EKO

"Eko" je način življenja in razmišljanja. Postal je življenjska nuja. Na forumu se posvetujte o naravi, prehrani, življenjskih pripomočkih, varčevanju, pametni potrošnji in optimizaciji sredstev, ki so nam na voljo.
Moderator: Aleš Babič, neodvisni svetovalec

pralne kroglice

15.03.09 10:42

Odločam se za nakup te kroglice, ker ima moja punčka kontaktno alergijo, sprva sem odstranila mehčalce, in kljub temu se ji je spet pojavilo izpuščaji, tak da menim da so tudi praški krivi.
zato sem po netu našla zanimivo alternativo pralnim praškam, bolj ekološko. Me pa zanima če kdo uporablja in če res učinkuje, če je perilo res čisto, mehko?
en izdelek je cenejši http://www.priskrbi.si/kroglica-pranje.html

drug dražji http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica-zogica-washing-ball.html

pA je kakšna razlika? ker berem imata iste opise, pa menim da je cenejša tud dobra a ne?
m ribca

Re: pralne kroglice

15.03.09 10:59

poskusi z ekološkim pralnim sredstvom slovenskega proizvajalca Matokem, Podmilščakova 43, Lj, je brez konzervansov, encimov,fosfatov, opičnih belil in umetnih barvil, pa po sivki ima vonj....
NatašaH

15.03.09 11:00

Tudi meni se zadeva zdi interesantna in bi res rada vedela v čem je fora.
Ali je material prepojen s kakšnim lugom ali kaj?

In zakaj bi kupovala set dveh kroglic za 60€, če ena zadostuje za 6 let? Kupim tri po dvajset eurov in jih imam za 18 let? :)))))

Z zanimanjem bom prebrala izkušnje.

Morda se celo odločim za nakup in poročam po prvem pranju.
Ampak ne čakajte name :))))))
hudo naivne

15.03.09 12:18

fora je v glavi tistega, ki to kupi za 40 eur in je prepričan, da sedaj lahko uporablja samo pol predpisane količine praška.

fora je v tem, da se dobro opere tudi brez te kugle in samo s pol predpisane količine praška.

ta kugla je NATEG, verjemite.
ne kroglice

15.03.09 15:47

Res je en velik nateg, preizkušeno od več znank in prijateljic. Ni ne mehko, ne čisto. Prašek mora biti, sicer ni čisto, žal.
Fanka

16.03.09 10:55

Jaz pa imam to zeleno in jo uporabljam že dve leti pa sem ful zadovoljna z njo. Tudi moja mama jo ima, pa tašča in še nekaj sodelavk in smo vse ful zadovoljne. Ne vem v čem bi bil nateg?
Začela sem jo uporabljati, ko mi je hčerina zdravnica rekla, da moram nehati uporabljati mehčalce in zelo malo praška, saj je mala alergična na detergente. Je bila nonstop pikasta in se je praskala. Pa sem jo preizkusila in je bilo takoj bolje. Seveda, če nisem več prala s tisto kemijo.
Kako deluje?
Princip delovanja:. Pralno kroglico sestavlja mnogo naravnih keramičnih sestavin. Med pranjem emitira infrardeče žarke in s tem se aktivira molekularna kombinacija vode v manjše gruče. To povečanje premikov molekul povzroči večjo pralno moč vode. Istočasno se sproščajo negativni ioni, ki omehčajo umazanijo v tkanini, da jo voda lažje odstrani brez uporabe detergentov. (prepisano iz http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica-zogica-washing-ball.html )
1x na mesec jo postaviš na sonce za kakšno urco, da se keramični delci, ki so v kroglici napolnijo s sončno energijo.

V čem je razlika z modro kroglico pa ne vem, ker je nimam, sklepam pa , da je verjetno nova in še niso uspeli novega opisa objaviti. Ponavadi kakšni študentje dajejo izdelke na net (vsaj pri nas je tako) in so velikokrat površni in včasih samo skopirajo opise, da imajo manj dela - potem pa moremo ostali za njimi popravljati.
zadovoljni uporabnik

16.03.09 11:05

Navedeno
NatašaH

In zakaj bi kupovala set dveh kroglic za 60€, če ena zadostuje za 6 let? Kupim tri po dvajset eurov in jih imam za 18 let? :)))))

2 sta potrebni, če imate doma stroj s kapaciteto pranja večjo od 5 kg. Ena zadostuje za nekje 3 leta, približno 1000 pranj.

