Velike družine

Kdo se najde v tem forumu? Zagotovo tisti, ki jim je avto registriran za pet oseb premajhen. Vabljeni tudi ostali.
Moderatorja: Urška in Tomaž
pišekpošek

dodatek za velike družine

17.02.09 14:16

Tisti, ki veste: Kdaj se izplača dodatek za velike družine? A je to enkrat na leto za vse velike družine ali takrat, ko da družina novo vlogo za otroški dodatek. Vlogo za otroški dodatek smo namreč dali decembra, dodatka za veliko družino pa še nismo dobili. No, če kdo ve bolj natančno, bom vesela, če mi razloži. Hvala.
hmmmm

Re: dodatek za velike družine

17.02.09 17:26

Odločbe o dodatku za velike družine so začele prihajati v preteklem tednu. Tudi denar je bil večini že nakazan.
Ta dodatek pripada vsaki družini, ki ima 3+ otrok. Izplačuje se 1 x letno. Znaša pa cca 400 eur. Ni odvisen od finančnega stanja družine.
Center za socialno delo ga obravnava ponavadi avtomatsko, ko je iz otroškega dodatka razvidno, da gre za veliko družino.
Zakaj je v vašem primeru prišlo do zakasnitve pa je najbolje se obrnit na vaš matični CSD.
Lep pozdrav
pišekpošek

18.02.09 09:04

A je to res, da je višina dodatka za velike družine odvisna od finančnega stanja družine? A ni od števila otrok v družini?
hmmmm

18.02.09 09:30

Otroški dodatek JE odvisen od premoženjskega stanja družine. Dodatek za veliko družino pa NI odvisen. Dodatek za veliko družino pripada pri tretjem otroku in se povečuje z vsakim naslednjim otrokom. Izplača se pa 1 x letno. Otroški dodatek in dodatek za velike družine sta DVE različni stvari.
Lep dan
pišekpošek

18.02.09 12:45

Hvala za informacije.
Dodatek na veliko družino se ne veča z vsakim nadaljnim otrokom...ena tarifa je za 3 otroke in druga za 4 in več...pa ni važno koliko več jih je...mi smo v odločbi dobili nekaj več kot 460 evrov pa imamo 10 otrok.
hmmmm

18.02.09 19:05

Navedeno
Evelina
Dodatek na veliko družino se ne veča z vsakim nadaljnim otrokom...ena tarifa je za 3 otroke in druga za 4 in več...pa ni važno koliko več jih je...mi smo v odločbi dobili nekaj več kot 460 evrov pa imamo 10 otrok.

Ja. no...več kot za 4 otroke pa res nisem gledala. Lahko, da je tako ja. Je pa tudi res, da so družine s 4 ali 4+ zelo v manjšini.
Kar se tiče pa 10 otrok. Ojoj, meni se zmeša. Zakaj pa jih imate toliko?
jožeL

18.02.09 19:19

verjetno zato,ker jih imajo radi in jim velika z velikim V pomeni veliko z velikim V.

Čestitke.....Ev
He,he...še malo pa bomo imeli tudi 11...veliko nas ne loči več od tega....in vsi se ga zelo zelo veselimo.
Nam pa se bo poleti rodil tačetrti. Ali smo potem upravičeni do razlike med dodatka za tri in dodatka za štiri?
pri nas še ne

19.02.09 09:28

V sežani ga še ni:-(
Iz Kamnika sem dobila odločbo danes.
KaTaRiNaM

19.02.09 13:50

Mdosad, ja upravičeni ste do razlike, mi bomo tudi v maju prizibali četrtega :)) če bo vse o.k. seveda.

LP
mama na kubik

22.02.09 21:59

nam so pa rekli, da odločbe prihajajo februarja, izplačila pa marca.
še mi

04.03.09 11:01

Mi pa sredi poletja dobimo tretjega otroka (in zadnjega! ;))).
Ker že dobivamo otroški dodatek, bojda ne rabimo vlagat posebne prošnje, kajne?

