Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa

S preudarno prehrano in pravilno vadbo do zdravja, dobrega počutja in osebnega telesnega zadovoljstva. Forum za vse, ki se radi razgibavate, sproščate, ukvarjate s športom in imate kakšen konjiček.
Moderator: Mito Šinkovec, prof. športne vzgoje in kondicijski trener
micikaa

kako se znebiti trebuha

21.04.08 09:43
Ima kdo učinkovito metodo, kako se znebiti trebuha, šlaufov po domače?? Nisem debela, redno hodim peš v službo, z otroci smo veliko zunaj, kolesarimo, rolamo.....vendar trebuh ostaja. Za kakšen fitnes mi ostane premalo časa, zato bi res rada kakšno učinkovito metodo, ki jo lahko izvajam doma ali ob prostem času z otroci. Hvala
Liposukcija. Sicer pa samo manj papanja in veliko miganja. Žal.
ena mala

Re: kako se znebiti trebuha

21.04.08 09:53
Šlaufkov se boš znebila, če boš delala vaje, kjer se boš pošteno spotila (kolesarjenje, tek...), ker mišice so pod šlaufki.
Istočasno pa delaj vaje za trebušne mišice, ena taka zelo učinkovita je:
ležeš na hrbet, noge dvigneš in jih prekrižaš v gležnjih, dlani položiš za glavo eno na drugo, ne prekrižat in potem dviguješ zgornji del trupa. Vajo ponoviš 3x15, vmes 1minuta pavze.
Ko se bo špehec stopil, bodo mišice lepo vidne...
Lenchi

21.04.08 10:54
Sama veliko delam trebušnjake, 3 x tedensko treniram karate, pa še kaj bi se našlo in mi še ni uspelo odstraniti oblog na trebuhu.
Ko sem imela 10 kg manj in po vseh ITM-jih sem bila podhranjena (sedaj sem v zlati sredini normalne prehranjenosti), so bile obloge ravno tako prisotne - sicer ne v taki meri kot sedaj, ampak so bile.
Po mojih izkušnjah te reši drastično hujšanje (ni priporočljivo) ali liposukcija.
Ebbi

21.04.08 13:38
Seveda obstaja učinkovit način. Kot prvo je to zdrava prehrana. Ni treba stradati, le skrbno izbiraj kaj poješ.
Druga stvar je tek (v kombinaciji z zdravo prehrano seveda). Vsaj 3x na teden vsaj 40 minut neprekinjeno.
Tretja stvar pa so trebušnjaki. Seveda spet v kombinaciji s tekom in zdravo prehrano. Vsak dan. Najbolje zjutraj ali zjutraj in zvečer. Ampak delati na pravi način.

To troje skupaj redno. To je pomojem edini način da bo trebuh postal manjši in lepši. Seveda ne od danes na jutri. Bo kar treba delat na tem.
Eh večna borba... :)))
Enim se nabira na trebuhu, drugim na riti.... jaz se recimo trebuha znebim hitro.... na riti pa ostaja... :))))
angie1

21.04.08 19:51
Navedeno
Ebbi
Seveda obstaja učinkovit način. Kot prvo je to zdrava prehrana. Ni treba stradati, le skrbno izbiraj kaj poješ.
Druga stvar je tek (v kombinaciji z zdravo prehrano seveda). Vsaj 3x na teden vsaj 40 minut neprekinjeno.
Tretja stvar pa so trebušnjaki. Seveda spet v kombinaciji s tekom in zdravo prehrano. Vsak dan. Najbolje zjutraj ali zjutraj in zvečer. Ampak delati na pravi način.

To troje skupaj redno. To je pomojem edini način da bo trebuh postal manjši in lepši. Seveda ne od danes na jutri. Bo kar treba delat na tem.

To je pa že kar preveč. Se pravi, da sploh nimam šans. Grem kar večerjat.

25.04.08 14:49
seveda se da. VEndar je pri vakomur problem nekaj drugega. Takole z izkušnjami nekoga drugega ne bo šlo. NAjbolje bo da vprašaš profesionalce.
Jah, tale trebuh je kr odvratna stvar. Jaz sem zelo suha imam pa tud eno težavo - trebuh,čeprav imam izrazite trebušne mišice odzoraj, spodi pa napihjen trebušček. Zato redno hodiv v fitnes ter se ukvarjam s športom,uporabljam kremce (za maščobo,pomoč pri hujšanju), vendar če imaš tako sestavo to ne pomaga....Je pa veliko pri vztrajanju, prehrani ter športanju.
ma kdo učinkovito metodo, kako se znebiti trebuha, šlaufov po domače?? Nisem debela, redno hodim peš v službo, z otroci smo veliko zunaj, kolesarimo, rolamo.....vendar trebuh ostaja. Za kakšen fitnes mi ostane premalo časa, zato bi res rada kakšno učinkovito metodo, ki jo lahko izvajam doma ali ob prostem času z otroci. Hvala

Heh. Zračunaj si BMR (bazalni metabolizem -> google, ti vrže ven kalkulator)
Pa pazi da ne greš čez to mejo s kalorijami. Tehtaj hrano.

Jej 5x na dan, na vsake 2-3 ure, več manjših obrokov. Ne pisat da to ne gre, če nimaš časa vzami magari 45g mandljev (250kcal, + v Metroju so poceni).

Nehaj jest OH zvečer, pa jej kompleksne OH(čim manj kruha, mleka(laktoza!) in čim večkrat riž, ovseni kosmiči, keksi brez sladkorja...) Pa čim več beljakovin dnevno (meso, jajca, ribe...)

Za začetek si omisli ročne uteži, pa izvajaj z njimi vaje za celo telo.
Vaje za celo telo najdeš tukaj: www.exrx.com
Če otroci niso premladi, jih lahko vključiš. To delaj 3x na teden, na nezaporedne dni.
tmala

11.02.09 19:25
winsor pilates si dol potegnte pa bote shujsal u rit u noge in trebuh!!!!!!!!!!!
Eno so maščobne obloge na trebuhu, drugo pa je napihnjenost.
Tistim, ki jim tudi po redni športni aktivnosti, ki mora obsegati kardio-vadbe (npr. tek) in vaje za moč (kjer se oblikujejo mišice:skleci, trebušnjaki, itd.) ter ob pravilni prehrani (uravnotežena: zdrave nenasičene maščobe, veliko zelenjave, sadja, riža in zdravih nepredelanih beljakovin) ne uspe znebiti se ˝trebuha˝. Svetujem, da vsaj za en teden poskusijo z ločevalno dieto: izločijo alkohol, sladkarije, bel kruh. Morda imate prekomerno razžirjeno ˝candido albicans˝bakterijo, ki je pristona pri vseh pri nekaterih pa se prekomerno namnoži zaradi stresa, nepravilne prehrane (preveč sladkorja in alkohol). Jejte probiotične jogurte, prekuhano zelenjavo, riž, sirotko in domač jabolčni kompot s cimetom. To bo po enem tednu zmanjšalo ali pa izničilo napetost v trebuhu. Ne pozabit na globoko dihanje in vsaj krajše sprehode. Za zaprtje priporočam 2 deci donata Mg na tešče.
BACO12

21.10.09 00:14
Oh ta večni trebuh.Jaz lahko rečem,da gibam vsak dan,najmanj po dve uri:fitnes,hoja v hribe,tek,kolo.shujšal sem vsepovsod samo v trebuh,je pa zelo težko.Res pa je,da sem po vsej tej rekreaciji zelo lačen.Poskušam več ali manj se pravilno prehranjavati,ampak trebušček še kar vstraja.Star sem 50 let in v teh letih tudi presnova ne deluje več kot bi morala.MISLIM,DA JE NAJVAŽNEJŠE DA JE ČLOVEK ZDRAV,pa tudi če ima malo trebuščka!!
miki bubulj

08.12.09 21:06
mislim da lahko vključiš tudi moža
bla bla

01.02.10 09:12
kr nekaj naredi :)
nekdo-skrivnost

kako se znebiti trebuha

04.02.10 16:45
prosim pomagaj mi sem suha, v trebuh pa bl kone debela. kaj naj jem? kaj naj počnem-šport-telovadba?????????????

hvala če mi boš pomagal. :)

04.02.10 20:43
Česarkoli se boš lotila, moraš vedeti, da bo šlo počasi. Zato ti predlagam, da se lotiš neke športne aktivnosti, ki te veseli. Tako se boš tiste maščobe znebila najhitreje in z najmanj slabe volje.
Jaz se tale trenutek ravno pripravljam na rekreacijo - hokej. Nikoli nisem igral hokeja, niti ga neznam, igra izgleda zelo smešno, ura ob kateri je rekreacija je nemogoča (domov pridem ob polnoči), imam slabo opremo, igra izgleda res bedno itd... AMPAK! igranje hokeja mi je v takšno veselje, da brez težav v eni uri porabim 1300 kcal!! (včasih imam na sebi polar uro) in nato komaj čakam kdaj bo naslednji četrtek.

Mogoče tebe veseli, ples, aerobika, keglanje, kolo ali pa vadba na WII... Poišči nekaj svojega in to delaj z veseljem. Nikoli ni dveh popolnoma enakih zgodb.

Mito Šinkovec
osebni trener
RBD

12.02.10 16:22
jaz imam tudi tak problem.. in nwm kako rešiti..velika sem 152,stara sem 11 let,pa 43 kg imam, se vam zdi preveč?
.............

15.02.10 16:00
preveč ni je pa na zgornji polovici. Idealna teža za tvojo višino in leta je med 34 in 44 kg
šiša21

16.02.10 18:27
Pozdravljeni!
Sem tudi ena izmed tistih,ki imajo težave s trebuhom. Jaz ga nima veliko,ampak me vseeno moti:( zato sem se odločila,da ga do poletja oz.do takrat ko bom šla na morje,odpravim. Odločila sem se da bom vsaki drugi dan tekla po pol ure, v dnevih ko pa ne bi tekla, pa bi delala pilates vaje. Prehrano mam že porihtano,samo k rekreciji se moram spraviti :) Mislite,da bom do konca julija,že imela kaj bolj raven trebuh,če bom dosledna pri izvajanju teka in pilatesa?
Moj namen ni imeti neki izrazitih mišic,ampak le raven trebuh.
Hvala za vaše odgovore
LP
Tetka

18.02.10 09:52
Sama sem velika 163 in težka 60 kg. S postavo sem načeloma zadovoljna edin trebuh me moti. Ampak sem ugotovila, da je trebuh odvisen tudi od genov. Tudi moja mami ga ima. So punce ki ogromne boke, trebuha pa nič (dobesedno).

Pravite da šport pomaga? Pri meni ne. Že nekaj let se redno ukvarjam s športom. Vsaj 3-5 na teden tek, če pa je dež pa grem na sobno kolo (45 minut). Ampak trebuh imam še vedno. Potrebno je spremeniti tudi pri prehrani. Tudi to sem naredila, ampak bi očitno mogla še bolj.

Tako da ni ene formule za to, vsaka oseba je razred zase. Eni si ne morejo znebiti bokov, drugi trebuha. Tretje lahko jedo, pa se jim nič ne pozna ... Vsak je razred zase.

Ni ne mogoče, je pa zelo težko! Saj za sebe tako mislim.

19.02.10 20:18
Iz tega sledi, da še vedno delaš nekaj narobe oziroma, da bi morala narediti drugače.
Si slišala kdaj za nasvet; " ne jej kruha pa boš shujšal"
Jasno ta nasvet pomaga, da shujšajo vsem tistim, ki ob televiziji zvečer mažejo na kruh paštete, sire, zaseke, salame itd... Tistim ostalim, ki pa že prej niso jedli prav veliko kruha pa ne...

Kaj pa tisto, da moraš piti več vode. Marsikdo je tako shujšal. Zakaj? Ker je ob celem kupu slabih navad imel tudi to in ko je popravil to je bil viden napedek. Spet je jasno, da ostali, ki pijejo dovolj vode na dan ne bodo imeli neke posebne spemembe tudi če bodo pili 2x več.

Takšnih napotkov je ogromno in vsak se najde v nekam. Vsakemu nekaj pomaga. Vendar veliko lažje je če se lotiš stvari iz druge stvari in namesto, da izbiraš rešitve kot na tomboli se najprej vprašaš za vzrokom. Za to pa je potrebno imeti nekoliko širše znanje o fiziologiji in ne samo površno poznavanje napotkov.

Ko stvari poznaš nekoliko širše je lažje. Na prvi pogled izgleda, da je stvar zelo zakomplicirana in da noben organizem ni enak. Potem ugotoviš, da bolj ali manj delujemo enako, le vzroki so pri vsakemu drugačni.

Mito Šinkovec
osebni trener
Rufko

04.03.10 19:10
Lep pozdrav!

Jaz sem pa fant in imam drugačen problem. Sem prekomerno prehranjen in imam ženske prsi. Kako se znebiti prsi? Niso velike me pa moti.
Vidi se, da je Mito moški, ki se spozna na rekreacijo, bolj malo pa na gravitacijo ženskega telesa po porodu nad 30 let:))

Moje skromno mnenje je, da po 35 letu, po 3 porodih moram naredit ogromno, če hočem biti brez trebuha lai vsaj približek temu. In mislim, da je pri večini tako.

TElovadim 3 X na teden, pozimi še smučam, poleti tekam, vso leto sem aktivna, z dojenčkom v nahrbtniku sem že lezla na bližnji hrib vsak dan, telovadila od poroda dalje.

Prvič, drugič sem bila hitro spet vitalna brez trebuha, tretjič sem vse delala enako, dolgo dojila, zdravo živela, pa je trebušček sedaj po 2 letih še vedno ostal.

in po teoriji tukaj na forumu delam nekaj narobe- ja res si tu in tam privoščim čokolado, deci vina na obisku, pizzo, ampak če bi tako delala pred 10 leti se ne bi nikjer nič poznalo.

Drage moje leta naredijo svoje, porodi tudi, pomankanje časa, stres...

Jaz sem se počasi sprijaznila, da se telo stara:))))

15.03.10 14:41
Mogoče je pa narobe prav to, da misliš da bo šlo na enak način kot prej. Z leti mora telo dobiti nekoliko drugačen stimulus ali pa večji. Razumljivo pa je da je to težje sploh če je prisotno pomanjkanje časa. Mogoče pa čas za rekreacijo bolje izkoristiš?

Mito Šinkovec
osebni trener
Res bi bila vesela nasveta kako izkoristiti bolje čas za rekreacijo- kaj naj izberem?

Zdaj hodim 3X na teden na aerobiko- 2X TNZ in 1X spinning s kombinacijo vadbe na blazini. Ob tem grem še vsak dan na sprehod. Spomladi in poleti občasno tudi tečem.

Več kot to mi pri treh majhnih otrocih ne znese. Torej 3 ure na teden za rekreacijo samo zase je maksimum. Ko je bil najmanjši še lažji sem ga dala v nahrbtnik ali sling in je bilo super, zdaj ima 13 kg in noče bit v nahrbtniku:((

Belega kruha ni, sladkarij tudi ne, 5 obrokov na dan.
Na višino 168 cm imam 61 kg. ČAkam dan ko tehtnica pokaže spet 58 kg.:))

Ampak trebušček še vedno ostaja, ne pretirano velik a je.

Mito, če mi znaš predlagat kaj naj naredim si pravi Herry Potter:))))
Ena stranka

17.03.10 14:20
Najbolj izkoristen čas za vadbo, je zagotovo vadba z dobrim osebnim trenerjem. Ker takšna vadba je prilagojena prav tebi in tvojim težavam , medtem ko se na skupinski vadbi stvari vedno ponavljajo. Tudi telo se sčasoma navadi na to in rabi drugačen stimulus, da so vidni rezultati. Vedno ista in ista vadba, vodi k povprečnim rezultatom.Nekje se postavi meja, ko ne gre več naprej. To sem izkusila tudi sama. Telovadila že na vseh mogočih vadbah, pa je sicer bilo boljše kot nič, vendar šele sedaj vidim, koliko rezerve je še bilo in kako je trening lahko bolj optimalno sestavljen v iskanju mojega končnega cilja.

