Domače živali

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje, ali povprašajte za nasvet.

nimfa...

22.11.08 14:02

ŽIVJO JAZ SEM KAJA. IN ŽELIM IMRTI NIMFO.AMPAK JAZ NE VEM ČE JE TA PAPIGA RES PRAVA. ČE JE DOBRO IMETI NIMFO ZA PRVO PAPIGO. PA TKO ČE MI PLIIS LAHKO KDO KAJ VEČ POVE O NJEJ. PA UPAM DA SE BOM DOBRO ODLOČILA
lejdy 

Re: nimfa...

22.11.08 14:42

Pozdravljena! Koliko pa si stara? Veš.vsaka žival ima svoje zahteve, tudi z nimfo je tako. Potrebuje vodo, hrano, kletko in seveda nekaj tvojega časa, da se z njo ukvarjaš. Ne vem zakaj nimfa ne bi bila prava izbira če se le zavedaš vse odgovornosti, ki jo boš prevzela v primeru nakupa. Pokukaj v kako knjigo,kjer ti piše vse o negi ptice.Pa še to, ptico ali katero koli drugo žival si morate želeti vsi v družini... Če te še kaj zanima, mi lahko postaviš vprašanje. A ja pa še to, trenutno so pri nas tri papige, med njimi tudi nimfa...
KAJA MIHELIČ

11.12.08 15:24

ej, kaj te briga kuk sm js stara.
M@tej@ 

11.12.08 16:43

Pa kaj je s tabo Kaja? Človek te nekaj lepo vpraša in ti tudi zelo lepo odgovori na tvoje vprašanje ti pa tako nesramno nazaj. Ni lepo veš. Lejdy sigurno ni mislila nič slabega s tem. In če nočeš povedati svoje starosti za to obstajajo dosti bolj primerni načini. Pa brez zamere, samo taka nesramnost, kar tako iz nič, me pa res pogreje!
MazejaMIK

12.12.08 13:41

Kaja tole je bilo pa res neprijazno od tebe! Bi bilo lepo, če bi se opravičila lejdy za tak izpad!!!
lejdy 

12.12.08 17:42

S takim izpadom, me sploh nisi prizadela in tudi opravičila ne rabim. Vprašanje o starosti sem postavila zgolj zato, ker domnevam, da si mlada, neizkušena bodoča lastnica male živali. Mogoče bi ti na podlagi tega lažje svetovala, kakšno žival si omisli. Glej nekdo ki se z njimi ukvarja 25 let, postavlja bodočim lastnikom tudi taka vprašanja. Pa še marsikaj vprašam, preden gre živalca od mene. Pa ne zaradi radovednosti, moje živali grejo izključno k pravim lastnikom. Sama sem posvojila kar nekaj zavrženčkov in vsakokrat se vprašam,zakaj. Mogoče zaradi premalo znanja. Torej Katja, res me ne briga tvoja starost, briga me le. če boš sposobna nudit živali tisto kar potrebuje in si zasluži. Pa brez zamere
Orange 

13.12.08 15:48

Kaja, a tvoja mamica ve, kako grdo se obnašaš?

09.03.09 15:26

Ok. Res sem imela neumni izpad. Sm lej včasih me take stvari razkurjo , ko te negdo upraša kok si star. No res se ti opravičujem. Resno mislim. Skratka pa sem se odločila da nimfe ne bom kupila.
Rudolf

09.03.09 21:01

Žensk se ne sprašuje za leta!!!
luluža

15.03.09 10:44

neee imet niiimfeeeeeee. Tega ptiča sem jaz imela pa je kr eeeen
lejdy 

15.03.09 10:49

Jaz mam med drugim tudi nimfo in ne vem zakaj bi bil to kar en ptič. Ima svoje karakteristike, dobre in manj dobre navade, ki mu jih hote ali nehote tudi sami privzgojimo.Vsaka žival pač zahteva pozornost. Ne vem kaj je bilo narobe s tvojo papigo, sem pa prepričana, da ni bila kar en ptič.

30.08.09 14:35

Oila! Stara sem 12 let in si želim ptička... PROSIM NAJ MI KDO POMAGA PRI IZBIRI...

Zelo všeč so mi skopčevke in pa nimfe...

1. Kaj od teh 2 vrst je boljše?
in še...
2. Kaj mi NAJBOLJ PREDLAGATE?!

Hvala že vnaprej!

HELP ME!
lejdy 

30.08.09 15:46

Predlagam ti, da si v roke vzameš knjigo in si o obeh pasmah prebereš čim več. Obišči kakega rejca, pogovori se z njim. Sicer pa so obe pasmi simpatični. Obe naši skobčevki sta pravi klepetulji, čeprav ne govorita, ampak se pogocarjata med sabo, pojeta, se jezita. Nimfa je malo bolj umirjena in je najglasnejša, ko pridemo domov. Penanta, je pa zgodba zase, precej velika papiga, ni moteča, slišat pa jo je cel dan. Če te še kaj zanima mi lahko pišeš na mail.

30.08.09 19:36

Oila!

Zanimata me dve stvari.
Imam strah pred ptiči, vedno mislim da me bo kljunil ali pa uščipnil... Ravno zato mi bodo starši kupili ptička. Zanima me kako se lahko naučim ptičku zaupati in zgubim ta strah.
Druga stvar je ta, KAKŠNO KLETKO POTREBUJE nimfa...
Pisala sem vam že prej in sm se skupaj z očetom odločila za NIMFO. DObila jo bom že čez nekaj dni ampak žal nimam dostopa do nobene knjige ali pa interneta, da bi si prebrala kaj potrebuje... na internetu sem lahko izključno danes in moj oče spremlja vsak moj gib...
Zato bi vas lepo prosila, če mi lahko opišete VSE, ter KAKO PTICO NAVADITI NA NOVEGA GOSPODARJA...
MOj očka je ljubitelj ptic, zato se bojim da bi si ptička za gospodarja izbrala njega...
Ne vem pa kako pripraviti ptico da je mirna in jo lahko spustiš iz kletke.. da ti zaupa.

Hvala!
lejdy 

31.08.09 13:56

Upam, da bosta z očetom nimfo kupila pri rejcu. Kar nekaj rejcev ptice ročno hrani in so navajene človeške družbe. Taka nimfa te gotovo ne bo kljunila. Če boš pa kupila nimfo, ki ni ročno hranjena ti svetujem, da se nekaj dni samo približaš kletki in se z njo pogovarjaš. Tako se bo naučila na tvoj glas. Potem odpri vratca kletke, in daj roko norti. Čez nekaj dni jo poskušaj pobožati. Veliko strpnosti pač. Če je ptiček ročno hranjen, je že navajen svobode in ti bo z veseljem sedel na rami in sam odletel v kletko. Kletko kupi čim večjo, najmanj pa toliko, da si lahko v njej pretegne peruti. Rabiš še hrano, vodo in kako zelenjavo pa sadje (radič, jabolko). Na žalost pa ptiči nimajo samo enega gospodarja, razen če se ozklučno eden ukvarja z njim.

31.08.09 16:43

Ia, nimfo bova kupila pri očkovem kolegu ki je rejec... ima veliko farmo in vse vrste ptic kar si jih poželiš...

KAKO MISLITE TO DA PTICA NIMA ENEGA GOSPODARJA????

HELP!
lejdy 

31.08.09 17:05

Kuža si ponavadi izbere vodjo krdela, člana družine ki ga drugače uboga kot vse ostale. Če se boste z nimfo ukvarjali vsi, bo naklonjena vsem. Ne bo si izbrala samo tebe ali samo očeta. So pa ful lepe in pametne.Naša Pika je najraje na moji rami, se pa pri možu zelo rada čoha po glavi. K drugim, pa ne gre. Sva pa največ midva doma... vprašaj rejca čimveč o ptičku, mogoče bi šel s tabo kupit primerno kletko. Ponavadi smo rejci, ful prijazni in radi pomagamo z nasveti. pam, da dobiš samčka, saj so bolj "zgovorni".
wawa 

02.09.09 00:36

Naša ptica si je navlkjlub temu da jo jsr futram in skrbim za higieno kletke, izbrala ženo za kolegico. Zgleda, da sm jst bad guy v ptičkinih očeh.

02.09.09 20:44

Podravljam lejdy iz moje sobe kjer sem danes dobila belo nimfo --> samičko!
lejdy 

04.09.09 15:29

Lep pozdrav tudi od mene in mojih ljubčkov. Uživajta.

