Enostarševske družine

Biti starš v enostarševski družini pomeni biti odgovoren za vse - vzgojo, gospodinjstvo, finance. Na tem forumu boste našli odgovore na vprašanja, ki vas težijo in o katerih si ne upate govoriti.
Svetovalka: Alenka Gabrovec, doktorandka zakonske in družinske terapije
ena mami1000

izvršba preživnine

19.10.08 18:49
Mene pa zanima če kdo mogoče ve v kakšnem primeru sodišče odloči da se bo preživnina trgala direktno od plače.Pri nas je tako zmenjeno da mi daje osebno na roke, ker se s tem da mu tržejo od plače ni strinjal.Zdaj je pa to pripeljalo do tega da ga moram vsak mesec najmanj petkrat klicat kdaj bo dal denar...saj potem veno da,ampak meni je počasi tega zadosti, res nimam več živcev dajat se z njim....sem pa prisiljena skoz klicarit ker mi pač tista preživnina ne pomeni tako malo.Bila sem tudi že na CSD in povedala zadevo,klicali so ga na razgovor ampak ni prišel, predlagali pa so mi naj kupim obrazec in vložim na sodišče.Sem pa nekje zasledila da sodišče to odobri le v primeru da ti tri mesece ne plača.A je to res ali je mogoče še kakšen drug način?Hvala za informacije.
Najky 

Re: izvršba preživnine

19.10.08 20:00
Če dobivaš preživnino,nimaš kaj tožit.Vem pa da ti je težko ker sem jaz na istem.

Lp-Najky
Meni je odvetnica rekla, da je dovolj za izvršbo, da zamuja že en dan. Naslednjič nič ne reči, se ne prepričuj, samo vloži. Verjemi, dovolj bo, da to storiš samo enkrat.

Moj ex je trdil, da nič ne rabi plačat, ker še nimava urejenih stikov (vložena tožba za predodelitev otrok)....sem mu lepo rekla: če meni ne verjameš boš sodišču. Smejal se mi je v obraz......kasneje pa mu je bilo prekleto žal, saj je moral plačati vse, skupaj z zamudnimi obrestmi.

Aja, pa on ni zamujal par dni...zamujal je šest mesecev......

Tole s tremi meseci ni res. Tri mesece moraš počakati, preden se obrneš na preživninski sklad. Kjer sicer nekaj dobivaš, vendar moraš za razliko med njihovimi nakazili in določeno preživnino sama civilno tožiti bivšega.

p.s.: meni se zdi, da ti ex to počne samo in izključno zaradi tega, da se klečeplaziš pred njim.

WildWind
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ability is what you're capable of doing.
Motivation determines what you do.
Attitude determines how well you do it.
ena mami1000

19.10.08 20:11
Hvala za odgovore,res.Ta mesec se zelo zelo držim nazaj in nisem še nič klicarila,jutri bo zadnji dan ko naj bi prejela in sem se odločila da bom v sredo nesla na sodišče.A to neseš osebno...kje se pa dobi tisti obrazec?
Meni je vse skupaj pripravila odvetnica. Mislim, da se lahko kupi obrazec v DZS, ampak ne dam roke v ogenj.

Poglej...če imata določeno, da se preživnina nakaže najkasneje do tega in tega v mesecu, nikar ne pričakuj preživnine prej.
Vse svoje finance prilagodi temu...vem, da ni lahko, vendar vseeno.
To, da prosjačiš naj nakaže prej, je voda na njegov mlin....s tem te pripravi, da se pred njim ponižuješ...iz meseca v mesec.

Ne kliči ga, ne prosi ga, ne opozarjaj ga.....samo čakaj, da res zamudi.....in to konkretno....takrat pa vloži za izvršbo brez opozoril. Na žalost pri nekaterih samo to pali :((((((

WildWind
Ena mami1000, obrazec dobiš v DZS-ju. Preverjeno. Trenutno se ne spomnim, kako se točno imenuje, vendar če rečeš, da rabiš obrazec zaradi preživnine, bodo že vedeli. Lahko pa pogledaš na tem forumu pod preživnine. Jaz sem to storila. Glede na to, da si omenila, da trenutno še ne zamuja s plačili preživnine zate pride v poštev, da si zavaruješ plačevanje - zakonsko to velja za eno leto, potem pa postopek ponoviš. Zelo dobro je, da poleg njegove zaposlitve veš še njegov račun. S tem nimaš nikakršnih stroškov, vlogo pošlješ na sodišče, kjer ima on stalno prebivališče, pa še prednostno obravnavajo te vloge. Ne bi smelo trajati več kot 3 tedne. Srečno. Če pa te še kaj zanima, pa mi lahko pišeš tudi na zs.
klaky

20.10.08 11:20
Trajalo bi naj tri tedne? Hm, potem pa me zanima v kateri državi jaz živim....he...he...
Pri meni je od vložitve izvršbe do realizacije trajalo od septembra do februarja....samo pet mesecev....uh....

Obrazec dobiš tudi na sodišču, je takse prosto, je pa res priporočljivo, da imaš njegove podatke. In potem tudi sama neseš na vložišče. Ne dajaj odvetnikom, če nimaš viška denarja.

Lp
h

20.10.08 11:55
Vloži izvršbo, če ti bo zamudil samo en dan, ne čakaj ... In ne imej slabe vesti, kajti njegova dolžnost je, da plača, tvoja pravica pa da dobiš denar v dogovorjenem roku!
Najky 

20.10.08 17:33
Hvala za informacije.Men je blo rečeno čist drugače.Tud jaz bom vložila tožbo.Na odločbi piše do 18ga v mesecu,pa še danes nisem dobila nič.
Ponavadi dobim nakazilo okrog 30ga kljub večkaratnim klicem.
Hvala!
Lp-Najky
¸Odin41

20.10.08 19:15
Razumem, da je denar pomembno sredstvo za prezivetje. Razumem tudi to, da otroci stanejo in da je dolznost starsa, kateremu otrok ni dodeljen (v vecini so to ocetje), da prispeva svoj denarni delez.

Vsak od nas ima pravico izraziti svoje mnenje, vendar povedi, kakrsna je tale: "...Vloži izvršbo, če ti bo zamudil samo en dan...", od "h", se dodatno prilivajo olje na ogenj.

Kaj pa ce je ta oce trenutno v hudi financni krizi in pravzaprav nima niti za svoje prezivetje denarja? Pa me ne napak razumeti, ne zagovarjam tega očeta, navsezadnje je lahko tudi mati z otrokom v še večji finančni stiski.

"Ena mami1000", predlagal bi ti, kljub temu, da si že poskušala, da poskušaš še enkrat navezati stik z očetom vajinega otroka, ter ugotoviti razloge za njegovo neizpolnjeno obveznost. Izgubiti nimaš res čisto nič, lahko pa veliko pridobiš.
Navedeno
ena mami1000
Mene pa zanima če kdo mogoče ve v kakšnem primeru sodišče odloči da se bo preživnina trgala direktno od plače.Pri nas je tako zmenjeno da mi daje osebno na roke, ker se s tem da mu tržejo od plače ni strinjal.Zdaj je pa to pripeljalo do tega da ga moram vsak mesec najmanj petkrat klicat kdaj bo dal denar...saj potem veno da,ampak meni je počasi tega zadosti, res nimam več živcev dajat se z njim....sem pa prisiljena skoz klicarit ker mi pač tista preživnina ne pomeni tako malo.Bila sem tudi že na CSD in povedala zadevo,klicali so ga na razgovor ampak ni prišel, predlagali pa so mi naj kupim obrazec in vložim na sodišče.Sem pa nekje zasledila da sodišče to odobri le v primeru da ti tri mesece ne plača.A je to res ali je mogoče še kakšen drug način?Hvala za informacije.

Iz te informacije, ki si jo napisala bi jaz sklepala, da se oče ne drži roka za nakazilo oz. "plačilo" preživnine. Če si do sedaj preživnino dobila ne moreš iti v nikakršno izvršbo. Čudno mi je že to, da je sodišče sploh pristalo na to, da ti daje preživnino "na roke". Načeloma se tega izogibajo, saj je v primerih neplačevanja le to skrajno nedokazljivo. Ti lahko trdiš, da je ni dal on pa kontra.

Predlagam ti, da probaš urediti, da ti nakazuje na račun. V kolikor to ni možno imej vedno pripravljeno, da ti podpiše, da je preživnino dal (to je zaščita za vaju oba). To podpišeta v dveh enakih izvodih od katerega enega obdržiš ti, drugega pa on. Ker edino to ti (vama) bo držalo vodo na sodišču (če seveda do tega pride).

Kako poteka postopek, da bi to tudi sodno določila (nakazovanje na račun) žal ne bi vedela, mogoče pa bi zadoščal nek sporazum, ki bi ga podpisala oba in ga eventuelno dala overit tudi pri notarju. Za informacijo o tem se lahko obrneš tudi na pravno informacijski center (PIC).

Veliko sreče.
ena mami1000

21.10.08 08:37
Patricija bi imela eno vprašanje zate....zanima me kaj si mislila s tem da si zavaruješ plačevanje? Kako to izpolniš na tistem obrazcu, danes so mi v knjigarni naročili obrazec ker ga nimajo, sem pa govorila z eno mamico in pravi da to pride v poštev na sodišču le če ti tri mesece ne plača, da je to pogoj da sploh lahko vložiš?? Zato me zanima kako pa to izpolniš glede zavarovanja plačevanja??Hvala
klaky

21.10.08 11:53
Ne zavaruješ ti izvršbe, ampak sodišče. Meni je bilo rečeno, da je zavarovano eno leto od dneva vložitve izvršbe.

In ne rabiš čakat tri mesece.....
klaky

21.10.08 11:54
aja...zavarovanje pomeni, da mu eno leto odtegujejo od plače, več pa ne.....če se ne motim...
h

21.10.08 13:51
Odin, običajno sploh ne gre za to, da oče nima denarja, ampak za to,da ga ima za vse prej in da namerno pozabi. Odgovor sem napisala zaradi situacije, v kateri se je znašla enamami1000 in če lahko plača 30.-tega v mesecu, verjemi - lahko plača tudi 15.-tega ali 18.-tega. Na sodišču se je s tem datumom strinjal in se ga mora držati. Če so se stvari spremenile, lahko o tem obvesti organe, ki ustrezno ukrepajo.
Enamami1000 sigurno ne bi pisala takšnega vprašanja tu gor, če bi vedela, da ima bivši partner oz. mož za finančne probleme.
Gre le za nespoštovanje! Tukaj je potrebno zahtevati za otroka to, kar mu po zakonu pripada. BREZ SLABE VESTI (ker je tudi on nima)!
NevaM 

21.10.08 14:00
Navedeno
¸Odin41
Razumem, da je denar pomembno sredstvo za prezivetje. Razumem tudi to, da otroci stanejo in da je dolznost starsa, kateremu otrok ni dodeljen (v vecini so to ocetje), da prispeva svoj denarni delez.

Vsak od nas ima pravico izraziti svoje mnenje, vendar povedi, kakrsna je tale: "...Vloži izvršbo, če ti bo zamudil samo en dan...", od "h", se dodatno prilivajo olje na ogenj.

Kaj pa ce je ta oce trenutno v hudi financni krizi in pravzaprav nima niti za svoje prezivetje denarja? Pa me ne napak razumeti, ne zagovarjam tega očeta, navsezadnje je lahko tudi mati z otrokom v še večji finančni stiski.

"Ena mami1000", predlagal bi ti, kljub temu, da si že poskušala, da poskušaš še enkrat navezati stik z očetom vajinega otroka, ter ugotoviti razloge za njegovo neizpolnjeno obveznost. Izgubiti nimaš res čisto nič, lahko pa veliko pridobiš.

Odin, kaj pa se zgodi, če mati ne bi imela za preživetje, ker bi bila v finančni stiski? a bi lahko otroka pustila brez hrane, oblačil, toplega doma? Se strinjaš da ne? Zakaj bi torej lahko moški pustil otroka brez preživnine, ženska pa ga ne MORA pustit? Hmmmmm, res težka dilema. OTROK MORA BIT NA PRVEM MESTU. PREŽIVNINA MORA BIT PLAČANA, KER JE OD NJE ODVISNO PREŽIVETJE OTROKA-oba starša morata dati ZADNJI DENAR ZA OTROKA!

PS: to sem namerno napisala z velikimi črkami, ni bila pomota....

21.10.08 14:15
Daj Neva, najej se že enkrat, pa pridi na forum sita. Ker ni dobro razmišljat lačen.
NevaM 

21.10.08 14:31
Ti že veš...se srečuješ z istimi težavami.

:-)
ena mami1000

21.10.08 21:02
Dans bom pa rekla samo to, da vem da moj bivši partner ni v finančni stiski, če povem samo to da vem da je njegova neto plača toliko kot moja bruto....potem mislim da povem zadosti.Lep večer vsem skupaj
ena mami1000

21.10.08 21:03
Aja...pa hvala za vse informacije :)
Ena mami1000, se opravičujem, ampak resnično ne prebiram vsak dan tega foruma. V bistvu so ti druge že odgovorile. Zavaruješ (če sem natančna, plačevanje preživnine ti z odločbo zavaruje sodišče) si lahko za eno leto (zaradi samo suma ali dejanskega neplačevanja preživnine) plačevanje preživnine, po preteku enega leta zavarovanje podaljšaš in tako naprej. Obrazca ta trenutek nimam pred seboj, lahko pa me kontaktiraš na zs, ko boš imela obrazec v rokah, pa ti pomagam pri izpolnjevanju. Z veseljem.

Klaky, to pa je kriminal...5 mesecev...jaz sem sicer vsak drugi dan klicala na sodišče in mogoče je tudi to malo pripomoglo, vendar ko sem se samo zanimala, so mi rekli, da preživninske izvršbe obravnavajo prioritetno. Prihajam pa iz kraja, ki ni najmanjše, pa tudi ne največje...
klaky

23.10.08 12:21
Navedeno
patricija
Ena mami1000, se opravičujem, ampak resnično ne prebiram vsak dan tega foruma. V bistvu so ti druge že odgovorile. Zavaruješ (če sem natančna, plačevanje preživnine ti z odločbo zavaruje sodišče) si lahko za eno leto (zaradi samo suma ali dejanskega neplačevanja preživnine) plačevanje preživnine, po preteku enega leta zavarovanje podaljšaš in tako naprej. Obrazca ta trenutek nimam pred seboj, lahko pa me kontaktiraš na zs, ko boš imela obrazec v rokah, pa ti pomagam pri izpolnjevanju. Z veseljem.

Klaky, to pa je kriminal...5 mesecev...jaz sem sicer vsak drugi dan klicala na sodišče in mogoče je tudi to malo pripomoglo, vendar ko sem se samo zanimala, so mi rekli, da preživninske izvršbe obravnavajo prioritetno. Prihajam pa iz kraja, ki ni najmanjše, pa tudi ne največje...

Patricija, kako pa si lahko podaljšaš zavarovanje plačevanja? Kolikor vem, to ni mogoče?

Je kriminal. Tako stvari tečejo ali bolje "šlepajo".

23.10.08 13:31
A mi lahko ktera pojasni kaj to pomeni "zavarovanje plačevanja"?
klaky

23.10.08 14:07
Navedeno
tadej
A mi lahko ktera pojasni kaj to pomeni "zavarovanje plačevanja"?

Da velja izvršba eno leto, se pravi, odtegljaj. Dalje pa ne, vsaj tako je bilo meni rečeno.

24.10.08 08:27
A ne velja izvršba za nazaj?
klaky

24.10.08 09:39
Ja, velja za nazaj. Ampak če je velik dolg, se ne more to poravnat v enem mesecu in zato predvidevam, da je to zavarovanje za naprej, ker se odteguje stari dolg in tekoči mesec.
Sara_12

24.10.08 09:45
Mislim da je Neva tuki povedla tko dobr in realno, da ste s temi, kok oči pravkar ne more plačvat pa takimi neumnostmi čist mim.

Citiram:
Odin, kaj pa se zgodi, če mati ne bi imela za preživetje, ker bi bila v finančni stiski? a bi lahko otroka pustila brez hrane, oblačil, toplega doma? Se strinjaš da ne? Zakaj bi torej lahko moški pustil otroka brez preživnine, ženska pa ga ne MORA pustit? Hmmmmm, res težka dilema. OTROK MORA BIT NA PRVEM MESTU. PREŽIVNINA MORA BIT PLAČANA, KER JE OD NJE ODVISNO PREŽIVETJE OTROKA-oba starša morata dati ZADNJI DENAR ZA OTROKA.

Da sem direktna: pa naj si sposod denar za preživnino, vraga, otroka nihče nima pravice pustit lačnega, še manj pa ima pravico namest za otroka sam potrošit ta denar in tko vso odgovornost, v takšnem primeru tud materialno, prevalit na mamo?

Odin, če je oči trenutno v veliki finančni stiski in npr. ne bi dobil plače in če bi se javil mami in ji povedal zakaj gre in da bo takoj ko dobi denar, nakazal in še kak euro več. Mislim da bi v tem čist vsaka ženska, v kolikor tud ona ravno ne bi bila v hudi finančni stiski in ne bi niti zase za prežvetje mela, razumela in ne bi delala problemov. Sam men se zdi da očetje v veliki finančni stiski prej poskrbe za svoje otroke kot tisti, ki imajo.
NevaM 

24.10.08 10:03
Ja, več kot imajo, težje dajo.

Preživnina je za zadovoljevanje najprej PRIMARNIH potreb otroka-torej za prežvetje. Ko je pokrito preživetje se lahko pogovarjamo o finančnih stiskah. Naj ponazorim:

Če je osnova za preživetje otroka na polovico, recimo 200 eur, preživnina pa določena 250 eur. Potem se morata v prvi vrsti oba zavedat, da je treba zagotovit VSAJ teh 400 eur. Če meni bivši reče, da je v finančni stiski in če sem tudi jaz, bi mu predlagala, naj mi da torej samo 200 eur, ostalo mi bo nakazal kasneje. Če nima niti teh 200 eur, naj si jih sposodi, tako, kot bi si jih morala jaz, če bi bila v stiski, ali pa naj si uredi izredni minus na trr. Otroka je treba preživljati. Tisti mesec, ali dva, bi stisnila pas in ne bi kupovala igrač, obleke (razen seveda in izključno tistega kar je res nujno, npr. čevlje, ker z premajhnimi pač ne more hoditi), ne bi se po nepotrebnem vozila z avtom, da bi prihranila na bencinu, eliminirala bi vse nepotrebne izdatke za dodatke k hrani ipd. Ampak ŠE VEDNO, bi morala prispevati vsaj 200 eur za PREŽIVETJE OTROKA.

To je fakt. To je preživetje otroka. Ni pomembno kateri starš se tega zaveda/nezaveda. Otrok MORA vsaj biti sit, v varstvu in imeti plačano bivanje. To je preživetje otroka. Ni luksus in ni špilanje afn. Ampak golo preživetje. Me zanima, koliko očetov bi bilo sposobno pogledat otroku v oči in mu reči: "Sine, vem,da je hudo, ampak moraš umreti, ker sem jaz v finančni stiski in te ne morem več vzdrževati. Saj stike bi rad imel s tabo, ampak raje umri, ker denarja pač nimam, da te preskrbim."

Kaj Odin, je torej finančna stiska enega od staršev zadosten argument za izbris otrokovega obstoja? Po moje ne.

24.10.08 13:16
Neva, ti si carski kalkulator.
NevaM 

24.10.08 13:51
ja, Tadej. Ti pa carski mislec :-).Takih je premalo v družbi. Zato pa vlada anarhija ;-).
ena mami1000

30.10.08 08:45
Zdaj me pa lep čas ni bilo tu ker sem bila bolna in se ležala v LJ na kliniki, tako da tudi uredila nisem še nič glede preživnine.Patricija, poskušala sem ti pisati na zs pa mi ne odpre??....zato upam da boš v kratkem kaj skočila sem in prebrala:)...zanima me kako se točno imenuje ta obrazec, pri nas v knjigarni imajo dva in sicer obrazec za nadomestilo preživnine(ta sigurno ni pravi), drugi pa je obrazec za izvršbo preživnine na podlagi verodostojne listina....a bi bil mogoče ta...al mogoče za zavarovanje preživnine obstaja še kakšen drug obrazec ??Hvala in LP
oglašam se, ker sem šla skozi podobno kalvarijo... torej...

Na sodišču sme vsakdo zaprositit za BPP- brezplačno pravno pomoč- predložite določena dokazila s katerih je razvidno, da si ne morete privoščiti zakonskega zagovornika, lahko pa v prošnji tudi navedete ime odvetnika za katerega bi želeli, da vas zastopa.
S preživnino je tako... v kolikor dolžnik zamuja s plačilom oz. ga neredno nakazuje imate možnost vložiti izvršbo za preživnino. Lahko tudi zaprosite za zavarovanje le te, kar pomeni, da mu bodo dali sodno prepoved na OD in vam bo preživnina nakazovana od dolžnikovega delodajalca. Če je dolžnik brezposelna oseba se lahko obrnete na preživninski skla, na netu je vloga... snamete si jo izpolnite jo in pošjite.
Nadaljna opcija je, da se preživnina, ki ni plačana...torej dolg, izterja z rubežen ma premičnine ali nepremičnine. S tem še nimam izkušenj, saj je postopek v teku.
Preživnina je odgovornost in dolžnost obeh staršev.Starša otrok pri katerem otroci ne bivajo, da jo redno nakazuje in tistega pri katerem bivajo, da jo izterja, saj je namenjena za otroke... za njihov razvoj in kritje stroškov povezanih z njimi.
V želji, da smo vsi dost odgovorni in se svojih odgovornosti ne izmikamo... vas pozdravljam.