Vadba z osebnim trenerjem, seveda z dobrim, (ker v nasprotnem primeru ravno tako lahko prihaja do frustracij in neuspeha)...pa je čisto nekaj drugega. Mogoče preizkusi še to. Tudi pri prehrani se je potrebno bolj potruditi kot le pojesti 5 obrokov, saj je pomembno tudi kaj poješ in kdaj.

Skratka, veliko več pridobiš z osebnim trenerjem kot pa na skupinskih vadbah, predvsem pa se veliko več naučiš. Je pa res, da je to malce večja investicija, vendar se izplača. Meni se je.

Očitno je pa Mito res pravi Harry Potter, vsaj pri meni se je tako izkazalo:)
iu

17.03.10 14:45
kako naj shujšam??
m r

17.03.10 14:46
kako naj shujšam
tanja nagode

20.03.10 20:15
V enem mesecu sem veliko shujšala s pomočjo podjetja Nakupite Si ( za vas nakupujejo v trgovinah, imajo čistilni servis, likajo...) Nudijo izjemne popuste za vadbo v Hypoxju.Drugače pa s tega podjetja v našo službo vsak dan dostavljajo zdrave sendviče, njihova posebnost pa je, da si sendvič dejansko sami sestavite oz poveste kaj naj vsebuje.Jaz jim vedno napišem sendvič s polnozrnato žemljico, brez namaza s paradižnikom, sirom, koruzo...mjami in vedno jem za malico to, kar hočem, pa še redim se ne od tistih neprebavljivih sendvičev iz avtomatov.Na vašo prošnjo vam sestavljajo tudi jedilnike in vam nudijo svetovanja.Jaz in moja prijateljica sva z njimi zelo zadovoljni.Skupaj hodimo tudi v fitnes.No, če želite shujšati ali pa bolj zdravo jesti, jih pokličite.So zelo prijazni.Moji mami vsak dan dostavljajo dietično, a zelo dobro kosilo.Upam,da sem komu pomagala z nasvetom.Jaz bom kar nadaljevala...vsaj do poletja... :-)

www.nakupite.si-mislim da prenavljajo naslov
e-mail.: info@nakupite.si
030 692 730

Lep pozdravček, Tanja
Ah, ja? Od "zdravih" sendvičev s koruzo mi bo trebuh čudežno izginil? Ha, ha, si pa za hece! In če mi toliko zaupajo, da bom znala sama sestaviti zdrav sendvič, zakaj potem sploh potrebujem svetovalca?

Lp
Si pa me nasmejala- vse skupaj diši po reklami:)))

Za sendviče ne rabim servisa, ker jih ne jem in si malico sama pripravim, za rekreacijo ne rabim družbe uživam v tem kar počnem pa četudi sama.

Ampak trebuh še vedno imam.

Tanja ni bilo govora o teži ampak predvsem o obliki!!!
winsor pilates

21.03.10 12:27
Nabavi si winsor pilates. Imaš ga internetu. Vaje niso težke, rabiš samo voljo, drugač so super!! :) verjemi, pomagaa! Vaditeljica zelo dobro razlaga tehniko in dihanja tako, da jo boš hitro osvojila. Je pa prevedeno v slovenščino.

LP
Łanći*

21.05.10 13:41
Gibanje & Gibanje & Gibanje Ne pa Sedenje za raćunałnikom..namesto da To TUKI pisemo gremo rajs na zrak (vasaa odŁŁoćitev) jst grek Dijoo*
sončnica77

10.06.10 12:42
Živjo!
Jaz ša imam malo drugačen problem. stara sem 23 let in sicer zelo zadovoljna s svojo postavo (imam 51 kg in 164 cm) brez tega, da bi se kaj športno pretegovala :) edino na bokih se mi zadnje leta nabira špehec. in bi se ga rada znebila. tek je dovolj za to? brala sem tudi, da če tečeš,da se najprej maščoba porablja iz prsi.torej če malo bolj intenzivno tečem recimo 3kra-4krat na teden), se mi bojo prsi zmanjšale al prej bočni špehec? :)
hvala za odgovor
DEDE

10.06.10 14:39
Še eno vprašanje

osebni trener Koroška? Kam naj se obrnem?
Nasredini sem nehal brat, če se hočete znebiti trebuha, zadnjice se boste samo na način, da imate 100% urejen jedilnik, če tega nimate in vsak dan pojeste kakšno nezdravo hrano ne bo rezultatov.

Tud samo določenega dela, ki ima največ maščobe, se ne da znebiti, vse gre povsod dol.

Torej, zdrava prehrana, ne to, vsakega po malem,a mpak samo zdrava /pišč.file, olivno, testenine, riž, to so OH naj bo min.....)
deizi

21.06.10 10:09
Po mojih izkušnjah pomaga vsakodnevni tek. Če imaš redno aerobno vadbo si lahko privoščiš tudi malo manj zdravo hrano, itak vse pokuriš.
Dm

10.07.10 13:39
Help me!!!!!!!!!!!!!!!!

stara sm 10 let velika 145 cm tezka 45 kg a je to uredu teza za moja leta plis hit odgovorte.
nonimus

13.07.10 12:03
največ 40 kg je ok, ampak vseeno ne hujšaj s kakimi dietami al pa izpuščanjem obrokov ipd.
ker verjetno še maš baby špeh, ki bo itak zginil čez par let, odvisno od razvoja.
drugač pa jej vse, tudi sladkarije ja, ampak zmanjšaj obroke in se več gibaj
za zgubit maščobo je najboljša aerobna vadba: tek, hoja, kolesarjenje vendar mora trajat najmanj 45 min...

najboljše je zjutraj na tešče..
*_zvezdica_*

26.07.10 13:05
Mi lahko kdo pove kako naj shujšam v enem mesecu in sicer v trebuh in noge.. Velika sem 160cm in imam 55kg. Vem da je to preveč, samo kilogramov se ne morem znebiti.. 3-5 na teden hodim tekat za eno uro, delam vaje za moč in se pravilno prehranjujem. Na dan popijem približno 2 litra vode in pojem veliko sadja ter zelenjave. Kaj naj še naredim?? :(
kolesar1

26.07.10 13:27
...da tako nadaljuješ do naslednje spomladi, pa boš do naslednjega poletja, ta prava. To kar imaš viška na nogah in trebuhu nisi pridobila v enem mesecu in bodi sigurna, da tudi izgubila ne boš. Če boš preveč hitela, boš res hitro izgubila na teži, samo ne na tistih mestih na katerih ti želiš.
zaskrbljena :(((

26.07.10 15:37
prosim pomagajte mii!! velika sem 162 cm in imam 60 kg. v enem mesecu sem se zredila za 5 kg.. to bi do začetka šole rada spravila dol... ampak kako???
kolesar1

26.07.10 16:37
Malo bom nesramen. Ko si veselo pridobivala na teži nisi potrebovala nasvete kako se zrediti. Sedaj moraš početi prav nasprotno . Manj jej. Kaj misliš, da ti bomo kaj drugega svetovali.

26.07.10 17:47
Če takole preletiš vsa vprašanja in odgovore v tej temi dobiš občutek, da jso na eni strani nesrečniki, ki ne vejo kako bi shujšali ampak delajo vse prav. Potem pa so tukaj tisti, ki jim govorijo, da se morjo več gibat ter bolj prav prehranjevat, ampak zdi se da tisti prvi ne 'kupijo' tega.

Dejansko pa je resnica dejansko tako preprosta. Menim, da bi se tisti prvi morali nekako spoznati, da je tisti sprehod malo premalo, prehrana, ki smo ji izločili bel kruh in tiste nekaj cukra pa tudi ni optimum.

Mito Šinkovec
osebni trener
zaskrbljena :(((

18.08.10 14:38
kaj pa drugače... se vam zdi da imam preveč kg?? 162 cm in 60 kg....
VKP 

19.08.10 15:07
Tako ti bom rekel (osebno neprof. mnenje).

Glede zdravja in počutja:
- čisto ok, pomembno je, kaj je zadaj (način življenja)

Glede videza pa...

Če srečam odraslo žensko s 162/60 kot imaš ti, si lahko rečem ali
- uau, "dobr geštel".....
ali pa
- bi bilo dobro, da bi se malo "v roke vzela"

...seveda je to dvoje (zdravje, izgled) precej povezano.

Summa summarum: gole številke ne povedo skoraj nič.

lp, :)
za zdravje

25.08.10 12:11
Navedeno
sončnica77

Živjo!
Jaz ša imam malo drugačen problem. stara sem 23 let in sicer zelo zadovoljna s svojo postavo (imam 51 kg in 164 cm) brez tega, da bi se kaj športno pretegovala :) edino na bokih se mi zadnje leta nabira špehec. in bi se ga rada znebila. tek je dovolj za to? brala sem tudi, da če tečeš,da se najprej maščoba porablja iz prsi.torej če malo bolj intenzivno tečem recimo 3kra-4krat na teden), se mi bojo prsi zmanjšale al prej bočni špehec? :)
hvala za odgovor

http://www.zazdravje.net/content/NovicePDF/Novicke_SZZ_07_2010_web.pdf
preberi na strani 22
Vili

29.08.10 01:41
Zanima me kako naj shujšam.

mam 13 let kmalu 14 velikost 161cm ter 59 kilogramov..

imam veliki trebuh in boke.. noge imam kr mišičaste.. help
TejKa*

18.09.10 12:32
mene pa tole zanima...
pravijo da ko punce telovadijo,pač da bi shujšale, da se jim tut prsa ful zmanjšajo.
jz sm stara 16 in pou, velika 164cm, imam pa 63kg...Kako se vam to zdi?
no in pač rada bi zgubila trebuh ker imam res prevelikega pa tut v noge mal pa tko, ampak prsa že zdej nimam glih nevem kolk velika,a gdo pozna kakšno dobro vajo za trebuh pa da se mi prsa ne zmanjšajo?
Prsa

18.09.10 16:20
Prsa so v osnovi špeh + malo vezivnega tkiva + mlečna žleza, zato se pri hujšanju zmanjšajo. Koliko se zmanjšajo je odvisno od genetike. Obstajajo zelo suhe punce s konkretnimi prsmi. In samo trebuha se ne da zgubiti, ker nekaj takega kot je consko hujšanje ne obsataja in nikoli ne bo obstajalo. Kile nič ne povejo, ker 63 kil težka športna punca zgleda popolnoma drugače od punce, katere edina fizična aktivnost predstavlja sprehod od postelje do kavča.
magelan t

28.10.10 14:56
Podobno sem odgovorila že na eni temi.
V septembru sem začela plesat hip-hop in včeraj presenečeno ugotovila, da imam v pasu 7cm manj :)
Ana F

14.11.10 20:49
Trening moraš prilagoditi sebi ...Eva, osebna trenerka pravi, da moraš mišice in možgane nenehno trenirati in ne samo npr. mesec dni ...hkrati pa je potrebno prilagoditi prehrano. Vse z roko v roki. Več o tem si lahko prebereš tudi na
http://www.sophie.si/osebnosti/osebna-trenerka-eva-pogacnik-misice-mozgane-moras-nenehno-trenirati
Meni je uspelo, po nekaj mesecih trdega dela.

14.11.10 22:38
S tem se tudi jaz strinjam, poudarek je na prilagoditi. Zato tukaj odpade večino skupinske vadbe, saj je le ta prilagojena izvajalcu, da lažje spelje svoje programe.
Tisti, ki so v preoblikovanju postave uspešni, ne gede na to po kakšnem sistemu delajo, imajo nekaj skupnih značilnosti. To sem napisal v tem članku.
http://www.mito.si/?page_id=12&paged=10

Mito Šinkovec
osebni trener
Mala

15.03.11 13:58
Tudi mene muči to. Letos bom stara 13 let, velika sem 158 in imam 47 kilogram. počutim sem ko da sem zelo debela. Imam preveč kilogramov ?
nonimus

16.03.11 18:48
Ne, ravno prav.
Med 39 in 51 kg je normalno.
No, bom napisala svoj jedilnik (z vsakim najmanjšim grižljajem in sokecom vred). In zdaj naj mi nekdo (najbolje strokovnjak) razloži, zakaj sem v dveh tednih celo pridobila 1 kg in pol, ne pa shujšala ali vsaj obdržala težo. Kolesarila sem vsak dan od 3 - 6 ur (bili smo na morju). To je trajalo 14 dni.

Zajtrk: normalna porcija (brez repetejev) špinačnih testenin s tunino omako ALI cornflakes z jogurtom ALI kos kruha s pašteto. MALICA: 2 deci sadnega soka. Med kolesarjenjen kakšna frutabela ali dve, sardele iz konzerve. VEČERJA: popečen puranji zrezek ALI riba PLUS ogromno zelenjave )nikoli pohane.

Porcije so bile normalne.

Vmesne porcije: večinoma voda, kakšem kozarec ali dva sadnega soka, kakšna frutabela (nikoli več kot 2 na dan)

Naj omenim, da moja težava niso kilogrami - temveč oblika postave - trebušček. Nekateri strokovnajki pravijo, da se ga da izgubiti, spet drugi, da to ni povezano z nikakršno telovadbo in da se je treba sprijaznit.
Pozdrav!

Veliko je bilo povedanega, pa bom dodal dva članka, ki se nanašata na naslov teme, če koga zanima...

http://www.bodyteam.si/510/

http://www.bodyteam.si/trebusne-misice-in-ozek-pas-2-del/

lp

Osebno trenerstvo Bodyteam | Jure Klemenčič
kr_edn

08.04.11 00:35
Trebuh, ki ga ti opisuješ je vrjetno špeh. Če boš v svoj vsakdan vnesla še malo manj hrane (skenslej vmesne sokece in frutabelčice, ker tisto je verjetno trebuščkov materialček) in več aerobne vadbice (tek je fajn za to) boš spustila tiste mišice na plano.
Za imeti 6 pack je treba imeti telesne maščobe manj kot cca 5-8% telesne teže v večini populacije. Če pa misliš na mlahave mišice na trebuhu, pa svetujem tja kakih 100 trebušnjakov dnevno.
Brez zamere, ampak, ko gledam babe v svoji žlahti, kaj delajo s čokolatini in čokoladicami in bombončki med obroki.......domnevam, da je s teboj podobno. V glavnem, frutabele in sokce, ki jih piješ čez dan si v bistvu lepiš na trebušček.
To je res. Toda saj tista ena frutabela tudi ne more pomeniti škode. Dobro, pa bom skenslala še to.

Vendar ob svojem kolesarjenju najbrž tudi ne morem živeti samo ob vodi, zelenjavi in popečenem puranjem zrezku.

Ene pa ne naredijo NIČ od športa, pa imajo plosek trebuh tudi ob obiskih McDonaldsa in sladkarij.