04.09.09 15:43

Pozdravljeni!

Še enkrat se javljam iz moje sobe in imam za vas zelo POMENBNO VPRAŠANJE¨!

Moja nimfa je pri meni 2 dni in je ostala ZELO NEPRILAGOJENA.. veš čas piha skozi usta in pa se ustraši prav vsakega, če se približam kletki ali dam notri roko začne noreti in letati čisto je nora...
Zelo me skrbi zanjo saj smo zelo počasni pri naših gibih smo prizanesljivi in resno ZELO DOBRI Z NJO nudimo ji vse in še več...

Torej me zanima V KOLIKIH DNEH SE BO PRIVADILA... obnaša se zelo čudno!

Prosimo ČIMPREJ ODPIŠITE!
HELP!

LP
brez. imena

04.09.09 16:43

PROSIM POMAGAJTE!

04.09.09 16:47

Navedeno
brez.imena
Pozdravljeni!

Še enkrat se javljam iz moje sobe in imam za vas zelo POMENBNO VPRAŠANJE¨!

Moja nimfa je pri meni 2 dni in je ostala ZELO NEPRILAGOJENA.. veš čas piha skozi usta in pa se ustraši prav vsakega, če se približam kletki ali dam notri roko začne noreti in letati čisto je nora...
Zelo me skrbi zanjo saj smo zelo počasni pri naših gibih smo prizanesljivi in resno ZELO DOBRI Z NJO nudimo ji vse in še več...

Torej me zanima V KOLIKIH DNEH SE BO PRIVADILA... obnaša se zelo čudno!

Prosimo ČIMPREJ ODPIŠITE!
HELP!

LP
brez. imena

Nimfa je pri tebi komaj dva dni in ni navajena niti prostora niti nikogar od vas. Nikar ne segajte z roko v kletko proti njej. Piha zato, ker se zelo boji.

Potrebno ji je dati čas in ji pustiti, da najprej sama pride ven iz kletke in se razgleda (prostor, kjer jo izpuščaš naj bo varen, izpuščaj jo v eni sobi, ne po celi hiši). Potem se ji lahko pričneš počasi približevati in jo navajati, da ti pride na roko.
Tanja! 

04.09.09 17:07

Lahko traja tudi en mesec, da se vas toliko navadi, da bo nehala pihat. Obnasa se popolnoma normalno: prisla je v novo okolje, med nove ljudi, ki segajo v kletko, kjer se najbrz pocuti dokaj varno. Dajte ji cas! lp
lejdy 

04.09.09 19:06

Pusti nimfici čas. Zaenkrat se z njo prijazno pogovarjaj, kletki se približuj počasi. Pika je pri nas 3 leta, se vsede na ramo, pa še vedno piha, ko ji ni kaj všeč. Tudi zadnja skobčevka je še zelo plašna. Skušaj jo čim manj vznemirjat. Boš vidla sej bo.
brez.imena

16.09.09 20:10

Pozdrav!

Žal se je že po tednu dni izkazalo, da je moja ptičica bolna in so jo odpeljali v karoteni - zdravijo jo v grosupljah!

Najlepša hvala za vse nasvete, sedaj zbiram pogum za to --> dabi imela drugo

LP
Brez.imena
lejdy 

17.09.09 15:41

Upam, da ti je veterinar povedal, za kakšno bolezen gre in kje jo je ptička dobila. Če je prišla bolna od rejca, ga obvezno obvesti. Upam, da boš kmalu dobila pogum za nabavo nove nimfice. Oglasi se kaj.
brez.imena

18.09.09 21:46

Pozdrav!

Moja bela nimfica je dobila bolezen pri REJCU, to se pravi da je bila okužena že predenj je sploh prišla k meni domov...

Da, čeprav zbiram pogum -> ga verjetno še kar nekaj časa ne bo dovolj..

LP
Brez.imena

P.S: Hvala za vaše odgovore!
Brez.imena

20.09.09 18:10

Pozdravček!

Sedaj me pa zanima...
Če bi se odločila za nakup ročno hranjene nimfe.... bila sem že pri rejcu in nimfa bi je zletela na rami --> skupaj sva se čohali...

Jaz jo bom po vsej vrjetosti kupila vendar me zanima... ali bi bilo dobro imeti 2 ?
Namreč ker imam po navadi veliko ur pouka v šoli -> je nekaj časa sama!

Ali bi vseeno potrebovala človeško bližino (obe dve) ali bi našli potešitev pri sestrici / bratcu?

Hvala že vnaprej...

LP
Obupana
Brez.imena

20.09.09 20:11

PROSIM ODPIŠITE ČIMPREJ!

20.09.09 20:36

Brez.imena, pa ni tvoja prva nimfa na zdravljenju pri veterinarju? Ne pride po zdravljenju nazaj k tebi?
Brez.imena

20.09.09 21:15

NE!

Moja nimfa je na zdravljenju ampak jo kasneje ne bo več nazaj --> ker bo že preveč stara da bi se privadila na ljudi poleg tega pa se bo zravila več let

20.09.09 21:49

Navedeno
Brez.imena

NE!

Moja nimfa je na zdravljenju ampak jo kasneje ne bo več nazaj --> ker bo že preveč stara da bi se privadila na ljudi poleg tega pa se bo zravila več let

Hm, moram reči, da ne razumem čisto. Kakšno bolezen ima nimfa? Kdo plačuje njeno zdravljenje in kdo bo jo vzel k sebi, ko bo zdravljenje končano?
lejdy 

21.09.09 11:39

Če se odločiš za nakup ročno hranjene nimfice vzemi za začetek samo eno. Verjetno bo cena nekoliko višja. Boš pa vsekakor imela manj problemov s prilagajenjem. Ne razumem zakaj ti je prejšnji rejec prodal staro nimfo. Obvezno se pozanimaj koliko je ptiček star, če je obročkan, mora imeti na obročku letnico rojstva ( take obročke imajo rejci ki so včlanjeni v društva).
brez.imena

21.09.09 19:02

Pozdravček...

Samo še nekaj me zanima --> če bi imela 2 nimfi ali bi vseeno potrebovali človeka ali bi našli družbo pri pirjateljici??

Kaj pomeni če je na obročku zapisana samo števila npr. 10?

LP
Brez.imena
lejdy 

22.09.09 15:23

V kolikor se boš odločila za nakup dveh papig vzemi par, saj se bosta bolje razumela. Seveda boš morala še vedno skrbeti zanju, ju hraniti, čistiti. Če je papiga navajena človeške družbe, je bolje da imaš samo eno in se ji posvečaš ko si prosta. Glej kako točno je z obročki trenutno ne vem. Se bom pa pozanimala
brez.imena

24.09.09 18:55

Podzrav!

Zanima me ena stvar... moja nimfica ne more opraviti svoje velike potrebe... saj ji "drekec" ostane in visi iz njene zadnje plati :$

HELP!
Natalia

06.10.09 19:45

Berem ta forum in določene objave me kar bolijo...

Ampak, da tudi jaz kaj napišem sem se odločila ker sem tudi sama lastnica dveh nimf.
Najprej bi pohvalila lejdy ker je dala že veliko koristnih informacij o nimfah :)

Tudi sama sem najprej dobila samičko, z njo sem se veliko ukvarjala in še vedno ji posvečam ogromno časa, kasneje sem se odločila še za nakup samčka in ni mi žal ker je postal odlična družba za mojo samičko. In če obema posvečaš dovolj časa se vrača dvojno. :)
Na obročkih so ( oziroma bi naj bili) datumi rojstva, ali pa vsaj leto rojstva.
lejdy 

07.10.09 15:46

Natalija hvala! Živali so z mano od rojstva, osebno pa se z vzrejo ukvarjam že 25 let. Pa je to vzreja bolj za dušo.kot za karkoli drugega.Večina živali je z nami, oziroma vsaketoliko pristane pri nas kakšna več. Ponavadi izvem, da se je kdo živali naveličal, ne zna ali noče skrbeti zanjo. Pa jo posvojim. Nazadje sta pri nas dobili dom 2 cebrici in odrasla muca. Glede obročka pa toliko, moja Pika ima na obročku letnico rojstva, zaporedno številko obročka in kombinacijo številk in črk za katere domnevam da označujejo društvo. Enako je pri nimfah ki ju ima moja sestra.
ArPresident

