Enostarševske družine

Biti starš v enostarševski družini pomeni biti odgovoren za vse - vzgojo, gospodinjstvo, finance. Na tem forumu boste našli odgovore na vprašanja, ki vas težijo in o katerih si ne upate govoriti.
Svetovalka: Alenka Gabrovec, doktorandka zakonske in družinske terapije
mamca12

določitev višine preživnine

25.09.12 10:04
zanima me, glede na vaše izkušnje, kako sodnica določi višino preživnine. včeraj sva imela narok, ker sva sklenila sporazum in se pač nisva strinjala z višino, jaz sem kljub sporazumu predlagala več (namesto 300€ za obe hčerki, sem pač predlagala 400€). glede na njegovo plačo bi lahko dal tud 500€, pa nism pretiravala. pripravila sem stroškovnik, plačilne sva prinesla oba...kar je pač potrebno. sodnica je rekla, da bo višino določila ona in da dobiva sklep po pošti.

zdej me mal matra kolko bo določila in koliko časa bo trajalo, da dobiva sklep? izkušnje prosim...
Očitno nima noben takšnih izkušenj ... vsekakor pa poročaj, bo morda uporaben podatek še za koga.
mamca12

Re: določitev višine preživnine

01.10.12 10:11
zgleda da res ni izkušenj :(

po naroku na sodišču sem (sva) prejela sklep sodišča, da se nepravdni postopek ustavi, ker si nisva bila sklepčna in da se po pravnomočnosti tega sklepa nadaljuje pravdni postopek...zdej pa čakam na pravdni postopek.
Zarja1976-neprijavljena

01.10.12 13:32
Ja saj to je logično. Nepravdni postopek oz. potrditev sporazuma je možen, če sta vidva sporazumna o vseh stvareh- tudi višini preživnine. Ker si ti na obravnavi rekla, da želiš višjo preživnino, oče otrok pa se očitno o stvari ni strinjal, sporazum ni možen. In vaju je napotila na pravdo. Vprašanje je samo ali je pravdni postopek že začet ali morata vložit tožbo. Razumeti je tako, da je že avtomatsko začet...hmmm daj to še enkrat preveri.
Takole

02.10.12 09:02
Zdaj bosta verjetno avtomatsko padla v pravdni postopek (to res še preveri na sodišču) in čaka vaju vsaj še ena glavna obravnava. Pred narokom bosta verjetno dobila še zahtevo iz sodišča, da prineseta dokazila o plači za zadnjih 6 mesecev, pa ti boš morala poslati stroškovnik za preživljanje otrok. Toplo ti priporočam, da skupaj s stroškovnikom pošlješ še čimveč dokazil (kopije položnic za stanovanjske stroške, pa šolske (vrtčevske), pa položnice za izvenšolske dejavnosti, pa morebiti tudi račune za obleko in obutev za neko obdobje. Tako boste najhitreje prišli do realnih potreb in realnih zmožnosti obeh staršev. Če smatraš, da bo lagal glede svojih dohodkov, potem se na to pripravi - kako boš zagovarjala. Predlagam, da preden bo narok, pošlješ še svojo pripravljalno vlogo, v kateri popišeš način življenja, ki ga imaš z otrokoma, prav tako način, ki ga ima oče. Ker na podlagi napisanega se bo potem sodnica lažje odločevala.

Toliko zaenkrat!

Srečno in veliko potrpljenja, namreč stvari se ne bodo blazno hitro odvijale.
Takole

02.10.12 09:29
Še enkrat sem prebrala tvoj uvodni post - in ugotovila, da sta pravzaprav kup dokazil že prinesla na obravnavo, zatorj je čisto možno, da bo sodišče izdalo sodbo brez vnovičnega naroka, če bo le smatralo, da ima dovolj dokaznega gradiva.
mamca 12

02.10.12 14:48
ja res vse sem že pripravila za narok in tudi dala sodnici. rekla je, da glede na to da se ne strinjava, da bo višino določila ona. v sklepu piše da začne veljat 15 dni po prejemu pisma, razen če kdo od naju v tem času ne ugovarja temu sklepu. noter piše pač da sva imela sporazum za 300,00 in da jaz zdaj želim 400,00€.

žal mi je da nisem rekla 500,00, itak bo določila manj.

po pregledu stroškovnika in najinih plač (njegova za 30% višja od moje in še poleg tega ima mesečno nakazilo od mame-ne skromno), je bil njegov komentar, da za otroka ne porabim 20€ za frizerja, pa mu je sodnica nabila, da imajo najstnice mal večje potrebe kot 20 € za frizerja...pa res nisem pretiravala. skupaj mi je za eno punco prišlo cca 370,00€ na mesec (vključena prehrana v šoli, doma, hobiji, obšolske dejavnosti, žepnina, oblačila in obutev,....minus otro. dodatek) če povem v cifrah za lažjo predstavo (moja plača neto cca. 1000€, njegova pa 1370€). otroških dobivam zaenkrat ko sta oba dohodka vključena 80 € za obe, od lani so ga zvišali za 30€ ker starejša ne dobiva štipendije oz. je srednješolka...in če upotrevam ta mesec, ko jih peljejo v postojnsko jamo, v firence, bli so septembra (obe hčerki) s šolo na taboru....vse plačljivo :(
Takole

03.10.12 08:15
Če si stroškov za eno punco naštela za 370 EUR mesečno, od česar ti bodo odšteli še otroški dodatek, potem zagotovo ne moreš dobiti več kot 200 EUR na eno punco, tako da verjetno bi bilo nesmiselno zahtevati več. Drugo pa je, če imaš stroškov več. Tu lahko profitiraš, če najdeš še kakšne dodatne stroške. Vse, kar si ekstra plačala v septembru si pripravi kot dodatno dokazilo, poleg tega pa upoštevaj še kakšno pohištvo, računalnike, počitnice....pa če imata kakšne izvenšolske dejavnosti....pač vse, kar lahko najdeš.
odvisno od dohodkov očeta in seveda od tega kako se sodnica odloči. meni bivši daje 200 e pri njegovi plači 1100e. sedaj imava tožbo ker so meni znižali plačo in sem v razredu pod 700e.
poznam pa primer ko je oče brezposelen in ima samo socialno pomoč pa mu je sodnica določila 130 e preživnine za 9 letnega otroka
In kaj bi čakalo očeta otrok starih 2,4,8,11,in 13 let, če imava on plačo 1.900,00 neto in jaz 1.300,00, odselil se je sam in pravi, da bo za otroke plačeval cca. 150 eur, je to realno, če živimo v hiši in skupnega skrbništva ne more zahtevat, ker ima službo po ruskem turnusu 12,12, 24 prosto . Hiša je njegova last, in pravi da nam jo pusti..... ali je možno, da bi zato na sodišču zmanjšali znesek preživnine, meni se zdi še to premalo glede na to, da bi morala v celoti tudi prevzeti skrb za hišo (popravila, nova kurilnica...). Njemu bi tako ostalo 1.000,00 eur, mi pa bi imeli cca. 350,00 eur na osebo ????? halo, je to normalno?

18.02.14 09:38
Navedeno
MASKE
In kaj bi čakalo očeta otrok starih 2,4,8,11,in 13 let, če imava on plačo 1.900,00 neto in jaz 1.300,00, odselil se je sam in pravi, da bo za otroke plačeval cca. 150 eur, je to realno, če živimo v hiši in skupnega skrbništva ne more zahtevat, ker ima službo po ruskem turnusu 12,12, 24 prosto . Hiša je njegova last, in pravi da nam jo pusti..... ali je možno, da bi zato na sodišču zmanjšali znesek preživnine, meni se zdi še to premalo glede na to, da bi morala v celoti tudi prevzeti skrb za hišo (popravila, nova kurilnica...). Njemu bi tako ostalo 1.000,00 eur, mi pa bi imeli cca. 350,00 eur na osebo ????? halo, je to normalno?

JA!

In vi bi še kaj...da vam da 1300 preživnine? Vi imate potem 900 preživnine + 1300 svojega + ca 660 otroškega, torej skupaj 2860 na mesec. Koliko imate pa stroškov? Ker mislim, da je mnogo žensk tu gor, ki bi skakale od veselja nad takšnim finančnim stanjem.

Ne bodite preobržniti. Realno je super, le določite še, kaj je z ostalimi stroški otrok - vrtec, šola, dejavnosti, garderoba...
histerija na kubik

18.02.14 10:11
Navedeno
AlenkaG
Navedeno
MASKE

JA!

In vi bi še kaj...da vam da 1300 preživnine? Vi imate potem 900 preživnine + 1300 svojega + ca 660 otroškega, torej skupaj 2860 na mesec. Koliko imate pa stroškov? Ker mislim, da je mnogo žensk tu gor, ki bi skakale od veselja nad takšnim finančnim stanjem.

Ne bodite preobržniti. Realno je super, le določite še, kaj je z ostalimi stroški otrok - vrtec, šola, dejavnosti, garderoba...

Alenka, vnovič te pozivam, da odstopiš kot moderatorka.
histerija na kubik

18.02.14 10:23
Navedeno
MASKE

Zakon pravi, da se preživnina določi glede na finančne zmožnosti staršev in potrebe otrok. Načeloma je tako, praksa je pa drugačna. Povprečna preživnina je tam okoli 135 evrov. Hkrati bi ti pri preživnini 150 evrov dobivala še cirka 70 evrov OD na otroka. Se pravi, če so stroški na otroka okoli 400 evrov, odštejemo OD, ostane 330 evrov in glede na razmerje pri plači bi moral tvoj bivši dajati več kot 150 evrov. To je takole malo na počez. Preživnina se poleg tega ne določa samo za par let, ampak če je le mogoče, enkrat za vselej. In starejši ko so otroci, večje potrebe imajo. Ti zdaj to lahko šele slutiš pri najstarejšem otroku, ampak verjemi, da se v srednji šoli stroški še povečajo.
Vsak od tvojih otrok ima verjetno malce drugačen stroškovnik. Daj to na papir - kaj vse sodi k stroškom, lahko pobrskaš po starejših temah. Ne vem, kje bo poslej živel tvoj bivši in ali bo moral plačevati najemnino - to se mu bo namreč tudi upoštevalo pri določanju preživnine. Osebno sem mnenja, da je 300, 350 evrov na glavo (če recimo vzamemo, da prispevata vsak pol) zelo malo - če ne bi bilo, tisti z minimalcem ne bi imeli niti najmanjšega problema preživet.
Navedeno
AlenkaG
Navedeno
MASKE

JA!

in kaj bi bilo narobe s tem, če bi imeli 400€ po osebi na mesec? Očetu še vedno ostane 1000 eur, če bi dal 900 eur preživnine.

