Nepremičnine

Svetovanje pri nakupu ali prodaji nepremičnin. Pomoč pri pripravi finančne konstrukcije in pridobivanju sredstev za nakup.
selili bi se

Celovški dvori

12.05.08 22:08

Je kdo kupil stanovanje v novi (bodoči) soseski Celovški dvori? Kako se vam zdi?
Roflekk

Re: Celovški dvori

13.05.08 11:30

Predvsem je ob najbolj prometni žili v Ljubljani. Za tako ceno se da še kje drugje dobiti.

Drugače pa je baje dobro narejeno.
selili bi se

13.05.08 12:43

Lokacija nam sicer full ustreza,malo manj cena:))
enadruga

16.05.08 23:07

Roflekk, kako veš, da je dobro narejeno, če sploh še ni narejeno?

07.01.09 16:17

Jaz sem kupil stanovanje v Celovških dvorih, dal sem 10% are vendar je cena v teh razmerah previsoka previsoka, zato pozivam vse kupce kateri so položili aro za Celovške dvore, da bi stopili skupaj in zahtevali nižjo ceno,jaz stanovanja po tej ceni ne bom mogel kupiti, ker prodajam svoje stanovanje že eno leto in ga kljub 30% nižji ceni ne morem prodati, tako,da novega stanovanja ne bom mogel kupiti in mislim, da nisem edini.
slikica

09.01.09 12:18

A je celovške dvora gradil Vegrad?
Nekje sem prebrala, da so znižali ceno za k.meter, ker drgač ne bi mogli nič prodat...
je pa MOL kupil stanovanja tam za 1700€...al tko nekak...
mp25 

17.01.09 15:19

Navedeno
bostjanzg
Jaz sem kupil stanovanje v Celovških dvorih, dal sem 10% are vendar je cena v teh razmerah previsoka previsoka, zato pozivam vse kupce kateri so položili aro za Celovške dvore, da bi stopili skupaj in zahtevali nižjo ceno,jaz stanovanja po tej ceni ne bom mogel kupiti, ker prodajam svoje stanovanje že eno leto in ga kljub 30% nižji ceni ne morem prodati, tako,da novega stanovanja ne bom mogel kupiti in mislim, da nisem edini.

Če ne boš mogel vplačati celotne kupnine tudi are ne boš dobil nazaj.
Ne vem kje vam ljudjem take ideje- (stopimo skupaj in zahtevajmo nižje cene)
To je isto kot če bi jaz sedaj prepričeval ljudi da stopimo skupaj in gremo v gostilno na koncu ulice spijemo vsak en pir in zahtevamo da nam natakar zaračuna pir po 10 centov ,ker 2 eur za pir je predrago.
Lahko se pogajaš o ceni preden nekaj kupiš ne pa potem ko si že kupil!
ales1 

25.03.09 13:39

če koga zanima stanovanje v celovških dvorih
1x dvosobno ,2. nadstropje 59,69m2+2 garažni mesti=217.000 eur -25%
1x 90,19m2+2 garažni mesti =307.000 - 25%
1x 140,19 m2+ 3 garažna mesta =418.000 eur - 25%
tel 031 616 428
ohoho

26.03.09 16:10

kljub hudim znižanjem je pri največji kvadraturi cena še vedno višja od 30007m2. in potem naivci pravijo, da bodo cene novogradenj padle pod dva jurja. hohoho, božiček se res spušča po dimniku!
gek

26.03.09 16:32

Navedeno
ohoho

kljub hudim znižanjem je pri največji kvadraturi cena še vedno višja od 30007m2. in potem naivci pravijo, da bodo cene novogradenj padle pod dva jurja. hohoho, božiček se res spušča po dimniku!

Če ne bi Jankovič pokupil polovico stanovanj bi blo sedaj večina neprodanih. Oni lahko prodajajo po 3000+ če hočjo, bodo pač mel polovico stanovanj frej. Se vsaj ne bo podrla konstrukcija, ker kvaliteta Vegrada je taka, da ne vem če bi zdržala vseh 800 polnih stanovanj oz. močno dvomim.
krentam

26.03.09 16:50

@ohoho: pusti jim veselje. :)

26.03.09 17:08

Mislim, da bo v teh časih težko dobit kupca,realna cena bi bila 2000eur za kvadratni meter...ob taki ceni bi se stanovanja definitivno prodala in tudi vegrad bi imel še vedno zaslužek.
venera v krznu

26.03.09 17:12

@ohoho: matematika ti dela hude težave, cena kvadratnega metra je pri 140 kvadratov velikem stanovanju približno 2.240€, pri dvosobnem pa 2.726€.

@krentam: počasi, ampak zanesljivo...
ohoho

26.03.09 18:21

ej, res sem delu z 104m2 in ne s 140. ampak vseeno pod dvemi jurji pri tej ogromni kvadraturi pa še vedno ni. da ne govorim o dvosobnem, ki je zelo blizu treh jurčkov...
hehehe123

26.03.09 19:34

Smešni ste eni, ki mislite da boste dobili za stanovanje več kot 2000 EUR na m2. Če se nova prodajajo za toliko v Ljubljani. Cene so padle - to so ogalaševane cene, tisti ki to kupi je res bedak (kaj bi mi šlo na smeh :)))

Če pomahaš s kupčkom denarja, ga dobiš za pol manj. Stanovanja se ne prodajajo. Če pa nimaš denarja, je pa trenutno itak kriza s krediti. Kdor zdaj prodaja, pa itak rabi denar. Tako, da se še sploh da zmenit. Kdor ne rabi, ne prodaja. Mislim pa, da so cene v LJ precennjene in da nekateri, ki so kupili stanovanja po 3000 EUR in več, so se zaj... Ker preden bodo spet 3000 EUR na m2 bo še trajalo...
guido

27.09.09 13:16

Zanima me, če že obstaja kak formalen forum kupcev stanovanj v Celovških dvorih, ki se ali bi se dejansko pogajal glede dokončnih cen stanovanj?

lp
bievro

17.02.10 12:29

Zdaj pa je le prišla resnica.
Dvori bankam in sociali vsi ostali pa ...
še več tistih s pištolo.
abcčd

18.02.10 11:31

Zdravo! Zanima me kako je z gradnjo glavnega steklenega objekta, tik od celovški. Kot je že vsem znano je vegrad na robu prepada. Zato me zanima bo tisti objekt postavljen ali ne? Lep pozdrav
bostjanz

19.02.10 13:01

Tisti stekleni objekt je bil mišljen hotel, vendar pa zaenkrat ne bo postavljen ker ni denarja, za ta hotel so dobili tudi denar z evropske unije, vendar so ga očitno porabili, zaradi njihove neizpolnitve pa bo verjetno morala vrniti denar država
ADO

25.02.10 00:19

Navedeno
bostjanzg

boštjan kje pa ti prodajas stanovanje in koliko je veliko koliko denarja???
Ivann

09.03.10 12:10

Mene pa zanima, kaj delate v življenju ljudje ki kupujete tako draga stanovanja?
Jaz sem doktoriral iz biologije, z ženo niti v sanjah ne dobiva tako visokega kredita. Vam pomagajo starši?
delavc

09.03.10 13:35

Navedeno
Ivann

Mene pa zanima, kaj delate v življenju ljudje ki kupujete tako draga stanovanja?
Jaz sem doktoriral iz biologije, z ženo niti v sanjah ne dobiva tako visokega kredita. Vam pomagajo starši?

Šola je lahko osnova, ni pa rečeno da bo nekdo z doktoratom povprečno zaslužil.
Ivann

09.03.10 18:28

Ne, ampak zanima me na kakšen način dobite 280.000 eur kolikor stane približno stanovanje v tej soseski. Sam imam okoli 1100 eur neto plače, enako žena, pa se nama zdi noro kupovat tako draga stanovanja. Glede na to, da smo na forumu anonimni me zanima kaj počnete v življenju da si lahko privoščite tako stanovanje.
a. 

09.03.10 20:26

Javna uprava? ;)
Ivann

09.03.10 20:32

Navedeno
a.

Javna uprava? ;)

Delam v gospodarstvu, punca pa v državni službi.
a. 