V

30.10.08 14:26
Nevedna, le od kod si se vzela.
klaky

30.10.08 18:46
Navedeno
tadej

:))))))))))))
Navedeno
klaky
Navedeno
tadej

:))))))))))))

hja... me je življenje mal razmetalo... kot verjetno več koga ;o))
se pobereš, zbereš in korakaš dalje... ob tem pa spoznaš, da si močnejši, večji kot si sam misliš, da si.

... ker sem bila tudi sama v tej nezavidljivi situaciji.. lahko komu, ki to želi, pomagam z nasvetom, kako se zadeve lotiti, da bo zadeva stekla kot mora. Spoznanje, da so za vsakimi vrati še ena vrata ... le kje jih najti, kam se obrniti... je v določenem trenutku zelo dobro vedeti, saj se v naši prelepi Sloveniji vsi več ali manj od te problematike obračajo proč...in če sami ne bomo poskrbeli zase, nihče ne bo.

03.11.08 14:31
Ne vem, če bi si vsi želeli biti taki velikani kot si ti.
Sanja40

06.11.08 15:59
Pozdravljeni!
Jaz sem sodnica, ki dela na področju izvršbe. Če želite, da se bo preživnina izterjala z izvršbo na plačo, potem vložite predlog za izvršbo v katerem mora biti to navedeno. Navesti morate njegovega delodajalca (točen naslov in firmo) in vaš TRR. Če je predlog za izvršbo že vložen, ampak ne na plačo, vložite predlog za drugo izvršilno sredstvo - plačo in zopet navedite enake podatke.

Srečno!
ena mami1000

06.11.08 20:12
Sanja40 najlepša hvala, ampak moram povedat da so mi na sodišču rekli da rabi obrazec 7,96...ta obrazec že 14 iščem povsod ampak ga ni, zato sem danes zopet klicala na sodišče in so rekli da če hočem preživnino tudi zavarovati moram imeti obrazec 7,98...tega tudi pri nas nikjer ni (sem ga naročila ampak prav ne vem če bo prišel)....tako da mi gre že mal pošteno na živce vse skupaj. A mogoče kdo ve na katerem obrazcu je to izpolnjeval ??....Doma imam obrazec7,97 ampak ta je samo za izvršbo, ni nikjer omenjena preživnina ali zavarovanje???....Prav mal tečna že postajam zarad tega
Obrazec je 7,98 PREDLOG ZA IZVRŠBO ZA IZTERJAVO PREŽIVNINSKE TERJATVE. Jaz sem ga kupila v DZS-ju.Srečno.
ena mami1000

06.11.08 20:40
Tega sem danes tudi naročila, pa so me sam debelo gledali, češ da tega obrazca pa še nikol niso imeli....ma ni za verjet no.
kaj pomaga izvržba,če pa se nekateri predstavljajo kot hudi socialni problemi,brez službe in lastnine,takemu izvržba ne pride do živega,v zapor pa ga vtaknit spet ne gre,ker ni kaznjivo dejanje biti revež..pa smo spet na začetku..

treba je spremenit zakonodajo,prisilno delo(-od ležanja v zaporu ni nič,samo stroški za davkoplačevalce),od katerega bojo plačali preživnino,seveda če niso invalidi,pa bi vidli kako bi se stvari spremenile..
Kaznivo dejanje pa je opuščanje skrbi za otroka in nepreživljanje otroka!!!
Sanja40

07.11.08 10:05
ena mami1000, lahko izpolnite obrazec ali kratko vlogo napišete sami

npr.

SODIŠČE (NAZIV, NASLOV)

uPNIK....

DOLŽNIK....

ZARADI IZTERJAVE PREŽIVNINE S PP

PREDLOG ZA NOVO SREDSTVO IZVRŠBE

v skladu s 34. členom ZIZ predlagam nadaljevanje izvršbe z novim izvršilnim sredstvom - izvršbo na plačo dolžnika, ki je zaposlen pri....

Številka mojega TRR...........

Kraj, datum

podpis

po novem je za tak predlog treba plačati takso. Tak predlog pride v poštev, če ste že vložili predlog za izvršbo. Če predlog za izvršbo še ni vložen, raje izpolnite obrazec, kot da sami pišete predlog

lp
ena mami1000

13.11.08 13:25
No končnooo sem oddala izvršbo in zavarovanje, sodnik mi je obljubil da bo hitro naredil sklep...zdaj me pa zanima če kdo ve koliko časa je potrebno da postane sodba pravnomočna?

13.11.08 15:29
Me prav zanima kolk velja ta obljuba?!
ena mami1000

13.11.08 17:22
Tudi mene, bom javila kolko časa je trajalo :)
ena mami1000

15.11.08 10:32
sem obljubila da povem koliko časa bo trajalo....jupiiiiii danes je prinesel poštar sklep :)))))))....sem prav dobre volj in kar nisem mogla verjet.....zdej pa čakam da bo zazvonil telefon in se bo kar usulo :)))
tole je šlo pa hiter, jst sm čakala ene pol leta, on se je pa norce delal in se mi smejal v obraz...
Vesela sem zate....če bi le v vseh primerih bilo tako:))))))))))

In še čestitke sodniku, ki svoje delo jemlje kot je treba.....saj vem, da ne bere....ampak vseeno:)))))))))

WildWind
sonja15

20.11.08 22:28
Meni že moj bivši ni plačal 6 mesecev. Ko sem mu zadnjič spet rekla, se je nasmehnil, češ, samo probaj - saj ti itak nimam odkod dat.
Bil je samostojni podjetnik, sedaj je šel v stečaj.Vem pa, da še vedno dela,vendar ni nič na papirju.
ena mami1000

21.11.08 20:08
Sonja15 izpolni ta obrazec kot sem jaz in nesi na sodišče.Ni nujno da mu tržejo od plače, lahko gre tudi blokada računa na katerikoli banki(tudi to varjanto sem jaz obkrožila) ali pa rubež na nepremičnine.Jaz vem da bi to naredila ker meni se že noben ne bo nasmihal....naredi to in se mu boš enkrat za spremebo pa ti nasmehnila :)
sonja15

21.11.08 20:45
Ne bo šlo, se je zavaroval tako, da je vse svoje premoženje pravočasno prepisal na druge, zaposlen "uradno" pa itak ni.
laneja 

23.02.09 07:46
Ok mene pa zanima nekaj drugega...
Preživnina je določena in določeno je tudi da se plačuje "na roko"...zdaj pa kaj se zgodi če en plačuje drug pa pravi da ni plačeval...in celo gre v izvršbo?Komu vrjet...dokazil pa ni niti iz ene strani niti iz druge.
Pa še tole...kaj se zgodi če starš preprečuje stike?CSD ne more nič...to je bila njihova izjava.

LP
No zdaj pa takole..jaz sem dala izvršbo vendar preko odvetnika...bilo je rešeno v 3 mesecih...je pa res, da je moj bivši zaposlen itd...
...zdaj imamo pa en drug problem, moj sedanji ima dva sladkorčka iz prvega zakona...redno nakazuje preživnino, celo en evro več...in ni mi jasno, kako lahko sodišče brez preverjanja bančnih izpiskov izvršbo odobri ...namreč na računu ima zdaj izvršbo za 5 mesecev za nazaj (pa, da ne bo pomote, vsa preživnina je plačana v mesečnem roku)...ženska bo dobila denar v dveh obrokih...on pa mora zdaj sodišču dokazovat, da je bila izvršba nepotrebna (nesel je bančne izpiske), čakat na odločbo sodišča in potem mu bo denar vračala pol leta ...najbolj zanimivo od vsega je pa to, da je to storila že prejšnje leto...in vedno takrat, ko nima denarja za na morje...a mi lahko pove kdo, kakšne zakone imamo v tej državi?
...vedno smo glasne le ženske, moški pa so tiho...
KrEn__

26.06.09 15:35
Kukr mi je poznano, moraš na sodišču jasno dokazati, da ni bilo plčane prezivnine.

Mislim, da ima to pisanje zelo trhle temelje. Lahko, da se zgodi, samo potem sodnik, ki to potrdi .... verjetno išče drugo službo....
Navedeno
potepuhinja
No zdaj pa takole..jaz sem dala izvršbo vendar preko odvetnika...bilo je rešeno v 3 mesecih...je pa res, da je moj bivši zaposlen itd...
...zdaj imamo pa en drug problem, moj sedanji ima dva sladkorčka iz prvega zakona...redno nakazuje preživnino, celo en evro več...in ni mi jasno, kako lahko sodišče brez preverjanja bančnih izpiskov izvršbo odobri ...namreč na računu ima zdaj izvršbo za 5 mesecev za nazaj (pa, da ne bo pomote, vsa preživnina je plačana v mesečnem roku)...ženska bo dobila denar v dveh obrokih...on pa mora zdaj sodišču dokazovat, da je bila izvršba nepotrebna (nesel je bančne izpiske), čakat na odločbo sodišča in potem mu bo denar vračala pol leta ...najbolj zanimivo od vsega je pa to, da je to storila že prejšnje leto...in vedno takrat, ko nima denarja za na morje...a mi lahko pove kdo, kakšne zakone imamo v tej državi?
...vedno smo glasne le ženske, moški pa so tiho...

Kriza! Zgleda, da najprej streljajo in potem sprašujejo. Nekomu se je pred leti celo zgodilo, da je imel ne samo izvršbo, ampak tudi blokiran račun, ker je pač njegov soimenjak (z drugo DŠ, EMŠO in drugim naslovom) "pozabil" na preživnino. In ni mogel čisto nič, lepo postopek dokazovanja, da nima zveze s temi otroki. Ki je prav tako trajal kar nekaj časa. Ne moreš verjet. Nekomu se ni dal preverit še enega samega samcatega podatka zraven razen imena in priimka.
Navedeno
KrEn__
Kukr mi je poznano, moraš na sodišču jasno dokazati, da ni bilo plčane prezivnine.

Mislim, da ima to pisanje zelo trhle temelje. Lahko, da se zgodi, samo potem sodnik, ki to potrdi .... verjetno išče drugo službo....

...nima trhlih temeljev...verjemi...namreč, ko sem sama vlagala pri odvetniški pisarni, ni nihče od mene zahteval bančnih izpiskov...rekli so, da ni potrebno...a sem jih vseeno predložila, celo zahtevala sem, da ga obvestijo o izvršbi...namreč človek niti sodne odločbe ne dobi...
...in, ko je prišel na sodišče pogledat zakaj sploh ima izvršbo in napisal ugovor, mu je (sicer prijazna) gospa povedala, da je naša zakonodaja taka, da se lahko naredi to tudi brez izpiskov...in zdaj mora sam dokazovat nasprotno...samo, da lahko spet kasirajo...
...ko pa recimo želiš vzet kredit, ni da ni kaj vse od tebe zahtevajo....
...no pa smo spet pri pravni državi!
tko je

29.06.09 06:32
Laneja:Pa še tole...kaj se zgodi če starš preprečuje stike?CSD ne more nič...to je bila njihova izjava.

Jaz sem imela pred leti najprej obraten problem.Oče ni želel(ni imel ob novi ljubici časa)stikov. Ko sem šla na socialno, so mi rekli, da oni ne morejo prisiliti očeta, da ima stike. čez eno leto se je situacija obrnila.Takrat otrok ni želel stikov in so mene klicali na socialno. Pa sem jim povedala, da če očeta niso mogli"prisilit" naj ima stike, kako mislijo sedaj, da bodo otroka. In so bili lepo tiho. Tako je to.
Samohranilka

25.11.09 18:43
Pozdrav
Mene pa zanima, kako v primeru če je oče tujec? Na CSD pri nas je podpisal da bo plačeval 50eur mesečno, kar jih seveda nikoli i, niti evra. Sedaj sem tudi pri socialni podpori, katero dobivam kot nezaposlena ob delni znesek podpore, saj socialno ne zanima da jaz v 10 letih nisem videla niti enega eura od očeta!
A lahko tudi jaz dam kakšen predlog na izvržbo preživnine na sodišču, ker to je pogoj da dobim kaj iz jamstvenega sklada? In ali tam povem da nimam denarja za odvetnika? Oče pa je iz sosednje Hrvaške in je zaposlen.
prosim če mi kdo napiše postopek, kam in kako nareditiprvi korak

Hvala že v naprej

Lp
Blanka
swiss 

08.01.10 13:30
Pozdravljeni!

Zanima me, kako dolgo ste tisti, ki ste vlagali predlog za izvršbo (ponovno po enem letu) čakali na sklep? Sama namreč čakam že skoraj dva meseca in imam občutek, da se bo kljub urgiranju vleklo še nekaj časa.
Lp vsem
S.
za tadeja

08.01.10 14:00
Večkrat te srečujem na temah na tem podforumu, odgovori mi prosim samo na eno vprašanje.

Ali po tvoje preživnine za otroka sploh ne bi rabilo biti oz. ali po tvoje očetom finančno ni treba skrbeti za otroka? Res me zanima odgovor na to vprašanje.
za swiss

08.01.10 16:40
Navedeno
swiss

Pozdravljeni!

Zanima me, kako dolgo ste tisti, ki ste vlagali predlog za izvršbo (ponovno po enem letu) čakali na sklep? Sama namreč čakam že skoraj dva meseca in imam občutek, da se bo kljub urgiranju vleklo še nekaj časa.
Lp vsem
S.

Čakala sem približno tri tedne. Dva meseca je res že malo dolgo, zakaj ne vprašaš na sodišče ali odvetnika, če ga imaš?
swiss 

08.01.10 20:17
Navedeno
"za swiss"

Navedeno
swiss

Pozdravljeni!

Lp vsem
S.

Čakala sem približno tri tedne. Dva meseca je res že malo dolgo, zakaj ne vprašaš na sodišče ali odvetnika, če ga imaš?

Hvala za odgovor. Prvič (lani) sem dobila sklep v dveh tednih. Tokrat se vleče. Na sodišče kličem vsak teden enkrat (3 tedne), vedno mi povedo, da je spis še vedno pri sodnici in da ji bodo sporočili, da sem klicala. Sklepa pa od nikoder... Imam še kakšno drugo možnost?
Lp
Navedeno
h

Vloži izvršbo, če ti bo zamudil samo en dan, ne čakaj ... In ne imej slabe vesti, kajti njegova dolžnost je, da plača, tvoja pravica pa da dobiš denar v dogovorjenem roku!

Pa ne bit tak nore no... Vsak se ti bo smejal, jaz tvoj djed in sodišče... Kaj ste zategnjene !!!!!!
Za dan zamude ne bo nihče v zrak skočil in vas bodo napotili domov, oslice. Preživnina traja leta, ekonomska situacija je težka, a ve tudi otroku kupite vse na datum in uro?? Seveda ne!!!! Nehajte težit , biti "kontrol frikice" in izsiljevat. Preživnino VAJIN SKUPNI OTROK dobiva. Če pa preživnine najmanj tri mesece zaporedoma ni, pa je smiselno ex opozoriti(če imata seveda stike??) zakaj ni plačil. Če ni jasnega odgovora, potem pa izvršba, ki bo tudi na sodišču resno sprejeta in tako obravnavana. Iz prakse vam govorim.
Navedeno
kolotek

Navedeno
h

Pa ne bit tak nore no... Vsak se ti bo smejal, jaz tvoj djed in sodišče... Kaj ste zategnjene !!!!!!
Za dan zamude ne bo nihče v zrak skočil in vas bodo napotili domov, oslice. Preživnina traja leta, ekonomska situacija je težka, a ve tudi otroku kupite vse na datum in uro?? Seveda ne!!!! Nehajte težit , biti "kontrol frikice" in izsiljevat. Preživnino VAJIN SKUPNI OTROK dobiva. Če pa preživnine najmanj tri mesece zaporedoma ni, pa je smiselno ex opozoriti(če imata seveda stike??) zakaj ni plačil. Če ni jasnega odgovora, potem pa izvršba, ki bo tudi na sodišču resno sprejeta in tako obravnavana. Iz prakse vam govorim.
no, pa sem dočakala dan, ko se s tabo strinjam vsaj v eni stvari........če je takšno zamujanje izjema, se jo spregleda, če je redne narave pač računajte, da bo nakazal kasneje...problematično pa je zame tisto, kjer dolžnik to izkorišča kot pritisk na bivšega partnerja (tudi iz lastnih izkušenj)......je pa tudi res, da bi bilo manj hude krvi, če bi plačnik lepo poklical, povedal koliko bo zamudil in se potem tega držal (pa ni mišljeno tisto: ta mesec nimam in ne bom nakazal)

WildWind
živeti od zraka

11.01.10 22:06
Navedeno
kolotek

Navedeno
h

Potem pa bodo otroci te tri mesece (plus tiste mesece, ko se čaka na sklep) po pol meseca živeli le od zraka in ljubezni?
Navedeno
"živeti od zraka"

Potem pa bodo otroci te tri mesece (plus tiste mesece, ko se čaka na sklep) po pol meseca živeli le od zraka in ljubezni?

Ooohhhhh....kaj si pa sedaj vprašala ???' Kar vsi dol padamo !!! Tebi je preživnina samoumevna, ker jo dobivaš. Zavezancu pa ni. Ni jamstva, da bo delo, da bo zaslužek, da bo denar....
NIIIIIIIII GAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za nikogar. In če si en tolk zajeb... , da si ne znaš razporediti denarja čez cel mesec, bi res bilo dobro, da ti in tvoji otroci crknete kot psi za cesto, ker si totalno nesposobna. S takim razmišljanjem si niti zraka ne zaslužiš !!!
Ti si tudi noge narazen držala in si medtem, pred tem in po tem morala misliti, s čim boš deco nahranila. Jasno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
živeti od zraka

12.01.10 01:24
Navedeno
kolotek

Navedeno
"živeti od zraka"

Ooohhhhh....kaj si pa sedaj vprašala ???' Kar vsi dol padamo !!! Tebi je preživnina samoumevna, ker jo dobivaš. Zavezancu pa ni. Ni jamstva, da bo delo, da bo zaslužek, da bo denar....
NIIIIIIIII GAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za nikogar. In če si en tolk zajeb... , da si ne znaš razporediti denarja čez cel mesec, bi res bilo dobro, da ti in tvoji otroci crknete kot psi za cesto, ker si totalno nesposobna. S takim razmišljanjem si niti zraka ne zaslužiš !!!
Ti si tudi noge narazen držala in si medtem, pred tem in po tem morala misliti, s čim boš deco nahranila. Jasno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote

1.kdo je rekel, da to piše ženska?
2.kdo je rekel, da dobivam preživnino (mogoče jo plačujem?)
3.tudi skrbnik nima jamstva, da bo delo....(vendar po tvojem mora preživet otroke- zavezanec pa ne)
4.mogoče rajši zlezem med noge, kot pa jih dam narazen?
5.mogoče sploh nimam otrok, ki jih je potrebno nahranit?
6.mogoče se samo sprehajam po tem forumu in slučajno vpadem v debato?
7.glede na tvoj način komuniciranja pa lahko rečem, da si DEBIL, sramota za moški svet in da je tvoja mati naredila veliko napako ko je dala noge narazen in te rodila

Pa lep pozdrav, ohladi se malo, jaz pa se grem sprehajat naprej...(mogoče?) :-))))))))))
swiss 

27.01.10 16:22
Pozdravljeni!

Ali ima kdo izmed vas izkušnjo s tem, da dolžnikov dolžnik (podjetje, v katerem je zaposlen) ni odtegovalo preživnine na podlagi sklepa o izvršbi in so ga "prikrojili " po svoje? Ne izplačajo zadnjega preživninskega obroka po sklepu o izvršbi, ne posredujejo informacij, koliko so odtegnili itd...Kako ste zadevo uredili? Tožbo sem vložila brez odvetnika in sklep o izvršbi tudi dobila, sedaj pa se podjetje igra neke svoje igrice in ima svojo matematiko. Mi lahko kdo svetuje, kaj še lahko storim razen, da (drago) plačam odvetnika za nekaj, kar je jasno napisano in jih zavezuje?
Vsakršne informacije bom vesela:)
Lp
S.
sej ni važno

01.02.10 13:59
swiss,
v primeru da dolžnikov dolžnik (podjetje) ne spoštuje sklepa o izvršbi vložiš na izvršilni oddelek sodišča zahtevo za odpravo nepravilnosti v postopku izvršbe. V tej vlogi natančno pojasniš kaj je problem - nepravilnost in zahtevaš, da o navedenem sodišče odloči s sklepom. Za navedeno vlogo je ob vložitvi treba plačat takso v višini 10 EUR.

Potem lahko pričakuješ, da bo sodišče izdalo sklep s katerim bo delodajalcu naložilo spoštovanje sklepa in mu za primer nespoštovanja izreklo denarno kazen.
swiss 

01.02.10 14:49
Navedeno
"sej ni važno"

swiss,
v primeru da dolžnikov dolžnik (podjetje) ne spoštuje sklepa o izvršbi vložiš na izvršilni oddelek sodišča zahtevo za odpravo nepravilnosti v postopku izvršbe. V tej vlogi natančno pojasniš kaj je problem - nepravilnost in zahtevaš, da o navedenem sodišče odloči s sklepom. Za navedeno vlogo je ob vložitvi treba plačat takso v višini 10 EUR.

Potem lahko pričakuješ, da bo sodišče izdalo sklep s katerim bo delodajalcu naložilo spoštovanje sklepa in mu za primer nespoštovanja izreklo denarno kazen.

Hvala za odgovor.To bom najbrž res storila, če do konca tedna ne odgovorijo na moj poziv. Eni si res upajo...

