Kozmetične storitve

Kakšne storitve lahko nudi kozmetični salon? Trajni make-up, depilacijo, ličenje, očiščevanje kože, tetovaže, odstranitev žilic z obraza, masaže in še marsikaj drugega.
Moderatorka: Petra Ivančič, kozmetični salon Cosmetic line

Piercing - popek

13.11.07 19:00
Živjo. Pisala sem Vam že v temi - Piercing v obrvi. Toda sem se odločila, ker sem zaenkrat le 13 let stara, da bo bolje piercing v popku, saj se s tem tudi bolj strinjajo starši, saj je v obrvi veliko tveganje.
Ufff...Upam, da me boste razumeli, kaj Vam želim povedati v tej temi.
Stara sem 13 let - dovoljenje staršev imam. Piercing v popku je baje še najbolj znosen piercing, in si ga tudi že 1 leto zelo želim. Problem pa je, da sem tudi na ušesu bla zelo občutljiva - in to navadna luknjica - in mi je sedaj komaj tretjič uspelo imeti uhane in to s pomočjo krem proti vnetju na recept. Ta piercing si zelo želim, vendar pa če kdo kaj ve, bi Vas lepo prosila, da mi razložite - postopek, bolečino, ravnanje in celjenje. Poleg tega pa vem, da obstajajo različna tveganja - za hepatitisom (a to samo z nerazkuženo iglo?), vnetjem,....Mi lahko malo razložite preventivo, glede na to da sem tako občutljiva? No šla sem pa tudi na testiranje za alergijo na kovino - in baje nisem, ampak vseeno tudi material tega uhana, ali je samo eden, če jih je več, kateri je najbolj prijazen.
Kaj pa se zgodi, če uhan ne bom več želela, in si ga bom hotela odstraniti. V kolikem času zaraste luknja, ostane brazgotina?
Upam, da mi boste vedeli odgovoriti. Prosim res čim več odgovorov, saj nočem obžalovati moje dejanje.

Hvala že vnaprej.
Lp L|monca.
mandar|nca

Re: Piercing - popek

22.11.07 18:10
ŽIvjo!
veliko odgovorov imaš tudi na forumu Make-up, kozmetika, stilistika. (vse- za material, postopek... pojdi pogledat in boš videla)
sicer pa jaz imam pirsing v ustnici in obrvi, v ušesih se mi pa zmeraj zagnoji, tako da uhanov sploh ne morem nositi.
probaj, pa boš videla.

lp

25.11.07 14:49
Nekaj odgovor res je a nisem ravno zadovoljna z njimi. A bi mi vseeno lahko odgovorili.
ZooGal 

