Politični čvek

Kaj se dogaja na politični sceni? Če so že naši voditelji, se lahko o njih in njihovem delu tudi pogovarjamo, saj je politika del našega vsakdana in zaradi nje smo tam, kjer smo. Skupaj smo v dobrem in slabem.
ninej

plače v TUŠU in MERCATORJU

23.05.08 09:30

bruto plača v tušu za 167 delovnih ur-487,30€, kar znese neto 340€

bruto plača v Mercatorju za 174 ur dela 540€, kar znese neto malo pod 400€.

če vemo, kakšne so marže, koliko dobička ustvarijo te trgovke, nam je lahko jasno, kako podcenjene so, pa vseeno delajo, sobote, nedelje, praznike, da zadostijo potrebam po dobičku svojih delodajalcev.

pa naj še kdo reče, da so lene!
Pahor

Re: plače v TUŠU in MERCATORJU

23.05.08 10:07

Ninej za neke posameznike tu, se te trgovke štejejo že za bogate...Žal...
Pahor

23.05.08 11:18

Ker si privoščijo enotednske počitnice na morju na Hrvaškem, čeprav vzamejo na trajnik na 12 mesecev....aneda Sarah...
Navedeno
ninej

bruto plača v Mercatorju za 174 ur dela 540€, kar znese neto malo pod 400€...

Nevem kako je v Tušu, vem pa da je podatek za plačo v Mercatorju čista laž.

Je pa vseeno dobra prodajalka tudi v Mercatorju preslabo plačana.
ninej

23.05.08 14:17

Navedeno
mik
Navedeno
ninej

dragi moj, to so plače brez dodatkov za malico in vožnjo, torej osnovna plača, ki jo prejme mlada prodajalka za določeno (obvezno) število ur, ki so napisane zgoraj.

ne pripisuj nekomu laži če ne veš, ja in se raje pozanimaj.

40.000 prodajalcev prejema plače od 380-545€ neto, dejavnost trgovine se je zaradi kršitev uvrstila na 2 mesto, takoj za gradbeništvom.

si pa lahko celo zgodbo prebereš v zurnal24.si, pa branje z razumevanjem ti želim, boš še kaj izvedel.
če je to res, je to katastrofa.
skoraj ne morem verjeti.
s primerjavo nemških in naših trgovskih marž, bi lahko hitro ugotovil produktivnost naših trgovcev.

produktivnost v nekaterih branžah lahko hitro ugotoviš, gradbeništvo, železnice, trgovina, mislim da tudi v zdravstvu....kaj vem
Pahor

23.05.08 15:00

Navedeno
norTON
če je to res, je to katastrofa.
skoraj ne morem verjeti.

Kar verjemi prijatelj, sestrična je zaposlena v merkatorju in je dejansko osnovna plača, taka kot pravi ninej!Katastrofa ja, sej o tem tu nabijamo že dva meseca, pa smo za vas idioti leni....
Navedeno
ninej
...dragi moj, to so plače brez dodatkov za malico in vožnjo, torej osnovna plača, ki jo prejme mlada prodajalka za določeno (obvezno) število ur, ki so napisane zgoraj.

40.000 prodajalcev prejema plače od 380-545€ neto, dejavnost trgovine se je zaradi kršitev uvrstila na 2 mesto, takoj za gradbeništvom.

si pa lahko celo zgodbo prebereš v zurnal24.si, pa branje z razumevanjem ti želim, boš še kaj izvedel.

Plače v trgovini so slabe, laž je pa laž.

Regres za malico in povračilo stroškov za vožnjo nikjer ne šteje v plačo in nevem zakaj naj bi bilo v trgovini drugače.

So pa plače v Mercatorju veliko boljše, kot so bile v zlatih časih pred dvajsetimi in več leti. Oziroma, plače SO, takrat jih ni bilo. Vsaj rednih ne.
zame je vsak ki zasluži okoli 400 eur nesposoben.
nesposoben je tudi, ker si ne zrihta večje plače in nesposoben je ker ne napreduje in ostaja tam.
po moje nekaterim to tudi paše, vprašaj pa njih.
Pahor

23.05.08 15:11

Ok, praviš da je trgovka , ki je stara okoli 40 let zate nesposobna, zato, ker dela za 400 eurov neto? Povej mi katero podjetje bo pa financiralo šolanje taki delavki? Pri nas, če si nad 40 let, te nihče ne želi na novo zaposliti? Kaj tako trgovki preostane drugega kot delati za 400 eurov? Lahko te je sram, da taki delovni ženski lahko rečeš da je nesposobna! Lahko gre samo na zavod in s tam čistiti javne wcje, ker ji ima zavod pravico ponuditi dve stopnje nižje, kot je njena izobrazba in če tega ne sprejme je ob socialno podporo....To je plod Janševe vlade...Nima druge izbire, kot da dela še naprej za 400 eurov neto in je tiho...To delodajalci vidijo in s pridom izkoriščajo sistem, katerega je napeljal sam Janša!
če si pameten se izobražuj na svoje stroške.
pri nas prideš do uni izobrazbe brez plačil, jebi ba

kaj čeva modrovat, če si v lj. prižgi svečko E. Kardelju.

