Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!
matematična naloga

ne dobim pravega rezultata pri geometriji

08.05.13 20:10

Prosim za pomoč, vem da je lahka naloga ampak, ne pride mi pravi rezultat prosim res za pomoč:

a = 7cm, kot gama=55 stopinj, c = 8 cm, stranica b=? (rezultat 9,59 cm).
po sinusnem izreku izračunaj kot alfa (a /sin alfa =c / sin gama). Potem izračunaj beto (180 - alfa - gama) in še enkrat uporabi sinusni izrek za izračun stranice b (b / sin beta = a7 sin alfa lahko pa tudi b /sin beta= c/ sin gama).

Oprosti, ampak računat se mi pa neda. Pot je pa pravilna.
jaz dobim rezultat 9,5 cm
ne da se mi risat, ti pa povem postopek;

- najprej nariši skico trikotnika z vsemi stranicami in koti
- nariši poltrak b iz ogljišča C odmeri kot gama
- odmeri stranico a in označi ogljišče B
- iz ogljišča B s šestilom na poltraku b odmeri dolžino stranice c
- s tem zadnjim korakom dobiš ogljišče A in hkrati dolžino stranice b

če ne bo šlo, grem pa risat...
Damjančekdamjan

Re: ne dobim pravega rezultata pri geometriji

08.05.13 20:38

Navedeno
matematična naloga
Prosim za pomoč, vem da je lahka naloga ampak, ne pride mi pravi rezultat prosim res za pomoč:

a = 7cm, kot gama=55 stopinj, c = 8 cm, stranica b=? (rezultat 9,59 cm).

Izpiši podatke, nariši skico (oglišča stranice koti morajo biti v zaporedju, ki ga moraš znati), nariši stranico A, potem kot gama in stranico ki jo narišeš naredi dolgo. Zatem pojdi v oglišče B vzemi v šestilo 8cm in začrtaj točko na stranici b. Trikotnik je zarisan zdaj le odmeri stranico b. ČE SI BIL NATANČEN JE STRANICA ENAKA REZULTATU.
me prou zanima

Re: ne dobim pravega rezultata pri geometriji

08.05.13 22:03

Navedeno
ljubljena
ne da se mi risat, ti pa povem postopek;

- najprej nariši skico trikotnika z vsemi stranicami in koti
- nariši poltrak b iz ogljišča C odmeri kot gama
- odmeri stranico a in označi ogljišče B
- iz ogljišča B s šestilom na poltraku b odmeri dolžino stranice c
- s tem zadnjim korakom dobiš ogljišče A in hkrati dolžino stranice b

če ne bo šlo, grem pa risat...

In komu klincu to prav pride v lajfu? K so nas buzerirali s tem v šoli? Noooo, zakaj je to dobr?
"ME PRAU ZANIMA" - čist pra maš, nikomur nič ne hasne, mogoč kaj pri gradnji hiše- tu mor pa tak gradbebe tehnike dobit. Nas so pa matrali, da si skor mlade dobil.

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt, docx, pptx, xlsx, png
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 17 minus 14?