Popotovanja

Za vse, ki radi odkrivate svet in si dopust predstavljate drugače kot ležanje na plaži.
Gabi

Toskana

18.06.07 11:12

Pozdravljeni,

Čez 14 dni greva z možem v Toskano, V Grosseto in prosim vse, ki ta del Italije poznate (Grosseto, Elba, Pisa,...), da napišete, kakšna je vožnja do tja, kaj se izplača ogledat. Greva z avtom.

Gabi.
natasa01

Re: Toskana

18.06.07 23:24

Midva sva lani kruzala po Toskani in sva bila navdusena. Na severnem delu Toskane sva prebivala v vasici Montecarlo, ki jo toplo priporocam, ker je res pravljicna.
Nastanjena sva bila v apartmaju (res lep in urejen, z bazenom, teraso in zelo prijazno lastnico) sredi vinogradov:
Casa Puccini
Anfrione
Montecarlo
I-55100 Lucca
Country Code Italy +39
Mobile Phone: 3289 74 76 86
Fax: 0583 47 43 00
rossana.pieroni@email.it

Od tam sva si ogledala mesto Lucca (zelo lepo mesto z ogromnim obzidjem - eno redkih mest, ki ga je obdrzalo v celoti), Piso, Pescio, Collodi (ostržkova dezela), Montecantini terme (scena ala Portoroz, zato nama ni bilo tako zelo vsec).

Ni pa si nama uspelo ogledati:
dežele 5-ih vasic, Vinci – rojstno mesto Leonarda, potepanja po dolini Serchio – dolino sestavljajo prečudovite vasice, Garfagnana, narodni park Apuanskih alp s podzemno jamo, jezerom Vagli, itd. Imava vsaj razlog, da se morava tja še vrniti. :))

Upam, da sem ti lahko kaj pomagala in da se boste imel lepo!
Lp, Natasa
Gabi

19.06.07 15:46

Kakšna pa je vožnja, so zastoji, ceste so verjetno v Ita super? Se vleče teh 650 kilometrov? Imam namreč malo strahu pred dolgimi vožnjami, ko je toliko nesreč. Koliko km pa je do vasice Montecarlo?
Ali sta imela kak zemljevid Pise, kako je s parkiranjem?

Res hvala za vse informacije,

Gabi.
natasa01

20.06.07 12:29

Ja midva sva imela kar gužvo, ampak sva šla za prvomajske počitnice in to ravno na dan, ko so tudi Italijani imeli praznik, tako da sva pred Firenzami v prometnem zastoju stala kar precej časa (cca 2 uri). Ampak mislim, da je bilo to res izjemoma.
Sicer pa s samo potjo ni posebne panike. Vmes se je treba ustavljati, pa kaj pojesti in gre. Jaz sem bila v 6. mesecu nosečnosti, pa sem brez problema zdržala.
Vasica Montecarlo je cca. 15 km oddaljena od mesta Lucca.

Ti pa iskreno povem, da naju je Pisa še najbolj razočarala na tem potovanju po Toskani. Tam sva bila celih 15 minut, potem pa hitro pobegnila ven iz nje. Jaz ji na vajinem mestu ne bi posvečala prevelike pozornosti.

Če te zanima najina pot in opis poti ti lahko pošljem najin potovalni načrt, ki sva ga napisala po vrnitvi domov. Tam je bolj natančno opisana cela najina pot in izkušnje na njej.
vedette2

21.06.07 09:04

zivjo,
midva s fantom pa sva najela apartma za 1 teden in sicer na dezeli severno od firenc. bilo je super, apartma nov z bazenom, lastniki prijazni, apartma zelo prostoren in cist pa velik vrt z zarom. vse naokoli same oljke, res pravljicno. sva pa sla 3x v firence in brezplacno parkirala v samem cenru( blizu zelezniske postaje) in si ogledala veliko znamenitosti, samo za ufizzi rabis skoraj cel dan. druge dni pa sva izkoristila za izlete, sienna, san giminiano, arezzo...in se manjsa mesteca. meni osebno so najbolj vsec firence, lahko se sprehodis po mestu pa ni vroce ker piha skozi ulicice. skozi ponte vecchio je zanimiv sprehod tudi zvecer, res nepozabne pocitnice.
Gabi

