Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka Šavrinka, s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.
Manca74

Goji jagode

03.12.09 16:20

Kje kupujete goji jagode? Jih poznate?
zasledila sem jih tule: http://www.planetbio.si/superhrana/semena-plodovi/goji-jagode-ningxia-kitajska.html (ni na zalogi)

in tule: http://www.bolha.com/oglas383563680/goji-jagode-goji-berries-cudez-narave (prodaja jih kar en, iste izdelke)

Kitajsko čudežno sadje: Goji jagode (Lycium Barbarum)

Rastejo v višjih legah Kitajske province Ningxie, kjer jih oberejo, posušijo in tako postanejo sladke. Posušene so na soncu, kar pripomore k ohranjanju kakovosti hranil v jagodah.
Delovanje:

* zaščito imunskega sistema,
* izboljševanje prekrvavitve,
* izboljšanje delovanja jeter,
* izboljšanje vida,
* izboljšanje spolnih funkcij in plodnosti

Goji jagode vsebujejo:

* visok odstotek antioksidantov
* izmed vsega znanega sadja vsebujejo največji odstotek karotena, vključno z beta karotenom
* 500 krat večji odstotek vitamina C kot pomaranče
* veliko vitamina B1, B2, B6, vitamina E in aminokislin
* vsebujejo tudi minerale kot so: cink, železo, baker, kalcij, selen, germanij in fosfor.
goji

Re: Goji jagode

03.12.09 16:41

a se jih da tudi pri nas gojiti-se dobi seme-rastline?
ens3c 

07.12.09 13:06

sem videl, da jih (sadike) prodajajo tu: http://www.rast-bs.si/
čeprav jih na spletni ne najdem. Sem pa bil pri njih in sem jih videl.
Matevžž

26.01.10 11:29

http://www.planetbio.si/superhrana/semena-plodovi/goji-jagode-ningxia-kitajska.html tukaj so spet na voljo, če pokličete uno telefonsko, sem naročil in že pridno zobam.
enateta

26.01.10 19:18

nimajo na zalogi piše ko klikneš na link

26.01.10 22:47

Baje je prodaja v Slo prepovedana, drugje po EU pa ne.

02.03.10 10:23

Zanimam se za nakup sadik goji jagod, zato zbiram čim več inf. o le teh... baje so jih prodajali tudi v MERKURJU, pa so zaloge žal že pošle...

dobrodošla bo vsaka informacija, kje se jih da dobit, kolikšna je cena in velikost sadike...
Hvala... in pozdravček,

NN
babyoo

11.03.10 10:43

V Merkurju malo povprašaj, če jih še naročijo. V našem koncu so jih prejšnji teden še imeli!
darjah

11.03.10 15:00

Imajo jih v Krški vasi - Rast Baznik. Sem jih ravno včeraj dala na stran. Te, ki imajo, so stare eno leto, se pa kar hitro razrastejo. Jaz sem jih naročila kar po telefonu (041 795 807). Jih tudi pošljejopo pošti. Večino stvari kupujem rpi njih in sem zelo zadovlojna.
marcelll

11.03.10 17:55

Darja, kako veš da se hitro razrastejo, kakšne izkušnje imaš z njimi.A lahko napišeš kako si jih posadila (kakšna zemlja, gnoj itd)
hvala !
lp

11.03.10 18:10

V merkurju v ms so že nove zaloge
babyoo

12.03.10 09:56

V Merkurju jih dobijo spet naslednji teden, pa še ugodna cena je mal pod 5 EUR
darjah

15.03.10 08:14

Jagod še nimam doma. Grem kar v petek po njih, ker nisem tako daleč stran doma.
Da se hitro razrastejo, so mi pa oni povedali. Se bom pa o njihovi vzgoji maximalno pozanimala.
hepl

17.03.10 20:38

pozdravljeni. ravno danes sem kupila sadiko v tuš supermarketu. imajo akcijo. pa še drage niso, 4 evrčke. bomo vidli, kaj bo ratalo...
lukec1980

18.03.10 20:59

Živjo!

