Življenje, ah to življenje

So trenutki, ko smo srečni, ure, ko smo zadovoljni in dnevi, ki jih moramo preživeti. Vprašajmo, svetujmo in poklepetajmo o stvareh, ki se nam zdijo pomembne.
Svetovalec na forumu: Boštjan Topovšek, NLP Mojster Coach, PEAT procesor.
Za njegov nasvet v naslov teme dopišite "Boštjan"
saša  

VERZ - SOŽALJE

20.11.02 11:58

Dragi moji, prosim pomagajte mi pri sestavi verza s katerim bi izrekla sožalje gospodu, kateremu je umrla žena - naša družinska prijateljica . Njen pogreb bo nekoliko nenavaden; pepel bodo raztresli v morje, vse bo potekalo v najožjem družinskem krogu.

Ima kdo mogoče kako izvirno idejo.

Lep dan.

Re: VERZ - SOŽALJE

20.11.02 12:41

Jaz bi napisala:

Iskreno sožalje ob izgubi žene te pa te.
Mislimo nate.

Tvoji prijatelji te pa te.
Kira  

20.11.02 13:17

tole sem našla...

Besede in izrazi sožalja,
pretresenosti in sočutja
so premalo ob tragični izgubi Vaše(Tvoje)……

Bolečine Vam ne moremo odvzeti,
izrekam(o) Vam le iskreno in globoko sožalje.

20.11.02 13:22

Vsi, ki radi jih imamo, nikoli ne umrjejo...le v nas se preselijo in naprej živijo...so in tu ostanejo...
Anaya  

20.11.02 15:05

Ob (nenadni) izgubi žene vam izrekamo iskreno sožalje
in želimo, da vam čas čimpreje zaceli praznino
in vas bogati s spomini večne ljubezni.

ali

Ob (nenadni) izgubi žene vam izrekamo iskreno sožalje
in želimo, da vam čas čimpreje zaceli praznino,
saj sonca v življenju brez sence ni.

V upanju, da boš našla prave besede, s katerimi boš izrekla sožalje, te lepo pozdravljam,
Anaya
Anaya  

20.11.02 15:18

Za večjo izbiro, še tole mogoče:

Povsem gotovo je, da nam življenje ni bilo dano,
da bi v njem zgolj uživali,
temveč, da ga preidemo in presežemo.

Čas blaži vse rane. Iskreno sožalje!

Všeč mi je način, ki si ga je mož izbral, da se boste poslovili od nje...
Sicer pa ne skrbi preveč - iskren stisk roke in topel objem v tistem trenutku zaležeta največ.
Srečno,
Anaya
Had  

21.11.02 09:44

pa se da tasken pogreb organizirati pri nas ?? kaj pa onesnazevanje okolja.. nekje sem nekoc o tem bral, zato sprasujem, ne provociram..
saša  

21.11.02 12:32

Očitno je to mogoče, onesnaževanje pa je po mojem zanemarljivo (pepel - morje). Problem je nastal pri sorodnikih, saj jih je s to odločitvijo vse kar malo šokiral.

Gospa je bila sicer bolna(stara okrog 70 let), vendar je umrla nepričakovano. Doma je bila v našem kraju (na drugem koncu Slovenije), živela pa je na Primorskem. Sorodniki - predvsem starejši) so sedaj kar malo užaljeni, kajti pričakovali so klasičen pogreb. Gospod pa je jasno izrazil željo, da bo ta obred strogo v najožjem družinskem krogu.

Je pa zinimivo, ko se pogovarjam z mlajšimi, je vsem taka oblika pogreba zelo zanimiva. Tudi sama pri sebi mislim, da bi se lahko odločila za tak način (napr. dolina sedmerih triglavskih jezer).

Verjetno je veliko izvirnih možnosti, problem pa je v naših zakoreninjenih navadah.

Mogoče ima še kdo kaj na to temo..

Lep dan
Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 13 plus 21?