Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!
Loliittaa

Pa preživi

16.03.12 10:51
Osebni dohodek 600.00€, 300.00€ priživnine, kredit, položnice, dva srednješolca brez štipendije in brez otroškega dodatka.
Kličem na CSD pa mi reče, da ona ve kako je to hudo samo, da oni nimajo vpliva. Naj počakam, da se reši vloga. Meni tudi teh 200.00€ ogromno pomaga pri preživetju.
Žalostna, obupana in razočarana sedim in premišljujem. Kam naj se obrnem in kako otrokoma, ki sta skozi lačna razložim, da nimam niti za avtobusno karto.
JA DREK

Re: Pa preživi

16.03.12 10:53
ja ne vem. groza.

16.03.12 10:58
Navedeno
Loliittaa
Osebni dohodek 600.00€, 300.00€ priživnine, kredit, položnice, dva srednješolca brez štipendije in brez otroškega dodatka.
Kličem na CSD pa mi reče, da ona ve kako je to hudo samo, da oni nimajo vpliva. Naj počakam, da se reši vloga. Meni tudi teh 200.00€ ogromno pomaga pri preživetju.
Žalostna, obupana in razočarana sedim in premišljujem. Kam naj se obrnem in kako otrokoma, ki sta skozi lačna razložim, da nimam niti za avtobusno karto.

To pa res stisne srce...

Verjamem, da otrokoma težko poveš, kako vam gre...

Poskusi se obrniti na socialno za enkratno pomoč, ne morejo te kar tako odkloniti, vem, da obstajajo neke vrste enkratne pomoči.

Če kaj bolj konkretnega zvem, ti še napišem.

Veliko sreče ti želim.
k72 

16.03.12 11:00
pri nas je bilo podobno, samo je hvalabogu ta večja punca že od prvega letnika srednje šole vedno delala, tako da z njo nikoli nisem imela posebnih stroškov (oblačila ipd)
vem, da je hudo.
a nimaš nobene prijateljice, ki bi ti lahko malo na pomoč priskočila, pa vrneš, ko dobiš?
ti pomagam

16.03.12 11:02
Navedeno
Loliittaa
Napiši kakšen kontakt pa ti pomagam. Vem, da je težko, težko je tudi prosit.
tam sem žalostna

16.03.12 11:02
Sem bila pred leti na istem in vem kako hudo je, ko moraš pred lastnim otrokom
skrivati v kakšni bedi živiš. Če pustiš ZS ti iz srca pošljem 100 EUR, da vsaj malo
omiliš trenutno situacijo. Pa ne ubopaj, boš vidla, da še bo vse dobro.
CSD csd

16.03.12 11:14
zakaj pa ne dobiš otroških dokladov?
ivonny

16.03.12 11:16
Takole sem jaz odrasla, doma nobenega dnarja, mal kmetije, 4 otroci...hudo je, nekak smo preživeli . Mel smo za jest samo kar je doma zrastlo.
čistnakoncu

16.03.12 11:16
Lolita, očitno nas je vedno več...Kam gre ta država?

Evo, moja zgodba...
Stara odločba zapadla 1.1.2012, novo odločbo dobila 29.2. a OD bo izplačan šele v aprilu.

Socialne pomoči mi 2 meseca sploh ne bodo izplačali, da se tako pokrije razlika, ki je bila več izplačana (prej 300€, zdaj 140€).

Brezposelna samohranilka, s šoloobveznim otrokom, z dohodki 200€ preživnine, 100€ OD in po novem 140 € denarne pomoči. Najemnina, položnice, hrana...

V tem mesecu ostanem brez OD in brez socialne pomoči...

A mi lahko kdo pove kako naj preživim? Zmešalo se mi bo...
res je to kriza

16.03.12 11:22
Če ne gre drugače, pa greš po kakšen paket hrane na rdeči križ ali karitas. Res ni fajn, ampak otroci pa tudi ne smejo bit lačni zaradi ponosa. Pa lahko se jih tudi prosi, da ti plačajo kakšno položnico. Karitas vem da to počne. Če si pa brezposelna, si pa poišči vsaj kakšno delo na črno, da bo vsaj nekaj. Dolgoročno pa seveda išči zaposlitev.
Kaj naj jaz*

16.03.12 11:26
Moj primer....plača ok, skoraj 2000 na mesec, lastno 4 sobno stanovanje, 2 avtomobila, moj možek enkraten, enako otrok, moževa plača še boljša od moje.
Marsikdo bo rekel, da kaj mi vendar manjka.