In ja, mnogo je žensk tu gor, ki bi skakale od veselja, če bi imele 400€ po osebi, nekatere to že imajo, nekatere imajo bistveno več. Samo nismo fouš. Ker moraš priznat, da 400€ na osebo ni nek jako hud denar. Če primerjam: družina z otrokom in dvema staršema, ki zaslužita minimalni plači ima približno toliko na osebo, z vštetim otroškim dodatkom. Se ti zdi veliko? Če imajo nekatere manj (vključno z mano) še ne pomeni, da je to znesek za luksuzno življenje, ampak čisto povprečno.
Navedeno
AlenkaG
Navedeno
MASKE

JA!

Nisem negativec in načeloma razmišljam in tudi gledam na ljudi pozitivno. Samo ne morem mimo tega,da ne povem,da moderatorke več ne razumem.Ne razumem za kaj na temu forumu več gre...Madona,saj gre za otroka,ki ima oba starša. Ne vem zakaj bi zdaj jaz npr. morala skakati v "luft",če imam za otroka 200 Eur preživnine....

Jaz sem odgovorna zase in svoje otroke (načeloma),kako imajo pa druge mame ali morda očetje urejeno,ni moja stvar. In niti na kraj pameti mi ne pade,da bi nekomu s 250 Eur preživnine rekla,da je požrešen...
Včasih dobim res občutek da sem v napačnem filmu. In to me jezi,ker namesto da bi se nekoga v dobrem podpiralo,se ga zatre in da občutek krivde. Prosim,da se s tem iz naslova moderatorstva preneha.Hvala!

18.02.14 13:43
Navedeno
?!?
Navedeno
AlenkaG
Navedeno
MASKE

JA!

Nisem negativec in načeloma razmišljam in tudi gledam na ljudi pozitivno. Samo ne morem mimo tega,da ne povem,da moderatorke več ne razumem.Ne razumem za kaj na temu forumu več gre...Madona,saj gre za otroka,ki ima oba starša. Ne vem zakaj bi zdaj jaz npr. morala skakati v "luft",če imam za otroka 200 Eur preživnine....

Jaz sem odgovorna zase in svoje otroke (načeloma),kako imajo pa druge mame ali morda očetje urejeno,ni moja stvar. In niti na kraj pameti mi ne pade,da bi nekomu s 250 Eur preživnine rekla,da je požrešen...
Včasih dobim res občutek da sem v napačnem filmu. In to me jezi,ker namesto da bi se nekoga v dobrem podpiralo,se ga zatre in da občutek krivde. Prosim,da se s tem iz naslova moderatorstva preneha.Hvala!

Torej morajo vse matere imeti najmanj 250 preživnine, pa če oče zasluži 500, ali 5000. Še vedno je povprečna preživnina ca. 132 in ta taista preživnina vpliva na OD, kasneje na štipendijo itd. Ampak jaz sem najslabša, ker ne podpiram visokih preživnin. Mogoče vidim širšo sliko. In je včasih bolje na prvi pogled imeti manj, kot pa veliko.

Še vedno je pa od primera do primera drugače in od kraja do kraja drugače. Vendar to ni pomembno. Ker je treba vsem svetovati, da morejo biti preživnine najmanj 200 +, pol pa na sodišču jok in gremo pljuvat po sistemu.

In to, da vedno napišem, da ko gre za otroka ni možno spraviti v nek znesek, ker je vedno premalo, to pa itaq vse spregledate.
Ma daj, govorili smo o konkretnem primeru. Preberi si še enkrat, kaj si napisala in predvsem kako.
200-250 ni visoka preživnina.Je realno.Zdaj če ima oče 500 eur plače ali nima službe (dejansko ne), so druge zgodbe,spet druga zgodba je,če se starša za nižjo preživnino dogovorita iz takšnih in drugačnih razlogov. Sicer pa ni NOBENEGA razloga,da bi jaz dala zraven še očetov del in to sprejela kot nekaj samoumevnega,ker to ni.Nič ni samoumevno.Tudi otrok ni nastal samoumevno,niti ni samoumeven on niti nobeden od staršev.

OBA STARŠA naj se trudita za svojega otroka, podpiram mamo ali očeta,ki utemelji višji stroške kot dobiva preživnino in želi/vztraja,da drugi starš prispeva več kot je. Ne vem zakaj sploh ti zneski o povprečni preživnini.Poznam ogromno,ampak res ogromno enostarševskih družin na papirju,preživnine 50-100 Eur...normalno da pridemo na takšno povprečje.

Sploh me ne zanima povprečje teh preživnin,mene zanima kako omogočiti svojemu otroku povprečen standard.Je to preveč, narobe, požrešno,prepirljivo,zahrbno,manipulativno? Zame ne.In to je moj pogled,moje stališče in kot rečeno stojim za svojimi besedami z argumenti in podpiram ljudi,ki ne sklanjajo hrbta,da jih drugi kamenjajo,ker tovrstni ljudje bodo to v vsakem primeru počeli. Tako ali drugače,nič se ne bo spremenilo. Le jaz vem,da zavestno hlapec ne bom. Nikomur!
Mick1

18.02.14 14:24
Glede na dejstvo, da je pripravljen zastonj podariti hišo je naravnost smešno govorit o preživnini. Pa naj gre gospa z otroci kupit svojo hišo ali pa v najem in bo vse jasno. Sodišče bo jasno pripoznalo, da je tudi darilo v obliki hiše del preživnine, ker materi otrok ni potrebno zato plačevati. Jaz bi te zabrisal na cesto, ker očitno niti malo hvaležnosti ne premoreš.
histerija na kubik

18.02.14 14:36
Navedeno
AlenkaG
Navedeno
?!?
Navedeno
AlenkaG
Navedeno
MASKE

JA!

Torej morajo vse matere imeti najmanj 250 preživnine, pa če oče zasluži 500, ali 5000. Še vedno je povprečna preživnina ca. 132 in ta taista preživnina vpliva na OD, kasneje na štipendijo itd. Ampak jaz sem najslabša, ker ne podpiram visokih preživnin. Mogoče vidim širšo sliko. In je včasih bolje na prvi pogled imeti manj, kot pa veliko.

Še vedno je pa od primera do primera drugače in od kraja do kraja drugače. Vendar to ni pomembno. Ker je treba vsem svetovati, da morejo biti preživnine najmanj 200 +, pol pa na sodišču jok in gremo pljuvat po sistemu.

In to, da vedno napišem, da ko gre za otroka ni možno spraviti v nek znesek, ker je vedno premalo, to pa itaq vse spregledate.

Nikjer v tvojem odgovoru na konkretno vprašanje Maske ne vidim, da bi dopisala, da otroka ni možno spraviti v nek znesek.
Poleg tega ne govorimo o preživnini za mamo, ampak za otroke.
Ravno zato, ker je od primera do primera drugače, odgovarjaj avtorici in ne stresaj svojih predsodkov do žensk, ločenih mater in preživnin. Ker tega nisi sposobna preseči, bi morala kot nekdo, ki naj bi nekaj vedel o teh zadevah (hočem reči, o osebnih težavah in pomanjkljivostih ljudi), moderatorstvo prepustiti komu drugemu. Ti nisi sposobna zanj.
histerija na kubik

18.02.14 14:40
Navedeno
Mick1
Glede na dejstvo, da je pripravljen zastonj podariti hišo je naravnost smešno govorit o preživnini. Pa naj gre gospa z otroci kupit svojo hišo ali pa v najem in bo vse jasno. Sodišče bo jasno pripoznalo, da je tudi darilo v obliki hiše del preživnine, ker materi otrok ni potrebno zato plačevati. Jaz bi te zabrisal na cesto, ker očitno niti malo hvaležnosti ne premoreš.

Delitev premoženja je ločena tema in preživnine ni mogoče kompenzirati z internim dogovorom glede premoženja. Uradno že ne in sodišče tega ne bo niti slučajno pripoznalo.
Poleg tega avtorica ni napisala, ali bo hiša dejansko prešla v njeno last (napisala je, da jo bo prepustil, kar lahko pomeni tudi samo v uporabo). Če bo imela za nameček še neurejen stanovanjski problem, pa seveda spet govorimo o čisto drugačnih zneskih preživnine.
Oče petih otrok, od katerih je eden še v plenicah, se je zgonil (vem iz neke druge teme). On ima v nasprotju s tabo vsaj toliko vesti, da ženske, s katero je v 13 letih prostovoljno naredil pet otrok, ne meče na cesto. Za kaj točno bi mu morala biti hvaležna? On bi moral hoditi z vrečo čez glavo naokrog.
Moj bivši

18.02.14 21:58
Eni očitno mislite, da otroci jedo opeke? Saj svojim otrokom daje dom in hišo. Živeti pa ne morejo od hiše, vendar!
Mick1

19.02.14 09:33
Torej je po tvoje bolje, če živijo pod mostom, ker očitno misliš, da so "cegli" zastonj.
In Histerija. Sodišče bo to povsem jasno pripoznalo.
včeraj

19.02.14 12:23
Hišo bo prepustil? Ena je že napisala, da otroci ne jedo ceglov. Hišo je treba tudi vzdrževati, kuriti.... Že zato bi moral fotr dati več preživnine, če je materi svojih petih otrok nakopal na glavo še neko potratno, nekurantno nepremičnino. Pa če jo je pripravljen prepisati ali ne.
Torej mati naj še naprej vlaga v cegle, namesto v svojih 5 otrok. Jao slovenčki.
če je hiša pridobljena v zakonu je itak polovica njena. Drugo polovico pa lahko prepusti v uporabi in obdrži lastništvo, lahko jo prepiše na otroke, v glavnem, nikjer ne piše, da jo bo njej prodal na obročno odplačilo, ki se kompenzira s preživnino.
Moj bivši

