Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?
pakica

MLJET ???

15.04.08 13:25
Mi lahko kdo opiše dopustovanje na otoku Mljetu? Je hotel Odisej v redu?
Zanima me tudi kako najlaže priti do tja - z avtom, od kje trajektom...
vem da tu vse veste - hvala!

Re: MLJET ???

15.04.08 13:58
Mljet je krasen, ampak tam, kjer je hotel, nam ni bilo ravno všeč... Pred hotelom je skalnata plaža, če se prav spomnim. Lepše je za zahodni strani, kjer so mivkaste plaže (tam so snemali hrvaškega Survivorja), ampak turistične infrastrukture tam glih ni. Mir in lepa narava, pa prijazni ljudje, ki oddajajo apartmaje in sobe, to je vse. Mi smo uživali.

Sicer pa smo mi šli z avtom in se do trajekta vozili cca. 9 ur, in to ponoči, groza. Potem pa si s trajektom zelo hitro čez. Mi smo si ogledali ves otok, seveda na čelu z jezeri oz. nacionalnim parkom, en dan pa smo šli s trajektom na izlet v Dubrovnik (avto smo pustili na Mljetu).

Lepo je bilo!
pakica

15.04.08 14:21
Hvala!
Imam še eno vprašanje, se splača kolesa jemati s sabo? Najema tam verjetno nimajo?
Najbolj me zanoimajo domačini, kake dobre stare konobe, ribiči, narava, zato sem razmišljala o tej destinaciji.
ferdo2

15.04.08 14:39
No, naj naprej popravim mamo2831, mivkasta plaža Saplunara je na vzhodni strani Mljeta, hotel Osisej in nacionalni park pa sta na zahodni strani Mljeta, otok je dolg cca 45-50km.
Zraven edinega hotela na Mljetu je skalnata plaža in takoj globoka, veliko ježev. Drgač pa je kakšnih 10-15 minut stran jezero, kjer se tudi lahko kopaš. V glavnem vse skupaj ni primerno za majhne otroke.
Na nasprotni strani otoka je kraj Saplunara cca 20-30, kjer je prava mala rajska plaža. Mi smo bili 14 dni v privat apartmaju s polpenzionom 25 EUR na osebo. Tam se ti ne splača kuhat, ker sploh nimajo mesnice, najbližja trgovina je cc 8-10 km stran. Mi smo bili zelo zadovoljni. Plaža je sama mivka, tudi ob obali je cca še 10-15 mivke, potem pa je senca pod zelovelikimi borovci. Mi smo bili sami v senci, okol 10 m ni bilo nobenga. :))) No malo stran imaš pa tudi skalnate plaže, kjer prav tako ni nobene gužve. Skratka še tisto malo ljudi se zelo porazdeli.Gužve ni nobene tudi na vrhuncu sezone, pač to je majhen kraj in ni še pozidano, od drugod je pa predaleč, da bi se vozili na kopanje vsak dan. Skratka če želiš mir, plažo primerno za otroke, kjer so lahko brez skrbi, ne da bi gledala, da bi se kje izgubili v gneči, je to to! :)

Šli smo seveda z avtom do dubrovnika in s trajektom na mljet (sobra, cca 15 km stran od Saplunare.
ferdo2

15.04.08 14:45
Za kolo je primerno.... imajo pa tudi najem koles v nacionalnem parku, prav tako tudi avto (prerihtane kabrilote bolhce-posebnost mljeta) :)))

Konobe in ostalo pa kot povsod...dobre in slabe pač odvisno od okusa :)

