Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!
hhdijezkeša..:)

900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

25.03.12 14:54
Pozdravljeni!
Na vas se obračam z željo in prošnjo po pomoči. Naj obrazložim;
V petek, 23.3.2012 smo šli kot družba ven in jasno spili par kozarčkov alk. pijač. Okoli 3je ure zjutraj sem nato odšel do garaže, kjer sem za čas popivanja in zabave shranil svoj moped oz. kolo z motorjem. Odpeljal sem se v smeri Viča, vse po pravilih, nato pa zavil iz Tržaške ceste desno na Levstikovo ulico.

Par sekund prej sem v ogledalu opazil policijski avto, ki je nato takoj za mano zavil na levstikovo... Policist odpre okno, vpraša če je vse vredu in če lahko ustavim. Ker sem imel do takrat dokaj korektne odnose s policisti, sem naivno ustavil, kljub temu, da sem vedel da bom napihal kar krepko nad nulo.

Po standardnem postopku pihanja – napihano 0.49 mg/l – mi policist napiše kazen za 900€. Vse nadaljnje je bilo ok, korekten odnos iz obeh strani, to je to. Vprašal sem ga sicer, če bi se dalo zmeniti za opozorilo, glede na to, da je bil to moj prvi kakršenkoli prekršek v prometu, a se sploh ni pustil.. Tudi ko sem zajamral, da ne vem kako bom ta znesek plačal mi je vehementno odgovoril, da če plačam v roku dveh tednov, plačam samo polovični znesek (450€!!!).

Ker sam nimam niti pol toliko denarja na računu, izposoditi si tudi nimam ravno od koga, me zanima kakšne so možnosti pravdanja. Zavedam se, da je bila moja napaka vinjen vsesti se na kolo z motorjem, a res nevem od kje naj plačam. V primeru, da ne plačam pridejo rubit na dom? Kaj mi lahko vzamejo? Ničesar, ker lahko za vsako stvar starši trdijo, da je njihova in ne moja? Me bodo zaradi prekrška strpali v že tako prepolne zapore? Je kakšna možnost prijazne pritožbe in prošnje po omiljeni kazni?

Resnično ne vem kaj naj naredim.. 450€ je za dijaka ogromen znesek.

lp vsem in hvala za nasvete in odgovore!
Lahko daš prošnjo za obročno odplačevanje.
hhdijakbrezkeša..:)

Re: 900€ kazni!!! Nujno potrebujem nasvete!

25.03.12 15:02
leelee_;
mja, to mi je predlagal tudi policist, a bi vseeno raje videl, če bi se dalo kazen enostavno znižati.

Na sodišču bi imel sploh kaj možnosti, ali so postopki že "vnaprej razsojeni"?
Navedeno
Jalur
Družbeno koristna dela

Če ne zbereš denarja, se vsaj pritoži in sam predlagaj ta dela. To je rešitev. Mogoče boš v kakšnem domu za ostarele kosil travo, v vrtcu barval ograjo ali kje fotokopiral.
Kakšne možnosti bi pa rad imel na sodišču?

Če v resnici nisi pijan vozil, imaš vso možnost vložit ugovor (oz. zahtevo za sodno varstvo, ne vem, kateri je pravilen izraz) proti plačilnemu nalogu in se nato postopek nadaljuje pred sodiščem, kjer lahko to dokažeš.

Glede na to, da si pijan vozil, boš malo težko dokazal, da nisi. Boš pa plačal še vse stroške postopka. Globo si dobil najnižjo predpisano, glede na to, da ti jo je izrekel policist, torej se je v denarju znižat ne more.

Lahko zaprosiš za obročno odplačevanje, lahko pa, kot je predlagala Jalur, podaš predlog, za bi kazen odslužil z družbeno koristnim delom. Boš šel recimo kahle praznit v Sočo. Bomo videli, če boš potem še pijan vozil.
Še to. Nisem čisto prepričana, če na podlagi plačilnega naloga sploh lahko zaprosiš za družbeno koristna dela. Mogoče boš moral v vsakem primeru najprej vložit ugovor. Prekrškovni postopek ni ravno moje področje.
Naj gre v zapor!

25.03.12 15:13
Naj gre v zapor. Pijan vozit po cesti - kaj se pa to reče! Na Dobu je še nekaj prostora!

25.03.12 15:23
Navedeno

Družbeno koristna dela
Mi je že predlagal znanec; če bi se dalo zmeniti sem takoj za..tako ali tako pomagam v vrtcu enkrat na teden :)

Navedeno

Kakšne možnosti bi pa rad imel na sodišču?
Sicer naivna misel; bi lahko zatrjeval, da mi je bila osebna izkaznica odtujena, jaz pa sem bil v tem času doma? Za priči bi vzel starše...

lee lee; vidim da si iz pravniškega poklica, bi bila tako dobra in se morda pozanimala, če imaš seveda možnost, kako je z družbeno koristnim delom?

hvala in lp!

25.03.12 15:26
Odgovarjam škodoželjnežem, ki bi me kar po hitrem postopku strpali v zapor;

poudarjam, da je šlo za vožnjo kolesa z motorjem, po domače mopeda, za katerega ni potrebna registracija, vozil sem po kolesarski stezi, nato pa zavil na stransko ulico ( levstikova ulica v ljubljani). Le-ta je široka max. 4-5 metrov, gre za ulico med stanovanjskimi hišami, brez prometa.

Prosim, da podajate konstruktivne predloge, teže svojega dejanja se zavedam!

25.03.12 15:31
Navedeno
mavrični vitez
a za alkohol pa ni blo škoda denarja?
Dobra prijateljica je imela rojstni dan.. Še enkrat pa prosim, da se držite teme!
vseeno je kdo je imel rojstni dan, vseeno je kaj si vozil. Niti polnoleten še nisi, kako si torej sploh prišel do alkohola????? Ne verjamem da se zavedaš kaj si naredil. Plačaj kar imaš za plačati in NIKOLI VEČ ne upravljaj nobenega prevoznega sredstva pod vplivom alkohola.
S tem da boš prevzel odgovornost za kar si naredil boš delno dokazal, da se zavedaš kaj si naredil in kako veliko srečo si imel, da ni bilo hujšega od tečnega policaja, kar te je doletelo včeraj.
Ta isti govor bi slišal tudi moj otrok. Da ne bo pomote. In poleti, bi delal da bi poplačal dolg. Za celo življenje bi si zapomnil.
Res ti želim vse dobro.
RODI STVORI keš

25.03.12 15:38
Brez skrbi, ne bom ti plozala molitvic. Kar je, je!