19.02.14 17:14
Cegli so za njegove otroke!!
včeraj

19.02.14 17:55
V nobenem zakonu tega sveta ne boste našli, obveze za starše, da cegle zapustijo ali dajo otrokom. V večini pa obvezo staršem, da svoje otroke po svojih zmožnostih šolajo, nahranijo in oblečejo. Torej naj si bivši ne pere vesti in denarnice, češ da je hišo prepustil otrokom. Po možnosti hišo, katere pol lastnica je tudi mati.
In z materinim zaslužkom in spodobno očetovo preživnino ne bodo končali pod mostom. Si bodo že našli kvartir v katerem bodo odrasli in ki jih ne bo preveč obremenjeval, da jim ne bi ostalo dovolj za dostojno preživetje.
Obveze res ni glede hiše, kar pa ne pomeni, da ni nič vredno. Če je recimo hiša vredna kakih sto tisoč, ki je izključno last očeta, kot navaja avtorica in bi se prodala, je to kar nekaj mesecev preživnine, ali ni?
In ob tem se takoj pojavi zagovor, hiša je za otroke. Seveda je, gospodarila in afnala se bo pa po lastni presoji in še čim v njej bivša žena, enako je s preživnino.

In ženska dvoličnost, neobjektivnost, sovražnost ne pozna meja, to vse ločene jasno tu kažete. Moderatorka po kateri pljuvate je opozorila le na požrtnost, ki bode v tej zadevi na veliko v oči. Ve pa vse po vrsti vstrajate, oče naj plača čim več.

Sicer, če je verjeti enostranski zgodbi, da se je oče zgonil in zapustil pet otrok in ženo, je vsekakor vredno vsega obsojanja in človek bi tako iz moralnega vidika butnil, če mu vse poberejo je še premalo. Vendar ne gre tako. Je potrebna realnost in objektivnost, česa prisotne na tem forumu skupaj z avtorico niste zmožne. Kajti večkrat se lahko prebere, da ne premorete niti enakega pogleda na enaka nemoralna dejanja, če jih storijo moški ali ženske. Saj se marsikje na forumu izjasnite, da za enako dejanje, ki ga je storil ta mož in oče, v primeru ko to stori ženska, je to po vašem pravica do samostojne izbire poti svojega življenja ali česa podobnega in v tem ni nič slabega, kaj šele obsojanja vrednega. Oziroma tako "mati in partnerko" ponavadi označite celo za žrtev in je bil skrajni čas za tako odločitev, ob tem pa spet kričite naj oče plača čim več "za otroke" seveda.
In ravno v tem je največja sramota, da se za vso lastno sebičnost, domišljavost, sovražnost in pohlep, sklicujete na otroke, potrebe otrok in njihovo dobro.
Kaj oče ni dolžen zagotoviti primernega bivališča otrokom? Lahko jim odstopi v uporabo hišo, lahko pa prispeva 2/3 delež h najemnini za bivališče. Kaj je ugodnjeje, glede na to, da on verjetno tako velikega bivališča ne rabi?

Gospodarjenje s hišo tudi ni mačji kašelj. Jaz vzdržujem našo kolikor mi znese, pa ti povem, da bikoli ni konce. Res ji bo fajn s petimi otroci in hišo za vzdrževanje. Resnično. Jo že vidim, kako se bo afnala okoli in celo preživnino za frizure porabila. nekarteri res ne vidite preko svojega praga.
Moj bivši

20.02.14 08:51
Omejeno razmišljanje. V trgovini hrane ne moreš plačati z opekami, marveč denarjem. Preživnino.
Navedeno
Jalur
Kaj oče ni dolžen zagotoviti primernega bivališča otrokom? Lahko jim odstopi v uporabo hišo, lahko pa prispeva 2/3 delež h najemnini za bivališče. Kaj je ugodnjeje, glede na to, da on verjetno tako velikega bivališča ne rabi?

Gospodarjenje s hišo tudi ni mačji kašelj. Jaz vzdržujem našo kolikor mi znese, pa ti povem, da bikoli ni konce. Res ji bo fajn s petimi otroci in hišo za vzdrževanje. Resnično. Jo že vidim, kako se bo afnala okoli in celo preživnino za frizure porabila. nekarteri res ne vidite preko svojega praga.

Ah Jalur, v vsakem stavku, ki ga katerakoli od vas napiše je razbrat zgolj večne frustracije in maščevalnost. Je že res, da je za lastno preživetje in preživetje otrok potrebno tudi nekaj evrov. Pravo bogastvo, ki ga danes večina otrok ne dobi več (sploh v ločenih družinah) je pa v iskreni toplini, zmožnosti vzdrževanja, pa tudi odpuščanja in popravljanja še tako skrhanih odnosov, ne pa v maščevanju in sovražnosti, ter blatenjem starša nesprotnega spola. Kaj za vraga pa dejansko date otrokom z vsemi tožbami in jezo za tistih par evrov, brez katerih bi ravno tako šlo?
Navedeno
modrival
Navedeno
Jalur

Ah Jalur, v vsakem stavku, ki ga katerakoli od vas napiše je razbrat zgolj večne frustracije in maščevalnost. Je že res, da je za lastno preživetje in preživetje otrok potrebno tudi nekaj evrov. Pravo bogastvo, ki ga danes večina otrok ne dobi več (sploh v ločenih družinah) je pa v iskreni toplini, zmožnosti vzdrževanja, pa tudi odpuščanja in popravljanja še tako skrhanih odnosov, ne pa v maščevanju in sovražnosti, ter blatenjem starša nesprotnega spola. Kaj za vraga pa dejansko date otrokom z vsemi tožbami in jezo za tistih par evrov, brez katerih bi ravno tako šlo?

To je vprašanje za očete? "Kaj pa dejansko date otrokom z vsemi tožbami in jezo za tistih par evrov, brez katerih bi ravno tako šlo?"
Ja Jalur, tožbe pa vlagajo matere, ki se samookličejo, ne zgolj za edine primerne skrbnice otrok, ampak v lastni glavi kar lastnice otrok, le da si nobena pred pristojnimi institucijami tega ne upa izrečt na glas.
Navedeno
modrival
Ja Jalur, tožbe pa vlagajo matere, ki se samookličejo, ne zgolj za edine primerne skrbnice otrok, ampak v lastni glavi kar lastnice otrok, le da si nobena pred pristojnimi institucijami tega ne upa izrečt na glas.

Po vsej debati, kako je mogoče neodgovornim očetom predati vsaj del obveznosti in odgovornosti za otroka smo sedaj ženske kar lastnice otrok. Jaz bi z veseljem del obveznosti in odgovornosti predala očetu, pa jih ne prevzema ker mu ni treba. Matere pa moramo. Danes grem v šolo na sestanek, ker je otrok nekaj naštimal. Misliš, da so klicali samo mene ali tudi očeta? Če oče pride na govorilne ure dobi vse informacije, ki ga zanimajo. Če je z otrokom problem, ga rešuje samo mama. Fajn, ker očitno sem samo jaz primerna za vzgojo. kaj naj si drugega mislim?
Dobro Jalur, recimo da je tvoj primer bolj izjema kot pravilo in bi že bil po nekaj letih pisanja čas, da se nehaš ponavljat in se sprijazniš s tem. Itak pa samo ti veš za kaj gre pri tebi, morda pa slika le ni tako jasna. Sam pri sebi se ob tem vprašam, če ne gre morda le za to kar je v večih postih opisal Mick in se popolnoma strinjam z njim, da je včasih bolje da se oče umakne v celoti. Kljub očetovi odsotnosti in materinemu pranju možganov, pa še vedno ostaja upanje in možnost, da bo otrok ko odraste znal videt in razumet tisto pravo resnico o "dobri materi in ničvrednem" očetu in razumel nujo zakaj je bilo bolje, da se je oče za čas njegovega otroštva popolnoma umaknil.

Ne me narobe razumet, ne trdim tega glede tebe, me pa dejstva, da se nekdo leta, po praktično cele dneve trudi dokazovat en in edini prav in eno in edino resnico o moških, le usmerja tudi na tovrstno razmišljanje...
In kaj narediš, ko se oče ne želi umakniti v celoti ampak hoče ohraniti vse svoje pravice? ko se 4x letno spomni na otroke, pa še 4x letno nadzira drugega starša (preko institucij), ker pač lahko in sme? Ja jebentiš, če hočeš bit vključen v življenje otrok, potem prevzemi tudi kako obveznost.
Navedeno
Jalur
In kaj narediš, ko se oče ne želi umakniti v celoti ampak hoče ohraniti vse svoje pravice? ko se 4x letno spomni na otroke, pa še 4x letno nadzira drugega starša (preko institucij), ker pač lahko in sme? Ja jebentiš, če hočeš bit vključen v življenje otrok, potem prevzemi tudi kako obveznost.

Ne vem Jalur, ne morem vedet za druge kako dejansko živijo in mislijo. Vem lahko le zase, da bi v primeru ločitve hotel ohranit celotno oskrbo otrok, ki jo imam praktično že ves čas in da bi tudi še tako jezen na partnerko, sledil želji in potrebam otrok po materinih odnosih in skrbi.
Navedeno
modrival
Navedeno
Jalur

Ne vem Jalur, ne morem vedet za druge kako dejansko živijo in mislijo. Vem lahko le zase, da bi v primeru ločitve hotel ohranit celotno oskrbo otrok, ki jo imam praktično že ves čas in da bi tudi še tako jezen na partnerko, sledil želji in potrebam otrok po materinih odnosih in skrbi.

