DROGE? POMOČ!

Imate težave z drogami, mogoče kdo okoli vas? Vprašajte in se posvetujte s strokovnjakinjo.
Moderatorji: mag. Klementina Sambolić, zakonska in družinska terapevtka, Društvo Psih@ in strokovnjaki Društva Projekt Človek
Pozdravljeni!

Zanima me ali je kdo imel probleme pri navezovanju stikov u živo in v kakšni meri. Je morda kdo preko neta spoznal osebo, ki mu je bila ušeč, a ko bi se moral s to osebo spoznati u živo, se je raje potuhnil ali celo izzval prepir, da je prekril svojo zadrego?

Za vsak odgovor se že vnaprej zahvaljujem!

Lp
Jana
nisem imel takih problemov,večkrat se to zgodi pri uporabi cocaina in marihuane,ko popusti učinek droge dobiš strah pred ljudmi in določenimi stvarmi.to se je meni dogajalo po uporabi cocaina kot nekakšna socialna fobija-strah pred ljudmi-družbo,tako da takrat sem šel večkrat kam na samo ali pa kar domov.tudi če tega nočeš,a tista paranoja ko popusti cocain je ne moreš obvladat,če jo že pa se počutiš strašno nelagodno med folkom,tako je bilo pri meni v času konzumiranja cracka in cocaina včasih tudi po marihuani-na kratko socialna fobija,ki se na dolgi rok spremeni še v bipolarno motnjo.žio
++revolucion++
++ beny++

Iskreno se ti zahvaljujem za odgovor!
Upala sem da bom dobila kaj več odgovorov, toda videti je, da večina še vedno noče priznati kakršnekoli negativne učinke konzumiranja marihuane.

Lp
Pozdravljena!

Sama sem kadila travo kar redno 4 leta. Zdaj je ne kadim ze kaksno leto, tako enostavno pa je blo nehat samo zaradi teh 'psiholoskih' negativnih ucinkov ki jih je imela name.

Ko sem zacela kaditi tega nisem obcutila.. zadnje leta kajenja pa vedno več. Še vedno nevem ali je bilo to zaradi mojega bolj depresivnega počutja tudi ko nisem kadila, po drugi strani pa menim da me je marihuana v depresijo še bolj potegnila. Ko sem kadila sem se vedno zapirala vase, bila sem tiho tudi po 2 ure,v druzbi recimo, vse se mi je zdelo tako bedno kar sem rekla, enkrat sem se tako zaprla vase in se posledično počutila slabo da sem celo padla v nezavest. Totalno sem se zaprla za druge ljudi, samozavest je izginila itd. Nekih fobij nisem imela. Da o spominu ne govorim..
Ni tako nedolžno kot izgleda.

lp
Navedeno
jana.z

++ beny++

Iskreno se ti zahvaljujem za odgovor!
Upala sem da bom dobila kaj več odgovorov, toda videti je, da večina še vedno noče priznati kakršnekoli negativne učinke konzumiranja marihuane.

Lp

če pa ne sprašujš po kakršnihkoli negativnih učinkih. tvoje vprašanje je bilo, če "je morda kdo preko neta spoznal osebo, ki mu je bila ušeč, a ko bi se moral s to osebo spoznati u živo, se je raje potuhnil ali celo izzval prepir, da je prekril svojo zadrego?"

kako je taka reakcija povezana z uživanjem trave pa veš samo ti.
go,go,go----leiito-legend.......yes
++revolucion++
Leiito
to kar sem navedla, je bil samo primer. Torej, da bo moje vprašanje bolj jasno....
Kako vpliva dolgotrajna uporaba marihuane na sramežljive, vase zaprte osebe? Se njihov problem vključevanja v družbo še stopnuje ali se morda pojavi celo strah pred neznanci?

Vast
Hvala za odgovor!
ti bom probu js odgovort..marihuano oz. THC uvrsčamo med psihadelike oz. halucinogene (med njih spadajo tudi npr. LSD, psilocibin, nexus,...)
THC na splošno ljudi opredelijo kot "mehko drogo" kar ji da tudi malo neškodljiv prizvok...kar pa ni res
halucinogeni na splošno deujejo na serotonin, ki uravnava počutje, veselje, spanje, čustvovanje,...
pri vseh pa je prisotna paranoja in razne psihoze- kako močno je odvisno od duševnega razpoloženja oz. stanja uporabnika (set), okolice v kateri je uporabnik (setting) in od prejšnih izkušenj z drogo.

tako da če si že prej imela probleme s socializacijo, ti na splošno ni teko zelo všeč družba,
ali pa če si pač preprosto že po naravi bolj sramežljiva (kar ni nič hudega;)) potem se izogibaj vseh drog pri katerih lahko pride do raznij paranoj (predvsem THC, MDMA, LSD, kokain), ker se bo samo še stopnjeval tvoj strah pred direktnim socialnim stikom

js sm tut velik kadiu travo pa LSD, gobice, nexus, ketamin,...konzumiru in sm opazu tut pr seb da sm postal dost bl asocialen in mi ni blo ušeč in sm prenehu oz. sm tok zmanjšu da ne čutm več negativnih učinkov kot je paranoja in podobno

upam da sm ti saj mal pomagu in upam da ti bo šlo na bolš;)
Marihuana potencira - karkoli...
Hvala za odgovor halluc1n0gen, jestsemtud!