Kaj hočem reči? Da geni še kako vplvajo na obliko telesa. Vi pa tu vsi odgovarjate tako, kot da imamo vsi enake danosti.
johansonson

08.04.11 10:34
kolega ima prav ko te opozarja na frutabelice in sladke sokove...čisto brez potrebe.Med treningom pij navadno vodo bo čisto ok.Tvoj trebušček, če je res samo trebušček izražen, pa bo kriva verjetno kandida (candida) ta se zelo lepo razmnožuje s frutabelicami in sladkimi sokci (beri sladkorjem vseh vrst in mokco) ko se namnoži v črevesju, se pretihotapi tudi v medceličnino-torej izven črevesnih sten in tam se jo je zelo težko znebiti (posebni postopki in terapije).lahko se z njo borimo v črevesju, ampak vedno se potem iz medceličnine vrača skozi črevseno steno nazaj v črevo-začaran krog.Če bi se želela candide res znebiti, bi morala dosledno izvajati terapijo najmanj 2 meseca, med tem pa ne bi smela uživati nobenega (NOBENEGA) sladkorja, nobene hrane iz žita (moka,testenine,kruh itd) namesto tega bi lahko jedla bolj alkalne priloge kot so prosena kaša-pomembno je da je živilo alkalno.Poleg tega pa seved aše marsikaj.Zelo malo žensk pa zdrži takšen režim prehrane oz. takšno terapijo.
Pa saj nisem pojedla 10 frutabel in pila litre soka. Imela sem natančno odmerjeno.

Hvala za odgovor.

Sovražim svoj gen za trebuh :-(
kr_edn

08.04.11 13:38
Ne rabiš jest frutabele, da treniraš. Tista stvar je zelo okusna, vednar tudi zelo redilna. Če boš nadomestila frutabele in soke z energijskimi napitki, ki vsebujejo precejšnje količine sladkorja bo rezultat enak, zato svetujem, da piješ samo vodo.
Važna je količina. En obisk Mcdonaldsa je lahko naprimer cca 400-700 kcal in tista hrana dejansko ni tako kalorična, kot jo je prikazal tisti vegeterajnec v filmu supersize me. Če hočeš poglej film fat head, ki se potem ukvarja s tem.
Torej, če boš deala še naprej tisto, kar delaš sedaj poleg tega pa kakšnih 20 kilometrčkov na dan dodatno pretekla in seveda NEHALA pit sokove sploh (samo še voda) in tudi ne boš več jedla sladkarij bo trebuh zginil. Če boš gledala okrog druge babe boš dobila točno tisto kar iščeš. Izgovor namreč
Fajt

08.04.11 15:12
Jep, tako je. Vcasih je bil za vse kriv Bog, danes so pa za vse krivi geni. Torej je najbolje obsedeti pred TV z XL cipsom pri roki, ker je itak vse brez veze.

Matematika:
1 piskot je cca. 50 kalorij x 365 dni = 18.250 kalorij

1 kg speha = cca. 7.000 kalorij

Torej bi crtanje enega piskota na dan zneslo priblizno - 2,5 kg na leto
Fajt, to mi je vse jasno. Ampak jaz ne sedim pred TV-jem s čipsom - tega nisem počela že nekaj let. Piškotov ne jem. Kalorične vrednosti so mi vsaj približno jasne. Apetita pa sploh nimam nekega baš, tako da niti se ne prenažiram in mi odpovedovanje hrani ni problem.

In ja, geni imajo še kako pomembno vlogo - če nič drugega, na obliko postave, ki je pri ženskah veliko bolj kompleksna kot pri moških.

Vem, da boste to razumeli kot izgovor, vendar: že 4 ure kolesarjenja na dan mi vzame dovolj časa.

Kaj torej lahko jem: puste ribe, pusto meso, testenine, riž (je lahko bel?), zelenjavo, vodo, jogurte?
kr_edn

08.04.11 15:52
Hm... zdej berem, narobe sem napisal. 20 km na teden pretekla, sem mislil napisat, ne pa 20 km na dan, to je že tumač. Namesto eno uro kolesarjenja bejži eno uro tečt. Hja, s čokoladicami in sokci se hitro nabere. Tisto je čista energija, ki, glej ga zlomka, verjetno doprinese bistveno več, kot to, da ješ meso piusto do kraja. Rajši pojej bolj mastno meso, pazi, da dobiš vse esencialne aminokisline in ne pit soka. Jaz ga ne pijem, pa mi nič ne manjka, doma nimam nobene sladkarije razen meda, pa mi tudi nič ne manjka. Vse babe v moji žlahti imajo pa seveda doma sokce in čokolatine in potem, ko so starejše tudi inzulin, na žalost.

Kaj ti jaz vem, ali je riž lahko bel. Preberi mu glikemični indeks....a si kmalu po njem lačna? Jaz rajši vzamem špinačo in si za tiste kalorije ocvrem dve jajci. In seveda, ko jem jem in je tisto obrok in tiste male frutabelice pri meni, ne samo, da jih ni, ampak, če bi bile, bi jih upošteval kot obrok.

Glej geni povejo več ali manj to ali ti gre špeh na rit, na boke, na trebuh, kamorkoli, nobena pa ni taka, da bi ji šel ves odvečen špeh v joške naprimer. Tudi pri moških se nam odvečen špeh ne odlaga na bicepse, treicepse itditd... Pri moških je pa to, da večinoma ne jejo frutabel in pijejo sokcev. Pojemo zrezek ali dva, ko je kosilo in potem nič več.
Ja, naravno predispozicijo za takšno postavo (da se maščoba nabora samo na joškah) ima samo 1 procent žensk :-)

Joj, ste se pe res vsi obesili na tisto mojo frutabelo :-)

Glikemični indeks mi je tudi jasen, ja.

10.04.11 16:45
Mislim, da bomo težko to rešili preko foruma, ampak dejstvo je da je nekje še rezerva, najti jo boš pa morala sama. Jaz sem imel veliko izkušenj z dekleti, ki jim ni šlo dol pa je jedla samo "zdrave" stvari, na koncu pa smo prišli do zaključka, da kljub temu, da so oreščki zdravi jih ne moreš pojest 500 g na dan!!! Zanimiv je bil primer, ko je mlado dekle trdilo, da vsak drugi dan intenzivno trenira, teža pa ne gre dol. Ko sem jo povabil enkrat na svoj trening (kjer so bile tudi osebe okoli 50 let), pa je obsedela brez besed, pa je rekla, da še kaj tako napornega ni delala nikoli v življenju, ona namreč neha takoj ko se spoti.
Nočem sodit o tvojih frutabelah ampak dejstvo je da je nekje še vedno rezerva. Drugače pa je vzrok lahko le še v hormonih,

Mito Šinkovec
osebni trener
VKP 

11.04.11 17:31
Lahko malo opišeš, kako zgleda to kolesarjenje? Je to neke vrste turistični izlet ali je vendarle dovolj resno, da se dovolj utrudiš, zadihaš, spotiš,...? Glede na to, koliko ur/dan kolesariš, sumim, da nimaš ne vem kako hudega tempa. Raje kolesari manj časa pa takrat bolj intenzivno.

Poglej, popolnoma skenslati vse, kar malo zadiši po sladkorju, nima smisla - saj živi se samo enkrat :). Poleg tega kaj in koliko ješ, je pomembno tudi kdaj nekaj ješ. V kolikor imaš za sabo 2 uri intenzivnega kolesarjenja, ti frutabela ne more narediti prav nobene škode. Seveda pa moraš paziti, da ne prihajaš do nekih rednih suficitov. Razmerje med porabljenimi in zaužitimi kalorijami naj se giblje čimbolj blizu 1. v kolikor bi želela še kakšen kg dol, potem preidi v rahli deficit (nekaj manj zaužiješ, kolikor porabiš), ampak ne pretiravat.

Poudarek imej na hrani po treningu, ko moraš svoje utrujene mišice ustrezno nahraniti. Poleg frutabele bi ti priporočal kakšen proteinski šejk. Preostali čas pa uživaj čimbolj raznoliko hrano.

Sam bi ti poleg kolesarjenja priporočil tudi kakšno krepilno vadbo - lahko jih izvajaš v naravi ali doma, da bolje vzpodbudiš mišično rast. Telo na ta način postane lepše oblikovano, vemo pa tudi to, da so mišice velik porabnik energije.

Zapomni pa si to - za dosego konkretnih rezultatov bo treba vložiti dovolj napora med samimi vajami, pa naj bo to kolesarjenje, tek, fitnes ali karkoli drugega.

Na žalost ali na veselje si nismo vsi enaki in nekateri so sposobni izgubljati maščobo ali pridobivati mišično maso veliko lažje kot drugi. Vendar pa lahko vsak posameznik z zdravim načinom življenja, z dovolj rekreacije in zmerno urejeno prehrano pride do zdravega fit telesa, zato ne obupat.

lp
4 - 6 ur kolesarjenja po mešanem terenu, ne turistični izlet. Spotila sem se precej in zadihala, ogromno bregov navzgor ... Ne vem, kako naj drugače to opišem :-) Vmes mogoče 20 min odmora.

Kaj je boljše za izgubo kalorij? Kolesarnje na kadenco ali na moč? NA kadenco najbrž, ne?

Ah dajte no, ta frutabela mi že gre na živce ,,, :-) Jedla sem jo samo na morju, zdaj že dolgo ne, pa še to samo največkrat 1 na dan ,,,, Vsi mi jo omenjate :-)

Ne vem, mene v bistvu zelo muči ta trebuh, nič drugega, ne rabim nekih kvadratov, samo ploski trebuh bi rada, kot ga ima ogromno drugih žensk, ki pojejo precej več od mene in se gibljejo precej manj ...

Pa tudi sicer imam zelo strogo prehrano, ne dovoljjem si repetejev, pohanja, alkohola ... Vse imam odmerjeno ,,, Opazujem nekatere, ki jejo vse po vrsti v enem obroku: kruhke, sendviče, sladkarije, pa drugi sendvič ... Pa imajo trebuh plosk. Vem pa, da je za zmanjšanje trebuha ok samo hujšanje, čeprav sicer nimam previsoke teže.
.
Tako da ja, so geni. Sicer mi pa samo liposukcija preostane.
kolesar1

14.04.11 15:22
Navedeno
Alexis

.
Tako da ja, so geni. Sicer mi pa samo liposukcija preostane.

....ali pa moški, ki mu se bolj dopade, malo bolj "zalit", kot "raven" trebuh. Mislim, da je veliko takih.
Briga mene, kaj je moškim bolj všeč. :-) Res Meni plosek trebuh zelo fascinira že od nekdaj - in to ravno zato, ker ga sama nimam. In bi se s takim bolje počutila. Nisem podrejena moškemu okusu, vse to delam zase.

Da ne govorim o tem, da ti večina oblačil bolje pristoji ... Pa še ne bi se nelagodno počutila na plaži.
J.J

16.04.11 14:31
Vem kako vam je tudi jast imam tak problem. Nevem pa kako se ga lotiti vedno kaj počnem tečem brcam žogo... Vendar mi ne uspe vedno sem na istem.

PROSIM A MI LAHKO GDO KAKO POMAGA

vem da nisem edini

HVALA
J:J: jaz sem v sredo naročena na kavitacijo, lahko ti poročam, kako je uspela. Čeprav še nisem slišala, če to delajo tudi na moških ...

Vem, marsikomu se bo to zdelo smešno ... ampak ko je človek obupan, res proba vse.

Kozmetičarka me je prav zgroženo pogledala in vprašala, če imam to od poroda :-) :-) :-) . ker ji ni šlo v račun, kako lahko imam pri tako drobnem telesu in ritki tak trebušček. Pa itak še nisem rodila.

Lep pozdrav trebuščkarjem in vse ostalim :-)
nonimus

17.04.11 23:58
Čim manj stresa pa bo trebušček šel stran! :D

18.04.11 11:55
Vsekakor je tudi stres lahko eden od vzrokov. Vseeno pa bi bilo dobro prebrati še kaj o kandidi http://www.kandida.si/
Mogoče se najdete v simptomih

Mito Šinkovec
osebni trener
kr_edn

18.04.11 16:30
Hmmmm, dobro. Kandida je napaka črevesne flore. Ena od mnogih. Da se jo pozdraviti na več načinov. Najučinkovitejša od teh je tudi iniciranje blata bližnjega(s katerim si skupaj odraščal, da ima enako mikrofloro) sorodnika skozi nos po cevki do začetka črevesja. Napake v črevesni flori se razbohotijo običajno kot posledica daljšega jemanja antibiotikov.Črevesna flora je zelo trdoživa stvar, kar pomeni, da se je ne da kar tako uničiti, poleg tega se je pa ne da kar tako obnoviti.
Črevesno floro se pa lahko popravlja s probiotiki, vendar je to zelo počasi. Dokazan vpliv, naj bi imeli tisti z rasno kulturo 10.000 in več. Ne gre se za to, da se z manj aktivnimi antibiotiki raziskave ne bi ukvarjale, vendar je dokazano, da manj aktivne probiotične kulture nimajo učinka na floro.
Glede na to, da zadnja debata teče o ženski, ki dnevno kolesari 4-6 ur na dan bi jaz svetoval, da se koegica začne s tem profesionalno ukvarjati, ker verjetno ima najboljšo formo v državi. Lance Armstrong je namreč znan po tem, da je ogromno treniral. Kar 6 ur na dan.
Kot sem rekel, trebušnjaki in/ali tek. Sladkarije pa stran od telesa. Seveda s tem mislim tudi energijske pijače in praktično vse sokove.

Možno je, da so maščobne celice na tvojem trebuhu napolnjene le z vodo. Takšno stanje lahko ostane tudi več mesecev. Potrebno je piti dovolj vode in omejiti vnos soli in Natrija. Glede kavitacije je pa tako, da seveda ne deluje. Edina stvar, ki zares deluje je liposukcija. To je tudi edini način, da se znebiš maščobnih celic. Te namreč nikoli ne odmrejo in se lahko le zmanjšajo.

Še enkrat. V nobenem primeru za trebuh niso koristne sladkarije, sladki sokovi (tudi naravni sadni sok je zelo sladek), energijski napitki....
Fajt

18.04.11 19:20
Dobro povedano tole o obnavljanju črevesne flore in kandidi, kr_edn. To je še eno izmed tistih področij pri katerem ovce kar kličejo po fopanju. Sploh tole s kandido počasi prehaja na področje metafizike, kjer se naravnost nespodobno goni s kolonhidroterapijo in homeopatijo. Vzami tabletko in sledi mumbo jumbo dieti, pa bo vse OK... NOT. Isto je s kavitacijo, ki ne samo da ne deluje, ampak je tudi dokazano škodljiva. Zato je na npr. Švedskem prepovedana.

Ne vem, ko berem to nazaj, Alexis piše, da je kolesarila 4 ure med počitnicami in ne, da to počne vsak dan. Pa v eni drugi temi na tem forumu omenja, da da se res ful hitro zredi, zato se mi vedno bolj dozdeva, da imamo opravka s pristnim skinny fat primerkom. To bi tudi razložilo tisti 1 kg plusa. Ni težko pridelat nekaj mišic, če jih nič nimaš.

Če se motim, se opravičujem.
S športom se ukvarjam od 3 - 4 krat na teden (kolesarjenje) in NE vsak dan, to je res. Med "počitnicami" oz. kolesarskimi pripravami na morju pa sem pač vsak dan.

Kot sem že napisala: pri meni ni problem teža, temveč maščoba na trebuha, tudi obseg pasu me zelo moti (ne morem priti pod 66 cm). Čeprav tu mislim, da se ne da nič narediti.

Pazim pa se res pri prehrani. Kar ne pomeni, da stradam. In ja, se hitreje zredim, to je res.

O vplivu stresa oz. stresnega hormona na nalaganje mačobe na trebuh sem že tudi brala - a kaj mi to pomaga?

Moja velika želja je samo, da izgubim ta trebuh - pa kakršenkoli način bo že potreben

In ne, Fajt, nisem "primerek".
Fajt

18.04.11 21:48
Torej, kot rečeno, se opravičujem.
In ja: pozabila sem še napisati: ostale dele telesa imam popolnoma čvrste, brez odvečnih oblog. Tako da nisem suhica s špehom vsepovsod po telesu.

Je pa res, da bi raje videla, da bi bila ta mačoba kjerkoli drugje. Na trebuhu me pa res moti.