NAPRASKAJ denar - 450 eur boš ja nekje dobil!! Limit, prijatelji, starši, sodelavci......izposodi si keš in plačaj!!
Mogoče bi ti prijatelji posodili - vsak po 20 eur....itd. itd. Najdi si eno delo - ne vem, pojdi enemu pomagat pri selitvi, na vrt, pri zidavi.....dobiš par eur pa še malico.
Imaš kaj za prodat? Evo recimo moped - imaš takoj 100 eur.

Ampak OBVEZNO moraš tudi vrniti - recimo v osmih mesecih ali kakorkoli se boš dogovoril!!!

Res dobronamerni nasvet: ne pritožuj se, ne odlašaj, nič od nič!! Vse kar boš čaral, te bo prišlo samo še več denarja!

Peesda, a nisi mogu peš ob mopedku do doma? Vsaj na točkah, kjer lahko pričakuješ plavce?

RES PLAČAJ! Samo 8 dni imaš časa! Potem pa naredi vse, da vrneš keš!
Kar si storil, si storil, sedaj pa moraš to kot dedec to zrihtati.
Lahko greš dodatno delat, da boš plačal kazen.

25.03.12 15:43
Navedeno
plačaj
vseeno je kdo je imel rojstni dan, vseeno je kaj si vozil. Niti polnoleten še nisi, kako si torej sploh prišel do alkohola????? Ne verjamem da se zavedaš kaj si naredil. Plačaj kar imaš za plačati in NIKOLI VEČ ne upravljaj nobenega prevoznega sredstva pod vplivom alkohola.
S tem da boš prevzel odgovornost za kar si naredil boš delno dokazal, da se zavedaš kaj si naredil in kako veliko srečo si imel, da ni bilo hujšega od tečnega policaja, kar te je doletelo včeraj.
Ta isti govor bi slišal tudi moj otrok. Da ne bo pomote. In poleti, bi delal da bi poplačal dolg. Za celo življenje bi si zapomnil.
Res ti želim vse dobro.
Sem polnoleten in že ene tretjič ponavljam, da se zavedam, da je bil to velik prekršek, za naslednjič tako ali tako vem. Teoretično bi me lahko potem policaj oglobil tudi če bi pijan hodil po pločniku? Tudi pešci so udeleženci v prometu?!
ja pol naj pa ona plača a ne, če te je nalivala z alkoholom

http://www.publishwall.si/lelj

25.03.12 15:45
Navedeno
RODI STVORI keš

NAPRASKAJ denar - 450 eur boš ja nekje dobil!! Limit, prijatelji, starši, sodelavci......izposodi si keš in plačaj!!
Mogoče bi ti prijatelji posodili - vsak po 20 eur....itd. itd. Najdi si eno delo - ne vem, pojdi enemu pomagat pri selitvi, na vrt, pri zidavi.....dobiš par eur pa še malico.

Ampak OBVEZNO moraš tudi vrniti - recimo v osmih mesecih ali kakorkoli se boš dogovoril!!!

Res dobronamerni nasvet: ne pritožuj se, ne odlašaj, nič od nič!! Vse kar boš čaral, te bo prišlo samo še več denarja!

Peesda, a nisi mogu peš ob mopedku do doma? Vsaj na točkah, kjer lahko pričakuješ plavce?

Hvala za nasvet! Če ne pogruntam v parih dneh nič pametnejšega, mi tako ne preostane drugega kot plačati. Zanima me samo, v primeru, da ne plačam, kaj mi lahko rubijo? Vsaka stvar, ki je v stanovanju je od staršev. In ker sem polnoletna oseba nimam skrbnika, torej ne morejo rubiti staršem. Je tole preveč naivna logika, da bi šla skozi?

lp!
RODI STVORI keš

25.03.12 15:53
In avtor!

Hvala bogu, da si plavcem ustavil! Ker bejžat z mopedkom je NORO! Lovili bi te, pri tem bi naredil ti še 10 drugih prekrškov.....uporabili bi prisilna sredstva, šel bi prespat na Policijo, zasegli bi ti 'motor'........nabili še kaj iz Kazenskega zakonika........daj ne seri!!

Takoj bi prišel na par 1000 eur kazni pa še Sodišče bi fasal!

U glavnem - zdaj vidim, da si dijak. A doma ne upaš povedat? Da bi ti starša pomagala?

Še 1 x - MORAŠ plačat, najmanj sitnosti boš imel. Denar pa napraskaj - od babice mogoče?

25.03.12 15:59
Navedeno
RODI STVORI keš
In avtor!

Hvala bogu, da si plavcem ustavil! Ker bejžat z mopedkom je NORO! Lovili bi te, pri tem bi naredil ti še 10 drugih prekrškov.....uporabili bi prisilna sredstva, šel bi prespat na Policijo, zasegli bi ti 'motor'........nabili še kaj iz Kazenskega zakonika........daj ne seri!!

Takoj bi prišel na par 1000 eur kazni pa še Sodišče bi fasal!

U glavnem - zdaj vidim, da si dijak. A doma ne upaš povedat? Da bi ti starša pomagala?

Še 1 x - MORAŠ plačat, najmanj sitnosti boš imel. Denar pa napraskaj - od babice mogoče?
Kot pravim, sem imel do sedaj dokaj dobre izkušnje s policijo, tako da niti pomislil nisem da bi zbežal, kljub temu, da je bila čez 100m klančina za kolesa, zraven pa stopnice, tako da mi ne bi mogla slediti.. Če bi bil bolj priseben bi definitivno pobegnil..

Staršem pa zaenkrat nisem povedal, pa ne, da bi se bal, pač pa ju nočem obremenjevati zaradi mojih neumnosti.. Pa še težko bi pogledal mamici v oči na materinski dan potem :)

25.03.12 16:00
Hvaležen bi bil, če bi mi kdo povedal, kako je z družbeno koristnim delom?
Prodaj kolo z motorjem, nekaj boš že dobil, ostalo pa si sposodi pri starših, sorodnikih, prijateljih, ...
bolj laično

25.03.12 16:05
Ker si mladoleten (a si?, ali si polnoletni dijak?) , so zate odgovorni starši! Vesel bodi, da že ponoči plavci niso strašili okoli vaše bajte pri starših - ker bi lahko!
Če bi po dooooolgotrajnih postopkih prišlo do rubeža - brez skrbi - bi rubili lastnino tvojih staršev.

