Računalništvo, telefonija, internet in televizija

Televizijski programi, različni operaterji, infrastruktura, mobilni telefoni, paketi, tarife, nastavitve telefona, računalniki, programska oprema, e-naprave in povezave (optika, koaksialni kabel, parica, MMDS), hitrost interneta, wifi, cene klicev preko digitalne telefonije, digitalni sprejemniki.
Imate težavo in bi radi vprašali strokovnjaka? Povprašajte Med.Over.Net strokovnjake in delite izkušnje in mnenja z ostalimi udeleženci na forumu.

Pogovori s Si.mobilom

10.02.11 11:28

V tej temi lahko preberete najbolj aktualno, kar uporabnika mobilnega telefona zanima. Od tarif, posebne ponudbe, prenosa številke, o aparatih, cenah pogovorov iz tujine, do tem ali je telefon primerno darilo.

Vabljeni,
da preberete vprašanja uporabnikov in odgovore Si.mobilovih svetovalcev, ki so jih podali v pogovorih na javnih tribunah na forumu Starševski čvek).

Andreja
uredništvo Med.Over.Net

Kot obljubljeno, pričenjamo z današnjo Javno tribuno z naslovom Si.mobil svetuje, v kateri gostimo Si.mobilove svetovalce.

• Imate vprašanje?
  • Vas zanima, kateri paket je najbolj primeren za vas, za vašega otroka?
  • Kako lahko nadzirate porabo, znižate račun?
  • Kateri telefon izbrati?
  • Ali lahko mobilni internet preizkusite preden ga kupite?
  • Kaj svetujemo manjšim podjetjem

Si.mobilovi svetovalci vam bomo z veseljem pomagali poiskati odgovor na vse vrste splošnih vprašanj v uri, ki je pred nami, zato vabljeni, da se ji pridružite z vprašanji in izkušnjami.

Popravljeno 2-krat. Zadnjič popravljal Andreja ob 14.02.11 08:41.
Lep pozdrav vsem monovcem tudi z naše strani.

Maja, Nina in Iris vam bomo v naslednji uri z veseljem pomagale najti odgovore na vaša vprašanja, povezana z našo ponudbo.

Torej, povejte, kako vam lahko pomagamo, kaj vas zanima?

Si.mobil d.d. I Povej nekaj lepega
www.simobil.si I info@simobil.si I 040 40 40 40
Pozdravljeni.
Sem vaša naročnica že nekaj časa. Kako naj vem, ali je moj paket še vedno najbolj pravi zame oz. kako bi lahko preveril, ali bi z drugim paketom porabila manj, tudi če bi še vedno enako uporabljala telefon?
Hvala.
Moje vprašanje se pa glasi... Pred časom sem vzela naročniško razmerje nase, ampak za nekoga drugega- sestro, ki me je po domače povedano zafrknila, po dobrem letu kar naenkrat v dveh mesecih nabila ogromna računa, katera ni hotela plačati. Kasneje sem to jaz poravnala v pol leta v obrokih (NI šlo v sodno izterjavo). Od tega je cca. 5 mesecev. Sama sem včasih imela Simobil in bi zelo rada šla nazaj, ampak ne vem, če lahko sedaj???
Zelo si želim telefon na preklop, ampak kot da jih ne delajo več.

Premišljevala sem, da bi ga kupila v tujini, kjer sem jih videla kar nekaj. Ali so prenosni telefoni kupljeni v tujini že odklenjeni po defaultu, ali jih je potrebno dodatno odkleniti v Sloveniji?

Hvala za odgovor
Navedeno
kanita.
Moje vprašanje se pa glasi... Pred časom sem vzela naročniško razmerje nase, ampak za nekoga drugega- sestro, ki me je po domače povedano zafrknila, po dobrem letu kar naenkrat v dveh mesecih nabila ogromna računa, katera ni hotela plačati. Kasneje sem to jaz poravnala v pol leta v obrokih (NI šlo v sodno izterjavo). Od tega je cca. 5 mesecev. Sama sem včasih imela Simobil in bi zelo rada šla nazaj, ampak ne vem, če lahko sedaj???

Draga Kanita,
razumemo, da ste imeli neprijetno situacijo. Vendar, če ste poravnali vse obveznosti, ni nobenega razloga za bojazen, da ne bi mogli skleniti novega naročniškega razmerja. Svetujemo vam, da se zglasite v najbližji naši poslovalnici, kjer vam bodo naši svetovalci glede na vaše klicne navade svetovali najprimernejši paket.

Vnaprej dobrodošli (ponovno) pri nas.
Lep pozdrav,
Maja

Navedeno
Ančka pomarančka
Pozdravljeni.
Sem vaša naročnica že nekaj časa. Kako naj vem, ali je moj paket še vedno najbolj pravi zame oz. kako bi lahko preveril, ali bi z drugim paketom porabila manj, tudi če bi še vedno enako uporabljala telefon?
Hvala.

Pozdravljena Ančka,
predlagamo vam, da na našem portalu Moj Si.mobil preverite vašo porabo (zgodovina klicev v Si.mobil omrežju, količina klicev v druga omrežja, količina poslanih SMS sporočil in količino prenesenih podatkov) in na podlagi porabe preverite kateri paket bi vam najbolje ustrezal.
Če ste ortovka (do 31 let) se lahko odločite za enega izmed orto paketov. Če ste prerasli orto lahko izbirate med enim izmed novih paketov ZAME.
Lep pozdrav, Iris

Sem podjetnica, ki je šla ravnokar na svoje. Ker sem trenutno s.p. bi si s telefonom želela narediti najmanj stroškov, kolikor se le da..vsaj za začetek.

Kakšen paket mi svetujete? Imam pa kar nekaj strank iz tujine, predvsem iz juga italije.
Zadnje čase opžam veliko reklam, kjer nagovarjate poslovneže. Kaj lahko svetujete podjetniku, ki veliko kliče predvsem na stacionarne številke in mobitel ter na balkan, imam pa 5 zaposlenih. Ali nam lahko pride kdo osebno svetovat in pripravit ponudbo?
Navedeno
preklopilabi
Zelo si želim telefon na preklop, ampak kot da jih ne delajo več.

Premišljevala sem, da bi ga kupila v tujini, kjer sem jih videla kar nekaj. Ali so prenosni telefoni kupljeni v tujini že odklenjeni po defaultu, ali jih je potrebno dodatno odkleniti v Sloveniji?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni,
ali je telefonski aparat odklenjen je odvisno od samega ponudnika mobilne telefonije. Svetujemo vam, da se o tem pred nakupom posvetujete pri ponudniku storitev. V trgovini smete vprašati prodajno osebje, da preizkusite SIM kartico v svojem telefonu.

Svetujemo vam, da se zglasite na našem prodajnme mestu, kjer lahko preizkusite telefone. Kdo ve, morda vam bo zaslon na dotik odgovarjal ;-)

Lep pozdrav, Nina

Sin ima sedaj telefon na kartice, ker pa imajo njegovi prijatelji orto paket, me sedaj prosi, da bi ga imal tudi sam. Iskreno me je strah, kakšni bodo potem računi in kako nadzirati njegovo porabo. Kaj vi svetujete? Hvala za odgovor.
Jaz se pridružujem zgoraj zapisanemu.

Vendar bi sam imel še dodatno prošnjo. Ali bi lahko Si.mobil izdelal eno ponudbo z izračunom stroškov. Zelo dodelano, saj bi želel imeti analizo, po kolikšni tarifi bom klical kam in kdaj se mi bodo eventuelno obračunali klici z drugo tarifo, če bom prekoračil kakšne omejitve?
Navedeno
s.p.
Zadnje čase opžam veliko reklam, kjer nagovarjate poslovneže. Kaj lahko svetujete podjetniku, ki veliko kliče predvsem na stacionarne številke in mobitel ter na balkan, imam pa 5 zaposlenih. Ali nam lahko pride kdo osebno svetovat in pripravit ponudbo?

Pozdravljeni,
svetujemo vam, da se zglasite v enem izmed naših centrov, kjer se boste lahko osebno pogovorili s svetovalcem o ponudbi, ki bi bila najboljša za vas. Lahko pa nam pišete na info.poslovni@simobil.si in naši svetovalci vas bodo kontaktirali.

Lepo pozdravljeni, Iris

Pozdravček

Rada bi zamenjala operaterja in prešla na Si.mobil in želela bi zadržati cifro. Koliko časa traja prehod in kdaj je možnaa ktivacija številke pod novim operaterjem?
Navedeno
lepdanbodons
Jaz se pridružujem zgoraj zapisanemu.

Vendar bi sam imel še dodatno prošnjo. Ali bi lahko Si.mobil izdelal eno ponudbo z izračunom stroškov. Zelo dodelano, saj bi želel imeti analizo, po kolikšni tarifi bom klical kam in kdaj se mi bodo eventuelno obračunali klici z drugo tarifo, če bom prekoračil kakšne omejitve?

Navedeno
mularija
Sin ima sedaj telefon na kartice, ker pa imajo njegovi prijatelji orto paket, me sedaj prosi, da bi ga imal tudi sam. Iskreno me je strah, kakšni bodo potem računi in kako nadzirati njegovo porabo. Kaj vi svetujete? Hvala za odgovor.

Pozdravljena!

Za popolni nadzor nad porabo priporočamo SIMPL na kartice oz. Simpl z računom. Na slednjem lahko porabo spremljate z vklopom brezplačne storitve SIMPL stanje, ki omogoča uporabniku dnevno prejemanje SMS sporočila z informacijo o stanju. Če je otrok starejši od 12 let lahko postane uporabnik ORTO paketov (odvisno od porabe, ampak npr. ORTO U NULO + opcijo 201) starš, ki pa je naročnik pa lahko spremlja porabo v Mojem Si.mobilu.
Druga možnost je preverjanje porabe s ključno besedoSTANJE na 9443, kjer lahko starši ali otrok kadarkoli preverijo stanje na otrokovem telefonu.
Vsekakor pa predlagamo pogovor z otrokom in skupno določitev pravil uporabe telefona. Za pomoč pa tudi priporočamo, da si pogledajo brošuro ORTO odgovorni starši.

Lep pozdrav,
Maja
Navedeno
TJAŠA
Pozdravček

Rada bi zamenjala operaterja in prešla na Si.mobil in želela bi zadržati cifro. Koliko časa traja prehod in kdaj je možnaa ktivacija številke pod novim operaterjem?

Pozdravljena Tjaša,
sam prenos številke iz drugega mobilnega operaterja se izvede v 3. delovnih dneh. Prehod lahko uredite na vseh Si.mobilovih prodajnih mestih.

Lep sončen pozdrav, Nina

Zanima me podobno kot Tjašo, le da me zanima, če in kako lahko obdrži številko, ki jo ima sedaj moja mama pri Mobitelu, uporabljam pa jo jaz. Je to možno? Hvala.
Še to bi vprašala, ali lahko potem nemudoma pričnem s klici v tujino? kaj pa če sem v tujini, in grem pred odhodom urediti prenos, se le ta avtomatično aktivira po 3 delovnih dneh tudi v tujini, ali to tam še ne dela tako hitro?

Kakšen je v tem primeru postopek.

lepa hvala
Pozdravljeni. Razmišljam, da bi zamenjal paket. Ali se moram za to nujno oglasiti v vaši trgovini ali pa obstaja kakšna bolj komot varianta? So s tem povezani kakšni stroški in kakšni? Hvala za odgovor.
Navedeno
to zanima tudi mene
Zanima me podobno kot Tjašo, le da me zanima, če in kako lahko obdrži številko, ki jo ima sedaj moja mama pri Mobitelu, uporabljam pa jo jaz. Je to možno? Hvala.

Pozdravljeni,
seveda je možno. Z mamo se ogasita v enem izmed naših prodajnih mest, kjer boste uredili prenos številke. S seboj prinesita osebni dokument, davčno številko in račun, ki ne sme biti starejši od 90 dni.
Že vnaprej dobrodošli pri nas.

Lep pozdrav, Iris

Navedeno
Si.mobil
Navedeno
s.p.

Pozdravljeni,
svetujemo vam, da se zglasite v enem izmed naših centrov, kjer se boste lahko osebno pogovorili s svetovalcem o ponudbi, ki bi bila najboljša za vas. Lahko pa nam pišete na info.poslovni@simobil.si in naši svetovalci vas bodo kontaktirali.

Lepo pozdravljeni, Iris

Navedeno
s.p..
Sem podjetnica, ki je šla ravnokar na svoje. Ker sem trenutno s.p. bi si s telefonom želela narediti najmanj stroškov, kolikor se le da..vsaj za začetek.

Kakšen paket mi svetujete? Imam pa kar nekaj strank iz tujine, predvsem iz juga italije.

Pozdravljeni,

tudi vam svetujemo, da se za najboljšo ponudbo za vas obrnete na naše svetovalce, ki vam bodo z veseljem pomagali.

Lep pozdrav,
Iris

Najlepša hvala gostom današnje Javne tribune, Si.mobilovim strokovnjakom, za izčrpne odgovore in hvala tudi vam, dragi obiskovalci foruma Starševski čvek za vprašanja in izkušnje.

Si.mobilovi strokovnjaki so bili že nekajkrat gostje Javne tribune na Med.Over.Netu. Pretekle Javne tribune so sedaj zbrane v skupni temi na spletnem forumu Računalništvo in mobilna telefonija

Vabljeni k branju teme z naslovom Pogovori s Si.mobilom
Navedeno
TJAŠA
Še to bi vprašala, ali lahko potem nemudoma pričnem s klici v tujino? kaj pa če sem v tujini, in grem pred odhodom urediti prenos, se le ta avtomatično aktivira po 3 delovnih dneh tudi v tujini, ali to tam še ne dela tako hitro?

Kakšen je v tem primeru postopek.

lepa hvala

Pozdravljena še enkrat,
vaša številka, ki jo trenutno uporabljate bo delovala do dneva prenosa številke v Si. mobil omrežje. Ko se bo prenos izvršil ( o tem boste obveščeni z SMS sporočilom), boste v telefonski aparat vstavili novo SIM kartico, ki jo boste prejeli na našem prodajnem mestu. Po tem boste zopet dosegljivi na svojo številko.

Lep pozdrav, Nina
Navedeno
menjava paketa
Pozdravljeni. Razmišljam, da bi zamenjal paket. Ali se moram za to nujno oglasiti v vaši trgovini ali pa obstaja kakšna bolj komot varianta? So s tem povezani kakšni stroški in kakšni? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

paket lahko zamenjate preko portala Moj Si.mobil, s klicem na brezplačno številko za pomoč uoprabnikom 080 40 40 40, ali pa nam željo sporočite na info@simobil.si

Če ste vezani na podlagi Pogodbe o prodaji telefonskega aparata, se vam zaračuna strošek menjave paketa, ki je izračunan na podlagi dveh meril:

- razlika med ceno telefonskega aparata (s katerim ste vezani) med paketom, na katerega delate menjavo in paketom, iz katerega delate menjavo
- število mesecev do konca vezave. Razlika v ceni telefonskega aparata se razdeli na obdobje vezave (24 mesecev) in pomnoži s številom mesecev do konca vezave.

