Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka Šavrinka, s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Muffini - slani

03.11.03 14:09

Vem, da je cel kup receptov za mufine že objavljenih, ampak mene zanimajo slane, pikantne, zelenjavne ... verzije.
Mi kdo pomaga?
Tora*  

Re: Muffini - slani

04.11.03 22:20

Prekopirano iz raznih postov na forumu. Sama venčkrat naredim korenčkove in jih imam za malico v službi.
LP Tora

Korenčkovi mafini
125 g olja* 125 g sladkorja* 240g jogurta* 160g korenja* 3 jajca* 3 žličke pecilnega* 380 g moke* 1žlička sode* cimet
Dobri so tudi naslednji dan.

Krompirjevi mafini
* 165 g zmečkanega krompirja* 360 g mleka* ½ drobno narezane čebule* 2 jajci* 120g jogurta ali sladke smetane* 3 žličke pecilnega* 310 g moke* 1žlička soli
V maso lahko dodaš še šunko, nariban sir ipd.
Sestavine za korenčkove in krompirjeve mafine so za 12-15 mafinov. Med sabo pomešamo prve sestavine, nato še druge, nazadnje pomešamo oboje skupaj. Res so dobri tudi naslednji dan, lahko je še manj sladkorja, raje samo 1 žlička pecilnega in 1 žlička sode, lahko je manj maščobe (½ jogurtovega lončka namesto ¾, kot je v receptu)

Kreolski muffinsi
* 2 jajci* 350 ml mleka* 150 g raztopljenega masla* polovica majhne rdeče ali zelene paprike, narezana na majhne koščke* 1 majhna sesekljana čebula* 100 g naribanega sira* 300 g moke* pol čajne žlice soli* 2 jedilni žlici pecilnega praška* 2 jedilni žlici polente* 1 čajna žlica zmletega čilija

Česnovi muffinsi
* 250 g moke* 1 jedilna žlica sladkorja* 4 žlice pecilnega praška* ½ čajne žličke soli* 3 stroki česna (drobno nasekljanega dodaš k mokrim stvarem)* 1 jajce* 3 jedilne žlice raztopljenega masla* 200 ml mleka* 1 jedilna žlica nasekljanega drobnjaka

Muffini iz skute in drobnjaka
Za 12 kosov:* 2 lončka večnamenske moke* 1 žlica kristalnega sladkorja* 2,5 žlički pecilnega praška* 1,5 žlička suhega drobnjaka* ½ žličke soli* malo črnega popra* 1 veliko jajce* 1 lonček sveže skute* ½ lončka mleka* 4 velike žlice masla* 1,5 žlice nasekljane čebule
Pečico segrej na 190°C. Pri teh muffinih je res najbolje, da uporbiš papirnate modelčke, ker se zelo radi primejo. Zmešaj moko, sladkor, pecilni prašek, drobnjak, sol in poper. V drugi posodi zmešaj jajce, skuto, mleko, stopljeno maslo in čebulo. Prelij k suhim sestavinam in počasi mešaj, dokler se suhe sestavine ne namočijo.Modelčke (tudi papirnate) namaži z maslom in peči 15-20 minut oz. dokler niso prožni na dotik v sredini.1 lonček = 2 dl

Muffinsi s čebulo in slanino
* 1 čebula* 200 g slanine* 350 g moke* 4 žlice pecilnega praška* ½ čajne žličke soli* 2 jajci* 75 ml mleka* 250 g kisle smetane
Čebulo nasekljaš in popečes v maščobi od slanine. Slanino narežeš na majhne kocke in hrustljavo popečeš v kozici, maščobo dobro odcediš. Popečno čebulo in slanino dodaš čisto na koncu, ko so mokre in suhe sestavine že premešane.

05.11.03 09:06

Hvala, so tudi meni prav prišli!

Lp, Monika
misa.  

05.11.03 09:18

Osnovni recept:
2 skodelci moke
1/4 skodelice sladkorja
2 zlicki pecilnega praska
1/4 zlicke soli
zmesaj skupaj, posebej zmesaj
1/3 skodelice stopljenega masla
1 jajce
1 skodelico mleka
obe zmesi zmesaj skupaj nadevaj v 12 namascenih modelckov in peci pri 200C 20-25 minut.

variacije:
jagodni: dodaj 1 skodelico borovnic ali jagod

polnozrnati: 1 skodelico moke nadomesti z 1 skodelico polnozrnate moke, dodaj 1 zlicko mesanih zacimb (kot za medenjake) in 1/2 skodelice rozin

jabolcni: dodaj 1 zlicko cimeta, 1/4 zlicke muskatnega orescka, 1 skodelico drobno sesekljanih jabolk, povecaj kolicino sladkorja na 1/3 skodelic

sir in slanina: dodaj v ponvi preprazene (da so hrustljavi) in odcejene 3 rezine slanine, narezane na manjse koscke in 1 skodelico naribanega sira. Sladkor zmanjsaj na 2 zlici.