Lp
S.
Rožicaa

06.02.10 22:31
Samo odvetnici daj zadevo...Gre na sodišče v enem mesecu je blo vse rešeno. Pri meni je blo isto, sedaj je mir od plače trgajo...To ni tožba za preživnino..
števila1408

18.02.10 08:09
Mene zanima ali lahko za izvršbo vložim tudi če še ni bila glavna obravnava na CSDju ej pa to zapisano??do 18ga v mesecu??

LP številka1408
Navedeno
števila1408

Mene zanima ali lahko za izvršbo vložim tudi če še ni bila glavna obravnava na CSDju ej pa to zapisano??do 18ga v mesecu??

LP številka1408

Glavna obravnava na CSD-ju????? Prosim za razlago te terminologije? In kaj ima izvršba opraviti z 18. im v mesecu? Si lahko pri svojih vprašanjih vsaj toliko jasna, da bi to sorazmerno zlahka razumel z povprečno izobrazbo? Hvala.
ločevalkaa

18.02.10 15:07
Navedeno
števila1408

LP številka1408

Ne, rabiš ali notarsko izvršljiv zapis ali odločbo s sodišča. Zapisnik s CSD je premalo.
Neja

09.02.11 13:32
Dajte se ohladit eni in drugi (spol), no ... pa bit malo realni. Dejstvo in človeško je, da moraš za otroke poskrbet, če si jih spravil na svet. In dejstvo je tudi, da če nimaš, ne moreš dati.

In tudi če oče živi skupaj z mamo, se lahko zgodi, da nima kaj dati in zato pač ne da. Pri nas je že bilo tako, enkrat je mama dajala skozi stečaj, drugič ata... In pač NI BILO SREDSTEV! In pač nisem imela kubikov igrač kot jih imajo današnji razvajeni otročaji in sem cenila vsako legokocko posebej. In ravno tako sem se razvila v normalnega človeka in več kot uspešno zaključila šolanje.

Nikakor ne želim zagovarjat playboyev, ki niso vredni imena oče, ampak želim izpostavit, da otrok ne bo umrl, ker oče enkrat 18. ni nakazal 200 € preživnine, saj je tu še mama, ki mora ravno tako zagotoviti svojo polovico za vzgojo otroka, kar pa mora zadostovati za osnovne življenjske potrebe. Če pa je tudi sama v finančni zagati tako hudo, da ne zmore poskrbeti niti za osnovno preživetje, potem pač ne more in je nihče ne more obsojati, tako kot ste tu kar pavšalno naganjali očete - naj si gre pač sposodit denar. Ja, kdo ti bo pa posodil denar, če ga nimaš s čem vrniti??? Naslednja stopnička so samo še socialni transferji.

V današnjem času se še prehitro zgodi, da ni kljub delu ni plače, tudi v času mojega otroštva je bilo tako, zato si kar predstavljam skrušenega očeta, ki v taki situaciji od matere svojega otroka za nagrado dobi še izvršbo z zahtevkom za povrnitev pravdnih stroškov. Ponovno - ne zagovarjam vseh povprek, ker je verjetno ogromno takih, ki iz principa/sovraštva do bivše partnerice ne želijo plačevati redno, vendar pa je tudi ogromno takih žensk, ki preživnino dojemajo kot kazen za bivšega partnerja in do njega niso zmožne več (pa čeprav je to dobro za otroka) zrelega, človeškega odnosa in bi že iz golega principa vložile izvršbo ali od partnerja zahtevale tako preživnino, da bi znesek presegal količino sredstev, ki sta jih v času zveze skupaj vlagala v otroka.

Seveda je vsak primer posebej čisto unikaten in je velikokrat zelo težko najti optimalno rešitev za vse, vendar hočem povedati predvsem to, da naj se tako moški kot ženski nezreli osebki zamislijo nad sabo, kadar zgubijo občutek za etiko in jih vodijo le še goli principi.

lp
Oče

10.02.11 09:48
Izvršba preživnine je podvržena vsem in istim boleznim kot izvršbe, ki jih proti raznim nacionalnim šampionom (SCT, Vegrad, Merkur, Istrabenz) vlagajo njihovi upniki.

Plačilna nedisciplina, plačilna nedisciplina v vseh porah družbe.

p.s. važno je, da imamo neodvisne sodnice, ki nas obilo jebejo v glavo!
en ati

11.02.11 23:43
No, pa bi še jaz želel odgovor.

Dve leti je že od kar plačujem preživnino za otroka. Sem seštel 21 preživnin. Vsakega 15. meseca redno, čeprav je rok do 18. v mesecu. Pa se mi je zgodilo v zadnjih 6 mesecih, da sem zaradi objektivnih razlogov, 4x zamudil in sicer 2 dni, 10 dni, 5 dni in nazadnje 18 dni. Sem nato 7. v mesecu poravnal zamudo in takoj tudi tekočo preživnino.
Pa se je bivša spomnila in po 15. dnevu zamude vložila izvršbo in vlogo za zavarovanje. Sodišče je brez kakršnkoli dokazov v enem tednu izdalo sklep o izvršbi in zavarovanju. Sam sem potem moral dokazavati, da so preživnine poravnane. Ugovoru so delno ugodili, s tem da je bivša zatrdila, da vedno plačujem za nazaj, kar pa ni res, saj so preživnine poravnane za tekoči mesec in je sodišče spet izdalo sklep o zavarovanju. No, pa sem moral spet dokazovati z dokazili o vseh poravnanih preživninah ter poslal prošnjo za umik celotnega sklepa. Sedaj je že en mesec od vloge, pa še ni odgovora, ko pa je ona pisala zavajajoče podatke, pa je bil odgovor oz. sklep izdan v 7.dneh.

Imate kakšne izkušnje s tem?
Navedeno
Neja
Dajte se ohladit eni in drugi (spol), no ... pa bit malo realni. Dejstvo in človeško je, da moraš za otroke poskrbet, če si jih spravil na svet. In dejstvo je tudi, da če nimaš, ne moreš dati.

In tudi če oče živi skupaj z mamo, se lahko zgodi, da nima kaj dati in zato pač ne da. Pri nas je že bilo tako, enkrat je mama dajala skozi stečaj, drugič ata... In pač NI BILO SREDSTEV! In pač nisem imela kubikov igrač kot jih imajo današnji razvajeni otročaji in sem cenila vsako legokocko posebej. In ravno tako sem se razvila v normalnega človeka in več kot uspešno zaključila šolanje.

Nikakor ne želim zagovarjat playboyev, ki niso vredni imena oče, ampak želim izpostavit, da otrok ne bo umrl, ker oče enkrat 18. ni nakazal 200 € preživnine, saj je tu še mama, ki mora ravno tako zagotoviti svojo polovico za vzgojo otroka, kar pa mora zadostovati za osnovne življenjske potrebe. Če pa je tudi sama v finančni zagati tako hudo, da ne zmore poskrbeti niti za osnovno preživetje, potem pač ne more in je nihče ne more obsojati, tako kot ste tu kar pavšalno naganjali očete - naj si gre pač sposodit denar. Ja, kdo ti bo pa posodil denar, če ga nimaš s čem vrniti??? Naslednja stopnička so samo še socialni transferji.

V današnjem času se še prehitro zgodi, da ni kljub delu ni plače, tudi v času mojega otroštva je bilo tako, zato si kar predstavljam skrušenega očeta, ki v taki situaciji od matere svojega otroka za nagrado dobi še izvršbo z zahtevkom za povrnitev pravdnih stroškov. Ponovno - ne zagovarjam vseh povprek, ker je verjetno ogromno takih, ki iz principa/sovraštva do bivše partnerice ne želijo plačevati redno, vendar pa je tudi ogromno takih žensk, ki preživnino dojemajo kot kazen za bivšega partnerja in do njega niso zmožne več (pa čeprav je to dobro za otroka) zrelega, človeškega odnosa in bi že iz golega principa vložile izvršbo ali od partnerja zahtevale tako preživnino, da bi znesek presegal količino sredstev, ki sta jih v času zveze skupaj vlagala v otroka.

Seveda je vsak primer posebej čisto unikaten in je velikokrat zelo težko najti optimalno rešitev za vse, vendar hočem povedati predvsem to, da naj se tako moški kot ženski nezreli osebki zamislijo nad sabo, kadar zgubijo občutek za etiko in jih vodijo le še goli principi.

lp
Pod tole se z veseljem podpišem. (Če seveda s tem ne najedam avtorskih pravic avtorice?). Ko bi večina razmišljala v tem stilu, bi izvršbe bile tujka, tako pa obstaja kvota slovenskih žensk, ki se zelo rade tožarijo, čeprav od njih smrdi od lenobe...In da ne pozabim, pridno preprečujejo stike, za kar so nagrajene s strani sodnega sistema, beri sodnic.
Navedeno
en ati
No, pa bi še jaz želel odgovor.

Dve leti je že od kar plačujem preživnino za otroka. Sem seštel 21 preživnin. Vsakega 15. meseca redno, čeprav je rok do 18. v mesecu. Pa se mi je zgodilo v zadnjih 6 mesecih, da sem zaradi objektivnih razlogov, 4x zamudil in sicer 2 dni, 10 dni, 5 dni in nazadnje 18 dni. Sem nato 7. v mesecu poravnal zamudo in takoj tudi tekočo preživnino.
Pa se je bivša spomnila in po 15. dnevu zamude vložila izvršbo in vlogo za zavarovanje. Sodišče je brez kakršnkoli dokazov v enem tednu izdalo sklep o izvršbi in zavarovanju. Sam sem potem moral dokazavati, da so preživnine poravnane. Ugovoru so delno ugodili, s tem da je bivša zatrdila, da vedno plačujem za nazaj, kar pa ni res, saj so preživnine poravnane za tekoči mesec in je sodišče spet izdalo sklep o zavarovanju. No, pa sem moral spet dokazovati z dokazili o vseh poravnanih preživninah ter poslal prošnjo za umik celotnega sklepa. Sedaj je že en mesec od vloge, pa še ni odgovora, ko pa je ona pisala zavajajoče podatke, pa je bil odgovor oz. sklep izdan v 7.dneh.

Imate kakšne izkušnje s tem?
Imam, dolgotrajne, neracionalne, nerazumljive...
Laganje žensk na sodiščih je vsakdanja predstava, pa naj gre za sodnice, bivše priležnice ali odvetnice, isti šmorn. samo z dobrim odvetnikom boš kaj dosegel, vse ostalo je nesmisel. Pravna država je pri nas imaginarna kategorija, torej lahko posežeš tudi po drugih sredstvih...
en ati

17.02.11 00:15
Kolotek se strinajm s tabo. Pa naj še navedem, da nisem bil jaz kriv za razvezo. Je ona želela. Pa sem poizkušal stvar urediti, pa ne. In sem se nazaj postavil na noge, našel sebi sorodno dušo, ki je sprejela mene in otroka in sedaj imava skupaj novega družinskega člana.

Ne vem, a se hoče ex čemu maščevati, da sem si na novo uredil življenje? Ne vem. Sem srečen in hvalabogu si na novo uredil življenje, stike z otroci pa imam urejene (sta vsaj tretjino časa z mano).

No ex pustim na miru, nakazujem preživnino (se zgodi zamuda, žal), ampak jima še dajem-finančno še kašne pol preživnine zraven- obleka, žepnina, izleti, dopusti itd. Ona pa kar na sodišče, sodišče pa kar en, dva tri ugodi, brez preverjanja. Do Danes še nisem dobil odgovora s sodišča, pa tudi prvič so mi preživnino odtrgali od plače. Veš in se samo nasmejim in čakam, kaj si bo spet namislila. Upam, da bosta otroka, ko odrasteta to spoznala, kaj vse si je njihova ljuba mati izmišljala in podobno.
ena v enaki situaciji

17.02.11 10:44
Navedeno
kolotek

Imam, dolgotrajne, neracionalne, nerazumljive...
Laganje žensk na sodiščih je vsakdanja predstava, pa naj gre za sodnice, bivše priležnice ali odvetnice, isti šmorn. samo z dobrim odvetnikom boš kaj dosegel, vse ostalo je nesmisel. Pravna država je pri nas imaginarna kategorija, torej lahko posežeš tudi po drugih sredstvih...

Kako to, da imam jaz enake izkušnje pa sem ženska???? Moj ex se obnaša do pičice tako kot se obnašajo po tvojih zapisih tele ženske. Mene zanima kdo ga je tako inštruiral???

PS: moram pa rečt, da zgleda bebavo in ogabno kadar se dec začne obnaša kt kot najbolj podla in poniglava baba, bljac...sem tooolk hepi ker je ex :))
neugodna

17.02.11 11:00
Navedeno
en ati
Kolotek se strinajm s tabo. Pa naj še navedem, da nisem bil jaz kriv za razvezo. Je ona želela. Pa sem poizkušal stvar urediti, pa ne. In sem se nazaj postavil na noge, našel sebi sorodno dušo, ki je sprejela mene in otroka in sedaj imava skupaj novega družinskega člana.

Ne vem, a se hoče ex čemu maščevati, da sem si na novo uredil življenje? Ne vem. Sem srečen in hvalabogu si na novo uredil življenje, stike z otroci pa imam urejene (sta vsaj tretjino časa z mano).

No ex pustim na miru, nakazujem preživnino (se zgodi zamuda, žal), ampak jima še dajem-finančno še kašne pol preživnine zraven- obleka, žepnina, izleti, dopusti itd. Ona pa kar na sodišče, sodišče pa kar en, dva tri ugodi, brez preverjanja. Do Danes še nisem dobil odgovora s sodišča, pa tudi prvič so mi preživnino odtrgali od plače. Veš in se samo nasmejim in čakam, kaj si bo spet namislila. Upam, da bosta otroka, ko odrasteta to spoznala, kaj vse si je njihova ljuba mati izmišljala in podobno.

Pa res ne vem, kaj si kompliciraš življenje - če veš, da je bivša občutljiva na natančno nakazovanje, pač natančno nakaži in otrokoma raje ne kupuj nič ekstra, če veš, da nimaš. A je to tako zapleteno? Morebitne viške raje šparaj za mesece, ko nimaš.

In kam za božjo voljo se ti je tako mudilo s še enim otrokom? Če vidiš, da še za prva dva nisi sposoben gladko finančno skrbet.
Koliko zavezancev za preživnino je pripravljeno preživnino plačati za en mesec vnaprej, če skrbnik potoži, da se mu finančno zatika?
Koliko zavezancev prostovoljno zviša svoj prispevek za otroka, ko vidi, da so se življenjski stroški močno zvišali?
Koliko zavezancev skrbnika vpraša, ali mu znese finančno poskrbeti za otroka in ali je treba kaj prispevati?

Ko bo to samoumevno, se bom zgražala tudi nad skrbniki, ki naslednji dan po zapadlosti letijo vložit izvršbo za neplačano preživnino.
Skrbnik lahko potoži kar hoče, le kurbam se plačuje vnaprej in vsebina sodne odredbe tega ne predvideva(špekuliram na osnovi dolgoletnih izkušenj, sicer mi pa v izpodbijanje moji ugotovitvi poskeniraj sodno odredbo ki zavezancu določa, da naj preživnino plačuje vnaprej, no kje si sedaj???)
Tako, kot je ena tu svetovala vlogo za znižanje preživnine, tako jaz svetujem v upravičenih primerih vlogo za zvišanje. Namreč prostovoljno zvišanje preživnine s strani lastne iniciative zavezanca ni priporočljivo, ker ste patološke lažnivke in boste naslednji trenutek "zatajile povišico", ki bi jo upravičenec morebiti lahko nakazal nič kolikokrat, ve pa bi nanjo vedno znova "pozabile".
Nimam se kaj pogovarjati z bivšo, ki se ni sposobna dogovoriti z mano in zadeve ureja izključno preko sodišča in me v tem primeru sladko briga kaj se dogaja z njenim finančnim stanjem. Naj gre na sodišče in tam zaprosi za pomoč, he, he, ali pa crkne za prvim vogalom nesposobna, kot je.
Zato ločevalka to ni samoumevno in se kvečjemu zgražamo nad tvojim načinom razmišljanja.
Življenjsko je, da v težkih ekonomskih časih pomagamo drug drugemu enkrat ima denar eden, drugič drugi.
Navedeno
ločevalka
Življenjsko je, da v težkih ekonomskih časih pomagamo drug drugemu enkrat ima denar eden, drugič drugi.
Licemerstvo, sprenevedanje in cinizem brez primere. Z kazenskimi ovadbami in izvršbami ne pomagamo drug drugemu!!! K temu pa se tu prisotne kaj prerade zatekajo, kar kaže na nično kulturo nekaterih tu prisotnih. Dogovor. Znate razumeti in dojeti pomen te besede???
Navedeno
kolotek
Navedeno
ločevalka
Licemerstvo, sprenevedanje in cinizem brez primere. Z kazenskimi ovadbami in izvršbami ne pomagamo drug drugemu!!! K temu pa se tu prisotne kaj prerade zatekajo, kar kaže na nično kulturo nekaterih tu prisotnih. Dogovor. Znate razumeti in dojeti pomen te besede???

Tisti stavek zgoraj s premalo vejicami je drugače tvoj iz ene druge teme.

Seveda ni v nobeni odločbi člena, ki govori o plačevanju vnaprej ali za dva meseca naenkrat, hkrati pa tudi v nobeni ni člena, ki pravi, da zavezanec lahko zamuja s plačevanjem. Dogovor! Sporazum, soglasje glede kakih določil ali obveznosti.
Aja, saj res, če je pisan na kožo kolotekovim protežirancem brez denarja.
Ločevalka,
tisti stavek s premalo vejicami.....pa saj veš, zimski čas, podkurili smo...Pač ne moreš o bistvu, pa drobnjakaš, stare navade, jaz brez denarja(zgolj po tvoje), ti brez kompasa. Opaziš razliko?
en ati

17.02.11 23:23
Kolotek, kapo dol. Verjetno res imaš izkušnje.

Ko sem redno nakazoval, je ex hodla veselo vsak drugi mesec na dopust, otroke pa ne bi vzela na dopust. Sam sem jih seveda vzel in ne samo enkrat. Ko pa sem enkrat nakazal nekaj dni kasneje, pa sem sem že dobil opomin za neporavnan kredit, katerega porok sem še iz zakonske zveze. A se tebi ločevalka to vse skupaj zdi normalno.
Neugodna:Pa saj ne more otrok hodit naokrog raztrgan, pa jo prosim, kljub pravočasni nakazani preživnini, naj mu kupi čevlje, pa pravi, da nima. Ja seveda nima, če pa je pravkar prišla iz 4 dnevnega dopusta iz Riminija. Jasno, da sem mu šel kupit čevlje. Ampak ste, kot je navedel kolotek, očitno patološke lažnivke. Kaj pa mi potem lahko naredimo, ko se enkrat začnete pogovarjat preko sodišča??? Ja v redu, se bomo pač pogovarjali preko sodišča. In kdo tu najbol naj... Normalno, da otroci.
Kot pravim, preživnino sem plačeval sedaj v 22 mesecih redno razen štirih mescev in to za tekoči mesec. In naš novi član pač včasih tudi ne dobi vse na datum, tak da ji ni bilo potrebno kar vložit izvršbo in zavarovanje Če si je "madam" po ločitvi malo preveč privoščila (v 22. mesecih 12 izletov ne krajših od treh dni, pa vsak mesec kakšen koncert itd.) in ji zdaj primanjkuje denar celo tako daleč, da že otrokom jemlje z njihove hranilne knjižice, da poravnava šolske obveznosti, pa ji jaz zdaj ne morem pomagati. Najhuje pa mi je, ker ne morem pomagati otrokom, ki gledajo, kako njihova mati uživa, otroci pa vsaj materialno dobijo veliko manj kot prej.
Ampak, vsaka rit pride enkrat na svojo školjko :))))))
katarina73

18.02.11 06:58
en ati ... moj ex je pa na sodšiču rekel, da ve, da premalo plačuje, da pa več pač ni, ker ga nisem tožila. :)) vsaka medalja ima dve plati.
ena mamica na2

18.02.11 08:44
mogoče pa je ex od enega atija tisti primerek ženske, ki ima pamet in se cankarjansko ne žrtvuje - ovbnaša se ravno tako kot večina ločenih očetov po opisih, ki jih beremo :)))))

Atek kaj pa če bi vložil tožbo za predodelitev??? Če res misliš, da ex preslabo skrbi za otroke??? Saj ji bo všeč, da se bo znebila finančnih bremen, saj skeširat tistih 100 e preživnine po otroku ni niti S od normalnih stroškov za otroka.

(jaz npr. točno vem zakaj sem enega pustila ex - da tipo končno dela in končno plačuje :))))) ker preživnina je itak določena mizerno in točno vem koliko me stane drugi, pa ex se ne more sproščeno gonit naokrog in ljubica, ki je bila povod za ločitev, nima skoraj nič od njega hehehehehe - tipo je dobil školjko!)
neugodna

18.02.11 08:57
Navedeno
en ati
Kolotek, kapo dol. Verjetno res imaš izkušnje.