15.04.08 15:10
Navedeno
ferdo2
No, naj naprej popravim mamo2831, mivkasta plaža Saplunara je na vzhodni strani Mljeta, hotel Osisej in nacionalni park pa sta na zahodni strani Mljeta, otok je dolg cca 45-50km.
Zraven edinega hotela na Mljetu je skalnata plaža in takoj globoka, veliko ježev. Drgač pa je kakšnih 10-15 minut stran jezero, kjer se tudi lahko kopaš. V glavnem vse skupaj ni primerno za majhne otroke.
Na nasprotni strani otoka je kraj Saplunara cca 20-30, kjer je prava mala rajska plaža. Mi smo bili 14 dni v privat apartmaju s polpenzionom 25 EUR na osebo. Tam se ti ne splača kuhat, ker sploh nimajo mesnice, najbližja trgovina je cc 8-10 km stran. Mi smo bili zelo zadovoljni. Plaža je sama mivka, tudi ob obali je cca še 10-15 mivke, potem pa je senca pod zelovelikimi borovci. Mi smo bili sami v senci, okol 10 m ni bilo nobenga. :))) No malo stran imaš pa tudi skalnate plaže, kjer prav tako ni nobene gužve. Skratka še tisto malo ljudi se zelo porazdeli.Gužve ni nobene tudi na vrhuncu sezone, pač to je majhen kraj in ni še pozidano, od drugod je pa predaleč, da bi se vozili na kopanje vsak dan. Skratka če želiš mir, plažo primerno za otroke, kjer so lahko brez skrbi, ne da bi gledala, da bi se kje izgubili v gneči, je to to! :)

Šli smo seveda z avtom do dubrovnika in s trajektom na mljet (sobra, cca 15 km stran od Saplunare.

Hvala, geografija nije moja jaća strana :-)

Tista plaža v Saplunari je pa tudi nas prepričala, navadno smo bili kar sami na njej... razkošje.

Za konobe ne vem, mi smo hodili jest k eni gospe, ki tudi apartmaje in sobe oddaja. Božansko kuha.

Na trajekt je pa bolj pametno it pred Dubrovnikom, ma se ne morem spomnit kraja, na tistem polotoku, je mogoče Orebič? Prihraniš si gužvo v Dubrovniku in še ceneje je.

In za kolesa tudi ne vem, kaj bi rekla... V nacionalnem parku že, samo drugje po otoku pa se mi ni zdelo fajn za kolesarje... ampak jaz že dolgo nisem bila na kolesu, tako da res ne vem...
ferdo2

15.04.08 21:13
To imaš pa prav mama odvisno kakšen kolesar si :)
Pač eni grejo na morje s kolesom, da delajo ture po 20 km in več na dan. Potem recimo za takega je, sam da greš in se vračaš po isti cesti, če ti je to v veselje :)

Če pa želiš imeti kolo, da skočiš v trgovino, na plažo ali kakšen manjši krog, je to edino v nacionalnem parku...recimo si v hotelu, se hodiš kopat kje ob jezeru....recimo peš ti vzame pol urce, s kolesom pa si tam v par minutah po lepi senčni sprehajalni poti, če pa najameš kolo je pa malce predrago, tako ga je bolje vzeti s seboj če imaš možnost... V Saplunari pa ne potrebuješ kolesa, ker nimaš kam iti... Tam imaš glavno ulico s tremi uličnimi svetilkami, GSM pa lovi sigurno na enem hribčku,drgač pa sad ga loviš sad ga ne loviš :)))

S konobami tudi mi nismo imeli izkušenj, ker smo pač jedli pri domačinih, bilo je zadosti in nikol nismo bili lačni. Hrana raznovrstna in okusna...in tudi recimo po željah, no pretiravat z željami glih ne smeš ;)

Mama2831 s tistim trajektom smo šli nazaj ja iz Pomene na Pelješac (ni bil Orebič) to je en privat trajekt, pač tisti mesec je imel kar dve nesreči, obakrat se je zaletel v pomol in se poškodoval he-he-heee
anibas*

15.04.08 21:25
Že kaki dve leti vozi trajekt na Mljet na liniji Prapratno (Pelješac) - Sobra. Ta luka je oddaljena od začetka polotoka pelješac ene 10 km, zato Dubrovnik več kot odpade. Trajekt pa vozi kakih max. 40 minut.
Drugače pa je Mljet izredno lep, vsekakor eden boljših dopustov, toooplo priporočam vsem, tudi familijam z majhini otroki.

lp
tašinka

16.04.08 11:22
Mi smo bili na Mljetu pred leti za prvomajske praznike in se imeli bajno. Plaža pri hotelu ni glih, Saplanura je OK, samo se moraš tja peljati z avtom, ker je čisto na drugi strani otoka. Hotelsko osebje najbolj prijazno do sedaj, na koncu so se nam še opravičili, ker so govorili v hrvaščini. Nas so razvajali od spredaj in zadaj. Ogledali smo si cel otok in bili navdušeni. Se splača, vendar jaz med glavno sezono Mljeta ne bi izbrala, spomladi in jeseni je pa carsko.
ja na ja

19.04.08 20:47
Zdravo! Bila sem lani s kolesom v NP -Soline v apartaju s polpenzionom SUPER in še 1X SUPER, kje si pa rezervirala Pakica??

