Bolezni prebavil (gastroenterologija)

Gastroskopija, kolonoskopija (brez bolečin z anestezijo), ultrazvok…
Imate težave s prebavili? Med njimi so pogoste gastroezofagealna refluksna bolezen, razjeda želodca ali dvanajstnika, kronična vnetna črevesna bolezen, sindrom razdražljivega črevesa, rak prebavil, žolčni kamni… Vas zanima, kako poteka diagnostika bolezni prebavil - ultrazvočna preiskava trebuha, gastroskopija, kolonoskopija (tudi v anesteziji ali sedaciji), diagnostika okužbe z bakterijo Helicobacter Pylori, laktozna intoleranca, alergije na hrano...?
Moderatorja: mag. Manfred Mervic, dr. med., spec. internist, gastroenterolog in Jurij Bednarik, dr. med., spec. internist; ambulanta Klinike Pacient
Pozdravljeni, lepo vas prosim za inf., kam naj se najprej obrnem po nasvet, saj me namreč cca 1 mesec zelo boli trebuh( spodnja leva stran ), kot da bi boleli jajčniki, bolečina se prenese
čez cel trebuh. Imam tudi občutek napetosti, pa tudi slabosti, ki me tudi ponoči zbudi.
Zelo sem panična, zato sem verjetno tudi zbegano vse skupaj napisala.
Hvala lepa
Spoštovana!

Bolečina v levem spodnjem kvadrantu trebuha je najpogosteje posledica vnetja divertiklov. Pogosto so ob tem povišani tudi vnetni parametri. V akutni fazi se preiskave ne izvajajo, vsekakor je potrebno ob umiritvi stanja opraviti kolonoskopijo ali irigografijo. Vnetje divertiklov ponavadi zdravimo z antibiotikoma ciprofloksacinom in metronidazolom.
Svetujem vam, da se čimprej zglasite na pregled k lečečemu zdravniku.

Lp;Nataša Smrekar
moj fant je ponoči hude bolečine v spodnjem delu trebuha na levi strani... in še jih ima.. k zdravniku noče saj ni zavarovan.. je lahko kaj hudega?
Spoštovani!

Levo spodaj v trebuhu boli črevo, seva bolečina iz ledvenega predela ob ledvičnih kamnih, redko kaj hujšega. Če odvaja blato normalno, ima vetrove, urin ni krvav, nima driske, ne bruha, je trebuh mehak, lahko pije čaj proti napenjanju, bolečinam, vzame kakšno grenčico, se opazuje. Če se stanje slabša, pa mora vseeno k zdravniku!

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič
Jaz pa imam močno bolečino na levi strani trebuha malo manj me pa boli cel trebuh. Zjutraj ko vstanem je bolečina zelo majhna proti večeru pa že zelo velika. Prosim za pomoč?
Pozdravljeni!

Bolečina v levem spodnjem delu trebuha je največkrat posledica t.i. divertikulitisa. Žal vam na ta način ne morem pomagati, ampak je potreben pregled pri vašem osebnem zdravniku.

Lp,Nataša Smrekar
Pozdravljeni,

če bolečina na levi strani traja več kot 2 leti, je kaj več možnosti za nastanek česa hujšega? Ali te bolečine zmeraj trajajo in zelo počasi izginejo?

lp
Spoštovani!

Bolečina, ki jo povzroča divertikulitis, je kratkotrajna, saj mine, ko se vnetje pozdravi. Za zdravljenje uporabljamo antibiotike. Za dolgotrajno bolečino v levem spodnjem predelu trebuha pri ženski bi poleg obravnave pri družinskem zdravniku svetovala gionekološki pregled. Pri moških in ženskah bi naredili ultrazvočni pregled trebuha. Nadaljna obravnava je odvisna od rezultatov začetnih preiskav.

Pozdravljeni,

bil sem na UZ in ni pokazal nič! Vse je v najlepšem redu kar se tiče notranjih organov (ledvice, želodec...)

lp
Spoštovani!

Večinoma so težave, kot jih imate vi, pogojene z moteno funkcijo. Pazite na redno odvajanje, dovolj pite inse dovolj gibajte. Pomaga že čaj proti napenjanju, pa snovi, ki vežejo vodo v črevesu, tudi probiotiki.

LP Marija Š. Gašperšič
Zinka Zmazek

Re: Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

24.10.11 08:22

LP
Pred 6 leti sem bila na opraciji žolča ,odstranili so mi žolčne kamne, po opraciji nisem imela problemov ,razen da imam driske torej vse kar pojem gre tudi iz mene ,sedaj so se pa začele pojavljati v spodnjem delu trebuha na levi strani močne bolečine ,bolečina ni čez cel trebuh ampak sam na levi strani ,bolečina se je pojavila po koščku peciva z orehi in jedla sem tudi grozdje ,sicer sem šla na blato kot sem omenila imam driske ,pred tremi leti sem bila na gastroskopiji in ugotovil mi je da imam preveč kisline . Prosim povejte zakaj sedaj ta bolečina čez dan ko delam doma je bolečina mačkeno majnša zvečer pa hujša ali so kakšna zdravila ali čaji da bo bolečina popustila, vem da sem neumna toda sem kar močna in me je sram obiskov pri zdravniku ,stara sem 53 let in imam 110 kg .prosim za odgovor in hvala
Spoštovani!

Upam, da je odgovor še aktualen. Bolečine v trebuhi levo spodaj lahko izvirajo iz vnetih divertiklov debelega črevesa in večinoma je potrebno antibiotično zdravljenje. Dieta oziroma čajna pavza dan ali dva pomaga razbremeniti črevo. Kot simptomatsko zdravljenje je priporočljivo uživati čaj proti napenjanju. Lahko je tako hudo, da je potrebno operativno zdravljenje kot pri vnetju slepiča, ki pa leži na desni strani spodnjega dela trebuha. Na dolgi rok pa se lotite hujšanja, pa ne zaradi zdravnika, ampak zaradi sebe! Ker je debelost najhujša epidemija, ki je kdajkoli prizadela človeštvo, se je tega medicinska stroka zavedla in imamo programe za zdravljenje. Le ojunačite se in pojdite k zdravniku, saj niste še ničesar zamudili!

Lep pozdrav! Marija Štefančič Gašperšič
Jaz imam podobne težave ,zato vas lepo prosim za odgovor.
Mene bol oziroma ščipa sicer na desni strani sporedno s popkom.Slabo mi ni veliko krat,če pa mi že je pa mine po pol urah.Nikoli mi ni slabo po mlečnih izdelkih,orehi...Ščipa me ne vsak dan.
Bilo je že 2 meseca mir,sedaj se pa to ščipanje spet ponavlja.

Bi lahko to bi žolč?

Prosim za vaš odgovor,

hvala

LP
Spoštovani,

žolčnik leži pod desnim rebrnim lokom in bolezni žolčnika povzročajo bolečino v tem predelu. Blizu leži tudi dvanajstnik. Tudi ta boli podobno. Vedno pa lahko poteka bolezen atipično in mesto bolečine ni natančno lokalizirano. Če bi bilo tako preprosto, bi svoje težave vnesli v računalnik in bi dobili samo en odgovor. Vedno se jih pojavi več, ki so možni. Temu se reče diferencialna diagnostika in to je tisto, kar zahteva toliko znanja in sklepanja.

Spoštovani,

najprej začnite živeti prijazno do svojega telesa, ki ste ga doslej dobesedno mučili. Kaj to pomeni, vam bo lahko vaša punca zelo dobro svetovala, ker je kot medicinska sestra o tem veliko slišala. Za začetek ne potrebujete nič drugega kot zdrav življenjski slog!