21.06.07 10:53

Seveda me zanima, pošlji na:[email protected]
Hvala za informacije.
Gabi

21.06.07 10:55

Koliko pa je bilo vajino mestece oddaljeno od Firenc, kake pa sta imela vidva izkušnje z vožnjo, gneča, koliko časa traja. Midva bova nastanjena blizu Grosseta.

Hvala,
Gabi.
kaja**

21.06.07 13:25

Navedeno
Gabi
Koliko pa je bilo vajino mestece oddaljeno od Firenc, kake pa sta imela vidva izkušnje z vožnjo, gneča, koliko časa traja. Midva bova nastanjena blizu Grosseta.

Hvala,
Gabi.
A gresta v Principino? Jaz sem bila tam lani. Luškan hotelček,prijazno osebje, njami hrana.
Gabi

22.06.07 10:57

Oj,

ja, tja greva. Nataša mi je poslala super plan poti, ali mi še ti malo bolj opišeš, koliko je vožnje do tja, kake so plaže in koliko je Principina oddaljena od morja. Kaj sta si ogledala v bližini, koliko časa vozi trajekt na Elbo?

pozdravček!
petrcanec

27.06.07 13:17

Natasa!
Iskreno bi bila vesela če bi tudi nama lahko poslala vajin plan poti v Toscano,namreč imava namen odditi tja v kratkem,spomnila pa sva se na Toscano kar tako čez noč in zamenjala najine nacrte za dopust ob morju za lepote Toscane.
Najin mail: petrcane.c@gmail.com
Gabi

28.06.07 12:13

Oj,

ti bom kar jaz poslalaplan, ker je Nataša na počitnicah. Je zelo prijazna in sigurno bi se strinjala.

Gabi.
Luta

10.07.07 14:30

Ojla, jaz bi tudi imela ta plan za Toskano. Razmišljamo namreč da bi šli tja konec avgusta z otroci. Ali so v bližini morda tudi kakšne luštne stvari za otroke (parki ali kaj podobnega)? Aja če mi lahko prosim plan pošlješ na modra.tipka1@siol.net
Natasa01

10.07.07 22:01

Evo mene nazaj s Paga.
Gabi, hvala, da si poslala plan Petri. Upam, da vam bo vsaj malo pomagal.
Natasa01

10.07.07 22:05

Zivjo Luta,
Plan sem poslala tudi tebi.
Za otroke je morda znimiva ostrzkova dezela, kjer imajo tudi zabaviscni park, ampak na prvi pogled je dalec od Gardalanda ali Disneyevega sveta. Sicer nisva bila notri, ampak navzven je izgledal bolj preprost. Ce boste sli tja, sporoci kaksen se vam je zdel.

20.07.07 12:02

Živjo,

jaz se letos septembra odpravljam za 14 dni v Firence. Sicer se vpisala v eno od jezikovnih šol, kjer bom obiskovala tečaj italjanščine 4 ure na dan (vikendi prosti). Nastanitev imam urejeno pri eni družini v Firencah. Razmišljam ali bi se odpravila v Firence z avtomobilom ali z vlakom. Zanima me ali obstaja kaka možnost brezplačnega parkiranja v Firencah?
Za to varianto sem se odločila med drugim tudi zato, da malo raziščem Toskano. Zato bi tudi jaz prosila za potovalni načrt po Toskani, da si malo splaniram prosti čas v teh 14 dneh. Moj mail je tanja.vide@gmail.com
hula 

17.08.07 12:24

Dopustniški pozdrav vsem!

Tudi jaz imam v planu potep po Toskani, z avtodomom, v septembru.