04.03.09 11:58
Ferdo 2, tudi jaz se letos odpravljam na Mljet in me zanima kje si dobil apartma za 25€. Imaš mogoče kakšno kontaktno osebo.
Hvala, Damjana

04.03.09 14:27
Ja, ja ! Mljet, moj dom! Tam sem rojena. Poročena s slovencem.

09.03.09 09:21
Ali pozna kdo na Mljetu koga, ki oddaja apartmane za 2 osebi za cca. 35 €.
Hvala
Manca23

27.05.09 10:04
Zanimam se za apartma s polpenzionom na MLjetu - predvsem, to kar opisuje avtor ferdo. Iščem po internetu a ne najdem.

Hvala.
Jan12 

30.08.09 01:10
V Soline, naravno!
Spletna stran apartmajev: www.mymljet.com
nemeb

02.09.09 20:31
...98€/dan ??? ne me bas...
NAVDUŠENA

15.04.10 10:41
Na Mljetu sem bila 2x. Prvič leta 1997, avgusta, pripotovali smo iz Dubrovnika s trajektom, kar je trajalo približno 3h in stanovali v NP, naselje Goveđari, pri gospe, ki nas je razvajala s svojimi pridelki in je kuhala še v črni kuhinji. Takrat na otoku še ni bilo bencinske pumpe in tudi samostan na otočku v jezerih je bil še v razsulu. Meni se je zdel to najlepši dopust, kar sem jih kdaj doživela, vse je bilo nekako prvinsko, zabavno in romantično, čeprav sem bila s svojimi starši in bratom. Sama sebi sem obljubila, da bom na Mljet še šla. In sem. S fantom sva tja odpotovala na 11 dnevni dopust leta 2006 in sicer v mesecu oktobru. Že na začetku sva ugotovila, da so se stvari spremenile. Mljetu so približali trajektno luko in na otoku zgradili bencinsko pumpo. Stanovala sva v hotelu Odisej, ki je bil zelo ugodna in primerna namestitev. V bistvu sva tam le jedla in spala, čez dan pa sva raziskovala otok. Prekolesarila, prehodila in preveslala sva praktično celega, je kaj za videt. Otok je več kot primeren za aktivni in tudi umirjeni dopust. Voda je v oktobru tudi v jezerih že nekoliko hladnejša, vendar naju to ni motilo in sva se, no bolj jaz, veselo kopala. Midva sva na otok peljala svoji kolesi, je pa pri hotelu možnost najema koles, skuterjev in avtomobilov. Kolikor vem je na otoku v glavni sezoni kar gužva, izven sezone pa so tam bolj dnevni turisti, ki zasidrajo barke in se v glavnem odpravijo po NP. Midva sva bila povsod na otoku bolj ali manj sama in vsekakor bi ostala dalj časa, če bi ga le imela na razpolago. Naj povem, da sva navdušena nad vsemi dalmatinskimi in drugimi otoki, ampak leto spet razmišljama, da bi šla na Mljet. Če pa ne na Mljet, pa sigurno kam blizu njega. Naju je očaral. Kdor ima rad morje, naravo in ne množičnega poležavanja na plažah, mu bo sigurno všeč!

15.04.10 16:17
V zimskem času je edini trajek na otok Mljet iz Praprana na Pelješcu, ki pelje 4x na dan. Tisti trajekt iz Dubrovnika vozi samo poleti (1.6. - 30.9.) oz. pozimi samo do otoka Šipan.

