Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka Šavrinka, s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.
prosim

recept za sarmo

21.05.08 15:21

prosim, če lahko katera napiše dober recept za sarmo.
alika 

Re: recept za sarmo

21.05.08 15:55

Jaz prepražim sesekljano čebulo, stresem na olje da zarumeni in nanjo stresem mleto meso - 1 kg, ker ima mama dieto dam samo govedino, pražim , dodam 1 dcl ali 1 in pol dcl surovega opranega riža, pomešam, dodam česem in peteršilj ter odstavim. ( eni dodajo pred mesom na čebulo še sesekljan špeh da se malo popeče in potem meso...) Pripravim zeljne liste, če so fino kisli, jih na hitro splaknem z vodo. Predenstano maso večkrat med tem pomešam, da se na pol ohladi, nato vanjo dodam 2 jajci, fino pomešam solim, popram. Na zeljne liste dajem po 1 veliko žlico mase, zavijem, spnem z zobotrebcem -drugače se mi razkopljejo- in zlagam v lonec. Ko to končam, zalijem z vodo da prekrije sarme, dodam paradižnikovo mezgo najmanj 2 dcl, solim malo popopram in kuham 40 minut, potem zmešam 2 žlici moke in še malo paradižnikove mezge, malo paprike - sladke- in to zlijem v lonec, kuham še 15 minut in gotovo. Zraven skuham pire krompir, čeprav moja hči in mož raje jesta zraven kruh.
ali ima ta sarma okus po sarmi ali po paradižniku. oz. kečapu? a vas ne peče zgaga? kislo na kislo?

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 5 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 6 plus 20?