V obračunskem obdobju je možna le ena menjava paketa.

Za prehod s starejših paketov na enega od novih paketov ZAME vam zaračunamo strošek migracije v znesku 20 EUR.

Lep pozdrav, Iris

Pogovori s Si.mobilom

06.01.11 11:28

Dobrodošli obiskovalci foruma Starševski čvek v današnji javni tribuni, ki bo potekala od 11:30 pa vse tja do 12:30 ure.

Želite ostati dosegljivi tudi na dopustu, brez strahu, da vas bo presenetil visok račun ob vrnitvi? Poslovno veliko potujete in vas zanima, kako bi lahko optimizirali stroške med bivanjem v tujini? Je vseeno, katerega tujega operaterja izberete?

Na ta in še mnoga druga vprašanja lahko dobite odgovor v uri, ki je pred nami.

Dobrodošlico izrekam gostji današnje javne tribune, gospe Špeli Rakovec, strokovnjakinji iz podjetja Si.mobil, ki bo z veseljem odgovarjala na vprašanja.

Vsi, ki ste vprašanja že poslali po mailu na naslov forum@simobil.si, lahko odgovore nanje preberete v času današnje javne tribune.

Izkoristite priložnost in povprašajte našo današnjo gostjo kar vas zanima.

Popravljeno 2-krat. Zadnjič popravljal Andreja ob 14.02.11 08:41.
Sem vaša uporabnica. Odhajamo na smučanje v Italijo. Zanima me, kateri operater je najcenejši. Čeprav telefon v tujini uporabljam samo za kratke nujne klice in sms-e, me je vedno strah, kakšen bo na koncu račun. Ali lahko kako nadziram porabo ali zmanjšam račun?

Hvala za odgovor!
Pozdravljeni. Pogosto službeno potujem v Srbijo in na Hrvaško. Uporabljam Blackberry-ja. Kako bi lahko zmanjšal stroške pogovorov, ker računi so sedaj res visoki.
Ogromen račun

Re: Začetek JT: Pred odhodom v tujino

06.01.11 11:44

Sin ima HTC Desire in je na Hrvaškem naredil ogromen račun, ki ga ne mislim še enkrat plačati. Kaj naj naredim, da ne bo več takih presenečenj razen da mu zaplenim telefon?
Pozdravljeni,

Hčerka odhaja v kratkem na študijsko izmenjavo v Anglijo. Do sedaj je uporabljala telefon na kartice. Kaj sedaj? Kako naj v tujini polni svoj račun? Ali ji ga lahko mi polnemo? Bi bila kakšna druga opcija bolj optimalna? Vem, veliko vprašanj in za vse informacije vam bom zelo hvaležna, saj bi želeli s hčerko biti v stalnem stiku.

Lepo vas pozdravljam,
Ana
Leta 2010 sem bila na dopustu v Kanadi. Kolegica ima sklenjeno naročniško razmerje pri drugem operaterju in je lahko nemoteno klicala domov, meni pa signal ni lovil, kar pomeni, da sem imela telefon skozi ugasnjen, saj ga nisem mogla uporabljati.

Težava je bila tudi ta, da se nisem mogla preklopiti na drugega operaterja, ker baje simobil nima z vsemi sklenjenih dogovorov.

A je sedaj že kaj novega?
Navedeno
Italija
Sem vaša uporabnica. Odhajamo na smučanje v Italijo. Zanima me, kateri operater je najcenejši. Čeprav telefon v tujini uporabljam samo za kratke nujne klice in sms-e, me je vedno strah, kakšen bo na koncu račun. Ali lahko kako nadziram porabo ali zmanjšam račun?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

V EU, kamor spada tudi Italija, imamo enotne cene za klice in SMS. Cena odhodnega klica znaša 0,468 EUR, cena sprejetega klica pa 0,18 EUR. Za poslano spročilo SMS pa boste plačali 0,132 EUR.
Priporočamo vam, da si vklopite opcijo Tujina 30, kjer za 10 EUR zakupite 30 minut klicev (odhodni in dohodni skupaj). Za uporabnike, ki kličejo več, pa sta na volji še dve opciji za 100 ali 200 minut.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Malamojca

06.01.11 11:52

Kako izbrati operaterja, na katerega v tujini preklopiti, da bo račun čim manjši? Kje lahko pogledam, kdo je najbolj ugoden? Odhajam pa na študij v Avstralijo septembra. A je v tem primeru kakšna opcija, da kličem domov zvečer in bo tarifa manjša, ali je čas, kdaj kličem povsem irelevanten, glede na to, da gre za tujino?

hvala
Mojca
Navedeno
s.p.
Pozdravljeni. Pogosto službeno potujem v Srbijo in na Hrvaško. Uporabljam Blackberry-ja. Kako bi lahko zmanjšal stroške pogovorov, ker računi so sedaj res visoki.

Pozdravljeni,
ker veliko potujete v tujino, vam svetujemo, da si vklopite tarifo SVET, ki Si.mobilovim uporabnikom znižuje ceno klicev po celotnem svetu. Ob vklopljeni tarifi SVET boste za le 0,90 EUR sprejeli dohodni klic in se pogovarjali do 20 minut. V kolikor v tujini uporabljate tudi prenos podatkov, vam svetujemo vklop opcije Blackberry Tujina.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Poslovno

06.01.11 12:03

Obeta se mi veliko službenih poti, predvsem po Evropi. Zelo pomembno je, da bom lahko vedno dostopal do interneta preko svojega laptopa. Kako lahko zmanjšam stroške prenosa podatkov ali jih celo omejim? Na kratko - kakšne možnosti imam? Hvala.
jožicazplaniini

06.01.11 12:05

Jaz bi pa rada vprašala, kako lahko v tujini preveriš na mobilniku, da nisi skozi "connectan" na internet, ker je to kar velik strošek? Včasih namreč kar veliko stvari pozabim in ne bi želela, da pozabim tudi na to.

Pa še tole bi vprašala, ali lahko samo za tisti čas, ko bom v tujini sklenem kakšen poseben paket ugodnost, da bom imela večja možnost prenosa za ne prav velik znesek?

Torej, vprašati želim, ali lahko dobim kakšno posebno opcijo, da bi lahko dostopala do prenosa ogromnih količin podatkov za ne preveč visoko ceno?
Navedeno
Ogromen račun
Sin ima HTC Desire in je na Hrvaškem naredil ogromen račun, ki ga ne mislim še enkrat plačati. Kaj naj naredim, da ne bo več takih presenečenj razen da mu zaplenim telefon?

Pozdravljeni,

Svetujemo vam, da si pred odhodom v tujino vklopi eno izmed opcij Mobilni internet Tujina.
V primeru, da gre večkrat v tujino za krajši čas, pa priporočamo, da si za 5 EUR vklopi opcijo Mobilni internet Tujina Dnevni, ki mu omogoča 10MB prenosa podatkov. Opcija velja od vklopa do polnoči naslednjega dne.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Odzivnik

06.01.11 12:09

Mi lahko prosim razložite, kako je z odzivnikom v tujini. Ga moram res izklopiti, ker bom imel drugače večji račun?
Pozdravljeni. Službeno odhajam na daljše potovanje v Ameriko. Z družino bi bil rad v stiku tudi privatno preko svojega telefona, sem pa vaš naročnik.

Kje lahko preverim, kateri operaterji so najcenejši? Ali mi svetujete vklop kakšne opcije? Na kaj bi še moral biti pozoren?

Hvala za odgovor.
izklop telefona

06.01.11 12:19

Za skoraj eno leto se selim v tujino in telefona v tem času ne bom potrebovala. Kaj lahko storim, da mi v tem času ne bo potrebno plačevati mesečne naročnine, ker telefona ne bom uporabljala. Vezava mi poteče konec leta. Po vrnitvi bi želela to telefonsko številko normalno naprej uporabljati.
Navedeno
študij
Pozdravljeni,

Hčerka odhaja v kratkem na študijsko izmenjavo v Anglijo. Do sedaj je uporabljala telefon na kartice. Kaj sedaj? Kako naj v tujini polni svoj račun? Ali ji ga lahko mi polnemo? Bi bila kakšna druga opcija bolj optimalna? Vem, veliko vprašanj in za vse informacije vam bom zelo hvaležna, saj bi želeli s hčerko biti v stalnem stiku.

Lepo vas pozdravljam,
Ana

Pozdravljeni,

V kolikor želi hčerka ohraniti nadzor nad porabo, lahko obdrži svoj telefon na kartice. Polnite ga lahko vi ali hčerka sama, če ima kreditno kartico.
Možnosti polnjenja so naslednje:
- storitev POLNI
- preko spleta z uporabo kreditne kartice

Cene v EU so regulirane in so enake za naročnike in uporabnike paketov na kartice.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

konkurenca

06.01.11 12:24

vem, da je nehvaležno govoriti o konkurenci, pa vendar me zanima, kako je s primerjalnimi cenami med operaterji. Sem na si.mobilu ampak mi znanec pogosto pravi, da se za podjetja velikosti 10 ljudi nabokj splača debitel.

v tujini smo samo na hrvaškem, bolj v času dopustov (s službenimi telefoni), večinoma pa po Sloveniji.
upam, da mi boste lahko dogovorili, čeprav danes fgovorite le o tujini.
hčerkicamoja

06.01.11 12:24

Tudi jaz imam doma mladoletno hčerko. Za 3 mesece bo odšla k očetu v tujino. Zanima me, ali lahko v tujini kupi kartico in nafila telefon, ali so veljavne samo kartice, ki se dobijo v Sloveniji.

Lepa hvala za odgovor
Navedeno
tumbekc
Leta 2010 sem bila na dopustu v Kanadi. Kolegica ima sklenjeno naročniško razmerje pri drugem operaterju in je lahko nemoteno klicala domov, meni pa signal ni lovil, kar pomeni, da sem imela telefon skozi ugasnjen, saj ga nisem mogla uporabljati.

Težava je bila tudi ta, da se nisem mogla preklopiti na drugega operaterja, ker baje simobil nima z vsemi sklenjenih dogovorov.

A je sedaj že kaj novega?

Pozdravljena, tumbekc!

Si.mobil ima trenutno podpisano pogodbo z operaterjem Rogers Wireless, dogovarjamo pa se tudi z ostalimi operaterji. Takoj ko bodo dogovori sklenjeni, se bo infomracija pojavila tudi na gornjem lilnku.
Za klice v Kanadi je potrebna uporaba telefonov, ki podpirajo omrežje v Kanadi (850 in 190 Mhz).

Želimo vam prijeten dan,

Damijan Kohne

Navedeno
Si.mobil
Navedeno
s.p.

Pozdravljeni,
ker veliko potujete v tujino, vam svetujemo, da si vklopite tarifo SVET[/url], ki Si.mobilovim uporabnikom znižuje ceno klicev po celotnem svetu. Ob vklopljeni tarifi SVET boste za le 0,90 EUR sprejeli dohodni klic in se pogovarjali do 20 minut. V kolikor v tujini uporabljate tudi prenos podatkov, vam svetujemo vklop opcije Blackberry Tujina[/url].

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Vas lahko vprašam, če obstaja tudi kakšna opcija, ki bi znižala stroške, za klicanje iz Slovenije v Srbijo?
Z mojim sporočilom se današanja javna tribuna zaključuje.

Hvala vsem, ki ste se z vprašnji in in izkušnjami pridružili današnji javni tribuni.

Prav tako hvala tudi gostji, gospe Špeli Rakovec, za izčrpne odgovore.

Vabljeni na spletni forum Računalništvo in mobilna telefonija, kjer lahko preberete nasvete in izkušnje uporabnikov sodobnih medijev.
Navedeno
Malamojca
Kako izbrati operaterja, na katerega v tujini preklopiti, da bo račun čim manjši? Kje lahko pogledam, kdo je najbolj ugoden? Odhajam pa na študij v Avstralijo septembra. A je v tem primeru kakšna opcija, da kličem domov zvečer in bo tarifa manjša, ali je čas, kdaj kličem povsem irelevanten, glede na to, da gre za tujino?

hvala
Mojca

Pozdravljeni,

Kateri operater je najbolj ugoden lahko preverite v interaktivnem ceniku na naši spletni strani. Priporočamo, da si vklopite tarifo SVET, s katero lahko pri sprejetem klicu za 0,90 EUR govorite do 20 minut ne glede na to, v katerem času kličete.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Navedeno
jožicazplaniini
Jaz bi pa rada vprašala, kako lahko v tujini preveriš na mobilniku, da nisi skozi "connectan" na internet, ker je to kar velik strošek? Včasih namreč kar veliko stvari pozabim in ne bi želela, da pozabim tudi na to.

Pa še tole bi vprašala, ali lahko samo za tisti čas, ko bom v tujini sklenem kakšen poseben paket ugodnost, da bom imela večja možnost prenosa za ne prav velik znesek?

Torej, vprašati želim, ali lahko dobim kakšno posebno opcijo, da bi lahko dostopala do prenosa ogromnih količin podatkov za ne preveč visoko ceno?

Pozdravljeni,

Svetujemo vam, da pokličete v naš center za pomoč uporabnikom na brezplačno telefonsko številko 080 404040. Naši svetovalci vas bodo z veseljem naučili vklopiti in izklopiti prenos podatkov v tujini na vašem telefonu, saj se programska oprema od telefona do telefona razlikuje.

Najcenejši način za prenašanje podatkov v tujini je vklop ene izmed opcij Mobilni internet Tujina.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Navedeno
Poslovno
Obeta se mi veliko službenih poti, predvsem po Evropi. Zelo pomembno je, da bom lahko vedno dostopal do interneta preko svojega laptopa. Kako lahko zmanjšam stroške prenosa podatkov ali jih celo omejim? Na kratko - kakšne možnosti imam? Hvala.

Pozdravljeni, Si.mobil!

Če ste že naročnica Si.mobilovega mobilnega interneta imate avtomatično vklopljeno tarifo Eurodata, s katero si znižate ceno prenosa v EU. Uporabniki pogovornih paketov pa si morate opcijo vklopiti sami na kateremkoli Si.mobilovem prodajnem mestu, preko portala Moj Si.mobil ali na številki 080 40 40 40 z uporabo gesla.
Svojim uporabnikom omogočamo tudi vklop Opcije Mobilni internet Tujina.

Želimo vam prijeten dan,

Damijan Kohne
Navedeno
Odzivnik
Mi lahko prosim razložite, kako je z odzivnikom v tujini. Ga moram res izklopiti, ker bom imel drugače večji račun?

Pozdravljeni,

Med gostovanjem v državah članicah Evropske unije bodo vsi vaši prejeti klici preusmerjeni v Odzivnik brezplačni, ne glede na to kakšno preusmeritev v Odzivnik imate nastavljeno ("vsi klici", "zasedeno", "brez odgovora" ali "nedosegljiv").