LP, Marija Š. Gašperšič
Lep pozdrav!
Sem 30 let star moški in imam probleme v levem spodnjem delu trebuha.Boličina je pa še hujša
ko zakašljam. Boli me pa celi ledveni del,tak da ne vem a me boli križ ali ledvice.Bil pa sem na ultrazvoku trebušne votline in ledvic,toda brez posebnosti. Opažam pa da zadnje čase me peče zraven pri popku in grem večkrat na dan na vodo. Hvala za odgovor!
Spoštovani,

take težave bi lahko povzročala kila, divertikli debelega črevesa, ledvični kamni itd. Pojdite k zdravniku na pregled, če težave vztrajajo.

maja-marija

28.11.11 00:51

Spoštovani,
Sem prehlajena že peti dan in moje težave se ne nahajajo neposredno v levem spodnjem delu trebuha.Začelo se je z bolećinami v jajčnikih na obeh straneh,zdaj pa se bolečina pretežno nahaja na levi strani od jajčnikov do prsi.Bolečina je konstantna in mi preprečuje da v pljuča zajamem celo količino zraka,prav tako mi povzroča težave ob kašljanju in gibanju.Prosim za nasvet,ker me ta ostra bolečina in kluvanje motita pri hoji,sedenju,ležanju oziroma pri vseh aktivnostih.Za ogovor se lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav ,Maja
Spoštovani,

četudi nimate vročine, je morda potrebno, da obiščete zdravnika. Težav zelo enostavno ne morem povezati, tako da je potrebno morda povprašati še kaj in narediti kakšno preiskavo.

Lep pozdrav, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni!

Tudi sama imam podobne težave v levem spodnjem delu trebuha. Cca 5cm od kolčne kosti, prav zatipam lahko, kje je središče.Boli me precej močno že 4 dni, zato sem sla na urgenco na ginekologijo (noseča sem 12t), kjer pa so ugotovili, da je nosečnost ok. Zdaj berem ta forum in ugotavljam, da je morda vzrok kje drugje in ne v komplikacijah v nosecnosti.

Zanima me, ali mi s krvno preiskavo lahko ugotovijo ce je vzrok težav vnetje v debelem črevesju - tudi glede na to, da sem ze 14 dni prehlajena. In še, ali obstaja antibiotična terapija za opisano, brez vpliva na zarodek? Kaj lako naredim sama, da ublažim bolečino in pomirim vnetje (čaji, hrana, počivanje...? Ali je stanje če ne zdravim, lahko nevarno za otročka (mislim glede vnetnih parametrov, ki bi po krvi prišli do njega)?

Hvala za odgovor in LP!
Pozdravljeni!

Najpogostejši vzrok za bolečino v levem spodnjem kvadrantu trebuha je vnetje divertiklov. V teh primerih je antibiotik izbora metronidazol in ciprofloksacin-oba antibiotika nista priporočljiva v nosečnosti oz le, če ni navoljo alternativnega antibiotika. Samo vnetje za otroka ni nevarno, seveda če ne traja predolgo. Zato vam svetujem, da obiščete osebnega zdravnika.

Lp,Nataša Smrekar
Pozdravljeni,
stara sem 23 let in sem včeraj zvečer občutila grozno bolečino v levem delu trebuha spodaj. Nakaj podobnega kot so nekateri pred menoj že omenjali. Vendar sem prebrala, da je divertikulitis pogost pri ljudeh starih od 40. do 60.let, da je deen in da se ob odvajanju blata pojavlja kri, kar se pri meni ne dogaja. Ker nisem prepričana, ali gre tudi v mojem primeru za isto bolezen se obračam na vas za odgovor. Naj vam povem še to, da imam več kot 10 let težave z zaprtostjo in zadnjih 7 dni grem skoraj vsak dan na blato, kar zame ni običajno?

Hvala za odgovor in Lp!
Pozdravljeni!

Glede na vašo starost je potrebno najprej izključiti ginekološko obolenje in ledvične kamne.

Lp,Nataša Smrekar
hvala . danes sem bila spet na priskavi krvi, bilirubin se niža. me pa skrbi da nisem stakbila kakšnega HIVa ali hepatitisa, kajti delam v zdravstvu. je možnost da je hiv?
Spoštovani,

mislim, da je možnost, da bi se okužila pri delu, minimalna oziroma nična. LP,

Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni!

Star sem 27 let. Tokrat se prvič srečujem z bolečino v trebuhu, ki traja nekako 1 mesec... Začelo se je z nekim virusim obolenjem, ležal 2 dni in bruhal... To je šlo mimo, potem se je pojavila zgaga... Z rupurotom sem zadevo umirjal, trajalo je 2 tedena potem konec. 1 teden je bilo potem vse super.

Nato me je začel boleti želodec, bolečine pa čutim še v ledvenem predelu zadaj okoli križa.. Kot je že nekdo napisal nimam pojma ali so ledvice ali križ, prenaša se pa tudi na področje tik nad mehurjem...
Bil pri zdravniku, kri in voda BP. Dobil tablete Nexium 40 mg 2 na dan..
Naj povem še to, da me boli samo v primeru ko nekaj pojem (karkoli) okoli 30 min do 1 ure in pol po jedi... Če pijem kar koli ni težav... Alkohola ne pijem.
Nexium pa izgleda da ne pomaga, vzamem ga ponavadi pol ure pred jedjo... Jemljem ga 5 dni...
Zdravnica je predlagala UZ trebušne votline in organov ter gastroskopijo če tablete ne pomagajo...
Imate še vi mogoče kakšno idejo?

Hvala in LP,
Anton
Spoptovani,

za začetek mislim, da bosta ti dve preiskavi zadoščali, če 2 tedna terapije z Nexium 2 x na dan ne bo pomagalo.

LP, Marija Š. Gašperšič
Najlepša hvala za odgovor.

LP,
Anton
Tudi vam lep pozdrav!

M. Š. Gašperšič
pozdravljeni.ze malo vec kot en teden cutim bolecino v desnem spodnjem delu trebuha,bolecina se pojavi pri napenjanju misic pri sklanjanju itd.hvala za odgovor.
Pozdravljeni!

Pri moških so zelo pogoste ingvinalne (dimeljske kile), zato je potrebno v prvi vrsti pri vas izključiti to nepravilnost. Pojdite k zdravniku, ki naj vam potipa omenjeni predel.

Lp,Nataša Smrekar
Pozdravljeni!

stara sem 28 let, in imam že nekaj časa težave v zgornjem levem predelu trebuha, najhuje je ko se najem ali pa če sem lačna. ta bolečina mi seva pod prsa v predel srca in naprej v levi predel vratu spredaj, ta bolečina se pojavi takrat ko zadiham, se mi je pa že večkrat zgodilo ponoči, če večerjam, da sem se prebudila z zelo hitrim srčnim utripom ki ga kar nekaj časa nisem mogla umirit. glede srca pa tudi, nekaj krat se mi je že zgodilo, da mi je zastal dih in en srčni utrip, kot bi mi preskočil utrip, ali je to bolezen srca ali bolezen prebavil? hvala!
Spoštovani,

stara sem 20 let in tudi jaz imam probleme v spodnjem delu trebuha. Skoraj prepričana sem, da je to posledica tega, ker imam težavo s prebavo, saj nikakor ne morem odvajaati blata. Če ga že nastopi diareja...občutek je takšen, kot da bi nonstop imela zrak v levem delu trebuha. Začela me je boleti tudi cela leva stran trebuha. Se da to kako rešiti ali naj obiščem zdravnika?
Pozdravljeni!

JAA-težave so najverjetneje posledica želodca in vračanja kisline nazaj v požiralnik. Seveda pa bilo potrebno ob takih napadih posneti EKG, saj podobne težave lahko povzročajo t.i. supraventrikularne motnje ritma. Pri ekstrasisolah (izredni utrip) imajo bolniki ponavadi občutek, da jim je zastalo srce za trenutek. To je posledica nekaj sekundne pavze, ki nastane po takem utripu.

PT 1231- zaradi težav, ki jih navajate bi bilo smiselno opraviti nekaj preiskav-defekografijo, anorektalno manometrijo, ev. še rentgen trebuha z markerji.

