Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?
lefkas

otok Lefkas

13.01.08 16:58

Ali priporočate otok Lefkas za družine z otroki? Ima kdo kakšno mnenje o tem otoku? Izkušnje, ipd...
hvala vsem
viv

Re: otok Lefkas

13.01.08 23:03

Ja, priporočamo :=)

Zelo prijeten otoček. Ni sicer nekih hudih znamenitosti za pogledat, ampak glavno mesto je prijetno, je še par prijetnih mestec, splača se pogledat en slap... Plaže so pa čudovite.

Če ne greste z avtom, priporočam, da ga vsaj rentate za par dni.

Mi smo bili v kampu Poros beach. Res super!

Edina slaba stran otoka so bile ose!!!
zahara

14.01.08 18:18

Midva z mojim dragim sva bila lani konec avgusta za en teden. Priporočam hotel Florena, ki se nahaja v Nikiani in leži neposredno ob obali. Nikiana leži med glavnim mesto in drugim največjim mestom (ne spomnim se imena). Meni je otok bil všeč zato ker je umirjen, ni bilo pretirane gneče, ... Midva sva si sposodila skuter in prevozila cel otok, na zahodu so čudovite plaže.
Nimam nobenih pripomb glede otoka, tudi z osami ni bilo problemov.

Aja v hotelu sva imela na voljo non stop klimo in hladilnik. Za zajterk sva se full najedla, ker drugače je znano, da se v Grčiji za zajterk ne naješ bogvekaj.

Če bi vedla bi nalepila zraven slikice, morem malo pogruntat :)

29.01.08 22:30

kakšne so kaj cene hotelov in ali se da dobiti prnočišče brez prdhodne rezervacije
gulmulina

31.01.08 16:15

Ali ima kdo izkušnje z hoteloma Alexandros ali Eva Beach? Imamo 1 leto starega otroka šli bi pa junija?
jsvarc 

01.02.08 10:18

Midva s fantom sva bila lani v začetku meseca julija na otoku Lefkas- v mestecu Nidri (ravno prav živahno). Leži ob vzhodni obali, ki nima najlepših plaž. Prečudovite plaže so na Z-obali do kamor sva se pripeljala z motorjem. Živela sva v apartmajih Cosmos (agencija Palma), ki so zelo dobro opremljeni. Nad otokom in z nastanitvijo sva bila res zelo zadovoljna. Vsem priporočam...
gupolizu

01.02.08 22:46

vzhodni del je bolj tako tako. malo bolje od červarja.

zahod je pa res prva liga. smo že veliko obredli, ampak lepše grčije skorajda ni. priporočamo hotel santa marina v agios nikitas. malo je sicer klanca, drugače pa super. tudi bazen in večerje.
skubika

05.02.08 12:21

Pozdravček!
Hotel Odyssey v Agios Nikitas - prosim za mnenje.
Hvala!
2344

05.02.08 15:24

kakšne so plaže v A. Nikitas?
zahara

06.02.08 12:21

Jaz sem že zgoraj napisala svoje mnenje. Ne morem rečt kako je če greš v lastni režiji, ampak v tem hotelu, ko sva bila midva je bilo še veliko sob prostih. Hotel se imenuje Florena in je res lep, cene na dan pa se ne spomnim. Midva sva tudi šla preko agencije Palma in sva z njimi bila zelo zadovoljna, še celo slike hotela so nama pokazali, tako da sva res vedela kam greva. Plaže na zahodu so res čudovite, peščene, morje smaragdno, res čudovito. Malo pobrskajte po internetu za slike jih je kar nekaj.
LIZZZZAAA

06.02.08 12:43

Nisem sicer bila v hotelu Odyssey, sem ga samo videla in mi je izgledal zelo v redu, so pa bili znanci in so ga zelo pohvalili. V Agios Nikitas je "mestna plaža", z mivko, nam je bila všeč, če greš pa od hotela Odissey 20 minut čez hrib (prijetna pot), pa prideš na prekrasno peščeno plažo, prav sanjsko, a brez sence (senčnik smo nosili s seboj) in gostiln.
lp

08.02.08 20:58

Hotel Oddissey je zakon!!! zelo zelo dober hotelček, priporočam...
ppu

08.02.08 21:00

Gupolizu, torej praviš da je hotel santa marina dober ga priporočaš, kaj pa za otroke je primeren? imam namreč dva (5,2) in bi radi da je vse na dosegu roke, plaža, ... Kaj pa bazenček je za majhne otroke?
enaaenaka