V državah izven EU bodo prejeti klici preusmerjeni v Odzivnik brezplačni le v primeru, če imate nastavljeno brezpogojno preusmeritev. S tem se boste izognili stroškom dohodnih klicev v tujini. Če pa nastavite preusmeritev "zasedeno", "brez odgovora" ali "nedosegljiv", boste krili stroške za dva mednarodna klica vedno, ko vas bo omrežje "iskalo" - tj. za klic iz Slovenije in nazaj na preusmerjeno številko.

Poslušanje sporočil na Odzivniku se v vseh državah zaračuna kot odhodni klic v Slovenijo po vaši izbrani tarifi za gostovanje v tujini.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Navedeno
hčerkicamoja
Tudi jaz imam doma mladoletno hčerko. Za 3 mesece bo odšla k očetu v tujino. Zanima me, ali lahko v tujini kupi kartico in nafila telefon, ali so veljavne samo kartice, ki se dobijo v Sloveniji.

Lepa hvala za odgovor

Pozdravljeni,

Veljavne so samo SIMPL kartice, zato vam svetujemo, da jih hčerka vzame s seboj in po potrebi polni svoj račun.
Ostale možnosti polnjenja so naslednje:
- storitev POLNI
- preko spleta z uporabo kreditne kartice

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Navedeno
Amerika
Pozdravljeni. Službeno odhajam na daljše potovanje v Ameriko. Z družino bi bil rad v stiku tudi privatno preko svojega telefona, sem pa vaš naročnik.

Kje lahko preverim, kateri operaterji so najcenejši? Ali mi svetujete vklop kakšne opcije? Na kaj bi še moral biti pozoren?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Pred potovanjem v Ameriko najprej preverite ali vaš mobilni aparat podpira frekvence, ki so v uporabi v Ameriki (850 in 1900 Mhz).
Za redne stike z družino vam predlagamo vklop opcije Tarifa Svet, ki vam omogoča do 20 minut dohodnih pogovorov za ceno 0,90 €. Pri izhodnih klicih vsakih 20 min plačate vzpostavitev klica, ter za vsako minuto 2,5€. Več informacij vsebuje zgornji link.

Želimo vam prijeten dan,

Damijan Kohne

Navedeno
s.p.
Navedeno
Si.mobil
Navedeno
s.p.

Pozdravljeni,
ker veliko potujete v tujino, vam svetujemo, da si vklopite tarifo SVET[/url], ki Si.mobilovim uporabnikom znižuje ceno klicev po celotnem svetu. Ob vklopljeni tarifi SVET boste za le 0,90 EUR sprejeli dohodni klic in se pogovarjali do 20 minut. V kolikor v tujini uporabljate tudi prenos podatkov, vam svetujemo vklop opcije Blackberry Tujina[/url].

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Vas lahko vprašam, če obstaja tudi kakšna opcija, ki bi znižala stroške, za klicanje iz Slovenije v Srbijo?

Pozdravljeni,

Vklopite si lahko opcijo EU in Balkan, s katero si lahko znižate stroške klicanja v države EU in Balkana.

Lep pozdrav,
Špela Rakovec

Navedeno
izklop telefona
Za skoraj eno leto se selim v tujino in telefona v tem času ne bom potrebovala. Kaj lahko storim, da mi v tem času ne bo potrebno plačevati mesečne naročnine, ker telefona ne bom uporabljala. Vezava mi poteče konec leta. Po vrnitvi bi želela to telefonsko številko normalno naprej uporabljati.

Pozdravljeni!

V primeru daljšega odhoda vam svetujemo, da se oglasite na najbližjem Si.mobilovem prodajnem mestu, kjer lahko ob identifikaciji zahtevate zamrznitev naročniškega razmerja za največ leto dni v dveletnem obdobju. V primeru, da imate v času zamrznitve do Si.mobila obveznosti iz naslova Pogodbe o zagotovitvi posebne ugodnosti, se vam le ta ustrezno podaljša.
Kot stranka morate v času zamrznitve poskrbeti za plačilo odprtih obveznosti.
Po vrnitvi se ponovno oglasite na prodajnem mestu, kjer bodo vaše naročniško razmerje ponovno aktivirali. Strošek zamrznitve in ponovnega priklopa vam bomo zaračunali na naslednjem izdanem računu.

Želimo vam prijeten dan,
Damijan Kohne

Navedeno
konkurenca
vem, da je nehvaležno govoriti o konkurenci, pa vendar me zanima, kako je s primerjalnimi cenami med operaterji. Sem na si.mobilu ampak mi znanec pogosto pravi, da se za podjetja velikosti 10 ljudi nabokj splača debitel.

v tujini smo samo na hrvaškem, bolj v času dopustov (s službenimi telefoni), večinoma pa po Sloveniji.
upam, da mi boste lahko dogovorili, čeprav danes fgovorite le o tujini.

Pozdravljeni!
Vedno je nehvaležno govoriti o konkurenci, zato se bomo osredotočili na našo ponudbo.

Si.mobil svojim poslovnim strankam ponuja nov sklop Paketi Podjetni, kjer strankam omogočamo brezplačne klice v Si.mobilovem ter stacionarnih omrežjih. Odvisno od izbranega paketa so na voljo tudi paketi z zakupljenimi količinami klicev v druga omrežja, dodatno pa lahko zakupite tudi količine sms-jev ter vključenih prenosov podatkov, s katero si lahko znižate ceno željenega mobilnega aparata do 200 €.

Preverite ponudbo konkurece in ugotovili boste, da je naša ponudba ugodna.

Želimo vam prijeten dan,

Damijan Kohne

Želite ostati dosegljivi tudi na dopustu, brez strahu, da vas bo presenetil visok račun ob vrnitvi? Poslovno veliko potujete in vas zanima, kako bi lahko optimizirali stroške med bivanjem v tujini? Je vseeno, katerega tujega operaterja izberete?

Si.mobilova strokovnjakinja Špela Rakovec, vam bo v javni tribuni, ki bo potekala v četrtek 6. januarja med 11:30 in 12:30 uro na forumu Starševski čvek, pomagala z odgovori na ta in vsa podobna vprašanja, ki jih imate.

Vprašanja lahko pošljete že sedaj na mail [email protected], nanje pa bodo odgovorili Si.mobilovi strokovnjaki v času javne tribune.
Javna tribuna je v polnem teku. Pridružite se ji v temi z naslovom Začetek JT: Pred odhodom v tujino
Ura je 11:30 in kot obljubljeno, začenjamo z današnjo javno tribuno na temo Telefon kot darilo?

Naš današnji gost je Si.mobilov strokovnjak Lan Orthaber, vodja skupne za terminale, ki bo v uri, ki je pred nami, z veseljem odgovarjal na vsa vaša vprašanja.

Vsi, ki ste vprašanja že oddali na mail: [email protected], lahko pričakujete odgovore v času današnje javne tribune.

• Si želite nov telefon?
  • Boste pisali Božičku zanj?
  • Morda boste vi Božiček in ga boste podarili najbližjim?
  • Morda kar sebi?

Včasih je odločitev enostavna, drugič se je težje ali skoraj nemogoče odločiti, kateri mobilni telefon izbrati....

Dragi obiskovalci foruma Starševski čvek, vabljeni, da našega današnjega gosta vprašate kar vas zanima.
kakšen telefon priporočate za mojega gimnazijca, ki ima to srečo, da vedno polomi telefone?
Imate kakšne bolj odporne na udarce?
Hvala.
Jaz ga iščem

Re: Začetek javne tribune: Telefon kot darilo?

03.12.10 11:37

Kakšen telefon izbrati, če ti je pomembno:

- da imaš na njem shranjeno čim več glasbe, da jo lahko poslušaš
- da ima dober fotoaparat (5 MP ali več)
- da ima bluetooth povezavo
- da ima možnost interneta (mail, FB aplikacija, ...)
- da po možnosti ni touch screen (če se le da)
zima zima bela

Re: Začetek javne tribune: Telefon kot darilo?

03.12.10 11:43

Mene pa zanima, kaj priporočate, če telefon uporabljam predvsem za klicanje in srfanje po internetu in bi rad imel klasično tipkovnico, ne samo tachscreen. Do sedaj sem imel nokie, s katerimi sem bil zadovoljen, ne vem pa, če so še tako top. Hvala za pomoč.
Kakšen mobi bi bil primeren za upokojence?
Potrebujemo ekran kjer se dobro vidi, vidne tipke, uporaben ne kompliciran opomnik, morda tudi fotoaparat, sicer pa nič posebnega. Predvsem uporaben za stvari, ki se redno uporabljajo.
Ali mi lahko razložite, v čem so prednosti androidov, ki jih vsi toliko hvalijo. Sin me prosi za božička, pa ne vem, ali je sploh primeren zanj.
12 letna hčerka bi rada blackberryja - ali nekaj takega. Meni se zdijo malo predragi. Ali je to sploh primeren telefon zadnjo?
Sem s.p.. Kakšen telefon bi mi priporočili? Pomembno mi je, da lahko pogledam pošto, odprem kakšen dokument. Pa ne nekaj zelo dragega.
Hvala.
Jst rabm zelo malo funkcij, tko da bi prosila, če mi lahko poveste, ali imate na zalogi kakšnega, ki bi lahko samo poklicala, in da me pokličejo. drugih funkcij ne rabim. Kje bi lahk to dobila?
Kokr pravi december.
Men naj nekdo prosm razloži, kaj spoh je android??! Dobr, telefon, al?
Android gor android dol. Naj že en pove,m.
Kupila si bom nov telefon. Slišala sem, da so tisti, ki so sedja in, zelo nepraktični, saj nimajo tipkovnice in zaslon je zelo občutljiv, kar mi pa ne ustreza, saj telefon pogosto zgubim v torbici. Kaj mi priporočate? Na preklop mi niso všeč. Kaj mi še preostane?
Navedeno
Huda k kača
kakšen telefon priporočate za mojega gimnazijca, ki ima to srečo, da vedno polomi telefone?
Hvala.
Pozdravljeni,

tudi za take imamo na voljo aparate, ki so bolj trpežni in vzdržljivi.
Nekaj iz aktualne ponudbe:
- Samsung Xcover 271
- Samsung B2100
- Nokia 3720

Verjamem, da boste našli primernega.

lep pozdrav,
Lan
Navedeno
Jaz ga iščem
Kakšen telefon izbrati, če ti je pomembno:

- da imaš na njem shranjeno čim več glasbe, da jo lahko poslušaš
- da ima dober fotoaparat (5 MP ali več)
- da ima bluetooth povezavo
- da ima možnost interneta (mail, FB aplikacija, ...)
- da po možnosti ni touch screen (če se le da)

Zdravo,

trenutne smernice v telefoniji so take, da je večina zmoglivejših aparatov tudi z zaslonom na dotik.
Takih, ki bi ustrezali zgornjim željam je kar nekaj:
- Samsung i9000 Galaxy S
- HTC Desire
- Sony Ericsson Vivaz
- Nokia X6
- HTC Wildfire

V ponudbi je še kar nekaj podobnih aparatov, ki bi ustrezali vašim željam.

lep dan,
Lan
Navedeno
Majka
Kakšen mobi bi bil primeren za upokojence?
Potrebujemo ekran kjer se dobro vidi, vidne tipke, uporaben ne kompliciran opomnik, morda tudi fotoaparat, sicer pa nič posebnega. Predvsem uporaben za stvari, ki se redno uporabljajo.

Pozdravlena, Majka!

Za starejše uporabnike imamo v posebni ponudbi mobilni aparat My Phone - 1070 Chiaro v beli in sivi barvi. Mobilni aparat ima velike tipke in jasno berljiv ekran primeren starejšim osebam.
Za naše stranke je dosegljiv kot aparat na kartice ali z naročniškim razmerjem.

Za starejše uporabnike je primeren tudi Lg - GU230 Dimsum oz. kateri od Samsungovih aparatov, ki omogočajo povečevanje črk.

Lep pozdrav, Damjan

Navedeno
zima zima bela
Mene pa zanima, kaj priporočate, če telefon uporabljam predvsem za klicanje in srfanje po internetu in bi rad imel klasično tipkovnico, ne samo tachscreen. Do sedaj sem imel nokie, s katerimi sem bil zadovoljen, ne vem pa, če so še tako top. Hvala za pomoč.

Zdravo,

svetujem par modelov iz redne ponudbe različnih znamk:

- Nokia X2
- Nokia C5
- Sony Ericsson Elm
- Sony Ericsson Zylo
- Samsung S550 Shark2

Glede na to, da je ustreznih aparatov še kar nekaj vam svetujem obisk Si.mobilovega prodajnega mesta, kjer so vsi modeli razstavljeni in delujoči.

Lep zimski dan,
Lan
ali so telefoni pri vas zaklenjeni?
Navedeno
december2010
Ali mi lahko razložite, v čem so prednosti androidov, ki jih vsi toliko hvalijo. Sin me prosi za božička, pa ne vem, ali je sploh primeren zanj.

Zdravo,

aparati z operacijskim sistemom android ponujajo podobno uporabniško izkušnjo kot jo imamo na osebnem računalniku.
Aplikacije Google mail, Google maps, Google contacts, Google talk,Youtube in ostale nam ponujajo dostop do spletnih vsebin, zabave, novic in poskrbijo, da smo ves čas povezani s svetom.
Preko spletne trgovine Android market je na voljo preko še 100.000 aplikacij, ki so v večini uporabnikom na voljo brezplačno.

Upam, da najdete pravega.

lep dan,
Lan

Navedeno
lepi_mirko
ali so telefoni pri vas zaklenjeni?

Pozdravljeni,
Telefoni v naši ponudbi so odklenjeni. Izjema so telefoni, ki so na voljo v obliki predplačniških paketov.

Lep dan,
Lan

Sin - mladoleten, je naročen pri konkurenci, vendar bi sedaj želela zamenjati operaterja in mu kupiti nov telefon. Lahko pa seveda obdržimo tudi starega, vendar me zanima, kako je z morebitnim odklepanjem in kdaj je priporočljivo, da zamenjamo operaterja. Časovno ne želim plačevati dvojne naročnine - v smislu malo tukaj in malo tam. Kaj je priporočljivo storiti? Aja, pa še to bi vprašala. Ali lahko zamenjamo operaterja brez sinove vednosti, glede na to, da je mladoleten in da mu bom jaz plačevala 1 leto naročnino?
Navedeno
s.p.
Sem s.p.. Kakšen telefon bi mi priporočili? Pomembno mi je, da lahko pogledam pošto, odprem kakšen dokument. Pa ne nekaj zelo dragega.
Hvala.

Pozdravljeni,

svetoval bi nekaj iz spodnjega nabora:

- Blackberry Bold 9700
- Samsung Omnia 7
- Nokia E72
- Nokia E52

Podobnih aparatov je še kar nekaj, mogoče tistega pravega najdete in preizkusite na prodajnem mestu Si.mobila.

lep pozdrav,
Lan

Navedeno
Huda k kača
Hvala.