17.10.09 13:43

Pozdrav

Tudi jaz sem kupil nimfo pa me zanima če je pametno da posluša glasbo čez dan ko me ni doma.Imam jo pri sebi zraven compa in poslušam glasbo in se z njo pogovarjam

Lp Damjan
lejdy 

17.10.09 15:21

Seveda ji lahko pustiš glasbo. Mi jo puščamo kanarčkom, že zaradi tega da bolj žvižgajo.
*LaLi*

27.10.09 17:18

jaz imam nimfo po imenu Poki.Zmiraj ko dam roko blizu kletke začne pihati vame . Kaj naj naredim?
lejdy 

29.10.09 14:59

Vsaka žival se brani pred planilci in nimfa se na tak način da piha,razprostre peruti. Tako je navidez večja in nevarnejša. Čeprav mi Piko izpuščamo še vedno občasno piha. Tako, da glede tega res nimaškaj storiti.
ju3

29.10.09 16:29

pihajo nimfe ko jih je strah, čeprav moje se mi zdi da že iz navade. saj ne pihajo kot pihajo ampak bol kot bi se posmehoval, ko ga hočeš prijte, on pa se umakne, kot bi si mislil ja pa daj če lahko.

kakor hitro sta dva lai več se ukvarjajo med seboj in verjetnost uspeha da se navadijo na človeka je majhna, morda če so od prej ročno hranjene, sicer pa bolj težko.
Blondi*

08.12.09 22:19

Živjo! Imam papigo nimfo in sem jo kupila pri rejcu. Ni delal DNK testa, ampak je rekel, da mu že po izgledu izgleda samček. Sedaj je star pol leta in se nas je full navadil, ampak ko je v kletki se zelo čudno obnaša. Svojo zadnjico naslanja na plastični predel kletke, kot da bi se hotel gonit. Sama ne vem kako izgleda, ko se goni, ampak mi deluje, da se. Upam, da ne bom na koncu izvedela, da je samička. Edino, če se samčki tudi tko obnašajo, ko se gonijo...

Hvala za odgovor!

Anja
lejdy 

09.12.09 10:21

Če rejca poznaš, ga prosi, da te obišče in si nimfo še enkrat ogleda. Ptiči se parijo in to izgleda malo drugače. Samec llovi samičko, jo hrani, ji dvori, ji žvrgoli.... Prav, da bi nakazovali tako kot opisuješ, vsaj pri mohih nisem opazila. Včasih se tudi moja samička tako obnaša, sa praska in spušča ene čudne zvoke....
ne powem...

16.12.09 20:55

ej ma lejdy ti si legenda!!!!!
veliko tvojih nasvetov sem prebrala in so mi zelo pomagali, saj sem pred kratkim tudi sama kupila nimfo od rejca.

lp iz maribora.......xD
Vesoljček

27.01.10 14:28

Jst ti pa res priporočam nimfo... Mislm jst mam dve in zdej bo mela mladičke... skratka, nimfe so full prjazne... kdaj jih lohka vn iz kletke uzameš pa jo mau božaš, pa nič te ne bo okljuvala ti zagotavljam... ampak na začetku te res malo kluva ampak navaditi jo moraš na človeško roko..
tko da Priporočam ti jo =)
MILEY-SMILEY

27.01.10 19:27

TUDI SAMA IMAM NIMFO-SAMCA, STAREGA DVA MESECA IN KUPLJENEGA PRI REJCU....NA NOGICI IMA OBROČEK NA KATEREM SO ŠTEVILKE IN KRATICA SLO. TO PO MOJE NAJVERETNEJE POMENI MADE IN SLOVENIA....
NA ZAČETKU JE NIMFEK TUDI PIHAL NAME AMPAK SEM VZTRAJALA IN ZDAJ MI PO CEL DAN ČEPI NAROKI. EDINO KAKAT PA GRE V KLETKO.
carr

03.03.10 16:04

mm .. jst mam to papigo nimfo je zello zabavna xD vedno me spravi v smeh res priporocam jo za nakup sm navadit jo mors da se pusti pozat p too

lp iz marsa
Som

10.03.10 17:42

@lejdy, če sem prav razumel si ti tudi vzrediteljica nimf?
Namreč tudi sam iščem mlado nimfo in sicer samčka.
Mogoče ve kdo koliko pride DNK test papige, da potem zagotovo veš, katerega spola je mladič?

LP
lejdy 

11.03.10 10:54

Sem že enkrat napisala, pa bom še enkrat. Trenutno mam tri nimfe, mladičkov še nisem imela. Ker trenutno nisem članica nobenega društva se nimam za rejko. Sem velika ljubiteljica in poznavalka ptic in še nekaterih drugih živali. Vse ptice so trenutno izključno za naše veselje. Glede DNK ti ne znam odgovoriti, vsak dober rejec loči samca in samica. Pri nimfah, skobčevkah in standardih je vidna razlika.
ajda novak

13.03.10 14:11

pozdravljeni!

imam cca. 1,5 let starega papagaja (nimfa), in pred kakim mesecem se mu je začela po trebuščku lepiti in cufati dlaka, sedaj ima pa take že vidne dele kril..prej je imel vedno lepo dlako in perje, sedaj pa zgleda zelo neurejen. spi še zmeraj na eni nogi za kar sem slišala da je eden od znakov da je papagaj zdrav. ni navajen na roko zato mu dlake nemoram pogladiti ali preveriti če je dlaka suha ali malo vlažna. a gdo ve kaj bi bilo lahko narobe z njim?
hvala že v naprej za odgovor in lp.
Yo_ 

13.03.10 14:23

Dlaka ali perje?
ajda novak

13.03.10 14:50

dlaka, na koncu repa pa perje, se mi zdi.
lejdy 

14.03.10 08:31

Jaz bi najprej preverila pogoje v katerih živi, dobro očistila in dezificirala kletko. Ptičku začni z dodajanjem vitaminov in sadja in zelenjave. Izkjuči možnost stresa ali dolgega časa. Tudi zaradi tega si lahko puli perje. Mogoče ne bi bilo slabo, če se posvetuješ z veterinarjem,
san3k

21.03.10 19:25

js ti priporocam Nimfo:)

jas imam nimfo točno 1 leto.....
pusti se mi ze bozat ce jo pa neham bozat je pa jezna te pa kluva ker je tk razvajena da jo morm kr naprej bozat..

tk da pr nimfi ti nebo nikol dolgcajt!
nemfa1

01.07.10 14:52

pred dnem se kupil nemfo samičko!! Zanima me koliko časa bo trajalo da bo nehala pihati in me kljuvati ko ji pribljižam roko v kletko??
Sadni

05.07.10 19:28

Navedeno
nemfa1

pred dnem se kupil nemfo samičko!! Zanima me koliko časa bo trajalo da bo nehala pihati in me kljuvati ko ji pribljižam roko v kletko??

Nevem kako ti svetovt tuki. Odvisn kok se je kdo ukvarju s tem papagajem preden si ga kupu ( pametno ga je navajat že zelo zgodi ), drugo je pa kakšen karakter ma.

Jst mam dve nimfi doma. Enga mamo že 15 let ( smo ga ulovil na balkonu ) in se pusti božat, it na roko, pa tko naprej. Se prav je bil že zdresiran v nulo (od prejšnega lastnika). Druzga smo pa kupl in se skor nč neda delat z njim. Dela iste stvari kt ta tvoj. Piha pa kljuva že samo k mim kletke prideš, kaj šele da roko daš zravn :D
?????????????

05.07.10 22:08

Navedeno
Sadni

Navedeno
nemfa1

Nevem kako ti svetovt tuki. Odvisn kok se je kdo ukvarju s tem papagajem preden si ga kupu ( pametno ga je navajat že zelo zgodi ), drugo je pa kakšen karakter ma.

Jst mam dve nimfi doma. Enga mamo že 15 let ( smo ga ulovil na balkonu ) in se pusti božat, it na roko, pa tko naprej. Se prav je bil že zdresiran v nulo (od prejšnega lastnika). Druzga smo pa kupl in se skor nč neda delat z njim. Dela iste stvari kt ta tvoj. Piha pa kljuva že samo k mim kletke prideš, kaj šele da roko daš zravn :D

????????????????
lejdy 

06.07.10 06:44

Navedeno
nemfa1

O tem se že večrat pisala, tako da si malo preberi zgorne poste. Predusem rabiš veliko ukvarjanja z nimfo in potrpežljivosti
wtf ?

