Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!
firbec babji

Mercator in odpuščanje

30.01.13 21:47
Danes sem večkrat slišala o odpuščanju v Mercatoju. Zdaj pa brskam in ne najdem nobenega pametnega članka ( no ne da se mi prov zelo vse brskati in vse po vrsti brati) . Tako, da povejti mi prosim kaj se dogaja?
nova informacija

Re: Mercator in odpuščanje

30.01.13 21:52
Parkrat preko dneva, so pri poročilih na radiu povedali, da bo izgubilo delo cca 3000 predvsem režijskih delavcev v Mercatorju.
Pri večernih poročilih: odpuščanja v Mercatorju ne bo.
odpuščali

30.01.13 21:52
naj bi predvsem birokracijo, saj štacune poslujejo pozitivno
cccccccccccc

30.01.13 22:46
Saj ne bodo zdaj kar čez noč na cesto zabrisali 3000 zaposlenih. Pač pa ko bo šel npr nekdo v penzijo, ga ne bodo nadomestili z novim, temveč bodo delo prerazporedili na že obstoječe zaposlene. Pa tistim za določen čas verjetno ne bodo podaljšali pogodb, vsaj vsem ne. Na tak način bodo v določenem časovnem obdobju zmanjšali število zaposlenih.
Skrajni čas

30.01.13 22:58
Gospodarska birokracija se je razpasla po firmah huje kot državna po ministrstvih, agencijah in direktoratih. Sploh v velikih poslovnih sistemih se lahko tudi dve tretjini vseh zaposlenih gnete v administraciji, v katero so prišli po vezah. To je nevzdržno. Skrajni čas ,da se začnejo redčit te nekoristne službe. Šele ko začne voda teči v grlo, se spozna, koliko nekoristnežev se je namnožilo v podjetjih. Takrat pa lahko naenkrat odpustijo deset ali dvajset odstotkov, ki jih nihče ne pogreša, čeprav so se še pred kratkim trkali po prsih, kako nenadomestljivi so.
li1233

31.01.13 08:00
Ja, v Mercatorju je občutno preveč ljudi v administraciji, marketingu itd... S precej manj ljudmi bi lahko shajali enako. Bi se kar strinjala z zgornjim postom, v teh velikih podjetjih se je res nabralo toliko nekih nekoristnih služb, ki so sami sebi namen (Telekom, Slovenske železnice...) . Trgovine Mercator pa so zelo kadrovsko osiromašene, tam nimajo več kaj odpuščati.
Navedeno
firbec babji
Danes sem večkrat slišala o odpuščanju v Mercatoju. Zdaj pa brskam in ne najdem nobenega pametnega članka ( no ne da se mi prov zelo vse brskati in vse po vrsti brati) . Tako, da povejti mi prosim kaj se dogaja?

Pozdravljeni,

V Mercatorju trenutno izvajamo proces reorganizacije, katerega namen je izboljšanje produktivnosti na letni ravni za najmanj 3%, poleg tega pa tudi optimizacija našega poslovanja in optimizacija stroškov dela v režiji.
Trgovine pa so srž naše dejavnosti in večina jih posluje pozitivno, moramo pa njihovo poslovanje izboljšati in dvigniti produktivnost in profitabilnost. Zato se bo za dobre prodajalke in prodajalce v Mercatorju vedno našlo delovno mesto, saj se bomo še bolj se bomo osredotočili na našo osnovno dejavnost in naše trgovine in ponudbo še bolj prilagoditi kupcem in jih prepričali, da je Mercator najboljša izbira.

Zmanjšanje števila zaposlenih bo v letu 2013 potekalo predvsem v tujini in je povezano z izstopom Skupine Mercator iz Albanije, Bolgarije ter optimizacijo režije v regiji Jugovzhodne Evrope. V Sloveniji se bomo v letošnjem letu usmerili v reorganizacijo režijskih organizacijskih enot in optimizacijo poslovanja preko priključevanja odvisnih družb. V okviru tega procesa je naš cilj zmanjšanje stroška dela v režiji za 15 %, kar predstavlja približno 200 sodelavcev. V okviru reorganizacije ne bomo zmanjševali števila sodelavcev v naši maloprodaji.