Cena trajekta v eno smer je za osebe 30 HRK (nizka sezona 27) in za osebni avto 140 HRK (126).

vozni red trajektov
mitja79

07.05.10 10:41
Živjo!
Zanima me če ima kdo kakšen konkrekten kontak od kakšnega domačina ki oddaja apartmaje še posebno me zanima kraj Saplunara.Za 5 oseb če je mogoče.
Milči // [email protected]

14.06.10 09:40
imate kakšen naslov kje ste bili na Mljetu Saplunara ali bližja okolica.. zanima me predvsem ponudba z prehrano.
(polpenzon)
Milanko

14.06.10 20:38
Za vse ki jih zanima Saplunara, familija Bašica, čisto ob morju, peščena plaža,mama kuha, ata lovi ribu, pa vse se da zmenit http://www.saplunara.com/
Roan

19.06.10 19:27
Tudi midva s fantom sva navdušena nad Mljetom in letos se odpravljava tja na dopust. Jaz sem pred leti obiskala ta fantastičen otok, sicer z ladjo in samo za eno noč, ampak dovolj, da me je očaral.
Milanko, pravkar sva rezervirala pri fam. Bašica in že odštevava. HVALA!!!
Ejsija

26.07.10 09:38
Tudi mi smo rezervirali pri tej familiji Bašica pa me zanima kako ste bili kaj zadovoljni s hrano?
Evie

02.09.10 22:48
S fantom sva se prejšnji teden vrnila iz dopusta na Mljetu. 12 dni sva bila pri tej družini Bašica. Mljet je res fantastičen, če želite mir, naravo in prijetno peščeno plažo je Saplunara res idealna. Bila sva tudi v narodnem parku, kjer je prelepo, če imate možnost si s sabo peljite kolesa. V Saplunari so letos odprli majhno trgovino, ki je odprta par ur na dan, tako da si lahko najnujnejše kupite tam...Bila sva tudi pri tem hotelu Odisej, sicer je kraj lep, ampak se s Saplunaro po moje ne more primerjeti, že zaradi plaž ne. Pri tej družini Bašica je pa tako, nama je bilo super, če pričakujete neke zelo urejene sobe, vam pa ne priporočam, ampak midva nisva občutljiva glede tega. Imela sva zajtrk in večerjo, za zajtrk dobiš omleto, pa kako pašteto, maslo in marmelado, kavo in sok, za večerjo pa sva vsak dan jedla ribo z žara, ker sva tako hotela, drugi pa so jedli še kakšne zrezke, pleskavice...Hrana je preprosta, vendar zelo okusna, ustrežejo pa vsaki vaši želji, saj so res vsi domači in drugi zaposleni zelo prijazni. Ribe so sveže, vsak dan gre gospodar na ribolov in tako smo ulov pojedli za večerjo...Take domačnosti in pristne narave res ne najdeš več nikjer drugod po hrvaškem morju...V Saplunari so tri peščene plaže, ena je divja odmaknjena pol kilometra iz mesta, vendar je čudovita, do tja pa vodi ozka cesta, ki je tudi super za vse tekače, saj te obdaja prelepa okolica in razgled. Pri ostalih dveh glavnih plažah sta dva majhna kafiča. Na drugi strani Saplunare je tudi ena super restavracija, ne ven točno kako se imenuje, ampak ko boste tam je ne boste zgrešili. Imajo zares dobre jedi, celotna restavracija pa je ob vznožju morja. Meni osebno so bili tam na najlepši lokaciji apartmaji Posta, so nekoliko odmaknjeni od vseh in čisto poleg ene od peščenih plaž, kjer imajo svoj kafič. Samo za te ne vem, če imajo polpenzion.
Če vam je všeč tak način dopusta, saj je to res dopust v pravem pomenu besede, definitivno priporočam!!!
Če še koga kaj zanima, naj samo napiše, mu z veseljem odgovorim.
Lp
Latino

07.09.10 14:58
Evie, hvala za podrobne informacije o tem lepem otoku. Nisem nameraval postaviti tega vprašanja, a ko si se tako prijazno odzvala sem se odločil da te povprašam ali veš kako je s tistimi, ki se tudi na dopustu "nagibamo spet k naravi." Torej je kje kakšne prostor za nudiste, ali tega ni niti na skritih divjih kotičkih?
Ker si bila s fantom sklepam da nisi več mladoletnica iz osnovne šole in tudi sam sem to že davno pustil za seboj. Tako da ne gre za kakšno poizvedovanje za firbce.
Evie

15.09.10 21:03
Latino, posebej označenih plaž fkk nisem opazila. Morda v katerem drugem kraju na Mljetu so...Vendar pa je povsod toliko skritih kotičkov pri morju, da si vsak najde svoj kotiček samo zase. Če si ga človek na Mljetu ne bi našel, ne vem kje drugje bi si ga sploh lahko =)
Lp
LeLu 

08.03.11 22:05
mam par vprašanj:) hvaležna vsakemu k odgovori:)

*kako je v saplunari s sončnimi zahodi?? glede da je na vzhodni strani otoka predvidevam, da ne vidiš, ko sonce 'pade' v morje? :/

*videla sem, da hotel Odisej organizira izlete v Dubrovnik in na Korčulo..je šel kdo od vas?

