Družinska medicina

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.
Moderator: prim. prof. dr. Janko Kersnik, dr. med.
Polonica

Razlaga izvida

04.01.11 10:40
Pozdravljeni!

Prosim za razlago izvida:
S-Glukoza 2,3 mmol/l (low)
S-Sečnina 5,6 mmol/l
S-Kalij 4,61 mmol/l
S-Natrij 141 mmol/l
S-Klorid 103 mmol/l
S-Kalcij 2,53 mmol/l
S-Fosfat (P) anorg. 1,45 mmol/l (high)
S-Cel.CO2 26 mmol/l
S-Kreatinin 75 µmol/l
S-Urat 302 µmol/l
S-Bilirubin cel. 9 µmol/l
S-Bilirubin (dir.reak.) 3 µmol/l
S-Proteini 77 g/l
S-Albumin 48 g/l
S-A.Fosfataza 1,27 µkat/l
S-Železo (III) 35 µmol/l (high)
S-CRP pod 3
S-Holesterol 6 mmol/l (high)
S-HDL- Holesterol 1,5 mmol/l
S-LDL- Holesterol 3,8 mmol/l (high)
S-Trigliceridi 1,6 mmol/l

Naj povem, da sem stara 40 let, se zdravo prehranjujem in sem telesno aktivna. Rada bi ugotovila, kaj je lahko razlog za odstopajoče vrednosti.

Hvala in lep pozdrav

Re: Razlaga izvida

11.01.11 14:00
Spoštovani!

Vrednost sladkorja je zelo nizka, kar se navadno dogaja ob stradanju ali uživanju zdravil, ki znižujejo vrednosti.

Železo in fosfat lahko dobite z zdravo prehrano in prehranskimi dopolnili?

Holeterol pa je očitno gnetsko pogojen, če se ga sicer izogibate, in težko kaj bistvenega spremenite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
o22 

12.01.11 16:45
Spoštovani! Na dom sem dobila izvid krvi ,kjer pa je nekaj odstopanja od normalne vrednosti.lepo prosim za pojasnilo.MCV-97,MCH-37,MCHC -382,ter makrocitoza.Boleham za ANKILOZIRAJOČIM SPONDILITISOM ,stara sem 48 let.Pred pol leta sem se začela zdraviti z biološkim zdravilom HUMIRA in od takrat imam tudi nekoliko slabše izvide.Tudi levkociti so na meji 9.5,hemoglobin nekoliko povišan 162.,ostalo v mejah normale.Ker imam pri revmatologu kontrolo šele čez 3.5 meseca,vas lepo prosim za razlago izvida oz,.če je nujni prejšni pregled'? Hvala vam za odgovor in lep pozdrav.

16.01.11 23:06
Spoštovani!

Zaenkrat ni potrebno ničesar ukreniti. Pri revmatičnih vnetnih boleznih se praviloma srečujemo le z anemijami. Očitno pa vaša zdravila uspešno delujejo tudi na tem področju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
mojca99

06.04.11 22:42
Pozdravljeni!

Tudi jaz bi prosila za razlago izvida. Izpostavila bom vrednosti, ki so prenizke oz. previsoke. Stara sem 29, v otroštvu sem imela idiop. nefrotski sindrom ledvic (10 relapsov).

S-Sečnina 1,6 (L)
S-Klorid 88 (L)
S-Cel. CO2 39 (H)
S-Holesterol 6,2 (H)
(S)LDL-Holesterol 3,6 (H)
K-Trombociti 379 (H)
MPV 7,3 (L)
Očistek kreat. (korig.) 1,2 (L)
dPt-Kreatinin I. 119 (L)
dU-Kreatinin I. 6 (L)

Najlepša hvala.

Lep pozdrav, Mojca

06.04.11 23:12
Spoštovani!

Nič kaj konretnega ne morem povedati. Imate manjša odstopanja v povezavi z nekaj slabšim delovanjem ledvic.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Avtor:

Naslov teme:

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 19 plus 25?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.