Ampak....včeraj sem dobila diagnozo....rak na maternici...tako da.....sesuta sem mogoče bolj kot vse ve, ki pišete tu gor.

16.03.12 11:27
Vsak primer glejmo individualno.

povej, kakšni so prihodki in razloži kakšni so odhodki, pa ti bomo pomagali prerazporediti te stroške, da bi ostalo vsaj za hrano. Zagotovo se najde kakšna rešitev.

primož

Srečnga pa zdravga!!!

090 30 41 Številka za vse vrste težav.

http://galerija.over.net/mon/main.php/v/javnagalerija/Primo__
http://pino.blog.siol.net/ Poglej kaj pišem
Loliittaa

16.03.12 11:28
Prosit je izjemno težko. In borka sem že toliko let in hvala bogu imam vsaj pridna fanta. Najbolj žalostno je pa to, da je tamali zelo dober športnik pa mu ne morem omogočit novega kolesa.
Pustila bi kontakt pa mi je tako nerodno in sposojati pa potem vračati, tega nisem bila nikoli vajena.
trpim

16.03.12 11:33
Pri nas je tudi beda, dela samo mož, jaz bolana, sin brez štipendije, preživljamo se z 600€:(((
Loliittaa

16.03.12 11:35
Zaposlena sem, plače dobim okoli 600.00€ od tega imam kredita 100.00€. Preživnine fanta dobita 300.00€. Otroškega dodatka pa ne dobim ker sem na čakanju, da pride v obdelavo moj obrazec. Ker fanta še nista polnoletna jima ne pripada štipendija.
koki2

16.03.12 11:38
Navedeno
Loliittaa
Zaposlena sem, plače dobim okoli 600.00€ od tega imam kredita 100.00€. Preživnine fanta dobita 300.00€. Otroškega dodatka pa ne dobim ker sem na čakanju, da pride v obdelavo moj obrazec. Ker fanta še nista polnoletna jima ne pripada štipendija.

Kaj plačuješ tudi najemnino?
beda na kvadrat

16.03.12 11:39
kako je res nekaterim hudo, moja sodelavka se pa hvali, da si je njena tašča kar tako mimogrede kupila za 350 eur srajčko.
Ohjeeej

16.03.12 11:44
Navedeno
beda na kvadrat
kako je res nekaterim hudo, moja sodelavka se pa hvali, da si je njena tašča kar tako mimogrede kupila za 350 eur srajčko.

Pa moja šefica čevlje za 240 EUR... Ko bi bili pol vsaj tiho o tem...

16.03.12 11:45
Navedeno
Loliittaa

Torej imaš skupno 900,00 evrov prihodka, 100,00 evrov kredita in položnic koliko? Tudi če ne bi dobila otroškega dodatka, niti pod razno nimaš malo, oprosti. Je tistale "čistonakoncu" v bistveno bolj jebeni situaciji kot ti, se ti ne zdi?

16.03.12 11:46
Same žalostne zgodbe:(. Upam, da bo letošnja pomlad z več sončka in da se najde kakšna rešitev za vsakogar.
ti pomagam

16.03.12 11:56
Navedeno
no-ja
Navedeno
Loliittaa

Torej imaš skupno 900,00 evrov prihodka, 100,00 evrov kredita in položnic koliko? Tudi če ne bi dobila otroškega dodatka, niti pod razno nimaš malo, oprosti. Je tistale "čistonakoncu" v bistveno bolj jebeni situaciji kot ti, se ti ne zdi?
Obe sta v težki situaciji, kaj se greš. Ima pa Loliita tudi dva srednješolca,ki rabita tudi denar za mesečno. Pa športnika. Sem imela sošolca, ki je treniral resno, ne moreš si misliti koliko je pojedel pa je bil suh kot prekla. Moja mami je v šali rekla, ker je bil večkrat na obisku in je videla koliko poje, da bogi njegovi starši, ker toliko dajo za hrano.
ata pomaga

16.03.12 12:02
morda bi lahko ata še kaj dodal. konec koncev je 300 evrov preživnine za dva srednješolca res malo. Ali pa da ju ima več pri sebi, da ju nahrani.

16.03.12 12:08
Nič se ne grem, navajam dejstva. Neki polovične informacije pač ne dajo realne slike, se ti ne zdi?