In to ne za 450 eur, temveč za 900 + vsi stroški postopkov! In to tudi upam da veš, da en rabljeni televizor ni vreden 400 eur kot v trgovini, temveč 70 eur - ke več ne bo nihče dal.

NE FANTAZIRAJ!

25.03.12 16:06
Prosim, da ne podajate več predlogov kako zaslužiti 450€.. sem dojel, da bo treba delat oz. si nekje izposodit.. Zanimajo me še alternativne oblike, kot je družbeno koristno delo. Ima kdo izkušnje s tem?
Navedeno
hhdijezkeša..:)
Pozdravljeni!
Na vas se obračam z željo in prošnjo po pomoči. Naj obrazložim;
V petek, 23.3.2012 smo šli kot družba ven in jasno spili par kozarčkov alk. pijač. Okoli 3je ure zjutraj sem nato odšel do garaže, kjer sem za čas popivanja in zabave shranil svoj moped oz. kolo z motorjem. Odpeljal sem se v smeri Viča, vse po pravilih, nato pa zavil iz Tržaške ceste desno na Levstikovo ulico.

Par sekund prej sem v ogledalu opazil policijski avto, ki je nato takoj za mano zavil na levstikovo... Policist odpre okno, vpraša če je vse vredu in če lahko ustavim. Ker sem imel do takrat dokaj korektne odnose s policisti, sem naivno ustavil, kljub temu, da sem vedel da bom napihal kar krepko nad nulo.

Po standardnem postopku pihanja – napihano 0.49 mg/l – mi policist napiše kazen za 900€. Vse nadaljnje je bilo ok, korekten odnos iz obeh strani, to je to. Vprašal sem ga sicer, če bi se dalo zmeniti za opozorilo, glede na to, da je bil to moj prvi kakršenkoli prekršek v prometu, a se sploh ni pustil.. Tudi ko sem zajamral, da ne vem kako bom ta znesek plačal mi je vehementno odgovoril, da če plačam v roku dveh tednov, plačam samo polovični znesek (450€!!!).

Ker sam nimam niti pol toliko denarja na računu, izposoditi si tudi nimam ravno od koga, me zanima kakšne so možnosti pravdanja. Zavedam se, da je bila moja napaka vinjen vsesti se na kolo z motorjem, a res nevem od kje naj plačam. V primeru, da ne plačam pridejo rubit na dom? Kaj mi lahko vzamejo? Ničesar, ker lahko za vsako stvar starši trdijo, da je njihova in ne moja? Me bodo zaradi prekrška strpali v že tako prepolne zapore? Je kakšna možnost prijazne pritožbe in prošnje po omiljeni kazni?

Resnično ne vem kaj naj naredim.. 450€ je za dijaka ogromen znesek.

lp vsem in hvala za nasvete in odgovore!

za pravdanje nimaš možnosti, ker si kriv. če se boš pritožil, boš dosegel le to, da ti ne bo treba plačati takoj. a ko ti bodo vse skupaj zavrnili, boš moral pa v celoti poravnati 900 € in ne polovico od tega, plus vse stroške, ki so nastali.

prosi za obročno odplačevanje, verjetno boš moral izkazati kakšno materialno stanje prilivov, če jih imaš.

naj ti bo v poduk, da drugič raje pojdi peš ali pa naroči taksi, če boš drinkal.
Očitno moraš prvič v življenju prevzeti odgovornost za neumnost, ki si jo storil. Očitno so te prej vedno starši "reševali rit", sedaj ko si pa polnoleten si pa frajer, kajne? Imaš srečo, da je to le denarna kazen, kaj če bi koga zbil, da bi bil poškodovan ali pa bognedaj celo v smrt? Saj si se že sam posul s pepelom, da si storil napako, zato jo plačaj (kar sam se pozanimaj za družbena koristna dela) in upam, da te bo to za naslednjič izučilo glede konzumiranja alkoholnih pijač. Lahko pa greš malo k AA pogledat, ti ne bo škodilo. To so moji nasveti.
Še to, tudi 40 letnemu sinu bi povedala enako.
Sicer pa ko boš imel enkrat otroke, se boš tudi zavedal svoje odgovornosti a ne, in ne boš na forumu spraševal, kako ne plačevati preživnine za njih (upam, dati je ne bo treba), ker je to preveč keša.
NE PRIDE V POŠTEV

25.03.12 16:15
Družbeno koristno delo ti lahko dosodi sodnik!
Sodniki se ukvarjajo s kaznivimi dejanji (tatvine, vlomi, prom.nesreče s hudimi posledicami....)

TI sploh nisi v tem kolesju! Dobil si običajno položnico za prometni PREKRŠEK, ne KAZNIVO DEJANJE!. Nič v zvezi s Sodiščem. In ne želi si, da boš 1 x zabeležen še tam!

Položnica ni stvar sodnikov! To ostane na Policiji (dokumentacija) in se po dveh letih briše.

Vidim, da si drugače kar uredu (no pa se mami jutri zaupaj, ko bo praznik mimo) in da se boš izkopal iz štale!

Ajd!
Navedeno
Navedeno
RODI STVORI keš

Hvala za nasvet! Če ne pogruntam v parih dneh nič pametnejšega, mi tako ne preostane drugega kot plačati. Zanima me samo, v primeru, da ne plačam, kaj mi lahko rubijo? Vsaka stvar, ki je v stanovanju je od staršev. In ker sem polnoletna oseba nimam skrbnika, torej ne morejo rubiti staršem. Je tole preveč naivna logika, da bi šla skozi?

lp!

Jap, preveč naivno! Ko pridejo rubežniki, rubijo na naslovu, kjer je dolžnik stalno prijavljen! Njih ne zanima, da nisi lastnik nepremičnine, niti predmetov, ki se nahajajo v njej. Rubežnik ima pravico rubit! Če je lastnik zarubljenega predmeta nekdo drug, mora kasneje ta oseba dokazovat, da je to njeno in šele nato lahko dobi vrnjeno, kar pa v praksi največkrat ne "preživi", saj gredo zarubljeni predmeti po hitrem postopku na licitacijo!
Jaz ti toplo priporočam, da plačaš.
Če razmišljaš o pravdanju na sodišču, ti povem, da boš itak izgubil, plačal polno kazen ter še stroške postopka!
Polnoleten si in če sam sebe smatraš za dovolj odraslega, da lahko piješ alkohol, bodi še naprej dovolj odrasel in prevzemi krivdo za prekršek.
Oprosti, ampak za alkohol, pa čeprav na mopedu, nimam opravičila. Lahko bi šel peš, pa bi se končalo brez kazni. Lahko pa bi se končalo tragično, ko bi napačno odreagiral in bil vpleten v prometno nesrečo.
Glej samo tako - kazen boš poplačal, nikomur se ni nič zgodilo, nobenih posledic razen dobre šole ni.
adijo morje letos

25.03.12 16:23
In adijo morje, žurke.......plavanje, sonce, bejbike zgoraj brez, pa odbojka na mivki, vodni skuter in lubenica v senci......