08.07.10 10:31

Navedeno
?????????????

Navedeno
Sadni

Navedeno
nemfa1

????????????????

wtf ?
nekdo.wolkec

15.07.10 11:12

MILEY-SMILEY : kako ti je pa ratal nimfo naučit, da gre kakat v kletko?
To pa še nisem slišal, da se da.
Jaz bi si tudi nimfi v kratkem kupil. pozna kdo kakšnega rejca v Ljubljani. Hranjena z roko pomožnostih.
lp
lejdy 

15.07.10 18:31

V Logatcu je en rejec, poglej malo po straneh društev za vzgojo in rejo ptic.
mimi12345

21.07.10 00:55

Hej!

@lejdy: Vidim, da imaš veliko izkušenj.... a bi mi mogoče lahko svetovala?

Odločam se za nimfo, ki bi jo dobila pri naših prijateljih, ki vzrejajo nimfe in skobčevke. Sem se že odločila, da bom vzela samčka, zaradi njegovega karakterja, učljivosti..... Brala sem o negi oz. oskrbi nimf tudi na drugih forumih in klepetalnicah in vedno pravijo drugače. Nekateri pravijo, da nimfi lahko nudiš zelenjavo le enkrat na teden, drugi vsak dan, nekateri trdijo da nikoli... in še kaj nimfa pod nobenim pogojem ne sme jesti ali pa kaj ni priporočljivo.

Z očijem sva se odločila, da bi izdelala kletko doma, saj hočemo večjo kletko, večje kletke pa so v trgovinah zelo drage, in se nama ne zdi smiselno da bi zapravili toliko denarja, če jo lahko narediva doma. Ali je kaj, na kar bi morala biti pozorna? npr. ne uporabljaj tega in tega materiala......
Kakšne so približne mere za večjo kletko za nimfo?

Doma sem imela dve skobčevki in pred kratkim je ena umrla. Sprašujem se zakaj... Vedno je imela lepo pirje, ni bila izpostavljena vročini, vedno je imela enako hrano, do zadnjega dne je bila zelo razigrana..... sicer pa je bila že stara 9 let, pa me zanima če je to za skobčevko veliko.... Koliko let življenske dobe pa imajo nimfe?

No in zdaj imam le še samčka - skopčevko z imenom Božo :) ki je osamljen... zato sem se odločila, da mu priskrbim družbo... pa sta lahko skobčevka in nimfa v isti kletki? Pa še obadva bi bila samčka... itak na začetku mislim nimfo imeti v drugi kletki, ker vseeno nočem tvegati, da se nebi razumela ali pa da je imale moja preminula skobčevka bolezen, ki bi okužila tudi Božota, potem bi pa Božo okužil tudi nimfo...

Ta vprašanja me najbol mučijo... sicer jih imam še več.. samo za dons bo to to..

Hvala že v naprej..

L.P.!
MIMI12345

21.07.10 12:35

Navedeno
lejdy

V Logatcu je en rejec, poglej malo po straneh društev za vzgojo in rejo ptic.

Hej!

Odločam se za nimfo, ki bi jo dobila pri naših prijateljih, ki vzrejajo nimfe in skobčevke. Sem se že odločila, da bom vzela samčka, zaradi njegovega karakterja, učljivosti..... Brala sem o negi oz. oskrbi nimf tudi na drugih forumih in klepetalnicah in vedno pravijo drugače. Nekateri pravijo, da nimfi lahko nudiš zelenjavo le enkrat na teden, drugi vsak dan, nekateri trdijo da nikoli... in še kaj nimfa pod nobenim pogojem ne sme jesti ali pa kaj ni priporočljivo.

Z očijem sva se odločila, da bi izdelala kletko doma, saj hočemo večjo kletko, večje kletke pa so v trgovinah zelo drage, in se nama ne zdi smiselno da bi zapravili toliko denarja, če jo lahko narediva doma. Ali je kaj, na kar bi morala biti pozorna? npr. ne uporabljaj tega in tega materiala......

Doma sem imela dve skobčevki in pred kratkim je ena umrla. Sprašujem se zakaj... Vedno je imela lepo pirje, ni bila izpostavljena vročini, vedno je imela enako hrano, do zadnjega dne je bila zelo razigrana..... sicer pa je bila že stara 9 let, pa me zanima če je to za skobčevko veliko.... Koliko let življenske dobe pa imajo nimfe?

No in zdaj imam le še samčka - skopčevko z imenom Božo :) ki je osamljen... zato sem se odločila, da mu priskrbim družbo... pa sta lahko skobčevka in nimfa v isti kletki? Pa še obadva bi bila samčka... itak na začetku mislim nimfo imeti v drugi kletki, ker vseeno nočem tvegati, da se nebi razumela ali pa da je imale moja preminula skobčevka bolezen, ki bi okužila tudi Božota, potem bi pa Božo okužil tudi nimfo...

Ta vprašanja me najbol mučijo... sicer jih imam še več.. samo za dons bo to to..

Hvala že v naprej..

L.P.!

23.07.10 11:17

Navedeno
mimi12345

Hej!

Hvala že v naprej..

L.P.!

Kletka nerab bit velka. Nimfam ni potrebno dajat zalenjave, sam nabavi hrano za srednje velike papige (notr majo dovolj vitaminov ki jih potrebujejo). Skopčevka in nimfa sta lahko v isti kletki, kako se bota razumela boš pa vidla ko ju boš dala skupaj. Tvoja preminula skopčevka pa verjetno ni bila bolna ampak je bila enostavno prestara. Skobčevke poginejo ponavadi po 7ih letih v povprečju, nekatere še prej. Nimfe na drugi strani pa lahko potegnejo tud do 20 let. Si lastim nimfo, ki je stara že preko 15 let in je popolnoma zdrava.

Ne komplicirat preveč. Ko boš šla v trgovino ti bo prodajalka nakladala v 3 ure kaj vse potrebuje tvoja domača žival. Vse skupaj so samo bučke, spiflani stavki iz knjige, ki si jo lahko tudi sama prebereš. Na netu imaš dovolj materiala, če te kaj zanima, samo najti je potrebno.
lejdy 

23.07.10 11:28

Sandi ne govori neumnosti.... Kletka mora biti čim večja, da se ptica v njej lepo počuti. Tudi, če so papige izpuščene, morajo imeti v kletki toliko prostora da lahko razprejo krila. Zelenjava je nujno potrebna. Poleg kvalitetne hrane, je sveža zelenjava več kot zaželena. Meni še v nobeni trgovini niso 3 ure nakladali kaj potrebujem, kvečjemu se kupca prehitro znebijo. Misliš, da je trgovcu mar kako se bo živali godilo? Mogoče imaš nekaj iskušenj z živalmi, jaz se z njimi ukvarjam 25 let.

23.07.10 14:03

Navedeno
lejdy

Sandi ne govori neumnosti.... Kletka mora biti čim večja, da se ptica v njej lepo počuti. Tudi, če so papige izpuščene, morajo imeti v kletki toliko prostora da lahko razprejo krila. Zelenjava je nujno potrebna. Poleg kvalitetne hrane, je sveža zelenjava več kot zaželena. Meni še v nobeni trgovini niso 3 ure nakladali kaj potrebujem, kvečjemu se kupca prehitro znebijo. Misliš, da je trgovcu mar kako se bo živali godilo? Mogoče imaš nekaj iskušenj z živalmi, jaz se z njimi ukvarjam 25 let.

Ne ti men, da govorim neumnosti. Verjetno sem tudi starejši od tebe in dvakrat bolj izobražen. Da ne govorim niti koliko izkušenj imam s papagaji. Imel sem jih že preko 10, trenutno jih imam 3. Dve nimfi in rdečo rozelo. Dobro vem kaj rabijo in kaj ne. Ja lahko mu daš zelenjavo ampak ni nujno. Še enkrat NI NUJNO razumeš ??? In če je nujno tako kot ti pravš, potem mi pa povej kako to, da je moja nimfa, pri več kot 15ih letih še vedno zdrava, ima lepo perje, skratka nič ji ne manjka ?

Hkrati za kletko ni potrebno, da je velika za te vrste papig, če imaš seveda samo 1 nimfo. Reku sm, da ne rab bit VELIKA kar pa spet ne pomen da je majhna. Veliko kletko se kupi za večje vrst papig kot so npr. : Žako, Rozela, Kakadu in tako naprej. Si ti ziher, da veš kakšne so velike kletke ? Priporočam ti, da obiščeš trgovino Tukano pri Btc-ju ( tam se te nebodo znebili kar tako, ker imajo radi živali in želijo, da pride žival v roke pravega kupca ) in si malo razgledaš te stvari, preden greš nekomu pametovat o stvareh, o katerih se ti niti ne sanja.

