Domače živali

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje, ali povprašajte za nasvet.
hanan

beli kraljevski pekinezer

14.10.07 12:02

Ali je že slišal kdo za belega kraljevskega pekinezerja, res me zanima, ker sama za to pasmo še nisem slišala.
Sem že slišal samo za kitajskega dvornega psa, ki obstaja v vseh barvah, tudi beli ( ne pa albino). Ni pa pekinezer, ampak kvečjemu pekingčan ;) -:)))
P.s. na Kitajskem ni bilo kraljev, ampak cesarji, tako da je izraz "kraljevski" popolnoma zgrešen v vseh ozirih.
hanan

Re: beli kraljevski pekinezer

14.10.07 12:46

se mi je kar zdelo, da nekdo na bolhi spet prodaja pasmo, ki je niti ni(seveda brez rodovnika), kar je pa najhuje je nasedla hči moje dobre prijateljice, ki je vsa ponosna prišla na obisk s svojo novo pridobitvijo, mene bi pa skoraj kap, ko sem izvedela, kje ga je kupila in zanj odštela 250€, in to kao leglo se še vedno oglašuje na bolhi.

jao, samo upam, da bo ta mala kepica res imela srečo in bo zdrava ter prinesla dekletu veliko veselja.

če so še komu padli v oči, pazite, kaj kupujete.
Nessi

14.10.07 16:16

Tudi pekingčan ni ampak je pravilno tuje ime Pekingese, po naše Pekinčan. Mu pa večina pogovorno res reče pekinezer.

Joj, joj, ne morem verjeti da folk še vedno naseda. Čudno mi je tudi to, da nekdo kupi kao neko pasmo pa se o njej prej niti malo ne pozanima. Če bi si hotela karkoli prebrati o tej pasmi, bi v treh minuah videla, da ne obstaja.

No, upam, da bo imela s psičko srečo vsaj glede zdravja.
hanan

14.10.07 17:31

hja Nessi, veš kaj je najbolj žalostno, da smo se o teh preprodajalcih velikokrat pogovarjali, no morda ne ravno z dekletom, ampak z njeno mamo, ki ima tudi sama rodovniškega psa, mah brez veze, naivnost nima meja, dokler bo država dopuščala takšno trgovino in ne bo preprodajalcem stopila na prste, bo še vedno nastradal naiven kupec, ki je gluh ali slep za vse dobre nasvete.
Nastradal bo pes, tako kot vedno.
Sicer je pa meni všeč ime pekinški dvorni pes. In rajši slišim Beijing kot Peking.
hanan

14.10.07 18:06

hja, sem šla še enkrat na bolho in prodajajo se tudi črni kraljevi pekinezerji, torej potencialni kupci pazite.

Nanook, ta pes ne bo nastradal, ker v boljše roke ne bi mogel priti, vsaj kar se skrbi za živali tiče, seveda ob predpostavki, da bo z njim vse v redu in ga ne bodo pestile bolezenske težave, saj so pekinezerji ali kakorkoli že, že tako podvrženi zdravstvenim težavam, sploh kar se dihal in ušes tiče.

ravno zato sem še toliko bolj jezna in ogorčena, kaj vse si ti trgovci še ne bodo izmislili.
Jah, to je tako, kot se prodajajo tudi črni Maltežani. In potem se lastniki še kregajo z nami, ko jim želimo dopovedat, da črni Maltežan pač ne obstaja.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...

Pomagajmo jim: http://www.zavetisce-horjul.net/
Ta pes mogoče ne (čeprav je vprašljivo fizično in psihično zdravje), nastradali pa so in tudi bodo tisti, ki jim do novega lastnika ni uspelo priti.
zdravo,jaz imam doma pekinezerja gizmota in bufy in sicer taksna kot se prodajajo na bolhi brez rodovnika in so mi taksni dosti bol usec kot tisti"cistokrvni" stara sta 3 leta in se nikoli nista imela dobenih zdravstvenih tezav.zdi se mi da"cistokrvnih" pekinezerjev ni vec dost ker so ljudjem ti drugi bol usec.poznam pa se zelo dosti pekinezerjev za vas mesance,ki so tud zelo zdravi in nimajo dobenih hib ena taksna psicka ima celo rodovnik. in se mi zdi smesno kak se delate eni pametne in se mate za poznavalce pasem te pse po celem svetu predstavljajo kot pasmo pekinezer,samo pri nas je to nekaj cudnega.ocitno se je pes skozi leta spreminjal in nastal taksen kot je,ker je bol podoben psu.lep pozdrav
Vsak pes - rodovniški seveda ima mednarodno predpisane znaćilnost. Od vseh zAČILNOSTI LAHKO LE MALO ODSTOPA PA ŽE DOBI NIŽJO OCENO NA RAZSTAVI. zA PRIZNANJE NOVE PASME, JE POTREBNO, DA SE DOLOČENE ZNAĆILNOSTI POJAVLJAVO V VEČ LEGLIH IN VEČ LET. Dolgodlaki nemški ovčar, menda še vedno ni priznan kot posebna pasma. Vsak, ki kupuje psa se lahko pri kiniloški zvezi pozanimay, če deločena pasma sploh obstaja in kakšne so njene značilnosti. O tem ali so psi brez rodovnika lepši, manj bolni ipd., pa bi se dalo razpravljati. Vsake oči imajo svojega malarja. Na žalost je vse več trgovin, ki ponujajao celm kup pasem s pripisom z rodovnikom ali brez in prav ti nakupi so tvegani, saj ne veš kaj si kupil in če je rodovnik dejansko res od tistega psa.
Tudi midva s fantom sva videla poleti oglas na bolhi za kraljeve pekinezerje. Prodajal jih je en fant v Mislinji. Šla sva si jih tudi ogledat, vendar sva sumila da nekaj ni v redu, ker niso imeli takega potlačenega gobčka, pa prvič sva videla bele pekinezerje in ker mame ni bilo videti nikjer. Pa sva se vseeno odločila za nakup, ker so bili tako srčkani. Vzela sva psa, zanj pa odštela 320€, danes pa je star 4,5 mesece.

Ker pa vem, da je bilo 6 mladičkov v tem leglu, bi rada opozorila vse kupce, da tile psi niso bili cepljeni, čeprav je fant rekel da so, ampak ker nam ni dal nobenega potrdila, smo morali preveriti tako da smo ga poklicali, pa se ni javljal na telefon, ko pa smo ga le dobili, pa je priznal da pse ni cepil. Čipirani pa so bili, ker najin ima čip, vendar iz Madžarske, ampak nam spet ni dal nobene črtne kode čipa, pa bi nam moral.

Ker je bil to najin prvi nakup psa, nisva vedela veliko stvari o psih in pravilih. Nato smo šli k živinozdravniku, ker je imel zamašene solzevode, tako,da smo ga peljali na čiščenje(vendar je to baje pogosto pri tej pasmi), vendar pa je imel v ušesih garje in doktor je rekel da je to dobil v leglu. Zato vsi, ki ste kupili pri tem fantu, peljite pse k zdravniku, naj vam jih cepi, pregleda očke in ušesa. Da ne bodo psi trpeli.

Kar se pa mojega peseka tiče, pa ne bi mogla bit bolj zadovoljna. Kak je pa ta stvarca luškana in še pametna po vrhu. Midva sva z njim zelo zadovoljna, upava samo da nima kakih še hujših bolezni, ki jih bomo sproti ugotovili in da naju bo razveseljeval še dosti let.