Torej: prihodki (vsi) - odhodki (vsi) - bo bolj jasno.

Kar se pa hrane tiče, ne boš verjela, vem, pa moj še športnik ni (pa je non-stop v hladilniku). Tako da, me ni treba čisto nič napadati, mi je jasno - pa še vedno trdim, da je druga v hujši situaciji, kot prva.
Loliittaa

16.03.12 12:09
Od 600.00€ plače imam kredita 100.00€, torej 500.00€. Karta za avtobus je za enega fanta 100.00€. Položnic 400.00€. Kje je pa hrana in obleka? Samo pojesta oogromno, da ne govorim o oblačilih. In seveda redno hodim v službo, brez bolniške.
Strarost otroka 15 in 17 let je bistveno drugačna in seveda bolj zahtevna za preživljanje kot pa pred parimi leti, ko še nista bila toliko zahtevna.
Škoda mi je samo za malega, ki je res športnik, da ne vrže puške v koruzo zaradi novega kolesa, ki si ga želi, da gre stopnjo naprej.
veliko položnic

16.03.12 12:21
Navedeno
Loliittaa
Od 600.00€ plače imam kredita 100.00€, torej 500.00€. Karta za avtobus je za enega fanta 100.00€. Položnic 400.00€. Kje je pa hrana in obleka? Samo pojesta oogromno, da ne govorim o oblačilih. In seveda redno hodim v službo, brez bolniške.
Strarost otroka 15 in 17 let je bistveno drugačna in seveda bolj zahtevna za preživljanje kot pa pred parimi leti, ko še nista bila toliko zahtevna.
Škoda mi je samo za malega, ki je res športnik, da ne vrže puške v koruzo zaradi novega kolesa, ki si ga želi, da gre stopnjo naprej.

Položnic za 400 evrov je kar velik znesek. Nimate nobene žlahte, staršev, ki bi vam pomagali. za šortnika poskusi dobit kakšnega sponzorja. Kaj pa oče pravi glede preživnine?
ni mi jasno

16.03.12 12:21
Navedeno
Loliittaa

karta za enega 100evrov? na kakšni razdalji se pa vozi? to se mi zdi malo hudo.
položnice 400 evrov? zdi se mi ogromno.
trenutno imam s plačo in preživnino 800 evrov, smo trije, pa se mi zdi, da še kar nekako vozimo. seveda pa gre za osnovno preživetje, oblek in čevljev ne kupujemo, frizerji odpadejo, izvenšolske dejavnosti tudi, ker moram plačevati obema po 30 evrov mesečno za maturantski izlet. Otroških dodatkov nimamo, štipendije tudi ne...ampak vseeno preživimo.
Yo_ 

16.03.12 12:31
Hja, nekateri dobimo bistveno manj preživnine, pa smo v podnajemu, pa še stroške plačujemo. Meni so tele zgodbe res že za lase privlečene, ker sem se parkrat javila, da lahko pomagam npr. z oblačili, morda hrano. Konec koncev bi lahko npr. neko družino povabila na kosilo, recimo.
Ampak ne, vedno samo denar. Recimo za novo kolo ipd. Ma, dajte ga malo manj srat.
žal mi je

16.03.12 12:32
Žal mi je, ko berem te žalostne zgodbe.

Kot prvo se mi zdi, da dobiš čisto premalo preživnine za dva srednješolca. Moja sodelavka dobi za dva enako stara 600 eur.

Drugo pa, če jaz poznam tak primer, pomagam če le lahko. Res pa je problem, ko človek ne ve, da je kje tako huda situacija. Tudi otroci v šoli ne povedo. Jaz tako pomagam mojim staršem, občasno bratu. Pri njih vem, da rabijo in da ne razmetavajo. Včasih pomagam tudi prijateljici, tako da njenim otrokom za RD dam denar npr. 200 eur.
Loliittaa

16.03.12 12:34
ni mi jasno- me zanima če živiš sama v stanovanju ali pri starših v kakšni hiši? Je razlika ker se stroški delijo. Ja pa ravno toliko je če ti je jasno ali ne. Lahko rečem, da tudi meni ni pa bolj kot se odrekam sama (pa služim) slabše je.
nehajte samo jamrat