Aja pa še to. Če po 25ih letih izkušenj (kot ti praviš da jih imaš, jaz ti sicer ne verjamem) s temi vrstami živali ne veš niti tako osnovnih stvari, potem kaj za boga je narobe s tabo ???

23.07.10 14:24

Vse kar rabiš kupit je hrana za srednje velike papige. Kaj je vse notri : dodana semena oplemenitena s : klorofilom, vitamini ( E, AD3, C), ribjim oljem, janeževim oljem, lecitinom, medom, škrobom, agarjem, kalijevim jodidom, ter sadno - zelenjavna mešanica: jabolka, breskve, marelice, rožiček, korenček, kroketi korenčka in zelenjave, solata, zelena, por.

prehrana : http://malezivali.com/trgovina/slo/69/slike/Hobby_program_Hrana_Hobby_Vit_za_srednje_velike_papige_z_vitamini_500_g.jpg

kletka: http://www.sloveniashop.net/img/Product/img1_3297_screen.jpg
Yo_ 

23.07.10 19:47

Življenjska doba skobčevke je 15 ali celo več let.

23.07.10 20:13

Navedeno
Yo_

Življenjska doba skobčevke je 15 ali celo več let.

Wtf, droge ?
Yo_ 

23.07.10 20:15

Če zanje primerno skrbiš, seveda. Če pa ne, potem je tako, kot si napisal zgoraj.

23.07.10 20:21

Navedeno
Yo_

Če zanje primerno skrbiš, seveda. Če pa ne, potem je tako, kot si napisal zgoraj.

Ne nebo res. Sam sem jih imel že več, isto imam polno prijateljev, ki so imeli skopčevko in nobenemu ni zdržala več kot 10 let. Tudi na netu nisem kaj takega zasledil. Od kje ti ta podatek ???

Bi samo nekaj rad vprašal. Ali govorim z lastnikom skopčevke, ali vsaj bivšim lastnikom ? Upam, da se zavedaš kakšne nerealne streljaš...
Yo_ 

23.07.10 20:25

Če je že ravno pomembno, z bivšim lastnikom.
Kar se pa podatkov tiče, pobrskaj po netu in po literaturi.
Saj večina mačk tudi ne živi 15+ let. Le zakaj že?

23.07.10 21:45

Navedeno
Yo_

Če je že ravno pomembno, z bivšim lastnikom.
Kar se pa podatkov tiče, pobrskaj po netu in po literaturi.
Saj večina mačk tudi ne živi 15+ let. Le zakaj že?

Če zanje primerno skrbiš, seveda.

Kaj je sedaj primerno ? In a mi hočeš povedat, da če za njih primerno (na nek tvoj način) skrbimo, potem bi vsaka skobčevka živela 15+ let ? Se ti ne zdi to malo idiotsko ?

23.07.10 21:50

Večina skobčevk v povprečju ne pride niti čez 10 let kaj šele do 15 in več. To je dejstvo. Lahko si ti to prebral na neki internetni strani, sam kolikor sem jaz bral nikjer tega ne piše. Razumel bi, da bi mi povedal, da ti je skobčevka poginila pri 15ih letih, samo da to je to njihovo povprečje življenjske dobe je pa no comment. Lej enako ti priporočam kot punci nad mano. Pozanimaj se raje malo, da nebodo bučke padale.
Yo_ 

24.07.10 00:42

Zaenkrat še nisem spremenila spola, tako da kakšni a-ji ne bodo odveč :-p
Zanimivo, da se z izkušnjami največ duvate tisti, ki v malo letih zamenjate ogromno prezgodaj preminulih živali. Hm... Nekaj ne štima, a ne?
lejdy 

24.07.10 07:19

SAndi glej ne mislim se tle kregat. Dejstvo je, da si dajal nasvete. Nasvet pa se daje jasno. Ne rabi bi zame če bi bila lajik pomenilo točno to kar piše. Ni nujno pa je čisto nekaj drugega. In še nekaj odkod veš kako izobražena sem in kaj ima to pri vzgoji živali...? Dajte se že enkrat naučit sprejemat kritike in jasno in korektno odgovarjat na zastavljena vprašanja, ne pa da se tle pol kregamo...
ales143

28.07.10 12:20

zdravo lejdy!
zanima me ali se nimfo lahko nauči da se prepusti in zleti k tebi. velikokrat sem jo že spustil v zaprtem prostoru vendar se mi potem ni pustila ujeti
lejdy 

28.07.10 18:19

To sem že velikokrat napisala, daj si malo poglej podobne poste.
Anja <3

24.11.10 17:59

Hey!
Mene zanima če kdo pozna kakšnega rejca nimf okoli Ljubljane ali Ajdovščine?
Hvala!
Odgovorite čim prej!
lejdy 

25.11.10 07:28

Poglej na spletni strani društva za vzgojo in rejo ptic
Anja <3

25.11.10 16:14

Hvala za odgovor!
Anja <3

26.11.10 19:24

Zanima me kaj naj naredim, dobila sem nimfo in se sploh nič ne premika.
Anja <3

26.11.10 20:15

Še eno vprašanje koliko mora biti velika kletka za nimfo?
Odgovorite čim prej.
plantak

12.12.10 11:17

zdravo
zanima me kako naučiti nimfo samčka govoriti??
veliokokrat spuhča smešne glasove in me zanima če je to že kakšen znak!
lp. ales
lejdy 

12.12.10 13:25

Tehnike učenja govora so opisane v knjigi o skopčevkah in jo dobiš v knjižnici. Če papiga pride k tebi in jo imaš v roki si na dobri poti, samo spuščanje glasov ni noben poseben znak. Papioge se pač oglašajo z različnimi zvoki.
plantak

14.12.10 19:29

zdravo!!
ja samec k meni na roko že pride ampak čez dobrih 10 sekuld odleti na omaro!! zakaj to??
plantak

15.12.10 20:02

pa še to!!!! KOLIKO METROV NIMFA LETI (SAMICA)???? :D LP.ales
lejdy 

17.12.10 13:56

Očitno ti nimfa še ne zaupa, poskusi s tem, da si daš kako hrano na roko in jo vabi k sebi.Glede letenja se vsi ptiči, ki živijo v kletki zelo hitro utrudijo. Jaz sem pobeglo nimfo našla kakih 300 metrov od hiše, je bila pa navajena prileteti na ramo in sem jo zvabila k sebi.
Adriana83

30.12.10 15:08

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Moja nimfa je stara 6 let, in full vali jajčka. Bila je zaradi tega že 2X na zdravljenju. Naredili smo vse kar nam je veterinar svetoval, vendar nagon ima prevelik. Tako da smo se po nasvetu veterinarja odločili, da jo oddamo kakemu rejcu. Sedaj me pa zanima, kje bi bil v Ljubljani ali okolici kak rejc, ki bi jo sprejel.

Hvala za odgovor.
lejdy 

30.12.10 17:47

Jaz bi jo takoj sprejela, vendar nisem iz okolice Ljubljana. Sicer imam trenutno 4 skobčevke in 4 nimfe, čez zimo so notri poleti pa v preletalnici na terasi.
Adriana83

30.12.10 21:52

Pozdravljena Lejdy,

Sej ni problem, lahko se tudi dogovorimo, zelo mi je žal nimfice, vendar če želim da bo ostala zdrava in živa jo moram oddat, ker ima prevelik nagon. Tako, da smo se s težkim srcem odločili. Lahko mi pišeš na mail, pa se bove dogovorile. Kako daleč pa si iz Ljubljane?
lejdy 

31.12.10 11:46

Sem iz okolice Sežane. Prosim, da se mi javiš na zasebno sporočilo, da ti lahko pošljem tel.št in da se dogovoriva kje bi ptičko prevzela.
Adriana83

31.12.10 13:20

Na mail mi pošlji telefonsko, pa se ti po novem letu oglasim, vendar zaradi službe bom lahko šele od 8.1.2011. Pa se bove dogovorile o vsem. lp

mail: marec1983@hotmail.com
tico11

03.01.11 20:03

pozdrav

mene pa zanima če je lahk nimfa sama doma približno 6ur ko js sm v šoli starša pa v službi
tico11