Kar se pa teh preprodajalcev tiče, pa se mi zdi da bi jih morali res kaznovati. Pa taki mulc, ko je bil ta, pa kak nama je zabičeval, da bova ja pazila na njega, ga imela rada in skrbela za njega. Ni mi jasno zakaj ni povedal po resnici glede cepljenja, kot da bi bil to kaki problem peljati psa na cepljenje. Mene pa zanima, če se da kaj narediti glede tega.
Navedeno
Jeanette
Mene pa zanima, če se da kaj narediti glede tega.

Ja, se da. Nehajte tam kupovat pse!
A se št. čipa začne z 9?
Dijana:)

07.11.08 12:13

Kepa bo imela srečo, če jo bodo obdržali.

Pol leta nazaj je znanka kupila maltežana na tak način. Pa revež ni imel sreče. Ko je videla, da to ni to, kar je hotela, ga je enostavno dala drugam in nabavila drugega. In dokler bodo taki ljudje, se bo to dogajalo. Meni je bil 'maltežan' zelo simpatičen, nekaj posebnega, kot kup zmešane volne,unikaten. Bi ga bila vzela ampak imam doma že dva. Pa kaj, če ni bil maltežan. Bil je živo bitje.

Kako lahko daš stran žival, ki si jo nabavil in ki ne izpolnjuje tvojih pričakovanj Mene taki ljudje veliko bolj razjezijo kot tisti, ki žival prodajo.

lp
Ni se treba bat, tega našega psa ne bomo dali vstran. Saj niti nismo vedeli katero pasmo bi imeli, samo da bi nam bila všeč in da bi bil pes vesel in razigran. In ta naš srček je tak luškan, prisrčen in pameten, da ga ne damo za nobeden denar.

Lar se pa čipa tiče, pa mislim da se začne z 7, zdravnik je rekel, da so to številke za madžarsko.

Ker pa ste rekli tisti, ki imate pekinezerje, da je nemogoče da bi obstajali v beli barvi in ker naš nima nobenih karakteristik pekinezerja, sem malo pobrskala po internetu in našla pasmo tibetanski španjel. In naš je psu te pasme bolj podoben, kot pa kakemu pekinezerju. Nima stisnjenega nosu, nima problemov z dihanjem-ne smrči. Mislim, da so si pasmo beli kraljevski pekinezer kr zmislili. Primerjajate malo to pasmo z belimi pekinezerji.
Jeanette prijavite ga na Vurs (zaradi ostalih psov in bodočih lastnikov), saj vas nič ne stane, mogoče še na kakšno zvezo potrošnikov in seveda na Bolho, kaj oglašuje in kaj ste dobili. Navadno se sicer nič ne zgodi, vseeno pa še ena prijava oz opozorilo več bodo dobili.
De09977nis

31.03.09 20:33

beli pekinezerji so! in so tudi zeloooo lepi!
Navedeno
De09977nis
beli pekinezerji so! in so tudi zeloooo lepi!

V tej temi je bilo govora o tem, da ne obstaja pasma imenovana "beli kraljevski pekinezer".

Pekinčana lahko sicer najdemo skoraj v vseh barvah: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=349
Navedeno
hanan
se mi je kar zdelo, da nekdo na bolhi spet prodaja pasmo, ki je niti ni(seveda brez rodovnika), kar je pa najhuje je nasedla hči moje dobre prijateljice, ki je vsa ponosna prišla na obisk s svojo novo pridobitvijo, mene bi pa skoraj kap, ko sem izvedela, kje ga je kupila in zanj odštela 250€, in to kao leglo se še vedno oglašuje na bolhi.

jao, samo upam, da bo ta mala kepica res imela srečo in bo zdrava ter prinesla dekletu veliko veselja.

250€ JE ZA TAKEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA VREDNO ODŠTETI. ČE BI POGLEDALI CENE DRUGIH PASEM NPR. ČIVAVE, BI SE LAHKO ŠELE ČUDILI. TE STANEJO OK. 500€, BREZ RODOVNIKA!!! PES NI NIČ MANJ VREDEN, ČE JE BREZ RODOVNIKA. TUDI SAMA IMAM PEKINEZERKO. NAŠLA SEM JO NA BOLHI, STALA PA JE ŠE STARIH 54.000 SIT. NI MI VAŽNO, ČE JE BREZ RODOVNIKA, SAJ JE ČISTOKRVNA PEKINEZERKA S POTNIM LISTOM. HČERKA VAŠE PRIJATELJICE BO ZAGOTOVO SREČNA S SVOJIM PSIČKOM IN JE DOBILA NOVEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA, S KATERIM JI NIKOLI NE BO DOLGČAS. KO ZAGLEDAŠ TO PRISRČNO KOSMATO IGRAČKO NA ŠTIRIH NOGAH, POZABIŠ NA UBOGIH 250€ !!!!!!
skela

01.05.09 19:10

Navedeno
TJaša
Navedeno
hanan

250€ JE ZA TAKEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA VREDNO ODŠTETI. ČE BI POGLEDALI CENE DRUGIH PASEM NPR. ČIVAVE, BI SE LAHKO ŠELE ČUDILI. TE STANEJO OK. 500€, BREZ RODOVNIKA!!! PES NI NIČ MANJ VREDEN, ČE JE BREZ RODOVNIKA. TUDI SAMA IMAM PEKINEZERKO. NAŠLA SEM JO NA BOLHI, STALA PA JE ŠE STARIH 54.000 SIT. NI MI VAŽNO, ČE JE BREZ RODOVNIKA, SAJ JE ČISTOKRVNA PEKINEZERKA S POTNIM LISTOM. HČERKA VAŠE PRIJATELJICE BO ZAGOTOVO SREČNA S SVOJIM PSIČKOM IN JE DOBILA NOVEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA, S KATERIM JI NIKOLI NE BO DOLGČAS. KO ZAGLEDAŠ TO PRISRČNO KOSMATO IGRAČKO NA ŠTIRIH NOGAH, POZABIŠ NA UBOGIH 250€ !!!!!!

Super.
Pa kaj če bi nehali pisati takele nebuloze? Na bolhi se kupuje psa??
Čistokrven pes s potnim listom?
Ajej.
Potni list (ali po domače potrdilo o cepljenju) dobi čisto vsak vaški
pes, pod pogojem seveda, da je cepljen.
Ubogih 250 evrov? Toliko sem dala za veterinarja samo za manjšo ranico
na nogi, ki se ni hotela celiti in smo rabili antibiotik.
Igračka, ja. Za take kot ste vi verjetno res.
Navedeno
TJaša
Navedeno
hanan

Pes ni nič manj vreden, seveda ne, in zasluži si najboljše življenjske pogoje. Kar nas vse skrbi pa je, kako je s psico, mamo tega mladiča. Kolikokrat letno koti, v kakšnih pogojih? In ostalimi mladiči.
ja sem že slišala za kraljevo belega pekinezerja saj imam pšičko. zelo je lepa. ja zelo jih je malo in razmišljam o parjenju. zanima me če ima kdo belega pekinezerja samca? da bi bil manjše rasti in zelo lepo dlako. lep pozdrav.
Navedeno
inesita
ja sem že slišala za kraljevo belega pekinezerja saj imam pšičko. zelo je lepa. ja zelo jih je malo in razmišljam o parjenju. zanima me če ima kdo belega pekinezerja samca? da bi bil manjše rasti in zelo lepo dlako. lep pozdrav.

Lahko vprašam, pri katerem prepodajalcu si ga kupila? :/
mičo

08.06.09 16:44

Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
inesita

Zakaj pa si stako prepričan, da ga je kupila pri preprodajalcu? Tud jaz mam čivavo z bolhe, pa ni od preprodajalca, tkoda...
Navedeno
mičo
Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
inesita

Zakaj pa si stako prepričan, da ga je kupila pri preprodajalcu? Tud jaz mam čivavo z bolhe, pa ni od preprodajalca, tkoda...