Sam imam motorolo Defy, kupljeno prek pixmania.com. Odporen na mokroto in udarce, praske. Odlično se obnese pri 'zlorabah' moje male hčerkice (rada daje vse v usta in eno Nokia se nam je zato pokvarila).
Navedeno
tamalapupa
12 letna hčerka bi rada blackberryja - ali nekaj takega. Meni se zdijo malo predragi. Ali je to sploh primeren telefon zadnjo?

Pozdravljena, tamalapupa!

Veseli na, da se vaša dvanajstletna hči zanima za Blackberry telefone, ki so aparati višjega cenovnega razreda in primernejši za poslovno uporabo. V kolikor bi hči vseeno želela izkusiti odlično uporabniško izkušnjo vam svetujemo, da ji aktivirate paket ORTO BERI ter mobilni aparat Blackberry Curve 8520..

Primernejši mobilni aparati za dvanajstletnico in pisanje sms-jev so:
- Nokia C3
- LG - C300 Papy
oz. Samsung B3410W.

Seveda pa si lahko izbere katerikoli mobilni telefon iz Si.mobilove ponudbe.

Lep dan še naprej, Damjan

Navedeno
osnovka
Jst rabm zelo malo funkcij, tko da bi prosila, če mi lahko poveste, ali imate na zalogi kakšnega, ki bi lahko samo poklicala, in da me pokličejo. drugih funkcij ne rabim. Kje bi lahk to dobila?

Pozdravljeni,

za osnovno in preprosto uporabo bi priporočal:

- Sony Ericsson Cedar
- Samsung S3550 Shark3
- Nokia 2220
- LG DU230 Dimsum

Obstaja še kar nekaj podobnih, ki so na voljo tudi v različnih barvah.

lep pozdrav,
Lan

Navedeno
Si.mobil
Navedeno
december2010

Zdravo,

aparati z operacijskim sistemom android ponujajo podobno uporabniško izkušnjo kot jo imamo na osebnem računalniku.
Aplikacije Google mail, Google maps, Google contacts, Google talk,Youtube in ostale nam ponujajo dostop do spletnih vsebin, zabave, novic in poskrbijo, da smo ves čas povezani s svetom.
Preko spletne trgovine Android market je na voljo preko še 100.000 aplikacij, ki so v večini uporabnikom na voljo brezplačno.

lep dan,
Lan

hvala za odgovor. Če prov razumem je android nekaj tko kot windows? Operacijski sistem? Kaj pa alternativa androidu=
Živjo,

mene zanima, če bo do praznikov že prišla Nokia N8 oz. ali bo sploh v vaši ponudbi?

Hvala!
Navedeno
dodatek2
Kokr pravi december.
Men naj nekdo prosm razloži, kaj spoh je android??! Dobr, telefon, al?
Android gor android dol. Naj že en pove,m.

Pozdravljeni,
kot rečeno gre za aparate z Googlovim operacijskim sistemom Android. Njegova uporaba pa zaradi enostavnosti in dostopnosti zelo hitro raste.
Lep dan,
Lan

Ura je odbila 12: 30 in naznanila zaključek današnje javne tribune.

Najlepša hvala našemu današnjemu gostu, gospodu Luki Orthaberju, vodji skupine za terminale pri operaterju Si.mobil, za izčrpne odgovore.

Hvala tudi vam, dragi obiskovalci foruma Starševki čvek za vprašanja in izkušnje.

Na veliko vprašanj je bilo odgovorjenih in kljub temu, da se je današnja javna tribuna zaključila, vabljeni k obisku foruma Računalništvo in mobilna telefonija, kjer je objavljenih veliko sporočil na temo mobilne telefonije.
Navedeno
dodatek2
Navedeno
Si.mobil
Navedeno
december2010

Zdravo,

lep dan,
Lan

hvala za odgovor. Če prov razumem je android nekaj tko kot windows? Operacijski sistem? Kaj pa alternativa androidu=

Pozdravljen,

Drži, gre za operacijski sistem, ki bi ga lahko v grobem primerjali z windowsi.
Kot alternative bi lahko imeli - Bada (operacijski sistem Samsunga), Symbian (Nokia), tudi Windows phone 7 (v ponudbi model Samsung Omnia 7) pa tudi Blackberry.
Android so uporabniki prepoznali kot tistega, ki je najbolj preprost in čigar uporaba predstavlja najboljšo internetno izkušnjo.

lep pozdrav,
Lan

Navedeno
majčkica8
Kupila si bom nov telefon. Slišala sem, da so tisti, ki so sedja in, zelo nepraktični, saj nimajo tipkovnice in zaslon je zelo občutljiv, kar mi pa ne ustreza, saj telefon pogosto zgubim v torbici. Kaj mi priporočate? Na preklop mi niso všeč. Kaj mi še preostane?

Majčkica8, pozdravljena!

Telefoni na dotik so morda res bolj občutljivi kot ostali, vendar so z nekaj "dodatki" lahko prav tako uporabni. Za na dotik občjutljive zaslone prdlagamo uporabo etuijev in posebnih folij, ki ščitijo ekran pred poškodbami.

Vabim vas v najblilžji Si.mobilovo prodajno mesto, kjer boste lahko v veliki izbiri izbrali mobilni aparat po vaših željah.

Želimo vam lep dan, Damjan

Navedeno
mamcaMarinka
Sin - mladoleten, je naročen pri konkurenci, vendar bi sedaj želela zamenjati operaterja in mu kupiti nov telefon. Lahko pa seveda obdržimo tudi starega, vendar me zanima, kako je z morebitnim odklepanjem in kdaj je priporočljivo, da zamenjamo operaterja. Časovno ne želim plačevati dvojne naročnine - v smislu malo tukaj in malo tam. Kaj je priporočljivo storiti? Aja, pa še to bi vprašala. Ali lahko zamenjamo operaterja brez sinove vednosti, glede na to, da je mladoleten in da mu bom jaz plačevala 1 leto naročnino?

Pozdravljena mamcaMarinka!

Vsak uporabnik ima možnost prenosa številke med operaterji pod v naprej znanimi pogoji. Pred prenosom številke preverite kakšne so vaše obveznosti in se na osnovi teh informacij odločite kdaj je pravi čas za prenos številke.
Za prenos številke se oglasite pri novoizbranem operaterju. Uporabniki na kartico morajo za prenos imeti aktivno številko, PUK kodo in 5€ na računu v času podajanja zahtevka, Za prenos naročniške številke morate biti naročnik telefonske številke, le ta mora biti aktivna, priložiti morate račun, ki ni starejši od 90 dni.
Na zahtevku označite ali želite naročniško razmerje pri starem operaterju prekiniti ali ne. Prenos številke traja 3 delavne dni od pravilno izpolnjenega obrazca.
Pri Si.mobilu mladoletn oseba ne more sklepati naročniškega razmerja, lahko pa je uporabnik. Tako boste morali prenos in sklenitev naročniškega razmerja urediti vi.
Telefonski aparati kupljeni v naročniških razmerjih so po večini odklenjeni. v kolikor le ta ni odklenjen se za odklep obrnite na operaterja, kjer je bil mobilni aparat kupljen. Operater bam bo aparat odklenil brezplačno.

Za eventuelne dodatne informacije se lahko oglasite na Si.mobilovih prodajnih mestih ali pokličete Si.mobilov klicni center 040404040.

Želimo vam prijeten dan, Damijan

Pozdravljeni,

Nokio N8 pričakujemo še v tem letu. Za točen datum prihoda vam svetujemo, da spremljate našo spletno stran www.simobil.si ali uradno stran na Facebooku.

Lep pozdrav,
Maja Lapajne
Pri Si.mobilu ne delajo razlik!

Kot obljubljeno, začenjamo z današnjo Javno tribuno, v kateri bomo gostili strokovnjaka Žiga Doberleta, odgovornega za pripravo ponudbe za zasebne uporabnike pri Si.mobilu.

Pri Si.mobilu so oblikovali novo ponudbo paketov ZAME, s katerimi želijo dati možnost, da si sami sestavite takšno kombinacijo paketa in opcij, ki bo idelna za vaše potrebe. Konec meseca boste tako plačali le tisto, kar res potrebujete.

• Vas torej zanima, ali ste XS, XL ali nekje vmes?
  • Katere opcije bi bile idelane za vaše potrebe?
  • Bi se prilagojena ponudba poznala konec meseca na vašem računu?
  • ...

Izkoristite priložnost in v uri, ki je pred nami, povrašajte našega današnjega gosta vse, kar vas zanima.

Vsi, ki ste vprašanja že poslali, pa lahko odgovore pričakujete v času današnje Javne tribune.
Sem vaša uporabnica in me zanima, ali so novi paketi boljši od obstoječih in zakaj. Se mi splača zamenjati paket? Bi lahko tako kaj prišparala? Telefon uporabljam za vsakodnevne pogovore in sem verjetno zelo povprečna uporabnica. Hvala.
Jst že imam sklenjeno naročniško razmerje. Ali ga lahko prekinem na sredini, glede na to, da telefona nisem vzel skupaj z naročnino? Kakšni so eventuelni penali.
imam eno težavico.

Zakaj ne morem podariti telefona babici za rojstni dan? Kupila bi ga na naročnino, saj je cenejši, pa tudi ona bi želela imeti naročnino, vendar se to ne da narediti. Ali mi lahko lepo prosim razložite, zakaj ne morem podariti babici telefona na tovrsten način?
Telefon uporabljam predvsem za kratke klice z ženo in otroki. Imate kakšno ponudo ali popust za družine?
Pozdravček

Od kolegice mama živi na obali in pogosto se zgodi, da je signal zelo slab. Nato telefon avtomatično preklopi na signal iz hrvaške, brez opozorila. Zanima me, če se v tem primeru klici računajo kot klici v tujino? V primeru, da bi do tega prišlo, kaj lahko naredimo, saj nismo mi krivi, če preklopi na omrežje iz tujine?
Navedeno
povprečna
Sem vaša uporabnica in me zanima, ali so novi paketi boljši od obstoječih in zakaj. Se mi splača zamenjati paket? Bi lahko tako kaj prišparala? Telefon uporabljam za vsakodnevne pogovore in sem verjetno zelo povprečna uporabnica. Hvala.

Živjo povprečna!

Pri kreiranju novih paketov smo skozi raziskave ugotovili, da uporabniki poleg klicev znotraj Si.mobil precej klicev opravite v druga mobilna omrežja (pri tem npr zaradi prenešenih številk med operaterji sploh ni več jasno, v katero omrežje kličete).
Iz tega razloga smo v pakete vključili tudi klice v druga omrežja. Sedaj se z novimi paketi lahko veliko ceneje kliče v VSA omrežja v Sloveniji. Izberite si le paket, ki bo zadostil vašim potrebam.
Primer: Prej so vas na paketu enaZAME, brezplačni klici znotraj omrežja in 101 minuta klicev v druga omrežja stali 22,1€/mesec sedaj vas ista količina minut stane 16€/mesec

LP
Žiga

Sem vaša naročnica in uporablajm številko izklučno za internet. Zanima me, ali planirate, da bi bila internetna stritev predplačniška? mobilni internet rabim namreč 5-5 mesecev na leto in sem kar nezadovoljna, da plačujem naročnino cca 20€ celo leto.

Hvala
Navedeno
darilce
imam eno težavico.

Zakaj ne morem podariti telefona babici za rojstni dan? Kupila bi ga na naročnino, saj je cenejši, pa tudi ona bi želela imeti naročnino, vendar se to ne da narediti. Ali mi lahko lepo prosim razložite, zakaj ne morem podariti babici telefona na tovrsten način?

Živjo Darilce!

Če ste že obstoječa lastnica naročniškega razmerja ali želite skleneti naročniško razmerje se lahko brez problema odločite za nakup aparata po znižani akcijski ceni, ki ga lahko tudi podarite babici. To pomeni da se z nakupom telefona zavezujete ostati z nami 24 mesecev.

Prav tako lahko brez naročniškega razmerja kupite telefonski aparat po redni prodajni ceni in ji ga podarite.

Žal pa ne morete vzeti telefona po akcijski prodajni ceni in s tem vezati drugega uporabnika 24 mescev.

LP
Žiga

Navedeno
signalček
Pozdravček

Od kolegice mama živi na obali in pogosto se zgodi, da je signal zelo slab. Nato telefon avtomatično preklopi na signal iz hrvaške, brez opozorila. Zanima me, če se v tem primeru klici računajo kot klici v tujino? V primeru, da bi do tega prišlo, kaj lahko naredimo, saj nismo mi krivi, če preklopi na omrežje iz tujine?

Pozdravljen Signalček,
Signal žal ne pozna meja in v obmejnih območjih se lahko zgodi, da signal tujih operaterjev prehaja tudi na našo stran meje. Če imamo v telefonu nastavljeno Avtomatično (Samodejno) izbiro omrežje, bo telefon izbral signal, ki je v tistem trenutku močnejši. In če telefon izbere signal tujega operaterja, se klici zaračunavajo po tarifi za gostovanje.
Zato vam priporočamo, da v nastavitvah telefona izberete možnost Ročne izbire omrežja in tam izberete svojega operaterja. S tem se boste izognili, da bi vam v Sloveniji sploh ponudilo možnost izbire drugega oz. tujega operaterja.
Žiga

Navedeno
Si.mobil
Navedeno
povprečna

Živjo povprečna!

Pri kreiranju novih paketov[/url] smo skozi raziskave ugotovili, da uporabniki poleg klicev znotraj Si.mobil precej klicev opravite v druga mobilna omrežja (pri tem npr zaradi prenešenih številk med operaterji sploh ni več jasno, v katero omrežje kličete).
Iz tega razloga smo v pakete vključili tudi klice v druga omrežja. Sedaj se z novimi paketi lahko veliko ceneje kliče v VSA omrežja v Sloveniji. Izberite si le paket, ki bo zadostil vašim potrebam.
Primer: Prej so vas na paketu enaZAME, brezplačni klici znotraj omrežja in 101 minuta klicev v druga omrežja stali 22,1€/mesec sedaj vas ista količina minut stane 16€/mesec

LP
Žiga

Klici v vsa omrežja, so tu vključeni tudi klici na stacionarca?
Navedeno
internetka
Sem vaša naročnica in uporablajm številko izklučno za internet. Zanima me, ali planirate, da bi bila internetna stritev predplačniška? mobilni internet rabim namreč 5-5 mesecev na leto in sem kar nezadovoljna, da plačujem naročnino cca 20€ celo leto.

