Družinska medicina

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.
Moderator: prim. prof. dr. Janko Kersnik, dr. med.

Bolečine v trebuhu

24.11.08 22:02

Spoštovani!

zadnje tri mesece se mi pojavljaljo bolečine v trebuhu in sicer pod želeodcem, na desni strani v višini popka tudi kot špikanje, včasih tudi v spodnjem delu trebuha. Pri tem imam občutek napihnjenosti in slabosti v želodcu vendar le-ta ni stalna. V zadnjem mesecu se mi je pojavili tudi manjši hemeroid, vendar je le-ta z uporabo kreme proti hemeroidom izginil. Vetrov so dokaj pogosti. Ginekološki pregled je bil bp, ginekoliginja je predlagala UZ trebuha. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala in lep pozdrav
L.
Spoštovani!

Napišite, prosim bolj na tančno lokacijo bolečine, njeno trajanje in obdobje glede na zužitje hrane, kdaj jo občutite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Re: Bolečine v trebuhu

29.11.08 23:21

Spoštovani!

Opravljen imam UZ trebuha kjer so bili vsi organi b.p. Samo v levem zgornjem kvadrantu so vidne dokaj dražene vijuge jejunuma, debelina stene je normalna. Vijuge niso dilatirane.
MNENJE: Dražene vijuge jejunuma. Vzroka z UZ preiskavo ni mogoče opredeliti (enteritis ?)
Naredili so mi tudi teste krvi,urina in jeterne teste, ki tudi niso nič posebenga.

Bolečina se pomavadi pojavi do pol ure po zaužiti hrani v želodcu in tudi slabost, pa ne vedno. Drugje sem mi pojavljao preko dneva vendar zelo različno. Niso zelo močne.

Trenutno so mi predlagali dieto brez mleka in mlečnih izdelkov,

lp
l.

30.11.08 22:27

Spošovani

bolečine čutim okoli popka, včasih bolj na desni vlasih bolj na levi strani, pa tudi v spodnjem delu v višini mehurja. Na pritisk jo čutim bolj. Trajanje je različno, manjša bolečina je prisotna pretežni del dneva. Danes sem opazila po veliki potrebi na papirju malo krvi, v blatu pa zelo majhne košče sluzaste krvi.

lp
L.
Spoštovani!

Po kuri izključevanja mleka naredite še kuro izključevanja izdlekov z vsebnostjo pšenične moke 5-7 dni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
ona-on

02.12.08 21:06

tudi moja hčerka ima zelo podobne težave kot jih opisuje gospa, le da nima hemeroidov in krvi na blatu.
Bolečine v trebuhu ima že več kot en mesec. Pojavile so se potem ko je prebolela hujšo virozo z bruhanjem in drisko. Danes sva bili na UZ in zdravnik je rekel da so vsi organi b.p.Tudi sama sem že pomislila da bi nekaj časa popolnoma ukinili uživanje mleka in mlečnih izdelkov. Zdravnik tudi pravi, da je lahko vzrok še vedno viroza in da se črevesje še ni čisto pomirilo. Če ne bi bilo boljše naj prideva čez dva tedna nazaj, da bomo šli na dodatne preiskave. Katere preiskave sledijo za tem? Lepo prosim za odgovor, ker je težko gledat 8-letnega otroka ki ima bolečine v trebuhu non-stop. Hvala
Spoštovani!

Pri otroku pa je ob takih primerih treba še prej pomisliti na možnost preobčutljivosti na gluten, kar lahko preverijo pri pediatru gastroenterologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
ona-on

05.12.08 21:51

torej, preiskava je pokazala, da ima hčerka povišano sedimentacijo. Kaj bi to lahko pomenilo in kako se zdravi glede na to da je povezana z bolečinami v trebuhu? Do zdravnika lahko pridem šele v torek zato bi lepo prosila še za ta odgovor. Hvala vam.
Spoštovani!

Če so vrednosti pod 50, niti ni kakšna velika nuja, oz. ne pove dosti, saj bi bila lahko pospešena zaradi kakšne virusne okužbe. Če ne bo dodatnih znakov ali zapletov, lahko počakate do torka.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
ona-on

06.12.08 19:58

najlepša hvala za tako hitre odgovore in nasvete. Želim vam lep večer in preostanek vikenda. Hvala še enkrat.
Pozdravljeni! Tudi jaz imam podobne bolečine, boli me trebuh okoli višine popka, drisko imam do 4krat na dan, skoraj vsakič po hrani. Včasih mi je tudi slabo. Boli me včasih tako močno, da moram ležati. BIla sem na ultrazvoku in je bp, tudi na testih za lahkozo, ni nič, zdaj premlevam ali bi šla na gastro. Vendar se bojim da ni potrebe, ker povsod pokaže da ni posebnosti. To me resnično skrbi, saj se bojim zaužiti katerokoli hrano. Mi lahko pomagate? Najlepša hvala in lep pozdrav
Spoštovani!

Lahko gre za nervozno črevo. Še posebej, če vas požene po vsakem obroku. Nimam koristnega nasveta.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Luna) 

23.03.09 21:43

Spoštovani!

Meni se prav tako pojavljajo bolečine v trebuhu, predvsem v spodnjem delu, na levi ali desni strani in to kot nekakšni krči, ki so lahko tudi zelo močni.
To sem pripisovala sedenju v službi in posledično stiskanje pasu, pa mine šele zvečer, ko se vležem. Dostikrat imam trebuh kar napihnjen, čeprav je to ponavadi med menstruacijo. Ali je tudi to nervozno črevo, ali je glede na opisano lahko tudi kaj drugega?
Vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav.
Spoštovani!

Pa nabjrž tudi pomanjkanje gibanja, če morate toliko presedeti. Ali zaužijete dovolj tekočine?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Luna) 

24.03.09 21:03

Ja, pomanjkanje gibanja v stilu telovadbe sigurno, prehodim pa kar precej. Tudi tekočine mislim, da spijem kar dovolj.
Se bom pa bolj posvetila razgibavanju.
Lep pozdrav!
nonimus

28.04.10 19:51

Pozdravljeni, tudi jaz imam bolečine v trebuhu, natančneje v spodnjem levem delu, poleg kolka, čisto blizu jajčnika. Boli me le če tečem ali skačem, drugače bolečin ni.
Lani takšnih problemov nisem imela pa sem tekla skoraj vsaki dan (razen enkrat me je bolelo v črevesju ker sem prehitro šla teči po zadnjem obroku - nekje 10 min po obroku), letos pa se pojavljajo vedno, kar je zelo moteče saj sploh ne morem več teči.
Kaj je torej narobe?

Hvala vnaprej.
Spoštovani!

Ker težko določim lokacijo, bi lahko šlo za nategnjene mišice, začetno kilo... Včasih pa se takih bolečin v trebuhu ob naporu ne da zadovoljivo pojasniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
amko

29.09.10 08:53

lep pozdrav otrok je star 3 leta in zadnja dva tedna se u casih zali na bolečine v trebuhu,peljali smo ga zdravniko in ga je pogledal in ni nic povedao,otrok pa ma tezave sa praznenjem creva usak drug al pa treti dan gre na wc,in je bolj čvrsto blato,bolečin nima vedno rece da ga boli pa za eno minuto rece da ga ne boli već.drugac dobar je ko ga tipamo po trebuhu ne zali se da bi ga na pritisk zabolelo...unaprej hvala za nasvet.lep pozdrav
Spoštovani!

Poskušajte poskrbeti za mnehkejše balto tako, da uživa več sveže zelenjave in sadja in pije več tekočine.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
luznic

10.11.10 18:00

Lep pozdrav!
Rad bi vas vprašal za nasvet glede moje punce, ki ima težave s trebuhom. Bolečina se je pojavila avgusta in je ni in ni konec. Zadnja dva meseca se je držala tudi diete, tako da ni uživala mačob, pa ni pomagalo. Bila je tudi na gastroskopiji, a ji žal niso odkrili ničesar, posumili so zgolj na nepravilno delovanje zaklopke v trebuhu. Bolečine ima v levem delu trebuha, včasih tudi drugod, najhujše so pred menstruacijo. Sicer je imela težave z želodcem kakšna 3 leta nazaj vendar se do zdaj bolečine niso pojavile oz. le občasno.
Prosim za nasvet!
Hvala
Spoštovani!

Lahko gre za radzražljivo črevo, lahko za endometriozo... Kaj uroabnega nisem v stanju svetovati na podlagi tega, kar veva.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
luznic

17.11.10 13:10

Pred nekaj dnevi je bila na ultrazvoku a ji niso odkrili nič, bila pa je tudi na rentgenu, kjer pa so sicer opazili. Stara je komaj 18 let. Hude bolečine so tudi, ko nima menstruacije.
Hvala za nasvet.
Spoštovani!

Vsekakor bo bolje, da obišče svojega zdravnika, kot da nekaj eksperimentirava.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Natasca

13.12.10 00:06

Pozdravljeni!

Moja mama je stara 59 let, ima dokaj hudo osteoporozo. Od poletja se ji pojavlja v predelu trebuha, spodaj desno, nekje v predelu kolka-jajcnikov bolecina, ki je enkrat izrazita, drugic izgine v dolocenem polozaju (ce lezi ali sedi). Bolecina je konstantna, neodvisna od zauzite hrane. Vcasih je tudi napihnjena. Bila je na UZ trebusne votline, UZ bp. Ni opazna kila. Tudi test SVIT ki ga je opravila lani, ni pokazal sprememb. Njena mati je imela raka debelega crevesa.

Kaj bi lahko to bilo? Kaksne preiskave naj se opravi?

Hvala in LP
Spoštovani!

Bolečina lahko nastane zaradi pritiska na živce v področju ledvene hrbtenice, kar pri osteoporozi ne bi bilo nič presenetljivega. To razloži tudi sprememba zaradi spremembe položaja. Verjetno bi ji poleg zdravil koristile vaje za mišice tega dela in ev. protibolečinska elektrostimulacija.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
martina k.

27.01.11 15:38

lepo pozdravljeni,

danes je že četrti dan ko čutim bolečine v trebuhu. bolečina je stalna, včasih močnejša včasih šibkejša. najbolj boli čez noč če ležim na boku. na hrano nikoli nisem bila preobčutljiva imam pa zelo počasno prebavo.
v tem tednu sem šla tudi dvakrat na večjo potrebo in obakrat je bilo blato tekoče. nevem kaj bi to bilo, me pa kar skrbi.

bolečina se čuti v celem trebuhu in se občuti kot močno zbadanje.

hvala za odgovor.
Spoštovani!

Upam, da je doselj že minilo?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
VEKI

18.03.11 06:15

lep pozdrav...jaz imam že eno leto probleme z trebuhom...lani marca se je začelo....čutim napet želodec...učasih se čuti kot da bi me negdo pikal v želodcu...nikoli nisem bruhala...marca lani sem bila na gastroskopiji in so mi odkrili unetje želodčne sluznice rekli so da bo bolš da me nič več ne bo bolel...zdravnica mi je dala antibiotike sam se trnutno ne morem spovniti..in mi ni pomagalo...izvide krvi sem imela uredu...potem mi je dala talcid in mi tudi ni veliko pomagalo...in mi je dala čez nekaj časa spet te antibijotike samo da so bile močnejše.in mi tudi ni pomagalo...čeznekaj časa sem ponovno odšla k zdravnici ker me je začelo boleti še v spodnjem delu trebuha...imela sm emno blato in sledi krvavega sluzna...poslala me je laboratori..blato sem devala 3 dni zaporedoma...tudi tam mi niso ničesar najdili...pred 2 tednoma sem bila še na ultrazvoku in mi tudi tam niso ničesar najdli...zdravnica je rekla da ni nič...da je to še samo od sresa....res se reliko obremenjujem zaradi zdravja vendar ne verjamem da bi lahko bilo to zarad sresa...saj me boli vsak dan,ponoči ne moras spati...ali vete odgovor na moje uprašanje...hvala ...LP
Spoštovani!

Če sta se z zdravnico pogovarjali o možnosti, da gre za posledice stresa, poskusite z antidepresivom, pa boste v enem mesecu videli.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
eva18

26.04.11 17:44

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let. Zadnje 3 tedne se ponavlja bolečina v trebuhu in to samo proti večeru. Le ta je včasih močnejša, včasih šibkejša. Drugače sem popolnoma zdrava. Zanima me, kaj bi lahko bilo?

Lep pozdrav
eva81 

28.04.11 17:23

Pozdravljeni!

Danes sem bila pri svoji zdravnici in mi je povedala da imam vnetje trebušne sluznice. Zanima me, kaj to je, kakšna naj bi bila dieta? Dobila sem tablete Nillar, zanima me kdaj jih jemati in koliko časa. Zdravnica je bila namreč zelo skopa z informacijami in si ni vzela časa, da bi mi razložila podrobnosti.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Eva
Nillar je zdravilo, ki zmanjšuje nastajanje kisline v želodcu. To omogoča, da pride do ozdravitve razjed na želodcu in dvanajstniku. Zdravljenje običajno traja en mesec, režim jemanja vam je predpisala zdravnica, običajno ena na dan.

Matjaž
Spoštovani!

Se strinjam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
tjanuša

31.05.11 22:01

pozdravljeni....tudi jaz imam pogoste bolečine v trebuhu in sicer na moji desni strani med rebrami in kolkom. Včasih bolečina preide v ledvico. Imam pa tudi popkovno kilo že 12 let, ampak zdravnik pravi da še ni za operirat, čeprav je že kr moteča. Bolečina je včasih topa, včasih pa pika..ne vem, če ima to kake veze s kilo ali je kaj drugega...

Hvala in l.p.
sg20

04.06.11 14:54

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let,in imam že nekaj mesecev teževe s želodcem.Ker sem študentka sem že posumila tudi,da me muči stres in vse to vpliva na želodec. Bila sem že na ultrazvoku želodca vendar ni pokazalo ničesar. Osebna zdravnika mi je dala tablete nolpazo in sem jih jemala en mesec in takrat je bilo vse vredu,sedaj ko pa jih ne uživam več je vedno hujše.Zadnje čese me po določeni zaučiti hrani,začne močno boleti v želodcu,sem napihnjena in mi je zelo slabo,tako da se mi vrti in obliva me hladna polt.Bolečina je najbolj močna nad popkom.Ko mi je zelo slabo, hrano velikokrat izbruham vendar vseeno ni boljše.Vzamem tableto nolpazo vendar mi tudi ne pomaga.Zanima me kaj bi lahko bilo narobe?

Lep pozdrav
miha-piha

08.06.11 18:25

Pozdravljeni!