Ko sem redno nakazoval, je ex hodla veselo vsak drugi mesec na dopust, otroke pa ne bi vzela na dopust. Sam sem jih seveda vzel in ne samo enkrat. Ko pa sem enkrat nakazal nekaj dni kasneje, pa sem sem že dobil opomin za neporavnan kredit, katerega porok sem še iz zakonske zveze. A se tebi ločevalka to vse skupaj zdi normalno.
Neugodna:Pa saj ne more otrok hodit naokrog raztrgan, pa jo prosim, kljub pravočasni nakazani preživnini, naj mu kupi čevlje, pa pravi, da nima. Ja seveda nima, če pa je pravkar prišla iz 4 dnevnega dopusta iz Riminija. Jasno, da sem mu šel kupit čevlje. Ampak ste, kot je navedel kolotek, očitno patološke lažnivke. Kaj pa mi potem lahko naredimo, ko se enkrat začnete pogovarjat preko sodišča??? Ja v redu, se bomo pač pogovarjali preko sodišča. In kdo tu najbol naj... Normalno, da otroci.
Kot pravim, preživnino sem plačeval sedaj v 22 mesecih redno razen štirih mescev in to za tekoči mesec. In naš novi član pač včasih tudi ne dobi vse na datum, tak da ji ni bilo potrebno kar vložit izvršbo in zavarovanje Če si je "madam" po ločitvi malo preveč privoščila (v 22. mesecih 12 izletov ne krajših od treh dni, pa vsak mesec kakšen koncert itd.) in ji zdaj primanjkuje denar celo tako daleč, da že otrokom jemlje z njihove hranilne knjižice, da poravnava šolske obveznosti, pa ji jaz zdaj ne morem pomagati. Najhuje pa mi je, ker ne morem pomagati otrokom, ki gledajo, kako njihova mati uživa, otroci pa vsaj materialno dobijo veliko manj kot prej.
Ampak, vsaka rit pride enkrat na svojo školjko :))))))

Si bil kdaj na CSD zaradi tega? Se ti zdi, da bivša zanemarja otroke? Potem moraš ukepati. Kako lahko izpostaviš izvršbo, če gre pa po tvojem za veliko hujši problem od denarja?
Jalur 

18.02.11 10:03
Moj ex si tudi lahko privošči izlete brez otrok, pa koncerte, pa da prireja (in financira) piknike, pa fotoaparat za 500 Eur, celo za košnjo trave na pikniku plača. Za preživnino pa nima, zato otroci hodijo okoli v pošvedranih čevljih. Je kaj drugačen od tvoje ex? In ja, tudi jaz sem izpraznila hranilne knjižice otrok, ko sem morala nafto kupit. Z zaostalo neplačano preživnino bi napolnila 2000 l rezervar (brez denarja otrok), pa še bi ostalo.
Meni pa ni jasno, zakaj dogovori o plačevanju na roke ipd. Banka, nakazila, trajnik. In s tem je vidna vsa evidenca plačil. Pri meni ni nikomur prišlo na misel kaj drugega.
Navedeno
ločevalka

Aja, saj res, če je pisan na kožo kolotekovim protežirancem brez denarja.

Duša draga, zaenkrat so moji računi poravnani, vedno znova vsak mesec, tudi za internet preko katerega ti lahko povem, da mešaš situacije kdaj nočem in kdaj ne morem česa plačati. Tebi nisem dolžan ničesar in lahko se še v naprej zanimaš za moje finančno stanje. Če nimaš početi kaj pametnejšega...?
en ati

22.02.11 07:54
Kakšen je postopek na CSD v primeru ko menim, da mati ne skrbi oz. zanemarja otroke?
neugodna

22.02.11 08:23
Navedeno
en ati
Kakšen je postopek na CSD v primeru ko menim, da mati ne skrbi oz. zanemarja otroke?

En ati, postopek poznajo na CSD, ti moraš samo prijaviti. Verjetno naredijo zapisnik, pokličejo mamo na pogovor, da pove svojo plat ...

Tukaj imaš pa nekaj napisanega o zanemarjanju oz. surovem ravnanju z otrokom:

http://www.csd-lj-siska.si/dejavnosti/dejavnosti.asp?DID=1404859078
en ati

23.02.11 23:26
Evo in danes spet presenečenje. Na podjetju so mi odtrgali preživino in jo hranijo dokler sklep ni prvanomočen. Sem mislil, da so preživnino nakazali, ampak ne. Denar so zadržali, ex ni dobila preživnine in zdaj bom moral nakazati tekočo preživnino, da bo imela denar. Na sodišču pa pravijo, da je tako pravilno in da še pač niso obravnavali primera do konca oz. izdali pravnomočni sklep.

Saj ne moreš verjeti. In kdo je spet kriv. Očetje????
neugodna

24.02.11 08:52
Navedeno
en ati
Evo in danes spet presenečenje. Na podjetju so mi odtrgali preživino in jo hranijo dokler sklep ni prvanomočen. Sem mislil, da so preživnino nakazali, ampak ne. Denar so zadržali, ex ni dobila preživnine in zdaj bom moral nakazati tekočo preživnino, da bo imela denar. Na sodišču pa pravijo, da je tako pravilno in da še pač niso obravnavali primera do konca oz. izdali pravnomočni sklep.

Saj ne moreš verjeti. In kdo je spet kriv. Očetje????

Kolobocija. Tega pa res ne razumem ... Zakaj firma ne nakaže naprej? Se ne moreš dogovoriti z računovodstvom, da nakažejo bivši?
Navedeno
neugodna

Kolobocija. Tega pa res ne razumem ... Zakaj firma ne nakaže naprej? Se ne moreš dogovoriti z računovodstvom, da nakažejo bivši?

"Neugodna", si ti z drugega planeta? Nima se en ati kaj tukaj dogovarjati iz dveh razlogov. Prvi je ta, da je padel (žal) v kolesje sistema, kjer jih zavezujejo uradne dolžnosti v vsakem primeru pa se bodo sklicevali navzkrižno in pingpongirali z njim. Drugi je ta, da en ati ni povzročil takega idiotskega zapleta situacije in zakaj bi sedaj kidal dreke drugih.
p.s.
stran, ki si jo navedla [www.csd-lj-siska.si] , pomeni oznanjanje institucionalnega nasilja, proti katerem bi se v SLO že davno morali boriti na Libijski ali Egiptovski način. Le tako bi na področju družinske politike namesto kaosa zavladal red.
NoNi

24.02.11 15:53
Po moje zanemarjenega otroka ni tezko razpoznati, lahko ga torej spoznajo v soli, ker je neurejen, zmeden, nezbran, ima neporezane nohte, stare in premale cevlje (seveda ce je prezivnina placevana v normalnih visinah - brez nje tudi s cevlji ne more bit nic), ima otrok predolge in umazane lase, umazana oblacila.
Otroka pocakas v soli, ga poslikas in neses na CSD. Ko bodo zenske videle zanemarjenega otroka, se bo hitro ukrepaloö.
Jalur 

24.02.11 18:02
Če slikas mojega otroka, ko gre iz šole, ima VEDNO umazana oblačila, tudi če je šel s čistimi tja ;) ... najbrž primer za CSD.

No, brez heca. Oče se najavi na govorilne ure in se pogovori z učitelji. Če je otrok resnično zanemarjan bi to v šoli morali prepoznati in ukrepati.
NoNi

24.02.11 21:12
haha Jalur ja, na to pa nisem pomislila, imas prav..

Samo naceloma se zanemarjeni otroci locijo od umazanckov, seveda ne na prvi pogled ;))) - predvsem po receh kot nohti, raztrgani premajhni cevlji, po obnasanju - otrok je ali izredno miren in nedruzaben ali pa dokaj agresiven in zeli pozornost z raznoraznim - negativnim izstopanjem, po premajhnih ali izjemno prevelikih, ponosenih cunjah, po smradu (pogosto smrdijo oblacila po cikih), zobje so slej kot prej rumeni, ali crvivi (sicer ne pri vseh ker je dosti odvisno od genetike) ipd.

Dejansko pa sem tudi tako mislila: gres v solo in se pomenis z razrednikom. Itak bi tudi mama, v primeru da gre za podtikanja in lazne obsodbe, potrebovala price v obliki razrednikov, sosedov ipd. Dosti dedov naklada kak so otroci zanemarjani. Moj mi je pred nekaj dnevi rekel, da me bo prijavil, ker sem sla s tamlajsim v kafic - me je ravno takrat klical, popoldan, hahaha, sem se mu rezala. Njemu pac ni pasalo, da sem bila jaz tam, moj Bog, pol pa taksno vstrela, da se se zdaj nasmejem ko se spomnim.

En ati, pa daj ti meni povej, kolko tota tvoja ex dobi prezivnine za dva otroka, da od te prezivnine hodi na tolko teh dopustov? A po jurja na mesec ali kaj? Hahah. dzizus, pusti zensko naj uziva, zdaj je samska in si lahko privosci mlado in staro meso, otroka pa imata tudi oceta, torej ce si z njima samo tretjino casa, je premalo, vec ju jemlji, v tem primeru samo ti zanemarjas otroke, ker dve tretjini je se zmeraj vsa skrb na mami.
en ati

24.02.11 22:45
NoNi, preživnina je 185 EUR po otroku, ob plači 1100 eur, ex ima isti plačo, pa potem oceni, če dobi dovolj, da poskrbi vsaj materialno za otroka, pa še zraven, po tvoje "uživa", čeprav sem se kar nasmehnil, ko sem tole prebral.Žal pa otrok ne morem imeti več, zaradi narave mojega dela, drugače bi se za njih boril že ob razvezi. V redu naj uživa, dol mi visi in se v to ne vtikam, da pa mi potem otrok reče: Ati, zakaj pa z mamico nikamor ne greva, vedno kadar ona kam gre, naju porine k babici? Misliš, da je to v redu? Misliš, da je v redu, da jima je pobrala denar s knjižice, jima kupuje športne copate za 10 €, oblačila itak v večini primerov dobista od mene in starih staršev. Stanovanje ji pa gnije, saj ni že vsaj prepleskano 10 let, gume na avtu ima "gole" pa otroke vozi v njem itd. A ne bi bolje, da se odpove vsaj malo svojim užitkom in poskrbi za otroke. Edino kar je v redu, hvalabogu, so stiki, saj ji tudi verjetno paše, da so čim več drugje, kot doma.
Kolotek. Prav imaš. So mi na sodišču povedali, da sem pač padel v začaran krog. Ja, denarja pa sedaj nimam ne jaz, ne ex, ampak leži tam nekje, zakuhala pa je to itak ona, pa kak bo pa zdaj šlo skozi mesec, verjetno bom moral še eno preživnino nakazat, da bo prišla skoz.
neugodna

25.02.11 08:52
Si se skušal pogovoriti z bivšo o tem? Si poklical na pristojni CSD?

Ali nimaš časa?
en ati

25.02.11 21:19
Seveda sem se pozkušal pogovoriti, pa je odgovor, da me nič ne briga kaj dela in kod hodi in kako skrbi za otroke.

CSD pa zaenkrat še nisem klical, ker upam, da se bo le malo zamislila in sama ugotovila, da njeno početje ni prav dobro.
NoNi

26.02.11 09:34
Vidis En ati, zagrizen si proti bivsi - a sam otrok ne mores imeti vec zaradi narave svojega dela, a zasluzis isto kot tvoja eks. Ti si tretjino casa z njima, torej ce je ona tudi tretjino, sta tako cas kot denar nekako fer porazdeljena.
Konec koncev ti zaradi narave svojega dela zanemarjas otroke, jih ne mores imet pri sebi, prek otrok pa zafrkavas bivso. Nic boljsi nisi od nje, cisto nic. Ce bi imel otroke rad, bi zamenjal zaposlitev in jih vzel k sebi, konec koncev imas tudi novo partnerko in oba morata sedaj skrbet za te otroke.
Otroci so tukaj zrtve obeh, ne samo mame, tudi tebe, ker ti je sluzba pomembnejsa od njihove varnosti, celo pises o zanemarjanju otrok, a je ta sluzba resnicno tako pomembna? Ne ne, ti nimas zvezanih rok, sluzbo se lahko zamenja, otroci pa so, po tvojih navedbah, zanemarjani in bo tako tudi ostalo, ce ne bos aktivno tudi sam ukrepal !
Konec koncev - ti si poskrbel za svoj lajf na novo, tvoja eks si je postimala lajf po svoje, otroci pa ostajajo prepusceni samim sebi, babici in dedku. Za to sta kriva oba, ker ocitno nobenemu od vaju ni dovolj dosti za otroke !!!

PS
Glede gum: ce so res zdrajsane je to kaznivo dejanje in sporoci policiji, ji bo napisala kazen in gume bodo hitro nove tu. Jaz sem dala za zimske gume 450 eurov lani novembra, cenejsih se v tistem casu pri nas sploh ni vec dalo dobit, samo ko so mi vzeli letne gume so mi oni rekli, da je ena ze za stran vrzt, sama niti vedela ne bi, kaj se pa ena zenska spozna na gume no, ne mores to pricakovat od nas zensk, me se zato boljse spoznamo na kozmetiko ;)))).
Navedeno
NoNi
Po moje zanemarjenega otroka ni tezko razpoznati, lahko ga torej spoznajo v soli, ker je neurejen, zmeden, nezbran, ima neporezane nohte, stare in premale cevlje (seveda ce je prezivnina placevana v normalnih visinah - brez nje tudi s cevlji ne more bit nic), ima otrok predolge in umazane lase, umazana oblacila.
Otroka pocakas v soli, ga poslikas in neses na CSD. Ko bodo zenske videle zanemarjenega otroka, se bo hitro ukrepaloö.

Katastrofa od razmišljanja. Pred časom sem obiskal filo faks in fdv. Ubogi študenteki, mastni lasje, od bab visijo neki pisani panklci, teniske tak boge, da jih mi niti za na njivo nismo gor dajal, da se krompirju pod zemljo ne bi smilili. In bog ne daj, da bi jih poslikal. Namesto v predavalnice bi jih direkt spravili na CSD, kjer bi hitro ukrepali. Če grem v trgovino, so strgane kavbojke krepko dražje od celih, zakaj že trgovcev ne prijaviš na CSD, ker prodajajo tako drage cote ubogim otrokom???
Navedeno
NoNi

PS
Glede gum: ce so res zdrajsane je to kaznivo dejanje in sporoci policiji, ji bo napisala kazen in gume bodo hitro nove tu. Jaz sem dala za zimske gume 450 eurov lani novembra, cenejsih se v tistem casu pri nas sploh ni vec dalo dobit, samo ko so mi vzeli letne gume so mi oni rekli, da je ena ze za stran vrzt, sama niti vedela ne bi, kaj se pa ena zenska spozna na gume no, ne mores to pricakovat od nas zensk, me se zato boljse spoznamo na kozmetiko ;)))).

Ti si tipični primer osebka, ki popolnoma potrjuje moje dolgotrajne navedbe. Ne znate z denarjem, nimate pojma o stvari, zato skušate svojo prazno glavo kompenzirati z nogami narazen in visokimi preživninami. Niste usposobljene za življenje. za 60€ sem kupil skoraj nove zimske gume, ki jih bom uporabljal nekaj sezon, razliko do cene tvojih gum pa spustil v prašička za letne počitnice.

p.s.
čemu vedenje o kozmetiki, če ti družbo dela vibrator???
ni nika

26.02.11 11:31
Navedeno
kolotek
Navedeno
NoNi

Katastrofa od razmišljanja. Pred časom sem obiskal filo faks in fdv. Ubogi študenteki, mastni lasje, od bab visijo neki pisani panklci, teniske tak boge, da jih mi niti za na njivo nismo gor dajal, da se krompirju pod zemljo ne bi smilili. In bog ne daj, da bi jih poslikal. Namesto v predavalnice bi jih direkt spravili na CSD, kjer bi hitro ukrepali. Če grem v trgovino, so strgane kavbojke krepko dražje od celih, zakaj že trgovcev ne prijaviš na CSD, ker prodajajo tako drage cote ubogim otrokom???

:))))))))))))))))) kolotek, ti bi edini in res edini lahko nadomestil Ruglja! Do smrti ni našel naslednika, ampak ti bi bil pa the best. Bi naredil red, se mi zdi, kot se gre. Lp!
miška33

07.03.11 11:45
Spoštovani! Vidim da imate kar burno temo. Jaz Hvala bogu sem rešla težavo z preživnino. Mi jo nakazuje preživninski sklad,. Ima pa moj partner težave z bivšo. Ker je bil zablokiran in celo en čas brez zaposlitve je zaprosil za znižanje preživnine. To je trajalo kar dve leti do obravnave med tem času si je našel zaposlitev in mu je sodišče zavrnilo znižanje. Bivša pa je dobivala preživnino od sklada. Na sodišču je bil dogovor da razliko ki je nastala poravna postopoma vendar tega niso zapisali.Ker dela po 12 ur na dan za plačo. Pa je sodnica izjavila da lahko dela še na črno da bo imel za preživnino. Si lahko mislite. to je bilo oktobra lani. Decembra sma poravnala dolg skladu z januarjem pa začela nakazovat bivši. In konec februarja dobila domov iz sodišča blokado za celotno preživnino. Kako je možno da nekdo lahko duplo terja preživnino. Prek sklada jo dobi vsak mesec in prek sodišča za nazaj. In sodišče brez preverjanja vzame vse kar je na računu in nakaže na njen račun. Ma kdo kaj izkušenj s tem. Prosila bi za pomoč.
Poslanci v državnem zboru sprejemajo zakone. Poslance volimo mi, ljudstvo. Poslanci vidimo vsak dan, s čim se ukvarjajo. Zakone imamo, kakršne imamo. Sodišče jih izvaja, kakor jih izvaja. Torej??? Enostavno ni moč razumeti vprašanja zgoraj. Kdaj se boste končno zavedli, da živite v Sloveniji? Kdaj se boste končno zavedli, da sami volite ljudi, ki vam ubijajo življenje, vas ropajo vsega, legalno in s sodbami v imenu ljudstva????? Kdaj???? Kaj vam je še treba dosoditi, koliko vas je treba oropati vsega, pohabiti, vreči iz družbe, pobiti, da se boste končno zbudili? Kdaj???
Družinske tragedije se ne dogajajo zato, ker smo slovenci delomrzneži, pijanci in psihopati. Mi smo kaotična in brezbrižna država do slovencev. Slovenci z malo začetnico, seveda. Bodite že končno popolnoma tiho in trpite dalje! Trpite!!!!! Ker če se npr. gorivo v Franciji podraži za par centov, je država do dogovora blokirana. Vam pa lahko sodišče vzame vse, vi pa zgolj onesnažujete forum. Pojdite nekam s takim pristopom, s tako neumnim načinom razmišljanja.
Arabci so se zbudili, mi še ne.
Jalur 

07.03.11 19:43
Navedeno
miška33
Spoštovani! Vidim da imate kar burno temo. Jaz Hvala bogu sem rešla težavo z preživnino. Mi jo nakazuje preživninski sklad,. Ima pa moj partner težave z bivšo. Ker je bil zablokiran in celo en čas brez zaposlitve je zaprosil za znižanje preživnine. To je trajalo kar dve leti do obravnave med tem času si je našel zaposlitev in mu je sodišče zavrnilo znižanje. Bivša pa je dobivala preživnino od sklada. Na sodišču je bil dogovor da razliko ki je nastala poravna postopoma vendar tega niso zapisali.Ker dela po 12 ur na dan za plačo. Pa je sodnica izjavila da lahko dela še na črno da bo imel za preživnino. Si lahko mislite. to je bilo oktobra lani. Decembra sma poravnala dolg skladu z januarjem pa začela nakazovat bivši. In konec februarja dobila domov iz sodišča blokado za celotno preživnino. Kako je možno da nekdo lahko duplo terja preživnino. Prek sklada jo dobi vsak mesec in prek sodišča za nazaj. In sodišče brez preverjanja vzame vse kar je na računu in nakaže na njen račun. Ma kdo kaj izkušenj s tem. Prosila bi za pomoč.

Sproti mora plačevati celotno preživnino. Za nazaj mora materi vrniti znesek za razliko od višine nadomestila preživnine preživninskega sklada pa do višine dosojene preživnine.
Še vedno pa potem dolguje preživninskemu skladu v znesku, kolikor je znašalo nadomestilo preživnine.
Če je vse svoje stare obveznosti poravnal naj dokazila pošlje na sodišče in prosi, da odblokirajo račun na banki.
Zato

07.03.11 20:50
Navedeno
miška33

Zato, ker mora materi nakazati vso zaostalo preživnino, ki jo je dolžan. Pol pa mama vrne preživninskemu skladu tisti znesek, ki so ji ga nakazali v času, ko ni preživnine prejemala.

LP
pa če ...

07.03.11 21:32
Navedeno
Zato
Navedeno
miška33

Zato, ker mora materi nakazati vso zaostalo preživnino, ki jo je dolžan. Pol pa mama vrne preživninskemu skladu tisti znesek, ki so ji ga nakazali v času, ko ni preživnine prejemala.

LP

Če pa punca od te perle pravi, da je skladu plačal dolg? Oziroma sta ga plačala, v dvojini.
miška33

08.03.11 09:41
Ja dolg preživninskemu skladu sva poravnala.vendar bivša ni javla da ji že tudi nakazujemo preživnino. Na sodišče sva že vložila pritožbo z vsemi dokumenti. vendar je treba čakat na odgovor. Dejstvo pa je da ji bodo zasežen denar nakazali prej ko bodo na sodišču razsodili kako in kaj. Problem bo ta denar dobit nazaj. Saj dobi minimalno nakazilo in ji ne bodo imeli kaj vzet. Največji problem je ker njeni dolgi ki jih je pustila ko odšla so bili zelo visoki. tri lete plačevala te dolgove. sedaj ko končno odplačala vse pa ta tožba preživnine. Pa to preko odvetnice ,ki si jo plačuje sama. na sodišču pa rekla da nima za preživetje.Ter navaja da na mesec porabi 480 evrov za enega otroka pa ji je sodnica verjela.pa to brez hrane doma.
armanda3

08.03.11 10:13
Lej miška, ti rajši poskrbi, da boš dobila realno preživnino za svojega otroka, ne pa tiste miloščine od preživninskega sklada, z bivšo naj se pa tvoj biser ukvarja, ne pa da mu ti plačuješ preživnino joj no. Je pa res tako, da je dolžnost bivšega, da plačuje sedanjo preživnino, če kaj ni za nazaj še tisto, preživninskemu skladu, pa kar je ta nakazal za otroka. 480 evrov se pa kar hitro porabi za otroka.
Navedeno
armanda3

480 evrov se pa kar hitro porabi za otroka.