Odgovor za - hudo naivne

Tisti, ki smo se odločili za nakup te kroglice pa se večinoma nismo zaradi manjše uporabe praška in mehčalca, ampak zaradi raznih alergij. In če dosežeš, da nimaš več zoprnih alergij, si zmagal, ali ne? Seveda, kdor ni alergičen na detergente tega ne razume in potem ostalim pravi, da so naivni ali karkoli že, da verjamejo v te kroglice.
Mi pa zdaj vsaj mirno spimo (posteljnina) in se ne praskamo na vsakem koraku.
Minika

18.03.09 10:53

Navedeno
rebecka
Odločam se za nakup te kroglice, ker ima moja punčka kontaktno alergijo, sprva sem odstranila mehčalce, in kljub temu se ji je spet pojavilo izpuščaji, tak da menim da so tudi praški krivi.
zato sem po netu našla zanimivo alternativo pralnim praškam, bolj ekološko. Me pa zanima če kdo uporablja in če res učinkuje, če je perilo res čisto, mehko?
en izdelek je cenejši [www.priskrbi.si]

drug dražji [www.priskrbi.si]

pA je kakšna razlika? ker berem imata iste opise, pa menim da je cenejša tud dobra a ne?

Ceni sta različni, ker sta od različnih dobaviteljev. Modra je iz Kitajske.
Drugače pa jo tudi mi uporabljamo (imamo zeleno, ker modre takrat še ni bilo) in smo tudi zelo zadovoljni. Mehčalca več ne uporabljam in je perilo mehko, praška pa minimalno. Tako da smo že kar nekaj prišparali na ta način.
Ana Z. 

03.04.09 21:34

Hm, jaz pa kar verjamem v teke kroglice in stekam vas, ki mate alergije po hisi. Sama gledam bolj na varovanje narave in zato dilitiram praske in mehcalce, kolkor se le da in kolkor mi druzinski clani dopuscajo.
Uporabljam pa pralne oreske (iz Himalaje, sicer pa se dobijo v eko-trgovinah pri nas) in se cist dobr opere.
Seveda pa se mi zdi cist brez veze, da bi mela tko zlo blescece belo perilo kot iz reklame za Persil - ker me pa to le ne bi tko osrecevalo kot une v reklamah. Mam vecje veselje, ko vem, da manj onesnazujem narqvo, pa je le "povprecno belo";)
marjancaA

04.04.09 08:06

Saj tudi pralni praški ne operejo bleščeče čisto :) Perilo v reklamah je popolnoma novo.

Nekaj časa sem jaz tudi uporabljala te oreščke pa nisem bila zadovoljna, saj so puščali madeže na perilu, če nisi perila takoj obesil. tako da sem si potem nabavila pralno kroglico, imam tudi tole zeleno, ki so jo že "zgoraj" omenjale.
Boža 

11.04.09 18:47

Tudi jaz uporabljam pralne kroglice (zelene) in sem zelo zadovoljna.

pralne kroglice

16.04.09 09:03

Lep pozdrav....

Pralne krogljice (modre) so SUPER!!! Jaz imam doma najnovejšo (od aprla letos) varjanto, ki stane 75 EUR in imajo doživljensko garancijo in so celo patentirane! Kupljene v Sloveniji preko mojega znanca....uporabljam pa jih namesto pralnega praška, saj trdovratnih madežev ne opere niti pralni prašek, zato pa so na tržišču razna "čudežna sredstva"!Perem, prišparam in varujem naravo, nimamo alergij...naravnost božansko!In kako lepo diši perilo (mehčalca na uporabljam več odkar perem z njimi), ki je oprano z njimi, je mehko, idealno za likanje!
Nikoli več ne kupim pralnega praška!!!

LP
Polona
Po1987 

pralne kroglice

16.04.09 09:03

Lep pozdrav....

Pralne krogljice (modre) so SUPER!!! Jaz imam doma najnovejšo (od aprla letos) varjanto, ki stane 75 EUR in imajo doživljensko garancijo in so celo patentirane! Kupljene v Sloveniji preko mojega znanca....uporabljam pa jih namesto pralnega praška, saj trdovratnih madežev ne opere niti pralni prašek, zato pa so na tržišču razna "čudežna sredstva"!Perem, prišparam in varujem naravo, nimamo alergij...naravnost božansko!In kako lepo diši perilo (mehčalca na uporabljam več odkar perem z njimi), ki je oprano z njimi, je mehko, idealno za likanje!
Nikoli več ne kupim pralnega praška!!!