Na bolhi oglašujejo tudi vzreditelji, to je res.

Avtorica je napisala, da je kupila kraljevega belega pekinezerja, ki jih vzreditelji ne prodajajo, saj pasma pod tem imenom ne obstaja - prodajajo pa jih preprodajalci in dvoriščni rejci :/
Navedeno
Nessi
Tudi pekingčan ni ampak je pravilno tuje ime Pekingese, po naše Pekinčan.

Slovenska imena pasem se ne pišejo z veliko začetnico; ta pasma ni prišla iz Pekina, ampak iz Pekinga, torej je pravilno pekingčan!
P.s. prosim, če lahko admin popravi zavajajoče ime te teme. Saj to vendar ni forum dvoriščnih šteparjev?
Borut V.

08.06.09 19:58

Navedeno
Bojan
Navedeno
Nessi
Tudi pekingčan ni ampak je pravilno tuje ime Pekingese, po naše Pekinčan.

Slovenska imena pasem se ne pišejo z veliko začetnico; ta pasma ni prišla iz Pekina, ampak iz Pekinga, torej je pravilno pekingčan!

Joj kolk ste malenkostni zdej se boste kregal pa še zaradi imen in vlkih začetnic a ni že dovolj kregarije tu gor?

pekinezer

03.07.09 12:12

Če je imel tisti pekinezer na tački ranico, je to vaš problem, da zanj niste dovolj dobro skrbeli. Če bi nanj pazili bi ostal cel, tako kot moj pekinezerka. Imam jo že tri leta in se ni še nikoli resno poškodovala. Vzamem jo na morje in kamorkoli grem. Ni pa navaden vaški pes!!! Našla sem oglas na bolhi! V Ljubljano sem se v nedeljo odpeljala, da bi si psičke ogledala. Imeli so veliko hišo, poseben vrt, in veliko prostora za psičke. Že takoj, ko se to malo puhasto stvarco vzela v roke, sem se odločila, da jo kupim. Dobila sem potni list, ter potrdilo, da je že bila cepljena. Sama pa ne potrebuje m nikakršnega rodovnika, saj nisem želela imeti psa, da ga bom nosila na razstave, kjer je potreben rodovnik, pač pa samo potni list, da jo lahko vzamem z mano na morje, kjer ji voda par pošteno paše, da lahko plava in uživa. Če je komu žal, da ga je kupil in zanj odštel toliko denarja, naj ga proda nekomu, ki ga bo imel zares rad in se z njim ukvarjal. Pes si ne zasluži lastnika, ki bo zanj postavljal ceno in pisal drugim, da je predrag. Ljubezen do njega mu pomeni največ na svetu.
Navedeno
skela
Navedeno
TJaša
Navedeno
hanan

Super.
Ajej.

Če je imel tisti pekinezer na tački ranico, je to vaš problem, da zanj niste dovolj dobro skrbeli. Če bi nanj pazili bi ostal cel, tako kot moj pekinezerka. Imam jo že tri leta in se ni še nikoli resno poškodovala. Vzamem jo na morje in kamorkoli grem. Ni pa navaden vaški pes!!! Našla sem oglas na bolhi! V Ljubljano sem se v nedeljo odpeljala, da bi si psičke ogledala. Imeli so veliko hišo, poseben vrt, in veliko prostora za psičke. Že takoj, ko se to malo puhasto stvarco vzela v roke, sem se odločila, da jo kupim. Dobila sem potni list, ter potrdilo, da je že bila cepljena. Sama pa ne potrebuje m nikakršnega rodovnika, saj nisem želela imeti psa, da ga bom nosila na razstave, kjer je potreben rodovnik, pač pa samo potni list, da jo lahko vzamem z mano na morje, kjer ji voda par pošteno paše, da lahko plava in uživa. Če je komu žal, da ga je kupil in zanj odštel toliko denarja, naj ga proda nekomu, ki ga bo imel zares rad in se z njim ukvarjal. Pes si ne zasluži lastnika, ki bo zanj postavljal ceno in pisal drugim, da je predrag. Ljubezen do njega mu pomeni največ na svetu.

Re: pekinezer

03.07.09 14:48

Navedeno
Tjaša*.

Tjaša, malo te pa moram korigirati, ker sem izkušena pasja lastnica. Na psa seveda moraš paziti, če ima srečo, se ne bo nikoli poškodoval, včasih se pa vseeno zgodi, kljub veliki skrbi za psa, da se ta poškoduje ali zboli. Take reči se dogajajo pri psih, pri mačkah ne nazadnje, tudi pri otrocih. Reči, da lasnik ni skrben, ker ima pes ranjeno taco, je več kot nepremišljeno! Drugo pa je seveda, če poškodba ali bolezen ni veterinarsko oskrbljena. Tu pa se pokaže skrben lastnik.

Pa še nekaj!
Rodovnik ni namenjen razstavnim psom! Ne gre za razstave, temveč gre za dokaj močno garancijo, kakšne lastnosti bo imel pes. Po sledi rodovnika lahko raziščeš, kakšne karakterne in zunanje (ne nazadnje tudi zdravstvene!) lastnosi so imeli predniki. Pri psu brez rodovnika to ni mogoče.
Trditev, da je rodovnik samo za razstavne pse, je več kot pomanjkljiva!

Nikoli ne bi kupila mladiča pri ljudeh, kjer se matere ne vidi, v leglu, kjer mladičev ne morem spremljati od kotitve naprej. Vedeti hočem tudi vse (kar je možno) o očetu. To, da bi dobila potni list in sprejela kužka na vrtu, je zame nesprejemljivo. V največji možni meri hočem vedeti, v kakšnih razmerah je kužek "zorel" pred oddajo/prodajo.
Navedeno
Tjaša.
Navedeno
skela
Navedeno
TJaša
Navedeno
hanan

Super.
Ajej.

Tjaša, tvojega psa so ti prodali kot "čistokrvnega kraljevega pekinezerja brez rodovnika"?
Zoran43353

03.07.09 19:05

Saj to tudi je!
Navedeno
Zoran43353
Saj to tudi je!

Pasma kraljevski/kraljevi pekinezer sploh ne obstaja. Tako da še težje obstaja "nerodovniški kraljevi pekinezer". Gre za "izum" dvoriščnih rejcev in preprodajalcev, ki ga očitno uspejo odlično prodati, vsaj glede na vse oglase po oglasnikih, kjer oglašujejo nerodovniške mladiče te neobstoječe pasme.
Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
Tjaša.
Navedeno
skela
Navedeno
TJaša
Navedeno
hanan

Super.
Ajej.

Tjaša, tvojega psa so ti prodali kot "čistokrvnega kraljevega pekinezerja brez rodovnika"?

Ja, mojega psa so mi prodali kot čistokrvnega kraljevega pekinezerja, kar tudi je. ima značilnosti kot vsak pekinezer: nekaj črnig dlakic na ušesih, dolge dlke na repu, lisičje brarve (kot vsi kraljevi pekinezerji), puhasta dlaka na prednjih tačkah ipd.
Nasploh pa je pekinezerjev vse manj, saj se zelo težko skotijo zaradi velikih glavic. Ponavadi je potreben carski rez, ki je zelo drag, zato večina ljudi psičke raje sterelizira.
Tudi če je moja psička brez rodovnika se na to ne oziram. Edino pomembno mi je, da se v svojem domu in v družbi svojih prijateljev (dveh mačk) počuti dobro in ljubljeno. (:

ps. Zakaj te zanima ali so mi jo prodali kot čistokrvno kraljevo pekinezerko?
Navedeno
T..
Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
Tjaša.
Navedeno
skela
Navedeno
TJaša
Navedeno
hanan

Super.
Ajej.