Že drugi dan čutim bolečine desno od popka (če pritisnem me bolj boli, a ne neznosno). Bolečine so blage ,ponavadi intenzivnejše po obroku (tišči me). Na WC hodim normalno, ni mi slabo imam tek in ne opazim nobene druge spremembe.
Pred nekaj meseci sem imel malo krvavo blato, vendar se je to zgodilo le enkrat.

LP
Spoštovani!

Na podlagi tega je težko reči, za kaj bi natančno šlo. Če je v višini popka, gre lahko zgolj za motnje v prehodu blata skozi črevesja. Vnetje slepiča praviloma boli nizko v trebuhu na desni strani.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
lanena 

11.06.11 09:29

Spoštovani,

zanima me sledeče: namreč prišla sem do nekih povezav pri mojih bolečinah pa me zanima, če se dobro povezala: namreč zdaj dobrih teden dni opažam da me je začelo boleti na levi strani jajčnika (ni to stalna bolečina, ampak vmes), pa če na tem mestu notri pritisnem me pravtako zaboli, skora stalno bolečino pa čutom na tej nogi pri dimljah dol, oz. najbolj pod ritno mišico, pa dosti krat imam večer krč v tej nogi.Naj še omenim da sem imela pred pol leta na levem jajcevodu abces in mi je bil jajceod v celoti odstranjen. Tudi slepiča niamam.Ko grem na vodo me ne peče, res pa je da sem imela cca 15 dni nazaj močno srečico, sem jo pa z canestenom pozdravila.
Pa glih sem bila teden dni nazaj na UZ zaradi bezgavk v dimljah, pa mi razen ciste na desni strani niso našli ničesar. A bi se lahko vnetje ponovili, vendar še teden dni nazaj ni bilo na uz vidno?Kajti abces so mi tudi odkrili komaj pri tretjem uz trebuha. Bila sem 2 mesca nazaj na krvi kjer so mi vzeli za tumor.marker na jajčnikih in je bil 15. Bi se lahko tumor videl na uz, ampak so ga spregledali? Pa ultravočisti ločijo med cisto in tumorjem?Hvala lep,
zaskrbljena mamica
Spoštovani!

Zelo težko odgovorim na tako zapleteno vprašanje. Vnetja se lahko ponavljajo.

Na UZ ločijo med cisto in "trdim" tumorjem ter obliko, ki je sumljiva za maligno tvorbo oz. ni sumljiva.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
lanena 

13.06.11 22:01

Spoštovani, hvala za odgovor.
Naj se popravim da je bil tumorski marker 15 in ne 5. Torej ker me še vdno vmes ven špika (predvsem bolj ko sedim) in ker pišete da UZ ni vsemogoa preizkava, torej mi zdaj ostane da čakam doker se če je slučajno tumor ne zrase oliko da ga ponovni UZ pokaže? I ker so mi tumorski marker za rodila jemali 1.4. je možno da bi do zdaj zrasel?Torej je moje vprašanje sledeče: Glede na to da mi je bil decembra laporaskopso pregladana celotna trebušna votlina, potem v januarju, marcu in v aprilu, ter sedaj konec maja narejeni UZ, in ker je bil 3 mesece nazaj vzet marker, a mislite da je možno da bi se v tako kratkem času lahko naredil rak?
Torej naj grem na MR, in še enkrat na tumorske markere ali naj preprosto čakam kaj bo, če preneha boleti ali pa bo se še poglabljalo in ko bom šla na ponovni pregled, bodo lahko ugotovili da je res rak in e je vse razšitil? Namreč pri moji koelgci je bilo točno tako: Bila je noseča in imela močne bolečine v predelu križa, in je šla na UZ in so rekli da je velik otrok in to je to, k pa je šla nazaj po porodu na ponovni pregled pa so našli rak na ledvicah z metastazami v celotni trebušni votlini. Nekdo bo rekel se pač zgodi, vendar naj ta nekdo razloži ta stavek njenemu otroku, možu, staršem in njej sami, ki je dejansko vedela da umira, sao zato ker je bil tumor spregledan :(((. Upam da vas nisem preveč razburila, vendar od tistega časa sem elo občutljiva in vsaka bolečina v meni spodbudi dvom na rak.
Lepo prosim za komentar na zgoraj postavljena vprašanja. HVALA LEPA IN LEP VEČER
Spoštovani!

V kolikor je prisotno tudi najmanjše odstopanje od normale, so na mestu pravočasne kontrolne preiskave. UZ razloči velikost 3-5 mm, podobno računalniška tomografija. Magnetna resonanca je boljša v ločevanju dveh sorodnih tkiv.

Podobno velja za markerje, da jih je smotrno preveriti, če naraščajo.

Na žalost pa v medicini mnogo česa še ne vemo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
resa

07.07.11 00:59

spostovani!
Imam bolecine v spodnjem delu trebuha ,na pritisk okrog popka,drugace me boli pa cela desna stran pod rebri in okrog do hrbtenice.Obcutek je tudi ,kot bi me rahlo tiscalo na blato.čeprav imam redno prebavo.To traja priblizno tri mesece.Imela sem tudi poslabsan urin,čeprav me ni nic peklo pri odvajanju le-tega.Osebni zdravnik mi je predpisal Ciprobay 500,po katerem pa sem bruhala,zato sem potem dobila Amoksiklav 500-najprej 1 skatlo,nato pa se 2,vendar ni prijel,zato sem dobila se Primotren,ki pa tudi ni prijel.Nato pa Nolpazo za zelodec in se enkrat Ciprobay-tokrat 750-zdaj je urin boljsi.
Bolecine v trebuhu pa ostajajo...vecinoma se pojavijo ce dalj casa stojim ali ce opravljam kaksno delo pri katerem se je treba vec pripogibati.Bolecina je huda-tako ,da tezko hodim ali stojim,ponavadi se moram vsesti ali leci,pa se takrat traja kar nekaj casa ,da malo popusti.Drugace,če sem bolj pri miru,me boli samo na pritisk-okrog popka.
Bila sem ze na UZ trebuha ,ki pa je OK.
Zanima me ,kaj bi po Vasem lahko bilo narobe?Hvala za odgovor!
boli123

13.07.11 18:54

spoštovani !
Pišem vam zaradi bolečin v trebuhu, ki so se pojavile danes zjutraj.
Ko sem se zbudila oziroma so me zbudile močne bolečine po celem trebuhu, pri obeh konicah reber(trebuhu in jetrah) spodaj na levi in desni strani, ter zmes na sredini po popki navzgor.
Bolečine so bile strašno hude, kot kakšni krči mišic, vendar ni bilo čutiti, da bi me znotraj (organi) boleli, bolj kot če bi me pod kožo bolelo nekaj...
Ker pretegovanje in ležanje ni pomagalo, sem vzela lekadol. Po 30 min so bolečine izginile, vendar je ostala le še bolečina v spodnjem delu trebuha (sečni mehur, maternica), katera je najbolj izrazita med hojo in vstajanjem, ter posedanjem. Če dolgo sedim in vstanem, bolečina malo sega gor proti popku. Težko mi je biti dolgo na nogah, ker me vkup vleče malo in mi je težko.
Nevem kaj bi lahko to bilo, nočem za brezveze k zdravniku, zato prosim, če mi vi tukaj odgovorite, kaj bi lahko povzročilo to bolečino.
Hvala za odgovor.
lp
Spoštovana resa!

Ker očitno nimate niti ledvičnih niti žolčnih kamnov, bi pomislil na možnost, da gre za bolečine, ki izvirajo iz hrbtenice. Ali vas morda kdaj boli križ, ali imate mravljince ali bolečine v nogah?

Po katerih zdravilih je bolje?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Spoštovana boli123!

Bolečine so med drugim sumljive tudi za vnetje slepiča. Če pa so se vmes pomirile, pa toliko bolje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
resa

19.07.11 22:52

spostovani!
najprej naj se Vam zahvalim za odgovor!
S hrbtenico imam tezave ze vec let-posebej pri delu ,ki zahteva daljso sklonjeno drzo(delo na njivi)vcasih so bolecine tako mocne,da imam tezave ,ko se je treba zopet poravnati-predel okrog kriza je mravljincast.Posebnih zdravil ne jemljem,3-krat ali 4-krat sem dobila blokado...
Noge me veckrat bolijo,imam tudi sindrom nemirnih nog.
Stara sem 40 let,kar sem v prejsnjem postu pozabila napisati.
Lep pozdrav!
Spoštovani!

Vaš dodatni opis kaže na to, da je večji del vaših težav lahko povezan prav s hrbtenico in mišicami okoli hrbtenice. Vaje za hrbtenico in mišice najbrž poznate. Nekateri prisegajo na redne vaje. Pri sindromu nemirnih nog pogosto pomagajo določena zdravila, ki vam bi jih mogoče lahko napisal vaš zdravnik.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
resa

20.07.11 11:43

Najlepsa hvala za Vase odgovore!
Lep pozdrav!
miha113

21.07.11 20:13

Spoštovani g. Janko Kersnik. O teh problemih v želodcu sem govoril v temi. Očitno sploh ni prišlo do nobene zastrupitve s hrano ali alkoholom, kot sem do zdaj domneval, ker vidim da je veliko ljudi s takimi problemi v trebuhu, želodcu. Nekaj novega, da zdravniki vzamete v obdelavo. Ko je bilo najhuje na začetku sem pojedel škatlo Linexa, ki pa je odstranil slabost za 8 ur ali 7 ur kakor tudi recept pove da se jemlje 3x na dan. Slabosti pa ne odstrani le umakne za 8 ur :)
Imam pa probleme že od začetka aprila. Sicer so sedaj problemi zanemarljivi niso tako hudi in pogosti vseeno pa še so :)
lep pozdrav
saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaara

04.09.11 13:01

Lep pozdrav!

Sem Sara stara sem 16 let. Nekje pred enim mescom sem bila v bolnišnici kjer so ugotovili,da imam alergijo na laktozo. Držim se res stroge dijete vendar se mi stanje še ni izboljšalo zdi se mi celo,da je vedno slabše. Vsak dan imam bolečine v zgornjem delu trebuha zatipam pa si lahko tudi dve zatrdlini,ki bolita,če se ju dotaknem. Občasno dobivam tudi driske,čez cel dan me oblegavajo slabosti in sploh več nevem kaj naj storim. Mislite,da bi pri mojih letih lahko šlo za raka na želodcu? Za odg.se Vam že vnaprej zahvaljujem,
Spoštovani!

Opravičujem se za pozen odgovor.

Rak želodca v vaših letih je praktično nemogoče stanje. Ali so odkrili tudi kakšno vnetje želodčne sluznice (gastroskopija?), ker znaki govorijo za to možnost? V tem primeru bi pomagalo jemanje zdravil proti kislini. Laktoza se sicer skriva v številnih izdelkih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
SELMA

04.11.11 17:42

pozdravljeni,
Jemljem tablete 2x na dan Temitil 10 mg.Zanimam me,če lahko istočasno jemljem še Ibuprofen, ali Nalegsin,Linex.
prosim za čimprejšnji odgovor,

hvala

lp
Spoštovani!

Lahko.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
bokre

08.11.11 19:54

Pozdravljeni!

Stara sem 34 let. Slab mesec sem nekoliko omejila kruh in ga nadomestila s crispy kruhki in količinsko omejila hrano. Seveda nisem pretiravala, ampak, po jedi me ni bolel želodec od prenasitosti. V nedeljo pa smo imeli praznovanje in sem si privoščila kruh in na njem vsemogoče dobrote(tudi suhi izdelki), fraancosko solato, ter torto. Ker je nekaj tega ostalo še v ponedeljek, sem tudi zaužila. Takoj po ponedeljkovem zaužitju me je začel boleti želodec oz. zgornji del trebuha in bolečina se nadaljuje tudi danes(torek). Včasih je močnejša, včasih blažja. Pojavljajo se kot krči. Tudi vetrovi se mi pogosteje pojavljajo. Na blato sem šla normalno. Je lahko ta bolečina vzrok pretiravanju v nedeljo in ponedeljek, v primerjavi s prejšnimi dnevi. Sicer nisem imela nikoli težave oz. bolečin v tem delu. Zagotovo pa ni zgaga, ker je ni pekoče, hrana se mi ne izpahuje.kako naj ublaćžim bolečino, ki je zelo neprijetna.
Hvala lepa za vaše mnenje in veliko uspeha v naprej! Urška
Spoštovani!

Upam, da je minilo, sicer poskusite z ranitalom ali nolpazo 14 dni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
triska

06.12.11 10:18

pozdravljeni.tudi jaz se obracam na vas z enim vprasanjem .hcerka je stara 5 let in tozi o bolecini v spodjem delu trebuha ze 2 tedna odsli sva k zdravniku ta ji je vzel kri in urin kar je bilo vse bp.hcerka se vedno tozi da jo boli jaz pa sem ze zelo potrta ker ne vem kako in kaj(naj se povem da nima driske,ne vrocine.ne bruha,odvaja blato vsak dan,je zivahna in ima apetit)pomislila sem ze na raka na crevesju.zato vas lepo prosim ce mi poveste al je sploh mogoce da bi imel tako mlad otrok to bolezen!najlepsa hvala ze vnaprej
triska 1

06.12.11 10:21

pozdravljeni.tudi jaz se obracam na vas z enim vprasanjem .hcerka je stara 5 let in tozi o bolecini v spodjem delu trebuha ze 2 tedna odsli sva k zdravniku ta ji je vzel kri in urin kar je bilo vse bp.hcerka se vedno tozi da jo boli jaz pa sem ze zelo potrta ker ne vem kako in kaj(naj se povem da nima driske,ne vrocine.ne bruha,odvaja blato vsak dan,je zivahna in ima apetit)pomislila sem ze na raka na crevesju.zato vas lepo prosim ce mi poveste al je sploh mogoce da bi imel tako mlad otrok to bolezen!najlepsa hvala ze vnaprej
LidijaP.

Bolečine v trebuhu

06.12.11 18:16

Spoštovani,

hčerka je stara 13 let in je nekoliko močnejše postave. Nekje pri 4 letih so se začeli (in se občasno pojavljali vse do danes) krči in bolečine v želodcu (nekje 7x na leto). Krči so se pojavili ponoči, do jutra je hčerka vsaj 3x bruhala potem je bolečina v enem dnevu izzvenela. Nenavadno se mi je zdelo, da je njeno bruhanje imelo vonj po blatu in ne recimo po nečem kislem kot običajno. Takrat se nam je zdel verjetni vzrok prenajedanje ob večernih urah, včasih pa vzroka nismo našli. Kakšno leto več ne bruha, bolečine in krči pa se ob žlički vsaj 1x mesečno še vedno pojavljajo in trajajo kakšne 4 dni do 1 tedna. Sicer odvaja redno, ko se pa začnejo bolečine in krči pa se pojavi zaprtje. Pije čaje (kamilica, meta, otroški čaj), včasih ji je pomagala tudi švedska grenčica ali pa kapljice Iberogast.
Pred 5 dnevi so se ponovno pojavile težave in ker se stanje ni izboljšalo, sva obiskali zdravnico, ki jo je pretipala in ji predpisala Ultop (sum na gastritis), ki po dveh dneh še nima učinka. Navodila zdravnice so, da se po treh dneh, če ne bo izboljšanja, vrneva, me pa zanima tudi vaše mnenje oz. še kakšen nasvet. Pomaga ji, če je skrčena, težko pa stoji, sedi ali leži zravnano.
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.
Lidija
Spoštovana triska!