Vidite, kako si lahko za eno traparijo na cesti zagrenite lajf za par mesecev v naprej!
ste pa bolani osebki

25.03.12 16:31
pametni, da se kar kadi...seveda niste imeli mladosti, norosti in zdej vam je žal in drugim pametujete in dajete take odgovore, da je za bruhat...

kaj p ako nekdo sprašuje za znižanje plačila vrtca...tud rečete rodi, stvori, sam si kriv kaj si pa sexu in imaš otroke, bruhh, bruuhhh...primitivci...smilite se mi vsi, ki v mladosti niste imeli priložnosti narediti neumnosti...

zate avtor pa tole...žal plačat bo treba...moja izkušnja je taka, da sem šla peš iz lokala, ki je pljunek stran od mojega doma, ampak imela srečo, da so se ravno takrat pripeljali nebodigatreba, vedno so takrat tam kjer je to najmanj potrebno in kjer lahko najlažje zaslužijo denar...zakaj so barabe na svetu? ja, ker je treba vložiti veliko več energije in treba je imet jajca, da bi jih preganjali...v glavnem tako...kazen probaj plačat - polovičko, ker če je ne boš bo padlo celo...jaz nisme dosegla nič, plačala pol, se pritožila, ampak ni šlo čez, tako, da sem potem plačala še ostalo polovico...s tem, da mi je pritožbo napisal policaj...

za družbeno koristna dela pa ne vem, se mi ni dalo ukvarjati s tem...

SREČNO

pa morje, bejbe, hladno pivo pa živce na off si vseeno privošči...

lep pozdrav

25.03.12 16:39
Navedeno
končno
Očitno moraš prvič v življenju prevzeti odgovornost za neumnost, ki si jo storil. Očitno so te prej vedno starši "reševali rit", sedaj ko si pa polnoleten si pa frajer, kajne? Imaš srečo, da je to le denarna kazen, kaj če bi koga zbil, da bi bil poškodovan ali pa bognedaj celo v smrt? Saj si se že sam posul s pepelom, da si storil napako, zato jo plačaj (kar sam se pozanimaj za družbena koristna dela) in upam, da te bo to za naslednjič izučilo glede konzumiranja alkoholnih pijač. Lahko pa greš malo k AA pogledat, ti ne bo škodilo. To so moji nasveti.

Z vožnjo po kolesarski stezi oz. po stanovanjski ulici ob treh zjutraj, težko koga poškuduješ razen sebe ;)

Navedeno
adijo morje letos
In adijo morje, žurke.......plavanje, sonce, bejbike zgoraj brez, pa odbojka na mivki, vodni skuter in lubenica v senci......

Vidite, kako si lahko za eno traparijo na cesti zagrenite lajf za par mesecev v naprej!

Na žalost, ja.. :)

Navedeno
NE PRIDE V POŠTEV
Družbeno koristno delo ti lahko dosodi sodnik!
Sodniki se ukvarjajo s kaznivimi dejanji (tatvine, vlomi, prom.nesreče s hudimi posledicami....)

TI sploh nisi v tem kolesju! Dobil si običajno položnico za prometni PREKRŠEK, ne KAZNIVO DEJANJE!. Nič v zvezi s Sodiščem. In ne želi si, da boš 1 x zabeležen še tam!

Položnica ni stvar sodnikov! To ostane na Policiji (dokumentacija) in se po dveh letih briše.

Vidim, da si drugače kar uredu (no pa se mami jutri zaupaj, ko bo praznik mimo) in da se boš izkopal iz štale!

Ajd!
Hvala za konkreten odgovor! Kaj pa sodnik za prekrške?

25.03.12 16:43
Navedeno
ste pa bolani osebki
pametni, da se kar kadi...seveda niste imeli mladosti, norosti in zdej vam je žal in drugim pametujete in dajete take odgovore, da je za bruhat...

kaj p ako nekdo sprašuje za znižanje plačila vrtca...tud rečete rodi, stvori, sam si kriv kaj si pa sexu in imaš otroke, bruhh, bruuhhh...primitivci...smilite se mi vsi, ki v mladosti niste imeli priložnosti narediti neumnosti...

zate avtor pa tole...žal plačat bo treba...moja izkušnja je taka, da sem šla peš iz lokala, ki je pljunek stran od mojega doma, ampak imela srečo, da so se ravno takrat pripeljali nebodigatreba, vedno so takrat tam kjer je to najmanj potrebno in kjer lahko najlažje zaslužijo denar...zakaj so barabe na svetu? ja, ker je treba vložiti veliko več energije in treba je imet jajca, da bi jih preganjali...v glavnem tako...kazen probaj plačat - polovičko, ker če je ne boš bo padlo celo...jaz nisme dosegla nič, plačala pol, se pritožila, ampak ni šlo čez, tako, da sem potem plačala še ostalo polovico...s tem, da mi je pritožbo napisal policaj...

za družbeno koristna dela pa ne vem, se mi ni dalo ukvarjati s tem...

SREČNO

pa morje, bejbe, hladno pivo pa živce na off si vseeno privošči...

lep pozdrav

Hvala! Po dolgem času en kul komentar.. :) Sicer bo poletje skromnejše, ampak si ga pa definitivno ne pustim vzeti.. lp
Navedeno
Zanima me samo, v primeru, da ne plačam, kaj mi lahko rubijo? Vsaka stvar, ki je v stanovanju je od staršev. In ker sem polnoletna oseba nimam skrbnika, torej ne morejo rubiti staršem. Je tole preveč naivna logika, da bi šla skozi?

lp!

Jaz ne bi igrala na to karto na tvojem mestu. Glede na to, da živite skupaj bo rubežnik prišel in zarubil kar je vrednega. Starši bodo morali pol dokazovat, da je to njihovo in ne tvoje. S papirji, če jih še imajo.

Kot ti je prej že Andreja napisala, zaj**** si, Bog pomagaj. Tu več ni kaj za nardit. Zdaj pa bodi ded in prevzami odgovornost za svoja dejanja, ter reši zadevo tak kot se spodobi.