jaz trdim, da so plače male, meni je žal in naj si uredijo večje.
zaradi mene, lahko jutri zaprejo štacune, ker jih je tako preveč.
trg dela.
Navedeno
Pahor
...To je plod Janševe vlade...Nima druge izbire, kot da dela še naprej za 400 eurov neto in je tiho...To delodajalci vidijo in s pridom izkoriščajo sistem, katerega je napeljal sam Janša!

V današnji številki priljubljenega časopisa Slovenske novice objavlja Hofer razpis za prodajalke in ponuja plačo 927 ojrov. Ni veliko, pa vendar več kot je navedeno v gornjih postih. Dobre prodajalke se pri ne bodo branili, še zlasti, ker ji bodo dali pol manj kot ji dajo v Avstriji.

Še dobro, da je Janša pripeljal konkurenco v Slovenijo.
Pahor

23.05.08 15:25

Če dela za 400 eurov neto pri 40-ih letih, nima denarja da si izredno plačuje šolanje, ker od tega dohodka plačuje šolanje otrokom, cunje otrokom, bukle, kakšne avtobusne karte in še položnice domače, pa verjetno še kak trajnik za morje vzet, ker tudi ona rada pele svoje otroke na morje za tedn dni kot ti....Meni je tudi žal takih, vendar taki delavci z isto plačo pred letom 2004 niso spadali med revščino, do tega jih je pripeljala Janševa vladavina in neuspešno krotenje inflacije na domači ravni, torej Janševe institucije niso delovale, očitno je preslabo pritiskal na njih in postavljal na vodilna mesta teh inštitucij nesposobn kader, nekam je pa tudi svoje prijatlje moral postaviti ane...
tebi svet ni jasen.
naj si izborijo večje plače, pa saj Mirko, pa novi Jankovič, ne moreta brez njih.
jaz sem s svojo plačo zadovoljen.
ti sedaj mene jebe*, kakor da jaz želim, da imajo nekateri plače 400.
jaz želim in hočem več, v odvisnosti od produktivnosti.
vprašaj, koliko je Merca. izgubil prometa, zaradi lidlov, hoferjev, spinov, šparov, koliko so odpustili ljudi in koliko prodajo po "zaposleni glavi"
Pahor

23.05.08 15:33

Janša ne dovoli štrajka!
koji @#$%& je janša
Pahor

23.05.08 15:36

Na nekaterih področjih očitno bog v sloveniji, vsaj tako on misli!
ti ne vidiš dalje kot 400

ti ne bi smel biti moj šef

by
ninej

23.05.08 15:52

Navedeno
norTON
ti sedaj mene jebe*, kakor da jaz želim, da imajo nekateri plače 400.
jaz želim in hočem več, v odvisnosti od produktivnosti.
vprašaj, koliko je Merca. izgubil prometa, zaradi lidlov, hoferjev, spinov, šparov, koliko so odpustili ljudi in koliko prodajo po "zaposleni glavi"

ej norTON preberi si članek v zurnal24.si, pa boš videl kolikšen delež ima še vedno Mercator.

imaš pa prav, delovci si ne znajo izboriti plač, pač to je dejstvo, zraven slabih sindikatov imajo še socialne pomisleke, sploh tisti, ki so zaposleni za določen čas, teh je pa veliko v Tušu skoraj vsi, pa še prejšnji sistem se nam pozna v katerem smo bili navajeni na solidarno delo, čeprav smo tudi zaslužili zase, danes pač ne zaslužimo dovolj in preden bo to ljudem kapnilo, bo preteklo še nekaj vode, nihče drug jim ne bo priskrbel dobre plače kot sami, ampak ne z menjanjem služ, kar po tekočem traku, ampak z zahtevanjem svojih človeških pravic. Če Tuš ali Mercator nista sposobna ob takšnem dobičku bolje plačati delavke, naj prodajajo sami, a kaj ko se ljudje ne upajo niti na malico, kaj šele zaustaviti delo in zahtevati več.

ja pritisniti bi bilo potrebno na vse vpletene, vlado, delodajalce in zaustaviti delo, ker to nikamor več ne pelje, pa si naj sami velekapitalisti služijo dobiček.
Pahor