Včasih so bolečine tudi znak stresa. Če se v življenju vaše hčerke dogaja kaj pomembnega, je lahko to odziv na stres. Drugače pa je za bolečina poleg prebave še kopica drugih razlogov, ki pa imajo navadno tudi druge spremljajoče znake, ki pa jih vi ne naštevate.

Spoštovana Lidija P!

Opisujete precej nenavaden primer, ki ga težko pojasnim. Vonj bi npr. lahko bil po krvi zaradi vnete želodčen sluznice. Kljub temu, da je močnejša bi lahko imela ali neprenašanje mlečnega sladkorja ali bele moke. Z anamnezo težav bi se mogoče prišlo korak bliže diagnozi. Tako dolgo trajanje težav z vmesnimi premori bi bili lahko tudi znak t.i. trebušne migrene... Cel kup odprtih vprašanj, a ne vem končnega odgovora.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
milan j.

13.12.11 21:40

SPOŠTOVANI
Sin je star 10 let.Med krompirjevimi počitnicami smo bili 18 dni na potovanju v Ameriki.Ko smo se vrnili je po treh dnevih dobil vročino -38-.ta je ponehala po dveh dnevih vendar se je sin slabo počutil.Zdravnica je dejala da gre za manjšo virozo, izvid krvi pa je bil OK. Ker pa že 5 dni ni odvajal blata (običajno gre na dva ali tri dni ) mu je predpisala LACTECON. Oo takrat naprej ga je začel boleti trebu v predelu okoli popka, pojavil se je stalen glavobol in izguba apetita.Po 10 dnevih je imel ultrazvok,kje ni bilo nič posebnega,razen veliko plinov v črevesju.Lactecon mu ni nič pomagal, saj je bil v bistvu še bolj zaprt. Ker po treh tednih ni bilo sprememb,ga je zdravnica poslala na klistiranje zaradi zaprtosti,vendar se stanje ni nič spremenilo.Zdravnica je dejala ,da je za takšno počutje kriva zaprtost,in ga naročila na kontrolni preglrd konec januarja .Vendar je pri njemu običajni ciklus na 2 ali 3 dni , pa tudi ,če kdaj ni odvajal blata 5 dni ni imel nikoli bolečin v trebuhu.Po štirih tednih smo mu prenehali dajati sirup,izgubil je že 3 kilograme ,nima apetita , po hrani še slabše počuti,glavobol je še kar prisoten.Zanima me ali je za takšno stanje lahko krivo potovanje ( virus,bakterija),ali mu je lahko to povzročilo jemanje LACTECONA.V štirih tednih so mu že 3x pregledali kri in vedno je ok.
zahvaljujem se vam za odgovor

lep pozdrav milan
mala miska

22.12.11 10:36

Spoštovani!
Že dva dni me precej močno boli trebuh. Boličina se pojavlja na levi strani ob robu telesa, točno na sredini med medenico in rebri ter precej globoko (upam, da sem razumljivo razložila :)). Če na to točko pritisnem, bolečina izgine oz. ni tako izrazita. Če sedim/ležim pri miru, le čutim, da me nekaj "žuli", ko želim vstati, ko hodim ali se želim usesti pa zaboli. Stara sem 20 let, študentka, trenutno nisem pod večjim stresom. Zaradi študijskih obveznosti mi primanjkuje gibanja in redne prehrane (večinoma glavni obrok jem zvečer), pijem dovolj (2l na dan). Na blato grem vsak dan, nimam težav.
Zahvajujem se Vam za odgovor!
Lepe praznike :)
Spoštovani milan j!

Ugibam, da se nekaj le dogaja, a težko reči kaj. Vsekakor je šlo za neko infekcijo, za katero pa je težko reči, ali je bilo to neko kratkotrajno stanje, ki je minilo, ali je bil to samo prvi znak in se bo bolezen še razvila. V ZDA tudi ni kakšnih eksotičnih bolezni, ki bi nam povzročale diagnostične probleme. Logično bi bilo povezovati bolečine v trebuhu in zaprtje, še zlasti ob normalnem UZ in laboratorijskih izvidih, ki izključijo limfom in predvsem levkemijo, ki je v tem obdobju lahko takole prikrita. Hujšanje v načelu ne gre skupaj zgolj z zaprtjem. Dodatno "moti" glavobol, ki bi bil lahko znak infekcije možganskih ovojnic, vendar ne v trajanju dveh mesecev. Odvisno od oblike in dnevnega poteka glavobola in bolečin v trebuhu bi se odločal o dodatni diagnostiki delovanja ščitnice, nadledvične žleze in hipofize.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
aleksandraj

06.01.12 19:22

Spoštovani imam 11 let starega sina,kateri pogosto toži za bolečinami v trebuhu. Zaradi teh omenjenih bolečin sva že večkrat obiskala pediatra. Vedno mu je vzela vodo in dejala, da je vse ok.Bolečine so se najprej pojavljale v spodbjem delu trebuha, zdaj pa se okoli popka.Poleg bolečin ima tudi drisko, ki traja dan ali dva . To se mu pojavlja po večkrat na mesec, tudi med počitnicam ,ko ni obremenjen z šolo.Poskusila sva že tudi dieto brez mleka in vseh mlečnih izdelkov, vendar izboljšanja ni. Naj povem , da je tudi alergik in sicer na cvetni prah in pršice.Lepo vas prosim za odgovor in pomoč, saj pri teh bolečinah zelo trpi.
Spoštovani!

Oprostite za zamudo!

Poskusite še nekaj dni brez moke in močnatih izdelkov. Med drugim bi lahko šlo za celiakijo, čeprav bi prej rekel, da za odgovor na stres.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Ivancica

29.01.12 20:37

Prosim za nasvet!

Dobra 2 tedna nazaj je oče po vsej verjetnosti prebolel trebušno virozo, saj je 4-5 dni bruhal in imel drisko. Po tem se je bruhanje umirilo, vsakih nekaj dni pa je imel drisko, ki pa je potem prenehala. Večkrat je dal na pregled blato, kjer pa ni bilo nič ugotovljeno. Od te viroze naprej se po jedi (ponavadi po kosilu) nad predelom popka izmenjavata bolečina in pekoč občutek.
Prejšnji teden pa je še dal kri na pregled, kjer so pa ugotovili, da ima znižano sedimentacijo in da slinavka ne deluje po vsem pravilno. Zdravnica mu je predpisala tablete Creon in Ranisan. Ko ga začne pečti ali boleti ponavadi vzame ranisan. Takrat bolečina ali pa pekoč občutek izgine.
Od hrane uživa samo prekuhano zelenjavo, riž, testenine, jogurt, piščančje meso. Svežega sadja in zelenjave ne uživa.

Zanima me, kaj pomeni znižana sedimentacija in kaj bi lahko bil vzrok pekočemu oz bolečemu področju nad popkom.

Zahbaljujem se vam za vaš odgovor.
Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor!

Težko kaj odgovorim, ker manjka kopica podatkov. Ali je alkoholik, ali ima žolčne kamne, katere druge bolezni še ima...?

Verjetno je sedimentacija le pospešena...

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Dolenc Mile

06.03.12 20:21

Spoštovani.

Pred dvema letoma mi je bil odstranjen žolčnik zaradi (akutnega) vnetja. Pred tem sem imel nekajkrat hude bolečine v trebuhu, pred samim operativnim posegom pa tudi vročino. Včeraj ponoči se mi je nekaj podobnega ponovilo. Imel sem skoraj neznosne bolečine, ki pa so se proti jutru polegle. Trenutno še čutim nekakšno napihnjenost in rahlo zbadanje v spodnjem delu trebuha. Temperatura znaša 37 stopinj. Včeraj nisem jedel nič posebnega (nazadnje pomarančo, banano, proteinski napitek). Kaj neki se me je lotilo? Star sem 61 let.

Lep pozdrav, Mile
bolečina

08.03.12 08:11

Pozdravljeni,

sim mi je tožil skoraj dober mesec za bolečine v zgornjem delu trebuha. Prejšnji teden sva bila pri osebni zdravnici, ki je odredila pregled blaga in ultrazvok. Blato sva oddala in že naslednjikrat je gospa v laboratoriju dejala, da je blato pozitivno in da se moram oglasiti pri zdravnici. Ker zdravnica dela komaj jutri, jaz pa ne morem počakati do jutri, saj me zelo zanima na kaj bi test bil pozitiven, saj mi niti zdravnici niti v laboratoriju niso povedali, kaj sploh iščejo v blatu.

Hvala za čim prejšnji odgovor in lep pozdrav,
zaskrbljena
Spoštovani Mile!

Verjetno so se bolečine umirile. V tem primeru je šlo za bolečino zaradi uživanja surovega sadja, ki zahteva več žolčnih kislin in nekakšno krčenje izvodil, kar lahko povzroči bolečine. Če pa so bolečine še prisotne, bi lahko šlo za vnetje in/ali kamenčke v žolčni izvodilih.

Spoštovana zaskrbljena!

Domnevam, da so iskali kri v blatu. V tem primeru to kaže na možnost vnetja želodčen sluznice in bo dobil zdravila za nekaj tednov, in v primeru da ne bo izboljšanja bo šel na gastroskopijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
pikiccca22

20.03.12 23:05

lep pozdrav! tudi jaz se obračam po nasvet k vam,saj imam kar nekaj težav s prebavo in bolečinami v trebuhu. že leto dni sem nonstop napihnjena,včasih manj včasih bolj (so me tudi že ljudje spraševali,če sem noseča zaradi tako močno napihnjenega trebuha). vsake toliko časa imam tudi močne bolečine v predelu popka. boli pa zelo močno,predvsem če stojim ali sedim,ko se vležem je boljše. te bolečine trajajo par dni pol pa za nekaj časa nehajo. zdravnik mi je po krvnih preiskavah in preiskavah blata rekel da je vse vredu,izvidi so bli vsi negativni na bakterije in viruse. je pa me poslal na ultrazvok in endoskopijo. mam mogoče samo leno črevesje ali bi lahko blo kaj drugega? res da se nič kaj dosti ne gibam pa tudi prehrano imam zelo neredno (malica ob 11h v službi in pol do 18.ure dokler ne pridem domov nič). nekaj časa sem bila tudi zaprta,saj sem šla na blato samo 1-2 tedensko, ampak to se mi je zdaj uredilo in hodim koliko se le da redno vsaki dan. je možno da se mi tudi plini zadržujejo v črevesju? vetrove mam namreč redkokdaj,čeprav mam občutek da sem polna zraka kot balon in me vse tišči. zanima me tudi kaj je endoskopija? hvala že vnaprej za odgovore in nasvete!
Spoštovani!

Endoskopija je pregled notranjih dleov telesa z aparturo. Takih preiskav je več - črevesja, želodca, pljuč, sinusov...

Kako pa je, k,o imate "urejeno" prehrano?

Vmes bi poskusil s kreon tabletami z enimi trebušne slinake, če stanje kaj olajšajo. Nekateri priporočajo tudi užvianje magnezija.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
pikiccca22

26.03.12 22:05

lep pozdrav!
hvala za odgovore! tudi ob redni prehrani je enako...napihnjenost,bolečine,itd...
te kreon tablete se dobijo v lekarni brez recepta ali moram do zdravnika? magnezij? kaj točno določenega ali so tudi magnezijeve šumeče tablete,ki se kupijo v trgovini ok?
Spoštovani!

Za kreon nisem čisto prepričan, ali jih je moč tudi kar kupiti. Magnezijeve tablete so vsake v redu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
pikiccca22

28.03.12 22:24

lep pozdrav! danes sem opravila ultrazvok in mi je zdravnik rekel,da gre pri meni verjetno za vnetje sluznice oz. gastritis,ker sem kadilka pa tudi občasno spijem kakšno kavo je draženje sluznice toliko večje. zato tudi bolečine in napihnjenost. ker pa to samo domnevajo me zanima ali bom morala tudi na gastroskopijo,glede na to da mam napotnico za endoskopijo? kako se pa gastritis zdravi ali s čim se to ublaži? kakšno priporočljivo živilo? telovadba? bi mi kreon tablete ali magnezijeve šumeče tabletke,ki ste mi jih priporočali ublažile napihnjenost? ali bi mi še dodatno vzdražile sluznico? ne motijo me toliko bolečine,saj se pojavijo od dva do trikrat na mesec. bolj je moteča napihnjenost,ki je prisotna nonstop,vsak dan od jutra do večera :( hvala še enkrat za odgovor! pikiccca22
Spoštovani!

Ob sumu na vnetje želodčne sluznice v času čakanja na gastroskopijo (enodskopija zgornjih prebavil), jemljite zdravila proti kislini. Lahko vam jih predpiše zdravnik, ali pa nekatera dobite v lekarni brez recepta (nolpaza, ranital). Prvi rezultati so v nekako treh tednih, in če ni izboljšanja, potem je gastroskopija še toliko pomembnejša, da se preveri, da ne bi šlo za prisotnost bakterije helikobakter pylori, ki ovira celjenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
sabrina2012

13.04.12 19:44

Lep pozdrav!

Sem 20-letna študentka. zadnje štiri dni imam v zgornjem delu trebuha malo nad popkom tope bolečine. Te so še posebej hujše zvečer, ko ležim na hrbtu ali boku. V redu je le če spim na trebuhu. Tudi po obroku postane bolečina intenzivnejša, pomaga mi le Lekadol. Zdi se kot, da bi me bolele trebušne mišice, vendar se zadnje čase nisem nič naprezala. Že kar nekaj časa pa me boli križ, vendar te bolečine pripisujem slabi drži. Drugače nimam nobenih težav s prebavo ali tekom. Moram pa omeniti, da sem pred parimi meseci prebolela okužbo s Heliobacter Pylori. Od takrat še nisem imela težav z želodcem, pa tudi bolečina je bila takrat bolj izrazita kot sedaj. Zato me zanima, če je možno, da se je bakterija zopet pojavila ali gre za kakšno drugo vnetje. Namreč ne bi rada zopet šla skozi gastroskopijo in jemala antibiotikov. Upam, da mi boste lahko pomagali ugotoviti zakaj se gre pri mojem slabem počutju.