LP
Polona

16.04.09 09:35

Po1987 na pomoč!

Strinjam se s teboj, če misliš te nove modre magnetne kroglice, ki so take male in težke. Te kuglice so res nevrjetne. Moji ženi jih je prinesla sodelavka na preizkušnjo in smo z njimi bili zadovolnji. Imeli smo te zelene, ampak so te magnetne za naš okus veliko boljše, ker ne potrebuješ nobenega praška, niti minimalno, opereš lahko do 5-6kg perila, pa tudi to s soncom in 3letno garancijo pri zelenih in tistih "novih" modrih mi ni nič všeč, rajši bi nabavil te nove, ki so baje patentirane, samo ne vem kje naj jih kupim? Imaš kakšno informacijo, če naj bi to zastopal tvoj znanec? Kajti naši mali Hani so všeč (ima alergijo na detergente) in jih potrebuje!
Mimika

28.04.09 10:00

Sem videla, da so modre pralne kroglice zelo znižane - samo 19,90€ .
http://www.priskrbi.si/kroglica-pranje.html
saska 

07.06.09 19:26

Jaz imam pralni krogli GLOSION, ki sta 2 v paketu 57 eur, uporabni najmanj 3 leta in sem ful zadovoljna z njima! Ne dodajam nič praška in mehčalca, le nekaj kapljic eteričnega olja kot dišavo. Nisem kupila zaradi alergij, ampak zato, ker je zavoljo prihodnosti naših otrok treba nujno bolj skrbeti za vodo!! Pa tudi ne slepite se, da z izpiranjem gre ves pralni prašek iz oblačil, veliko ga ostane v tkanini in s tem prodre v vašo in otrokovo kožo! Le zakaj bi zastrupljali vodo in sebe, če ni potrebno!
Navedeno
saska
Jaz imam pralni krogli GLOSION, ki sta 2 v paketu 57 eur, uporabni najmanj 3 leta in sem ful zadovoljna z njima! Ne dodajam nič praška in mehčalca, le nekaj kapljic eteričnega olja kot dišavo. Nisem kupila zaradi alergij, ampak zato, ker je zavoljo prihodnosti naših otrok treba nujno bolj skrbeti za vodo!! Pa tudi ne slepite se, da z izpiranjem gre ves pralni prašek iz oblačil, veliko ga ostane v tkanini in s tem prodre v vašo in otrokovo kožo! Le zakaj bi zastrupljali vodo in sebe, če ni potrebno!

Pri nas doma uporabljamo pralne krogle GLOSION dobri dve leti. Edini problem pri njih je , da niso prav primerne za pranje na 100 stopinj C, pa nič zato. Z ženo sva ugotovila, da je najboljši efekt pranja skupaj s pralnim praškom, Ariel(v škatli zelene barve), ki ga kupujeva v Mullerju.Mehčalca ne uporabljamo.
Pri zelo umazanem perilu dajeva do maximalno 20% pralnega praška, drugo pa izvrstno opravijo krogle.

Vstran s kemijo, če je to le mogoče!

Za krogle sva takrat dala 72 eura, pa so se do danes že dvakrat izplačale!
matilda007

08.06.09 13:42

pozdravljena,

perem s pralnimi oreški (himalajskimi) , ki se mi še vedno zdijo najbolj ekološka varianta, ker se dejansko 100% razgradijo tudi po uporabi. Cena ni primerljiva z navadnimi praški, perilo je izjemno mehko že brez mehčalca (ker trdoto perilu da tudi pranje s pralnimi praški in njegovo nepopolno spiranje), dodam pa malce alkoholnega kisa in par kapljic eteričnega olja. Zelo zadovoljna. Tudi z malo manj bleščeče belimi cunjami.

Torej, moj glas za pralne oreške...
regla 

08.06.09 14:18

V bistvu eni govorite o pralnih oreških, drugi pa o pralnih kroglah.

Sama sem pralno kroglo kupila in nisem preveč zadovoljna, vsaj z vidika uporabe praška ne, ker ga moram dat še vedno v stroj toliko, kot piše, sicer ima perilo neprijeten vonj (ne smrdi).

Bom pa poskusila prašek iz pralnih oreškov oziroma jih bom enkrat kupila.
mancaB

09.06.09 14:49

Če perete s pralno kroglico perilo nima vonja, saj ga ne more imeti, če ni nobenih umetnih dišav (mehčalcev) zraven. Če ga zunaj sušiš ima vonj po svežem, naravnem.