Ja, mojega psa so mi prodali kot čistokrvnega kraljevega pekinezerja, kar tudi je. ima značilnosti kot vsak pekinezer: nekaj črnig dlakic na ušesih, dolge dlke na repu, lisičje brarve (kot vsi kraljevi pekinezerji), puhasta dlaka na prednjih tačkah ipd.
Nasploh pa je pekinezerjev vse manj, saj se zelo težko skotijo zaradi velikih glavic. Ponavadi je potreben carski rez, ki je zelo drag, zato večina ljudi psičke raje sterelizira.
Tudi če je moja psička brez rodovnika se na to ne oziram. Edino pomembno mi je, da se v svojem domu in v družbi svojih prijateljev (dveh mačk) počuti dobro in ljubljeno. (:

Zato ker pasma z imenom kraljevi pekinezer sploh ne obstaja. Izmislili so si jo preprodajalci in dvoriščni rejci :/
t.. 

03.07.09 22:02

Navedeno
pametna k hudič
Navedeno
Tjaša*.

Tjaša, malo te pa moram korigirati, ker sem izkušena pasja lastnica. Na psa seveda moraš paziti, če ima srečo, se ne bo nikoli poškodoval, včasih se pa vseeno zgodi, kljub veliki skrbi za psa, da se ta poškoduje ali zboli. Take reči se dogajajo pri psih, pri mačkah ne nazadnje, tudi pri otrocih. Reči, da lasnik ni skrben, ker ima pes ranjeno taco, je več kot nepremišljeno! Drugo pa je seveda, če poškodba ali bolezen ni veterinarsko oskrbljena. Tu pa se pokaže skrben lastnik.

Pa še nekaj!
Rodovnik ni namenjen razstavnim psom! Ne gre za razstave, temveč gre za dokaj močno garancijo, kakšne lastnosti bo imel pes. Po sledi rodovnika lahko raziščeš, kakšne karakterne in zunanje (ne nazadnje tudi zdravstvene!) lastnosi so imeli predniki. Pri psu brez rodovnika to ni mogoče.
Trditev, da je rodovnik samo za razstavne pse, je več kot pomanjkljiva!

Nikoli ne bi kupila mladiča pri ljudeh, kjer se matere ne vidi, v leglu, kjer mladičev ne morem spremljati od kotitve naprej. Vedeti hočem tudi vse (kar je možno) o očetu. To, da bi dobila potni list in sprejela kužka na vrtu, je zame nesprejemljivo. V največji možni meri hočem vedeti, v kakšnih razmerah je kužek "zorel" pred oddajo/prodajo.

Videla sem njeno mamico in očeta! Moja psička je natanko taka, kot je bila njena mamica. Bila je edina psička, ki je od tistega legla še ostala, kar pomeni, da so nekaj psičkov prav gotovo prodali. Ljudje, ki so mi jo prodali se zares ukvarjajo z rejo psov, saj prodajajo tudi mopse in shi- tzuje.
Psička je ob prihodu k nam jokala, saj je pogrešala mamico in svoje prijatelje, dokler je nisem navadila, da spi pri meni na postelji. Čeprav se pregovrajamo o rodovniku, me njeni predhodnjiki ne zanimajo kaj dosti. Če bi želela psa za rastavo ali ,da bi pekinezerje vzrejala bi se odločila za rodovniškega psa. Tako pa sem zadovoljna z mojo psičko tudi če ga nima.
Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
T..
Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
Tjaša.
Navedeno
skela
Navedeno
TJaša
Navedeno
hanan

Super.
Ajej.

Zato ker pasma z imenom kraljevi pekinezer sploh ne obstaja. Izmislili so si jo preprodajalci in dvoriščni rejci :/

o tem nisem kaj dosti slišala. Pravi kraljevi pekinezer naj bi bil lisičje rjave in bele barve. Ostali pekinezerji npr. črno beli, beli, črni, rjavo- črni...ti naj bi bili nekakšna mešanica. Na začetku naj bi obstajali le ti kraljevi pekinezerji - pekinčani.

03.07.09 22:16

Navedeno
t..
Videla sem njeno mamico in očeta! Moja psička je natanko taka, kot je bila njena mamica. Bila je edina psička, ki je od tistega legla še ostala, kar pomeni, da so nekaj psičkov prav gotovo prodali. Ljudje, ki so mi jo prodali se zares ukvarjajo z rejo psov, saj prodajajo tudi mopse in shi- tzuje.
Psička je ob prihodu k nam jokala, saj je pogrešala mamico in svoje prijatelje, dokler je nisem navadila, da spi pri meni na postelji. Čeprav se pregovrajamo o rodovniku, me njeni predhodnjiki ne zanimajo kaj dosti. Če bi želela psa za rastavo ali ,da bi pekinezerje vzrejala bi se odločila za rodovniškega psa. Tako pa sem zadovoljna z mojo psičko tudi če ga nima.

Tjaša, krasno je, da tako lepo skrbiš za svojo psičko in se imata fino, nihče ti ne oporkega glede tega.

Ampak ljudje, pri katerih si psičko kupila nikakor niso vzreditelji. In sedaj, ko si omenila, da ne samo, da prodajajo "čistokrvne kraljeve pekinčane", ampak imajo še "čistokrvne mopse" in "čistokrvne shih-tzuje" ... ajej.

Bom čisto na kratko razložila:

- (dober in skrben vzreditelj) opravi s svojo psico vzrejni pregled, prav tako ima vzrejni pregled opravljan samec, šele nato pari, vsi mladiči v leglu dobijo rodovnike, psice pa po vzrejnih pravilih ne more pariti dvakrat letno,

- dvoriščni rejec pari psico brez opravljenega vzrejnega pregleda s psom vrez opravljenega vzrejnega pregleda (psa nista testirana na pasmo značilne dedne bolezni), mladiči ne dobijo rodovnika, prav tako pa veliko dvoriščnih rejcev pari svojo psico pri vsaki gonitvi, kar psico zelo izčrpuje in je proti vsem pravilom (tudi zakonsko se to klasificira kot mučenje živali).

Ne gre torej za tvojega psa, s katerim je v tvojem primeru na srečo vse v redu (in upam, da bo tako tudi v nadalje). Gre za psico, ki jo nekdo po vsej verjetnosti izkorišča za nenehne kotitve in zaslužek, gre za mladiče, za katere se ne ve, kaj je z njimi, če so zdravi in živi.

O tem, kakšna je razlika med vzrejo in rejo, si lahko več prebereš tudi tukaj: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265
Navedeno
T?
o tem nisem kaj dosti slišala. Pravi kraljevi pekinezer naj bi bil lisičje rjave in bele barve. Ostali pekinezerji npr. črno beli, beli, črni, rjavo- črni...ti naj bi bili nekakšna mešanica. Na začetku naj bi obstajali le ti kraljevi pekinezerji - pekinčani.

Gre za družnega psa (9. FCI skupina) z imenom pekinčan (pekingese), ne kraljevega pekinezerja. V vzreji so dovoljene vse barve razen jetrne in albino:

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=349
Tj.. 

03.07.09 22:37

Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
t..

Tjaša, krasno je, da tako lepo skrbiš za svojo psičko in se imata fino, nihče ti ne oporkega glede tega.

Ampak ljudje, pri katerih si psičko kupila nikakor niso vzreditelji. In sedaj, ko si omenila, da ne samo, da prodajajo "čistokrvne kraljeve pekinčane", ampak imajo še "čistokrvne mopse" in "čistokrvne shih-tzuje" ... ajej.