Hvala

Pozdravljena Internetka,
omogočamo tudi predplačniško uporabo mobilnega interneta: spletna stran.
Ta rešitev je namenjena vsem, ki le občasno potrebujete dostop do mobilnega interneta.
Žiga

Navedeno
Si.mobil
Navedeno
signalček
Pozdravček

Pozdravljen Signalček,
Signal žal ne pozna meja in v obmejnih območjih se lahko zgodi, da signal tujih operaterjev prehaja tudi na našo stran meje. Če imamo v telefonu nastavljeno Avtomatično (Samodejno) izbiro omrežje, bo telefon izbral signal, ki je v tistem trenutku močnejši. In če telefon izbere signal tujega operaterja, se klici zaračunavajo po tarifi za gostovanje.
Zato vam priporočamo, da v nastavitvah telefona izberete možnost Ročne izbire omrežja in tam izberete svojega operaterja. S tem se boste izognili, da bi vam v Sloveniji sploh ponudilo možnost izbire drugega oz. tujega operaterja.
Žiga

Najlepša hvala za informacije. Škoda, da se take stvari ne povedo že na začetku, da ta možnost sploh obstaja.
Ali obstaja način, da mi vi pogledate na podlagi mojih preteklih računov koliko porabim za klice, za prenos podatkov itd. in mi potem na podlagi teh podatkov svetujete, kaj bi bilo zame optimalno, pa da vidim, če je res kaj bolj ugodno kot imam sedaj.
Navedeno
janezzzz
Telefon uporabljam predvsem za kratke klice z ženo in otroki. Imate kakšno ponudo ali popust za družine?

Živjo Janez!

Lahko rečem, da je celotna ponudba ZAME zastavljena tako, da se družine lahko med seboj kličete po 0€/min.

Če kličete malo, je za vas primeren paket XS ZAME za 7€/mesec v katerih je vključeni 51 minut na mesec. Če 51 minut za vas ni dovolj si izberite kateregakoli izmed ostalih paketov ZAME( že od 16€/mesec naprej), s katerimi lahko opravite neskončno veliko klicev znotraj omrežja. Tako z vašo družino kot z več kot 600.000 uporabniki SI.mobila.

LP
Žiga
Izpiski, ki jih dobivamo sedaj, so zelo čudni. Zelo so nepregledni in tudi, če človek želi še sam malce prekontrolirati zneske, se prej naveliča. Kaj nam svetujete, da naredimo, da bomo imeli malce več pregleda nad zneski?
Kaj svetujete za penzioniste, ki skoraj nič ne kličejo, polnjenje s karticami pa jim tudi dela težave? Rabim za svojo babi.
Navedeno
zmedenaa
Navedeno
Si.mobil
Navedeno
povprečna

Živjo povprečna!

Pri kreiranju novih paketov[/url] smo skozi raziskave ugotovili, da uporabniki poleg klicev znotraj Si.mobil precej klicev opravite v druga mobilna omrežja (pri tem npr zaradi prenešenih številk med operaterji sploh ni več jasno, v katero omrežje kličete).

LP
Žiga

Klici v vsa omrežja, so tu vključeni tudi klici na stacionarca?

Živjo povprečna!

Tako je novi paketi ZAME vključujejo neskončno število klicev znotraj omrežja Si.mobil (razen XS ZAME) in omjeno količno klicev v druga omrežja. Tako v stacionarna kot mobilna. Pri XS ZAME je zgodba nekoliko drugačna saj vsebuje 51 minut klicev v katerokoli omrežje v Sloveniji vključno z klici znotraj Si.mobila.

LP
Žiga

Vse lepo in prav, da imate poceni klice znotraj vašega omrežja. Imam s.p. in veliko klicev naredim tudi na fiksne številke, kot tudi v druga omrežja ne le v vašega. Kako naj bi bila vaša ponudba potem primerna zame, da bi se mi, kot pravite, to poznalo konec meseca na računu?
Navedeno
sprememba
Jst že imam sklenjeno naročniško razmerje. Ali ga lahko prekinem na sredini, glede na to, da telefona nisem vzel skupaj z naročnino? Kakšni so eventuelni penali.

Pozdravljena, sprememba!

Veseli nas, da ste naša naročnica in potrudili se bomo da boste ostala še naprej.

V kolikor ste telefonski aparat kupili v prosti prodaji v halo paketu ali na drug način za katerega s strani podjetja Si.mobil niste prejeli subvencije lahko naročniško razmerje prekinete kadarkoli brez penalov, ki bi se nanašali na telefonski aparat,..

V primeru, da ste s strani podjetja Si.mobil prejeli subvencioniran aparat preverite strošek vračila prejete ugodnsoti. Informacijo o strošku lahko prejmete spomočjo gesla preko klicnega centra 404040, v Si.mobilovih trgovina ali na prodajnih mestih,..

Verjamemo, da je naša ponudba tako ugodna, da je ne morete zavrniti,zato vas vabimo da si jo ogledate na naši spletni strani in si preko portala Moj Si.mobil, klicnega centra ali prodajnega mesta optimizirate svojo porabo.

Želimo vam prijeten dan,

Damjan

Navedeno
vnuček
Kaj svetujete za penzioniste, ki skoraj nič ne kličejo, polnjenje s karticami pa jim tudi dela težave? Rabim za svojo babi.

Živjo Vnuček,

za starejše uporabnike, ki kličejo malo in želijo biti predvsem dosegljivi, so idealna rešitev paketi SIMPL, ki so brez stroškov mesečne naročnine. Te lahko uporabljate tako, da se vam stroški zaračunajo mesečno na položnici, ali pa sproti s polnjenjem računa na kartice.

V vašem primeru vam svetujemo rešitev SIMPL na mesečni račun: spletna stran.

LP
Žiga

Ura je odbila 12: 30. Današnja Javan tribuna se tako zaključuje.

Hvala našemu današnjemu gostu, strokovnjaku Žigi Doberleta, odgovornemu za pripravo ponudbe za zasebne uporabnike pri Si.mobilu, za izčrpne odgovore.

Hvala tudi vam, dragi obiskovalci foruma Starševski čvek za vaše izkušnje in vprašanja.

Na veliko vprašanj je bilo odgovorjeno, veliko jih je verjetno še ostalo, zato vabljeni na forum: Računalništvo in mobilna telefonija http://med.over.net/forum5/list.php?39, kjer najdete veliko nasvetov in izkušenj iz sveta mobilne telefonije.
Navedeno
s.p.
Vse lepo in prav, da imate poceni klice znotraj vašega omrežja. Imam s.p. in veliko klicev naredim tudi na fiksne številke, kot tudi v druga omrežja ne le v vašega. Kako naj bi bila vaša ponudba potem primerna zame, da bi se mi, kot pravite, to poznalo konec meseca na računu?

Živjo s.p.,

priporočamo vam pakete PODJETNI: spletna stran.
S paketi PODJETNI imate neskončne količine klicev znotraj omrežja Si.mobil in klicev v stacionarna omrežja ter določeno količino klicev v druga mobilna omrežja, ki si jo izberete sami glede na vaše klicne navade.

LP
Žiga

Navedeno
Računalničar
Ali obstaja način, da mi vi pogledate na podlagi mojih preteklih računov koliko porabim za klice, za prenos podatkov itd. in mi potem na podlagi teh podatkov svetujete, kaj bi bilo zame optimalno, pa da vidim, če je res kaj bolj ugodno kot imam sedaj.

Zdravo Računalničar!

Za naše stranke smo na spletni strani www.simobil.si na razdelku Moj Si.mobil pripravili portal, ki omogoča spremljanje in upravljanje naročniškega razmerja.
V podrazdelku računi/stanje porabe/stanje tekoče porabe/analiza porabe lahko preverite svoje klicne navade.S pomočjo mojega Si.mobila si tako na enostaven način optimizirate stroške, ter si izberete za vas najugodnejšo ponudbo.

Želimo vam prijeten dan,

Damijan

Navedeno
signalček
Pozdravček

kaj lahk vi nardite je to, da ji v telefonu naštimate ročno iskanje obrežja in nastavte na simobil, pol ne bo avtomatsko preklapljal tko kt zdej,k je najbrž nastavljeno na samodejno iskanje omrežja.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
When you find that one person who connects you to the world, you become someone different. Someone better. When that person is taken from you, what do you become then?
Navedeno
preverjanje
Izpiski, ki jih dobivamo sedaj, so zelo čudni. Zelo so nepregledni in tudi, če človek želi še sam malce prekontrolirati zneske, se prej naveliča. Kaj nam svetujete, da naredimo, da bomo imeli malce več pregleda nad zneski?

Zdavo preverjanje!

Rešitev vaših težav je portal Moj Si.mobil, kjer lahko sami upravljate s svojim naročniškim razmerjem.

Eden od sklopov na portalu je tudi Poraba v preteklem obdobju kjer lahko podatke oo porabi prenesete v excelovo tabelo kjer lahko analizirate svojo porabo.
Portal vsebuje tudi razdelek Analiza porabe, kjer imate v preprosti tabeli navedeno količino opravljenih storitev po po posameznih mesecih.

Verjamemo, da vam bo naš portal v pomoč. V kolikor imate inovativne ideje o preglednejši obliki računa nam lahko vaše pripombe posredujete na naslov info@simobil.si.

Želimo vam prijeten dan,

Damijan

Pozdravljeni,

imam podoben problem kot s.p. višje.

Ali Simobil Paket PODJETNI vključuje tudi brezplačne klice na stacionarne IP številke drugih operaterjev?

Hvala.

Z
@zamudnik: kot pišejo na netu, imajo paketi Podjetni neomejene klice znotraj Si.mobilovega omrežja in neomejene klice v vsa stacionarna omrežja v Sloveniji (torej tudi IP). Jaz sem si vzel L Podjetni, ker precej kličem tudi v Mobitel. in če je 34 eur ves strošek, potem je to super glede na moje dosedanje račune!
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid=AD1221CC-1F6B-F84A-0AB3-1A4FE14D2AC9&linkid=packagesBusiness
Pozdravljen Zamudnik,

Tokrat tudi mi malo zamujamo, za kar se opravičujemo. Ste pa v tem času že dobili odličen odgovor Zelenka, da imajo paketi Podjetni neomejene klice znotraj Si.mobilovega omrežja in neomejene klice v vsa stacionarna omrežja v Sloveniji, torej tudi IP.

Če bi imeli še kakšno vprašanje, pa vam bomo z veseljem pomagali.

Maja Lapajne
Naročniški sektor

Ura je 10 in kot obljubljeno, začenjamo z današnjo javno tribuno na temo:Mladi in mobilni telefoni

Gost današnje javne tribune je: Miran Razoršek, Si.mobilov vodja segmenta za mlade, ki bo v uri, ki je pred nami, z veseljem odgovarjal na vsa vaša vprašanja in dileme.

Gosod Milan, najlepša hvala, da ste se vabilu odzvali in da boste danes gost naše javne tribune.

Obiskovalci foruma starševski čvek, kar pogumno z vprašanji na dan, kajti javna tribuna se je pravkar začela.
Lepo pozdravljeni.

Veseli me, da sem danes z vami. Če imate kakršnokoli vprašanje v zvezi z mobilno telefonijo in mladimi se lahko o vsem tem pogovorimo.

Miran

Lepo pozravljeni,

Moj partner odhaja v tujino, kjer mobilnega telefona ne bo uporabljal. Naročnino - paket pa ima sklenjen do 09/11, pa me zanima ali je mogoče za 6 mesecev zamrznit oz. obstaja kakšna druga rešitev, da se teh 6 mesecev, naročnina ne plačuje.

lp
Zdravo,
eno vprašanje glede porabe. Imam namreč sina, starega 14 let in smo mu kupili vas paket za mlade, pa je čez poletje krepko prekoračil račun. Kako mu lahko omejim porabo? SE to sploh da?
Pozdravček

Na svojem prvem telefonu sem imela opcijo, da sem sama naložila melodijo za zvonenje. Dobila sem črke, ki sem ji vtipkala v primeren prostor in si tako brezplačno naložila melodijo po mojem okusu. Kolega si je pa sam izmislil melodijo-saj je glasbenik in si jo je naložil, zakaj tega novi telefoni nimajo? Morda sem jaz bolj štorasta in imajo, ampak si ne znam naštimati. Mi lahko kako pomagate?
Sin je pred kratkim dopolnil 12 let. Do danes je imel telefon na kartico, sedaj pa premišljujemo, da bi mu dali na naročnino. Kakšen paket priporočate?
Kaj je bolje, da vzamem za otroka starega 11 let? Naročnino ali na kartice? Telefon bo rabil bolj za klic iz šole za prevoz in najnujneše stvari. Mu lahko omejimi številke na katere lahko kliče?
Hvala, Tina.
Navedeno
Vprašanje?

Lepo pozravljeni,

Moj partner odhaja v tujino, kjer mobilnega telefona ne bo uporabljal. Naročnino - paket pa ima sklenjen do 09/11, pa me zanima ali je mogoče za 6 mesecev zamrznit oz. obstaja kakšna druga rešitev, da se teh 6 mesecev, naročnina ne plačuje.

lp

Lep pozdrav.

Obstajata dve možnosti in sicer:
- Prenos telefonske številke iz naročniškega razmerja na predplačniško razmerje oz. pakete brez mesečne naročnine; v tem primeru je potrebno doplačilo zaradi predčasnega odkupa vezave
- Ali pa zamrznitev naročniškega razmerja; to pomeni, da številke v določenem obdobju ni mogoče uporabljati niti se ne plačuje naročnina, iztek vezave pa se potem v tem primeru podaljša za npr. 6 mesecev

miran

Navedeno
Manica_S

Zdravo,
eno vprašanje glede porabe. Imam namreč sina, starega 14 let in smo mu kupili vas paket za mlade, pa je čez poletje krepko prekoračil račun. Kako mu lahko omejim porabo? SE to sploh da?

Lep pozdrav Manica.

V tem primeru gre za mladoletno osebo in naročniško razmerje sklenejo starši oz. eden od staršev, ki je tudi nosilec naročniškega razmerja.

To pomeni, da lahko s posebnim geslom, ki ste ga prejeli na Si.mobilovem prodajnem mestu kadarkoli preverite porabo svojega sina.

To storite ali s klicem v klicni center na brezplačno telefonsko številko 080 40 40 40, preko storitve Si.asistent, ki je na voljo na www.simobil.si ali s poslanim sporočilom SMS na številko 9443 in ključno besedo STANJE ali preko portala Vodafone live! na mobilnem telefonu.

Tekočo proabo lahko torej kadarkoli preverite, možnosti pa je več.

Upam, da sem odgovoril na vaše vprašanje.
Jaz imam eno vprašanje bolj teoretične narave.

Če starš vzame naročniško razmerje za otroka, ki je še mladoleten. Kdo potem dobi specifikacijo klicev? Imajo starši vpogled v tole? To pomeni, da starš lahko nadzoruje koga otrok kliče. Kje je tukaj meja in pravica do zasebnosti?

Prosim za komentar
Navedeno
melodija

Pozdravček

Na svojem prvem telefonu sem imela opcijo, da sem sama naložila melodijo za zvonenje. Dobila sem črke, ki sem ji vtipkala v primeren prostor in si tako brezplačno naložila melodijo po mojem okusu. Kolega si je pa sam izmislil melodijo-saj je glasbenik in si jo je naložil, zakaj tega novi telefoni nimajo? Morda sem jaz bolj štorasta in imajo, ampak si ne znam naštimati. Mi lahko kako pomagate?