25.03.12 17:00
Torej rubljenje odpade...
imam dokaj reden dohodek od Dijaške skupnosti, tako da bi se najbrž dalo zmeniti za obročno odplačevanje.. Edina možnost, pa še vedno tvegana, potem ostane sodnik za prekrške in igranje na karto prijaznosti, ter upanje na družbeno koristna dela?
Paco Moralles  [ spremenjen status profila ]

25.03.12 17:12
Navedeno
Navedeno
mavrični vitez
a za alkohol pa ni blo škoda denarja?
Dobra prijateljica je imela rojstni dan.. Še enkrat pa prosim, da se držite teme!
In zakaj se ti nisi držal rojstnega dne, ampak flaše??
lllllllllllllllllllllllll

25.03.12 17:21
Navedeno
imam dokaj reden dohodek od Dijaške skupnosti, tako da bi se najbrž dalo zmeniti za obročno odplačevanje.. Edina možnost, pa še vedno tvegana, potem ostane sodnik za prekrške in igranje na karto prijaznosti, ter upanje na družbeno koristna dela?

Torej plačaš 900€ (okej, 450) kazni in potem greš še pred sodnika za prekrške, ki ti lahko dosodi še kaj?

Sprašujem, ker ne vem, kako je s tem. A ni s plačilom položnice zadeva rešena? Kaj pa potem pri sodniku za prekrške?
Na pildku za kazen maš naslov, kam se obrniti. Mirno lahko obrazložiš, da si dijak, da si polnoleten, da nimaš rednih dohodkov in ZAPROSIŠ, da ti denarno kazen spremenijo v opravljanje družbeno koristnega dela. Poznam primer, ki je to naredil in so mu odobrili. Potem sicer nisem spremljala, kam so ga napotili in kdaj, so mu pa odobrili družbeno koristno delo namesto denarnega plačila

Navedeno
No, to je pa MON, ko vsi vse vedo, v bistvu pa imajo le redki kaj pojma o čem.:))

Seveda se da namesto globe opraviti družbeno koristno delo, vendar samo v primeru, če globe ne moreš plačati zaradi tvojega slabega premož. stanja. In v tem primeru je točno tako. Kot je povedala predhodnica, obrni se na tisti stik, ki je napisan na listku in se takoj jutri pozanimaj o o tej možnosti.

http://www.tvidea.si/novice/ogled/211/

V šoli mojega sina je nek tip, ki pomaga hišniku in je dobil 3 mesece opravljanja tega dela namesto plačilo kazni za prometne prekrške.
Aja, obstaja pa samo en keč pri tem družbeno koristnem delu ali obročnem odplačevanju, če ti ugodijo. Torej podati moraš pisno prošnjo za eno ali drugo, preden zadevi ugodijo ali ne ugodijo, preteče tisti rok, ko naj bi lahko plačal 450€. Če ti torej ne ugodijo, moraš plačat 900€, torej se splača dati prošnjo za družb. koristno delo samo če res nimaš keša in ti bodo skoraj 100% ugodili, vendar tudi v tem primeru bo kazen istovetna devetstotim €, torej kar nekaj dni takega dela (ne vem točno, koliko, najbrž nekaj mesecev).

Če zaprosiš za obročno odplačevanje, boš pa itak plačeval za polno cifro - torej 900€.

Razmisli, kaj se ti splača.
Navedeno
ste pa bolani osebki

O ja, smo imeli divjo mladost, norost, da zdaj včasih kar glava zaboli, ko se spomnim, a sem pač šla peš domov, tudi par km, če je bilo treba... enkrat sem celo policijo nažicala, da so me peljali do zadnjega križišča pred domom :))
In verjameš ali ne, brez problema so to naredili, ko sem jim pokazala, da sem sicer z avtom, a da nočem peljati in sem prisiljena iti peš.

25.03.12 17:58
Navedeno
wenga

Če zaprosiš za obročno odplačevanje, boš pa itak plačeval za polno cifro - torej 900€.

Tole mislim, da ni res... Ali pač?
Meni je pijan motorist do smrti zbil očeta na prehodu za pešce. To, da bi se rad izognil kazni je nevredno poštenega človeka. Če hočeš začeti odraslo življenje z dostojanstvom, pojdi delat družbeno koristna dela. Bodi vesel, da se je vse srečno končalo.

25.03.12 18:13
Navedeno
žalujoča
Meni je pijan motorist do smrti zbil očeta na prehodu za pešce. To, da bi se rad izognil kazni je nevredno poštenega človeka. Če hočeš začeti odraslo življenje z dostojanstvom, pojdi delat družbeno koristna dela. Bodi vesel, da se je vse srečno končalo.

hvala vsem za odgovore, kar sem želel sem izvedel. Verjetno bom podal prošnjo za družbeno koristna dela, prej se pa nameravam posvetovati s kom od pristojnih... Bil bi problem, če bi mi zavrnili opravljanje družbeno koristih del in bi potem moral plačati celoten znesek, namesto polovičnega.

Še enkrat hvala vsem, pa prijeten preostanek dneva. Upam, da se srečamo na kakšnem malo bolj veselem delu foruma.. :)
Navedeno
Navedeno
wenga

Tole mislim, da ni res... Ali pač?

O, pa še kako je res.:))

Kdaj imam možnost plačila globe na obroke (hkrati pa obrazložitev, da jasno izgubijo možnost za plačilo polovičke in kaj morajo podati k tej vlogi, kakšna dokazila)?

Plačilo globe na obroke velja zgolj za globo v polni višini je možno v primeru, ko je znesek globe vsaj 120 eur. Kršitelj mora v pisni obliki do izteka roka za plačilo globe (30 dni) prekrškovnemu organu predlagati obročno plačilo globe. V primeru odobritve obročnega plačila globe, se s sklepom določita način odplačevanja in rok plačila. Ta rok ne sme biti daljši kot eno leto. Zoper sklep o obročnem odplačevanju ni pritožbe. Če kršitelj zamudi s plačilom posameznega obroka za plačilo globe, z dnem zamude zapadejo v plačilo še neplačani obroki. Obročno plačilo globe se izvaja zgolj v polni višini predpisane globe.
Če si dijak, ti bodo odobrili družbeno koristno delo.
Po moje se tebi najbolj splača sposoditi si od nekoga 450€, plačati zadevo, potem pa temu, ki ti je posodil, obročno odplačevati teh 450€.

