Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!
copka33

Tablete za odvajanje vode iz telesa

27.12.09 16:57

Zdravo

zanima me, kako se imenujejo tablete za odvajanje vode!?

Se dobijo brez recepta?
mislim da ne

Re: Tablete za odvajanje vode iz telesa

27.12.09 17:11

Mislim da se brez recepta ne dobi nič, le čajčki, (kopriva, mate, preslica)
Če jo potrebuješ jo boš dobila preko recepta. Če pa ni bolezen se pa raje ne igraj s temi stvarmi. Ker take tabletke škodujejo srcu in ledvicam.
diuretik

Re: Tablete za odvajanje vode iz telesa

27.12.09 17:18

Reče se jim diuretiki in so nekaj, s čimer se ne igra, zato se dobijo samo na recept.
Sem jih imela pred leti,ker imam povečan pritisk,samo nevem naziva,ker škatlic več nimam
Edemid - samo na recept
čebula pomaga pri odvajanju vode - resno!!!
Lasix, edemid, Moduretic, Aldactone,...brez Rp ne bo nč, pa tudi za Rp moraš imet indikacijo, tako da tudi brez pregelda pri intersnistu skoraj ne bo nič.
z čajčki pa pazi, so lahko isto problematični kot tbl.

enostavno manj slana hrana pa bo delno učinek že tu.
Jemlješ tablete proti visokem pritisku? Jaz jemljem Enap. Zdravnik mi vedno predpiše na recept tudi Enap H, ki znižuje pritisk in pomaga odvajati vodo iz telesa. Vzamem ga po navodilu lahko le enkrat tedensko. Si mislila to?

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls, ppt, docx, pptx, xlsx, png
  • Datoteka ne sme biti večja od 2,93 MB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 11 plus 21?