Saj včasih mi res postane že vseeno in bi raje vrgla puško v koruzo - toda ko gledam druge, si pa neznansko želim, da bi enkrat imela tak raven trebuh. Ne morem si pomagati, mi je pač ful všeč. Mogoče je čudna ta obsesija, ampak ne morem si pomagat - to si želim že od 13. leta - torej 11 let.
kolesar1

20.04.11 12:24
.........ja obstajajo čudne bolezni. Tudi ti imaš eno čudno, bolj v glavi.......kot okoli trebuha.....
kr_edn

21.04.11 00:55
Pa sej je ta forum skozi in skozi enak. Ta tema je identična temi za hujšanje in obe imata to lastnost, da so si vse strani med seboj enake. Vedno je baba, vedno bi rada bla suha, vedno se ugotovi, da hoče tajit koliko sladkorčkov poje in vedno se ugotovi, da poveličuje količino svoje telesne aktivnost.
@Alexis, zavoljo empatije do sebe daj objektivno prebrat malo po forumu.

Brez zamere, tko to pač gre.
Sem ravnokar iz teka (10 km), kasneje pa grem še kolesarit.

Mimogrede: kolesar1 in kr_edn: od teh, ki me poznajo, mi še nihče ni tega rekel. Od strokovnjakov, ki me poznajo, mi vsi pravijo, da se solidno spoznam na prehrano in da bi lahko marsikaj naredila brez kavitacij. Res pa je, da sem zelo trmast in samosvoj človek - ne oziram se na množico in to, kar je množici všeč, še manj na to, kar je všeč moškim. Pa vseeno izgledam dobro. Sem pa vztrajna in samostojna. Že od malega si kuham sama, tako da mi tudi zdrave jedi ne povzročajo težav.

Če je za vaju debela ženska pri 53 kilah in 167 cm (ja ja ja. vem, da teža ni najbolj bitna, ampak vseeno), vajin problem. Milijonkrat sem že napisala: moj cilj ni manekenska postava (mi niti ni všeč), idealne mere ... Za vse to mi dol visi. Milijonkrat sem že napisala, kaj mi je všeč in kaj bi rada dosegla.

Ja, res je ta forum ves čas enak in to tako, da se napada druge, se jim obrača besede in "išče" dlaka v jajcu.

Meni je važno to, kar zase vem, da je res. V končni fazi pa mi prvi motiv za šport ni hujšanje, ampak vse kaj drugega. Na začetku mi je bil, zdaj pa si brez njega res ne predstavljam več življenja.

Prehrana: že zaradi svojega neapetita in filozofije "jem zato, da živim" nisem nagnjena k nažiranju. Komot, brez živciranja lahko preživim brez tiste frutabele in pomfrija. To pa ne po,eni, da morda tega ne jem enkrat na mesec. Ne pa vsak dan, niti teden, absolutno.

mimogrede: rezultati pri kavitaciji SO, ampak res minimalni (pri meni je šlo -2,5 cm). Nekaj, razlika je vidna, niso pa to bajni rezultati.

Jedilnik včeraj:

Zajtrk: sveže iztisnjen sok ene grenivke in dveh limon - brez sladkorja, 2 kuhani jajci, kos polnozrnatega hruha

Kosilo: polnozrnat riž s koščki puranjega mesa, paradižnik

Vmes veliko vode, vode in še enkrat vode. Ja, zdaj se boste spotaknili ob to - 1 kozarec Cockte.

Večerja: jogurt (z 81 kalorijami).
Fajt

22.04.11 10:32
Navedeno
Alexis
Sem ravnokar iz teka (10 km), kasneje pa grem še kolesarit.

Mimogrede: kolesar1 in kr_edn: od teh, ki me poznajo, mi še nihče ni tega rekel. Od strokovnjakov, ki me poznajo, mi vsi pravijo, da se solidno spoznam na prehrano in da bi lahko marsikaj naredila brez kavitacij. Res pa je, da sem zelo trmast in samosvoj človek - ne oziram se na množico in to, kar je množici všeč, še manj na to, kar je všeč moškim. Pa vseeno izgledam dobro. Sem pa vztrajna in samostojna. Že od malega si kuham sama, tako da mi tudi zdrave jedi ne povzročajo težav.

Sori, da te razocaram, ampak o prehrani nimas pojma. Toliko si me ziritirala, da sem tvoje podatke vrgla v kalkulator in dobila (ob upostevanju 5-6 ur intenzivnega gibanja na teden):

BMR (to je tisto nujno minimalno, da normalno funkcioniras) = 1315 kcal

TDEE (BMR + upostevano gibanje) = 2331 kcal

Potem sem pa pogledala tvoj jedilnik in ga tako na hitro ocenila na 1150 kalorij. Ker dvomim, da je bilo vec kot 100 g surovega riza (enkrat kuhano je to res dosti za pojest), 60 g kruha (malo vecji kos kruha) in 150 g purana.

Torej se stradas. Iskrene cestitke.
Fajt

22.04.11 10:37
To tudi pojasnjuje zakaj se hitro zredis. Metabolizem si konkretno zj***la in ga spravila v kronicni "starvation mode". Zato telo vsak "odvecen" grizljaj panicno vskladisci za se hujse case.

Se enkrat cestitke.
kr_edn

22.04.11 15:16
Ma na palec bi rekel, da manjka nekaj vitaminčkov B, vendar bi to morebiti dejal samo tako, da si daj preveriti koliko jih dobiš. Minerale verjetno dobiš sploh če paziš, da zaužiješ tudi sok od purana., manjkajo esencialne maščobe (olivno olje, ribje olje). Poglej si ali dobiš noter dovolj mikrohranil in dovolj esencialnih maščob in aminokislin.
Kavitavija: ja, zmanjša obseg kjer se je "popiskalo" ta maščoba gre potem čarobno v jetra.....mwahahahahahah iz tam pa kam, v urin?

Seveda kavitacija deluje in če boš dnevno tekla po 10 km v manj kot 1 uri bodo rezultati tudi verjetno ostali (pa saj bi prišli tudi brez kavitacija) Glede prehrane pa nima smisla šparati na esencialnih zadevščinah. Svetujem ti, da si pogledaš kakšno študijo o low fat high carb vs low carb high fat dietah.

Drugače je pa v redu, že če delaš en korakec za drugim. Najprej nič več čokoladi, potem nič več sadnih sokov. Ne bi te rad vznemirjal, ampak ena grenivka vsebuje cca 20-25 g sladkorja, kar je ekvivalent 2,5-5 sladkornih vrečk (odvisno od velikosti sladkorne vrečke). Saj to ni tako veliko, vendar bi samo rad opozoril, da se sladkorja s sadjem hitro nabere ena nezanemarljiva količina.
Fajt

22.04.11 15:41
Pa dej nehaj tezit s temi low carb dietami, saj punca ne rabi hujsat, ampak mora nehat zret samo sebe (dobesedno in metaforicno).
kr_edn

23.04.11 00:44
OK ne bom več težil s tem...
Ampak jedilnik smrdi po "antiholesterolski" Ameriški ideji iz 80ih let, ki bi jo človek pred nekaj leti v Žurnalu prebral.
Fajt

23.04.11 12:38
Smrad je predvsem v tem, da punca poje vsaj 1000 kCal na dan premalo in se s tem počasi, a zanesljivo, uničuje. In z low fat ni nič narobe, če ni preveč low fat in se zraven ne nažiraš z enostavnimi cukri.
Se umikam iz tega foruma - iz vseh tem. Nikoli več me ne bo sem.
Samo to še: sprejmem kritiko na račun prehrane in to, kaj delam v njej narobe ... Z veseljem komuniciram na forumu, če je komunikacija je na nivoju. Ne bom pa brala žalitev s smislu "še ena baba", "zafrustriranka" (od wannabe psihologov, ki to niso in nimajo nobenega znanja, da bi lahko vsakemu prek neta postavili diagnozo).

Fajt, zakaj v neki drugi temi pišeš kot moška oseba?

Člankov o prehrani n Anji, Lady in pooobnih rumenih in ženskih revijah NE BEREM.

Priznam, imam še določene zadrege v znanju o prehrani. In to zakaj? Ker je teorij o tem malo morje in se med sabo izključujejo, kot tudi mnenja strokovnjakov med sabo.

Še vedno pa veliko težo dajem genetiki in obliki postave - zato mislim, da je neka točka, kjer tudi pravilna prehrana in šport zatajita in ne pomagata več. Na žalost je to pri meni trebuh - pa bi miljionkrat raje videla, da bi te obloge imela kjerkoli drugje. Poznam profesionalno športnico, državno prvakinjo, ki vsak dan preteče po 40 km poleg vse ostale vadbe - pa si je vseeno poiskala pomoč kavitacije (in to več obiskov), ker ji na problematičnem delu ni NIČ drugega pomagalo. Res pa je, poznam precej žensk, ki niti ne mignejo, kar se športa tiče, niti nimajo tako malo kg - pa imajo čisto plosek trebuh. Zato dajem težo genetiki.

Se pač trudim to spremeniti, in kaj zdaj? Vseeno sem čisto srečen človek.
Fajt

23.04.11 22:03
Po odzivu bi rekla, da je punca že od vsega začetka točno vedela, v čem je problem.

Navedeno
kolesar1
.........ja obstajajo čudne bolezni. Tudi ti imaš eno čudno, bolj v glavi.......kot okoli trebuha.....

Jep, in to se ne bo fajn končalo.
Fajt

23.04.11 22:15
Pišem izključno s tem vzdevkom v tej temi oz. forumu. Pred kakšnim letom sem pisala z drugim vzdevkom v forum Nepremičnine, ampak dvommim, da te to matra, muci.
Fajt

23.04.11 22:23
In še ekrat, pri tebi ni problem v genetiki, ampak v totalno zafuranem metabolizmu in v ne tako daljni prihodnosti tudi totalno sesutemu telesu. Praviš, da nisi skinny fat. Pa si, vsak dan bolj, saj tvoje telo kanibalizira samo sebe.

Poješ manj, kot bi morala za osnovno delovanje, ob tem pa se izčrpuješ s pretirano vadbo. Ob tem pa iščeš pozornost in hinaviš po forumih. Ne vem, meni se to zdi tipična motnja hranjenja. Kaj je že rekel kolesar1?
kr_edn

26.04.11 17:18
Pust jo no, sej smo jo že pregnali.
Fajt

27.04.11 14:01
Mnja, punca me je nekaj vprašala in jaz sem pač odgovorila. Poleg tega pa me malokaj spravi na obrate, kot hinavci, ki vlečejo mene za nos in boga za pirhe. Vsake toliko se je fajn malo sfucat. Že zaradi zdravja, he he.

27.04.11 20:13
Mislim, da je tale tema šla v cvet...

Mito Šinkovec
osebni trener
SONČICA

28.04.11 08:25
HEJ, mogoče nismo ravno pri tej temi ampak veeno

stara sem 13 let velika 161cm in imam 58 kg in pol. Se vam zdi preveč??
No težava sploh ni v tem, problem je da imam zelo čvrsta oziroma debela stegna, ki bi se jih rada znebila. Se jih da? Bi pomagal tek, počepi z utežmi, kolesarjenje, kaj pa primerna prehrana, če že kakšna je??

2. problem pa je da imam kožno gubo kar fajn veliko (22) veliko se gibam ne jem velko mastne hrane, seveda si sm pa tja kaj privoščim, kolesarim tečem pa nič. Kaj naj storim kako naj jo zmanjša? Moje sošolke se nič ne gibajo pa imajo veeno manjšo kožno gubo kot jaz. Do drugega leta do aprila bi rada prišla na 13,14 ali 15.

HVALA ŽE V NAPREJ ZELO BOM VESELA VAŠIH ODGOVOROV
@SONČICA - zaenkrat še rasteš in se bosta teža in velikost verjetno še malce spremenila. ITM imaš 22,4 kar pomeni, da imaš normalno težo.

Znebiti se samo v en del telesa je žal nemogoče. Ko hujšaš, hujšaš v celotno telo. Z vajami, kot so počepi itd. boš maščobo pretvorila v mišično maso.

Če boš to počela, se ne ustraši, če bodo noge zgledale še bolj ogromne. To je proces in ko boš maščobo pretvorila v mišično maso skoraj v celoti, potem boš zgledala bolj vitka.

Primerna hrana je čim manj pridelane hrane. Veliko sadja (nizek glikemičen indeks) in zelenjave. Začni tudi z aerobno vadbo, najmanj 4x tedensko. Hujšanje je dolgotrajen proces, zato imej realne cilje, da ne boš prehitro obupala.

Glede sošolk - odvisno je tudi od konstitucije telesa ter genov. Lepo pridno gibaj, jej zdravo in vztrajaj!

Srečno!

Lp, Mitja

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prenesite si BREZPLAČNO e-poročilo (vrednost 37 €) | Skrivnostno Hitro Hujšanje | Pot do energije ter zdravega in uspešnega hujšanja!
nonimus

30.04.11 16:24
ITM 22,4 za njena leta ni normalen.
Najvišji je lahko 21, kar je ok. 55 kg
SONČICA

30.04.11 18:57
Hvala za odgovore in pri teži sem se malo zmotila imam 56 kg in pol še sama sem šla preveriti ITM in je normalen 21,6 do 24,9 je še normalno tako da...

01.05.11 16:45
V glavnem vsi odgovori v tej temi so napisani zelo 'čez palec'. V stilu: 'ne jem veliko', 'manj' itd...
Moje izkušnje so pa takšne, da je marsikdo shujšal ko sem mu pripravil jedilnik. Ko so jedli po jedilniku je njihov prvi odziv bil približno takšen: "S mi zdi da veliko več jem kot ponavadi, včasih sploh ne morem vsega pojsest. A si ti siguren da se nisi zmotu?" Čez kakšen teden pa je bilo nekako tako:" Noro ne morem vejet, zdi se mi da skos neki jem pa sem vedno lažji/lažja!"

Pomoje je škoda časa zato, da delaš nekaj na pol in poskušaš.

Mito Šinkovec
osebni trener
PRINCESS

03.05.11 13:30
HEJ
@Mito kakšen naj bi bil ta jedilnik?? Res me zanima
tikataka123

03.05.11 19:29
Mito tudi mene zanima ta jedilnik. Se moram znebit trebuščka ki je ostal od poroda :) Pri svojih 22 letih imam 168cm in 71kg...še dolga pot me čaka...

03.05.11 23:29
Kako zgleda ta jedilnik? Enako kot trening, pri vsakemu nekoliko drugače.
Jaz naredim ponavadi takole:
Prineseš mi seznam tvojega prehranjevanja za 3 dni. Potem se vsedeva za kakšno urico in zadevo pregledava. Najdeva napake, najdeva kje bi lahko bile težave. Ponavadi jedilniki, niso niti tako slabi manjka včasih kakšen obrok ali dva pa večerjo ponavadi malo popravimo, pa je.
Poleg jedilnika naredim še meritve. Na podlagi podatkov o bazalnem metabolizmu pa naredim individualni jedilnik za teden dni. To mi vzame ponavadi kakšno uro do dve. Poleg tega dam pa vsakemu še programček, ki mu pomaga da si jedilnike piše sam. Takšne jedilnike tudi računam in če imam več ljudi, ki je to naročilo je treba ponavadi mal počakat.

Takšnih jedilnikov se potem ni težko držati saj je sestavljen večinoma iz tistega kar ste že do sedaj jedli. Kultivirali smo le količine in število obrokov.
To je vsa skrivnost.

Prodajam tisto največ kar znam. Marsikdo mi je že rekel daj napiš par jedilnikov različen kalorični vnos pa jih pol dej strankam zraven treninga. No tega nočem.

