Domače živali

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje, ali povprašajte za nasvet.
JOCO  

Papiga sivi žako

18.01.07 20:29

ZANIMA ME GLEDE PAPIGE SIVI ŽAKO,ČE JO IMA KDO,PA ME MAL ZANIMA ČE SE SPLAČA KUPIT PA KAKO SE KAJ OBNESE PRI UČENJU.ZANIMA ME TUDI ČE IMAJO VSI SIVI ŽAKOJI (SAMČKI IN SAMIČKE) ŽE OD MAJHNEGA RDEČI REP.HVALA ZA ODGOVORE

Re: Papiga sivi žako

18.01.07 21:21

Odgovore na tvoja vprašanja dobiš tule:
http://www.belehar.com

26.01.07 16:32

Pri nas imamo sivega žakoja že 3 leta. Je zelo zgovoren in živahen. Cele stavke se nauči zelo hitro. Besede povezuje tudi z dejanji. Primeri: ko gremo od doma lepo reče adijo, ko zvoni telefon se oglasi s Halo in nadaljuje pogovor, ko jemo reče dej še men mal prosim itd itd. Naučil se je tudi peti... Pri našem je edino ta problem, ker je doživel stres, si je začel pulit perje. Vsake toliko časa se čisto obraste, ko pa začuti kakšno spremembo (potres, neurje...ali kaj drugega), se ponovno populi. Imeli smo ga že pri raznih veterinarjih, pa so nam vsi rekli, da pač tako je in bo tako tudi ostalo. Če se boste odločili za nakup (pri rejcu), mislim da vam ne bo žal. Lahko vam pošljem tudi DVD z posnetki našega žakoja, da slišite kako govori.

17.11.08 18:32

Naš je bil zelo učljiv. Oponašati je znal vsakega člana družine.....marsikdaj je prišlo do zmede, kdo kliče koga:))))
Imeli smo ga 34 let, koliko pa je bil star, ko smo ga dobili, pa ne vem. Naš si zaradi stresa ni pulil perje, je pa začel vreščati.

WildWind
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ability is what you're capable of doing.
Motivation determines what you do.
Attitude determines how well you do it.
mene pa zanima kolkiko obrokov mora imet na dan

14.08.09 20:11

koliko stane mali žako
lejdy 

16.08.09 10:50

Kolikor je meni znano obstajata mali in veliki aleksander. Sivega žakoja sem ravno včerej gledala na neki razstavni prodaji. Mladič, ročno hranjen, cena 1000 evrov. V trgovinah z malimi živalikmi so od 700 evrov dalje. Osebno ti svetujem nakup pri rejcu.
TejaM

16.08.09 12:43

jurko 13,
toplo ti priporočam, da vzameš žakoja pri vzreditelju. tam so tudi ročno hranjeni in vajeni roke.
Vedi pa da je žako ptica, ki bo sprejela enega za svojega (šefa ;) )
za nakup ptice, ki bo s teboj celo tvoje življenje se ne oziraj na denar in ne išči poceni variant! poleg tega ti bo vzreditelj na voljo, če se pojavijo problemi, svetoval ti bo (pravilno) glede hrane in vseh ostalih stvari.
Vedi pa da je žako na ravni majhnega otroka in se je z njim potrebno ukvarjati, prav tako ni srečen, če je stalno zaprt v kletki.
no, predvidevam da si se (se boš) pred nakupom pozanimal o papigah in videl ali je velika papiga zate.
opozarjam izključno zaradi tega, ker se tudi zgodi, da se velikih papig naveličajo ali pa se z njimi več ne ukvarjajo in ko pride do stresnih vedenj (dretje, puljenje perja) papigo oddajajo oz. še huje prodajajo.

lp
lejdy 

17.08.09 13:49

Ročno hrenijo papige le redki rejci, predusem zato, ker je tak način vzgioje precej zahteven. Se pa pri rejcu prepričaš. če njegove navedbe držijo. Če je papiga mirna, dovoli da jo božaš, se ti usede na prst, je gotovo ročno hranjena.

23.08.09 21:09

Lep pozdrav!
Zanimam se za nakup Sivega žakoja in me zanima približna cena pri rejcih ter rejce v okolice Ljubljane, Kamnika, Kranja, mogoce tudi Celja?