Bom čisto na kratko razložila:

- (dober in skrben vzreditelj) opravi s svojo psico vzrejni pregled, prav tako ima vzrejni pregled opravljan samec, šele nato pari, vsi mladiči v leglu dobijo rodovnike, psice pa po vzrejnih pravilih ne more pariti dvakrat letno,

- dvoriščni rejec pari psico brez opravljenega vzrejnega pregleda s psom vrez opravljenega vzrejnega pregleda (psa nista testirana na pasmo značilne dedne bolezni), mladiči ne dobijo rodovnika, prav tako pa veliko dvoriščnih rejcev pari svojo psico pri vsaki gonitvi, kar psico zelo izčrpuje in je proti vsem pravilom (tudi zakonsko se to klasificira kot mučenje živali).

Ne gre torej za tvojega psa, s katerim je v tvojem primeru na srečo vse v redu (in upam, da bo tako tudi v nadalje). Gre za psico, ki jo nekdo po vsej verjetnosti izkorišča za nenehne kotitve in zaslužek, gre za mladiče, za katere se ne ve, kaj je z njimi, če so zdravi in živi.

O tem, kakšna je razlika med vzrejo in rejo, si lahko več prebereš tudi tukaj: [www.mojpes.net]

Če želite vam sliko moje pekinezerke z veseljem pošljem. Potem lahko sami prekomentirate o tem ali je vaški pes ali oskrbovana, srečna pekinezerka, ki je bila morda izkoriščena za denar.
Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
T?

Gre za družnega psa (9. FCI skupina) z imenom pekinčan (pekingese), ne kraljevega pekinezerja. V vzreji so dovoljene vse barve razen jetrne in albino:

[www.mojpes.net]

morda so si vse skupaj izmislili. v glavnem je moja psička pekinezer, kakršnega sem si dolgo želela. primernega za v stanovanje ter predvsem scrkljanega.

03.07.09 22:45

Navedeno
Tj..
Če želite vam sliko moje pekinezerke z veseljem pošljem. Potem lahko sami prekomentirate o tem ali je vaški pes ali oskrbovana, srečna pekinezerka, ki je bila morda izkoriščena za denar.

Nihče ne dvomi, da tvoja psiška izgleda dovolj podobna pekinčanu in da je srečna in dobro oskrbovana, to sem že napisala, vendar to ni bistvo te debate.

Govorim o problemu nenadzorovane reje in tem, da je NJENA MAMA po vsej verjetnosti izkoriščana za denar.
Tukaj pa je članek o tem, kaj je rodovnik in kaj je njegov smisel:

"Miti in resnice o rodovniku": http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937
Daniell

04.07.09 12:31

Navedeno
Tasmanski vrag
Navedeno
Tj..

Nihče ne dvomi, da tvoja psiška izgleda dovolj podobna pekinčanu in da je srečna in dobro oskrbovana, to sem že napisala, vendar to ni bistvo te debate.

Govorim o problemu nenadzorovane reje in tem, da je NJENA MAMA po vsej verjetnosti izkoriščana za denar.

Pa sej ne morm verjet. Pa ti tasmanski vrag prav uživaš v tem, da v živo zajebavaš ljudi. ti je to res edino veselje v življenju?

Tvoj stavek: NIHČE NE DVOMI, DA JE TVOJA PSIČKA DOVOLJ PODOBNA PEKINČANU... je za bruhat.

Jaz verjamem da ji ni samo dovolj podobna ampak je identična pekinčanu, ker to tud je, ti pa se lohk na trepalnice vržeš.

Veš kej boš dosegla, glih nasprotno kot hočeš, ker nihče ni tko nor, da bi spregledal tvojo iroganco. Če nima rodovnika ga pač nima, zato je čist vseen lahko pekinčan in to ne dovolj podoben ampak pravi.

Ne spotikaj se več tolk v ljudi, ki kupijo psa brez rodovnika. Vedno več bo takih in čist prav je tako.
enaa2

04.07.09 12:43

Dej Daniell ne bluzi no..Malo si preberi pasje forumu in poglej par spletnih strani o "čistokrvih brez rodovnika" in se malo zamisli nad sabo. Čistokrvnih psov brez rodovnika ni in tak pes je mešanec!! Šteparji izkoriščajo psičke, imajo 2x letno mladičke, so neoskrbovani, hrana v k****, bolni in še in še.. Zamisli si, da ima ženska 2x letno otroka, čisto isto je. Mater mi grete taki ljudje na živce, ki pojma o psih nimate in trdite svoje. Res Daniell zamisli se nad sabo, sram te bodi da takšne bedarije pišeš na forumu.
Vlasta N.

04.07.09 14:21

Navedeno
enaa2
Dej Daniell ne bluzi no..Malo si preberi pasje forumu in poglej par spletnih strani o "čistokrvih brez rodovnika" in se malo zamisli nad sabo. Čistokrvnih psov brez rodovnika ni in tak pes je mešanec!! Šteparji izkoriščajo psičke, imajo 2x letno mladičke, so neoskrbovani, hrana v k****, bolni in še in še.. Zamisli si, da ima ženska 2x letno otroka, čisto isto je. Mater mi grete taki ljudje na živce, ki pojma o psih nimate in trdite svoje. Res Daniell zamisli se nad sabo, sram te bodi da takšne bedarije pišeš na forumu.

enaa2, koliko razredov osnovne šole si pa končala? Kakšne ocene so pa prevladovale v tvoji redovalnici? Predvidevam, da takšne kot so v tvojem imenu, enke in dvojke! Človek ne more verjeti, kako si zaostala. Če je kdo mešanec, si to ti, dvomim, da imaš rodovnik.
Tolikokrat vam je že bilo razloženo na kakšen način se pride do čistokrvnega psa brez rodovnika ampak tvoja in še katera glava je očitno pretrda, da bi razumela. Sicer se pa glede na tvoje izrazoslovje temu sploh ne čudim.
Preberi še enkrat ali pa tudi 10x, če bo potrebno kaj si napisala in se začni že enkrat obnašat človeku primerno.
Človek ne bi verjel, če ne bi na lastne oči videl kako je narod primitiven. Spravi se v red!!
Ko govorimo o problematiki nerodovniške reje, je najmanj pomembno, če pes, ki je potomec parjenja dveh psov brez vzrejnega pregleda (ali celo z vzrejno prepovodejo) izgleda kot nemški ovčar/zlati prinašalec/pekinčan. To ni bistveno.

Bistvo problema je:
- da nekdo pari pse brez opravljenega vzrejnega pregleda,
- in da lahko psico pari ob vsaki gonitvi (kar je izkoriščanje psice in se definira kot mučenje živali) in ima tako z njo tudi dvakrat letno mladiče, ki jih prodaja, leto za letom.

Pri rodovniški vzreji je zadeva mnogo bolj nadzorovana in to V PRID PSOM. Da dobijo mladiči rodovnik:
- mora vzreditelj pariti psico in psa, ki imata opravljen vzrejni pregled (to pomeni, da pri njima niso izražene za pasmo značilne dedne bolezni, ki so od pasme do pasme različne: dedna slepota, displazija kolkov in komolcev, pri nekaterih pasmah neželena vedenja, npr. streloplašnost itd.)

- ne more pariti psice in psa, ki sta v prebližnjem sorodu,

- leglo mora biti prijavljeno, kar pomeni, da ne more pariti psice dvakrat letno, ampak samo enkrat, vsak pasemski kljub ima tudi predpisano, koliko mora najmanj biti stara psica pri prvi paritvi in kolikšen počitek potrebuje med legli (glede na specifičnost pasme in število mladičev, ki jih večinoma imajo).
enaa2

04.07.09 16:27

Vlasta koliko si jih pa ti končala? Imam končano osnovno šolo in gimnazijo in da te "potolažim" sedaj obiskujem fax prava. Ti verjetno nisi tako daleč prišla. Preberi si prosim malo stvari o psih in ne biti preveč pametna. MIslim ej..
Vlasta N.

