Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!
€€€

Koliko € za hrano na dan?

15.03.12 11:53

Koliko približno zapravite za hrano na dan ali na mesec na osebo?

Jaz zapravim 70-100€ na mesec, kupujem pa na akcijah.
S fantom greva živeti na svoje, pa me zanima.
Odvisno kje kupujes in kaj kupujes. Ce sedaj zase zapravis 100€, bos pac potem 200€.
bela kača s kronico

Re: Koliko € za hrano na dan?

15.03.12 11:56

3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.
Nic €. ;)

-------------

If you can read this then you are very special. Be proud of yourself!

Listening to Spotify while posting constructive comments :p
------------
Bonkers.
-------------
Okoli 80€ na mesec za hrano. Ena oseba.
Po približnem izračunu okoli 600 EUR mesečno. Hrana in pijača, da se razumemo. Smo štirje.
ne morš verjet

15.03.12 12:00

Vsak teden se tu piše o tem. Pa se mi zdi, da smo na dveh bregovih. Meni ni jasno kako ena družina z dvema najstnikoma da samo 300 eur za cel mesec.Pa nimajo svojega vrta.
midva ene 10 € na dan, tam na koncu meseca je od 300-350 strošek hrane, no vmes so še kašni šamponi, čistila...

Dan je lahko tudi ustvarjalen :)
http://unikatnazaja.com/
19-4

15.03.12 12:03

Navedeno
bela kača s kronico

Za 500-600 € hrane na mesec????? Kaj pa jeste?? Mi smo tudi trije, pa niti slučajno ne porabimo toliko za hrano. Šparamo pa na hrani tudi ne.
ni mi jasno

15.03.12 12:09

Kaj jeste za 600e?Pa naj se kdo reče da so v sloveniji revezi.Pa to je moja plača.Mi damo s čistili vred in plenicami največ 300 pa sem preveč rekla prej 200e.Smo pa 4.Ja kupujem pa večinoma v hoferju, spinu in tusu.
ne morš verjet

15.03.12 12:14

Navedeno
ni mi jasno
Kaj jeste za 600e?Pa naj se kdo reče da so v sloveniji revezi.Pa to je moja plača.Mi damo s čistili vred in plenicami največ 300 pa sem preveč rekla prej 200e.Smo pa 4.Ja kupujem pa večinoma v hoferju, spinu in tusu.
No o tem govorim, da smo na dveh bregovih. Samo 200 za štiri ljudi mi pa ni jasno.
ni mi jasno

15.03.12 12:22

A ti nastejem kaj kupimo.Jogurte,mleko,moko,sladkor,piskote,sok,kroglice za v juho,kaso za v juho,gres,polento,evrokrem,3 vrste kosmičev za v mleko,kavo,nekaj sadja in zelenjave,hrenoveke,pastete,sir,redko kaksno salamo,riz,olje,kis.Je pa res da sem meso do zdaj dobila od svojih,ok tukaj priznam da prisparam nekaj.Je pa tudi res da ne pojemo ne vem koliko mesa.Tako da tudi če bi ga kupovala me nebi prislo toliko.Je pa res da gremo po fasngo enkrat na mesec in takrat kupimo vse.Sproti gremo po kaksen kruh,če ga ne spečem doma in po sadje.Sparamo na zalost tako je.
verjamem

15.03.12 12:26

Mislim da lahko 200e za 4 osebe, saj špageti 500g so tudi cca 0,50e (eurospin...) in kakšne omake in solata ali zelenjava, potem kruh za 1,20e/kg in če ne pojedo veliko potem bi lahko bilo res. Tudi krompir ni predrag ali riž, če osebe ne jedo salam, pršutov, sira....ne pijejo sokov....jaz verjamem.
Odvisno tudi če se pije kava in kakšno mleko, priboljški...
Pri nas 100e/osebo.
Mi tudi toliko

15.03.12 12:27

Navedeno
ni mi jasno

Ma, ne jemo nič takega, res ne. 500-600 EUR: všteti tudi prehranski dodatki in vsa pijača. Doma imamo ves čas sokove, pivo in vino, ker imamo kar pogosto obiske. Ves čas imamo doma sveže sadje in zelenjavo, kar žal ni poceni. Pa zalogo slaščic in prigrizkov (Hofer, Lidl variante). Hči pije neke športne in proteinske napitke, sin je v ta lačnih letih... Ne vem... na mizi sicer nimamo nič posebnega.
bela kača s kronico

15.03.12 12:32

Navedeno
19-4
Navedeno
bela kača s kronico

Za 500-600 € hrane na mesec????? Kaj pa jeste?? Mi smo tudi trije, pa niti slučajno ne porabimo toliko za hrano. Šparamo pa na hrani tudi ne.