V okviru procesa reorganizacije se bomo trudili, da bomo ta cilj dosegli najprej z zmanjševanjem števila zaposlenih zaradi upokojitev, ne nadomeščanjem odhodov zaposlenih v režiji, zagotavljanjem nadaljnjega dela nerazporejenim režijskim delavcem znotraj Skupine Mercator predvsem v operativi (maloprodaja in logistika). Vsem tistim sodelavcem, ki jim kljub navedenim aktivnostim v naslednjih nekaj mesecih ne bomo uspeli zagotoviti drugega dela ali ga morda ne bodo želeli sprejeti, pa bomo morali podati odpoved, seveda ob upoštevanju vsej veljavnih predpisov.

Lep pozdrav,

Katja Kek, Odnosi z javnostmi, Mercator
Da se še jst javim v zvezi z odpuščanjem v Mercatorju. Kolegičina mami je dobila odpoved dela pri 53 letih starosti. Zgovarjajo se na to, da bo itak toliko in toliko časa na zavodu, od njih dobivala nadomestilo in potem kakšne pol leta ali leto preživela z odpravnino in potem gre itak v penzijo.

Bi imela pa še eno vprašanje. Lahko tudi za vas, ga. Katja Kek. Zanima me, kako je s prijavo mobinga oz. trpinčenja na delovnem mestu v trgovini nad prodajalkami s strani šefov oz. vodij poslovalnic. Moja žlahtnica namreč dela kot prodajalka v trgovini, stara je 51 let in na žalost ji pač v življenju ni bilo ravno z rožicami postlano (kot mati samohranilka je sama delala hišo, nosila zidake itd., delala v trgovinah - malih poslovalnicah mercatorja, kjer vsaka dela vse). Zaradi dednosti ima samo še 20% vida na eno oko, 10% sluha na eno uho, kup operacij na rokah in nogah ....in ja - zaradi tega, ker je pač zadnje 2 leti na bolniški zaradi operacij (tudi po 2 na leto), je nesposbna, nesramna, simulira in ne vem kaj še vse. seveda, če se posluša šefico in njene sodelavke. medtem ko njena sodelavka, lahko dobi dopust ravno kadar je za varstvo svojih vnučkov, ker se mladim ne da ukvarjat s svojimi otroki. In ker pač sama delam v podjetju, ki se ukvarja z VZD na delovnih mestih, je tole že dejansko na meji trpinčenja na delovnem mestu. Kolikor vem, prodajalkam po kolektivni pogodbi priprada 14 dni dopusta v sezoni, a očitno to ne velja za vse - ta gospa ga namreč ne bo dobila, ker je bila na bolniški. Poleg tega ima doma 7 let starega šoloobveznega otroka, medtem ko pol njenih sodelavk visi doma z odraslimi otroci in pazijo na vnuke.

Me prav zanima koliko je ljudi, ki prostovoljno hodijo pod nož in se dajo rezat samo da bi simulirali. Gospa namreč še ko bi morala, ne gre k zdravniku, ker jo je strah za delo in kaj bo zopet rekla njena nadrejena (ki pa za moje pojme niti pod razno ni nadrejena, saj nima niti malce urejenih stvari glede vodenja poslovalnice).

Torej - zanima me sam pravilnik, ki ga imate v Mercatorju, ostale na tem forumu pa prosim za mnenje -se še kje to dogaja in kaj ste, so naredili v takem primeru. Sama vem za primer, ko je šefica v pediatrični ostala brez službe, ker jo je zaposlena prijavila - imela je zapisano vse do zadnje besede in priče in dejansko je uspela. Hvala bogu, vsaj nekje.
Živijo,
mene pa zanima kako bo letos z regresom v Mercatorju, namreč lani je bil nakazan v aprilu, kako bo letos...A ve kdo?
gašperintina

22.04.13 20:00
letošnji regres bo v isti višini kot lani! mislim da 40-60 oz 45-55% bon -gotovina! izplačan naj bi bil pri aprilski oz majski plači! drugače sem tudi sam mercatorjevc zaposlen v logistiki! da ne bo pomote med nižjimi sliji seveda! lp

Avtor:

Naslov teme:

• Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt, docx, pptx, xlsx, png
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 3 datotek

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 6 krat 6?