11.02.08 09:50

Oj. Mi nismo šli v Santa marino, in ko smo odložili potnike tam, smo bili veseli, da se nismo.
Namreč je kar precej v klanec in oddaljen od plaže. Da se razumemo, za zdrave odrasle osebe in večje otroke zna biti OK, za male otroke pa ne, sploh če greste sredi dneva počivat itd. Ni ravno pri roki. Je pa sicer Agios Nikitas ljubko mestece.
Drugače pa: najlepše plaže so res na zahodu, ampak zraven ni nobenih turističnih objektov, tako da se je itak treba odpraviti na izlet, da si jih ogledaš. In v tem primeru je vseeno, če bivaš na vznodni, "manj lepi" strani otoka - Nidri, Nikiana, Lygia, kjer je plaža sicer manj lepa (voda vseeno zelo čista, primerljiva z Dalmacijo)pa precej bolje dostopna, s hoteli tik ob obali.
Zelo nam je bil všeč Poros, kjer pa je samo auto camp, ostalih namestitev pa agencije ne ponujajo.
Mi smo si cel otok ogledali z rentanim avtom, šli smo pa tudi na izlet z ladjo na plažo Porto Katsiki in sosednje otoke (Kefalonija, Ithaka, Scorpios). zelo fajn in ugoden izlet.
Lefkas skratka priporočamo. Uživajte
gupolizu

13.02.08 13:54

Nam je bil hotel Santa marina všeč, je pa res nekaj klanca do tja. Mi smo bil z dojenčkom in triletnim otrokom, pa nam ni bilo problem hoditi v klanec,smo pa ljudje seveda različni. Mi radi hodimo, nekateri pa pač ne.
Ni vse na dosegu roke, prva plaža je na koncu vasi (300 m stran), prve trgovine na začetku vasi (200-250 m stran). Večerje so nam bile zelo všeč, ni ogromne izbire, je pa vse zelo okusno in domače, ni tiste tipične hotelske hrane. Bazen je krasen, ne spomnim se sicer posebnega dela za otroke, je pa v enem delu primeren za otroke, kar je meni osebno bolj všeč. Smo pa mi bili v septembru in smo imeli cel bazen zase, mogoče nam je bilo zato tako všeč.
uzilupug

13.02.08 13:58

Ja, gupulizu, kdaj ste pa bili. Mi smo bili tudi z dojenčkom in triletnikom, pa tudi septembra. Škoda, da se nismo videli.
M j

24.02.08 12:52

kakšne so tam temparature začetka aprila? Imajo kakšen večji, luksuzni hotel (ne tiste male družinske), kjer imajo kakšno welness varianto?

25.02.08 20:27

Zdravo Mj!

Na Lefkasu je najprestižnejši hotel z imenom Ionian Blue, 5*. Ali ima welness ali ne, ne vem. Opis hotela najdeš na spletni strani TA Intelekta in seveda še kje na internetu (google pa gremo).

Problem se skriva drugje:

1. Konec aprila je na Lefkasu precej hladno. Vsak prvi maj odfrčim nekam za teden dni in povem ti, da me je do sedaj še povsod v Sredozemlju zeblo. Pa naj bo to Grčija, Italija, Tunizija ...

2. Iz bližnjih letališč ni direktnega (čarterskega ali rednega) leta za Lefkas vse do sezone. Po mojem, rednih letov sploh ni.

Če te zanima Lefkas, počakaj na poletje. Če pa želiš okoli 1. maja vseeno v Grčijo, pa ti ostanejo Krf, Rodos in Kreta. Vsak od njih ima čarterske lete iz LJ, Gradza, Dunaja in na vsakem od navedenih otokov imajo tudi hudo luksuzne hotele.

Pozdrav.

26.02.08 10:51

Ima kdo mogoče izkušnje s hotelom G George? Je namreč eden redkih, ki ponuja polpenzion. Hvala
gulmulina

28.02.08 16:57

Mi smo rezervirali Odyssey. Imamo leto dni starega mulca. Ker bodo kosila/vecerje zunaj me zanima kaksna je ponudba. Pa se kako je kaj zalozena trgovina?
jaz sem bila