09.03.10 20:59

Pravim, da so po mojem mnenju kupci pregrešno dragih stanovanj z večjo verjetnostjo zaposleni v javni upravi. ;) Ker, kolikor opažam, so v Sloveniji plače v gospodarstvu nižje kot v javni upravi. Ob tem, da v gospodarstvu praviloma delaš več in si bolj pod pritiskom, v javni upravi pa so (vsaj zaenkrat) službe varne in v povprečju ne preveč stresne. Kje je torej tu logika?
In - mimogrede - sem na tvoji strani glede hudo hudo precenjenih stanovanj (tudi na splošno nepremičnin v Sloveniji). ;) Tudi meni ne pade na kraj pameti, da bi jih šla kupovat (in tudi jaz ne bi dobila takega kredita). :) Ker v takih razmerah dobesedno postaneš suženj ceglov.
dejstva

09.03.10 23:36

Navedeno
Ivann

Ne, ampak zanima me na kakšen način dobite 280.000 eur kolikor stane približno stanovanje v tej soseski. Sam imam okoli 1100 eur neto plače, enako žena, pa se nama zdi noro kupovat tako draga stanovanja. Glede na to, da smo na forumu anonimni me zanima kaj počnete v življenju da si lahko privoščite tako stanovanje.

Tema je bila obdelana - ni tako težko. Če pa želje z ženo nimata, pa ne razumem zakaj sprašuješ. Mogoče si preveč učen za ta forum.
Ivann

10.03.10 09:20

Navedeno
dejstva

Navedeno
Ivann

Tema je bila obdelana - ni tako težko. Če pa želje z ženo nimata, pa ne razumem zakaj sprašuješ. Mogoče si preveč učen za ta forum.

To je pa čisto slovenski način komuniciranja po forumih. Vprašal sem normalno kaj počnete v življenju, kakšne dohodke imate da si takšno stanovanje lahko kupite.
Vam je kdo finančno pomagal itd. Smo anonimni, zato ne vem zakaj se je potrebno obdregniti ob moje vprašanje.

10.03.10 09:24

Navedeno
Ivann

zelo ohlapno vprašanje je to. če oba kadita, recimo zapravita samo za cigarete dobrih 200€ na mesec, če imata tri otroke še nadaljnih 500€...... ljudje živimo in kupujemo na različne načine. tako da tle delat primerjave je precej utopično.
dejstva

10.03.10 09:51

Navedeno
Ivann

To je pa čisto slovenski način komuniciranja po forumih. Vprašal sem normalno kaj počnete v življenju, kakšne dohodke imate da si takšno stanovanje lahko kupite.
Vam je kdo finančno pomagal itd. Smo anonimni, zato ne vem zakaj se je potrebno obdregniti ob moje vprašanje.

Ne razumem kaj te moti pri odgovoru - lepo sem ti napisal, da se da s povprečno slovensko plačo normalno priti do stanovanja - vajini prihodki temu kriteriju zadoščajo, odvisno pa je od vaijne želje.
Ivann

10.03.10 10:44

Navedeno
dejstva

Navedeno
Ivann

Ne razumem kaj te moti pri odgovoru - lepo sem ti napisal, da se da s povprečno slovensko plačo normalno priti do stanovanja - vajini prihodki temu kriteriju zadoščajo, odvisno pa je od vaijne želje.

280.000 eur,če hočem to odplačati je to 1400 eur kredita na mesec. Živim pa naj od kruha in vode?
Ivann

10.03.10 10:48

Navedeno
aleksandra

Navedeno
Ivann

zelo ohlapno vprašanje je to. če oba kadita, recimo zapravita samo za cigarete dobrih 200€ na mesec, če imata tri otroke še nadaljnih 500€...... ljudje živimo in kupujemo na različne načine. tako da tle delat primerjave je precej utopično.
Ne kadiva. Imava avtomobil za 6000 eur.Za stroške-elektrika , voda itd . je okoli 150 eur na mesec, hrana 200 eur za vso družino, kredit za avto 200 eur, vrtec ...in potem naj si privoščiva kredit za 280.000 eur? Pa saj se sploh ne gre za to, da bi si jaz rad kupil takšno stanovanje,ker mislim, da si tega ne morem privoščiti. Zanimalo me je samo kakšne dohodke imate, koliko ste pripravljeni odšteti za kredit za takšno stanovanje?
dejstva

10.03.10 11:08

Navedeno
Ivann

280.000 eur,če hočem to odplačati je to 1400 eur kredita na mesec. Živim pa naj od kruha in vode?

Zakaj pa nisi takoj povedal, da želiš stanovanje takoj ko zaključiš z vrtcom (ali pa bi moral to takoj vedeti, saj je tako razmišljanje tipično slovensko.
krentam

10.03.10 11:40

@Ivann:

kdo pravi, da sploh moraš kupit takšno stanovanje? Imaš veliko cenejših. Res pa je, da niso nova in sredi Ljubljane. Prilagodi se stanju. Jaz ne jamram, "we we weee... kako dobite toliko denarja". Sem pač kupil cenejše in sebi ustrezno stanovanje. Kdor ima več denarja, bo pač kupil večjega in me prav nič ne zanima, kje ga je dobil.

Folk bi rad vse.
dadido

10.03.10 12:12

Navedeno
krentam

@Ivann:

kdo pravi, da sploh moraš kupit takšno stanovanje? Imaš veliko cenejših. Res pa je, da niso nova in sredi Ljubljane. Prilagodi se stanju. Jaz ne jamram, "we we weee... kako dobite toliko denarja". Sem pač kupil cenejše in sebi ustrezno stanovanje. Kdor ima več denarja, bo pač kupil večjega in me prav nič ne zanima, kje ga je dobil.

Folk bi rad vse.

Ja, tebi ga je ukradel iz proračuna smotko butasti.
dadido

10.03.10 12:13

Navedeno
dejstva

Navedeno
Ivann

Zakaj pa nisi takoj povedal, da želiš stanovanje takoj ko zaključiš z vrtcom (ali pa bi moral to takoj vedeti, saj je tako razmišljanje tipično slovensko.
Kdaj pa? Pri 70 ih?
strupenjača

10.03.10 12:37

Navedeno
Ivann

Navedeno
aleksandra

Navedeno
Ivann

Ne kadiva. Imava avtomobil za 6000 eur.Za stroške-elektrika , voda itd . je okoli 150 eur na mesec, hrana 200 eur za vso družino, kredit za avto 200 eur, vrtec ...in potem naj si privoščiva kredit za 280.000 eur? Pa saj se sploh ne gre za to, da bi si jaz rad kupil takšno stanovanje,ker mislim, da si tega ne morem privoščiti. Zanimalo me je samo kakšne dohodke imate, koliko ste pripravljeni odšteti za kredit za takšno stanovanje?

No, človek kar malo težko verjame, da nekdo z doktoratom ni toliko razgledan, da bi vedel, da ljudje do tako dragih in še dražjih stanovanj/hiš/jaht/posestev pridejo na različne načine. Ja, nekateri pa imajo tudi tako visoke plače, da si lahko samostojno kupijo sanjsko stanovanje.
Ivann

10.03.10 12:44

Navedeno
strupenjača

Navedeno
Ivann

Navedeno
aleksandra

Navedeno
Ivann

No, človek kar malo težko verjame, da nekdo z doktoratom ni toliko razgledan, da bi vedel, da ljudje do tako dragih in še dražjih stanovanj/hiš/jaht/posestev pridejo na različne načine. Ja, nekateri pa imajo tudi tako visoke plače, da si lahko samostojno kupijo sanjsko stanovanje.
Hja, seveda vem da pridejo na različne načine, ampak kar težko verjamem da to tako velikega denarja pridejo s poštenim delom. OK, izjeme so podjetniki.
dejstva

10.03.10 12:54

Navedeno
Ivann

Hja, seveda vem da pridejo na različne načine, ampak kar težko verjamem da to tako velikega denarja pridejo s poštenim delom. OK, izjeme so podjetniki.

Izračun je zelo enostaven - naredi si kalkulacijo s svojimi podatki na 30 let, pa boš še sam presenečen kaj pride ven - lahko pa seveda dvigneš roko od tega ter vsevprek obtožuješ da so lopovi.
strupenjača

10.03.10 14:51

Navedeno
Ivann

Navedeno
strupenjača

Navedeno
Ivann

Navedeno
aleksandra

Navedeno
Ivann

Zdej pričakovat, da bo kdo tukaj gor priznal, da je nakradel za 300 jurjev denarja in tako prišel do stanovanja, je utopično, pa še tebi to itak popolnoma nič ne koristi, ker ti še vedno ne boš imel več kot toliko in toliko na mesec. In še vedno boš moral svoje želje prilagajati svojim finančnim zmožnostim. Tako to je - eni imajo, drugi pa ne. Zato je vprašanje res brezpredmetno. Ti raje poskrbi, da boš s tem, kar imaš, naredil čim več.
tak ti je to

10.03.10 15:29

Navedeno
strupenjača

Zdej pričakovat, da bo kdo tukaj gor priznal, da je nakradel za 300 jurjev denarja in tako prišel do stanovanja, je utopično,

Še bolj utopično je mislit, da so vsa prodana stanovanja kupljena z nakradenim denarjem.
inezrutar

10.03.10 18:11

Jaz sem pa tako nevoščljiva ljudem , ki bodo živeli v Celovških dvorih, ker si tudi jaz želim urbane džungle, 200 sosedov blizu mene tako kot v Fužinah, čez 15 let bo to še ena narko soseska, tako kot je postala vsaka druga.
strupenjača

10.03.10 22:38

Navedeno
"tak ti je to"

Navedeno
strupenjača

Zdej pričakovat, da bo kdo tukaj gor priznal, da je nakradel za 300 jurjev denarja in tako prišel do stanovanja, je utopično,

Še bolj utopično je mislit, da so vsa prodana stanovanja kupljena z nakradenim denarjem.