Sama s pralnimi oreški nisem zadovoljna, ker belo perilo posivi in še madeže puščajo, če perila takoj ne vzameš iz pralnega stroja. To pa se meni velikokrat zgodi, ker se hitro z otroci zamotim ali čim drugim pa pozabim, da sem perilo dala prat.
ena ki ne pere z arielom

09.06.09 15:04

Navedeno
Miran Vučko
Pri nas doma uporabljamo pralne krogle GLOSION dobri dve leti. Edini problem pri njih je , da niso prav primerne za pranje na 100 stopinj C, pa nič zato. Z ženo sva ugotovila, da je najboljši efekt pranja skupaj s pralnim praškom, Ariel(v škatli zelene barve), ki ga kupujeva v Mullerju.Mehčalca ne uporabljamo.
Pri zelo umazanem perilu dajeva do maximalno 20% pralnega praška, drugo pa izvrstno opravijo krogle.

ni mi jasno, kako nekdo, ki kupuje ariel, govori, da stran s kemijo!?

ariel je ravno eden od top praškov, ki se jim je potrebno najprej odreči, ko želimo narediti nekaj dobrega za sebe, planet in živali (povzroča alergije, uničuje okolje, testirajo na živalih).

no, seveda je mogoče stran s kemijo, obstajajo tudi praški, ki so prijazni.
Navedeno
ena ki ne pere z arielom
Navedeno
Miran Vučko

ni mi jasno, kako nekdo, ki kupuje ariel, govori, da stran s kemijo!?

ariel je ravno eden od top praškov, ki se jim je potrebno najprej odreči, ko želimo narediti nekaj dobrega za sebe, planet in živali (povzroča alergije, uničuje okolje, testirajo na živalih).

no, seveda je mogoče stran s kemijo, obstajajo tudi praški, ki so prijazni.

Katerikoli radikalni ukrep v glavi naredi problem. Zakaj? Nobena krogla ne more v celoti nadomestiti kemije(na žalost), ker takrat, ko se odločiš ,ugotoviš, da pa le ni nekaj prav tako, kot si mislil in kot si pričakoval. Pa pereš samo s kroglami in ugotoviš, da vsega niti približno ne operejo, kot kemija.Pa greš v kompromis. Nato ugotoviš, da je Ariel v Mullerju čisto nekaj drugega, kot Ariel pri drugih ponudnikih in da si pred tem bil prevaran,nategnjen itd. Pa mešaš prašek in krogle, da ugotoviš optimum. Tako je bilo.

Kateri učinkovit, prijazni prašek priporočaš?

LP
ena ki ne pere z arielom

10.06.09 17:39

ecover, frosch, sonett...
Navedeno
ena ki ne pere z arielom
ecover, frosch, sonett...

Hvala! LP

17.06.09 12:20

Preko spleta lahko pralne kroglice tukaj http://www.enaa.com/oddelki/zdravjeInLepota/izd_2379_SGTBWB_BioWashBall_pralna_krogla_za_1000_pranj naročiš in preizkusiš ter v roku 15 dni, če ti niso ok vrneš. Res niso čudež, so pa dovolj dober nadomestek za ne preveč umazano perilo. Priporočam. Ceneje je zagotovo!
regla 

29.06.09 11:42

Ecover preizušam, zaenkrat zelo zadovoljna.
Tany 

30.07.09 15:12

Zdravo,

tukaj sem zasledila o pralnih kroglah.

Jaz sem se odločila za Glosion pralne krogle, ki sta 2 v paketu, vsaka naj bi bila do 5kg perila, dve torej zadostujeta za cel boben stroja. Pere pa odlično, ne morem verjeti kako to lahko opere, ampak sem zelo zadovoljna.

Gledala sem tu ostale krogle, vendar je samo ena krogla in še ta je dražja stane mislim da okoli 39,00 eur, Glosion pralne krogle pa sta 2 (kar tudi bolje opere) pa staneta obe skupaj tm 55,00EUR torej je precej ceneje. Ker kakor enkrat opereš perilo, ne veš a je bilo prej omazano, ali potem umazano od pralnega praška :(

Uporabljam jih že pol leta in sem super zadovoljan.