03.03.08 16:33

V hotelu Odysse - super. Soba z atrijem, zajtrk razkosen, plaza blizu,sicer na terasi tudi bazen... mi smo najeli avto in se po Lefkasu vozili okrog, po ta lepih plazah na zahodni strani otoka. Res so vse vredne obiska.
V sami vasici Agios Nikitas je kar nekaj trgovinic, ki so dobro zalozene, tako s hrano, pijaco, casopisi kot poletno robo (brisace, kreme, rokavcki, ipd.)
V vasici je tudi nekaj restavracij, meni najboljsa je cisto ob morju, ena ribja, ime sem pozabila... tudi dobra kulinarika, ce ti je vsec grska hrana...
gulmulina

04.03.08 10:24

Jaz sem bila a mi lahko napišeš še, kakšna je plaža v vasici in kakšna je pot do tiste druge plaže Pefkoulie, ki naj bi bila oddaljena 15 min hoje Pefkoulina (ne mislim Milos)? A se da do tja z vozičkom?
Hvala, lp gulmulina
jaz sem bila

04.03.08 13:00

V vasici agios nikitas je plaza pescena, je izredno cista voda, ce le ne pha veter in prinese travo izza ovinka. Drugace je ful lepa Milos, to je cez hrib ali s taxi-boat (vozi, ko ne piha in ni valov)...
Pefkoulia je pa enih 10 minut iz vasice nazaj proti glavnemu mestu, je kar lepa plaza, ampak ob vetru so tudi tukaj valovi... jaz sem sla do tja samo an sprehod, ampak mislim, da bi slo tudi z vozickom... ta plaza je drugace bolj ob cesti in ponvadi kar polna, ker je najblizja lepa pescena plaza glavnemu mestu... ce ne piha, zna biti kar v redu...
ampak na Lefkasu se zelo splaca najeti avto in se odpeljati na jugo zahodni del otoka, kjer sta rajski plazi Porto Katsiki in Egremni... zelo lustna plaza je tudi par kilometrov iz vasice Agios Nikitas, samo cuden dostop ima (tudi z avtom), ni veliko ljudi, je pa kristalno cista voda in bel pesek, to je plaza Kalamitsi. Ma saj na zahodni obali so vse lepe... jaz letos razmisljam, da bi sla se enkrat na Lefkas, mi je res lep otok, v enem dnevu ga prevozis po dolgem in pocez :)
gulmulina

04.03.08 14:52

Hvala, grem namrec prvic takole z tamauckom na dopust. Bo star tocno eno leto. Prej sem tudi jaz vedno rentala avto ali skuter, verjetno bomo pa tudi zdaj za kaksen dan, da vidimo se kaksne plaze. Upam, da ne bo pihalo.
kara 

07.03.08 19:34

Porto Katsiki je res lepa plaža, a malo bolj obljudena. Bolj samotna in sanjska je Kathisma - nore fotke, kot bi bil kje na tistih magičnih plažah na Tajskem. Do te plaže se npr. lepo da priti s skuterjem.

09.03.08 14:24

Navedeno
andreste
kakšne so kaj cene hotelov in ali se da dobiti prnočišče brez prdhodne rezervacije

Lefkas je čisto izvedljiv v lastni režiji, saj greš lahko s trajektom iz Benetk do Igoumenitse (eno "postajo" pred Krfom), od tam s taksijem ali avtobusom na otok. Ker je na njem veliko malih in velikih hotelov ter zasebnih sob, po mojem brez težav dobiš prenočišče.

09.01.09 09:45

v mesecu juniju 2008 sem letoval v hotelu Alexandros. stanje za -1. ne priporočam ga nobenemu. Vsi ki smo tam letovali preko kompasa smo podali pritožbe. destinacija je bila sicer v programu prvič. Kot sam otok in ostale destinacije je čudovit in ga priporočam vsem tako v lastni režiji kot preko agencij, vendar ne s kompasom in ne v hotel Aleksandros.Letos grem na isti otok v lastni režiji z osebnim avtom, kar ni velik strošek, s trajektom iz Benetk do Lefkade, nato pa na zahodno obalo v avtokamp ali privat prenočišča, ki so v primerjavi z agencijami veliko cenejša. Grem za 14 ali celo 21 dni in po mojih izračunih porabim toliko, kot da bi letoval preko agencije s polpenzijonom 7 dni. lp. če vas še kaj zanima vprašajte, ker otok poznam.
jINX

09.01.09 23:33

Bila lani na Lefkasu, agencija, letalo, Agios Nikitas. 14 dni, pol penzion, 2 osebi za 1.200€.