Netaktno sem se izrazila, res je. Morebitnim prizadetim se opravičujem.
dovolj je dovolj

17.03.10 22:26

Ivann ne sekiraj se in ne pusti, da ti "krentam & Co." pametujejo. Sploh pa način komunikacije, ki je poden od podna. Boš zelo hitro ugotovil, da so ti ali nepremičninarji ali investitorji ali gradbeniki. In sedaj nimajo kaj za delat, kot tukaj prodajat meglo. Pa še to jim gre slabo od rok :).

S partnerko sva kupila stanovanje s pomočjo staršev, ker ga drugače ne bi mogla. Prijatelja imata pravtako malce nadpovprečne prihodke, pa si ne moreta kupiti stanovanja, da se ne bi pri tem zadolžila čez glavo. Pravita, da pač nočeta biti sužnja kreditov in stanovanja. Jima dam prav. Kaj pa imaš od tega? Le stres in nič drugega. Aja, pa po 30ih letih staro stanovanje, če te ne poberej prej.

Hiti počasi Ivann, tudi ti in tvoji si boste lahko kupili stanovanje, le potrpežljiv je treba biti. Pa nikoli se ne zakreditiraj na meji. Veliko jih je že naredilo napako, marsikdo je že izgubil aro itd.. prišel bo čas, ko ne bomo več NORA država.

LP
krentam

18.03.10 10:18

@dovolj je dovolj:

Ti si res en komedijant. Eden tistih, ki ve vse in zelo "nesebično" deli dragocene nasvete drugim. Jaz se najprej izogibam takim evangelistom. Zakaj le ?
dovolj je dovolj

18.03.10 15:24

kreten, ups, sorči. "kr en tam", bom zelo vesel, če se boš držal besede in se izogibal forumu nepremičnin, kjer bom "nesebično delil dragocene nasvete drugim", kot si zgoraj napisal (tebi jih ne delim in sploh ne vem, zakaj se oglašaš na moje poste???) :)))))

Lepo se imej in drži besedo ;)

P.S.: Vem pa sigurno več kot ti. Poleg tega nisem aroganten, nadut in nespoštljiv do soljudi, kot si ti.
dejstva

18.03.10 15:35

Navedeno
"dovolj je dovolj"

kreten, ups, sorči. "kr en tam", bom zelo vesel, če se boš držal besede in se izogibal forumu nepremičnin, kjer bom "nesebično delil dragocene nasvete drugim", kot si zgoraj napisal (tebi jih ne delim in sploh ne vem, zakaj se oglašaš na moje poste???) :)))))

P.S.: Vem pa sigurno več kot ti. Poleg tega nisem aroganten, nadut in nespoštljiv do soljudi, kot si ti.

Če bi toliko vedel, ne bi rabil staršev da ti kupijo stanovanje.
mp25 

18.03.10 15:41

Navedeno
"dovolj je dovolj"

Postal si tak kot si napisal v P.S.da nisi " ljudi označuješ s kretenom"
dovolj je dovolj

18.03.10 15:49

Navedeno
dejstva

Citiram:
dovolj je dovolj

Najprej. V stavku ti manjka vejica. Sem si pa kar mislil, da sta "kr en tam" in "dejstvo/a" ista oseba. Če nista ista oseba, sta pa sodelavca ali pa sorodnika. "krentam & Co." vedite, da bom spremljal vaše poste in vas poskusil razkriti bralcem nepremičninskega foruma.

LP
dejstva

18.03.10 17:14

Navedeno
"dovolj je dovolj"

Najprej. V stavku ti manjka vejica. Sem si pa kar mislil, da sta "kr en tam" in "dejstvo/a" ista oseba. Če nista ista oseba, sta pa sodelavca ali pa sorodnika. "krentam & Co." vedite, da bom spremljal vaše poste in vas poskusil razkriti bralcem nepremičninskega foruma.

LP

Točno tako, vejica je najbolj pomembna pri nakupu stanovanja - verjetno je tako samo v primeru, da ti stanovanje kupijo starši, nam ostalim pa je bilo za to potrebno delati.

Me prav zanima kaj bi rad razkril - da znamo z denarjem ter to želimo deliti z drugimi?
dovolj je dovolj

18.03.10 17:25

hehe. Pa še kako je potrebna vejica. Poleg tega imaš pa zelo zelo zelo kratkoročen spomin. Nikoli nisem napisal, da so mi stanovanje kupili starši. Napisal sem, da sem kupil stanovanje s pomočjo staršev in nič drugega. Pa zakaj to sploh pišem, ko boš čez pet minut pozabil in spet isto sral. :-))

LP

P.S.: Naj te še spomnim, ker si pozabil :), da se mi prav smiliš, ko si se moral odrekati, da imaš sedaj stanovanje in kje že počitnikuješ? Aja, na balkonu polkletnega stanovanja.
dejstva

18.03.10 17:52

Navedeno
"dovolj je dovolj"

hehe. Pa še kako je potrebna vejica. Poleg tega imaš pa zelo zelo zelo kratkoročen spomin. Nikoli nisem napisal, da so mi stanovanje kupili starši. Napisal sem, da sem kupil stanovanje s pomočjo staršev in nič drugega. Pa zakaj to sploh pišem, ko boš čez pet minut pozabil in spet isto sral. :-))

S pomočje staršev = kupili starši. Pa to ne pomeni, da sem ti nevoščljiv, ti je bilo pač malo lažje. Samo pomagati sem vam hotel razumeti, da ni tako težko priti do stanovanja tudi brez tega.

Navedeno
"dovolj je dovolj"

P.S.: Naj te še spomnim, ker si pozabil :), da se mi prav smiliš, ko si se moral odrekati, da imaš sedaj stanovanje in kje že počitnikuješ? Aja, na balkonu polkletnega stanovanja.

Ne razumem zakaj ti je pomemben moj dopust, sam ga nisem nikoli omenjal oziroma se z njim hvalil?
krentam

18.03.10 18:54

@dovolj je dovolj:

Daj vseved pridi na pivo. Boš lahko povedal, kako si stanovanje kupil, pogledala bova, kako sem ga jaz, pa še kaj.

Aja, me prav zanima, če mi boš upal v fris reč kreten.

@Admin, če se mesija javi, pustim podatke.
Tony

18.03.10 18:55

Nekateri se ne morejo sprijazniti s tem, da se moraš določenim zadevam odpovedati, da bi dobil tisto kar ti je pomembno. V dananšnjih časih bi večina rada imela vse in to včeraj brez kakršnih koli odrekanj in truda. Potem se pa zbudijo.
TheMan

18.03.10 19:17

Krentam, jaz ti lahko v obraz povem da si debil,kreten in velik blefer.

Samo povej kje,kdaj in se dobiva.

Ce rabis moje podatke mi napisi mail,pa ti jih posljem.

Bleferji oziroma mesalci dreka so=krentam,borg,olala (morda so to celo iste osebe)

Uzivam v branju prispevkov in se smejim vasim bedastim nepremicninskim foram...

Dovolj je dovolj ,mislim da se nima smisla prepirati z ekonomskimi nedonošenčki in bleferji.

Jaz sem se omejil na limanje uradnih podatkov in tv prispevkov.

Temu se reče utiranje soli v rano,njih pa pece in se dolgo bo peklo!

TheMan
tvoja soseda

18.03.10 21:03

Navedeno
"dovolj je dovolj"

Navedeno
dejstva

Citiram:
dovolj je dovolj

LP

Ja, vse je ena sama teorija zarote :) Se ti v življenju premalo dogaja ali kako? Poskušal boš nekoga razkriti bralcem nepremičninskega foruma??? Pa ti bi komot zasenčil si samega Mela Gibsona, da nekaterih slovenskih politikov z bujno domišljijo sploh ne omenjam.
Ivann

19.03.10 00:30

Očitno sem naredil celo zgago tukaj na forumu.
Rad bi samo povedal, da sva midva z ženo vzela 100.000 eur kredita, nekaj denarja sva imela privarčevanega. Da bi vzela kredita 250.000 eur mi ne pade na pamet, pa še banke ga ne dajo več.
250.000 eur kredita pomeni 1400 eur kredita na mesec, kar je absurd in naravnost smešno, bolano.