Lep pozdrav!
TejaM

23.08.09 23:08

vtipkaj belehar na netu...
ali pa robert sekardi ;)
dartix 

29.08.09 19:24

sivi žakoji so men najbolj carski saj so najbolj talentirani za govor, so pa tudi najbolj plašne ptice ampak naj te to ne skrbi, če boš lepo ravnal/a za njega bo zelo srečen///kupi si ga, splača se!!!
matooooooooo

26.10.09 12:17

1200 evrov
marko sivi žako

13.12.09 16:37

pozdravljeni

mi imamo doma že skobčevko, želim pa si tudi sivega žakoja koliko naj bi bil star pri nakupu da bi se ga dalo lepo udomačiti in naučiti govoriti?
za odgovore vnaprej hvala.

lp

marko
Tofsy

17.12.09 17:00

Zdravo!

Marko, najbolje za nakup je (kot so že omenili), ko je le-ta še mladič. Žako zahteva veliko pozornosti - bolj ko se boš ukvarjal z njim, več se bo naučil in na tak način ga boš tudi udomačil. Ne priporočam ti nakupa v ZOO trgovinah, ker imajo tam starejše papige. Moj je od rejca iz okolice Ptuja.
Če se boš odločil za nakup, ti želim z njim veliko radosti :)
lp

TT
marko sivi žako

19.12.09 17:58

hi

Hvala za nasvet, zagotovo se bom odločil za nakup, sicer poznam dva dobra rejca čez kakšen dan bom šel na obisk do njiju da vidim kako in kaj. Sicer kako pa bo prenesel da bo dopoldne sam doma (šola, služba), bi bila z skobčevko prijatelja?

lp

Marko
maja01 

20.12.09 00:28

Ne, s skobcevko ne bi bila prijatelja, skobcevka bi kaj hitro koncala dokaj klavrno.

-------
www.kosovir.si
marko sivi žako

20.12.09 18:34

bolje da jima preprečim stik :)
Jasminka88

06.01.10 11:19

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi si rada kupila Sivega Žakoja in me zanima, če poznate kakšne rejce v okolici Koroške? Lahko tudi v okolici MBja... Dobrodošla bi bila tudi kakšna številka od teh rejcev, da bi poklicala in se pozanimala.
Imela sem nareč že eno slabo izkušnjo z nakupom... V decembru sem si kupila 5-mesecev starega Sivega žakoja, vendar na žalost nisem vedela, da tip, ki mi ga je prodal, ni rejec, pač pa preprodajalec. Papiga je bila namreč bolana (imel je pljučnico), dehidrirana, podhranjena, pa še kost mu je gledala ven... Zanj sem plačala 500€, imela pa sem ga točno 22 dni, nato mi je umrl.
Ker te napake več nočem ponoviti, bi rada našla prave rejce, pri katerih bi lahko kupila ročno hranjenega mladička in se prepričala, da je zares zdrav in da je zares ročno hranjen.
Že vnaprej hvala za odgovore!
jasminka88

06.01.10 11:42

Navedeno
Tofsy

Zdravo!

Marko, najbolje za nakup je (kot so že omenili), ko je le-ta še mladič. Žako zahteva veliko pozornosti - bolj ko se boš ukvarjal z njim, več se bo naučil in na tak način ga boš tudi udomačil. Ne priporočam ti nakupa v ZOO trgovinah, ker imajo tam starejše papige. Moj je od rejca iz okolice Ptuja.
Če se boš odločil za nakup, ti želim z njim veliko radosti :)
lp

TT

Pozdravljeni! Ali mi lahko zaupate kaj več o tem rejcu iz Ptuja in mi morda date še njegovo številko, da ga sama pokličem in se pozanimam? Hvala za pomoč!

LP
Animal-

07.05.10 16:56

Sivega žakoja je zelo lepo met.
Ni ga težko navadit govorit.
Je vreden svoje cene.
Natiii

20.06.10 13:56

jasminka88 http://www.eklektus.com/ek/leksikon.html tukaj imaš vse podatke in številke :) rejec z ptuja.. :) je zelo prijazen gospod, vse se da pomeniti z njim,.. res nimam pripomb :) pa tudi cena ni prehuda.
rokiiiii

28.09.10 11:02

pa še na obroke se lahko zmeniš:P
TheTimos97

04.01.11 22:26

Živjo!

Mene pa zanima, če kdo ve, a je bolš met žakoja al amazonko? Pa še če bi se ujela z nimfo.
Hvala že vnaprej! :)

Tim
lejdy 

05.01.11 09:36

Z nimfo se gotovo ne bosta razumeli, Primerna družba za nimfo so skobčevke.
TheTimos97

05.01.11 22:59

živjo!