Koliko si pa ti naračunal za tvojo varianto? Ker meni se zdi trajekt precej drag. Ali?
awa 

18.01.09 19:00

S fantom načrtujeva poletne počitnice v lastni režiji z avtom.Lani sva sla tako na Korziko in je blo res super...letos pa iščeva možnosti za kakšno drugo destinacijo:)Midva bi šla za 1 teden na Lefkas nato pa še na Kefalonijo. Vem, da je veliko lepši zahodni del Lefkasa pa me zanima če ma kdo izkušnje na tem delu s campi in pa predvsem cenami campov (npr. 2osebi + avto)ali pa apartmaji in cenami!?
intes

19.01.09 08:48

Še mene zanima kako s trajektom v Grčijo in kako je tam s kampi?

Zanima me tudi Korzika. Mogoče kakšen predlog za kamp ob morju. Imamo radi živahne kraje in po možnosti animacije.

Vesela vsakega nasveta.
soraia 

19.01.09 09:59

Zanima me še kakšno mnenje o hotelu odissey, pa kakšne so kaj cene v tevernah v Agios nikitas, pa kako je s ponudbo,...
awa 

19.01.09 19:34

Če te zanima za Korziko imam kar nekaj campov, ki ti bi jih lahko predlagala..ker sva se midva skoraj vsak dan selila, saj sva v 10ih dneh obkrožila cel otok. Je pa res da nisva bila skoraj nikjer cisto ob morju, mogoče 1x..sva pa zbirala predvsem cenejše campe ker se cene lahko kar precej razlikujejo. Na splošno pa je Korzika poceni za campirat(no vsaj meni se je zdelo glede na Hrvaško), če se prej mal pozanimaš kje je ceneje. npr. za 1dan bivanja za 2osebi + avto z vsemi taxami je od 16-20 € na dan. Če pa si želite živahnih krajov,po tem kar sem js doživela Korzika ni glih pravi naslov. Mogoče je potem še najbolj za vas zanimiv Bonifacio...ampak plaže so pa res izjemne.

24.01.09 16:38

V Agios Nikitas sem bila lani junija. Sicer sem bila v sosednjem hotelu Kalypsso, cca 10 metrov od Odisseya. Vasica Ag. Nikitas je super, v štacunah dobiš vse, od hrane, pijače, sladkarij, kozmetike, zadeve za na plažo, kot so brisače, ležalke, zložjivi stoli in ležalniki, senčniki....Meni se ni zdelo tako zelo drago, mogoče cca 10% dražje kot v SLO, ampak sej ne greš v mega shopping :))
Sem prebrskala cel otok, ampak sem se odločila, da grem letos junija spet v Ag. Nikotas. Tudi jaz grem letos v Odisseya, je fajn hotel, pa bazen ima, če je komu to pomembno. Jaz imam raje bolj skromne in manjše objekte za nastanitev, kjer dobiš več domačnosti in pristnosti.

28.01.09 13:20

Čau!

'Komičakam'...

zanima me predvsem temperatura vode v junijskem obdobju in cena rent a car-ja?

Hvala ti!
Miha11

08.02.09 20:02

Poglej samo na kateri strani je hotel (veter).

LP
awa 

23.02.09 20:29

Zanima me se to ali je res, da so na zahodu otoka kjer so plaze lepse, z avtom kar tezko dostopne (luknje v cesti in neprimerna cesta za avto)?
jINX

23.02.09 21:52

Ni panike. Ceste so čito o.k.! Prej kakšen problemček s parkiranjem...
Ajda70.

24.02.09 14:42

Ceste so čisto ok. Brez problema prideš do vseh najlepših plaž. Mi smo bili sicer septembra,ko ni več kakšne hude gužve, v glavni sezoni je pa verjetno res kriza s parkiranjem. Se je pa vredno pomatrat :))
awa 

24.02.09 18:19

aha no super! Greva prvi teden julija upam, da takrat se ne bo take guzve:)

Ajda70?ste avto rentali ali ste bili s svojim?
Hvala
Ajda70.

25.02.09 17:55

Avto smo rezervirali preko neta in nas je čakal na letališču.Ob povratku smo ga tam tudi pustili. Pri Kompasu smo vzeli samo letalske karte, ostalo smo urejali sami. Apartma smo iskali na licu mesta, ker smo želeli bivati v Vasilikiju, ki ga naše agencije ne tržijo, pa tudi cenovno je bistvena razlika.