Obilo užitkov v novem bodočem getu Celovški dvori vam želim;).
dovolj je dovolj

19.03.10 10:10

TheMan - vem, zakaj si nehal z objavljanjem svojega mnenja in zaradi tega sem si rekel, da moram to pokvarjeno druščino preganjati. Samo, da nekdo napiše nekaj o visokih cenah nepremičnin, ga še isto sekundo napadejo, ponižujejo, nagovarjajo k selitvi v tujino itd. Kaki moroni!

"kr en tam & Co." ne sprejmem povabila na pivo, ker vem, da bi me skušali s svojimi spletkami pridobiti na svojo stran, verjetno bi mi ponudili še kak posel (berite kakor hočeš), a ne?

za krentam - Bi ti pa z velikim veseljem v fris povedal, da si KRETEN.

TheMan - mislim, da lahko dopolniš seznam mešalcev dreka še z dejstvo/a, jojtebe, tvoja soseda,... Vsak nov dan novo ime. So pa slike.

Navedeno
"tvoja soseda"

Pa ti bi komot zasenčil si samega Mela Gibsona, da ...

Enkrat sem vam že rekel/napisal, da mi ni treba laskat. :))
tvoja soseda

19.03.10 12:02

Navedeno
"dovolj je dovolj"

TheMan - vem, zakaj si nehal z objavljanjem svojega mnenja in zaradi tega sem si rekel, da moram to pokvarjeno druščino preganjati. Samo, da nekdo napiše nekaj o visokih cenah nepremičnin, ga še isto sekundo napadejo, ponižujejo, nagovarjajo k selitvi v tujino itd. Kaki moroni!

"kr en tam & Co." ne sprejmem povabila na pivo, ker vem, da bi me skušali s svojimi spletkami pridobiti na svojo stran, verjetno bi mi ponudili še kak posel (berite kakor hočeš), a ne?

za krentam - Bi ti pa z velikim veseljem v fris povedal, da si KRETEN.

TheMan - mislim, da lahko dopolniš seznam mešalcev dreka še z dejstvo/a, jojtebe, tvoja soseda,... Vsak nov dan novo ime. So pa slike.

Navedeno
"tvoja soseda"

Pa ti bi komot zasenčil si samega Mela Gibsona, da ...

Enkrat sem vam že rekel/napisal, da mi ni treba laskat. :))

Kot rečeno, tebi čist premalo dogaja v resničnem življenju. Nedolžno debato si v svoji glavi naredil za vojno. Ampak po želji, če ti to popestri temačne dneve.
dovolj je dovolj

19.03.10 13:24

Pa še kako mi popestri, ko vidim, da skočite do zvezd ob vsakem mojem stavku. ;)

P.S.: Sedaj se mi pa dogaja, veš.
Emilija

19.03.10 17:08

Ah ja
dovolj je dovolj

19.03.10 18:19

Navedeno
Emilija

Ah ja

hehe, sem vedel, da se boš strinjala z mano, moja soseda Emilija. :))
Zgrožena

19.03.10 18:22

Neverjetno
Emilija

19.03.10 18:39

Misliš, da veš pa zgleda ne veš :))))
Goricjanka

19.03.10 19:44

Navedeno
"dovolj je dovolj"

Res bolje, da se jih ogibaš, ker bi ti verjetno pivo začinili z GHB in te potem poskusili gang bangat.

Če nategovanje ne gre z lepa, bo šlo pa z grda. ;-)
TheMan

19.03.10 20:04

Navedeno
Goricjanka

Navedeno
"dovolj je dovolj"

Res bolje, da se jih ogibaš, ker bi ti verjetno pivo začinili z GHB in te potem poskusili gang bangat.

Če nategovanje ne gre z lepa, bo šlo pa z grda. ;-)

Hahahaha,zdej sem se pa res nasmeju.....

Dobra fora,hahahahaha!!!

TheMan
TheMan

20.03.10 10:41

Vegrad mora od 833 stanovanj v Celovških dvorih prodati še približno 250 stanovanj, drugo je prodano. Od tega sta Javni stanovanjski sklad MOL in Stanovanjski sklad RS skupaj odkupila 419 stanovanj.
(pa u 3PM z nasim denarjem kupujete stanovanja za socialce!!!)

Kvadratni meter okoli 2.200 evrov

Na vprašanje, po kakšni ceni bodo prodajali stanovanja v Celovških dvorih, je Tovšakova odgovorila, da cena ne bo takšna, kot so sprva pričakovali. Zagotovo pa se bo vrtela okoli 2.200 evrov za kvadratni meter pri standardnih stanovanjih, pri nadstandardnih pa bo nekaj višja.

VIR:http://www.finance.si/274674/Tov%B9akova-S-prodajo-Celov%B9kih-dvorov-si-bomo-opomogli

2200€ na m2 je absolutno prevec za geto,kje je (bo) 75% stanovanj socialnih...

Tam ni nadstandardnih stanovanj,ne po lokaciji,legi,materjalih,sosedih,povezavah,itd...

No za zacetek je,vendar glede na tempo prodaje ta stanovanja ne bodo prodana v naslednjih 2-3letih.

Brez brige hilda,sej bo nas zupan orangutanovic kupil se par 10stanovanj,ti pa mu bos v zameno se neprej gradila hise za sinovo podjetje...

TheMan
Goricjanka

20.03.10 18:46

V Dnevnikovem objektivu je danes en tak fajn intervju s Tovšakovo Hildico. Če bi ga bral kdo, ki nima pojma o razmerah v Sloveniji, bi mislil, da gre najmanj za reinkarnacijo matere Tereze.

Jaz sem medtem začela kar zbirati hildizme :-)

Tistemu iz prejšnjega tedna: "Cen stanovanjem ne bomo nižali, ampak jih bomo kupcem ponudili po atraktivni ceni" se od danes pridružuje: "Delavci niso brez plač zaradi nelikvidnosti podjetja, ampak zato, ker je bila letos huda zima."

Kera humoristka...
dovolj je dovolj

21.03.10 08:47

sem prebral na hitro. Pa kako je laskala ministru. hehe. mislim, da ji ne bo nasedel. kdo ji sploh lahko nasede?
Goricjanka

21.03.10 09:31

Mene je bolj presunilo, kako grozno jo skrbi za mlade družine brez stanovanj in kako jo njeni delavci neskončno obožujejo. Svašta. Mislim, pa mene bi bilo na njenem mestu sram...

Še link, če mogoče koga zanima: http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/objektiv/1042346296
trancer

21.03.10 11:48

Najbolj mi je zanimivo kako ti slovenski nepremičninarji kvadraturo stanovanj navajajo. Garsonjere imajo kar 45 in več kdvadratnih metrov. Ja, seveda, ko po zraven prištejejo teraso, shrambo in garažo. Bivalne površine je pa 25 kvadratnih metrov. Če gledaš bivalno površino in upoštevaš faktor 1/4 kdvadrature terase(ki mimogrede ni noben atrij, kot ga oglašujejo naši vrli ceglarji), pride kvadratni meter tudi več kot 4500 evrov(tudi, če odbijemo extra precenjeno parkirno mesto)!

22.03.10 08:59

The Man to je vprašanje za tebe razloži mi prosim , kdo je to "socialec" .....res me zanima tvoja razlaga te besede.
socialec

22.03.10 09:17

Navedeno
Goricjanka

Če je tebi to všeč, še ne pomen,da je vsem.
Goricjanka

22.03.10 09:37

Uf, še en polpismen kreten.
socialec

22.03.10 10:07

Navedeno
Goricjanka

Tipično za osebe brez argumentov, da se spuščajo na žaljenje ostalih.
dovolj je dovolj

22.03.10 12:29

Navedeno
socialec

Navedeno
Goricjanka

Tipično za osebe brez argumentov, da se spuščajo na žaljenje ostalih.

Ja ja. Je velika razlika med pismenostjo in funkcionalno pismenostjo. Ljudje znajo brati, vendar ne znajo prebrati in razumeti napisano.
Goricjanka

22.03.10 12:58

Kot vedno si zadel zebljico na glavico.