Nataša01 (oz. ktera druga prijazna oseba), prosim za potovalni načrt, da ne "izpustimo" kakšnega lepega kotička te pokrajine. moj email: sunfun@email.si

Hvala in uživajte v poletju ! :-)
hula 

22.08.07 14:00

Ponovno prosim za plan potovanja na moj email: sunfun@email.si.

Hvala in lep dan !!

22.08.07 21:25

Spostovani

Ker zivim v Toskani, ki sem jo prekrosirala po dolgem in pocez, lahko predlagam naslednje:

1) Cinque Terre, pet malih vasic, tik ob morju
2) Chianti, cudovita pokrajina J od Firenc
3) Mesta: Firenze (po moznosti izven glavne sezone, kajti sicer je skoraj nemogoce hoditi po ulicah; okt-nov, jan-feb), Siena, ki je cudovita, Pisa, ki je povprecna, saj razen stolpa ni nicesar drugega, San Gimignano, ki je zelo lepo malo mestece, vendar predvsem mesto turistov ...

Manj obljudena mesta in po mojem mnenju cudovita so: Volterra, Orvieto s cudovito katedralo, res prekrasno, Arezzo, kjer je vsak prvi vikend v mesecu sejem antikvitet, ki se razteza po vseh ulicah mesta, tukaj so tudi snemali film La Vita e Bella!

Prekrasna je tudi juzna Toskana, Sovana, Sorano, Pitigliano. Res pa pomaga, ce imas za potovanje po Toskani avto.

Pa uzivajte v: finocchioni (tipicni salami iz divjega pujsa cinta senese), bistecci alla fiorentina, mozzarelli di bufala, prekrasnem sladoledu (v Firencah lahko poskusite buontalenti), vincku (najboljsi brunello di montalcino), pa pasti gor in dol, levo in desno. Poskusite lahko tudi ribolito (gosta toskanska juha), bruschetto s cudovitim olivnim oljem, kaksno zadevo s tartufi ... Da ne govorim o izboru slascic ob jutranjem kapucinu (pazite: v bolj objudenih mestih vas kapucino sede za mizo v kavarni nic hudega slutec stane tudi 4 evre, ce si ga privoscite stoje zgolj 1,20 evra).

Da vam povem se o Firencah ... Ce si zelite ogledati Michelangelovega Davida ali renesancne umetnike v Galleria degli Uffizi si na www.firenzemusei.it rezervirajte vstopnice (ce prihajate v glavni sezoni). Vstop je sicer nemogoc zaradi strasnih vrst. Do zacetka sept pa je Galleria dell'Accademia, kjer najdete Davida (un ragazzo strabello :-), ob torkih, odprta ZASTONJ od 7 do 9h zvecer.

Druzba, uzivajte v prelepi pokrajini, ki jo imamo Slovenci tako rekoc pred nosom (in ne se prevec sekirat, ce boste zapravili kaksen evro prevec za dobro vecerjico :-))) !!!
hula 

23.08.07 08:58

Caramelita,
navdušena sem ob branju zgornjih vrstic. Hvala za vse koristne nasvete, informacije.

Naš "potep" načrtujemo z avtodomom, zanima me, kako je z varnostjo prenočevanja na parkiriščih ?
in pa: so tudi v Toskani dolga, široka, modra polja sivke ?

Pozdrav v poletje !!

23.08.07 15:53

Draga moja hula

Me veseli, da lahko pomagam. Kar zadeva varnost prenocevanja na parkiriscih po pravici povedano - ne vem. Kolegica, ki me je lani nov, prav tako z avtodomom, obiskala tukaj je prespala z druzino na parkiriscu blizu hise tasta, tasce in je bilo vse OK. sicer pa je tukaj vse polno kampov, nekateri so res prvovrstni.

V TOskani sivke v taksnih kolicinah ni. Junija, proti koncu in v zac julija pa ti sapo vzamejo precudovita rumena polja soncnic.