Lp,Nataša Smrekar
Živjo!
Imam podobne težave . Imam bolečine v spodnjem levem delu trebuha nekje približno malce pod rebrami. Boli me če globoko diham, ko hodim,... Pred tednom dni se je bolečina začela v želodcu in sicer pekoč občutek, najverjetneje zgaga, ki je ponehala po jemanju tablet Nolpaza control. Včeraj pa sem dobila drisko in bolečine v trebuhu, danes sem odvajala že normalno. Moja teta,ki dela kot glavna medicinska sestra v zdravstvenem domu mi je preko telefona rekla da gre najverjetneje za trebušno virozo. Moj oče je imel pred približno 2 tednoma težavo z odvajanjem. Včasih imam občutek kot da me sili na bruhanje. Nevem zakaj gre in sem malce zaskrbljena ker me je strah zaradi tumorja na levi strani črevesja, upam da s tem nima povezave. Kot sem že povedala odvajam normalno . Septembra bom stara 15 let. Upam da sem bolečino dobro opisala.
Spoštovani,

težave, ki ste jih opisali, so posledica virusne okužbe in bodo vsekakor hitro minile. Nobene povezave ali verjetnosti, da bi v vaših letih imeli tumor črevesja, ni. Če driska in napenjanje ne mine, vseeno obiščite zdravnika.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovani,

Star sem osemnajst let in imam bolečine v spodnjem levem delu trebuha pri kolku. Ko otipam mesto bolečin je čutiti nekakšno izboklino. Imam drisko in bolečine trajajo že en teden.
Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za odgovor, LP.
Mene pa boli levo spodaj pod trebuhom..ampk ne pogosto..Sem mislila da imam kaj z jajčniki probleme al pa da imam kilo pa nimam..Prebavo imam vredu in vse.
Kaj naj bi to pomenilo?

Hvala za odgovor.
Spoštovani,

v levem spodnjem kvadrantu trebuha težave povzroča lahko polno črevo, bolečine iz sečnih kanalov in pri ženskah rodila. Druga lokacija je predel dimalj, kjer so vroki bolečine lahko bolezni kolka, gezgavk, kile itd.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovani,

lahko preberete odgovor na predhodno vprašanje v istem sklopu!

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni,
stara sem 20 let in tudi sama imam probleme z bolečino v spodnjem delu trebuha. Že kakšen mesec čutim konstanten pritisk, ki se kdaj pojavlja blago kdaj pa kar kot zelo močna bolečina. V zadnjih dneh pa je bolečina samo v spodnjem levem delu trebuha.
Naj povem še to, da sem imela lani cisto, a se je, kot je napovedala ginekologinja, odpravila z menstruacijo. Gre lahko tudi tokrat za isti problem? Ali kaj bi lahko to bilo?
Je v tem primeru bolje obiskati zdravnika ali ginekologa?
Hvala in lep pozdrav.
Pozdravljeni!

Bolečina v levem spodnjem kvadrantu je največkrat posledica vnetja divertiklov debelega črevesja, vendar ne v starosti 20 let. tako, da je bolj verjetno, da so težave posledica ciste na jajčniku.

Lp,Nataša Smrekar
Pozdravljeni!

Stara sem 31 let. Nekaj dni me je zbadajoče bolelo v spodnjem levem delu trebuha, natančneje v bližini dimeljskega predela. Potem je ta bolečina izginila in pojavila se je topa bolečina v ledvenem delu. Ponoči sem se zbudila od trgajočih bolečin v mečih. Čez dan so me bolela kolena, gležnji, stegna. Prav tako sem čutila nemoč v nogah. Bolečina v ledvenem delu je prenehala ponovno pa se je pojavila bolečina v dimeljskem predelu in pa spremlja jo bolečina v kosteh in nemoč v nogah. Prav tako imam me ob dotiku bolijo rebra in kolki.
Spoštovani,

če se težavam pridružijo še povišana telesna temperatura, slabo počutje in pomanjkanje apetita, gre za okužbo, lahko tudi virusno. Zato se spremljajte kak dan ali dva, kaj se bo izcimilo.

LP, Marija Š. Gašperšič
Zelenorumena

09.09.12 10:48

Pozdravljeni,
meni se bolečine v levem spodnjem delu trebuha vlečejo že od februarja. Najprej sem mislila, da so težave ginekološke, vendar po pregledu tega niso potrdili, Nato se je začela še kri in sluz na blatu. Maja so mi odstranili polip na debelem črevesju, ki je bil rakast. K sreči povsem v začetni fazi. Za mano je že kontrolna kolonoskopija, kjer so mi odvzeli tkivo, kjer je bil polip. Stanje bp. Tanko črevo in debelo črevo brez vnetij že ves čas. Ultrazvok in CT pokažeta neke proste tekočine v jajčnikih, najverjetneje fiziološke. PET CT pokaže povečano aktivnost v črevesju, najverjetneje fiziološko. Torej nič bolezenskega. Izogibam se mesu, mlečnim izdelkom, sladkarijam. Trudim se s telesno vadbo. Še vedno pa je bolečina tu. Pekoča, nekje okrog levega jajčnika, poveča se, če ne morem na blato, pred menstruacijo in ob povečani fizični aktivnosti, tudi če preveč sedim. Na ultrazvoku trebuha je zdravnik povedal, da bi lahko bila kila, da pa je tam ne bo mogel izzvati. Kaj bi še lahko bil vzrok? Stara sem 36 let.
Imam vprašnje.
Boli me na desni strani trebuha in se širi v ledveni deli rahlo me ščipa v ledvicah, nato se širi v kiržni del in nazaj v desni del trebuha.Malo kdaj boli na levi strani trebuha.
Ne boli vedno.Ko je bolečina v desnem in izmenično v križu se umiri in začne bolet v želodu(ni mi slabo le boli želodec ampak ne vedno,zelo malo kdaj .Bolečine se umirijo za nek določen čas ponavadi za uro je mir pol pa spet zagrabi in spet mine.
Imam ARTROZO pa me zanima,če je ta bolezen kriva za moje bolečine v trebuhu?Artrozo imam v kolenih.Artrozo zdravim z Glukozaminom.Za trebuh sem bila že na Ultrazvoku pred pol leta,pa takrat niso našli ničesar.
Nasploh so dnevi ko mi je po skoraj vsaki hrani boli trebuh,razen po rižu perutnini in kruhu ne boli nikoli.
Mi prosim lahko svetujete kaj bi to lahko bilo?Ker sem resnično že od teh bolečin prestrašena. Naj grem ponovno nazaj k splošni zdravnici?
Hvala za vaš odgovor
Spoštovani,

artroza in bolečine v trebuhu nimajo dosti skupnega, razen če jemljete zdravila, ki dražijo sluznico prebavil. Nekaterim je po glukozaminu slabo, čutijo v žlički stiskanje. Če ne neha, res priporočam pregled pri osebni zdravnici.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovani,

tudi jaz se obračam na vas za vaše cenjeno mnenje. Star sem 52 let in sem se pred pribl 4 leti srečal z bolečinami v spodnjem levem delu trebuha. V sklopu preiskav so mi opravili tudi kolonoskopijo katere izvid je bil bp. Že parkrat sem bil v teh letih tudi na UZ trebuha, ki prav tako ni pokazal drugega kot "zaplinjenje črevesja" kot se je izrazil zdravnik pri pregledu. Težave občasno povsem izginejo, vendar se vedno znova pojavljajo in prav v tem sedaj me že nekaj časa zopet boli v spodnjem levem delu trebuha, delno tudi desno vendar v manjši meri, z izžarevanjem v ledveni del hrbtenice, oz.obratno. Odvajanje blata je dokaj redno. Drugih zdravstvenih težav nimam. Imam pretežno sedeče delo, ki je seveda tudi precej stresno, kot je že pravilo teh časih. Ali so takšne zdravstvene težave lahko tudi posledica težkega dvigovanja bremen, ki me tudi občasno doleti in posledično nategnejnosti trebušnih mišic? Ali priporočate ponoven obisk zdravnika, ki je ob moji težavi že kar nekako brez ideje kaj bi naredil v tem primeru.
Zahvaljujem se vam za odgovor in vas pozdravljam.
Spoštovani,

Svetovala bi vam, da naredite kuro s probiotiki, za žejo pa pijte bebe čaj. Izbirajte manj začinjeno in manj mastno hrano. Če je odvajanje blata redno in se ni spremenilo, potem koloskopije ali rektoskopije ne potrebujete.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni,

star sem 26 let, delam pisarniška dela in se rekreiram cca. 3-4 krat na teden. Imam težave z želodcem, že dalj časa imam bolečine v levem spodnjem delu trebuha (čisto spodaj pod levim rebernim lokom), se stalno potim in zelo težko pridobivam kilograme. Sem naredil blatni test in niso odkrili helicobacter, ker sem že 10 let nazaj imel to isto bakterijo in sem zdravil razjede na želodcu. Prav tako imam majhno potrebo včasih 1-krat, drugič do 4-krat na dan?! Trenutno jemljem ob nasvetu osebnega zdravnika Imozul za zaviranje protonske črpalke in pred obroki česnove kapsule (mogoče Kandida).