Že vnaprej hvala za Vaš odgovor
Spoštovani!

Če je to pod rebri - v žlički, potem se je verjetno ponovilo vnetje želodčen sluznice in bi bila potrebna še enak kura zdravil proti kislini. Če v treh tednih ne bo uspešna, potem se bosta z zdravnikom odločila, ali je potrebna ponovna gastroskopija, ali preverjanje ev. prisotnosti bakterije z dihalnim testom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
ursa17 

16.04.12 22:06

Pozdravljeni

Stara sem 22 let in že nekaj časa imam občasne bolečine v trebuhu. Bolečine čutim v zgornjrm delu trebuha in včasih tudi v mehurju boli pa me tudi v predelu ledvic, občasno mi je tudi slabo vendar slabost hitro mine. Sem pa zadnje čase zelo pod stresom ali je za težave lahko kriv tudi stres?
Spoštovani!

Pri tako pisanih težavah težko rečem, za kaj bi šlo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
ursa17 

23.04.12 10:52

Pozdravljeni

Prejšni teden sem obiskala zdravnika dobila sem tablete Nillar 20 mg saj naj bi imela preveč želodčne kisline. Bolečine pa imam tudi v trebuhu v predelu popka in mehurja, izvidi iz laboratorija so vredu. Včasih pa se mi v ustih pojavi grenak okus in mi je slabo. Ali gre pri teh težavah lahko samo za želodčno kisline ali je lahko vzrok kaj drugega. Brala sem o kandidi naredila sem tudi test s slino in sline so se res spuščale nitke ali je možno da je to vzrok mojih težav
Spoštovani!

Spremenjen okus v ustih bo zaradi zatekanja kisline. Tiso z nitkami in candido pa je bolj ali manj privlečeno za lase.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Beti72

05.05.12 20:47

Pozdravljeni,

zadnje čase se mi pojavljajo bolečine v trebuhu v predelu popka, če se po jedi zasedim. Do ene ure po jedi. Če sedim, bolečine ne čutim tako zelo, le če vstanem. Če se sprehodim ali uležem bolečine počasi minejo.

Zanima me od česa to pride.

Hvala za odgovor.
Spoštovani!

V tem ne vidim kakšnih znakov ali napovedi bolezni. Verjetno gre za nastajanje plinov v črevesju po obroku, ki ne potujejo tako prosto, kot kadar stojite. Potuhtali ste rešitev za vašo težav, torej po jedi poskusite s sprehodom ali drugačno aktivnostjo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pozdravljeni,
zopet imam težavo. Pikajoče bolečine v želodcu, med žličko in popkom, po sredini. Bila sem pri zdravnici, izvidi krvi in vode so bili v redu, znakov vnetja ni bilo, samo alt je bil malo povečan (0,75). Na blato grem vsak drugi dan, je malo trše, sicer to že kar nekaj časa. Zdravnica je rekla da tudi premalo pijem, ker je blato nepovezano. Imam napotnico za UZ abdomna. Ta bolečina ni vezana na hrano, je pa malo manj izrazita , kot na začetku. Bi me moralo skrbeti, ali počakam na UZ in potem naprej?
Hvala za odgovor.
Pozabila sem dodati, da na pritisk želodec ni občutljiv.

Lep pozdrav
Spoštovani!

Iz opisanega ne vidim kaksni konretnejsih znakov za kaksno bolezen, zato lahko pocakate na UZ, ki pa bo po moje tudi negativen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
0607

15.07.12 21:13

zdravo!
imam en mesec in pol starega sina in ima vročino.. med spanje se žačne jokat tako da komaj do sape pride.. mislim pa da ga to matra trbušćek.. kaj naj storim..
lp

16.07.12 10:27

Pozdravljeni!

Tokrat se obračam na vas. Že štirinajst dni imam težave, ker me spremlja bolečina v trebuhu. Prve dni sem mislila, da je problem želodec in sem jedla rupurut, vendar se stanje ni izboljšalo. Nato sem krivila zaprtje in po uživanju donata in normalnem odvajanju blata ni bilo z mojim trebuhom nič bolje. Sedaj pa me boli trebuh po vsaki zaužiti hrani in to malo nad popkom. Tudi če ponoči ležim na trebuhu, me spremlja bolečina. Kaj lahko storim, da odpravim bolečino? Obstajajo kakšna zdravila, ker grem v soboto na dopust?

Lp, Nina
Spoštovani 0607!

Domnevam, da kaka in lula kot običajno. Imejte ga manj zavitega, da se hladi, lahko ga ovijete tudi v vlažno (v mlačno vodo namočeno) pleničko, da se ohladi. Včasih nošenje, ali blago galdenje trebuščka pomaga. Pogosto se tako odzovejo na novo hrano - tudi na novo hrano vas, če še dojite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Spoštovana Nincika!

Poskusite z lekadolom ali spasmexom, kar dobite v prosti prodaji.

Lahko gre za kakšno črevesno infekcijo - brez hujših oblik - driske ali bruhanja. manjša možnost je, da se bi razvijalo vnetje slepiča. V tem primeru boste imeli vročino, bolečina pa se bo preselila v spodnji desni kot trebuha.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
sonja 11

26.07.12 11:39

Pozdravljeni,

pred enim tednom sem začutila bolečino v levem spodnjem delu trebuha, en dan me je bolelo, potem nič, čez par dni pa spet. Bolečina je podobna menstrualnim krčem, vendar sem menstruacijo imela pred dvema tednoma, tako da je to potrebno izključiti. Danes sem šla na blato, nakar sem opazila zraven tudi svetlo rdečo kri, ki je še nikoli ni bilo. Zanima me kaj bi to lahko bilo? Kakšni polipi? Hemoroidi?

Najlepša vam za odgovor in lep pozdrav.
Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor. 10 dni sem bil zaradi dopusta odrezan od spleta.

Sveža kri je navadno povezana s hemeroidi ali analno poko. Ne pojasnjuje pa opisanih bolečin, za katere iz opisa ne najdem razlage.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
ante 50

12.08.12 15:31

pozdravljeni,star sem okoli 50 let.bolečine imam okoli žličke na desni strani trebuha pod rebri.trajajo že okoli meseca,zadnje čase pa so vse hujše,tako da ko ležim na trebuhu,čutim bolečine že ob dihanju.občutek imam,da imam stalno napet trebuh,čeprav redno odvajam.prosim za nasvet.lep pozdrav
Bolečine pod desnim rebrnim lokom bi lahko bile zaradi žolčnih kamnov, vendar bi bolečine pričakoval po hrani, predvsem mastni. Morda imate tudi preveč želodčne kisline, za začetek bi poskusil z zdravili v prosti prodaji, npr. Ranital ali Nolpaza Control.

Matjaž
Spoštovani!

Poleg tega bi lahko šlo tudi za vnet žolčnik (ob omenjenih žolčnih kamnih), zato bi bilo poleg 14-dnevne kure zdravil smotrno opraviti tudi UZ trebuha.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

25.09.12 17:36

Imam vprašnje.
Boli me na desni strani trebuha in se širi v ledveni deli rahlo me ščipa v ledvicah, nato se širi v kiržni del in nazaj v desni del trebuha.Malo kdaj boli na levi strani trebuha.Blato je trše sem večinoma zaprta a ni z blatom nič narobe.
Ne boli vedno.Ko je bolečina v desnem in izmenično v križu se umiri in začne bolet v želodu(ni mi slabo le boli želodec ampak ne vedno,zelo malo kdaj .Bolečine se umirijo za nek določen čas ponavadi za uro je mir pol pa spet zagrabi in spet mine.
Imam ARTROZO pa me zanima,če je ta bolezen kriva za moje bolečine v trebuhu?Artrozo imam v kolenih.Artrozo zdravim z Glukozaminom.Za trebuh sem bila že na Ultrazvoku pred pol leta,pa takrat niso našli ničesar.
Nasploh so dnevi ko mi je po skoraj vsaki hrani boli trebuh,razen po rižu perutnini in kruhu ne boli nikoli.
Mi prosim lahko svetujete kaj bi to lahko bilo?Ker sem resnično že od teh bolečin prestrašena. Naj grem ponovno nazaj k splošni zdravnici?
Hvala za vaš odgovor
smileyface

24.11.12 14:20

Pozravljeni. mam uprašanje...
že več mesecev me boli trebuh, večinoma pod popkom..pa mi je nekdo omenil da se bolečine pojavljajo tudi če imaš trakuljo... umm...kako bi se to dalo preverit?
hvala pa lp.
Spoštovani!

Tako tesne povezave med trakuljo in bolečinami ni. Ali ste tudi močno shujšali?

Sicer se oglasite pri zdravniku in pogovorite o tem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
smileyface

28.11.12 23:35

Shujšala sem vendar ne pretirano (2kg).
Nikakor ne morem najti vzroka bolečin. Boli me vsak da vendar samo zjutraj, močneje pa če pijem mleko ali pojem kaj z mlekom...Je možna povezava?
Hvala za odg.
Spoštovani!

Možna. Intoleranca - neprenašanje mlečnega sladkorja. Za 5 dni ukinite mleko in mlečne izdelke, in v tem času bi se moralo stanje bistveno izboljšati, če je to razlog.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
[email protected]

21.05.13 18:41

KLAVDIJA

Pred tremi leti sem imela carski rez,nato sem leto zatem imela se operacijo kile v spodnje desnem delu sedaj pa sem dobila se kilo na levem spodnjem delu in me zanima ce lahko operacije kaj vplivajo na bolecine v trebuhu v spodnjem delu ker imam ze stemi bolecinami kaksno leto tezave in so zelo mocne obcutek pa imam tudi napihnjenosti kot da me nekaj tisci v trebuhu imam pa tudi slab apetit,prosim ce bi mi lahko svetovali kam se naj obrnem na kaksen pregled.

lp
Spoštovani!

Ena od možnih razlag so zarastline, ki so nastale v trebuhu po teh dveh posegih, kar ovira prehod blata in zraka. Seveda pa k napihnjenosti lahko prispeva množica drugih vzrokov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
PLATINA

23.05.13 15:02

Pozdravljeni,
bom kar se da kratka...pred skoraj tremi meseci sem imela bakterijo (pljuča), za katere mi je zdravnica predpisala antibiotik Sumamet. Po 14 dneh pa sem začutila napihnjenost (manjša je bila prisotna že prej), bolečine po telesu, občutek vročine...skratka moje mnenje je bilo da sem zakisana. Po mesecu dni diete, ki sem jo našla na Internetu, sem odšla na bioresonanco, kjer mi je potrdila kandido. Dobila sem novo podobno dieto, vendar je bila na nekatera živila s seznama reakcija spet podobna...le da me je začelo boleti najprej v desnem delu trebuha, nato pa se je razširila na ves trebuh in čudila sem tudi želodec. Zdaj je kandida odpravljena, vendar pa ko sem spet poskusila kozurno moko, je moje telo odreagiralo enako...To ni več kandida in ni alergija? Kaj menite vi? Je kakšna intoleranca na hrano ali kaj pomenijo take reakcije, katere pa spremlja še tesnoba in malo kasneje se bolečine preselijo še v hrbet.

Lep pozdrav, Tina
Spoštovani!

Vi ste ena živa kolobocija s temi variacijami na šarlatanske rešitve neprijetnih težav. Verjetno se najde še kakšna diagnostika in dieta.

Ker ste težave bolj skromno opisali, težko rečem, da je šlo v prvi vrsti predvsem za telesne znake tesnobe. Lahko je pridružen tudi sindrom razdražćljivega črevesa. Sam azitromicin praviloma ne pušča takih posledic, niti takojšnjih drisk ne (zaradi tega je tudi tako priljubljen med bolniki).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Težave

27.06.13 07:30

Pozdravljeni,
že več kot teden dni imam napet trebuh, najbolj na sredini tik pod rebri. zjutraj me na dotik in ob sedenju v bolj skrčenem položaju ter ob pretegovanju bolijo rebra in zgornje trebušne mišice. v roku 14 dni sem se tudi zredila za 3 kg. že več let probavam katera hrana mi ne povzroča napihnjenosti,neprijetnega občutka v želodcu. pojem lahko majhne količine hrane in še to najbolje samo pečeno meso, brez omak. rižote z čim manj različnih dodatkov. ob sadju, surovi zelenjavi, gobah, smetanastih omakah,pici, ocvrti hrani, pomarančni sok, ... po raznih namazih,čokoladi,sladkorju me v želodcu peče,dobim zelo napet trebuh,ki se ne poleže niti po 4 urah. čim pojem več ali različno naenkrat imam probleme z napihnenjostjo, pekoče bolečine..če se grem gibati po obroku (ampak ne takoj ampak po dveh urah) mi vedno rata slabo,nabira se mi tekočina (kakor neka kislina) v ustih, peče me od trebuha do prsi in mi sili na bruhanje dokler se ne ustavim in umirim ,najbolje če se uležem in nič ne pojem,niti ne spijem cv tistem trenutku. vsak dan hodim,tečem po pol ure do eno uro. v zadnjem mesecu se mi pojavlja tudi čuden občutek v spodjem delu trebuha..kot da bi mi želodec potiskal dol proti vagini. ta mesec se mi je to pojavilo 2x.takrat me je tudi na dotik v spodjem delu trebuha zelo zabolelo. stara sem 25 let. mislila sem da je vzrok stres (diploma, tečaj tujega jezika,padec očeta z motorjem, nesprejemanje v partnerjevi družini,..)vendar je to že pol leta mimo ali več ...in tudi že od nekdaj imam probleme z zaprtostjo in napihnjenostjo. Hvala za kakršne koli informacije... Lp
Spoštovani!

Boleče mišice ob premikanju govorijo za vnetje, nateg, preobremnitev...?

Napihnjenost je lahko posledica preveč kisline, tudi nekaj opisanih oblečin bi lahko sodilo zraven. V lekarni si kupite nolpazo. Če v 14 dneh ne bo izboljšanja, se ogalsite pri zdravniku za nadaljnjo diagnostiko. Stres stanje poslabša.

Če vas priženjeni starši ne sprejemajo, pojdite stran. Zakaj bi vam grenili življenje, na koncu pa jim boste morali menjati plenice. če partner noče z vami, jih je na svetu še okoli miljardo primernih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
gospod96

06.07.13 22:32

Imam težave s bolečinami v trebuhu. Opazil sem da se bolečine vedno začnejo po obroku ki vsebuje mlečne izdelke. Prenehal sem z uživanjem teh, vendar sem opazil da se bolečine pojavijo tudi takrat ko si za zajtrk privoščim ocvrta jajca. zanima me naslednje; kdaj bom spet lahko začel jesti mlečne izdelke in jajca brez strahu da bom imel bolečine v trebuhu. Do zdaj sem za preprečevanje bolečin po vsakem obroku vzel kapsulo Linex. Bolečine ponehajo in jih ni več za nekaj časa.
zanima me drugo mnenje in vsaka informacija je dobrodošla.
hvala že vnaprej.
Spoštovani!