Lep pozdrav.

Vse je odvisno od tega kater telefon imate oz. kaj ta telefon omogoča. Nekateri telefoni že imajo programček s katerim si lahko sami izdelate osnovno melodijo in jo uporabite za zvonenje, pri novejših telefonih pa obstaja tudi množica brezplačnih programov, ki si jih lahko naložite na telefon in vam omogočajo komponiranje.

Gotovo pa lahko vašo priljubljeno melodijo najdete na portalu Vodafone live! in jo uporabite za predigro ali zvonenje.

miran
Navedeno
teoretično

Če starš vzame naročniško razmerje za otroka, ki je še mladoleten. Kdo potem dobi specifikacijo klicev? Imajo starši vpogled v tole? To pomeni, da starš lahko nadzoruje koga otrok kliče. Kje je tukaj meja in pravica do zasebnosti?

Prosim za komentar

Kakšna zasebnost?! Če je moja obveznost skrbeti za nekoga, ki je po zakonu mladoleten, potem je tudi moja obveznost, da vem, kaj ta, za katerega skrbim, počne! In izpisek klicanih številk definitivno spada v tole! Samo stvar zaupanja je, če ima ta mladoletni zasebnost ali je nima!
Mene pa zanima kdaj je sploh prava starost, da otrok dobi telefon. Verjamem, da bi ga operaterji ze v zibelko položili, pa vendar. Doma imamo prvošolca in ugotavljam, da ima že več kot pol razreda telefon.
Majda
Navedeno
teoretično

Prosim za komentar

Lep pozdrav.

Za mladoletno osebo naročniško razmerje na Si.mobilu lahko sklenejo le starši ali zakoniti zastopniki. Starši so na pogodbi navedeni kot naročniki, otroci le kot uporabniki.

Kot naročnik pa imate seveda popolno kontrolo nad naročniškim razmerjem in s tem tudi vpogled v specifikacijo klicev.

Starši imate torej možnost nadzora klicev svojih otrok.

mr
Navedeno
malčekmoj

Sin je pred kratkim dopolnil 12 let. Do danes je imel telefon na kartico, sedaj pa premišljujemo, da bi mu dali na naročnino. Kakšen paket priporočate?

Lepo pozdrav!

Priporočamo naročniški paket ORTO U NULO, ki je posebej prilagojen klicnim navadam mladih, njihovim željam in potrebam. Za le 10 € na mesec bo vaš sin klical na vse Si.mobilove številke za 0 €/min, pošiljal sporočila SMS in MMS za 0 €. Prav tako pa je v paket vključenih še dodatnih 100 MB za prenos podatkov.

V tem trenutku pa lahko izkoristite še naročniško akcijo ORTO ZA VEDNO, kjer lahko izbirate med odličnimi telefoni in dodatnim prenosom podatkov, skupaj kar 300 MB.

Več o ponudbi pa na orto.si.

Z mamo sva hoteli babici za rojstni dan podariti telefon. Bili sva ravno na simobilu, zato me veseli, da lahko še tukaj vprašam.

Nisva ravno želeli zapraviti celega premoženja in tudi telefon sva želeli bolj osnovni, ki pa ga je dandanes zelo težko najti. Na naročnino ga nisva mogli vzeti, saj bi nato medve oziroma tista, ki bi ga vzela, morala 2 leti plačevati telefonsko naročnino s katerim bi ga odplačala

Sedaj pa sprešujem, kako lahko podarim telefon nekomu za darilo, da bi bi pocen in to brez da bi plačevala potem jaz naročnino?
Navedeno
"Naročnina ali kartica"

Kaj je bolje, da vzamem za otroka starega 11 let? Naročnino ali na kartice? Telefon bo rabil bolj za klic iz šole za prevoz in najnujneše stvari. Mu lahko omejimi številke na katere lahko kliče?
Hvala, Tina.

Lep pozdrav!

V tem primeru vsekakor priporočamo katerega od naročniških paketov brez mesečne naročnine. Priporočamo paket SIMPL SI, ki vam omogoča klice v omrežju Si.mobil za le 0,05 €/min. Paket SIMPL SI pa lahko dobite tudi v paketu z mobilnim telefonom že od 25 € naprej.

Številke na katere lahko kliče pa se žal ne da omejiti, predlagamo pa da se s sinom odkrito pogovorite o varni uporabi mobilne telefonije.

Priročnik za starše z nasveti pa si lahko pogledate tukaj.

Ura je odbila 11, ka rpomeni, da se je danšanj ajavna tribuna žal zaključila.

Najlepša hvala našemu današnjemu gostu za izčrne odgovore in hvala tudi vam, dragi obiskovalci foruma SČ za vaše izkušnje in vprašanja.

Na marsikaj je bilo odgovorjeno, ampak vsi vemo, da se z vsakim odgovorom porodi novo vprašanje, nov izziv, tako, kot v vsakdanjem življenju.

Vabljeni z vprašanji na forum: Računalništvo in mobilna telefonija >> http://med.over.net/forum5/list.php?39, kje je obvjavljenih veliko koristnih nasvetov in izkušenj.
Navedeno
problemčioč

Z mamo sva hoteli babici za rojstni dan podariti telefon. Bili sva ravno na simobilu, zato me veseli, da lahko še tukaj vprašam.

Nisva ravno želeli zapraviti celega premoženja in tudi telefon sva želeli bolj osnovni, ki pa ga je dandanes zelo težko najti. Na naročnino ga nisva mogli vzeti, saj bi nato medve oziroma tista, ki bi ga vzela, morala 2 leti plačevati telefonsko naročnino s katerim bi ga odplačala

Sedaj pa sprešujem, kako lahko podarim telefon nekomu za darilo, da bi bi pocen in to brez da bi plačevala potem jaz naročnino?

Lep pozdrav!

Priporočamo enega od paketov brez mesečne naročnine, mogoče kar paket SIMPL SI z najugodnejšo ceno klicev v omrežju Si.mobil za le 0,05 €/min.

Cene telefonov v paketu SIMPL so že od 29 € na mesec. Predlagamo pa telefon MyPhone, ki je posebej prilagojen za starejše uporabnike.

Če ste Si.mobilov naročnik pa boste lahko preko storitve POLNI svoji babici tudi kadarkoli napolnili račun, tako, da bo lahko nemoteno uporabljaja Si.mobilove storitve, brez plačevanja mesečnih računov in kupovanja kartic za polnjenje.

miran

Navedeno
"Prvi telefon"

Mene pa zanima kdaj je sploh prava starost, da otrok dobi telefon. Verjamem, da bi ga operaterji ze v zibelko položili, pa vendar. Doma imamo prvošolca in ugotavljam, da ima že več kot pol razreda telefon.
Majda

Lep pozdrav!

Mislim, da generalnega odgovora ni. Vse je več ali manj odvisno od staršev. Po raziskavah, ki so jih delali v Ameriki dobijo otroci svoj prvi telefon pri 7 letih. Pri nas je to malo kasneje, kljub temu pa verjamem, da ima polovica otrok že v prvem razredu svoj telefon.

Predvidevam, da imajo otroci telefon predvsem zaradi skrbi staršev, kje so otroci, kaj počnejo, urejajo stvari glede prevoza otrok, itd...

Zelo pomembno je tudi kakšna je politika šole oz. učiteljev do mobilnih telefonov.

Sem pa prepričan, da v kolikor se odkrito pogovorite s svojimi otroki glede varne in pravilne uporabe, da je telefon lahko zgolj prednost.

Hvala za vaše odgovore.

Se slišimo naslednjič.

miran

Kot obljubljeno, ura je 12 in začetek javne tribune je tukaj:)

Danes je z nami Damijan Kohne, vodja skupine v Naročniškem sektorju mobilnega operaterja Si.mobil.

Pozdravljeni gospod Damijan in dobrodošli v današnji javni tribuni, ki bo namenjena vprašanjem povezanih s temo: Želim zamenjati mobilnega operaterja - kaj moram narediti?

Razmišljate o zamenjavi svojega ponudnika mobilnih storitev?

Želite ob tem ohraniti svojo obstoječo telefonsko številko? In se sprašujete, kje in kako to uredite, kateri dokumenti so potrebni, koliko časa traja prenos, ali v tem času lahko uporabljate svojo številko … In nenazadnje kakšni stroški so povezani z menjavo ponudnika.

Dragi obiskovalci, vabljeni da v uri, ki je pred nami, izpostavite vaša vprašanja, dileme.... našemu današnjemu gostu gospodu Damijanu.

Več preberite na: http://www.med.over.net/index.php?full=1&id=24629&title=Javna_tribuna____elim_zamenjati_mobilnega_operaterja_-_kaj_moram_narediti_

Popravljeno 1-krat. Zadnjič popravljal Andreja ob 05.08.10 08:52.
Mojca S.

Re: Javna tribuna se je začela

04.08.10 12:05

Zdravo, mene pa zanima kje lahko zamenjam operaterja, moram to pri obstoječem ali pri novo izbranem?
Hvala! Mojca
Lepo pozdravljeni!
Veseli me, da lahko pomagaman našim zvestim in bodočim uporabnikom tudi preko javne tribune na tem forumu.

Kar na plano z vprašanji.

Damjan

DKR

04.08.10 12:10

Pred nekaj leti sem zamenjal operaterja - iz Mobitela sem prestopil k Simobilu - in moram reči, da sem zelo zadovoljen.
Aleš_s

04.08.10 12:10

Glede na to, da je Mobitel podražil cene, jih boste tudi vi? Kaj mi lahko ponudite vi? Trenutno sem na Itak Džabestu! A.
vprašanje za vas

04.08.10 12:11

Ali res simobil registrira WIFI in ga je treba doplačevati ? Včerajšnja tema na monu. Kompetenten odgovor pa bi prav prišel, hvala.
Navedeno
"Mojca S."

Zdravo, mene pa zanima kje lahko zamenjam operaterja, moram to pri obstoječem ali pri novo izbranem?
Hvala! Mojca

Pozdravljena, Mojca S!
Celoten postopek prenosa številke uredite pri novoizbranem operaterju. S seboj morate imeti osebni dokument (potni list, osebna izkaznica ali novo vozniško dovoljenje), davčno številko in račun starega operaterja, ki ni starejši od 90 dni za naročnike oz. PUK kodo za predplačnike.

Lep pozdrav,

Navedeno
DKR

Pred nekaj leti sem zamenjal operaterja - iz Mobitela sem prestopil k Simobilu - in moram reči, da sem zelo zadovoljen.

Pozdravljen, DKR,
hvala za zaupanje. Še naprej se bomo trudili da bote z nami in našimi storitvami zadovoljni.
Lep pozdrav,

DArinka

04.08.10 12:16

Ali lahko za svojo hčer sklenem jaz naročnino in je na njeno ime? Stara je 14 let
Navedeno
"vprašanje za vas"

Ali res simobil registrira WIFI in ga je treba doplačevati ? Včerajšnja tema na monu. Kompetenten odgovor pa bi prav prišel, hvala.

Pozdravljeni,
uporabniki telefonov, ki podpirajo WiFi, se lahko na internet priklopijo, če je mreža odprta oz. če poznajo geslo, in lahko tako v Sloveniji kot v tujini surfajo brezplačno. Razen seveda, če ponudnik WiFi dostopa zahteva plačila. Si.mobil dostop do interneta prek WiFi ne zaračunava.

Lep pozdrav,

Tanja 14

04.08.10 12:25

A je vedno treba kupit telefon ob sklenitvi ali podaljšanju naročnine?
Navedeno
Aleš_s

Glede na to, da je Mobitel podražil cene, jih boste tudi vi? Kaj mi lahko ponudite vi? Trenutno sem na Itak Džabestu! A.

Pozdravljeni,
Na Si.mobilu je poletje v znamenju razprodaj in dodatnih ugodnosti, ne pa podražitev. Si.mobil za mlade med 12. in dopolnjenim 31. letom ponuja pakete ORTO, in sicer: ORTO U NULO, ORTO MUZIQ in ORTO BERI. Več o ponudbi paketov ORTO si preberite tukaj: http://www.orto.si/ponudba/.

Velja pa poudariti, da za Ortovce pripravljamo sveže mesečne ponudbe, ki vam iz meseca v mesec prinašajo zanimive in uporabne ugodnosti. Trenutno lahko izkoristite čas razprodaj in na ORTO razprodajah kupite katerega izmed odličnih mobilnikov po znižanih cenah: http://www.orto.si/razprodaje/.

Lep pozdrav,

mojamama

04.08.10 12:26

Uporabljam številko na mobitelu, ki je pisana na mojo mamo. Ali lahko pridem k vam in obdržim številko?
opominček

04.08.10 12:26

Meni pa nekaj ni všeč. Sedaj ste uvedli pošiljanje opominov preko sms-jev, ki niso enakovredni pisnim opominom, saj si brez položnice primoran plačati znesek, kot da le te nimaš. Če si dosedaj izgubil, založil, ali ne dobil prve položnice, si lahko rešil situacijo z opomionom, sedaj pa to ne bo več možno. Zakaj nam ne omogočate, da poravnamo opomina tako kot smo ga lahko nekoč?
tadej_z

04.08.10 12:28

Ponavadi operater za prehod zaračuna prehod, koliko je to pri vas? Hvala, T.
istoomrezje

04.08.10 12:31

Včasih, če si klical v drugo mobilno omrežje si dobil govorno opozorilo, da kličeš v drugo mobilno omrežje. Sedaj pri prehodih med operaterji, ko oseba zadrži številko, te nihče več ne opozori, da kličeš v drugo mobilno omrežje. Seveda so potem stroški lahko višji. Kako lahko torej jaz izvem, ko nekoga kličem na številko v isto mobilnio omrežje, da je le ta resnično v tem omrežju, ne pa v katerem drugem?
hvala
Navedeno
mojamama

Uporabljam številko na mobitelu, ki je pisana na mojo mamo. Ali lahko pridem k vam in obdržim številko?

Pozdravljeni,
številko lahko obdržite in postopek za prenos številke je podoben, kot smo danes že opisali. Razlika je le, da pridete na eno izmed naših prodajnih mest skupaj s svojo mamo. Vaša mama bo prenesla svojo telefonsko številko na vas, vi pa sklenete naročniško razmerje. To lahko vse hkrati in hitro uredita v našem prodajnem centru. Na pozabita pa imeti s seboj osebnih dokumentov, davčne številke in mama naj ima s seboj račun starega operaterja, ki ni starejši od 90 dni, če je naročnica, oz. PUK kodo, če je predplačnica.

Lep pozdrav,

Navedeno
DArinka

Ali lahko za svojo hčer sklenem jaz naročnino in je na njeno ime? Stara je 14 let

Pozdravljena, DArinka!