Prosim za nasvet

hvala
Spoštovani,

ob 4-tedenskem zdravljenju z Emozulom se bo zacelil celo ulkus, tako razjede sigurno tudi. Težave bi morale miniti. Zdravila ne potrebujete stalno.
Kandida je gliva, ki je ubikvitarna, to pomeni, da jo najdemo povsod. Pomaga uravnavati ravnovesje v flori naše kože in sluznic in nam ni nevarna. Zato je neresno jo zdraviti.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovani!

Star sem 59 let. Danes ponoči me je zelo bolelo v levem spodnjem delu trebuha, v danki in presredku. Odšel sem k dežurnemu (splošnemu) zdravniku. Izvidi urina in krvi so BP, povečane so le okrogle bakterije v seču. Imam zmanjšan apetit, v zadnjem času sem izgubil 2 kg telesne teže. Zdravnica me je pregledala rektalno in ugotovila, da ima prostata majhno zatrdlino, sicer pa ni ugotovila nič nenavadnega. Bolečina v trebuhu je podobna kot takrat, ko gre za zaprtje črevesja. Toda odvajanje blata je v redu, saj je blato normalne barve - brez sledov krvi. Pri odvajanju blata čutim bolečine iz predela prostate in danke, in napetost v spodnjem delu trebuha. Pred 6 leti sem opravil pregled prostate, pred 4 pa tudi kolonoskopijo, pri kateri so odkrili benigni polip in ga takoj odstranili. Teh težav doslej nisem poznal, zato me zanima, ali mi lahko kako svetujete.

Lp

Marjan
Spoštovani,

bolečine lahko izvirajo iz sečil, debelega črevesa, križa oziroma skeleta. Preiskave, ki ste jih opravili pred leti, je treba ponoviti. Sigurno so vam svetovali, čez koliko časa je treba ponoviti koloskopijo, ker se polipi delajo an novo in jih je treba odstranjevati. Prav tako je treba ugotoviti, kaj je ta zatrdlina na prostati, narediti PSA, se odločiti, kaj bakterije na vodi pomenijo. Če gre za vnetje, ga je potrebno zdraviti.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni!

Na vas se obračam, da bi mi mogoče znali povedati, zakaj me vsake toliko časa boli v predelu ledvic in trebuha istočasno. Bolečina je podobna pikanju, ki nekaj časa ( cca 5 min ). Imam občutek, da je to povezano z odvajanjem blata, saj včasih takoj po bolečini grem na blato, a ne vedno. Drugače grem vsak dan na blato. Pijem veliko tekočine na dan. Stara pa sem 23 let.

Bom vesela, če mi boste pomagali.

Lp

Medeline
Pozdravljeni!

Ledvice z odvajanjem blata nimajo nobene povezave, saj organ leži izven trebušne votline. Pri ledvičnih kamnih se bolečina lahko seli v sprednji del trebuha, pri vnetju ledvic pa je bolečina lokalizirana v ledvenem področju. Za razjasnitev težav je potrebno vsaj oddati urin, kri in opraviti UZ trebuha, saj imamo ženske zelo pogosto vnetja sečil.

Lp,Nataša Smrekar
Pozdravljeni,

sem šla na pregled k zdravniku, ker se je bolečina iz L ledvice prenesla na levo stran vse do jajčnika. Pogosteje sem hodila na stranišče, bolečine pa so bile vedno hujše. Dobila sem antibiotik Primotren, ki sem ga pojedla do konca. Prav nič ni pomagal. Na urinu je pokazalo povišano število beljakovin, na krvi pa da sem samo malce slabokrvna in da so nekakšni derivati malce nizki. Bolečina za nekaj časa popusti nato pa spet boli.Čez nekaj dni, ko bom imela pregled pa upam, da me napoti na UZ. Zanima me, če je možno, da gre za ledvične kamne?

lp

Medeline
Spoštovani!

Seveda je možno, večinima se jih vidi na UZ, ni pa ta preiskava 100%-na. Redko je potrebno kontrastno slikanje ledvic in izvodil, da se kamne potrdi. Zaenkrat pijte več kot 2 litra tekočine na dan, se veliko gibajte in opravite najprej UZ.

LP, Marija Š. Gašperšič
Stara sem 18 let. Imam bolečine v spodnjem delu trebuha. Ponavadi me začne boleti pri skakanju, prepogibanju. Bolečina se je prvič pojavila maja prejšnje leto, vendar je še isti mesec izginila, nato pa se je decembra vrnila nazaj. Bolečina je zdaj malce bolj močna kot pa je bila na začetku, zato me je začelo tudi skrbeti glede tega. Imam redno prehrano (zajtrk, malica, kosilo, malica..večerjo jem zelo redko). Ne vem kaj bi ta bolečina lahko pomenila.
Lp
Spoštovani!

V spodnjem delu trebuha so pri dekletih poleg črevesa in mehurja tudi jajčniki, ki so kar pogosto vzrok težav. Svetovala bi vam pregled pri ginekologu, morda pregled krvi na vnetje in pregled seča. Če so bolečine vezane na ciklus, se pojavijo ob menstruaciji in ovulaciji, je lahko vse v najlepšem redu.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni,

Stara sem 26 let in že dober mesec čutim močno bolečino tako v levem kot v desnem predelu trebuha. Tudi na otip me takoj zaboli. Najhujše je ob predelu okoli kolkov. Bolečina je najhujša zjutraj, ko se zbudim, čez dan malo zbledi in se ponovno pojavi proti večeru. V zadnjem tednu pa se je zelo poslabšalo. Bolečino bi najlažje opisala kot občutek, ki ga imamo kadar napravimo preveč trebušnjakov in nas naslednji dan potem vse boli. Naj dodam, da v tem času nisem telovadila ali opravljala težja fizična dela. Z blatom imam prav tako probleme, ali sem popolnoma zaprta ali pa imam drisko. Počutim se slabo, utrujeno, koža se mi je v tem obdobju drastično poslabšala (ne vem ali je tu kakšna povezava, vendar pred tem nisem imela problematične kože). Nimam apetita, karkoli pa pojem pa me tišči v želodcu in sem takoj napihnjena.
Kaj bi lahko ta bolečina pomenila?

Hvala za odgovor že vnaprej in lep pozdrav
Spoštovani!

Ob takih težavah je potrebno izključiti možnost kronične vnetne črevesne bolezni, ginekološke vzroke, vnetje slepiča. Če je vse to v redu, je najverjetneje vzrok iritabilno črevo. Ne glede na vzrok jejte dovolj vlaknin, pijte več, tudi Donat za boljšo prebavo. Če ste napeti, si pomagajte z Bebe čajem, ki pomaga proti plinom. Telovadite pa le dovolj!

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni,

tudi jaz imam občasno bolečine v spodnjem delu trebuha, v predelu dimelj, vendar le ob določenem gibu. Čez 14 dni grem na operacijo žolčnika. Sprašujem vas ali je možnost vzroka te bolečine vnetje žolčnika ali je lahko kaj drugega?

Hvala vam za odgovor!

lp
Spoštovani!

Žolčnik je organ, ki leži pod desnim rebrnim lokom pod jetri in pri vnetju boli pod rebri desno z izžarevanjem v hrbet pod desno lopatico. V dimlje vsekakor ne boli žolčnik. Lahko vas boli kolčni sklep, kakšna bezgavka v tem področju, kila ipd.
LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni, tudi sama se od lanskega avgusta srečujem z bolečino v spodnje levem delu trebuha, nekaj časa se mi pojavi, potem pa zgine in potem spet pojavi. Bolečine so podobne kot pri menstruaciji, ampak sem jo ravno teden dni nazaj imela. Ovolacije pa še nimam. Avgusta sem na koncu blata opazila 3 kapljice krvi, vendar je do danes k sreči nisem več opazila. Včasih sem tudi napihjena. Blato odvajam redno, tudi po 2x na dan. Stara se 21 let. Pri osebni zdravnici sem bila, napotila me je h ginekologinji, zaradi suma vnetja jajčnikov, vendar ginekologinja ni ničesar ugotovila. Bila sem na pregledu krvi in vode, voda je vredu, povišan imam holesterol in sicer 6.10. Kaj bi lahko bilo? Polipi? Hvala vam za odgovor
Pozdravljeni,star sem 16 let in v roku pol leta se mi je že 4 pojavila močna bolečina ki traja 1h-2 nato pa popustu. Med bolečino niti z stola ne morem vstati.Bolečina nastane v levem spodnjem delu trebuha že čisto pri kolku. Zelo me skrbi saj tudi naslednje dni čutim čisto blage bolečine ampak na pritisk. .Najlepša hvala.
Spoštovani!