04.03.09 22:03

zdravo!mene pa zanima s katero agencijo ste šli, da je blo za 14 dni 1200eur?pa je blo mogoče last minute?kakšne so pa cene rentanja avta in skuterja na otoku?
hvala za odgovor!lp
google

05.03.09 15:55

Navedeno
manchika
zdravo!mene pa zanima s katero agencijo ste šli, da je blo za 14 dni 1200eur?pa je blo mogoče last minute?kakšne so pa cene rentanja avta in skuterja na otoku?
hvala za odgovor!lp

Vpiši v google "lefkas rent a car", pol pa klikaj naprej... A je rs tko težko kaj sam zbrskat?

05.03.09 16:17

Google! Ni težko, nekaj sem že "googlala" ampak to kar piše na internetu mogoče ni prava cena,fiksna...kakorkoli...boljše je to zvedet s prve roke... a ne?-je bolj ziher...Torej tvoj predlog sem že uporabila-No, vseen hvala za ta predlog! Lep dan!

07.03.09 19:06

@Lefkass
Junija lani je bilo tako zelo zelo vroče, da naj te ne skrbi zaradi temperature vode. Ne vem točno koliko je bila temp. vode, zrak je bil od 30 do 38 C, voda pa čisto taprava za kopanje, ni bila hladna, brez skrbi.

07.03.09 19:19

@Lefkass
Aj še rent a car: tam na začetku vasice Ag. Nikitas je ena mini hiška, kjer ima sedež Budget(debel masten napis, ne moreš zgrešiti), avto Punto s klimo (brez benza), za 4 dni "full insurance" = 108 €. Sem našla celo litek: BUDGET, Branch Office, Ag. Nikitas, tel: 0030-2645 097 088, E-mail: leventop@otenet.gr
Pa fanj se mej :))

07.03.09 19:27

Navedeno
manchika
Google! Ni težko, nekaj sem že "googlala" ampak to kar piše na internetu mogoče ni prava cena,fiksna...kakorkoli...boljše je to zvedet s prve roke... a ne?-je bolj ziher...Torej tvoj predlog sem že uporabila-No, vseen hvala za ta predlog! Lep dan!

Z Intelekto, Hotel Kalypso, od 15.6 -29.6.2008 za dva, skupaj z rizikom odpovedi, letališki taksami, prijavnino = 1.292,61€

09.03.09 20:58

lp
kadj se zacne Predsezona in kdaj posezona? Rad bi ujel normalne temperature, pa nisva za pretirano gužvo.

zanima me kako je konec avgusta, zacetek septembra? temeperatura zraka, vreme, cene letals.kart

Ajda 70.: PO ČEM JE POSEBNA vasica Vasilikij?

Vsi zelo hvalite, agios Nikitas, bova sla kar pogledAT

LP M
Ajda70.

12.03.09 13:32

Vasiliki v bistvu ni nič posebnega, je bolj mirna vasica, v glavnem pa na ta konec hodijo surfarji.Nam je bilo všeč, ker ne maramo gužva in hrupa. Če imaš avto je s te strani tudi boljše izhodišče do vseh ta lepših plaž. odvisno, kaj od dopusta pričakuješ.

Agios Nikitas nas ni navdušil, čeprav je kot izhodišče tudi ok, v Nidri, ki ga imajo največ v ponudbi naše agencije, pa ne bi šla pod nobenim pogojem. Ampak vse to je res stvar okusa in interesa. Če iščeš zabavo in gužvo je pa Nidri in okolica Lefkade zate bolj primerna izbira.
Mi na vseh otokih izbiramo predvsem destinacije, ki jih naše agencije nimajo v ponudbi.
v začetku septembra so temperature še vedno do 30 stopinj, voda topla, skratka, če nimaš šolo obveznih otrok je to idealen čas za dopust. Če tvegaš in čakaš še last minute za letalske karte si pa sploh zmagala. Mi jih običajno kupimo že kar nekaj prej. Zihr je zihr :))
Robi75 

12.03.09 13:43

Nama Vasiliki ni bil preveč všeč, pa še ful Čehov je tam ;)

Je pa zato zakon plaža Egremni. Res se namatraš in naješ praha do plaže, ampak se splača!
Ajda70.

13.03.09 09:05

A res? Možno, ampak lani jih ni bilo, vsaj takrat, ko smo bili mi. Smo pa mi v Vasilikuju samo spali, sicer pa smo se cele dneve potikali okrog.
Za Egremni se pa strinjam. Se namatraš, je pa vsekakor vredno. Meni osebno najboljša plaža na Lefkasu.
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 10 plus 23?