Uzivajte na polno!!!
hula 

24.08.07 09:29

caramelita,

navdušila me je tvoja prjaznost in dežela, kamor se odpravljam ! :-)

vse lepo želim ...
evanoa

30.12.12 11:54

Pozdravljene,

sama si že iz študentskih časov želim obiskati Toskano.
Za prvič sem razmišljala o avtobusnem izletu z agencijo (da si najprej ogledam teren) - Firence, Assisi, Gubbio. Mislim, da s tem aranžmajem ne morem zelo zgrešiti, saj so vsi kraji lepi in vredni ogleda.
Imate kak nasvet?

Natasa01, če je možno, se tudi jaz priporočam za potovalni načrt. Za takrat, ko se bom opogumila in šla v lastni režiji. ;)
povsod

02.01.13 13:48

Kamorkoli po Toskani greš, je ogromno za videt (kot itak po celi Italiji), tako da ne moreš zgrešit. Mi jo raziskujemo že leta in se še kar vračamo. Začeli smo z večjimi mesti (Firence, Siena, Pisa, Lucca...), potem pa kar tako na pamet malo naokoli, se najde kup manjših krasnih mestec in vasi, tudi pokrajina je lepa za kar malo se vozit naokoli. Meni je v Toskani najlepše spomladi. Mi večinoma kampiramo, ker kampi so prav lepi in urejeni, ampak tudi sobe kar tako spotoma ni problem najti, če ne greš ravno julija ali avgusta.
Potovalni načrt? Vsedeš se za računalnik, odpreš zemljevid Italije-Toskane, pa še kakšno spletno stran Toskane in si začrtaš okvirno pot - glede na to, kaj te zanima, kaj želiš videti, koliko časa imaš na razpolago... Ter seveda vmes pustiš tudi malo manevrskega prostora za sprotno prilagajanje. Vsaj tako delam jaz. Se pa dostikrat zgodi, da zavijeva z začrtane poti in se sproti odločava, kam in kako naprej.
Hišica

21.01.13 23:55

V Firencah priporočam obisk turistične pisarne-poveš želje, dobiš plan mesta ,fotokopijo muzejev z odpiralnimi časi in številkami avtobusov.
Če ste glavne znamenitosti že videli je obiščite muzej Salvatore Ferragamo (moda) ,v istem sklopu je tudi trgovina-prodajalke prijazne,čeprav že vnaprej poveš,da samo paseš firbec. Na tej ulici so tudi trgovine modnih kreatorjev-v izložbah ni cen,so pa paša za oči.

V bližini je Palazzo Davanzati naslov Via porta rossa 13 (čipke-iz omar vlečeš tanke predale napetih čipk). Na tej ulici so hišne številke modre in rdeče-kakšne barve je 13 se ne spomnim, iskala sem jo pa 1uro čeprav je kratka ulica (barva številke je pomembna) .

V bližini je tudi starinarnica Passamaneria Valmar naslov Via Porta Rossa 53/r http://www.valmar-florence.com .
Hišica

22.01.13 00:43

Vožnja z avtom od Fernetičev do Firenc je lahkotna. Celo pot voziš 120km/h čeprav je omejitev 130. Tovornjaki ne prehitevajo ampak vozijo eden za drugim s primerno varnostno razdaljo, predrznih voznikov ni, ker so prometne kazni visoke in policisti kontrolirajo promet v neoznačenih vozilih.

Avtobusi v Firencah - v eno stran te pelje ena številka, nazaj pa druga številka avtobusa. Tudi končna oz.začetna postaja je na drugem trgu.

Če parkiraš v Firencah na ulici čez noč poglej, kateri dan čistijo-perejo ulico(piše na tabli). Če avta ne umakneš,te čaka zjutraj kazen 50e. Jaz sem ob 23h umikala avto-KRIZA. Ulice so enosmerne, parkrat zaviješ in se zgubiš.

Če je pa kdo obiskal Terme Saturnia bi pa prosila kakšno informacijo.