480 evrov. Mhmmmmm........pa 1480 € tudi,.....pa 2480 € tudi, .....pa 7480 €....pa....
Saj vam nihče ne očita hitre porabe evrov. Problem nastane, ker niste vešče počasne porabe...:))).
nenene

09.03.11 15:25
Pomoje pa ne, problem nastane pri izvoru. Kako zaslužiti ta denar?
koliko stane otrok

09.03.11 16:03
Imaš trosobno stanovanje da ima otrok svojo sobo, najemnino plačaš 700 eurov, stroške 250, vrtec 250, prevoz do vrtca,včasih taxi, je minimalno 100 eurov. Čeveljčki ciciban so okoli 50 eurov, copatki 15 in potrebuje dvojne ene za doma in ene za vrtec, jaknice stanejo 70, barbika stane od 20 dalje, knjigice dobiš za približno 10 eurov, tečaj je 50 na mesec, rojstni dnevi kamor je povabljena približno 20. Ni naštetih vseh oblačil in potreb, ni našteta oprema sobe, vozički, kolesa, rolerji, prehrana in prosti čas, kakšno kosilo zunaj, sladoled in podobno, ni omenjen dopust in izleti, kopališča. Ni omenjeno, da je mama morala polni delavni čas zaradi otroka zamenjati za polovičnega, ker je vrtec odprt samo do štirih.
Kdor trdi, da otrok stane manj, nikoli ni imel otrok ob sebi in skrbel za njih, zato tudi stroškov ne pozna. Res se sliši veliko, a veliko tudi stane. Otrok je luxuz in ni namenjen vsakemu.
k72 

11.03.11 09:19
moj ex že tudi tri mesece - naslednji teden bo štiri mesece ni nakazu preživnine.
Menda je 100€ kar je določeni znesek preživnine, preveč zanjega.
Hkrati pa hčerki pokaže kakšne adidaske si je kupil in da niso stale več kot 120€.
Torej za svoje adidaske da z veseljem več, kot znaša preživnina za en mesec.
Za preživnino pa nima.
tak je to.
odgovor stoletja

11.03.11 10:13
Navedeno
nenene
Pomoje pa ne, problem nastane pri izvoru. Kako zaslužiti ta denar?

z delom? naprimer..
miška33

11.03.11 12:26
ja vse je lepo in prav. Vidim da nekatere res pretiravate z izdatki za otroke. Zame je bolj pomembno to kar jim lahko ponudim. To je pa ljubezen streho nad glavo ter da imajo vse kar potrebujejo. Kar pa marsikatera mama ne zna. Najlažje je otrokom dat tisto za kar zaprosijo samo da se jih starši rešijo pred tečnarjenjem. Taki otroci ne znajo cenit stvari ki jih dobijo. Jas imam tri otroke in jih ne razvajam učim jih kako preživet z minimalnimi dohodki. da se bodo znašli ko odrastejo. Mogoče se kdo ne strinja s tem marsikdo pa. Že od malega jih je treba naučit da nič ne dobijo servirano na jedilniku. da se mora vse zaslužit z trdim delom.
So pa taki ljudje ki drugim ne privoščijo sreče ko gredo narazen. Iščejo vedno nekaj da škodujejo bivšemu partnerju. ker pač nekateri gredo iz boljšega na slabše.
Navedeno
koliko stane otrok
Imaš trosobno stanovanje da ima otrok svojo sobo, najemnino plačaš 700 eurov, stroške 250, vrtec 250, prevoz do vrtca,včasih taxi, je minimalno 100 eurov. Čeveljčki ciciban so okoli 50 eurov, copatki 15 in potrebuje dvojne ene za doma in ene za vrtec, jaknice stanejo 70, barbika stane od 20 dalje, knjigice dobiš za približno 10 eurov, tečaj je 50 na mesec, rojstni dnevi kamor je povabljena približno 20. Ni naštetih vseh oblačil in potreb, ni našteta oprema sobe, vozički, kolesa, rolerji, prehrana in prosti čas, kakšno kosilo zunaj, sladoled in podobno, ni omenjen dopust in izleti, kopališča. Ni omenjeno, da je mama morala polni delavni čas zaradi otroka zamenjati za polovičnega, ker je vrtec odprt samo do štirih.
Kdor trdi, da otrok stane manj, nikoli ni imel otrok ob sebi in skrbel za njih, zato tudi stroškov ne pozna. Res se sliši veliko, a veliko tudi stane. Otrok je luxuz in ni namenjen vsakemu.

Tole bom pa z veseljem komentiral. Moje izhodišče je naslednje. Postavke bom primerjal v točno takšnem vrstnem redu, kot jih omenjaš, morda na koncu še kaj dodam, da bodo bralci lahko pregledno sledili primerjavi. Nimam trisobnega stanovanja, temveč hišo z nekaj 100m2 in pol hektara zemlje. 700€ ne plačam, ker sem delal, varčeval, zidal in sem lastnik. Plačam pa nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča in katastrski dohodek letno. Ta strošek na letni ravni znaša bistveno manj, kot tvoja enomesečna najemnina za stanovanje. Stroškov imam mesečno cca. 50€ . Vrtec stroški bi bili verjetno podobni, vendar zame pol manjši, ker da boljša polovica pol zraven (ne grem se enostarševstva, ker je to nemogoče), Vrtec je bil tako blizu, da smo hodili peš, torej strošek 0€, sicer pa mesečno prevozim cca.3000km, kar znese od 120-150€ (kar je enako tvojim stroškom omejenih samo na prevoz v vrtec, kje so še vse ostale mesečne poti?). Taxi uporabljaš verjetno zato, ker nimaš za zimo pripravljenega avta, ker ne znaš odparkirati avta iz gneče na parkirišču, ker si ne odkidaš pravočasno snega itd. Čeveljčkov Ciciban sem na podaritvenem oglasniku našel 25 parov raznih številk, 17 parov je bilo brezhibnih (samo opral sem jih) 8 parov pa je bilo za igro doma v zemlji, peskovniku ipd. Ostalih 17 parov sem dobil od sorodnikov in prijateljev, sošolcev in so naši otroci bili obuti za 0 € do te mere, da so lahko mirno imeli vsak dan druge čevlje ali copatke. Copatki praviš so 15 €, hja zame 10 parov copatk znese 0 €(razlika je spet očitna). Jaknice, hlače, žabe berilo, mikice, vseh mogočih znamk, designov, velikosti in modelov (okoli 20-25kg oblačil) sem prav tako dobil kot zgoraj omenjeno, potrebno jih je bilo le sortirati in oprati, slabih je bilo 10%, ki sem jih odložil kot krpe v delavnico, ko so bile do kraja umazane, pa sem jih uporabil kot kurjavo in sploh ni bilo odpadka. Igrač imamo toliko, da se ob njih spodbijamo in jih podarjamo prav tako dalje drugim otrokom, le kolesa so bila po 20€/kolo, s prestavami seveda in 5€/dve čeladi. Knjigice znajo biti 10€(kupil nekaj pobarvank 3€/kos), vse ostale knjigice (pripovedke, razne pravljice pa so bile doma ali sem jih spet kje nabirmal, le zvečer sem jih moral pred spanjem prebirati, jaki strošek :)))). Tečaji so res strošek, vendar je plavanja učil ati, uporabo orodja tudi, izdelovanje igrač iz domačih materialov tudi, vožnje s kolesom tudi ati, žoge niso drage in jih imamo vsaj 10, kocke smo dobili, je pa bil strošek električni vlak in dva kompleta električne avtoceste (ne vem več koliko, ker je bilo kupljeno pred leti...)železnico sem podaril naprej, avtocesta še deluje. Ostale stroške imamo tudi mi. Je pa mama totalno nesposobna, če je morala polni delovni čas zamenjati za polovičnega, razen če so posredi izredne razmere ali bolezen (kar pa ne more služiti kot relevantna primerjava stroškov :) ). Tudi tebi bi morala sodnica odkrito povedati, da si takoj priskrbi redno službo s solidnimi dohodki in ker ti to ne zadošča ,se moraš tam do 22h-23h še zaposliti na črno !!!! Torej bi to morali storiti vsi starši po vrsti, ker je za vse odprt vrtec enako dolgo, torej si moraš izmisliti kak tehtnejši argument, a ne ???
Tako, razlika med stroški je očitna, si pa lep primerek tistega, kar že dolgo trdim . Ne znate z denarjem. In svojo nesposobnost javno razglašate, Trikrat sram vas bilo !!!!!!!!!!!!!!!!
kolotkica

14.03.11 00:09
Dragi Kolotko,

vse lepo in prav..jaz znam tudi prav dobro delat z denarjem vidim ampak ene uganke pa res ne znam rešit.

A veš jaz sem bila nadpridna in tudi bogata, saj sem po babici podedovala zelo zelo kurantno parcelico, pa sem jo prodala in vzela kredit v službi, da sem možeku in svojemu otročku kupila majhno stanovanjce....(možek tista leta ni prav nič zaslužil..saj veš ubooožčeeek..slabi delodajalci pa to...)..in vedno vse plačevala (še možeku športni hitri avtoček in vsa popravila in stroškece okrog tega, ki so gotovo znesli par jurčkov današnjih evrčkov na leto)...pa so let aminevala in ...smo se preselili v majhno vrstno hišico..spet sem si keš izposdila, spet dobila kreditek v službici in spet vse plačevala, da je družinca lahko živela... Pa smo dobili še enega otročka in sem še naprej preživljala vse. No možek je medtem prišel do normalne službice s pol manjšo plačico od moje in začel zapralvjati vsaj za svojo obleko svoj denar ..no pa včasih je tudi kaj malega prispeval h gospodinjtvu - tko ne 25%...

No ampak danes vseeno plačujem 750 evrčkov za najemnino stanovanja ... ker v moji hišici živi moj bivši možek, ki me je s silo pregnal od tam, itak se je še prej skurbal (ampak tega hudiča od babe mu pa z veseljem privoščim, hehehehe)...kako bi ti dragec Kolotekec, ki si toooolk pameten rešil tale moj finančni problemček...aja pa še tole nooo, položnica za šolo je min 100 evrčkov na mesec, pa glasbena je tudi skoraj toliko mesečno (žal ne znam igrat in poučevat instrumentov sama, na angleške urice otrokom ni treba hodit, ker to zmorem super sama), pa še tenis in košarka, ki ju tudi ne znam sama poučevat sta tudi 50 evrčkov mesečno...pa šle v naravi in tabori so tudi skorajda ob obvezni...

No kaj mi lahko svetuješ???? (no hiše ne bi nove zidala, poleg tega pa sem tudi zračunala, da si stanovanja v teh izmerah lastniškega s tem obrokom najemnine tudi ne morem v 30tih letih kupit, tko da ga čez 30 let gotovo ne bom več rabila... lokacija mi pa tudi ustreza, saj gredo otroci lahko peš tako v šolo kot v glasbeno in v športni center na dejavnosti, tko da že sedaj zlo prišparam pri taksiju :))
najemnina ali kredit

14.03.11 07:00
Če nisi dobil ničesar podarjenega, imaš plače 1500€, si kredita za trosobno stanovanje v Ljubljani še vzet ne moreš, ker znaša obrok na 30 let 750€ in ti banka kredita ne odobri. Hkrati pa ne moreš garantirat, da boš imel 30 let zaposlitev in se ne bo zgodilo nič, kar bi ogrozilo odplačevanje kredita.
Če se preseliš malo izven mesta, so cene stanovanj tako malenkostno nižje da se ne izplača, ker še dodatno potrebuješ avto in imaš z njim višje stroške kot če bi živel v mestu brez avtomobila.
Najemnine pa so kot so in ko se otroci odsele, se preseliš v manjše stanovanje, zato bo takrat tudi manjši strošek najemnine.
Navedeno
kolotek
Navedeno
koliko stane otrok

Tole bom pa z veseljem komentiral. Moje izhodišče je naslednje. Postavke bom primerjal v točno takšnem vrstnem redu, kot jih omenjaš, morda na koncu še kaj dodam, da bodo bralci lahko pregledno sledili primerjavi. Nimam trisobnega stanovanja, temveč hišo z nekaj 100m2 in pol hektara zemlje. 700€ ne plačam, ker sem delal, varčeval, zidal in sem lastnik. Plačam pa nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča in katastrski dohodek letno. Ta strošek na letni ravni znaša bistveno manj, kot tvoja enomesečna najemnina za stanovanje. Stroškov imam mesečno cca. 50€ . Vrtec stroški bi bili verjetno podobni, vendar zame pol manjši, ker da boljša polovica pol zraven (ne grem se enostarševstva, ker je to nemogoče), Vrtec je bil tako blizu, da smo hodili peš, torej strošek 0€, sicer pa mesečno prevozim cca.3000km, kar znese od 120-150€ (kar je enako tvojim stroškom omejenih samo na prevoz v vrtec, kje so še vse ostale mesečne poti?). Taxi uporabljaš verjetno zato, ker nimaš za zimo pripravljenega avta, ker ne znaš odparkirati avta iz gneče na parkirišču, ker si ne odkidaš pravočasno snega itd. Čeveljčkov Ciciban sem na podaritvenem oglasniku našel 25 parov raznih številk, 17 parov je bilo brezhibnih (samo opral sem jih) 8 parov pa je bilo za igro doma v zemlji, peskovniku ipd. Ostalih 17 parov sem dobil od sorodnikov in prijateljev, sošolcev in so naši otroci bili obuti za 0 € do te mere, da so lahko mirno imeli vsak dan druge čevlje ali copatke. Copatki praviš so 15 €, hja zame 10 parov copatk znese 0 €(razlika je spet očitna). Jaknice, hlače, žabe berilo, mikice, vseh mogočih znamk, designov, velikosti in modelov (okoli 20-25kg oblačil) sem prav tako dobil kot zgoraj omenjeno, potrebno jih je bilo le sortirati in oprati, slabih je bilo 10%, ki sem jih odložil kot krpe v delavnico, ko so bile do kraja umazane, pa sem jih uporabil kot kurjavo in sploh ni bilo odpadka. Igrač imamo toliko, da se ob njih spodbijamo in jih podarjamo prav tako dalje drugim otrokom, le kolesa so bila po 20€/kolo, s prestavami seveda in 5€/dve čeladi. Knjigice znajo biti 10€(kupil nekaj pobarvank 3€/kos), vse ostale knjigice (pripovedke, razne pravljice pa so bile doma ali sem jih spet kje nabirmal, le zvečer sem jih moral pred spanjem prebirati, jaki strošek :)))). Tečaji so res strošek, vendar je plavanja učil ati, uporabo orodja tudi, izdelovanje igrač iz domačih materialov tudi, vožnje s kolesom tudi ati, žoge niso drage in jih imamo vsaj 10, kocke smo dobili, je pa bil strošek električni vlak in dva kompleta električne avtoceste (ne vem več koliko, ker je bilo kupljeno pred leti...)železnico sem podaril naprej, avtocesta še deluje. Ostale stroške imamo tudi mi. Je pa mama totalno nesposobna, če je morala polni delovni čas zamenjati za polovičnega, razen če so posredi izredne razmere ali bolezen (kar pa ne more služiti kot relevantna primerjava stroškov :) ). Tudi tebi bi morala sodnica odkrito povedati, da si takoj priskrbi redno službo s solidnimi dohodki in ker ti to ne zadošča ,se moraš tam do 22h-23h še zaposliti na črno !!!! Torej bi to morali storiti vsi starši po vrsti, ker je za vse odprt vrtec enako dolgo, torej si moraš izmisliti kak tehtnejši argument, a ne ???
Tako, razlika med stroški je očitna, si pa lep primerek tistega, kar že dolgo trdim . Ne znate z denarjem. In svojo nesposobnost javno razglašate, Trikrat sram vas bilo !!!!!!!!!!!!!!!!

Bom komentirala z modrostjo, ki jo sicer tako pogosto dobijo servirane ženske: če tip ni znal pametno izbrat, v katero ga bo vtaknil, naj pa zdaj plačuje.
tibet

14.03.11 09:42
Kolotek...navajaš, da vse za otroka dobiš rabljeno - od oblek do obutve - in seveda s tem tvegaš, da zaradi že izoblikovanih stopal pride do nepravilne rasti kostnega sistema pri tvojem otroku ( sicer bo to otrok občutil šele v njegovih zrelih letih, kar seveda nikakor ne bo posledica tega, da je oče sleherno obuvalo, ki ga je dal otroku, dal rabljeno ). Sama si tega ne bi dovolila.

In vprašanje za tebe: imaš tudi ti vsa oblačila rabljena - od nekoga - in seveda tudi vsa obuvala? imaš v delavnici rabljeno orodje ali si kupuješ novega?

Navajaš. da si zgradil hišo - če je nisi pred 30 leti zaključil, potem ali imaš kredit ali si podedoval določeno premoženje ali pa si imel pred leti superiorno plačo - drugače, dragi moj, to ni šlo, tudi sama živim v enakih časih kot ti.? In trditev, da imaš 50 eur stroškov bivanja je kratkomalo smešna ( celo tako je smešna, če namesto elektrike uporabljaš sveče, ker te že sveče pridejo več na mesec ).

Za konec v tvojem stilu: ti mati otrok ne da dostojne preživnine, da bi otroku zagotovil boljše pogoje odraščanja ( mogoče ene hude nove batkice? ). Ja v kakšnega zmaja si ga pa vtikal, pa ne boš rekel, da si celo ljubezen premorel do take ogabne, nevestne, neresne, neodgovorne babe?
NoNi

14.03.11 15:13
:)
Vse ma kotrlotek rabljeno, ne vem samo zakaj ni ze kupil rabljeno in staro bajto, so bistveno cenejse kot novogradnja in bi jo malo predelal ko je taki mega handverker, pa bi tam notri zivel. Ja vode nimajo, jo kradejo pri sosedih, pa strom so si tudi tak napeljali, enako telefon, smeti svojih nimajo in ne placujejo odvoza, ker jih na skrivaj ponoci mecejo k sosedom, ko iz njihovih smetnjakov poberejo kar se je za jest in za pit pri sosedih stran zmetalo- v glavnem, nas kotlotek je @#$%&, ki zivi na racun tistih, ki so stvari posteno kupujejo in jih zanj placujejo.
Edino pomembno je da je bajta nova in da se sveti, na zunaj huj, na znotraj fuj (kotrlotek nosi ponosene gate od dedkov ki jih vec ni, pa njihova oblacila, cevlje..). To ti je zivljenje, ja, boljsega si ni za zamislit haha. Zavarovane bajte itak nima, ma kje, ce bi jo pobrala poplava ali potres, bi pa prvi jokal kaksna krivica se mu je zgodila in se skliceval na ubogega otroka.
Ce bi vsi tako ziveli - novih stvari sploh ne bi bilo, vsi bi samo kradli, a komu, ce nihce nic ne bi imel.
Ta s cevlji pa je itak zanemarjanje otroka oz. namerno skodovanje otrokovemu razvoju. Ah, itak... taksne zgodbe/pravljice in pogledi/filozofija so asocialnost na visku, a zal je to pri enih realiteta.
upam da si kolotek in njegova zena tudi rabljeno kupujeta..
sram te bod,ne recem ce bi bil socialec..ti nisi noben socialec,ti si navaden skrtuh..mislim rabljeni cevlji,jaz se svojemu psu nebi dala rabljenih cevljev..
Navedeno
miška33
ja vse je lepo in prav. Vidim da nekatere res pretiravate z izdatki za otroke. Zame je bolj pomembno to kar jim lahko ponudim. To je pa ljubezen streho nad glavo ter da imajo vse kar potrebujejo. Kar pa marsikatera mama ne zna. Najlažje je otrokom dat tisto za kar zaprosijo samo da se jih starši rešijo pred tečnarjenjem. Taki otroci ne znajo cenit stvari ki jih dobijo. Jas imam tri otroke in jih ne razvajam učim jih kako preživet z minimalnimi dohodki. da se bodo znašli ko odrastejo. Mogoče se kdo ne strinja s tem marsikdo pa. Že od malega jih je treba naučit da nič ne dobijo servirano na jedilniku. da se mora vse zaslužit z trdim delom.
So pa taki ljudje ki drugim ne privoščijo sreče ko gredo narazen. Iščejo vedno nekaj da škodujejo bivšemu partnerju. ker pač nekateri gredo iz boljšega na slabše.

ZELO SE STRINJAM S TABO !!!
Navedeno
kolotkica
Dragi Kolotko,

vse lepo in prav..jaz znam tudi prav dobro delat z denarjem vidim ampak ene uganke pa res ne znam rešit.

