Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka Šavrinka, s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.
koliko časa

kuhanje šunke

21.03.11 19:00

Prosim kuharice, koliko časa se kuha šunka (ta vakumska pakirana), velika približno dve pesti.
In ko je kuhana - koliko časa jo pustite še v vodi?

Hvala!
takole

Re: kuhanje šunke

21.03.11 19:20

A si prepričana, da jo je sploh potrebno kuhati?

Ker večine ni, tako da poglej etiketo.

Drugače pa se kuha 1 kg šunke eno uro, večje oz. manjše ustrezno manj ali več.

Jaz jo pustim v vodi, da se ohladi do mlačnega, potem pa vzamem ven.
koliko časa

21.03.11 19:25

Jao, hvala ti.
Se kar kuha že eno uro. Sem ugasnila.
V vodi se pa zato pusti še nekaj časa, da je bolj sočna?
več ko mesec časa

21.03.11 20:02

Saj Velika Noč je šele 24. aprila.
KWA

21.03.11 20:25

Kaj jo jeste samo 1 x na leto?

Saj verjamem. Ker ste tukaj same sirotinje. Pa vegice.
BJON

25.03.11 21:39

Mi pa imamo domačo šunko. Ko kuham kos šunke nikoli ne gledam na uro. Kuhanje je zadeva, pri kateri nikoli ne uporabljam ure. Ko je hrana pripravljena, se da preveriti na več različnih načinov. Predvsem pa vaja dela mojstra, ali mojster dela vajo? :P
cicka

25.03.11 22:15

Pozdravljena,
pri nas šunka vre glede na težo-kolikor namreč dag ima toliko minut mora vreti.Nato pa jo pustiš v vodi toliko časa da se ohladi do mlačnega-potem pa nož v roke in njami...pa na hren ne pozabi.
LP
lastovka_25

29.03.11 23:44

Če kaj pomaga: vegetarijansko šunko kuham maksimalno 10 minut (recimo v pasulju, joti), drugače jo pa raje na hitro popečem za 'ham' and eggs ipd. Za šunko v testu je pa sploh ne kuham.

Avtor:
Naslov teme:

• Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 5 datotek

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 7 plus 4?