23.05.08 20:02

Kot prvo bi Janša moral priznati sebi, da taka revščina res obstaja v sloveniji v tolikšnem številu in da delavci(raja) nimajo nobenih pravic, te so jim kršene v velikem številu in bi moral javno sam Janša podpreti delavce h štrajku in jih sam pozvati naj štrajkajo! Vsi bi mu sledili! Zakaj pa bi? Povejte kako bi to uplivalo na državni proračun? Torej ga boli k... za rajo navadno, glavno je da je presežek! Upam na bolšega mandatarja na volitvah to je vse!
Predsednik vlade bi moral držati z rajo, ki ga je volila in ne z gospodarstveniki in menedžerji!
še nisi čul rek:

denar je sveta vladar.
Juno 

Vinjete

26.06.08 23:05

Trenutno se odpravljam spat in imam prižgan televizor.
.24 ur.
in že 1000 krat poslušam kako se naši in hrvaški politiki prepirajo o vinjetah in o stranskih poteh, da se rešijo vinjet.. itd. in zdaj me je to totalno razp******.
mislim... vsak si lahko izbere svojo pot, ne vem zakaj bi plačevali vinjeto brezveze če pa lahko grejo po drugi poti, sploh zato ker so naše avtoceste...KRIZA, da o navadnih regionalnih cestah sploh ne govorimo... mogoče bi jih lahko uvedli, ko bi imeli več avtocest, predvsem v severovzhodni slo...kjer so odprli... nekaj kilometrov avtoceste...
lahko pa bi naprimer imeli tedensko al pa mesečno vinjeto.. al pa karkoli... ne pa da se samo preprirajo, naj se raje radi majo.. ne pa da iščejo napake.
in da se v opravičilo za naše vinjete navaja, da pot na morje pa nazaj stane 43 €, je bedno opravičilo, niti ni nujno saj je to povprečno zračunano po moje, al pa gremo tud mi gremo po drugi poti. sami se odločamo. Vsaka stvar nekaj stane :)
sicer je res da je mogoče moje mnenje zgrešeno (kr me politika niti ne zanima, in ne vem nič kaj o njej) ampak ljudje-samo kregati se pa napake iskati... to ne bo nič rešilo ....
uživajte:)
SAMA DELAM V MERCATORJU OD 6URE DO 13 TUDI SOBOTE ENO NEDELJO SEM PROSTA VSE ZA PLAČO ZA 168 UR OZ. 174 BRUTO OSNOVA 560.08 EUR.SKUPAJ S PREVOZOM 50 EUR IN MALICO 85 EUR IN VSEMI DODATKI DOBIM 680 EUR ALI MANJ.SEM ZADOVOLJNA, KER JE TO REDNA ZAPOSLITEV. MOJ NAZIV PA SI RAZLAGAJTE SAMI. GLEDE RAZMER PA DRUGIČ...
Kaj pa mora znati trgovka. Vleči robo skozi skener, pa dnar pokasirat, to lahko tudi opico naučiš. Aja pa kartico v pos vstavit. Robo jim pa itak študenatarija zlaga na police (vsaj v večjih trgovinah).
Včasih je morala znati cene napamet, danes pa lahko zaposliš največjega morona pa je. Plača je pač temu primerna.
Po mojem mora naprimer en gradbeni delavec mnogo več znati.
en mal mem

07.07.08 13:26

Če se že tako potegujete za prodajalke sami storite nekaj zanje. To pa ne, ane? Privoščite jim sobote in nedelje proste tako, da ne boste takrat hodili nakupovat. To lahko naredite že takoj to soboto in nedeljo in bodo vsaj ta dneva manj delale, se strinjaš, Zamorka?
Navedeno
en mal mem
Če se že tako potegujete za prodajalke sami storite nekaj zanje. To pa ne, ane? Privoščite jim sobote in nedelje proste tako, da ne boste takrat hodili nakupovat. To lahko naredite že takoj to soboto in nedeljo in bodo vsaj ta dneva manj delale, se strinjaš, Zamorka?

Hja, potem pa marsikaj ne bi smeli delati čez vikend, da bi bili lahko tudi drugi profili doma. saj se strinjaš, ne?
en mal mem

07.07.08 13:43

Ne speljuj teme, govor je o ubogih prodajalkah.
Saj ne speljujem teme, le na tvoj idiotski predlog sem ti odgovoril. Drugi profili so si izbojevali dodatke za delo v posebnih pogojih. Tega sindikatu trgovske dejavnosti ni uspelo ker je nesposoben, izpeljali so samo nek referendum ki pa ni imel kakšnega uspeha. Če bi organizirali ustrezen štrajk bi lahko marsikaj dosegli. Če pa bodo jokali kot doslej in nič naredili pa bo še naprej tako kot je.
en mal mem

07.07.08 14:06

Ne zmerjaj. Predlog ni idiotski, je konkreten predlog. Glede plač sem pa že večkrat zapisal, da se naj se zmenijo z lastnikom.
S čim sem pa te zmerjal? Če pa je predlog idiotski je pač, kaj moreš. Potrudi se in daj pametnejšega. Če bi predlagal samo nedeljo bi ti še pritrdil tako pa ne. Vsak poklic je po nečem specifičen, trgovski ni nobena izjema.
en mal mem