A veš jaz sem bila nadpridna in tudi bogata, saj sem po babici podedovala zelo zelo kurantno parcelico, pa sem jo prodala in vzela kredit v službi, da sem možeku in svojemu otročku kupila majhno stanovanjce....(možek tista leta ni prav nič zaslužil..saj veš ubooožčeeek..slabi delodajalci pa to...)..in vedno vse plačevala (še možeku športni hitri avtoček in vsa popravila in stroškece okrog tega, ki so gotovo znesli par jurčkov današnjih evrčkov na leto)...pa so let aminevala in ...smo se preselili v majhno vrstno hišico..spet sem si keš izposdila, spet dobila kreditek v službici in spet vse plačevala, da je družinca lahko živela... Pa smo dobili še enega otročka in sem še naprej preživljala vse. No možek je medtem prišel do normalne službice s pol manjšo plačico od moje in začel zapralvjati vsaj za svojo obleko svoj denar ..no pa včasih je tudi kaj malega prispeval h gospodinjtvu - tko ne 25%...

No ampak danes vseeno plačujem 750 evrčkov za najemnino stanovanja ... ker v moji hišici živi moj bivši možek, ki me je s silo pregnal od tam, itak se je še prej skurbal (ampak tega hudiča od babe mu pa z veseljem privoščim, hehehehe)...kako bi ti dragec Kolotekec, ki si toooolk pameten rešil tale moj finančni problemček...aja pa še tole nooo, položnica za šolo je min 100 evrčkov na mesec, pa glasbena je tudi skoraj toliko mesečno (žal ne znam igrat in poučevat instrumentov sama, na angleške urice otrokom ni treba hodit, ker to zmorem super sama), pa še tenis in košarka, ki ju tudi ne znam sama poučevat sta tudi 50 evrčkov mesečno...pa šle v naravi in tabori so tudi skorajda ob obvezni...

No kaj mi lahko svetuješ???? (no hiše ne bi nove zidala, poleg tega pa sem tudi zračunala, da si stanovanja v teh izmerah lastniškega s tem obrokom najemnine tudi ne morem v 30tih letih kupit, tko da ga čez 30 let gotovo ne bom več rabila... lokacija mi pa tudi ustreza, saj gredo otroci lahko peš tako v šolo kot v glasbeno in v športni center na dejavnosti, tko da že sedaj zlo prišparam pri taksiju :))

Tvoj možek te ni molzel v enkratnem znesku, temveč lepo počasi, leta. Pa nisi pogruntala. Pa otroci, se ne naredijo in rodijo, sploh če jih je več kar v hipu. Torej kaj se odločaš za potomstvo s tipom, za katerega že lep čas veš, da je pridobitno zate nesposoben in ga sedaj tu blatiš, sicer pa si mu dajala noge narazen? To je čisto sprenevedanje, ki mene ne bo prepričalo. V zadnjem odstavku pa itak ugotavljaš, da ti razmere ustrezajo. Čemu ti potem moj kakršenkoli nasvet?
ni-no

15.03.11 22:45
Navedeno
kolotkica
Dragi Kolotko,

To samo dokazuje kako si kot ženska nesposobna...zakavsaš se s nesposobnim tipom, ki pa je vseeno dovolj sposoben, da ti vse pobere in te pusti jokajočo in polno mržnje do sebe in drugih, na monu.
kolotkica

16.03.11 11:23
Navedeno
kolotek

Tvoj možek te ni molzel v enkratnem znesku, temveč lepo počasi, leta. Pa nisi pogruntala. Pa otroci, se ne naredijo in rodijo, sploh če jih je več kar v hipu. Torej kaj se odločaš za potomstvo s tipom, za katerega že lep čas veš, da je pridobitno zate nesposoben in ga sedaj tu blatiš, sicer pa si mu dajala noge narazen? To je čisto sprenevedanje, ki mene ne bo prepričalo. V zadnjem odstavku pa itak ugotavljaš, da ti razmere ustrezajo. Čemu ti potem moj kakršenkoli nasvet?

Jaja to danes vse vem, samo prej pa nisem. A veš tip je blazno sposoben mešalec megle in spuščalec megle in je bil sposoben mene prepričat, da je nasposobnejši moški na svetu in da je črno belo. Itak, da mi je zdaj fajn že zato ker vsaj vem, da to kar vidim črno je res črno :))

Tebe sem spraševala za nasvet kako pridet skoz mesec z manj kot jurja evrov na otroka??? Ker meni zaradi najemnine in teh zadev ne rata..pa kot sem napisala položnica za šolo je 100 na mesec, dejavnosti so 150 na mesec, pa šolski tabori vsaj nekaj deset na mesec,...pa smo drugače pri hrani in oblačilih, pa športnih pripomočkih še kar skromni :))..avto pa je japonski in tud po 10h letih dela kot urica (ga sploh nisem vračunavala v kalkulacijo stroškov za otroke)...na to vprašanje bi rada odgovor!

Al si ti tud mešalec megle in pametnjakovič, na konkretne probleme pa ne znaš odgovorit?
kolotkica

16.03.11 11:27
Navedeno
ni-no

To samo dokazuje kako si kot ženska nesposobna...zakavsaš se s nesposobnim tipom, ki pa je vseeno dovolj sposoben, da ti vse pobere in te pusti jokajočo in polno mržnje do sebe in drugih, na monu.

Ah dečko, nimaš pojma o psihopatih in ženomrzcih...

Nisem danes nič jokajoča in polna mržnje :)))) hahaha, danes sem uživajoča :)) In močno ponosna nase in na svoje sposobnosti in kvalitete :))

Sam mi grejo pa na živce razni mžnjači tipa kolotko, ki kvakakojo o ženski nesposobnosti, ker danes garantirano živim mnogo bolj kakovostno kot prej s tistim kolotkotom, ki sem ga imela :)))
kako dolgo traja???

16.03.11 13:43
kako dolgo traja, ko vložiš obrazec za izvršbo pa da postopek/rubež sredstev steče?
miška33

16.03.11 22:32
Če je vredi sodišče že v roku enega tedna da blokado na trr. Najpozneje pa v roku 14 dni. Čeprav ni pravnomočno zarubijo 2/3 plače.In nakažejo na upnikov račun. Pazit pa moreš da nena daš istočasno tud za preživninski sklad,ker te pol oni terjajo če dobiš tud iz sodišča .
miška33

17.03.11 11:59
kolotkica v šoli se pozanimaj kako je z sofinanciranjem malice in kosila,imajo pa tudi sklad kjer delno financirajo šolske tabore in šole v naravi.poskusi meni delno krijejo stroške. lepo je da jim ugodiš izvenšolske dejavnosti.te so pa res drage. Glede najemnine poskusi se pozanimat na centru za socialno delo ker tudi nekaj krijejo če vidijo da sam ne moreš.oz naj ti tam pomagajo in ti svetujejo. Naj te ne bo sram vprašat.obutev za otroke pa dobiš že kvalitetne za majhne denarje. oblačila pa nekateri podarjajo skoraj nova. Jas imam tri otroke z plačo in otroškimi ter preživnino zaslužim okrog 1250-1400 evrov. odvisno koliko delam na mesec.moj pa dobi 320 evrov ker je zablokiran položnic imama 480 evrov on plača preživnine 200 evrov in 100 evrov kredita.jas pa 325 evrov trajnikov ter kartice 600.Pa mormo živet s tem pa čez mesec prit. Nihče nam ne pomaga.&oo evrov porabimo za hrano oblačila in tankanje dveh avtov.Zato razumem tiste ki Čarajo čez mesec skoz.
kolotkica

17.03.11 15:33
Navedeno
miška33
kolotkica v šoli se pozanimaj kako je z sofinanciranjem malice in kosila,imajo pa tudi sklad kjer delno financirajo šolske tabore in šole v naravi.poskusi meni delno krijejo stroške. lepo je da jim ugodiš izvenšolske dejavnosti.te so pa res drage. Glede najemnine poskusi se pozanimat na centru za socialno delo ker tudi nekaj krijejo če vidijo da sam ne moreš.oz naj ti tam pomagajo in ti svetujejo. Naj te ne bo sram vprašat.obutev za otroke pa dobiš že kvalitetne za majhne denarje. oblačila pa nekateri podarjajo skoraj nova. Jas imam tri otroke z plačo in otroškimi ter preživnino zaslužim okrog 1250-1400 evrov. odvisno koliko delam na mesec.moj pa dobi 320 evrov ker je zablokiran položnic imama 480 evrov on plača preživnine 200 evrov in 100 evrov kredita.jas pa 325 evrov trajnikov ter kartice 600.Pa mormo živet s tem pa čez mesec prit. Nihče nam ne pomaga.&oo evrov porabimo za hrano oblačila in tankanje dveh avtov.Zato razumem tiste ki Čarajo čez mesec skoz.

Miška fuuul ti hvala za tvoje nasvete. Res občudujem vse tiste ženske, ki morate enostavno čarat ob mizernih preživninah ter povprečnih in podpovrpečnih plačah in se pol ob vas obregajo razni koloteki, ki "modrujejo" o tem, da otrok lahko preživi z nekaj deset evri na mesec. Najbrž imam v življenju trenutno veliko srečo, da imam visoko izobrazbo in tudi temu primerno kar visoko plačo (tako da mi kakšni CSDji in ostale ustanove nikakor ne bodo pomagale, ker itak presegam vse cenzuse še za dvostarševske družine in ne prejamam nobenih socilanih transferjev). Tako da nekako pridem skoz tudi s to najemnino in vsemi ostalimi stroški, pa še na počitnice in smučanje uspemo it (itak, da plačam vse tabore in vsa letovanja kamor hoče otrok, ker je to ceneje kot da grem sama kam z otrokom - kaj češ kot ženska in mama najprej seveda šparam pri sebi in svojih izdatkih), da ne govorim koliko stanejo odvetniki za reševanje zgornje kolobocije - rabila bi predvsem korektno delovanje drugih državnih ustanov kot so sodišča, da bi delali bolj promptno in si potem goljufi in zajedalci ne bi več mogli privoščitit izkoriščanja drugih. Vsekakor pa tudi meni mnogo pomagajo prijatelji in sorodniki, starši predvsem z denarjem in nakupi za otroke, prijalteji pa s podarjanjem skoraj novih otroških oblačil in obutve ter s posojanjem razne športne opreme ter vabili na počitnice na njihove vikendice; tako da živimo mnogo bolj kakovostno kot prej, ko me je moj ex socialno izoliral. Vse ostalo pač kupim in potem podarim z veseljem naprej takim, ki tudi rabijo. Dejstvo je, kar smo že večkrat dokazovali, da znašajo nekako minimalni stroški za prežviljanje enega otroka tam nekje od 500-700 evrov brez preseravanja, vse kar je manj pa je čarovništvo. In hvalabogu smo ženske res čarovnice, da se uspemo ob nizkih preživninah in nizkih dohodkih še huuudoooo spedenat zraven :)))) Težko najdem moškega, ki bi bil tako sposoben...saj iz vseh prispevkov beremo le-to,d a preživnine plačujejo manj kot stanejo njihove ene superge ali majica, da o kešu, ki ga zapravljajo za šport, prijatleje in ljubice sploh ne govorimo....
MACA7

05.06.11 02:30
Bivši ne plačuje že od oktobra 2010.Vložila sem tožbo (no,sin,ki je polnoleten jo je )
Zanima me, koliko časa traja, da gre zadeva naprej...tega je namreč že skoraj 2 meseca,pa ni ne duha ne sluha o tem,da je tožba podana.O višini preživnine je bilo določeno pri notarju .
Hvala za odgovor ,ki mi je zelo pomemben
borut

07.06.11 11:19
Pozdravljeni
Zanima me ali lahko sodišče dovoli rubež premicnih stvari ce nisem zaposlena oseba v primeru ce nisem placeval bivsi prezvnino za otroka?
hvala vsem za odgovore
l.p
katarina73

07.06.11 12:45
borut: hočeš povedat, da otorku nisi plačeval preživljanja in bi lahko zaradi tvoje malomarnosti, neodgovornosti in pomanjkanja ljubezni do njega tudi omrl?
zarubijo ti lahko vse, začnejo pri premičninah, prišli bodo pa tudi do tvoje hiše. če ne oni pa otrok, ko te bo pri 18 tožil za vse nazaj.
borut

07.06.11 13:18
kaj si ti se ena ozaljena ki je locena in mrzi vse kar je moskega rodu?sprosti se katarina mal.
tvoj odgovor me sploh ne zanima.zanima me od nekoga ki je umirjen.
katarina73

07.06.11 13:22
Navedeno
borut
kaj si ti se ena ozaljena ki je locena in mrzi vse kar je moskega rodu?sprosti se katarina mal.
tvoj odgovor me sploh ne zanima.zanima me od nekoga ki je umirjen.

:))) jaz nisem nič ožaljena. oče mojih otrok plačuje preživnino brez pardona. ti pa je ne, čeprav je otrok tvoje meso in tvoja kri.
borut

07.06.11 13:47
jaz sem je skozi placeval dokler sem bil zaposlen.je v redu da mi vzamejo pralni stroj ce nimam od kod trenutn placevati za mojga otroka?seveda da je moja kri.nikol se ne izogibam mojemu otroku.
a kdo bo odgovarjal pred zakonom za to da meni bivsa ne dovoli da vidim mojga otroka?
a obstaja katarina zakon za taksne primere?pa ga se uci da mu jaz nisem oce ker sem sel od njega?kdo bo kaznoval taksne?
katarina73

07.06.11 14:39
ja, borut, obstaja zakon v katerem je v posebnem členu jasno in nedvoumno zapisano, da je omejevanje stikov KAZNIVO DEJANJE. obstaja tudi zakon v katerem jasno in nedvoumno piše, da je neplačevanje preživnine KAZNIVO DEJANJE tudi z zaporom. če si v izvršbi to pomeni, da kar nekaj časa nisi plačeval za otroka in če si imel zase bi moral imeti tudi zanj. preprosto: če jaz ostanem preb službe (sem že kdaj) morajo moji otroci vseeno jesti. jaz sem kot starš dolžna poskrbeti zanje. se te dolžnosti zavedaš? če se je, potem izvršba nima kaj početi v tvojem življenju.
mimogrede: perilo se pere tudi na roke, še moji hčeri ga znata oprat tako.
Navedeno
katarina73
ja, borut, obstaja zakon v katerem je v posebnem členu jasno in nedvoumno zapisano, da je omejevanje stikov KAZNIVO DEJANJE. obstaja tudi zakon v katerem jasno in nedvoumno piše, da je neplačevanje preživnine KAZNIVO DEJANJE tudi z zaporom. če si v izvršbi to pomeni, da kar nekaj časa nisi plačeval za otroka in če si imel zase bi moral imeti tudi zanj. preprosto: če jaz ostanem preb službe (sem že kdaj) morajo moji otroci vseeno jesti. jaz sem kot starš dolžna poskrbeti zanje. se te dolžnosti zavedaš? če se je, potem izvršba nima kaj početi v tvojem življenju.
mimogrede: perilo se pere tudi na roke, še moji hčeri ga znata oprat tako.

Ponovno v informacijo in opozorilo vsem, ki mislite da berete edino zveličavno resnico, predvsem pa imate izkušnje s slovenskim sodnim sistemom, ki ni vreden več kot kup gnoja (še ta je uporabnejši).
1. Osnovna kršitev sodnic ZZZDR je že v tem, da vsak starš preživlja svoje otroke po svojih zmožnostih. Preživnina se v večini primerov določa po drugih kriterijih, ki so v nasprotju z dikcijo zakona.
2. Omejevanje in preprečevanje stikov se v sloveniji (namenoma z malo) skoraj ne sankcionira.

Takšno pisanje in izkrivljanje resnice in realnega stanja pa bi pripisal le totalnim nevednežem. Zato me znova in znova čudi, da se Katarina73 spet in spet po lastni želji uvrščaš mednje. To kar navajaš v sloveniji NE DELUJE in kaže le na nepoznavanje razmer s strani zagovornikov takih idej. V opozorilo vsem tistim, ki bi lahko nasedli takim stališčem.
katarina73

07.06.11 15:16
kolotek: seveda veš, da to kar pišeš ne drži povsem, mogoče je v tvojem primeru. zakonska možnost obstaja, kako jo tisti, ki nimajo stikov izkoriščajo pa je njihova stvar. enako kot zakosnak možnost preganjanja neplačevanja preživnine. koliko je izkoriščana je stvar posamezinka.

otroke se preživlja po svojih zmožnostih NE pomeni, da če nimaš službe, da ti jih ni treba preživljat. halo!!! :))) si zmešan ali kaj? tudi ne pomeni, da daš otroku
Jalur 

07.06.11 16:35
Navedeno
kolotek

Omejevanje in preprečevanje stikov se v sloveniji (namenoma z malo) skoraj ne sankcionira.

Kaj pa neizvrševanje stikov? Ali se to sankionira? Otrok je v obeh primerih enako prizadet. Pa me res zanima, kaj je v Slovenijibolj pogost pojav: neizvrševanje ali preprečevanje stikov.
borut

07.06.11 18:00
ti katarina probaj poiskati kaksnega partnerja da te mal sprosti.se mi zdis ful napeta.sory.
pa dej ne se oglasati na moje odgovore.prosim lepo.hvala.l.p
Navedeno
Jalur
Navedeno
kolotek

Omejevanje in preprečevanje stikov se v sloveniji (namenoma z malo) skoraj ne sankcionira.

Kaj pa neizvrševanje stikov? Ali se to sankionira? Otrok je v obeh primerih enako prizadet. Pa me res zanima, kaj je v Slovenijibolj pogost pojav: neizvrševanje ali preprečevanje stikov.

Žal se vedno znova v debato mešajo taki, ki nikoli niso prebrali ZZZDR. Neizvrševanje stikov ni kaznivo dejanje.Tole sem zapisal že kar nekajkrat, pa se vedno znova najde kdo, ki utruja z nevednostjo. Če najde kdo v zakonu drugačno razlago, prosim s citatom na plan. Če pa ti osebno kaj ne ustreza (tako kot meni ne, pa verjetno nisva edina...), bo pa treba začeti v parlamentu in s sodnim sistemom. Kot da se nekateri ne morete sprijazniti, da živite v sloveniji in pričakujete Nemški red. Ajme.
Navedeno
katarina73
kolotek: seveda veš, da to kar pišeš ne drži povsem, mogoče je v tvojem primeru. zakonska možnost obstaja, kako jo tisti, ki nimajo stikov izkoriščajo pa je njihova stvar. enako kot zakosnak možnost preganjanja neplačevanja preživnine. koliko je izkoriščana je stvar posamezinka.

otroke se preživlja po svojih zmožnostih NE pomeni, da če nimaš službe, da ti jih ni treba preživljat. halo!!! :))) si zmešan ali kaj? tudi ne pomeni, da daš otroku

To kar pišem, povsem drži. In s svojimi navedbami nisi zanikala ničesar v tej smeri. Če nekdo nima službe (110.000 državljanov slovenije minimalno, zanemarljivo, mar ne Katarina??) lahko dobi socialno pomoč. Ne strinjam se s tem, da je 220€ socialke in 300€ določene preživnine. Kapiraš.
Ne odloča posameznik ali bo preganjan s strani sistema ali ne. Tvoje navedbe so protislovne. Je pa nesprejemljivo, da nekdo nima stikov (PA JIH ŽELI, in ne spet vpit vse tiste, ki imate probleme same s sabo, ker ste dale takim, ki jim je za otroke malo mar...) in se ga preganja zaradi neplačevanja preživnine. Če ni stikov, ni preživnine. Stvar bi bila rešljiva tako, da bi naš sodni sistem enim par žleht babam opalil po par tisočakov € kazni zaradi preprečevanja stikov, pa bi bil takoj red in mir. Toda ne, mi živimo v sloveniji.
borut

07.06.11 21:40
Tocn tako kolotek.pa se to.ker bivsa ima novega partnerja otroka uci da mu je on oce.tragedija.
men cist nc ne pomaga ki otroka klicarm,videvam...se ze vid da je totalno nezainteresiran.
in se bojim da tu ni pomoci.ker ne zivivava v istem mestu pac ne morm pogosto hoditi na obiske.narazn sva 180 km.zdej pac ko nimam sredstv se retko kdaj vidva.tako kot si reku.kdo bo men placal za to izgubo ki me otrok jemlje kot soseda?obstaja tu kaksna izvrsba?ta se razumeva ne rabm denar.da men dodelijo otroka?seveda da ne obstaja ta moznost.moski so obsojeni ze vnaprej ko se locijo.pa ce se na sodisco dela kaksna podobna ki je locena lahko celo pokne iz pistole.se strinjam da je treba priskrbeti za otroka,placati,obdrzati stik itd.110.000 nezaposlenih je.
pa ni nujno do noben noce delati.kaj ce dela trenutn ni?je tega moskega treba ubiti mogoce?vecinoma te upnice verjetn komaj to cakajo.necloveski odnos.ne dam ti otroka,celo bi te ubila(verjamte) in se nujno izvrsba.komu naj se joces?tu ni pomoci.predlagau sem ji da pocaka da dobim sluzbo in ji vse dam ni problema.se ne skrivam.ampak ne,ne zdrzi od 1 do 1 v mesecu z 1400eur na mesec.2 leti nazaj ko sem bil z otrokom celi dan so mi avto unicili.sem prijaviu stvar policiji.kaj so naredili?seveda nic.pa in poleg tega ko mi nagajajo sem se vedn videvu z mojim otrokom.zdej bo nekdo pametan spraseval kaj si im naredu da se tako obnasaju?sel sem.sem se locil od nje.edino to.enostavno obstajajo zenske in moski seveda ki to ne prenesejo.in se potem dogaja marsikaj.
Jalur 

08.06.11 09:53
Navedeno
kolotek
Ne strinjam se s tem, da je 220€ socialke in 300€ določene preživnine. Kapiraš.
Seveda možnosti, ki ga dopušča sodni sistem, da zaprosite za znižanje preživnine zaradi sprememb v zmožnosti zavezanca, ne poznate, ko že vse druge zakone poznate na pamet.