04.07.09 17:11

Navedeno
enaa2
Vlasta koliko si jih pa ti končala? Imam končano osnovno šolo in gimnazijo in da te "potolažim" sedaj obiskujem fax prava. Ti verjetno nisi tako daleč prišla. Preberi si prosim malo stvari o psih in ne biti preveč pametna. MIslim ej..

Fax prava praviš? Jaz poznam samo faks?! In, ha ha, zelo dobro, očitno greš po mojih stopinjah, saj sem pravo končala že pred časom in že kar nekaj let delam kot sodnica, toliko o tem.
Očitno te niti v osnovni šoli niti v gimnaziji niso naučili osnovnega. Biti prijazen, to je tebi popolnoma tuje. A je v življenju še kako pomembno.

Tasmanski vrag, ti pa spet ponavljaš eno in isto. Zakaj spet praviš, da je mladič, ki je parjen med dvema brez vzrejnega dovoljenja, podoben npr. nemškemu ovčarju. Če imata oba starša rodovnik in sta nemška ovčarja, potem mladič JE nemški ovčar in mu ni samo podoben.
enaa2

04.07.09 18:54

Zato, ker si ljudje ne dajo dopovedati osnovnih stvari o psih. In hvalabogu, da obstaja takšna oseba kot je Tasmanski vrag. In ja, če pariš dva rodovniškega NO-ja brez vzrejnega je nekaj narobe s psoma( kolki, komolci,..),zato ne dobijo vsi vzrejnega in vse to se prenese na mladičke. Če pa pariš ti dva NO-ja brez rodovnika je to mešanec. Kar poglej koliko kao NO-jev imajo po vaseh in niso niti približek rodovniškemu NO-ju.
Vlasta N. če mladički nimajo rodovnika, potem je nemogoče dokazati (razen z DNK testi, ki jih pa skorajda nihče ne opravlja) kdo so pravi starši.

Torej, če imata starša rodovnik in mladički ne, se starševstva brez DNK testov ne da dokazati, torej se posledično ne da dokazati niti pasme in so ti mladički klasificirani kot mešančki podobni tej pasmi.
Navedeno
Vlasta N.
Tasmanski vrag, ti pa spet ponavljaš eno in isto. Zakaj spet praviš, da je mladič, ki je parjen med dvema brez vzrejnega dovoljenja, podoben npr. nemškemu ovčarju. Če imata oba starša rodovnik in sta nemška ovčarja, potem mladič JE nemški ovčar in mu ni samo podoben.

Vlasta N., zdi za rodovniškega psa za katerega ne vem, če to je, ampak samo sklepam, bom rekla, da izgleda kot nemški ovčar :)

Torej, poanta ni v tem ali izgleda nek nerodovniški pes ali nek rodovniški pes glede izgleda dovolj po standardu neke pasme.

Bistvo problema je, še enkrat, dopolnjeno (v upanju, da bomo razpravljali o tem :):

- da nekdo pari pse brez opravljenega vzrejnega pregleda (ali celo z vzrejno prepovedjo), tudi če se pri določenem številu mladičov pojavljajo dedne bolezni, ne more dobiti prepovedi reje, ampak pari psico, kolikor ga je pač volja,

- lahko pari tudi v bližnjem sorodstvu ali to počnejo nato kupci njegovih psov, kar še potencira možnost pojava dednih bolezni pri mladičih,

- in, zelo pomembno, da lahko psico pari ob vsaki gonitvi (kar je izkoriščanje psice in se definira kot mučenje živali) in ima tako z njo tudi dvakrat letno mladiče, ki jih prodaja, leto za letom.

Pri rodovniški vzreji je zadeva mnogo bolj nadzorovana in to V PRID PSOM.

Da dobijo mladiči rodovnik:
- mora vzreditelj pariti psico in psa, ki imata opravljen vzrejni pregled (to pomeni, da pri njima niso izražene za pasmo značilne dedne bolezni, ki so od pasme do pasme različne: dedna slepota, displazija kolkov in komolcev, pri nekaterih pasmah neželena vedenja, npr. streloplašnost itd.)

- ne more pariti psice in psa, ki sta v prebližnjem sorodu,

- leglo mora biti prijavljeno, kar pomeni, da ne more pariti psice dvakrat letno, ampak samo enkrat, vsak pasemski kljub ima tudi predpisano, koliko mora najmanj biti stara psica pri prvi paritvi in kolikšen počitek potrebuje med legli (glede na specifičnost pasme in število mladičev, ki jih večinoma imajo).

P.s.: Bom pa podala še eno teoretično zgodbico, za ilustracijo, kako izgled lahko nič ne pomeni: Recimo, da ima psica z rodovnikom ali brez, ki se spari z mešancem, nato mladiče, ki v prvi generaciji izgledajo tako, kot da so pasemski (vsaj dokler ne zrastejo). To je namreč v prvi generaciji (sicer ne pogost), ampak možno. Sedaj si pa predstavljajte, da nekdo proda te pse kot pasemske brez papirjev, njihovi lastniki pa jih nato parijo dalje z mislijo, da bodo dobili "čistokrvne pse brez rodovnika" ...
Treba se je vprašati, ZAKAJ psi, ki jih kupujete nimajo rodovnika. Večinoma zato, ker je nekaj narobe z njihovimi starši ( so bolani, karakterno neustrezni, so nosilci dednih bolezni, ne ustrezajo standardu...)

Lastnik rodovniške, zdrave, karakterno ustrezne psice si menda ja želi tudi takšne mladičke. Zato poskrbi za vzrejno dovoljenje,zdravstvene preglede, ki izključujejo dedne bolezni, ki jim je pasma podvržena, pari s primernim samcem, hrani samico in mladiče s kvalitetno hrano in poskrbi za cepljenje in razglistenje mladičev. Zato so ti mladiči par sto evrov dražji.

Dvoriščni rejec pari s prvim psom podobnim tej pasmi, mu je vseeno kakšno deno zasnovo za določene bolezni nosita pes in psica, hrani s poceni hrano, da prišpara, zato tudi mladičev večinoma ne cepi in jih nato proda prvemu, ki pride mimo. Samo zato, da zasluži. Pari čim večkrat v psičkinem življenju, kolikor pač gre.

Preprodajalci pa kupujejo cela legla na pasjih farmah in jih prodajajo naprej, brez kakega koli nadzora.

Kje kdo kupi psa je njegova odločitev. Jaz ne razstavljam, ne mislim parit, vendar mi je pomembno, da je pes tipičen predstavnik pasme, kar mi lahko zagotovi zgolj rodovniška vzreja. Ker obožujem svojo pasmo, mi ni vseeno, kaj bo z njo čez 10, 20 let, zato ne podpiram nerodovniške vzreje, ki marsikatero pasmo spravi na slab glas.

Cenim trud vestnih vzrediteljev, ki nam lastnikom nudijo marsikater nasvet in podporo tudi čez leta in leta. Všeč mi je, da jih zanima, kaj se dogaja z njihovimi psi, da jim ni vseeno in se trudijo, da je moja pasma tako čudovita. Komur pa za pasmo ni mar,tega ne more razumeti. Če vam ni mar za pasmo, in želite malega mehkega kužka, pa obiščite kakšno zavetišče. Tam jih je ogromno, ki komaj čakajo na svoj mehak kavč. Pa se preprodajalcem počasi biznis ne bo več izplačal.
Navedeno
Vlasta N.
Navedeno
enaa2

Fax prava praviš? Jaz poznam samo faks?! In, ha ha, zelo dobro, očitno greš po mojih stopinjah, saj sem pravo končala že pred časom in že kar nekaj let delam kot sodnica, toliko o tem.