Ali pa družbeno koristno delo, če seveda imaš čas za to ob šoli. Moralo bi biti v popold. času, sobote, nedelje, potem pa seveda med počitnicami. Odobrili bi ti ga pa skoraj zagotovo.
dej dej WENGA

25.03.12 18:56
Daj WENGA pojdi avtorju za 'odvetnika' pa izpelji celo zadevo!!

Pusti ti 'kaj vse piše'! Skozi to sito pride samo klošar, mulc iz Doma Malči Beličeve pa 'Hilda' in njej podobni!

Avtor, kot še večkrat povedano PLAČAJ in ŠUTI.

Vse kar se boš naprej spuščal je zguba časa, denarja, živcev..............ni da ni!!

------------------------------------------------

WENGA U RIT SE ZALETI, POTEM PA ŠOPAJ FOLK Z VSEMI HAKELCI V ZAKONU!
Glede na to, da si tup, nimaš nobenih možnosti, da bi se izognil plačilu, če si polnoleten. tako kot je napisano post višje. Nisi ne Hilda, ne klošar.
Ti bodo pa prodali hišo, ko jo boš nekoč imel, kot so jo Vaskrsiču za 1dolg 24 eur.
Zdej praviš da nimaš, boš videl, ko boš dobil vabilo za zapor, kako boš znal poiskat.

Če bi bil pameten, bi policaju pobegnil, saj policaj nima nobenih možnosti, da bi peš ali z avtom ujel pametnega motorista. Na nosu ti pa tudi ne piše, kdo si, registrske pa nimaš.

Tko pa plačaj svojo neumnost.
Kaj če bi povzročil prometno nesrečo,ker si pač vedel,da boš napihal precej nad 0,o. Mogoče bi samo koga poškodoval..mogoče samo stolkel pločevino..mogoče pa nekomu ubil ženo,moža ali celo otroka. S kom bi se potem pogajal o kazni? Prav ti je in upam,da te je izučilo že prvič. Kar plačaj. Če si imel za pijačo imej še za kazen...saj si vse naredil zavestno
Zmeni se za 10 obrokov po 90 EUR in glej na to kot šolo za naprej. Lahko bi se končalo dosti huje.
Navedeno
antun
Zmeni se za 10 obrokov po 90 EUR in glej na to kot šolo za naprej. Lahko bi se končalo dosti huje.

Ti pa si bebav...............zakaj polno??? Če ima v osmih dneh za plačat 'samo' 450???

In še večji luzer je MEGABOY!! Napeljuje mulca (avtorja), da bi lahko spi.zd-il plavcem!!

BUDALO!! Da reskiraš.......ne vem nooo!!

25.03.12 20:55
Zdi se mi, da tukaj kar mrgoli idiotov in raznih čudakov, ki so tukaj pametni kako in kaj, v resničnem življenju pa so megle, ki jih nihče ne opazi in ne pogreša. Svojo zakompleksanost zdravite s športom, DRUŽBENO KORISTNIM DELOM! ali pa pač z nečim, kar vas bo naredilo boljše... Nikakor pa si ne jemljite pravice in se ne postavljajte nad nekoga brez razloga; internet vas ne naredi vplivnejše, daje vam samo moč, da lahko psujete in kolnete brez da bi kdo vedel kdo v resnici ste.

Ne nameravam več ponavljati; vem, da je bil moj prekršek hud in vem, da ni bilo pravilno kar sem storil. Ampak kar je, je in konec. Če obstaja kakšna možnost izogniti se plačilu tega nenormalnega zneska, jo bom pač izkoristil. Če možnosti ni, bom pa plačal.

Kot sem že povedal in ZAKLJUČIL DEBATO! zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!).
ste pa bolani osebki

25.03.12 21:29
Navedeno
Barca
Navedeno
ste pa bolani osebki

O ja, smo imeli divjo mladost, norost, da zdaj včasih kar glava zaboli, ko se spomnim, a sem pač šla peš domov, tudi par km, če je bilo treba... enkrat sem celo policijo nažicala, da so me peljali do zadnjega križišča pred domom :))
In verjameš ali ne, brez problema so to naredili, ko sem jim pokazala, da sem sicer z avtom, a da nočem peljati in sem prisiljena iti peš.

Barca to je bilo včasih...zdaj te peš oglobijo...jaz, če se fino spotaknem pred lokalom padem na prag doma...pa sem vseeno fasala kazen...mirno sem šla ob 01:00 iz lokala proti domu, ni 50 korakov stran pa ... sej jo fasala...kazen namreč....PEŠ
Navedeno
.............
[b

Kot sem že povedal in ZAKLJUČIL DEBATO! zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!).[/b]

Če smo se že tako razpisali (eni res za pomoč), drugi za (mal kur.canja), tretji za pametovanje...

SPOROČI, kako boš uspel!! Vsem nam v poduk!

Lep pozdrav - dobr uštimaj - pa NIKOLI VEČ z alkotom na cesto!
Kdo je čudak?

25.03.12 21:50
Navedeno
Zdi se mi, da tukaj kar mrgoli idiotov in raznih čudakov, ki so tukaj pametni kako in kaj, v resničnem življenju pa so megle, ki jih nihče ne opazi in ne pogreša. Svojo zakompleksanost zdravite s športom, DRUŽBENO KORISTNIM DELOM! ali pa pač z nečim, kar vas bo naredilo boljše... Nikakor pa si ne jemljite pravice in se ne postavljajte nad nekoga brez razloga; internet vas ne naredi vplivnejše, daje vam samo moč, da lahko psujete in kolnete brez da bi kdo vedel kdo v resnici ste.

Ne nameravam več ponavljati; vem, da je bil moj prekršek hud in vem, da ni bilo pravilno kar sem storil. Ampak kar je, je in konec. Če obstaja kakšna možnost izogniti se plačilu tega nenormalnega zneska, jo bom pač izkoristil. Če možnosti ni, bom pa plačal.

Kot sem že povedal in ZAKLJUČIL DEBATO! zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!).

Kdo je čudak? - ti ki si nekaj za-jeb-al in nas tle sprašuješ na MON-u ali resnično mi? Malo se zamisli, odgovor imaš na dlani....Zame nisi naredil samo ene napake, ampak najmanj štiri:
- da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
- da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
- da vso energijo vlagaš v vprašanje, kako se kazni izogniti (jokati in stokati, da nimaš denarja in da je krivično, da so te sploh oglobili - oprosti, dečko, za 900 € kazni nisi bil "samo" pijan, si moral še kaj drugega "pokazati")
- da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Pa še tvoj odgovor " zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!)" mi da misliti, da si verjetno "povratnik".