07.07.08 15:16

Sem se potrudi, ne hodi nakupovat v sobotah in nedeljah, pa bodo prodajalke lažje dihale. Nakupuj med tednom. Edino kruh ne bi bil še topel iz peči, bi pa bil bolj zdrav. To bi bil tvoj prispevek prodajalkam. Na njihve plače ti ne moreš vplivati, tu pa lahko.
ninej

07.07.08 19:26

Navedeno
en mal mem
Sem se potrudi, ne hodi nakupovat v sobotah in nedeljah, pa bodo prodajalke lažje dihale. Nakupuj med tednom. Edino kruh ne bi bil še topel iz peči, bi pa bil bolj zdrav. To bi bil tvoj prispevek prodajalkam. Na njihve plače ti ne moreš vplivati, tu pa lahko.

hja pa bi jim odžrl še dodatek na nedeljsko delo pa kakšno naduro.

hja, kdo pa še dela samo med tednom.

o pa še kako bi lahko vplivali na vse plače, pa nočemo ker smo Slovenci in fušija je pri nas folklora.
Recimo da učitelji in večine državne uprave v soboto in nedeljo ne delajo!

Pa imajo kljub temu lepe plače in še lepše dodatke...

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)
Glede nadur:dobimo jih samo pri inventuri, drugače jih nismo upravičeni.če delaš po šihtu, je to vse gratis.
glede študentarije:v manjših trgovinah smo sami za vse.Do 13h si na delikatesi ali na blagajni , do 13.30 do kolikor imaš reden šiht, pa imaš svojo polico za zrihtat.Komu pa seveda uspe v pol ure pofilati polico, pospraviti kartone,pregledati roke, tu je treba voditi evidenco, pa še bi se našlo.
najde se katera, ki se upa ob uri domov, zato pa na polici včasih ni marsikatere stvari, ki bi jo vi, dragi kupci želeli.
draga zamorka komunajzarji ne razumejo, kaj pomeni delat v življenju in to za majhen denar! Oni ne vedo kako se na pošten način služi denar...

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)
en mal mem

11.07.08 14:47

ninej, dobila si odgovor od zamorke glede nadur. Ne razumeš se na vse, tudi jaz. Dal pa sem konkreten predlog kako jim olajšat sobotno in nedeljsko delo.

Tvojo trditev, da bi lahko potrošniki vplivali na plače prodajalk prosim napiši. Me prav zanima. Če je dobra ideja ali rešitev te podprem.
ninej

11.07.08 20:14

Navedeno
en mal mem
ninej, dobila si odgovor od zamorke glede nadur. Ne razumeš se na vse, tudi jaz. Dal pa sem konkreten predlog kako jim olajšat sobotno in nedeljsko delo.

Tvojo trditev, da bi lahko potrošniki vplivali na plače prodajalk prosim napiši. Me prav zanima. Če je dobra ideja ali rešitev te podprem.

spločni štrajk, za dvig plač v vseh sektorjih, pa ne za 50€, ampak velko več.

a je preveč revolucionarna zate,verjamem da vsaj 2 meseca še, potem boš pa morda za to, ko bo treba na cesto zaradi napak druge vlade.

še slabše, če jim ne plačajo nadur!:)
en mal mem

11.07.08 22:21

Tebe je pa res udarila vročina. Kaj misliš pod splošni štrajk, da vsa Slovenija štrajka? No, probaj to organizirati.Če ti uspe boš predsednica vlade že v jeseni.
PREDNO SE BOMO ZMENILI ZA ŠTRAJK, BO ŠE PRETEKLO VELIKO ČASA, NPR 10 LET.
TRGOVSKE ŠOLE SO ŽE PRAZNE, KAR POSLEDIČNO POMENI MANJ IZOBRAŽENE DELOVNE SILE V TEJ SMERI.TA STARE PA TAKO IN TAKO CINCAMO - CINCAJO, KAM BI SE ŠE LAHKO ZAPOSLILE.
GLEDE ŠTRAJKA MISLIM, DA SMO PREMALO ENOTNE PRODAJALKE IN DA JE PREMALO TISTIH, KI BI IMELE JAJCA TO NAREDITI.SICER BI NAS PA MERCATORJEV SINDIKAT
POHODIL.
ninej

12.07.08 09:03

Navedeno
en mal mem
Tebe je pa res udarila vročina. Kaj misliš pod splošni štrajk, da vsa Slovenija štrajka? No, probaj to organizirati.Če ti uspe boš predsednica vlade že v jeseni.

hehehe, sem vedela kaj boš odgovoril, boš pa zato pod drugo vlado, garant.

seveda vsa, le tako bomo izsilili drugačno plačno politiko in vsem, ki delajo omogočili dostojno življenje, brez socialnih transferjev, ki so prej sramota kot pomoč, vsaj za tistega, ki dela.