Ni čudno, da je slovensko sodstvo v riti.

Čakam še, da se oglasi moderator in opomni Tasmanskega vraga zaradi "žaljivk". Sploh se ne morem ničemur več čuditi, res.
Se strinjam s spelo*. Kako lahko nekdo, ki zase trdi, da je sodnik napise tako zaljiv post? Da je nekdo zaostal? Ma, saj na forumih kjer se vedno lahko pises neprijavljen, si itak lahko tudi predsednik, anede? :)))
Navedeno
spela*
Ni čudno, da je slovensko sodstvo v riti.

Amen!

Navedeno
spela*
Čakam še, da se oglasi moderator in opomni Tasmanskega vraga zaradi "žaljivk".

Verjetno prav dolgo ne boš rabila čakat
agovickenan

15.07.10 12:38

slišal sm da je pikinezer običajno razdražen laja grize in tako naprej p

prijatelj pa ima neko mešanico med pekinezerjom in ?? neko pasmo ki se pusti božati ne laja liže in se igra z ljudmi nameraval sem kupiti takega a nevem katera je ta druga pasma mešanice
prosim če pomagate

l.p.
Navedeno
agovickenan

slišal sm da je pikinezer običajno razdražen laja grize in tako naprej p

prijatelj pa ima neko mešanico med pekinezerjom in ?? neko pasmo ki se pusti božati ne laja liže in se igra z ljudmi nameraval sem kupiti takega a nevem katera je ta druga pasma mešanice
prosim če pomagate

l.p.

Velika razdražljivost sicer ni karakteristika, značilna za pekinčana.

Priporočam, da se za začetek razgledate med družnimi psi: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=110
*Bibika*

05.09.10 07:52

Navedeno
Tjaša*.

Ne bi se mogla bolj strinjat!!! sama sem kupila pekinezerčka oz. pekingčana pri dekletu iz štajerske. Oglas je bil na bolhi. Želela sem samo majhnega psa tudi če bi biu mešanček, ampak majhni psi so bili le čistokrvni. Tako sem šla pogledat mojega cukerčka in nisem mogla da ga nebi vzela s seboj. Zanj sem odštela 100eurou. Cepljen ni bil nič saj je lastnica trdila da so prejšnim leglom škodovalo in da naj ga cepim le proti steklini. Zdaj bo kmalu star 6 meseceu in ga bom peljala na cepljenje. Ugotovila sem tudi da ni verjetno ni čistokrvni pekingčan saj nima tako potlačenega gopčka in nekoliko krajšo dlako. Ampak mene osebno te ne moti saj ga imam rada takšnega kot je in tako ali tako mi nikoli ni bila pomembna njegova pasma. Zanima pa me nekaj, opažam da sta 2 vsti teh psov. pravi in nepravi kot sem zasledila na netu.takšni z dalšo dlako do talk in takšni s krajšo..ali kdo ve kaj je s tem? Zanima ne tudi kdaj ti psi nehajo rasti?
*Bibika*

05.09.10 08:02

Navedeno
pespesjanski

Če vam ni mar za pasmo, in želite malega mehkega kužka, pa obiščite kakšno zavetišče. Tam jih je ogromno, ki komaj čakajo na svoj mehak kavč. Pa se preprodajalcem počasi biznis ne bo več izplačal.
tu bi samo dodala da nekateri pač želimo majhnega psa, kljub temu da nam ni pomembna pasma in mahnega psa je v zavetišču skoraj nemogoče dobiti. tu pa potem pridejo v poštev psi brez rodovnikov.
Navedeno
*Bibika*

Zanima pa me nekaj, opažam da sta 2 vsti teh psov. pravi in nepravi kot sem zasledila na netu.takšni z dalšo dlako do talk in takšni s krajšo..ali kdo ve kaj je s tem? Zanima ne tudi kdaj ti psi nehajo rasti?

Ja, kristusove gate. Seveda obstajata 2 "vrsti". Rodovniški in nerodovniški. In tvoj je glede na opis zgoraj mešanec, nikakor pa ne neka druga izmišljena vrsta pekinezerja. Kdaj bo nehal rast? Odvisno od tega, s čim je mešan. Torej morda ne boš imela tako zelo majhnega psa :-p

Navedeno
*Bibika*

tu bi samo dodala da nekateri pač želimo majhnega psa, kljub temu da nam ni pomembna pasma in mahnega psa je v zavetišču skoraj nemogoče dobiti. tu pa potem pridejo v poštev psi brez rodovnikov.

Trenutno jih je za malo vojsko v zavetiščih in pri prostovoljcih, ki iščejo dom.
*Bibika*

05.09.10 10:31

Navedeno
Yo_

Navedeno
*Bibika*

Zanima pa me nekaj, opažam da sta 2 vsti teh psov. pravi in nepravi kot sem zasledila na netu.takšni z dalšo dlako do talk in takšni s krajšo..ali kdo ve kaj je s tem? Zanima ne tudi kdaj ti psi nehajo rasti?

popravljam se..ni več zrst pekinezov..sem malo pobrskala po netu ker me resnično zanima kakšne pasme jedansko je moj pes:D in ugotovila sem da je bolj tibetabnski španijel kot pekinez..pa tudi čisto tak ni:P ali mu bo dlaka še zrasla ali imam mešančka? izgleda pa takole le drugačne brave:

[i13.tinypic.com]
Kako si pa tole citirala?
*Bibika*

05.09.10 10:47

ja se opravičujem..malo sej čudno citirala:D no saj je jasno zanima me kakšne pasme je tale pes : http://i13.tinypic.com/2viji9f.jpg
Ja, saj menda si čistokrvnega psa kupila, torej veš, kaj imaš doma, a ne? Glede na vse tvoje vprašanje imaš doma mešančka, ki je pač podoben lahko večim pasmam, pa če bi še po slučaju bil na oko enak, to ni to.
*Bibika*

05.09.10 11:15

Navedeno
Yo_

Ja, saj menda si čistokrvnega psa kupila, torej veš, kaj imaš doma, a ne? Glede na vse tvoje vprašanje imaš doma mešančka, ki je pač podoben lahko večim pasmam, pa če bi še po slučaju bil na oko enak, to ni to.

ne da mi to ni to..samo če me pa kdo upraša kakšne pasme je bi pa rada znala povedat..dejstvo je da je 90% ljudi v zmoti ker mnogo psov ki so tibetanski španijeli prišteva med pekineze.

dam primer: http://moetica.com/slike/luci&zmajcek.jpg tole je tibetanski španijel pa sem prepričana da bi vdečina ljudi rekla da sta pekineza. Ko sem psa kupila je rekla da je pekinez ampak sem 90%prepričana da to ni. zato me pač zanima kaj je.. če se spoznaš odgovarjaj, če pa ne pa ni treba. rada bi samo odgovor nekoga ki se spozna na te dve pasme. in ne če ti reče da je čistokrvni pekinez to še ne pomeni da je, ljudje prodajajo vse mogoče. Saj drugače mi ni pomembno kaj je, rada bi samo vedela kaj imam.
Imaš mešanca, jaz ti drugega pač ne morem odgovorit.
In zanimivo, da si pripravljena kupit pri nekom, ki ne ve, kaj prodaja.
*Bibika*

05.09.10 12:47

Sem že rekla da če se ne spoznaš na ti dve pasmi ne odgovarjaj!
Pa kaj pomaga, če se spoznam ali ne, saj nimaš doma ne enega ne drugega :-))))
Sprijazni se, da so te nategnili in to je to .-p
100 eur za mesanca? Jaz sem ga pa zastonj dobila :)

lp, lona
Tudi mešanci so podobni nemškim ovčarjem pa katremu izmed malih družniih psov, ampak zato niso nič bolj rodovniški od tistih, ki niso podobni nobeni pasmi.