POvišan holesterol in polipi v črevesju nimajo nič skupnega z bolečinami, ki jih opisujete. Lahko vas boli iz križa, kolčnega sklepa, druge vzroke pa ste že izključili. Vsekakor vam svetujem obravnavo pri zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovani!

V levem spodnjem delu trebuha razen bolečine v kolku, kile skoraj drugega ne more biti, morda še iz samega črevesja. Če se bolečina ponavlja, pojdite do zdravnika, da vas pogleda in ustrezno ukrepa.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni!

Stara sem 24 let. V septembru sem bila pri ginekologu ker me je bolelo na levi strani v bližini jajčnia. Naredil mi je ultrazvok in ni nič pokazalo. Nato sem šla še k svojemu zdravniku, ki me je poslal na ultaravok, sam pa je sumil da imam ledvične kamne. Ultrazvok tudi tokrat ni nič pokazal. V tem času pa sem jemala Spasmex. V času ko sem jemala Spasmex sem kamne tudi izlulala. Takrat se je začela močna bolečina v levem delu križa. Bila sem tudi na fizioterapiji. Sedaj pa se mi je ponovno pojavila bolečina na levi strani pod trebuhom v bležini jajčnika. Kaj Vi mislite da bi lahko bilo.

Hvala za odgovor in lp
Spoštovani!

Lahko so ledvični kamni, ki so tako majhni, da jih UZ ne zazna. Meja ločljivosti je nekje pri pol cm. Ponovno začnite jemati Spasmex, pijte preko 2 l vode na dan, gibajte se veliko. Pojdite na pregled urina, da se izključi vnetje in krvav urin.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni!

Stara sem 18 let. Že približno 3 mesece imam bolečine na levi strani v spodnjem delu trebuha. Bolečino čutim tako, kot, da bi me notri nekaj krčilo, včasih se mi zdi, da se bolečina širi nazaj, proti ledvicam. Bolečina ni stalna, ampak nastopi v sunkih, najbolj pa me boli zvečer, posebaj, če ležim na desnem kolku. Dodati moram, da sem drugače športnica, ki sem trenirala vsak dan dvakrat, dokler si nisem poškodovala kolka, ki sem ga tudi 31.7.2012 operirala. Ko sem zaradi poškodbe prenehala s treningi, so se mi začele tudi težave z odvajanjem blata, namreč, velikokrat se je že zgodilo, da nisem odvajala po 3 dni. Sedaj balto odvajam vsak dan, vendar se pri tem močno matram.
Spoštovani!

V levem spodnjem delu trebuha bolečine s krči izvirajo večinoma v črevesu, jajčniku. Zaradi zaprtja je prav možno, da vas boli. Svetovala bi vam piti dovolj vode, Donat, jesti hrano z vlakninami, semena, ki vežejo vodo in pomagajo pospešiti upočasnjeno prebavo.
Ledvice, ki jih omenjate, ležijo pod rebri zadaj, tako da ste verjetno imeli v mislih to izžarevanje bolečine nižje.
Lahko pa vas boli tudi zaradi kolka, če je bil operiran na isti strani. To je potrebno izključiti, tako da vam svetujem iti k zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni!

Pišem vam, ker že nekaj mesecev čutim bolečine v spodnjem delu trebuha. Enkrat me špikne na levi drugič na desni, tretjič me žgoča, topa in topla bolečina. Hkrat me istočasno boli v križnem delu hrbtenice, kar pomeni, da me boli celotni pas naokoli. Odvajam normalno, brez krvavljenja, in tudi ob uriniranju ne peče. Je pa res, da sva s partnerjem imela nezaščiten spolni odnos med varnimi dnevi, tik po menstruaciji. Bi lahko bila težava ginekološka?

Le kaj bi to lahko bilo?

Hvala za odgovor.
Spoštovani!

Lahko gre za ginekološki vzrok, tako bolečino iz jajčnikov kot za občutljivost zaradi nosečnosti.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni!

Stara sem 35 let.Že kakšno leto imam probleme z želodcem in bolečinami v trebuhu.Bolečina ni konstantna, in tudi nisem opazila, da bi problemi nastali po določeni hrani.Sem pa začutila bulo veliko približno 3cm na levi strani trebuha med popkom in medenično kostjo.Zanima me ,ali bi morala to bulo vzeti resno in obiskati zdravnika.
Hvala za vaš odgovor!

lp
Spoštovani!

Če ta bula ne izgine, da je prisotna vse dni, pojdite k zdravniku, da vas pregleda in vam bo povedal, če je potrebno stvar vzeti resno in opraviti kakšne preiskave.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovani,
tudi sama imam bolečine v levem spodnjem delu trebuha. Stara sem 48 let. Težave so se začele pred približno 3 tedni s hudimi bolečinami v križu. Ta bolečina se je preselila tudi v spodnji del trebuha. Takrat je bila bolečina tako huda, da nisem mogla stati na nogah. Obiskala sem osebno zdravnico, pa mi je rekla, da imam vnetje hrbtne mišice. Dobila sem protibolečinsko injekcijo in protibolečinske tablete. Po teh tabletih sem se počutila tako slabo, da sem z njimi prenehala in raje trpela bolečine. Slednje so postopoma popustile, ostaja pa bolečina v levem spodnjem delu trebuha in to predvsem zjutraj preden grem na stranišče.
Hvala za vaš odgovor.
LP
Spoštovani!

V levem spodnjem delu trebuha poleg ledvenim mišid bolečine lahko izvirajo iz jajčnika oz. imajo ginekološki vzrok, iz ureterja oziroma ledvic, iz črevesa in zaradi novotvorb. Če vam je bilo tako slabo, se naročite k zdravnici na kontrolo, da skuša najti vzrok in ga pozdraviti. Vsaka vaša informacija in potek bolezni je še kako pomembna, da bo lahko postavila diferencialno diagnozo in odkrila tudi pravi vzrok. Edino tako bo tudi zdravljenje uspešno.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni.

Cca 1 teden imam bolečine v levem spodnjem delu trebuha. Zjutraj in tekom dneva bolečine ni močna in se čuti kot pritisk v notranjosti zvečer in ponoči je bolečina velika in velikokrat me špika. Ponoči se zbujam zaradi bolečine.Zanima me še ali je ukvarjanje z športom v tem času odsvetovano?

lp
Spoštovani!

Levo v spodnjem delu trebuha boli črevo, lahko sečni mehur in izvodila iz ledvic, pri ženskah jajčniki. V bistvu ni omejitve za športno udejstvovanje. Če zelo boli je verjetno težko športati, čeprav ni prepovedano. Če ste bolj zaprti, poskrbite za dobro prebavo. Predvsem dovolj pijte. Če ne neha boleti, pa je potrebno vseeno pregledati, kaj bolečino povzroča, zato pojdite k zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni
V petek so se začeli moji problemi. Sprva verjetno vnetje mehurja, saj me je ob uriniranju peklo, pa sem pila dosti tekočine in zgleda da izprala bakterije, ter je minilo. V noči na ponedeljek me je zbudila močna bolečina v spodnjem desnem delu trebuha zadaj. Čez dan je postajalo vse hujše, imela sem tudi 37,5 vročine. Naslednji dan je bolečina malo ponehala, a sem vseeno šla k zdravniku, saj me je skrbelo da je kako vnetje ledvic (posledično od mehurja). Zdravnica me je poslala v laboratorij, testi pa so bili normalni, ni vedet kake okužbe sečil/ledvic. Sem pač šla domov. V noči na danes me je zbudila dosti bolj močna bolečina, tokrat na levem spodnjem delu trebuha. Skrbi me, kaj bi lahko to bilo. Pijem zelo veliko tekočine, da praznim mehur. Ali je mogoče, da so ledvice preobremenjene? Kaj mi predlagate?
Pozdravljeni!