Več možnosti je. Najprej bi psokusil z jemanjem nolpaze, ki jo lahko kupite v lekarni in v 14 dneh pričakoval bistveno izboljšanje. Zelo verejtno gre za vnetje želodčen sluznice in preveč kisline v želodcu.

Možno bi iblo tudi neprenašanje melčnega sladkorja, kar bi pojasnile teažve po uživanju mleka - a ne v obliki bolečin, temveč napenajanj in driskastega odvajanja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
MissM

15.07.13 17:31

Pozdravljeni!

Imam težave, ki se mi vlečejo že slaba dva meseca. Sprva se je pojavljala slabost, ki je na začetku trajala kakšen dan, nato je bilo kakšen dan vse ok. Zato sem težave pripisevala stresu (izpiti) ter morebitni intoleranci na mleko. Vendar pa je čez čas ta slabost postala že stvar vsakdana. Bolel me je trebuh, bilo mi je slabo, imela pa sem tudi odpor do hrane (v zadnjem mesecu sem shujšala ok. 5 kg). Vmes so se pojavile še bolečine v grlu ter občasne bolečine v mišicah. Šla sem do zdravnika, ta pa je opravil analize krvi, urina in blata. Vsi izvidi so bili vredu. Nič ni narobe s ščitnico, sedimentacija je vredu, ni nobene bakterije, nobenega suma na kakršno koli kronično črevesno bolezen, vredu pa sta bila tudi blato in urin. Zdravnik mi je predpisal le počitek ter čim manj stresa ter mi rekel naj se po njegovem dopustu še enkrat oglasim če ne bom bolje. Težave se niso prenehale. Nadaljevala sem v enakem ritmu. Zato sem se odločila, da preneham jemati tudi kontracepcijske tabletke, saj bi bile lahko le te vzrok za takšno stanje (tudi moja ginekologinja je namreč na dopustu). Ko sem prenehala z jemanjem, so se težave že takoj naslednji dan zmanjšale. Slabosti ni bilo več, počutje je bilo bistveno boljše, vrnil pa se mi je tudi apetit. So se pa še vedno pojavljale bolečine v trebuhu. Te so najhujše zjutraj, čez dan jih skorajda ni, le občasno po kakšni jedi, nato pa se zopet pojavijo zvečer, vendar so bolj blage kot zjutraj. Težko opredelim kje me boli, saj se bolečine pojavljajo tako v spodnjem delu trebuha, kot tudi na levi in na desni strani. Danes se je po tednu dni zopet pojavila slabost, katero pa je spremljalo hudo "špikanje" na levi strani trebuha. Lahko omenim še, da se je vseskozi občasno pojavljala nizka temperatura (37,3°C), pred kakšnim tednom pa sem imela 2 dni tudi zelo hude bolečine v zgornjem delu prsnega koša ter zelo boleče grlo.

Res ne vem kaj bi lahko to bilo. Zelo sem zaskrbljena, doma ležim že kakšen dober mesec. Res si želim, da bi se težave čimprej rešile, zato vas prosim za kakšen nasvet/namig, kaj bi lahko bilo narobe oz. če priporočate še kakšen pregled.

Hvala že v naprej in lep pozdrav.
polcy 

18.07.13 09:13

Spoštovani!
Še jaz se pridružujem tej temi. In sicer imam vprašanje: hčerka je stara 16 let, že nekajkrat je imela hude bolečine v spodnjem delu trebuha. Bila je na ultrazvoku, kjer se ni videlo nič posebnega. Sedaj je imela kar nekaj časa mir. Prejšnjo noč pa je imela zopet napad- hude bolečine- krče po celi trebušni votlini in bruhanje. To je trajalo od polnoči do 4, 5 zjutraj, potem se je umirilo, je zaspala, naslednji dan pa je utrujena, ima še boleč trebuh, krčev pa nima več. Normalno je tudi jedla. Tudi vedno prej, ko se ji je to zgodilo je imela težave ponoči, nato pa je ponehalo. Bolečine pa morajo biti zelo hude, saj ima punca visok prag bolečine in ne jamra kar tako, tole pa ni kar tako. Tisti trenutek je ne spraviš niti v avto do zdravnika, ker jo boli, da se ne more zravnati. Zanima me vaše mnenj, oziroma kakšne preiskave naj bi opravili. Do sedaj smo bili odpravljeni, češ šola, pa odraščanje in podobno...
Hvala za vaše mnenje že vnaprej in lepo poletje.
Zaskrbljena mama
Spoštovana MissM!

Splet vaših težav težko pojasnim. Poskusil bi nolpazo 14 dni (dobite v lekarni). Če gre za težave (del opisanih) zaradi preveč želodčen kisline, potem se bo v tem času stanje bistveno popravilo.

Spoštovana polcy!

Cel kup bolj ali manj resnih težav je lahko za tem. Najpogostejši in najpreprostejši razlog so krčevite bolečine črevesja ob sicer običajnem prehodu hrane.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Katia Aiko

10.08.13 21:33

Živjo.

Pri meni se pojavljajo težave s prebavo in bolečino v želodcu že dobra tri leta. Kadar obiščem zdravnico zaradi le teh mi pravi, da je vse to posledica stresa. Stara pa sem 20 let in mislim, da moje življenje le ni tako stresno.
Bolečina se ponavadi pojavlja v predelu želodca. Včasih se pojavi kot skeleča bolečina, včasih zbadanje. Občasno so bolečine tudi tako hude, da težko hodim. Mogoče je razlog v prehranjevanju, vendar me ne boli in tišči v želodcu vedno, ko pojem določeno hrano. Tudi z mojo prebavo je posledično težavno. Včasih sem po več dni zaprta ali pa se pojavlja diareja.
Ko so se težave pojavile, je bolečina v želodcu trajala le en dan in se ni ponovila kakšen mesec ali dva. Zadnji mesec pa opažam, da se bolečina pojavlja vsak dan in ne popusti. Ne glede na to kakšno ali jem veliko ali pa zelo malo. Tudi če jem samo sadje in zelenjavo (bolečine pred tem zaradi tega nisem imela nikoli).

Že v naprej se vam zahvaljujem za Vaš odgovor.
Spoštovani!

Verjetno ne bom mogel veliko pomagati. Najbrž gre za t.i. razdražljivo črevo. Ker pa se bolečine začnejo v želodcu, bi najprej opravil 14-dnmevno zdravljenje z nolpazo, ki jo lahko kupite v lekarni. Nato bi se en teden izogibal vsej hrani, ki vsebuje moko žitaric, anot pa še en teden brez mleka in melčnih izdelkov. Če po ničemer od tega ne bi bilo bolje, potem bo potrebno spet do zdravnika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

11.08.13 13:23

Pozdravljeni,

bom kar tukaj napisala, včasih me peče v želodcu in v grlu, verjetno kislina. Včeraj se mi je pa prvič zgodilo, da sem po enem pivu jedla še hamburger, ki je seveda masten in me je že po petih minutah začelo žgati v grlu, prsnici in trebuhu, celo noč mi je bilo slabo, še danes imam občutek kot bi nekaj ostalo v želodcu, obležalo. Bi lahko bilo to kaj hujšega?
Spoštovani!

Vedrjetno vam zateka želodčan kislina, zato se boste morali v prihodnej izogibati gaziranim pijačam, alkoholu, kajenju, obilnim obrokom, cvrtju, prežganju, čebuli, česnu, ostrim začimbam... če to ne bo dovolj, si v lekarni kupite nolpazo in jo jemljite 14 dni, k onaj bi se stanje porpavilo (ob omenjenih ukrepih).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

12.08.13 14:13

Hvala za odgovor. Predvsem me muči, če zvečer jem tako hrano čez dan še gre ... me pa tudi boli v grlu včasih (redko) tukaj med ključnicama, ko je ta luknja ... ob požiranju sline in hrane, bi lahko bila sluznica razdražena? Kaj pa rupurut?
Spoštovani!

Še bolj potrjuje domnevo, da gre za zatekanje kisline. Poleg napisanega - nobene trde ali mlečne hrane najamnj 4 ure pred spanjem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
biro

19.08.13 08:02

ZDRAVO.
Pri meni se že 3 dan pojavljajo bolečine na mestu kjer je slepič. Vendar bolečine so le tedaj ko na to mesto pritisnem z roko ali zakašljam. Razmišljal se da bi bil to kakšen hiter gib in bi me bolele mišice ali pa zaradi hrbtenice, saj imam pogoste bolečine v križu. Sem mladoleten.
LP
Spoštovani!

Če imate vročino, ne odvajate vetrov in / lai blata, le pojdite na pregled k zdravniku. Vnetje slepiča se pogosto začne postopno in skoraj neopazno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

27.08.13 09:21

Pozdravljeni,

predčasom sem vam že pisala glede težav z želodcem. Trenutno že nisem bila na veliki potrebi nekje tri dni, opažam pa (2 dni), da ko pojem kaj mastnega imam težave z želodcem na levi strani v viđini popka. Bolečina se pojavi po jedi, traja pa mogoče kakšne pol ure, tudi na pritisk me boli, občutek imam tudi kot da bi imela vetrove. Malo me skrbi, da bi to lahko bilo povezano s trebušno slinavko? Kupila sem si Ranital, ker imam tudi probleme s kislino. Bi lahko šlo za kako vnetje trebušne slinavke?
Alojzija

29.08.13 13:45

Pozdravljeni!

Tri ure po kosilu sem spila skodelico kapučina z mlekom, uro po večernem obroku me je začelo boleti v trebuhu, zatem sem bruhala ter odvajala tekoče blato. Naslednji dan zjutraj so se mi na stegnu desne noge pojavile rdeče srbeče otekline premera 3 cm. Ta dan sem se po zaužitju navadnega jogurta počutila bolje. Naslednji dan sem zjutraj uživala mleko, po tem me je začelo močno boleti v trebuhu. Je potrebno obiskati zdravnika?
Spoštovana Laurita!

To bi težko povezal z vnetjem trebušne slinavke. zaenkrat bi bnolj sumil šrevesne težave - razdražljivo črevo, ali le napihnjenost zardi počasne prebave.

Spoštovana Alojzija!

Ali se je to zgodilo le dvakrat, ali imate večkrat težave po sladkem mleku? Lahko gre za neprenašanje mlečnega sladkorja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
evica 123

15.09.13 20:22

Pozdravljeni!

Imam pogoste bolečine v trebuhu. Včasih je tako hudo da ne morem niti ležati, kaj šele hoditi. Včasih pride val takšnega krča, da me kar zvija od bolečine. Stara sem 16 let in dovolj pijem, jem dovolj sadja in zelenjave in se vsak dan gibam, saj treniram košarko. Navadno ko pride do te bolečine tudi bruham. Prvi "napad" je bil pred kakšnimi tremi meseci. Ponovilo pa se mi je podobno že okoli 4 krat. Prej nikdar nisem imela teh težav. Bolečino je težko določit, zdi se mi da izvira iz višine okoli popka. Kaj mi priporočate? Ko se začnejo bolečine naj bom vzravnana? Včasih prav ne moram biti ker so bolečine premočne. Naj obiščem zdravnika pa čeprav bolečine ni?

Lep pozdrav!
Spoštovani!

Če se vam to dogaja po obrokih, bi najverjetneje šlo za napade žolčnih kamnov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
shiashia

22.09.13 12:48

Pozdravljeni!

Malo sem že gledala po forumih vendar nisem nikjer zasledila pametnega odgovora,ki se bi nanašal na moje težave. Sredi julija sem bila na morju, naslednji dan pa me je zelo začel boleti mehur, in pa prisotno je bilo pekoče in pa pogosto uriniranje. Zdravnica mi je brez pregleda vode dala Primotren, ki pa ni kaj pretirano pomagal. PO tem sem kakšne 2 tedna kasneje dobila še en antibiotik (macrodantin??), ki pa za moje pojme stanja tudi ni izboljšal. non stop sem imela občutek da me tišči na wc, da mehur ni popolnoma izpraznjen,in pa prisotna je bila bolečina v spodnjem delu trebuha (ki še zmeram ne izgine, edino med menstruacijo ne čutim tega). Ginekološkiu pregled bp, mogoče malo glivic(imam izcedek iz nožnice), terapija canesten. Zdravnica pravi da je vse to posledica odziva na neki vnetje ki je bilo. ali je to možno? naj povem da imam sicer še zmeram otroško zdravnico) stara sem 23 let, ki pa jo sicer mislim zamenjati zaradi vedno bolj opažane nestrokovnosti oz. občutka da mi pri teh letih ne mora pomagati več. Pravi da kakšnih bolj resnih teža z mehurjem pri teh letih ne moram imeti. avgusta sem imela opravljen tudi uz trebuha bp, in pa zaradi težav z prebavo in pa neprestanim bruhanjem gastroskopijo, ugotovljena celiakija. je možno da so težave res nepomembne, ali bi bil potreben pregled pri urologu oz kje drugje? razmišljala sem tudi na samoplačniški pregled, ki pa je žal predrag. naj povem še to da sem imela mogoče malo manj kot mesec nazaj pregledano vodo bp, in pa kri bp.

HVala za odgovor in lep dan !
Spoštovani!

Manjka pomemben podatek o tem, ali ste spolno aktivni, ali ne. V prvem primeru bi lahko šlo npr. za klamidijsko infekcijo sečnice.

Sicer pa se strinjam, da je lahko ostala vzdražena sluznica po prvi infekciji. Nekaterim je v takih siutacijah težko pomagati. Skrbite za lokalno gretje spodnjega dela trebuha, kar včasih ublaži težave.

Počasi le zamenjajte zdravnika, vendar se moram postaviti v bran vaši (trenutni) pediatrinji, saj doslej ni naredila nič drugače, kot bi kdor koli drug. Pri prvem vnetju mehurja niso potrebne nobene preiskave. Pregled pa le toliko, da se izključi ev. infekcija ledvic.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
shiashia

22.09.13 17:50

Najlepša hvala za odgovor. Ubistvu ja , sem spolno aktivna, ampak ker se je to zgodilo šele julija, mislm od takrat naprej so težave, fanta pa imam nekaj mesecev dlje, sem predvidevala da klamidija ravno ne mora biti, ker bi se potem okužila že prej? Bila pa sem tudi na pregledu pri 2 različnih ginekologih, oz celo 3( samoplačniško, ker bi na pregled pri svoji čakala predolgo), nadomestni(ko je bila moja na dopusti) in pa pri svoji, in mi nihče ni sploh omenil klamidije,oz sploh kakršnega koli testiranja za spb. Bom pa sama to storila čim prej, da izključim še to ( bolj zaradi sebe).
Spoštovani!