*ste šli v Odisejevo špiljo?

*kdo ve, kolk prbližno stane najem kolesa? ker sam za en krog okol jezera, se nam lih ne splača koles pelat s sabo :)

*ste kaj planinarili na otoku? (baje majo domačini celo svoje planinsko društvo, na Mljetu naj bi bil menda najvišji vrh kar se tiče otokov, mau nad 500m celo :D )

*kaj je zdej z bencinsko, je al ni na otoku? :)

lp
LeLu 

08.03.11 22:42
aja še neki :D

*kok je časovno vožne iz saplunare pa na drugo stran otoka, do pomene al pa do jezera?

*sej trajekt pele tud iz rijeke an? vidla sm povezava rijeka-sobra,dubrovnik.. bo držal?
bo-em

14.03.11 12:00
Zahvaljujoč temu forumu, sva se z možem lani 1.oktobra odpravila na ta čudovit otok.Z avtom do Pelješca, na otok s trajektom Prapratno- Sobra. Šla sva na slepo, v dveh urah sva prečekirala cel otok in se "zasidrala" v vasici Polače.Apartma za 35€ na dan, prijazni domačini,štiri še odprte konobe, trgovinica, pred nosom katamaran vsak dan za Dubrovnik...plaža prodnata, prazna, voda še vedno topla za nas severnjake...kolesa sva imela s seboj (jih pa je tam na stotine na izposojo), prekolesarila, prepešačila in "preplaninarila" sva v štirinajstih dneh cel otok, uživala v vsem, kar ta kraj ponuja : jezera, gozdovi, čisto morje, zgodovinske znamenitosti, hrana, vino....domačini pa, kot da ne želijo ničesar pozabiti povedati..svoj otok in njegovo zgodovino poznajo do potankosti ... .prijazni,radovedni,malce leni..
Bencinska JE !
V Saplunari je bilo v tem času že vse prazno in zaprto, več življenja je v parku - Polače, Pomena, Babine kuče...
Skratka, nama je bili lepo, še se bova vrnila...
borut

12.07.11 12:17
Mene pa zanima če kdo ve a se da na Mljetu kje kampirat
google

13.07.11 08:20
mimi2011

14.07.11 10:40
Se da kampirat. Bili smo pred tremi leti in takrat kampa direkt ob morju ni bilo in smo se morali voziti na plažo. Bili smo v kampu mislim, da blizu Babinega polja. Kruh si v trgovini v kampu moral naročiti en dan prej in ne pomnim, da bi bil kje tko slab kruh. Smo ga potem kupovali v pekarnah kje na poti. Za dopust na Mljetu z otroci bi najbrž drugič izbrala hotel ali apartma in ne kampa.
sunka 