28.01.08 11:55
Zdravo,
popek je rres zelo pogost piercing. Boleč pa je toliko, kolikor si lahko predstavljaš, da je boleče prebadanje ne pretirano tanke kože.
Kar se tiče materialov, bi ti jaz predlagala titan, ki praktično ne povzroča kakšnih draženj, je pa to čisto normalo pogost material za piercinge. Ko boš izbirala studio, vprašaj za titan in najdi tak studio, kjer delajo z njim (mni se še po veliko letih začne nekaj na pol vnemat, če si dam noter kirurško jeklo).
Posebj pazljiva bodi pri izbiri studia. V Ljubljani (na Resljevi) vem, da je en studi, kjer se iz prostora, kjer piercajo, vrata odpirajo direktno na ulico. Jaz tja ne bi šla, ker gre vseeno za moje telo. V studijih imaš tudi vso pravico vprašat kako sterilizijo material, pokažejo naj ti licnco, avtoklav (naparvo za sterilizacijo materiala), sterilizacijske trakove (vsa material mora biti v ločenih vrečkah, na katerih mora biti kot neki lepilni trak s poševnimi črticami),... Studio mora biti približno kot kakšna zdravniška ordinacija, brezhibno čist, urejen,... Tudi kar se samega piercerja tiče, če ti ne deluje suveren, pojdi v drug studio (konkurenca je velika). Ne izberi pretankega pierca, ker se taki prj/lažje strgajo, poškodujejo kožo.
Ko končno izbereš studio, potrpiš vbod,... ti bo piercer (sam ji izbrala dobrega) dal navodila za ravnanje s tvojo novo pridobitvijo. Prvi dan - 2 ne tikaj, ne vrti, ne ukvarjaj se s piercom, razen čiščenja ranice (navodila). V postopku zdravljenja je pa najbolj priporočljiva uporaba fiziološke raztopine (saline soaks) - kupiš jo v lekarni, vprašaš kako priporočajo ,da skrbiš za sterilnost, s tem močiš/umivaš pierce. V cca 2 tednih bo že veliko bolje, vseeno pa pazi pri zapenjanju hlač in podobnih opravilih, dokler se ga ne navadiš.
Zelo ti priporočam stran http://www.bmezine.com (npr. http://wiki.bmezine.com/index.php/Navel_Piercing) - gre za zelo profesionalen odnos do dejstev, tveganj, razlag ki se tičejo modifikacij telesa.
Če se pierca naveličaš (kar dvomim, ker ga tako ali tako ne opaziš po določenem času), ga mirno snameš. Luknjica se pri nekaterih zaraste, pri nekaterih ne, stane pa mala rdeča pikica, ki je dokaj neopazna.
Uživaj v svoji novi pridobitvi :)
yani

29.01.08 11:36
Jaz imam piercing v popku osem let,v nosu pet let v jeziku pa dobro leto.
Imam kvalitetno kovino in mi ne povzroča nobenih težav.Je pa res,da sem šla na poseg osebi,katera se s tem ukvarja profesionalno in ima licenco za opravljanje tega dela.
Tako kot je zgoraj navedeno moraš bit previdna pri izbiri studija v katerem te storitve opravljajo,res je prostor zgleda kot zdravniška ordinacija,oseba katera to počne si mora obvezno nadet rokavice razkužit predel kjer ti bo napravil-a piercing,pokazati iglo(ki je zaprta,oz.sterilna).
Odsvetovala pa bi ti,da kupuješ piercinge v prosti prodaji npr.v trgovinah kjer prodajajo ostali nakit,titan je res zakon.Res je nekoliko dražji je pa zato kvalitetnejši.
Kar se pa tiče higiene in razkuževanja pa je vredu 70% alkohol in slana voda v kombinaciji nekajkrat dnevno,meni je bilo vredu,ker smo ta čas ravno šli na morje,drugače pa si pripraviš doma,alkohol pa sem seveda kupila v lekarni.
Jaz sem nekaj dni pustila piercing na miru potem pa sem ga malo začela malo premikat predvsem zaradi čiščenja,res pa je da so boljše hlače z nižjim pasom kot višjim vsaj dokler se ne navadiš.Jaz sem zaenkrat zadovoljna,če pa bi se začele pojavljat kakšne zdravstvene težave kot so v netja ali bolezni v ustni votlini pa bi si ga dala nemudoma odstranit,tako me je vsaj opozorila zobozdravnica,ker pač piercing v jeziku lahko povzroči nekaj preglavic kar je povezano z zdravjem zob.

10.02.08 08:40
Upam,da so ti pomagali odgovori, kajti na tem področju, ki ni moj in nimam nič iskušenj jaz ne bi mogla pomagat!

Petra Hojak s.p.
Kozmetični salon - Cosmetic line
Masarykova cesta 14, 1000 Ljubljana
Tel. za naročanje: 031-598-828
01-4323301
larcy 

09.09.08 18:38
punce,ki ste odgovarjale...ali mogoče poznate kakšen PROFESIONALEN studoi za piercanje...ker si zelo želim imeti uhan v popku...že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor:D
č 

10.09.08 12:34
mene pa neki zanima...imam že 4 leta piercing v popku in zdaj imam kožico ful tanko in piercing je ful na koncu.ali mi lahko pade ven?hvala za odgovor
maaja