Mito Šinkovec
osebni trener
žabica 13

08.05.11 16:32
Kaj so neke rdeče črte malo vdrte na stegnjih sadnjici in prsih??
kr_edn

08.05.11 21:16
Navedeno
žabica 13
Kaj so neke rdeče črte malo vdrte na stegnjih sadnjici in prsih??
Strije. Pojavijo se, ko se oseba tako hitro redi, da se koža ne more širiti. En napačen gib in koža se natrga. V nosečnosti so pogoste. Če so se ti začele pojavljati čim prej primi svoj organizem v roke, ker strije nikoli ne zginejo.
nonimus

10.05.11 16:37
Dobijo se lahko tudi če hitro rasteš in se razvijaš (mogoče če si stara 13 let? sklepam po imenu) redno se maži s kremo pa bo bolje. no, zginile ravno ne bojo, ampak jih bo manj v prihodnosti
tikataka123

13.05.11 22:02
Mito, kakšna pa je cena tega kar si napisal? Pri meni bi moral upoštevati še to, da kuham tudi za dojenčka in za fanta-ki v službi fizično dela :) Da bi tri različne menije kuhala pa nimam časa, ker ob vsem tem pišem še diplomo :)) Bi se dalo?

15.05.11 17:51
Seveda bi se dalo. Oglasi se pri meni pa se pogovoriva.

Mito Šinkovec
osebni trener
žabica 13

18.05.11 14:47
S KAKŠNO KREMO PA?
@nonimus
kr_edn

18.05.11 21:21
Stopi hitro v lekarno pa vprašej. Povej, da se ti delajo strije in vprašej za kremo ua preprečevanje pa bodo tam že vedeli, če kaj obstaja.
Običajne lekarne dežurajo, tako da lahko greš že zdaj, ampak moraš doplačati en drobiž.
nonimus

19.05.11 11:34
Bilokakšno, ki je dovolj mastna (na embalaži piše moisturizer ali pa za suho kožo) samo pazi da ko si ji boš nanašala, da ne boš dodatno raztegnila kože - torej nanašaj nežno in s krožnimi gibi
(Afro)Dita

22.05.11 00:02
Omenila bi samo to, da geni ne vplivajo na debelost.
Vsi ljudje imamo ob rojstvu enako kapaciteto mažganov, imamo enake potenciale, ampak kako se bodo le-ti razvili je odvisno od odraščanja - okolje, vzgoja, starši, vrstniki... podobno je z debelostjo. Vsi ljudje smo enako nagnjeni k debelosti, le da vsi se vsi razvijamo in odraščamo pod vplivom drugačnih dejavnikov. Stvar se namreč začne z razvijanjem metabolizma že v fazi embrija. Neka raziskava je pokazala, da so ljudje katerih matere so stradale ob nosečnosti, v veliki večini bolj debeli kot tisti, katerih matere so se prehranjevale normalno ali pa so hrane imele v izobilju. Če se torej tvoj metabolizem navadi, da ima hrano ves čas na voljo, potem ne bo delal zalog - maščobnih oblog, v našem primeru - če pa se navadi na pomanjkanje, bo energijo shanjeval.

Zagotovo pri hujšanju pomaga, da se prehranjuješ večkrat na dan, manjši obroki in le-ti naj bi imeli nizko kalorično vrednost, pa vseeno izredno zdravo! Tako tudi organizem, ki je navajen delati zaloge, tega ne more početi.
Ne pozabimo na rekreacijo. Ob aktivnosti naj bi se spotili, ker s tem ne samo da pokurimo več kalorij, iz telesa tudi odstranimo strupe. (tuširanje!!)
Zelo veliko pa k celoti prispeva tudi počujte. Dobro počutje in zadovoljstvo je praktično naravni in spontani zaviralec želje po hrani.

Jaz funkcioniram na pricipu poslušanja telesa in mi gre odlično. Ne obremenjujem se z aktivnostjo in z njo ne pretiravam. Tečem, delam vaje za telo ampak izključno zato, ker je občutek pregretega telesa dober in je nekaj kar sodi k naravi organizma.
Visoka sem 171cm in imam 60 kg. Ko sem se nehala obremenjevat in začela samo poslušat telo, se je vse izboljšalo.
(Afro)dita,

super si napisala.

Sama tudi delujem na princip poslušanja telesa, da bi imela kdaj neko prekomerno težo je niti nisem, imela sem pa šlaufke. Ampak tudi teh ni več. Odločila sem se da spremenim način življenja, z dietami sem se ukvarjala ene dvakrat pa je šlo vse dol, pa kasneje tudi gor. (govorim o približno 8kg). Vsako pomlad ista zgodba. 1.1. - začnemo hujšat, vam je vsem znano vsem tukaj? Pa sem si rekla da zdaj je pa tega dovolj. Prehranjujem se načeloma po krvni skupini 0 (blazni mesojedci), vendar ne 100%, če mi telo pravi da rabi karkoli drugega kar je na seznamu te skupine, mu to tudi dam. Trudim se, da pojem 3 - 5 obrokov na dan, če mi le uspe, si pa privoščim tudi pizzo in pivo zraven, skratka vse. Telesno sem precej aktivna (včasih mi je bil šport odvraten, danes brez njega ne morem); jogging, kolo, rolerji, - to imam najraje - da sem v naravi, kakšen hribček, pozimi orbitrek, stepper....
Tako da vse razne diete so meni brezvezne. Shujšati niti ni tako težko, kot pa to obdržati. Ena izmed najbolj prehvaljenih diet - tako imenovana ločevalna dieta - to zame ni dieta - to je način prehranjevanja in tudi ene ne poznam, ki se ne bi nazaj zredila ali še celo bolj, ko je začela nazaj normalno jesti.
Meni je jasno, da ko enkrat ugotoviš da je treba dati kilograme dol, - verjetno je s takim načinom življenja nekaj narobe , se lotiš diete – uspešno shujšaš – in stopiš spet na staro pot. Spet se zrediš ker imaš stari način življenja, pa je spet 1.1. in spet dieta. Pa vsakič je huje in težje.
Kot sem omenila, tudi sama sem imela šlaufe okoli trebuha, pa se zopet podpišem pod (Afro)ditin post – ne nisem se rodila z njimi, ampak sem si jih pridelala sama, ko sem papcala in papcala in papcala. Pa so se nabrali, telo se mi je začelo upirat, in sem sama ugotovila da moram nekaj spremeniti. Vmes sem se šla še vegeterijanko, vendar sem kmalu ugotovila da to pa ne bo šlo, ker sem bila čisto brez energije. Pa mi je prijatelj rekel naj si pogledam prehranjevanje po krvnih skupinah. In sem poskusila. Danes ostajam na tem, stradam ne in nikoli ne bom, koža se mi je precej popravila – saj veste da je koža odraz tistega kar pojemo. Malo športa – občutek po telesni aktivnosti je fenomenalen.
johansonson

22.05.11 11:40
Shira tole pa podpišem, tudi sam uživam hrano po krvnih skupinah (tudi 0) 3 x tedensko tek po 1 uro in je vse ok.Če se le da tečem še večkrat, obvezno pa vsaj 5 km hitrega sprehoda.
Pri tem prehranjevanju je pomembno, da ne uživaš skupaj OH in B ampak vedno zelenjavo in OH, ali pa zelenjavo in B....ni dosti za razmišljati, črtajte pšenico, koruzo, beli sladkor, svinjsko meso, krompir in seveda vse izdelke iz teh živil (testenine,sladice,kruh....) namesto tega pa lahko občasno uživate pirine testenine, sladice brez sladkorja...;-)....pazite na sadje, ker to je en sam cuker, rajši veliko veliko zelenjave....od sadja pa banane, slive, fige tudi suhe ene in druge....najboljše je da si preberete kaj je za kakšno krvno skupino primerno in potem probate tako jesti.Jaz nikoli nisem lačen, jem kolikor želim (res je, da se ne nažiram, ker sploh ni potrebe za tem).Če si zaželim čokolade jo pojem kar celo, ampak temno z najmanj 70% kakava.
Vedno pa kadar se kaj prekršim, naslednji dan iz "protesta" do te neumnosti svoje telo prekomerno preznojim, da se kar svetim....;-))))
mojca***

24.05.11 16:01
Velika sem 166 cm in imam 53,9 kg :D stara bom 13 let -.-
zanima me kako bi se lahko znebila trebuha
študentka1991

24.05.11 19:03
Čaw! Stara sem 20 let visoka 164 in težka okoli 60 kg. Na splošno sem s svojo postavo zadovoljna..edini problem mi predstavlja maščoba na predelu trebuha. Ker se na začetku avgusta s fantom odpravljava na enotedenske počitnice na Korčulo sem se odločila da poskušam ta "špehec" zmanjšati:) Vem da sem mogoče prepozna, da bi se ga znebila vendar me vseeno zanima vaše mnenje (predvsem tistih ki vedo o čem govorijo hehe) Odločila sem se da bom začela s tekom (2x na dan po 10-15 min) tekla bom zju3 na tešče in proti večeru. Trudila se bom vsak dan, vendar mi zaradi študijskih obvenosti nebo zneslo:S vsak dan pa tudi že tako izvajam vaje za noge in rit+trebušnjaki. Začela sem tudi piti zeleni čaj, ki pri meni osebno zelo dobro vpliva na prebavo:) Odločila sem se, da se nebom ničemur pretirano odpovedovala, zmanjšala bom le količino vnosa hrane poleg tega bom zagotovo prenehala z nepotrebnimi vmesnimi nezdravimi prigrizki:P popila bom tudi veliko vode. Mislite da mi s takim načinom lahko uspe zmanjašti količino maščobe okoli trebuha? Zahvaljujem se vam za pomoč in nasvete:)

25.05.11 22:28
Odlično, zagotovo ti bo na ta način uspelo doseči bolj zdrav življenjski slog. Če boš pa na Korčuli brez trebuha pa ti verjetno nihče ne more zagotoviti. Saj si verjetno nihče od nas ne zna predstavljati kako si predstavljaš vaje za roke in zadnjico, koliko boš zmanjšala količino hrane in kako intenziven bo tvoj tek. Menim, da se s tem nima smisla obremenjevati. Potrudi se vse začrtano delati kakšen teden pa boš tako sama videla trend.

Mito Šinkovec
osebni trener
študentka1991

26.05.11 08:01
Ja, saj se zavedam dejstva, da vsak le sam vidi če mu ustreza tak način ali ne in tudi da težko rečete "ja zgubila boš trebuh" ker je pri vsakem posamezniku drugače:) Se ti pa zahvaljujem za odgovor, ker sem rabila vedet da je tak način, ki sem si ga izbrala vredu in da ne bo škodoval mojemu telesu:)
mojca***

29.05.11 19:29
Velika sem 166 cm in imam 53,9 kg :D stara bom 13 let -.-
zanima me kako bi se lahko znebila trebuha
nonimus

29.05.11 21:33
paziš na kalorijski vnos (do 2000 kcal) in se ukvarjaš s športom, poleg tega pa čakaš da zgine ''baby špeh'', ki je pri tebi najverjetneje vzrok, da imaš trebuh pri normalni kilaži
mojca***

30.05.11 20:01
Vredu
Navedeno
(Afro)Dita
Omenila bi samo to, da geni ne vplivajo na debelost.
Vsi ljudje imamo ob rojstvu enako kapaciteto mažganov, imamo enake potenciale, ampak kako se bodo le-ti razvili je odvisno od odraščanja - okolje, vzgoja, starši, vrstniki... podobno je z debelostjo. Vsi ljudje smo enako nagnjeni k debelosti, le da vsi se vsi razvijamo in odraščamo pod vplivom drugačnih dejavnikov. Stvar se namreč začne z razvijanjem metabolizma že v fazi embrija. Neka raziskava je pokazala, da so ljudje katerih matere so stradale ob nosečnosti, v veliki večini bolj debeli kot tisti, katerih matere so se prehranjevale normalno ali pa so hrane imele v izobilju. Če se torej tvoj metabolizem navadi, da ima hrano ves čas na voljo, potem ne bo delal zalog - maščobnih oblog, v našem primeru - če pa se navadi na pomanjkanje, bo energijo shanjeval.

Zagotovo pri hujšanju pomaga, da se prehranjuješ večkrat na dan, manjši obroki in le-ti naj bi imeli nizko kalorično vrednost, pa vseeno izredno zdravo! Tako tudi organizem, ki je navajen delati zaloge, tega ne more početi.
Ne pozabimo na rekreacijo. Ob aktivnosti naj bi se spotili, ker s tem ne samo da pokurimo več kalorij, iz telesa tudi odstranimo strupe. (tuširanje!!)
Zelo veliko pa k celoti prispeva tudi počujte. Dobro počutje in zadovoljstvo je praktično naravni in spontani zaviralec želje po hrani.

Jaz funkcioniram na pricipu poslušanja telesa in mi gre odlično. Ne obremenjujem se z aktivnostjo in z njo ne pretiravam. Tečem, delam vaje za telo ampak izključno zato, ker je občutek pregretega telesa dober in je nekaj kar sodi k naravi organizma.
Visoka sem 171cm in imam 60 kg. Ko sem se nehala obremenjevat in začela samo poslušat telo, se je vse izboljšalo.

Res je, da geni ne vplivajo na debelost ... Izključena so bolezenska stanja. Na obliko, zgradbo telesa pa še kako vplivajo, tega mi ne bo nihče rekel, da ni res. Jaz se lahko recimo razčetverim, pa ne bom dosegla ravnega trebuha ...Zdrava prehrana mi je že način življenja. živKolegica ima ob enaki višini in s kar nekaj kilogrami več in dejstu, da se že 10 let športno ni premaknika (niti plavat ne grena morju, samo leži) čisto ploščat trebuh.
OlivaB

11.06.11 20:15
Geni nam sigurno dajo obliko oz tip postave. Tako kot višino, barvo las, oči. Zdej če imam prekomerno težo, se bo ta sigurno morala nekam obesit, v mojem primeru je to zadnjica in trebušček. Čim je šlo 5 kg gor sta že štrlela. Žal pa v mojem primeru to ne velja za tisti del telesa, ki se nahaja v modrcu ;) Oblike peščene ure ne bom nikoli dosegla, ker imam čist kontra postavo. Kar pa še ne pomeni, da ne morem dobro zgledat v konfekciji 36-38.

Katera vrsta rekreacije ga bo odpravila pri komu je težko rečt. Trebušnjaki pri meni ne palijo, ker jih enostavno sovražim. Zdržim mogoče par tednov potem pa konec. Po drugi strani pa so mi plavanje, hoja in podobno v užitek. Iz tega razloga ne obupam in slej ko prej se pozna. Nekdo drug pa uživa v kakšnem drugem športu in mu pa ta pomaga.

Podobno je pri prehrani. Vem da s polovičnimi porcijami nebi nikamor prišla, če nebi tega kar je bilo preveč na krožniku zamenjala z veliko skledo solate, sadnja, navadnega jogurta itd. Da je podoben volumen, kalorij pa bistveno manj.
nujno me zanima

13.06.11 18:47
Če smo že pri genih.. rečeno mi je bilo, da nikoli ne bom mogla imet takšne postave:

http://www.skinnyvscurvy.com/nicole-scherzinger/nicole-scherzinger-shows-super-toned-abs-fhm.html

ker sem pač belka.
Je to res?
Najbrž bi vsakodnevni seks dobro vplival. :D
Če ni učinka, je potrebno povečati količino - intenziteto in trajanje. ;D

Srečno!
LoLa..