14.07.11 13:58
Pozdrav vsem, ki so navdušeni nad Mljetom in temi, ki še boste. Mljet sva s fantom obiskala že dvakrat in sicer 2008, 2009, 2010 sva šla v Grčijo na otok Samos in letos greva spet na Mljet.
Do Mljeta sva šla po avtobanu dokler se je dalo, pol čez Neum v Bosni, kjer sva tankala in v Stonu na trajekt
Mljet je zakon! Prevozila, prepešačila in kolesarila sva ga po dolž in po čez. Najprej sem bila zeloo presenečena, da je otok tako zelo zelen in niti približno tako majhen, kot na zemljevidu.Po Mljetu vodijo razgibane ceste. Z jadrnico smo objadrali in tudi raziskali celo Jadransko obalo, ampak to je nekaj posebnega.
Na otoku ni pitne vode, zato je strogo prepovedano kuriti ogenj in tudi kakšen odvržen ogorek vam naj ne pride na pamet!
Midva sva bila stacionirana v Pomeni, v privat penzionu, zraven hotela Odisej. Super je: 35 EUR/dan z zajtrkom in večerjo. Za zajtrk jajca, marmelade, salame,.. večerja, riba ili meso. Sobe so prenovili, tako, da je lepo in čisto, klime žal ni, sva pa mela ventilator sabo in letos bova imela še prenosni hladilnik, da bo bevandica mrzla.
Pomena je vas, zraven Nacionalnega parka Mljet. Premagati sva morala en breg, oz. mali vzpon z biciklom, ali pa stopnice in že smo v parku. Bicikle sva peljala sabo . Če imate plac v avtu, vam priporočam. Rentanje kasirajo na uro, pol dneva ali dan. Brez veze, da si vezan na nekaj, pa še plačati moraš.
Dve slani jezeri povezani z morjem, krasna narava, čista voda, okrog obeh jezer je dobra potka za peš ali bicikl. Najdeš si svoj plac, ki je kot en zeleni separe ob jezeru in maš mir. Tu in tam vidiš koga v vodi. Če maš voljo, seveda greš naprej. Midva sva jo imela in raziskala cel otok. Še tja sva šla, kamor se domačinom ne da. Rezultat tega, krasni zalivi, turkizno morje, nikjer nikogar, bilo je kot v Plavi laguni . Eno noč sva celo na pečinah prespala. Šampanjček , pršut, sir, domači paradajz in fige od lokalni bakice ob cesti. Hudo dobro....
Nisva tip človeka, ki bi na lokalni plaži ležala, okrog pa direndaj. Preštudirava karto, se pozanimava pri domačinih in pot pod noge.
Kje vse sva bila in kako se do tega pride, vam ne bom izdala. To so najini biserčki. Se boste morali kot midva za to tudi malo potruditi in kljub temu, da vam jih zelo privoščim, jih ne želim deliti.
Mljet ni otok za ljudi, ki komplicirajo, katerim so všeč Makarske plaže in promenade. Ti bodo tu zelo trpeli. Na Mljetu rabiš bicikl, dobro obutev, kratke hlače, majčko in nobenih kopalk :)))
Uživajte!
Aco

14.07.11 20:43
Kako to misliš "nobenih kopalk???" Kako pa je na morju brez kopalk??? Lahko to na kratko malo bolj objasniš.
sunka 

16.08.11 14:42
Hej vsi! Prišla iz Mljeta in mela sva se spet finoooo!

Kopalke pa res ne rabiš, ker, če se malo potrudiš in greš okrog, si itak sam. Poleg tega pa tudi okrog jezer si tako "zaprt" z drevesi in folk je tak, da te ne špega in se vsak briga za sebe. Sem grejo ljudje odprtega duha in uma.
lastovka_25

17.08.11 22:12
Tako lepo ste napisali o Mljetu, da me kar vleče tja. Kako pa je kaj z vegetarijansko prehrano na Mljetu? Predvsem po teh penzionih/apartmajih in v hotelu? Je kaj ponudbe ali se bolj splača it v kamp in pač sam kuhati?
sunka 

23.08.11 14:36
Jaz na dopustu ne kuham, čeprav drugače rada kuham. Ker, če si preračunam, da bi vsak dan nekaj kupila, stala za piskri, se enostavno ne splača.

Midva sva imela sobo za 35 EUR na dan, vključeno zajtrk in večerja. Celih 10 dni sem jedla vegeterjansko. Ribe, rižote z morskimi sadeži, pašto z morskimi sadeži, ribjo juho, blitvo, krompir solato, lignje ... En dan si je moj dragi privoščil zrezek, ker mu je holesterol pado :).

Če pa ne ješ še rib, pol se boš morala znajti.

V kamp ti ne priporočam iti, ker ni zraven morja. Se boste morali skoz nekam z avtom furat do vode.
lastovka_25

23.08.11 21:10
Ja, očitno bova morala kar sama kuhati, ker sva vegetarijanca, ne jeva rib. Škoda. Bi bilo fajn kdaj it na dopust v naravo in ne kuhat.
bi tud šla

24.08.11 08:55
Navedeno
sunka
Jaz na dopustu ne kuham, čeprav drugače rada kuham. Ker, če si preračunam, da bi vsak dan nekaj kupila, stala za piskri, se enostavno ne splača.

Midva sva imela sobo za 35 EUR na dan, vključeno zajtrk in večerja. Celih 10 dni sem jedla vegeterjansko. Ribe, rižote z morskimi sadeži, pašto z morskimi sadeži, ribjo juho, blitvo, krompir solato, lignje ... En dan si je moj dragi privoščil zrezek, ker mu je holesterol pado :).