Me pa zanima, ali se v tekočem letu, ko se otrok rodi, dobi celoten znesek za velike družine ali zgolj sorazmeren, glede na mesec, v katerem je otrok rojen?

Hvala za odgovor!
mi tudi

04.03.09 11:25

Navedeno
še mi

Me pa zanima, ali se v tekočem letu, ko se otrok rodi, dobi celoten znesek za velike družine ali zgolj sorazmeren, glede na mesec, v katerem je otrok rojen?

Hvala za odgovor!

nič se bat, dobite celoten znesek
odločbo sem prejela 09.02., denarja pa še nisem prejela, mogoče katera ve, kako dolgo traja , da ti denar nakažejo?

Hvala za odgovor
Denar je ponavadi nakazan naslednji mesec okoli 15ega.
Se pravi, če se dobi odločbo februarja...je nakazano marca.
Vidim ,da že vsi dobivate odločbe,jaz je do danes še nisem dobila,lansko leto takle čas sem pa imela denar že nakazan,ker sem odločbo dobila konec januarja...no saj ni panike ,še pride.....

Otroci moje največje bogastvo!
tamara v.

06.03.09 12:41

Navedeno
mi tudi
Navedeno
še mi

Hvala za odgovor!

nič se bat, dobite celoten znesek

Ja, če je bil v letu vsaj en dan izpolnjen pogoj -trije otroci
tamara v.

06.03.09 12:50

evo iz prve roke,odločba izdana 26.2., prejeta 03.03., nakazilo bo 12.3.
Sem sedaj klicala na naš CSD
ŠTAJERKA

04.03.10 21:57

Mene pa tanima, če kdo ve kako je z izplačilom dodatka za veliko družino, če v septembru odjaviš tretjaga otroka, ki je prenehal šolanje. Se še dobi, a je treba mogoče vložit ali sploh več ne pripada?
nekama

07.03.10 14:24

Do dodatka za velike družine ste upravičeni tudi, če v tekočem letu samo en dan izpoljnjujete pogoje - t.j. 3 oz. 4 ali več otrok. Preverjeno.
trinka

07.03.10 17:54

Navedeno
nekama

Do dodatka za velike družine ste upravičeni tudi, če v tekočem letu samo en dan izpoljnjujete pogoje - t.j. 3 oz. 4 ali več otrok. Preverjeno.

Ali dobimo sedaj dodatek za veliko družino glede na stanje leta 2009 ali letošnjega leta 2010?
dodatek za velike družine ne gre na dohodek ampak je določen za tri otroke, potem za 4 in več....
Kdaj bo ?

20.03.10 18:02

Imava tri otročke in nam sedaj v tej čudni situaciji prav pride ta dodatek .
Zato pa sprašujem kdaj bo nakazan ?Odločbo sem pa že prejela.
Eden gre sedaj z šolo za 5 dni nekam ,aprila pa drug ,začetku jinija pa tret in bi rada to sfinancirala s tem denarjem.!
Hvala za vse odgovore !
Mi smo meli nakazano 15.3.
Kdaj bo ?

24.03.10 20:28

Še vedno ni nilo nakazano .
A moram poklicati na center ?Bodo vedeli ?
Kdaj bo ?

29.03.10 21:04

Evo pa sem danes poklicala v center .In so mi rekli,da bo nakazano aprila .Ker ,da nisem dost hiter dvignila pošto in oni so pa že za marec obračunali in sem bila pozna.
Drugo leto bom pa hiter letela .Takoj ko dobim za dvignit grem na pošto ,pa bo .
Ker sem na tem področju še zelo nevešča bi vas rada vprašala, če sem dobila odločbo o dodatku za velike družine v podpis danes - 1.4. ali dobim potem nakazan denar že aprila ali potem maja?

Hvala
Kdaj bo ?

10.04.10 12:50

Mislim,da je bilo dost zgodaj za obračun in ,da boš sedaj aprila dobila !

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 10 plus 8?