Kmalu bodo te krogle izpodrinile pralne praške :)

Sedaj kakor sem slišala jih bodo imeli v kratkem tudi v Mercator Hiperjih in DM u
Novana

01.09.09 21:43

Pred kratkim sem začela uporabljati pralne krogle glosion in najprej nisem videla posebne razlike, potem pa sem ugotovila, da če perilo nekaj časa pustim namočeno v stroju, nato vodo izpustim in potem normalno operem, je pranje zelo efektivno. Skoraj čisto so se odstranili tudi doslej trdovratni madeži na perilu. Zraven pa dodam včasih frosch aloe vera prašek oz. za vonj tudi isti mehčalec ali pa nekaj kapljic poljubnega eteričnega olja - uporabljam samo eko olja. Take so moje izkušnje. Belo perilo pa po novem namesto pri 95 perem pri 60 stopinj C. Upam, da se kljub vsemu uničijo nadležni mikroorganizmi in ostalo.
Majaaaa

02.01.10 13:04

Sama tudi uporabljam zeleno pralno kroglico.. Vendar šele kak teden in sem zaenkrat zelo zadovoljna. Kupila pa sem jo preprosto iz firbca in cene. Prej so bile te kroglice po 60, 50€ Absolutno preveč. Pri www.kroglica.com jo dobiš za 25€
BOŠTJAN

09.02.10 19:06

odločam se za nakup teh krogljic pa me zanima če to deluje brez pralnih sredstev al jih je treba vseeno dodati imam namreč otroka ki alergičen na detergente
glinca

28.02.10 18:47

pozdravljeni

meni se tudi zdi da so te kroglice en velik nateg, že če vam samo povem, da smo pred mesecem carinili te kroglice in pa aparat za izdelavo sojinega mleka za nekoga, ki ima kao eko tržnico na internetu. Dejstvo poreklo blaga je Kitajska cena ene pralne kroglice pa 1€, cena aparat za izdelavp sojinega mleka pa 24€, prve prodajajo za ceno 40-60€, drugo pa za 240€, mislim potem vemo za kaj gre tem ljudem samo za ZASLUŽEK in nikakor za neko pomoč ljudem,ki imajo težave z zdravjem. Ta skupina ljudi pa je itak najbolj lahko izkoriščena saj bi dali vse in še več, da bi si povrnili ali pa izboljšali zdravje.

jaz sem si prašek naredila doma po enem receptu,ki sem ga dobila preko mejla - zadev funkcionira pa še privarčuješ in kar je najpomembneje ne uničuješ okolja!

44g navadnega mila (jaz sem ga kupila v eko prodajalni 150g stane 1,50€
tretjino žlice sode bikarbone
zaliješ z litrom vrele vode, počakaš da se ohladi in dodaš eterična olja za vonj-če hočeš

najbolje, da prašek daš v pvc steklenico,ker postane malo trd in moraš stisniti steklenico, da ga dobiš ven (jaz ga shranjujem v literski steklenici fiziološke raztopine, ker ima tudi grlo malo večje)

poskusite, nimate nič za izgubit- kvečjemu 3€ pri teh kroglicah pa je cena neprimerno višja, raje ta denar porabite za domačo, sezonsko kvalitetno hrano

pa lep pozdrav in veliko zdravje!!!!!!!!!!!!!!
Milica

05.03.10 15:11

Jaz uporabljam krogle že kar nekaj časa in semmm izreeeeeedno zadovoljna z njimi kupila sem jih na http://www.ball.si in moram povedati, da tako mehkega in voljnega perila še nisem imela.

Sama sem uporabljala že domače milo, pralne oreščke in razne druga stvari, ampak vam povem, da tako zadovoljna še nisem bila.

Kar se tiče tvojega recepta Glinica, sem ga že probala, ampak perilo ni tako mehko kot pri kroglicah....kar pa se ti tiče cen in natega....jaz sem moje kroglice dobila zelo ugodno v akciji (manj kot 19 eur kom), imam pa tudi aparat za sojino mleko, ki sem ga kupila v trgovini Biosi za okoli 130 eur in ne za 240, kot praviš ti. Tudi sama sem bila trgovka in vem, da tudi če kupiš artikel za zelo nizko ceno, se vedno prikradejo še veliki stroški z reklamo, distribucijo, davki in tako naprej, ki ponavadi znašajo veliko več kot je vrednost artikla...tako da meni se zdi cena poštena...raje kot da sama uvažam s Kitajske! ;-))
Mojca B.

17.03.10 09:49

Pozdravljeni!