pomaranca in mak: dodaj 1 zlico pomarancne lupinice in 1-2 zlici maka

banana: dodaj 1 veliko zmeckano banano in 1/2 zlicke mesanih zacimb

05.11.03 15:57

Tora,hej! Ta zbirka slanih receptov je res koristna.Lep pozdrav Babi
Mina  

05.11.03 22:34

Ste natrosle tolk receptov, da bom še jst začela pečt mafne- raznovrstne. SAmo še 'pleh' morm kupt.
LP
Zala  

06.11.03 00:42

Mina, svetujem ti raje nakup silikonskega pekača in ne "plehastega" :)
je veliko boljši!

LP ZALA

06.11.03 08:13

Hojla!
Kako pa se ta mehka stvar obnese? Meni deluje tako čudno. Sem ga pred dnevi gledala, pa ne vem ce je uporaben?

LP Meta

ursa  

06.11.03 09:58

Jaz pa muffine vseeno najraje pecem v papirnatih modelckih. Na pekac se preveckrat primejo!
Tora*  

06.11.03 12:40

No, da se še jaz naučim linkat. Na tem naslovu smo povedali še več in še več o mafinih, pekačih, trgovinah...
http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=16413&t=16413

Odgovor: definitivno silikonski pekači. In ne samo za mafine.
LP Tora
h&m  

06.11.03 14:37

tile tud niso slabi:

Ham or Sausage Cheese Muffins
2 cups self rising flour
1 teaspoon baking soda
1 cup milk
1/2 cup mayonnaise
1/2 cup fully cooked chopped ham or sausage (drain grease if using sausage)
1/2 cup sharp shredded cheddar cheese
1. In a large bowl combine flour,baking soda.
2. combine remaining ingredients.
3. Stir into dry ingredients just until moistened.
4. Fill greased or paper lined muffin cups 2/3 full.
5. Bake at 425 degrees for 14 minutes or until muffins test done.

12 servings
22 minutes ( 10 mins prep time, 12 mins cook time )

Ce rabi kdo prevod, naj pove in bom prevedla...brez problema. Zdej sm kr skopirala iz mojih receptov.

06.11.03 15:25

Povem se enkrat,da so silikonski pekaci zelo zelo v redu.Edino,ko jemljes iz pecice,primes pod dnom,da se ne kaj obrnr in ven strese.Pa tisti otroski modeli,ko lahko speces biskvit in samo obrnesi n ven pade.Jaz sem res zadovoljna.Je pa neka forumovka povedala,da je kvaliteta lahko razlicna
od znamke do znamke. Sicer za mafine jih nimam,ker imam se starega ali
papirnate skodelice,imam pa nekaj modelov razlicnih oblik in velikosti.Vedno prav pride. Lp Babi

07.11.03 09:08

Silikonski pekači so SUPER.

Jaz oba pekača za mafine dam gor na pleh in pleh v pečico. Nimajo kam past in mafini kar sami ven padejo, ko so pečeni. Pakač se ne maže z ničemer pred peko. Pekača po uporabi z mlačno vodo samo splahnem, saj se nič ne prime gor. Hitreje se tudi ohladijo, tako da lahko caa po 10 minutah že opereš in pospraviš pekač.

Silikonski pekači - vredni nakupa!

p.s. Ko sem kupovala pekač za mafine, sem vidla tudi pekače za ostale dobrote. Recimo tisti za torto (okrogli) imajo neki obroč, da so stabilni, ko vliješ testo vanj in ga daš pečt.

lp, Monika
ursa  

10.11.03 10:39

Se moja varianta (preizkusena cez vikend).

Osnovno testo:
4 dcl moke
2 zlicki pecilnega praska
3 jajca
2 dcl navadnega jogurta
3 zlice olivnega olja
1/2 zlicke soli

Najprej zmesamo tekoce sestavine, potem dodamo suhe in dobimo gosto testo.

Varianta 1:
testu dodamo nariban sir, zmesamo in nadevamo v papirnate modelcke.

Varianta 2:
testo nadevamo v papirnate modelcke, cez potresemo na koscke narezane rezine prekajenih puranjih prsi, v vsak muffin vtisnemo zlicko mehkega sira z drobnjakom (kot npr. Tartare)

Varianta 3:
testo nadevamo v muffine, v vsakega vtisnemo nekaj kosckov feta sira in nekaj kosckov popecenih buck ali melancanov (prej jih narezemo, nasolimo, pustimo, da spustijo vodo, popecemo na olivnem olju).

Vse variante pecemo cca. 25-30 min na 200C. Priporocam pa papirnate modelcke, ker se taki muffini zelo radi primejo.

Dober tek.

Avtor:
Naslov teme:

• Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc,
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 5 datotek

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 15 minus 5?