V znesek je všteta celodnevna prehrana cele družine.
(torej šolska malica, malica v službi, ter zajtrk, kosilo in večerjo, ki jih jemo doma)
Jemo veliko sadja, zelenjave, rib, morskih sadežev, perutnine, jedi iz polnozrnate moke, stročnic, mlečnih izdelkov.
Ne hodimo na hrano k staršem, nimamo lastnega vrta in sadovnjaka, domačih živali za zakol tudi ne.

In - za porabljeno iz mojega žepa se mi menda ni potrebno opravičevati, ne? :)
ni mi jasno

15.03.12 12:34

Mogoče sem malo grdo nastopila s temi revezi pa to.Ampak meni je to res veliko,sama imam minimalca,moz dosti bolje ampak pri kreditih in vseh poloznicah in dva otroka,si ne morem privosčit dat 600e za hrano.Res ful gledamo kaj kupimo.Če mi pa ne bi bilo treba gledat pa bi z lahkoto tudi jaz zapravila 600e za hrano.No na koncu vam lahko rečem samo blagor da pač lahko kupite vse kar imate radi.
Navedeno
bela kača s kronico
3*5*30=450 EUR.
bela kača s kronico

15.03.12 12:49

Navedeno

Navedeno
bela kača s kronico
3*5*30=450 EUR.

Beri odebeljeno zgoraj...
cck

15.03.12 12:53

Navedeno

Navedeno
bela kača s kronico
3*5*30=450 EUR.

Pa saj ne moreš verjet da ste šli računat, cccccccc
Doma kuhamo samo za vikend, pa še to ne vedno. Oba z možem jeva kosilo v službi, otrok v vrtcu. V trgovini zapravimo za vse (hrana, pijača, kozmetika, čistila...) od 300-350€ na mesec, potem še vsak zapravi po 100€ za kosila, otroška hrana je na vrtčevski položnici in ne vem kolk pride. Torej, na mesec cca. 600€ za tričlansko družino, šparamo pa niti ne.
resnica_

15.03.12 13:42

Navedeno
ne morš verjet
Vsak teden se tu piše o tem. Pa se mi zdi, da smo na dveh bregovih. Meni ni jasno kako ena družina z dvema najstnikoma da samo 300 eur za cel mesec.Pa nimajo svojega vrta.

Verjetno kupujejo prehrano pri diskontnih ponudnikih, kjer lahko za en bolj poln voziček živil odšteješ četrtino manj, kot pri drugih ponudnikih . Ampak kako kvalitetno in zdravo jedo, pa vedo samo oni...
vajin skupni izračun

15.03.12 13:47

Navedeno
€€€
Koliko približno zapravite za hrano na dan ali na mesec na osebo?

Jaz zapravim 70-100€ na mesec, kupujem pa na akcijah.
S fantom greva živeti na svoje, pa me zanima.

Čisto odvisno od vajinih oz. njegovih potreb. Sicer pa: take stvari se pogovori skupaj; se pač vsedeta in pogovorita, naredita plan.

Če ješ pretežno po fast food variantah, potem si znaš sama že takoj zračunat: večš, koliko stanejo sestavljeni obroki pri fast food ponudnikih, veš, koliko stane pica ali dve in dve pijači.
če ješ doma, si boš znala zračunat, koliko jogurtov in ostalih živil potrebujeta čez teden za domač hladilnik. In seveda upoštevaje, če jesta čez dan na študenstke bone. Če pa nista študenta, pa ima verjetno vsak možnost jesti pri svojem delodajalcu (veš, koliko na mesec dobiš za prehrano in koliko dejansko porabita), približno ocenita, koliko pojesta na teden, nakupita toliko za v hladilnik, kruh pa morda vsak drug dan in je. Bo pretežko? ;)
o €

15.03.12 13:51

Po vseh plačanih stroških mi ostane 80€.
Zapravim lahko le 2 - 3 € na dan. Pač, penzija 380€.
Loris Sirol

15.03.12 13:57

Navedeno
PV
Po približnem izračunu okoli 600 EUR mesečno. Hrana in pijača, da se razumemo. Smo štirje.

mi smo tudi 4-je. toliko kot ti damo za nakupe v TRGOVINI (všteta pijača, čistila, toaletne potrebščine, kava, hrana za mačko, ) ne pa le za HRANO.

