Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka Šavrinka, s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.
Mija  

Krompirjevi rostini

22.04.05 12:13

Pri Bo frostu sem opazila zgoraj omenjene rostine. Ali se kateri sanja, kako se jih pripravi? Hvala in lep pozdrav, M.
Misliš kako se pripravi Bofrostove? Pogreješ jih v pečici ali na olju ;-))

Če pa si mislila, kako bi kaj podobnega naredil doma - pobrskaj z iskalnikom, opisana je priprava krompirjevih polpetov - to je približno to. No, vsaj zelo podobno!
Mija  

Re: Krompirjevi rostini

22.04.05 13:25

Ne, mislila sem, kako bi jih lahko sama naredila. Z iskalnikom sem brskala za rostini, pa zadetkov ni bilo, bom poskusila še s polpetkami. Hvala.
SICER MI BOFROSTOV ROSINI NISO POZNANI.
ČE JE IZGLED ROSINIJEV IZGLED NARIBANEGA KUHANEGA
KROMPIRJA MI JE NA TA NAČIN POZNANA ŠVICARSKA NARODNA JED
PO IMENU ROSTI (BERI RŠTI).
PRIPRAVA JE ENOSTAVNA. ZVEČER SKUHAJ CEL KROMPIR, KO JE KUHAN
(NE ČISTO DO KONCA) ODLIJ VODO IN PUSTI STATI DO NASLEDNJEGA DNE.
KROMPIR NATO OLUPIMO IN NASTRGAMO NA STRGALO (KOT JABOLKA).
SEGREJEMO MAŠČOBO (ŠVICARJI UPORABJAJO MARGARINO) V TEFLON PEKAČU (KOT ZA PALAČINKE) NA NE PREVEČ VROČO TEMPERATURO.
OBČASNO MEŠAJ, DA NE ZAŽGEŠ. VMES POSOLI PO OKUSU IN PO PRETEKU CCA POL URE JE ŽE KROMPIR LEPO PORUMENEL. NATO GA SKUHALNICO
OBLIKUJEŠ V OBLIKO GLOBINE GLOBOKEGA KROŽNIKA, S KATERIM ROSTI
POKRIJEŠ. NATO GA DO KONCA ZAPEČEŠ (PO OBČUTKU,KER GA NE VIDIŠ)
OBRNI KROŽNIK (JE ZELO VROČ) IN ROSTI JE.. MMMMMMM..ZELO,ZELO
DOBER.
Evo, to je to, niso polpeti ;-))

http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=48873&t=48873

Preizkušeno, zelo dobro!
Kate*  

Re: Krompirjevi rostini

23.04.05 16:13

Midve s prijateljico sva pekli rostine v osnovni šoli:) Pa nisva vedeli, da je to, ker sva kar sami nekaj pogruntali:)

Naribali sva krompir, ga posolili, zmešali jajce in ga dodali zraven in dajali z žlico v olje. Čisto preprosto:))))

Danes delam nekaj variant, ki pa niso vse samo iz krompirja:
1- je že Sonce rumeno povedala
2- naribam krompir, naribam sir, dodam malo moke ali drobtin, sol, poper, česen, v vse skupaj zamešam dobro zžvrkljano jajce.
3- bučke naribam, solim in jih ožamem, dodam nariban sir, poper, česen ter odvisno od trenutne želje različne začimbe - peteršilj, origano, baziliko... Zmešam z malo prirejeno maso za palačinke - eno jajce,moka, malo mleka - da je bolj gosto.
3- na isti način, samo, da je kombinacija krompir+bučke ...

...včasih zamešam še nariban korenček, malancane, kuhano koruzo ...
Dobro je tudi s koruzno moko. Vedno dajem z žlico v olje.

Sem pa začela ponovno peči te zadeve ravno po navdihu Bo Frostovih rostinov:)))

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 5 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 18 minus 8?