Poleg tega pa raznorazni jojmene poleg za funkcionalno nepismenostjo bolehajo tudi za razcepljeno osebnostjo. A ne, socialec?
psiholog

22.03.10 13:44

in kakšno vezo ima to s selitvijo v CD (naslov posta?
a se lahko preselite na psihološke teme
dovolj je dovolj

22.03.10 13:53

Navedeno
psiholog

in kakšno vezo ima to s selitvijo v CD (naslov posta?
a se lahko preselite na psihološke teme

Bi se, pa nam ne dovolijo.
psiholog

22.03.10 14:54

pa kaj ste vsi zapel za Celovške dvore? Če vam niso všeč pa pejte na druge projekte

Razen, če ne gre za kaj drugega-recimo kakšno mediteransko-balkansko-židovsko varianto
Bi hoteli kupit poceni stanovanja in potem špekulirat, s čimer posredno priznate da ta nižja cena mi relevantna

Zakaj se pa noben ne jajca v zvezi z neprodanim stanovanji v Mariboru ali Kranjski gori ?

tctctc
Tony

22.03.10 14:58

Navedeno
psiholog

pa kaj ste vsi zapel za Celovške dvore? Če vam niso všeč pa pejte na druge projekte

Razen, če ne gre za kaj drugega-recimo kakšno mediteransko-balkansko-židovsko varianto
Bi hoteli kupit poceni stanovanja in potem špekulirat, s čimer posredno priznate da ta nižja cena mi relevantna

Zakaj se pa noben ne jajca v zvezi z neprodanim stanovanji v Mariboru ali Kranjski gori ?

tctctc

Dobro vprašanje.
Goricjanka

22.03.10 15:01

Mogoce, ker gre za temo o kupovanju stanovanja v CD?
Thunder

22.03.10 15:02

Stanovanja v MB in okolici so že sedaj okoli 1000 - 1300 eur /m2 (oglaševana cena!) pa se še vedno ne prodajajo.

Preden se ne spustijo na 500 - 700 eur / m2 sploh ne mislim razmišljat o nakupu.
Goricjanka

22.03.10 15:10

Fajn realna cena. Pa ne vem ce se ti splaca se cakati (ce nameravas resno kupiti). Zdaj je verjetno izbira najvecja, pa itak je praksa, da se da zdilat se 10 - 15% nizjo ceno.

Ampak to je tema o Ljubljani in Celovskih kurnikih, kot se je eden zapicil zgoraj.
matematik_

22.03.10 15:15

1300 - 15% = 700
zoolog

22.03.10 15:31

Navedeno
matematik_

1300 - 15% = 700

budalo, a ne bereš analiz zgoraj?????
cene bodo padle vsaj še za 50%, če ne več..

ps.seveda pa bodo takoj zatem leteli ne samo sloni, ampak celi živalski vrtovi z opicami vred.pa tudi vijoličaste krave
Tony

22.03.10 15:44

Če ne drugega moramo priznati, da so imena precej domiselna :)))
Thunder

22.03.10 21:52

Navedeno
matematik_

1300 - 15% = 700

Malo se čudim, kako sploh uspeš rešit matematično vprašanje za odgovorit na tem forumu ...
matematik_

22.03.10 22:14

Navedeno
Thunder

Malo se čudim, kako sploh uspeš rešit matematično vprašanje za odgovorit na tem forumu ...

Saj o tem tudi jaz govorim
Goricjanka

22.03.10 23:16

OK, zgleda, da smo dobili še tretjo ikarnacijo notorično funkcionalno nepismenega jojmeneja alias socialca alias "matematika". Pa kaj si se ravno mame spravil, a? Kaj ti je kakšen Primorec babo/deda speljal, pussy (ti namreč, da ne bo pomote)?

Razlaga prejšnjega posta. In to bo zadnjič. Čeprav mislim, da so čisto vsi funkcionalno pismeni razumeli. Meni se zdi cena 1000 - 1300 €/kvadrat realna in ne bi računala na to, da bo kaj bistveno padla. Se bi pa dalo glede na trenutno paniko verjetno zdilat fajn popust.

Next please.

Pa tukaj je mislim da govora o CD.
rimljan

23.03.10 08:38

Goricjanka, zadela si bistvo.
To je bistvo trga.
Ti pričakuješ ceno 1300, prodajalec pa 2500. In če se ne srečata,pač ne kupiš
Enostavno, kajne?
Predpostavljam pa seveda, da prodajalcu priznavaš enako pravico presoje cene, kot tebi. In da bo zdej teženje z državo, pa bankami in inšpektotji, ki da morajo prodajalce prsiliti da prodjo po tvoji ceni.
Ker to potem ni trg, ampak socializem, ki ga ni več.Pri nas

Memgrede: kolk so pa kej stanovanja v Rimu, recimo ene par km od centra ob glavnih ulicah? So tam tudi po 1300?
dejstva

23.03.10 08:44

Navedeno
rimljan

Memgrede: kolk so pa kej stanovanja v Rimu, recimo ene par km od centra ob glavnih ulicah? So tam tudi po 1300?

Ampak Rim ni NAŠ.
Goricjanka

23.03.10 08:55

Saj je prav zanimivo, kako so teli nepremicninarji selektivni, ko se primerjav tice. Ko clovek primerja Gorico in Novo Gorico (dejansko isto mesto) ali pa Trst in Sezano (ista mikroregija) oz. si po nemarnem drzne omeniti Trst in Ljubljano v istem sestavku, totalno popizdijo. Rim, Minhen ali Dunaj Vs Ljubljana pa je totalno OK.
Goricjanka

23.03.10 10:07

Pa ce ze hocete primerjat...

Ljubljana je v Evropskem nivoju totalna nula od sela. Mogoce bi se lahko primerjala s kaksno Vilno ali Lizbono. Ceprav ima Portugalska mocne povezave z eks kolonijami, hmmm.

Tudi ce si najlepsi petelin na kupu gnoja, je gnoj se vedno gnoj, sori
dejstvo

23.03.10 10:23

Navedeno
"selili bi se"

Je kdo kupil stanovanje v novi (bodoči) soseski Celovški dvori? Kako se vam zdi?

Odlično pojasnilo.

Navedeno
Goricjanka

Pa ce ze hocete primerjat...

Ljubljana je v Evropskem nivoju totalna nula od sela. Mogoce bi se lahko primerjala s kaksno Vilno ali Lizbono. Ceprav ima Portugalska mocne povezave z eks kolonijami, hmmm.

Tudi ce si najlepsi petelin na kupu gnoja, je gnoj se vedno gnoj, sori
dejstvodejstvo

23.03.10 11:30

ma glej, če ti razlika med provincialnim in glavnim mestom ne pomeni nič, potem pač živi na provinci ( to ni vrednostan ocena!!) in tam kupuj stanovanje, ne pa da težiš na forumu o dragih stanovanjih v glavnem mestu
Goricjanka

23.03.10 12:09

Naj te razsvetlim, ker ocitno se ti bolj malo zmaknes iz domacega sela. Nepremicninski balon ni samo stvar Ljubljane. Goricani smo po nepremicninski napihnjenosti na slavnem drugem mestu, oz. ce bi razmere malo ponderirali, bi pa lahko kar rekli, da smo na prvem mestu.

30 let stara stanovanja v stolpnicah s 15 cm debelimi stenami in brez parkirisc so do pred kratkim prisla krepko preko 2000 €/kvadrat. "Prestizne" novogradnje krepko cez 3000. Good morning.

Ne vem mene me moti, ce tebi po mentaliteti podobni osebki neupraviceno in predvsem neokusno betonirajo/unicujejo meni ljubo okolico. V centu namesto prejsnjega parka raste neboticnik. Oz. ne raste, ker je firma pred stecajem in se ne ve, kaj bo. Pa tudi ce ga dokoncajo, tistih stanovanj ne bo nihce kupoval. Obstaja projekt Majske poljane (novo ultranagneteno naselje stolpnic ob zeleznici), ki tudi ne bo nikoli dokoncan... Dokoncujejo pa se 3 skladovi bloki. Pred dobrim letom, ko so jih zaceli graditi, so govorili, da jih bodo po "ugodni ceni" 2200 - 2500 €/kvadrat prodali mladim druzinam. Mlade druzine so ze zdavnaj pobegnile cez mejo, kjer je kvadrat novogradnje s subvencijami pod 2000 €, kar je v bistvu tragicno. Visokotehnoloska podjetja se ne morejo siriti in tudi razmisljajo o selitvi cez mejo, kar je tragicno na kvadrat.