V zadnjem letu ali dveh (v ciklih) čutim bolečino v spodnjem levem delu trebuha pri dimljah in na zadnji desni strani okoli križa (ledveni del). Bolečine se mi prenašajo tudi na testise, občasno se bolečina premakne na spodnjo desno stran trebuha, občasno pa me bolijo tudi roke ali noge ob kosteh. Cikli se v zadnjem času pojavljajo v vse krajših intervalih. Na blato hodim normalno, omenjene bolečine pa so izrazitejše pred uriniranjem in v jutranjem času. Urin je na videz normalen. Star sem 36 let. V mesecu januarju sem tudi naročen na pregled pri ortopedu v zvezi bolečin v križu. Zanima me, ali mi omenjene bolečine lahko povzročajo nevrološke težave, hrbtenica, hernija... ali gre za kaj drugega (npr. ledvični kamni)? Zahvaljujem se za odgovor.
Spoštovani!

Oboje je možno. Naredite UZ pregled trebuha in pregled seča. Če se kamni premikajo in povzročajo bolečine, se po pravilu sluznica rani in v seču se pojavi kri, če že ne vidno pa vsaj dokazljivo s pregledom seča. Za dokaz hernije pa je predvsem klinična slika, rtg in CT ali MR.

LP, Marija Štefančič Gašperšič
Pozdravljeni,

prosila bi za pomoc. Imam mocne bolecine v levem delu trebuha. Bolj intenzivna je v spodnjem delu priblizno 10cm nizje od popka (malo v levo) siri pa se tudi do zgornjega dela (pod rebri). V spodnjem delu sem otipala bulo, ki me stalno boli ob dotiku pa toliko bolj. Bolecina je vecja ob gibanju, nasploh ko stojim. Nikakor ne najdem polazaja, ki bi mi ustrezal. V vecernem delu dneva je bolecina toliko hujsa in bula bolj otipljiva.
Opazam tudi, da sem vedno bolj slabo razpolozena. Manj zaupam ljudem okoli sebe. Pogosto (vsakodnevno) bruham, tudi ce mi ni slabo. Zelo pogosto cutim mocno utrujenost in vcasih se tudi pobrati nemorem. Nekajkrat sem ob bruhanju tudi izbljuvala malce krvi.

Mi lahko pomagate? Kaksen nasvet? Hvala za odgovor.
pozdravljeni prosim ce mi lahko pomagate.
stara sem 26 let imam otroka.ze konc oktobra sem začutila bolečino na desni strani spodaj in slabost ter občasno grenkobo v ustih.4.11.sem se zglasila pri svoj zdravnici ter je ugotovila da imam kilo.dala me je na ultra zvok in napotnico za kirurga.19.11 sem opravila UZ in zdravnica ne vidi ničesar ne kile ne nič pravi vse je uredu.vodo sem dala pravi vse uredu kri vzeli tudi vse uredu.sedaj me je napotila k ginekologinji.bolecina je prisotna vedno ko stojim,ko kasljem,ko lezim na desni strani ,ko se prepognem zacutim kod je je ena bula v meni,ko pa ustanem moram pa zasepat da bolecina vsaj malo popusti se pravi bolecina je skoz.sedaj sem tudi na bolniski ker,nemorem delati.PROSIM POMAGAJ TE MI
moj e-mail: karmenpejic@windowslive.com

hvala lp
Spoštovani!

Stara sem 24 let, imam kronični gastritis. Že par let jemljem zdravila Nolpazo, vendar se mi vnetje ne pozdravi. Na gastroskopiji sem imela razjede na želodcu, ter pozitivno prisotnost bakterije H.Pyori. Dobila sem antibiotično zdravljenje, pristnost bakterije sem šla preverit tudi z dihalnim testom, ki pa je bil negativen. Prenehala sem z kajenjem, ter pitjem kave, z upanjem, da se stanje izboljša, vendar nič od tega. Ne razumem, zakaj se mi stanje ne izboljša. Poleg tega problema, imam težava tudi z prebavo.
Največji problem je pretakanje tekočine, ki je najbolj izrazito, ko nič ne jem. To se dogaja na levi strani pod rebri. To mi predstavlja veliko problemov, pretakanje je zelo izrazito,dogaja se čez cel dan, včasih je potrebno samo, da se malo premaknem, da se sliši,ter vedno samo na omenjenem delu. To me psihično in fizično zelo izčrpava. Prosila bi, če mi poveste kakšne preglede, bi morala opravit, da se preveri to pretakanje , ki mi zelo otežuje življenje.
Pozdravljeni!

Tudi sama se srečujem s to težavo že en mesec. Boli leva spodnja stran trebuha, pravzaprav bolj tišči. Z bolečino na desni strani trebuha se srečujem že eno leto, vendar Uz ni pokazau sprememb. S tiščanjem na desni strani, sem se srečala tudi že nekaj let nazaj, ko je težava trajala kar 2 leti, a razloga za to niso ugotovili. Opravili so mi gastroskopijo, jejunoileografijo in kolonoskopijo, ki ni bila izvedena v celoti. Gre za tiščanje v ileocekalnem predelu. Ovrgli so sum na celiakijo, vnetje slepiča in chronovo bolezen, potrdili pa kronični erozivni gastritis in sindrom razdražljivega črevesja. Po dveh letih je težava prenehala, tako da je bilo nekaj let v redu, pred enim letom, pa se mi je spet pojavila.

Sedaj pa se je pojavilo tiščanje tudi na levi strani. Izvir vode je bil ok. Ultrazvok pa sem zadnje opravila pred nekaj meseci zaradi tiščanja na desni strani, tako da zaradi tiščanaj na levi strani zaenkrat nisem še opravila nobenega pregleda, razen gastroskopije, kjer so ugotovili hiatalno kilo ter limfangiektazije v dvanajstniku. Sumijo celiakijo. Čakam na izvid histologije.

Kaj menite in kaj predlagate? Dejstvo je, da kolonoskopija še nikoli do sedaj ni bila opravljena do konca in torej ileocekalnega dela sploh niso pregledali. Bi jo morala opraviti? In seveda, v primeru, da limfangiektazije niso posledica celiakije, kaj je potem njihov razlog?

Hvala za vaš odgovor.

Lp

Spoštovani!

Predlagam, da na izvid histologije počakate. Ne glede na ta izvid omejite uživanje glutena, se pravi močnatih živil, pa tudi sladkorja, našičenih maščob. Če že ne škodujejo, koristijo sigurno ne. Teleangiektazije so razširjene mezgovnice in vene. Izključiti je potrebno ovire v odtoku krvi iz tega predela, se pravi pritisk na dvanajstnik od zunej, brazgotine, stanja po poškodbi in podobno. Počakajmo torej izvid.

LP; Marija Š. Gašperšič

Popravljeno 1-krat. Zadnjič popravljal MarijaS ob 04.01.14 18:22.
Živjo!
Skrbi me ker me boli spodnji del trebuha na levi strani pa občutim bulo. Pred nekaj dnevi je bila bolečina tako močna, da sem pred očmi imela vse temno, pred svetlimi površinami pa vijolično in nato bila v nezavesti okoli 10, 15 sekund. To se mi pojavlja že nekaj let z velikimi presledki, osebna zdravnica misli da je kriva menstruacija. Stara sem 16 let in me skrbi, če ni kaj resnega,
Hvala za odgovor in lep pozdrav, Špela_R

Spoštovani!

Take bolečine res lahko povzročajo kolike ob hormonskih spremembah, bula pa vseeno mora izginiti. Če jo tipate stalno in je boleča, morate na pregled k zdravniku in h ginekologu.

LP, Marija Š. Gašperšič

Popravljeno 1-krat. Zadnjič popravljal MarijaS ob 04.01.14 18:14.
Karin K.

