijo vrednost svojih mesečnih dohodkov in jih prosimo za dokazila o tem. Iz razgovora, ki ga ob obisku opavimo, je razvidna celotna situacija v kateri se je prosilec znašel in tudi kako mu lahko pomagamo.
Predlagam vam, da se obrnete na pristojno škofijsko karitas v Lj, MB ali KP in vas bodo ustrezno napotili na najbližjo lokalno enoto - župnijsko karitas.
Lp,

razočarana sem nad znanko, ki dobiva pakete hrane in obleko od Karitasa. Jambra kot, da ne bi imela kaj dati za v usta. Bila sem priča, pa gospej ni bilo nič nerodno. Se mi je kofe čist zataknu.
Po kakšnem kriteriju? Ona ima dobro službo, on je privat,dva otroka, dobijo štipendijo, skoraj vsako leto nov avto, poletne počitnice v Grčiji, smučanje v Italiji, v novi hiši, ni, da ni???

03.10.11 20:10

Če je to res, je zelo žalostno, ampak pri teh stvareh je vedno vprašanje človekove osebne vesti in nikoli ne ostaneš nagrajen ali kaznovan zaradi svojih dejanj in misli.
Kdor izigrava sistem, na koncu izigra samega sebe.
kar tako.ker je res.

15.11.11 00:35

sama sem večkrat prejela paket hrane s strani karitasa in še nikoli, nikoli ni bilo higienskih potrebščin, vse kar so dali je bilo sledeče: nekaj sladkorja, veliko testenin in še več mleka, ki mu je rok potekel že en mesec prej! saj ne rečem, vesela sem in hvaležna za vsak dar, vendar se človek le vpraša, ali smo smeti, da nam dajejo izdelke, po roku trajanja, s katerimi bi lahko še zboleli. že tako je človeka sram da mora iti prositi za pomoč, ker ne dobi plače ali pa ostane brez dela, potem pa ima še občutek kot da smo živali, ki živijo samo od pokvarjenega mleka in testenin.
je pa to idealna rešitev za podjetja, ki jim tako ni potrebno plačati odvoza za smeti in uničenja. + cerkev se lahko pohvali, kako je pomagala revnim (od katerih seveda pričakuje, da jim vrnejo tako da hodijo čistit cerkev, če pa ne, pa zelo grdo gledajo nate). dar, ki ni dan od srca, ni dar!

lp
NE SODI VSEH ENAKO

23.11.11 11:55

NE SODI VSEH KARITASOV ENAKO. PRI NAS V CELJU ŠE N IKOLI NISEM DOBILA PRETEČENE ROBE. NAZADNJE SEM DOBILA 8 LITROV MLEKA,8 KIL RIŽA,8 PAKETOV TESTENIN, 2 PŠENIČNA ZDROBA ,8 KIL MOKE IN VREČO KROMPIRJA. VSE IMA ŠE DOLGI ROK, ZATO NE OBSOJAJ VSEH. LAHKO SI VZAMEŠ KATERAKOLI OBLAČILA, KI SO TAM NA RAZPOLAGO.VSI KARITASOVI PROSTOVOLJCI PA SO TUDI IZREDNO PRIJAZNI IN UVIDEVNI. LAHKO DOBIŠ ZASTONJ TUDI REVIJO OGNJIŠČE.
xxxxkkkkklllll

30.11.11 23:21

Kakšne dohodke pa imamo nezaposleni razen socialne pomoči v višini 160 evrov, jaz prispevam doma staršem svoj del stroškov, pa na koncu meseca pojem 100g čokolado za 55 centov, ker je cenejša in ima 550 kcal...ne da se živet, imam 6 let star telefon, računanik star 10 let, dobri ljudje so mi podarili monitorje, avto je od staršev a pisan namene, ker ponovem moraš imeti izpit za reg. avta.
ghhgsfd

30.11.11 23:24

Navedeno
kar tako.ker je res.
sama sem večkrat prejela paket hrane s strani karitasa in še nikoli, nikoli ni bilo higienskih potrebščin, vse kar so dali je bilo sledeče: nekaj sladkorja, veliko testenin in še več mleka, ki mu je rok potekel že en mesec prej! saj ne rečem, vesela sem in hvaležna za vsak dar, vendar se človek le vpraša, ali smo smeti, da nam dajejo izdelke, po roku trajanja, s katerimi bi lahko še zboleli. že tako je človeka sram da mora iti prositi za pomoč, ker ne dobi plače ali pa ostane brez dela, potem pa ima še občutek kot da smo živali, ki živijo samo od pokvarjenega mleka in testenin.
je pa to idealna rešitev za podjetja, ki jim tako ni potrebno plačati odvoza za smeti in uničenja. + cerkev se lahko pohvali, kako je pomagala revnim (od katerih seveda pričakuje, da jim vrnejo tako da hodijo čistit cerkev, če pa ne, pa zelo grdo gledajo nate). dar, ki ni dan od srca, ni dar!

lp

...nekateri jemo odpadni kruh za živali, ki ga dobimo v pekarnah....vi se pritožujete, nekateri še do paketa ne pridemo, ker se nam ne splača vozt 40km v eno smer....
opazovalka4

14.12.11 09:34

Ko slišim kaj takega, mi je grozno... Jaz sem sicer že marsikaj komu pomagala in če bi vedela za koga, da je v taki stiski, bi dobil pri meni sigurno hrano. Ko sem nazadnje naletela na nekoga takega, ni hotel vzet nobene stvari, na koncu je vzel vsaj sendvič, pa še neko malenkost.

Smo pa enkrat zbirali denar in smo spraševali ljudi, kaj bi imeli in so si eni ful zmišljevali neosnovne stvari - cilj je pa bil kupit za čim več. Takrat sem bila jezna, pa me je potem mama opozorila, da naj razumem, da kako dologo si niso mogli kupit npr. mesa, zdaj so pa dobili priložnost... So se mi potem res še bolj zasmilili...

Zdaj je pa tako, da je okrog mene veliko ljudi, tudi sorodnikov, brez službe. In npr. jaz, ki npr. imam mogoče malo več od povprečja, pa ne dosti, ne pomagam več drugim, ker me je strah (sem v situciji, ko mogoče ne bo imel nihče doma službe, se ne ve...), pa čakam tudi, kdaj bo tisti trenutek, ko bodo moji padli tako daleč, da ne bodo imeli za hrano. Po mojem je v takem strahu veliko ljudi - pa ne pomagajo in bi lahko. S tem, da če bi mimo mene prišel človek s tako stisko, bi mu z veseljem skuhala kosilo, ne bi mogla gledat tega. Hudo je to, da nekako ne vem - ljudje tega verjetno nočejo pokazat na ven, ker jih je sram. Ampak sram mora bit državo in tiste, ki so tako situacijo namenoma ustvarili.
martin lazič

25.06.12 19:12

enostavno sem lačen
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 8 plus 19?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.