Ker je pa bolši za met (kerga se da bolš naučit govort, pa ker ja bolj ˝navihan˝), Žakoja ali Amazonko?Hvala!

Tim
lejdy 

06.01.11 07:38

Na žalost amazonk ne poznam. Vem da spada žako med boljše govorce,čeprav je najboljši govorec indijski kos. Žal pa ga že nekaj let ni mogoče kupiti.
huze

16.02.11 03:56

zivjo
razmisljam o nakupu sivega zakoja,ampak me zanima
njihov karakter,kako bi se razumela z drugim hisnim ljubljenckom (pes)?
bi mi mogoce gdo iz iskusenj znau povedat ce so druzabni ali ljubosumni,...?
hvala!
Tasmanski vrag - nepr.

16.02.11 09:49

Navedeno
huze
zivjo
razmisljam o nakupu sivega zakoja,ampak me zanima
njihov karakter,kako bi se razumela z drugim hisnim ljubljenckom (pes)?
bi mi mogoce gdo iz iskusenj znau povedat ce so druzabni ali ljubosumni,...?
hvala!

Predvsem so velike papige izredno zahtevni hišni ljubljenčki, ki potrebujejo ogromno družbe in animacije, sicer se izredno dolgočasijo. Pri nas doma jim je zelo težko ustvariti primerne pogoje za bivanje (sploh zato ker večina nima ptičje družbe), znajo postati izredno nesrečni in uničevalni.

Z ostalimi živalmi je tako, da je potrebna izredna pozornost, da ne bi pes papagaja zagrabil in ga poškodoval. Če ima pes količkaj lovskega nagona, bo kakršno koli združevanje pod nadzorom zelo težavno.

Živijo ogromno let, tudi zelo glasni so. Pa, če ga boste že kupovali, nikar ga ne kupujte v trgovini.
jošt

Re: Papiga veliki aleksander

28.03.11 16:58

ga imam že20 let zelo je priden in nič ne tuli govori zelo dobro tako da se ga splača kupiti.
jošt

28.03.11 17:03

sem poznavalec ptic ptic doma imam 10 velikih ptic za papagaja je treba srkbeti najman zahteven je veliki aleksander sivi žako je pa bolj zahteven papagaj
Leoni

05.05.11 16:53

@TheTimos97 in ostali...

Sem lastnica sivega žakoja in z papigami imam že kar nekaj izkušenj.

Tako Amazonke kot Žakoji so izjemno dobri govorci in inteligentna bitja. Predvsem žako se zelo naveže na svojega lastnika oz. na tisto osebo ki mu nameni največ časa. Ob žakoju vam nebo nikoli dolgčas.. so izjemni prijatelji.. dobri govorci..
Amazonke so ferariji med papigami...hitri govorci.. odlično oponašajo.. mislim da nimajo zavor..
Glede uničevanja in tega.. pri nas so v kletki jablanine veje.. in igrače ki jih kupim so večinoma iz lesa ali kovin tako da so en čas v uporabi ( kakšen zvonček )...

Doma imamo tudi psičko, nikoli ni bilo težav kar se ljubosumja tiče.. vseeno pa nista nikoli istočasno skupaj v istem prostoru.. sploh pa ne sama.. zgolj zaradi previdnosti.

Če ga imate resen namen kupiti.. je najboljše da stopite v kontakt z kakšnim rejcem.. se dogovorite za obisk in za morebitni nakup.. sedaj je čas za mladičke in najprimernejši trenutek da se odločite za pernatega prijatelja.

Lp!
TERARISTIKA

18.05.11 22:23

Če vas zanima za nakup žakoja, lahko prašate tudi mene, tudi sam jih ročno vzgajam. Cena za ročno hranjenega pa je 800€!

Trenutno zbiram rezervacije za žakoje. Za oddajo bodo konec meseca avgusta.

TRENUTNO IMAM TUDI ROČNO HRANJENE MAVRIČNE LORIJE CENA: 350€ (LORIJI SO TUDI DOBRI GOVORCI MED PAPAGAJI, TER ZELO PISANI )- Za slike in inf. pokličite!