18.06.11 20:20
heii...
stara sm 17 let tut js mam težave z težo in postavo. pred 2mesecema sem imela 59kg. odločila sem se da bo treba nekaj narest. svoje obroke sem zmanšala koliko je šlo. zajterka nikoli ne jem. pijem samo vodo. sedaj imam 54kg in167cm..je to še vedno preveč??
moj problem je tudi kondicija. samo sprehodi mi ne pomagajo. tek pa se mi zdi prenaporen. saj že po 10min komaj diham.. :D vsak teden 2x tudi kolesarim. živim bol na podeželju (sami hribi) zato se vozim večinoma navzgor ne več kot 5km.
Vem da se moja idealna postava in teža ne bosta pojavili čudežno. a res nevem kaj naj še naredim.
Lp.

19.06.11 13:09
Narediš lahko zelo veliko. Najprej začneš jest zajtrk, potem pa se začneš ukvarjati s športom, žel je tek osnova skoraj vsem. Pomisli takole: neko se navdušuje na rave glasbo, rad jo posluša, rad hodi na partyje, ni mu težko preplesati celo noč in s časoma pride še image. Oranžni lasje kričeča oblačila, pirsi. Nekdo drug je čebelar, zjutraj vstaja, hodi pred panj se ukvarja s čebelami, ne moti ga tudi če ga katera piči. A ni malo čudno, če pomisliš, ti bi pa imela zdravo lepo postavo brez odvečne maščobe. Takšno postavo imajo ponavadi športniki. Vendar ti je tek prenaporen, zajtrka pa ne ješ čeprav je to temelj zdravega prehranjevanja.
Najhitreje bo šlo če se malo pogovoriš s sabo in postaviš realne cilje.

Mito Šinkovec
osebni trener
tiiiiiiiiiiiio

27.06.11 18:12
Jas sem ravno začela z telovadbo insanity, in moram povedati, da zeelo učinkuje. spremebe sem opazla že po enem tednu. res pa da da sem spremenila tudi svoje prehrambene navade. drugače pa ta telovadba res učinkuje in se ful preznojiš zraven
lady5000

13.07.11 13:20
Živjo!
Stara sem 16, skoraj 17. Pri 50 kg sem visoka 164,3 cm..je to u redu? Stvar je taka, da se želim znebit maščobe na bokih ter na stegnih. Pač to maščobo želim pretvoriti v mišice. Tečem zjutraj (okoli 20 min) in zvečer (40-30 min). Delam tudi trebušnjake in občasno pilates. Ali vse to zadostuje (seveda v kombinaciji z zdravo hrano) za izoblikovanje mišic? Kakšno vadbo bi bilo še pametno vključiti?

Lep pozdrav
Britta

20.07.11 13:10
lady5000:

super je to. Čeprav bi bilo bolje, da bi zjutraj dlje tekla kot zvečer.
Če bi vključila še vakumsko masažo bi bili rezultati zelo hitro opazni.

Če te zanima več, mi lahko pišeš na:
oblikujmo.telo@gmail.com

Brezplačno lahko izmerimo tvoj interval srčnega utripa, pri katerem se maščobne celice najhitreje topijo, pokažemo vaje za trebušne mišice in pravilno masažo.
lvzlfbjfpu

13.08.11 20:55
dober večer !
za en mesec bom stara 14 let in sem velika 163 cm in tehtam 57 kg , je to preveč ?

kot majhen otrok sem bila bol izpoplnjena , ko pa sem prišla v oš pa sem začela rasti sem pa bila suha ,zdaj pa ko sem dobila menstruacijo pa se kilogrami začnejo vračiti ,v 2 letih sem se zredila za 18 kg kar mi je daleč preveliko, vsemu temu pa ni kriva le menstruacija ,ampak tudi poškodba roke ,zaradi katere nisem smela v šolo 1mesec , šolske telovadbe pa nisem izvajala kar 1 leta !
pred poškodbo sem se ukarjala z tekom,ki sem ga zaradi poškodbe upostila,zaradi te pauze sem zgubila tudi ogromno kondiciji ,ki jo želim nazaj ,ampak nevem kako se naj spravim zravn !!

moti me pa maščoba na bokih in na trebuhu !! kako se znebim odvečnih kilogramov in špeha???
prosim pomagajte mi !!!!
hvala za odgovore !
mimo111

23.08.11 22:13
dober večer!

delam vsak da trebušnjake naredim jih 300,
in me zanima. Koliko mesecev bom mogel delati da se mi bodo vidle malo izoblikovane trebušne mišice?

23.08.11 23:41
Mimo 111

Samo od 300 trebušnjakov ne boš imel vidne mišice. Uredi prehrano, naredi kompleksen trening za celo telo, trebušnjakov pa naredi le občasno tako za občutek in boš veliko prej na cilju.

Mito Šinkovec
osebni trener
ma ne gere

24.08.11 20:01
preprost nc

30.08.11 19:48
Pridi k meni na SOS vadbo.

Mito Šinkovec
osebni trener
Geishha

09.09.11 22:44
Pozdravljeni g. Mito!
Želela bi Vam zastaviti nekaj vprašanj.
Stara sem 22 let, visoka 176cm in tehtam 61kg. Želela bi namreč izoblikovati telo. Delam vaje, katere sem našla na youtube, in sicer 8 min za noge, 8 min za trebuh. Zraven tega sem začela teči, na sprehode pa sem hodila že prej. Zanima me kako si naj sestavim telovadbo po dnevih, kajti brala sem da za trebuh ne bi smela delati vaj vsaki dan, temveč vsaki drugi dan, ali isto velja tudi za noge? Sedaj delam en dan za noge, drugi dan za trebuh in spet od začetka. Prosila bi vas samo da mi razložite kako si naj pravilno sestavim telovadbo, da bo le ta učinkovita.
Za Vaš odgovor se Vam že naprej zahvaljujem.

Lp, Geishha
Alternative

11.09.11 13:23
Za napet raven trebuh so odlične izometrične vaje, pa še lažji porod boste imele zaradi teh vaj. Vaje so preproste, enostavne za izvajanje, delamo jih lahko doma v službi, kjerkoli, le večkrat na dan se moramo spomniti, da naredimo nekaj vaj. Priporočam 30 zaporednih ponovitev vsaj 10 krat dnevno in vsak dan.

Alternative

12.09.11 12:36
Lep pozdrav

Iz tvojega vprašanja je videti par stereotipnih prepričanj. Pa se lotiva prvega.
Verjetno smatraš, da imaš na trebuhu in na stegnih dosti maščobe in tisti prvi stereotip je da je potrebno delati vaje pač za tisti del telesa. Vidiš, to je malenkost drugače. Predstavljaj si da svoj avto tankaš premalo, prej ali slej se bo ustavil. Kaj pa če ga tankaš preveč? Nekam boš mogla zložiti dodatne kantice z gorivom. Podobno je pri telesu dodatna energija, ki so jo dobila s hrano se ti je skladiščila v noge in v trebuh. Komu drugemu pa se v rit ali kam drugam. Če hočeš, da ta maščoba zgine jo boš pač morala porabiti, enako kot avto porabi tiste kantice bencina, ki si jih zložila v prtljažnik. To pa ne pomeni, da bo tista energija v obliki maščobe iz trebuha šla hitreje če boš delala trebušnjake. Najhitreje boš porabila energijo, če boš naredila konkreten trening, ne pa samo trebušnjake izpadne korake in tek. Trening naj bo krepilen za celo telo v kombinaciji s kardio treningom, ki je jasno lahko tudi tek. Logika je nekje takšna. Krepilna vadba je zelo požrešna za energijo in zelo hitro izčrpa telo. Saj poznate tisti občutek, ko si izčrpan, celo roke se malo tresejo in ti stanje pospremiš s floskulo: "suker mi je padu". To je takrat, ko je telo zaradi intenzivnega napora porabilo ves razpoložljiv sladkor v krvi. Vidiš, če greš takrat delat neko aerobno aktivnost siliš telo, da jemlje alternativo - iz zaloge. Zato tek po treningu. Tek je drugače zelo ekonomična aktivnost in teči bi moral zelo zelo zelo dolgo preden bi spraznil zalogo razpoložljivega sladkorja v krvi. Zato je samo s tekom zelo težko hujšati. Krepilne vaje po drugi strani pa so stimulans za rast mišic. Več mišic - večja peč v kateri gorijo kalorije - hitrejše hujšanje.

Drugi stereotip pa je zelo razširjen med fitnes populacijo.
V ponedeljek prsa, v torek noge itd... je sistem po katerem dela večina fitnes intuziastov ne da bi vedeli zakaj in zakaj ravno tako. Vsak trening je za mišice stimulus, v mišicah povzroči mikro poškodbe in po treningu se v telesu sproži obnova. Telo se brani tem šokom in se za to obda še z več mišicami ter ekonomizira in izboljša cel kup procesov. Zato je najbolje, da je trening sestavljen tako, da stimulira čim več telesne mase naenkrat. Tako je napredek najhitrejši. Vendar se pri tistih zagrizenih fitneserjih pojavi problem. Njihov trening je namenjen predvsem povečevanju mišične mase in tega stimulusa se telo enkrat navadi. Zato je potrebno "dozo" treninga povečati. Tukaj pa se pojavi težava - zmanjka časa in energije za cel takšen trening predvsem pa mora mišica dobiti čas da se po takšnem stresu obnovi. Zato se trening razdeli po dnevih. Teorij kako to razdeliti je veliko. Ugotavljali so namreč, da po intenzivnem treningu za noge potrebuješ 4 dni počitka, za hrbtne mišice pa samo 2. Tudi ni pravila kdaj iti na ta takoimenovan "split" trening. Ponavadi je to takrat kadar pri krožnem treningu (to je tisti vse naenkrat) nimam več napredka. Res pa je da predvsem tisti suhci preidejo na split trening zelo hitro.
Menim, da tvoj namen ni pridobivanje mišične mase samo zaradi nje. Zato ti predlagam, da vsak dan narediš kompleksen trening in nato še odtečeš kakšne pol urce. Če nimaš ideje kako to zgleda pa te povabim na svojo SOS vadbo. V parih vadbah boš dobila idej za vaje za celo leto.

Za hec pa ti linkam še dve sliki. Poglej si njune trebušnjake iz časa prejšnjega stoletja ko trebušnjakov sploh še niso izumili.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQMzYOJT6thafQhdy1q676k0YJgVeuzPGhwDdOsO3bpSSJwbkih7ZYWirhTug
http://www.kettlebellfever.com/images/Eugene_Sandow.jpg

Mito Šinkovec
osebni trener

04.11.11 14:21
Tukaj so filmčki vadb, vsake toliko časa kaj novega.
http://www.bodyrock.tv/

Mito Šinkovec
osebni trener
ritabita

05.11.11 12:30
Js sm stara 14 let . velika sem 160cm tehtam pa 45 kg.
Dela se mi trebuh. kako ga naj odstranim?

05.11.11 17:26
Najprej pomisli zaradi česa se ti trebuh dela. No tisto moraš prenehat delat. Potem pa naprej.

Mito Šinkovec
osebni trener
LIPOLIZA- Metoda odpravljanja mascobnih oblog

Metoda lipolize s pomocjo elektricnih drzljajev je bila odkrita v okviru klinicno-medicinskih studij. Postopek je zelo ucinkovit in varen. Izvaja se z elektrostimulacijskim tokom aparata s spremenljivo nizko frekvenco in deluje direktno na zamascene celice in lipide v njih ter tako pospesuje razkroj mascob. Na izbrani del telesa (kjer je mascobnih oblog najvec, trebuh, boki, zadnjica,...) namestimo elektrode, ki dovajajo tocno dolocene elektricne impulze.

Je ucinkovit sistem za oblikovanje telesa in odpravo celulita, vendar je treba poudariti, da te terapije niso namenjene za zmanjsevanje telesne teze, ampak se jo uporablja za estetski ucinek. V idealnem primeru se lipoliza kombinira s spremembo prehrane in sportno dejavnostjo.

Tako se pri nasih tretmajih najprej posvetimo nutricionisticnemu delu, torej oblikujemo primerno dieto, prehrano. Ob primerni prehrani pa je priporocljivo in smiselno obiskovati tudi terapije lipolize, s katerimi hitro opazimo spremembe na obliki telesa. Tako z lipolizo omogocimo odpravo lokalno nakopicenih mascob, torej prav na tistem predelu, kjer nas mascoba najbolj moti (trebuh, stegna, zadnjica,...). Je odlicna alternativa za tiste, ki zaradi presezka mascobnega tkiva obcutijo nelagodje in zelijo izboljsati izgled svoje postave.

Ambulanta za hujsanje in oblikovanje telesa dr.Pirnat
svetovalec za prehrano

kako se znebiti trebuha

03.12.11 20:18
Pozdravljeni,

Imam preprosto in zelo unčikovito rešitev, obstaja zdrava prehrana brez odvečnih maščob, ki jo jemo kot nadomestilo obroka. Z njo vnesemo v telo vse kar potrebujemo, zraven tega pa si še vseeno lahko privoščimo normalno kosilo. Prav tako pa je pri zmanjševanju oblog zelo pomembna voda.
Če koga kaj zanima, naj napiše konkretno vprašanje pa bom v naslednjih dneh odgovorila. Glede prehrane pa vas vabim na dogodek, ki vam bo povedal več o tem in boste lahko tudi degustirali svoj okus, samo povejte s kje ste pa vam posredujem kdaj in kje si lahko ogledate dogodek.

Lep pozdrav,
Nives

P.S.: Veliko sreče.
mysteryguy

06.12.11 00:11
zivvvjo
jst sm pa 16 let str tip pa mam mislm da 86kg pa velik sm 182cm
ja sm debel pa me zanima kakšna metoda da bi izgubil čimveč kilogramov v čim manjšem času
jem približno 3-krat na dan tudi športam (vendar žal samo 1-krat na tedn po 3 ure skp k je lih trening pa še usake 14 dni po 4 ure k je tekma) pa sladkarije------>mjammiiii (sploh milka)
jst se samo želim znebiti trebuha in dobit malo mišic u trebuhu
ene pol leta nazaj sm začeu hodt u fitnes pa se mi ze ful pozna ampak samo na rokah (biceps, triceps) pa bi rd dobu tko rečen 6-pack
če mi bo kdo dau kkšn supr odgovor se mu ze vnaprej zahvaljujem

Lp
Sam bi izbral tale paket, saj si zelo aktiven in mislim da rabiš dodatke ki ti pri tem pomagajo.

Paket za oblikovanje telesa ki sem ga našel na www.wellneo.si

06.12.11 20:00
Odgovor je jasen. Potrebuješ bolj redne in pogoste obroke, trenirati boš moral več (vsaj 3x na teden) in pa moral boš prenehati z raznimi packarijami kot je naprimer čokolada Milka.

Mito Šinkovec
osebni trener
Thedog

07.12.11 02:58
Lahko povem svojo letošnjo zgodbo, če bo komu kaj pomagalo pri doseganju ciljev..

Že dolgo časa imam hobi in sicer fitnes vendar se z njim ne ukvarjam smrtno resno saj mi je namen, da se v tem času zabavam in ne da pretirano trpim..

Spomladi sem začel s tekom in sicer parkrat (ponavadi 3x) na teden. Najprej po 5 km potem do 8 km. Čas teka je bil okoli 35-45 minut. Več za kurjenje maščob niti ni potrebo, saj z daljšim tekom tudi pričneš "kurit" mišice, kar pa ni bil moj namen..

Pred tekom sem zaužil cca. 2 vrečki zelenega čaja (brez sladkorja) , v ušesa porinil slušalke in štartal od doma..

Prehrane praktično nisem spreminjal, ker ne trpim strogih diet! Res pa je da niti nisem nek velik ljubitelj sladkarij. Normalno pride dan, ko pojem kako kremšnito/krof/piškote... itd..

Rezultati so sledeči:

Spomladi 176 cm 82 kg
Danes 74 kg..