Re: Bolečina v spodnjem delu trebuha

04.01.14 09:36

Spostovani!

zadnje 4 dni imam obcasno hude bolecine v spodnjem delu trebuha pri maternici. zadnje 2 dni se tudi slabo pocutim, kot da bom usak cas bruhala ampak za zdaj ostane samo pri bolecinah.
se nikoli nisem imela takih bolecin, je pa tudi res da moram dobiti menstruacijo v naslednjih 2 dneh. Stara sem 17 let in nevem kaj bi bilo lahko narobe! Do zdaj nisem imela se nobenega spolnega odnosa in vem da nisem noseca.
uceraj sem sla na blato in ni bilo tekoce, ampak bolecine ob odvajanju so bile pa neznosne. obcutek sem imela kot da mi bo crevesje usak cas eksplodiralo. Po 2 urah so bolecine minile in cez cel dan se niso vec ponovile.
Danes sem ustala ob 4 zjutraj in sla na blato. Bilo je cisto tekoce in se bolecine|slabost se je zopet pojavila. Ko sem se zjutraj ponovno zbudila sem morala iti zopat na blato in tudi tokrat je bilo tekoce, seveda spet prisotno z bolecino -.-
Mi lahko prosim svetujete kaj bi bilo lahko narobe in kaj da sploh naredim?
Najlepsa hvala za vaso pomoc!
Spoštovani imnobody!

Precej zamujam z odgovori, ker je dela čez glavo.
Najbolj pametno, kar mi pride na misel, je, da, pojdite k zdravniku, če si doslej niste sami kako pomagali. Izključiti je treba bolezni, ki iih je treba nujno zdraviti.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovana Karmen!

Upam, da se je medtem že razjasnil vzrok vaših težav. Na desni strani je slepič, tako da je možen vzrok težav poleg naštetega tudi to. Če imate še vedno bolečine, je treba ponoviti UZ-žolčnik, ledvice itd.-, laboratorij, klinični pregled. Lahko si pomagate s simptomatskim zdravljenjem s pitjem čajev proti krčem in napenjanju, z omejitvijo hrane, ki je težko prebavljiva, z omejitvijo glutena in dovolj tekočine.

LP; Marija Š: Gašperšič
Spoštovana x-tina00!

Se popolnoma strinjam! Pogosto se pojavljajo vprašanja, na katera se da odgovoriti samo tako: nujno pojdite k osebnemu zdravniku na pregled. Ni smiselno filozofirati, ker od tega ni nobene koristi! Ne sme se odlašati, ker lahko pomeni izgubljen čas za pravočasno zdravljenje.

LP, Marija Š. Gašperšič
Spoštovana Karin K!

Zelo verjetno je, da prebolevate virusno okužbo črevesa, za kar simptomatsko pomaga Linex, zeliščni čaj proti napenjanju in veliko tekočine. Mine v par dneh. Če dejansko v 1-2 dnevih ni boljše ali se pojavijo nove težave, pojdite na pregled k zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič
Dobila sem izvid histologije. Celiakija je ovržena, prav tako alergija (sicer nevem na katero alergijo so sumili), piše pa, da je izvid prikazal prisotnost kroničnega peptičnega duodenitisa. Kolikor razumem gre torej za neko kronično vnetje dvanajstnika? Ali se motim? Verjetno zaradi kisline? Želodec je ok, čeprav sem imela pred leti diagnosticirano kronično obliko gastritisa. Ves ta čas sem jemala tablete in se držala diete, tako da ni nič čudnega, da se je želodec pozdravil, nevem pa kako to, da se sedaj vnetje kaže na dvanajstniku? Glede bolečin v desnem in občasno levem delu trebuha, pa mi je svetoval kolonoskopijo. Sem močno upala, da se bo kaj pokazalo s to histologijo in da bom končno prišla na jasno glede tega tiščanja v trebuhu, pa očitno še vedno ni nič jasno. Diete se še vedno držim, jemlem tudi tablete za zniževanje kisline. Kaj menite?
Spoštovani!

Menim, da nadaljujte doslej uspešno terapijo in dodatno ukrepajte, če se bo izkazalo, da gre za odpravljivi vzrok.

LP, Marija Š. Gašperšič
Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje,stara sem 17 let,pred 2-3 tedni sem imela vaginalno vnetje,jemala sem vaginalne globule(svečke) Zdaj imam pa že1-2 tedna probleme z odvajanjem blata,in spodaj v levem delu me je začelo špikati,bolečina je kar precejšna,bolečina mineva,pride in gre. Vendar na momente čutim tudi bulo pri jajčnikih. v četrtek sem padla skupaj,in so me odplejali na urgenco kjer so ugotovili da pebolevam nek infekt. Zanima me zakaj me boli na spodnji strani,in zakaj nemorem redno odvajati blata,

Že v naprej se zahvaljujem za odgovor,Lp,N
Pozdravljeni!

Stara sem 17 let,Približno 3 tedne nazaj sem imela vaginalno vnetje,zato sem jemala vaginalne globule(svečke) ko sem porabila zadnjo je bilo vse uredu ,če približno en teden ali malo več sem začutila bolečine spodaj pri jajčnikih,kot bi me nekaj moćno zbadalo ali špikalo. V četrtek sem padla skupaj,in se me odpeljali na urgenco,kjer so ugotovili samo da imam nek infekt. Zadnje čase pa tudi blato zelo čudno odvajam,na 3 dni. in še to se zelo matram. Res je da prebolevam neko virozo,(malo vročine,kašlanje,bolečine v grlu) Zanima me zakaj taka bolečina v spodnjem delu,in zakaj ne morem odvajati blata.

Hvala za odgovor.
Spoštovani!

Včeraj sem nekajkrat začutila rahlo bolečino v spodnjem levem delu trebuha, laično ocenjeno nekoliko nad jajčnikom. A sem imela tudi nekoliko vetrove in sem s tem povezala.
Potem pa sem se ponoči proti jutru nekajkrat zbudila ob obračanju, saj me je bolelo na istem mestu, vendar precej močneje. Zjutraj me je malo pred 7h zbudila bolečina na istem mestu, bila je precej močna, zlasti ob premikanju, vzravnavanju ali ko sem sedla. Bolečina je bila zelo močna tik preden sem šla na blato, ki je bilo običajno in ne preveč trdo, dvakrat sem tudi spustila vetrove, pred čimer je bila bolečina močna, potem je nekoliko popustila.
Ker me je to prestrašilo, sem šla že zjutraj ob 8h k dežurnemu osebnemu zdravniku, ki mi je pri pregledu ob tipanju, dejal, da me boli tam kjer je debelo črevo in da tam ni nobenega drugega organa. Me pa že takrat ni več bolelo tako močno. Dejal je še, da zaenkrat ne bi odreagiral, če bo pa bolečina še močna naj pridem nazaj čez kakih 5 ur. Možno da je posledica vetrov in bo izvenelo ..
Bolečina ni več močna in tudi ne stalna ... se pa občasno pojavi rahla bolečina ... Ne vem ali naj grem spet na pregled ali bo izzvenelo ...
Menstruacijo sem ravno imela v minulem tednu.
Vetrove imam občasno, toda navadno me ne tako boli,če pa že imam rahle bolečine, jih imam v osrednjem delu trebuha ...

Kaj mi svetujete?

Hvala! Ada
Imam problem...ze nekaj casa me boli trebuh(spodnji del,leva stran)bila sem ze na ultrazvoku,pa so rekli da je lah kasna cista in da bo minila bolecina....boli me 2-3 na tedn,pol 1 mesc nc pol pa spet..kaj bi to lah blo? Hvala in l.p
Spoštovani

Star sem 26 let, približno 3 leta pa že opažam občasne težave v spodnjem delu trebuha (pod popkom, po celotnem območju). Znaki pa so velika napihnjenost, občutek zbadanja, ko stresem/pomasiram predel je slišati kot pretakanje vode (kot bi imel v sebi ogromno tekočine), ko postopoma po malo izločam pline se občutek počutja v manjši meri izboljša, blato odvajam redno. Ta občutek se mi vedno pojavlja v popoldanskem ali večernem času, dokaj hitro po obroku. Če se bolečina pojavi po kosilu, moram večerjo preskočiti drugače bi se stanje še poslabšalo. So obdobja ko teh težav nimam, potem pa se mi spet pojavijo. Kot naprimer dva tedna težave trajajo potem pa en mesec teh težav ni. Med samimi obdobji je moj način prehranjevanja dokaj isti.