03.01.11 20:05

pomagajte prosim
Adriana83

03.01.11 20:07

ja, je lahko.
tico11

04.01.11 10:29

pozna ker rejca okoli slovenskih konjic al pa tu neki blizu
tico11

04.01.11 10:31

js sm bral da so ponavad pri rejcah hranjene ročno to pomen so navajene človeške bličine
lejdy 

04.01.11 11:13

Z ročnim hranjenjem se ne ukvarjajo vsi rejci. Zame je rejec tisti, ki je član društva za vzgojo in rejo ptic in ima ptice obročkane. Vsi ostali smo ljubitelji ptic in ptice razmnožujemo za svoje potrebe. Če je ptič ročno hranjen je navajen človeka in je z njegovim privajnajem manj dela. Je pa taka vzgoja za rejca velik izziv, saj zahteva zelo veliko znanja in dela.
tico11

04.01.11 11:50

ka je varno kupit nimfo v trgovini za male živali pa če je lahk nimfa za prvo papigo
Yo_ 

04.01.11 12:34

Živali se ne kupuje v trgovinah.
In ne, ptice v trgovinah niso ročno hranjene, pa tudi sicer bolj ali manj nevajene človeka.
Da o zdravstvenem stanju sploh ne začnemo...
lejdy 

04.01.11 13:23

Lahko imaš nimfo za prvo papigi, bi ti pa svetovala, da si pred nakupom prebereš kako knjigo o negi in vzgoji papig. Tudi jaz ti svetujem, da jo nabaviš pri rejcu
tico11

04.01.11 14:01

ka pozna ker rejca
tico11

04.01.11 14:02

kerega
lejdy 

04.01.11 15:01

Poguglaj po spletnih straneh društev za rejo in vzgojo ptic, kjer dobiš seznam rejcev z njihovimi tel.št. Ta nasvet sem zdajle zadnjič napidsala
tico11

04.01.11 16:59

odloču sm se da bom nimfo kupu pri atijovem sodelovcu ko je rejec pa član nekega društva v zvezi z vzgojo in rejo ptic
tico11

04.01.11 17:03

ka je res da samčki mal govorijo seveda če se okvarjaš z njim
lejdy 

05.01.11 09:38

Samčki se naučijo govoriti. Seveda je potrebno veliko dela in potrpežljivosti. Nekateri govorijo več, drugi manj, odvisno od živali in od tega koliko se dela z njo.
tico11

05.01.11 11:18

kapa agresivnin so?
tico11

05.01.11 11:19

no js dobim samca v kratkem

06.01.11 19:51

Tole je navadno podjebavanje. Da vas ni sram!

Brez.imena:
31.08.09 16:43
Ia, nimfo bova kupila pri očkovem kolegu ki je rejec... ima veliko farmo in vse vrste ptic kar si jih poželiš...

tico11:
04.01.11 16:59
odloču sm se da bom nimfo kupu pri atijovem sodelovcu ko je rejec pa član nekega društva v zvezi z vzgojo in rejo ptic
lejdy 

07.01.11 06:54

Nimfe niso agresivne, če so prestrašene klunejo ali vščipnejo.
tico11

11.01.11 20:30

danes sm dobil samca zokija pa je že mojga strica uščipno
lejdy 

12.01.11 07:05

Ščipanje in agresivnost sta dva različna pojma. S ščipanjem se papiga brani. Če je papiga ročno hranjena in navajena človeka ščipanja skoraj ni. Moje uščipnejo samo, če jih želimo ujeti. Mi pa jedo iz roke. Papigo si šele dobil. Večkrat napišemo, da se je potrebno pred nakupom pozanimati o živali, njenih karakteristikah in potrebah. Očitno ti tega nisi storil...
tico11

12.01.11 07:47

ja sm se pazanimal ta papagaj je bil tam taglavni od mladičev ka je normalno da prvi dan ne je pa nič ne pije skrbi mea da bo scago res me je strah da bo umru ku nič ne je pa nič ne pije san on bar je mal glodo drugač je obročkan mi je on gowspad reku da je zdrav kak dolgo bo rabu da se me bo navadu pa piha te ko luč ugasnem če ga ne pokrijem
lejdy 

12.01.11 11:01

Glej Tico, nimfica je zamenjala prostor in je pod stresom. Čisto normalno se obnaša. Svetujem ti, da ji daš za začetek hrano in vodo v več posodic. Jaz papig nikoli ne prekrivam. Počasi ga navajaj na svojo družbo. Začni ga klicati, čim več se zadržuj v bližini kletke in se pogovarjaj z njim. Lahko odpreš kletko in daš roko notri. Je potrebno kar nekaj časa in potrpežljivosti. Pa še nekaj te prosim, daj drugič vprašanje po slovensko napiši
tico11

12.01.11 14:00

Hvala za pomoč. Se bom držal teh navodil. Me pa še samo zanima, če moram za nimfo imeti posebno hrano? Kako pa je z igračami? Jih ima lahko več v kletki? Hvala.
lejdy 

12.01.11 15:28

Nimfici kupi hrano za male papige, lahko ji daš jabolko, korenček, radič (pazi da ni moker), kupiš ji lahko tudi palčke na katerih je seme. Glede igrač je dobro, da ima ogledalce, kakšen zvonček. Ne pretiravat, pač naj ima nekaj, da se zamoti-
tico11

12.01.11 16:17

Hvala za odgovore. Danes smo ji kupilu gugalnico ter lestev. Sedaj me pa nekaj še zanima. Zakaj občasno tako teka po kletki in zakaj noče piti?kaj bi naredil da bo začela jest ta je bla navajena da je jedla vsak večer pri meni pa noče
tico11

12.01.11 16:49

ka ne bo prišlo do dihidracije če ne bo pil
Anja <3

12.01.11 17:42

Mene zanima zakaj nimfa spušča čudne glasove???
lejdy 

12.01.11 18:31

Tico, kot sem ti svetovala, ji postavi več posodic z vodo in hrano. Pa še nekaj zrnje poskusi spihati, ker je čisto mogoče, da papiga je, in ima v posodici samo pleve. Po kletki teka, ker raziskuje, mogoče je še vznemirjena.
Anja ti pa moraš malo razložit,kaj so to čudni glasovi.
tico11

13.01.11 08:42

Najlepša hvala lejdy.Sedaj se že z nimfo dobro spaznava dovoli da jo malo pobožam.Vsekakor pa potrebuje čas da mi bo papolnoma zaupala.
lejdy 

13.01.11 11:27

tico bravo. Kar tako naprej pa bosta kmalu najboljša prijatelja
marpan

13.01.11 17:22

Kupil bi nimfo od rejca....če ve kdo za kakšnega v okolici Velenja?
Hvala.
tico11

13.01.11 19:35

MENE PA JE RES STRAH KO ZOKI NOČE PIT
lejdy 

14.01.11 06:48

Tico, postavi mu posodo z vodo direktno v kletko (lahko kakšen krožniček). Papige ne pijejo tako ogromno vode, ampak zelo malo. Ponudi mu jaboklo, tudi tam dobi tekočino.
tico11

14.01.11 08:06

Lejdy hvala za nasvete. Ko sem ga sinoči poškropil z vodo da se je lahko umil je tako pil to vodo da me je res zaskrbelo. S posodice še ga nisem videl piti. Jedel je s posodice ko sem mu jo dal pred usta. Drugače pa rad je bar (palčka z semeni). Tisto pa vedno rad je. Ali lahko to je vsak dan ali je to bolj kot poslastica?
tico11

14.01.11 11:59

ob kakih 10 je jebu in pil sem ga videl
marpan

14.01.11 12:15

Kje lahko kupim nimfo???
lejdy 

14.01.11 16:55

No vidiš Tico, počasi bosta vse uredila. Marpan najbolje da nimfico kupiš pri kakem rejcu
tico11

14.01.11 19:17

js poznam enga rejca v slovenski bistrici tam sem tudi jaz kupil nimfico
marpan

14.01.11 21:43

Mi napišeš prosim tel.?
Hvala.
tico11

16.01.11 15:43

MARPAN TO JE GOSPOD KOROČEC TEL.031 611 681
tico 11

20.01.11 15:03

moj zoki pa kr je ka je kej naroben če ma hrano skos v kletki
lejdy 

20.01.11 16:22

Tico ponovno te prosim, da postaviš vprašanje v slovenščini. Mije imajo hrano stalno v kletki, enako je z vodo in sadjem in zelenjavo. Sadja in zelenjave jim dam malo, da ne pride do driske, dobijo pa vsak dan. In še nekaj, nikoli se ne objavlja telefonskih številk na javnem forumu, kjer so vsem dostopne.
marpan