Če pa ne ješ še rib, pol se boš morala znajti.

V kamp ti ne priporočam iti, ker ni zraven morja. Se boste morali skoz nekam z avtom furat do vode.

A lahko zaupaš, kje je bila ta soba?
sunka 

25.08.11 13:58
Da ne bo pomote, mislila sem 35 EUR na osebo - SOBA v Pomeni.

Lastovka, lepo jej meso, pa ti bo v življenju dosti lažje in lepše. Tebi in drugim bo marsikaj prišparano.
bi tud šla

26.08.11 08:20
Navedeno
sunka
Da ne bo pomote, mislila sem 35 EUR na osebo - SOBA v Pomeni.

Lastovka, lepo jej meso, pa ti bo v življenju dosti lažje in lepše. Tebi in drugim bo marsikaj prišparano.

Ja, saj mi je jasno, da 35 EUR z zajtrkom in večerjo vred za dva bi bla pa mal prehuda :)
frgo 

02.03.12 22:10
Ja, Evie in ostali veliko ste že napisali o Mljetu, pa bom vseeno še kaj vprašal, saj veš kako je, če je nekaj prvič. Ko prebiram ta forum me kar ima da bi rezerviral pri tej familiji Bašica. Tudi mi smo ljubitelji miru in dobre domače dalmatinske hrane - no ja otrokom zapaše vmes kakšen dunajski s pomfrijem ali pa kakšna pica. Pa tudi ne kuha se nam ne preveč, dopust je pač dopust. Kakšna je pa bila hrana pri tej familiji? Ali ima kdo še kakšne slike stanovanja in pa plaže? Zelo bi bili veseli če bi jih lahko videli. Ali ste imeli sobo ali apartma? Kakšne so sobe, ali so precej vroče - klime verjetno ni? Kaj pa hladilnik, mrzlo pivo bi pa pasalo. Na tisti internetni strani je bolj malo za videti. Ali si pri njih lahko sposodiš kakšen bicikel? Kaj pa na ribolov ali te vzamejo s seboj? Kako pa je toplo morje v pred in po sezoni? Kaj pa cena ali je takoj po končani šoli manjša?

Hvala za odgovor!!!
Frča

03.03.12 18:32
Mene pa zanima, kakšne so ceste na Mljetu. So takšne, da se dva avta lahko normalno srečata?So prepadne?
kajin

14.03.12 20:33
Pozdravljeni!

Zanima me kako priti iz Slovenije do Dubrovnika, fant dela tam in bi rabila nujen prevoz,
seveda avtobusni ali pa vlak ,letalo ne pride v poštev.

Hvala

Lep pozdrav

Ivana
Templar

05.04.12 11:32
Ivana, če še nimaš odgovora naj ti povem, da je možno z vlakom+busom. To pomeni z vlakom do Splita in nato z avtobusom do Dubrovnika.
frzt

14.05.12 21:59
ivana zagreb-dubrovnik bus 20€

15.05.12 21:01
Ravno en tak dopust bi si želel teden prej ko se začne sezona,da bi imel en lep mir.Mogoče veste če se da na Mljet priti s kakšno agencijo,ki ima prevoz do tja (relax tega nima )?
Zanima pa me tudi na katerem hrvaškem otoku ni veliko turistov - oziroma gužve,v času tam med 25.6 in 9.7.
hotel timun

16.05.12 11:08
Če hočeš mir, pa da ni gužve, svetujem hotel Timun na Hvaru. Poleg hotela še ena ali dve hiši v zalivu, pa na drugi strani zaliva neki apartmaji. Sem ravno zadnjič videla, ga ima v ponudbi Relax. Ko smo bili mi dol pred par leti se mi zdi, da so bili eni gostje tud z avtobusom.
Je pa res mir, pa tudi nikamor nimaš za it razen peš v sosednjo vasico pa ko smo bili mi, se je dalo sposodit bicikel.
Drugače pa hrana super, polpenzion, vmes greš lahko tudi še kaj pojest, morje kristalno čisto, plaža skalnata, delno senca pod drevesi...
Bi še šla, ampak imam takega miru hitro dovolj :)

Avtor:

Naslov teme:

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 17 minus 13?