Ja, res sem čudna...ampak svoje grehe in napake rešujem pač sama.
Nočko!

25.03.12 22:00
Navedeno
Kdo je čudak?
Navedeno

Kdo je čudak? - ti ki si nekaj za-jeb-al in nas tle sprašuješ na MON-u ali resnično mi? Malo se zamisli, odgovor imaš na dlani....Zame nisi naredil samo ene napake, ampak najmanj štiri:
- da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
- da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
- da vso energijo vlagaš v vprašanje, kako se kazni izogniti (jokati in stokati, da nimaš denarja in da je krivično, da so te sploh oglobili - oprosti, dečko, za 900 € kazni nisi bil "samo" pijan, si moral še kaj drugega "pokazati")
- da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Pa še tvoj odgovor " zaprosil bom za opravljanje družbeno koristnega dela (ki ga že sedaj tako ali tako opravljam!)" mi da misliti, da si verjetno "povratnik".

Nočko!

Pa sem si rekel prej, da ne mislim več nadaljevati debate, ampak si me pa res sprovocirala...
Navedeno

da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
Pri 19ih pa res ne vidim problema pri pitju alkoholnih pijač za rojstni dan dobre prijateljice? Si ti prvi kozarček zvrnila pri 30ih?
Navedeno

da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
Se strinjam, da je bilo neodgovorno in zato bom sprejel kazen. Bodisi plačilo globe, ki je za moje pojme nesmiselno, če bi bilo po moje bi dobili vsi tovstni prekrškarji družbeno koristno delo, ker te le to izuči!
Navedeno

da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Nimaš pojma kdo sem, niti kakšna oseba sem. Zato se zadrži pri sklepanju na podlagi parih postov na forumu...
Navedeno

Še enkrat je tako očitno, da folk iz parih postov potegne neke debilne ugotovitve, ki za povrh še ne držijo! Pomagam v vrtcu PROSTOVOLJNO!, prav tako pa najmlajše učim plavanja pri enem izmed ljubljanskih plavalnih klubov. Si med vrsticami še kaj ugotovila o meni, česar ne vem?
Tudi jaz vem za primer, ko so namesto plačila kazni opravljali družbeno koristna dela. Samo je pa res, da so bili brez rednih prilivov. Tako da se mogoče splača preveriti kako je s tem, da ti ne bojo zavrnili in boš potem moral plačati celotno kazen.
Mene je pri vsem zmotilo to, da je fant pripravljen lagati, da mu je bila odvzeta oseba, in na to napeljate se starsa. Mislim... Odrasti.
Navedeno
@#$%&
Navedeno
antun

Ti pa si bebav...............zakaj polno??? Če ima v osmih dneh za plačat 'samo' 450???

In še večji luzer je MEGABOY!! Napeljuje mulca (avtorja), da bi lahko spi.zd-il plavcem!!

Bebav si ti, ker ne znaš brat. Pravi, da nima 450 EUR. Torej bo lažje dal 90 EUR/mesec kot pa da se izmika in išče načine kako bi se izognil plačilu.
Morda mu lahko ti posodiš 450 EUR pa ti bo naslednjih 10 mesecev dal vsak mesec 45.
de dej WENGA

25.03.12 23:39
Tvoje pisanje me spominja na Jaka Cepca ali pa Jerneja Vrtovca, pri tebi bi pa dodali še Ojdipov kompleks:

Pa še težko bi pogledal mamici v oči na materinski dan potem :)

In potem se na MONu čudijo ženske, ko dobijo takega maminega sinčka.

26.03.12 00:47
Navedeno
de dej WENGA
Tvoje pisanje me spominja na Jaka Cepca ali pa Jerneja Vrtovca, pri tebi bi pa dodali še Ojdipov kompleks:

Pa še težko bi pogledal mamici v oči na materinski dan potem :)

In potem se na MONu čudijo ženske, ko dobijo takega maminega sinčka.
ne moti me kaj si misliš o meni.. smo pa nekateri sinovi še toliko skrbni, da se spomnimo dneva vseh mam.. :)
Navedeno
Kdo je čudak?
- oprosti, dečko, za 900 € kazni nisi bil "samo" pijan, si moral še kaj drugega "pokazati")
Haha, danes za 900 € niti ni treba da si fajn pijan. ene 5 pirov je zadosti. Če pa še kakšnega več je pa že 1200 € + 18 kazenskih točk. Če se pa še potem kdaj pelješ trezen, ti pa zaplenijo še avto.
Navedeno
udeležena
Kaj če bi povzročil prometno nesrečo,ker si pač vedel,da boš napihal precej nad 0,o. Mogoče bi samo koga poškodoval..mogoče samo stolkel pločevino..mogoče pa nekomu ubil ženo,moža ali celo otroka. S kom bi se potem pogajal o kazni? Prav ti je in upam,da te je izučilo že prvič. Kar plačaj. Če si imel za pijačo imej še za kazen...saj si vse naredil zavestno
A kaj bi bilo?
Isto kot če bi ti povzročila prometno nesrečo, kadar si za kak km prekoračila dovoljeno hitrost.
Pa ne mi rečt, da še nikoli nisi peljala prehitro?
Navedeno
@#$%&

Jest bi na njegovem mestu pri teh norih kaznih vsekakor policaju pobegnil.
Luzer bi bil pa kvečjemu policaj in država, , ker bi ostala brez mojega težko prisluženega denarja.

Pravzaprav s čim si je pa država zaslužila teh 900 eur, da bi jih morala pokasirat?
Jp,.... najbolje bo, da plačas 450 evrov na žalost. Samo mi je pa zanimivo,da te vsi tako obsojajo.... Noben pa ne komentira kazni, ki so krepko nenormalne za normalne ljudi. Bi pa najbolje naredil, da bi pobegnil saj nisi imel registracije in bi lahko šel čez kakšno livado do kakšne ulice do katere oni nebi mogli za tabo.
Ampak, ker si pošten dečko si pač kaznovan za to .... dočim ogromno barab v tvojih letih dela takšne prekrške s temi skuterji, mopedi itd, ...da glava boli i nikom ništa....... Seveda se bodo zdaj našli pametnjakoviči in me obsojali, ker sem ti to napisal ...ampak tako je na žalost kazni plačujejo samo pošteni ljudje.
Če na boš plačal 1/2 v roku 15 dni, bo PP podala predlog za izvršbo celotne kazni na Carino, od tam lahko pričakuješ opomin pred začetkom in če po opominu ne plačaš, sklep na osebne prejemke (če si dijak, na račun pri banki, tudi če nimaš ničesar na računu) - na banki te bo ta sklep "čakal" 10 let do zastaranja.
Na sklep pride še min. 25 EUR stroškov izvršbe in bančnih okoli 40 EUR.