Sedaj govoriva o tistih, ki ne razmišljajo tako.
Moj bivši ob ločitvi ni bil sposoben in ni želel skrbet za otroke. Sedaj si je življenje uredil. Otroci očeta pogrešajo, on je tisti, ki se nanje le redko spomni, pa še to takrat, ko ima slab dan, posledično nam ponavadi takrat kako sranje naredi. Glede na to, da sva narazen že 5 let in pol bi bilo pričakovati, da je jeza med partnerjema že splahnela. Ga sicer občasno spomnim na preživnino, ko mu dvignem pritisk, pa občasno ga vprašam, če si bo kdaj kaj časa za otroke vzel, pa mu spet dvignem pritisk. Če ne bi vedela, da si fanta zelo želita stikov, bi mi bilo lažje. Jezi me, če otrok trpi zaradi egoizma enega starša.
Kaže na to, da je bil močno prizadet ob ločitvi in se je umaknil. Ravno tako kaže na to, da ne pred ločitvijo, ne po njej, ni bilo možen noben dialog med vama, da bi sploh kaj razčistila med sabo. In k temu si zagotovo tudi ti kaj doprinesla. Več ko je bilo blatenja in stopnjevanja razčiščevanj po raznih institucijah, bolj se je jeza med vama bohotila. In po mojem, ta jeza ne bo nikoli splahnela, ne pri njemu, ne pri tebi. Kajti ni zgolj on sovražen in jezen, vse to se da razbrat tudi iz slehernega tvojega posta. Vse to pa so ne glede kako skrbna si in koliko se trudiš, zagotovo podzavestno vase posrkali otroci, kar se bo odražalo na njihovo življenje in začaran krog je dejansko že sklenjen, tudi če je še neviden. Vidva bosta pa postopoma prešla na obtoževanja, kateri otrok je po komu kaj pobral in je identičen bodisi očetu ali mami, po najslabšem scenariju bodo še, odrasli otroci med sabo skregani in razdeljeni med očetom in mamo...
Kaj naj rečem otroku, ko ne morem plačat šole v naravi? Nimam denarja? Ata ne plačuje preživnine? Ne bom vlagala izvršbe, da ne poslabšam odnosov?

Jaz sem izvršbo vložila pred dvema letoma, še tistega nisem dobila. Na CSD pa sem šla nazadnje ko sem bila tam samo zato, ker je oče naredil meni sranje, ker se ni strinjal z mojim življenjem, namreč nisem bila 24/7 z otroci, kar njemu definitivno ni bilo všeč. Tako da nisem jaz glavna, ki dela zdraho, ima oče velike probleme z nadzorom.
Če tu pišem, še ne pomeni, da vsako svoje mnenje zagovarjam na sodišču s tožbami. ko pa mi poči, pa bom, on mene tudi čisto nič ne špara.
Če bi mene vprašala Jalur, po vseh tvojih postih, ki sem jih prebral, gre za največjo pomankljivost v sistemu. Vaju sploh ne bi smeli ločit, ampak bi sistem moral bit naravnan, da bi institucije morale najprej poskrbet, da se naučita medsebojno komunicirat, ... in morda bi celo še danes imeli otroci oba starša na enem mestu.

Tako pa je kar je. Mnogi starši niso ločeni, pa nimajo za šolo v naravi in vseeno gredo, tako da, ja po mojem je včasih bolje rečt sama sebi nimam (in nič več), hkrati pa otroku poveš, bomo se že nekako znašli, da ti omogočim...
včeraj

20.02.14 11:39
Navedeno
modrival
Dobro Jalur, recimo da je tvoj primer bolj izjema kot pravilo in bi že bil po nekaj letih pisanja čas, da se nehaš ponavljat in se sprijazniš s tem. Itak pa samo ti veš za kaj gre pri tebi, morda pa slika le ni tako jasna. Sam pri sebi se ob tem vprašam, če ne gre morda le za to kar je v večih postih opisal Mick in se popolnoma strinjam z njim, da je včasih bolje da se oče umakne v celoti. Kljub očetovi odsotnosti in materinemu pranju možganov, pa še vedno ostaja upanje in možnost, da bo otrok ko odraste znal videt in razumet tisto pravo resnico o "dobri materi in ničvrednem" očetu in razumel nujo zakaj je bilo bolje, da se je oče za čas njegovega otroštva popolnoma umaknil.

Ne me narobe razumet, ne trdim tega glede tebe, me pa dejstva, da se nekdo leta, po praktično cele dneve trudi dokazovat en in edini prav in eno in edino resnico o moških, le usmerja tudi na tovrstno razmišljanje...

No primer od Jalur ni nobena izjema ampak kar pravilo. In bravo Jalur, da ne odnehaš. Tudi sama ne bom nikoli prebolela, da sistem dopušča , da eden od staršev preneha skrbeti za otroka. In ideje, da se je bolje umakniti, so samo poskus indoktrinacije žensk, da ne bi bilo treba stvari spreminjati.
In kar se mene tiče se bom oglašala in oglašala. Morda pa kakšni ženski pomaga, da je ni sram ker se bori za svojega otroka.
Sama z lahkoto preživljam otroke in jim nudim tudi nekaj nadstandarda. Očeta sem nagnala zaradi alkoholizma in nasilja. Stike so mu prepovedali sodno, ker odklanja zdravljenje. Ali mi poveste en sam razlog zakaj ne bi bil dolžan plačevati preživnine? Ker otroke itak lahko sama preživim? In vsakič ko poskusim kaj izterjat poslabšam odnose, pri tem da v 5 letih od njega nisem dobila niti centa. Alenka G kot terapevtka bi lahko vedela, da je to tudi psihično nasilje nad mamo. Če boš zahtevala denar za otroke, bom poslabšal odnose. A ja? Kot razumem Jalur, se samo bori proti temu. In ker ne razumete, pač leta dolgo isto lajna. Ne ker ni prebolela, ampak, ker čuti potrebo, da se kaj spremeni, ali pa vsaj o vsem skupaj govori.
Navedeno
modrival
Če bi mene vprašala Jalur, po vseh tvojih postih, ki sem jih prebral, gre za največjo pomankljivost v sistemu. Vaju sploh ne bi smeli ločit, ampak bi sistem moral bit naravnan, da bi institucije morale najprej poskrbet, da se naučita medsebojno komunicirat, ... in morda bi celo še danes imeli otroci oba starša na enem mestu.

ko sva bila v ločitvenem postopku (tožbo sem vložila jaz) sem po predhodnem dogovoru z bivšim plačala družinskega terapevta, da bi hodila tja skupaj in rešila najhujše. Prišel ni niti enkrat, čeprav je vsakič rekel, da bo. ni mogel ker je bil sneg (jaz sem se pripeljala 45 km, on je moral v center mesta par km), in zaradi drugih izgovorov. Če noče, ga prisilit ne moreš. na CSDju je povedal, da na pogovore ne misli hodit, ker mu ni treba,... Jaz sem se trudila, da bi uredila odnos, ker so bili otroci še majhni in naju čaka še vedno precej let, dokler ne odrastejo. Če njemu ni v interesu pa ne morem nič.
včeraj

20.02.14 11:57
Navedeno
Jalur
Navedeno
modrival

No, terapijo sem zrihtala tudi jaz, pri treh različnih terapevtih sva poskusila. Pa ni hotel hoditi. V kazenskem postopku zaradi nasilja sem dosegla, da je bil obsojen na zapor, pogojno, če se gre zdravit zaradi alkoholizma in gre v tečaj nenasilne komunikacije. A mislite da je šel?
Pa mislite, da bo odsedel svoje? Kljub poizvedbam na CSD in sodišču, še ni šel nikamor ne na zdravljenje ne v zapor.

Je pa globoko prizadet in užaljen zaradi razpada najine zveze. Seveda, nisem mu pustila da pije, da nas pretepa in nisem mu hotela več dajati denarja. Sem pa res packa a ne Modri val, Mick, Kolotek in ne nazadnje Alenka G.

In še enkrat, že zdavnaj sem prebolela, kar pa ne pomeni da ne bom ostala borka proti brezjajčnikom do konca svojih dni. Za to pa se je potrebno oglašati.

20.02.14 12:04
Ne vem kaj naj vam rečem, kot samo to, da vas čutim in da se strinjam tako z eno, kot z drugo stranjo. Ni fer, da morajo matere prevzeti vso odgovornost, da skoraj proda dušo hudiču, da uspe omogočiti otroku vse. Da ji vsak, ki ima 5 minut časa razlaga kaj dela narobe, ter ji govori vse mogoče. Enako ni fer, da bi morali moški potem plačevati nenormalne (ne bi posebno o tem kako visoka je to) preživnine, ter bi ga morali prisiliti v kaj. Na koncu pa trpijo samo otroci, mi smo odrasle osebe in že lahko nekako, ampak otroci... Po drugi strani se pa dejansko vrtimo v krogu in ponavljamo eno in isto. Ampak to ni prav, ni prav za voljo nas, za voljo otrok in nenazadnje za voljo bivšega. Na ta način ne začneš novega življenja. Vsi smo vredni tistega lepega. In včasih je potrebno narediti on THE rez in si vzeti tisto, kar nam pripada.

A žal sistem ni naravnan tako, da bi se delalo po logiki, je le igra. Če jo poznaš lahko dosežeš veliko, drugače si več ali manj vse skozi poraženec, pa čeprav imaš prav.