16.03.12 12:44
Nehajte samo jamrat.
Moja sestra ima minimalno plačo, dva srednješolca, preživnine ne dobiva, ker se bivši mož temu izogiba, ima sicer svoje stanovanje, ki ga je dobila od staršev, pa plačuje vse položnice in nikoli ne jamra, da nima. Živijo čisto spodobno, oba sinova trenirata nogomet.
Je treba pa kje drugje stisnit.
Mesečna

16.03.12 12:57
Takole, čisto mimogrede ti povem, da ne rabiš ne vem kakšnih razdalj premagovat, da mesečna vozovnica znese 100 EUR. Moj se vozi samo 18 km daleč, pa odštejem za mesečno skoraj 90 EUR, tako da ne se preveč čudit.
eeemmm 

16.03.12 13:31
Za oblacila imas na voljo RK, Karitas pa tudi tukaj veckrat kdo da oglas za oblacila. Nimajo slabih oblacil. Dobis tudi hrano (moka, sladkor, olje, pastete, marmelado, prasek, testenine ; v glavnem kr dosti). Na socialno nesi poloznico - recimo od najemnine, pa ti bodo placali. Ce ti RK recimo ne da hrane (ker dohodkov res nimas malo), dobis tudi na socialni bon za hrano v trgovini, ki si jo sama izberes (predlagam kak lidl, hofer,eurospin, ker imajo bistveno cenejso hrano).
Kolo lahko tudi dobis na RK.

Pozanimas se lahko ce obstaja kaksna subvencija za prevoz otroka :)

Ti zelim, da vam uspe. Tudi jaz ne vem, kako bom, ampak hvala bogu, nimam otrok.
za mesečno

16.03.12 13:32
Za Lolito in mesečno zakaj ne zaprosite še za subvencijo prevoza? Vkolikor je ne dobite iz javnih sredstev pa lahko poskusite na občini.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

16.03.12 15:43
v kaki luknji živimo!!!
poprav.

16.03.12 19:47
...
ne preveč

16.03.12 20:16
Sem odrasla skoraj dobesedno na krompirju in fižolu, od 12 leta dalje, sem ob vsaki priložnosti poprijela za delo, med počitnicami sem pobirala sadje v bližnjih sadovnjakih, pri 16 pomagala v eni trgovini, merkala otroke in podobno.

Torej, če sem jaz kot punca pri 12 začela služit denarce, bi tvoja sinova s 15 tudi že lahko, čez vikende, počitnice. Tudi ti lahko poiščeš dodatni zaslužek, polno je ljudi, ki so sami, bolni, starejši, nemočni, ali pa dogodki ob katerih se išče občasna pomoč...

400 € položnic?

Otrok (beri mladi moški) si ne more SAM zaslužit za nov kolo, če si ga RES tako
želi?
katarina73

17.03.12 09:38
jaz vas pa sploh ne razumem. zgoraj ena piše, da njena sorodnica, ki dobiva minimalca in otroške čisto solidno preživlja sebe in dva otroka, vi pravite, da naj gre avtorica prosit na karitas in RK če nima oziroma da naklada, da ima 400 eur stroškov ...
ste že vsi zblazneli? eno je PREŽIVETJE, drugo pa DOSTOJNO ŽIVLJENJE in to dvoje je hudo različna zadeva. če je vam ok, da komaj spravite mesec skozi, pa da se ponoči zbujate ker vas tarejo skrbi kako boste obrnili denar, vam povem, da to NI ok in ne bi smelo biti tako. in nedolgo nazaj ni bilo tako. in če malega otroka brez skrbi oblečeš v ponošena oblačila srednješolca, ki se trudi izoblikovat sam sebe in bit samozavesten ne moreš oziroma se on ne bo.

ne preveč: ne bodi preveč pametna. imam hčeri stari 16 in 17, aktivno iščeta službo v mariboru preko študenta, pa ju povsod odslovijo ker nimata 18 let. živimo na kmetih, sem sosedi zadnjič rekla da jim pridemo pomagat ko / če imajo kaj za podelat, pa ni treba dat denar, kako klobaso in liter mleka bo čist ok, pa je rekla da še za svoje otroke nimajo dovolj dela. torej ... če sem jaz pri svojih 14 pobirala krompir na državni njivi še ne pomeni, da ga lahko danes moji hčeri. žal se ne da več kar tako čez počitnice otroke porivati na delo v fabrike, ker fabrik praktično več ni.

Avtor:

Naslov teme:

• Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt, docx, pptx, xlsx, png
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 3 datotek

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 7 krat 6?