Knjižni molji

Za vse ljubitelje dobre knjige. Posebna stran, ki vam ponuja veliko koristnih nasvetov in informacij iz knjižnega sveta.
Zanima me, če ima še kdo od knjigofilov ta problem.

Star sem 30 let, prebral sem ogromno vsega.Predvsem romanov, tudi dram, poezije manj, ker me nikoli ni pretirano zanimala.Bral sem v glavnem klasike, ali pa totalno odkačene zadeve.

Ugotavljam, da me začenja beletristika na splošno dolgočasit.Ko začnem brati roman, ni važno katerega avtorja, si kar naprej dopovedujem..to ni res...to je fikcija..In ne morem uživati v branju.ne glede na to, ali je Dostojevski, Coetzee, Moravia,Mann, Steinbeck, Marquez...Vse skupaj mi kmalu postane dolgočasno in knjigo odložim.

Ne morem več uživati, ko se prebijam skozi izmišljeno zgodbo.

Uživam pa, če berem biografijo kakšne znamenite osebnosti, ali pa kaj filozofskega, denimo Platona, Nietzscheja...Po dolgem času sem prebral Machiavelijevega Vladarja in neskončno užival zraven.

Torej politične razprave, zgodovina, filozofija, psihologija, eseji...da...romani, drame, poezija..več ne..

Ima še kdo tak problem?
Jaz ga vsekakor imam,.le da mi pri tem pomaga malo preskakovanja, in takšna sem že od nekdaj. Če ne bi študirala na dveh smereh (primerjalna & sociologija kulture), bi se mi najbrž zmešalo od leposlovja. Enako se mi dogaja pri prevajanju: po dveh leposlovnih delih se moram nujno lotiti kake teorije.
Je pa težko svetovati, ker ne vem, kaj te zanima ... bom pa poskusila.Vrstni red/žanr je naključen. Tudi nisem izbirala klasičnih filozofskih del, te boš brez težav našel sam ...

Winston Churchill: ? (ne spomnim se naslova, iz zbirke Nobelovci)
Douglas R. Hofstadter: Gödel, Escher, Bach An Eternal Golden Braid
Darwin Porter: Brando Unzipped
Ludwig Wittgenstein: Logično-filozofski traktat
Peter Vilfan: Avtobiografija:
John L. Austin: How to Do Things with Words (mislim, da je prevedena, ne vem ...)
Marlon Brando: The Songs My Mother Taught Me
Uncollected interviews with Samuel Beckett & Memories of Those Who Knew Him, uredila James and Elizabeth Knowlson, Bloomsbury/Raincoas
John Cage: Silence
Peter Sloterdijk: Družba spektakle, Critique of Cynical Reason
Jacques Le Goff: Za drugačen srednji vek
Tess Gallagher: Raymond Carver i ja
Philip Auslander: V živo
Albert Einstein: Ideas and Opinions
Bertrand Russell: History of Modern Philosophy
Sigmund Freud: Metapsihološki spisi
Antonin Artaud: Gledališče in njegov dvojnik
Fernand Braudel: Memory and the Mediterranean
Bob Dylan: Zapiski
Theodore Zeldin: Intimate History of Humanity (knjigo pravkar prevajajo v SLO)
Ingmar Bergman: Laterna magica
Irving Stone: The Agony and the Ecstasy (o Michelangelu)
Pascal Bruckner: Perpetual Euphoria: On the Duty to Be Happy, The Tyranny of Guilt: An Essay on Western Masochism
Primo Levi: Potopljeni in rešeni
Pierre Clostermann: The Big Show: The Greatest Pilot's Story of World War II
Zoran Kanduč: ne spomnim se na pamet naslovov, ampak boš že našel ...
Georg Simmel: Filozofija denarja
Andy Warhol: Filozofija Andyja Warhola: od A do B in spet nazaj
Walter Benjamin: Izbrani spisi
Michel Foucault: Nadzorovanje in kaznovanje, Rojstvo klinike
Navedeno
Katja10

Peter Vilfan: Avtobiografija:

Tadej Golob: Peter Vilfan :-)
Enka, hvala ...
Pa še ena napaka je - takole je prav:

BECKETT REMEMBERING, REMEMBERING BECKETT: Uncollected interviews with Samuel Beckett & Memories of Those Who Knew Him, uredila James and Elizabeth Knowlson, Bloomsbury/Raincoas
zicleder

Re: Beletristika me počasi dolgočasi

11.10.10 11:42

Zelo zanimive so knjige založbe cf*.
Aja, še tole:

Michael Clarkson: The Secret Life of Glenn Gould

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 2 krat 3?