Alkohol

Alkohol v Sloveniji povzroči skoraj vsako tretjo prometno nesrečo s smrtnim izidom in neposredno veliko materialno škodo. Vsako leto umre med 400 in 500 ljudi zaradi bolezni ter samomorov. Neizmerljivo je trpljenje in stiske v družinah - v povprečju v vsakem četrtem gospodinjstvu. Tukaj lahko anonimno zapišete svojo zgodbo, izkušnjo ali mnenje. "Manj, malo ali nič alkohola je vedno prava odločitev."
Moderator: Andreja Verovšek, univ. dipl. soc. del. in prim. dr. Marko Kolšek
samski moški

Je to alkoholizem?

12.12.11 19:26
že nekaj časa sem samski in ker mi je v jesenskih dneh dostkra dolgčas, si včasih nalijem kozarček ali dva, sem pa naredil obračun za november in sem spil
4 flaše martinija
1 liter šnopsa in pol litra borovničevca
3 sixpacke piva
pol litra gina
nekaj bandidosov in radlerjev

sem že postal alkoholik ali sem sam na poti v alkoholizem?
strupenjača

Re: Je to alkoholizem?

12.12.11 19:29
No, če se lahko takoj danes odstaviš in ne pomisliš več niti na brezalkoholno pivo tja do silvestrskega praznovanja, potem si pač samo začasno hudo zabredel.

Samo to so pa količine, ejga. Od tebe veje tak smrad, da boš takole še nekaj časa uspešno odganjal ženski rod.
a rabiš družbo

12.12.11 19:30
sem tudi samska pa včasih rada spijem kak kozarček v tvoji "mesečni ponudbi" je kar nekaj pijače ki bi jo sama tud spila kak kozarček ali dva !!

Če želiš pusti kontakt :))
Sem poznala nekoga, ki je začel takole kot ti iz dolgega časa piti. Kmalu je zabredel zelo globoko. Prenehaj, da ne boš tam tudi ti, če še nisi. Zdravljenje tega mojega znanca je bilo dolgotrajno, sicer se je odločil in mu je uspelo, toda še danes priznava da je bilo zelo težko. Alkoholizem je žal zelo huda bolezen.
samski moški

12.12.11 19:31
težava je v tem, da ko pridem iz službe čutim prav napetost v telesu dokler kaj ne spijem, v službi se brzdam, ker imam veliko dela in niti nima časa mislit na pijačo, pa tudi se vozim z avto v službo in me je strah , da ostanem brez izpita, sam smrdim pa ne, ne vem od kod ti ta ugotovitev?

12.12.11 19:31
Navedeno
samski moški

si na dobri poti:)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
evvica

12.12.11 19:33
Navedeno
samski moški
že nekaj časa sem samski in ker mi je v jesenskih dneh dostkra dolgčas, si včasih nalijem kozarček ali dva, sem pa naredil obračun za november in sem spil
4 flaše martinija
3 sixpacke piva
pol litra gina

ja si že postal,čimprej se skuliraj
samski moški

12.12.11 19:34
Navedeno
a rabiš družbo
sem tudi samska pa včasih rada spijem kak kozarček v tvoji "mesečni ponudbi" je kar nekaj pijače ki bi jo sama tud spila kak kozarček ali dva !!

najraje pijem martini in vermut, nato gin in res dober domači šnops, pivo pač tako tako
a bi res kontakt? star sem 38 let, tolk za info
strupenjača

12.12.11 19:36
Navedeno
samski moški
težava je v tem, da ko pridem iz službe čutim prav napetost v telesu dokler kaj ne spijem, v službi se brzdam, ker imam veliko dela in niti nima časa mislit na pijačo, pa tudi se vozim z avto v službo in me je strah , da ostanem brez izpita, sam smrdim pa ne, ne vem od kod ti ta ugotovitev?

Hja, glede na ta opis si pa že čisti odvisnik - na šport pa še nisi pomislil?