Jaz uporabljam Nano pralne krogle že nekaj časa in moram reči da sem pozitivno presenečena nad učinkom. Priznam da sem bila na začetku malo skeptična. Kupila sem dve, ker ponavadi perem cel boben perila. Kupila sem jih na www.kroglica.com

Lep pozdrav,
Mojca

17.03.10 09:54

Pralne kroglice in ekološke detergente lahko kupite tudi na Med.Over.Net-ovi trgovini:

- pralne kroglice in drugi pripomočki: Sredstva za pranje in čiščenje na Trgovina.Over.Net >>

- ekološka čistila za posodo, perilo in dom: EKO čistila na Trgovina.Over.Net >>

~~~

http://Trgovina.Over.Net

Z nakupom podpirate brezplačne zdravniške nasvete.
pikicaSOS

28.03.10 17:52

Dragi zvesti pralci!
vidim, da vas je veliko, eni tako, drugi drugače!
zaupala vam bom, kaj sem prejela v dar od moje mame, ki skrbno pazi na vnučkovo zdravje.
naš mali Luka je star dve leti in enostavno ne prenača ničesar...praški, mehčalci, alergije, srbenje, po čistilih kiha, skratka cela štala bi se lahko temu reklo! kako naj pa kaj operem, počistim,...
dobila sem dve modre kroglice-težke kot cement(he he)-ki se prilepijo na boben v pralnem stroju in so tam! piše, da imajo doživljensko dobo. super! ampak kako pa to pere-kaj?a tako kot tiste plastične-ne hvala.in oprano je nevrjetno, mehko, čeprav sem na začetku imela občutek, kot da ni oprano, saj sem 10 let usipala tistega praška, kot da nimam kam z njim-in potem na enkrat kar min, skoraj nič!? postelnjino in švic cunje pa perem kar brez praška-naštimam stroj in kugle delajo.za malega pa najprej odstranim madeže in potem samo s kuglami operem-to pomeni nič praška in nič mehčalca!!!
vrtam v mojo mamo, da mi pove kje za hudiča je to zvohala? in ko sem po treh mesecih uspela, sem si v tej spletni trgovini naročila še brisačke, ker ne morem uporabljati čistil za pomivanje itd.
tako so polne teh vlkenc, da če imaš malo hrapave roke se ti kar primejo na roke-kot ježek. spet čudovito. pa sem si naročila še sušilne krogle pri njih, ki pa jih še nisem prejela-pa aprila si bom lahko privoščila eko pralne praške, pa prav posebej za malčke z vonjem po sivki....kar vse bi si naročila, če ne bi imela svojega moža, ki je mnenja, da sem čisto ponorela in da bom tam pustila vso svojo plačo..
in da ne pozabim...Zelo sm srečna zato, MAMA, HVALA TI!

ter vsem vam lepo nedeljo in čim manj alergij

Pika
loko23

03.04.10 11:26

Pikisa SOS,

ali nam lahko zaupaš kje se torej kupi vse to, če zaupaš internetno stran :)

lp
pikicaSOS

12.04.10 20:17

loko23, poglej na http://poglejinimej.si/, tam tudi vse piše, tudi pokličeš jih lahko(so neverjetno prijazni-no z namo so bili)
lp Pika

12.04.10 21:12

Jaz imam zeleno kroglo in jo uporabljam skupaj z pralnimi oreški. Pri nas je voda zelo trda in učinek ni tak kot v predelih, ki imajo mehkejšo vodo - zato so take razlike v učinkovitosti.
Občasno preperem perilo z pravim praškom. Potem pa zopet nadaljujem z kroglo in oreški.
Jaz sem zadovoljna, če bi imela pa mehkejšo vodo pa bi bila še bolj.

LP
Andreja123456

13.04.10 12:12

Živjo Pikica SOS,

Brala sem za tele modre magnetne kroglice in pravijo, da ne nadomestijo praška. Zdaj pa nič več ne razumem. A za normalno umazano perilo ne uporabljaš praška? Moj sin je tudi alergičen in ga skoz srbi koža. Zelo sem zmanjšala praške. Mehčalce ne uporabljam. Vse prelikam. Pa še vedno ga srbi. A pol se da tele kroglice uporabljat čisto brez pri topli vodi 40C in opere?

Sem prebrala vse poste zgoraj, samo še potrditev rabim, da se lažje odločim. Hvala.

Lep pozdrav.

Andreja
Pikica SOS

17.04.10 11:00

Andreja 123456!