ZAMORKA vem da sindikati danes niso veliko vredni in da se ljudje bojijo še za tiste mizerno plačane službe, če drugega ne imajo vsaj občutek pripadnosti in čutijo se koristni. Delodajalci pa to izkoriščajo, zato bi bilo potrbno pritisniti na vlado, da sprejme drugačno plačano politiklo in to spremembo je na veliko obljubljal JJ, sedaj pa nanjo popolnoma pozabil, raje kod da bi se zameril tistim, ki izkoriščajo delavce tala socialne transferje, ki jih seveda plačujemo vsi, tistemu, ki jih dobi pa itak kaj dosti ne pomagajo, zbijejo mu še tisto malo dostojanstva, ki ga še premore.

sociala naj bi bila za tiste, ki ne morejo delati ali pa le prehodna pomoč, pri nas pa postaja stalnica in to na račun bogatih in njihovih dobičkov (torej se imajo za svoj dobiček, delno zahvaliti tudi vladi in njeni sociali, saj mu velik del zasluženih plač delavcev, plačuje ona-MI). Slej ko prej se bo potrebno upreti tej politiki, morda ko bo veliki lider v opoziciji in bo potegnil za seboj vse te neseserje, ki sedaj strogo nasprotujejo spremembam.
potemtakem moram voliti pahorjA?SICER NE HODIM NA VOLITVE KER MI JE TO BREZ POMENA. ZAME SE NE BO NIČ SPREMENILO.
Ninej, kako boš torej nekaj dosegla s slabimi sindikati in generalno stavko? To tako ne gre.
ninej

30.07.08 18:53

Navedeno
tadej
Ninej, kako boš torej nekaj dosegla s slabimi sindikati in generalno stavko? To tako ne gre.

ja pa še prav maš, pa še cel kup tistih, ki podpirajo tak način suženjstva.

a si ti že slišal, da so sindikati zaradi delavcev in ne obratno. Kaj hitro se lahko iz teh naredi dobre.
zamorka eno vpr. imam zate... misliš da redno zaposlenim plačajo enako kot dijakom oz. študentom? sama namreč začnem z delom 1. avgusta v mercatorju. rada bi naredila čimveč ur, ker potrebujem denar:) LP
Včeraj sem bil na razgovoru v Mercatorju za prodajalca. Ponudili so mi 530 evrov neto.

Za kruhopeka v Hipermarketu pa 600.

lp
er
kranj
janez I.

31.07.08 13:58

Navedeno
edvard rupnik
Včeraj sem bil na razgovoru v Mercatorju za prodajalca. Ponudili so mi 530 evrov neto.

lp
er
kranj

Pa idi za picopeka k Šaliliju za 625 €.
odgovor zamorke: glede študentske urne postavke , če ti jo še nISO POVEDALI, MISLIM DA JE POSTAVKA OD 2.70 -3.40 EUR NA URO.ODVISNO OD USPEŠNOSTI.GLEDE UR PA TOLE:VEČ KOT 8 NA DAN OZIROMA 40 NA TEDEN JIH PA TAKO NE SMEŠ DELAti.oziroma ti jih poslovodja ne bo pustila.SICER JUTRI VELIKO SREČE , V KATERI KONEC PA GREŠ DELAT?
vrabček

31.07.08 16:18

Navedeno
edvard rupnik

lp
er
kranj

Zakaj pa ne greš v državno upravo. Seveda je odvisno kakšna je tvoja kvalifikacija. Glede na napisano sklepam, da si gostinec (kuhar - natakar). Pa saj v DZ potrebujejo tudi ta kader. In plača je neprimerno večja od ponujenega.

Samo je treba res prave volit!!!
i.T.a.K

31.07.08 20:58

zakaj ne smem delat več kot 8 ur? na vrhniko grem delat..če veš kje je to...LP & hvaLa
Ja.... Samo jaz še manjkam v DZ-ju.
delati ne smeš več kot 8 ur zaradi zakona o študentih.mislim 8 ur dnevno.
aha, ja sej delam vsak dan 7 ur. am.že to je preveč, ker me obupno bolijo noge & križ :D upam da čimprej mine ta mesec. samo mi lahko predlagaš kaj naj počnem ko nimam nič več za delat? ne morem se tam sprehajat, ker me šefica gleda:) kaj misliš da bi bilo šefici najbolj všeč če naredim sama od sebe?
ninej

04.08.08 16:51

Navedeno
i.T.a.K
aha, ja sej delam vsak dan 7 ur. am.že to je preveč, ker me obupno bolijo noge & križ :D upam da čimprej mine ta mesec. samo mi lahko predlagaš kaj naj počnem ko nimam nič več za delat? ne morem se tam sprehajat, ker me šefica gleda:) kaj misliš da bi bilo šefici najbolj všeč če naredim sama od sebe?