Alkoholiki smrdijo - kar poješ, tak vonj oddajaš, ne gre drugače.
Numero

12.12.11 19:37
Navedeno
samski moški

Pojdi na bližnji hrib, boš prišel domov kot prerojen :) Nobene napetosti :)
a rabiš družbo

12.12.11 19:37
zame martina ali gin :))

jest jih imam pa 41 :(( če želiš pusti kontakt...
samski moški

12.12.11 19:38
pozimi se mi ne da športat, sploh pa ne v teh depresivnih dnevih ki prihajajo..jah nič, zgleda da sem res na dobri poti v alkoholizem...nič bo treba malo razmilit o vsem skupaj
samski moški

12.12.11 19:43
Navedeno
strupenjača
Navedeno
samski moški
pozimi se mi ne da športat, sploh pa ne v teh depresivnih dnevih ki prihajajo..jah nič, zgleda da sem res na dobri poti v alkoholizem...nič bo treba malo razmilit o vsem skupaj

Upam, da se ne čudiš, da si samski. Len pa še alkoholik ...
kot da bi poslušal bivšo ženo, len sigurno nisem, glede pijače pa, to pa j stvar argumentov
strupenjača

12.12.11 19:45
Navedeno
samski moški
Navedeno
strupenjača
Navedeno
samski moški

kot da bi poslušal bivšo ženo, len sigurno nisem, glede pijače pa, to pa j stvar argumentov

Saj mogoče pa sem tvoja bivša žena.

Glede pijače - verjemi, ljubček, da pretiravaš.
samski moški

12.12.11 19:45
Navedeno
a rabiš družbo
zame martina ali gin :))

jest jih imam pa 41 :(( če želiš pusti kontakt...
od kod pa si? jaz sem iz okolice Celja
samski moški

12.12.11 19:47
Navedeno
strupenjača
Navedeno
samski moški
Navedeno
strupenjača
Navedeno
samski moški

po tvojem imenu bi se kar strinjal s tabo, ampak ona je v Nemčiji trenutno, tako da rahlo dvomim, vem da pretiravam, začnem abstinirat po novem letu
a rabiš družbo

12.12.11 19:48
sem gorenjka :))
Numero

12.12.11 19:48
Navedeno
samski moški
Navedeno
strupenjača
Navedeno
samski moški

Nabavi litrsko kriglo za pivo, ko jo boš dvigal in nagibal, boš sproti treniral dvigovanje uteži :)))

Pivska in fizkulturna rekreacija hkrati, glede na to, da nisi lenoba, boš zmogel ta dvojni napor, pa še dolgcajt ti ne bo :))))
strupenjača

12.12.11 19:49
Navedeno
samski moški
Navedeno
strupenjača
Navedeno
samski moški
Navedeno
strupenjača
Navedeno
samski moški

po tvojem imenu bi se kar strinjal s tabo, ampak ona je v Nemčiji trenutno, tako da rahlo dvomim, vem da pretiravam, začnem abstinirat po novem letu

No evo, to zadnje je kronski dokaz - VSI alkoholi začnejo abstinirati naslednji teden, naslednji mesec, tako kot vse ženske začnejo hujšati naslednji teden, naslednji mesec pa čisto zares, samo še danes bom malo ...
A te ni škoda?
realnež

12.12.11 19:51
Navedeno
samski moški
4 flaše martinija
3 sixpacke piva
pol litra gina

Mislim, da spet ni neke panike - če malo preračunaš ti pride dober dcl martinija na dan, ki je le malo močnejši kot vino, 0,7 dcl žganega in pol pira - če pretvoriš vse v bolj znano "valuto" pir, je to 2,5 pira/ dan. Mislim, da ni neke panike, si pa le najdi neko motivacijo in športaj 2-3x na teden, pa te bo potem minilo tudi do toliko pijače ko boš videl, da se slabše počutiš ob športanju.