Jaz sem pa zadnjič v trgovini Mama Terra v Kamniku našel res dober muesli z Goji jagodami (ta zraven vsebuje tudi jakon). Pogledal sem si tudi spletno stran od uvoznika, če koga zanima
muesli najdete na http://www.jancomm.si/Izdelek_View.aspx?id_izdelka=174&id_skupine=3

Jaz sem dosedaj naročal goji jagode preko neke internetne strani iz Nemčije.
Če koga zanima, sporočim naslov.
Ajatutaja

28.03.10 08:45

Jaz bi prosila za naslov
matmat

03.04.10 20:40

Danes sem kupil sadiko v vrtnarstvu Breskvar. Lepa, v lončku, odganja, 29 EUR...
zelo poceni

05.04.10 15:47

za ta denar sem jaz kupil skoraj 5 sadik
David M

19.04.10 20:01

Kalia ponuja sadike, visoke pribl. 80cm z enim do tremi stebli po slabih 10€.

04.05.10 22:55

imam še tri sadike, ki jih ne bom posadila - ker se menda res precej razrastejo. če še koga zanima, ugodno prodam. Okolica NM.
goji so zakon

06.05.10 21:34

Zdravo iluzija!

Res se zanimam za te zdravilne jagode. Prosil bi za vaš kontakt. Vzel bi vse tri sadike, če jih seveda še imate.

Goji so zakon!!!

07.05.10 11:45

En lep pozdrav iz belekrajine.Za nima me vse o gojenju goji rastline..
David M

12.09.10 16:43

Ja, res se izredno hitro razrastejo. Sadike sem posadil aprila, sedaj so veje dolge že nad 3m, nekatere krepko preko 4m. Jagod pa gor ogromno, cvetov pa tudi. Ravno so prve dozorele. Se pa zelo enostavno razmnožuje: Olesenel poganjek (vejo) razrežem na kose po 30 cm. spodnjih nekaj listov odstranim, vejice dam v vodo in poženejo korenine, presadim na stalno mesto ali v lonček... Voila! Simpl ko štrudl!
Janja80

03.10.10 18:15

Jaz goji jagode kupujem v trgovini Mama Terra v Kamniku, so od Harmonije narave. Poskusila pa sem tudi odličen muesli z goji jagodami, ki ga najdete v njihovi trgovini. Priporočam :)
Andretti

06.01.11 16:15

http://www.gojiking.co.uk/shop/

Preverjeno ugodno in kvalitetno.
kranj123

06.03.11 10:46

Lani sem kupila sadike goji jagod v Kalii. Že takoj jeseni so cvetele in proti koncu jeseni je bilo na njih veliko plodov. Pozno jeseni ali začatku zime jih je napadla plesen. Zanima me, kaj bo letos. Rastejo izredno hitro. Ne vem kako in kdaj se obrezujejo in na katerih vejah rodijo.. Če se kdo spozna na gojenje naj napiše.
ZeleniZmajPod Krimom

12.03.11 14:05

Veliko informacij o vzgoji ahko najdete tukaj: http://www.facebook.com/gojijagode (na zavihku discussions tudi o boleznih in obrezovanju).
Obrezovanje ni nujno potrebno -je pa priporočljivo,da dobite lepšo obliko, ter da redčite grm in omogočite, da sonce pride do vseh plodov in ti lahko dozorijo. Goji jagode rodijo od drugega leta dalje, polno rodnost pa dosezejo nekje okrog tretjega, četrtega leta.
niwaj 

08.04.11 08:18

Tukaj boste našli vse o Goji jagodah. So prvi v Sloveniji ki imajo svoj nasad in torej prodajajo sadike, ki so zrastle na Ljubljanskem barju.
Če bi pa radi zvedeli več o tej rastlini si poglejte članek o goji jagodah.
Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 5 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 20 plus 25?