vprašaj šefico, pa ti bo zihr našla delo.
NO ZDAJ VIDIŠ, KAKO JE.KO NIMAŠ NIČ VEČ ZA DELATI, MISLIM, DA TI NE VIDIŠ DELA, SICER SI TAM ZATO, DA FILAŠ POLICE.TOREJ NA DELO.ZAPOLNI POLICO Z VSAKIM ARTIKLOM, KI MANJKA.IN TO SEVEDA SAMA OD SEBE , DA VIDIŠ DELO, NEKATERE POSLOVODJE SICER HODIO ZA TABO, VSE PA NE.SICER PA V TEH POLETNIH MESECIH NAJBOLJ TRPIJO POLICE S PIJAČO, PA HLADILNIKI S PIJAČO.L.P.ZAMORKA
simpl

12.08.08 21:25

tole je moja najljubša tema..
vsi so hvalil jankoviča..čeprav ga je nastavil rop hahaha...
kako se mercator širi...
kako pa, lepo vas prosim..kao se lahko firma širi..
iz dobička??.. a to pa že ne,
(..ve se kdo ga je takrat pobral...dobiček namreč)
pač pa na kredit.., "sosed" v vsako slovensko vas..hahaha
od kje pa dnar..kredit je pa treba plačat...
a kako le, iz stroškov dela, nekaj pa iz dobička, za boljši filing..

no če zdej tale ta drug..z očali..ne vem kak mu je ime.. spremeni način dela, bo šla delnica dol.. poplačilo kreditov tudi..
in to za nekaj 10€ na račun delavcev..kje pa, sej ni nor, da bo lastno kariero zavozu..po svoje ga kar zastopim..
ninej

12.08.08 21:38

Navedeno
simpl
tole je moja najljubša tema..
vsi so hvalil jankoviča..čeprav ga je nastavil rop hahaha...
kako se mercator širi...
kako pa, lepo vas prosim..kao se lahko firma širi..
iz dobička??.. a to pa že ne,
(..ve se kdo ga je takrat pobral...dobiček namreč)
pač pa na kredit.., "sosed" v vsako slovensko vas..hahaha
od kje pa dnar..kredit je pa treba plačat...
a kako le, iz stroškov dela, nekaj pa iz dobička, za boljši filing..

no če zdej tale ta drug..z očali..ne vem kak mu je ime.. spremeni način dela, bo šla delnica dol.. poplačilo kreditov tudi..
in to za nekaj 10€ na račun delavcev..kje pa, sej ni nor, da bo lastno kariero zavozu..po svoje ga kar zastopim..

ja se strinjam iz dobička in na račun delovcev, kar pa bi vlada lahko hitro spremenila, z novo plačno politiko, ki jo je pred volitvami tako obljubljala.

malo več delavcem, malo manj dobička (bogvedi morda še več, ker bi delavci bolje delali), Mecator,(ali pa TUŠ) bi se ravno tako širil, tisti primanklaj davka na dobiček bi država dobila pri višjih plačah zaposlenih (posledično manj socialnih transferjev) in vsi bi bili zadovoljni.
simpl

12.08.08 21:46

bodo to ti, novi, pokazal...
ninej

12.08.08 21:59

Navedeno
simpl
bodo to ti, novi, pokazal...

mogoče pa, imajo v programu, ampak ti šment imel je tudi SDS, pa nič od tega, hja jih bom pa spet kritizirala, ni kaj.
prodajalec

17.09.09 21:08

Mi prodajalci bi morali narediti tako kot delavci Gorenja.Takrat bi bili bolj cenjeni ,dokler smo pa tiho bomo delali še za manjše plače.Razmislite kaj o tem.Lahko bi se organizirali kar tu prek foruma.
Zakaj pa ne pokličete vlado in Pahorja na pomoč, imate vso pravico, saj ste jih volili ali ne ! ! !
Morate pa biti previdni, ker tukaj na forumo postojijo osebe, ki vašo nejevoljo znajo dobro izkoristiti za to, da bi se lahko izživljali nad politiki, ki jim ne dajo spati, kot naprimer oseba pod imenom ninej, ki ima tukaj samo to nalogo, kako bi izkoristila vsak trenutek in priliko, da bi naprtila krivico Janši ! ! !
Z drugimi besedami, valovi vam svetuje: Ora et Labora :-)))
mappi

18.09.09 23:19

Navedeno
Boom

Z drugimi besedami, valovi vam svetuje: Ora et Labora :-)))

Verniki ti pa res grenijo življenje?!
trgovin je preveč, preveč je trgovinskega razkošja, potem so pač plače slabe.
polovico trgovin naj zaprejo s tem se dvignila produktivnost in plače.
generalstrajk

19.09.09 19:31

veš kakšne provizije imajo- denarja za plače je več kot zadosti samo lastniki raje sami požrejo in jim dol visi če zaradi slabih plač kupna moč pada..
res je.
ker je bil s 45 letno avtoritativno komunistično diktaturo prekinjen naravni tok kapitalističnih odnosov, je KOMUNIZEM v teh letih vzgojil takšen vodstven kader in takšne podjetnike.