11.09.08 17:13
ja, lahko ti pade ven. to se velikokrat zgodi.
priporočam ti, da si ga daš ven, in se greš še enkrat luknjat

larcy:
ljubljana: -cult, -exit, -kozmetični salon hiršman terezija-cveta
jaz bi ti absolutno priporočala kozmetični salon
larcy 

15.09.08 18:47
maaja:
hvala za odgovor:D...zakaj bi mi pa priporočala kozmetični salon..ker nekateri pravijo da kozmetični saloni niso dobri in da se naj odpravim k profesionalcu...ali je exit in cult kozmetični salon???

lp

larcy
maaja

16.09.08 19:01
ne. exit in cult nista kozmetična salona, sta piercing (&tatoo) studio. toda po mojih virih, naj ne bi bilo vse tako čisto, oz. razkuženo kot v salonu (v salonu: kozmetični salon hiršman terezija-cveta, sem si jaz naredila že: 2krat v ustnici, v obrvi, v nosu(septum), po mojem nasvetu sta si tam že 2 sošolki naredile uhan v popku, ena v bradavički, ter 2 v obrvi. use so bile zadovoljne). tam so mi pred postopkom vedno pokazali še zveže zapakirano iglo (iz lekarne), ter sveže zapakiran pirsing (tudi iz lekarne!!) v exitu vem, da pirsing vzamejo iz stojala, kjer so razstavljeni in si ga izbereš;nato ga le vržejo v razkužilo za 5 min in ti ga vstavijo. pa v exitu me moti tudi to, da ko ti delajo pirsing, ti to delajo sredi njihovega studia, tako da te usi gledajo.
v cultu in salonu te peljejo na posteljo, ki je za zaveso, oz. v salonu v drugem prostoru, in ti delajo na samem, tako da ni tistih "radovednih pogledou"
v kozmetičnem salonu pride BISTVENO ceneje, kot v studiu.
če sem še kaj pozabila, oz te zanima, kar uprašaj

sama bi ti torej svetovala kozmetični salon (kolodvorska 14a, 01 232 82 70)- prej se ti ni treba najaviti, ta salon je pa nasproti glavne železniške postaje; je kar "zafrknjeno" najti

XOXO
zamudnica

03.12.08 12:35
vem da je tema že malo stara, ampak vseeno.
Ne hodite v exit in cult.
Raje imejte izlet.
Najbolj priznani za delanje piercingov sta Lea v KP in Joli v Mb. In tudi dve izmed redkih, ki so resnično poučeni v tem.
Razmislite, je bolje, da vam to naredi avtomehanik v exitu ali zdravnica v Kopru? že tu je razlika.
Bells.

01.06.09 22:09
ah, kakšne bedarije so pa to.
jaz imam piercing v nosu, 21. junija bo eno leto.
do zdaj ni bilo nobenega vnetja, niti rdeče kože okoli piercinga, nič.
kot, da ga ne bi mela.
in šla sem v stari Cult v Lj.
in pravijo, da v studiih delajo veliko bolje kot v salonih, ker v salon je šla moja prijateljica in je morala po dveh tednih odstranit piercing iz popka.
pojdite u Culta k profesionalcem, resno.
glede Exita se pa strinjam.
obup!
moja prijateljica si je šla pred nekaj dnevi dat piercing v nos v Exit. in sm šla zraven.
1. vrata so bila odprta, da so vsi, ki so šli po ulici videli, kako ji delajo pirs.
2. nisem opazila kakšnega razkuževanja ali kaj podobnega.
3. moški, ki ji je delal ji je malo zapičil iglo in ker jo je zelo bolelo ji je pustil napol zapičeno iglo v nosnici in začel: "Pa bodi tiho, ne moram delat tako... " -_- in za nameček ji je delal usaj 10 minut ker se je tam igral z iglo [malo not malo ven] in ji končno prebodel, pa še to je skoraj jokala.

se opravičujem Exitu za tole. ampak je resnica.

predlagam Cult.