In zakaj jaz vedno nekaj ugovarjam...ravno zaradi tega, ker je včasih bolje, pričakovati manj, pa na koncu lahko dobiš veliko več. Pričakovanja uničujejo marsikaj in v igri ločenih staršev je ravno pričakovanje tisti faktor, ki uniči VSE.
Včeraj

20.02.14 12:19
Kot terapevtka in moderatorka tega foruma, bi morala razumeti, da dokler se bomo vsi umikali in bili tiho ne bo potrebe, da se kot družbeno normo postavi skrb za otroka s strani obeh staršev. Ker če ni tožnika ni sodnika.
Če pa bi vse matere, ki jih brezjajčniki stiskajo v kot zaropotale, potem pa morda.......
In Alenka G, kot moderatorka zelo sooblikuješ javno mnenje, zato bi morala paziti na svoje besede.
Tudi zaradi mene in mojih otrok, ki smo se sposobmi več kot dobro preživeti sami pa jaz še vedno krham že tako čisto skrhan mir med mano in očetom mojih otrok. In ne govori materam, ki komaj preživijo naj zaradi dobrih odnosov ne zahtevajo preživnine za svoje otroke. Nikoli!! Lahko zasebno v kakšem konkretnem primeru svetovanja, ko je to smiselno. Nikakor pa ne javno, kot da bi naj šlo za družbenmo sprejeto normo.
Alenka, brez komentarja ne tvoje pisanje sem itak že zadnjih nekaj dni. Po moje si za moderiranje foruma neprimerna, ker si nestrokovna. ne pričakujem, da se z mano vedno strinjaš, vendar pa tvoji nasveti, da se umaknemo ob težavah in vedno vse požremo, ne reši nič. Če si se kdaj učila komunikacije: umik "želva" - izognitev konfliktu, odpoved svojim osebnim ciljen in odnosu; prepričanje, da je poskus reševanja konflikta brezupen, občutek nemoči;... Ima pa konstruktivno reševanje konflikta lahko veliko pozitivnih posledic.
Mah, nima smisla, si itak že povedala, da se pri svojem "terapevtskem" delu ukvarjaš tudi s pisanjem tožb in pritožb, deliš nasvete glede postopkov na CSD in sodiščih, pomagaš pisat ljubezenska pisma in cel kup drugih stvari, kar meni o tem, kaj je zate strokovno delo veliko pove.
ok, pa mi pojasnite to, kako to, da ko je oče še živel z nami , si pri obeh plačah nismo mogli privoščiti letnega dopusta na morju npr. v hotelu, vedno smo bili privat, pri prijateljih, kjer smo dobili hiško zastonj, pa mogoče 2x letno na bazen, pa 2x v kino, pico smo pekli vedno doma, ker je za tako družino v gostilni cenovno z pijačo ali dvema vse predrago in na srečo ogromno oblek dobimo od prijateljev, sorodnikov, pa smo ob vseh stroških za hišo in dva avta komaj mesečno dali na stran kakšnih 100 eur, da smo prišparali za kurjavo, registracijo, zvezke za šolo. Sedaj pa nam ne bo nič hudega, če dobimo 700 eur preživnine, oče pa 1.000,00 (mimogrede, sedaj živi pri mami, ki ji ne rabi plačevat najemnine). In bo imel on ta denar torej premalo za mesečne stroške, mi pa preveč....) Prav smešno, kako nekateri razmišljate.....
Ja, najboljše, da mu še jaz plačujem najemnino za pol hiše, da bo lahko on lažje preživel pa verjetno na črno, da ne bo rabil plačat davka....)

Meni gre kar na smeh, ko berem, kako se nekateri usajate in blatite druge...... če pa je alenkag moderator, pa kapo dol....čisto neprimerni komentarji. bi lahko kdaj brisala svoje..

Se pa sploh več ne obremenjujem s tem, kaj si drugi mislijo....življenje gre tako svojo pot, važno je da sedaj bolj cenim to kar sem dosegla v življenju in se tudi samo bolj cenim. Punce so krasne in verjemite, ne bo nam hudega, tudi če se povsem umakne, ker če nima namena pomagat, bi bilo tako najbolj prav, ker bi ga res moralo biti sram..
se popopolnoma strinjam s to trditvijo

21.02.14 08:14
Navedeno
Včeraj
Kot terapevtka in moderatorka tega foruma, bi morala razumeti, da dokler se bomo vsi umikali in bili tiho ne bo potrebe, da se kot družbeno normo postavi skrb za otroka s strani obeh staršev. Ker če ni tožnika ni sodnika.
Če pa bi vse matere, ki jih brezjajčniki stiskajo v kot zaropotale, potem pa morda.......
In Alenka G, kot moderatorka zelo sooblikuješ javno mnenje, zato bi morala paziti na svoje besede.
Tudi zaradi mene in mojih otrok, ki smo se sposobmi več kot dobro preživeti sami pa jaz še vedno krham že tako čisto skrhan mir med mano in očetom mojih otrok. In ne govori materam, ki komaj preživijo naj zaradi dobrih odnosov ne zahtevajo preživnine za svoje otroke. Nikoli!! Lahko zasebno v kakšem konkretnem primeru svetovanja, ko je to smiselno. Nikakor pa ne javno, kot da bi naj šlo za družbenmo sprejeto normo
.

In mislim,da ni potrebno nič dodat,ker je to to,kar tudi sama mislim in čutim!

Prosim,da se moderatorka zamisli nad svojim moderiranjem,prav tako pa še posebaj tisti,ki moderiranje na tem forumu organizirajo/omogočajo,ker je že skrajno nujno, da se to preneha! Hvala!
In zakaj že bi zamenjava moderatorke bila potrebna? A morda zato, ker ne prikima v celoti neomajnemu ozkemu egoističnemu pogledu maščevalno usmerjenih posameznic, ki jasno izražajo nespoštovanje in sovraštvo do vseh, ob tem celo očete skupnih otrok, ki nosijo gene obeh staršev, poimenujejo brezjačniki, pras.., ..
Te iste posameznice se pritožujejo tudi nad vsemi zaposlenimi na CSD-jih, sodnikih na sodiščih, izvedencih...Torej bi bilo potrebno tudi vse te zamenjat, oziroma bi jim bile same najboljša zamenjava, kajti pravilen pogled je le njihov, tudi če se nihče drug ne strinja z njim...
včeraj

21.02.14 11:03
Ne ne ljubi moj Modri val posplošuješ. Če bi bral natančno bi videl, da v večini svojih zapisov uporabljam izraz starši in ne oče. Torej velja enako za oboje očete in mame,. Je pa res, da večinoma odpoveste očetje, mame redkeje. Ne vem zakaj.
Proti CSD nimam nič, res pa da je najbolje, da tudi z njimi nimaš nič. Sodnici sem se na tem forumu javno zahvalila za korektno delo. Policija je OK - vse pohvale.
In v čem je maščevalnost, sovraštvo, če pričakujem kot družbeno normo da je skrb za otroka enakovredna obveza obeh staršev?

Ne vem v zadnjem zapisu poskušaš manipulirati in spreobračati dejstva. Če počneš tako tudi z materjo tvojih otrok, ko je govora o višini preživnine in skrbi za otroke, ja potem smo pa zelo blizu temu, da je izraz brezjajčnik zelo primeren.
Če pa bi vse matere, ki jih brezjajčniki stiskajo v kot zaropotale, potem pa morda....to so tvoje besede Včeraj, če bi se mi dalo te citirat za nazaj bi se pa tega našlo malo morje... Posploševanje pa je to kar ti navajaš o zatajitvi očetov... (Sam recimo skrbim za dva otroka, praktično od njunega rojstva, pa ne delam iz tega nekega poslanstva in se ne počutim neka izčrpana žrtev, ...)

In kaj ti če forum, kjer bi moderatorka spuščala skozi zgolj prikimavanje maščevalnemu fanatizmu "ubogih mater", ki so z namenom spreobrnitve resnice, v izključno svojo korist, sebi oprale glavo do te mere, da ne vidijo realnosti in delčka prave resnice niti, če jih ta tepe vsak dan, od jutra do večera, vse do konca življenja.
včeraj

21.02.14 12:30
Če bi ti sam skrbel za dva otroka praktično od njunega rojstva in ti bi mati za vsakega morda dala 100 ali 120 evrčkov preživnine, bi prekleto dobro vedel o čem tukaj govorimo. Ja?
In kaj je maščevalnega, če bi želela, da oče enakopravno skrbi za najine otroke?
Kaj ima s fanatizmom, da me jezi, da jih v zadnjih 5 letih ni niti pol ure imel? Da sem z njimi 365 dni na leto in za vse skrbim sama? Ja verjetno moraš biti fanatik da to zdržiš.
Če bi se obnašala kot njihov oče, bi bili najini otroci v sirotišnici.

In dokler raje popiva, kot da bi skrbel za otroke ... ja je brezjajčnik. Konec. Popolnoma dopuščam, da je slika obrnjena in zabluzi mama. Samo tega je statistično gledano bistveno manj, zato včasih govorimo samo o očetih.
S tem ko žališ očeta , posredno žališ tudi vajinega otroka, saj ima doberšen del genov njegovih. Tega pač ne razumeš, kakor tudi tega ne, čemur ti praviš "zabluzi", kajti zna bit da je k temu stanju tvoj doprinos veliko večji kot si sploh lahko kdo predstavlja...eh saj se ne splača nadaljevat.
Beautiful life

21.02.14 13:16
Navedeno
Moj bivši
Eni očitno mislite, da otroci jedo opeke? Saj svojim otrokom daje dom in hišo. Živeti pa ne morejo od hiše, vendar!

Od hiše ne morejo živeti, vendar lahko pa bi zahteval svojo polovico in bi mu jo morala izplačati ali pa bi prodala hišo in si denar razdelila ... potem pa se mora vprašati kje bo živela???

Drugače pa kot sem prebrala bi ji dajal še 150/otroka...poleg tega da ji pusti hišo.

(jaz osebno, če ne bi mogla plačevati stroškov hiše bi jo pa prodala in si kupila stanovanje) VSE SE DA ČE SE HOČE!

Poznam podoben primer, kjer je tip se odselil določil vrednost stanovanja in hotel da mu polovico od polovice izplača drugo polovico pa bo tako odplačala, da je on oproščen preživnine za 9 let.....znesek preživnine pa ima 150 na otroka. Tako, da mora samo od svoje plače + OD plačevati še kredit, ker ga je morala izplačati nekaj in ne dobi nikakršnega centa...

In pa jaz sem tudi sama z dvema otrokoma (4 in 6 let) in imam 150 na otroka; poleg vseh stroškov še kredit za stanovanje(300€)....da ne omenjam svoje boge plače, ki je neto za izplačlo 750€ ... tako da z OD in preživnino imam približno 1.200 € mesečnega prihodka in še vedno otrokom privoščim športne dejavnosti, jih peljem na bazen, kino, izleti.....oblečeni so, obuti....lačni niso....tudi za igrače se najde....zato vem, da se preživeti da...

pa najbrž, če bi se razšli v normalnih odnosih bi najbrž svojim otrokom tudi kako dejavnost oče plačal brez problema, če metere ne bi imele (ja zavedam se da so nekateri moški drugačni in nočejo nič potem zraven dat - a so tudi matere ratale pohlepne!!)