VEČ INF NA:051-212-320 MATIC ali info@teraristika.si

---------------------------------------------------------------
www.teraristika.si
rasin

30.05.11 22:47

Mene pa zanima a se da kje kupiti sivega žakoja na obroke.Meni je težko dobit 700 evrov in več naenkrat.Zato me zanima ali je sploh kje možno kupit papigo na obroke.Vem da bo zdaj marsikdo rekel češ kaj pa potem sploh hočeš papigo če si je ne moreš privoščit.Naj povem da vzdrževanje ni problem ampak je problem nakup ki je kar zajeten zalogaj.
Hvala že vnaprej za odgovor
obroki

30.05.11 22:54

Navedeno
rasin
Mene pa zanima a se da kje kupiti sivega žakoja na obroke.Meni je težko dobit 700 evrov in več naenkrat.Zato me zanima ali je sploh kje možno kupit papigo na obroke.Vem da bo zdaj marsikdo rekel češ kaj pa potem sploh hočeš papigo če si je ne moreš privoščit.Naj povem da vzdrževanje ni problem ampak je problem nakup ki je kar zajeten zalogaj.
Hvala že vnaprej za odgovor

Hm, zakaj pa ne privarčuješ kupnine po obrokih in šele nato kupiš papigo? Vsak mesec nekaj in bo.

Privarčuj seveda tako za nakup kot opremo (ki ni poceni).

Pa res se dobro prej pozanimaj o papigah, ker so to zelo zahtevne živali, ki jim ni enostavno omogočiti kvalitetnega sobivanja s človekom. Ob tem so izredno inteligentne in zelo dolgo živijo, tudi po 30 in več let.
rasin

04.06.11 22:43

Glede papig vem že čisto vse.mislim da ne obstaja vrsta papig o kateri nebi vedel vse kar je potrebno.Sam sem namreč tudi gojil skobčevke,nimfe,male aleksandre,penante ter velike aleksandre.Žal sem moral zaradi višje sile vse prodati in podariti.Sedaj ponovno počasi nabavljam nazaj papige.Trenutno imam 3 pare malih aleksandrov (en par ima sedaj 3 mladiče ki so stari 15 dni) en par penantov,okrog 20 skobčevk in 17 nimf.Skobčevk,nimf in malih aleksandrov ni problem nabavit ker so to poceni ptice dočim sivi žako pa ni.Zato vprašam za nakup na obroke ker bi jaz želel žakoja takoj in ne za 3 ali 4 leta.
Stella...

12.06.11 09:19

Pozdravljeni :)

Kako pa se lahko določi, koliko je sivi žako star?

Hvala
Leoni

13.06.11 12:58

@Stella

Starosti ni problem določiti.. papige imajo obročke z datumom rojstva in števliko rejca.

Lp!
Stella...

20.06.11 09:29

Kaj pa, če obročka ni?
floorball29

20.07.11 17:44

mene pa zanima če kdo prodaja v bližini Škofje Loke oz kranja sivega žakoja (rejci)
lp Peter
Typhoon

11.08.11 18:23

TERARISTIKA Če vas zanima za nakup žakoja, lahko prašate tudi mene, tudi sam jih ročno vzgajam. Cena za ročno hranjenega pa je 800€!

Trenutno zbiram rezervacije za žakoje. Za oddajo bodo konec meseca avgusta.
Lp Mene pa zanima če so že vsi sivi žakoji rezervirani teratistika ?
I <3 SIVI ŽAKO

12.08.11 21:17

Pozdravljeni!

Že zelo dolgo sem lubiteljica teh ptic. Sivi žako. Kot sem tukaj prebrala vidim da so cene kar visoke. Pa me zanima koliko je najcenejša cena še za kvalitetnega žakoja (zdrav, ročno hranjen...)
Sabla

13.08.11 09:48

Tudi jaz sem se pred let zanimala za nakup papige, vendar sem si, ko sem zbrala čisto vse informacije premislila in si kupila psa.
ni dovolj samo papiga in 800 - 1000 €. Kletka, ki po velikosti ustreza velikim papigam stane ravno toliko kot papiga, v njej je papiga, ko nas ni in ko spi. Če želiš papigi nuditi vse pogoje, da bo njeno življenje srečno in uravnoteženo, je zelo dobrodošel zamrežen balkon- če si v bloku, velika vrtna preletalnica - če si v hiši. Poleg tega velikim papigam ni dovolj pest mešanice za ptice, njihova prehrana mora biti pestra, raznolika in uravnotežena. In odrasla papiga sploh ne poje malo sadja, oreščkov in tako naprej. Poleg tega moramo biti izredno natančni, da ne pride do zastrupitve. Ukiniti je treba vso teflonsko kuhinjsko posodo, vse ozonerje, osvežilce zraka, bygone in take stvari. poleg tega pa veliko, veliko ukvarjanja in vse to furat 30, 40 let!
Torej bi jo imela, če bi ji res lahko nudila vse kar potrebuje. Pa sem se zamislila in ugotovila, da je izredno zahtevna in draga zadeva, če nočem nekaj na pol.
Tako sem se na koncu raje odločila za psa.
Leoni