Ce mislis, da to ne bo imelo cisto nobenega vpliva na tvoje bedno malomescansko zivljenje, se krepko motis. Pa kar kikirikaj. Gnoj bo se naprej smrdel.
selili bi se

23.03.10 12:43

Prepričali ste me, se poskusim preseliti v Gorico.
Goricjanka

23.03.10 12:53

Maribor je bolje, dejstvodejstvo.
Goricjanka

23.03.10 12:54

A ta stala res nima kaksnega admina, da bi malo gnoj popucal?
dejstva

23.03.10 12:59

Navedeno
Goricjanka

A ta stala res nima kaksnega admina, da bi malo gnoj popucal?

No pa se končno strinjava.
Thunder

25.03.10 09:59

Evo, celovški kurniki se že cenijo

http://www.finance.si/275173/V-velenjskem-Vegradu-ne-vedo-kdo-pije-in-kdo-pla%E8a

Pa še vedno 2x predrago za moje pojme
trancer

13.04.10 13:38

Zakaj Hilda ne bo prodala vseh stanovanj v celovških dvorih po ceni dobra dva jurja na kvadrat? Zato ker kljub temu, da je trenutno najcenejša na trgu novogradenj, je še vedno predraga in nateguje kupce in žali njihov IQ. Za primer dajem stanovanje na naslednjem linku: http://www.vegrad-nepremicnine.com/index.php?p=standetail&id_obj=54&id_stan=4569

Kvadratura tega stanovanja skupaj s shrambo in ložo znaša 46,41 m2 za kar Vegrad po novem zahteva 88741 EUR. Ob upoštevanju korekcijskega faktorja 0,5 za shrambe v kleti in 0,75 za nadstrešene lože, znaša dejanska kvadratura tega stanovanja skupaj s shrambo 36,885 m2, sama bivalna površina skupaj z ložo in brez pretirano (pre)velike shrambe v kleti pa znaša le 28,475 m2. Ker se stanovanja nahaja v 2. nadstropju, velja zanj uradna cena 1990 EUR/m2 + 8,5% DDV = 2159,15 EUR/m2. Ob upoštevanju ustreznih korekcijskih faktorjev, bi bila torej pošteno obračunana cena tega stanovanja 79640,25 EUR, tj ca. 9100,75 EUR manj, kot dejansko zanj hoče Vegrad. Seveda pa to še ni vse, ob znižanju cene kvadratnega metra je Vegrad hkrati podražil parkirna mesta v garažni hiši pod objektom in sicer s 14000 EUR na kar 17250 EUR in pri tem stanovanju je potrebno k Vegradovi ceni prišteti še ta znesek. To pomeni, da mora kupec za takšno majhno in povsem nefunkcionalno stanovanje skupaj s parkirnim mestom plačati kar 105992,5 EUR. Če je to nizka cena, naj se vsak odloči sam. Ob tem poudarjam, da je shramba v kleti pri takšnem stanovanju najmanj 3x prevelika(saj je vendar velika kot dnevna soba!) in je očitno takšna zgolj zato, da znaša kvadratura stanovanja več in da potem seveda kupec posledično plača za samo stanovanje bistveno več, kot bi bilo potrebno, če bi bila shramba v kleti ustrezne površine. Poleg tega pa jo Vegrad zaračuna po isti ceni, kot velja za kvadratni meter bivalne površine namesto z ustreznim korekcijskim faktorjem. Takšno stanovanje bi torej moralo imeti shrambo velikosti nekje 4-5 m2, ob upoštevanju korekcijskega faktorja bi torej morala sama shramba h kvadraturi stanovanja prispevati maksimalno 2,5 m2. Kolikšna bi bila cena stanovanja brez parkirnega mesta v tem primeru? Za 30,975 m2 bi tedaj znašala cena stanovanja skupaj z DDV 66869,67 EUR. Ob tem pa naj se potencialni kupec tega stanovanja vpraša še, če je vrednost parkirnega mesta v garažni hiši res 17250 EUR, kot zanj hoče Vegrad. Osebno mislim, da takšno parkirno mesto nima biti kaj dražje od 10000 EUR skupaj z DDV pa še to je po mojem bistveno nad produkcijskimi stroški in zajema že kar lep dobiček za Vegrad.
DjD

14.04.10 10:55

Navedeno
trancer

Zakaj Hilda ne bo prodala vseh stanovanj v celovških dvorih po ceni dobra dva jurja na kvadrat? Zato ker kljub temu, da je trenutno najcenejša na trgu novogradenj, je še vedno predraga in nateguje kupce in žali njihov IQ. Za primer dajem stanovanje na naslednjem linku: [www.vegrad-nepremicnine.com]

Kvadratura tega stanovanja skupaj s shrambo in ložo znaša 46,41 m2 za kar Vegrad po novem zahteva 88741 EUR. Ob upoštevanju korekcijskega faktorja 0,5 za shrambe v kleti in 0,75 za nadstrešene lože, znaša dejanska kvadratura tega stanovanja skupaj s shrambo 36,885 m2, sama bivalna površina skupaj z ložo in brez pretirano (pre)velike shrambe v kleti pa znaša le 28,475 m2. Ker se stanovanja nahaja v 2. nadstropju, velja zanj uradna cena 1990 EUR/m2 + 8,5% DDV = 2159,15 EUR/m2. Ob upoštevanju ustreznih korekcijskih faktorjev, bi bila torej pošteno obračunana cena tega stanovanja 79640,25 EUR, tj ca. 9100,75 EUR manj, kot dejansko zanj hoče Vegrad. Seveda pa to še ni vse, ob znižanju cene kvadratnega metra je Vegrad hkrati podražil parkirna mesta v garažni hiši pod objektom in sicer s 14000 EUR na kar 17250 EUR in pri tem stanovanju je potrebno k Vegradovi ceni prišteti še ta znesek. To pomeni, da mora kupec za takšno majhno in povsem nefunkcionalno stanovanje skupaj s parkirnim mestom plačati kar 105992,5 EUR. Če je to nizka cena, naj se vsak odloči sam. Ob tem poudarjam, da je shramba v kleti pri takšnem stanovanju najmanj 3x prevelika(saj je vendar velika kot dnevna soba!) in je očitno takšna zgolj zato, da znaša kvadratura stanovanja več in da potem seveda kupec posledično plača za samo stanovanje bistveno več, kot bi bilo potrebno, če bi bila shramba v kleti ustrezne površine. Poleg tega pa jo Vegrad zaračuna po isti ceni, kot velja za kvadratni meter bivalne površine namesto z ustreznim korekcijskim faktorjem. Takšno stanovanje bi torej moralo imeti shrambo velikosti nekje 4-5 m2, ob upoštevanju korekcijskega faktorja bi torej morala sama shramba h kvadraturi stanovanja prispevati maksimalno 2,5 m2. Kolikšna bi bila cena stanovanja brez parkirnega mesta v tem primeru? Za 30,975 m2 bi tedaj znašala cena stanovanja skupaj z DDV 66869,67 EUR. Ob tem pa naj se potencialni kupec tega stanovanja vpraša še, če je vrednost parkirnega mesta v garažni hiši res 17250 EUR, kot zanj hoče Vegrad. Osebno mislim, da takšno parkirno mesto nima biti kaj dražje od 10000 EUR skupaj z DDV pa še to je po mojem bistveno nad produkcijskimi stroški in zajema že kar lep dobiček za Vegrad.

Prav lepa poučna zadeva, pa še brezplačna. Hvala v imenu vseh, ki se nam ne da preračunavati.
tvoja soseda

14.04.10 22:04

Po mojem pa na tem linku sploh niso prave cene, ker je to edino enosobno stanovanje oz. garsonjera s tako nizko ceno, 2 kvadrata večje v istem nadstropju je še vedno skoraj 140.000 evrov.

http://www.vegrad-nepremicnine.com/index.php?p=standetail&id_obj=54&id_stan=4582
cdcd

15.04.10 08:58

Pa kaj tuki kr naprej neki težit s temi CD-če so vam predragi jih pustite in pejte stanvanja kupt u nemčijo, mareiko al u španijo k so baje ful cenejša kr pr nas
Če pa nimaet dnarja, pa to povejte in se nehti neki balkansko duvat
krentam

15.04.10 09:19

@cdcd: To so ponavadi "reveži", ki so sposobni umoriti 200 EUR na večer, a stanovanja so jim pa draga :).
Mirax

15.04.10 09:31

S temi CD se lahko ukvarja samo še Tovšakova Hilda iz Vegrada, potencialni kupci ali pa kakšni špekulanti, ki imajo svoje take in drugačne kalkulacije.
trancer