Ne nadomestijo praška???Če mene vprašaš je to mišljeno, da to pomeni, da ni mišljeno kot nikoli več ne rabiš kupiti nobenega praška. Ker nekateri mislijo, da potem ne rabijo nikoli več kupiti praška oz tudi marsikaj drugega-npr moja znanka-ko sem ji dala te kugle za preizkusit, je prinesla te kugle nazaj z izjavo-PA SAJ JE TO ISTO KOT PRAŠEK-halo. Na svetu res marsikaj doživiš :)
Jaz perem takole: če imam samo "švic cunje",in posltelnjino, kar je dejansko samo za preprat jih perem samo s kuglami, če imam pa malo bolj umazane (pri tamalemu iz vrtca, najinih cunjah za delo po vrtu), pa dodam malo praška, ampak več kot pol manj! Če pa so oblačila zapacana z trdovratnimi madeži, pa jih namočim, namažem, samo nisem z ničemer zadovoljna, ker vse dela nekaj na pol oz. nič in potem oerem z minimalno količino praška, kar gre dol gre!! Tako, da če mi lahko kaj svetuješ okoli kakšnega odstranjevalca madežev, ti bom zelo zelo hvaležna (preizkusila sem že vse mogoče), pa nič ni vredno niti 5 centov, da ne bi o tem, da sem zmetala pol premoženja za to!
Naj te opozorim kaj se je zgodilo meni! Jaz sem pri teh kuglah na začetku imela občutek, kot da nič ne delajo, res! Ker sem bila navajena tega vsipanja praška. S časom, ko sem uspela sama sebe prepričat, da dam lahko samo malenkost praška, pa sem dojela, da kugle delujejo vrhunsko in da sm presrečna ker jih imam-malo časa sem pa res rabila, da sem se sploh navadila!
Seveda pa je spet vse odvisno od posameznika in njegovih zahtev! Nekaterim ni nikoli nič všeč, samo mislim, da tisti, ki imamo doma otroke z alergijo takoj vemo kaj je dobro in kaj ne!
Če ima tvoj Tamali take težave, zakaj ne preizkušiš kakšnega eko praška?
Alojz

16.05.10 09:24

Kje kupite sodobikarbono in kis za pranje?
Ikica Ce

20.05.10 09:45

Popolnoma se strinjam z Pikico SOS, jaz počnem popolnoma enako, le da imam jaz tiste zelene krogle, ne modrih, kupila sem jih lansko leto na http:www.ball.si in vam prisegam, da imam še kar isto steklenico praška kot takrat. Po približni oceni, mi bo en prašek trajal vse leto ;-) čudovito, jaz sem izredno zadovoljna.

Ker imam rada, če perilo še malo zadiši, sedaj namesto mehčalcev v posodo za mehčalce dodam še nekaj kapljic eteričnih olj (najraje imam vanilijo) in perilo diši čudovito. Ugotovila pa sem še, da diši še bolje, če se suši zunaj.

Ima še katera podobne zaznave?

Ali katera uporablja sušilne kroglice, razmišljam, da bi tudi te kupila?
Ikica Ce

20.05.10 09:46

Oppps, popravljam povezavo, sem jo dodala narobe: http://www.ball.si/.
regla 

20.05.10 11:59

alkoholni kis za vlaganje v vsaki navadni trgovini
soda bikarbona za pranje v müllerju

A eterično olje dodajate v razdelek za mehčalec in je to to? Moram poskusit :)
Ikica Ce

03.06.10 09:55

Jaz ga dodam v razdelek za mehčanje...nekaj kapljic.
jože1234

12.10.10 09:31

Sam sem skeptik, ampak je žena kupila to kroglico oz. komplet dveh in je zadovoljna.

čas uporabe: cca. pol leta
kupljeno pri: www.kroglica.com

lp,
Jože K.

27.12.10 12:57

Tudi sam uporabljam pralne krogle in sem zelo zadovoljna. Večina ljudi misli, da je ena pralna krogla zadosti. če imaš 3 kg stroj, bo že držalo, drugač pa ne. trenutno uporabljam pralne krogle iz Nemčije z 80 mineralov in pralne na 95 st. Če je kdo zainteresiran mu lahko posredujem telefonsko od gospe ki mi jih dobavlja.

lep pozdrav

19.01.11 11:31

jaz sem z njimi fuuuul zadovoljna. imam dve, ki ju dam ob vsakem pranju v boben in moram priznati, da sem navdušena. odkar sem nehala uporabljati pralne praške, so moji deklici izginili izpuščaji na koži. kaže, da je alergija izginila. vsi, ki ste skeptiki, splača se poskusiti.