PS: no pa da ne misli kdo da sem se na čigavo stran postavila....sem samo realna v življenju....škoda da lepe trenutke zamenjamo s stresom in vlačenjem po sodiščih in zmerjanjem....škoda časa za to....

Aja pa še to....otroci ki so že v srednji šoli lahko tudi med počitnicami delajo preko študenta, ker jaz sem vsa leta srednje šole in sem si sama zaslužila pa tudi naučila preživeti z malim...

Radi se imejte...življenje je prekratko ;)
Navedeno
modrival
In zakaj že bi zamenjava moderatorke bila potrebna? A morda zato, ker ne prikima v celoti neomajnemu ozkemu egoističnemu pogledu maščevalno usmerjenih posameznic, ki jasno izražajo nespoštovanje in sovraštvo do vseh, ob tem celo očete skupnih otrok, ki nosijo gene obeh staršev, poimenujejo brezjačniki, pras.., ..
Te iste posameznice se pritožujejo tudi nad vsemi zaposlenimi na CSD-jih, sodnikih na sodiščih, izvedencih...Torej bi bilo potrebno tudi vse te zamenjat, oziroma bi jim bile same najboljša zamenjava, kajti pravilen pogled je le njihov, tudi če se nihče drug ne strinja z njim...

Ker moderatorka nima svojega ozkega pogleda in ne priznava drugih mnenj?
Če pogledaš njene stare poste se strinja: CSD so nesposone babnice, še dobro, da so prevzele kak njen "muštr", da vsaj približno kaj dobro naredijo, podobno je z vsemi ostalimi institucijami, razen nekaj izjemnih "hudičevih" odvetnic, ki pa so začuda vse po vrsti njene prijateljice in z njimi sodeluje. In njen edini vidike je, da je treba očete pustit na miru in čimmanj obremenit, ker drugače se nam bo maščevalo.
To pa ni ozkogledno? da ne govorim o njenem strokovnem delu, ko javno razglaša, da strankam svetuje vse od ljubezenskih do pravnih zadev, o poklicni nepristranskosti pa ne duha ne sluha.
Ma ja, imela bo 750 eur preživnine od očeta, 1300 svoje plače, torej skupaj z otroškim dodatkom več kot 2500 eur, plus podarjeno celo hišo in ni dovolj... Upam, da bo objavila sklep sodišča in morda ob tem odkrito jamrala, kako je nesramna sodnica tudi njej grozila s psihiatrično obravnavo...

Na tem forumu pa ni nič kriva moderatorka, temveč manjka predvsem uporabnic z zdravim razmišljanjem, ki bi napisale pozitivne in realne poste, kot ga je napisala "Beautiful life".
histerija na kubik

21.02.14 14:23
Navedeno
modrival

In kaj ti če forum, kjer bi moderatorka spuščala skozi zgolj prikimavanje maščevalnemu fanatizmu "ubogih mater", ki so z namenom spreobrnitve resnice, v izključno svojo korist, sebi oprale glavo do te mere, da ne vidijo realnosti in delčka prave resnice niti, če jih ta tepe vsak dan, od jutra do večera, vse do konca življenja.

Najprej se moramo zmenit, kaj je realnost. Tvoja je očitno rahlo drugačna. Pač nisi samska mama, ampak menda baje srečno poročen moški in oče (ki redno zahaja na forum Enostarševske družine).

Moderatorka je slaba, ker je pristranska, neobjektivna in sovražno nastrojena do samskih mamic. Moderira pa forum Enostarševske družine. To je tako, kot bi forum o hujšanju imel moderatorja, ki ne prenese debelih ljudi.
včeraj

21.02.14 14:34
Navedeno
včeraj
Če bi ti sam skrbel za dva otroka praktično od njunega rojstva in ti bi mati za vsakega morda dala 100 ali 120 evrčkov preživnine, bi prekleto dobro vedel o čem tukaj govorimo. Ja?
In kaj je maščevalnega, če bi želela, da oče enakopravno skrbi za najine otroke?
Kaj ima s fanatizmom, da me jezi, da jih v zadnjih 5 letih ni niti pol ure imel? Da sem z njimi 365 dni na leto in za vse skrbim sama? Ja verjetno moraš biti fanatik da to zdržiš.
Če bi se obnašala kot njihov oče, bi bili najini otroci v sirotišnici.

In dokler raje popiva, kot da bi skrbel za otroke ... ja je brezjajčnik. Konec. Popolnoma dopuščam, da je slika obrnjena in zabluzi mama. Samo tega je statistično gledano bistveno manj, zato včasih govorimo samo o očetih.

Evo citiran samo sebe, da se ne bo Modri val počutil prevelikega zmagovalca. Povej mi prosim v čem nisem realna? V čem sem zagrenjena, maščevalna zlobna in v čem žalim očeta svojih otrok?
Reala je, da ne skrbi za njih. Reala je da zmorem sama. Ampak reala je tudi, da sistem dopušča tako zanemarjanje otrok s strani enega od staršev, ker se očetu ne zgodi točno nič. In to on ve in dodobra izkorišča. Torej? BREZJAJČNIK!!!! A zato ker jaz zmorem sama njemu ni treba dati nič, ne časa, ne denarja?????
Reala je, da Alenka G svetuje naj ga pustim na miru zaradi ljubega miru. Saj se ne jajcam zaradi sebe, bom že, saj sem prisiljena in bogu hvala zmorem. Kaj pa matere, ki ne zmorejo, očetje pa so ravno taki brezjajčniki? Naj da očetu mir? Pa dajte no te ne more biti splošno družbeno sprejeto.
In reala je, da Modri val nikoli ne skrbi sam za dva otroka in tako kot so zgoraj rekle, kaj se sploh tukaj oglaša, saj sploh ne ve kaj je reala :)

Lep vikend.
Navedeno
histerija na kubik
Navedeno
modrival

Najprej se moramo zmenit, kaj je realnost. Tvoja je očitno rahlo drugačna. Pač nisi samska mama, ampak menda baje srečno poročen moški in oče (ki redno zahaja na forum Enostarševske družine).

Moderatorka je slaba, ker je pristranska, neobjektivna in sovražno nastrojena do samskih mamic. Moderira pa forum Enostarševske družine. To je tako, kot bi forum o hujšanju imel moderatorja, ki ne prenese debelih ljudi.

Redno ravno ne zahajam sem, če tega nisi opazila, morda samo takrat, ko začutim potrebo po blaženosti med ženami, kaj pa veš.:) Poročen sem, se pa čez teden skoraj ne vidiva z ženo zaradi oddaljenosti in narave dela (evo del obveznega poročila o meni, ki ga prebrano med vrsticami zahtevaš).
Pod realnost pa je prej kot oblika družine, vezanost ali nevezanost, mišljeno: razmišljanje, odnos, realna pričakovanja, realna odgovornost, moralne vrednote, sposobnost samokritike, itn.

p.s. tvoja primerjava ni prava, saj na forumu za hujšanje nobena ne mara bit debela:)
včeraj

21.02.14 14:52
Navedeno
modrival
Ma ja, imela bo 750 eur preživnine od očeta, 1300 svoje plače, torej skupaj z otroškim dodatkom več kot 2500 eur, plus podarjeno celo hišo in ni dovolj... Upam, da bo objavila sklep sodišča in morda ob tem odkrito jamrala, kako je nesramna sodnica tudi njej grozila s psihiatrično obravnavo...

Na tem forumu pa ni nič kriva moderatorka, temveč manjka predvsem uporabnic z zdravim razmišljanjem, ki bi napisale pozitivne in realne poste, kot ga je napisala "Beautiful life".

Pa tole me je zjezilo. Imela bo 2500 evrov WAU!!!! in pet otrok. 2500/6=417 evrov na osebo. Potem ko bo plačala vodo, ogrevanje, elektriko, komunalo..... bo ostalo koliko na osebo? Pa dobro pustimo denar bo že šlo. A se kdo vpraša, da jo je brezjajčnik pustil na cedilu samo s petimi malčki. Prepričana sem, da jih je mnogo, ki za 25.000 evrov ne bi sami prevzeli skrbi za:
5x cepljenja
5x zobar
5x norice
5x govorilne ure v šoli
5x prevoz na trening
5x prevoz v glasbeno
5x kolo
5 x rolerji
5 x urgenca zaradi vnetega srednjega ušesa
5x letno šola v naravi (naša šola ima tabore vsako leto)
5x prva nesrečna ljubezen
5x maturanstski ples brez očeta
5x.........

In kot razumem ženska hodi v službo. Jaz imam vse x3 + služba, pa se mi pogosto meša, ker sem za vse zeloo zeloo in čisto sama.

In ni odšla ona, odšel je on.
Včeraj, nič od tega ni petkrat, temveč se usklajuje. Zakaj vraga bi pa vozil vsakega otroka posebej v isto glasbeno šolo ob isti uri? In tudi stroške ne moreš kar počez množit s 5.

In kaj misliš, kako pa preživijo vdove in jih nikoli ne boš slišala takega bluzenja, sovražnega natolcevanja in govorjenja o izčrpanosti zaradi otrok?

Kaj misliš, kako je človeštvo sploh preživelo tisočletja, ko so matere dejansko bile v vlogah mater in še marsikaj zraven, ne pa novodobne afne, ki jih vidimo zadnja desetletja, ki za vsako malenkost glede materinstva potrebujejo nek tečaj, na koncu jim je pa tako vse pretežko in so "največje popolnoma izčrpane žrtve", kod da so pod prisilo rodile otroke?
Navedeno
modrival
Včeraj, nič od tega ni petkrat, temveč se usklajuje. Zakaj vraga bi pa vozil vsakega otroka posebej v isto glasbeno šolo ob isti uri? In tudi stroške ne moreš kar počez množit s 5.