Koliko damo za hrano ne vem, ker ne vodim evidence. Bi bilo pa zanimivo voditi evidenco samo za HRANO.

Včasih se zgodi, da sploh kak dan ne grem v trgovino, ker skuham hrano iz domače zaloge, včasih pa kupim več, ker kupim olje, moko, fižol, jabolke, limone, maslo, mleko, sladkor, kavo,.....torej zalogo hrane za več dni.
laanna

15.03.12 14:00

Midva s partnerjem porabiva mesečno okoli 250 evrov za hrano.
fda

15.03.12 14:03

Glede na to, da vedno bolj gledamo, da jemo kvalitetno hrano, v zadnjem času večinoma kupujemo od (znanih in prverjenih) kmetov, uradno in na črno. S te, kar zapravimo še v "živilskih" trgovinah za čistila in podobno pridemo za 3-člansko družino skozi z nekako 500-600 euri. Dokler se bo dalo se bom nizkocenovne hrane izogibal, razen redkih izjem, kjer se da potrditi da ni sumljivega izvora in sestave. Imam raje slabši avto.
Queen nepr.

15.03.12 14:14

Po mojem ene 100€ na mesec, z boni vred. K sreči mam eat smarta v bližini, kjer mam smutije zastonj, tk da visim večinoma pr njih :D
jojmenejoj

15.03.12 14:16

dnevno za sendvič, čike in pir - 5 eur (če sn skromna)
dnevno za kosilo - 5 eur
dnevno za hmeljevo večerjo 2 do 5 eur

torej, skupaj 15 eur - krat 30 dni, je groznih 450 eur

adijo, pamet, moram nekaj zmanjšat
;):)

15.03.12 14:24

Navedeno
jojmenejoj
dnevno za kosilo - 5 eur

:)

Ja, malo pa res zmanjšaj, če pa imaš višjo plačo in si lahko privoščiš pa nadaljuj tako.
jaz veliko

15.03.12 14:27

Jaz verjamem, da se da z zelo malo denarja skozi mesec. Ker vem, da moja dva znata z minimalnimi sredstvi in ooooogromno svojega dela iz nič ustvariti kosilo in večerjo. Pri nas doma se je kuhalo 3 x dnevno. Še zdaj se. In ne verjamem, da zapravijo 150 eur za tri osebe za hrano. Ne, gotovo manj.

No, jaz pa imam družino v Ljubljani. Ne gledamo na denar. Kupimo, kar nam paše in kar komur paše. Tudi zmečemo stran, če ne pojemo. In zapravimo tudi 800 eur za 4 osebe kakšen mesec. Kakšen mesec manj, okrog novega leta pa več.
japajade.

15.03.12 15:48

Navedeno
jojmenejoj
dnevno za kosilo - 5 eur

hihi tale večerja je fajn :))
huh buh

15.03.12 16:20

Joj, nimam pojma... Verjetno kar precej, dosti tudi jemo in pijemo zunaj tako, da kar nanese... Za same nakupe v trgovini recimo, da porabim do 300 evrov mesečno maksimalno, ne vem, nisem nikoli računala. Dam pa še ene 20 evrov tedensko za kavo zunaj, pa še recimo 3-4 evre na dan za mojo malico. En otrok je v vrtcu, drug pa v šoli (za šolsko prehrano dam cca.80-90 evrov mesečno).
Vsak ,,,

15.03.12 17:17

drugi dan ne jem nič, saj mi po poravnanih obveznostih ne ostane nič.
5Eur vsak drugi dan!
tako je to

15.03.12 18:10

Navedeno
laanna
Midva s partnerjem porabiva mesečno okoli 250 evrov za hrano.

Če tako malo porabite za hrano, potem so pa plače pri nas veliko prevelike. 400 € je že preveč potemtakem. Zakaj potem jamrajo tisti z minimalcem? Nič mi ni jasno.
pri nama...