21.01.11 10:33

Zakaj ne? Tico 11 hvala!
lejdy 

21.01.11 13:59

Prvič zato ker ji fer do rejca, posebno če telefonsko številko nekdo objavi brez njegovega dovoljenja. Za taka sporočila obstajajo maili in zasebna sporočila. Tukaj pa številko vidijo vsi in gospoda lahko kliče kdorkoli.
marpan

21.01.11 21:06

In v čem je problem da ga kliče kdorkoli? Sej ma na internetu tel. in ga lahko kliče kdorkoli... lol
lejdy 

22.01.11 07:05

Ne mislim se tukaj prepirat, tudi tebi ne bi bilo prav da nekdo nekje objavi tvojo številko brez tvojega odobrenja. Nikjer na internetu ne piše, da je dotični gospod rejec ptic, kot tudi zame ne piše da se ljubiteljsko ukvarjam z pticami, kunci in še čim. Vem, da je Tico želel pomagati, vendar bi se lahko drugače dogovorila.
tico11

28.01.11 20:42

Žal mi je.Pa še nekaj me zanima glede prehrane mora imeti na malo naseklano zelanjavo in sadje?
lejdy 

29.01.11 08:00

Ne ni treba, jaz jim dan malo večje kose (list radiča, krhelj jabolka) , tako da se lahko še malo igrajo, pa jaz jih opazujem pri hranjenju.
Mina01 

07.02.11 10:52

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup nimfe pri rejcu Belehar.Nimfo naj bi dobila nekje maja.Zanimam se za ročno hranjeno in imam glede tega nekaj vprašanj..
1.Ali gre ročno hranjena nimfa že takoj na roko(1. dan ko je doma)
2.Ali se ročno hranjena nimfa zelo dere ter ali me bo napadla?
3.Ali so ročno hranjene nimfe res manj imune(hitro zboliji)
4.Ali je ročno hranjene nimfe potrebno siliti jesti(da tudi če že same jedo želijo da jih hrani človek in da sploh nočejo jesti če jih človek ne hrani)..
5.Ali je ročno hranjena nimfa res zelo rada v središču pozornosti ter koliko časa na dan naj se z no ukvarjam(če je dovolj2 uri popoldne , ker sem dopoldne v šoli.)
6.Ali se ročno hranjena nimfa že takoj pusi čohati po glavi ter če jo moramo tudi loviti z rokavicami ali gre že sama v kletko(kdaj naj jo 1.spustim)
7.Ali lahko nimfa pije iz istega kozarca kot jaz recimo ter ali je zato potrebna velika mera učenja..(moja sošolka jo ima in je z njo ter pije)

.....Res imam veliko vprašanj in bi vas prosila za odgovore.Do zdaj sem imela skobčevko, ki pa je žal poginila.Kot veste sem pri nimfi že zelo neizkušena..Že vnaprej hvala za odgovore!
tico11

08.02.11 10:01

Lejdy sedaj mi zoki že pusti da go pobožam.Na prst mi je je že stopil.Imam pa še eno vprašanje kdaj ga lahko spustim iz kletke?

08.02.11 14:37

Iz kletke ga lahko poskusiš sustiti. Pazi le da ti gre za kako omaro, ko ga boš poskusil ujeti. Za vsak slučaj imej pri roki kakšno mrežo ali kaj podobnega. Še namig, najlažje jo boš ujel, če bo utrujena. Pa še nekaj zagrni zavese, da se ti ne bi zaletela v šipo
Mina01 

08.02.11 20:02

heej ..Zanima me kaj ste mislili s tem, da ne smeš dat mokre zelenjave.?
lejdy 

09.02.11 07:45

Zelenjavo in sadje opereš on osušiš s servetom
Anja <3

19.03.11 11:04

hejj.... mene pa zanima kako ves ce ima nimfa predolg kljun, in s čim si ga lahko skrajša ce je predolg???
*athena*

06.04.11 22:00

Živjo!
Imam papigo nimfo, ki sem jo pred nekaj leti našla zunaj, njenega lastnika pa žal tudi po številnih oglasih ne. O njej torej ne vem prav dosti, na obročku pa ji piše letnica 2001 torej je letos v desetem letu starosti.
Vsako leto enkrat ali dvakrat izvali nekaj jajc. Kakšne 3 tedne nazaj je izvalila 3 jajca in nekaj dni sedela na njih, potem pa so se začele težave. Ima drisko in mislim, da tudi bruha ker ima celo kletko poškropljeno z rdečimi izbljuvki (rdeči so tisti mini briketki v njeni hrani), videla je bruhati sicer nisem, vendar je vsa umazana okrog kljuna in po celi glavi. Drisko ima tudi zelo močno in grozno smrdi, tako da se mi zdi, da bom morala kletko celo umakniti nekam bolj na samo ker ni več za zdržat.

Zanima me, če obstaja kakšna bolj enostavna rešitev, nasvet za to kako to odpraviti. Za veterinarja resnično trenutno nimam denarja, zato bi rada poskusila še kakšno alternativo preden se odločim za ta korak.

LP
Terna

07.04.11 01:29

Nimfa resnično potrebuje nujno veterinarsko pomoč,to je edina logična alternativa.Če nimaš denarja si ga pa sposodi pri nekomu in samo pelji,čimprej-bodi fer.
denis debeljak

21.07.11 11:27

pomagajte prosim ... imam nimfo ki jo imam ze 1 leto in je še zmeri plašne ne zaupa in nič... res je da se mal okvarjam s njo ampak se nevem kako okvarjati z njo ker kluva in use ... prosim pomagajte
lejdy 

21.07.11 14:46

Z nimfo se moraš začeti več ukvarjati. Že ko se približješ kletki jo pokliči po imenu, ji požvižgaj..
Ustavi se pred kletko in se z nimfico pogovarjaj, odpri kletko in daj roko notri, mogoče ji ponudiš najljubšo hrano, košček jabolka, korenčka, semenke...
Počasi in z vztrajnostjo bosta strah premagala in nimfica ti bo začela zaupati
Tiketiketačke

05.10.11 19:27

Naša skobčevka je doživela 16 let - poginila je, ko sem se jaz odselila od doma. Bila je zelo navezana name, tako da sedaj res ne vem, ali bi tedaj že itak poginila.
Nataša73

28.10.11 12:43

Pozdravljeni!

Imamo papigo nimfo,od konca junija.Več ali manj je ok,razen tega,da smo jo kupili kot samca,nekaj tednov nazaj pa nam je na tleh v kletki pustila jajček. :) No,lepo.Zdaj pa bi kupili še eno,pa me zanima,kaj bo,če ji kupimo za družbo še eno samičko? Ne bi se radi ubadali z oplojenimi jajčki... :)
lp
Hvala za odgovor.
Nataša
lejdy 

29.10.11 14:49

Samička + samička ti ne more dati oplojenih jajčkov. Samička ima pač svoj ciklus ne glede na to če jo je samec oplodil ali ne. Sicer pa imaš lahko dve samički skupaj, če imaš seveda dovolj veliko kletko. Svetovala pa bi ti da se odločiš za nakup pri rejcu, da ne boš pomotoma dobila samčka
moj koki

26.11.11 14:54

Kaj nam dam svoji nimfi ,ker je zaprta in nemore kakat . Prosim hitro mi odpisi!
lejdy 

27.11.11 10:34

Na tvojem mestu bi se za nasvet obrnila do kakega rejca ali veterinarja
tico11

28.11.11 11:24

mene pa zanima kak bi lahko odvadil mojo nimfo glasnega petja ker se vseki dan dere po več ur skup pa ma vse ka je mogoče.Ampak včasih jas nimam časa da bi se z njo pogovarjau več kot 30.min pa me zanima če bi se dalo kaj narediti da nebi tako žvižgal(glasno in več ur skupaj)
sammmiiiina