In kaj misliš, kako pa preživijo vdove in jih nikoli ne boš slišala takega bluzenja, sovražnega natolcevanja in govorjenja o izčrpanosti zaradi otrok?

Kaj misliš, kako je človeštvo sploh preživelo tisočletja, ko so matere dejansko bile v vlogah mater in še marsikaj zraven, ne pa novodobne afne, ki jih vidimo zadnja desetletja, ki za vsako malenkost glede materinstva potrebujejo nek tečaj, na koncu jim je pa tako vse pretežko in so "največje popolnoma izčrpane žrtve", kod da so pod prisilo rodile otroke?

A dej no....kakšne pa klatiš? Iz napisanega je popolnoma jasno, da sence o pojmu nimaš o skrbi za otroke.
Tisočletja so preživeli praviš? Ja, dva do trije otroci od petnajstih.
Pa kar vse boš peljal ob isti uri v glasbeno? Tudi če hodi tja eden, drugi na karate, tretji...
In ja, jaz sem recimo vdova, pa jih nisem imela 5...pa sem par let sama sebe srečevala po mestu, eno samo
laufanje, usklajevanje, planiranje dnevov od jutra do večera....sama zase nisem več vedla...

Mal preveli zalet si vzel za pljuvanje, pa se zdej ne znaš ustaviti....probi mal kdaj zadihat vmes pa premislit,
kaj pišeš....
Navedeno
skela
Navedeno
modrival

A dej no....kakšne pa klatiš? Iz napisanega je popolnoma jasno, da sence o pojmu nimaš o skrbi za otroke.
Pa kar vse boš peljal ob isti uri v glasbeno? Tudi če hodi tja eden, drugi na karate, tretji...
In ja, jaz sem recimo vdova, pa jih nisem imela 5...pa sem par let sama sebe srečevala po mestu, eno samo
laufanje, usklajevanje, planiranje dnevov od jutra do večera....sama zase nisem več vedla...

Mal preveli zalet si vzel za pljuvanje, pa se zdej ne znaš ustaviti....probi mal kdaj zadihat vmes pa premislit,
kaj pišeš....

Govorim zgolj realnost, ki jo samohranilke ne sprejmete in nič drugega. Tudi to ločevanje po tekočem traku, pretežno po volji žensk pove svoje...
včeraj

21.02.14 15:31
Navedeno
modrival

Ne razumeš ne ?
Tudi vdovam je zelo zelo težko. Brez skrbi. Ampak:
1. očetom ne moremo z zakonom prepovedati, da umrejo. Lahko pa bi jih sistem sankcioniral, če opustiojo skrb za otroke, ker jih kriza srednjih let ali pa gospa steklenica navdihnejo, da jim je družina prenaporna.
2. otroci po umrlem očetu dobijo vsaj nekaj družinske pokojnine, za razliko od mojih, ki po letih prepiranja na sodišču ne dobijo od živega očeta niti centa.
3. vdova se vsem smili, ker je pač vdova. Ženska, ki je nagnala pijanca in nasilneža je pogosto (tudi na tem forumu) kriva za to, da je oče postal alkoholik
4. Vdova lahko proda preveliko družinsko hišo, če ne zmore in ne gre drugače, ločena ženska je običajno ne more, ker je brezjajčnik solastnik. In ta isti si celo pripisuje zasluge koliko je naredil za otroke, ko jim je prepustil ta kup ceglov, brez možnosti racionalizacije, saj prepisa nikoli ne bo naredil.

In prosim čez vikend razmisli in mi odgovori v čem sovražno natolcujem? V čem nisem realna?
Navedeno
modrival
Navedeno
skela
Navedeno
modrival

kaj pišeš....

Govorim zgolj realnost, ki jo samohranilke ne sprejmete in nič drugega. Tudi to ločevanje po tekočem traku, pretežno po volji žensk pove svoje...

Temu ti rečeš realnost? Stavim kar hočeš da ima vsaka samohranilka precej več stika z realnostjo,
kot ti. Vsaj glede na nebuloze o preživetju ns tisoče let in vožnji v glasbeno seveda....
histerija na kubik

21.02.14 15:37
Navedeno
modrival
Navedeno
skela
Navedeno
modrival

kaj pišeš....

Ti se moraš naučit ločevat med vzroki in posledicami. Ločitev zelo pogosto ni volja tistega, ki jo predlaga oz. zahteva, ampak je posledica vsega, kar se je dogajalo prej.
Če bi bile ženske tako grozne, bi bilo več ločitev po volji moških, kaj meniš?
Nič od tega ni res Včeraj, kajti v nasprotnem bi ti in vse ostale v ločitvenem postopku zahtevale naj skrbništvo prevzame oče, pa niste. Sleherna se bo lotila največjih poddlosti, spletkarjenja in podtikanj z namenom pridobitve skrbništva, ker otroke dojema kot lastništvo.

Torej gre zgolj za to, da prejemate denar in se delate večne žrtve (so seveda tudi izjeme), zraven tega bi pa še naprej diktirale tempo in izvajale oblast nad bivšim. Ni čudno, da se potem oče umakne in prav je, da ima pravico to storit.
Navedeno
histerija na kubik
Navedeno
modrival
Navedeno
skela
Navedeno
modrival

kaj pišeš....

Ti se moraš naučit ločevat med vzroki in posledicami. Ločitev zelo pogosto ni volja tistega, ki jo predlaga oz. zahteva, ampak je posledica vsega, kar se je dogajalo prej.

Ne, ne bi bilo več ločitev, o tem se je zadnje čase začelo precej pisat in govorit...
včeraj

21.02.14 15:51
Slab poskus Modri val. Saj bi mu prepustila skrbništvo, no ker sem skromna bi bila že s stiki zadovoljna. Pa mu je pravica stikov sodno odvzeta zaradi nasilništva, alkoholizma in nepripravljenosti na zdravljenje.
Pa ne rečt, da mu je svobodna volja odvzeta. Še vedno ima na voljo, da se odloči za zdravljenje in otroke, za celo družino pač ne več, ker je preveč zagnojil.
Ampak brezjajčnik se je odločil za steklenico. Če mu sistem ne bi dopuščal in bi ga bolj privili, bi se morda šel zdravit, kdo ve.
Sodnice nisem zmanipulirala, je kar sam prišel mrtvo pijan na obravnavo o skrbništvu in s @#$%& ozmerjal celo sodnico.
Pa ne zdaj začeti, da sem vedela s kom bom imela otroke, ker takrat ni pil. In ne rečt, da je začel piti zaradi mene.....
Brezveze je to ponavljanje v krogu "Včeraj". Mislim, da sem ti že kdaj prej napisal, da je vprašanje kaj nekega moža in očeta pripelje do tega, da se v njemu sproži nasilje. Morda ob kaki drugi partnerki ne bi bil nikoli in ravno tako nikoli ne bi začel pit...morda, samo razmišljam, ne vem....
In iz sebe si spet spravila laž, da bi prepustila skrbništvo, z enako lahkoto si verjetno lagala še kaj bistvenega pred ločitvijo, med njo in po njej, mar ne?

In še enkrat, če rečeš očetu brezjajčnik, si enako poimenovala tudi njegovega potomca, kar boš zagotovo izrekla tudi na glas, ko bo odrasel otrok spozal resnico o "dobri materi in hudobnem očetu".

p.s. čas je, da zapustim prijetno žensko družbo, zagotovo vsaj do ponedeljka, če ne dlje, se bom pa še oglasil, ker vidim, da me obožujete:))
histerija na kubik

21.02.14 16:04
Navedeno
modrival
Navedeno
histerija na kubik
Navedeno
modrival
Navedeno
skela
Navedeno
modrival

kaj pišeš....

Ne, ne bi bilo več ločitev, o tem se je zadnje čase začelo precej pisat in govorit...

Vprašanje je bilo retorično. Seveda ni več ločitev na predlog moških - njim je v zakonu namreč fajn.
trdna

21.02.14 16:11
Včeraj je prav napisala vse x5, jaz imam vse x3.Poprej je bilo v zakonu x2 pa dva starša po najmlajšem tretjem sama ostala. Služba na nogah, iz službe v vrtec, druga dejavnost, domov naloga, kosilo, previjanje, pospravljanje tudi poprej je bilo to vse treba postoriti ampak je bila še ena oseba, ki je kaj postorila na moje prošnje, če se jih je le slučajno lotil oz. ni bilo kakšnega sestanka. Ja in otroci so imeli očeta, ki pa jih je zapustil in odšel čez noč ( se je poslovil ubogajta mamico bom prišel kaj na obisk- nič obiskov) to sta tudi že povedala ati se laže. Jaz pa ga še vedno zagovarjam.Sedaj med počitnicami bo enega peljal na .... drugi bo pa doma pri starših, najmlajši pa pri meni oz. mojih, ker jaz ne dobim dopusta ampak tisti, ki imajo večje otroke ali pa tisti, ki so pred penzijo.Hočem povedati trije otroci bodo na treh različnih koncih, starejša si želita biti skupaj. pogrešata najmlajšega in trpijo oni, ker se je oče odločil za drugo pot. Ne verjamem da on gleda čez oči oz. sploh kaj razmišlja kako se počutijo otroci.
MODRIVAL se strinjam tudi v tvojem pogledu na vse skupaj ampak kot starš-mama, ki je bila pred pol leta še vedno z možem. Ko pa ostaneš sam se pa vse spremeni - sem pa na strani VČERAJ;JALUr ker potem postane življenje nam mamam, ki smo ostale same z otroci enako... bi rekla,da imamo kar 100% enake skrbi.
Glede preživnine pa ne bom nič pisala, je tudi še nimam urejene, ker mu je bil predlagani znesek prevelik, bo povedal na sodišču. Me je poklical in mi rekel, da toliko ne da. Dal bi mi znesek, potem pa njim za žepnino nekaj, da bi jaz imela večje doklade in manjši vrtec.(prej plačeval vrtec brez problema290 evrov) sedaj pa ga skrbi, da bi jaz plačevala manj, tudi pri dveh sva izgubila doklade, pri tretjem sva jih dobila nazaj. HOČEM povedati, da če bi bili skupaj bi brez problema plačeval vrtec in hrano v šoli, sedaj pa ga skrbi koliko bodo doklade visoke.To je najbolj žalostno kako začnejo oz. začnete moški razmišljati - očetje, ko pride do ločitve. Vzrok pa je ponavadi največkrat na vas samih.
Jaz sem sedaj tista umazana. ON pa je v očeh moških "frajer", ki je pustil ženo in otroke, zaradi koga že?
včeraj

21.02.14 16:17
Ne vem ali me tale pink ponk z Modrim valom žalosti ali veseli.
Nobenih pametnih argumentov človek nima pa kar klobasa in predvsem se trudi mene narediti krivo za vse, celo alkoholizem očeta mojih otrok. Ja s tem pa res nimam nič, svobodna volja mu namreč ni odvzeta. In potem retorika, kako bi bil s katero drugo srečen in ne bi pil. Mogoče res.....