Najlepša hvala za odgovor
Pozdravljeni

Bolecine oz tezave so lahko povezane z vnetjem v ginekoloskem predelu. Svetujem pregled pri vasemu ginekologu. Glede na to, da tezave trajajo krat cas predlagam da malo pocakate. V kolikor bi se nadaljevale pa predlagam pregled pri gastroenterologu.

Lep pozdrav

Jurij Bednarik, dr.med. Spec. Internist
Klinika Pacient
Ženska pri 50 letih.
"Nosilka" ledvičnih kamnov, katerih zaradi lege (v periferiji ledvice) ne bomo odstranjevali; nekaj je tudi peska v ledvicah. Ob vnetjih se zdravim z atibiotiki.
Težava:
zadnje čase opažam močno bolečino, ki se pojavi v črevesju. Bolečina so krči, ki me zvijajo, spremlja pa te krče tudi blazna mrzlica. Kot da se me je dotaknila Smrt.
Pomaga spazmex in topli obkladki. V času krčev lahko otipam zatrdline na bolečem mestu (predstavljam si, da se je blato ustavilo na ovinku). Zjutraj, na dan te hude bolečine ugotavljam, da je kri temno rumene...rdečkaste barve in ima močnejši (drugačen) vonj kot sicer. Drugače večjih težav z odvajanjem nimam (tu pa tam je blato bolj trdo, kot bi smelo biti), vendar je vse v mejah normale. Zlato žilo nadzorujem. Polipe na jajčnikih tudi. Rane na želodcu mirujejo že nekaj let. Telesna teža je normalna. Ukvarjam se s športom. Živim relativno zdravo. Dnevno spijem od 3 do 4 litre tekočine. Zanimivo: blazno si želim slanih reči.
Ali naj spet delam gnečo v prenatrpanih ambulantah, ker mogoče se pa tam dol kaj kuha...
Spostovani

Glede na opis tezav in glede na to, da tezave niso prehodne narave vam svetujem obisk pri zdravniku. Menim, da je potrebna kolonoskopija. S preiskavo pregledamo celotno siroko crevo in izkljucimo vzrok za tezave v tem podrocju.

Lp

____

Jurij Bednarik, dr. med. spec. internist
Klinika Pacient

Pregled takoj – Klinika Pacient http://klinikapacient.si/Storitve.aspx
Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx
Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8
KilaSlepiča

25.04.14 02:46

Pozdravljeni!

Star sem 24 let moški. Pred nekaj dnevi sem kmalu po povečanju intenzitete fizične vadbe z utežmi začutil topo in lokalizirano bolečino v levem spodnjem delu trebuha, blizu medenice oz. takoj za medenično kostjo. Bolečina je še vedno prisotna, sčasom je kvečjemu postala intenzivnejša.

Občasnih bolečin v spodnjem predelu trebuha sem bil zadnje leto navajen glede na to, da so mi pred letom dni (maja 2013) odstranili slepič, v povezavi s katerim sem imel dodatne manjše zaplete (izločanje sebuma in občasne ostre bolečine). Za razliko od trenutnih bolečin, so bile pooperativne bolečine ostre in so se pojavljale na dveh mestih - v bližini operativne rane in približno na mestu, kjer sedaj čutim bolečine - v višini operativne rane. Poleti sem imel dodatne bolečine v predelu trebuha, ko se mi je zaradi dehidracije, vročine in diete metabolizem upočasnil in se je izločanje občutno upočasnilo. Zaradi zadrževanja blata in vetrov so bile bolečine tope in so se premikale glede na moj položaj ležanja.

Trenutno bolečino sem pripisal kombinaciji zadnjih vzdihov stare apendektomije, preteklih velikonočnih praznikov in povezanih dobrot, povečani telesni aktivnosti, nedavnim začetkom jemanja Omega-3 kapsul in moji siceršnji prehrani, katere velik del predstavlja zelenjava (ki me seveda napenja). Bolečina se je ob sicer normalnem odvajanju trenutno omilila, vendar v roku nekaj minut spet vrnila.

Glede bolečine nisem imel večjih skrbi in v prepričanju, da se bo zadeva sama od sebe kmalu umirila, sem nadaljeval z relativno intenzivno vadbo. Med vadbo me opazovani predel ni bolel (celo pri vadbi za centralni del telesa), topa bolečina v istem predelu trebuha pa se je znova pojavila po ohladitvi.

Posumil sem na kilo (sploh zaradi dvigovanja uteži za krepitev spodnjega hrbta), vendar ob skrbnem pregledu bolečega predela in primerjanju z nebolečim delom desnega spodnjega dela trebuha, nisem opazil omembe vrednih razlik (z izjemo bolečine, ki je postala intenzivnejša ob direktnem pritisku na boleč del).

Nestrpno pričakujem vaše mnenje.

Hvala že vnaprej!
Pozdravljeni.
Očitno so bolečine povezane z telesno aktivnostjo. Predlagam, da vadite bolj zmerno in z občutkom in s tem izognete morebitnim poškodbam.

LP

____

mag. Manfred Mervic, dr. med., spec. internist, spec. gastroenterolog
Klinika Pacient
Telefon: 0820 08240

Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx

nekdopac123123

26.05.14 19:15

imam težavo star sem 15 let danes me je začelo zelo boleti v levem spodnjem delu trebuha nevem kaj bi to lahko bilo moram pa še omeniti da sem v blatu pred nekaj dnevi opazil bele koščke vendar nič takega nisem jedel lp
Pozdravljeni

Glede na to da traja tezava zelo kratek cas predlagam da malo pocakate. V primeru da bolecina se traja pa pojdite k zdravniku. Brez pregleda ne morem postavitev diagnoze ni mogoca.

Lp

____

Klinika Pacient

Pozdravljeni
Pred tremi dnevi so se pri moji hčerki (13 let) pojavile bolečine v spodnjem delu trebuha, najprej so se bolečine pojavljale na levi spodnji strani trbuha, sedaj pa jo boli točno spodnja stran trebuha, namreč nima vročine ne slabosti, samo bolečine in te se proti večeru bolj okrepijo. Zelo sem zaskrblejna, prosim za kakšen hiter odgovor, ali kakšno priporočilo.

Lep pozdrav
Pozdravljeni,

Najprej je potrebno izkljuciti vnetje mehurja, svetujem vam posvet oz pregled pri pediatru.

Lp

____

Klinika Pacient

Lep pozdrav. Pred priblizno 1 tednom sem pri ginekologu vstavila matericni vlozek. Po vstavitvi je bila bolecina v predelu maternice precej huda. Danes sem se zbudila z mocnimi bolecinami na levi strani trebuha (levem jajcevodu). Je mozno, da je to dvoje kaj povezano? Imela sem tudi obcutek, da bi lahko sla na veliko potrebo, vendar ni slo. Kaj lahko storim? Hvala za odgovor.
Pozdravljeni.
Če se bolečina pojavi le med gibanjem, je verjetno kostno mišičnega izvora. Svetujem počitek, analgetike pp.

____

mag. Manfred Mervic, dr. med., spec. internist, spec. gastroenterolog
Klinika Pacient
Telefon: 0820 08240

Pozdravljeni!

Moj problem je tak, da me usak dan zbada v levem spodnjem predelu trebuha, v bližini jajčnikov in se bolečina prenese na predel žličke. Teden nazaj mi je bilo slabo vsako jutro in tudi po vsakem obroku. Tudi zdaj nimam teka za jest. Na vsake toliko časa trebuh postane trd.To traja že približno en mesec. Jemljem KT že eno leto in imam v kratkem pregled pri ginekologu, saj me zelo skrbi.

Prosim za vaš odgovor.
LP
Pozdravljeni

glede na lokacijo bolečine je vsekakor potreben najprej pregled pri ginekologu. v kolikor bo izvid v mejah normale vam priporočam, da opravite kolonoskopijo.

lp

____

Klinika Pacient

Jaz imam bolecine v levem delu telesa,vcasih ko se zbudim nimam kar naenkrat pride,ta bolecina zgleda kot da imam kaksen aparat notri ,bolecina pride do dol ne morem dihat ne morem nic zaskrbljena sem,
pozdravljeni

svetujem vam, da obiščete vasega zdravnika.

lp

____

Klinika Pacient

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, doc, pdf
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 19 minus 9?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.