Družinska medicina

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.
Moderator: prim. prof. dr. Janko Kersnik, dr. med.
MOJCA 

bulica nad popkom

12.08.13 17:56
Spoštovani,

danes sem slučajno opazila, da imam kak mogoče cm nad popkom, rahlo desno manjšo izboklino. Imam preveliko telesno težo, nekaj tudi trebušne maščobe in, če v stoje pogledam navzdol, imam desno od popka večjo gubo kot levo od popka. KO sem si zadevo pretipala, se mi zdi, da sem začutila rahlo bulo v sede (pa tudi takrat ne vedno), če se uležem ne zatipam nič. V tem delu me nič ne boli, tudi drugih težav v zvezi s prebavo nimam.

Bi bilo iti smiselno pokazati zdravnici ali pa gre za kaj postranskega?

Hvala in lp

Re: bulica nad popkom

12.08.13 19:16
Spoštovani!

Najbolj verjetno gre za maščobno bulo. Zaenkrat ni treba nič ukreniti. ob naslednjem obisku pa jo pokažite zdravnici, da bo še z otipom to potrdila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
mark123

21.01.14 00:23
Pozdravljeni,

Nad popkom na moji desni se mi je naredil kot neka zatrdina ni niti bulica ampak je neke 3 cm vertikalna zatrdina ki malo boli in če ležim na trebuhu čutim neprijeten občutek. Pa me zanima kakšno je vaše mnenje.

Najlepša vam hvala za odgovor,
Mark

22.01.14 13:28
Spoštovani!

Hmm. Če koža ni sprememnjene barve in ni nič bolj topla, ne bo šlo za vnetno spremembo, ampak za kakšne nategnjene ali natrgane mišice po kakšnih vajah.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Avtor:

Naslov teme:

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 15 plus 6?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.