Poskrbi torej, da bo prišlo do vstajenja (iz kavča...)
samski moški

12.12.11 19:52
saj sem ti povedal da je tole obdobje zame depresivno, božič, novo leto, si ne predstavljam da zdaj ne bi pil..to je moje darilo meni za božič in novo leto, po novem letu me pa čaka nov projekt pa itak ne bom dosti doma, nič grem počasi
lp
malinovec

12.12.11 20:20
Kaj, če bi zdaj preizkusil svojo moč in danes nehal. Tako bodo možganske celice ostale nepoškodovane in ti se boš prenovil. Mogoče šampanjec za nazdravit, pa nič več.

Pa šnops tako grdo smrdi pijančkom iz ust.

Daj si drugačno darilo sebi. Poskusi trezen uživat. Saj te razen alkota še kaj privlači, ali pač.
realno

12.12.11 20:46
Navedeno
samski moški
že nekaj časa sem samski in ker mi je v jesenskih dneh dostkra dolgčas, si včasih nalijem kozarček ali dva

In če bi si omislil kako žensko, pa jo tako iz čistega dolgčasa naskočil enkrat do dvakrat na dan, včasih pa bi jo peljal tudi na kak sprehod?

Drugač pa itak da si alko. Vsaj zacahnjen. če ne že čist taprav. Žal :((((
a.a

12.12.11 21:05
Mislim, da si že zabredel in si odvisen od alkohola, glede na to, da praviš, da si napet dokler nekaj ne spiješ. Telo ti že daje znake, da je odvisno.

Ker sem bila nekoč svojka alkoholika sem videla svašta in ti priporočam, da se izogibaš osebe, ki tudi sama rada cuka, ker to vaju bo potegnilo v brezno. Obkrožit se moraš z ljudmi, ki ne pijejo. Naredi si plan (mislim, da si ga delno že), določi datum kdaj boš nehal in se tega tudi drži. Bodi sam sebi močna opora. In ko se boš odločil, vedi, da je treba ves alkohol umaknit iz stanovanja in 0 je 0. Niti požirka več. Spomnim se stavka iz knjige za zdravljene alkoholike in gre tako nekako: zdravljen alkoholik nikoli ne more ostati zmerni pivec, ampak vedno samo alkoholik.

Glede na to, da si se odločil, da boš prihodnje leto nehal, ti res želim vse dobro in vzdrži, če pa ne bo šlo, pa poišči pomoč.
žena alkoholika24224

12.12.11 21:46
Ne si mislit, da na takih količinah ostaneš, če nadaljuješ v tem tempu. Razlog pa nikoli nima veze. Veselje, žalost, dolgčas... za vsako stanje se najde razlog za "kozarček".
In ja, ful smrdite, pivci alkohola, samo sami sebe ne vohate. Moj se je lahko v špegel gledal, pa je imel občutek da je čisto trezen (čeprav se je opotekal in gledal navzkriž).

Pa še nekaj. Samo razmišljanje o tem, da si morda alkoholik, še ne reši nič. Začet moraš delat na sebi in to ta trenutek. Prenehat pit pa konec. Po 3 mesecih abstinence še ne moreš naredit nobenega zaključka. Čim spiješ prvi kozarec si na istem, kjer si nazadnje nehal. In potem se to samo še stopnjuje, zavedaš se pa vedno manj. Ker si samski je še toliko večja možnost, da se sam ne pobereš.

Iskreno ti želim vso srečo! Predvsem pa voljo, da pri sebi tole še pravi čas spremeniš.

12.12.11 22:46
Navedeno
realnež
Navedeno
samski moški
4 flaše martinija
3 sixpacke piva
pol litra gina

Mislim, da spet ni neke panike - če malo preračunaš ti pride dober dcl martinija na dan, ki je le malo močnejši kot vino, 0,7 dcl žganega in pol pira - če pretvoriš vse v bolj znano "valuto" pir, je to 2,5 pira/ dan. Mislim, da ni neke panike, si pa le najdi neko motivacijo in športaj 2-3x na teden, pa te bo potem minilo tudi do toliko pijače ko boš videl, da se slabše počutiš ob športanju.