kakšni so to lastniki, Boško, Valant in slični, ki nimajo pojma o proizvodnji in odnosih.

jasno in glasno se mora obsodit komunizem, to sranje pa bomo požrli in še dolgo požirali mi sami.

meni je žal, tako pač je.
norTON- pravilno razmišljanje ! ! !
PRODAJALKA MERCATORJA

20.09.09 08:45

sama delam v Mercatorju delamo tudi ob vikendih sedaj sem dobila plačo z malico in prevozom 490 eur s tem da sem bila 4 dni na dopustu.Drugače dobim okoli 530 eur.Nadure pozabi to ne boš dobil ampak podaril....še in še bi lahko pisala ampak brez veze .Vesela bi bila štrajka kot pri Gorenju.A sama ne morem
Navedeno
norTON

res je.
ker je bil s 45 letno avtoritativno komunistično diktaturo prekinjen naravni tok kapitalističnih odnosov, je KOMUNIZEM v teh letih vzgojil takšen vodstven kader in takšne podjetnike.

kakšni so to lastniki, Boško, Valant in slični, ki nimajo pojma o proizvodnji in odnosih.

jasno in glasno se mora obsodit komunizem, to sranje pa bomo požrli in še dolgo požirali mi sami.

meni je žal, tako pač je.

ma dej no!!! In, ko ga bomo obsodili, Boško in Valant & co. ne bodo več lastniki?
sumea

22.05.10 18:42

zdravo,

zanima me koliko znese plača v merkatorju,zdej po novem ko naj bi jo zvišali? prosim če mi poveste neto znesek-(samo z malico prosim), ali lahko tudi potnimi stroški ampak ne da so potni stroški za dlje kot 5 km od vaše službe.

In kako je z vašim odmorom ,prodajalke ki delate v merkatorju?ali imate malico pol ure,kot bi rabla bit??
jaz sem opazila da je ni:) na hitroo v 3 min pojest in delat.
Partner dela v mercatorju supernova ng in ma bruto plačo 674€ pa dela tam le 6 mesecev pri tem dobi še na dan 4€ za plus 15 centov na kilometer, vse skup dobi okrog 800€, tko da ne vem ki vi dobite komi 500€
Savitri

14.10.12 01:00

Navedeno
ninej
Navedeno
mik
Navedeno
ninej

dragi moj, to so plače brez dodatkov za malico in vožnjo, torej osnovna plača, ki jo prejme mlada prodajalka za določeno (obvezno) število ur, ki so napisane zgoraj.

Od kdaj pa prištevaš Žurnal med verodostojne časopise?
zora-zori, dan se beli

14.10.12 06:32

Z obzirom na to, da smo nekako preživeli cunami tri leta Pahorjeve vlade , smo lahko zadovoljni, da sploh še plače so !
Mene zanima kdaj bo kdo objavil vsa imena in priimke vseh delodajalcev, torej lastnikov firm, ki imajo zaposlene delavce ! Kdo so ti lastniki ? kako so postali lastniki ? Kolikšno je njihovo premoženje ? V katerem času so ga pridobili ? Koliko imajo njihovi zaposleni delavci plače ?
Predvsem pa iz katerega političnega pola prihajajo ?

Ko bomo na vsa ta vprašanja imeli odgovore se več nebo treba prepirati, saj bo jasno kot beli dan, da so domala vsi iz političnega pola, ki je imel največ časa vajeti v svojih rokah.

Od leta 1945 pa do sedaj je levica bila na oblasti približno celih 60 let ! Desnica pa približno 7 let !

S tem, da desnica še sploh ni imela predsednika države v Sloveniji !

Če k temu pridamo še obdobje vladavine levice v času komunističnega totalitarnega enoumja, kjer so izvajali teror nad drugače mislečimi in kjer so že na začetku, ko so prevzeli oblast,, z likvidacijami odstranili svoje eventuelne politične nasprotnike, je lahko jasno vsakemu, da so imeli tlakovano pot , katero so in jo izkoriščajo še danes !
Vse kar sedaj doživlja naš narod je samo posledica njihove vladavine , ki se vleče iz preteklosti v sedanji čas !
Savitri

14.10.12 12:03

Navedeno
zora-zori, dan se beli
Z obzirom na to, da smo nekako preživeli cunami tri leta Pahorjeve vlade , smo lahko zadovoljni, da sploh še plače so !
Mene zanima kdaj bo kdo objavil vsa imena in priimke vseh delodajalcev, torej lastnikov firm, ki imajo zaposlene delavce ! Kdo so ti lastniki ? kako so postali lastniki ? Kolikšno je njihovo premoženje ? V katerem času so ga pridobili ? Koliko imajo njihovi zaposleni delavci plače ?