15.04.10 11:02

Višje cene so po mojem kompenzacijska stanovanja, ki jih Vegrad vsiljuje svojim podizvajalcem. To je standard v trenutnem likvidnostnem krču v katerem se nahajajo (skoraj) vsa slovenska gradbena podjetja. Ali so stanovanja (pre)draga? Osebno mislim, da je to odvisno od dohodkov vsakega posameznika. Povprečja, še posebej mediana neto plač v Ljubljani kažejo na porušeno razmerje med ceno stanovanj, najemnino za stanovanja in povprečno plačo. Kot vse v življenju, je relativno oz. subjektivno tudi kaj je visoka ali nizka cena za stanovanje. Jaz bi si sicer lahko privoščil nakup manjšega stanovanja(do 30 m2) po ceni 3000 EUR/m2, če bi od družine dobil denar za polog, vendar so trenutni kreditni pogoji preveč neugodni, da bi se v kaj takega sploh upal spustiti. Da bi pa v najemu prihranil sam za polog(ca. 30000 EUR) pa je v trenutni situaciji skoraj nemogoče, saj plačujem tržno najemnino in vse stroške, plača pa se mi je realno zaradi recesije celo znižala, tako da mislim, da bi zame predstavljal nakup stanovanja(četudi teoretično možen) na dolgi rok ekonomski samomor. Precej ljudi se nahaja v podobni situaciji in pač čaka na bolj občutno korekcijo cen. Čeprav bi si verjetno lahko prihodek srednjeročno dvignil dohodek z delom na črno(kar mi sicer ne bi dvignilo kreditne sposobnosti) recimo za kakšnih 20%, na to realno ne morem računati in vsekakor bom raje še malo počakal, da vidim kako se bo gibal trg. Mislim, da bodo na koncu skoraj vse povprečne novogradnje na povprečnih lokacijah vsaj za 30% cenejše, kot so zdaj, a pustimo času čas, da vidimo kaj bo res. Verjetno bo trajal padec cen zaradi očitnega poseganja države v trg in združnega nastopanja bank in vlade proti padcu cen nekoliko dlje, morda še kakšna 3 leta, da bomo dosegli dno na trgu nepremičnin.
DjD

16.04.10 14:36

Navedeno
cdcd

Pa kaj tuki kr naprej neki težit s temi CD-če so vam predragi jih pustite in pejte stanvanja kupt u nemčijo, mareiko al u španijo k so baje ful cenejša kr pr nas
Če pa nimaet dnarja, pa to povejte in se nehti neki balkansko duvat

Tebe in podobne bi bilo treba izseliti. Kaj se sploh oglašaš, tukaj je tema celovški dvori. Če imaš kaj za povedat okoli njih, potem napiši, če ne pa utihni.

Navedeno
krentam

@cdcd: To so ponavadi "reveži", ki so sposobni umoriti 200 EUR na večer, a stanovanja so jim pa draga :).

Revež te je naredil.
resna beseda

16.04.10 16:08

Navedeno
DjD

Tebe in podobne bi bilo treba izseliti. Kaj se sploh oglašaš, tukaj je tema celovški dvori. Če imaš kaj za povedat okoli njih, potem napiši, če ne pa utihni.

Navedeno
DjD

Revež te je naredil.

Dobr si jim povedal, kdo jim je pa dovolil, da se oglašajo, kajne?
prevarani kupec

17.04.10 07:56

potencialnim kupcem v vednost!

Svetujem, da dobro premislite, preden se odločite za nakup. Iz svojih izkušenj povem, da bi se stanovanju, kjer je Vegrad imel karkoli zraven, na daleč izognil. Kupil sem namreč stanovanje, ki ga je gradil Vegrad, vendar tako nesolidne gradnje kot je to ne poznam. Objekt je po 4 letih od vselitve še vedno nedokončan, po drugi strani pa nekatere stvari že razpadajo. Na reklamacije se ne odziva nihče, tožba je vložena že 3 leta, pa se ni še nič zgodilo.Uporabno dovoljenje je bilo dokazano pridobljeno z prevaro, pa zopet nič. Inštitucije odgovornost ukrepanja prelagajo druga na drugo, mi pa smo ob svoj denar in miren spanec.

Torej še enkrat pozor!!!
DjD

17.04.10 09:27

Navedeno
"resna beseda"

Dobr si jim povedal, kdo jim je pa dovolil, da se oglašajo, kajne?

Poglej, naj napišejo svoje mnenje v zvezi s temo in naj podajo argumente. Ne pa da strašijo ljudi po forumu in jih nekam pošiljajo ter žalijo. Tako nizko se lahko vsak spusti. Napisati nekaj z argumenti je pa zelo težko.
prevarani kupec

19.04.10 09:57

Argumentov se je v 4 letih nabralo za zajetno mapo.

Saj res le kako si upamo, saj baroni so le baroni, pa kakršnikoli že so.
trancer

19.04.10 13:09

Redkokatera novogradnja je biser, kar se tiče kvalitete.
Mirax

19.04.10 15:02

Navedeno
"prevarani kupec"

potencialnim kupcem v vednost!

Svetujem, da dobro premislite, preden se odločite za nakup. Iz svojih izkušenj povem, da bi se stanovanju, kjer je Vegrad imel karkoli zraven, na daleč izognil. Kupil sem namreč stanovanje, ki ga je gradil Vegrad, vendar tako nesolidne gradnje kot je to ne poznam. Objekt je po 4 letih od vselitve še vedno nedokončan, po drugi strani pa nekatere stvari že razpadajo. Na reklamacije se ne odziva nihče, tožba je vložena že 3 leta, pa se ni še nič zgodilo.Uporabno dovoljenje je bilo dokazano pridobljeno z prevaro, pa zopet nič. Inštitucije odgovornost ukrepanja prelagajo druga na drugo, mi pa smo ob svoj denar in miren spanec.

Torej še enkrat pozor!!!

Kje si kupil to stanovanje?
makaveli

08.05.10 12:14

A kdo ve, če se kj dogaja okol Celovških dvorov...je zadnje čase vse potihnl?
trance

08.05.10 18:25

Nič kaj dosti, prodaja več ali manj stoji, po mojem se bolj splača še počakat do jeseni, da gre Vegrad v stečaj in potem se bo pojavilo še en kup stanovanj iz teh dvorov po precej nižji ceni od trenutne uradne. ;)
bostjanzga

08.05.10 20:10

Kakor sem dobil jaz informacije se cena v Celovških dvorih ne bo spuščala,saj so ceno prilagodili banki, vsak avans gre direktno na banko, ker banka se lahko poplača le po takšni ceni, če bo cena nižja bo imela banka izgubo
trance

09.05.10 10:49

Če se je banka zakalkulirala in kreditirala investitorja bistveno nad produkcijskimi stroški, je to pač riziko banke. V kolikor se stanovanja ne bodo prodala po trenutnih cenah, bo banka pač prisiljena prodati z minusom. Druga varianta je pač, da nikoli ne proda, tretje ni. :D Celo v banana republiki, kot je Slovenija počasi zmanjkuje denarja za bail-oute gradbeništva.
trance

10.05.10 17:10

Zgodba s CD se še dodatno zapleta: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042358239.
BWB

Forum Celovški dvori

16.09.10 16:02

Oblikoval se je forum Celovških dvorov.
http://celovski-dvori.mojforum.si/
SD Nepremičnine

16.10.10 16:22

Če koga zanima nakup stanovanja na Celovških dvorih, vam lahko povemo da imamo kar nekaj stanovanj od podizvajalcev, našo ponudbo lahko pogledate tukaj

http://www.nepremicninskiportal.si/component/content/article/3-aktualno/77-celovki-dvori.html]http://www.nepremicninskiportal.si/component/content/article/3-aktualno/77-celovki-dvori.html[/url]

stnovanja se da dobiti poceni.
no way

17.10.10 12:38

Navedeno
"SD Nepremičnine"

Če koga zanima nakup stanovanja na Celovških dvorih, vam lahko povemo da imamo kar nekaj stanovanj od podizvajalcev, našo ponudbo lahko pogledate tukaj

http://www.nepremicninskiportal.si/component/content/article/3-aktualno/77-celovki-dvori.html[/url]]http://www.nepremicninskiportal.si/component/content/article/3-aktualno/77-celovki-dvori.html

[/url]

Če je to poceni za tak kup sr***a, dvosobno stanovaje prodajate kot "poceni" za 186.000, saj niste normalni.

Živel itak ne bi nikoli v tem konglomeratu, realno pa je tako stanovaje vredno max. 120.000EUR.

http://24ur.com/novice/slovenija/foto-celovski-dvori-plesnijo.html
yes way

18.10.10 17:42

Navedeno
no way
Navedeno
"SD Nepremičnine"

http://www.nepremicninskiportal.si/component/content/article/3-aktualno/77-celovki-dvori.html[/url]]http://www.nepremicninskiportal.si/component/content/article/3-aktualno/77-celovki-dvori.html

Če je to poceni za tak kup sr***a, dvosobno stanovaje prodajate kot "poceni" za 186.000, saj niste normalni.