13.06.09 20:29
Živjo...sem saša in se zelo zanimam za piercing v popku....ampak mam problem...moji starši so zelo strogi in staromodni...ne pustijo mi ga it delat.......ampak jst si ga bom vseeno dala delat- naskrivaj...a je katera mela tak problem in kako ga je rešila...samo ne mi napisat da nej se pogovorim s starši ker to pri meni ne deluje...hh...pa še a mislte da če si ga grem delat....(sama pa še frendica bi bla zravn).... da mi ga bojo nardil brez staršev...al full mutijo....pa še kje res najboljšeeeeeeee....nardijo...v cultu, exitu, kozmetičnem salonu al v Ljubljani, na resljevi?...ker samo na resljevo lahko pridem sama..drugače pa rabim prevoz....aja...stara sem 13 ampak dobesedno pa zgledam 17....hvala za odgovore že vnaprej...l.p. Saša....mejte se
BellyRing

16.02.10 23:17
smešno se mi zdi to, da si gre nekdo dajati piercing brez dovoljenja staršev, oz. na skrivaj.
splošno pa je znano, da odsvetujejo delanje piercev pri kozmetičarkah.
exit- tam sem si šla dat pierc v jezik, lukna je postrani, na spodnji strani jezika je čudna brazgotina. obžalujem, da sem šla to delat tja. sicer me ni bolelo nič, je bil pa bolj prijeten kot boleč občutek, ko mi je jezik prebodel z iglo. drugače, pa se govori, da v exit-u dosti Zaj** stvari.
Cult- na mestnem trgu in resljevi. ZAKON. na resljevi sem šla delat pierc v popek, nisem imela problemov.
niss

22.02.10 21:58
jaz si bom pa šla delat u popek.
stara sem 14 let. starši mi tut dovolijo.
delat si bom šla v mb k joli.
je moja sošolka tam bla in pravi da je super.
strah pa me je edno bolečine. tega se res bojim..nočem da bi me tam bolelo.
zato prosim res povejte kako to boli.
Nikki_Zoe

11.03.10 22:56
Ola vsem

Jaz imam dobre izkušnje z Johnom v Lj
Za tiste, ki so alergični je dobra ideja tudi bioplast (izgleda kot plastika, a je zelo kvaliteten material) - lahko je samo tam kjer gre skozi kožo, zunaj pa izgleda kot vsak piercing.
Zelo fino je imeti dovoljenje staršev. Kolegica je sicer skrivala svoj pierc v popku več let pred starši tako, da si je kupila še en piercing s prozornimi kroglicami - za kratkovidne starše je pač delovalo.

ljudje smo različni, zato tudi različno prenašamo bolečino. toda... profesionalci naredijo tako hitro, da nimaš časa niti bevsknit :D
drugače pa jst pierce kupujem na www.nopanic.si ker majo ful izbire pa še poceni pa tudi kvalitetno je.
lp
nastQo

26.03.10 12:12
živjo!
stara sm 18 let mam do sedaj 5 piercingov. (starši vedo za vse in sem jih dala z dovlojenjem =P).prvega sem si dala v ustnico in sicer v exitu. naredu ga je dobro in tud zapletov ni bilo. imam ga že 4 leta. naj pa povem za tiste, ki bi ga imele v ustnici, da čez nekaj let pride do manjšega odstopanja dlesni.pri meni se že kar pozna ampak mi je zobarica zagotovila da ni še nobene panike. nato sem v vsem mojem navdušenju dala piercing v nos. to sem naredila v navadnem kozmitičnem salonu (za 2.5€), naredila ga je s pištolco ampak uhan je odlično narejen in nimam težav. kasneje sem dala uhan v popek, prav tako u exitu. šele kasneje sem ugotovila da je narejen postrani! amapak če nosim določene piercinge se ne opazi. lahko pa pride tudi do komplikacij v popku.meni se je celih 6 mescev gnojilo in vedno sem imela nenavadno bulico okrog luknjice. nato pa sem se poleti dosti namakala v morju in piercing se je zgleda zacelil, saj nimam več problemov. nato sem si dala piercing v jezik v cultu. tudi odlično opravljeno. punca ti pred prebodom sigurno 15 minut razlaga kako vse poteka, kako se celi, kakšni so možni zapleti itd..uglavnem odlično. nato sem se odločila še za obrv in sem ga dala v cultu. postopek je bil isti kot pri jeziku(punca razložila vse..)tudi odlično opravljeno. v exitu sem si dala tudi tattoo, ki zgleda odlično. sem pa opazila da v exitu nikoli ne preverja koliko si star, niti ko si daš tatoo..v cultu pa me je vedno zaprosila za osebno. v cultu mislim da moraš priti s starši, če si manj kot 16, v exitu pa jim je takorekoče vseeno. ..jas že razmišljam o novem piercingu ampak še nevem kam naj si ga dam..tokrat bom šla poskusit v kranj- damiens tattoo&piercing, pa bomo videli =).
lep pozdrav in po pameti =P
blbl343