Ko bomo na vsa ta vprašanja imeli odgovore se več nebo treba prepirati, saj bo jasno kot beli dan, da so domala vsi iz političnega pola, ki je imel največ časa vajeti v svojih rokah.

Od leta 1945 pa do sedaj je levica bila na oblasti približno celih 60 let ! Desnica pa približno 7 let !

Če k temu pridamo še obdobje vladavine levice v času komunističnega totalitarnega enoumja, kjer so izvajali teror nad drugače mislečimi in kjer so že na začetku, ko so prevzeli oblast,, z likvidacijami odstranili svoje eventuelne politične nasprotnike, je lahko jasno vsakemu, da so imeli tlakovano pot , katero so in jo izkoriščajo še danes !
Vse kar sedaj doživlja naš narod je samo posledica njihove vladavine , ki se vleče iz preteklosti v sedanji čas !

Koliko ima kdo od njih v resnici premoženja bo praktično nemogoče ugotoviti, saj so večinoma vse, kar se je dalo premakniti, že odnesli v davčne oaze. To, kar je ostalo tukaj, so le še drobtinice, pa še te so večinoma že razdelili med žlahto, tako da so, kot je že Kordež povedal, občinski reveži, brez kakršnega koli premoženja, še obleko, ki jo imajo na sebi, so dobili od prijateljev.
Vsi moji prijatelji so obogateli, samo jaz, ki jih vseskozi brezpogojno podpiram sem reven kot cerkvena miš!
anker

14.10.12 17:28

ACO, piši kuči: "moj projekt je propao"
GUZIMAN

14.10.12 19:11

Aco izgleda , da ti spadaš v rod tistih, ki so podvrženi striženju
hahahaha, tebi je pa resnično dolgcajt - pol so ti pa vse vlade krive - no razen ene!!!!:))))))))))))))))))
Navedeno
zora-zori, dan se beli

K temu je treba dodat še, da je bilo v času "komunističnega enoumja" precej današnjih desničarjev med komunisti, torej jim je treba teh 60 let tudi prištet. Ali jo po tej logiki potem izkorišča tudi trenutna vlada?

Likvidacij se pa res ne spomnim iz poznejših časov. Je pa policija tu in tam koga zaprla. Kaj misliš? Je tovariš miličnik Gorenak tudi kaj imel pri tem?
GENIJ

14.10.12 23:05

Še dobro, da je Janković postavil Mercator na noge, da lahko danes izkoriščamo trgovke in jih minimalno plačujemo! Ob tem je seveda postal še delni lastnik tega podjetka, ampak to smo njegovi podporniki tako želeli!
Lj. mesto komunist

15.10.12 07:00

Mercator je postavila na noge politika. Janković je samo figura stricev iz ozadja, tako včeraj, kot danes.
no-ja + jajca

15.10.12 18:56

Boom------ Jaz ne vidim nevarnosti v tistih nekdanjih komunistih, ki so se odločili da prestopijo na stran demokratične desnice. Ti pa venomer mlatiš po njih. Izgleda, da ti ne paše to ?! Ali kaj boš sedaj, so se pač odločili , da ne bodo samo kimavci vašega botra v senci in so šli na svetlejšo in perspektivnejšo stran. Kot vidiš je konec s komunizmom in še kmalu pa ne bo več teh, ki še zmeraj živijo v svojem sanjskem svetu enoumja in vihrajo z zastavami im parolami našega okupatorja iz 1991 !

Tudi zate ni prepozno, da spregledaš in poiščeš kakšnega župnika, da se spoveš !
Navedeno
no-ja + jajca
Boom------ Jaz ne vidim nevarnosti v tistih nekdanjih komunistih, ki so se odločili da prestopijo na stran demokratične desnice. Ti pa venomer mlatiš po njih. Izgleda, da ti ne paše to ?! Ali kaj boš sedaj, so se pač odločili , da ne bodo samo kimavci vašega botra v senci in so šli na svetlejšo in perspektivnejšo stran. Kot vidiš je konec s komunizmom in še kmalu pa ne bo več teh, ki še zmeraj živijo v svojem sanjskem svetu enoumja in vihrajo z zastavami im parolami našega okupatorja iz 1991 !

Tudi zate ni prepozno, da spregledaš in poiščeš kakšnega župnika, da se spoveš !

Ali pa so šli prav zato, ker se jim toži po njem :-))

http://dne.enaa.com/E-svet/E-druzba/Vlada-ne-popusca-zeli-vohuniti-brez-sodne-odredbe.html?&utm_source=enovice_dne_15102012&utm_medium=email&utm_term=02_novica01&utm_campaign=dne
ŽUPNIK

15.10.12 19:43

Mislim, da je bumči zamudil vse kompozicije za spreobrnitev, tako da od mene ne bo dobil odveze!
Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, doc, pdf, xls
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 19 minus 7?