Poskrbi torej, da bo prišlo do vstajenja (iz kavča...)

Čez poletje, ko smo betonirali, je bla minimalna koncentracija 3 štamperli domačice in 5-7 pirov dnevno...pa sem še daaaaaaaleč od a.a.

Oboleli antialkoholičarji bi pa tegale trota, ki je komaj probal nekaj alkohola dnevno, poslali kar na a.a. ???
EnMb

13.12.11 07:31
Še en samski, ki bi mu včasih pasala družba ob kakem kozarčku ali dveh. Če si zainteresirana, piši na: golobm1@yahoo.com

Navedeno
a rabiš družbo

nemaveze

13.12.11 10:38
Stari, jaz imam rad alkohol, ampak tolko popijem v celem letu.
reala

13.12.11 12:49
Vsak, ki mora spiti vsaj dve enoti alkoholne pijače na dan, je alkoholik... Študije, debate, primeri iz realnosti....

Avtorja tudi bolj pritegne trenutno alkohol, kot pa karkoli drugega - zato mu daje prednost, govori, da se bo "odvajal" po novem letu", ker je ugodje in užitek pač prevelika skušnjava v primerjavi z užitkom alkohola in nezavedanjem, da drsi v še globjo odvisnost. V bistvu si trenutno polni primanjkljaj na čustvenem področju - ker mu je družba alkohola ob večerih ljubša, kot karkoli drugega bolj zdravega.

To je enako, kot pri tistih, ki se prenajedajo, prenažirajo po domače, ker si s tem tolažijo primanjkljaj na čustvenem področju. To je drsenje v odvisnost - pa naj bo droga alkohol, ali hrana. To so zasvojenosti. Pa če si še tako zatiskate oči in se prepriujete, da ni res.
zaskrbljena 3

18.12.11 23:50
Moj fant je fizični delavec in spije - v dveh dneh en liter janževca. To pitje janževca je prav pogosto, ponavadi po službi. Ne vem, ali je to alkoholizem? Mene ne posluša, ko mu pravim, da mi to ni všeč. Poleg tega še kadi. Noče kadit ven. Vonj pa se širi po celem stanovanju.
Skrbi me alkohol. Ali je odvisen?
Nujno prosim za odgovore.

zaskrbljena
Za zaskrbljeno 3

20.12.11 12:14
1. To je alkoholizem
2. kajenje je odvisnost.

Kratek test za ugotavljanje alkoholizma:

ali lahko odneha pit recimo za 4 mesece?

Če ne, je odvisen.
Ali lahko neha kadit?

Vprašanje zate: koliko je tip, ki pije, kadi in še kadi v stanovanju, kar tebe očitno moti, spoštljiv do tebe, če te niti ne posluša in vse to počne?
Wkpkl

20.12.11 18:49
Mislim, da vam en post nad vsšim vse pove :-/
saki

20.12.11 20:04
Hm,zakaj imaš sinonim 'samski moški',če praviš,da je tvoja v Nemčiji? Mogoče pa 'zalivaš' praznino v odnosu na daljavo???
Atilap

05.01.12 10:29
Pisal je, da njegova bivša
šumio

09.02.12 22:01
TELO ne laže sine!!!!
Nils

14.02.12 12:18
To je že dobra pot do alkoholizma.
Sam sem tudi samski, pa več ne pogledam alkohola, več kot eno leto nič ne pijem in mi alkohol že dobesedno smrdi in vsi, ki ga pijejo.
Poznam enega, ki sem mu včasih rekel prijatelj, vidim kaj dela alkohol z njim.
Zgubil je službo, izpit za avto, doma izvaja teror nad svojo mamo ker rabi denar za pitje.
Še ko je delal je vso svojo plačo zapravil za alkohol, celo med odmorom za malico je šel v gostilno pit.
Na zdravljenje noče, tako da je vse izgubil, celo prijatelje.
Edino se mi smili njegova mama, si ne upa nič proti sinu reči, se ga boji.
Smo ji svetovali, naj mu kufre postavi pred vrati in adijo, če bi bi pa kaj norel pa poklicat policijo, ker s alkoholikom moreš na trdo.
pot s potjo