13.05.10 16:56
mene tud zanima glede bolečine. vem da pretiravam ampak me zanima če tok boli k ti kri uzamejo al man al več. bolečine me ni strah in to ni ovira, ker nism cmera in bi že preživela. ampak prej bi rada zvedla. pa še to stara sm 13 in kva. če bi šla v cult. a morm osebno pokazat al kaj, a je nujn da je starš zravn al je lohk polnoletna sestra?? k starši mi nebi pustil, no to že mogoče ampak pelal me pa nebi. a se da na kkšn list napisat da se strinjajo al sam osebno?? aja pa kaj me najbol zanima: kolk stane u cultu. usaj prbližn povejte k si neznam predstavlat....10€, 20€,30€,40€,50€..več. hvala za odgovore, cau
beejbi*

30.06.10 17:21
Navedeno
tasička

Živjo...sem saša in se zelo zanimam za piercing v popku....ampak mam problem...moji starši so zelo strogi in staromodni...ne pustijo mi ga it delat.......ampak jst si ga bom vseeno dala delat- naskrivaj...a je katera mela tak problem in kako ga je rešila...samo ne mi napisat da nej se pogovorim s starši ker to pri meni ne deluje...hh...pa še a mislte da če si ga grem delat....(sama pa še frendica bi bla zravn).... da mi ga bojo nardil brez staršev...al full mutijo....pa še kje res najboljšeeeeeeee....nardijo...v cultu, exitu, kozmetičnem salonu al v Ljubljani, na resljevi?...ker samo na resljevo lahko pridem sama..drugače pa rabim prevoz....aja...stara sem 13 ampak dobesedno pa zgledam 17....hvala za odgovore že vnaprej...l.p. Saša....mejte se

ćao =) .. men tut niso starsi dowolil pers .. i nism jim nc murila pc sla sm s tipom k mi je on placu use (luknjanje,uhanćk..) ~bday sm mela =P i pc sm si ga nrdila .. pred fotrom sm skriwala k ne mara tega .. in zdej pred kratkim je zwedu in mi zamuriu da ga dam wn .. nism ga dala wn lepo sm mu rekla da sm si to zelela i da mi je tip to placu use i da nebom ga dala wn .. se wedno je biu tecn i zdej mi vec ne muri =D tko da bołii te rac kaj gowori ce jih nemors prepricat si ga dej sej se bojo sprjaznl ;) =D .. jst sm bla 13 stara k sm si ga sla delat i isto zgledam k da mam 17 =) ni me nc uprasala sele na koncu k sm dubila en list (podatki..) je widla da sm sele 13 in mi je rekla sam ce mi starsi dowolijo pa ce bo kej narobe da jo poklicm (fuul prjazna) =) jst sm si ga sla delat u CULTA .. i ti fuul dobr nrdijo ;) am ne it u exita k par mojih kolegic so sle pa jim je postran naredu =S .. za te sałone pa nwm kko nrdijo * užiiiwi =)

Avtor:

Naslov teme:

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 14 minus 3?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.