V Pisi je poleg stolpa še krstilnica in zelo bogato pokopališče,vredno ogleda. Toskana je res neizmerno lepa.

O Cinque Terrah sem največ informacij dobila na hrvaškem forumu-predvsem kje zastonj parkiraš samo 5 min.hoje od vlaka ali ladje.
nik32

12.03.13 17:02

Ima kdo izkušnje s Toskano in spanjem v avtu? Komplicirajo? Zanima me tudi, če je na AC v okolici Siene, Pitigliana kaj počivališč-da bi prespal tam. Mi je vseeno bolj varno kot na kakšnih brezpotjih.
autostrade

13.03.13 10:19

Obstaja spletna stran italijanskih avtocest, tam lahko poiščeš tudi počivališča na tvoji poti.
Kako je pa s spanjem v avtu, pa ne bi vedela. Se mi pa tudi to ne zdi najbolj varen način.
SUNNY 

01.04.13 13:27

nik32:
S fantom sva bila avgusta in septembra 2011 na dopustu v Toskani. Ves čas dopusta sva spala v avtu, kljub temu, da sva imela šotor s seboj. Nihče ni nikoli kompliciral :) spala pa sva na bolj odmaknjenih krajih... sva mnenja, da je to bolj varno kot na počivališčih... pa še full lep razgled je takoj, ko se zbudiš :)

hišica:
Terme Saturnia so res zanimive, vonja se hitro navadiš, pa še vstopnine ni... v začetku septembra je bila gužva. pa vsi, k smo tam parkiral smo dobili kazen za napačno parkiranje...

Cinque terre - v tursitičnem uradu, kjer kupiš vstopnico (na železniški postaji v La Spezii) dobiš vse potrebne informacije glede obiska Cinque terre. Prav tako ti dajo zemljevid La Spezie in ti povejo, kje lahko brezplačno parkiraš... je pa parking oddaljen 10 minut od železniške. V začetku septembra je bilo res vroče, tako da sva s fantom prehodila samo Via dell Amore, ostale vasice sva prevozila z vlakom :)
higiena

02.04.13 09:51

Navedeno
SUNNY
nik32:
S fantom sva bila avgusta in septembra 2011 na dopustu v Toskani. Ves čas dopusta sva spala v avtu, kljub temu, da sva imela šotor s seboj. Nihče ni nikoli kompliciral :) spala pa sva na bolj odmaknjenih krajih... sva mnenja, da je to bolj varno kot na počivališčih... pa še full lep razgled je takoj, ko se zbudiš :)

hišica:
Terme Saturnia so res zanimive, vonja se hitro navadiš, pa še vstopnine ni... v začetku septembra je bila gužva. pa vsi, k smo tam parkiral smo dobili kazen za napačno parkiranje...

Cinque terre - v tursitičnem uradu, kjer kupiš vstopnico (na železniški postaji v La Spezii) dobiš vse potrebne informacije glede obiska Cinque terre. Prav tako ti dajo zemljevid La Spezie in ti povejo, kje lahko brezplačno parkiraš... je pa parking oddaljen 10 minut od železniške. V začetku septembra je bilo res vroče, tako da sva s fantom prehodila samo Via dell Amore, ostale vasice sva prevozila z vlakom :)

Kako gre pa v takem primeru s higieno? Mene kar pobere brez tuša vsak dan (sploh v vročini) pa brez WC-ja...
SUNNY 

02.04.13 23:22

wc-je imaš tak povsod... za tuš se morš pa mal znajti, pa ne bit preveč izbirčen :) na obali tak ni panike, ker so na urejenih plažah itak tuši, prav tako imajo tuše tudi nekatera počivališča, pa v avtu sva imela 50 l kanister z vodo, pa se je tut dal umit. pa osvežilne robčke za sproti :) v glavnem da se. seveda pa ni tak luksuz kot doma:)

27.08.14 22:04

Nataša01, je možno potovalni načrt objaviti kar na MONu

Hvaka

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 10 minus 8?