Da marihuana potencira občutke, vem tudi jaz. Zanima me ali so te posledice samo po kajenju ali se morda z večletno uporabo toliko stopnjujejo, da so prisotne tudi kadar oseba ni kadila?

Lp,
Jana
Men je tut pustla teta marjeta manjše posledice ... kadim redno ne že 2 leti ampak me je proti koncu ko sem že skoraj čist prenegala in je bilo vse bolj že občasno, grabila taka paranoja .. pa če tudi nisem bla zadeta ... po mestu sploh nisem mogla prau hodit kr sem mela skoz občutek da je neke groznega za mano in sem se ozirala nazaj ko neki psihič ... ful grozno ampak se je to čez leto pomirill in hvala bogu ker je bedni občutek ful ... zaj skadim tu pa tam na pau leta kakega in mi je čist kul :) na wsak dan po 5-6 đul pa nebi nkol več šla !!! ŠKODA DNARJA IN ŽIVLJENJA pa seveda možganov !!!

peace out

Čurbika
Jaz sem tudi kadila redno, vsakodnevno 4 leta, občasno pa še veliko več.. Pa je prišel tak trenutek, ko sem imela probleme v življenju in je marihuana vse skupaj toliko spotencirala, da sem včasih mislila, da se mi bo dobesedno zmešalo.. zato sem tudi opustila vsakršno kajenje, brez kakršnega koli problema in nisem kadila že 7 let.. In nimam prav nobene želje, ker jaz sem bila pod vplivom tudi vedno tiho, več ur nisem rekla nič, ker se mi je zdelo, da karkoli bom rekla, bo izpadlo čudno.. pa take..

Je pa res, da tudi sicer nisem močna oseba, prej labilna.. zato sem ugotovila, da droga več ni zame... Tudi sicer se mi je po trdih drogah kazala "socialna fobija".. še kakih 5 dni nisem prišla k sebi.. vse sem videla slabo, vse en velik bad, vse brez smisla, brez volje do življenja, ni mi bilo do pogovora z ljudmi.. Bi rekla, da je veliko odvisno od tega kakšna oseba si sicer.
Nobenih problemov da bi se jih zavedala. Moja zelja po druzenju in sproscenost pa rahlo niha ze od nekdaj in je povezana predvsem z tem kaj v dolocenem obdobju delam. Ce imam v sluzbi vecji stres mi bolj pase mir ko koncam z delom in ne hodim veliko ven, enako je bilo med studijem. Ko pa imas malo vec cajta, nizji nivo stresa pa si bolj sproscen in imas vecjo zeljo po druzenju in komunikaciji z ljudmi. Podoben vpliv ima stopnja samozavesti. Ce nekaj delas in se pocutis kompetentnega to sije navzven tudi pri interakcijah z ljudmi, ce pa si pod stresom, ker se blizajo roki oz. je naloga zahtevna je efekt obraten. Odvisno je tudi od ljudi s katerimi se druzis... ce si v neki zategnjeni druzbi bos bolj zaprt vase, ce si med bolj svobodomiselnimi bos bolj cvekav. Enim je vsec druzba ljudi, drugi preferirajo pogovore na 4 oci. Da ne omenjamo vpliva okolja v katerem se spoznas z nekom novim. Mislim da ima to veliko vecji vpliv na tvojo druzabnost kot pa dejstvo da si pred x leti kadil travo.
TI PRAVIS DA JE VSE TAKO ENOSTAVNO
MENI SE NE ZDI TRAVO KADIM ZE 10 LET IN SE MI ZDI DA IMAM PODOBNE PROBLEME AMPAK...MI LAHKO MALO BOLJ VPISES KAKO SI NEHAL KER VRJETNO TAKO NE KOT SI...SAJ RES DA MARHUANA NA HEROIN AMPAK...........
Ce hoces nehat pac nehaj. Mogoce ne kupi ko ti zmanjka. Jaz mam sicer moza ki kadi tko da je trava vedno pri hisi, ampak enkrat mi neki cigareti niso pasali pa par dni nisem nic kadila pa sem si rekla o to bi blo pa fajn da neham cigarete kadit pa potem kar obojega nisem. Tist za cigarete sm si pa ene nikotinske bombone kupila ker me je to malo matralo... npr. v sluzbi sem hotela it na eno cik pavzo. Mogoce si tud mal od nikotina odvisen ce travo kadis s tobakom... mogoce probi na ta nacin.

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 12 minus 5?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.