Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka Šavrinka, s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.
not my time...

pomfri v pečici

11.06.08 12:36

Kako ga pripravite? kupite navaden pomfri ali kakšen poseben? Koliko časa pečete, namažete pekač z oljem ali ni potrebno? Hvala za nasvete....
EnaA

Re: pomfri v pečici

11.06.08 12:40

Jaz sem zadnjič kupila v Hoferju. Samo ga še nisem probala pečt. Se pa njihov krompir za pečenje v pečici super obnese - tam ni treba nič dodajat.

Pomfri bom pa probala v kratkem. Sem pa gledala, da je ekstra napisano da je za pečico.
aja123

11.06.08 12:42

V sparu sem videla pomfri za pečenje v pečici, pa v lidlnu, pekla ga pa še nisem.
pommes

11.06.08 12:43

Olupiš, opereš in narežeš navaden krompir in ga daš na s peki parpirjem obložen pekač v pečico, malo posoliš in pošpricaš z olivinim olje, daš pečt v pečico, recimo 230 stopinj in 40 minut, pa je. Nakup narezanega krompirja iz vrečke ni nujno potreben za pripravo te jedi :).
čista logika

11.06.08 12:48

pa to je pečen krompir. pomfri mora bit ocvrt
marinka74

11.06.08 12:54

Navedeno
čista logika

Tehnično to seveda drži.
Zakaj pa prodajajo narezan krompir za pommes frites za pečenje v pečici, če je potem jasno, da pommes frites nastaja v fritezi ali posodi z oljem na štedilniku?
oppa

11.06.08 12:57

Navedeno
marinka74
Navedeno
čista logika

Tehnično to seveda drži.
Zakaj pa prodajajo narezan krompir za pommes frites za pečenje v pečici, če je potem jasno, da pommes frites nastaja v fritezi ali posodi z oljem na štedilniku?

Malo preberite, kaj sploh jeste. To, kar kupiš, ni krompir narezan na kose, ampak na pol pripravljen pomfrit, se pravi že prepojen z oljem in ti ga v pečici samo dokončaš.

Preberi sestavine, boš videla, da je olje zraven.
čista logika

11.06.08 12:57

Navedeno
marinka74
Navedeno
čista logika

Tehnično to seveda drži.

ja zakaj le? da zaslužija z naivnimi ženskami.

krompir ocvrt v olju je pomfri, krompir pečen v pečici je pa pečen krompir. krompir narezan kot pomfri pečen v pečici je tudi pečen krompir. ne vem, od kod vam sploh ideja, da lahko pomfri spečete v pečici?
oppa

11.06.08 12:59

Navedeno
čista logika
Navedeno
marinka74
Navedeno
čista logika

Tehnično to seveda drži.

ja zakaj le? da zaslužija z naivnimi ženskami.

krompir ocvrt v olju je pomfri, krompir pečen v pečici je pa pečen krompir. krompir narezan kot pomfri pečen v pečici je tudi pečen krompir. ne vem, od kod vam sploh ideja, da lahko pomfri spečete v pečici?

Logika ne zdrži:) Kot sem napisala zgoraj, berite deklaracije. To, kar kupite je že na pol pripravljen pomfrit, z oljem.

KO ga daš iz pečice, je masten in slasten:))

11.06.08 13:10

kak že pravijo: Isto sraje, drugo pakovaje!
mandarinca.

11.06.08 13:19

Jaz sem se tega krompirja (napol pripravljen, za pomfri v pečici) posluževala, ker kuhinja ni imela nape, ker nisem imela dovolj velike posode za cvrenje, ker bi porabila preveč olja. Študentsko stanovanje pač, ampak pečica je pa bila.

Se je super obneslo. Ampak zdaj raje naredimo pomfri iz krompirja - olupiš, narežeš, ocvreš v olju.

11.06.08 13:24

Navedeno
aja123
V sparu sem videla pomfri za pečenje v pečici, pa v lidlnu, pekla ga pa še nisem.

V Lidlu tudi?? Super. Naslednjič ga poiščem, ker mi je ideja, da na potrebuješ olja odlična.

Počasi umira, kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan enake poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barve oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna.
Pablo Neruda
Tudi čisto navaden zmrznjen pomfri se lepo speče, ni nujno da je poseben za pečt v pečici. Jaz sem tudi v Hoferju vedno kupovala tist rebrast pomfri, k je tudi za pečico, enkrat je bla pa sila, sem dala pa kar navadnega pa je bilo čist OK. Od takrat ga samo še tako pečem, redko v fritezi, saj se takoj pozna, da je manj masten.
metulka

11.06.08 14:00

Če navaden krompir narežeš kot za pomfrit ali daš v pečico zamrznjen, polpečen pomfrit katere koli vrste, je razlika v okusu v primerjavi s pravim pomfrijem tako minimalna, da ne vem, če je vredno friteze in pol litra olja.
Jaz narežem krompir, ga dam v teflonski pekač, brez peki papirja, dodam sol, veliko žlico olja (lahko tudi olivnega), premešam in dam pečt.

11.06.08 14:21

Navedeno
pommes
Olupiš, opereš in narežeš navaden krompir in ga daš na s peki parpirjem obložen pekač v pečico, malo posoliš in pošpricaš z olivinim olje, daš pečt v pečico, recimo 230 stopinj in 40 minut, pa je. Nakup narezanega krompirja iz vrečke ni nujno potreben za pripravo te jedi :).

Heeeeeej heeeeeeeeeeej se strinjam. Ampak tak krompir pride na vrsto med vikendom. Ko pa se mudi je pa tak kupljen zakon. Pa še cenejši je.

Počasi umira, kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan enake poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barve oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna.
Pablo Neruda

11.06.08 14:39

Lahko ga za 5 minut prekuhaš, potem pa daš pečt na peki papir v pečico, pa še zelo malo olja porabiš.
Jaz ga naredim v mikrovalovni... navaden svež krompir... njamsi...:))
IrenaZ

11.06.08 17:10

Uporabljam kar Mercatorjem pomfri. Na peki papir in v pečico z njim... Je čisto OK.
Bojan A

21.12.09 22:58

Jaz ga v zadnje cajte vedno v pecici cuknem, edino ni mi vredi ker vedno pretrdi rata. Zaj glih eksperimentiram z tem, rad bi peko v pecici z rezultati podobnimi kot v olju.

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 5 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 10 krat 10?