lp. loonica.
BarbB

Pralno sredstvo...

28.02.11 23:47

Doma smo odkrili zelo učinkovito, ekološko pralno sredstvo, ki dobro čuva kožo, saj naj bi bilo dobro tudi za tiste z alergijami. Kupila sem ga v Eko trgovinici Srček, v ljubljanskih Fužinah in sem zelo zadovoljna. Je visoko koncentriran in ki ga v enem mesecu nisem niti tretjino porabila (pakiran je v 5L lični embalaži). Vsi doma smo zelo navdušeni!
Roketa

26.03.11 13:16

Tudi sama uporabljam zeleno pralno kroglo in perilo brez resnično tdovratnih madežev opere super brez pikice pralnega praška in diši naravno.
Trdovratnih madežev pa se jaz rešim tako, da jih predhodno namažem z Vanishem in ga pustim učinkovati vsaj kakšno uro in nato s skoraj vročo vodo zdrgnem in dobro sperem in šele potem operem v pralnem stroju samo s pralno kroglo, pa je. Če pa pustite Vanish delovati čez noč oz. dlje časa, pa perila še drgnit ni potrebno.
Moram pa povedat, da moji otroci in nihče v družini ni alergičen in da za alergike moj nasvet glede Vanisha najbrž ne pride v poštev ali pa tudi, glede na to, da potem zadevo dobro spereš in še eko opereš.
Zivika

30.03.11 18:42

Stara sem 15 let in sem s sošolko naredila raziskovalno naloglo z naslovom Pralne kroglice - Rešitev ali prevara?. Testirali sva kroglice sedmih različnih proizvajalcev in dobili zelo zanimive rezultate. Naloga je objavlena na internetu. Več podrobnosti si lahko preberete v nalogi. Če vas zanima nabava kroglice si je nalogo vredno prebrati. Je pa precej dolga, tk da ne se že na začetku ustrašit.
AnicaMm

11.04.11 11:10

Sama prav tako uporabljam pralno kroglica približno eno leto. Takrat sem jih kupila pri www.kroglica.com in sem zadovoljna. V tem letu smo porabili skoraj nič pralnega praška.

lp,
Ani
Matejcikaaaa33

21.06.11 11:27

Sama sem jih kupila tudi pri www.kroglica.com in sem zadovoljna. Perem cca. 1 leto in 2 meseca.

lp,
Mateja iz Postojne
laz

24.01.12 14:47

bla bla bla

imamo in je zanic
Zvonka65

30.12.12 11:17

Me prav zanima, ali bo res delovala!
Našla sem eno ugodno na http://tvshop24.si/eko-pralna-kroglica-za-pranje-perila
Hera1 

07.01.13 20:10

Zveza potrošnikov Slovenije je naredila raziskavo in ugotovila, da ne perejo nič boljše od vode in je nakup kroglic stran vržen denar:
http://www.bonbon.si/default.asp?izdaja=1&kaj=3&id=5730380

23.01.13 18:24

Točno tako, pri naši sosedi so delali poskus in ne ločiš razlike med perilom opranim s kroglicami ali brez!

===========================
Spletni portal za hujšanje!
www.planet-diet.si
miha.miha

28.01.13 18:39

Pozdravljeni!

Smo skupina študentov na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. V okviru študijskega projekta skušamo izvesti tudi analizo anketnega vprašalnika, tu pa potrebujemo vašo pomoč. Tema je povezana z nakupovanjem sveže zelenjave.

Anketni vprašalnik je popolnoma anonimen, njegova tematika pa je povezana z nakupovanjem sveže zelenjave.

Hvala za vaš čas in prijetno reševanje.
Dostop do raziskave
https://www.1ka.si/a/23064

16.08.14 21:04

Pozdravljeni,
Pred kratkim sem kupil pralno kroglico za punco, ker imava malo punčko se izogibamo detergentom. To da ne porabiš nič pralnega sredstva čisto ne drži ampak ga pa bistveno manj dodajaš. Npr. midva uporabljava naravni prašek namest mehčalca pa kar kis. V vsako pranje dodava nano pralno krogliico in moram reči da so obleke res mehke in lepo oprane. Uporabljava jo pa sedaj že dve leti in počasi bom naročil novo. Aja pa naročili smo jo tudi preko www.kroglica.com

lp Rok

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 13 minus 2?