Živel itak ne bi nikoli v tem konglomeratu, realno pa je tako stanovaje vredno max. 120.000EUR.

[24ur.com]
[/url]

Saj niso omenili, da so te cene končne cene. Zato so pripisali, da jih lahko dobite poceni. Verjetno kot si omenil 120k minus 30%. Tako da znese kakih 80k.
maybe way

19.10.10 16:47

Navedeno
yes way
Navedeno
no way
Navedeno
"SD Nepremičnine"

[24ur.com]

Saj niso omenili, da so te cene končne cene. Zato so pripisali, da jih lahko dobite poceni. Verjetno kot si omenil 120k minus 30%. Tako da znese kakih 80k.
[/url]

In za gotovinsko plačilo 50% popusta, tako da to znese 40k.
that is the way

20.10.10 07:40

Navedeno
maybe way
Navedeno
yes way
Navedeno
no way
Navedeno
"SD Nepremičnine"

[24ur.com]

In za gotovinsko plačilo 50% popusta, tako da to znese 40k.
[/url]

hahahaa

25.10.10 19:33

Kdo pa bi kupil stanovanje v soseski, kjer je več kot pol socialnih stanovanj, kjer gre graditelj v stečaj, kjer podizvajalci niso bili plačani in so zato sami povedali da so tudi delali slabo, in kjer že pol Slovenije govori kako slabo je sploh zgrajena nepremičnina.
jazbinsek

28.10.10 21:53

Cela Slovenija se je pritozevala, ko je bilo treba odkupiti Jazbinskova stanovanja, 10 000 mark je bila vsota, ki so jo komaj zbrali za odkup teh stanovanj.
Sedaj prodajajo podobna ali slabsa stanovanja po 300.000 mark (da bo lazja primerjava), ali vec.
Dejansko pa si povprecen Slovenec lahko privarcuje najvec 100.000 mark v 10 letih, ali 50.000 evrov, vse ostalo je potop ali suzenjstvo.
V tem cenovnem razredu pa se ne dobi nic, razen v bogatih sosednjih drzavah, v Avstriji, Nemciji je na voljo za ta denar malo morje dvosobnih stanovanj.
Torej nasvet gradbincem : gradite stanovanja za povprecnega Slovenca, ki lahko zbere najvec 50.000 evrov, gradite jih kvalitetno, posteno, pa ne bo nobenih tezav s prodajo.
Pa se nasvet nepremicninarjem : delajte posteno in transparentno, z lazmi in zavajanjem si zagate vejo na kateri sedite. Predlagam da si stanovanja po 350.000 mark kupite za sebe, ljudem pa ponudite to kar ponuja razvita Evropa : kvalitetna stanovanja po najvec 50.000 evrov za dvosobna.
jankovic

29.10.10 08:58

Navedeno
jazbinsek

Torej nasvet gradbincem : gradite stanovanja za povprecnega Slovenca, ki lahko zbere najvec 50.000 evrov, gradite jih kvalitetno, posteno, pa ne bo nobenih tezav s prodajo.

Ker si tako dober svetovalec, poskusi ti zgraditi 2 sobno stanovanje za ta denar, pa boš obogotel, saj s prodajo ne boš imel težav....
jazbinsek

29.10.10 10:28

V Grazu sem jih videl nova po 1.200 meter, pa se skupen bazen imajo in fitnes.
Po tej logiki bi morala biti pri nas cenejsa, saj smo videli da bosancki garajo zastonj !
jankovic

29.10.10 11:00

Navedeno
jazbinsek
V Grazu sem jih videl nova po 1.200 meter, pa se skupen bazen imajo in fitnes.
Po tej logiki bi morala biti pri nas cenejsa, saj smo videli da bosancki garajo zastonj !

Saj ti pravim...tržna niša...kaj še čakaš...bo kdo drug tvojo idejo ukradel....
Bugy

29.10.10 12:21

Ne vem o kakšnih stanovanjih se gre za take zneske. Lahko pa povem, da sem osebno pogledal eno stanovanje sicer že prodano, en mesec nazaj cca. 8 km pred Innsbruckom (blizu Watensa), 80 m2, 10 let staro, 2 zunanji parkirišči vključeni v ceno. Cena 250.000 EUR
še pomnite tovariši

29.10.10 13:33

Jazbinšek je navajen pocen prodajat stanovanja
jazbinsek

29.10.10 20:47

Poglej si za poskusino hise v Celovcu od 75.000 evrov naprej.
Za primerjavo pri nas v najvecji vukojebini dobis hiso letnik 1890 za od 150.000 evrov naprej.

Vrzi v google NEPREMICNINE CELOVEC pa ti bo vse jasno :

- 80 kvadratov sredi mesta 82.000 evrov
- 89 kvadratov malo iz mesta ven 43.000 evrov

Poglej si firmo MP Projekt ki prodaja nepremicnine v Avstriji, upam da ti je jasno da je so dohodki v Celovcu 2 krat vecji kot pri nas.

Torej Avstrijski Slovenec za dvosobno dela okoli 30 mesecev, Slovenec iz dildolanda pa 130 mesev.
100 mesec delas torej za dildo mafijo in njihove podrepnike.
jankovic

30.10.10 09:03

Navedeno
jazbinsek
Za primerjavo pri nas v najvecji vukojebini dobis hiso letnik 1890 za od 150.000 evrov naprej.

Poglej si firmo MP Projekt ki prodaja nepremicnine v Avstriji, upam da ti je jasno da je so dohodki v Celovcu 2 krat vecji kot pri nas.

Torej Avstrijski Slovenec za dvosobno dela okoli 30 mesecev, Slovenec iz dildolanda pa 130 mesev.

Pa zakaj potem se še nisi začel se ukvarjati z nepremičninami, če je v tem toliko denarja?
še pomnite tovariši

30.10.10 12:22

Navedeno
jankovic
Navedeno
jazbinsek

Pa zakaj potem se še nisi začel se ukvarjati z nepremičninami, če je v tem toliko denarja?

Zgleda da je res jazbinšek, saj samo govori, naredi pa nič
jazbinsek

30.10.10 12:37

Poglejte si nove nanizanke iz serije kdo vse se okorisca v VEGRADU, nesteto podrepnikov z vilami, jahtami, z eno samo transakcijo 16.5 MILIONA EVROV.
Se mi kar smili tisti KUPEC, ki bo odplaceval naslednjih 25 let posojilo in z njim vzdrzeval celo leglo lopovov, ki so se neznansko OBOGATELI na njegovem stanovanjcu.
še pomnite tovariši

30.10.10 13:06

Navedeno
jazbinsek

Se mi kar smili tisti KUPEC, ki bo odplaceval naslednjih 25 let posojilo in z njim vzdrzeval celo leglo lopovov, ki so se neznansko OBOGATELI na njegovem stanovanjcu.

In kdo ga je silil kupiti po taki ceni? Jazbinšek? Jankovič? Hilda? Pahor? Janša?

In zakaj mu noben ni povedal da bo v centru Ljubljana lahko kupil 2 sobno stanovanje za 50.000 ki ga bosta zgradila jazbinsek in TheMan s pomočju podjetja DjD?
jazbinsek

31.10.10 00:24

kdo nas je pa silil svercati kavo in cokolado cez mejo ?
še pomnite tovariši

31.10.10 09:51

Navedeno
jazbinsek
kdo nas je pa silil svercati kavo in cokolado cez mejo ?

kdo pa nas je silil sodelovati v NOB?
der stadt

03.11.10 10:25

Navedeno
jazbinsek

Celovec je napolvaško naselje, torej primerljiv s Celjem ali Kranjem.Jasno?
Ljubljana je pa glavno mesto, torej primerlvjo z Dunajem, če slučajno ne veš..
jazbinsek

03.11.10 10:36

Kolikor vem ima Celovec 100.000 prebivalcev, torej ga ne primerjaj s Kranjem, sploh pa ga ne primerjaj po razvitosti, po plačah, po urejenosti z Ljubljano, saj ni nobene primerjave.
Predvsem pa gre za urejeno, pravno, socialno državo, kjer se spostuje zakon, ne pa UDBOVSKO vukojebino, kjer se krade na veliko, najebe pa narod, ki mu bo kmalu prekipelo.
Zato me razpizdi, kjo nekdo primerja BANANO republiko z vzorno urejeno Evropsko državo, kjer se ceni delo in spoštovanje zakona.

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 23 minus 7?