22.09.11 16:14

@Sabla

LOL... kaj naj vam odpišem na vse to nakladanje? Ok. za žakoja resda odštejete med 800 in 1000 evri..ni pa nobene potrebe da daste enako vsoto za kletko, če bi se res pozanimali bi ugotovili da dobite gromozansko, dobro osnovano kletko od 100-200 € dalje, v pravi trgovini...
in ne v komercialnem larifariju.
Osnovna hrana za take papige ki so vzrejene pri nas so sončnice,... ki niso drage in jih sploh ni problem dobiti.. Briketi in oreščki pa ne dosegajo kakih vrtoglavih cen. Glede sadja in zelenjave.. vi ga ne jeste??
Previdnost seveda ni odveč.. glede teflonske posode.. tisto malo kar se kuha za ptico.. kot so recimo jajčka.. če boste imeli eno posodo brez teflona v kateri boste kuhali za ptico.. nebo nobenih težav..
Da bo ptica v varnem okolju je seveda potrebno poskrbeti.. pretiravati pa vam ni treba.
Pes ni zahteven in ne rabi nege? Kopica stvari je ki lahko škodijo psičkom..če dobro skrbiš za papigo splošno ne rabi nobenega veterinarskega posega itd.. če se vam zdi papiga strošek.. preverite cene cepljenj.. sterilizacij itd... so go and buy a dog...

floorball29 @ ja poznamo rejce v okolici kranja..

I <3 SIVI ŽAKO @ ni nujno da imajo take ptice vrtoglave cene... pozanimaj se okrog pri rejcih.. vzami si čas in ugotovi katera vrsta ti bo bol blizu :)
Nataša73

14.11.11 17:00

Pozdravljeni!

Tudi sama imam nekaj vprašanj.Doma imamo nimfo-samičko,ki pa je zelo prestrašena,,piha,ko se ji približaš,noče iz kletke.Praktično jo moraš nagnati ven,da naredi dva preleta čez dnevno sobo in se vrne nazaj. Nekaj časa smo razmišljali,da bi ji kupili družbo,še enosamičko,ampak jaz imam potihem željo po kakšnem govorcu.Kot sem uspela prebrati ,s sivim ŽAkojem ne gresta skupaj.Kaj mi priporočate?Katerega papagaja? Morda kak Aleksander? Hvala vam za odgovore.
p.s. Seveda nimfice ne bomo izključili iz družbe.Si želimo,da se še bolj udomači. :)
Leoni

15.11.11 11:12

Draga Nataša73

Kako dolgo je nimfica pri vas?
Mogoče enostavno rabi več časa, poskusite jo privabiti z hrano, recimo z solato, ali pa kakšno sadje.. v zoo trgovinah se dobijo razni prigrizki. Lahko ji poskusite dati z roko da se navadi.

Z sivim žakojem res ne gresta skupaj :) doma imam nimfe in žakoja.. ko je bil žako še mladiček je bilo vredu zdaj pa si nagajajo in jih ne upam imeti istočasno zunaj.
Mislim da bi bilo vredno poskusiti z Aleksandrom.

Lp.!
Nataša73

15.11.11 16:27

Nimfa je pri nas od konca junija,torej slabih 5 mesecev.Vem,da je to kratka doba. :) Nimfa sploh ne prenese,če se ji približaš z roko ali prstom.Na glasove se odziva,tudi pride k tebi ( v kletki seveda ),ko pa iztegneš roko,se kr odmakne in začne pihat.To,da bi vzela hrano iz roke ta trenutek ni šans.Mi pa zadnje dni ne da miru ta "novi govorec",pa nekako pogledujem k Kapa papigi.Glede na to,da živimo v bloku,je tiha in ni grozno zahtevna.Saj pravim,naj mi kdo svetuje,kaj bi lahko živelo v sožitju z nimfo. :)
Hvala
lollipop1234

