Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka Šavrinka, s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.
h&m  

cokoladno pecivo

01.06.04 19:09

Jaz upam, da ta tema se ni bila prevelikokrat.
Rada bi naredila eno cokoladno pecivo. Nekaj cisto enostvanega, cokoladnega, pa da bi bilo tako...krhko, mokro...biskvit mislim. Kar tako...samo biskvit, prelit s cim, ali pa kar sam. Nekaj podobnega marmornemu kolacu.

Upam, da veste kaj mislim. Danes sem naredila eno pecivo, ampak se mi ni posrecilo. Je cokoladno grenek...moji mami je sicer vsec, meni je pa prevec (mocno) cokoladen ;)

Imam obcutek, da bo to en cisto enostaven recept, ampak ga sama se ne znam skupaj spacati napamet:)

Najlepsa hvala!!!

Re: cokoladno pecivo

01.06.04 19:30

Definitivno pasji smrčki. Testo ni krho, je pa "mokro", ker ga navlažiš z mešanico mleka in ruma. Čokolado pa dodajaš po lastni želji - že v sam biskvit poljubno pa tudi preliva lahko narediš toliko, kolikor želiš.

PASJI SMRČKI

1/2 jogurtovega lončka olja
1,5 jogurtovega lončka moke
1,5 jogurtovega lončka sladkorja
3/4 jogurtovega lončka mleka
1 pecilni prašek
4 jajca
8 - 12 žlic kakava ali mlete čokolade

Polivka:
1,5 dl mleka
rum po želji

Preliv:
čokolada, maslo
kokos

Vse sestavine zmešamo skupaj in spečemo v pekaču (20x32) na 180° približno 20-30 min.
Še vroče prelijemo s toplo mešanico mleka in
ruma. Ko se nekoliko ohladi, prelijemo še s stopljeno čokolado in potresemo s kokosovo moko. Ohlajeno narežemo na kocke.

01.06.04 19:57

Našla sem en recept da te spravim iz težav !

Upam da tega recepta še nimaš in da ti bo prav prišel !

Recepta pa še nisem preiskusila ker sem ga tudi sma šele dobila !

MAKOVE KOCKE
SESTAVINE :
1 jogurtov lonček sladkorja
1 vanili sladkor
2 jajci
½lončka olja
1 lonček mleka
1 lonček moke
½ pecilnea praška
limonina lupinica
1 žlica ruma
1 lonček zmletega maka

ČOKOLADNI OBLIV:
8 dga jedilne čokolade
3 dag margarine
2 žlici olja

PRIPRAVA :
Pol lončka sladkkorja z vaniljjijo in rumenjakoma mešamo z mešalnikom in ko naraste, med mešanjem prilivamo olje.Prilijemo mleko in ne mešamo več.
K beljakom pridamo žlico ruma in napravimo trd sneg.Vtepemo preostali sladkor in sneg dodamo k prej pripravljeni zmesi ,potresemo z moko pomešano s pecilnim praškom , limonino lupinico in mletim makom .(Polovico maka lahko nadomestimo z mletimi orehi .)
Z metlico ročno premešamo, maso zlijemo v namazan in pomokan pekač (22x36cm ).Pečemo pri temperaturi 180 stopinjah.
Pečeni biskvit takoj polijemo z čokoladnim prelivom

PRIPRAVA OBLIVA :čokolado ,olje in margarino damo v lonček in postavimo nad vročo vodo ter večkrat pomešamo da se vse sestavine stopijo.
Ko se čokoladni preliv strdi pecivo narežemo na poljubne kocke !

Pa lep pozdrav !

01.06.04 22:45

danes sem spekla preprost biskvit iz čokolade, napojila z mlekom in maraskinom, prerezala, znotraj namazala z jagodno marmelado in z na četrtine narezanimi jagodami, po vrhu prelila s čokoladnim prelivom in oblozila z jagodami.
postregla sem s smetano..
spečeno je bilo eno uro nazaj, ko so se vsi člani druzine vrnili domov pred pol ure so ostrmeli nad nepričakovano sladico in zdaj je torte samo se slaba polovica. pa smo samo 4je v druzini:)
moj point.. če kdo hoče recept za to dokaj hitro in enostavno stvar naj pove;)
lp
Zala  

01.06.04 23:02

H&m, mogoče bi ti bili všeč brownies, kjer tudi vse skupaj zmečeš in malo pomešaš - sama jih še nisme delala ampak berem same pohvale o njih. Nekaj tem je bilo napisanih že tukaj, zelo dobre in preproste recepte sem videla tudi na kulinariki. Poglej, se splača!