Zraven zgoraj omenjenega teka sem 3x na teden delal tudi trebušnjake na klopci z negativnim odklonom in sicer na začetku brez uteži, kasneje s 5, 10 ,15, danes z 20 kg utežmi... Delam serije s po 20 ponovitvami na serijo.. cca 10 serij..
Ali pa primem 5kg utež v roke in si jo dan za glavo ( št.serij in ponovitev je enako)

Kot je bil prvotni načrt me je zelo pobralo po trebuhu in bokih.. Sixpack je že konkretno viden..

Skratka, če je volja lahko v slabega pol leta (s pravo prehrano še precej manj časa) vsak pride do Sixpacka...

Veliko dobre volje in Uživajte v tem kar počnete :)
najstnica :))

08.12.11 21:45
pozdravljeni !
stara sem 13 let . velika sem 160
moja teža je sedaj 49-50 kg vem da je to normalna teža za mojo starost in menim da imam kar lepo postavo a moti me trebuh ki se naredi pri skoraj vsaki majici ne veliko ampak normalno samo neželim ga nič !!!! moja sestra pa je stara 16 iin ima 44 kilogramov velikaa pa približno kot jaz !!!! sovražim to da tehtam stokrat več kot ona !! ;(
res je da nic ne tolovadim čeprov prej sem zelo in mi je pomagalo ampak postajam lena :D
sladkarije kar jem moram priznati ne veliko veliko tako normalno čeprav ko jem veliko pojem sliši se kot da sem newem kaako debela a nisem čeprav mislim da sem :)
prosim priporočajte kaj.. naj omenim še da imam manjšo astmo in da će želim teči se utrujem po 5-ih minutah :((( zato pa nimam volje po teku...

lp
thedog

11.12.11 01:16
Kar se tvoje postave tiče imaš čist OK razemerje višina/teža..

Če te res tako moti tisto nekaj trebuha, bi ti svetoval tisto kot ponavadi..

Zmanjšaj vnos sladkarij (vsaj zvečer se jim odpovej, če sicer brez njih nikakor ne moreš), poskusi naredit kak trebušnjak, če ne moreš teči probaj s kolesom ali hitro hojo?

Ne vem kakšen je tvoj jedilni režim ampak trebuh se zmanjša že če 1 velik obrok razeliš na več manjših, tako se ne napokaš na polno.. Posledično bo trebuh manjši..

Niso baš neki nasveti, ampak verjemi, da takoj, ko bodo prišli prvi rezultati boš tudi sama dobila voljo in zagon za naprej... Samo to začetno lenobo moraš prebiti pa bo :)

Good Luck!
Mindy

11.12.11 16:57
jaz pa delam trebušnjake pa ob sredah plešem 2 uri. pomaga!!!!!samo s trebusnjaki ne pretiravat rado boli!"

11.12.11 19:55
Najhitreje se znebiš trebuha če narediš vse prav.

Začneš pri prehrani, nadaljuješ pri vadbi ter končaš pri počitku. Več napak ko pri teh zadevah narediš počasneje bo šlo, oziroma sploh ne bo šlo. Trebušnjaki in ples bodo verjetno premalo kakršnekoli omembe vredne rezultate.

Mito Šinkovec
osebni trener
svetovalec za prehrano

kako se znebiti trebuha

15.12.11 12:12
Ok.. Vsak ve da bi se mogu zdravo prehranjevat. Ampak a je to dons sploh še mogoče v tem norem času, ko nimaš časa redno jest karkoli, ne da bi jedu še zdravo hrano. Najprej vam priporočam spijte vsak dan 2-3l vode in jejte vsak dan saj 4x, obroki naj bodo redni in ne preveliki. Potem začnite pri vadbi, vaditi je treba vsaj 3x tedensko več kot pol ure. (ne pomaga če vadiš enkrat 3 ure)..
Čez kakšen mesec pa vam priporočam da se spet oglasite tukaj, bomo še obroke zamenjali z zdravimi.

Lp,

18.12.11 16:50
Moje mnenje je da se tukaj vsi preveč pogovarjamo in pišemo o hujšanju. Požrli bi vse samo, če bi jim kdo zagotovil, da se s tem shujša. Ne jejo pa junk fooda samo zato ker baje redi. Ampak istočasno so nekateri pripravljeni požreti vsakršno brozgo samo da gor piše da je za hujšanje. Ti isti ljudje pa ponavadi ne nosijo najcenejših oblek tudi čevlji niso vsaki dobri za njih, da ne govorim o avtomobilih. Zanimivo kajne? Selektivni smo samo pri nekaterih stvareh. Govorim jasno o kvaliteti ne o ceni ali količini. To se mi zdi smešno. Če je kvaliteta pomembna za oblačila in obutev zakaj ni pomembna pri prehrani. Jasno je da pri zadevah "gotovo v 5 minutah, samo zmešaj z vodo in obrok je gotov" ne gre za neko kvaliteto. Prehrana naj bo čim bolj preprosta in pestra pa bo istočasno tudi zdrava.

Mito Šinkovec
osebni trener
Kar_ena

10.01.12 17:25
Jem zjutraj: kosmiče/čokolešnik
V šoli: mineštre, krompir, meso (kar pač skuhajo)
Kosilo: 15.30 mineštre, juhe, njoke, špagete (use kar je mogoče)
Večerja: Spet kosmiči/čokolešnik/jabolka
Za telovadbo mi ostane zelo malo časa, zlasti pozimi ker je takoj noč, ravno tako za šolo porabim 2-3 ure Zvečer naredim 60trebušnjakov, 20 dvigov uteži (z vsako roko) ter počepe za vsako nogo posebej (do 20)
Lotila jesti veliko sadnja, in črtala vse sladkarije ter prigrizke, ravno tako sokove in ostalo sladko pijačo (pijem čaj,mleko,vodo)

Rada bi shujšala 5kg, oz. zmanjšala trebuh predusem pa stegna in res nevem kako lahko to dosežem, glede na to da so moji starši zelo proti kakšnemu hujšanju in da me skoraj silijo s hrano, poleg tega sem pa še prijavljena na šolsko malico, in je ne morem kar izpustiti ker mi takrat kruli v želodcu, pa tudi brezveze bi jo bilo sploh plačevati.
Imam 168cm in 62kg

12.01.12 00:53
S pašto, krompirjem in njoki bo tistih 5 kg bolj težko zgubiti. Vsa našteta živila imajo v sebi veliko šroba. Tudi večerja bi morala biti nekoliko manj energetska. Prvenstveno energijo v telesu zagotavljajo ogljikovi hidrati, zvečer pa je ne potrebujemo prav veliko. Bolj smotrno bi bilo zvečer zaužiti kaj beljakovinskega.
Potruditi pa se boš morala tudi pri vadbi. Naj ti bo za idejo tale stran http://www.bodyrock.tv/

Mito Šinkovec
osebni trener
Kar_ena

13.01.12 21:07
Je za shujšanje dobro da začnem zajtrk z jajcem, ter ga pojem brez kruha ter z jabolko?
Ter da za večerjo, ribe (riomare) ter da se čez dan (kosilo, malica do poldne) izogibam škrobu in ogljikovim hidratom ter zmanjšam porcije, + da zvečer telovadiš pou ure ali pa si privoščiš 1 urno vožnjo s kolesom, ter da ne ješ sladkarij, piješ pa mleko, čaj, vodo ?

Je sploh zdravo, vsak dan zjutraj jejsti jajca ter zvečer ribe?

13.01.12 21:56
Poskusi, če ti bo šla teža počasi dol je to zate dovolj. Če ne povečuj telesno aktivnost. Nemogoče je z zagotovostjo trditi. Vseeno pa ti predlagam, da poskusiš še kaj drugega kot tuno in jajca.

Mito Šinkovec
osebni trener
Ne povem!!!!!!

23.01.12 19:39
Jas mam tut problem mam malo več trebuška. Kako naj se rešim tega trebuška :(
malička80

23.01.12 21:57
Mene pa zanima, kako oz. na kakšen način se znebiti "nosečniškega" trebuščka??Je 3 mesece od poroda oz. imela sem carski rez....rada bi spet prišla do poletja do stare postave. Ne poslušam ljudi, ki pravijo da to ni možno. Po prenehanju jemanja zdravil, sem z ločevalno dieto shujšala v 11 mesecih 30 kg, po končani dieti pa nisem pridobila niti grama nazaj. Tako da vem, da to funkcionira. Me pa zanima kakšne vaje lahko izvajam poleg zahtevnega 3 mesece starega sinčka?Sva vsak dan zunaj na sprehodu po 2 ali 4 ure...trenutno za kakšno skupinsko vadbo ni časa.....zato je vsaka pomoč več kot dobrodošla!!!

Hvala vnaprej za odgovore!
maccaa

26.01.12 20:16
Kadar sem med sezono delala v sadovnjaku, kjer smo obirali jabolka , sem tam vedno shujšala 5 kg. Prav tako in edino tam mi je tudi splahnel trebuh, saj sem po 8 ur dvigala košare in jih nosila v bokse.
Torej, za raven trebuh edino težaško delo, velja za tiste, ki so se jim mišice na trebuhu že raztegnile.
Sicer pa lahko povsem neopazno ali skoraj neopazno delate vaje tako, da krčite trebušne mišice, lahko tudi do 100 x in če imate voljo, vajo lahko kdaj pa kdaj ponovite istega dne.
Sweety

05.02.12 13:10
Mi lahko kdo pove če drži, da se maščobe hitreje znebiš če ne mešaš recimo mesa in krompirja itd. torej da ne mešaš OH z beljakovinami in podobno? :) Katere hrane še ni priporočljivo mešati? sama bi se rada znebila maščobe na trebuhu in sem videla pri ločevalni dieti da ljudem pomaga in se z jedilnikov vidi da ne mešajo določene hrane med seboj..ker pa moj cilj ni toliko zgubiti kilogramov me samo zanima če mi lahko kdorkoli karkoli svetuje :) Hvala

05.02.12 15:09
Ta teorija žal ne drži. Ločevanje hrane naj bi imelo smisel, da bi se manj nutrientov vsrkalo v telo, saj beljakovine potrebujejo za transport ogljikove hidrate ali minerale, ogljikovi hidrati pa belajkovine. Vendar je tudi ta teorija na bolj majavih nogah. Ločevanje hrane pa nikakor nima neposrednega učinka na porabljanje tistih maščob, ki so že deponirane. Najboljša metoda bo urediti prehrano in povečati telesno aktivnost.

Mito Šinkovec
osebni trener
Sweety

05.02.12 17:20
No saj sama ne vem točno kako te zadeve potekajo, vendar sem že slišala in prebrala veliko mnenj glede ločevalne diete ki dejansko ljudem prinaša rezultate. In kolikor sem vidla sistem se nekako držijo tega da ne jedo določene hrane hkrati :) Vidim da imate kar nekaj pojma kar se teh stvari tiče pa me samo zanima če mi lahko date kak nasvet glede prehrane? na kaj naj pazim in podobno :) Glede rekreacije že ni problem vendar me nekako zanima kaj naj s svojo prehrano...tako na splošno če mi znate povedati. Če lahko vam bom zelo hvaležna če ne, se bo potrebno pa drugače znajti :) Hvala!
johansonson

06.02.12 12:23
spet en odgovor, ki je "kr neki".
Sweety, za tvoj odgovor bi bilo dobro vedeti koliko let imaš, tvojo višino in kg, da bi iz teh podatkov prišel do določenih sklepov.Če si stara do 30 so vzroki drugod, kot če si stara okrog 40 in več.Gre za hormone, ki lahko tako zelo nagajajo, da se lahko postaviš na glavo z vsemi dijetami in telovadbo skupaj, pa ne boš izgubila maščobe.
Sweety

06.02.12 13:18
Stara sem 21 let, velika 164 cm in težka 59kg :) Pravim da problem ni v moji prekomerni teži ali pa karkoli drugega problem je le da mam maščobo na trebuhu in bi se jo že rada znebila vendar nevem kako :) Zanimivo se mi tudi zdi dejstvo da zjutraj ko se zbudim je trebuh popolnoma lep/raven (logično) in nekako videti kot da ni veliko maščobe, ma s trenutkom ko nekaj pojem ali pa popijem se trebuh "napihne" in izgledam kot noseča...zato se tudi obračam na razne forume zaradi izkušenj drugih in podobno :) Se zahvaljujem za kakršnekoli odgovore :)
johansonson

06.02.12 18:01
glede na to, da si še mlada, je povsem mogoče, da imaš probleme s candido.Ta se razbohoti, če uživaš veliko živil iz moke (testenine, beli kruh,sladice) sladkor, sladke piječe, sladko sadje.Candida se tako zelo razmnoži, da pride celo v medceličnino-prebije črevesno steno in se naseli skoraj povsod.Je zelo trdovratna in jo je težko uničit.Sicer je candida sestavni del črevesne flore, vedndar jo v normalnih okoliščinah krotijo pozitivne bakterije.
Morda je to pri tebi problem, sploh če se vidiš v prvem delu-način prehrane.Kako se je znebiti, ti lahko sporočim na tvoj meil.
Sweety

06.02.12 18:54
Testenine uživam samo enkrat na teden, večinoma če jem kruh je ta črn ali pa polbeli, sladice no ja v tem se najdem vendar tudi tukaj ne pretiravam po mojem mnenju :) od sadja uživam skoraj vse kar se tiče pa pijače pa večinoma uživam vodo ali pa nesladkani čaj. Kakšne hudo sladke zadeve le parkrat na mesec. Zelo bi vam bila hvaležna če bi mi lahko kaj več sporočite na mail...Če vam ni problem seveda :) thelogicalexplanation@gmail.com.
trebušček v nadlego:)

11.02.12 13:53
Živjo. Naj najprej povem, da do sedaj nisem krivila hormonov za to da sem se že pred leti zredila, saj sem bila vedno suha, športa sem se pa na daleč izogibala. Ker pa imam, po 1,5 letu po prenehanju uživanja kontra.tabletk (jedla sem jih 8-9 let), še vedno po telesu kar nekaj mozoljev, sem na pregledu pri zdravnici izvedela da so krivi hormoni. Večkrat sem že poskušala shujšati na zares zdrav način, po GI-dieti, ki sem si jo sama prekrojila da vsebuje slovensko, večinoma domačo hrano (knjige so večinoma tujih avtorjev z njihovo razpoložljivo hrano) in 3-4x vadbo/ teden (tnz z utežmi, vsak dan 2 uri hitre hoje s psičko). ITM dobro poznam in je moj v zgornji polovici normalne telesne teže. No v pol leta sem res shujšala 5 kg, tudi na telesu se je spoznalo, mi pa upade volja ko slišim kaj drugi jejo in kako malo se gibljejo pa take razultate dosežejo v mesecu dni. Drugače se zelo držim zdrave hrane, pregrešim se s 2 koščki črne čokolade 80%kakava na dva tedna, ostalo ne(sama sebi ne lažem in tudi drugim ne). Se mi pa dozdeva da morajo biti krivi hormoni, in vpašanje je ali se v takih primerih tudi da kaj pomagati??? Nevem s čim, to sprašujem vas, sploh Mito tebe,

pa hvala za odgovor že v naprej
Živjo!
Poleg mozoljev, opažaš še kakšne druge nevšečnosti? Cikli so redni? Pri ginekologu si mogoče naredila že UZ?
Hitro si se zadovoljila z odgovorom, da so krivi hormoni. Te ne zanima bolj natančno kateri hormoni in kako vplivajo? To bi bilo vsekakor dobro izvedeti.
Ko pišeš o teh petih izgubljenih kg, si mogoče naredila tudi analizo telesne sestave prej in potem?