Sporočite, kako se bo razpletlo.

Druga možnost je tudi, da se močno umivate s tekočimi mili (to vsi počnemo, da nam ne bi bilo nerodno pred partnerjem). Pri tem zaradi tenzidov v tekočem milu pride do spremembe kislosti nožnice in tudi dela sečnice. bolje bi bilo uporablati ne peneča se mila in ev. kupiti v lekarni melčnokislinkse vložke, ki povrnejo ksilost nožnici.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
shiashia

23.09.13 16:39

Se bom zalozila se z temi vloZki,v lekarni je ubistvu tok izbire da niti neves kaj izbrati:) sem pa narocnea se pri osebni zdravnici(ki sem jo zamenjala za odrasle) in pa pri ginekologu. Imam pa se 2 vprasanji, ginekologinja mi je rekla da je testiranje za klamidijo samo samplacnisko , okoli 80e in da napotnic ona ne pise:/ za preventivo je meni to malo prevec, pa
me zanima ali je se kaksna opcija? in pa se nekak, ze od nekdaj imam visok pritisk, ki obcasno niha, tudi do 160/110 in vec je bil , se ko sem bila mlajsa.vendar ni nihce temi posvecal pretirane pozornosti, ceprav he bilo to povsod omenjeno, pa tudi v druzini imamo visok pritik in pa sladkorno bolezen(babi), pa tudi sama cutim da me po eni kavi vcasih ze kar malo zadane, boli kava in nekaj casa traja da se k seb spravim. danes sen bila pri ginekologinji zaradi tabletk, oz druge izbire ker mi tableteke zaradi pogostega bruhanja niti ne ustrezajo,izmerjem pritis 126/95.je to za moja leta (23)res prevec?ginekologinja me stalno opominja kaj je to,medtem ko osebna zdravnica to ubistvu spregleda(pa sem ji v 2 tednih prinesla iVide iz urgence kjer pise previsok pritisk, 140/110 in vec,pa to kar spregleda). ucasih se ji takih malenkosti sploh ne upam povedati,ker imam obcutek da me ima za neumno. vec kot pol leta sem mesecno hodila na preglede zaradi slabosti, in pa tezav z prehrano,odgovor je bil da naj pazim kaj jem, dokler nisem prezivela vikenda 2x na urgenci zaradi slabosti in bruhanja , in me je koncno poslala na gastro kjer je bila ugotovljena celiakija. pa se to, je normalno da sem res tok obcutljiva ma gluten, da grem pol ure po zauzitju bruhat?in pa se zmeraj kljub temu da pazim kaj jem hujsam?

Se opravicujem za toliko uprasanj, venadr mam obcutek da me je moja prebava v zadnjih mesecih popolnima izdala:)
shiashia

26.09.13 12:17

Ewo bila sem pri osebnem zdravniku, ginekologa imam namrec sele cez 14 dni..voda je ok kri prav tako. Ce nebo kaj ginekoloskega,je rekla da bi se zarad bolecin v spodnjem delu trebuha splacal narest uz celotnega trebuha,mogoce pregled crevesja(tud zard celiakije da ni kej stem povezan baje???) in pa tudi hrbtenice. Ni pa omenila nobene uroloske tezave, se prav da ni sans da bi blo karkol z mehurjem? in pa pregled crevesja, je to kolonoskopija? se mi zdi kr mal grozn da bi pri 23 letih lahko mela ksne take probleme in sla na to preiskavo:)
shiashia

26.09.13 23:03

Ewo bila sem pri osebnem zdravniku, ginekologa imam namrec sele cez 14 dni..voda je ok kri prav tako. Ce nebo kaj ginekoloskega,je rekla da bi se zarad bolecin v spodnjem delu trebuha splacal narest uz celotnega trebuha,mogoce pregled crevesja(tud zard celiakije da ni kej stem povezan baje???) in pa tudi hrbtenice. Ni pa omenila nobene uroloske tezave, se prav da ni sans da bi blo karkol z mehurjem? in pa pregled crevesja, je to kolonoskopija? se mi zdi kr mal grozn da bi pri 23 letih lahko mela ksne take probleme in sla na to preiskavo:)

Lep pozdrav
Spoštovani!

Dodali ste nekaj pomembnih novih znakov. Skupaj s tem bi bilo vsekakor potrebno pregledati urin na mikroalbuminurijo, opraviti UZ trebuha (ledvice in nadobistnice), saj nepravilno delovanje slednjih lahko povzroča visok tlak.

Pregled za klamidijo (in ostale spolno prenosljive bolezni) lahkobrezplačno opravite v ambulanti na infekcijski kliniki, po mojem vedenju pa tudi na območnih zavodih za zdravstveno varstvo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
ninaaaa

05.10.13 16:52

pozdravljeni !

stara sem 17 let in že 3 tedne imam bolečine v želodcu po vsaki hrani me sili na bruhanje (vendar ne bruham) 1 teden sem jedla talcit in ni bilo nič bolje. zdaj že dva tedna jem zjutraj na tešče nexium in zvečer ranital ampak bolečine so najhuše po hrani, ko ne jem in mi ''kruli'' v želodcu me skoraj nič ne boli.bolečina je najbolj prisotna zjutraj ko se vstanem iz postelje in do večera skoraj skoraj izgine. po vsaki hrani se mi spahuje in občuutek imam kot da bom bruhala vendar ne. skoraj vsaki 3 dan me boli pod desnim rebrom. zdravnica je rekla da naj bi mela vnetje trebušne sluznice. trebuh me ful boli tudi na dotik.

mogoče vi veste kaj bi lahko bilo ?

lep pozdrav!!!
Spoštovani!

Kot kaže, gre za vneto želodčno sluznico in izločanje več želodčne kisline, ki zateka tudi v požiralnik. Poanvadi pričakujemo, da se po dveh tednih zdravil proti kislini zjutraj in zvečer težave zmanjšajo. Če temu ni tako, je na mestu gastroskopija, da se izključi možnost prisotnosti bakterije, ki ovira zdravljenje (potem se doda še določene antibiotike). Sicer pa zdravljenej ostaja enako, prav tako navodila za dieto in druge ev. razvade.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
tejkaaa

31.10.13 18:32

Pozdravljeni.
stara sem 16 in imam že nekaj časa težave. zelooooo me je strah da imam rak debelega črevesa pa čeprav nimam prednikov s to boleznijo. boli me že nekaj časa nekje v spodnjem desnem delu trebuha. ni huda bolečina je zelo zelo rahla bolj kot neka napetost oz.rahlo tiščanje.. bolečina je enaka oz.se je zdaj zmanjšala in ne zvečala. bila sem večkrat pri zdravniku kjer sem povedala težave a je prepričana da sem vredu in da je vse psihičnega izvora, ker sem že večkrat šla zdravniku zaradi tega ker sem mislila da imam raka a je potem bilo vse vredu ko sem opravljala preiskave. krvno sliko sem dala večkrat in je bilo vse vredu tudi urin in je bilo vse vredu..dala sem tudi blato na prikrito kri ker sem sama hotela tako in je bilo negativno..vsi mi pravijo da sem vredu a me je še vedno tako zelo strah ker sem tako mlada in me nekaj boli..nisem napihnjena in apetit je velik sem se celo za nekaj kil zredila(4kg)..zdravnica me je poslala h psihologu, ker sem pred leti že imela probleme z nekimi bolečinami in so me nato dali na ultrazvok in povedali da sem vredu zato me je prenehalo bolet(drugod kot zdaj). zdaj pa me že nekaj mesecov.. zelo me je strah, drugih preiskav zdravnica pravi da ne potrebujem in da naj preneham na to misliti.. ali je res psihičnega izvora ali mislite da je kaj narobe ker me je tako zelo strah da sploh nemorem misliti več normalno?..
najlepša hvala za odgovor Lp Tea
Spoštovani!

Razumem, kako hudo je, ker vas obseda ta bojazen zaradi raka. Tolažba vam pri tem ne pomaga kaj prida. Z nekaj preisavami so sicer omejili možnost, da gre za raka na minimum, a to vam ne zadošča. Kljub vašim skrbem niste kandidatka za kolonoskopijo.

Pogosto so bolečine v tem delu povezane z enodmetriozo, tj. z delčki sluznice iz maternice v medenici, in potem se boečina sslabša s ciklusom in po menstruaciji nekoliko izboljša. Lahko so se naredile zarastline in te vlečejo črevo med premikanjem prebavnih sokov, kar se občuti kot bolečino, lahko imate občasno pvoečane (ventno) bezgavke. Konec s koncem - ni pričakovati, da bi lahko šlo za raka, niti ni bilo kakšnih posrednih znakov zanj.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Ellla

04.11.13 19:12

Spoštovani!

Od petka naprej me boli leva stran trebuha (pribl. 5 cm nad višino popka, 10 cm levo od popka me najbolj boli). Bolečina ni huda, bolj moteča, rahlo pekoč občutek, kot da bi šlo za boleče mišice po vadbi, ali pa da je vse vneto. Boli me ves čas, ob pritisku na točno določeno, prej opisano mesto, me pa še bolj zaboli, in taka bolečina nekaj časa vztraja, nato se zmanjša. Bolečina za kratek čas poneha, če globoko vdihnem s trebušno prepono.
Včasih me je na tem predelu že občasno špikalo, vendar nikoli tako dolgotrajno kot sedaj. 2 dni ne jem, pijem samo vodo in kamilični čaj, ter 2 žlici portalaka. Ne opažam izboljšanja. Zdi se mi, da imam malo bolj napet trebuh. Opažam pa tudi najprej rahlo krvav izcedek iz nožnice, nato je bil rjav, danes pa še bolj krvav (svetla kri). Res je, da sem par težjih stvari dvignila, in je mogoče ta izcedek povezan z ovulacijo, vendar me skrbi, da ni posledica teh težav s trebuhom. Krvi v urinu in blatu nisem opazila. Na veliko potrebo grem 1x-2x dnevno, z odvajalom sem šla 2-3x. Stara sem 33 let, prevelika telesna teža.
Zanima me, kaj bi to lahko bilo in če moram iti k zdravniku?

Hvala za Vaš odgovor.
tejkicaa

04.11.13 19:30

pozdravljeni.

ja res je zeeloo hudo, nenehno brskam po internetu in gledam članke o teh ljudeh ki imajo to bolezen čeprau so vsi starejši in naj bi bila to bolezen starejših. usi mi pravijo da sem vredu, apetit je tudi vredu še celo večji kot prej. krvna slika in blato vse je vredu a je mene še vedno tako zelo strah da je vseeno to. Morala sem obiskati tudi psihologa.. nekaj časa je bolše (to me tišči že prb. 4 mesece)potem pa se spet pojavi in me boli nekaj desno spodaj in takoj mislim da je rak ker prebiram vse forume da to nujno pomeni da je rak.. zato me je tako zelo strah...
Zahvaljujem se vam za odgovor..

Lp Tea
spet jaz tea

05.11.13 17:46

pozdravljeni

mogoče sem pozabila povedati da imam tudi bolj mehko blato a vseeno ni driska ..a je bolj mehko..odvajam 1x na tri dni kot ponavadi..včasih sem imela bolj trdo blato, res pa je dasedaj jem zdaj bolj zdravo in veliko več sadja in zelenjave a sem tudi pod nenehnim stresom saj se nenehno jočem ker mislim da je to rak.. me zanima če je to mogoče znak da bi bil to rak črevesa?... se mi pa zdi da kakor je blato spet bolj trdo včasih da me po odvajanju tam začne rahlo boleti..

Lp Tea
Spoštovana Ella!

Precej misteriozni znaki, ki jih ne znam pojasniti. Lahko bi šlo za vnetje ledvic, zgolj bolečo trebušno steno, težavnejšo prebavo. Če se stanje ne umirja, obiščite zdravnika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pozdravljeni!

Približno en teden se mi že pojavlja tiščanje z vmesnimi bolečinami v levem spodnjem delu črevesja. Izvid vode in krvi je bil ok, razen na vodi sem imela en povišan eritrocit, ostalo ok. Zadnji UZ sem delala zaradi drugih razlogov julija letos, ki je bil bp. Ginekološko bom pregledana naslednji teden, toda ginekoloških težav do sedaj nisem imela, razen občasnih vnetij nožnice. Zdravnik je posumil tudi na možnost obolenja črevesja, ni pa povedal kakšnega. Kolikor sem brala, obstaja možnost vnetja divertiklov, kaj drugega nisem našla. Kaj naj storim razen da grem na ginekološki pregled in kaj menite kateri razlogi so še lahko vzrok temu razen divertiklov? Stara sem 25 let.

Lp
Pozdravljeni!

Jaz sem nekaj casa nazaj ze pusala vendar vseeno ..tezave so se zmeraj tle:D

Bolecine v spidnjem delu trebuha, pod popkom obcasno uteEno uriniranje, voda naj bi bila bp, moram oddati se sanford vendar je bil prejsni izvod ok.(kasne 2 mesca nazaj). tezave z mehurjem (oz nevem kaj je to) so se zacele julija po morju.takrat sem jemala primotren pa se nekaj vendar brez ucinka. voda pregledana najman 3x in vse ok, prav tako kri. po obilnem izcedku iz noznice sem obiskala tudi ginekologa, ki pravi da to ni nic posebnega ,vendar sem sama vseeno vzela canesten, brez ucinka. naj povem se da imam celiakijo(dianoza postavljena avgusta),narocena sem tudi na kolonoskopijo vendar sele marca 2014:(.. ce nebo kasne krize bom sla prej.. zdravnica nima trenutno pojma kaj bi blo, rekla je da ce voda pokaze bp,da me bo poslala k urologu, da naj pa izklucim tudi klamidijo, tako da grem nasledni teden se teatirati se za to.koliko casa se potem caka na ta izvid? in pa ce imaste vi se lasno idejo kaj bi to lahko bilo?ce je kaj z crevesjem nimam pojma,ker do
marca je se dolga. narejen imam tudi uz trebuha avgusta bp.pocasi me
vse slupaj ze malo nervira, saj bolecina v trebuhu ne iZgine.protibolecinske tablete(naklofen) sicer pomagajo,vendar jih nocem prevec jemati.

aja pozabla napisat, stara 23
lp, s
deno

26.11.13 09:41

lep pozdrav pišem vam ker me skrbi za punco in sicer stara je 22 let in zadnja dva meseca opaža kri v blatu in tudi trebuh jo boli v spodnji strani pod popkom ko odvaja! Boli jo tudi danka čeprav blato ni trdo ali veliko! Ker je ona trenutno na sezonskem delu v tujini in ni zmožna it k zdravniku do marca me zanima kaj bi lahko povzročalo te težave?! In ali mislite da bi morala prekiniti delo v tujini in se vrniti in it k zdravniku?? Sicer ima zelo slabe prehranjevalne navade in tudi ginekološke težave! Lepo vas prosim za odg in mnenje hvalaj
Spoštovani!