Navedeno
kolotek
Žal se vedno znova v debato mešajo taki, ki nikoli niso prebrali ZZZDR. Neizvrševanje stikov ni kaznivo dejanje..
Jaz sem prepričana, da če se spravim zraven najdem v Kazenskem zakoniku kak člen, na podlagi katerega lahko očeta tožim, ker otroku dela nepopravljivo škodo. Npr. zanemarjanje mladoletne osebe ali grdo ravnanje. Pa še civilno ga tožim za odškodnino, pa da vidimo, če rata ali ne.
Navedeno
Jalur
Navedeno
kolotek
Ne strinjam se s tem, da je 220€ socialke in 300€ določene preživnine. Kapiraš.
Seveda možnosti, ki ga dopušča sodni sistem, da zaprosite za znižanje preživnine zaradi sprememb v zmožnosti zavezanca, ne poznate, ko že vse druge zakone poznate na pamet.

Navedeno
kolotek
Žal se vedno znova v debato mešajo taki, ki nikoli niso prebrali ZZZDR. Neizvrševanje stikov ni kaznivo dejanje..
Jaz sem prepričana, da če se spravim zraven najdem v Kazenskem zakoniku kak člen, na podlagi katerega lahko očeta tožim, ker otroku dela nepopravljivo škodo. Npr. zanemarjanje mladoletne osebe ali grdo ravnanje. Pa še civilno ga tožim za odškodnino, pa da vidimo, če rata ali ne.

Glede prve navedbe Jalur. Daj ti soli pamet komu drugemu, sprenevedaj se kje drugje! Eno je, kaj sodni sistem dopušča, drugo pa je, kaj sodni sistem stori. Kapiraš? In če po treh (3!!), (z besedo: T R E H ) letih sodni sistem ne reagira, ne ukrepa, ne odloči, to prav gotovo ni prosta volja državljana, starša, otroka, temveč lenoba sodišča. Za nadzorstveno pa ni bilo pogojev.Toliko v vednost tebi in vsem tebi podobnim, ki tako neomajno zaupate v delo slovenskih sodišč.

Glede drugega. Najprej se spravi zraven, potem modruj. Ponavljam in neomajno stojim za tistim, kar sem že tisočkrat navedel, tudi v zadnjem postu. Takega zakona ni. Ti sedaj iščeš, pravne finte in obvoze, kako bi nekoga zaribala po obvozni poti. Jasna slika totalno pokvarjene osebnosti. In tudi tu te z dobrim odvetnikom povozim do konca, kar pa je za urejeno pravno državo (kamor mi vsekakor ne sodimo), nedopustno. Namreč različne interpretacije enakih situacij nagibajo tehtnico enkrat sem, drugič tja. Komu mar za otroke? Sodstvo je biznis in pravde morajo teči ustrezno dolgo. Komu to ni jasno?
Jalur 

08.06.11 12:38
Da ne bo pomote... jaz delu sodišč in pravnemu sistemu NE zaupam.
In jaz mojega bivšega moža NIKOLI ne nameravam tožit zaradi zanemarjanja stikov. Raje ga tožim za zmanjšanje stikov, da imam uradno manj stikov, pa se ne bomo kregali, ko "pozabi" priti. Moj bivši mož je namreč nasilen alkoholik (ne prizna ne enega in ne drugega). Otrokom je že itak jasno, kdo je v tej zgodbi neodgovoren. Njemu se bo vrnilo drugače.
Navedeno
Jalur

Jaz sem samo pripomnil, da je tole tvoje prepričanje zgolj pesek v oči nevednežem in tistim s slabimi odvetniki. Z dobrim odvetnikom te na tole foro z veseljem zdrobim, pa lahko zakonik poješ za vsak obrok dnevno.

Navedeno
Jalur

Da ne bo pomote... jaz delu sodišč in pravnemu sistemu NE zaupam.
In jaz mojega bivšega moža NIKOLI ne nameravam tožit zaradi zanemarjanja stikov. Raje ga tožim za zmanjšanje stikov, da imam uradno manj stikov, pa se ne bomo kregali, ko "pozabi" priti. Moj bivši mož je namreč nasilen alkoholik (ne prizna ne enega in ne drugega). Otrokom je že itak jasno, kdo je v tej zgodbi neodgovoren. Njemu se bo vrnilo drugače.

In tole ni nič drugega kot posipanje s pepelom...Glede na malo prej izkazan feministični revanšizem
Jalur 

08.06.11 13:57
Kolotek...Glede na tvoj odnos...moj nasvet bi bil... postani malo bolj človeški in odpri malo svoje srce. Mogoče boš potem imel manj težav s stiki.
Navedeno
Jalur
Kolotek...Glede na tvoj odnos...moj nasvet bi bil... postani malo bolj človeški in odpri malo svoje srce. Mogoče boš potem imel manj težav s stiki.

Moraliziranje in filozofiranje nepooblaščenih in nepoklicanih je edini možen odgovor na moja konkretna stališča. Šah-mat !!
neugodna

08.06.11 14:14
Navedeno
kolotek
Navedeno
Jalur

Moraliziranje in filozofiranje nepooblaščenih in nepoklicanih je edini možen odgovor na moja konkretna stališča. Šah-mat !!

In po mojem tud orgazem.

Pa če lahko mogoče pojasniš, ali si ti mogoče za karkoli pooblaščen in poklican?
Navedeno
neugodna
Navedeno
kolotek
Navedeno
Jalur

In po mojem tud orgazem.

Pa če lahko mogoče pojasniš, ali si ti mogoče za karkoli pooblaščen in poklican?

Kretničarji pa pri vas kar po svoje....? Za orgazem vzami ribežl, si jo pošteno zdrgni, uspeh zagotovljen. In kdo si ti, ki si si zaželela pojasnil? Beri, sproti konkretno navajam, ti pa klasika, čim bolj žogo v out.
neugodna

08.06.11 15:58
Navedeno
kolotek
Navedeno
neugodna
Navedeno
kolotek
Navedeno
Jalur

In po mojem tud orgazem.

Kretničarji pa pri vas kar po svoje....? Za orgazem vzami ribežl, si jo pošteno zdrgni, uspeh zagotovljen. In kdo si ti, ki si si zaželela pojasnil? Beri, sproti konkretno navajam, ti pa klasika, čim bolj žogo v out.

Vprašala sem te nekaj drugega, ti pa klasika, čim nižje ... No, saj verjamem, da ti to sploh ne predstavlja posebnih težav. A ti sploh prebereš ali kar butneš, samo da vidiš nick, ki bi lahko dišal po ž.sp.?
borut

08.06.11 20:45
tista stran ki je ostavljena v locitvenem postopku bo nagajala bivsemu celo zivljenje.tu ni dvouma.na vse mozne nacine.jaz ko sem redno placeval prezivnino mi je nagajala.ko sem se obrnil za pomoc in pravni nasvet so mi se skoraj smejali.nazalost morava ugotoviti kruto realnost.ko ljudje grejo narazen raspade se tudi odnos OCE-otroci.Hoces noces nc ne mores narediti.Ker ex gospe se ne da vec prepricati da je sevedn 1 pravi oce.Prevec JEZE in sovrastva je tukaj prisotno da bi stvar otroci-oce funkicionirala.Ker ju sploh ne zanima ali ti otroci rabijo oceta.Ko bojo 18 let stari je ze prepozno.Takrat so ze strenirani in so ocetja pozabili.opravicujem se retkim zenskim izjemam.
neugodna

09.06.11 08:31
Borut, ne vem, če so ženske, ki ne nagajajo s stiki, izjeme, prej bi rekla obratno, ker v živo ne poznam nobenega primera oviranja stikov.

Kakšen konkreten postopek si že sprožil? Prijava na policiji, tožba, sestanki na CSD? Nekje moraš začet. Mogoče bi ti pa Kolotek tukaj lahko kaj konkretno pomagal.
Navedeno
neugodna
Borut, ne vem, če so ženske, ki ne nagajajo s stiki, izjeme, prej bi rekla obratno, ker v živo ne poznam nobenega primera oviranja stikov.

Kakšen konkreten postopek si že sprožil? Prijava na policiji, tožba, sestanki na CSD? Nekje moraš začet. Mogoče bi ti pa Kolotek tukaj lahko kaj konkretno pomagal.

Nekatere živite daleč stan od realnosti, na drugih planetih. Onemogočanje stikov , ki ga izvajajo ženske je običajno in zelo prisotno. Podpirajo ga tudi institucije. Prijave, tožbe, sestanki, CSD, to so puhlice, izguba časa, mlatenje prazne slame...Sami nadomestki in izogibanje, sprenevedanje, spreobračanje dejanskega stanja na vse možne načine, izigravanje odredb in sodb. Kolotek tu ne more pomagati, ker sodni sistem ne deluje. Predlogov, ki bi morda spremenili stanje seveda imam dovolj, vprašanje je ali jih kdo hoče upoštevati? Če mati eno leto ne pripelje otrok na stike (kljub veljavni sodni odredbi) in CSD, tožilstvo in sodišče v tem ne najdeta znakov kaznivega dejanja (kljub sprotnim prijavam), potem je stanje pri nas kristalno jasno.
p.s.
neugodna, presenečen sem zaradi sterilnosti okolja kjer se zadržuješ.
Nasilje žensk je v SLO ena bolj perečih tem, ki se ji skoraj vsi izogibajo !!!
realnost je drugačna

09.06.11 11:51
Ah dej no dej no dej Kolotek, pa ti si res en kvajestvemkaj, ženomrznež vsekakor. Obžalujem tvoje slabe izkušnje...vednar res ni treba zdravit svojih frustracij na tak način, da posplošuješ! A veš kaj - če je bil moj bivši lažnivec, baraba in manipulator brez meja to še ne pomeni, da rabim sovražit vse moške tega sveta...nasprotno..ugotovila sem, da so takšni kot je moj ex v manjšini in da je večina moških prav v redu.

Zato obžalujem še posebej slabe izkušnje tistih nekaj zelo v redu moških, ki se jim to v Sloveniji res dogaja in sočustvujem z njimi. Statistično gledano gre za marginalen pojav, ki po razsežnostih ne dosega nekaj odstotkov problemov z neplačevanjem preživninine in tudi drugačnim ignoriranjem lastnih otrok s strani očetov. Verjamem pa, da je problem akuten in boleč in izjemno hud za vse, ki se jim to dogaja, tudi Borutu. Srčno upam, da mu bo kaj uspelo, čeprav vsi vemo, da je slovenski pravosoni sistem idealen za vse kriminalce tele zemljice - nikoli ne kaznjuje tistih, ki bi jih bilo treba in ki kršijo zakone in je idealen okvir manipulatorjem in barabam za izvajanje nasilja nad nemočnimi in poštenimi!!!!

Kot ilustracijo naj navedem primer očeta, ki je po nekaj letih vseeno obupal. Bivša je preprečevala stike čez vso mero, celo redno plačevala kazni za onemogočanje, pri tem pa sta jo navse podpirala - kdo drug kot Jež, šef Podosa in njegova podla odvetnica Marjetica Nosan. Tko da...manipualtorjem vseh spolov uspeva v pravosodnem sitemu vse, poštenjakom in ljudem z dobimi nameni pa nič...

Žal Borut ne znam nič pametnega svetovat, specialisti za onemogočanje stikov se nahajajo kot sem navedla zgoraj, tistih pa, ki bi znali zadevo rešit pa še nisem srečala.

Poskušaj ostati dober oče in morda bo otrok nekoč spoznal...menda otroci v odraslosti razčistijo vse to. In mislim, da bi ti otrok zameril neplačevanje preživnine bolj kot pa materi onemogočanje stikov, al pa obema enako. Po mojem ni vredno. Doboro je bit korekten in pošten ker se to ipak nekoč vrne, v taki ali drugačni obliki - preverjeno na lastni koži.
borut

09.06.11 14:27
Kako naj se zascitm od bivse ki mi hoce vse slabo?Ne glede ce sem placeval prezivnino,ce nisem itd.Nje je vseen.hOCE SE MASCEVATI ZATO KER SEM SEL OD NJE in OTROKA?
Sem ze veckrat bil na policiji ampak nc ne pomaga.Ker je zelo zahrbtna in sposobna vsega.Enkrat so mi unicili avto in celo hotli poslati na drugi svet.ce maste predlog zascite prosim pomoc.
življenje je lepo...

09.06.11 15:41
Ja lepo živi svoje žviljenje, a ne Borut? Pa kaj te briga ex madonca noooo??? Igbnoriraj in živi po svoje ona pa naj se bojuje s preteklostjo sama, če se že hoče. Ampak neki ne štima - po drugi strani pa praviš, da ti preprečuje stike, pa kdo se tukaj pol v koga vtika in koga ogroža?????
Jo verjetno ogroža Borut, ker mu ona omejuje stike z njunima otrokoma. In seveda nasvet naj Borut skuša ostati dober oče. taka so razmišljanja žensk. Ko otroku 18 let nekdo pere možgane, ni nikoli več sposoben ustvarjanja lastne čiste slike o preteklosti, ki je ni bil deležen, ker skupne preteklosti ni. Ker očeta ni, pa bi rad bil. Dokler izvajate taka dejanja ste nasilne in nasilen je režim, ki podpira taka dejanja.
življenje je lepo...

09.06.11 22:36
Ja Kolotek, moj sin ima 18 let in je bil od rojstva deležen psihične torture psihopatske tašče, od ločitve dalje pa nasilne torture očeta. Ker ne delujem tako kot ti in tebi podobni bo morda kdaj le poiskal pomoč. Če bi delovala tkao kot ti in tebi podobni bi bil otrok danes popolna razvalina ne samo polovična ali pa bi naredil samomor. Nasilni so moški, ženske ne poznam nobene nasilne.

Sem pa srečala osebno kar nekaj primerov otrok s tako opranimi možgai, ki so sicer polrazvaline kot osebnosti ampak so po polnoletnosti vzpostavili normalne stike s staršem od katerega so bili odtujevani. Tko da...obisk psihologa, da psihično zmoreš takšna dejanja bivšega/e in upanje, ki ne sme umret. Pa morda tudi molitev, da bo otrok našel pravo pot. Deluje preverjeno dosti bolje kot pa nasilniško preklanje kot ga ti priporočaš!

Žel edina možnost v nepravni državi v kateri živimo.
Kolotek1

09.06.11 22:48
Življenje je lepo...,
ali misliš nasilnost do otrok, ker nasilnosti žensk do moških je kar hočeš. Na tem forumu, na drugih, v realnem življenju...

A hkrati ko pišeš, da ne poznaš nasilne ženske, si pisala o nasilni tašči.
življenje je lepo...

10.06.11 09:27
Ja tašča je bila nasilna do otrok, svojih, je manipulirala z njimi, pa do vnuka, je manipulirala z njim in se napajala na njem...samo do svojega partnerja pa ni bila nič nasilna, on je papek..čustveni invalid..nič od njega, baba pa namesto, da bi ga pustila...se obeša na otroke. Isti bolani primer je njen sin, ki se tudi obeša na otroke in jim s tem škoduje, normalnega razmerja pa sploh ni sposoben...Kje je tu nasilje ženske do moškega? Saj pravim, osebno ne poznam nobene. Poznam pa par žensk, ki prenašajo nasilje in menijo, da je itak ženska vloga, da se podreja in prenaša in da je še kriva, če je dedec nasilen. Toooreeej????

Če pa katera ženska deluje kot veleva Rugelj in svojega pezdetka postavlja pred ultimate in ga beza iz cone udobja pa to nikakor ni nasilje temveč zdrav odnos. Oz zdravljenje preveč ležernega tipa. Tko Rugelj! Je pa mogoče, da kašen pezdetek tovrstno terapevtsko dejanje smatra za nasilje? Ne vem..naj postane dedec, jaz vem, da sem bila poročena z najbolj podlo manipulativno "babo", bljac! Šele sedaj vem, da moški ni tisti, ki dobro izgleda in ima dva metra in lulčka temveč tisti, ki je to po karakterju :)) Pa jih ni malo :)) (pravi moški skrbi za svoje otroke, skrbi ga celo za bivšo partnerko, pa čeprav ga je varala, materialno je sposoben in to razdaja bližnjim, nudi oporo in pomoč ter te podpira pri doseganju lastnih ciljev, pa še tko naprej...in pravi moki brez težav "obvlada" svojo žensko, ki se ob njem počuti ljubljeno in varno in sploh ne rabi bit niti tečna, kar pogosto nesposobni moški označujejo kot kao nasilje..jka res bogi revčki! Ženska tečnoba je izključno odgovor na nesposobnost moškega odigrat moško vlogo, nič drugega. Ni akcija temveč REakcija.)
si-ko 

13.06.11 13:10
Navedeno
MACA7
Bivši ne plačuje že od oktobra 2010.Vložila sem tožbo (no,sin,ki je polnoleten jo je )
Zanima me, koliko časa traja, da gre zadeva naprej...tega je namreč že skoraj 2 meseca,pa ni ne duha ne sluha o tem,da je tožba podana.O višini preživnine je bilo določeno pri notarju .
Hvala za odgovor ,ki mi je zelo pomemben

Če še nisi dobila odgovora, pošlji mi ZS. Sama se že tri leta ukvarjam s tovrstnim "delom".
Lp
S.
Navedeno
življenje je lepo...
Nasilni so moški, ženske ne poznam nobene nasilne.

Pa morda tudi molitev, da bo otrok našel pravo pot. Deluje preverjeno dosti bolje kot pa nasilniško preklanje kot ga ti priporočaš!

Žel edina možnost v nepravni državi v kateri živimo.

Tebi ne pomaga ne bog, ne bič.
Na bruhanje mi gre tvoja ugotovitev. Ker ne poznaš nobene nasilne ženske, jih torej ni? Koliko si stara? Molitev? Zakaj se ne odseliš v Vatikan? In kje jaz svetujem nasilniško preklanje? Zagovarjam samo spoštovanje dogovorjenega in življenjske zakone.
Polna laži in nerazumevanja situacije okoli sebe nisi sposobna tvornega dialoga o temi, o kateri teče razprava.
Pri spovedi se vsaj ne laži in priznaj, da si drugim naprtila laži. Morda boš za odvezo lahko naredila nekaj prevalov po cerkvi...
TinaBrez

14.06.11 08:32
Pozdravljeni
moja situacija je sledeča: kako je v primeru, ko je oče otrok zaposlen v Avstriji (naslov firme ne vem), stalno prebivališče ima v Sloveniji, kjer pa nima nobenega premoženja, preživnino pa ni plačal dva meseca zapored? Kako lahko v takšnem primeru izterjam preživnino?
Hvala za odgovore
borut

15.06.11 18:15
Navedeno
življenje je lepo...
Ja lepo živi svoje žviljenje, a ne Borut? Pa kaj te briga ex madonca noooo??? Igbnoriraj in živi po svoje ona pa naj se bojuje s preteklostjo sama, če se že hoče. Ampak neki ne štima - po drugi strani pa praviš, da ti preprečuje stike, pa kdo se tukaj pol v koga vtika in koga ogroža?????

moski nimamo moznosti kot se vmakniti v stran in pozabiti tudi najine otroke celo.ker ce se vtikujem in klicarim da videvam otroka same TEŽAVE imam.Ni pomoci ni od policije,ni od sodisca,csd ,boga z nebes.Locenka z otroci je zascitene kot beli medved ne glede kaj stori.
jaz nisem alkoholik,ne nagajam ji AMPAK sem SE LOCIL OD NJE.tO JE KAZNIVO DEJANJE TAKO da morm drzavo zamenjati in bo.
Ayabela

20.06.11 23:37
Tinabrez...
Kje oče dobiva plačo? Na račun v avstriji ali v sloveniji?
Pojdi na sodišče, na izvršilni oddelek, oddaj predlog za izvršbo in predlagaj izvršbo na Opp, ti bojo razložili...to je izvršba plačilnega prometa, kjer sodišče po uradni dolžnosti naredi poizvedbe, kje ima dolžnik odprt račun. Predlog za preživnino je takse oproščena, tako da stroškov nimaš. Moraš pa na krajevno pristojno sodišče...pač v kraju kjer ima prebivališče.
Sicer pa še vedno lahko zahtevaš izvršbo premičnin ali nepremičnin ki jih ima v lasti...
lp
Navedeno
Ayabela
Tinabrez...
Kje oče dobiva plačo? Na račun v avstriji ali v sloveniji?
Pojdi na sodišče, na izvršilni oddelek, oddaj predlog za izvršbo in predlagaj izvršbo na Opp, ti bojo razložili...to je izvršba plačilnega prometa, kjer sodišče po uradni dolžnosti naredi poizvedbe, kje ima dolžnik odprt račun. Predlog za preživnino je takse oproščena, tako da stroškov nimaš. Moraš pa na krajevno pristojno sodišče...pač v kraju kjer ima prebivališče.
Sicer pa še vedno lahko zahtevaš izvršbo premičnin ali nepremičnin ki jih ima v lasti...
lp

Hvala Ayabela !! Si kar sama dala nekaj odgovorov moškim, ki so med vrsticami razumeli, kaj jim je storiti. Če ni stikov, ni preživnine. Tisti moški, ki pa niso razumeli, pa naj jim kar rubijo. Vse po vrsti. Tisti moški, ki pa imajo stike (primerne in v primernem obsegu seveda, ostale stike je potrebno na sodišču takoj zavrniti), morajo imeti določeno preživnino v okviru svojih možnosti. Mar plačujejo tisti moški in ženske, ki niso v sporu več od svojih možnosti, torej so vsi starši zadolženi, ker si mesečno denar izposojajo. Tole ne pije vode. Preživnina mora biti določena v skladu s pridobitnimi možnostmi staršev (torej razpoložljivimi financami) in ne z potrebami otroka. Če ni denarja, se bodo pač klestile potrebe. Mar odrasli ne počnemo isto. Zakaj se vsi vi ne vozite v vrhunskih vozilih in ne živite v vilah s služinčadjo???? Zato, ker svoje izdatke prilagajate svojemu finančnemu stanju, mar ne? Zakaj že mora biti pri preživninah drugače, kljub jasnemu zakonu??
borut

22.06.11 09:43
kaj je v primeru ce moja bivsa uci moja otroka da me se izogibajo in da me nimajo radi?
da se ne javljajo na telefon?
da cimprej pozabe na svojega oceta?
ze po leta klicem in se izogibajo kontakta.
p.s poudarek vsem zenskam na forumu da sem normaln moski neaalkoholik,ne tepem,skratka normalno se obnasam.
komu naj se obrnem v te drzavi?kaksna je to krsitev cloveskih pravic?kdo mi bo skodu ki se ne da nadoknaditi nadoknadil?
ali kdo pozna odgovora?
Jalur 

22.06.11 10:05
Najprej poskusite na CSD.