Če si želela rodovniškega psa s pasemskimi karakteristikami, bi ga kupila pri vzreditelju.
Sedaj si kupila mešanca in nobenega smisla ni, da ga skušaš na silo narediti za pasemskega psa, ker pač ni.

Glede cepljenja - svojega psa bi morala proti steklini cepiti do dopolnjenega tretjega meseca starosti. Prav tako bi moral biti tvoj pes čipiran in vpisan v centralni register psov. Tako predpisuje tudi takon.

Cepljejnje proti kužnim boleznim pa ni predpisano z zakonom, je pa nadvse preporočljivo, saj je umrljivost psov, predvsem mladičev, za kužnimi boleznimi izredno, izredno visoka, smrt psa pa grda.

Poskrbi torej za to, da bo tvoj pes zaščiten pred kužnimi boleznimi (kot sta parvoviroza in pasja kuga), saj zunaj zlahka pride v stik z virusom.

Upam, da psa vsaj redno razglistuješ.
AJNAM

11.02.11 23:17

TUDI MEŠANČEK ALI ZASTONJČEK JE LAHKO TVOJ NAJBOLJŠI IN NAJLEPŠI PRIJATELJ, ZATO SE NE ŠOPIRITE, KER VSI SKUPAJ POJMA NIMATE O PEKINEZERJIH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
istrijanka

12.02.11 12:14

Pozdravljene.

Glede na to, da večina ljudi ne razlikuje rodovniškega od čistokrvnega in mešanca, kaj šele pasme se s sestro smejemo in sprašujemo kolko ljudi bi kupilo našo ŠE NEUVELJAVLJENO PASMO ČISTOKRVNIH DOLGODLAKIH NEMŠKIH PRITLIKAVIH PINČEV. (???)

mislim, da biznis bi mi teku, glede na to da ljudem zadostuje beseda "čistokrven" in sej ljudje so itaq tako naivni, da bi res verjeli da obstaja ta pasma. Da ne govorim o tem "v to malo kepico sem se zaljubila v prvi pogled".

Ne vidim razloga zakaj se je treba kregat na forumih?! Ljudje bi se mogli zavedat, da vedno več je goljufij in lih zaradi tega ne vidim razloga zakaj so ljudje še vedno tako naivni?!! Obstaja knjiga o pasmah in tudi mojpes.net nudi dober opis vsake pasme posebej. Za več informacij se pokliče lahko tudi kakšnega vzreditelja, ker so tesno povezani z določeno pasmo.

.. za tiste, ki so v dvomih in zgroženi NE(!), NE NAMERAVAM MEŠAT "čistokrvno" srednjo pinčico z dolgodlakim mešancem (ki je obarvan kot nemški pinč)!!
Samo želim še bolj poudariti, da BODITE PREVIDNI in ne silit z nakupom! Raje si vzemi čas in poglejte si več legel in pojdi domov prespat. Ni dobro silit, če ti je nekaj namenjeno te bo ali počakalo ali boš to dobila kakšen drugi dan, tudi če reče preprodajalec, da do jutri ne more čakat, ker mu pridejo še par pogledat pse!!

A glede tega kaj je bolše vzet?? Doma imamo mešanca, čistokrvnega in rodovniškega psa in za nas so vsi enaki - enako pomembni. Noben ni bolan, mešanec je bil takoj pregledan a čistokrven nima rodovnika, ker mu mankajo zadnji zobi, to zato ker je premajhen (čivava 1,2kg). Če se ve pravi razlog diskvalificiranja rodovniškega psa in če želiš it cenovno skozi zakaj ga ne vzet - če te to ne moti! (ne mislim na zdravstveno diskvalifikacijo, ma na barvo in dlako).

Btw .. dougodlaki NO ni še priznan, samo kratkodlaki in srednjeglaki sta priznana.
Vse lepo in prav, tole pa ne bo držalo:

Navedeno
istrijanka

...a čistokrven nima rodovnika, ker mu mankajo zadnji zobi, to zato ker je premajhen (čivava 1,2kg).

VSI psi v rodovniškem leglu dobijo rodovnik, pa tudi, če so zeleni. Tvoj bi kvečjemu dobil vzrejno prepoved, rodovnik bi pa vseeno imel.
istrijanka

12.02.11 17:31

ne, naš pes nima rodovnika, ker že mama ima isto napako.
Torej ima mama vzrejno prepoved ali pa vsaj ni dobila vzrejnega dovoljenja. In vestni lastnik jo je vseeno uporabil za vzrejo. Po možnosti s psom, ki ima prav tako težave... Zanimivo, pravi šolski primer neodgovornega razmnoževanja.
Btw, če ima pes 1.2kg to ni diskvalifikacijska napaka. Je moralo poleg manjkajočega zoba pač biti še kaj drugega, a ne?
istrijanka

13.02.11 12:42

draga yo, svoje sem povedala, želela sem opozorit in dat malo ljudem v premislek pred nakupom psa. Ne razumem zakaj se morate določeni toliko zatikat na določenih besedah in iskat dlako v jajcu.
Toliko pametnih stvari ste določeni napisali in niti ene pohvale ni bilo. Samo pljuvanje en čez drugega in napihovanje kdo je pametnejši. Drugič preden karkoli napišete pojdite malo na svež zrak se sprehodit, da vam dobijo možgani malo zraka in da vam bo pamet boljše delovala (upam!).
peeekinezeeeer

03.06.11 21:08

Kaj obstaja pasma kraljevi pekinezer ali samo pekinezer???? Zanima me samo da ali ne, naj odgovori nekdo ki se spozna na to. Ali pravilen tip pekinezerja samo tisti majhen zelo košat, ali tudi malo večji z krajšo in redkejšo dlako kot jih vidim na ulicah??
Obstaja samo en, nikakor ne kraljevi, ne mali, ne mini, ne kaj podobnega.
Tisti na ulicah so zgoraj navedeni - tržna niša, ko se mešanca proda za par 100 eur. Saj veš, iz same ljubezni so jih imeli....
Tasmanski vrag - nepr.

07.06.11 13:39

Navedeno
peeekinezeeeer
Kaj obstaja pasma kraljevi pekinezer ali samo pekinezer???? Zanima me samo da ali ne, naj odgovori nekdo ki se spozna na to. Ali pravilen tip pekinezerja samo tisti majhen zelo košat, ali tudi malo večji z krajšo in redkejšo dlako kot jih vidim na ulicah??

Pasma je ena sama in sicer pekinčan: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=349
[email protected]

14.10.11 11:56

Pozdracljeni!

Nemorem verjeti koliko tračev med ljudmi o teh malih prikupnih puhastih kepic!!!Najbolj me jezijo ljudje ki so preveč pametni pa se sploh ne spoznajo na določene pasme!!!Vsake pasma ima svoj značaj pomen....
[email protected]

14.10.11 11:58

Ljubitelji pekinezerjev pišite mi na mail:[email protected] lahko se kaj več pogovorimoo naših srčkih ali se srečamo!!!Lep pozdrav vsem!!!
Pia Gobec iz Polzele

23.08.13 16:10

Ali bi mi znal kdo povedati, kaj jedo penčani oz.pekinezerji? Kaj jim lahko ponudim in kaj ne smejo jesti?
Pogoglaj, kaj jedo psi.
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 2 minus 1?