Če napišeš zahtevo za sodno varstvo, pa prosiš za obroke, ti bo Policija mogoče odobrila, vendar le celo kazen!
Če prosiš za javna dela, bo obravnavalo zadevo sodišče. Mogoče ti bodo ugodili, da odslužiš globo, vendar spet nastanejo stroški sodišča in stroški policije, minimalno 30 na PP in 150 na sodišču - če ti zavrnejo zahtevo za javna dela, plačaš vse - globo + str. policije + str. sodišča

Če se pritožiš in pritožbi ne ugodijo (kar je najbolj verjeten rezultat, ker ni podlage, da bi ugodili) - je potrebno plačati celotno kazen. (ni več polovice)
ponavadi nudijo le ciganom. Preverjeno.
Prekršek v prometu ni protipravno kazensko dejanje.. Za to se ne gre v zapor, pa če pelaš 100x čez rdečo luč. V kazenski postopek pa se lahko strpaš če voziš recimo brez izpita. Položnice od policajev, ker nisi pešča spustil čez prehod ipd, pa te ne spravijo kr tak v zapor. Lp
Navedeno
BryantMay
Prekršek v prometu ni protipravno kazensko dejanje.. Za to se ne gre v zapor, pa če pelaš 100x čez rdečo luč. V kazenski postopek pa se lahko strpaš če voziš recimo brez izpita. Položnice od policajev, ker nisi pešča spustil čez prehod ipd, pa te ne spravijo kr tak v zapor. Lp
japajade.
Lahko greš samo 1x skoz rdečo luč, al pa 1x narobe parkiraš, al pa 1x ne spustiš pešca čez prehod, se pritožiš, pritožbo zavrnejo in ne plačaš, pa boš pristal za en mesec v zaporu.

A za uklonilni zapor še nisi slišal?
Navedeno
megaboy
Navedeno
BryantMay
japajade.
Lahko greš samo 1x skoz rdečo luč, al pa 1x narobe parkiraš, al pa 1x ne spustiš pešca čez prehod, se pritožiš, pritožbo zavrnejo in ne plačaš, pa boš pristal za en mesec v zaporu.

A za uklonilni zapor še nisi slišal?

japajade ŽNJ!
če si že slišal za nek izraz, in ker ga znaš napisati (bravo), še ne pomeni da si diplomiral iz prava. Nena pametujte brez neke pravne podlage, pa se idite rajše v gostilno pametne delat, ker mam polno glavo take ko si ti, ko samo znate govoriti o pravnih izrazih in pojmih,ker ste sami bli že 100x na sodišču. (bravo)

"Uklonilni zapor se ne sme določiti, če je bil za prekršek izdan plačilni nalog ali če je bila globa izrečena mladoletniku."

Začnite googlat še malo zakonike, ne samo forume! Lp
Navedeno
Navedeno
Kdo je čudak?
Navedeno

Nočko!

Pa sem si rekel prej, da ne mislim več nadaljevati debate, ampak si me pa res sprovocirala...
Navedeno

da si tako mlad in že konzumiraš alkoholne pijače (si na dobri poti, da boš pijanček)
Pri 19ih pa res ne vidim problema pri pitju alkoholnih pijač za rojstni dan dobre prijateljice? Si ti prvi kozarček zvrnila pri 30ih?
Navedeno

da greš v vinjenem stanju vozit moped (totalno neodgovoren do sebe in ostalih udeležencev v prometu)
Se strinjam, da je bilo neodgovorno in zato bom sprejel kazen. Bodisi plačilo globe, ki je za moje pojme nesmiselno, če bi bilo po moje bi dobili vsi tovstni prekrškarji družbeno koristno delo, ker te le to izuči!
Navedeno

da greš potem na MON spraševat in pričakovat zate pametne odgovore (to se ti pa vidi, da si popolnoma neodgovoren in neizkušen reševanja problemov, ker so vedno prej drugi reševali namesto tebe)
Nimaš pojma kdo sem, niti kakšna oseba sem. Zato se zadrži pri sklepanju na podlagi parih postov na forumu...
Navedeno

Še enkrat je tako očitno, da folk iz parih postov potegne neke debilne ugotovitve, ki za povrh še ne držijo! Pomagam v vrtcu PROSTOVOLJNO!, prav tako pa najmlajše učim plavanja pri enem izmed ljubljanskih plavalnih klubov. Si med vrsticami še kaj ugotovila o meni, česar ne vem?

Ja, da v vrtec sprejmejo tudi vsakega čudaka, ker ga drugače ne bi, se jim je ponudil, da bo delal zastonj - prostovoljno. Pa če to ni kriza!!!!
Verjamem vate

27.03.12 23:15
Dijakbrezkeša, evo pa si se uvrstil med najbolj brane teme :). Samo to sem ti želela povedati, da te razumem, vem, da ne bi rad bremenil staršev in sorodnikov in vem, da ti je žal. Tudi sama imam malo mlajšega sina, ki je tudi že storil eno neumnost (hvalabogu se je dobro končala), pa se mi zaradi tega ne zdi nič slabši. Takoj je zaštekal, da to ni bilo kul in sem prepričana, da se ne bo več ponovilo. Tudi zate. A doma si že povedal? Prepričana sem, da bodo starši opazili, da ti je žal. Ne samo zaradi denarja ... Drži se in poročaj!
ena mama ena mama

28.03.12 09:34
...si imel po moji oceni smolo, nekaj podobnega se je zgodilo mojemu sinu, da je za en butast prekršek plačal 400 €.
Plačal je sam. Biti star 18 let ni le fino, ampak včasih žal tudi odgovorno. O tvojih težavah sem doma slišala že pred vpisom na mon.

Po mojem, povej staršem, ..... tudi mi smo bili enkrat toliko stari kot ti........ upam da imaš toliko denarja, da plačaš. Vem pa da zelo zelo boli. Potem pa glavo pokonci in naprej. Žal ta svet ni pravičen, malenkostni prekrški se pri nas drago plačujejo, za velike pa prav počasi meljejo sodni mlini.

Želim ti vse dobro, glavo pokonci,...
ena mama enako starega sina.

Avtor:

Naslov teme:

• Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt, docx, pptx, xlsx, png
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 3 datotek

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 20 minus 3?