Nasvet, kaj narediti je težko dat, saj institucije od CSD do sodišč ne ukrepajo in se iz vseh nas delajo norca. Tako kot smo nemočne matere pri urejanju odnosov med očetom in otrokom, enako verjamem, da ste nemočni očetje v podobni situaciji. Mogoče bi morali več uporabljat mediacijo v družinskih sporih. CSD in sodišča se s takimi spori neradi ukvarjajo in nanje ne gledajo s človeške plati oz. ne zagovarjajo koristi otrok.
borut

22.06.11 10:40
Navedeno
Jalur
Najprej poskusite na CSD.

Nasvet, kaj narediti je težko dat, saj institucije od CSD do sodišč ne ukrepajo in se iz vseh nas delajo norca. Tako kot smo nemočne matere pri urejanju odnosov med očetom in otrokom, enako verjamem, da ste nemočni očetje v podobni situaciji. Mogoče bi morali več uporabljat mediacijo v družinskih sporih. CSD in sodišča se s takimi spori neradi ukvarjajo in nanje ne gledajo s človeške plati oz. ne zagovarjajo koristi otrok.

Od CSD nema koristi.Tam so vecinoma zaposlene vse zensk ki i delajo prek veze in so studiji koncale na puskice in se ne spoznajo na psihologijo.Vecinoma locene in se nimajo casa ukvarjati z taksnim kot sem jaz.Pa tudi ne vejo sploh za besedo emocije.Tako je.Od sodisca,policije,itd ni koristi.Sem se ze obrnil.Ampak ko je treba placati za otroka to gre IZVRSBA pa tudi ce ni pravomocna.Samo denar se gleda.In ocetje moraju izpolnjevati svoje obveznosti.Kdo bo enkrat ze kaznoval taksne kot je moja bivsa in podobne???Samo terajo svoje i drzava ih sciti.Za koga naj placam?Za otroka ki se noce obrniti za svojim ocetom?Tu kazn ne obstaja?To je za zapor 30 let.
Jaz jo bom dal na sodisce.Ce ne reagira slovensko sodisce grem na strazbursko pa ceprav tudi tam ni haska bova se saj po sodiscih lovila.
To obvezno.
neugodna

22.06.11 11:02
Navedeno
TinaBrez
Pozdravljeni
moja situacija je sledeča: kako je v primeru, ko je oče otrok zaposlen v Avstriji (naslov firme ne vem), stalno prebivališče ima v Sloveniji, kjer pa nima nobenega premoženja, preživnino pa ni plačal dva meseca zapored? Kako lahko v takšnem primeru izterjam preživnino?
Hvala za odgovore

Nisem niti natančno pregledala, ampak mogoče ti tole kaj koristi:

http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/11/763&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en
Navedeno
borut
kaj je v primeru ce moja bivsa uci moja otroka da me se izogibajo in da me nimajo radi?
p.s poudarek vsem zenskam na forumu da sem normaln moski neaalkoholik,ne tepem,skratka normalno se obnasam.
komu naj se obrnem v te drzavi?kaksna je to krsitev cloveskih pravic?kdo mi bo skodu ki se ne da nadoknaditi nadoknadil?
ali kdo pozna odgovora?

Zelo dobro poznam odgovore.
Ena izmed poti, kako bo tekla vaša zgodba je lahko taka.
Najprej si uredi formalni status. Vloži predlog za razvezo, če sta bila poročena. Če ne boš vložil s pomočjo odvetnika predlog za ugotovitev obstoja izvenzakonske skupnosti. OBVEZNO SI VZAMI DOBREGA ODVETNIKA !!!!!!!! Potem moraš priti do papirja, na katerem bodo določeni stiki med tabo in tvojimi otroci. Če ta papir že imaš, potem ok. Če ga še nimaš, pa se ženske v VELIKEM LOKU IZOGIBAJ !!!!!!!!!!!!!! Ne kliči je, ne hodi blizu, NOBENIH STIKOV, SI ME RAZUMEL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Babe so namreč žleht ko pes ,nabijala ti bo kazenske ovadbe, država pa ji bo pri tem sprevrženem ravnanju pridno stala ob strani. Ko bo papir o stikih pravnomočen, jih boš začel izvajati. Če bo kakorkoli ovirala vedno TAKOJ obvesti policijo in CSD. S pomočjo odvetnika vloži kazensko ovadbo proti njej, to bo moralo po nekaj deset preprečitvah (halo, v sloveniji živiš, vse kar se bo zgodilo prej kot v pol leta bo suuuper hitro)po uradni dolžnosti storiti tudi tožilstvo, ki pa bo ovadbo vrglo v spodnji levi predal in zavlačevalo do nezavesti, vmes te bodo kot pričo poklicali na sodišče na zaslišanje, kjer bodo TEBE ZASLIŠEVALI KOT KRIMINALCA ki preprečuje stike. Iz vsega skupaj pa ne bo nič, ker bo tožilstvo predlog za pregon umaknilo, saj ne bo prepoznalo v njenem ravnanju elementov kaznivega dejanja. Potem boš s pomočjo odvetnika vložil predlog za izvršbo stikov, ki pa bo do pravnomočnosti tako dolgo zavlačevan s strani institucij, da bodo tvoji otroci že polnoletni. Tu sem ti natančno opisal, kaj te čaka v naslednjem desetletju (ob tem ne pozabi, da boš ob kakih 15-20 00€ zaradi neposrednih stroškov in kolateralne škode), ti pa mi lahko okoli leta 2021 odgovoriš, kako se ti je izteklo. Držim pesti.
borut

26.06.11 07:47
Navedeno
kolotek
Navedeno
borut
ali kdo pozna odgovora?

Najprej si uredi formalni status. Vloži predlog za razvezo, če sta bila poročena. Če ne boš vložil s pomočjo odvetnika predlog za ugotovitev obstoja izvenzakonske skupnosti. OBVEZNO SI VZAMI DOBREGA ODVETNIKA !!!!!!!! Potem moraš priti do papirja, na katerem bodo določeni stiki med tabo in tvojimi otroci. Če ta papir že imaš, potem ok. Če ga še nimaš, pa se ženske v VELIKEM LOKU IZOGIBAJ !!!!!!!!!!!!!! Ne kliči je, ne hodi blizu, NOBENIH STIKOV, SI ME RAZUMEL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Babe so namreč žleht ko pes ,nabijala ti bo kazenske ovadbe, država pa ji bo pri tem sprevrženem ravnanju pridno stala ob strani. Ko bo papir o stikih pravnomočen, jih boš začel izvajati. Če bo kakorkoli ovirala vedno TAKOJ obvesti policijo in CSD. S pomočjo odvetnika vloži kazensko ovadbo proti njej, to bo moralo po nekaj deset preprečitvah (halo, v sloveniji živiš, vse kar se bo zgodilo prej kot v pol leta bo suuuper hitro)po uradni dolžnosti storiti tudi tožilstvo, ki pa bo ovadbo vrglo v spodnji levi predal in zavlačevalo do nezavesti, vmes te bodo kot pričo poklicali na sodišče na zaslišanje, kjer bodo TEBE ZASLIŠEVALI KOT KRIMINALCA ki preprečuje stike. Iz vsega skupaj pa ne bo nič, ker bo tožilstvo predlog za pregon umaknilo, saj ne bo prepoznalo v njenem ravnanju elementov kaznivega dejanja. Potem boš s pomočjo odvetnika vložil predlog za izvršbo stikov, ki pa bo do pravnomočnosti tako dolgo zavlačevan s strani institucij, da bodo tvoji otroci že polnoletni. Tu sem ti natančno opisal, kaj te čaka v naslednjem desetletju (ob tem ne pozabi, da boš ob kakih 15-20 00€ zaradi neposrednih stroškov in kolateralne škode), ti pa mi lahko okoli leta 2021 odgovoriš, kako se ti je izteklo. Držim pesti.

Na žalost to je tacno kot praviš.Mam razvezo na paprju in dolocene stike dvakrat tednsko.To je vse ok ampak ona je ze v tem casu tako mocno otroka uredila da ga jaz ko oce skoraj ne zanimam vec ceprav sem se trudil maximalno z moje strani.Otrok je ze zdej star 14 let.Tako kot si reku edino pametno umakniti se in prisparati denar in živce.Hvala za posten in direkten odgovor
stara zgodba?

26.06.11 07:58
Navedeno
borut
Navedeno
kolotek
Navedeno
borut
ali kdo pozna odgovora?

Na žalost to je tacno kot praviš.Mam razvezo na paprju in dolocene stike dvakrat tednsko.To je vse ok ampak ona je ze v tem casu tako mocno otroka uredila da ga jaz ko oce skoraj ne zanimam vec ceprav sem se trudil maximalno z moje strani.Otrok je ze zdej star 14 let.Tako kot si reku edino pametno umakniti se in prisparati denar in živce.Hvala za posten in direkten odgovor

Si ti tisti s prijavo na policiji zaradi nasilja do otroka in je bilo zato konec stikov?
borut

26.06.11 08:12
ce se gre IZVRSBA za placilo to je TAKOJ ampak državo ne zanima stik oče-otrok.Država na materijalnih nogah.Vecina ločenih žensk zo žleht ampak drzavo in sodisce to ne zanima.
Ta krsitev pravic od strani bivse bojo spregledali.Se strinjam.Zenska je zascitena.To pravilo spodbujam ampak za normalne zenske.Za taksne kot moja bivsa in podobne je treba narediti posebaj zakon.Policija se izogiba,csd je brez veze,sodisce bo predmet tuzbe vrglo u zadnji predal....Kje su tu pravice cloveske???Ne obstajajo.Kaj ljudem v podobih tezavah preostane?
borut

26.06.11 08:25
Navedeno
stara zgodba?
Navedeno
borut
Navedeno
kolotek
Navedeno
borut
ali kdo pozna odgovora?

Si ti tisti s prijavo na policiji zaradi nasilja do otroka in je bilo zato konec stikov?
Nisem.Si ti se ena zleht locena zenska?
Navedeno
borut
ce se gre IZVRSBA za placilo to je TAKOJ ampak državo ne zanima stik oče-otrok.Država na materijalnih nogah.Vecina ločenih žensk zo žleht ampak drzavo in sodisce to ne zanima.
Ta krsitev pravic od strani bivse bojo spregledali.Se strinjam.Zenska je zascitena.To pravilo spodbujam ampak za normalne zenske.Za taksne kot moja bivsa in podobne je treba narediti posebaj zakon.Policija se izogiba,csd je brez veze,sodisce bo predmet tuzbe vrglo u zadnji predal....Kje su tu pravice cloveske???Ne obstajajo.Kaj ljudem v podobih tezavah preostane?

Vem odgovor tudi na to....
Beri črno kroniko...
Vsem tem moškim bi dal visoka državna odlikovanja in dosmrtno rento.
Babo, ki preprečuje stike (neupravičeno seveda) je potrebno odstraniti na isti način, kot odstranjujejo moške od otrok, nasilno, počasi, da trpi kot psica...
Vse tiste, ki jih moti sovražni govor, nehajte sovražiti soljudi, svoje bivše moške, svoje otroke, mir bo...
BORUT

29.06.11 11:09
Navedeno
kolotek
Navedeno
borut

Vem odgovor tudi na to....
Beri črno kroniko...
Vsem tem moškim bi dal visoka državna odlikovanja in dosmrtno rento.
Babo, ki preprečuje stike (neupravičeno seveda) je potrebno odstraniti na isti način, kot odstranjujejo moške od otrok, nasilno, počasi, da trpi kot psica...
Vse tiste, ki jih moti sovražni govor, nehajte sovražiti soljudi, svoje bivše moške, svoje otroke, mir bo...

Ona na lep nacin preprecuje stike tako da otroka uči da oče ne obstaja.Pac ker zivi z njo ne z mano.Otrok me se izogiba.Ne javlja se na telefon.Njo ko poklicem vedn so zasedeni in te takticne kmecke finte.Poudarek vsem zenskam da nisem otroku nikol nc zal naredil.Pac imam drugo zensko ki jo imam rad.Edin ce je to razlog ne vem.Verjetn.
Kako naj naredim da država naredi ukrep?Ali država obstaja?
Navedeno
BORUT

Obstaja, kadar rabi denar in kadar te je treba pretepst, da boš dal denar. Ko rabiš pomoč, NE OBSTAJA! Bo pa obstajala, ko bomo sesuli CSD-je, sodne izvedence, sodnice in oblast, ki nam vsiljuje neživljenjske zakone. Najprej pa moramo sesuti sebe, ker to oblast volimo.
borut

30.06.11 20:23
Navedeno
kolotek
Navedeno
BORUT

Obstaja, kadar rabi denar in kadar te je treba pretepst, da boš dal denar. Ko rabiš pomoč, NE OBSTAJA! Bo pa obstajala, ko bomo sesuli CSD-je, sodne izvedence, sodnice in oblast, ki nam vsiljuje neživljenjske zakone. Najprej pa moramo sesuti sebe, ker to oblast volimo.

Premocni so.nc ne moremo.delajo kar hocejo a mi nc ne moremo storiti.zalosno.beda.
drzava sciti zensko zival ki mi ne da da videvam otroka.jaz cist nc ne morem.
Navedeno
življenje je lepo...
Ja Kolotek, moj sin ima 18 let in je bil od rojstva deležen psihične torture psihopatske tašče,
Nasilni so moški, ženske ne poznam nobene nasilne.

A bi tole protislovje tvojega pisanja lahko natančneje pojasnila? Tako slepa, da ne vidi nobene nasilne ženske, ker ji je nasilna tašča tako blizu, hallooooo....!!!???
mama40

05.07.11 22:44
14 let!!!! Je star!!!
Priporokam branje knjig o najstnikih, da boš razumel svojega sina. Zank popolnoma priačakovano oče ne obstja, pa mama (to dejstvo si spregledal!!!) tud ne. Zdej je on tanarbl pametn in mu za njegova glupa sprta starca dol visi!!! Kapiš???? Na 14 letnika nobena mama nima vek nit dlke vpliva, a ti to ni jasno?
mcj

06.07.11 14:12
Pozdravljeni!
Mati samohranilka sem že od leta 2007. v tem času sem uspela dobiti nakazana samo štiri preživnine in še le te po dolgotrajnih sodiščih, centrih itd. Potem mi je prekipelo, ker se je znašel in na cca. vsake pol leta zamenjal službo in sem dala vse skupaj na jps!Vse lepo in prav ampak sedaj je oče mojega šestletnika redno zaposlen.prejema plače cca. 1500 eur. otroku ne nakazuje preživnine, edino kar mu kupi ob plači so igrače(podkupovanje),
Lahko rečem, da sem vsake tri mesece na csd, ker se oče znajde in pove, da pač trenutno ne more plačevati??!!Seveda sem pa jaz kur.., pr...., ker iščem denar svojega otroka.
Boli me samo to, da jaz kot mati samohranilka uspem plačati vse obveznosti za otroka (šolo, obšolske dejavnosti) in vem, da mali nima gumba na off, da bi ga lahko vsake toliko časa ohladila, oče pa vidi samo svoje pravice, dolžnosti pa ne izpolnjuje!!
Prvič, ko sem povedala na csd, da prav če ne plačuje, pa tudi sina ne bo videl mi je "prijazna gospa" na csd zabrusila, boste pa dobili policijo za vrat"tako je to.

Verjmite, da imam včasih vsega poln kufer, ko vidim, da on ima za svoje preživetje, cigarete, avto itd. jaz pa svoje prihodke vlagam v otroka. Ni mi žal NIKOLI, ampak v današnjem času brez pomoči svojih staršev ne bi dolgo živela niti jaz niti mali!Hvala za poslušanje!Lep pozdrav vsem staršem tukaj gor!..... Življenje je lepo v nasmehu tvojega otroka...
si-ko 

08.07.11 08:12
Navedeno
mcj
Pozdravljeni!
Mati samohranilka sem že od leta 2007. v tem času sem uspela dobiti nakazana samo štiri preživnine in še le te po dolgotrajnih sodiščih, centrih itd. Potem mi je prekipelo, ker se je znašel in na cca. vsake pol leta zamenjal službo in sem dala vse skupaj na jps!Vse lepo in prav ampak sedaj je oče mojega šestletnika redno zaposlen.prejema plače cca. 1500 eur. otroku ne nakazuje preživnine, edino kar mu kupi ob plači so igrače(podkupovanje),
Lahko rečem, da sem vsake tri mesece na csd, ker se oče znajde in pove, da pač trenutno ne more plačevati??!!Seveda sem pa jaz kur.., pr...., ker iščem denar svojega otroka.
Boli me samo to, da jaz kot mati samohranilka uspem plačati vse obveznosti za otroka (šolo, obšolske dejavnosti) in vem, da mali nima gumba na off, da bi ga lahko vsake toliko časa ohladila, oče pa vidi samo svoje pravice, dolžnosti pa ne izpolnjuje!!
Prvič, ko sem povedala na csd, da prav če ne plačuje, pa tudi sina ne bo videl mi je "prijazna gospa" na csd zabrusila, boste pa dobili policijo za vrat"tako je to.

Verjmite, da imam včasih vsega poln kufer, ko vidim, da on ima za svoje preživetje, cigarete, avto itd. jaz pa svoje prihodke vlagam v otroka. Ni mi žal NIKOLI, ampak v današnjem času brez pomoči svojih staršev ne bi dolgo živela niti jaz niti mali!Hvala za poslušanje!Lep pozdrav vsem staršem tukaj gor!..... Življenje je lepo v nasmehu tvojega otroka...

Pozdravljena,

morda sem kaj spregledala, vendar imaš ob njegovi redni službi možnost, da mu preživnino trgajo mesečno od njegove plače. Če rabiš pomoč pri izvršbi mi lahko pišeš na zs.

Lp
S.
Navedeno
si-ko
Navedeno
mcj
Pozdravljeni!

Pozdravljena,

morda sem kaj spregledala, vendar imaš ob njegovi redni službi možnost, da mu preživnino trgajo mesečno od njegove plače. Če rabiš pomoč pri izvršbi mi lahko pišeš na zs.

Lp
S.

Seveda se ne strinjam z ravnanjem očeta. Vendar sem v tem postu našel točno to, kar vpijem in trdim, da je pogost pojav v SLO...."ko sem povedala na csd, da prav če ne plačuje, pa tudi sina ne bo videl" TI SI TUDI ENA IZMED TISTIH, KI SVOJE PROBLEME REŠUJE PREKO OTROKOVEGA HRBTA, NJEGOVIH TRAVM, NJEGOVE NEZMOŽNOSTI STIKOV Z OČETOM, SE TEGA NE ZAVEDAŠ IN NISI VREDNA IMENA STARŠ. Si pa našla prav idealno leglo podobnih pajdašic, ki ti bodo svetovale načine izvršbe. Račun ti bo čez nekaj časa izstavil sin...
si-ko 

08.07.11 11:32
Navedeno
kolotek
Navedeno
si-ko
Navedeno
mcj
Pozdravljeni!

Pozdravljena,

Lp
S.

Seveda se ne strinjam z ravnanjem očeta. Vendar sem v tem postu našel točno to, kar vpijem in trdim, da je pogost pojav v SLO...."ko sem povedala na csd, da prav če ne plačuje, pa tudi sina ne bo videl" TI SI TUDI ENA IZMED TISTIH, KI SVOJE PROBLEME REŠUJE PREKO OTROKOVEGA HRBTA, NJEGOVIH TRAVM, NJEGOVE NEZMOŽNOSTI STIKOV Z OČETOM, SE TEGA NE ZAVEDAŠ IN NISI VREDNA IMENA STARŠ. Si pa našla prav idealno leglo podobnih pajdašic, ki ti bodo svetovale načine izvršbe. Račun ti bo čez nekaj časa izstavil sin...

Kolotek, kdo pa si ti, da me uvrščaš v leglo pajdašic???
Moj otrok je videl očeta vedno, ko je bila želja na obeh straneh, ne glede na to ali je bila preživnina plačana ali ne. Nikoli nisem bila zagovornica ravnanj mater, ki so zaradi denarja omejevale stike. Toliko v pojasnilo k tvoji napačni sodbi...
Če je oče redno zaposlen, je prav, da plačuje preživnino, prej ali slej jo bo moral poravnati... Tudi za to mu lahko čez nekaj časa račun izstavi sin...
Lp
S.

Avtor:

Naslov teme:

• Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, doc, pdf
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 8 krat 2?