28.11.11 13:24

No, pa vam bom jaz še malo pomagala... najprej naj začnem za bodoče lastnike: nimfe hranimo z semeni za nimfe ali pa z semeni za druge ptiče oz. papige ( to je dovisno od vsakega ptička posebaj), radi imajo sojino kost, rada imajo tudi jajca! Ko jih poškrobiš z vodo, ponavadi ne marajo preveč, včasih pa jim tudi paše in se navadijo ;) Klatka naj bo velika okoli 70x70x40 ( za enega), lahko je malenkost manjša, ampak v takšni kletki se nimfa počuti super... Ko je preglasna,kletko pokrijte z deko, dokler se ne umiri ;) povprečno živijo okoli 10,15 let, no naša živi 20 let ( še vedno)! Pa srečno ;)
moj koki

28.11.11 15:26

mene pa zanima kako bi svojo nimfo najhitrejje naucila govoriti,ker se nimam casa dosti ukvarjati z jo
moj koki

28.11.11 15:28

mene pa zanima kako bi svojo nimfo najhitrejje naucila govoriti,ker se nimam casa dosti ukvarjati z njo
lejdy 

28.11.11 15:42

Če se nimaš časa ukvarjati s nimfo vsaj nekaj ur na dan jo boš zelo težko naučila govoriti
moj koki

28.11.11 16:58

ok,bom upostevala tvoj nasvet res tenks
Neža13

26.12.11 11:46

Najprej en lep pozdrav iz Gorenjske.
Mene pa samo zanima,verjetno se bom odločila za nakup nimfe(samčka),imela sem že skobčevko,ki je doživela 10 let starosti in je potem poginila.Kletko še vedno imam je pa zelo velika,saj je namenjena nimfam in me samo zanima če kdo pozna kakega rejca v bližini kranja ali radovljice,ker res nebi rada kupovala nimfe v trgovini za male živali.
Lp
filip1112

07.02.12 14:54

poglej na bolho.si pa bos vidla kaksno ninfo ali pa poglej zoo
janmur

07.02.12 16:33

ali ve kdo kje bi lahko dobil pri rejcu okolice celja
Alexsand

20.03.12 11:02

hehhehehe .. ja Nimfe so res vredu, moja je postala filmska zvezda :) http://www.radiosi.eu/pollSmile/
pa glasujte zanjo plis

Nimfe potrebujejo veliko časa da se navadijo na novega gospodarja in da ne pihajo več lahko tudi 4 mesece ..zato kar vztrajno in počasi. Čim manj segat z roko v kletko, da se navadi da je to nejn prostor. Za čohanje pa jo poskušajte pretentati s svojim nosom. Potem počasi dodate prst in to je to ;) Meni je uspelo.
di1

05.07.12 11:59

Zdravo moja nimfa mi je danes v roki umrla in tezko pozabim na grozno sceno ko je bil na kletki in se s trebuhom ulegel gor. Zacelo se je ko ja imeu usta malo odprta.In me je skrbelo da je vroce za to sm vzel mrzlo vodo ne tako mrlzo sem ga polil in je splezal dol po kletki in sou v kot.Takrat me je zaskrbelo zato sm ga dau ven in malo po krlich se dotaknu obicajno je reagiru da me ugriznu ampak ni tako narediu.Dal sem ga na kletko in poklical mamo.Videl sem ga ko se ulegel na kletko se ni premaknal hitro sm ga vzeu v roke in me gledal in potem je zapru svoje lepe oci in umru.Mama pravi da je zaradi vrocine kap zadela.Zdaj ne morem pozabiti te grozne scene na kletki in ne morem preboleti.Lepo mi je zvizgu zdaj pa nic.Zdaj nameravamo kupiti novo ampak nocem da se spet to zgodi.Umru je ko je imeu 2 leti se mi zdi i meli smo ga pa 1 leto pa pou.Kaj naj naredim da prebolim ali je pametno kupiti novo?Hocem pozabiti grozno sceno ko je umru njega po nocem sam en in edini je biu.Njega sm meu najraje zdaj pa je v njegovo srce je nehalo biti
nninnaaaa123

22.07.12 11:44

Di1..
žal mi je za tvojo papigo. Imela sem isti primer. In sicer nisem si več kupila papige ampak sem poskusila z muckom. In mi je zelo dobro. Sem bila tudi na začetku zelo žalostna.

20.09.12 17:15

Pozdravljeni !

Kupila sem nimfo moškega spola (Tom), od prej pa še imam nimfo ženskega spola (Čopika). Zdaj je Tom v kletki in se ne premakne, samo strmi v steno. Lahko dam Čopiko k njemu, ali počakam da se ptiček privadi ?? Bojim se da se ptička nemarata.

Lp !
lejdy 

20.09.12 18:45

Daj ju skupaj, v primeru da bi se stepla pa ju še vedno lahko ločiš

21.09.12 09:18

Trenutno sta bila v kletki skupaj.....Čopika ga je sprejela, s tem ko je Tom še vedno nezaupljiv do novega okolja in mislim da to vpliva da bi lažje sprejel novo partnerko. Sta že bila skupaj v kletki....pretepa ni bilo razen Tom-ovega pihanja.

Lp!
TIM 432

01.11.12 02:18

ŽIVJO SM TIM STAR SEM 14 LET IN ME ZANIMA KOLIKŠNA JE PONAVADI VELIKOST NIMFE
IN PA TUDI ČE SE MI JO SPLAČA KUPITI SAJ IMAM ZELO RAD PAPIGE ŠE POSEBAJ ZANIMIVE IN OBČUDOVANJA VREDNE

PROSIM ODGOVORITE MI ČIM PREJ
megica :)

26.01.14 19:13

živjo sem megi in sem stara 12 let z družino smo se odločili da bomo čez en mesec kupili nimfro mene pa zanima nekaj uprašanj (saj bi si jih prebrala na spletu a se tam nikoli ne znajdem prav dosti in nakoncu že izgubim živce) :) no ja kot prvo me zanima njena velikost in koliko časa živijo no in tu je še en moj problem imam brata ,ki ponavadi v moji sobi ( tam kjer bi jas imela to btico ) posluša glasbo ZELO NAGLAS in zanima me ali bi jo to motilo ??? aja in še 2 uprasanji kako naj zgrabim ptico ko jo izpustim iz kletke da jo dam nazaj notr ??? in še to :) ko bo bilo poletje ali lahko papigo v kletki postavim vn na sonce za nekaj časa ??? in še zadnje uprasanje ali za papigo potrebujem kako dokumentacijo če jo želim pripeljati čez carino in akoko ninfre prenašajo vožnjo ? no to so vsa moja uprasanja ;)

PROSIM DA MI ČIM PREJ ODGOVORITE !!! ŽE V NAPREJ HVALA

LEP POZDRAV IZ LJUBLJANE <3
Yo_ 

29.01.14 11:55

Glede na zastavljena vprašanja (še) nisi primerna za skrbnico nimfe, saj o njih ne veš niti najosnovnejšega, poučiti o tem in kaj prebrati pa se ti ne ljubi.
inky 

14.04.14 22:04

Pozdravljeni!

11.aprila letos sem v Zooticu kupila prekrasnega samčka papagaja nimfo. Ogromno odgovor sem našla na tem forumu,prebrala sem tudi rubriko o pasmi in še iščem odgovore,kajti zelo rada bi vedela čim več..zato se obračam na vas.
1.Zanima me ali je normalno da moj papagaj na desno oko mežika,občutek dobivam kot da je zaspan?
2.Bi ga morala zaradi tega peljati k veterinarju,(bojim se ker sem brala neko zgodbo,da so kupili bolnega
papagaja)

Lp,Inky
SaškaL

27.04.14 18:06

Meni je včeraj poginila nimfica... Pred letom dni smo kupili parček. Eden od sinov ju je želel. Pa saj veste..na koncu so to bile moje nimfe. Živali so nemočne in niso za otroke. Kakorkoli..poginila je ker ni mogla znesti jajčka. Šele včeraj je bilo videti da ima zadebeljen trebušček in pol je to kar splahnelo in je pričela težko dihat. Vrgla sem u luft veterinarsko postajo - jih klicala. So bili takoj pripravljeni pomagati, ma se je to tako hitro odvilo... Umrla mi je na prsih. Nisem je mogla pustit u kletki pa sem jo vzela k sebi. Tako zelo hudo mi je...Že dva dni jočem... Ne vem ali naj zaradi samčka uzamem novo samičko ali ne ? No jutri greva s Kokijem k veterinarju pa bom tudi njega vprašala za nasvet. Prvič doživljam tako žalost zaradi izgube živali...a kdo ve kdaj to mine ?
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 3 krat 3?