Vaša 14 letna hči, sama ne more sklepati naročniškega razmerja, lahko pa zanjo naročniško razmerje sklenete vi. Za sklepanje naročniškega razmerja potrebujete osebni dokument in davčno številko. V kolikor bi za vašo hčer želeli skleniti paket ORTO U NULO morate s seboj imeti tudi EMŠO vaše hčere. V kolikor je hči že uporabnica pri drugem operaterju lahko le to prenesete.

Za vse dodatne informacije sem vam na voljo,

pokritost

04.08.10 12:37

Zanima me ali imate že kaj boljšo pokritost signala po Sloveniji, kot ste imeli lansko leto. Ker sem zelo vezana na terensko delo in komunikacijo preko gsm-ja je meni najbolj važno, da sem vedno in povsod dosegljiva. Sedaj z Mobitelom sem zelo zadovoljna, kljub temu, da so cene verjetno malce višje, je pa kakovost zagotovljena.

Lani sem vzela instant Internet od Simobila, pa sem ga morala zamenjat za Mobitelovega, ker nikakor ni lovil pa stanujem le nekaj km iz Ljubljane.

Hvala za odgovor.
Navedeno
istoomrezje

Včasih, če si klical v drugo mobilno omrežje si dobil govorno opozorilo, da kličeš v drugo mobilno omrežje. Sedaj pri prehodih med operaterji, ko oseba zadrži številko, te nihče več ne opozori, da kličeš v drugo mobilno omrežje. Seveda so potem stroški lahko višji. Kako lahko torej jaz izvem, ko nekoga kličem na številko v isto mobilnio omrežje, da je le ta resnično v tem omrežju, ne pa v katerem drugem?
hvala

Pozdravljeni, istoomrežje!

Rešitev vašega problema je enostavna. Si.mobilovi maročniki si lahko preko USSD ukaza aktivirate govorno opozorilo z vtipkanjem kode *789# in pritiskom tipke kliči, predplačniki pa uporabite kodo *456# in pritiskom tipke kliči.
Številke lahko preverite tudi na spletnem naslovu www.npch.si.

Za pomoč in dodatne informacije sem vam na voljo.

Barbi K.

Prenos številke

04.08.10 12:44

Mene pa zanima,če lahko omogočate,da če spremenim telefonsko pri vas,da se obvesti vse moje prijatelje,da imam novo. Ker obveščanje z smsi celega imenika je zelo počasno in drago. Tnx. Barbi.
Navedeno
pokritost

Zanima me ali imate že kaj boljšo pokritost signala po Sloveniji, kot ste imeli lansko leto. Ker sem zelo vezana na terensko delo in komunikacijo preko gsm-ja je meni najbolj važno, da sem vedno in povsod dosegljiva. Sedaj z Mobitelom sem zelo zadovoljna, kljub temu, da so cene verjetno malce višje, je pa kakovost zagotovljena.

Lani sem vzela instant Internet od Simobila, pa sem ga morala zamenjat za Mobitelovega, ker nikakor ni lovil pa stanujem le nekaj km iz Ljubljane.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
naše omrežje za širokopasovni mobilni dostop do interneta smo nadgradili s tehnologijama HSDPA 7.2 in HSUPA 2.0. Hkrati smo povečali zmogljivosti omrežja in vam tako omogočili še boljšo izkušnjo s storitvami mobilnega interneta.

Pokritost prebivalstva z našimi storitvami:
Standardne storitve 2G (GSM/GPRS): 99,6%
Prenos podatkov (EDGE): 90%
Širokopasovni mobilni internet 3,5G:
- HSDPA 7.2: 64%
- HSUPA 2.0: 30%

Naš zemljevid pokritosti in načrtovane nadgradnje si lahko ogledate tukaj: http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid=25FA5F0F-2EAE-2498-49CB-C12EEAD77BFC&linkid=content.

Lep pozdrav,

ne zame

04.08.10 12:46

Pozdravljeni,
imela sem predplačniško razmerje, pa sem malo raziskovala med ponudniki, kateri je bolj ugoden. Za mlade do 30. leta je ugodnosti še pa še, za starejše pa... Vsak mora sam pri sebi ugotovit, koliko in kam kliče največ, me pa žal Simobil ni prepričal. Niti z najnovejšo akcijo -50% naročnine. Zame je trenutno najbolj ugoden Tušmobil, kjer je v mesečni naročnini določen fond minut zastonj, prav tako SMS in MMS.

Lep dan.

Re: Prenos številke

04.08.10 12:50

Navedeno
"Barbi K."

Mene pa zanima,če lahko omogočate,da če spremenim telefonsko pri vas,da se obvesti vse moje prijatelje,da imam novo. Ker obveščanje z smsi celega imenika je zelo počasno in drago. Tnx. Barbi.

Pozdravljena, Barbi K!

Si.mobil svojim uporabnikom omogoča obveščanje svojim uporabnikom na vseh prodajnih mestih. S seboj prinesite le telefonski aparat in SIM kartico. Storitev obveščanja prijateljev je brezplačna.

Navedeno
"ne zame"

Pozdravljeni,
imela sem predplačniško razmerje, pa sem malo raziskovala med ponudniki, kateri je bolj ugoden. Za mlade do 30. leta je ugodnosti še pa še, za starejše pa... Vsak mora sam pri sebi ugotovit, koliko in kam kliče največ, me pa žal Simobil ni prepričal. Niti z najnovejšo akcijo -50% naročnine. Zame je trenutno najbolj ugoden Tušmobil, kjer je v mesečni naročnini določen fond minut zastonj, prav tako SMS in MMS.

Lep dan.

Pozdravljena, ne zame!
Tudi na Si.mobilu lahko uporabniki izbirate med širokim naborom paketov, ki vključujejo tako pogovore v druga omrežja, kot tudi SMS in MMS. Hkrati se vsi Si.mobilovi uprabniki med seboj v našem omrežju kličete za 0 €. Tekom leta pa v posamzenih promocijskih akcijah še dodatno omogočamo znižanje vaših računov.
Seveda pa je na koncu odločitev vsakega posameznika kaj mu predstavlja večjo dodano vrednost.

Re: Prenos številke

04.08.10 13:01

Ura je odbila 13 in naznanila zaključek današnje javne tribune.

Najlepša hvala našemu današnjem gostu iz podjetja Si.mobil, za izčrpne in poučne odgovore, za katere smo prepričani, da so bili in še bodo marsikomu v pomoč.

Hvala tudi vam, dragi obiskovalci foruma za vaša vprašanja in odgovore.

V kolikor imate še kakršnakoli dodatna vprašanja, vabljeni na forum: Računalništvo in mobilna telefonija >> http://med.over.net/forum5/list.php?39
Navedeno
"Tanja 14"

A je vedno treba kupit telefon ob sklenitvi ali podaljšanju naročnine?

Tanja 14 pozdrvljeni!
Ob sklenitvi ali podaljšanju naročniškega razmerja lahko izkoristite ugodnosti v obliki subvencioniranega nakupa telefonskega aparata ali bonus na pogovore.

Ob prehodu na Si.mobil lahko obdržite vaš star telefonski aparat in le zamenjate SIM kartico, ki jo prejmete ob sklenitvi naročniškega razmerja.

Navedeno
opominček

Meni pa nekaj ni všeč. Sedaj ste uvedli pošiljanje opominov preko sms-jev, ki niso enakovredni pisnim opominom, saj si brez položnice primoran plačati znesek, kot da le te nimaš. Če si dosedaj izgubil, založil, ali ne dobil prve položnice, si lahko rešil situacijo z opomionom, sedaj pa to ne bo več možno. Zakaj nam ne omogočate, da poravnamo opomina tako kot smo ga lahko nekoč?

Pozdravljeni,
zaenkrat uporabniki, ki zamujajo s plačili, še vedno prejemajo opomin v tiskani obliki. Prizadevamo pa si, da bi v prihodnje tudi opomine prejemali v SMS obliki. Zato uporabnike pozivamo, da se nam pridružijo pri ekoloških odločitvah in se odločijo, da opustijo prejemanje papirne oblike računov in se raje odločijo za prejemanje e-računa ali se odločijo za plačilo svojih obveznosti prek direktne bremenitve (trajnik). Če se boste odločili za plačevanje prek direktne bremenitve, vam ne bo potrebno skrbeti glede plačevanja pomina, saj ga ne boste prejeli.

Če se boste odločili za bodisi prejemanje e-računa bodisi za plačevanje prek direktne bremenitve, vas bomo nagradili za vaše dejanje. O ugodnostih si več preberite tukaj: e-račun: http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid=A2E443C1-868A-B087-D245-A040B2A31366&linkid=article, direktna bremenitev: http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid=565818F7-B3A2-C053-FA00-D335A19C020B&linkid=article.

Lep pozdrav,

Navedeno
tadej_z

Ponavadi operater za prehod zaračuna prehod, koliko je to pri vas? Hvala, T.

Pozdravljen, tadej_z!

Z Aktom o prenosljivosti je cena prenosa številke med operateji 5€. Ob priklopu naročniške številke lahko Si.mobil svojim novim uporabnikom zaračuna priključnino v znesku 11€. V kolikor je novi naročnik prenesel številko iz Haloja v naročnino priključnine ne zaračunamo. Kot bonus strankam v naročniško razmerje dodatno prenesemo dobroimetje s katerim si dodatno zniža višino računa.

99% pokritost s signalom?

04.08.10 13:31

Navedeno
Si.mobil

Navedeno
pokritost

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
naše omrežje za širokopasovni mobilni dostop do interneta smo nadgradili s tehnologijama HSDPA 7.2 in HSUPA 2.0. Hkrati smo povečali zmogljivosti omrežja in vam tako omogočili še boljšo izkušnjo s storitvami mobilnega interneta.

Naš zemljevid pokritosti in načrtovane nadgradnje si lahko ogledate tukaj: [www.simobil.si].

Lep pozdrav,

99% ??????????????????????? Pa kaj potem jaz res živim v zadnji luknji na svetu? Ker ( JV Slovenija) plezam po strehi, če hočem poslat sms. Ravno zaradi tega prehajam k mobitelu.
lmfao

04.08.10 13:33

Navedeno
"99% pokritost s signalom?"

Navedeno
Si.mobil

Navedeno
pokritost

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Naš zemljevid pokritosti in načrtovane nadgradnje si lahko ogledate tukaj: [www.simobil.si].

Lep pozdrav,

99% ??????????????????????? Pa kaj potem jaz res živim v zadnji luknji na svetu? Ker ( JV Slovenija) plezam po strehi, če hočem poslat sms. Ravno zaradi tega prehajam k mobitelu.

pokritost signala na določenih območjih je katastrofalna. sem iz goriških brd, simobilov zemljevid pokritosti je obarvan v zeleno po skoraj celotnem območju, torej naj bi bil signal po skoraj celotnem ozemlju, kar je povsem neresnično.

medtem ko se je konkurenca zmigala in pojačala signal, je simobil očitno še nekoliko zaspan. žal mi pogodba velja še eno leto, tako da ne morem prestopit k drugemu operaterju.

ne vem kako je na drugih območjih, ampak menim da je situacija podobna.

lp
Navedeno
"99% pokritost s signalom?"

Navedeno
Si.mobil

Navedeno
pokritost

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Lep pozdrav,

Tudi v brežiškem in dobovskem koncu je bolj tako tako... Jaz doma (okolica Brežic) imam redko probleme, danes pa sem izgubila signal v Brežicah v nakupovalnem centru in že večkrat v kakšnih trgovinah. Kolegica, ki je doma 2 km severneje od mene ima v svoji hiši doma samo v določeni sobi signal. Ko sem bila pri frizerju v Brežicah, je rekla frizerka, da če sem na simobilu, naj grem v en kot klicat, ker je le tam signal.
Pozdravljeni,

Ves čas se trudimo, da bi bili naši uporabniki zadovoljni, neglede na to, kje živijo in kam potujejo.

@Anika, za vas imamo veselo novico, da se bo signal na vašem koncu izboljšal še pred koncem leta, še posebno na območju Čatežkih toplic in Brežic.

@Imfao na območju Goriških brd si že vrsto let močno prizadevamo za izboljšanje signala, za kar je zaradi razgibanosti terena potrebna postavitev novih sprejemno-oddajnih postaj. Iskali smo primerne lokacije v Medani in Dobrovem, vendar žal zaradi izrazitega neodobravanja lokalne skupnosti do dogovora še ni prišlo. Z iskanjem novih rešitev nadaljujemo in upamo, da bomo lahko kakovosten signal omogočili tudi vam.

Informacijo imamo tudi za našega uporabnika iz JV Slovenije, kjer še v letošnjem letu načrtujemo mnogo izboljšav, kar lahko preverite na naši spletni strani.

Za vsa dodatna vprašanja, smo vam vedno na voljo.

Lepo vas pozdravljamo,

Maja Lapajne
Naročniški sektor

Kot obljubljeno pričenjamo v živo z javno tribuno, ki bo tokrat namenjena telefoniranju na počitnicah.

Mobilnik je namreč postal naš tesni spremljevalec, od katerega se ne ločimo niti na počitnicah. Če že ne zaradi obveznosti, ga imamo vsaj zaradi varnosti in povezanosti z najbližjimi.

• Ali vas zanima, kako telefonirati v tujini in preprečiti visoke račune po dopustu?
  • Katero tarifo vklopiti in kakšni so drugi triki za čim večje prihranke?
  • ...

Toplo dobrodošlico izrekam predstavnicama mobilnega operaterja Simobil, gospe Barbari Gorše, direktorici naročniške službe, in Špeli Rakovec, odgovorni za storitve za tujino, ki bosta v javni tribuni odgovarjali na vaša vprašanja vse tja do 13.ure

Vabljeni, da se pridružite z vprašanji, dilemami, morda pomisleki, izkušnjami...
Zdravo, mene zanima katerega operaterja moram izbrat, da bo najceneje, ce dopustujem na Hrvaškem. Vsako leto posebej pozabim :(, na netu je pa en kup operaterjev napisanih. Sem pa vaša uporabnica. Hvala! Katka
Lepo pozdravljeni tudi v imenu Si.mobila.
Z vami bova Barbara in Špela.

živjo,
mobitel je zvišal cene za tujino, jaz grem julija na dopust, pa me zanima ali bo simobil tudi podražil klice? hvala, tadej
Navedeno
Katka12

Zdravo, mene zanima katerega operaterja moram izbrat, da bo najceneje, ce dopustujem na Hrvaškem. Vsako leto posebej pozabim :(, na netu je pa en kup operaterjev napisanih. Sem pa vaša uporabnica. Hvala! Katka

Katka12 lepo pozdravljena!
Naše partnersko omrežje na Hrvaškem je Vipnet, ki je za vas tudi najugodnejši.
V omrežju Vipneta so vam na voljo tudi brezplačni smsi vsak dan med 18 in 19 uro.

Več preberite na>

Živjo,
naslednji teden se odpravljam na kratek dopust v Makedonijo, pa me zanima, koliko bom plačevala za prejemanje klicev in klicanje t.j. pošiljanje SMS-ov. Drugače sem na paketu 3-zame. hvala za vaš odgovor.