Če je kri na blatu, potem krvavi ali iz analne poke ali iz hemeroidov. Če je kri premešana z blatom, je vir krvavitve lahko više v črevesju, kot npr. pri kronični vnetni črevesni bolezni ipd.

Poskusi naj z mazilom proti hemroidom, in če po 3 tednih ne bo bistvenega izboljšanja, naj preveri pri zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
servisne storitve

28.11.13 19:58

UZ trebuha ne pokaže vedno težav. In je včasih potreben rentgen. Da pride do rentena in operacije, ko gre v notranjih organih kaj bolj narobe, so včasih le skrajne možnsti, ki jih po splošnih tendencah pač ne ugotovijo. In je celo diagnoza le gastritis ponovno. To je bilo leta 2003, v 10 letih ali še nekaj mesecev kasneje je mogel organizem zaropotati, da so ga oskrbeli in zakrpali.
Priporočam vam, da histerične sodelavce. kjer se ne moreš umakniti ter tudi svoje ev. težave uredite, da ne boste kot sama, ko vam bo odtekalo življenje, ki je nato zdravstveno pogojeno. Škoda časa.

Obvezno za prebavo, če ni že kaj hujšega, pa veliko vode (vsaj do 2 litra) in poskrbite, da bodo čreva delovala, kar se ne zgodi, če človek je suho hrano, je samo enkrat na dan in se tolaži, da bo to kava storila in podobne floskule).
Ko gre za razdraženo črevo, pa tudi boli tam vmes. Če je vse v normali. Boli pa tudi, če ne more srati, ker gre za spremembo okolja, in so odpadki črevesja nekje na pol, pa nimajo kje ven iti.

Moja izkušnja s tujino je bila leta 1993, ko sem šla v Španijo, tam pa niso imeli tako pitne vode kot jo imamo mi. In je teklo tudi v Franciji bolj rjavo od vode kot pa kaj pitnega. Zaradi spremembe ozračja je bilo eno. Pretočnost tekočine v organizmu pa drugo. V živo se spomnim dogodka, ko se pač po domače pošteno nisem mogla usrat. Sem si pomagala, vzela papir, pritisnila ob danki s potiskajočimi izdihi, da je šel drek ven. Olajšalno, ampak mučno, ker sem si nato mogla oskrbeti še okolje danke. Olajšanje je bilo. Pomoč takrat le s kremami, ki so bile pri roki za ritni del.

Kako bo nekdo sprovedel do marca nekaj, pa je morda že opcija, da se pozanimaš glede statusa tujine in zdravniških oskrb v tujini, ker se ravno v vsaj 4 mesecih do marca lahko marsikaj zgodi, ker te skrbi za gospodično.

In če ne bo izboljšanja, da se preveri pri zdravniku, ki ga ne bo mogla uveljavljati do marca, kako boš to ti storil ali kako ji boš sploh lahko ti pomagal ali kako si bo sama, če si ti parameter, ki to rihta? Na spletu se pa vse itak najde, ampak če bi rekel 3 dni, namesto 3 mesece.

Dejstvo eno pa je, da če te zaštopa in blato ne gre naravno skozi danko in se sili in ob tem povzroči neko silo, da le skozi pride zaradi zaprtosti, pa bo vedno le zgledalo, da je kri v blatu ali dreku, ki gre v školjko. Ker pač popokajo tudi žilice okrog anusa.

Mogoče naj preveri še kaj ginekološko. Nekoč jajčniki hudo vneti, kasneje ni bil mehur, ampak ledvica, kjer so se bolečine pasle od a do ž, tudi po spodnjem delu, povsod v spodnjem delu. Sama se nisem več tolažila z vsem, ko sem dobila čez 38 vročine. Pa še nisem želela k dohtarju. Ker se bom že sama pocajtala.

Mogoče naj tvoja deklina začne misliti tudi s svojo glavo, da ne boš le servis, kjer bi morala biti ona osnova.
mateja....

22.01.14 20:13

pozdravljeni.
mene pa zanima naslednje. zadnjih par dni me boli trebuh, in sicer takoj po zaužitih obrokih, občutek imam da so krči. po moje me boli želodec in pa po črevesju. kaj lahko naredim?
p.s.: pred 12 leti sem bila na kolonoskopiji in gastroskopiji, ki je pokazala erozije na črevesju, in "začetek" chromove bolezni. vendar se je to pomirilo in pozdravilo do sedaj,ko me spet boli. takrat sem jemala samo ultop.
ali si lahko pomagam z Nolpazo 40 mg?
Spoštovani!

Poskusite nolpazo. Lahko gre za vnetje želodčne sluznice. Če v 10 dneh ne bo bistvenega izboljšanja, se oglasite pri zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pikica5467

28.01.14 14:50

Pozdravljeni,
Prosila bi vas za nasvet glede sledeče situacije. Vsaketoliko se pojavi huda bolečina v trebuhu. Malce sem spremljala ali bi mogoče bila to posledica kakšne hrane, ampak nisem opazila nobene razlike. Bolečina se pojavi kar naenkrat. Po tem imam velikokrat prebavne motnje (drisko), po kateri se bolečina umiri oz. izgine. To se dogaja sedaj že kakšno leto, dve mogoče tudi več. Pred kratkim se je zgodilo isto s to razliko, da sedaj bolečina ne izgine. Oziroma ob gibanju se pojavi ampak bolj blaga oblika. Občutek je kot, da me nekaj tišči v spodnjem delu trebuha. Točno lokacijo bolečine težko določim ker se mi zdi kot, da je čez cel spodnji del trebuha. Jemljem kontracepcijo že nekaj let in me zanima, če bi imela bolečin kakšno vezo s tem? Ampak do zdaj nisem imela težav. Tudi zadnje 4 mesece telovadim 2x tedensko kar vključuje trebušnjake..ampak ko mišico napnem ni nobene bolečine. Prosim vas za nasvet.

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Spoštovani!

S kontracepcijskimi tabletami tega ne bi povezoval.

Verejtno gre za balgo obliak nervoznega črevesa, ko pride do spremebe v hitrosti kračenja črevesaj in takrat to občutimo kot bolečino, čeprav s črevesjem ni nič dejansko narobe. Zaenkrat ne bi ničesar ukrenil.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Idica

26.02.14 11:16

Spoštovani !

Pred 6 leti so mi odstranili žolč in kamne. Od tedaaj imam še vedno rahle težave po uživanju surove hrane, ne smem je jesti veliko, oziroma malo porcijo solate. Sedaj so se mi pojavile bolečine kot pikanje, na desni zgornji strani trebuha kot je bilo pri žolčnih bolečinah. Ta bolečina se potem pomakne navzdol ali pa na levo zgornjo stran takoj pod rebri. Mučila me je tudi kislina.
Zanima me ali je to povezano s kislino ali kaj drugega?
ZAHVALJUJEM SE ZA VAŠE MNENJE!

Lp
Ida Šarlah

26.02.14 11:20

Spoštovani !

Pred 6 leti so mi odstranili žolč in kamne. Od tedaaj imam še vedno rahle težave po uživanju surove hrane, ne smem je jesti veliko, oziroma malo porcijo solate. Sedaj so se mi pojavile bolečine kot pikanje, na desni zgornji strani trebuha kot je bilo pri žolčnih bolečinah. Ta bolečina se potem pomakne navzdol ali pa na levo zgornjo stran takoj pod rebri. Mučila me je tudi kislina.
Zanima me ali je to povezano s kislino ali kaj drugega?
ZAHVALJUJEM SE ZA VAŠE MNENJE!

Lp
Spoštovani!

Ker po odstranitvi žolčnika žolč v celoti neposredno teče v danjastnik, se lahko zgodi, da se zaradi alkalnega draženja izloča več kisline, to pa povzroča vnetje sluznice in bolečine.

Druga zgodba je, če se v izvodilih naredijo drobni kamenčki, zaradi katerih pirhaja do zastajanja žolča in celo vnetja, kar pa spremljajo hude bolečine in vročina.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
majchy84

08.03.14 16:45

Pozdravljeni

ze 14 dni imam mocne bolecine v trebuhu in sicer boli me spodaj pod popkom. zvecer so ponavadi bolecine neznosne, obcutim jih kot krce oz. pekoc obcutek. naredili so mi uz trebuha, vzeli kri, vodo in blato. nicesar ni pokazalo. kaj bi to lahko bilo?
Spoštovani!

Ob domnevi, da ste ženska, bi lahko šlo ali za vnetje rodil, ali pa za vnetje mehurja. Ali imate še kakšne druge težave?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
sarchy2

12.04.14 08:45

Pozdravljeni

Zadnje tri dni se mi pojavljajo bolečine v trebuhu.Točne lokacije ker težko določit.Bolečine so enkrat milejše drugič malo bolj močne.Jem normalno,na stranišče hodim tudi normalno.Ponoči se zbujam ob dveh.Zbudim se brez bolečin,ko ne morem zaspati nazaj se mi pojavijo milejše bolečine.Navajena sem spati na boku vendar mi ko so prisotne bolečine ne paše.Bi to bilo lahko zaradi stresa?
Spoštovani!

Opis je premalo podroben, da bi lahko kaj konretenga povedal. Razlogov je ogromno. Premalo vem o vašem stanju, da bi lahko pritrdil psihičnim razlogom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Marjetica4

03.05.14 13:40

Spostovani, ze skoraj tri tedne imam tezave z zalodcem/trebuhom. Zacelo se je z bolecinami v zelodcu, predvidevam zaradi dolgotrajnega stresa v sluzbi, potem z bolecinami v trebuhu, zaprtjem oz. drisko ter napihnjenostjo in vetrovi. Prejsnji teden sem v lekarni kupila tablete Nolpaza 20, se pravi da jih jemljem 6 dni in se mi zdi da je stanje malo boljse, ceprav me obcasno se boli oz. spika v zgornjem delu trebuha, nad popkom. Imam tudi bolecine v krizu, hrbtu, predvsem se premalo gibljem, sedim najmanj 10 ur dnevno, zaradi narave dela. Ze vec casa imam tezave s kislino, pri cemer me prej ni bolel zelodec. Kaj menite, kaj bi to lahko bilo ? Za odgovor se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.
Pozdravljeni,
Priblizno od avgusta imam bolecine nad popkom. Obcasno me napenja in imam dneve ko se pocutim slabo(bolecine v misicah). Obcasno mi je tudi slabo in mi gre na bruhanje,vendar ne bruham. V zadnjem casu me obcasno boli tudi pod popkom. Bila sem na gastroskopiji kjer so mi ugotovili da imam razdrazeno zelodcno sluznico. Narocena sem tudi na kolonoskopijo,ki jo imam sele septembra.
Prosila bii vas za mnenje kaj bi to lahko bilo,kajti vse te tezave so pocasi nacele ze mojo psihicno zdravje saj sem konstantno v stresu in strahu kaj bi to lahko bilo.

Za vas odgovor se vam ze vnaprej lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav,
Nina
Spoštovani!

To ne govori za kakšno prav jasno stanje. Z podobnimi znaki se lahko skrva več različnih stanj, npr. celiakija, neprenšanje mleka ipd. Lahko poskusite z nekajdnevnim izključevanjem bele moke, in mleka, če tega še niste storili. Sicer pa boste vče vedeli po kolnoskopiji.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Najlepsa hvala za vas hiter odgovor. Poskusila sem ze z izkljucitvijo mleka in bele moke,vendar je stanje nespremenjeno. Najbolj me skrbi da ni slucajno rak.
Spoštovani!

Rak ne bi bolel, oz. bi povzročal zaporo blata, in bolečine zaradi tega, sicer pa ne.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Maluna

17.05.14 11:39

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let in pred enim mesecem sem imela pljučnico, ki sem jopo doktorjevih navodilih zdravila doma. Pred dvema tednoma sem bila na pregledu in je rentgen pokazal dobro predihanost pljuč. Med časom počivanja se je pojavila bolečina v spodnjem delu trebuha, ko sem se dvigovala iz postelje. Bolečina se širi iz sredine, levo in desno k medenici. Sedaj je večina časa prisotna, največkrat ko kaj težkega dvignem (zelo zaboli) in ko sem dlje časa nepravilno sklonjena, boli predel, kjer je ponavadi elastika pri nižjem pasu hlač. Doktorju sem povedala za bolečino pri ponovnem pregledu, pa je rekel, da je najverjetneje od izkašljevanja. Od takrat je minilo že dva tedna in mene še zmeraj boli, tudi ko sedim.

Ker je moj ITM prevelik (malo čez 30), sem se januarja odločila za ureditev svoje prehrane. Včlanila sem se v program, kjer so promoviral Herbalife. Tudi sama sem ga uživala dva meseca. V programu sem se naučila veliko o rednih obrokih, o pitju vode, o telovadbi. Od aprila ne uživam več šejka, ker se mi zdi nepotreben in preveliko sladkorja vsebuje. Shujšala nisem, sem si pa uredila prebavo.
Uživam dovolj vode, hrana je redna, gibam se trenutno ne dovolj. Blato je redno, mehkejše. Urin normalne barve.
Kaj lahko naredim za to bolečino?

Upam, da sem bila dovolj natančna. Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor.
maluna

17.05.14 11:41

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let in pred enim mesecem sem imela pljučnico, ki sem jopo doktorjevih navodilih zdravila doma. Pred dvema tednoma sem bila na pregledu in je rentgen pokazal dobro predihanost pljuč. Med časom počivanja se je pojavila bolečina v spodnjem delu trebuha, ko sem se dvigovala iz postelje. Bolečina se širi iz sredine, levo in desno k medenici. Sedaj je večina časa prisotna, največkrat ko kaj težkega dvignem (zelo zaboli) in ko sem dlje časa nepravilno sklonjena, boli predel, kjer je ponavadi elastika pri nižjem pasu hlač. Doktorju sem povedala za bolečino pri ponovnem pregledu, pa je rekel, da je najverjetneje od izkašljevanja. Od takrat je minilo že dva tedna in mene še zmeraj boli, tudi ko sedim.