22.02.12 16:42
Navedeno
samski moški
4 flaše martinija
3 sixpacke piva
pol litra gina

Po medicini kriterijev že, drugače pa na dobri poti v tempu novembra tistega leta.
Hasisar

22.02.12 19:07
Če si po službi napet in nočeš biti alkoholik in se ti ne da športat je tu še ena univerzalna rešitev vseh težav. Marihuana. Sproščen boš, neškodljiva za telo je in ne moreš ratat odvisen. Edini problem je, da boš moral najti dilerje in vsakič ko boš kadil se boš počutil kot kriminalec. Tak je ta sistem.
anonimenuporabnik

06.05.12 23:48
Mislim, da to ni alkoholizem.
Imam pa tudi jaz podobno vprašanje. Dekle, 18 let, redno pitje ob vikendih približno leto ali dve, za dobit ''občutek'' je treba spit vsaj pol litra čistega npr. ruma. Me malo skrbi za prijateljico, pa zanima kaj vi menite.
Hvala
kampiranje

06.12.12 08:45
Smrdi, smrdi..............pa še kako smrdi!!!!!

Smrdi, pa še kako smrdi, samo ti se tega ne zavedaš. Sam sebe ne vohaš.

Naj ti povem, da dolgo nisem vedela, kaj pomeni smrad po alkoholu. Imeli smo obisk alkoholika, ki takrat, ko je bil pri nas, ni bil pijan, popolnoma trezen, vsaj tistih 15 minut, ko je bil pri nas. Ko je odšel iz hiše smo sredi zime 1 uro imeli odprta vsa okna in varata, pa smo komaj odpravili ta smrad po gnilih jajcih.
Ta je bil tudi prikrit alkoholik, saj je pil sam doma.

Toliko o smradu. Očitno te tvoji kolegi vohajo, pa se zaradi obzirnosti raje odmaknejo, kod da bi kaj rekli.

Obstaja pa druga možnost, da ste vsi enaki prikriti alkoholiki. Kajti če nekdo na enkrat toliko popije, kot si ti naštel zgoraj, hm..............................ne bi več komentirala dalje.

Nisi samo na poti, da postaneš alkoholik, temveč si že alkoholik, le priznati si moraš.

L.p.

11.12.12 11:54
Glej da se ti turobni dnevi ne bodo potegnili v poletje . Pozimi si omisli fitnes,ne pa pitje alkota.

03.02.14 16:53
Da, alkoholik si in to kar hud.

Čim prej si to priznaj, da boš lahko naredil tudi dober plan za nehat pit. Resno ti govorim. Vsi, ki ti na tako mesečno količino pitja govorijo, da še nisi alkoholik, so najverjetneje tudi sami alkoholiki.
Najbolj konstruktiven komentar mi je bil tisti, ki je rekel, da ima tudi rad alkohol, ampak da ga toliko spije v 1 letu.
Buddha

06.02.14 20:16
http://www.mojaanketa.si/anketa/431984938/ Prosim vas, če rešite anketo o alkoholu med mladimi oz. najstniki.

Avtor:

Naslov teme:

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, označite pravilni odgovor.
Hvala, ker ste delili vaše mnenje z nami. Saj so to besede, s katerim ste želeli sporočit i vaše stališče, kajne?
Bom še popravil.    Ne.    Nisem prepričan.    Da.   

Med.Over.Net pravi: Da.
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.