Pa še eno stvar - kako je pa s prenosom podatkov? (ko sem v Makedoniji) - če bom prek BlackBerry-ja pregledovala e-pošto oz. čekirala Facebook - kako se mi pa to obračuna? hvala.

Jana
Navedeno
Tadej23

živjo,
mobitel je zvišal cene za tujino, jaz grem julija na dopust, pa me zanima ali bo simobil tudi podražil klice? hvala, tadej
Tadej23!
Pri Si.mobilu želimo ostati najugodnejši ponudnik gostovanja v tujini, zato smo se odločili da v letošnjem letu celo znižamo cene, predvsem na področju mobilnega interneta. Cene klicev pa ostanejo enake kot preteklo leto. Za tujino priporočamo uporabo TARIFE SVET ali vklop OPCIJ TUJINA.

Vklop tarife SVET: pošljite sms s ključno besedo SVET na 4040.
Vklop opcije TUJINA 30: pošljite sms s ključno besedo TUJINA NA 9450

Jaz bi pa vprašala, če si lahko namestim nastavitev, da pri klicanju iz tujine, stroške klica prevezame tisti, ki ga bom klicala. Ali se to da?
hvala
Navedeno
JanaS

Živjo,
naslednji teden se odpravljam na kratek dopust v Makedonijo, pa me zanima, koliko bom plačevala za prejemanje klicev in klicanje t.j. pošiljanje SMS-ov. Drugače sem na paketu 3-zame. hvala za vaš odgovor.

Pa še eno stvar - kako je pa s prenosom podatkov? (ko sem v Makedoniji) - če bom prek BlackBerry-ja pregledovala e-pošto oz. čekirala Facebook - kako se mi pa to obračuna? hvala.

Jana

JanaS pozdravljena!
Na osnovni tarifi bo najugodnejše gostovanje v omrežju Vip Makedonija:
- klic v Slovenijo 1,80€/min,
- dohodni klic 0,55€/min,
- sms 0,27€/sms.

Hkrati pa priporočamo vklop tarife SVET:
- klic v Slovenijo 1,3€/min + 0,90€ vzpostavitev zveze
- sprejeti klic 0 €/min + 0,90€ vzpostavitev zveze vsakih 20 min
- sms 0,20 €/sms
Za uporabo Blackberrija priporočamo vklop opcije BLACKBERRY Tujina Osnovni oz. BLACKBERRY Tujina Plus.

Prihodnji teden grem na počitnice na nizozemsko. Z menoj gresta tudi 2 mladoletna otroka. Kupila sem jima mobitel, pa me zanima, kako naj jima nastavim nastavitve, da ne bosta v tujini slučajno klicala na kakšne čudne cifre. Pa še to, a je kakšna razlika, pri tarifah, če kličeš na 090 iz tujine?
polonca
Navedeno
bukicapakica

Jaz bi pa vprašala, če si lahko namestim nastavitev, da pri klicanju iz tujine, stroške klica prevezame tisti, ki ga bom klicala. Ali se to da?
hvala

Pozdravljena bukicapakica!

Storitve, po kateri sprašujete, v Sloveniji ni na voljo.
Ponujamo pa storitev POLNI za uporabnike paketov Simpl (predplačniki), preko katere lahko na daljavo s poslanim smsom uporabniku napolniš račun.
Navodila na>

Imam eno pritožbo. Včasih ko sem klical prijatelja na mobitelovo cifro, sem vedel, da kličem v njihovo omrežje. Ker je on spremenil omrežje in je sedaj na simobilu, če mi on tega ne bi povedal, bi jaz naivno še vedno mislil, da kličem v prvo omrežje. Ko sem šel po pojasnila, so mi rekli, da se lahko pritožim, vnedar ni nič spornega.Zakaj se potrošnikom, če kličejo v druga omrežja ne sporoči, da kličejo v drugo omrežje?
Lepo bi prosil za pojasnilo.
hvala
Veliko stvari imam še za urediti pred odhodom na morje. Vsakič znova marsikaj pozabimo, kljub vsej dobri volji in trudu. Kdaj moram jaz nastaviti preklop v novo omrežje? Preden grem na pot, ali lahko to storim tudi kasneje, ko sem že v tuji državi?
Navedeno
mokiiii

Prihodnji teden grem na počitnice na nizozemsko. Z menoj gresta tudi 2 mladoletna otroka. Kupila sem jima mobitel, pa me zanima, kako naj jima nastavim nastavitve, da ne bosta v tujini slučajno klicala na kakšne čudne cifre. Pa še to, a je kakšna razlika, pri tarifah, če kličeš na 090 iz tujine?
polonca

Pozdravljena mokiiii!
Kot operater smo klice na številke 090 zaradi varnosti naših uporabnikov zaprli. Tako lahko brez skrbi uživate dopust na Nizozemskem. Na Nizozemskem velja evrotarifa, ki se bo s 01.07.2010 znižala:
- klic v Slovenijo in EU 0,468€/min
- sprejeti klic v EU 0,18 €/min
- SMS 0,132 €/SMS

Imam eno manjšo težavo. Pred leti sem bila na morju in pokvaril se mi je telefon, (zaradi poštenosti bom povedala, da sem bila takrat še pri drugem operaterju.). Ker nisem vedela za nobeno poslovalnico, sem ostala na morju brez delujočega prenosnega telefona. Po dolgem času grem spet na morje pa me zanima, v kolikro se mi pokvari telefon,ki je še v garanciji, ali lahko tudi v tujini dobim za časa servisiranja novega, tako imenovanega nadomestnega? Če ja, kaj moram imeti s seboj in kako to urediti?
hvala za informacije in lepo poletje, upam, da z več sončka.
Navedeno
jezennakvadrat

Imam eno pritožbo. Včasih ko sem klical prijatelja na mobitelovo cifro, sem vedel, da kličem v njihovo omrežje. Ker je on spremenil omrežje in je sedaj na simobilu, če mi on tega ne bi povedal, bi jaz naivno še vedno mislil, da kličem v prvo omrežje. Ko sem šel po pojasnila, so mi rekli, da se lahko pritožim, vnedar ni nič spornega.Zakaj se potrošnikom, če kličejo v druga omrežja ne sporoči, da kličejo v drugo omrežje?
Lepo bi prosil za pojasnilo.
hvala

Pozdravljen,
način obveščanja uporabnikov o prenesenih številkah je predpisan s strani regulatorja (Agencija za pošto in elektronske komunikacije).
Seveda pa si še vedno lahko samostojno vklopite odzivnik, ki vas bo opozarjal ob vsakem klicu na preneseno številko. Postopek je sledeč: vtipkajte *789#, pritisnite gumb "kliči" in odzivnik bo vklopljen!
Več na spletni strani.

Navedeno
lolekbolek

Veliko stvari imam še za urediti pred odhodom na morje. Vsakič znova marsikaj pozabimo, kljub vsej dobri volji in trudu. Kdaj moram jaz nastaviti preklop v novo omrežje? Preden grem na pot, ali lahko to storim tudi kasneje, ko sem že v tuji državi?

Pozdravljen lolekbolek!
Omrežje izbirate, ko prestopite mejo. Pri tem imate dve možnosti:
- avtomatična nastavitev omrežja: telefon sam izbere omrežje.
- ročno nastavitev omrežja izbirate preko menija svojega mobilnega aparata. Pri tem vam priporočamo izbiro naših partnerskih omrežij.

Spoštovani,
Če prav razumem, če vključim opcijo SVET, me en klic, ne glede čas pogovora, pride 1,10 EVRa. "Odhodni klic iz EU v Slovenijo: 0,20 EUR/min + 0,90 EUR na klic" Kopirano z Vaše inetrnet strani
Zdravo! Zanima me ali se zaračuna prenos podatkov v tujini, če dobivam maile na telefon in jih ne odpiram/odgovarjam na njih? Pa še glede uporabe Wi - Fi me zanima ali se to kaj zaračuna v tujini? hvala!
Navedeno
prihajamdopust

Imam eno manjšo težavo. Pred leti sem bila na morju in pokvaril se mi je telefon, (zaradi poštenosti bom povedala, da sem bila takrat še pri drugem operaterju.). Ker nisem vedela za nobeno poslovalnico, sem ostala na morju brez delujočega prenosnega telefona. Po dolgem času grem spet na morje pa me zanima, v kolikro se mi pokvari telefon,ki je še v garanciji, ali lahko tudi v tujini dobim za časa servisiranja novega, tako imenovanega nadomestnega? Če ja, kaj moram imeti s seboj in kako to urediti?
hvala za informacije in lepo poletje, upam, da z več sončka.

Pozdravljeni,
splošno pravilo pri reševanju tovrstnih težav je, da se garancija lahko uveljavlja le v državi nakupa pri pooblaščenem serviserju ali na prodajnem mestu, kjer ste izdelek kupili. Enako velja tudi za telefone. Če se vam telefon pokvari v tujini, je rešitev uporaba telefona svojih bližnjih tako, da prestavite SIM-kartice v drug telefon.

Pri nas v družini imamo vsi sklenjeno naročniško razmerje pri simobilu. Čez 2 tedna gremo na morje, vendar vsak na svoj kontinent. Kako naj v tem primeru uredimo naročnino in klice, da bomo najcenejše prišli skozi?
Zelo vam bom hvaležna za kakršnokoli informacijo.
Navedeno
"mankica nb"

Spoštovani,
Če prav razumem, če vključim opcijo SVET, me en klic, ne glede čas pogovora, pride 1,10 EVRa. "Odhodni klic iz EU v Slovenijo: 0,20 EUR/min + 0,90 EUR na klic" Kopirano z Vaše inetrnet strani

Pozdravljena!
Klic s tarifo SVET se obračunava na naslednji način:
- odhodni klici: prva minuta se obračuna v višini 1,10€ (0,20€ + 0,90€ vzpostavitev zveze), vsaka nadaljna minuta se obračuna v višini 0,20€ (3 minutni klic se obračuna v višini 1,50€). Primer velja za klice iz EU, Hrvaške in BIH v Slovenijo.
- sprejeti klic se obračuna v višini 0,90€ vsakih 20 min.

Ur je odbila 13 in naznanila zaključek današnje javne tribune.

Najlepša hvala našim današnjim gostom, predstavnikom mobilnega operaterja Simobil, ki so z veseljem odgovarjali na vaša vprašanja.

Veliko koristnih nasvetov je bilo podanih in prepričani smo, da marsikatera dilema se je razrešila in marsikatero vprašanje dobilo odgovor.

Verjetno je še ostalo kakšno vprašanje, na katerega v uri, ki se je iztekla, pa vendarle niste uspeli dobiti odgovora, zato vabljeni na forum: Računalništvo in mobilna telefonija >> http://med.over.net/forum5/list.php?39, kjer bodo strokovnjaki podajali podrobnejše informacije.

Hvala še 1x vsem in lepe, predvsem pa z nizkimi računi obogatene poletne počitnice:)
Navedeno
Aljoša

Zdravo! Zanima me ali se zaračuna prenos podatkov v tujini, če dobivam maile na telefon in jih ne odpiram/odgovarjam na njih? Pa še glede uporabe Wi - Fi me zanima ali se to kaj zaračuna v tujini? hvala!

Pozdravljen, Aljoša,
če se v tujini v omrežje povezujete preko mobilnega signala izbranega operaterja, se vam stroški zaračunavajo glede ne količino prenesenih podatkov. Če se sporočila naložijo na telefon, to pomeni, da so se prenesla preko mobilnega omrežja in je torej prišlo do prenosa podatkov.
Zato v tujini priporočamo izbiro opcij Tujina, saj si tako lahko občutno znižate stroške oz. imate tako boljši nadzor nad stroški.
Več o opcijah Tujina na spletni strani.

Uporaba Wi-Fi je odvisna od "ponudnika" - pri nekaterih je za uporabo dostopa potrebno plačati, pri nekaterih pa je uporaba brezplačna. Če se prenos zaračunava, vas običajno na to predhodno opozorijo.

Navedeno
družinica

Pri nas v družini imamo vsi sklenjeno naročniško razmerje pri simobilu. Čez 2 tedna gremo na morje, vendar vsak na svoj kontinent. Kako naj v tem primeru uredimo naročnino in klice, da bomo najcenejše prišli skozi?
Zelo vam bom hvaležna za kakršnokoli informacijo.

Pozdravljena družinica!

Ker niste natančno navedli destinacij, vam predlagamo, da si cene za posamezno državo ogledate na naši spletni strani.
Za natančne informacije nam prosim sporočite kam potujete.

Zahvaljujemo se za vaša vprašanja. Še naprej se bomo trudili, da vaša vprašanja ne bodo ostala neodgovorjena. Za nasvet nas lahko kadarkoli povprašate na forumu Računalništvo in mobilna telefonija.

Prihodnji mesec pa se zopet vidimo na novi javni tribuni, ki jo pripravljamo za vas.

Želiva vam prijetno in brezskrbno dopustovanje s Si.mobilom in našimi partnerskimi omrežji,

Barbara in Špela

Navedeno
Si.mobil
Navedeno
Italija

V EU, kamor spada tudi Italija, imamo enotne cene za klice in SMS. Cena odhodnega klica znaša 0,468 EUR, cena sprejetega klica pa 0,18 EUR. Za poslano spročilo SMS pa boste plačali 0,132 EUR.
Priporočamo vam, da si vklopite opcijo Tujina 30[/url], kjer za 10 EUR zakupite 30 minut klicev (odhodni in dohodni skupaj). Za uporabnike, ki kličejo več, pa sta na volji še dve opciji za 100 ali 200 minut.

????
Če vkopiš opcijo Tujina te toraj 30 sprejetih minut stane 10€, sicer pa te bi 5,40€
?????
Vas zanima

• kateri paket je najbolj primeren za vas, za vašega otroka?
  • kako lahko nadzirate porabo, znižate račun?
  • kateri telefon iz ponudbe bi bil za vas najbolj primeren?
  • ali lahko mobilni internet preizkusite preden ga kupite?
  • ...

Na ta in še mnoga druga vprašanja lahko dobite odgovor v času Javne tribune, ki se je pravkar pričela.

Lepo pozdravljam goste današnje Javne tribune, Si.mobilove svetovalce, ki bodo v uri, ki je pred nami, pomagali poiskati odgovore na vse vrste splošnih vprašanj iz sveta mobilne telefonije.

Dragi forumaši, lepo vabljeni, da se z vprašanji in izkušnjami pridružite Javni tribuni, ter povprašate naše današnje goste, kar vas zanima.
Lep pozdrav vsem tudi z naše strani.

Nina in Maja vam bova v naslednji uri z veseljem pomagali najti odgovore na vaša vprašanja, povezana z našo ponudbo.

Torej, povejte, kako vam lahko pomagava, kaj vas zanima?

Pozdravljeni. Videla sem, da imate novo akcijo, ki vključuje 50% več klicev v druga omrežja za vedno. Naročnino s telefonom sem vzela lani poleti. Ali lahko vseeno kako izkoristim to ponudbo?

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 4 plus 5?