Ker je moj ITM prevelik (malo čez 30), sem se januarja odločila za ureditev svoje prehrane. Včlanila sem se v program, kjer so promoviral Herbalife. Tudi sama sem ga uživala dva meseca. V programu sem se naučila veliko o rednih obrokih, o pitju vode, o telovadbi. Od aprila ne uživam več šejka, ker se mi zdi nepotreben in preveliko sladkorja vsebuje. Shujšala nisem, sem si pa uredila prebavo.
Uživam dovolj vode, hrana je redna, gibam se trenutno ne dovolj. Blato je redno, mehkejše. Urin normalne barve.
Kaj lahko naredim za to bolečino?

Upam, da sem bila dovolj natančna. Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor.
Spoštovani!

Opisani postopki in dogodki ne pojasnjujejo bolečin v spodnjem delu trebuha. Težko rečem, da je temu kriva spremenjena prebava, ali "utrujene" mišice zaradi kašlja ali durgega napenjanja. Če je trebuh boleč na otip, bi lahko šlo za mišično bolečino ali kakšno vnetje, kot npr. ginekološko vnetje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Alma B.

29.05.14 13:08

Pozdravljeni!
Obračam se na vas po nasvet, ker enostavno nevem več kaj bi lahko bilo narobe. Že par let imam vsake toliko hude bolečine v trebuhu, stanje se je zadnje leto poslabšalo, saj se bolečine pojavljajo najmanj 1x na teden. Lansko leto sem bila na preiskavah in sicer ultrazvok trebuha, kolonoskopija in gastroskopija, vsi izvidi so bili vredu. Bolečine se pojavljajo po jedi, vedno se začne tako, da mi v trebuhu kruli, nato pa nastopi bolečina, ki se stopnjuje in je res neznosna. Zgodilo se je že, da sem zaradi bolečine omedlela, obiskati pa sem morala tudi dežurnega zdravnika, saj je bolečina trajala od 3. ure zjutraj pa vse do 9. ure zjutraj. Po dolgih urah zvijanja od bolečine nastopi driska, po kateri bolečine minejo, vendar sem vedno zelo izčrpana. Ker zdravniki niso nič ugotovili me skrbi, saj če nebi bilo kaj narobe me nebi tako močno bolelo. Zelo me zanima vaše mnenje, ali je močno, da imam kakšno alergijo, ker se bolečine ne pojavljajo po vsaki jedi, vendar nisem našla nobene povezave npr. včasih ko pojem špagete s tuno nastopi bolečina, drugič je ni. Razmišljala sem tudi, da je možno da imam celiakijo, zato me zanima ali bi bilo pametno opraviti preiskavo za omenjeno bolezen. Omeniti moram še to, da sem ugotovila, da mi velike količine vode pomagajo pri tem, če slučajo pojem kaj takšnega, kar mi ne paše, da se hitreje spraznim in bolečina ni tako huda. V zadnjem letu zato spijem pred vsakim obrokom pol litra vode in po obroku isto, shujšala sem 9 kg. Edino ta način mi zaenkrat pomaga. Resno me skrbi. Prosim za vaš odgovor in nasvet. Lep pozdrav!
Spoštovani!

Opravili ste več preiskav, ki so izključile številne možne bolezni in stanja. Verejtno so vas testiali tudi za celiakijo. Od vseh malo verejtnih možnosti bi bilo smotrno izključiti tudi pretirano delovanje ščitnice in nadledvične žleze (čeprav za slednjo na UZ niso naši povečane žleze).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Domen_9876

01.08.14 16:52

Pozdravljeni!
Moji problemi so se pojavili na vse zgodaj zjutraj. Pojavile so se bolečine v zgornjem delu trebušne votline (v predelu želodca). Bolečina je bolj pekoča poleg tega pa se še je pojavil glavobol. Ko ležim v prilagojeni pozicije je boljše vendar ko vstanem se spet pojavi močna bolečina v trebuhu. Sedaj je že drugi dan in nič se ni spremenilo, nazadnje sem jedel pred 14 urami. Poskusil sem s tabletami Ranital ter talvid. Bolečina se je za malenkost zmanjšala, vendar glavobol je večji.
prosim za vašo mnenje in nasvet.

Lep pozdrav!
Spoštovani!

Obeh problemov ne uspem povezati. Glavobol zdravite z zdravili, ki ne vplivajo na zelodec, medtem ko za zelodec jemljite vsaj 145 dni nolpazo 2 x 40 mg. Dobite jo v lekarni. Nadaljujte potem y 1 x 20 mg vsaj se tri tedne. Ce po 10 dneh ne bo izbolsanja, se oglasite pri zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
shaggy

21.08.14 01:49

Spoštovani!
Mene samo zanima, če je veliko število vetrov (15x na dan) znak da je nekaj narobe z mojim prebavnim sistemom pa kako se rešiti tega? prosim za vaš nasvet

Lep pozdrav!
Spoštovani!

Vetrovi praviloma nastajajo zaradi plinov, ki jih sproščajo bakterije pri predelavi scer neprebavljivih snovi, kot so vlaknine, torej zdrava prehrana praviloma povzroča več plinov. Podobno je pri surovem sadju, sandnih kislinah in sadnem sladkorju. Lahko pa gre tudi za neprenašanje mlečnega sladkorja ali bele moke - pri teh dveh je praviloma v osrepdnju napenjanej, sledijo mu pogosta redka iztrebljanja in šele nato vetrovi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Manca12345

23.08.14 18:40

moja hčerka ima 13 let in še nima menstruacije. boli jo v spodnjem delu trebuha popku in tudi nižje.

hvala za pomoč.
Spoštovani!

Ne nazadnje se lahko pripravlja prva menstruacija.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
nasvetprosim

25.09.14 14:09

Lep pozdrav

Zanima me prosim nasvet za moje bolecine v trebuhu. Kaj mislite da je.

Da ne delam nove teme. jaz sem bila diagnosticirana z gerbom 2 leti nazaj nakar je bilo potem v redu in potem sem zacela jemati spet lani okoli demebra ker se je polabsalo ker nisem na pocitnicah pazila in sem spala po jedi. Kakorkoli. Zdaj jemljem ze zdravila 9mesecev. Ali se to sploh lahko jemlje tako dolgo?

Moja zdravnica je odsla in nadomestna je neka zdr. Za solsko medicino, ki nima pojma in mi je se napisala 3 skatle nilara po 40mg. Brez da bi vedela, ce jih se potrebujem. ali lahko jemljem tako dolgo. Kako sploh ugotovis da jih ne rabis vec?

Imam tudi astmo in nekaj dni ko jih nisem jemala sem se zbujala z dusenjem iz spanja. Hripavost imam.hudo. Ne vem ce je povezano z Nilarom, ker ga nisem jemala ali ne.

Prav tako so se mi 2 tedna nazaj pojavile pekoce bolecine v desnem delu trebuha. Najprej spikanja. Potem zadnih 7 dni pa zarenje. Grabljeenje pa spet potem par ur v redu pa spet isto. Bolecina gre vcasih na ledvico vcasih vcasih na cel kriz pa malokrat na levo potem pa poneha za en cas ampak zareci obcutek imam skos. Lokalizira se nekje na desni kjer so jajcniki in malo bolj gor kjer je slepic. Slabo mi je bilo v prvem tednu malo in imela sem vrtoglavico in drisko nekaj dni. Zdaj nimam nic od tega, ampak ta zdravnica me je ze 2x poslala domov. Mene pa se kar boli. Je lahko vse to od Nilarja?
studiram.da bi nehala jemati ker tudi na skatli pise da se naj ne bi jemalo.vec kot 4 tedne.

Kaj svetujete in mislite da je narobe z mano? Hvala.
15-letnica

27.09.14 14:56

Mene že kakšne 2 leti boli trebuh. Ne boli me redno ampak predvsem takrat, ko kaj pojem. Trebuh me začne boleti kakšnih 10-15 minut po jedi in dobim drisko. bila sem pri zdravniku, ta me je dal na pregled krvi in je pokazalo vse vredu. Bila sem tudi pri genikologu, saj že 7 mesecev nimam menstruacije (stara sem 15 let), toda tudi ta je rekel, da je vse vredu. Mene je res strah, saj me včasih boli tako močno, da ne morem več stati, moram se uleči ali vsesti. Hvaležna vam bi bila za nasvet.

Lep pozdrav!
Spoštovani!

A ste tudi kaj shujšali? Lahko bi šlo za alergijo na belo moko. Poskusite en teden brez hrane z belo moko.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
trebuh

01.10.14 18:11

Spoštovani,

že skoraj eno leto imam včasih težave z želodcem. Opazim, da me peče kislina, sploh če zvečer jem kako sadje, imam celo noč težave s slabostjo. Tudi v spodnjem delu trebuhu občutim kot neko napetost, napihnjenost, vetrovi, v zgornjem delu pa slabost. Na levi strani me tudi na čase boli (zg.del trebuha). Kot zbadanje boleče, ki traja nekaj minut do nekaj ur. Ker načrtujem povečanje družine, me zanima, če bi bilo dobro opraviti gastroskopijo, skrb me trebušna slinavka...
15-letnica

02.10.14 19:39

Ne skujšala nisem nič. Drugače pa ja, tudi to je. Želim shujšati. Jem 2x-3x na dam, čim več se gibljam, pa kiogrami samo rastejo.
nasvetprosim

05.10.14 15:41

Lep pozdrav!

Spet se oglasam. Moje bolecine se kar trajajo. Nilarja ne jemljem vec ze 10dni in ni nic bolje. Po menstruaciji sem spet dobila bolecine nazaj ki so na desni strni spodaj pri popku vse dol do jajcnika in pece ta bolecina in prehaja pekoca se v ledveni del na levo in desno in boli kot da spika. Trebuh imam veckrat tudi napihnjen in sem sita ze po dveh normalnih sendvicih z malo zemljo. Kaj naj naredim? Kri sem dala se enkrat in vodo ampak mi pravijo da ni nic. Kaj bi to lahko bilo ?
Težave

Bolečine v trebuhu

30.10.14 12:03

Pozdravljeni,

Stara sem 35 let, mama 1 otroka, športno aktivna, visoka 172 cm in tehtam 57 kg.
Pred 2 mesecema me je nenadoma začel tako močno boleti trebuh (spodnji del trebuha na desni strani in okrog popka), da sem pristala na urgenci saj zaradi bolečin nisem mogla več ne sedeti in ne hoditi. Zaradi suma da gre za vnetje slepiča so me zadržali v bolnici na abdominalni kirurgiji. Dobila sem tudi temperaturo 38,4, levkociti so bili še ta dan v mejah normale, prav tako tudi sedimentacija. Naredili so UZ trebuha. Slepič ob tem sploh ni bil viden, le bezgavke so bile povečane, prisotna je bila tudi neka "tekočina"? Na izvid so napisali da gre verjetno za: enterokolitis (virusni?) in mezenterijski limfadentis. Naslednji dan mi je temperatura padla, levkociti so bili malenkost nad mejo okrog 14 se mi zdi, sedimentacija je porasla na 58. Dali so mi lahko dieto in me obdržali še 1 dan na opazovanju. Za tem so me poslali domov s priporočilom da naj obiščem gastro kliniko.
Pred tem dogodkom me je pogosto znal boleti želodec. Zdravnica mi je 2x predpisala terapijo s Controlocom in stanje se je izboljšalo. Prav tako sem imela obdobja z driskami (odvajanje: včasih 2-3x na dan, včasih samo 1x, včasih pa tudi po 5x), in na zadnje je trajalo kar cel mesec preden se mi je prebava stabilizirala. Driske so včasih boleče in niso krvave. Na koncu mi je zdravnica predpisala Seldiar da se je zadeva "ustavila". Obdobij z zaprtji nimam.
Da se vrnem sedaj na sedanje stanje: Od kar sem prišla iz bolnice, so se mi že parkart pojavile bolečine v trebuhu, le k sreči ne tako močne, da bi zopet morala na urgenco :) Dogaja se mi, da mi na vsake toliko časa v črevesju dobesedno nekaj poči - podobno je vetrovom. K sreči se mi je to do zdaj še vedno zgodilo ko sem bila doma, v službi bi to lahko namreč zvenelo zelo neprijetno :) Ko zadevo "raznese" običajno nimam bolečin. Prejšnji teden naj bi se mi to zgodilo v spanju. Mož mi je povedal da naj bi me zelo bolelo.
Mi mogoče vi lahko poveste kaj bi to lahko bilo? Na pregled na gastro kliniki sem naročena šele decembra, vendar moja kakovost življenja ni več ista kot je bila in to me zelo skrbi. Opažam da sem pogosto utrujena, da težje opravljam delov tako v službi kot tudi doma. Poleg vsega tega s prebavo se mi še pojavljajo občasne bolečine v sklepih, imam tudi težave z očmi (pospešeno se mi večajo cilindri, dioptrija ne). Slednje sem navedla če vam bo mogoče kaj pomoč?

Kaj se mi dogaja? Kaj vi menite da bi to lahko bilo?

V naprej hvala za vaš odgovor...

Z lepimi pozdrav!
Spoštovani!

Težko pojasnim, niti ne vidim povezave med vsemi težavami. Kako pa prenašate mleko in močnate izdelke?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Kamšt

18.12.14 13:16

Pozdravljeni!
Petnajstletna hči še nima menstruacije, se ji pa pojavljajo hude bolečine v trebuhu. Ugotovila sem, da se to zgodi približno na en mesec, zdaj že tretji mesec zapovrstjo. Bolečine so res hude, punca se kar valja po postelji, do kakršnegakoli izcedka pa ne pride. Ali je mogoče, da so te bolečine povezane s prihajajočo menstruacijo, do nje pa ne pride? Ne morem pozabiti na pripoved moje sodelavke izpred 15 let, ko se je nekaj podobnega dogajalo njeni hčeri, UZ je pokazal tumor in so punco skoraj operirali. V resnici so se ji v trebuhu "skuhale" tri menstruacije, ki zaradi zraščene kožice v vagini niso mogle ven in je bil "tumor" v resnici kup strjene krvi in gnoja. Zadevo so potem uredili in je bilo OK. Ali je normalno, da te menstruacija tako "matra", preden jo sploh imaš? Jaz te izkušnje nimam, imela sem v mladih letih boleče menstruacije, ampak takrat, ko so se res pojavile.
Hvala za vsak nasvet.
Lep pozdrav in vse dobro!
Spoštovani!

Če nima vročine, trajnejših bolečin..., potem bi lahko šlo za hormonske spremembe. Boli praviloma krčenje maternice, kar se pod vplivom hormonov lahko dogaja. Proti tem bolečinam dobro pomagajo (tudi test, če to drži) nesteroidni antiravmatiki, kot so ibuprofen, diklfenak, ketoprofen, pa tudi aspirin ipd. Drguih redkih razlogov ne morem izključiti brez UZ pregleda.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 23 minus 13?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.