15.03.12 18:45

Dva člana, športnika, s športno prehrano( veliko beljakovin,zelenjave),400 euro na mesec.
ne jamramo

15.03.12 19:57

Nič ne jamramo. Si pa s tako malo plačo - 400€, poravnanih obveznostih, pač ne moremo privoščiti sadja, zelenjave, ampak gledamo, da pridemo skozi mesec, ne da bi stradali.
Tudi meni ostane 100€ za hrano, tako, da si kakšnih oblačil ali obutve še pogledat ne upam.
Kaj pa si človek lahko kupi za tiste tri € na dan?
Pač, preživeti moramo!!!!!!!
Vsak teden ca. 70 eur za tedenski nakup v Hoferju ali Lidlu. Mogoče še povoprečno 10 eur na teden v kaki drugi trgovini.
Je pa v cifri 70 eur velikokrat tudi kakšno oblačilo, pripomoček, igrača, kar koli ne-hrana, ki znese od 10 do 20 eur. Gledamo kaj in koliko damo, a ne zategujemo. Zelenjave in sadja kupujemo za svoje potrebe, se pravi, kolikor pač potrebujemo - tega ne omejujemo. Res pa jabolka, ki so naše prevladujoče sadje, dobimo od staršev, ki imajo sadovnjak. Sicer pa glede sadja gledam tako, da raje dam tistih 1, 2 ali celo 3 eur na kilo sadja, kot pa 10, 15 eur na kilo piškotov, čokolade ... Najbolj se pozna, kadar kupim meso (ne kupujem sproti, ampak ko kaj ugodnega ujamem, kupim kakšen zavitek več in zamrznem), takrat je znesek na blagajni takoj večji.

Smo pa 4.
ne morem verjet

15.03.12 21:16

Ekola, že dobri dve leti živim sama...pa za hrano ne porabim manj kot 250 evrov na mesec. In šparam, nisem razsipna. Pa vseeno... vrta nimam,vse moram kupit.
V teh 250 evrov štejem seveda tudi plačano malico v službi, kar pomeni okoli 100 evrov na mesec za tople (ali manj tople) malice... Ampak pod manj kot 250 evrov ne pridem, tudi če je zjutraj samo kava in pol žemlje, popoldne ali zvečer pa kakšna solata ali juha, palačinke....O kakšnih priboljških niti ne sanjam. Ne vem, kako nekateri čarajo. Se mi zdi, da bi bilo ceneje, če bi bila dva ali trije.
Samsko življenje je res hudičevo drago!
Ja, res, vsaj 1x tedensko je ta tema. In vsaj 1x tedensko se čudim uporabi besede "zapravimo" v povezavi s hrano.

Pri nas zapravimo zelo malo. Mogoče 5 do 10 EUR na mesec, ker včasih ostane košček masla kje zadaj v hladilniku, včasih se zmehča kaka čebula ali zavre kivi (namesto da bi dozorel).

Porabimo pa kar veliko. Od tega, bi rekla, približno polovico za doma in polovico za malice. Zneski so pa kakor kdaj. Če so kaki izdatki in je suša v denarnici, se da za par evrov narediti lonec ričeta za 3 dni. Če je bolj znosno stanje, se pa kupijo tudi kaki siri, salame, čokolada...
Desnotip

19.03.12 14:33

Kupujem le tisto najnujnejše. Porabim do 50€/mesečno. Več ne gre, ker denarja ni.
Imam odpravljene tudi vse stroškovne točke se pravi položnice, razen se razume elektrike in vode. Dal vse stran sedaj tudi TV.
Živim seveda v obljubljeni deželi Sloveniji., da ne bi kdo morda pomislil, da se javljam iz Angole, da sem nepismen, len ipd...kar se lahko pri nas dokaj hitro zgodi.
Ko sem živel pred leti v tujini je bilo seveda drugače, povsem obrnjeno, ker je drugje en drugačen in normalen svet. Tukaj tega žal ni.
Je poden vseh podnov v možnostih preživetja kar sem jih kdaj kje videl. Razlike v Slo so astronomske! Povem le svojo resnico.
Vsem vse dobro in lp
Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt, docx, pptx, xlsx, png
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 3 krat 3?