Napisala si premalo stvari, da bi bil utemeljen predlog pregleda pri endokrinologu, zato bi bilo dobro, da več poveš.
bachi

11.02.12 17:48
Upam da se folk nad mojim postom ne bo zgražal...namreč, stara sem 35 let, visoka 168 cm, tehtam pa skoraj toliko kot me je v višino.

Ker sem za večino športov pretežka in jih ne zmorem sem si izbrala tistega ki ga sploh lahko - plavanje. Zdaj hodim na plavanje in migam kakor pač vem in znam, ker vem da je skrajni čas da nekaj naredim če ne me bo nekega dne samo še kap in me ne bo več. Tako da se mi majhni trebuščki in 2 cm odveč zdijo tukaj tko sladki problemčki da je veselje.

Vsekakor bi bila zelo vesela če bi mi kak profesionalec znal svetovati kako naj se sploh vsega tega lotim, saj bi rada pravilno telovadila in nekega dne tudi nekaj dosegla.

:O)
trebušček v nadlego:)

13.02.12 17:25
Živjo duška,

kadar sem osebni zdravnici omenila da se resnično trudim shujšati mi je vedno omenila da imam itm čisto normalen in da če v pol leta shujšam 5 kg, to zdravo hujšanje. Kar je oboje tudi res, potem pa nisem hujšanja več omenjala.
Naj povem takole, meni se to ne zdi kakšna huda težava zato zaradi tega ne hodim k osebni zdravnici ali ginekologu. Povedala sem da sem po pogovorih(zdravnica in kozmetičarka,...) in opažanjih prišla do tega da so mogoče krivi hormoni, ker glede na to kaj in kdaj, koliko pojem in kombiniram hrano ter pridno telovadim-ubistvu bolj garam, pa tudi v stresnih situacijah nisem več, bi morala že zdavnaj ali pa vsaj hitreje shujšati.
Vsekakor me zanima kateri hormoni bi lahko bili krivi, kako bi si lahko pomagala, ubistvu sem na ta forum pisala ravno zaradi tega če bi kdo kaj vedel ali so za to lahko krivi hormoni.
Kadar koli sem že hujšala, sem hujšala sama in ne pod nadzorom tako da nisem naredila analizo telesne sestave. Zares pa veliko berem o zdravem načinu življenja, hrani in gibanju tako da se mi zdi da sem s tem kar dobro poučena in ne delam kakšnih napak pri hujšanju.
Glede menstruacij se mi še niso čisto uredile(naj bi se po pol leta od prenehanja jemanja KT), tudi zelo boleče in včasih močne so pa vsekakor je vedno prisoten hud glavobol. Mogoče še kaj ampak nevem kaj bi lahko bilo povezano s hormoni. (nizek pritisk, slaba prekrvavitev)
Če mi znaš pomagati lahko napišem še kaj več, drugače pa hvala,lp
Živjo!
Mnogo premalo te poznam, da bi lahko konkretno rekla, to bo to. Verjamem, da se resnično trudiš shujšat, 5kg v pol leta dejansko ni veliko.
Leto in pol po zaključku jemanja KT, kot pišeš zgoraj, se ti mensturacija še vedno ni uredila. So mogoče cikli daljši?
Kajti poleg mozoljev, skupaj z neurejenimi cikli in rezultatom tvojega prizadevanja za izgubo telesne teže, bi dejansko lahko šlo za hormonsko neravnovesje.
Še to, si mogoče v krajšem času opazila povečanje teže, preden si se odločila za hujšanje? In pa ali opažaš večjo poraščenost po telesu

V primeru, da so odgovori na moja vprašanja pritrdilni: Nočem biti diagnostik, ker to lahko naredi le zdravnik. BI pa v tem primeru, kljub ITM v normalnih okvirih, šlo za pcos. Za več o tem pa vprašaj strica Gugla, veliko ve.

Sama lahko vplivaš tako, da nadaljuješ z načinom prehranjevanja in gibanja, kot že počneš.
prijazna oseba

15.02.12 13:18
bachi,

Poskusi z zonsko "dieto", pri meni je edina stvar ki je delovala na dolgi rok. pa se zdravje ne trpi, ampak se s tem nacinom prehranjevanja izboljsa
ena_pač

22.02.12 17:18
Prosim če bi mi lahko kdo pomagal z nasveti.
Velika sem 170, težka 59 kil, imam pa prekomerno podkožno maščobo in sicer 35%
Bi mi lahko kdo povedal, kaj naj naredim da bo ta normalna?
Zelo rada bi bila nekoč suha, ter da bi imela mišiče ... torej moram imeti podkožne maščobe največ 15% ...

Koliko moram shujšati, kaj jesti kaj piti, kako/koliko telovaditi?
Sama namreč na internetu ne najdem pravilnih odgovorov.

Resnično vas prosim, za pametne in pravilne odgovore.
Hvala.
klara n.

23.02.12 17:19
Bi mi lahko kdo povedal kaj menite o mojih današnjih obrokih.
Za zajtrk: jabolko, polnozrnati kosmiči ---> http://www.diva.si/forum/files/spar_vital_izdelki_747.jpg
Kosilo: špageti s tuninim namazom
Malica: črn kruh s tuninim namazom od kosila
Večerja: jogobela jogurd
Pila sem cel dan samo vodo (mislim da kar preko 2 litra)
Šla sem tekat 5km (imenjajoče s hojo)
Sladkarij ne jem!

Pa če mi kdo pove, ali je to dovolj za hujšanje?
Do začetka poletja bi namreč rada izgubila 6kg.

04.03.12 19:46
Ravno zadnjič sem imel predavanje o prehrani. Bilo je malo neobičajno. Ponavadi so predavanja v stilu tolk % belljakovin, ne mešat itd... Če pogledaš tako zelo površno vso zmedo na trgu je ogromno enih dijet in pa ogromno enih ljudi, ki jim je uspelo shujšati, še več pa tistih ki jim ni. Ne glede na to, da so imeli popolnoma drugačne prehranske pristope. Eni so ločevali drugi so jedli uravnoteženo, eni so prisegali na beljakovine drugi na vegansko prehrano. Kaj je vsem skupnega?
Jedli so več obrokov na dan.
Pili so več vode
hujšanje je bilo počasno
hujšali so dalj časa
imeli so redno telesno aktivnost
Predvsem pa je bil poudarek na kvaliteti prehrane
Nič takšnega boste rekli ampak prav v slednjem se skriva največ težav. Imel sem cel kup ljudi, ki so bili sveto prepričani, da jejo zdravo. Kupili so vse na čemur je pisalo wellnes, fitenss, brez dodanega sladkorja, brez maščob, z dodanim vitaminom E itd... Ko smo se naučilo gledat na deklaracije je bilo bistveno boljše. Brez raznih prokulur jogurtov, sladkanih mislijev in podobno. Enostavno se je treba naučiti da ni se užitno tudi če kupiš v Kalčku.

Mito Šinkovec
osebni trener
Sami

04.03.12 23:00
Na spodnjem linku si preberi nekaj praktičnih in enostavnih nasvetov, kaj je potrebno narediti za izklesane trebušne mišice...http://www.tvojfitnesizziv.net/2010/07/stvari-ki-jih-je-potrebno-narediti-ce.html
y49

09.03.12 19:33
Zadjič sem pregledoval fotografije iz otroštva, že za prvi rojstni dam sem bil precej okrogel. Po 48 letih sem še vedno tak. Redno kolesarim in hodim v gore, poleti plavam, pa nič ne pomaga.
Ne slepim se, vem, da preveč rad jem in enostavno ne morem biti malo manj sit, ker postanem razdražljiv in napadalen, kot bivši kadilci. Zadnjič me je žena vprašala, kdaj mislim shujšati? Odgovorilsem ji, da verjetno nikoli. In najbrž nisem bil daleč od resnice. Nisem se pač sposoben 100% odločiti in korenito spremeniti način prehranjevanja, kateri bi ob določeni meri radne vadbe, prinesel zadovoljive uspehe.
LP vsem v borbi s kg-ji
prijazna oseba

11.03.12 12:24
Navedeno
bachi
Prijazna oseba

kako si se ti polotila te diete?

lp

bachi

prebrala knjigo, na priporocilo prijateljice , Življenje v zoni zdravja, nasla inf na netu

lp
prijazna oseba

11.03.12 12:25
Navedeno
bachi
Prijazna oseba

kako si se ti polotila te diete?

lp

bachi

prebrala knjigo, na priporocilo prijateljice , Življenje v zoni zdravja, nasla inf na netu

lp
moncalimonca

14.03.12 15:26
Zivjo!
Stara sem 16 let visoka 160 cm in imam 60 kilogramov. Tri leta sem redno trenirala plezanje in telovadila potem pa sem zaradi osebnih razlogo, ne da bi sama hotela nehala s plezanjem in se tudi manj gibala.Imela sem nesreco na smuciscu kjer sem si natrgala kolenske vezi in v dveh tednih na berglah pridobila nekaj kilogramom. Pred dvema mesecema sem spet zacela trenirat enkrat-dvakrat na teden samo to niso treningi kot so bili prej in se razultat bolj malo pozna :/. Kaj svetujete? :D

23.03.12 15:26
Svetujem ti le potrpežljivost, govorim iz izkušenj. Kakšne 20 let nazaj sem imel nesrečo pri plezanju in z rehabilitacijo sem lahko začel šele pol leta po temu. Sicer se nisem zredil sem pa tako oslabel, da bi lahko začel skoraj z nule. Predlagam ti, da razmisliš ali je tvoja poškodba popolnoma sanirana, če ni se loti najprej tega in v drugem planu trening plezanja. Če pa je poškodba sanirana, pa z voljo naprej. Takšne preizkušnje v življenju te naredijo še trdnejšo in tako uspešnejšo na vseh področjih.

Mito Šinkovec
osebni trener
Tanchy

31.03.12 18:08
Večkrat se lotevam diet in potem obupam po 14 dneh, ali pa si rečem ''tale sladkorček'' mi ne bo škodil.
Danes sem si znova zadala da v aprilu pa bo konec tega in bi vas uprašala za moj današnji obrok, kako se vam zdi in če bi s takim tempom kaj izgubila
Dan sem začela z riomare tuno in kosom črnega kruha, pa še jabolko in 2 rezini ananasa. Za kosilo sem jedla krožnik zelenjavne juhe ''ješprena'' in kuhan pust krompir z jeterci, po kosilu sem pojedla še eno jabolko. Za malico navaden jogurd z dvema narezanima kivijema, za večerjo pa umešano jajce s kosom koruznega kruha.
Tekala sem nekje 50 min in spila čez 3l vode, drugega nisem pila.

Bi s takim tempom lahko kaj izgubila?

02.04.12 22:38
Pomoje je najbolje da enostavno testiraš. Nihče ti ne more garantirati, saj si nihče ne prestavlja kakov velik je tisti kos kruha, kako intenziven je tisti tvoj tek itd...
Če ne bo šlo, boš enostavno morala narediti še kaj...

Mito Šinkovec
osebni trener
Tanchy

05.04.12 20:55
Kos kruha je ponavadi od 50-100g (ga stehtam)
Tečem pa nekje 6km na uro, torej ne ravno hitro.
P3p1

10.04.12 15:53
Lp samo nekaj bi dodal...

Sam sem se lani 1.9.2011 odločil da bom sam sebi dokazal da lahko izklesam trebusne mišice (six pac)....No cilje, ki sem si jih postavil so bili preveliki! ( Vendar nisem obupal)...

Skratka spremenil sem način prehrane in športne aktivnosti. Naprej sem se odločil da nebom več pil alkohola, razen če je treba nazdraviti za kakšen rd in podobno :D potem količina vode 2-3l na dan treningov tudi 4l..odvisno pozimi je malo težje, saj se počutimo skoz polne..Kar se prehrane tiče, sem odmislil fast food in ga jem morda 1x na 2 tedna, pa še to zato da ne pridejo dnevi, ko se enostavno ne moram zadržati in potem pojem celga hudi**!

Prehrana: Zjutraj pojem veliko...ponavadi še laneno seme, ki je res odlično, saj te zelo nasiti....Vem da nimate časa za 5 obrokov to sem si tudi sam rekel..Ampak če nimate časa za 2 jabolki ali 1 banano pa tudi ni res... Za kosilo nekaj konkretnega + veliko zelenjave če je možno domače...( čim manj pomfrija...ter hrana na žaro nujno olivno olje)....Večerja: Ponavadi nekaj malega in to pred 6 uro zvečer, saj drugače telo ne porabi vse kar pojemo. ( odmislit je treba tudi prigrizke, kar pa ni lahko :)..

Ugotoviteve: Ko sem začel 1.9.2011 sem imel 72 kg... (171 cm velik)...res da sem malo bol močne strukture ampak nad svojim telesom nisem bil zadovoljen.. Danes 66kg ampak še ni trebušnih :( sem pa opazil veliko razliko na ramenih kjer se je začele oblikovati mišice ter na zgornjem delo trebuha... znebil sem se tudi velikega dela tako imenovanega šlavfa (spodni del trebuha) Sem veliko bolj samozavesten in raje oblečem kakšno bolj opeto, majčko (nism ga*, da nebo pomote :)

Zaključek: Vem da sem napisal površno...ampak če ste prebrali, glave gor vse vam lahko uspe...vendar vsaka stvar zahteva čas...Izogibajte se raznih omak ( majoneza in podobno), saj to ima prazne kalorije....npr. hamburgerji pa razne solate v mc. donalds.. al ka je ze ta fast food restavracija... pit samo vodo, saj voda prečiščuje telo ( maščobe in raze druge škodljive snovi ) in čim manj soli saj zadržuje vodo in škodi ( v eni žemlji je dovolj soli za celi dan) Dodal bi samo še da zeleni čaj res pomaga, meni osebno je popravil prebavo ( pijem 2-3 skodelice dnevno)

Uglavnem glave gor in ne obupat! čas naredi svoje....
B

22.04.12 18:40
stara sem 14, velika 165 in imam 47,5kg. ali je to normalno ali preveč?! 5x na teden imam po 2h 30min treninga baleta, doma vadim jogo vsak dan 30min in še dvigujem uteži. sem tudi vegeterjanka vendar je moj obseg trebuha 61-64cm.

23.04.12 21:56
Odlično! Samo tako naprej. Ko boš odrasla boš po gotovo imela zelo lepo postavo. Do takrat pa se ne obremenjuj s kilogrami in centimetri.

Mito Šinkovec
osebni trener
ZalaJ.

29.04.12 22:20
Rada bi vprašala če je z pulzom 110/min pri 50min teka možno shujšat pa da ješ zdravo in tekaš res usak dan?
Ker nekje sem brala da se maščobe topijo pri 130pulza, torej dokler ga ne spravim na 130 (torej zvečam tempo) je nemogoče shujšat?

še nekaj, kaj je mišljeno s tem, da morš pokurit use kar poješ da shujšaš?
Recimo če pojem 1000kalorij na dan morem pol 2 uri tekat ?? (recimo da bi bla poraba 500kcal na uro teka) a če jih ne tok pol ne shujšaš?

Stara sm pa 17, 170cm/57 kg.
ZalaJ.

29.04.12 22:25
Aja pa še to, kaka je razlika u teku za hujšanje in za dobivanje kondicije?
Sam u prehrani?

In kako recimo veš, da če tekaš ne boš izgubil mišic ampak jih boš pridobiu?
Ker baje da je to da jih izgubiš pogosto.

Pa prooosim nej mi kdo ki to res ve, odgovori :D
Hvala

Avtor:

Naslov teme:

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, označite pravilni odgovor.
Hvala, ker ste delili vaše mnenje z nami. Saj so to besede, s katerim ste želeli sporočit i vaše stališče, kajne?
Nisem prepričan.    Ne.    Da.    Bom še popravil.   

Med.Over.Net pravi: Da.