Drage bralke a veste kaj je to? Prvi znak mejne osebnostne motnje (če ne poznate poglejte posebni forum na MON u). Žal sem dala tudi to skozi in se me ne dotakne več. Nihče več me ne more prepričati, da sem slaba. Ampak seveda človek z MOM bo mojo pokončno držo takoj izkoristil za to, da me bo označil s pokvvajeno, spletkarsko mučenico (in vse ostalo, kar je Modri val zgoraj zapisal)
Drugi znak MOM nesposobnost empatije, nesposobnost da bi videl drugega

Če ima katera doma takega falota (alkohol, nasilje, MOM) zavedajte se da z vami ni nič narobe, da vas ne sme poniževati, da ste svobodne in predvsem dobre mamice. Ne jim nasedat spletkarjem. Pravico imate biti spoštovane in ljubljene.
Evo temu služi moje dopisovanje, če katera misli da se mi da z Modrim valom ukvarjat.
Točno to je manjkalo, sem dopoldan najprej mislil predlagat, da se namesto zamenjave moderatorke prestavite na forum MOM, kjer bodo vse udeležene skupaj z moderatorko, (ki je izpovedala svoje hude življenske izkušnje in sedanje življenje ter odnos do ljudi), z veseljem diagnosticirale vsakega, ki se ne strinja z neodgovornim ravnanjem, žensko manipulacijo, podlostjo in sovražno usmerjenostjo žensk do moških in tezo, da je ženska v osnovi popolna žrtev.

p.s. zdaj pa res---- aja, pravica do biti spoštovana in ljubljena ne obstaja, to je zgolj samoumevna izmenjava tega kar sama oddajaš, če nič pozitivnega ne daš, ne moreš tega zahtevat s sklicevanjem na neko izmišljeno pravico...
včeraj

21.02.14 16:44
Navedeno
modrival
In iz sebe si spet spravila laž, da bi prepustila skrbništvo, z enako lahkoto si verjetno lagala še kaj bistvenega pred ločitvijo, med njo in po njej, mar ne?

quote]

zakaj misliš da je to laž? Saj ko sva bila skupaj je tudi imel kot starš skrbništvo a ne? Mu ga nisem nič kratila, verjami. Celo obratno, priganjala sem ga k obveznostim skrbnika, pa se je revež tok zmatral, da je moral začeti piti.

Madoma zdaj vidim Modri val ima prav: oče mojih otrok je začel piti zaradi mene, ker ga nisem pustila na miru ampak sem pričakovala pomoč pri skrbi za otroke. Če bi mučeniško prevzela vse na svoje rame, danes ne bi bila ločenka. No morda bi imela občasno kakšno modrico, ampak saj tega smo se ženske skozi tisočletja navadile.....

Še to: Če bi si želela otroke lastiti sama, bi se dala umetno opoloditi, ali pa v petek zvečer naključnemu oplojevalcu, ki za otroke še vedel ne bi :).
Ne laž ampak moja iskrena naivna vizija je imeti otroke v partnerstvu in ne kot soloskrbnik. In za to sem bila pripravljena veliko narediti. Žal na drugi strani te želje ni bilo in je šlo življenje drugo pot.
Navedeno
modrival
Nič od tega ni res Včeraj, kajti v nasprotnem bi ti in vse ostale v ločitvenem postopku zahtevale naj skrbništvo prevzame oče, pa niste. Sleherna se bo lotila največjih poddlosti, spletkarjenja in podtikanj z namenom pridobitve skrbništva, ker otroke dojema kot lastništvo.

Torej gre zgolj za to, da prejemate denar in se delate večne žrtve (so seveda tudi izjeme), zraven tega bi pa še naprej diktirale tempo in izvajale oblast nad bivšim. Ni čudno, da se potem oče umakne in prav je, da ima pravico to storit.

JAZ SEM v ločitvenem postopku rekla (zahtevala bi bolj težko, ker pač te opcije odišče ne priznava), naj skrbištvo prevzame oče. Ker sem imela pol kufer, da so mi razlagali kaj vse jaz moram, in kake pravice ima oče. ponudila preživnine v enaki višini, kot jo je ponujal on in naj bi bila po njegovem več kot dovolj za otroka, če dam jaz enak delež, seveda bi on dobival otroške dodatke in vse ostale ugodnosti in subvencije. Le zakaj ni hotel? A ni super ponudba? On prevzame obveznosti in ves silen denar, jaz pa pravice. Po njegovo bi v rejo šli, ker to ni normalno, da mora oče za otroke poskrbet.
Da ne bo pomote, to vse sem ponudila pred sodnico in tudi njegov odvetnik je bil prisoten. Zdaj pa sem vse jaz kriva, da ga otroci ne zanimajo, ker je jezen, ker sem mu hotela skrbništvo "uturit"?
Včeraj

21.02.14 17:27
Navedeno
Jalur
Navedeno
modrival

JAZ SEM v ločitvenem postopku rekla (zahtevala bi bolj težko, ker pač te opcije odišče ne priznava), naj skrbištvo prevzame oče. Ker sem imela pol kufer, da so mi razlagali kaj vse jaz moram, in kake pravice ima oče. ponudila preživnine v enaki višini, kot jo je ponujal on in naj bi bila po njegovem več kot dovolj za otroka, če dam jaz enak delež, seveda bi on dobival otroške dodatke in vse ostale ugodnosti in subvencije. Le zakaj ni hotel? A ni super ponudba? On prevzame obveznosti in ves silen denar, jaz pa pravice. Po njegovo bi v rejo šli, ker to ni normalno, da mora oče za otroke poskrbet.
Da ne bo pomote, to vse sem ponudila pred sodnico in tudi njegov odvetnik je bil prisoten. Zdaj pa sem vse jaz kriva, da ga otroci ne zanimajo, ker je jezen, ker sem mu hotela skrbništvo "uturit"?

:::))))))
počakaj Modri val bo že ugotovil v kateri točki lažeš in manipuliraš
mamx3

22.02.14 18:03
Gimnazija ...80 evrov, malica 40 evrov, mesečna 20 evrov ....in kje je vse ostalo. Tudi ce gimnazija ne bi bila placljiva..je privatna s solnino.... pride prav toliko, ce otroku dovolis me eno ekskurzijo v tujino.
Navedeno
mamx3
Gimnazija ...80 evrov, malica 40 evrov, mesečna 20 evrov ....in kje je vse ostalo. Tudi ce gimnazija ne bi bila placljiva..je privatna s solnino.... pride prav toliko, ce otroku dovolis me eno ekskurzijo v tujino.

Dijaški dom 208 Eur
Mesečna vozovnica (10 prevozov) 20 eur
Urbana 10 Eur
....
+ oblačila, kozmetika, žepnina, šolske potrebščine, hrana doma, stroški....
....
preživnina 125 eur,
....
aja, pa Šola v naravi 250 eur, ekskurzija še enkrat toliko (moja se bo temu odpovedala), pa še kaj.
včeraj

22.02.14 20:18
OK mi pa živimo nadpovprečno (otroci, zame včasih tudi zmanjka). Vsi instrument, vsi šport s kar drago opremo, veliko potujemo, nimamo OD nimamo subvencionirane prehrane v šoli, ne bomo imeli štipendije. Včasih plačamo kake inštrukcije. Ampak oče ne da nič, češ da imam itak sama dovolj. Haalloooo???? Niti evra? Razumem, da ne more prispevati toliko kot jaz. Ampak v 5 letih niti centa, zato da mene kaznuje, ker mu nisem dovolila nasilja in alkohola? Ker je užaljen in prizadet?
Saj vedno rečem da zmorem sama, je pa super svinjarija, da se to dopušča. Po svojih možnostih bi dal, pa magari otrokom direkt, da bi voljo pokazal. Ampak ne.....
Da boste vedeli zakaj uporabljam izraz brezjajčnik. In uboge tiste, ki ste res odvisne tudi od teh prekletih fičnikov, ki jih uspete izstisniti od brezjajčnikov. Zakaj že jih rabite; za kofetke in pedikuro? Verjetno ja :)
mamax3

23.02.14 00:22
Saj gre. Zmoremo. Je tezko ko ostanes sam z otroci, samo se cez cas strasti umirijo. Pri meni stiki dobro funkcioniraji, zdaj se menijo itak sami, prezivnina se placuje kot je dogovorjeno, tocno ne glede na status bivsega. Sem pa tudi jaz bivsemu na sodiscu ponudila skrbnistvo, pa vec stikov kot jih je predlagal, pa mu ni slo skoz. Pol mu je bilo zal, pa mislim da mu je glede na njgv sesut lajf sedaj se bolj. Ampak jaz sem pa kar ok :)
Včeraj

23.02.14 09:52
Opustitev skrbi za otroka bi morali kriminalizirati, Pa ne rečem izenačiti z naklepnim umorom. Huje je to to je zločin proti človeštvu, da ne skrbiš za svoje otroke. Pa je čisto vseeno ali drugi starš zmore sam ali ne.

Avtor:

Naslov teme:

• Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, doc, pdf
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 4 krat 10?