LP
PIPI  

02.06.04 07:43

Poglej v bazo receptov pod 'lunce'. Narejeno v 10 min, spečeno v 45 min in ne moreš nehat jesti.

02.06.04 08:15

Nam je vsec korenckovo pecivo- pa se korencka ne cuti, le prijetno socnost daje. So tudi orehi in preliv iz cokolade. Lp Babi
h&m  

02.06.04 09:18

No, evo delala sem te lunce in ne vem kje sem zgresila. V mojem receptu ni bilo nic mleka, pa sem ga sama dodala. Pomoje sem zgresila pri tem, da sem dala namesto cokolade v prahu kakav v prahu (97%). Je to mozno?
Pecivo je tako bolj pacasto, po vrhu in spodaj je lepa rjava skorja, notri je pa crno kot oglje. Kot sem rekla, je bolj grenko, kot sladko. Je pa res, da sem dala malo manj sladkorja, kot pise. Jaz imama recept z malo manjsimi kolicinami sestavin. Ce hocete ga lahko specem.

@Zala Brownise sem ze delala 1x. Po nekem pravem ameriskem receptu. Pa so bili kar dobri, ampak ko boli taki, bolj karamelizirani, ker je toooooliko cokolade notri :)

@Kresnica Tile pasji smrcki izgledajo dobri, pa enostaven recept je.

Ima se katera mogoce kaj takega? Enostvavnega, cokladnega, socnega? :)

02.06.04 19:44

Poglej v bazo recetov pod Bounty. Hitro, čokoladno-kokosovo in dobro :).

Lp, mishika
Tajč  

02.06.04 20:11

Poizkusi recept za limonove polmesece

http://med.over.net/recepti/recept.php?idRecepta=20

Če menjaš čokolado z kakavom moraš menjati drugače kot v razmerju 1:1.

Kadar uporabljaš kakav moraš dodati več sladkorja, nekaj tekočine da kakav raztopiš in potem še nekaj suhega dela več (masa).
PIPI  

03.06.04 08:05

Definitivno NE s kakavom. Niti pod razno ni zamenljivo. Mleka dodam le kakega pol dcl.

04.06.04 11:04

Pasji smrčki so mi všeč, tudi peke sem kar vešča, samo pri tem receptu mi ni jasno, če se sladkor in jajca prej zmiksajo in se ostale sestavine nato vmešajo? Ali se vse skupaj vrže v skledo in zmeša?

04.06.04 14:09

Po želji; rata na vsak način. Ampak jaz ponavadi najprej zmiksam skupaj rumenjake in sladkor, na koncu pa dodaj sneg. Je bolj rahlo potem.
h&m  

05.06.04 16:54

Uf...ravnokar se "basem" s pasnjimi smrcki :) Res so full dobri...drugic moram se mogoce mal bolj namocit, pa bo se boljse:) Me je bilo pa ze malo strah, ker se po sredini ni hotelo speci. Sem pekla mnda 50 min, da je bilo. Prej je bil pa se kar nek puding notri, ko sem probala z zobotrebcem. Mozno zato, ker sem devala sestavine za jogurov loncek un ta velik (210ml)?

Pa saj sploh ni vazno, glavno, da je zdaj dobro:) Njamiii :)

Pomoje bi pasala tudi kaka dobra marmelada na vrhu...pod cokolado, pa potem cokolado vseeno cez. Bom drugic eksperimentirala :))

Najlepsa hvala Kresnica!!!

05.06.04 21:44

No, super :) Tudi jaz sem vsakič navdušena smrčki, ker so res simpl za naredit, ampak odlični za pojest :)
Glede količin...jaz nikoli ne kompliciram preveč, nimam vedno enakega lončka, pa vseeno vedno uspe :)

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 5 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 25 minus 15?