27.11.11 08:53

lahko izvem kje lahko najdem rejca za papige???
Leoni

08.12.11 09:13

@lollipop1234

par vrstic gor imaš kup linkov... samo poklikati pa prebrati je treba..
Leoni

08.12.11 09:22

čisto na dnu so kontakti... http://www.eklektus.com/ek/leksikon.html
Fdwwef

03.06.12 18:36

Mi imamo žakoja in psa. Ne razumeta se preveč dobro. Če se ukvarjamo s žakojem je ljubosumen pes če pa z psom pa žako.
sivi žako

20.06.12 20:44

lp,vsem skupaj.Prvo ko prebiram vaše forume mi gre malo na jok,ko vidim da nekateri,hvalite nekatere rejce glede na njihove internetne povezave.Ne bom jih poimenoval amak dejal da nekareri rejci ko so ali ste jih omenjali veli švercanja z jajci samimi ali mladimi mladiči in potem jih sami vzgojijo in govorijo da so njihovi mladiči i njihova lasta vzreja.Zato sem tudi pri prjatlici opazil da kupila je žakoja pri rejcu ampak nima obročkov-ZAKAJ,zato ker ni njegovo leglo in če bi bil bolan bi se po obročku videlo da je bolan in bi moral vse svoje mladička dati na pregled pri različnih strankah,zato jim ne dajo gor obročkov.Da počasi končam če kupujete papagaja ni pomembno vrste ali spola bodite pozorni ali je obročkan če ni obročkan potem ni njegovo leglo ampak PREPRODAJALEC pa veliko sreče.
Naš Jaka

24.03.14 23:55

Imamo dve leti sivega žakoja, ki veliko govori. Pred enim tednom je postal miren in tih. Maksimalno skrbimo zanj, da ne bo na prepihu, na toplem, vedno v čisti kletki s svežo vodo. Ali mogoče kaj trmari ali kdo ve, če se iznenada umirijo, ne govorijo in se ne igrajo!
Kupili smo ga pred letom in pol pri rejcu.
V naprej hvala za nasvet!
pika-pikica

24.03.14 23:56

Imamo dve leti sivega žakoja, ki veliko govori. Pred enim tednom je postal miren in tih. Maksimalno skrbimo zanj, da ne bo na prepihu, na toplem, vedno v čisti kletki s svežo vodo. Ali mogoče kaj trmari ali kdo ve, če se iznenada umirijo, ne govorijo in se ne igrajo!
Kupili smo ga pred letom in pol pri rejcu.
V naprej hvala za nasvet!
lojzek100

27.05.14 17:46

Zdravo,

mene zanima, če ima doma kdo email naslov kakšnega rejca ali pa spletno stran???

Hvala,
lp
resa

29.05.14 07:13

http://sivi-zako.si/obvestila/

http://vzrejapapig.webs.com/

vprašaj, nekaj bo že našel ali bo kdo vedel
lojzek100

29.05.14 10:51

Resa, hvala! Bom pregledal zdaj.
lojzek100

29.05.14 13:51

Še kar iščem, če kdo kaj ve... Iščem kontakt in ni potrebno, da se profesionalno s tem ukvarja, ker potem so dragi ko žafrani...
resa

29.05.14 18:49

Tole je z bolhe
http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/ptice/rocno-hranjeni-sivi-zako-1293462810.html?aclct=1401263474

prav poceni ga ne boš dobil
moraš pa pazit - na bolhi so tudi prekupčevalci, sem že brala o njih, pa se ne spomnim več kdo so, neki tujci ... ki celo pišejo, da žakoja podarijo
raje ga vzemi od naših rejcev
lojzek100

29.05.14 20:15

Hvala, Resa! Jaz iščem opolojeno jajce, ali pa vsaj rezervacijo za takrat, ko bodo... Potrebujem samo eno... Ampak nikjer nič ne najdem. :(
peter.j.

21.06.14 09:18

Mi bomo kmalu imeli mladiče žakoja - ročno hranjene pripravljene za prodajo in pa tudi nimfe. Cena za žakoja je 600
animals2

27.06.14 11:05

Kolikor poznam sivega žakoja je učljiv. Naš prijatelj ga ima, ta pa vedno vse ponavlja. Vsak zvok ponovi, govori tudi kletvice xD (saj ponavlja). Je pa lušten-

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 9 krat 10?